Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Rád se poslouchá, na dotazy skoro neodpoví, hraná žovialita... Novinář se podělil o zážitky s Michalem Horáčkem
Atmosféru vystoupení prezidentského kandidáta Michala Horáčka, které proběhlo v úterý v litvínovském Docela velkém divadle, popisuje v dnešní Mladé frontě Dnes její redaktor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury
Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vzorní občané diktatury, píše slovenský deník o Češích v řadách separatistů na Donbase
Riskují životy a připravili se i o možnost návratu do vlasti, kde jim hrozí postih. Stálo to za to? ptá se slovenský list Denník N v reportáži o Češích a Slovácích ve službách proruských separatistů v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci udeřili na Junckera. Žádají omluvu za „český zúžený pohled na dějiny“
Část českých a slovenských europoslanců se tvrdě obula do předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera za to, jak pochvalně se vyjadřoval o kubánském komunistickém diktátorovi Fidelu Castrovi. Ačkoli tento politik zničil život tisícům lidi, když je jako odpůrce režimu nechal zavřít a někdy zdaleka nejen to, Juncker o něm mluvil jako o velikánovi, jenž se stal hrdinou pro mnohé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ze Sýrie přišlo hrůzné svědectví. Tuhne z toho krev v žilách
„V každé válce nejvíce trpí ti nejslabší,“ uvedl farář ze syrského Aleppa Ibrahím Alsabagh. Jeho slova přinesl server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hlas taxikáře platí stejně jako hlas univerzitního profesora, či Zlatého slavíka. Dominik Duka odmítá nadřazenost elit a vyzývá k…
Rekviem za Karla IV. v kapli Svatého Kříže na Karlštejně odsloužil v den výročí jeho smrti 29. listopadu kardinál Dominik Duka. Od narození tohoto císaře a krále, Otce vlasti, uplynulo letos sedm set let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Historik uzemnil Radka Bangu za křik kvůli lebkám na košilích Ortelu. Přidal FOTO jako důkaz
Bouře ve sklenici vody. Tak by se dle historika Masarykova muzea v Hodoníně Marka Vařeky dalo označit nařčení skupiny Ortel z propagace nacismu, které se dle hudebníka Radka Bangy měli členové kapely dopustit tím, že si na předávání cen Českých slavíků vzali košile s lebkami, které připomínají znaky nacistických jednotek SS. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vařeka prostřednictvím výkladu historického využití symboliky lebky se zkříženými hnáty Bangovo kategorické tvrzení vyvrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Povolené podvádění není pomoc
Média přistoupila k zavádění EET nepřátelsky, zatímco představitelé asociací hotelů a restaurací, hospodářské komory a malých a středních podniků je přivítali jako narovnání tržního prostředí. Může to znamenat konec doby, kdy vlády nedokázaly nabídnout lepší podporu podnikání než přehlížení porušování zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Píseň Mrdám tě má výchovný podtext. Čerstvá obhajoba Radka Bangy
Nad významem romského zpěváka a rappera Radka Bangy nejen pro českou kulturu se v dnešních Hospodářských novinách zamýšlí šéfredaktor stanice Vltava Českého rozhlasu Petr Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat sporná pravidla pro národní parky
Sněmovna dnes bude schvalovat sporná pravidla pro všechny čtyři národní parky. Na programu je i podobně kontroverzní předloha, podle níž by už stát neplatil svým podnikům odškodnění za to, že je při hospodaření omezuje ochrana přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Realisté musejí být velkými idealisty, aby to o něčem bylo
O politické výsluní usiluje další ze stran zatím d opatrností idejí, se záměry stát se stranou volební. Zatím se o ní tak nějak můžeme dočíst na webu realisté.cz a cosi se dozvědět především z úst politologa Petra Robejška, který je jejím „ideovým mluvčím“, mentorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Vyjádření ke zpracování osobních údajů při využívání elektronických karet ve veřejné dopravě
„Inteligentní“ elektronické karty (vybavené čipem RFID, magnetickou páskou, apod.) mohou být současně používány v různých službách k různým účelům a osobní údaje spojené s jejich užíváním mohou být dostupné většímu počtu osob a organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Český debilismus. Jan Kraus pohovořil o Zemanovi, Ovčáčkovi a Sobotkovi
Herce Jana Krause zpovídal Těžkej Pokondr v rádiu Frekvence 1. „Každý, kdo pije v práci, není tak dobrý jako Churchill,“ vzkázal mimo jiné prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Politici, kteří vítají uprchlíky, by měli zbystřit. „Nepodřídíte-li se vůli lidu, budete smeteni!“ zahřmělo z Maďarska
Maďarský premiér Viktor Orbán poskytl rozhovor veřejnoprávnímu rozhlasu. Po rozhlasových vlnách poslal další jasný vzkaz do Bruselu. Těší se prý na okamžik, až všude v Evropě bude obnovena demokracie a vlády, které nevládnou v souladu s vůlí voličů, budou smeteny. Tentokrát ovšem nešlo jen o uprchlíky, ale také o maďarskou energetiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policisté na Břeclavsku zajistili skupinu migrantů i s převaděčem
Hlídka cizinecké policie v Mikulově na Břeclavsku zajistila v tomto týdnu po čase větší skupinu migrantů i s převaděčem, celkem šlo o sedm lidí. Byli vráceni zpět do Rakouska, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
„Abych se bála, že mám krátkou sukni! Zakazují vepřové. Myslí, že jim zlí Češi berou sociální dávky.“ Bratr ministra Pelikána šokoval fakty o muslimech a lidé křičeli
REPORTÁŽ Kompostování příbuzných, polygamie srovnatelná s registrovaným partnerstvím, sexuální avantýry na dětech. A k tomu zlí Češi kradoucí migrantům sociální dávky. Školství neberoucí ohled na multi-kulti. Beseda o islámu se v karlovarské knihovně za přítomnosti zhruba stovky pedagogů a pracovníků samospráv změnila ve slovní bitvu, kdy vzduchem létala přirovnání s Karlem IV. i Petrem Velikým. Na jedné straně názory a zkušenosti obyčejných lidí, prý alespoň z části ovlivněné médii, na straně druhé akademická půda, kterou tentokrát zastupovali Daniel Křížek z Fakulty blízkovýchodních studií Západočeské univerzity v Plzni a arabista, překladatel Petr Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Z americké demokracie se valí střeva...
Jan A. Mařenka upozorňuje, že gigantický volební podvod, který se chystá v USA, není jen planá úvaha konspirátorů, nýbrž reálná hrozba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ortel a Slavíci: Ne, nebude klid. Boj proti nenávisti nabírá grády
Ocenění nacionalistické kapely Ortel a jejího frontmana Tomáše Ortela na Českém slavíkovi se řeší i týden poté. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání totiž přišla stížnost. Píše o tom server Aktuálně.cz. A server Expres.cz přináší i slova nového ministra pro lidská práva Jana Chvojky, který nešetřil ani Radka Bangu alias Gipsyho.cz, jenž na protest vůči Ortelovi odešel ze sálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ERÚ ke složce ceny na podporu elektřiny z POZE
V souladu se zákonem č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanovil Energetický regulační úřad pro rok 2017 složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie ve výši předpokládaných nákladů na podporu elektřiny v roce 2017, tedy přibližně ve výši 2,6 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Eva Michaláková stále má naději, pokud se za ni skutečně postaví česká vláda
Krajský soud v Oslo odmítl odvolání Evy Michalákové, při kterém byla zbavena rodičovských práv zejména kvůli zveřejnění příběhu své rodiny. Soud smetl ze stolu také vyjádření České republiky zaslané písemnou formou, které během soudního jednání ani nebylo přečteno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum výjimečně zapůjčilo jeden ze svých nejvzácnějších předmětů – výlitek mozkovny neandertálce
Energetický regulační úřad (ERÚ) od roku 2015 nově vydává cenová rozhodnutí na Depozitář antropologického oddělení Národního muzea opustil jeden z nejvýznamnějších a nejvzácnějších sbírkových předmětů světového významu – travertinový výlitek mozkovny neandertálského člověka. Za přísných bezpečnostních opatření byl tento světový unikát převezen do Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberecký kraj: Dopravní zakázka? Raději znovu a lépe
Návrh na zrušení dopravní zakázky je jakousi tečkou za jednou smutnou kapitolou veřejných zakázek na Libereckém kraji, která měla i řadu politických důsledků. Je dobré si takto na závěr připomenout hlavní mezníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Řvete, protestujete, šílíte. Nářez Jiřího Ovčáčka kavárně… A k tomu důležité informace
ROZHOVOR Proklínaný i vychvalovaný. Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček je ve své funkci přesně tři roky. Co od té doby zažil a čemu všemu musel čelit? Bojuje se svými hradními kolegy? Uvažoval někdy pod tlakem o rezignaci? Křičel na něj prezident někdy? Muž, který za Miloše Zemana často válčí na mediální frontě, pro ParlamentníListy.cz o své práci obsáhle promlouvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Raněný cit pro spravedlnost je soudu málo? Advokát se pohoršuje nad zamítnutou žalobou proti „stalinistce“ Semelové
Advokát Aleš Rozehnal se vrátil k žalobě na komunistickou poslankyni „stalinistku“ Martu Semelovou, kterou podal brněnský právník Martin Kincl kvůli jejím výrokům o prospěšnosti komunistické Státní bezpečnosti, o přiznané vině Milady Horákové i o sovětské okupaci Československa jakožto internacionální pomoci. Jeho glosu přináší server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Srovnejme Putina s válečnicko-kriminálními režimy Obamy, Bushe ml. či Clintona
Ve svém čtvrtečním výročním slově k národu v ruském federálním shromáždění promluvil prezident Putin o domácích a zahraničních záležitostech, o důsledcích globální finanční krize, o mezinárodní spolupráci i o vyhlídkách jednotlivých odvětví národního hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Nestačím se divit, kam se ještě budeme chodit radit
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jednou možná prezidentu Zemanovi dojde, že nemluví za většinu lidí, píše server
Prezident Miloš Zeman už během předvolební kampaně a následně i při nástupu do funkce sliboval, že bude prezidentem dolních deseti milionů českých občanů. Ale je jím, opravdu? Lenka Benešová v komentáři pro server tapolitika.cz prohlašuje, že se prezident spíš přiklání k hnědé fašizující se části společnosti. Jednoho dne ale možná zjistí, že mu to škodí u sociálních demokratů a komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Netušil jsem, že majitelé hospod jsou nejohroženější skupinou obyvatelstva...
Tahle země si zažívá každých 14 dní jiné mediálně orgastické šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Velitel Hradní stráže Prskavec byl odvolán z funkce
Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše dnes odvolal z funkce velitele Hradní stráže Petra Prskavce. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Prskavec byl ve funkci necelý rok, nastoupil loni 18. prosince. Nahradil Radima Studeného, který ve funkci skončil v polovině loňského října po vyvěšení červených trenýrek na Hradě skupinou Ztohoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policejní útvar chce speciální tajné vybavení za 9,5 milionu
Policejní útvar zvláštních činností, který se zaměřuje například na sledování lidí, chce nakoupit speciální vybavení za 9,5 milionu korun. Dvě zakázky se uskuteční v nejnižším vyhrazeném stupni utajení, a tak k nim není možné získat podrobnosti. Vnitro bude o zakázkách v pondělí informovat vládu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila pravidla pro národní parky. Toto se změní
Pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě zřejmě čeká změna. Nejcennější příroda v nich by se měla podle ministerstva životního prostředí více otevřít turistům. Novinky přinese novela o ochraně přírody a krajiny, kterou dnes schválila navzdory sporům Sněmovna. Předlohu, která zamíří k posouzení do Senátu, dolní komora významněji neupravila, jak požadovali někteří poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kmoníček uhranul studenty diplomacie. Prozradil jim skutečný počet imigrantů v naší zemi
REPORTÁŽ „Ekonomika a politická moc se stěhují na Východ. Bude uzbrojená euroamerická civilizace zanedlouho pro smích, nebo máme naději? OSN jako lednička. Rozdíl mezi teroristou a národněosvobozeneckým bojovníkem může být jen v Nobelově ceně míru.“ Mezi středoškoláky a vysokoškoláky, kteří se sjeli na tzv. Diplomatickou simulaci do Plzně, zavítal Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, dlouholetý diplomat, jenž pracoval i v OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal jmenovací dekrety nových profesorů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 2. prosince 2016 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenovací dekrety 55 profesorů vysokých škol. Rozhodnutí prezidenta republiky podléhá kontrasignaci předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hofer obvinil svého rivala z něčeho děsivého. Na Van der Bellena šly mdloby
Včera večer se střetli Norbert Hofer a Alexander Van der Bellen v poslední televizní debatě před nedělními prezidentskými volbami. Podle médií šlo o emočně nejvypjatější ze všech předchozích debat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Naformuluji až 15 témat, která osloví voliče, říká Paroubek. Tak třeba homosexuálové...
Expremiér Jiří Paroubek se znovu zhurta pustil do ČSSD; strana je podle jeho názoru bezradná a snaží se vyhýbat konfliktům se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. A to je podle expremiéra zásadní chyba. Sám by prý dokázal najít 12 až 15 témat, u nichž by se mohl se současným ministrem financí pustit do křížku a získat pro ČSSD popularitu. Sociální demokracii kupříkladu vytkl, že se vůbec nezajímá o homosexuály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Povídali si v Českém rozhlasu: ParlamentníListy.cz jsou nejnebezpečnější
Politolog Miloš Gregor se v rozhovoru pro Český rozhlas pustil do serverů, které v Česku údajně rozšiřují lži, polopravdy a hrají čtenářům na city, aby s lidmi mohly snáz manipulovat. Vůbec nejnebezpečnější je podle politologa server ParlamentníListy.cz, protože řadu věcí píše pravdivě, ale mezi pravdu dokáže zamíchat i konspirační teorie či falešné zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vídeňský Čech před prezidentskými volbami: Zásadních změn se nebojíme, spíš změny atmosféry
Obavu ze zásadních změn postoje rakouského státu vůči menšinám po nedělních prezidentských volbách vídeňští Češi nemají, tvrdá kampaň ale polarizovala společnost. Případné vítězství kandidáta Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norberta Hofera by mohlo v zemi posílit radikální názory. V rozhovoru s ČTK to řekl Pavel Rodt, předseda Menšinové rady české a slovenské větve v Rakousku, která zastřešuje činnost většiny českých krajanských spolků ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Máme právo bránit svou zemi a civilizaci bílého muže se zbraní v ruce. Vondra a poradce Thatcherové debatovali o budoucnosti pravice a zazněly i pochvaly na Zemana a Trumpa…
REPORTÁŽ Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut uspořádalo ve čtvrtek přednášku „Budoucnost konzervatismu v Evropě“, na níž vystoupil britský konzervativní komentátor a bývalý poradce Margaret Thatcherové John O’Sullivan, politolog Stanislav Balík a nakladatel a politolog Alexander Tomský. Akci moderoval exministr Alexandr Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas se připravuje na spuštění řádného digitálního vysílání
Na úspěšný projekt DAB Praha - dlouhodobý experiment digitálního rozhlasu z pražského vysílače Žižkov - naváže od 1. prosince nový experiment, který experimentální vysílání rozšíří i do Berouna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD neuvažuje o žádné formě spolupráce s Jiřím Paroubkem
Krajský výkonný výbor ČSSD Praha (KVV ČSSD Praha) nevidí jakoukoliv šanci, že by schválil případnou přihlášku Jiřího Paroubka o opětovný vstup do ČSSD, ze které na vlastní žádost v roce 2011 vystoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Je konec! Michaláková ztrácí definitivně své syny. Norský soud rozhodl
Norský soud se odmítl zabývat odvoláním Češky Evy Michalákové proti rozsudku, který ji letos v červnu zbavil rodičovských práv k jejím dvěma synům. Rozhodnutí soudu je tak pravomocné. Dnes o tom informoval Zpravodajský web Českého rozhlasu, kterému informaci potvrdil právník matky Pavel Hasenkopf. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Poctivé hospody by neměly zdražovat, ale zlevnit, udeřil Babišův deník
Řada restaurací a hospod v souvislosti se zavedením EET významně zdražila. Podle deníku MF Dnes Andreje Babiše (ANO) restauratéři zdražovat nemuseli, pokud tedy do teď neokrádali stát. Pokud byli poctiví, tak by podle propočtů deníku hospodští a restauratéři měli spíš zlevnit. Hospodští to ale vidí jinak. Popisují EET jako „šikanu a vopruz“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubkův návrat do ČSSD? Tito straníci by o něho měli zájem
Svými plány na návrat do sociální demokracie prý expremiér a někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek vyvolal mezi některými straníky paniku. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Norbert Hofer přichází. Rána pro multikulturalisty nejen v Rakousku
V neděli 4. prosince proběhne v Rakousku opakované druhé kolo prezidentských voleb. V prvním kole Norbert Hofer zvítězil, kromě multikulturní Vídně, ve všech spolkových zemích s celkovým náskokem cca 14 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Velký den pro všechny. Kupte si lístek, nebo si vystupte z vlaku, vyzýval Babiš z televize černé pasažéry
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) divákům České televize z obrazovky sdělil, že projekt EET musí přivítat úplně každý – podnikatelé, zaměstnanci i zákazníci. Hospodští podle jeho názoru nemají důvod zdražovat jídlo, nebo dokonce zavírat hospody. Pak se dostali ke slovu podnikatelé a zaznělo slovo „hysterie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Babišův "medvěd" je netransparentní
Poslanec Richard Dolejš (ČSSD) v rámci rozpravy u 2. čtení zák. o státním rozpočtu upozornil na netransparentní dotační program ministerstva financí pro regionální školy. Navrhl v tomto směru Sněmovně přijetí doprovodného usnesení ke státnímu rozpočtu, kterým se v případě jeho přijetí bude zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pyrotechnici za rok prohledali v Bořím lese 50 hektarů. Našli munici, granáty i výbušniny
Na prvních padesáti hektarech Bořího lesa na Břeclavsku v Jihomoravském kraji nalezli pyrotechnici z firmy Borgata stovky kusů munice z 2. světové války. Práce začaly loni v listopadu. Letos v říjnu první etapa skončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Až patnáct milionů nových uprchlíků. Stranou naší pozornosti tiká na severu Afriky časovaná bomba. K vybuchnutí chybí málo
Jak může Alžírsko zničit celou Evropskou unii. Text s tímto hrozivě znějícím titulkem přinesl server konzervativního časopisu The Spectator. Záleží prý jen na tom, jak dlouho ještě bude žít takřka osmdesátiletý prezident Alžírska Abdelazíz Buteflika, který přežil mrtvici, dnes sedí na invalidním vozíku a je jediným politikem, který drží „pod krkem" zdejší islamisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora a Svaz obchodu a cestovního ruchu: Místo nepřehledných výjimek plošné snížení daní
Stát by měl kvůli EET podnikatelům ulevit plošným snížením daňových sazeb. Shodli se na tom dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka: Jsem velmi rád, že se podařilo stabilizovat resort Ministerstva vnitra
Ministr vnitra musí pokračovat ve zlepšování bezpečnosti, zvyšování platů hasičů a policistů, rozvíjet e-government a realizovat výsledky Auditu národní bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Německo omezí sociální dávky pro občany EU
Nepracující cizinci ze států Evropské unie získají v Německu nárok na sociální dávky teprve po pěti letech legálního pobytu v zemi. Včera večer o tom rozhodl Spolkový sněm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI kontrolovala Black Friday
Černý pátek dorazil minulý týden i do České republiky. Slevy nabízely jak kamenné, tak i internetové obchody. Na dodržování zákonných povinností, které se vztahují právě ke slevovým akcím, se zaměřili inspektoři Středočeského kraje a Hlavního města Prahy. Ze 13 provedených kontrol pouze jeden prodejce porušil zákon o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPO k vyjádření vicepresidenta HK ČR Bořivoje Mináře k Aktualizaci exportní strategie 2010-2020
Ministerstvo průmyslu a obchodu s Hospodářskou komorou ČR úzce spolupracuje a považuje ji za jednoho z klíčových partnerů, což neznamená, že obě instituce mají vždy 100% shodu v pohledu na všechny aspekty spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Vlajková loď koalice vyplula na rozbouřené moře
1. prosince naostro odstartovala EET – vlajkový projekt ministra financí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor Tomáš Měšťan: Objektivitu se už na kavkách nesnaží ani předstírat
A pořád dokola! ČT 24 si na komentování nedělních prezidentských voleb v Rakousku, opět pozvalo "Zelenou" Durnovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pane Tabery, kavárník Kobza není zas takový hňup. Šéfredaktora Respektu vyvedl z omylu vlastní novinář
Situace, kdy do kavárny známého kavárníka Ondřeje Kobzy nebyl vpuštěn redaktor Respektu na setkání ministra financí Andreje Babiše (ANO) s novináři ohledně elektronické evidence tržeb, vzbudila veřejné pohoršení na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Mikulášské odpoledne s Dopravním podnikem již tuto sobotu
Populární postavičky v historické tramvaji, nadílka pod starobylými krovy střešovické vozovny a k tomu pestrý program pro celou rodinu, při kterém se rozhodně nebudou nudit děti ani dospělí, to je nabídka Mikulášského odpoledne s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP), jež se uskuteční v sobotu 3. prosince 2016 od 13.00 do 18.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Pomáháme i adventním kalendářem naruby
Každý den dárek od jednoho poslance až do Vánoc. Adventní kalendář naruby dorazil také do sněmovny na klub TOP 09 a Starostové. Poslanci odstartovali vlastní charitativní akci, během níž ve 25 dnech zbývajících do Vánoc věnují osobní dárek potřebným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Sobotka se setkal s vedením Aholdu, aby podpořil důstojné podmínky pro zaměstnance
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky prosazuje důstojné podmínky a spravedlivé platy pro zaměstnance. Předseda vlády se proto v pátek 2. prosince 2016 setkal s vedením společnosti Ahold v České a Slovenské republice, aby jednal o požadavcích odborů na zvýšení mezd zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: S EET vzad levá, kupředu ni krok
Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Ropa bude dražší a svět lepší
Těžaři doufají v růst ceny ropy na 55 USD za barel. I když to zní nepochopitelně, měli bychom jim fandit. Sice to znamená poněkud dražší surovinu, než je aktuálních cca 49 dolarů, ale byla by to cena „trvale udržitelná“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Evropa je prý na rozcestí. Tohle všechno může ovlivnit její směřování
Hostem Interview ČT24 byl politolog Michael Romancov. Řeč přišla nejen na Evropskou unii, na volby v Evropě, které nás čekají, ale i na Spojené státy a Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT prodloužilo termín pro podání žádostí o dotaci na sportování dětí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) obdrželo 4035 žádostí v rámci neinvestičního programu VIII, který je zaměřen na systematickou podporu sportování dětí a mládeže. Jde tedy přibližně o čtvrtinu více než tomu bylo na počátku letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek po bilanční schůzce s premiérem Sobotkou: Většinu vytčených cílů se daří naplňovat
Místopředseda pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se v pátek 2. prosince setkal s Bohuslavem Sobotkou v rámci seriálu bilančních schůzek premiéra s jednotlivými členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Nebezpečnost iluze bezpečnosti
Předneseno na semináři „Bezpečnostní aspekty migrační krize“ v parlamentě 15.11. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rádio Retro popřeje posluchačům šťastné a veselé
Počtvrté v řadě se posluchačům letos o Mikuláši přihlásí digitální stream s 28 hodinami vybraných archivních nahrávek pro adventní, vánoční i silvestrovský nebo novoroční poslech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mach, Pajonk (Svobodní): Snižme každému pracujícímu odvody o tisícovku
Je to jednoduché. Slučme platby sociálních odvodů a daně z příjmu do jediné a zvyšme základní daňovou slevu na poplatníka. Výsledkem je o tisíc korun vyšší čistá mzda pro každého pracujícího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Návrat Jiřího Paroubka do ČSSD. Nové a zásadní informace
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl expremiér a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. Mimo jiné sdělil své názory k současnému premiérovi a svému nástupci Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Minimální množství alkoholu na kole? Senátor Valenta získává na svou stranu další politiky, a to speciální štafetou
Iniciátoři tolerance minimálního množství alkoholu na cyklostezkách a silnicích třetí třídy chtějí zapůsobit na poslance otevřeným dopisem, který podepíší starostové obcí na Slovácku. Podpisovou štafetu zahájili v restauraci U Rybičky v Babicích. „Po novém roce by mělo být hlavním úkolem, aby se dostal návrh co nejdříve k projednání. Nemůžeme připustit, aby vše začalo znovu od začátku,“ zmínil senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání ze mše svaté při requiem za Karla IV. na Karlštejně
Requiem za Karla IV. v kapli Svatého Kříže na Karlštejně v den výročí jeho smrti 29. listopadu 2016 v roce 700. výročí jeho narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ubytování a tisíc eur měsíčně nestačí. Syrští uprchlíci v Německu strádají
Na problémy s německou byrokracií si stěžují někteří Syřané. I když by chtěli, nemohou pracovat. Server Express tak poukazuje na příklad jedné syrské rodiny, která žije v Německu a apeluje kvůli práci na tamní vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Úspěšná spolupráce regulátorů
Německo-rakouská obchodní zóna bude rozdělena. ERÚ se zasadil o zvýšení energetické bezpečnosti. Výsledek spolupráce omezí riziko blackoutu pro ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České a slovenské loutky doputovaly až do UNESCO
Na 11. zasedání Mezivládního výboru pro zachování nehmotného kulturního dědictví v Addis Abebě (Etiopie) uspělo po několikaletém úsilí také české loutkářství. Společná česko-slovenská nominace „Loutkářství na Slovensku a v Česku“ byla zapsána do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO dne 1. prosince 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vítězka Ocenění Českých Podnikatelek Marta Nováková: Na rusky mluvících trzích je hlad po technologiích
Marta Nováková je vítězkou 9. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek v kategorii Velká firma. Její společnost U&SLUNO je už čtvrt století ostravskou jedničkou v oblasti IT technologií a současně je také významným exportérem. V rozhovoru nám prozradila, jaká je její zkušenost s podnikáním a jaké má plány do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Kontrolu tajných služeb je třeba posílit
V úterý 29. 11. 2016 prošla Sněmovnou ve 2. čtení novela z. o zpravodajských službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Mikuláš Bek: Vítáme příslib ministryně o navýšení rozpočtu alespoň o 2 miliardy Kč
Usnesení 138. zasedání Pléna České konference rektorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Jasné slovo z pozice ministra průmyslu a obchodu - tento zákon je třeba zrušit
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fichtner (ANO): Dovolte, abych vás, nechci říct poučil, ale abych vám to vysvětlil
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fiedler: Máme dva návrhy, jeden je z dílny poslaneckého klubu KSČM, jeden vládní, a jsou totožné
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic má schváleno prvních 6 projektů v rámci Operačního programu Doprava 2014 - 2020
V listopadu 2016 bylo Řídícím orgánem OP Doprava schváleno 6 projektů Ředitelství silnic a dálnic ke spolufinancování z Fondu soudržnosti a z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nová várka cenzury! Klára Samková zuří nad pokusem pražské kavárny o manipulaci
Na údajně manipulativní a cenzurní postupy Lidových novin při tvorbě svých článků poukázala na svém facebookovém profilu advokátka Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Jsem překvapen, že u návrhu zákona se zahraničně politickým dopadem není ministr zahraničí
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR obhájila titul Nejlepší pojišťovna roku
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se stala již podruhé v řadě Nejlepší zdravotní pojišťovnou roku. V anketě HealthCare Institute obhájila i letos celkové prvenství a je tedy Zdravotní pojišťovnou roku 2015 a 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka k norské kauze: Evě Michalákové pomůžeme, ale...
Česká republika je připravená podpořit Evu Michalákovou i u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Dnes to řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj se stát ve sporu angažuje mimořádným způsobem. Michaláková ale nejdřív musí vyčerpat všechny možnosti v Norsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman znovu naštval komunisty. Tentokrát poznámkou o Izraeli
Sněmovna dnes zamítla návrh poslanců KSČM na zrušení zákona z roku 2000 o zákazu dodávek pro íránskou jadernou elektrárnu v íránském Búšehru. Pro schválení návrhu na zrušení zákona chybělo 12 hlasů, proti hlasovali poslanci KDU-ČSL, hnutí ANO i pravicová opozice. Ve Sněmovně však leží stejný návrh, který předložila současná koaliční vláda, jeho projednávání na řadu ale ještě nepřišlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Já sám v Izraeli konzultoval tuto otázku a dva ministři izraelské vlády mně řekli...
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 12. 2016 pří projednávání návrhu na vydání zákona o zrušení zákona č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Protipovodňové stavby běží podle plánů
V letošním roce Povodí Moravy vysoutěžilo protipovodňové stavby v úhrnu 225 mil. korun a do konce roku plánuje vysoutěžit další významnou rekonstrukci vodní nádrže Opatovice. Celková částka vysoutěžených investic proti povodním v roce 2016 by tak měla dosáhnout 370 mil. korun. Akce jsou financovány z prostředků dotačního programu Ministerstva zemědělství „Podpora prevence před povodněmi III“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dosud nepublikovaný sestřih z první cesty Václava Havla na Filmovém maratonu
Dosud nepublikovaný sestřih z první cesty prezidenta Václava Havla do Severočeského kraje v únoru 1990 je součástí mimořádného filmového maratonu autentických pohledů na Václava Havla a skrze něho i na nedávnou českou a československou historii, který se odehraje v pátek a sobotu 16. a 17. prosince v prostorách Národní technické knihovně v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministrem obrany USA bude „šílený pes“ Mattis. Co na to Stropnický?
Budoucí prezident USA už rozhodl, kdo bude ministrem obrany v jeho vládě. Post připadne Jamesi Mattisovi, šestašedesátiletému generálovi ve výslužbě, jenž si vysloužil přezdívku „šílený pes“. Poprvé po desítkách let tak povede ministerstvo obrany USA bývalý profesionální voják.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zvyšujeme podporu pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané na dvojnásobek
Poslanecká sněmovna začala projednávat vládní novelu zákona o zaměstnanosti, jejímž hlavním cílem jsou změny v oblasti zprostředkování zaměstnání agenturami práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
S účinností zákona o evidenci tržeb se snižuje DPH u stravovacích služeb
Zákon o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky, vstoupil v účinnost. V souvislosti s tím došlo ke snížení DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jak nešlápnout na hada
Název dnešního příspěvku by se mohl zdát zavádějící, ovšem jen do okamžiku, kdy se ocitnete v některé z exotických destinací a neznaje prostředí, budete se chtít zeptat na základní otázku, která pro Vás v ten okamžik může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Je jen otázkou času, než počet lidí z jiné kultury, která se nemíní přizpůsobit, začne růst i u nás, varuje Robejšek
Máme zhruba dva tisíce zájemců, říká zakladatel politické strany Realisté, politolog Petr Robejšek v rozhovoru, který zveřejnil server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Udržitelné město: ukázkové postupy i nové výzvy v praxi obcí na Konferenci Národní sítě Zdravých měst
Za účasti mnoha vzácných hostů a téměř 200 zájemců o témata spojená s udržitelným rozvojem obcí proběhla v pražském Hotelu Jalta konference Národní sítě Zdravých měst ČR „UDRŽITELNÉ MĚSTO“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Veleba: Nabídku na společnou kandidátku jsme dali. Je nám líto, že se síly tříští
Vyjádření předsedy SPO Jana Veleby k dalšímu vývoji koalice SPO-SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vyplulo na světlo, co o Ivaně Trumpové psala StB
Donalda Trumpa si dnes všímají média po celém světě. V Česku se do hledáčku médií dostala i první miliardářova manželka Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, která projevila přání zakotvit v Praze jako americká velvyslankyně. Není to ovšem zdaleka poprvé, co se o tuto ženu někdo v Česku zajímá. Kdysi krásná modelka upoutala už pozornost komunistické státní bezpečnosti, která o Trumpové soudila, že není hamižná, protože jí od Trumpa stačil milion dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Další úder Ťokovi: Takže za SPZtky se tady roky přeplácelo, okrádal se stát, udeřil poslanec Černoch
Už zkraje listopadu jako první médium v České republice upozornily ParlamentníListy.cz na skutečnost, že se na ministerstvu dopravy až překvapivě rychle připravuje tendr na výrobu registračních značek. Naše zjištění ostatně resort nepřímo potvrdil tím, že lukrativní zakázka skončila tam, kde jsme psali, že skončí, tedy u společnosti SPM – Security Paper Mill, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Na vůli občanů nezáleží! Migrační invaze musí pokračovat. Brusel jde ještě dál...
Pavel Kopecký varuje před nepříjemnostmi, které chce chromý bruselský moloch obyvatelům starého kontinentu ještě způsobit, než ho možná smete vzpoura "probuzených".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Boj o Šumavu nevzdávám
Poslanci vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL spolu s poslanci za TOP 09 a STAN dnes prohlasovali zákon o ochraně přírody a krajiny, který je vlastně zákonem o Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): EET a střet zájmů
O EET se toho namluvilo a napsalo hodně. Pokud MF zajistí bezproblémové fungování, pak se nastaví transparentní a rovné podnikatelské prostředí. Proto nechápu, proč jsou sami podnikatelé či česká pravice proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Italské referendum - na co se připravit?
O víkendu proběhne klíčové ústavní referendum v Itálii, které v případě neúspěchu může skončit pádem vlády Matea Renziho a ve finále teoreticky až vypsáním předčasných voleb. To by nebylo nic příjemného především pro italské banky, které se pokoušejí pročistit bilance od špatných úvěrů a lovit na trzích dodatečný kapitál. Na co se o víkendu dívat a co rozhodne o tom, jak si výsledky referenda přeloží trhy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO prověřil všechny hlavní lokality na Ostravsku a Karvinsku, kde může unikat metan
Už šest let pracuje závod ODRA státního podniku DIAMO na systému opatření, která mají ochránit obyvatelstvo v ostravsko–karvinské aglomeraci před ohrožením nekontrolovanými výstupy důlních plynů na povrch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Věřím, že v neděli nejedno vlastenecké srdce zaplesá
V neděli 4.12.2016 se v sousedním Rakousku koná opakované druhé kolo prezidentských voleb a jsem přesvědčen, že všichni vlastenci budou držet palce Norbertu Hoferovi, který je členem Svobodné strany Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Putinovi leccos hraje do karet, píše akademik. Má to ale háček
Ruský prezident Vladimir Putin přednesl projev o stavu Ruské federace. Ačkoli Putonovi hraje do karet zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a další okolnosti, podle Karla Svobody z Institutu mezinárodních studií na Fakultě sociálních věd UK nemůže být ruský prezident tak úplně spokojen a sám to velmi dobře ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
"Zpracovávání dětí islámskou propagandou bez vědomí rodičů." Exmuslim Lhoťan varoval na konferenci antiislamistů v Brně
REPORTÁŽ Politická strana Svoboda a síla a Hnutí IvČRN uspořádaly v Brně konferenci na téma Neomarxistické experimenty ve školství se zásadním dopadem na vnímání občanských hodnot. Během akce se ale nehovořilo pouze o školství a výchově, ale zazněla kritika multikulturalismu a účastníci se pokoušeli pojmenovat současné nemarxistické tendence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09: Odstraňujeme nespravedlnost u částečných úvazků
Matkám malých dětí, zdravotně postiženým, studentům, lidem před důchodem a všem dalším, kteří chtějí pracovat jen na částečné úvazky, by měla pomoci novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomášek (Soukromníci): Strašidlo socialismu již dorazilo do ČR v podobě třídního boje
Nástupu komunistů v roce 1948 předcházelo systematické rozdmýchávání nenávisti mezi tzv. dělnickou třídou a buržoazií (zaměstnavatelé, sedláci, inteligence). KSČ dotáhla ve volbách úspěchu slibem znárodnění kapitalistů a rozdání majetku dělnické třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ekonomika rostla díky domácí poptávce
Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,2 % a meziročně o 1,9 %. Hlavním faktorem růstu české ekonomiky byla rychleji rostoucí spotřeba domácností, podpořená mezičtvrtletním růstem investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
František Kuba: Máme vaše bianco šeky, volové (vzkaz voličům)
Připouštím, že titulek není nadvakrát slušný, snad je politicky ne/korektní, jenže kdo to má v ČR, bez korektních společenských obrysů kreslených „politickými elitami“, poznat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Proti AIDS lze bojovat jen masivní terénní prací a zapojením HIV plus komunity
Na 1. prosince připadá Světový den boje proti AIDS. V České republice roste počet lidí, kteří jsou diagnostikováni jako HIV pozitivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
DPP doporučuje včasný nákup jízdného na rok 2017 a zároveň upozorňuje na končící platnost čipových karet
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) by touto cestou rád připomněl cestujícím včasný nákup jízdného na rok 2017. Mohou se tak vyhnout frontám na prodejních místech, které se pravidelně objevují na závěr roku. V prosinci a lednu totiž přestává platit roční kupon více než 66 tisícům cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zastaví mě jen smrt, vzkazuje odpůrce islámu Geert Wilders, který hodlá zakázat Korán a zavřít mešity
Nizozemský radikální politik Geert Wilders, jenž se proslavil především tvrdým odporem proti islámu a uprchlíkům mířícím do Nizozemska, věří, že vyhraje příští volby. Nechal stvořit plakát, na němž svým odpůrcům vzkazuje, že ve vítězném tažení ho dokáže zastavit už jen smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čeští Romové se prý mají relativně nejlépe v celé EU
Postavení českých Romů je nejlepší ze všech zkoumaných zemí Unie. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu napříč celou Evropskou unií. V dnešní Mladé frontě Dnes o tom píše Luboš Palata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ocenění pro ekonoma ČNB
Laureátem ceny Mladý ekonom roku 2016 se stal Adam Kučera. Student, který současně pracuje v České národní bance, cenu získal za svou práci zkoumající příčiny klesající úspěšnosti předpovědí vývoje úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hollande? Problém vyřešen. Nekandiduje
Francouzský socialistický prezident Francois Hollande dnes večer oznámil, že se nebude v prezidentských volbách příští rok ucházet o znovuzvolení. „Rozhodl jsem se, že nebudu kandidátem v prezidentských volbách a nebudu se ucházet o prodloužení mého mandátu,“ řekl nynější prezident. Je to od roku 1958 první případ, kdy prezident přijal takové rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Aktuální průzkum mezi britskými muslimy. Z jeho výsledků jde strach
Sny o multikulturní společnosti berou často za své, když se příslušníci dané menšiny otevřeně vyjádří o tom, jaké jsou jejich představy o fungování takové společnosti. Podle aktuálního průzkumu si tak 40 % britských muslimů přeje, aby ve Velké Británii aspoň částečně fungovalo jejich středověké právo šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hrozí zemětřesení: Italové pravděpodobně vytrestají své elity a...
Členské státy Evropské unie hledí tu s obavami, tu s očekáváním na rok 2017, kdy proběhnou klíčové volby v Německu a ve Francii. Už tuto neděli však může přijít mohutné politické zemětřesení, kterému možná padne za oběť i společná evropská měna. Ke slovu se totiž v důležitém referendu dostanou Italové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman je nepřijatelný. Teď zvažujeme dvě strategie, odkrývá plány ODS Petr Fiala
ROZHOVOR Předseda ODS Petr Fiala prohlásil, že pro občanské demokraty je Miloš Zeman i na základě toho, jak zastává úřad prezidenta, jak rozděluje společnost, jak postupuje v rehabilitaci komunistického režimu i v dalších věcech, nepřijatelný. „Odpovědně zvažujeme dvě strategie, buď podpořit kandidáta nezávislého nebo takového, za kterého se postaví více politických stran a který bude mít šanci uspět, nebo postavíme vlastního kandidáta. Ale možnost, že bychom jakkoli podpořili Miloše Zemana, lze úplně vyloučit,“ prohlásil Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hasiči i policisté mají za sebou první rok kurzů bezpečné jízdy financovaných z fondu zábrany škod ČKP
Celkem 1 680 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a přes 6200 příslušníků Policie ČR se během letošního roku zdokonalilo v kurzech bezpečné jízdy, které byly spojené s řešením náročnějších řidičských situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za svobodnou přepravu mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi v autobusech REGIOJET
My, obyvatelé Českého Krumlova jsme znepokojeni zprávou, že „Žluté autobusy“ – REGIOJET nově nebudou moci převážet cestující z Krumlova do Budějovic ani z Budějovic do Krumlova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Veřejnoprávní televize podporuje nenávist a násilí
Pokud již dává veřejnoprávní televize ve svém hlavním vysílání prostor radikálním islamistům, tak už se nedá mluvit ani o politické korektnosti, nýbrž o propagaci nenávisti a násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nové tendence směřování politiky anebo jen populismus?
Několik významných událostí podzimu 2016 - doma i ve světě – postavilo nejen před českou společnost nové, velmi zásadní otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: 10 důvodů proč je elektronická evidence tržeb velmi špatný nápad
Stát má i jiné nástroje, kterými může kontrolovat správnost tržeb a jimiž by nezatížil plošně všechny podnikatele, včetně těch poctivých. Zvýšené náklady na zavedení systému elektronických tržeb budou muset podnikatelé promítnout do ceny zboží, a náklady tak nakonec ponesou všichni občané. Spousta živnostníků skončí, protože pro ně bude EET likvidační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda vlády dnes bude bilancovat s vicepremiérem Bělobrádkem
Na bilanční schůzku s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) dnes dorazí první z předsedů koaličních partnerů sociální demokracie, vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka, Corbyn či Fico vystoupí v Praze na konferenci socialistů. Promluví o boji s populismem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), slovenský předseda vlády Robert Fico, lídr britských labouristů Jeremy Corbyn či německý vicekancléř Sigmar Gabriel dnes vystoupí na kongresu Strany evropských socialistů (PES), který se od čtvrtka koná v pražském Kongresovém centru. Třídenní zasedání se zabývá budoucností Evropské unie či bojem proti populismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Doplatky na bydlení by neměly mířit do problematických míst v obcích
Obce by měly mít možnost zabránit vyplácení doplatků do míst, kde se dlouhodobě koncentrují sociálně nežádoucí jevy. Počítá s tím aktuální pozměňovací návrh poslance ODS Vladislava Vilímce k novele zákona o hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Najdeme vám prezidenta, ale chceme od vás milion, vzkazuje Kroměřížská výzva. A nasazuje před kameru malé roztomilé děti
Kroměřížská výzva si klade za cíl nalézt nového českého prezidenta, který v lednu 2018 porazí a vystřídá Miloše Zemana. Její hlavní tvůrce Michael Kocáb již před několika měsíci ohlásil záměr udělat jakési „výběrové řízení“, ve kterém by byl vybrán ten nejlepší kandidát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident hanobí úřad nejvíc sám, zaznělo u Jílkové a vypukla vřava. A jelo to celou hodinu. Soudruh prezident, Ondráček s pendrekem, rozmázlá hlava Jiřího Pospíšila
Před 14 dny původně 64 poslanců navrhlo, aby ten, kdo veřejně hanobí prezidenta, byl potrestán až odnětím svobody na jeden rok. Pokud by se tedy za urážky prezidenta končilo ve vězení nebo by se platily pokuty, byla by společnost slušnější a vychovanější, nebo by byla ohrožena svoboda slova? Zahájila pořad Máte slovo České televize moderátorka Michaela Jílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Volil jsem Trumpa. Nechtěl jsem přispět hlasem Clintonové, která ve veřejné službě vydělala miliony dolarů. Syn sestřeleného letce Powerse promluvil o dění v USA
PŘÍBĚH Polovina amerických voličů má dost jak republikánů, tak i demokratů. Jsou unaveni z kariéry politiků, kteří by měli sloužit veřejnosti a místo toho se svými přátelíčky bohatnou, přestože se ve Washingtonu nic nedělá. To říká zakladatel Muzea studené války v USA Francis Gary Powers junior, jehož otec byl za studené války v SSSR odsouzen na deset let za špionáž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek se diví, že ho ČSSD nechce
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:01, zobrazit podobné
EU musí dávat lidem opět smysl, tvrdí Sobotka. Fico volá po konci politické korektnosti
Evropská unie utrpěla několik dílčích porážek a nyní je nutné zajistit, aby dávala obyvatelům opět smysl, řekl dnes na pražském kongresu Strany evropských socialistů (PES) premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Jeho slovenský protějšek a šéf Směr-SD Robert Fico volal po konci politické korektnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lidovečtí ministři se měnit nebudou, oznámil Sobotka po bilancování s Bělobrádkem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na bilanční schůzce nenavrhl vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL) výměnu žádného lidoveckého ministra. Při předchozích schůzkách s šéfy jednotlivých resortů nezjistil tak závažné problémy, kvůli kterým by to bylo nutné, vysvětlil Sobotka novinářům na tiskové konferenci. Koaliční partneři musí podle Sobotky do voleb těsně spolupracovat ve Sněmovně, aby prosadili zbývající legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správy ČR a Polska spojí síly v boji proti podvodům na DPH
Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a její polský protějšek Marian Banaś podepsali v Telči ujednání o přímé přeshraniční spolupráci v oblasti DPH. Řešením nejasností napřímo a bez prostředníků chtějí podpořit akceschopnost jednotlivých finančních úřadů a umožnit rychlejší zásah proti daňovému podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Desítka toho nejlepšího z evropské televizní tvorby se představí českým divákům
Celkem deset snímků zařazených v letech 2014 až 2016 do programu festivalu PRIX EUROPA, včetně oceněného filmu České televize Osmy, bude ke zhlédnutí v malém sále kina Světozor ve dnech 3. a 4. prosince, vždy od 11.00 hod. do 18.00 hod. v rámci PRIX EUROPA masterclass – přehlídky evropské quality TV. Všechny projekce budou v originálním znění s anglickými titulky a vstupné je až do vyčerpání kapacity sálu zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Tento mocný politik není neporazitelný. Chce to jen konečně zabrat!
Český politický rybníček začíná pohlcovat tsunami jménem Andrej Babiš. Hnutí ANO se v předvolebních průzkumech pohybuje nad magickou hranicí 30%, zbytek nechává daleko za sebou. A sněmovní volby nás čekají už příští rok na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist