Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.537x, což odpovídá cca 236.734-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Islámští rodiče nechtějí, aby se jejich děti v českých školách učily o věrozvěstech, vypustil na světlo Křeček. Šabatová zuří
Ochránkyně lidských práv Anna Šabatová se podle všeho dostala do sporu se svým zástupcem Stanislavem Křečkem. Píše to alespoň server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Babišova rezignace a post premiéra na dosah ruky. Získali jsme neuvěřitelné informace o bojích mezi ČSSD a ANO
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i poslanci sociální demokracie lhali, když tvrdili, že novela o střetu zájmů postihne až budoucí ministry, uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Sněmovna totiž podpořila senátní verzi zákona zřetelně směřujícího na předsedu hnutí ANO, podle níž se i Babišovy firmy nebudou moci ucházet o nenárokové dotace, veřejné zakázky a investiční pobídky. Babiš ČTK sdělil, že další postup projedná s právníky. Rozhodne se o něm až poté, kdy zákon začne platit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rozčílený Bašta: Tupost a prodejnost českých strážců tzv. evropských hodnot
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se podle vlastních slov nestačí divit. Když poslouchá řeči o šíření ruské a čínské propagandy, připadá si, jako kdyby omládl o čtyřicet let. Tehdy se také mluvilo o rozvracečích, škůdcích, jen pocházeli ze Západu. Dnes se podle Bašty EU mění v Sovětský svaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Znásilnění a vražda studentky ve Freiburgu: Vyšetřovatelé dopadli afghánského uprchlíka. Prý ho prozradilo, že...
Vyšetřovatelé případu znásilnění a vraždy mladé studentky ve Freiburgu včera v podvečer oznámili, že se jim podařilo dopadnout pachatele. Je jím sedmnáctiletý afghánský uprchlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Musím ocenit lidi, že jsou schopní žít v této zemi i navzdory úřadům, vypálil na kameru Moravec
V nedělních Otázkách Václava Moravce se střetli vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a šéf ODS Petr Fiala. Ten hned v úvodu pořadu konstatoval, že se Babiš chová jako majitel zeměkoule, čemuž je třeba se postavit. Bělobrádek kontroval, že vláda Babiše a lidovců je přece jen lepší než vláda Babiše a Okamury. Pak došlo na EET a Moravec perlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rakouské prezidentské volby: Tým Hofera již pogratuloval Van der Bellenovi k vítězství
Kandidát Zelených Alexander Van der Bellen pravděpodobně vyhrál prezidentské volby v Rakousku. Jen pár minut po uzavření posledních volebních místností to hlásila rakouská televizní stanice Österreichischer Rundfunk (ORF). K vítězství Van der Bellenovi měl gratulovat už i volební manažer Norberta Hofera. Sám Hofer na svém facebookovém profilu uznal, že prohrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý bloger z iDnes.cz: Patrik Banga mi zrušil blog, protože jsem odkázal na ParlamentníListy.cz. Další na řadě bude tento autor, protože o něm napsal...
Patrik Banga, bývalý redaktor České televize a administrátor blogů na serveru iDnes.cz, se podle všeho rozhodl, že zruší blog ženě, která kritizovala jeho bratra, zpěváka Radka Bangu. Tím to ale nekončí. Serveru ParlamentníListy.cz se ozval další bloger, kterého prý potkal úplně stejný osud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení za devět měsíců vyplatila exekuce z důchodů v hodnotě téměř jeden a půl miliardy
Jestliže za celý rok 2014 činila částka vyplacená věřitelům z exekučních srážek na důchody přesně 1 527 884 tisíc korun, letos Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) podobně vysokou sumu vyplatila věřitelům již od ledna do září. Exekuce z důchodů totiž jen za těchto devět měsíců dosáhly výše 1 468 137 tisíc korun. Vyplývá to z údajů ČSSZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rakouské volební místnosti uzavřeny. Občané volili prezidenta
V pět hodin byly uzavřeny poslední volební místnosti v Rakousku. Rakušané si ve volbách vybírali mezi Svobodným Norbertem Hoferem a Zeleným Alexanderem Van der Bellenem. Píše o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda Pirátů Bartoš k novému útvaru proti dezinformacím: Plagiátor Chovanec zřizuje takové druhé Evropské hodnoty pana Jandy
ROZHOVOR Z posílení pravomocí vojenské rozvědky, která má podle novely zákona o Vojenském zpravodajství chránit bezpečnost českého internetu, vyjadřuje obavy předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Stát podle něj totiž neumí nakládat s daty o svých občanech. Citlivé informace unikají do médií, jsou používány v mocenském boji, nebo dokonce proti jednotlivcům, kteří nemají možnost se proti státnímu aparátu bránit. "Nestalo se vám to nikdy? Buďte rádi. Moc neremcejte. Nikoho moc nekritizujte. Nelezte nikomu do zelí a šoupejte nohama," nabádá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
"Co si to dovolujete? Ta drzost!" Kláře Samkové prý volala redaktorka LN a vůbec to nebyl pěkný rozhovor
Advokátka Klára Samková se znovu pořádně rozčílila na Lidové noviny Andreje Babiše (ANO). Nejprve jí hnula žlučí cenzura, která údajně znovu nastupuje v těchto novinách skrytá pod rouškou odbornosti, a krátce na to to od ní prý pořádně schytala redaktorka zmíněného deníku. Přesvědčte se sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Grygar (Svobodní): Proč bych jako Rakušan volil Norberta Hofera?
V Rakousku se koná opakované druhé kolo prezidentských voleb. Rakouské prezidentské volby pro mě představují střet dvou odlišných politických konceptů: Na straně jedné stojí Van der Bellen (Zelení) se svou neomarxistickou, silně prounijní a multikulturalistickou politikou, na straně druhé stojí konzervativní, vůči unijní centralizaci kritický, pravicový Norbert Hofer (FPÖ), pro kterého je svoboda a bezpečnost občanů hlavní prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hrozivé vyprávění krajana z Rakouska: Turci si tady už stěžovali, že se jim nelíbí kříže visící ve školách. Německy neumí a chtěli by rakouské občanství! Bezpečnost se tragicky zhoršila
JINÝMA OČIMA Ať si Angela Merkelová vezme uprchlíky domů. Až na ní budou pořád vystrkovat zadky richtung Mekka, moc se jí to líbit nebude. Takhle hovoří krajan Robert Ospald, jenž roku 1986 utekl z komunistického Českoslovenka do Rakouska po hromosvodu nataženém mezi dráty vysokého napětí a napsal o tom knihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda by mohla navrhnout pozastavení činnosti 29 stran a hnutí
Vláda by mohla navrhnout Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Omezení hrozí například Alternativě pro ČR, Národní demokracii či straně Občané.cz. Rozpustit by pak soud mohl na návrh kabinetu 13 subjektů, které už mají činnost pozastavenou. Vyplývá to z dokumentu vypracovaného ministerstvem vnitra, kterým se budou v pondělí zabývat ministři. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí o Kubě a Česku: Jako když někomu zlámete nohy a pak se mu posmíváte
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro První zprávy.cz zamýšlel nad odkazem Fidela Castra. Dospěl k závěru, že šlo o velkého revolucionáře, který nedokončil své dílo. V této souvislosti bychom neměli zapomínat na podíl Spojených států, které údajně obrazně řečeno Kubě zpřelámaly nohy a pak se jí smály. A pokud jde o svobodu na Kubě a v Česku ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Huntingtonova choroba či rodinní pečovatelé. Pořady České televize získaly cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené
Hned dva díly magazínu České televize Klíč získaly ocenění na 23. ročníku Cen Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení. Čestné uznání si odnáší i pořad TKN věnovaný hluchoslepotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Cenzura zase začíná a má jméno HateFree. Marek Černoch zvedá varovně prst
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Nastává nebezpečí ztráty svobody slova a pomalu se dostáváme k tomu, co nám ukazují sci-fi filmy, kde je vše kontrolováno a lidé jsou očipovaní. Předseda poslanců hnutí Úsvit Marek Černoch upozorňuje, že lidé o tom nevědí a navíc neexistuje záruka proti zneužití. Už pouhé moderování diskuse na sociálních sítí ze stran neziskových organizací placených státem zavání podle něj cenzurou. Politizace navíc zatahuje do všeho, včetně předávání hudebních ocenění Slavíků, čehož různé osoby využívají ke svému zviditelnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Van der Bellenovi možná vyhrál volby jasný příklon k EU, hlásí ČT
Zpravodaj České televize Lukáš Mathé se ve speciálu veřejnoprávní televize vyjádřil k rakouským volbám. Prozatím stále ještě průběžné výsledky naznačují, že někdejší šéf Zelených Alexander Van der Bellen drtivě vyhrál rakouské prezidentské volby. Zatímco v květnu vyhrál Van der Bellen jen o pár tisíc hlasů, nyní vede přibližně o šest procent. Hlasy voličů mu mohl přinést jasný příklon k Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Napjatá Itálie: Potřebujeme změnu, ale Renzi to nemusí zvládnout, bojí se prodavač novin
Servery rakouských deníků hlásí, že příštím prezidentem u našich jižních sousedů bude někdejší předseda Zelených Alexander Van der Bellen. V 17 hodin se zavřely volební místnosti a už se sčítají hlasy. Zato v Itálii stále o výsledku ústavního referenda není rozhodnuto a v zemi panuje napětí. Italské ministerstvo vnitra v poledne ohlásilo, že k volbám dorazilo asi 20 procent voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Muslimové se musí cítit odstrčení, je přeci druhá adventní neděle! Podívejte se, co se dělo před pražskou mešitou
Dnes od 14:00 se před mešitou na pražském Černém mostě pod názvem "Zazpívejme muslimům vánoční koledy" konala akce organizovaná hnutím Blok proti islamizaci (BPI). Na akci zvala pozvánka na Facebooku Bloku proti Islámu, na níž bylo uvedeno: "Neděle 4.12. je již druhá adventní. Muslimové se musí cítit v mešitě na Černém mostě strašně odstrčení. Pojďme jim zazpívat: "Narodil se Kristus Pán, veselme se!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Novela zákona o vzdělávání sester není v ohrožení
Uvádíme na pravou míru mylnou informaci o stažení novely zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče (tzv. novela zákona o vzdělávání sester), z prosincové schůze Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Je mi nesmírně líto, že to nevyšlo, oznámil Hofer krátce po uzavření volebních místností
Příštím rakouským prezidentem bude s velkou pravděpodobností někdejší šéf Zelených Alexander Van der Bellen. Informují o tom přední rakouské deníky Der Standard a Die Prese. Podle serveru deníku Der Standard vede Bellen nad kandidátem Svobodných Norbertem Hoferem v poměru 53,5 procenta hlasů ku 46,4 procenta hlasů. Na sociální síti Facebook už porážku uznal i sám Hofer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hofera podpořili Wilders i Le Penová. První výsledky budou známy dnes
Již kolem půl osmé večer by mohly být známy výsledky opakovaných rakouských prezidentských voleb, avšak bez korespondenčních hlasů. Rakušané si ve volbách vybírají mezi Svobodným Norbertem Hoferem a Zeleným Alexanderem Van der Bellenem. Píše o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Armáda je pro ostrý start připravena naprosto stoprocentně
Na začátku prosince v areálu posádky Bechyně představili ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík František Malenínský, jak bude Armáda České republiky zajišťovat provoz Letecké záchranné služby na území Jihočeského kraje. O připravenosti armády se přesvědčili zástupci Jihočeského kraje, poslanci, senátoři a další pozvaní hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Giboda: Proměny revoluční a proměny revolucionářů
Oslavy 17. listopadu vyplavily na povrch důvody současného stavu české společnosti. S hodnocením se přihlásila kulturní fronta hledající na Václaváku nebezpečí, jenž společnost ohrožuje. Hřímali zpěváci, aby po několika dnech předvedli na Zlatem Slavíku svoji produkci. Čeho se bojí herci, nižších honorářů za natáčecí den, i když tam řeknou jen několika vět? Spolu s režiséry nám posílají na obrazovky a plátna kin vysokou kvalitu ověnčenou mezinárodními cenami. Nevím, zda a jakou mají strategii nás před tím nebezpečím uchránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Koncerty proti extremismu, placené taxíky z letiště a zpět... Europoslanec Mach vytáhl na světlo, za co se v Bruselu vážně utrácí. A nejen to
ROZHOVOR "Ve skutečnosti to není dohoda Evropské unie s Tureckem, co zastavilo migrační vlnu. Tím důvodem je, že země postavily na svých hranicích ploty. Migranti nechtějí zůstat někde v Řecku, nebo Makedonii. Aby Evropská unie nebyla vydíratelná, musí důsledně hlídat vlastní hranici," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů. "Pak ať si Turecko otvírá hranici, jak chce. Pokud bude ta naše ilegálním migrantům uzavřená, může nám to být jedno," dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Konvička (BPP): O strastiplném životě mladého "antirasisty"
Chystám se napsat svůj dosud nejsluníčkovější text. Je určen vítačům, pomahačům, odpůrcům Čechů a Česka, holkám a také a hlavně klukům z neziskovek a Hate-Free iniciativ, kteří svým aktivismem skrývají velikou bolest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Časy zázračného bohatnutí na úkor státu jsou konečně za námi
1. 12. vstoupil v účinnost Zákon o prokazování původu majetku, který je jedním z klíčových opatření současné vlády pro boj s daňovou kriminalitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice byla oceněna za své finanční zdraví
Klaudiánova nemocnice se umístila na třetím místě v hodnocení finančního zdraví nemocnic mezi zařízeními, jejich zřizovatelem jsou kraje. Mezi středočeskými nemocnicemi je první. Hodnocení prováděl HealthCare Institute (HCI) ve spolupráci s odbornými partnery. Finanční zdraví nemocnic bylo hodnoceno z veřejně dostupných údajů, tedy účetní závěrky za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Odmítnutí zpráv o zásahu Ruska do amerických voleb
„Výzvědné služby a ministerstvo vnitřní bezpečnosti nezpozorovaly v den voleb ze strany Ruska zvýšené podezřelé kybernetické aktivity, jež by zkomplikovaly zpracování volebních lístků. Kdyby se to stalo, mluvili bychom na toto téma v posledních třech týdnech mnohem častěji," řekl včera novinářům mluvčí Bílého domu Josh Earnest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD dál padá. Babišovo ANO by vyhrálo volby skoro o 20 procent, ukázal průzkum
Hnutí ANO by volby vyhrálo s 33,5 procenty hlasů. Druhou ČSSD by volilo jen 14 procent Čechů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:36, zobrazit podobné
Podnikatel Abdullah Zadeh možná skončí ve vazbě. Údajně okrádal Česko na daních
Státní zastupitelství v noci na dnešek podalo k Městskému soudu v Brně návrh na vzetí podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha do vazby. O návrhu na vazbu musí soud rozhodnout do 24 hodin. ČTK to dnes ráno řekla Zadehova advokátka Alena Kojzarová. Podle ní bude vazební jednání dnes ve 13:00. Vyjádření soudu se ČTK zatím nepodařilo získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sládek (Republikáni): Ve Francii musí odstranit sochu Panny Marie, je to náboženský symbol...
Tuto zprávu jste jistě postřehli. Mne však daleko více zaujala debata, která se kolem ní rozvinula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš dál kraluje, ukázal průzkum. Zato Sobotka a Kalousek...
Česká televize představila nový předvolební průzkum. Kdyby se volby konaly v listopadu, pak by je podle průzkumu společnosti TNS Aisa s přehledem vyhrál Andrej Babiš se svým hnutím ANO. Získal by celkem 33,5 procenta hlasů voličů. ČSSD nedosahuje ani poloviční podpory, které se teď těší Babiš. A Kalouskova TOP 09...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V civilizované Evropě nebyla 70 let válka... Na téma uprchlíků promluvil slavný slovenský herec
Herec Milan Lasica poskytl pro slovenský server Čas.sk rozhovor o uprchlické krizi i o komunismu. Vzpomínal mimo jiné na to, jak začal v roce 1964 pracovat pro televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Z Francie: Nejdříve zákaz burek, nyní musí pryč socha panny Marie
Francouzská republika je přísně sekulární zemí. Na školách nenajdete kříže a žáci nesmějí nosit ani žádné symboly muslimské víry. Teď se však zdá, že za oběť přísným sekulárním pravidlům padne socha panny Marie u Ženevského jezera. Starosta města Publier Gaston Lacroix varuje před nástupem nové tyranie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Podnikatel Abdullah Zadeh skončil ve vazbě. Údajně okrádal Česko na daních
Státní zastupitelství v noci na dnešek podalo k Městskému soudu v Brně návrh na vzetí podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha do vazby. O návrhu na vazbu musí soud rozhodnout do 24 hodin. ČTK to dnes ráno řekla Zadehova advokátka Alena Kojzarová. Podle ní bude vazební jednání dnes ve 13:00. Vyjádření soudu se ČTK zatím nepodařilo získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dát mladým lidem hlas: Kancelář europarlamentu informuje o prezentaci návrhů z Evropského setkání mládeže
V květnu 2016 pozval Parlament 7 500 mladých lidí, aby během Evropského setkání mládeže formulovali návrhy pro budoucnost kontinentu. Někteří z účastníků byli během uplynulých týdnů v parlamentních výborech a své nápady probrali s poslanci. Mluvilo se o všem od migrační a azylové politiky, změn klimatu až po elektronické hlasování. „Politika určuje vaši budoucnost, tak se do ní zapojujte,“ vyzvala mladé lidi s poděkováním za jejich příspěvky místopředsedkyně Parlamentu Mairead McGuiness.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ceny ropy ve středu skokem vzrostly
Ceny ropy vzrostly za středu 30. 11., pokud jde o ropu Brent, zhruba o 8 % a velmi silně vzrostly i ceny ropy WTI. Je to okamžitý důsledek vyplývající z výsledků vídeňských jednání zemí organizace OPEC, tedy států produkujících a exportujících ropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pecák (Svobodní): EET je paskvil z pekelné dílny Andreje Babiše
Projev z demonstrace 3. 12. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Drahý doktore Goebbelsi, vaši britští přátelé se krmí dobře
Leden se blíží a s ním i speciální tým ministerstva vnitra, všemi očekávaný „odbor proti dezinformacím“. Prý pár desítek lidí bude dohlížet nad propagandou a fenoménem tzv. hybridních hrozeb. Nastane zlomová doba – odděleno bude zrno od plev, což se za tisíce let lidské civilizace nepodařilo. Přichází doba pravdy -- vše pěkně rozškatulkováno, aby lidé měli přehled a nemuseli se příliš namáhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis k nečinnosti místopředsedy Poslanecké sněmovny
Otevřený dopis k nečinnosti místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška ve věci zakázky ve městě Dačice, iniciovaný Lubomírem Kloiberem a Ludvíkem Fabešem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Turisté se na Lipensko rádi vrací, ukázal to průzkum
Turistický spolek Lipenska 1. prosince uspořádal celolipenskou konferenci na téma cestovního ruchu a Vysoká hotelová škola v Praze zde prezentovala výsledky průzkumu návštěvnosti a spokojenosti turistů s touto lokalitou. Z průzkumu jasně vyplynulo, že turisté se sem rádi vracejí a nejvíce se zde líbí rodinám s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Generální ředitel Kapsch: Voliče nebo novináře určitě bude zajímat, čí zájmy ten který poslanec hájí, když to zjevně nejsou zájmy daňových poplatníků
ROZHOVOR Vláda se přede dvěma týdny usnesla, že souhlasí se záměrem ministerstva dopravy rozšířit po roce 2019 mýto i na silnice nižších tříd, kde to bude z hlediska regulace a nákladů efektivní. Koaliční dopravní experti ale rovnou dopředu stanovili, že zpoplatnění se má rozšířit na 850 až 3000 kilometrů. Poslanec Jan Birke z ČSSD pak při diskuzi koaličních expertů veřejně prohlásil, že čím větší rozsah zpoplatnění v budoucnu bude, tím spíše se odstaví Kapsch. Jak si to vysvětlit? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptaly generálního ředitele firmy Kapsch Karla Feixe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putinovo Urbi et orbi
Putinovo již 13 Urbi et orbi (v daném případě Moskvě, Rusku a světu) ve formě ročního poslání Federálnímu shromáždění v Kremlu, neodpovídá papežskému požehnání. Je ale jako papežovo Urbi et orbi spojeno s velkým zájmem světové veřejnosti, nejenom proto, že je přenášeno rozhlasem a televizí, ale kvůli obsahu, formě a důležitosti pro vývoj ve světě. Proto bude obsah Putinova 68 minutového projevu často citován a komentován v Rusku, méně v západních společnostech, ve kterých boj s ruskou propagandou již začal. V příspěvku se pokusím ukázat na několik z mnoha informací, které pro mne vyplývají ze sofistikovaných formulací prezidenta Putina, a harmonické struktury poslání, které představují druhou, méně slyšitelnou stránku poslání. Měly bychom ji znát a brát na vědomí. Týká se nás všech v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády doporučila neschválit návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti
Ve čtvrtek 1. prosince 2016 se v budově Úřadu vlády konalo zasedání Legislativní rady vlády (LRV) ČR. Zasedání se zúčastnil i nový ministr Jan Chvojka, ale jednání ještě neřídil, neboť mu ještě formálně nebyla vládou udělena funkce a stane se tak až na nejbližším zasedání vládního kabinetu v pondělí 5. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Naxera (NDS): EET je ekonomická katastrofa. Bude znamenat pád Babiše
Úvaha o následcích elektronické evidence tržeb. Je pravděpodobné, že v jejím důsledku zkrachuje velká část hospod a později i dalších drobných živnostníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Osudová politická neděle: Volby v Rakousku začaly
Italové v neděli rozhodují o změnách ústavy, ale také o osudu svého premiéra Mattea Renziho, který oznámil, že opustí svůj úřad, pokud jím navržená ústavní reforma neprojde. Současně s tím odstartovaly také prezidentské volby v Rakousku, kterých se může zúčastnit přes šest milionů voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý bloger z iDnes.cz: Partik Banga mi zrušil blog, protože jsem odkázal na ParlamentníListy.cz. Další na řadě bude tento autor, protože o něm napsal...
Patrik Banga, bývalý redaktor České televize a administrátor blogů na serveru iDnes.cz, se podle všeho rozhodl, že zruší blog ženě, která kritizovala jeho bratra, zpěváka Radka Bangu. Tím to ale nekončí. Serveru ParlamentníListy.cz se ozval další bloger, kterého prý potkal úplně stejný osud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Apel na OSN k řešení situace v Sýrii
Poslanci Evropského parlamentu se obrátili na vedení EU i představitelé jednotlivých států s výzvou přimět OSN k větší akceschopnosti v řešení situace v Sýrii a zejména k zajištění vyšetřování válečných zločinů, k nimž zde objektivně dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka představil další plány ČSSD
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka i první místopředseda Milan Chovanec získali podporu krajské konference ČSSD Karlovarského kraje na předsedu a prvního místopředsedu strany. Novinářům to řekl sám Sobotka. Ten na tiskové konferenci také představil hlavní programové cíle, kterými by se ČSSD měla zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vánoční jarmark v Klementinu bude tentokrát s prohlídkou Zrcadlové kaple
K vánočním svátkům patří hojnost i srdce otevřené dobrým skutkům. Obojí nabízí tradiční Vánoční jarmark v Klementinu, kde si návštěvníci budou moci koupit jemné i výraznější šperky, ručně vyráběné svíčky, nejrůznější vánoční dekorace, látkové hračky, moderní patchwork, knihařské výrobky a spoustu dalšího. Potěšíte tak nejen sebe či své blízké vkusným dárkem, ale zároveň uděláte i něco pro ty, kterým život nerozdal ty nejlepší karty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Všechno se zhroutí, soudí zklamaný Ital v osudovou neděli
Čtvrtý prosinec 2016 možná vejde do dějin Evropské unie. V tento den si Rakušané zvolí nového prezidenta. Stane se jím někdejší šéf Zelených Alexander Van der Bellen, nebo svobodný Norbert Hofer, hlasitý kritik EU, jenž bývá označován za populistu? Nabízí se ovšem ještě jedna otázka, pro EU možná ještě důležitější. Zhroutí se Itálie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Martínek (ČSSD): Od ústavního k neústavnímu zákonu
Od ústavního zákona k neústavnímu zákonu. Tak by bylo možné velmi stručně charakterizovat legislativní vývoj návrhu zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který jsme projednávali v Senátu. A je to neuvěřitelné, protože právě tento zákon, by měl být velmi důležitý. Dokonce klíčový, měl totiž předurčovat, jak stát bude dělat rozpočty. Jak veřejné instituce budou dělat rozpočty. Ale je jasné, že pokud takový zákon má být, tak musí být samozřejmě ústavní. A to, že nakonec byl schválen jako normální zákon, je fatální problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Obama zrychlil zadlužení USA o více než dvě stě let
V rámci drahých kovů jsme v průběhu jednoho týdne zažili obrovskou volatilitu. Cena se pohybovala v širokém pásmu 150 dolarů. Tyto výrazné pohyby v krátké době mohou na obchodníky působit negativně a vyvolávat u nich ukvapená rozhodnutí. Investoři by se neměli zbrkle zbavovat zlata – pokles ceny z poslední doby je pouze krátkodobý; z dlouhodobého hlediska má zlato velký potenciál růstu. A to zejména kvůli enormnímu zadlužení některých států, především USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hollande projevil soudnost
Sice opožděně, ale přesto francouzský socialistický prezident Hollande projevil soudnost, když pochopil, že průzkumy veřejného mínění ukazují, že při své eventuální účasti v prezidentských volbách by jej čekal jen a jen katastrofální debakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Vybrat si může každý sám - svobodu nebo otroctví!
Existenciální výzva je tisíce let stejná. Česká společnost opět stojí na křižovatce. Rozhodne se jednou správně? Kdo ví...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Elity nevnímají zájmy obyčejných lidí. Žádný radar USA v Česku. Dienstbier a ta jeho ochota přijímat uprchlíky... Jiří Paroubek tvrdě udeřil
ROZHOVOR „Výměna ministrů po prohraných volbách je věcí zcela normální a také prospěšnou v případě některých tváří, které voličské hlasy určitě nepřináší, jako je například Jiří Dienstsbier s tou svojí ochotou přijímat uprchlíky, což rozhodně není většinovým postojem sociální demokracie,“ hodnotí poslední kroky Bohuslava Sobotky bývalý český premiér Jiří Paroubek. Ten si také myslí, že ČSSD by mohlo vrátit její dřívější popularitu, kdyby se zaměřila na témata, jako je například zavedení progresivní daně pro největší firmy monopolního charakteru, anebo pokud by aktivně vystupovala proti záměru Spojených států vybudovat u nás vojenské základny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Carter chce od Obamy uznání Státu Palestina
Bývalý americký prezident Jimmy Carter žádá naléhavě končící administrativu Baracka Obamy, aby ještě před lednovým koncem Obamova funkčního období , diplomaticky uznala Stát Palestina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vždycky říkám pravdu, zdůraznil Norbert Hofer. Prohrál jsem, protože...
Česká televize v neděli večer divákům zprostředkovala rozhovor s neúspěšným prezidentským kandidátem Norbertem Hoferem. Prozradil, co mohlo způsobit jeho porážku, ale své příznivce také ujistil, že neskládá zbraně a teď udělá všechno pro to, aby rakouští Svobodní uspěli v parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Ústřední vojenská nemocnice byla vyhlášena jako nejlepší v tomto roce
Organizace Health Care Institute (HCI) tento týden na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“, který byl realizován od 1. února do 31. srpna 2016. V soutěži byla hodnocena také Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze. A byla vyhodnocena jako absolutní vítěz! ÚVN je Nemocnicí ČR 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
První hodnocení státní podpory výzkumu ve firmách: Je dostatečně motivační?
Zatímco o rozdělování dotací na vědu a výzkum pro veřejné instituce - včetně univerzit, vědeckých pracovišť atd. - se bouřlivě diskutuje, o hodnocení efektivity státní podpory výzkumu a vývoje pro soukromé subjekty se moc nemluví. Důvodem je to, že v českém prostředí takové hodnocení dosud chybělo. Nejedná se přitom zrovna o malé peníze: jen na program ALFA, který od roku 2010 poskytuje Technologická agentura České republiky, se počítá s vynaložením 9 miliard korun ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Karolína Peake: Svět neskončil. Země se pod USA neotevřela a nepohltila je i s Trumpem. Takže...
ROZHOVOR Podle Karoliny Peake zvolení Donalda Trumpa nic dramatického neznamená, svět neskončil. Peake si ani nemyslí, že se nějak zásadně změní stávající podmínky fungování mezi našimi trhy. Poukazuje spíš na to, že příliš nerozumí naší vstřícné politice vůči Číně, a to ani z ekonomického hlediska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Lesy by mohly výrazně přispět ke zmírnění klimatických změn
Dne 1.12. uspořádal europoslanec Pavel Poc v Evropském parlamentu konferenci ohledně budoucnosti využití lesní biomasy po Pařížské klimatické konferenci (COP21).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svítící fasáda Fakulty elektrotechnické ČVUT nabídne veřejnosti interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL
Dne 13. prosince v 16.30 hodin se v pražských Dejvicích veřejnosti představí interaktivní program s názvem Creative Colours of FEL. Ten zajistí světelná fasáda Linky, instalovaná na budově Fakulty elektrotechnické ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Velký znalec ČSSD promluvil: Tejc možná sází na to, že strana neuspěje ve volbách. A potom...
POLITOLOGOVÉ „Výměna ministrů by mohla mít úspěch, pokud by byla součástí dobře promyšlené strategie, anebo kdyby byla kvalitně připravená. Jenže Bohuslav Sobotka o tom uvažoval za pochodu, kterého ministra vlastně vyměnit, což mediální obraz tohoto kroku značně poškodilo,“ konstatuje poradce českých politických špiček, politolog a znalec ČSSD Lukáš Jelínek. Ke kandidatuře Jeronýma Tejce na místopředsedu ČSSD, jinak velkého oponenta současného premiéra, pak uvádí: „Možná, že Tejc sází na to, že by se po neúspěchu ČSSD v parlamentních volbách stal z prvního místopředsedy rovnou šéfem sociálních demokratů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Proběhlo organoleptické hodnocení odrůd jablek
Dne 30. 11. 2016 proběhla v Lysicích tradiční degustace odrůd jablek, která se opět setkala s velkým zájmem hodnotitelů z řad šlechtitelů, pěstitelů, školkařů a dalších významných specialistů oboru. Hodnoceno bylo 46 odrůd zapsaných ve Státní odrůdové knize ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští politici posílají gratulace do Rakouska. Nechybí šprým na účet Klause
Prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vyjádří k prezidentským volbám v Rakousku až po oznámení konečných výsledků, sdělili ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a mluvčí vlády Martin Ayrer. Nezávislému kandidátu s podporou strany Zelených Alexanderu Van der Bellenovi už gratuloval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) i další politici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Jubilejní OST-RA-VAR bude nabitý oslavami!
Tradiční Festival ostravských činoherních divadel se v letošním roce uskuteční od 7. do 11. prosince 2016. OST-RA-VAR nabídne 16 činoherních inscenací, dva rozborové semináře, jeden tematický seminář a 4 projekty v rámci off-programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Dětské skupiny každodenně pomáhají lépe sladit pracovní a rodinný život
Vzhledem k velkému zájmu o dětské skupiny ze strany rodičů i potenciálních poskytovatelů vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí novou výzvu podporující vznik a následný provoz této služby péče o děti. O dotaci z Operačního programu Zaměstnanost se mohou ucházet neziskové organizace, obce, kraje, vysoké školy i zaměstnavatelé z celé České republiky kromě hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Někteří čeští novináři jsou opatrní s vítězstvím Van der Bellena: Ještě není sečteno
První reakce na předběžné výsledky prezidentských voleb v Rakousku, v nichž vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen, na sebe nenechaly dlouho čekat. Sociální sítě již přinášejí první ohlasy, ať již gratulující či překvapené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Obroda sociálně spravedlivé společnosti podle Sobotky
V tomto týdnu se uskutečnil v Praze kongres Strany evropských socialistů. Zazněly zde mj. názory na sjednocení evropské levice, aby mohli společně "vézt lidi dopředu k lepšímu světu a k lepším zítřkům" v rámci sociálně spravedlivé společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zaměstnanecké vlastnictví aneb Jak to dělá Arup
V Praze proběhl kulatý stůl odborníků z několika ministerstev na téma výhod zaměstnaneckého vlastnictví společností. Může to být jedna z cest, jak zmírnit odliv zisků ze země. České odborníky inspiroval britský host, stratég společnosti Arup Group a britské Asociace zaměstnaneckého vlastnictví Alden Whittaker-Brown.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Novela zákona o ochraně přírody výrazně zpřehlední legislativu všech našich národních parků
Poslanci v pátek schválili novelu zákona o ochraně přírody a krajiny ústavní většinou, zákon míří do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Brně se uskutečnil dvanáctý sjezd Komunistického svazu mládeže
V sobotu 3. prosince se v moravské metropoli uskutečnil 12. sjezd Komunistického svazu mládeže, z.s. (KSM). Po dvou letech se tak uskutečnilo zasedání nejvyššího orgánu komunistické mládeže, na kterém mladí komunisté zhodnotili svou dosavadní práci a její budoucí rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Model podnikání se zaměstnaneckou spoluúčastí je třeba podporovat
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se před pár dny zúčastnila semináře, který byl zaměřen na podporu participativního podnikání v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Turečtí profesoři, kteří utekli Erdoganovi, mají nyní učit na českých univerzitách
Leckteří vysokoškolští profesoři, kteří utekli před represemi ve své zemi, budou podle serveru Echo24.cz učit v Česku. Zájem mají o Univerzitu Karlovu v Praze i Masarykovu univerzitu v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Takto plive vláda na lidi
Vážení a milí přátelé, slova ministra spravedlnosti ohledně referenda v Králíkách jsou jasnou ukázkou naprosté arogance vlády vůči vůli lidí, které nelze označit jinak, nežli za plivání na obyčejné lidi ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivní lidé z regionů projednávali strategické plánování venkovského prostoru
Manažeři místních akčních skupin, aktivní lidé z venkovských regionů a další partneři se zúčastnili závěrečné konference s názvem Zvýšení kvality strategického plánování ve venkovském prostoru, která se konala v příjemném prostředí Hankova domu v listopadu ve Dvoře Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Naxera (NDS): Vyjádření k situaci v Alianci národních sil
Ačkoliv jsme se s Aliancí národních sil dohodli, že zanecháme vzájemných útoků, dohoda z jejich strany nebyla splněna a pomluvy o mě se šíří i na dalších stránkách. Proto jsem se rozhodl uveřejnit reakce dalších lidí o tom, co se v ANS děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Potravinářská komora pořádala seminář o podpoře exportu do třetích zemí
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR uspořádalo seminář na téma „Proexportní aktivity Ministerstva zemědělství“, který se konal ve dvou termínech, a to 24. listopadu 2016 v Praze v hotelu Clarion Hotel Prague Old Town a 25. listopadu 2016 v Olomouci v hotelu Ibis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Být přehnaně iniciativní je nebezpečné všude
To přísloví známe všichni: Iniciativní blbec je horší než divize nepřátel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Předplatné digitálního obsahu by mělo fungovat i jinde po Evropě
Už se vám stalo, že jste na dovolené v zahraničí chtěli sledovat váš oblíbený seriál, ale nešlo to, protože služba, kterou jste si předplatili v Čechách, nefunguje odjinud z důvodu ochrany autorských práv? V úterý 29. listopadu jednal o přenosnosti digitálního obsahu právní výbor a doporučuje, aby v rámci EU měli spotřebitelé přístup ke svým předplatným, i když dočasně pobývají v jiné zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zabte ji! Hoďte ji psům! Občany Saúdské Arábie rozlítila žena bez hidžábu na ulici
Na sociálních sítích v Saúdské Arábii to vře. Malak Al Shehri, mladá žena, si dovolila vyjít na snídani, aniž si zakryla obličej, jak se na ženu sluší ve velmi konzervativně naladěném hl. městě Rijádu. A ještě měla tu „drzost“, že se o své odhalení podělila na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist