Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Vy už na iDNESu blogovat nebudete. Odhlasovali Banga a Bangová
Blogový portál serveru iDNES.cz zažívá od začátku týdne horké chvilky kvůli zrušenému blogu Lucie Provazníkové. Rázné a značně nekorektní blogerce byl její blog úplně zrušen po textu, ve kterém upozornila na značně pokleslou písňovou tvorbu Radka Bangy, bratra Patrika Bangy, který je hlavním administrátorem blogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vážený pane ministře, kam zmizeli Afghánci z leteckého výcviku? Poslanec Ondráček dostal nečekanou odpověď
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se obrátil s dotazem na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) – institut interpelací slouží právě k položení otázky, na kterou by měl ministr odpovědět. Ondráček využívá tento nástroj poměrně hojně a ne vždy je spokojen s odpovědí. Ale když přišla odpověď od Milana Chovance, byl doslova ohromen. O svůj šok se podělil se serverem ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman čtenářům: V hodnocení Sudetoněmeckého krajanského sdružení se mýlíte
Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman znovu usedl k počítači a odpověděl na další sadu dotazů serveru ParlmanentíListy.cz. Ačkoli ani tentokrát nebyly některé dotazy a poznámky právě nejpřívětivější, člen vlády na ně odepsal. Zareagoval mimo jiné i na otázku „Proč tady exhibujete?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic dokončilo modernizaci pravého jízdního pásu na dálnici D1 v úseku Velká Bíteš – Devět křížů
Ředitelství silnic a dálnic dokončilo modernizaci pravého jízdního pásu na dálnici D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Od středečního odpoledne je doprava ve směru na Brno vedena již bez omezení. Ve směru na Prahu budou veškerá omezení odstraněna tuto neděli. Práce budou obnoveny opět na jaře s ohledem na vhodné klimatické podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zase porno! Šéf MF Dnes Plesl a jeho přátelé strašlivě zesměšnili „malého prostituta“ Jakuba Jandu
Server iDnes.cz informoval české čtenáře o tom že německá kontrarozvědka ve svých řadách odhalila stoupence Islámského státu. Agenty proto čeká důkladná prověrka. Krátký, ale velmi ironický komentář k článku přidal šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, který si vzal na paškál analytika Evropských hodnot Jakuba Jandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Židé prchají z Evropy. V některých městech už prý kvůli muslimům ani nemohou pustit děti do školy
Židé znovu prchají z Evropy. Tentokrát však ne kvůli neonacistům, neonacistická scéna v Česku ostatně skoro neexistuje, ale kvůli strachu z muslimů. Majitel pražské košer restaurace Aaron Günsberger se strachu z muslimů nediví, evropské vlády prý nejsou schopny chránit vlastní lidi, což je zlé. Na druhé straně zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA považuje za velmi dobrou zprávu pro Izrael i pro Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Otevřená cenzura v České televizi? Petr Žantovský si všiml velmi podivných věcí v rozhovoru s prezidentem Srbska
TÝDEN V MÉDIÍCH V rozhovoru pro Českou televizi musel říct srbský prezident Tomislav Nikolić něco nepohodlného. Podle neobvyklého ukončení odvysílaného materiálu na to usuzuje mediální analytik Petr Žantovský, který zároveň žádá, aby byla zcenzurovaná část uvedena dodatečně. Pro další důkaz, jak se potlačuje svoboda projevu, sáhl po blogu, který iDnes zrušil jedné autorce. Ta si troufla poukázat na nechutné texty Radka Bangy, jenž se při vyhlašování ankety Český slavík zviditelnil protestem proti kapele Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kuna (Svobodní): Fidel Castro zemřel, jen to bylo zbytečně pozdě
Prý se nemá tančit na hrobech. Asi to bude pravidlo, které má jako obvykle své výjimky. Snad Fidelovi pomůže, že se určitě dostal do toho věhlasného komunistického pekla, kde nikdy nic nefunguje, tak jako v komunismu skutečném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Znásilnil ji muslimský migrant, ale u soudu to schytala i ona. Kdyby nepila, nic by se jí prý nestalo
Před soud v britském Manchesteru se dostal další případ sexuálního napadení, které spáchal muslimský přistěhovalec. Pachateli hrozí po uplynutí trestu dle očekávání vyhoštění z Velké Británie, ale přítomné osoby více překvapily komentáře soudce na adresu oběti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sto deset českých vojáků proti Rusku. Armáda je pošle na cvičení do Litvy
Na 110 vojáků pošle česká armáda na cvičení Training Bridge 2017, které se uskuteční v Litvě začátkem příštího roku. Informovaly o tom České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Při hodnocení EET se musíme od emocí oprostit
Komentář k EET:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Jakou hru s námi občany hraje tato vláda?
Institut interpelací slouží k tomu, aby poslanec mohl od premiéra nebo kteréhokoli z ministrů dostat odpověď na tu kterou konkrétní otázku. Patřím k těm poslancům, kteří tento institut využívají docela hojně. Logicky ne vždy jsem s odpověďmi plně spokojen, ale to už tak v životě bývá. Musím však přiznat, že odpověď na poslední ústní interpelaci, kterou jsem učinil 1.12. na ministra vnitra mě nejen neuspokojila, ale doslova ohromila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Podvod, útočí Okamura na průzkum oblíbenosti politiků. Když se na něj podíváte, najdete novou tvář, kterou znáte
Předseda strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) se zlobí. Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) totiž zkoumalo popularitu sněmovních politiků, ale neoznámilo, jak si v očích občanů stojí právě Okamura. Předseda SPD má dojem, že má být touto cestou upozaděn a zapomenut, protože v předchozím průzkumu skončil v žebříčku popularity „nebezpečně vysoko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Jsem heterosexuální žena a nestydím se za to
Jsem heterosexuální žena, pro kterou je normální a přirozené vztah mezi mužem a ženou a zplození dítěte. Toto jsem viděla u svých rodičů a oni zas u svých a ti zas u svých a tak to šlo co svět stojí, co se začaly psát dějiny po tisíce let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Společné vyjádření zástupců odborů a společnosti Ahold po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou
Zástupci Odborového svazu pracovníků obchodu a obchodního řetězce Albert včera společně jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou o stavu sociálního dialogu. Setkání se uskutečnilo v prostorách Kramářovy vily. Obě strany se s osobní podporou pana premiéra domluvily na oživení procesu kolektivního vyjednávání s cílem dosáhnout pozitivní dohody ve prospěch zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To jsou věci. Migranti v Rakousku chtějí volit "pravicového populistu" Hofera
Rakušané si v neděli na druhý pokus zvolí prezidenta. V květnu sice vyhrál někdejší předseda rakouských Zelených Alexander Van der Bellen, ale ústavní soud druhé kolo voleb zrušil a nařídil jeho zopakování. Teď předvolební průzkumy favorizují Bellenova protikandidáta Norberta Hofera. Ačkoli se o něm říká, že brojí proti migrantům, mnozí migranti ve Vídni jsou připraveni odevzdat mu v neděli svůj hlas. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michaela Julišová: Předefinovaní obsahů pojmů
Tento v současné době probíhající proces vnímám jako majstrštyk propagandy. Mladí "revolucionáři a rebelové", kulturní fronta, menšiny, všechny tyto skupiny obyvatel bojují za ještě větší upevnění moci mocenských struktur, establishmentu a elit na úkor práv většinové společnosti, kterou pohrdají!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: V Německu oslaví Štědrý večer s českou pohádkou Dvanáct měsíčků
Jedna z největších televizních společností v Evropě, německá veřejnoprávní televize ZDF, odvysílá na Štědrý den jako hlavní dětský pořad pohádku České televize Dvanáct měsíčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vítací politika byla chyba, ale dlouho se to lidé báli říkat. Historky ze zákulisí diplomacie přináší rakouský ministr zahraničí
Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz má za to, že se Evropská unie musí změnit a je rád, že už se některé změny odehrávají. I německá kancléřka Angela Merkelová a jiní evropští politici prý snad už pochopili, že vítací politika byla od počátku chybná. Kurz si to podle vlastních slov myslel celou dobu, ale nějaký čas byl s tímto názorem osamocen. Vedle toho také prozradil, proč Rakousko přijalo nový zákon o islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezidentské volby v Rakousku, referendum v Itálii. Evropskou unii čeká o víkendu křest ohněm
Europoslanci Kateřina Konečná (KSČM) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v pátečních Událostech, komentářích ČT debatovali o tom, co Evropskou unii čeká po tomto takřka osudovém víkendu. Nejenže si Rakušané znovu zvolí prezidenta, přičemž může vyhrát hlasitý kritik Bruselu Norbert Hofer, ale Italové v neděli půjdou k referendu, které může zasadit osudovou ránu eurozóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Smrtící zbraně se dají vyrobit z výrobků z drogerie, recept na yperit vám řeknu z hlavy. Bezpečnostní analytik Visingr na ČT demonstroval, jak blízko jsme teroristickému útoku islamistů
Europol varoval členské státy EU, že islámští radikálové mění bojovou taktiku. V důsledku porážek na Blízkém východě se teroristé přeorientují na Západ a pokusí se zde podniknout o to více útoků. Evropská policie mluví o únosech, bombách nastražených v autech nebo vydírání. Narůstající hrozby v pátečních událostech, komentářích České televize rozebral analytik Lukáš Visingr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Jak se dalo nějakou dobu tušit, vstoupil jsem do Zelených
Vstup do Zelených v době post-politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pečlivě tajená premiérova finta. Toto se o italském referendu příliš nepíše
ROZHOVOR V neděli jdou nejen Rakušané k prezidentským volbám, ale rovněž Italové k referendu. Budou hlasovat o ústavních změnách, které požaduje premiér Matteo Renzi. V médiích se píše hlavně o změně v pravomocích parlamentních komor. Jak ale ParlamentnímListům.cz sdělila Čechoitalka Monika Pilloni, ve skutečnosti se v otázkách do referenda objevuje řada „min“, které mohou výrazně omezit práva Italů o sobě rozhodovat. A o tom premiér pochopitelně příliš nemluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Velcí dlužníci sepsali petici, v níž za viníka stavu Janova, kde převažují Romové, označili Krušnohor
Málem infarktovou situaci prožil ředitel družstva František Ryba, když byla k jeho rukám doručena petice od cikánů z Janova. Nevěřil vlastním očím, když se z jejího obsahu dozvěděl, že za neutěšený stav v bydlení na tomto litvínovském sídlišti může Krušnohor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Přeji Tádžikistánu, aby překonal složitou situaci za jeho hranicemi
Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy tádžického prezidenta v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Enormní angažovanost USA ve světě. Vojensko-průmyslový komplex, biliony dolarů. Co s tím může udělat Trump? Odpovídá expert Balabán
ROZHOVOR Donald Trump může usoudit, že tam, kde nebudou bezprostředně ohroženy strategické zájmy USA a kde USA nebudou vidět nějaký benefit, tak se tomu nebudou věnovat tak intenzivně jako dnes. Můžou to být Blízký východ či Ukrajina. Takovouto hypotézu riskuje v první části rozhovoru vyslovit bezpečnostní analytik, jenž od roku 2005 vede Středisko bezpečnostní politiky Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Miloš Balabán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Pád do recese není úplně vyloučen
Komentář k HDP v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nová Evropa nemusí vycházet z EU. Klausův pobočník Weigl proslovil zásadní přednášku o budoucnosti
Někdejší kancléř exprezidenta Klause Jiří Weigl se zamyslel nad tím, jak bude vypadat nová Evropa. Vyšel přitom z faktu, že Evropa a Evropská unie v žádném případě nejsou totéž. Pakliže vyjdeme z tohoto bodu, osud Evropy může být následující ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pozér Banga, betlém umělců u Krause. Nejste vyvolení, ve skutečnosti se chováte jako idioti, vzkazuje jim všem rocker Petr Štěpánek
ROZHOVOR Trumpova politika by mohla přinést celkové zklidnění světové atmosféry včetně té mezi Spojenými státy a Ruskem. Jak Donald Trump, tak Vladimir Putin budou chtít předvést, že když se chce, tak to jde. Tak mluví místopředseda Alternativy pro Česko a hudebník Petr Štěpánek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zauvažoval nad tím, k čemu svět dovedla politika konfrontace. Výsledek přirovnal ke stavu za studené války. Připomněl také, že pokud dovolíme, aby se množství muslimů v Evropě navýšilo nad kritickou mez, tak tím podepisujeme svůj ortel smrti a ortel smrti naší civilizaci. Štěpánek se nemazlil ani s Andrejem Babišem a prohlásil, že volit nebo podporovat Babiše třeba i tím, že s ním sedím ve vládě, je stejný zločin, jako po osmačtyřicátém podporovat komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Praha uzavře letošní titul Evropské hlavní město sportu na ledě
Bruslení zdarma, soutěže, Mikulášská nadílka, setkání se sportovci-ambasadory titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016, zlatými hokejisty z Nagana, oslava Silvestra a Nového roku a ještě mnohem víc čeká na děti i dospělé na kluzišti na Letné. Brána areálu s ledovou plochou naproti stadionu Sparty se otevírá v sobotu 3. prosince a otevřená bude každý den až do 1. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hrozí nám nástup pravicového extremismu, musíme se všichni sjednotit. Rázný šéf britských labouristů hromoval na pražském eurosjezdu
Lídr britských labouristů Jeremy Corbyn varoval před vzestupem extremismu v Evropě. Levice se podle něho musí proti extremismu sjednotit a vést obyvatele k lepším životním podmínkám. „Právě my musíme nabídnout skutečnou politickou alternativu,“ řekl Corbyn na pražském sjezdu Strany evropských socialistů (PES), který dnes končí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda se postaví k úpravě vysílání vojáků do misí asi neutrálně
Patrně neutrálně se vláda postaví k poslanecké ústavní novele, která by rozšířila právo kabinetu rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí bez souhlasu obou parlamentních komor. Úpravu podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání ministři věcně podpoří, měli by ale upozornit na to, že ke změnám Ústavy by se mělo přistupovat výjimečně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Hanobení státního zastupitelství jako zločin
Dne 30. 11. 2016 vydal soudce Městského soudu v Brně Libor Hanuš příkaz k domovní prohlídce bytu Shahrama Abdullaha Zadeha na návrh Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Vedle údajného ovlivňování svědků je uveden jako důvod diskreditace orgánů činných v trestním řízení. Hanobení prezidenta republiky trestné není, ale hanobení orgánů činných v trestním řízení ano? Řekne-li se, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci je skupina zneužívající moc, je to pravda nebo je to hanobení státního zastupitelství anebo obojí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Udáváte, ani o tom nevíte. Finanční správa prý vymyslela velmi podivný systém
Udávání Čechy asi baví. EET Andreje Babiše (ANO) nabízí nejednu cestu, jak „zavařit“ neoblíbenému podnikateli. Takto se na Babišův projekt dívají jeho kritici. Generální finanční ředitelství ovšem nabízí jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Není to vlastně důsledek občanské války nízké intenzity?
Koncem minulého týdne na mosteckém sídlišti Chanov začala demolice dvou vybydlených panelových domů za maličkost - 3,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Listopadová Priorita představila nové výzvy ze tří programů
Listopadová Priorita přináší informace o nových výzvách z programu Nová zelená úsporám, Národního programu Životní prostředí i Operačního programu Životní prostředí. Součástí vydání je i krátká anketa mezi účastníky seminářů zaměřených nejen na chytré hospodaření s vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Růžička (STAN): Narození dítěte bylo a stále by mělo být zcela přirozenou součástí života
Porodní dům U Čápa o.p.s. pořádá ve dnech 2. a 3. prosince 2016 mezinárodní konferenci spojenou s veletrhem porodnic a workshopy na téma zdravého, přirozeného normálního porodu v českých porodnicích. Konference probíhá pod záštitou radního pro zdravotnictví a bydlení, Ing. Radka Lacka, a také předsedy pražského Výboru pro zdravotnictví a bydlení, Ing. Miloše Růžičky, který vnímá okamžik zrození jako silný moment, jenž velmi významně ovlivňuje kvalitu našeho zdraví i celého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tradiční média si za svůj úpadek mohou sama, myslí si novinář
Vojtěch Varyš se v komentáři pro sobotní MF Dnes zamýšlí nad tím, proč jsou tak populární často také zatracovaná „alternativní média“. Dospívá k závěru, že si za to tradiční média mohou do značné míry sama, protože ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Konzervativní pohled na téma Nové Evropy
Vystoupení na konferenci “Nová Evropa 2016”, Smolenice, Slovenská republika, 29. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bruselská propaganda normálního člověka odpuzuje. Evropané si zakazovali vlastenectví, a teď jen koukají, jak se jejich země mění v chalífát. Promlouvá známý historik Čvančara
ROZHOVOR Chci, aby se vrátila doba, kdy se Češi nebudou stydět za označení vlastenec, říká známý badatel, spisovatel a hudebník Jaroslav Čvančara, jehož nejnovější kniha o národní pomstě na šéfu německé okupační moci Heydrichovi právě nyní vychází. ParlamentníListy.cz byly jako jediné na jejím slavnostním křtu. Jak se Čvančara při této příležitosti přiznal, vadí mu také sebevražedná strategie elit Evropské unie a odpuzuje ho přemíra regulace z Bruselu. Evropě, tak jak ji známe, hrozí konec a změna v muslimský chalífát, burcuje člen legendárního Foglarova 2. skautského oddílu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Donald Trump se rozhodl, že pošťouchne Číňany. Přečtěte si, co provedl
Agentura Reuters přináší informace o tom, že si nově zvolený americký prezident Donald Trump krátce telefonoval s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Hovor trval jen asi 10 minut. ale Čínu pobouřil, jelikož šlo o první takovýto kontakt po mnoha letech od doby, kdy prezident Jimmy Carter v roce 1979 prohlásil, že je ostrov Tchaj-wan součástí pevninské Číny. Prezidentka Cchaj Jing-wen však není stoupenkyní sbližování s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nepromlčitelnost činů při privatizaci u vlády asi narazí
Zavedení nepromlčitelnosti trestných činů souvisejících s privatizacemi státního majetku po pádu socialismu v 90. letech minulého století, jak navrhla opoziční KSČM, vláda zřejmě odmítne. Kabinet podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání uvede, že nechce privatizační trestné činy zlehčovat, ale že nejsou tak závažné a škodlivé, aby musely být bez promlčecí lhůty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Shoda ohledně ženské věznice v Králíkách zatím nepanuje
Ve vypjaté emotivní atmosféře se včera v Praze setkal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem. Téma bylo předem jasné. Další osud areálu bývalého výchovného ústavu v Králíkách. Tamější občané minulý týden v referendu rozhodli, že si nepřejí, aby tento areál sloužil v budoucnu jako věznice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
KSČM: Vláda se profiluje stále více pravicově
Vláda přichází s řadou opatření proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Některé kroky, jako je např. akční plán do roku 2020, mohou přinést dílčí zlepšení, problémy koncentrované chudoby to však nevyřeší. Vyloučených lokalit a lidí v nouzi v České republice přibývá. Ghetta, ve kterých se soustřeďuje problém chudoby, jsou ve 297 městech a obcích a žije v nich až 115 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Růst HDP je slušný, vezmeme-li v úvahu, že letošní rok je pro průmysl obtížný
Včerejší druhý odhad HDP potvrdil, že ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 1,9 % z 2,6 %. Přidaná hodnota rostla o 1,6 %. Ekonomiku táhla zejména spotřeba domácností (příspěvek 1,3 procentního bodu), částečně i čistý export. Slabé zůstávají investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Místopředseda vlády Bělobrádek má za úkol dokončit zákon o podpoře výzkumu, vývoje a inovací
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 2. prosince 2016 setkal k bilanční schůzce s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem. Společně zhodnotili činnost a další cíle vládní koalice, úkoly ministrů vládního kabinetu za KDÚ-ČSL a dosavadní činnost v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Vicepremiér Bělobrádek má za úkol do konce funkčního období vlády dokončit zákon o podpoře výzkumu, vývoje a inovací včetně předložení paragrafového znění do Parlamentu ČR a dokončit metodiku hodnocení výzkumných organizací 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko jako bojovník za svobodu projevu? Inu zloděj křičí, chyťte zloděje
Evropský parlament nedávno schválil rezoluci, ve které odsoudil propagandistickou válku Ruska proti Evropě a připustil jistá protiopatření. Nevím, co to má znamenat, nejsem přítelem cenzury, ale reakce Ruska mě pobavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Rozpočet na rok 2017 je špatný. Navrhujeme jeho úpravy
Občanští demokraté navrhují změny v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Vadí jim neexistence priorit a nesmyslné utrácení. Podle ODS se vláda chystá vyhodit oknem nejméně 30 miliard, které by bylo možné investovat lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze končí kongres evropských socialistů
V Praze dnes končí třídenní kongres Strany evropských socialistů. V rámci jednoho z diskusních panelů v Kongresovém centru promluví k účastníkům mimo jiné lídr britských labouristů Jeremy Corbyn. Jednání by mělo uzavřít přijetí deklarace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Adam (KSČM): Existuje ještě NATO?
Evropská komise spustila naplno alarm. Euroelity konečně vzaly na vědomí ten nevídaný politický horor, že s Trumpem nelze počítat a že USA už nejsou jistým garantem bezpečnosti Evropy. EU teď nahrazuje blahosklonnou bagatelizaci horečnou panikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jako řízená aktivita Kremlu. Lidé už ho nebudou brát moc vážně, uklidňuje se lidovecký senátor Papoušek
ROZHOVOR Senátor Zdeněk Papoušek s některými aktuálními slovy prezidenta Miloše Zemana nesouhlasí a navíc si myslí, že téma jeho neustálé kritiky už lidi tolik nezajímá. „I když prezident Zeman sám vulgarity pronáší, vždy se snažím oddělit politickou a lidskou stránku. Musíme se soustředit hlavně na to, jak vykonává svůj úřad,“ říká Papoušek. Navíc v souvislosti s hlavou státu upozorňuje: „Může to být i řízená aktivita ze strany Kremlu, to se prostě neví.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Skončil na ministerstvu pro spolupráci se CIA?
Polská premiérka Beata Szydlo odvolala na návrh ministra zahraničí Witolda Waszczykowského státního tajemníka ministerstva Roberta Greye. Do jeho působnosti patřila ekonomická diplomacie a americké a asijské teritorium. Důvodem odvolání je podle sdělovacích prostředků zatajená spolupráce s tajnými službami USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jsem manažer obyvatel, představil se Babiš. Pak nadával, že mu upírají základní práva
Andrej Babiš, jeden z nejmocnějších mužů v naší zemi, si stěžuje na to, že jsou mu v České republice upírána základní lidská práva. Uvedl to v rozhovoru pro server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Umbrella Agreement posiluje rovnováhu mezi bezpečností a ochranou soukromí
Poslanci EP zvolení za ANO hlasovali ve čtvrtek, 1. prosince ve prospěch dohody mezi Spojenými státy a EU (tzv. „Umbrella Agreement“), která posílí ochranu dat. Dohodu velkou většinou odhlasoval Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Každý šestý Čech se letos hodlá na Vánoce zadlužit, z toho více než čtvrtina je nebo byla v exekuci
Na výdaje spojené s Vánoci (ať už se jedná o dárky, či potraviny) si letos půjčí 17 % Čechů v produktivním věku, tedy celkem 1,2 milionu osob. Z nich však 316 tisíc (27 %) čelí nebo v minulosti čelilo exekučnímu řízení – tedy téměř o pětinu lidí více než vloni, což je alarmující údaj. A dokonce 119 tisíc lidí (12,5 %), kteří si chtějí půjčit na letošní Vánoce, je v exekuci v současné době. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu Exekutorské komory ČR, který se uskutečnil v listopadu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Fillon, muž, který se vrací z dálky
Bývalý premiér Fillon dokázal překvapit v primárních volbách francouzské pravice. „Nyní je řada na Vás. Neříkám, že jste nejlepší, říkám, že jste jediný.“ Bývalý prezident Valéry Giscard d'Estaing viděl dopředu a nebylo to zdaleka poprvé, když řekl tuto důvěrnost Francoisovi Fillonovi, který vyšel jako v oblacích z jednání s ním. V tu chvíli vůbec nevěřil průzkumům, natož aby si pomyslel, že se dostane do druhého kola primárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nejen Jiří Paroubek. Comeback v ČSSD chystá i někdejší vlivný poslanec, slavný kvůli kakau
Sociálnědemokratický politik Michal Kraus, který musel opustit Poslaneckou sněmovnu po aféře kolem továrny na zpracování kakaa v Ghaně, je znovu v aktivní politice. Stal se šéfem okresního výboru v Semilech. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Správa Národního parku Šumava zakončuje výročí novým krátkým filmem a knihami
Světem šumavské přírody a 25 let/ 25 příběhů Národního parku Šumava jsou dvě nové knihy, které Správa NP Šumava vydala k výročí 25 let svého založení. Filmař Ivan Stříteský v průběhu letošního roku natočil krátký dokument s názvem ŠUMAVA – voda a les v obrazech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Kontrola odhalila nelegální porážku v tržnici SAPA
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) při společné kontrole s inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a Policií České republiky (PČR) odhalili v závěru uplynulého týdne v pražské tržnici SAPA nelegální porážku kachen v restauraci. Při kontrole zajistili stovky kilogramů kachního masa a kostí. Tyto produkty bude muset provozovatel na své náklady nechat neškodně zlikvidovat v asanačním podniku. Zároveň mu hrozí až půlmilionová pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Europarlament: Osobní údaje Evropanů ve Spojených státech? Nová dohoda obnovuje důvěru
Evropský parlament schválil 1. prosince dohodu mezi EU a USA o předávání osobních údajů v rámci boje proti trestné činnosti a terorismu. Zpravodaj Jan Philipp Albrecht ji považuje za krok směrem k obnovení důvěry mezi EU a USA v této oblasti. Ta byla byla zpochybněna zveřejněnímy Edwarda Snowdena o masivním americkém dohledu nad elektronickou komunikací. Albrecht je přesvědčen, že dohoda zaručuje vysoké standardy pro ochranu osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Erdoganově Turecku prý zlegalizovali pedofilii. Obeznámený aktivista Uzunoglu k tomu sepsal šokující pojednání o jejím místě v islámské kultuře
Kurdský lékař a podnikatel Yekta Uzunoglu se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozhovořil o zákonu v Turecku, který podle jeho slov amnestuje a legalizuje pedofilii na děvčátkách. „Na protest a pod tlakem z celého světa byl návrh zákona stažen k dalšímu projednávání, během kterého předseda vlády Turecka, ale dokonce i Erdogan, ujistili pedofily, že zákon po ‚úpravě‘ projde, že se uzákoní!“ zmínil Uzunoglu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sprosťák Zvěřina v Lidových novinách
Musím říci, že se stále učím. Před pár měsíci jsem napsal článek, který byl velmi kritický k redaktorovi Lidových novin (LN) Ondřeji Koutníkovi, jehož jsem považoval za jakousi prodlouženou ruku A. Babiše. Spolupracovali totiž již před vstupem Koutníka do řad redaktorů LN. Zpochybňoval jsem ve svém článku oprávněnost udělení jakési novinářské ceny tomuto redaktorovi. Nevím, zda je dobré dávat novinářské ceny velmi mladým žurnalistům. V tom svůj názor příliš neměním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Dvě třetiny Čechů nerozumí úvěrům a jejich podmínkám
Čerstvý průzkum jedné z českých úvěrových společností ukázal, že se za poslední dva roky sice mírně zvýšil počet lidí, kteří se orientují v úvěrech a jejich podmínkách, přesto se ale téměř 2/3 Čechů v této problematice ztrácí. Více lidí si dnes alespoň dokáže samo spočítat, kolik za úvěr skutečně zaplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zelenou naftu jsme rozšířili do živočišné výroby především proto, že je klíčovou pro půdu
Čeští zemědělci v živočišné výrobě budou moci žádat o vratku spotřební daně z pohonných hmot zpětně za celý rok 2016. Novelu zákona o spotřební dani, která se týká tzv. zelené nafty, dnes schválili senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paní kancléřko, tohle asi nezvládneme. Zpráva o migrantech s rysy hororu
Přes neustálé ujišťování německé kancléřky, že země přísun více než milionu uprchlíku zvládne, se reálná situace natolik optimisticky nejeví. Ani úřady v hlavním městě nejsou podle lidskoprávních organizaci schopné zajistit migrantům důstojné životní podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic dokončilo rekonstrukci mostu v pravém jízdním pásu na dálnici D10 u obce Svémyslice
V roce 2017 je plánována uzavírka pro levý jízdní pás. Díky technickým opatřením na nově vybudovaném pravém mostním objektu bylo dosaženo potřebné šířky pro uspořádání dopravy v režimu 2 2 jízdní pruhy. Tímto opatření dojde k výraznému zlepšení dopravních omezení pro stavební sezonu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo stavbu přeložky silnice I/26 Staňkov
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve středu 30. listopadu za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy stavbu silnice I/26 Staňkov, přeložka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek se v rádiu rozpovídal o tom, jaký je Sobotka. Kdo se mu posmívá, byl by prý velmi překvapen
Hostem moderátora Luboše Xavera Veselého v dnešním Pressklubu Frekvence 1 byl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Tématem rozhovoru byla především současnost politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Evropská komise přijala roční pracovní program pro příští rok na propagaci zemědělských produktů
Komise přijala Roční pracovní program na rok 2017 s celkovým rozpočtem 133 mil. EUR určeným na realizaci informačních a propagačních opatření na podporu zemědělských produktů na vnitřním trhu a ve třetích zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Goldemund (ČSSD): Jsme v poločase
Zhodnocení poloviny volebního období 2014-2018 ze strany starosty Vyškova:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dohnat a předehnat USA. Podle Zbořila se nám to na cestě do propasti může podařit
„Dochází k závažnému omezení individuálních lidských práv,“ myslí si politolog Zdeněk Zbořil. Rozhovor s ním přinesl server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kontroly vánočních trhů dopadly dobře, hlásí hasiči
První prosincový den se uskutečnily namátkové preventivní kontroly stánků na vánočních trzích na Václavském a Staroměstském náměstí a na náměstí Republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): České společnosti by se mohly podílet na modernizaci vodních elektráren v Tádžikistánu
Předseda Sněmovny jednal s prezidentem Tádžikistánu Emomali Rahmonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Sysli na vinici stojí na skvělé myšlence
Čtyři vinařství z Hnanic byla oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Ceny za společenskou odpovědnost předány
Teplárny Brno a společnosti Hlívenka, sociální podnik a Advantage Consulting v podnikatelském sektoru, město Boskovice, obec Rudka, Stření škola Brno, Charbulova a spolek AIDED v sektoru veřejném – to jsou letošní držitelé Ceny hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Ocenění předal hejtman Bohumil Šimek na slavnostním večeru 29. listopadu 2016 v rámci IV. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti" v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Čert vem Babiše. Je tu Velká socialistická revoluce. Na Václaváku se demonstrovalo proti EET
Na Václavském náměstí v Praze dnes po poledni demonstrovalo několik stovek lidí proti zavedení Elektronické evidence tržeb (EET). Shromáždění s názvem „Za pět minut 12“ pořádala Asociace podnikatelů a manažerů (APM) ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou a s hnutím Radostné Česko bez EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chci oslovit i Zemanovy voliče, ujistil Michal Horáček. A pak spustil: Nehorázné Rusko, lokajský postoj k Číně...
Ačkoli textař a antropolog oznámil, že bude kandidovat na prezidenta, v tuhle chvíli nejezdí po regionech, aby říkal lidem „Volte mě!“. Jezdí do měst i městeček proto, aby jim popsal svou vizi, jak by se měl prezident chovat. Osobně by např. vyžadoval od politických stran, aby plnily své sliby. V rozhovoru pro Svobodné Fórum Pavla Šafra mimo jiné prozradil, jak by se choval k čínskému či ruskému prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Svobodní v Zubří organizují petici za rozumnou rekonstrukci koupaliště
V roce 2007 bylo koupaliště zavřené krajskou hygienickou stanicí. V tomto roce se také převedlo z majetku TJ Gumárny Zubří do správy města, aby mohlo žádat o dotace na rekonstrukci. Město mělo od té doby vypracovaných několik projektů, avšak ani jeden se nerealizoval kvůli vysoké finanční nákladnosti. Tehdejší vedení radnice správně vyhodnotilo, že by takové náklady znamenaly velmi riskantní zadlužení města, zvláště když se nepodařilo najít žádný dotační titul, kterým by se část nákladů pokryla. Projekt tedy skončil „v šuplíku“ do doby, než se nějaká dotace objeví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Komické rozhodnutí Senátu
V Senátu se překvapivě vytvořila většinová koalice, opírající se o hlasy pravicových senátorů z ODS a STAN a vládních lidovců, která se distancovala od tzv. pročínského prohlášení ústavních činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Biskupové Byzantského patriarchátu: Předvánoční dopis Karlu Gottovi
Předvánoční dopis národnímu umělci Karlu Gottovi od Biskupů-sekretářů Byzantského katolického patriarchátu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist