Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.002x, což odpovídá cca 208.819-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šok: Pražská kavárna začala válčit mezi sebou. Zasahuje Erik Tabery. Jaroslav Plesl z toho má srandu
Pražská kavárna začíná zřejmě válčit mezi s sebou. Povšiml si toho teplický radní za TOP 09 Dominik Feri, jenž na svém facebookovém profilu sdílel fotografii šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. A zapojil se i jeden z exministrů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Donald Trump a jeho názory na NATO...
Zpěvák Karel Gott poskytl velký rozhovor Magazínu MF Dnes. Rozpovídal se v něm mimo jiné i o americkém prezidentu Donaldu Trumpovi či o české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Velký projev Vladimira Putina: Nabídka státům dnešní Evropské unie
Prezident Ruské federace Vladimir Putin vystoupil se svým proslovem před Federálním shromážděním v moskevském Kremlu, učinil tak již po třinácté za období svého prezidentství. Soustředil se zejména na vnitřní politiku, ale dotkl se i vztahů s Evropou. Navrhl dokonce alternativní integrační model, který by mohl konkurovat Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Slavný český umělec: Lidi jsou čím dál víc vymaštění. Úplně zmatení
Hostem pořadu DVTV.cz Daniely Drtinové byl herec Jaroslav Dušek. „Lidi jsou vymaštění, zmatení z reality,“ tvrdí mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SS komando z Kavčích hor. Výkřiky, nabubřelá ega a deficit vzdělanosti. O bratrech Bangových a dalších pravdoláskařích promlouvá Jana Dědečková, ze které udělali „hloupou hostinskou“
ROZHOVOR „Trochu bych se krotila, pokud bych chtěla dělat morálního arbitra a měla za sebou tak odporné texty a pestrou minulost, jakou má Radek Banga,“ říká šéfredaktorka serveru Virtually a místopředsedkyně Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů Jana Dědečková k aféře okolo vyhodnocování ankety Českého slavíka. K současné atmosféře ve společnosti pak uvádí: „Politika měla silný vliv v kultuře vždy, když národ cítil, že politici lžou a nedbají na jeho potřeby. Jsme přece národem, ze kterého vzešel Karel Kryl. A jeho texty byly často to jediné, o co se lidé mohli opřít.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: K akci „Role médií v ruské dezinformační kampani"
Vyjádření SPR-RSČ Miroslava Sládka k akci, kterou pořádá Masarykova univerzita v Brně dne 6. 12. 2016 „Role médií v ruské dezinformační kampani“, aniž bychom chtěli klesnout ke komentářům o vystupování homosexuálního pornoherce na akademické půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Vašíček: Architekt Milunič a „Tančící dům“
V těchto dnech se opět medializuje příběh architekta Miluniče, který vyprojektoval s Gehrym tzv. Tančící dům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: DIČ na účtenkách EET
V souvislosti se zahájením elektronické evidence tržeb podle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb se množí dotazy podnikatelů na uvádění daňového identifikačního čísla na vydávaných účtenkách, v jehož důsledku bude docházet ke zpřístupňování jejich rodných čísel v mnohem větším rozsahu, než tomu bylo v souvislosti s dosavadní povinností uvádět daňové identifikační číslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Konec posledního svobodného informačního kanálu?
V nedělních Otázkách Václava Moravce ministr Stropnický stále opakoval jako na kolovrátku, že v České republice působí dezinformační weby řízené a placené z Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Volfová (ČS): Bude Ortel osudem země?
To, co se strhlo po letošním předávání cen Slavíka, je ukázka toho, jak sluníčková pravda a láska (jinak také nazývaná Havlojdi) má podstatně blíže ke skutečným projevům totalitních společností, než jimi likvidovaný Tomáš Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
BPI vyzývá představitele Romů: „Jděte raději pracovat.“
Představitelé Romů z Rady vlády (ČR) pro záležitosti romské menšiny dnes vyzvali tzv. elity, aby nepodporovali hudební skupinu Ortel a zpěváka Tomáše Ortela. Tvrdí dokonce, že tato skupina prý „má jasné napojení na extrémní pravici a hlásá myšlenky neslučitelné se základními právními dokumenty České republiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Temné kšefty, rejdy tajné služby, pašování zbraní. A Zemanův Kmoníček pod palbou otázek
Na zjištění serveru Seznam.cz, že na pozadí českých diplomatických zakázek se odehrával nelegální byznys se zbraněmi, reagoval i dnešní poradce prezidenta Zemana a exnáměstek ministra zahraničí Jana Kavana Hynek Kmoníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cože? Tomáš Ortel vyslal vzkaz Bangovi. Budete koukat
Tomáš Ortel se na svém facebookovém profilu ohradil proti tomu, že by lebky na košilích, v nichž si členové kapely Ortel přebírali ocenění v anketě Český slavík, měly co dočinění se symbolem nacistických SS jednotek, jak tvrdí frontman skupiny Gipsy.cz Radek Banga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Smrtící útok na Donalda Trumpa? Zde přesný scénář. A čísla, ze kterých zamrazí
Bezprecedentní útok na sbor volitelů připravují odpůrci zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informují o tom Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zásadní plán Norberta Hofera: Veliká změna. Dotkne se i Česka
Rakušané si v neděli zopakují druhé kolo prezidentských voleb. V květnu tyto volby sice vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen, ale ústavní soud druhé kolo označil za neplatné, takže se bude opakovat. A může se stát, že vyhraje kandidát Svobodných Norbert Hofer, který v květnu skončil druhý. A pokud vyhraje, údajně se chystá zrealizovat plán, v němž hraje roli i Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura: Mluvil jsem s Tomášem Ortelem a ten mi sdělil tyto zásadní informace
ROZHOVOR Rozdělená společnost na znesvářené tábory? Bude ještě hůř. „Jsem si jistý, že střet elit s námi, kteří prosazujeme přímou demokracii, se bude vyostřovat. Ano. Ale vyostřovat ho nebudeme my, ale elity, které jsou u moci a mají nástroje,“ říká předseda SPD Tomio Okamura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl i to, že některé písně Tomáše Ortela se mu líbí, protože hovoří o problémech, které ho zajímají. „To, co hodnotím, jsou jeho současné písničky, ať je to Mešita nebo další skladby, třeba o diktátu EU. Pochopil ty věci, na rozdíl od drtivé většiny elit a mainstreamu,“ říká Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Hachran: Tradice českého skla a pár postřehů ze severních Čech
Jsem člověkem, který pochází ze severních Čech, konkrétně z mého města Ústí nad Labem, které mám velmi rád. O našem kraji se toho hodně píše, hodně se o něm mluví, ale bohužel většinou v negativním kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Předpokládám, že ta poradkyně u nás skončí s koncem tohoto roku
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: V Králíkách bylo jakési vyjádření názoru občanů obce, ale ne skutečné referendum
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Moravčík: Posílám také svou zkušenost s Patrikem Bangou z idnesu...
Před týdnem jsem na svém blogu vydal článek o Rudovi za účelem, aby se o něm dověděli lidé v Česku. Článek mi byl stažen z úvodní strany blogu, protože prý obsahoval v nadpisu vulgární výrazy, konkrétně šlo nejspíš o slova "šťanka" a "sračka"...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Společně pro progresivní digitální Evropu
Dne 2. prosince 2016 strana evropských sociálních demokratů bude diskutovat s účastníky debaty o směřování evropské digitální budoucnosti. Diskuzní panel se zaměří na dopady změn způsobených digitální revolucí na mladé lidi, na současné modely sociálního státu; a také na možnosti, jak technologie můžou pomáhat při zaručování rovných příležitostí ve společnosti. Debata se uskuteční v rámci Kongresu Strany evropských socialistů (PES), který se koná ve dnech 1. – 3. prosince 2016 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šéf Soukromníků Bajer: Až lidé poznají důsledky EET, může Babiš prohrát příští volby
ROZHOVOR Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer, který patří mezi dlouhodobé odpůrce EET, míní, že i lidé, kteří systému dříve tleskali, změní názory. Stačí si prý počkat několik měsíců, až budou známy důsledky evidence tržeb a počty podnikatelů, kteří ukončí svoji činnost. Podle Bajera to klidně může Andreji Babišovi prohrát příští volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Špína, zbořeniště, smrad a neskutečný nepořádek. Podívejte se na fotky
Po smrti "El Comandanta" Fidela Castra bych čekal, že budou evropští politici buď mlčet, případně utrousí nějakou tu kritickou poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda jmenovala nové vedení Grantové agentury České republiky
Novou předsedkyní Grantové agentury České republiky (GAČR) se s platností od 10. prosince stane doktorka Alice Valkárová z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Do předsednictva GAČR byli dále jmenováni Jaroslav Koča, který je vědeckým ředitelem centra CEITEC, chemička Jana Roithová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Petr Baldrian z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kamil Papežík: Je správné, aby na půdě Masarykovy Univerzity vedl jakékoliv akce homosexuální pornoherec Jakub Janda?
Otevřený dopis rektorovi Masarykovy Univerzity Mikuláši Bekovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V ČSÚ se konala přednáška o makroekonomické analýze
V ČSÚ dnes přednášel Jan Vejmělek z katedry měnové teorie a politiky VŠE. Hovořil o makroekonomické analýze a prognóze v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Živnostníci, vydržte. EET zrušíme
ODS v souvislosti se zahájením elektronické evidence tržeb popřála živnostníkům hodně sil. Podnikatelé mají situaci přečkat do doby, než ODS zákon zruší. Občanští demokraté kritizují i vysoké náklady systému, téměř 4 miliardy korun, které zaplatí všichni občané ze svých daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úspěšný Kapsch: vyhrál tendr v Rakousku
Rakouský dálniční operátor ASFINAG potvrdil, že po osmnácti měsících ukončil tendr na pokračování provozu svého dálničního mýta pro kamiony nad 3,5 tuny. Projekt zvaný „GO Maut 2.0“ spočívající v instalaci a technickém provozování inovovaného mikrovlnného mýtného systému vyhrál opět Kapsch TrafficCom, který s dceřinou společností Kapsch Telematic Services provozuje mýtné také v České republice nebo v Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s vedením Aholdu a odbory o platech zaměstnanců
V pátek 2. prosince 2016 se předseda vlády Bohuslav Sobotka setká v Poslanecké sněmovně se zástupci společnosti Ahold a odbory. Pokračuje tak v podpoře zaměstnanců a zástupců odborů Aholdu v boji za lepší platy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Náš jediný cíl je EET kompletně zrušit, žádné kompromisy
Výzva všem členům Strany soukromníků České republiky (SsČR), naším sympatizantům a politickým spojencům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nechceme, aby Praha kupovala sídliště ČEZ v Písnici
Krajské předsednictvo Svobodných nesouhlasí s nápadem ZHMP zadlužit městskou část Praha-Libuš nákupem sídliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uprchlíci: Maďarsko to pořádně rozjelo. Lidskoprávní aktivisté jsou zděšeni
Maďarsko se opět dostalo na přední stránky světových deníků. Soud v Szegedu odsoudil syrského uprchlíka na deset let a drsný starosta jedné příhraniční vesnice prosadil velmi tvrdá protimuslimská opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ETCC bude mít v příštím roce premiéru v Mostě!
Evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup  (ETCC) bude mít v příštím roce premiéru na mosteckém autodromu. Závodním víkendem v Mostě ve dnech 6. - 8. října navíc nový ročník seriálu vyvrcholí. Lze tak očekávat, že finále přinese napínavé souboje jezdců o celkové vítězství. Lákadlem pro fanoušky bude i pokračování letos obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup, který ve stejném termínu jako ETCC v Mostě rovněž završí sezonu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hovínko z loňska, děda se posral strachy, že Ortel bude až čtvrtý, tříská se smíchy Pavel Novotný. Ale maminka hudebního kritika se moc nesměje
Pověstná lidová tvořivost, jejímž oblíbeným terčem jsou především čeští politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, zaúřadovala i v kauze „Ortel a Slavíci“. Ostrovtipu neunikli fanoušci Ortelu, s jejichž charakteristikou si lidoví vtipálci pohráli s kreativností sobě vlastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: I kurva může mít svatozář, stojí-li vedle „novináře“
Nejde o vulgarismus. Kurva je český spisovný výraz pro prostitutku či prostituta. Vznikl, pravda, v době, kdy jsme ještě nebyli genderově vyspělí, takže tímto slovem lze označit jak ženu, tak i muže. V dobách, kdy se sexu za peníze a věnovaly jen ženy na straně výdělečné, chlapi zkrátka platili před tím, než odešli do bitvy nebo se z ní právě vrátili, za trochu erotiky či něhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní pořádá traumatologický seminář a konferenci všeobecných sester
Klinika úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní, a. s. – Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s Okresním sdružením České lékařské komory v Ústí nad Labem a Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků, z. s., pořádá Krajský traumatologický seminář a Odbornou konferenci všeobecných sester.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tádžický prezident bude jednat se Zemanem a Sobotkou
Na Pražském hradě bude dnes prezident Miloš Zeman jednat s tádžickým kolegou Imomalim Rachmonem. Hlavním tématem setkání by měly být bezpečnostní otázky, mluvit pravděpodobně budou o boji proti terorismu. Rachmon poté navštíví Kramářovu vilu, kde bude jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
I sudetští Němci mohou být našimi spojenci. Sobotka ve sněmovně hájil Hermanův pozdrav sjezdu, někteří lapali po dechu
Ministr kultury Daniel Herman, nominovaný KDU-ČSL, navštívil jako člen vlády sjezd sudetských Němců v Norimberku. Svým vystoupením pobouřil především české komunisty. Šéf KSČM Vojtěch Filip žádal vysvětlení a po několika měsících se mu ho od předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) skutečně dostalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
I sudetští Němci mohou být našimi spojenci. Sobotka ve sněmovně hájil Hermanovův pozdrav sjezdu, někteří lapali po dechu
Ministr kultury Daniel Herman, nominovaný KDU-ČSL, navštívil jako člen vlády sjezd sudetských Němců v Norimberku. Svým vystoupením pobouřil především české komunisty. Šéf KSČM Vojtěch Filip žádal vysvětlení a po několika měsících se mu ho od předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) skutečně dostalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Slavný americký deník podporoval Clintonovou a nevychází ze smutku. Teď píše o "Putinově koalici", která ovládne svět
Deník The New York Times a server Politico se shodně věnují údajnému narůstajícímu vlivu Ruska na dění v Evropě. S obavami hledí zejména na prezidentské volby ve Francii, ve kterých by se mohli do druhého kola dostat zastánci sbližování s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Co si lidé v ČSSD myslí o Dienstbierovi? Jeho nástupce se rozpovídal otevřeně
Nový ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády Jan Chvojka ve čtvrtečním Interview ČT24 prozradil, co by chtěl stihnout ve funkci za necelý rok, který má jako ministr před sebou. Prozradil také, v jaké kondici je dnešní sociální demokracie, přičemž zmínil i expremiéra Jiřího Paroubka, který naznačil, že by se mohl vrátit do ČSSD. Na úvod padlo pár slov k Jiřímu Dienstbierovi, kterého nahradil ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
My to tady řídíme, vykřikoval Jakub Janda na ministerstvu vnitra. A vytlačoval mě ze dveří. Zkušený diplomat Polreich křtil knihu a vyprávěl při tom neuvěřitelný zážitek z konference
Špioni v diplomacii. Svoji novou knihu pod tímto názvem v Praze představil bývalý elitní zpravodajský důstojník, diplomat a publicista Miroslav Polreich. Během debaty byla řeč o USA, Rusku, Putinovi i celém současném světovém uspořádání. V jednu chvíli se Polreich důrazně rozohnil. „Jde o to, a teď to řeknu latinsky, rozesrat svět natolik, abychom se nenáviděli!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR převzala předsednictví sítě 30 evropských agentur
Předseda Technologické agentury ČR Petr Očko převzal v pátek 25. listopadu 2016 v Bruselu z rukou Laure Reinhart z francouzské agentury Bpifrance roční předsednictví sítě 30 evropských inovačních agentur TAFTIE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Fulín: Když nesneseš žár od plotny, nemáš v kuchyni co dělat!
Blíží se Vánoce, čeká nás spousta pečení a vaření. A pro ty, kterým vadí bouchat kapra paličkou do hlavy, máme hned v úvodu jedno kulinářské řešení z díly starého dobrého vojáka Švejka. Podle návodu na obrázku stačí kapra zabalit do novin, bude stačit jen pár článků, které ho otráví a lekne sám. A teď zpět k vánočnímu zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Daniel Raus: Konec dějin bez konce
Devadesátá léta byla krásně rozporuplná. Na jednu stranu se děla spousta lumpáren, rozpadl se nám stát, co mohlo být rozkradeno, bylo rozkradeno, v bývalé Jugoslávii se střílelo. Na druhou stranu nás pořád ještě blažil velký pád komunismu, doznívalo globální vítězství svobodného světa, byla cítit síla demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Jedná se o schválení podnětu, není to schválení finálního řešení
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Se služebním zákonem bude veselo. Ludvík chce vyhodit náměstkyni, ta tvrdí, že to nesmí
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík prý již nechce na ministerstvu náměstkyni Lenku Taiu Kolaříkovou. Podle serveru Lidovky.cz jí řekl, že s ní nadále nepočítá, a chce, aby skončila ve své funkci. Kolaříková to serveru potvrdila. Prý pro ni má být nachystané nové místo ve vinohradské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Teď je to Botanická zahrada. Před nedávnem IPR, Dopravní podnik nebo záchranka
Slibovali řídit hlavní město jako firmu. Kdybych já svou firmu řídil tak, jako současná koalice na magistrátu řídí Prahu, tak by dávno zkrachovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Chaot Ťok. Máme ostrý dopis odborových organizací, nad nímž se ministr nebude usmívat
Národní dopravce České dráhy zajišťuje drtivou většinu veřejné dopravy na naší železnici. Díky do nebe volající laxnosti ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) ale nyní hrozí, že se České dráhy dostanou do vážných problémů a celá veřejná železniční doprava zkolabuje. Takto ostře se do zástupce ANO na resortu dopravy opřel na ParlamentníchListech.cz poslanec sociální demokracie Jan Birke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Gott, Barbora Špotáková a další dostali ceny od Vladimíra Dlouhého. Byli jsme u toho
Řád Vavřínu udělila letos Hospodářská komora patnácti osobnostem nejen z řad podnikatelů, ale i umělců, sportovců a lékařů. A byla mezi nimi skutečně zvučná jména, vedle spolumajitele automobilky TATRA Jaroslava Strnada, který je označován za zachránce tradičních českých průmyslových značek, a řady dalších vynikajících podnikatelů i dvojnásobná olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková, psychiatr Cyril Höschl i zpěvák a čtyřicetinásobný držitel Zlatého a Českého slavíka Karel Gott. Za oblíbeného zpěváka převzala ocenění jeho manželka Ivana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Návštěva předsedy Správy státních hmotných rezerv Slovenské republiky v Praze
Předseda státních hmotných rezerv Slovenské republiky Kajetán Kičura navštívil dne 24. listopadu svého českého protějška předsedu Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izrael udeřil na islámské teroristy v Sýrii
Nedávno to odnesl islámský stát, nyní pro změnu spojenci syrského prezidenta Bašára Assáda, na které zaútočilo izraelské letectvo. Židovský stát jaksi nestojí na žádné straně konfliktu, ale důrazně hájí své zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Holík: Pane premiére, prohlásil jste, že budete výsledky referenda v Králíkách ctít
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bohumír Rada: Babiš lže
Na rozdíl od většiny občanů České republiky mám osobní zkušenost s panem Ing. Andrejem Babišem. Bohužel, byla taková, že jsem bytostně přesvědčený o tom, že tento člověk nemá mít právo podílet se na řízení České republiky a nemůžeme mu dát naši důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Koubek (TOP 09): Pane premiéré, vezměte telefon a zavolejte panu generálnímu řediteli ČEZu
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ERÚ obdržel rozhodnutí Evropské komise k notifikaci OZE
Energetický regulační úřad (dále jen ERÚ) obdržel dne 29. listopadu 2016 v 16:30 hod. od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže rozhodnutí Evropské komise k notifikaci podpory obnovitelných zdrojů energií uvedených do provozu po 1. lednu 2006 do 31. prosince 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec si poprvé v životě pustil písně Radka Bangy. Přečtěte si, co při tom cítil. Nebylo to prý vůbec hezké
Zbrojní analytik a voják v záloze Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu zastal zpěvačky Lucie Bílé. Na ni se snesla po předávání cen Český slavík vlna kritiky za to, že zkritizovala Radka Bangu za jeho odchod ze sálu. Ten se tak distancoval proti ocenění nacionalistické kapely Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Katastrofa vzducholodě, jaderné testy a ovce Dolly ve video opeře na Nové scéně
Dílo jedné z největších žijících legend americké klasické hudby zazní v sobotu 3. prosince 2016 v premiéře na Nové scéně. Opera Národního divadla pokračuje s uváděním děl minimalistické epochy video operou Steve Reicha a Beryl Korot Three Tales (Tři příběhy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Listopad byl nejlepším měsícem v historii Skupiny Barrandov
Sledovanost barrandovských stanic od začátku podzimu nezadržitelně roste, měsíční podíl celé skupiny dosáhl hodnoty 8,2 %. Jde o meziroční nárůst o 25 %, což je nejvíce ze všech televizních skupin. Svou zásluhu na tom mají především pořady vlastní tvorby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: To jsou nějaké erupce na Slunci? Nebo co tady někoho kouslo...
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Odpůrci EET se snaží strašit lidi a poctivé podnikatele, stěžoval si ve svých novinách Babiš
Podnikatelům snižujeme daně, ke zdražení tedy nemají důvod, hájí dnes startující elektronickou evidenci tržeb v pohostinství ministr financí Andrej Babiš (ANO). Velký rozhovor s ním přinášejí jeho Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Putin mi slíbil ruský pas
Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta", napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Nařčení města Klimkovice považujeme za mimořádně neférová
Reakce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na tiskovou zprávu města Klimkovice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Výběr daně z EET ve výši 18ti miliard je fikce a fabulace
Vládní roztržka mezi Sobotkou a Babišem ohledně změn v EET u e-shopů atp. graduje na úrovni PS PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdravíme pražskou kavárnu! Václav Moravec, Dana Drábová a další vydali knihu
Hned dvaadvacet českých autorit se zúčastnilo křtu knihy Na rozhraní – krize a proměny současného světa. Jak píše server Česká-justice.cz, pozdravili „pražskou kavárnu“ a vyslali varování o proměně světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
I na půjčce se dá ušetřit
Ať už si pořizujete malou půjčku, nebo potřebujete větší sumu peněz, vždy je dobré si vybrat, u koho a za jakých podmínek si půjčíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Srbský prezident Nikolić pro PL: Havel byl nemilosrdný, Zeman je náš přítel. Clintonová nám přinesla zlo, Trump je naděje. Nebezpečné Rusko? Pohádka pro děti
ROZHOVOR Srbský prezident Tomislav Nikolić během své návštěvy Prahy poskytl rozhovor ParlamentnímListům.cz. Prezident Nikolić v interview chválí Miloše Zemana, naopak Havla označil za nemilosrdného. Raduje se z vítězství Donalda Trumpa, Clintonová jeho zemi prý přinesla jen zlo a nebyla s ní šance na změnu, ani v Srbsku ani ve světě. Srbsko podle Tomislava Nikoliće chce do EU, ale pokud by podmínkou bylo přerušení vztahů s Ruskem, museli by evropskou integraci odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: V Praze bude zasedat vedení evropských sociálních demokratů
Od prvního do třetího prosince bude v Kongresovém centru v Praze jednat Strana evropských socialistů (PES), sdružující sociálně demokratické strany zemí Evropské Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Se slušnými Němci nás nikdo smiřovat nemusí
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání Mgr. Petra Poláka
Jménem spolku Ateisté ČR vyjadřujeme nejhlubší znepokojení nad výroky zástupce ombudsmana Petra Poláka, které pronesl ve středu 2. 11. 2016 v pořadu České televize Hyde Park: Náboženské symboly v sekulární společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas bude mít nového šéfa Výroby, Rádia Junior a ČRo Hradec Králové a Pardubice
Vedení Českého rozhlasu dozná od ledna příštího roku několika personálních změn. Dojde k nim na postech ředitele Výroby, šéfredaktora Rádia Junior a ředitele regionálních studií ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice. Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání vzala první dvě opatření na vědomí a odsouhlasila také návrh na změnu v čele hradeckého a pardubického rozhlasového studia. Všechny personální změny se uskuteční k 31. prosinci 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Řekl jsem, že čistě ekonomicky bychom mohli být jednou ze spolkových zemí
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Prosím vás, přestaňte hrát války, které už neexistují
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tramvaj proti AIDS již potřinácté v pražských ulicích
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s občanským sdružením Česká společnost AIDS pomoc pořádá letos již potřinácté preventivní akci s názvem „Dopravní podnik proti AIDS“, která proběhne v tradičním termínu 1. prosince 2016. Do ulic Prahy vyjede v tento den speciálně vyzdobená tramvaj s odborně proškolenými dobrovolníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Přeji dnes živnostníkům a podnikatelům pevné nervy s EET
Máme velké štěstí, že je Andrej Babiš ministr tady a teď. Kdyby se České republice dařilo o trochu hůře, těžko si představovat, jak by to tu vypadalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Eva Zahradníčková prosí o banány, chleba, jogurty, rýži, jablka... Jede totiž za hladovějícími uprchlíky
O peníze, za které by nakoupila potraviny pro hladovějící migranty, žádá na svém facebookovém profilu Eva Zahradníčková, aktivistka a dobrovolná humanitární pracovnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Patrik Banga: Kdo se omluví po zveřejnění videa, na němž fanoušci Ortelu hajlují?
Redaktor a romský aktivista Patrik Banga se zapojil na svém facebookovém profilu do nejnovější „kauzy“ kolem předávání cen Českého slavíka, kdy stříbrná místa v kategorii kapel i zpěváků si odnesla kapela Ortel a její zpěvák Tomáš Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tato neděle rozhodne o budoucnosti Evropské unie. Juncker, Schulz a spol. mají nervy v kýblu
Pozornost celé Evropy směřuje do Rakouska, kde se budou v neděli konat prezidentské volby. Neméně důležité je však pro budoucnost Evropské unie také italské referendum, jež se bude konat ve stejný den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka: EET zabrání únikům a srovná podmínky pro podnikání
Elektronická evidence tržeb (EET) je podle premiéra Bohuslava Sobotky jedním z klíčových opatření, které prosadila koaliční vláda v rámci boje proti šedé ekonomice. Za klíčové cíle považuje zabránění daňovým únikům, zajištění srovnatelných podmínek pro podnikání, zdaňování. Pomůže poctivým podnikatelům, řekl dnes Sobotka novinářům. Provozovatelé restaurací a hotelů musejí od dnešní půlnoci elektronicky evidovat tržby. Týká se to zhruba 40.000 podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka pochválil Chovance za jeho přístup k migrační krizi
Ministr vnitra Milan Chovanec má od premiéra Bohuslava Sobotky (oba ČSSD) do konce volebního období za úkol připravit rozpočet vnitra, který v roce 2018 umožní, aby se dál zlepšovala bezpečnost a zvyšovaly platy u bezpečnostních sborů. Zajistit má také hladký rozjezd úřadu, který bude dohlížet na hospodaření politických stran, nebo přípravu vydávání občanských průkazů s elektronickým čipem. Sobotka to dnes řekl novinářům po bilanční schůzce s ministrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Exministr Dienstbier se stal členem ústavně-právního výboru
Senátor Jiří Dientsbier (ČSSD), jenž ve středu skončil jako ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády, se stal členem senátního ústavně-právního výboru a také ústavní komise. O jeho zařazení dnes rozhodla horní parlamentní komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Báča: OPEC překonal rozpory a oznámil snížení produkce
OPEC se po osmi letech dohodl na koordinovaném omezení těžby ropy. Cílem ministrů bylo potvrdit dohodu z Alžíru, což se podařilo a znamená to snížení produkce o 1,2 miliónu barelů denně (mb/d) oproti říjnu. Nová kvóta OPECu by tedy měla vstoupit v platnost v lednu a činí zhruba 32,5 mb/d.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Diagnostická vyšetření v PTC bez čekacích lhůt
Protonové centrum v Praze vám nabízí pro vaše pacienty diagnostická vyšetření MRI, CT a PET/CT bez čekacích lhůt a na nejmodernějších přístrojích. Veškeré výkony jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami včetně VZP –Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Předvánoční štěstí na Hané: Za necelé tři stovky milionová výhra!
Opravdu šťastné a veselé Vánoce bude mít klient sázkové kanceláře SYNOT TIP z Olomoucka. Ve chvíli, kdy na sázkovém terminále zmáčkl tlačítko „Podat tiket“ ještě netušil, že se z něj v krátké době stane milionář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Švýcarsko poskytlo ČR grant ve výši 2,7 mld.
Ministerstvo financí ve středu 30. listopadu uspořádalo v Hotelu NH Prague City Konferenci Fondu Partnerství, který je podporován v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce (Programu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zájmy České republiky
Setrvání v jádru Evropské unie je v našem národním zájmu, vysvětloval bývalý premiér a eurokomisař Vladimír Špidla na pražské mezinárodní konferenci o budoucí pozici ČR v EU. A být v jádru znamená mít euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanec Kaňkovský (KDU-ČSL) se na Třebíčsku věnoval sociálním oblastem
Ve středu 23. listopadu navštívil v rámci pravidelných cest regionem poslanec Vít Kaňkovský třebíčský okres. Cílem jeho cesty byl tentokrát třebíčský Domov pro seniory a Domácí hospic sv. Zdislavy, a poté radnice v Dalešicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Dochází k významnému zvýšení ochrany spotřebitelů
Od dneška je účinné klíčové opatření z dílny Ministerstva financí, které posílí pozici spotřebitelů na finančním trhu a zpřehlední úvěrový trh – zákon o spotřebitelském úvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ze Šumavy ať je největší přírodní rezervace. ČSSD by měla přehodnotit přístup k atomu. Paroubek radí, jak by měla sociální demokracie získat voliče
Obsáhlý rozhovor poskytl dnešní MF Dnes expremiér a bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Hledáme podpisy pro ústavní stížnost
Občanští demokraté vyjednávají v Senátu podpisy pod stížnost Ústavnímu soudu, cílem je zrušení zákona, který zakazuje prodej o některých státních svátcích. ODS také kritizuje rozšíření zelené nafty, místo něj navrhuje plošné snížení spotřební daně. Senátoři ODS budou hledat podporu pro usnesení, které prohlásí pročínské prohlášení předsedy Senátu Štěcha za jeho soukromý názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Potvrdí italští pracující v nedělním referendu neschopnost se bránit?
Je to přes dva roky, co se Matteo Renzi po vnitrostranickém převratu stal premiérem Itálie. Dal si za cíl, Itálii umístit na třetí žebříček ekonomiky eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oficiální návštěva prezidenta Republiky Tádžikistán v České republice
Ve dnech 1. - 2. prosince 2016 se uskuteční oficiální návštěva Emomali Rachmona, prezidenta Republiky Tádžikistán, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nakolik zdravotní kondice řidičů ovlivňuje bezpečnost silničního provozu?
Zdravotní stav řidičů se nepochybně může podepsat na jejich schopnosti bezpečně se pohybovat v silničním provozu. Nakolik mohou případné zdravotní problémy zvýšit pravděpodobnost účasti na dopravní nehodě? Závěry evropského projektu ElderSafe spolufinancovaného Evropskou komisí naznačují, že řada chorob zvyšuje riziko havárie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nejistota v Evropské unii po referendu v Itálii
Po Brexitu a volbě D.Trumpa prezidentem USA je italské referendum 4. prosince dalším faktorem nejistoty, ke kterému vzhlížejí s obavami jak politické elity Evropy, tak zejména celý bankovní sektor a finanční kruhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ani hovno, Paroubku. To jste tak málo vnímavý? První ohlasy na slova expremiéra o návratu do ČSSD
Na zprávy o tom, že bývalý premiér a šéf ČSSD Jiří Paroubek zvažuje návrat do ČSSD, reagovali advokát Jiří Vyvadil a publicista Štěpán Kotrba. Jihočeský hejtman Jiří Zimola pak reagoval na Paroubkovy výroky ohledně Národního parku Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Sobotka a Babiš
Bohuslav Sobotka svůj vládní koncept vybudoval na vládnutí s Andrejem Babišem. Sobotka vytvořil poprvé po roce 1989 vládu velké koalice dvou nejsilnějších stran. Bez Sobotkova návrhu by se Babiš ministrem financí nestal. Nově vidí Sobotka za největšího soupeře sociální demokracie Babišovo ANO. Důvěryhodného bojovníka s Babišem však nemůže sehrát ten, kdo s Babišem roky vládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Který soudný člověk může ještě volit SPD?
V úterý dne 29. listopadu schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky zákon o střetu zájmů. Ten zakazuje členům vlády vlastnictví médií, firmy, kde má člen vlády více než 25 % podíl nesmějí pobírat dotace. To, že postihne nejvíce Agrofert a jeho majitele není nejmenším důvodem proto, aby tento zákon byl nazýván Lexbabiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Řidiči od ledna nebudou potřebovat dálniční známku na dalších 100 kilometrů dálnic
Od prvního ledna příštího roku budou moci řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy nově od 1.1.2017 vyjme ze zpoplatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Opravte to, soudruzi? Čína stáhla zprávu s devótním vyjádřením Hamáčka, které prý nepronesl
Teprve po protestech předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a po zveřejnění celé věci na webu Hlidacipes.org stáhla Čína svou zprávu, podle níž čeští politici údajně velebili čínské komunistické zřízení. Informoval o tom web Hlidacipes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Úplný rozpad USA, rychlejší konec EU. Venkovská příhoda západní neziskovky. Byl větší vrah Fidel, nebo Pinochet? Já přihazuju tohoto pána...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Neberme tak vážně výhrůžky Erdogana, na druhou stranu jsme to však my, Evropa, z koho si on vůbec nic nedělá, říká k hrozbě použití turecké migrační zbraně editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje též přepočítávání hlasů v USA, skutečné situaci v Aleppu a Mosulu a také blížícímu se momentu, který může zasadit další silnou ránu Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Lidi, oni kvůli mně ruší nějaké hospody? Já žádnou neviděl. Napište mi, pokecáme a najdeme řešení
I kdyby Andrej Babiš díky EET vybral na daních miliardy, celý projekt ho bude stát politické body. Na mnoha místech republiky už totiž zavírají malé venkovské hospody, píše server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Muslimové sobě muslimy aneb Vlk vlku vlkem
V posledních letech se hodně mluví i píše o vztahu muslimů ke kafírům (nevěřícím), nicméně pojďme se podívat na to, jak se chovají sami k sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bohuslav Čížek: Státy Evropské unie musí dobře zvážit, čeho chtějí dosáhnout
Evropská komise (EK) včera zveřejnila rozsáhlý balík legislativních návrhů, které budou mít zásadní vliv na směřování energetického sektoru EU v příštích desetiletích a které mohou stávající podobu energetického trhu na kontinentu změnit k nepoznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek řekl otevřeně, co si myslí o Putinovi
Analytik a politolog Petr Robejšek se rozhodl vstoupit do politiky se stranou Realisté. Zda však bude jejím předsedou, či jako dnes pouze mentorem, se teprve ukáže. Rozhovor s ním nyní přinesl časopis Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
My jsme dvojkař, Chorvatsko čtyřkař. A my se od něj budeme učit? Stanjura z ODS nechápal
Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný (ANO), předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD) a šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura svedli ve středečních Událostech, komentářích České televize další bitvu o elektronickou evidenci tržeb. Stanjura se do kolegů ve studiu pustil opravdu zostra. Volný mu na oplátku vmetl do tváře, že ODS prosazovala registrační pokladny, což ale nebyla pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Přihlásili se k EET a najednou jim začaly chodit maily z Babišových firem. Podnikatelé nemají slov
Server Svobodné fórum Pavla Šafra přináší informace o tom, jak firmy Andreje Babiše již dnes využívají elektronickou evidenci tržeb. Ačkoli Babiš tvrdil, že jeho firmy EET nezneužijí, realita je podle zjištění serveru jiná, takže ministr financí neříkal pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je Babiš proti Trumpovi beránek?
Babiš si střet zájmů, ve kterém je, zřejmě vůbec nehodlá připustit. To, že je místopředsedou vlády, ministrem financí, a současně například nadřízeným pracoviště Finančního analytického úřadu (FAÚ), které může nahlížet do účetnictví a finanční situace největších konkurentů jeho firmy Agrofert na trhu, je už samo o sobě skandální. Ale není to to jediné, co mu lze vytknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Salámová metoda po bruselsku
To, co předvádí Evropská komise, není nic jiného, než salámová metoda, kterou ukrajuje kolečko po kolečku z práv a svobod občanů. A bohužel není nic, co by svědčilo o tom, že by chtěla tento přístup změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména interpelacemi
Poslanci se dnes budou věnovat zejména pravidelným interpelacím na členy vlády. Dolní komora by taky mohla schvalovat protokol o přijetí Černé Hory do Severoatlantické aliance a projednávat pařížskou klimatickou dohodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šik (ODS): Další hřebík do práv a svobod občana aneb Konec soukromého podnikání v Čechách
ANO-byrokracie začíná svírat českou kotlinu a přitom samo toto diktátorské hnutí hledá mezery a kličky, kterými se vyvléknout z povinných odvodů daní pro českou státní kasu, aby panu králi z Čapího hnízda někdo nevybral zlatá vejce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení: Nižší úroky v programu Panel 2013
Státní fond rozvoje bydlení od 1. ledna 2017 sníží úrokovou sazbu v úvěrovém programu na revitalizaci bytového fondu Panel 2013 . Umožňují mu to podmínky Nařízení vlády č. 468/2012 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jakubčík (ČSSD): Národní bohatství Šumavy musí být pro všechny
Zítra bude Poslanecká sněmovna projednávat v závěrečném čtení novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, jež má sjednotit pravidla pro fungování národních parků v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek dnes diskutoval o energetické unii na mezinárodní konferenci k SET plánu 2016
Diskuse ke Strategickému energetickému a technologickému plánu – 10. středoevropské energetické konferenci se dnes v Bratislavě zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Na mezinárodní konferenci, která se koná ve dnech 30. listopadu až 2. prosince, vystoupil v panelu věnovanému energetické unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09 zneužila prohlášení čtyř ústavních činitelů. Ale já na něm trvám, ujistil Štěch čtenáře
Z PROFILŮ Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) usedl k počítači a odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Postavil se čelem i k velmi ostře formulovanému názoru pana Davida Knedlíka, který konstatoval, že KDU-ČSL neměla být součástí vlády, protože „ministr Herman se paktuje se Sudeťáky a s tím dalajlámou“. K dovršení všeho zlého prý navíc Hermana řídí Američané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hollande to balí. Příští rok už kandidovat nebudu, ohlásil
Francouzský prezident Francois Hollande vydal důležité prohlášení k nadcházejícím prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Představitelé Moravskoslezského kraje zvýšili tlak na dostavbu obchvatů měst a obcí
Vedení Moravskoslezského kraje zintenzivňuje jednání za zájmy regionu na Ministerstvu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které spravuje dálnice a silnice I. třídy. Cílem je zlepšit jejich technický stav, urychlit stavbu obchvatů měst a dostavbu páteřní sítě dálnic a silnic pro motorová vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Poradkyně Stropnického má měsíční odměnu převyšující plat náčelníka Generálního štábu
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš si poletí do Bruselu pro mezinárodní cenu. Minule ji dostal miliardář Janeček
Celosvětově známý server Politico, který monitoruje politické dění v různých částech světa a referuje o něm, označil šéfa hnutí ANO, ministra financí a majitele Agrofertu Andreje Babiše za nejvlivnějšího Čecha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ERÚ: Snížení tranzitních poplatků za přepravu plynu
Na konci listopadu vydal Energetický regulační úřad (dále jen ERÚ) cenové rozhodnutí o regulovaných cenách souvisejících s dodávkou plynu, které nabude účinnosti 1. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Paní ministryně, vnímáte hlasy expertů, co kritizují inkluzi?
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslav Šedivý: Jak se mluví u Rýbrcoula. Zpracované bohatství podkrkonošského nářečí
Všiml jsem si v knihkupectví obsáhlého Slovníku podkrkonošského nářečí (478 stran), nedávno vydaného v nakladatelství Academia. Zalistoval jsem v něm a okamžitě mě zaujal. Vím, jak se mluví v jižních Čechách či na Plzeňsku, ještě dnes bych podle mluvy tamních rodilých občanů mohl jejich původ v této oblasti odhadnout, ale to, co jsem si náhodně přečetl při prolistování tohoto Slovníku, mi znělo neuvěřitelně. Slovník jsem si vypůjčil – a co jsem se dozvěděl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Situaci ohledně inkluze bedlivě sledujeme
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šánová (ANO): Pane ministře, předpokládáte, že každá porodní asistentka bude vlastnit ultrazvuk?
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Příští rok na jaře se budou dít velké věci. Může to dopadnout jakkoli!
Marine Le Pen, dáma, která děsí (snad jen) bruselské papaláše, si vysloužila protivníka na míru ušitého a „zemi galského kohouta“ čeká velmi originální zápas o prezidentský post, po kterém budou v Evropě zaručeně „praskat ledy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zákon o prokazování původu majetku dnes vstoupil v účinnost
Dnes vstoupil v účinnost Zákon o prokazování původu majetku, který je jedním z klíčových opatření současné vlády pro boj s daňovou kriminalitou. Tento zákon výrazně rozšiřuje možnosti Finanční správy vypátrat nepřiznané a zatajené příjmy a následně je zdanit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ve zlověstné atmosféře jižanské močálovité krajiny se zrodila hrdinka s kuráží Lisbeth Salanderové
Temný thriller TÍHA NENÁVISTI dvojnásobného držitele ceny Edgara Allana Poea Johna Harta vás pohltí jako černá díra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Praxe je, že porodní asistentka provede těhotenský test a pošle ženu na ultrazvuk
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zázračná proměna. Zanedbaný pozemek plný černých skládek změnili divocí koně v mimořádně cenné území
Ještě před necelými dvěma lety zanedbaná, plevely zarůstající, parcela na okraji města Milovice ve stejnojmenném bývalém vojenském prostoru. Dnes díky pastvě divokých koní a praturů lokalita překypuje chráněnými rostlinami a zvířaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Putin dnes nepotěšil ty, kteří mu předhazují, jaký je diktátor. Analytička Salminen rozebírá celý jeho výroční projev
Ruský prezident Vladimir Putin pronesl projev před Federálním shromážděním. Analytička Veronika Sušová-Salminen si ho vyslechla a zhodnotila Putinovy myšlenky, které považovala za vůbec nejzajímavější. Putin se vyjadřoval k domácí politice i k mezinárodnímu dění. Pokud jde o domácí scénu, zatím prý není jisté, zda bude Putin znovu kandidovat na prezidenta, ale ať už to bude, jak chce, Rusko chce samo rozhodovat o svém osudu a nenechá si radit zvenčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ČR vyzývá ERÚ, aby neprodleně upravil cenová rozhodnutí a obnovil jistotu v poskytování veřejné podpory
Hospodářská komora (HK ČR) vítá rozhodnutí Evropské komise schvalující podporu obnovitelných zdrojů v ČR uvedených do provozu mezi lety 2006 a 2012. Současně však vyzývá ERÚ, aby bezodkladně konal a zajistil podmínky pro kontinuitu podpory. V opačném případě by převzal zodpovědnost za způsobené škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tři sta lidí na mě křičelo, že jsem zloděj, ale vysvětlili jsme si to. Babiš vyrazil kontrolovat EET do hospod a zažil tam prý mnoho zajímavého
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) si ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu pochvaloval, jak EET první den v ostrém provozu pěkně šlape. „Byl jsem v hospodě, kde na mě 300 lidí křičelo, že jsem zloděj, ale vysvětlili jsme si to,“ prozradil. Nikoli poprvé také konstatoval, že se tu 26 let nedělalo nic pro lepší výběr daní a teprve on jako ministr přišel s tímto revolučním krokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Toto fanoušci Fidela Castra neuslyší rádi. Třeba o tom, jak mu v jeho "revoluci" pomáhaly USA
Publicista a jeden ze zakladatelů ODS Tomáš Haas se na svém facebookovém profilu rozepsal nad tématem smrti kubánského vůdce Fidela Castra. „Zemřel masový vrah,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovny jsou povinny poskytovat informace dle zákona o svobodném přístupu k informacím
Zdravotní pojišťovny dlouhodobě tvrdí, že se na ně nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím a odmítají proto žadatelům informace poskytovat. Výjimkou je pouze Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda nemůže zasahovat do činnosti společnosti ČEZ, i když by se mně to líbilo
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeptali jsme se Martina Komárka na Ortela a Bangu. Dozvěděli jsme se, jak chce zachraňovat českou populární hudbu a jak je duševně zdravý
ROZHOVOR „Hádáme se o blbosti, místo abychom se vášnivě přeli o to, proč je naše populární hudba skoro nejhorší v Evropě, a co máme dělat pro to, aby to bylo alespoň o fous lepší,“ konstatuje bývalý komentátor deníku MF Dnes a nynější poslanec za ANO Martin Komárek k aféře okolo ocenění kapely Ortel na Českém slavíku. Podle jeho dalších slov je ten spor marginální, jelikož zmíněná soutěž skomírá stejně jako tradiční český pop, a tak se prý nenajde žádný producent, který by investoval do modernější ankety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dneska je velký den komunistů, nejdříve bojovali s landsmanšaftem, pak s NATO a teď s průmyslem
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vychází úctyhodná kniha Britské impérium. To v době svého vrcholu ovládalo čtvrtinu světové populace
Niall Ferguson, profesor historie na Harvardově univerzitě, líčí historii Britského impéria od 16. do 21. století. Skutečné impérium, které v době svého vrcholu ovládalo čtvrtinu světové populace, čtvrtinu zemského povrchu a téměř všechny oceány, se příznivě podepsalo na vývoji Spojených států a Kanady, Indie, Afriky, Austrálie, Nového Zélandu, východní Asie a Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jitka Přikrylová: Kam zmizely blogy Provazníkové a Mazurky? Aneb pane Bango, jako šéfadmin jste selhal
Za poslední rok byla odejita hezká řádka autorů, vesměs čtených a oblíbených. Zdejší cenzorské osazenstvo, kteří si pořád ještě říkají admini, to tu řídí rukou přísnou a nespravedlivou. Kdo se ozve, je seknut přes prsty či smázán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Peszynski: Lidé se bojí, že jim cizinci budou brát práci. Starý svět nevrátí ani tisíc Zemanů, Trumpů a Putinů
„Už vím, čeho se lidé bojí a co nechtějí,“ poznamenal úvodem svého blogu na serveru iDnes.cz občanský aktivista Tomáš Peszynski. Podle něj jde o globalizaci, které se on sám nikdy nebál, nebojí se jí a bát se nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Po únoru 1948, jak se do komunistické strany hrnuli lidé... Já jim to nechci vyčítat
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kapsch TrafficCom vyhrál tendr silničního správce ASFINAG, bude pokračovat v provozu kamionového mýta
Rakouský dálniční operátor ASFINAG potvrdil, že po osmnácti měsících ukončil tendr na pokračování provozu svého dálničního mýta pro kamiony nad 3,5 tuny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Klíčovými úkoly nového ministra zdravotnictví je zajistit dostatečné financování zdravotní péče a navýšení platů sester a lékařů
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl ve středu 30. listopadu 2016 do úřadu nového ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Horáček se podíval na video, kde se Zeman směje pražské kavárně. A rozpřáhl náruč všem občanům ČR
Prezidentský kandidát Michal Horáček reagoval s úlevou na definici „pražské kavárny“, kterou provedl prezident Miloš Zeman ve videorozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Špičkový vesmírný výzkum představí konference AXRO 2016, spolupořádá ji Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze
Ve dnech 5. až 8. prosince se v prostorách pražské Vily Lanna (V sadech 1, Praha 6) uskuteční vědecká konference a workshop AXRO 2016. Akce, která se koná pod záštitou rektora ČVUT prof. Petra Konvalinky, je zaměřená zejména na představení novinek v oblasti kosmického výzkumu v oboru rentgenového záření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ortel? Kumar Vishwanathan má strach z Maďarů nebo Slováků, ale ví, že vy Češi nikoho takového nezvolíte
ROZHOVOR „Je čas zastavit, komunikovat a hledat věčný základ porozumění, aby prodavači extremismu nevyhrávali Slavíky.“ Aktivista Kumar Vishwanathan reaguje i na výměny názorů v souvislosti s odchodem zpěváka Radka Bangy, který při udělování cen odešel ze sálu. Sám pak ale sklidil kritiku mimo jiné i za své písně s vulgárními texty. K Ortelově hudební produkci Vishwanathan říká: „Chválabohu že máme svobodu slova a projevu, ale to jsou protiromské, smrtonosné písničky a kameny velkého kalibru. Banga mohl být vinný, ale házel menšími kameny, ne těmi smrtonosného formátu.“ Podle Vishwanathana u nás nemají extremisté šanci: „Žijeme v prostoru, kde národ možná trochu flirtuje s extrémními hračkami, ale nikdy je nebude přijímat jako své, nikdy jim nedá svůj hlas a lebky nácků nebudou nikdy vlát.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist