Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.309x, což odpovídá cca 172.659-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Slávek Popelka: Dluží nám tři biliony korun
Měli jsme je za přátele. Oni nás za kořist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tak dlouho pravice ve sněmovně kritizovala rozpočet, až si vzal slovo Jaroslav Foldyna. A spustil o kámoších, co prožrali miliardy
Kvůli státnímu rozpočtu bylo dnes v Poslanecké sněmovně rušno. Hovořilo se dokonce o prožírání peněz. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna si vůbec nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Radek Banga použil slovo „vyblít“. A to vůbec není vše
Romského zpěváka Radka Bangu alias Gipsyho.cz podpořili českoslovenští Romové žijící v Kanadě. Odsoudili mimo jiné české celebrity, které podpořily xenofobní skupinu Ortel, jež se umístila na stříbrné příčce v anketě Český slavík. Píše o tom server Romea.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petra Paroubková: Mami, pomoc! Jsem úchyl…
Matky mají různé noční můry. Bojíme se, aby se dětem některé věci nikdy nestaly. Přejeme si, aby naše děti v něčem vynikaly…nebo aspoň byly stejné jako ostatní… Úspěch ve škole, sportu nebo umělecké nadání se dají vcelku dobře měřit. Jak ale měřit „normálnost“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Republikáni Miroslava Sládka: Kam s nimi?
Týmy vědců v Evropě a USA se nyní zamýšlejí nad problémem, kam rozmístit miliardy lidí, kteří přibydou na povrchu planety v příštích patnácti letech. V roce 1800 byla na zeměkouli s vysokou pravděpodobností 1 miliarda lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Komárek: Nas*al jsem ředitele ČT. Dělám poslance dobře
Někdejší novinář MF Dnes a dnes poslanec za Babišovo hnutí ANO Martin Komárek bilancuje tři roky svého působení ve sněmovně. Za tu dobu se mu prý podařilo třeba nas*at generálního ředitele veřejnoprávní České televize. Na to, že je v politice začátečníkem, si podle vlastního mínění nevede nijak špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Německo uprchlickou krizi zvládá, věří dál Merkelová. Ale...
Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a komentátorka ČRo Plus Lída Rakušanová debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o situaci v Evropské unii. Z úst Tomáše Prouzy zazněl jasný vzkaz směrem k Velké Británii. Pak došlo na německou kancléřku Angelu Merkelovou, která zase vyslala vzkaz muslimům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Konvička opustil Alternativu pro ČR
Antiislamista Martin Konvička ke dnešnímu datu vystoupil z politické strany Alternativa pro Českou republiku, za kterou neúspěšně kandidoval v říjnových senátních volbách na Táborsku. Na Facebooku uvedl, že k projektu přestal mít důvěru. Důvodem je i to, že strana nebyla schopná odstranit nedostatky, kvůli kterým vláda v pondělí rozhodla, že navrhne soudu pozastavit její činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Přeběhlictví a nedržení slova by se nemělo odpouštět
Tisková zpráva ČSSD ke kauze zastupitele města Uherské Hradiště
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Blogerka, kterou Bangovi vyhnali z iDNES, pálí ještě ostřeji než dřív. Třeba do pečlivě tajené minulosti rakouského zeleného prezidenta
Lucie Provazníková, které byl zrušen blog na serveru iDnes.cz poté, co se kriticky vyjádřila k textům zpěváka Radka Bangy (přičemž mezi čtyřmi administrátory blogu, kteří rozhodli o zrušení, byl zpěvákův bratr Patrik Banga s manželkou), dává najevo, že se nenechá umlčet. Na svém webu Lucie Provazníková.cz se rozepsala o euromarxistickém vymývání mozků, ke kterému podle jejího názoru dochází. Prý je to dobře patrné především v Německu a Rakousku, kde už snad chybí jen to, aby volební právo dostali i domácí mazlíčci, čímž by se ještě snížilo IQ voličstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Leda duševní kripl. Prcat, Bango? Kopec lejna. Blbec. Tak drsnou obhajobu Ortelu od zpěváka jste ještě neslyšeli
ROZHOVOR „Ty Bangovy ‚krásné‘ texty – prcat, prcat, prcat mají přece hlubokou filozofickou hodnotu. To určitě každého hned napadne, když to srovná s textem Ortelu: ‚Zůstaň mým domovem bez bojů a válek‘,“ říká s nádechem ironie známý písničkář Pepa Nos, který byl za minulého režimu tvrdě pronásledován. K letošnímu rozruchu okolo ankety Českého slavíka pak ještě doplňuje: „Je směšné někoho kritizovat za to, že má hezčí texty a byl za to oceněný. To je reakce tříletého dítěte, nedostalo právě tu hračku, kterou má někdo jiný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Neziskovky se vloni měly tak dobře, jako ještě nikdy. Ale jen některé. Podívejte se na analýzu, která přišla na stůl Sobotkovi
Vláda si nechala vypracovat analýzu, ze které se chtěla dozvědět, jak se vlastně v Česku žije neziskovým organizacím. Z této analýzy vyplynulo, že v roce 2015 se neziskové organizace měly tak dobře jako ještě nikdy v moderní historii země. Ale pozor, „zlaté období“ si užívá jen nepatrný zlomek z desítek tisíc neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ľubomír Huďo: Budou z našich potomků Conchity Wurst? Genderová policie nastupuje
Ľubomír Huďo odhaluje taktizování vlivné lobby na evropské scéně, která chce ovlivňovat vzdělávací systém našich dětí v duchu transsexuálních a intersexuálních experimentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Donald Trump bude skvělým partnerem Vladimíra Putina
Už asi tři roky je mi vyčítáno od Šafrů, Honzejků apod, že nenávidím Západ a chci jen na Východ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bernd Posselt dostal velké sólo v Českém rozhlase. Pokud neobdivujete Merkelovou, Van der Bellena a ministra Hermana, snad to raději ani nečtěte
Předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt vystoupil ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu. Zkritizoval Václava Klause, přivítal zvolení Alexandra Van der Bellena rakouským prezidentem a důrazně varoval před zvolením Marine Le Penové francouzskou prezidentkou. V její Národní frontě jsou prý strašně zlí lidé. Takřka do nebes vychválil Angelu Merkelovou a vyjádřil obavy z příliš silného Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Národ v pohotovosti, válka jako součást života. O toto prý jde Vladimíru Putinovi
Politolog Pavel Luzin nabízí vhled do hlav vládců Kremlu. Proč vládci v Kremlu pravidelně testují bojovou připravenost svých občanů nastoupit do války? Důvodů je víc, a to jak domácích, tak zahraničněpolitických. Ruská armáda je prý slabší, než se zdá, a i s pomocí řady cvičení se snaží tuto slabost odstranit a vyrovnat se NATO. To však není jediný důvod...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ministerstvo zla
Na ministerstvu vnitra vzniká odbor specializovaný na boj proti „hybridním hrozbám a propagandě“. Má být součástí Centra boje proti terorismu. Úředníci mají zabraňovat šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy. Data budou předávat policii, armádě a tajným službám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): EET se bude rušit
Prosím čtenáře, zejména podnikatele, aby se neradovali předčasně, ale vysvětlím, proč ke zrušení nevyhnutelně dojde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Národní bezpečnostní úřad: Informace k ničení elektronických nosičů informací nebo dat
Z hlediska ochrany UI mobilní telefon nebo tablet není považován za nosič informací nebo dat, ale za elektronické zařízení, jejichž součástí jsou nebo mohou být nosiče informací nebo dat. Z toho je zřejmé, že v případě mobilního telefonu nebo tabletu není nutné při skartaci ničit celé zařízení, ale pouze obsažené nosiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kmenta: Zemanovi chybí sociální inteligence. Nepozná, na které lidi se má spoléhat
Miloš Zeman není schopen rozeznat profesionalitu lidí, chybí mu sociální inteligence, aby poznal, na koho se má spoléhat. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV to uvedl investigativní novinář Jaroslav Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Další informace o kauze Forejt: Taková podezřelá dvojice mužů...
Kauza Jindřicha Forejta pokračuje. K celé záležitosti se vyjádřil také redaktor serveru Seznam.cz Václav Dolejší. Jindřich Forejt byl velmi schopný úředník, ale...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Co chceme, co děláme, kdo jsme a kam jdeme
Po sedmi letech aktivní a většinou zcela dobrovolnické politiky stále řada lidí neví, co skutečně politika České pirátské strany a celosvětového Pirátského hnutí přináší. Je to jednoduché: Přinášíme otevřenou, fungující a moderní politiku pro Českou republiku - pro lidi, kterým to není jedno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Desítky historických předmětů z odúmrti obohatí sbírky hradů a zámků
Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v České Lípě předalo Národnímu památkovému ústavu celkem 47 historických předmětů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ANO chce Jermanovou ve vedení sněmovny nahradit Vondráčkem
Poslanci ANO do vedení sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO dnes večer v tajném hlasování. ČTK o tom informovala mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Matějka (SPO): Královehradecká krajská koalice se rozrostla o KSČM a ANO
Na jednání zastupitelstva KHK jsme se mohli názorně přesvědčit o tom, že koalice vedení kraje je ve skutečnosti sedmičlenná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nové stránky pomáhají dostat zločince do vězení
Na začátku letošního roku spustil EUROPOL internetové stránky, které zveřejňují nejhledanější osoby Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jsou snad USA na Východě, páni analytici? Politici kvitují pozvání Miloše Zemana do Bílého domu, jen Helena Langšádlová poznamenala cosi o populismu
Názorová a možná i povahová blízkost je za pozváním Miloše Zemana do Bílého domu Donaldem Trumpem podle českých politiků oslovených v anketě ParlamentnímiListy.cz. Nebo také za vším hledej ženu, jak si myslí třeba místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek s odkazem na Trumpovu první manželku pocházející ze Zlína. Roli podle nich hraje i to, že se „Miloš Zeman ukázal jako prognostik“ a předpověděl jeho vítězství a jako jediný prezident evropské země ho i podpořil před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: S čísly se dá hrát a přesně na to došlo od předsedy ODS Fialy
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí mezi výherce rozdělí 65 milionů ročně
Ministerstvo financí chce v polovině příštího roku spustit účtenkovou loterii pod názvem „Účtenkovka“. Loterie má zákazníky motivovat k přebírání účtenek a tím zvýšit efektivitu systému evidence tržeb a podpořit řádný výběr daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Sedláčková: ČSSD tápe
V sobotu 10. prosince má sociální demokracie po řadě měsíců schůzi Ústředního výkonného výboru (ÚVV), kde by měla rekapitulovat výsledky voleb do krajských zastupitelstev a do senátu a naznačit, jak bude pokračovat dál. Uvidíme, zda bude na tomto rokování sociálních demokratů předložena nějaká bytelná analýza příčin tragického volebního neúspěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek popsal, co se dělo v Německu kolem vraždy studentky imigrantem. Důvěra lidí v média a elity prý kvůli tomu opět výrazně klesla
Zakladatel politické strany Realisté politolog Petr Robejšek poskytl další rozhovor médiím. Tentokrát usedl proti šéfredaktorovi Babišovy MF Dnes Jaroslavu Pleslovi a v internetovém pořadu Rozstřel odpovídal na jeho otázky. Velmi tvrdě se opřel do německých elit, které podle Robejška lidem říkají, co si mají myslet. Tato elita prý také vyžaduje slepou poslušnost svých občanů, jenže tato poslušnost se začíná drolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Společnost W.A.G payment solutions („Eurowag“) získává další špičkové manažery
Nejrychleji rostoucí společnost v oboru platebních řešení pro mobilitu v Evropě W.A.G. payment solutions dále rozšiřuje vrcholový management. Do vedení společnosti přichází na nově zřízené pozice manažeři se zkušenostmi z globálních misí Klaus Burkart a Andrew Chamberlain.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Praha 7 jako nové kulturní centrum? Projekt Art District 7 dostává jasné obrysy
V březnu tohoto roku podepsala Praha 7 s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy memorandum o spolupráci na pilotním projektu vzniku kulturní a kreativní čtvrti Art District 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Osobní diskreditace a špiclování v soukromí jsou věci, se kterými se nesmíme smiřovat
Vyjádření Václava Klause ke „kauze Forejt“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek představil možnosti českého průmyslu a energetického sektoru na konferenci v Astaně
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes v hlavním městě Kazachstánu Astaně vystoupil na česko-kazašské energetické konferenci, jejímž tématem je využití českých zkušeností a nejnovějších technologií při modernizaci energetické a teplárenské infrastruktury Kazachstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS a Kalousek spáchali megahřich, na jejich místě bych rozhodně nevyskakoval. Ekonom Zámečník rozebral na ČT přijatý rozpočet
Ekonom Miroslav Zámečník se ve středečním Interview obsáhle vyjádřil ke dnes schválenému státnímu rozpočtu na rok 2017. Ačkoli bychom v tuto chvíli měli mít rozpočet přebytkový, a ne se schodkem 60 miliard, takže určitá kritika ministra financí Andreje Babiše (ANO) je namístě, ale bývalý lidovec Miroslav Kalousek by měl raději mlčet. Vyjádřil se také k „lásce“ mezi Andrejem Babišem a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Za tzv. škrtacího rozpočtu věda a výzkum prioritou byla. Teď je Popelkou
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Zahraniční obchod opět ve formě, to nelze tvrdit o průmyslu, ani stavebnictví
Makroekonomická mozaika poradce prezidenta Hospodářské komory České republiky Petra Zahradníka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské naděluje o Vánocích zážitky
Letošní Vánoce budou ve znamení divadla a Národní divadlo moravskoslezské připravilo hned několik možností, jak udělat radost svým blízkým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Toč se, korouhvičko, toč...
Dříve se soudruzi trumfovali, kdo byl kolikrát pozván do Moskvy, teď se ti samí trumfují kolikrát, kdo bude pozván do Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Trest za podnikatelský úspěch II
V pátek 2.prosince 2016 dospělo u olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě k třetímu prvostupňovému rozsudku trestní řízení, vedené na základě obžaloby z 20.srpna 2007 proti trojici akcionářů úspěšné obchodní akciové společnosti. Od sdělení obvinění již uplynulo 13 let, pro obžalované 13 let života v nejistotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: S čísly dá hrát a přesně na to došlo od předsedy ODS Fialy
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nové tendence politiky - otazníky spojené s volbami…
Napsal jsem do předchozího hodnocení současné situace, že většinu problémů této doby bych musel psát na pokračování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ERÚ spustil veřejný konzultační proces ke změnovým cenovým rozhodnutím
Energetický regulační úřad (ERÚ) zahájil veřejný konzultační proces ke dvěma změnovým cenovým rozhodnutím. Jedno cenové rozhodnutí doplňuje podporu pro obnovitelné zdroje, konkrétně ty zprovozněné od 1. ledna 2006 do 31. prosince 2012, kterou Evropská komise notifikovala teprve minulý týden. Druhé cenové rozhodnutí určuje výši prostředků, které je potřeba na tuto podporu vybrat od spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
BusLine provezl stovky dětí v čertovských autobusech v Turnově a Jablonci nad Nisou
BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil své čertovské autobusy. V Turnově bylo navázáno na loňskou retro novinku v podobě jízd v historickém autobusu Škoda RTO. V Jablonci nad Nisou v úterý jezdil už moderní autobus městského typu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda zřejmě vůbec netuší, co jsou její priority. Aspoň z rozpočtu se to nedá poznat
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: My vracíme lidem ty peníze, které jste jim vzali v minulosti
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila státní rozpočet, schodek má klesnout na 60 miliard
Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti tomu letošnímu klesnout o deset miliard na 60 miliard korun, ministr financí Andrej Babiš (ANO) ale vyjádřil přesvědčení, že výsledek bude lepší. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Doprava letos čerpá peníze na stavby nejlépe v historii, šlo na ně už 66 mld. Kč
Na dopravní stavby směřovalo letos už 66,4 miliard korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jedná se o historicky nejlepší čerpání fondu, na úrovni 82,6 % všech prostředků pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Vláda ušetřila na dávkách v hmotné nouzi 2,5 miliard korun
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Oligarcha a sedm trpaslíků. To není pohádka, ale příští parlament. Pavel Šafr vyprávěl lidem historky s Babišem, Bohumil Doležal se přidal
REPORTÁŽ „Rýsuje se nový politický model. Pojmenoval bych ho Babiš a sedm trpaslíků. To znamená, že tu bude jedno silné hnutí a pak malé strany,“ obával se na debatě v Liberci publicista Bohumil Doležal, který považuje Babišovo hnutí jako jakéhosi vetřelce na naší politické scéně. K Babišově kritice se výrazně přidal i Pavel Šafr. Ale není to podle něj jen o něm. „Kolik různých registrů bylo zavedeno, zároveň vás sledují kamery. Takhle se stát dokáže postarat o to, že se všichni budeme chovat naprosto správně. A to je totalitní režim. K němu postupně směřujeme,“ je přesvědčen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Četníci z Luhačovic v době surových zločinů a naivních zločinců. V České televizi už od ledna
Sérii historických detektivek z počátků první republiky přináší seriál České televize Četníci z Luhačovic. Dvanáct příběhů představuje poválečnou dobu jako historickou etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem, jako dobu, kdy válečný černý obchod zplodil vrstvu zbohatlých kšeftmanů i chudé, kteří neměli na jídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Platy učitelů a kariérní řád
Jednu věc je třeba říct jasně. Zavedení kariérního řádu nebude na úkor platů učitelů. Naopak – náš základní cíl je stále stejný: průměrný plat učitele by měl v roce 2020 dosáhnout 45 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti retenční nádrži Pod Švajcemi
Považujeme stavbu hráze a poldru na Švajcích za zbytečnou aktivitu, která povede k ničení jednoho z posledních zbytků zachovalé přírody a oblíbené vycházkové trasy na území krajského města České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Průmysl zpomaluje
Průmyslová produkce v říjnu meziročně klesla reálně o 1,7 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 0,8 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 0,4 %. Hodnota nových zakázek meziročně klesla o 1,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A dost. Martin Komárek chce zpacifikovat Českou televizi
Veřejnoprávní Česká televize byla dlouho chována jako v bavlnce. To musí skončit, konstatuje poslanec Martin Komárek z hnutí ANO Andreje Babiše. A velí do útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Plán pro ČR není stranou či hnutím, ale platformou, která tvoří řešení nezávisle na stranické příslušnosti
Dnes, 6. prosince 2016, v prostorách Sněmovny Parlamentu České republiky proběhlo oficiální představení iniciativy Plán pro Českou republiku jejím zakladatelem panem Jiřím Dvořákem pod záštitou nezařazených poslanců Ing. Karla Fiedlera a Petra Adama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Ústecký nebo Moravskoslezský kraj potřebuje plán obnovy
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lesníci zdarma rozvážejí dětem 408 vánočních stromků
O 408 vánočních stromků letos požádalo v rámci adventního dobročinného projektu Lesů ČR celkem 156 zdravotnických a sociálních zařízení s dětskými klienty. Lesníci ze státního podniku stromky vyberou a zdarma rozvezou do 20. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Objev roku? Zaměstnanci
Trochu zlomyslně by se mohlo říci, že zaměstnanci, jejich pracovní podmínky a mzdy či platy jsou hitem letošní a pravděpodobně i příští politické sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman je státník světového významu. Senátor Veleba je moc zvědav, co na jeho pozvání do Bílého domu řekne Schapiro
ROZHOVOR „Průlom.“ Tak označuje pozvání prezidenta České republiky do Bílého domu senátor Jan Veleba. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k posledním průzkumům, aféře kolem bývalého šéfa hradního protokolu i k aktuálně připravované koncepci výchovy k občanství. Veleba považuje za nutné, aby další generace měly vztah ke své zemi. „Co se děje teď, že někdo pod sochou svatého Václava, což je jeden ze symbolů našeho státu, zpívá ‚Sedí prase na Hradě‘, je dračí setba a plody budou velmi trpké,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČTÚ: T-Mobile definitivně neuspěl ve sporu o výši smluvních pokut
Český telekomunikační úřad vítá rozhodnutí Ústavního soudu, který s definitivní platností potvrdil správnost pro spotřebitelského výkladu práva, když rozhodl, že operátor má při předčasném ukončení účastnické smlouvy uzavřené na dobu určitou nárok na úhradu podle § 63 odst. 1 písm. p) zákona o elektronických komunikacích pouze nejvýše v rozsahu 20 % ze součtu zbývajících měsíčních paušálů, pokud k předčasnému ukončení smlouvy došlo po 8. srpnu 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Potvrzeno odborníky: Nejlepší preventivní programy roku 2016 má ČPZP
Nejlepší preventivní programy roku 2016 má pro své klienty Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Vyplynulo to v anketě organizace HealthCare Institute.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Blažíček, Robin Maršálek: Gaius Julius Caesar
Absolutní diktátor. Archetyp tyrana. Geniální vojevůdce. Přízviska, která Gaiu Juliu Caesarovi (100. př. n. l. - 44. př. n. l.) náleží právem. Popisují ale jen jednu stranu jeho osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): V čele Kanceláře prezidenta stojí člověk bez bezpečnostní prověrky. Už čtyři roky
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zaměstnance Českého rozhlasu zaměstnává i Česká televize. Získali jsme data sledovanosti jeho pořadu. Je to horší než Maxipes Fík
Anotace málo známého pořadu veřejnoprávní ČT zní: Velká společenská témata nahlížená z nejrůznějších úhlů pohledu, odborní hosté z řad vědců a intelektuálů, kontext a souvislosti těch nejzajímavějších fenoménů současnosti. To vše živě a pod taktovkou moderátora Jana Pokorného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitel Oliva posílá do likvidace druhou dceřinou společnost Nemocnice Na Homolce
Holte Medical, a. s., dceřiná společnost Nemocnice Na Homolce, vstoupí dnem 1. 1. 2017 do likvidace. Uvedený termín je definitivní, rozhodla o něm valná hromada společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V hotelu Fusion se křtila již pátá knížka Jitky Ludvíkové
Herečka Jitka Asterová, fitness trenérka Hanka Kynychová a zpěváci Josef Laufer a Milan Drobný se objevili ve Fusion hotelu jako kmotři již páté knížky Jitky Ludvíkové s názvem Devět let natvrdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jen si tak trochu písknout!
Na vyhlašování ankety populární hudby Zlatý slavík jsme s mou ženou byli několikrát, ať už to bylo ve Státní opeře, či v Hudebním divadle v Karlíně. Parkrát jsme tedy měli možnost slyšet vyjádření Karla Gotta, že „tohle jsem opravdu, ale opravdu nečekal“. Nikdy jsme však nezažili podobné extempore, které provázelo poslední ročník ankety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Billa Clintona to hodně rozčílilo. Hádky, zloba, spory i měsíc po prohře Hillary. Je toho mnoho
Je to už téměř měsíc, co američtí voliči poslali Donalda Trumpa do Bílého domu. V táboře Hillary Clintonové ale stále nemohou skousnout porážku a hledají viníky na všech stranách. „Měla by začít u sebe,“ smějí se trumpovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Janulík (ANO): Vy na tom nemáte žádnou zásluhu, vy na to nemáte žádný vliv
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kdo může za Jaromíra Štětinu?
Člověk má nutkání odpovědět, že on sám snad ani ne. Protože on je jenom nemocný. A to nenávistí k zemi, bez níž by se jako možný syn českých rodičů nenarodil. Takže se nám už na počátku našeho pojednání vynořuje klasická freudovská otázka: Není ona nenávist k předmětné zemi (Rusku), vlastně přetavenou nenávistí Štětiny sama k sobě? Ke své vlastní existenci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Po nás Sobotka
Podle premiéra Sobotky je to vládní politika, které vděčíme za nízkou nezaměstnanost a relativní vzestup ekonomiky. V zásadě ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Prezident Zeman v sobě nezapře ekonoma
Projev prezidenta Miloše Zemana ke státnímu rozpočtu dával ekonomickou logiku. Prezident Zeman se jasně přihlásil ke keynesiánské hospodářské politice a tím dal najevo, že upřednostňuje vyšší zásahy státu do ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Malá lekce mainstreamové výrokové logiky
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Dobrých časů nebylo využito tak, jak využít být mohlo, je to rozpočet setrvačný
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Přijela návštěva z Německa a znělo: Napsala jsem komentář a lidé mi začali nadávat. To nejde. U nás proběhla akce, aby se o uprchlících psalo hezky, ale tady v ČR...
Česká média, hlavně ta v soukromých rukách, jsou s vyvážeností zpravodajství o uprchlících na štíru. Svým čtenářům předkládají hlavně zlé zprávy o uprchlících, těch kladných je jak šafránu, zaznělo v úterý večer v Goethe-Institutu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman by hledal úspory v dotacích na zelenou energii a v dávkách
Prezident Miloš Zeman by hledal ve státním rozpočtu úspory v dotacích na obnovitelné zdroje energie a v některých sociálních dávkách. Řekl to dnes poslancům před schvalováním státního hospodářského plánu na příští rok, který podpořil. Zeman v projevu zopakoval, že je přesvědčen o tom, že v době hospodářského růstu má být rozpočet přebytkový, v časech krize schodkový. Pochválil plnění letošního státního rozpočtu, které zřejmě skončí přebytkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jste přisáti na struky rozpočtových zdrojů a sajete a sajete...
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Forejta chci poslat do Vatikánu. Zeman trvá na svém
Prezident Miloš Zeman stále věří, že se končící šéf hradního protokolu Jindřich Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu, záleží na ministerstvu zahraničí a souhlasu Vatikánu, uvedl po návštěvě Sněmovny. Novinářům také řekl, že Forejt na Hradě odvedl dobrou práci. Zatím s ním nemluvil, protože Forejt je nemocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Meziroční pokles produkce a zaměstnanosti ve stavebnictví
Stavební produkce v říjnu 2016 klesla meziročně reálně o 8,5 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 0,4 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 0,7 %. Bylo zahájeno meziročně o 4,3 % bytů méně. Dokončeno bylo o 75,4 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Abychom si nedělali ostudu, abychom nebyli černý pasažér v NATO...
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Teď je 7. prosince, měli bychom státní rozpočet schválit, aby byl jasný signál
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Přijel Jakub Janda, mnohým se to nelíbilo. A věc bude mít pokračování
Diskuzi na brněnské Masarykově univerzitě vyvolala v úterý přednáška o roli médií v ruské dezinformační kampani. Informuje o tom již i místní verze serveru Denik.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Velká daňová sleva – výzva všem politikům
Veřejné debatě o daních dnes dominuje EET, případně se mluví o drobných úpravách, jako je paušální daň pro živnostníky s minimálními tržbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vendula Filipová: Fidel Castro v kontextu místa a doby
Levicová uskupení studenoválečné Latinské Ameriky měla společný osud – podlehla tlaku Spojených států. Kuba Fidela Castra představuje výjimku. Jeho cesta byla možná jediná, která tuto výjimku - tedy udržení svobodné vůle slabého státu - umožnila. Avšak za cenu tvrdé perzekuce opozice a mezinárodní izolace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Máme děravé silnice, a staráme se o celý svět! Donald J. Trump zmrazil ty, kteří milovali USA coby světového policajta
„Vybudujeme nejsilnější armádu, jakou kdy Spojené státy měly. Nebude se ovšem jednat o akt agrese, ale spíše prevence. Naše zbraně nebudou použity k rozpoutání nových konfliktů, ale k jejich prevenci. Mír zajistíme jedině tak, že budeme silní,“ Donald Trump v Severní Karolíně nastínil novou vojenskou strategii Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
České aerolinie zavádějí pět nových cenových balíčků a pravidelné linky na Island, do Aarhusu, Lisabonu a Verony
Pět nových cenových a produktových balíčků na principu tzv. Branded Fares uvádějí České aerolinie do prodeje od 1. prosince 2016. Sjednocují také zavazadlovou politiku a zvyšují v cestovní třídě Economy váhový limit u zapsaných zavazadel z 15 na 23 kg na všech linkách provozovaných ČSA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda předložila rozpočet promarněné příležitosti
Občanští demokraté chtějí v rámci schvalování státního rozpočtu prosadit 3 priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Moje první návštěva trumpovské Ameriky
Tři týdny po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách jsem se vydal na konferenci skupiny Le Cercle, která se dvakrát za rok střídavě koná ve Washingtonu a Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda podle ODS marní rozpočtem příležitost, kterou má díky růstu
Vláda podle ODS navrhovaným rozpočtem na příští rok se schodkem 60 miliard korun promarňuje příležitost, kterou Česká republika má díky hospodářskému růstu. Rozpočet bude dnes schvalovat Sněmovna. Předseda ODS Petr Fiala dnes před jednáním poslanců řekl, že kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) nemá vizi, co si s růstem počít. ODS v rozpočtu našla možné úspory ve výši zhruba 30 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Urban (ČSSD): Naším programem budiž růst mezd
Česká ekonomika se dostala do specifického okamžiku. Nezaměstnanost klesla pod čtyři procenta. Což je číslo v podstatě nemožné. Technicky vzato je při nyní používané metodice téměř nemyslitelné dosáhnout tak nízký údaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman před celou republikou zesměšnil Vladimíra Špidlu. Silně a přímo
Poslanecká sněmovna bude schvalovat státní rozpočet pro příští rok. Při té příležitosti zavítal do Sněmovny prezident Miloš Zeman. Ve svém proslovu hlavně zdůraznil, že v době hospodářské prosperity má být rozpočet přebytkový. Uvedl také, jaké „baťohy“ táhnou rozpočet dolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Král: Jak nejlépe zajistit regulérnost voleb
Bezprostředně po volbách krajských zastupitelstev a třetiny Senátu prohlásil prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi, že podle jeho názoru by měla být účast ve volbách povinná a že lidé, kteří by nešli k urnám, by měli dostat mírnou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ukrajina: Kradou, kradou všechno! Lidé už toho mají dost, reformátoři utíkají z vlády
Ukrajinskou vládu opouštějí reformátoři, píše server Novinky.cz s tím, že výraznou figurou mezi ukrajinskými reformátory je gruzínský exprezident Michail Saakašvili (49).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Kariérní řád zvýší prestiž učitelů a zkvalitní vzdělávání našich dětí
Poslanecká sněmovna schválila v prvním čtení vládní návrh zákona o pedagogických pracovnících z dílny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Důstojný hlas pro katedrálu sv. Víta – dejme jí nové varhany
Svatovítská katedrála je o krok blíže k novým varhanám. Do dnešního dne se, mimo jiné i díky úspěšnému benefičnímu koncertu České mše vánoční, který v Rudolfinu dirigoval Libor Pešek, podařilo vybrat 14 846 681 korun, což tvoří 16 procent potřebné částky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Informační válka? Teď se brání pro změnu Vladimir Putin. Je tu nový plán
Ruský prezident Vladimir Putin schválil novou doktrínu informační bezpečnosti Ruské federace. Nová doktrína má v první řadě zajistit ruskou národní bezpečnost v informační oblasti, informuje ruská TASS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov mění strukturu řízení, František Borovský končí jako výkonný ředitel
Televizní skupina Barrandov zjednodušuje strukturu svého řízení. Generální ředitel třetí největší televizní skupiny Jaromír Soukup ruší funkci výkonného ředitele. Z vedení TV Barrandov tak po téměř dvouleté spolupráci odchází František Borovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mezi nejčastějšími přestupky letošní plavební sezony bylo nerespektování signálních znaků i alkohol
Státní plavební správa zvýšila výkon svého dozoru na vodních cestách České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bude dusno. Jiří Čunek promlouvá o falešných homosexuálech a „pachatelích trestných činů s jinou barvou pleti“
Velký rozhovor v Lidových novinách ukazuje čtenářům senátora a hejtmana Jiřího Čunka jako bojovníka proti establishmentu. Vlivný lidovec prý chápe lidi, kteří odmítají tradiční strany, a snaží se je přimět, aby názorům veřejnosti vycházely více vstříc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Babiše místo levice?
Po průzkumu volebních preferencí provedených společností TNS Aisa, který s obtížně skrývanou radostí představil “veřejnoprávní” moderátor Moravec ve svých pravidelných “Otázkách”, by mohl nezaujatý pozorovatel nabýt i dojmu, že česká levice stojí na pokraji “propasti”. Zmíněný průzkum přinesl autentické levici u nás KSČM 8,5% preferenčních hlasů a “z leva do prava” oscilující, tedy jen někdy socialistické ČSSD, procent 14. Z těchto dat lze usuzovat, že levicová scéna u nás, přestože se její volební potenciál dlouhodobě pohybuje kolem 60 %, nyní jen lehce přesahuje třetinu svých možností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Rozpočet je připraven, občané se k němu mohou vyjádřit
S kolika penězi bude příští rok hospodařit Moravskoslezský kraj? Jakou částku pošle školám, nemocnicím a dalším krajským příspěvkovým organizacím, kolik padne na dopravu a další aktivity? Do čeho se bude investovat? Rozpočet na rok 2017 je připraven a zveřejněn, občané se k němu mohou vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jakoby byl někdo padlý na hlavu. Profesor Staněk vynáší, co udělá Donald J. Trump. Příznivce války zklame, jiní budou ohromeni
ROZHOVOR Donald Trump zopakuje strategický manévr nejdéle sloužícího prezidenta Spojených států Franklina Delana Roosevelta, jemuž investice do infrastruktury a tvorba milionů pracovních míst v infrastruktuře zabezpečila nehynoucí místo v americké historii. Profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu SAV upozorňuje na další pravděpodobné kroky prvního muže USA, jako jsou odklon od superintegrace k bilaterálním smlouvám, ale také odlišný postup vůči evropským zemím než dosud, nebo možnost ohrozit energetické zájmy Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šok: Za sex a fet mi dlužil Jindřich Forejt přes 100 tisíc, prozradil autor videa webu paní Šmuclerové
Kauza prezidentského protokolisty, nyní již bývalého, Jindřicha Forejta, prý není politickým bojem. Tvrdí to alespoň autor kompromitujícího videa, které od něj po odmítnutí v mnoha redakcích nakonec koupil web HlidaciPes.org. Na několika záběrech, které web zveřejnil, Jindřich Forejt masturbuje a šňupe bílou látku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zaslal blahopřejný telegram rakouskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 6. prosince 2016 blahopřejný telegram Alexandru van der Bellenovi, nově zvolenému prezidentovi Rakouské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat rozpočet, promluví k němu Zeman
Poslanecká sněmovna bude dnes schvalovat státní rozpočet pro příští rok. O jeho návrhu k poslancům předtím promluví prezident Miloš Zeman. Spolu se státním rozpočtem bude dolní komora rozhodovat i o limitech výdajů státu v letech 2018 a 2019 a také o rozpočtech fondu bydlení a fondu dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka dnes zhodnotí činnost ministryně práce a jejího resortu
Bilancování posledních tří let činnosti ministerstva práce čeká dnes odpoledne premiéra Bohuslava Sobotku a šéfku resortu Michaelu Marksovou (ČSSD). Předseda vlády s ní chce mluvit třeba o valorizaci důchodů či o opatřeních na podporu rodin. V úterý už společně hodnotili úřady práce a zaměstnanost v Česku. Výsledkem schůzky by měl být také seznam kroků, které by měl resort do voleb ještě stihnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová se svou bandou przní školství víc než nacisté. Vymývání dětských mozků, o tom se má mluvit místo Forejta, vyzývá Petr Hampl
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o obrovském šoku českých kavárenských analytiků, kteří vždy obdivovali USA a mysleli tím pouze podobné intelektuály. Teď jsou nemile překvapeni, že o osudech světa rozhodují rakouští hoteliéři nebo američtí farmáři. V šoku je prý i Česká televize, která je se svou propagandou a amatérismem na úrovni středoškolského studentského vysílání. A nakonec zostra zaútočil na ministryni Kateřinu Valachovou, která prý dělá vše pro to, aby české školství totálně zdevastovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Tohle je třetí rozpočet naší vlády. Ta debata je pořád stejná
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas vydal unikátní publikaci vánočních písní evropských národů
Český rozhlas vydal v předvánočním čase unikátní publikaci „Vánoční písně evropských národů“ v úpravách Milana Dvořáka, jejíž součástí je také CD a ve formě Braillově notopisu je určena i pro nevidomé a zrakově postižené. Slavnostní křest se uskuteční v sobotu 10. prosince v 11.00 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Promeškali jste dobu, kdy jste mohli oživit trh práce
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ty vaše stranické předvolební projevy si nechte na svoje sjezdy
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze zve na finále ROBOSOUTĚŽE
Zajímavá technické řešení a soutěžní napětí nabídne 16. prosince finále letošní ROBOSOUTĚŽE. To se, jak již je tradicí, uskuteční v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí. Soutěže se zúčastní nejlepší tříčlenné středoškolské a univerzitní týmy. V letošním roce roboti ze stavebnice Lego Mindstrorms® soupeří v úloze Pathfinder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rakousko: Dejte nám informace o počtech znásilnění! dupla si strana Norberta Hofera. A stát sdělil údaje, které mluví za vše
Příznivci přijímání uprchlíků ze zemí Blízkého východu často tvrdí, že případy znásilnění nemají žádnou spojitost s migrační vlnou. Jak ovšem nyní uvádí deník Kronen Zeitung, v Rakousku to určitě neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mrzutý analytik: Prohráli jsme válku s agresivním Ruskem. Sami jsme zničili Západ
Západ prý prohrál válku s Ruskem, aniž si stihl vůbec všimnout, že začala. Takový názor předestírá ve svém textu komentátor Britských listů Karel Dolejší. Dokazuje to na případu analytika, který byl nad „ruskou hrozbu“ dlouhodobě povznesen, a teď najednou prozřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lesníci ve středních Čechách letos ošetřili 11 památných stromů
Jedenáct památných stromů letos ošetřili lesníci ve středních Čechách na Mělnicku, Nymbursku, u Lužné a Nižboru. Projekt za více než 90 tisíc korun bez DPH hradil podnik Lesy ČR s podporou Ministerstva životního prostředí a jeho Programu péče o krajinu. V České republice je téměř šest tisíc památných stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Za historií české měny může veřejnost i do Brna
Česká národní banka připravila pro zájemce o historii naší měny dvě nové výstavy. V prostorách brněnské pobočky si mohou návštěvníci prohlédnout expozici „Lidé a peníze“, která mapuje vývoj peněz na našem území od jejích prvopočátků až po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ladislav Vrabel: Otevřený dopis ministru Babišovi
Můj otec, tak jako i spousta jiných provozovatelů restaurací, byl díky EET nucený uzavřít své živobytí. Pane ministře, vyzývám Vás, abyste za tyto zničené provozy, zostuzené spoluobčany převzal osobní odpovědnost a řešil okamžitou reparaci vzniklých škod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rakousko: Vypečený guru Zelených, strany nového prezidenta. Šíří se nečekané informace
Internetem se šíří článek magazínu National Geographic o rakouském občanu Konradu Lorenzovi, který je považován za duchovního otce hnutí Zelených. Ještě než se v něm probudil zájem o ekologii, však podlehl svodům národního socialismu a vstoupil do NSDAP. Redakce serveru ParlamentníListy.cz o Lorenzovi zjistila další zajímavé informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna přes kritiku podpořila nový památkový zákon
Sněmovna podpořila v prvním kole schvalování nový památkový zákon, který podle ministerstva kultury umožní zefektivnit péči o památkový fond. Zákon má dát úřadům také nástroje zakročit v případech, kdy o památkový objekt jeho vlastník nepečuje. Norma dnes odolala snaze opozice o zamítnutí nebo o vrácení vládě k přepracování, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Změny programu i metod práce ČSSD jsou nutné
Volební výsledky ČSSD jsou zejména v posledních čtyřech letech na sestupné trajektorii. Již v krajských volbách v roce 2012 ČSSD získala téměř o 12 % méně hlasů, nežli tomu bylo v roce 2008. Jen neopakovatelný volební výsledek komunistické strany způsobil, že ČSSD mohla vytvořit povolební koalice, které jí vyhovovaly, ve 13 ze 12 krajů, a získala tak 12 hejtmanů z 13. Volby do Sněmovny v roce 2013 byly ve znamení dalšího volebního sestupu ČSSD, a to po 7 letech vlády pravice a po třech letech vlády naprosto zmatené Nečasovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Kromě kritiky radniční koalice navrhujeme i řešení
Tisková zpráva ČSSD z 15. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zmocněnec vlády Cienciala proti Pithartovi: Umělé rozdělení společnosti? Lidé na venkově a ve městech mají prostě jiné názory
ROZHOVOR „České ocelářství je kvůli Číně v nebezpečném ohrožení, týká se to 45 tisíc pracovních míst. Přesto ČR patří mezi země, které ochranu trhu proti Pekingu nepodporují,“ nechápe vládní zmocněnec a senátor Jiří Cienciala, který v minulosti zastával i post ministra průmyslu. K poměrům v naší společnosti pak ještě uvádí: „Politik by měl především vnímat potřeby obyčejných lidí a udělat pro ně konkrétní kroky, nikoliv jen ve prospěch své popularity. Já mám nyní dojem, že velká část rozhodnutí politiků není prospěšná pro lidi a jejich každodenní život.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Naplánovaný schodek 60 miliard je pro mě naprosto nepřijatelný
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Výbuchy na vánočních trzích, naprosto kdekoliv. Generál jen tak mezi řečí uzemnil publikum
„Nejlepším řešením, jak se zbavit potencionálních teroristů z IS mířících do Evropy, je stejně jako v případě eliminace ‚hlav‘ – spících i živých buněk – jejich likvidace.“ To mimo jiné prohlásil na setkání se studenty v Plzni generálmajor Karel Randák. Uvedl dále, že v naší zemi bychom se měli více obávat extrémní pravice, což potvrzuje případ župana Mariána Kotleby na Slovensku. Do ohně přilévají podle Randáka jak Konvička, tak Okamura, kteří svojí rétorikou mohou přivolat na naši zemi teroristický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
PMS diskutovala o koncepci svého rozvoje do roku 2025 s partnerskými organizacemi
Probační a mediační služba chce ukotvit své postavení v prostředí české trestní justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Odbory: Výzva k bojkotu obchodů Albert
Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů České republiky je velice překvapen postojem nadnárodního prodejního řetězce Ahold, který v obchodech Albert nedodržuje základní míru slušnosti ke svým zaměstnancům a vyplácí jim mzdu na úrovni hranice chudoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zjednodušujeme živnostníkům placení sociálního pojištění
Sněmovna se začala zabývat vládním návrhem novely zákona o pojistném na sociální zabezpečení. Základním cílem navržené úpravy je zjednodušit systém placení pojistného na nemocenské a důchodové pojištění u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Příprava nového informačního systému TA ČR
Technologická agentura ČR (TA ČR) připravuje nový informační systém (ISTA), který bude sloužit pro vyhlašování veřejných soutěží TA ČR, jejich hodnocení a samotné řízení realizace projektů. V průběhu roku 2017 nahradí stávající systém TA ČR IS Patriot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Raději budu peskován za pomalejší utrácení než za problematické utrácení
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 12. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fenka Lency se stala součástí týmu ve FNUSA
3 dny v týdnu se mohou pacienti Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále KTLR) setkávat při své rehabilitaci s fenkou německého ovčáka Lency Avax Hof.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB v říjnu na obranu slabé koruny vydala přes 107 miliard, historicky nejvíce
Obchodníci České národní banky se v říjnu zapojili do aktivního bránění kurzového závazku v nejvyšším měsíčním objemu za celou dobu jeho již tříletého trvání (nepočítáme-li úvodní intervenční zásah z listopadu 2013, jehož výsledkem bylo samotné oslabení kursu na slabší úroveň koruny k euru). ČNB intervenovala v objemu přesahujícím 107 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konvička: Nemá smysl nadále se angažovat v nešťastně zrozeném projektu
Prohlášení k rezignaci na členství v Alternativě pro ČR 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodná Evropa: Putin usiluje o putinizaci světa
„Před třemi lety se Ukrajinci vydali do ulic Kyjeva, aby dali najevo své odhodlání stát se součástí Evropy. Dnes je ona Evropa, za kterou byli tito lidé ochotni bojovat, na pokraji zkázy,“ píše pro Svobodnou Evropu Brian Whitmore.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Odstranění Forejta: Už je to tady, bylo natočeno žertovné VIDEO
Jak je důležité míti Forejta. Úvahu na toto téma šíří internetem Quido Czerny, pražský dějepisář a ve volném čase posměšný glosátor prezidenta Zemana, který sám sebe ironicky nazývá jako „Zemanův fanoušek“, ostatním je znám jako ten, co prezidenta překřtil na ruského švába.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Děti nepřizpůsobivých musí chodit do školy. I kdybychom jim za to měli platit, říká nový ministr Chvojka
Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls zpovídala Zuzana Bubílková nového ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Pár slov padlo ke kauze Tomáše Ortela. Kromě toho vysvětlil, jak se pokusí začlenit nepřizpůsobivé spoluobčany do většinové společnosti. Děti z těchto rodin by měly chodit do školy a nový ministr je ochoten jim za to i platit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Pehe: ODS má dva zásadní probémy
Občanská demokratická strana v posledních volbách mírně posílila, mírně stoupá i v žebříčcích stranických preferencí, které zveřejňují různé agentury. V tom, aby mohla vystoupat ještě výš, ji ale brání dva zásadní problémy. Jeden je personální a jmenuje se Václav Klaus mladší. Druhým je její obraz výrazně euroskeptické strany, který si udržuje už od dob, kdy straně šéfoval Václav Klaus starší. Klaus ml. je v ODS zcela zjevně omylem.…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
David Klimeš: Invaze Vojtěcha Filipa teprve začíná
Předseda komunistů Vojtěch Filip toho za ta léta v politice napovídal už spoustu pozoruhodného o české historii. Tak třeba Klement Gottwald podle něj v únoru 1948 postupoval demokraticky, Milada Horáková chtěla vstoupit do KSČ a třetí odboj vůbec neexistoval. Nyní pro změnu přišel s tím, že Rusové v roce 1968 invazi do Československa nechtěli, za vše mohou prý hlavně Ukrajinci v čele s nejvyšším Ukrajincem Leonidem Brežněvem. Nemá smysl přistupovat…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Miloš Zeman je gentleman
Nejen proto, že se k srpnové okupaci v 68. roce nebude vyjadřovat, protože se už prý vyjádřil, ale také proto, že stejně jako onen pověstný Peroutkův článek není jeho tehdejší vyjádření jaksi nikde k dohledání.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Zlobivý Klaus junior. Od táty ale na zadek nedostane
Má to těžké synek exprezidenta. Sdělí názor a buď následuje potlesk, nebo pěkná mela. Fialova ODS však mohla počítat s tím, že Václav Klaus junior bude víc solitér, než cokoliv jiného. Má to v genech a o tom žádná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist