Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.002x, což odpovídá cca 208.819-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Video, které odstřelilo Forejta: Svědek promluvil
Jedním z těch, kteří měli možnost zhlédnout video zachycující končícího šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta v choulostivé situaci, je i někdejší bulvární novinář Pavel Novotný, který se o některé detaily podělil s uživateli Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hovado, debil, hnus. Syn Petra Nečase se vyjádřil k případu Forejt
V těchto dnech se v médiích objevily informace o blížícím se konci Jindřicha Forejta ve funkci hradního protokoláře a zároveň server HlídacíPes.org přinesl informace o nahrávkách, které Forejta prý mimo jiné zachycují při užívání drog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
"Chová se jako úchyl. Vrchol pokrytectví!" vypálil Aleš Brichta proti Radku Bangovi. Do vřavy se pak přidali Černocká, Michal David, Maxa a mnozí další
„Mne by zajímalo, jak by se tito rádoby umělci tvářili, kdyby slyšeli unplugged Tomáše Ortela. Asi by se nestačili divit,“ rozčeřuje hladiny kolem Českého slavíka rocker Aleš Brichta. Nenachází naopak pochopení pro Radka Bangu, jenž proti Ortelově stříbrné pozici ve Slavíku protestoval tím, že odešel ze sálu karlínského divadla, kde se anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin nedávno vyhlašovala. „Jeho chování mi nepřijde dost normální,“ poznamenal na adresu Bangy Brichta. Zpěvačka Petra Černocká to ale vidí zcela jinak. „Banga udělal moc dobře,“ řekla. „To je do nebe volající, co se kolem tohoto děje,“ povzdechla si posléze zpěvačka Ilona Csáková. A co řekli k tématu ParlamentnímListům.cz další umělci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Čistota plemene aneb Včelí holocaust?
Poslanecká sněmovna právě pracuje na novele plemenářského zákona. Českých včelařů se bolestně dotýká pozměňovací návrh poslance ing. Pavla Čiháka. Podle něj by se v ČR nesmělo chovat jiné plemeno než takzvaná kraňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pro trochu kokainu v nose druhého přehlédnou flašku v oku svém, útočí JXD na Hrad
Velmi tvrdě se obul do prezidentské kanceláře komentátor Jiří X. Doležal ze serveru Reflex.cz. „Ožrala Zeman vyhazuje kancléře Forejta za koks?“ ptá se v souvislosti s koncem hradního protokoláře Jindřicha Forejta Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hlavním úkolem úřadu práce je snížit počet dlouhodobě nezaměstnaných
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil v úterý 6. prosince 2016 Generální ředitelství Úřadu práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ bude po tři roky dodávat elektřinu České poště
Společnost ČEZ Prodej zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku elektřiny pro Českou poštu v letech 2017 až 2019. Součástí smlouvy je i poskytování záložních zdrojů pro případy plánovaných odstávek a nečekaných výpadků dodávek elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Noviny píší o pozadí kauzy Forejt, ale také o podrobnostech fungování Zemana osobně
Zřejmě kompromitující video stojí za koncem dlouholetého hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Dvojice mužů je již několik týdnů nabízí po redakcích českých médií. Server Echo24.cz nyní píše o videu více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Venkov a EET
1. prosince byla s velkým humbukem spuštěna elektronická evidence tržeb. Nejvíce tleskají ti, kteří na ni v řadě případů doplatí jako první. Městské hospody s bohatou klientelou systém unesou. Zcela jiná je však situace na venkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Svině. Zemanovy průsery hodili na Jindru Forejta, kterého já znám dlouho, naříká Dalibor Balšínek a dodává další zajímavosti
Český novinář Dalibor Balšínek se rozepsal o současné kauze kolem hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Stahují se nad ním mračna, neboť se objevilo kompromitující video s drogami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Zjištění NKÚ o armádě není žádným překvapením
Nákup techniky pro českou armádu v minulých pěti letech brzdily nedostatky v koncepci a plánování, průtahy i málo peněz, uvedl dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Francouzští vládní politici prý plánují oficiálně předat část Francie nadvládě muslimů, kritici islámu jsou trestáni soudy. Čech žijící v Paříži podává děsivé svědectví
ROZHOVOR Židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství, upozornil, že podle zpravodajských služeb politická třída, v každém případě její část, se připravuje podepsat, až přijde k tomu den, nový Nantský edikt, v následku kterého určité části Francie budou podřízeny islámskému zákonu šaría. Zmínil řadu případů, kdy byli kritici islámu ve Francii odsouzeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vojenský analytik varuje před bezpečnostními riziky pro ČR, která prý mohou následovat po zvolení Van der Bellena
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Vojenský analytik Martin Koller má obavy z toho, co může z bezpečnostního hlediska pro naši zemi znamenat zvolení Alexandera Van der Bellena rakouským prezidentem. "Vítězství globalistů posílí jejich morálku a zvýší agresivitu a protinárodní aktivity. Budou prosazovat rychlejší islamizaci tradičně křesťanského Rakouska, které má hranici s naší republikou," obává se mimo jiné Koller. Ten se ve svém komentáři také vrací k tématu údajného ohrožení Evropy ze strany Ruska. K tomu doplňuje velice podrobný výčet, čím vším vojensky disponují evropské státy a čím Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Taky mi chodí výhružné maily, ale narozdíl od Bangy netvrdím, že mi je posílají jeho fanoušci, udeřil z rádia Tomáš Ortel
Hostem úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl zpěvák Tomáš Ortel. Moderátorce Zuzaně Bubílkové prozradil, že sám sebe vidí jen jako občana České republiky a ve svých textech pouze apeluje na vlastenecké cítění a nastavuje zrcadlo společnosti, nic víc a nic méně. A pokud jde o pana Bangu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Autoři se mohou hlásit do dalšího ročníku Prix Bohemia Radio. Vítěze ocení také Visegrádská čtyřka
Autoři původní rozhlasové tvorby se mohou až do 16. ledna 2017 hlásit do 33. ročníku festivalu Prix Bohemia Radio.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Šťastnou cestu, soudruhu Castro… a pozdravuj Che Guevaru!
Trvalo mi několik dní, než jsem byl schopen si sednout a napsat tento článek. Smrt posledního z vítězných revolučních velikánů mne totiž opravdu zarmoutila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Centrální bankéři z Fedu v nečekané roli “expertů” pro rozpočtovou expanzi
Nedílnou součástí reality globálních finančních trhů po amerických volbách je rychlý růst tržních dolarových úrokových sazeb, který vyplývá z obav z fiskální expanze, kterou republikánský prezident s Kongresem zamýšlí. Někteří američtí centrální bankéři, a nejsou to jenom fanoušci Hillary Clintonové, začínají přicházet s něčím velmi nezvyklým a to “dobře míněnými doporučeními”, jak by taková expanze měla vypadat. Investice do infrastruktury či třeba snížení korporátních daní by prý bylo fajn, ale prý pozor (na nežádoucí) pro-cyklickou rozpočtovou expanzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál? Bylo to úplně jinak, odhalil Jakub Janda ve věci „Polreich údajně vystrkaný ze sálu“
Zástupce ředitele think tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se ohradil proti článku ParlamentníchListů.cz a tvrzením Miroslava Polreicha. Ten si stěžoval, že jej Janda vyhodil z konference, kterou pořádalo Ministerstvo vnitra ČR. Realita je však prý jiná...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Montovny z dob opoziční smlouvy nám moc přidané hodnoty nevytvářejí. Kalousek a Dolejš debatovali o platech
O průměrné mzdě hovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 poslanec za ANO Karel Rais, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a komunistický poslanec Jiří Dolejš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šánová (ANO): Porodní asistentky nemůžeme stavět na úroveň lékařů. To se mi příčí
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vznikla petice proti vývozu Slovanské epopeje do Asie
Památková asociace ASORKD v minulých dnech spustila petiční web www.zachrante-epopej.cz, který má za cíl přesvědčit politiky, aby nevyváželi monumentální dílo Alfonse Muchy do Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nástup Trumpa nezmění vztahy USA k NATO a Rusku, míní Zaorálek
Přístup Spojených států k NATO a Rusku se v lednu s nástupem prezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu zásadním způsobem nezmění, myslí si český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Novinářům to řekl na okraj nynějšího jednání šéfů aliančních diplomacií, které je poslední podobnou schůzkou pro současného amerického ministra Johna Kerryho, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
"Vyjádřím se k této věci jednou pro vždy a veřejně." Petr Robejšek pronesl vážná slova
Předseda strany Realisté Petr Robejšek se cítí velmi dotčen počínáním jednoho novináře. Obsáhle vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice zakoupila z vlastních peněz dva nové sanitní vozy
Nemocnice České Budějovice modernizuje svůj vozový park. Obnova sanitních vozidel začala v letošním roce a bude pokračovat i nadále. Poslední nákup se váže k roku 2007, kdy byla pořízena dnes již dosluhující vozidla Mercedes Benz Vito. Z prostředků nemocnice se nyní zakoupily dva speciály vybavené nejmodernějšími technologiemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Kolumbie – nová mírová dohoda
Prezident Kolumbie Santos a šéf kolumbijské gerilly Farc Timočenko podepsali minulý týden v Bogotě modifikovanou verzi původních mírových dohod. Kolumbijský prezident a šéf gerilly Farc podepsali v divadle Colon novou verzi mírových smluv. Juan Manuel Santos, ten, který nechal vyvraždit velkou část vedení Farc a přinesl jim nejhorší vojenské nezdary, si podal ruku s Timoleonem Timočenkem, šéfem nejstarší gerilly v Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sjezd CDU zvolil do čela strany znovu Angelu Merkelovou
Téměř devadesát procent hlasů. Tolik si odnesla ze sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Essenu německá kancléřka Angela Merkelová. Stranu tak povede dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Na kariérní řád učitelská veřejnost už čeká dlouhou dobu
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Makroekonomická mozaika aneb Mzda utržená ze řetězu ve zpomalující se ekonomice a umírněný maloobchod
Po loňském, v mnoha ohledech anomálním roce, v němž se na výsledné výtečné hodnotě konečného růstu podílela řada jednorázových faktorů, jež mezitím již zcela či částečně vyvanula, je letošní rok svým způsobem normálnější. A přechod k němu byl provázen obavami z viditelného zpomalení, které je však zatím poměrně snesitelné a nebránící tomu, abychom si udrželi pozici mezi rychleji rostoucími evropskými ekonomikami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
To není náhoda, že se kauza s Forejtem objevila právě teď. A server, který kompromitující materiál koupil... Dva znalci odklápějí pokličku této aféry
Jindřich Forejt na Hradě končí. Vaz mu zlomil skandál s kompromitujícím videem. Okolo jeho zveřejnění serverem Hlídací pes však panují pochybnosti. "Jsou určité věci, které by se zveřejňovat neměly. Tohle si mohli odpustit," sdělil ParlamentnímListům.cz mediální expert Jiří Mikeš. Politolog Lukáš Jelínek míní, že objevení této kauzy v této době není náhodné. "Předpokládám, že vztahy mezi prezidentovými spolupracovníky překročily únosnou mez. Kdo je v tomto příběhu dobrým a kdo zlým si však netroufám odhadovat," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Tahle vizitka skutečně předčí úplně všechno
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): V návrhu daňového balíčku chceme zjednodušit systém DPH
Sněmovna v rámci daňového balíčku projedná pozměňovací návrh ODS, který by znamenal zjednodušení DPH. Občanští demokraté také chtějí, aby pacienti měli možnost jednoduše posoudit kvalitu zdravotnických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Czechoslovak Group emituje dluhopisy za jednu a půl miliardy korun
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP pověřil Českou spořitelnu, a.s. a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., jako vedoucí spolumanažery, k obstarání emise dluhopisů v celkovém předpokládaném objemu až do 1,5 mld. Kč se splatností v prosinci 2021. „Cílem emise je zejména posílit kapitál skupiny pro další investice do průmyslových kapacit,“ uvedl tiskový mluvčí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP Andrej Čírtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ortelova píseň Mešita popisuje to, co se každodenně děje
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek se zúčastní Kulatého stolu nad návrhem zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací
Vicepremiér P. Bělobrádek se ve Sněmovně zúčastní Kulatého stolu nad návrhem zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bakala, Pokorný plus Honzejk znepokojeni
Ve včerejším redakčním komentáři Hospodářských novin píše redaktor Honzejk v souvislosti se mnou coby o příživníkovi apokalypsy (je jim míněno apokalypsy ČSSD). Je to zvlášť roztomilé v deníku, který stále ještě patří naprosto zprofanovanému miliardáři, který dělal vše proto, aby mnou vedená ČSSD ve sněmovních volbách v roce 2010 vyhrála co nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tak a je to tady. Orgán tvrdě udeřil na Kláru Samkovou za projev o islámu
Advokátka Klára Samková má na krku kárnou žalobu. „Tak a je to tady. Jsem kárně stíhána za svůj projev v Parlamentu,“ podotkla k tomu Samková na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Pálení slonoviny – nejsilnější důvod stálého vybíjení slonů
Přiznám se, že dnešní příspěvek je vysloveně emoční. Za jeho vznik může video ukazující opět a pro změnu politické dobro, které ve jménu ochrany slonů, nosorožců a dalších chráněných zvířat, zastírá skutečnost, že největšími vrahy jsou sami politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Uprchlíci? Vždyť jsou to zdraví mladíci. Jdeme do záhuby. Promluvili lidé Charty 77, velmi zajímavě
Co považují původní signatáři Charty 77 za největší hrozbu pro Českou republiku, se dozvěděl novinář Tomáš Poláček. O odpovědi Petra Pitharta, Kamily Moučkové, Jana Petránka a dalších se podělil na svém facebookovém profilu. Mnohem širší materiál pak ze získaných odpovědí bude publikovat v příštím čísle svého domovského Reportér magazínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Našňupanej si honí péro? Ale kdeže. Humorné, vážné i mrazivé dozvuky konce Jindřicha Forejta
Sociální sítě žijí aférou hradního protokoláře Jindřicha Forejta, která nabobtnala do obřích rozměrů. Čilé spekulace o Forejtově konci na Hradě v pondělí notně přikrmilo video, které zachycuje šéfa hradního protokolu, jak šňupe bílý prášek a oddává se masturbaci. V úterý Hrad oznámil, že Forejt končí ve funkci z osobních a zdravotních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sledovanost TV Barrandov roste i v prosinci – bodují především Naše zprávy a Exkluziv Kateřiny Brožové
Druhého nejlepšího výsledku ve sledovanosti dosáhla v uplynulém týdnu televizní skupina Barrandov. Souhrnný podíl dosáhl hodnoty 8,4 %, na čemž měly výrazný vliv dva oblíbené pořady, které překonaly svá podzimní maxima – Naše zprávy a Exkluziv Kateřiny Brožové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
František Ryba k romské petici: Snůška nehorázných lží a nesmyslů, která pobuřuje všechny slušné lidi
Ředitel bytového družstva SBD Krušnohor na Mostecku, František Ryba, reaguje na stížnost, kterou mu doručili Romové z Janova. Zveřejňujeme plné znění odpovědi, kterou zaslal k rukám podavatele Jozefa Čonka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Držím ti palce, Kuba!
Kuba je jednou z mojich srdcových krajín, takže jej vždy budem držať palce. Napokon, patrím medzi jedného z mála slovenských parlamentných politikov, ktorý nosí na tričku portrét kubánskeho politika, hoci argentínskeho pôvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jste zlí na Romy. Píšete strašné věci, dokonce pod vlastním jménem. Máme na to analýzu, nadává po kauze Ortel národu HateFree aktivista
Pozitivně laděné diskuze o Romech na českém internetu téměř chybí. Příspěvky jsou naopak ještě negativnější než dříve. Ukázala to aktuální data společnosti Yeseter, o nichž informuje server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Odstupuji. A víc neřeknu, rozhodl se Jindřich Forejt
Jindřich Forejt na Hradě oficiálně končí. Šéf protokolu rezignoval z osobních a zdravotních důvodů. Redakci to potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg promluvil o svých restitucích a o studentech
Prolomily vaše restituce Benešovy dekrety? Co říkáte na to, že velvyslankyní USA u nás by se mohla stát paní Trumpová? Jak se šíří populismus? Na tyto i další otázky, které se objevily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpověděl v poslední době bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vražda Němky uprchlíkem: Vyjádřila se Merkelová. Stojí za přečtení
Německo se stále nevzpamatovalo ze šoku, který způsobilo znásilnění a vražda mladé studentky z Freiburgu rukou afghánského uprchlíka. Včera se k této tragické události vyjádřila v pořadu veřejnoprávní televize ARD dokonce i kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vrať mi prachy, vzkazuje Marek Dalík z basy své exmilence. Vždyť jsi mi je dal a sám máš dost, odpovídá mu ona
Odsouzený lobbista Marek Dalík chce po své bývalé partnerce vrátit půjčku ve výši 6,5 milionu korun. O případu informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ČNB začal od 1. prosince dohlížet nad celým trhem se spotřebitelskými úvěry
Dohled nad celým trhem se spotřebitelskými úvěry, a to včetně nebankovních společností, začíná od 1. prosince 2016 postupně vykonávat Česká národní banka. Důvodem je účinnost nového zákona o spotřebitelském úvěru. Zákon mimo jiné zavádí licence pro nebankovní poskytovatele spotřebitelských úvěrů a mění pravidla a možnosti předčasného splácení hypoték.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ne návrhu Z. Ondráčka na omezení rozpočtu Ústavu pro studium totalitních režimů
My, občané České republiky, vyjadřujeme zásadní nesouhlas s návrhem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na omezení rozpočtu ÚSTR o 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Kam až může klesnout úroveň české žurnalistiky?
Dne 1.12. jsem se ne serveru Lidovky.cz, který spadá do Vydavatelství MAFRA a.s., které je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem, dočetl, že jsem v Poslanecké sněmovně při projednávání státního rozpočtu na rok 2017 navrhl vzít 90 mil. Kč z kapitoly Ústavu pro studium totalitních režimů (dále jen ÚSTR) a dát je na platy příslušníků policie a hasičů, které považuji dlouhodobě za podhodnocené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka dnes s Marksovou navštíví centrálu úřadu práce
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštíví dnes centrálu Úřadu práce ČR. S generální ředitelkou úřadu Kateřinou Sadílkovou i ministryní práce Michaelou Marksovou (ČSSD) se chystá jednat o fungování instituce, opatřeních na podporu zaměstnávání i o řešení situace lidí, kteří jsou dlouhodobě bez místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
STAN bude vybírat varianty spojenectví pro sněmovní volby
Širší vedení Starostů a nezávislých (STAN) bude dnes v Senátu jednat o možných spojenectvích pro sněmovní volby v příštím roce. Předseda hnutí Petr Gazdík očekává, že po jednání se zúží počet možných variant spolupráce a jejich praktických podob. Nezazní finální rozhodnutí a novináři se zřejmě ani nedozvědí taktiku dalších vyjednávání. O konci dosavadní spolupráce s TOP 09 rozhodli Starostové na začátku listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud projedná žaloby související s návštěvou čínského prezidenta
Pražský městský soud dnes projedná dvě žaloby související s březnovou návštěvou čínského prezidenta v českém hlavním městě. Nejprve se bude zabývat stížností demonstrantů, které policie nevpustila na Hradčanské náměstí. O hodinu později bude stejný senát řešit žalobu mužů, jimž policisté přikázali odstranit z oken vlajky Tibetu a Tchaj-wanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kadlecová (ODS): Italské NE neznamená krizi EU
Média jsou nyní plná úvah o tom, že odmítnutí ústavních změn v italském referendu znamená krizi eurozóny a tím vlastně celé EU, protože, jak se nechala slyšet Merkelová, „padne-li euro, padne celá Evropa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prosazovat politiku soužití má smysl, vzkazuje celé Evropě příští rakouský prezident
Vítěz rakouských prezidentských voleb Alexander Van der Bellen se ve svém povolebním, vítězném projevu obrátil nejen na Rakušany, ale na celou Evropu. Podle jeho názoru se ukazuje, že prosazování politiky klidného soužití celé společnosti je nejen smysluplné, ale přináší také úspěch. Zvolení Bellena prezidentem k tomu může být důkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V Senátu se chystá akce k výročí činnosti České školní inspekce
Ve čtvrtek 8. 12. odpoledne se v prostorách Senátu bude konat Slavnostní akce k 25. výročí činnosti České školní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Senior by měl strávit v důchodu čtvrtinu svého života
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Roztržitost řidičů loni zabila téměř každou osmou oběť dopravních nehod
Roztržitost při řízení loni stála v České republice život 87 osob. Řidiči se 30 až 50 procent doby pobytu za volantem dostatečně nevěnují bezpečnému řízení. Nejčastěji je rozptyluje rozhovor se spolucestujícími a manipulace s mobilem. Nejnebezpečnější je volení čísla na mobilu – zvyšuje riziko nehody více než 12x. Noví řidiči by měli být na nebezpečí vyplývající z rozptýleného řízení připravováni již v autoškolách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Americká FBI může od čtvrtka špehovat
A to i počítače za hranicemi USA. Od čtvrtka může americká FBI vzdáleně vstupovat prakticky do kteréhokoliv počítače či mobilního telefonu kdekoli na světě. K tomu, aby FBI „navštívila“ něčí počítač, postačí soudní rozhodnutí. Dříve mohli američtí soudci vydávat podobná povolení pouze pro oblast své jurisdikce, tedy většinou pouze pro oblast několika okresů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Příštím vládám zjevně komplikujeme situaci
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Junek (KDU-ČSL): Současný zákon nedokáže ochránit mnohé památky před devastací
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu zákona o ochraně památkového fondu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Poslední středu v prosinci bude omezen provoz pokladen
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) informuje klienty o změně provozu pokladen, která souvisí s koncem letošního roku. Pokladny pro výběr pojistného na sociální zabezpečení v hotovosti na okresních správách sociálního zabezpečení, na Pražské správě sociálního zabezpečení a jejich územních pracovištích, na Městské správě sociálního zabezpečení v Brně (dále jen OSSZ), budou otevřeny naposledy ve středu 21. 12. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Švédskem otřásl hrůzný čin. Gang uprchlíků z Afghánistánu prý v lese znásilňoval chlapce
Švédským univerzitním městem Uppsalou otřásl hrůzný čin, jenž je možná spojen s uprchlíky. Server bulvárního britského deníku The Sun přinesl příběh patnáctiletého chlapce, kterého údajně pětice migrantů z Afghánistánu zatáhla do lesa a tam ho znásilnila. Nechal se, protože mu vyhrožovali s nožem v ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Naděje umírá poslední a naším úkolem je teď společně napnout síly
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: České firmy jednají v Kazachstánu o zakázkách v energetice
Více než třicet významných firem zejména z oblasti energetiky zamířilo dnes na třídenní podnikatelskou misi Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) do Kazachstánu. Ta doprovází ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka při jeho návštěvě hlavního města Astany, které bude v příštím roce hostit světovou výstavu EXPO 2017. SP ČR oficiální účast České republiky na světové výstavě podpořil a apeloval na MPO, aby byla pro ČR prioritní akcí, na které se bude český průmysl prezentovat v samostatném pavilonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Krátké noci bezmocných elit
Po krátkých nocích bezmocných elit, přišel den, kdy jim „spadl kámen ze srdce.“ Stalo se tak po té, co se dověděli o výsledku prezidentských voleb v Rakousku. Ten jim dává naději na pokračování politiky evropské integrace. S radostí nad výsledkem gratuloval nejenom kancléř Kern, ale i Donald Tusk ještě před vyhlášením oficiálního výsledku (!) zvolenému prezidentovi Alexandr Van der Belllen. Nejenom oni pravděpodobně zapomněli na protokol, a že příští rok budou volby do rakouského Parlamentu. Do těchto voleb se mohou rány FPO zahojit, zcela určitě ale ne velmi silný stereotyp o bezpodmínečně čistém a spravedlivém volebním systému Rakouska. Kromě toho je nutné očekávat, že se situace v EU a také v Rakousku - etalonu může radikálně změnit. Rakušané nemají rádi mít prezidenta a kancléře stejné barvy. V EU nebude dlouho klid, kvůli Itálii, Řecku a jiným krizovým lokalitám. Proto je radost v EK ze zvolení rakouského prezidenta krátkodobého charakteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf Pentagonu prozradil, kdy může dojít k zásadnímu úspěchu v boji proti islamistům
Radikálové z Islámského státu podle iráckých zdrojů drží notnou část největšího města pod kontrolou islamistů – Mosulu. Americký ministr obrany Ash Carter přesto věří, že město může být dobyto ještě před uvedením Donalda Trumpa do úřadu prezidenta, tedy před 20. lednem 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Děsivé. Neprofesionální médium, které to video využilo, zlobil se v rádiu Chvojka
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Kromě otázek svého resortu se vyjádřil také k aktuálním politickým tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Expremiér Špidla obdržel nejvyšší francouzské státní vyznamenání
Bývalý premiér Vladimír Špidla dnes na francouzském velvyslanectví v Praze převzal nejvyšší francouzské státní vyznamenání. Francie ho ocenila Řádem čestné legie za zásluhy o rozvoj česko-francouzských vztahů a podporu evropské integraci. Špidla v současné době vede poradce předsedy vlády Bohuslava Sobotky, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kořenek (ČSSD): My jsme si zvykli, že dělají všechno takzvaně zadarmo...
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Službu krajského koronera již nebude zajišťovat ostravská nemocnice
Službu krajského koronera v Moravskoslezském kraji bude od 1. ledna 2017 v následujících dvou letech zajišťovat společnost 1. Koronerská s.r.o. Dnes (6. 12.) o tom rozhodli krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Viděla jsem zděšení v jejich očích. Z nárůstu administrativy
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jak žili naši předci? Svědectví podá unikátní stodola a skanzen v Trstěnici
V Trstěnici u Litomyšle se díky snaze Spolku archaických nadšenců a Institutu lidového kulturního dědictví vrací k životu unikátní stavba – polygonální stodola ze 17. století. Ta kdysi stála v obci Čistá, jenže kvůli nutné rekonstrukci ji její zachránci rozebrali a nyní znovu skládají o pár kilometrů dál. Rekonstrukci významného objektu podpořil částkou 500 tisíc korun také Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Bernard Cazeneuve je novým premiérem Francie
Ministr vnitra ve vládě Manuela Vallse Bernard Cazeneuve se stal novým francouzským premiérem. Bude nástupcem M. Vallse, který včera oznámil záměr ucházet se o post francouzského prezidenta a z toho důvodu podal demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Výprask některým členům OSN: Rezignovali na své židovsko-křesťanské hodnoty ve prospěch té džihádistické špíny!
Hlavní ředitelka Centra židovské politiky Shoshana Bryen se ve svém komentáři rozmluvila o vymazávání Západu. Hovořila o něm v souvislosti s hlasováním UNESCO o křesťanském a židovském dědictví Chrámové hory v Jeruzalémě. Přinesl jej server Gatestoneinstitute.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Junek (KDU-ČSL): Je spravedlivé, když třídní učitel na prvním stupni má menší příplatek než na druhém?
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Nedělejme si iluze, že kantoři touží získávat nějaké frčky
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Vím, co je to za problém stát se co nejdříve dobrým učitelem
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu
Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve středu dne 7. prosince 2016 od 8.55 hodin Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a zúčastní se zde 53. schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Brzy přijde probuzení do nepříjemné reality
Komentář k HDP Evropské unie:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky hovořil s Donaldem Trumpem
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 6. listopadu 2016 telefonicky hovořil s nastupujícím prezidentem Spojených států amerických Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna neprobere lidská práva v KLDR, jak chtěla TOP 09
Sněmovna nebude jednat o lidských právech v komunistické Severní Koreji ani o tom, jak Česko čerpá peníze z evropských fondů. Pravicová opozice s návrhy neuspěla v rámci dnešní debaty o změnách programu nynější schůze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zaměstnaný absolvent: V Královéhradeckém kraji v únoru odstartuje projekt na podporu absolventů
Projekt „Zaměstnaný absolvent“, jehož cílem je zvýšení zaměstnatelnosti absolventů v regionu odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Projekt, který je jednou z aktivit v rámci Paktu zaměstnanosti Královéhradeckého kraje, odstartuje v únoru příštího roku. Poradenství, ale i cennou placenou praxi by díky němu v následujících dvou letech mohlo najít až 150 studentů posledních ročníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Wilders byl prošetřován kvůli stykům v Izraeli
„Ovlivněn izraelskými faktory“ - to byla diagnóza, kterou lídrovi nizozemské národní pravice Geertu Wildersovi stanovila tajná služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka: Úřad práce se zaměří na dlouho nezaměstnané a kontroly
Úřady práce by se měly v příštích měsících zaměřit víc na kontroly vyplácení dávek a na hledání zaměstnání lidem, kteří jsou dlouhodobě bez práce. Měly by k tomu využít peníze z evropských fondů i posílení o dalších 300 úředníků od července příštího roku. Novinářům to dnes po návštěvě generálního ředitelství úřadu práce řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Víc než rok bez místa je kolem 150 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman pogratuloval Van der Bellenovi ke zvolení prezidentem
Prezident Miloš Zeman pogratuloval Alexandru Van der Bellenovi ke zvolení rakouským prezidentem. Získané hlasy podle Zemana svědčí o nadějích, které do něj Rakušané vkládají. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Reakce Zemana na výsledek voleb přišla až dva dny po volbách. V minulosti podpořil Van der Bellenova protikandidáta Norberta Hofera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Udavačství. Kritici zákona o prokazování původu majetku se obávají "podnětů" od veřejnosti
Finanční správa počítá ročně s desítkami daňových kontrol v případě nesrovnalostí ohledně majetkových poměrů občanů. Umožňuje jí to novela zákona o prokazování původu majetku, která platí od prosince. Upozorňuje na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pozor na sladkosti! Útočí na zubní sklovinu
Sladkosti nadělené od Mikuláše, vánoční cukroví a čokoládové bonbony na stromečku – to všechno patří k Vánocům. Přílišná konzumace sladkostí a nedostatečná ústní hygiena mohou vést nejen u dětí, ale i u dospělých k zubním kazům. Jsou to právě cukry, které negativně působí na zubní sklovinu. Podle Lucie Psotové, dentální hygienistky z Schill Dental Clinic, by rodiče měli dávat dětem sladkosti najednou, nejlépe jedenkrát denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Novela zákona o lidských tkáních řeší vysokou úroveň ochrany zdraví v Unii
Projev na 53. schůzi sněmovny 6. prosince 2016 k Vládnímu návrhu zákona o lidských tkáních a buňkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Bezpečnost obojživelníků v Přívratu zlepší trvalé bariéry a průchody
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila projektový záměr týkající se ochrany migrace obojživelníků v Přívratu. Kraj předpokládá, že díky tomuto projektu dojde k navýšení počtu jednotlivých druhů obojživelníků, což bude mít pozitivní vliv na biologickou hodnotu daného území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Příznaky smrtelné choroby opakující se v cyklech
Existuje mnoho nemocí, od lehkých až po ty těžké a smrtelné, ale není horší nemoci, než nemocná společnost zabředávající do morálního bahna, zabaleného do pozlátka imaginárního společenského pokroku s názvem demokracie. Čistě monetární a materialistický systém skrytý za demokracií vytváří z lidí poddané ovce, u nichž jsou eliminovány ve značné míře klasické morální hodnoty a samostatné myšlení, což však vylučuje jakoukoliv demokracii a společenský pokrok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Novinář vlivného britského deníku varuje před rozpadem liberálního světového řádu, pokud...
„Liberální světový řád by se mohl rozpadnout stejně tak, jako se kdysi rozpadl Sovětský svaz. Jestliže chceme přežít, musíme si vzít lekci z toho, co se před bez mála třemi desetiletími stalo v Rusku,“ píše Paul Mason pro britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Matějka (SPO): Co je tu potřeba před voliči skrývat?
Prohlášení k jednání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Náčelník generálního štábu na to jde od lesa
V posledních dnech se často diskutuje možnost navýšení počtu českých vojáků až na 32 tisíc. Tedy ještě o pět tisíc lidí více, než se kterými se nyní při navýšení stavu počítá. Své k tomu řekl samozřejmě ministr Stropnický a své k tomu uvedl také náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pravidelná zkouška sirén je naplánována na tuto středu
Ve středu 7. prosince 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
To bude kavárna koukat. Donald J. Trump pozval Miloše Zemana do Bílého domu. A víme mnohem více
Dobrý den, tady Donald Trump. Možná právě tohle slyšel prezident Miloš Zeman z telefonního sluchátka. České hlavě státu v úterý odpoledne volal zvolený prezident Spojených států. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Trump pozval Zemana na návštěvu USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Již napoprvé jsme se shodli na několika zásadních problémech Prahy, které bychom měli řešit
V Senátu Parlamentu ČR se v úterý 6. prosince uskutečnilo první setkání neformálního fóra senátorek a senátorů zvolených za pražské obvody. Cílem platformy je diskutovat a artikulovat problémy a zájmy Pražanů nejen na půdě Senátu, ale i směrem k lokální i celostátní politické reprezentaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Řidičem roku Libereckého kraje je Stanislav Šedý z BusLine
Už devátý titul „Řidič roku“ za Liberecký kraj putuje k zaměstnanci společnosti BusLine a.s. Letos zvítězil Stanislav Šedý ze střediska Rokytnice nad Jizerou. Soutěž je každoročně vyhlašována v Libereckém kraji společností KORID LK, spol. s.r.o., a o vítězi hlasují cestující prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webových stránkách společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Putinův režim lze považovat za demokratický... Knihovna Václava Havla slyšela neslýchané
Kdo jsou lidé, kteří obklopují Vladimira Putina? Je pravda, že Miloše Zemana pomohli dostat na Hrad Rusové? Jak to má Rusko s Čínou? A co si myslí Rusové o okupaci Československa v roce 1968? O tom se v pondělí večer diskutovalo v Knihovně Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přístupnost webových stránek pro zvlášť zranitelné spotřebitele bude posílena
Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se dlouhodobě věnuje tématům spojených s ochranou zájmů zranitelných spotřebitelů, kterými jsou na jedné straně děti, na druhé senioři a osoby se zdravotně postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Pokud chceme, aby byly zásahy hasičů profesionální a rychlé, musí mít tu nejmodernější techniku
Moravskoslezský kraj daruje Hasičskému záchrannému sboru MSK (HZS MSK) nejmodernější vybavení za téměř 5,3 milionů korun. Dnes o tom rozhodli krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Máme prvního soukromého dopravce, který bude jezdit v objednávce státu
Ministerstvo dopravy podepsalo smlouvu na provoz rychlíků na trati Plzeň – Most se soukromou společností, stát ušetří 80 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezidentská kancelář oznámila personální změnu
Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Žádné prodejné děvky. Nový Josef Lux. Šrumec kolem Petra Gazdíka a jeho STANu
Nad tím, že hnutí STAN se stává novým jazýčkem na politických vahách, se zamýšlí komentář zveřejněný na serveru Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úsvit: Schodek šedesát miliard nechceme. Prioritou jsou výdaje na bezpečnost
Poslanecký klub Úsvitu předložil celkem 3 pozměňovací návrhy. Prosazujeme seškrtání dotací pro různé nedůvěryhodné neziskové organizace s politickými cíli - konkrétně rušíme program MŠMT Multikulturní výchova. Navyšujeme prostředky na platy příslušníků bezpečnostních sborů a na sociální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Spotřebitelé v říjnu polevili v nakupování
Růst maloobchodu v říjnu lehce zvolnil. Tržby se tentokrát obchodníkům zvýšily pouze o 2 %, po zohlednění rozdílného počtu pracovních dnů o 3,1 % (meziměsíčně -0,3 %). Neznamená to, že by nastával útlum nakupování, spíše jde o krátkou pauzu před rekordními vánocemi. Nakonec vývoj příjmů spolu s klesající nezaměstnaností a optimismem domácností podporuje pokračování nákupního boomu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Informační den k výzvě Operačního programu URBACT III pro příklady dobré praxe se koná příští týden
Informační den k blížící se výzvě Operačního programu URBACT III pro příklady dobré praxe se uskuteční 12. 12. 2016 od 13:00 v budově Ministerstva pro místní rozvoj, Na Příkopě 3, Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Zvažujete odchod do starobního důchodu? Zjistěte, máte-li na něj v příštím roce nárok
Odejít do starobního důchodu je právo, nikoliv povinnost. V roce 2017 na něj vznikne nárok lidem, kteří v příštím roce dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 33 let. Žádost o důchod je možné podat nejdříve čtyři měsíce před požadovaným dnem přiznání důchodu. S žadatelem o důchod ji sepíší odborníci na okresní (v Praze Pražské, v Brně Městské) správě sociálního zabezpečení (OSSZ) podle místa trvalého bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vídeň zvolila prezidenta
V rakouských prezidentských volbách bylo z dílčích výsledků z regionů patrné, že spolkové země na východě státu volily spíše kandidáta Hofera (Burgenland a Štýrsko), na západě pak Van der Bellena. Rozdíly však většinou nebyly příliš vysoké, anebo se jednalo o spolkové země s menším počtem voličů (Vorarlberg.) V lidnaté Vídni však Van der Bellen získal téměř dvě třetiny hlasů, a to rozhodlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Harvánek (ZpL): Výzva Změny pro lidi všem nasraným
Omluva za vulgaritu v nadpisu, ale jiný výraz by přesně nepopsal náš pocit ze současného stavu společnosti, protože to co je nám předkládáno jako demokracie a svoboda, je ve skutečnosti sofistikovaně zamaskovanou ekonomickou diktaturou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Janusz Konieczny: Neváhejte nahrávat kriminalitu
Oznamovatelé, které ocenil Nadační fond proti korupci, mají nezřídka jeden společný rys – pořídili nahrávku o vysoce podezřelém či přímo kriminálním jednání. Určitou zábranou v pořizování takovýchto záznamů není dostupnost nahrávacích zařízení, složitost jejich použití ani případná obava z odhalení nahrávání. Touto zábranou je totiž vnímání ze strany veřejnosti, která tajné nahrávání občas vnímá jako něco neetického. Je to zcela evidentní pozůstalost dávné doby, kdy tajné nahrávání sloužilo k potlačování svobody projevu a základních lidských práv. Takováto nahrávka mohla tehdy prokázat poslech nedovolených gramofonových desek či organizování zakázaných divadelních představení. Ovšem v současné době pořízení nahrávky dokládající činnost kriminálních živlů je věcí záslužnou a dokonce hrdinskou. Zcela analogicky část veřejnosti dostatečně nerozlišuje činnost bývalé STB a aktivity současné kontrarozvědky BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice se stará o fotbalové naděje z regionální akademie
Pardubická nemocnice zajišťuje zdravotní péči o členy Regionální akademie FAČR Pardubického kraje, která sdružuje největší fotbalové talenty z regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Agent komunistické rozvědky Miroslav Polreich nemluví pravdu
Vyjádření Jakuba Jandy z think-tanku Evropské hodnoty:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hněv na Merkelovou a ošklivý vzkaz. Demonstrace. Studentka zabitá muslimským uprchlíkem rozproudila Německo
Média se nepřestávají zabývat kauzou znásilněné a zavražděné dcery vysokého představitele Evropské unie Marie Ladenbergerové. Z její smrti je nyní nepřímo obviňována i kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec pořádala večerní mikulášskou adventní prohlídku
Včera proběhla v ZOO Liberec speciální adventní prohlídka s Mikulášskou tématikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): My budeme imigrantům pomáhat a oni nás za to budou znásilňovat a vraždit
Tak by se dal ve stručnosti popsat poslední případ z Německa, kde osmnáctiletý islámský imigrant z Afghánistánu 16. října ve večerních hodinách nejprve přepadl, znásilnil a nakonec zavraždil devatenáctiletou dívku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Některým poslancům je armádní rozpočet ještě málo
Ministerstvo, které se v příštím roce může těšit na největší nárůst svého rozpočtu, je ministerstvo obrany. Tomu oproti letošku vzroste rozpočet o 5 miliard korun, tedy o více než 10 %. Některým poslanců se to však zdá málo a žádají, aby byl rozpočet ministerstva armády navýšen ještě o 10 miliard korun…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To jste už přehnali, upozorňuje Varyš v MF Dnes ty, které děsil Norbert Hofer
Nad proběhlými prezidentskými volbami v sousedním Rakousku se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí její komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ne. Prostě ne. Až si toto Donald Trump přečte, naštve se
Deník The New York Times, který veřejně deklaroval podporu Hillary Clintonové, poskytl prostor pro vyjádření republikánskému voliteli Christopheru Suprunovi. Bývalý hasič a v současné době zdravotník naznačuje, že 19. prosince Donaldu Trumpovi hlas nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ostravská ČSSD podporuje ministra Zaorálka a poslance Tejce do vedení strany
Ministr Lubomír Zaorálek a poslanec Jeroným Tejc získali podporu ostravské organizace ČSSD. Rozhodli o tom hlasováním účastníci okresní konference strany. Lubomír Zaorálek z Ostravy by se mohl stát opět místopředsedou ČSSD, Jeronýma Tejce preferují ostravští sociální demokraté jako kandidáta na 1. (statutárního) místopředsedu strany. Nové vedení sociální demokracie bude zvoleno na stranickém sjezdu v březnu příštího roku v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst maloobchodu meziročně zpomalil
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v říjnu reálně meziměsíčně o 0,3 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,1 %, bez očištění o 2,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: V Sýrii téměř dobojováno?
Po razantním vstupu Ruska do syrského konfliktu loni 30. září se válka ubírá směrem, který ještě před dvěma lety nikdo nečekal. Po osvobození Aleppa od teroristů nebude pochyb o tom, že vítězem je Bašár Asad a jednání o poválečném uspořádání země se bez něj v žádném případě neobejde. Výzvy západních, tureckých a některých arabských politiků, že „Asad musí odejít“, jsou dnes zcela mimo realitu. Zároveň je zřejmé, že tato válka musí být vybojována až do vítězného konce, protože jednání s tzv. opozicí k žádnému výsledku nikdy nevedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sýrie: Co to na nás hraješ, Erdogane? Vždyť jsi impotent, zaznělo z Ruska
„Jestli vy máte právo na Krym, my si zamlouváme Sýrii a Irák, máme na to stejné právo,“ takovou logikou se podle experta na Blízký východ Evgenije Satanovskije řídí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Své názory ruský politolog prezentoval na rozhlasové stanici Vesti FM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Konec? Ne. Exdiplomat suší slzy příznivcům Norberta Hofera, v Rakousku i Evropě prý vše pokračuje
ROZHOVOR „Ve státě, jako je Rakousko, se vládnoucí establishment obával o své pozice, které si drží fakticky od konce války. Znamená to, že to byl souboj všichni proti Hoferovi,“ analyzuje důležité volby u našich západních sousedů někdejší pražský primátor a velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Ke svým názorům pak ještě dodává: „Naděje na vítězství Hofera nebyla malá, ale šlo spíše o přání. Van der Bellen sice není výrazný politik, ale vyhrál proto, aby se Hofer nestal prezidentem. Tento vítěz bude jistě přitakávat Bruselu, ať už jde o imigraci anebo povinné kvóty.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Historický vývoj. Nebýt pár blouznivců, mluvili bychom dnes německy. Vatikán by měl platit biliony
Jak to vypadá, tak bude zakázána většina stran a ty neparlamentní nebudou mít ani na základní poplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Slučování škol nechystáme. Zaměříme se na provázání s praxí
Oblast školství bude v následujících letech v Pardubickém kraji řídit z pozice krajského radního Bohumil Bernášek. Dnes již bývalý místostarosta Lanškrouna není ve školství žádným nováčkem. Několik let působil na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti v Lanškrouně jako učitel, zástupce ředitele a nakonec ředitel. Jaké jsou jeho priority v oblasti krajského školství a vzdělávání? Plánuje kraj rozšiřovat spolupráci se zaměstnavateli? I na tyto otázky odpovídal nový krajský radní Bohumil Bernášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Patník, na který chčije každý pes... Klára Samková o naší divoké současnosti, Zemanovi, Ortelu a České televizi
Podzimní vývoj kolem Miloše Zemana jednoznačně byl pokusem o vyvolání státního převratu. Jenže lid se podíval a bez zájmu odkráčel, uvádí pro ParlamentníListy.cz advokátka a protiislámská aktivistka Klára Samková. Ta se též věnuje pocitu nadřazenosti, který dle ní mají čeští novináři, nebo brzkému zprovoznění útvaru ministerstva vnitra proti dezinformacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
O situaci ve Zdravotnické záchranné službě jednalo vedení Jihomoravského kraje se zástupci odborářů
Situací ve Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje (ZZS JMK) se minulý čtvrtek zabývali hejtman Bohumil Šimek, jeho náměstkyně Taťána Malá a radní Igor Chlup při jednání se zástupci odborů v čele s předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkovou. Schůzky se kvůli nemoci nezúčastnil ředitel ZZS JMK Milan Klusák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Štěpán: Je Česká republika vybydlený stát se špatným životním prostředím, nebo prosperující ekonomika?
Vývoj ekonomiky ČR není až tak příznivý jak se udává, navíc obsahuje velká rizika do budoucna. Poměr HDP ČR k EU15 se za 20 let zvýšil jen o několik procent, u SR o cca 30%. Kupní síla ČR činí jen 58% států EU15, vyšší kupní sílu už má SR, a letos už i Litva a Estonsko. Státy V4 dohánějí nebo i předhánějí ČR, státům EU15 se ČR nepřiblíží ani za desítky let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nízká nezaměstnanost a zvyšování průměrné mzdy svědčí o úspěšné politice vlády
Vláda se seznámila s analýzou Ministerstva práce a sociálních věcí, která dokumentuje pokles nezaměstnanosti za 1. pololetí roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šaría? Překládá se jako správná cesta. Džihád znamená úsilí. Islám nemají Češi rádi kvůli extremistům, říká senátor Hassan Mezian z ČSSD
ROZHOVOR Důvod, proč islám nemáme rádi, je organizování lidí proti islámu a šíření extremismu. Všichni křiklouni, extremisté a jejich činy jdou podle lékaře a senátora za ČSSD Hassana Meziana na ruku Islámskému státu. Sám pochází ze Sýrie a prohlašuje, že lidé, kteří chtějí nabádat proti ostatním vírám, nakonec vše otočí i proti dalším menšinám. Staví se proti démonizování arabských slov, jako jsou „šaría“ nebo „džihád“, a připomíná, že extremisté získávají vyvoláváním konfliktů podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa představí kynologické ukázky psovodů z Peru a Ruska
Na základě mezinárodní spolupráce mezi Celní správou České republiky a Celní správy Republiky Peru byla v červenci tohoto roku podepsána Dohoda o výcviku psů na vyhledávání narkotik a bankovek. V rámci tohoto tříletého projektu bude ve Výcvikovém zařízení služební kynologie Celní správy České republiky (dále jen „ VZSK CS“) vycvičeno 6 instruktorů a 6 služebních psů pro Peru. První kurz pro Peru se uskutečnil v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist