Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.391x, což odpovídá cca 229.116-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Augustýn (TOP 09): Podpora nadání dětí není nic složitého
V Telči se v úterý 29.11. v Centru excelence konalo krajské setkání v rámci vznikající celorepublikové sítě podpory nadání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Britský list objevil Ameriku. Zjistil převratnou novinku o české imigrační politice
Východoevropské země na jedné straně potřebují levnou pracovní sílu, ale na straně druhé nechtějí přijímat muslimské uprchlíky. Jak píše s odkazem na list Die Welt britský deník Express, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika k sobě lákají Ukrajince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Miliardář Passer: Zhýralé ďábelské „elity“ tohoto světa stojící v pozadí politických loutek a médií rozpoutaly války, chaos a imigraci. Apokalypsa je za dveřmi
ROZHOVOR S developerem a miliardářem Radimem Passerem, který je aktivním členem Církve adventistů sedmého dne, jsme hovořili o poselství adventu, o víře, společnosti, politice. Například říká, že má pochopení pro mírumilovné, pracovité a vděčné migranty, kteří se rádi asimilují ve společnosti, která jim dala novou životní šanci. Nynější imigraci podle něj ale rozpoutaly ďábelské samozvané elity. „Každý pokorný student Bible smí pochopit, že se nacházíme v období, kdy příchod Pána Ježíše je doslova za dveřmi, tedy naprosto aktuální otázka pro současné generace,“ říká křesťanský podnikatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: „Lidskoprávní“ neziskovky kašlou na Den lidských práv
Blok proti islamizaci si dnes na Škroupově náměstí v Praze připomenul nejen Den lidských práv, ale především první povolenou demonstraci z prosince 1988, kterou tehdy spoluorganizoval i Rudolf Battěk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ćmiel (STAN): Příklad dobré praxe aneb jak obec pomáhá svým občanům
Vedení obce Písečná na Jablunkvsku vychází všemožně vstříc svým občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Udavačství znovu ožilo
Myslel jsem si, že udavačství je jen za fašistů a komunistů. Po 17. listopadu 1989 jsem se zaradoval, že mu je definitivně odzvoněno. Spletl jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Sdílená ekonomika na vzestupu i u nás
Sdílená ekonomika je princip, který umožňuje lidem využívat obydlí, dopravní prostředky, počítače, stroje, specifické služby a mnoho dalšího, aniž by si danou věc museli přímo kupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mikulášská výzva na záchranu tradičních politických stran
Nechceme na hradě opilce, ve vládě STBáky, ve vedení stran největší poserourtky a v poslaneckých lavicích spící trafikanty. Chceme tady strany, které mají jasný program...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD chce zásadní reformu daní směrem k progresi, řekl Sobotka
Aktuální nastavení českého daňového systému vyhovuje velkým a bohatým, cílem ČSSD nejsou kosmetické úpravy daní, ale zásadní reforma směrem k progresi. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení sociální demokracie řekl předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Konkrétní parametry reformy chce sociální demokracie představit na jaře příštího roku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip, kterého na Kubě zavřeli, vyjádřil svou radost z Castrovy smrti. Boj proti diktatuře prý ale nekončí
Někdejší ministr školství a financí Ivan Pilip proslul mimo jiné i tím, že se ocitl za mřížemi na „ostrově svobody“ Kubě. Dnes již zesnulý Fidel Castro ho nechal v roce 2001 poslat „do chládku“ za schůzky s kubánskými disidenty. Nelze se proto divit, že Pilip Castrovu smrt uvítal. V komentáři pro Institut pro křesťansko-demokratickou politiku však Pilip varoval, že Castrovou smrtí se pro Kubánce mnoho nemění. Tamní diktatura žije dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jako tenkrát
Jsou jména, která působí jako klíč. Vyslovím je nebo na ně stačí jen pomyslet a po způsobu velké roztmívačky se mi v hlavě rozprostře doba vzpomínky, ucítím emoci času a své nálady tehdy, kdy jsem je uslyšel poprvé, kdy jsem se o ně začal zajímat, kdy mě zajímala a kdy vzrušovala nejen mne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Praze se chystá další havlovský pomníček. Tentokrát v místech, kde s Landovským ujížděli estébákům
Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Mafie nigerijských běženců v Itálii: Už čtrnáctileté dívky prodává na sex
Server deníku LA Times informuje o tom, že ženy, které prchly z africké Nigérie na vratkých lodích, rozhodně nemají na růžích ustláno ani v Evropě. Nigerijská mafie tu ženy hledající v Itálii novou naději nutí k prostituci a inkasuje z ní zisky. Neváhají k sexu nutit i čtrnáctileté dívky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Přednáší na univerzitě, ve volném čase řádí na nelegálně obsazené Klinice. Neomezené vlastnictví je nelegitimní, vzkazuje kritikům
Boj o sociální centrum Klinika na Praze 3 stále ještě neskončil. Aktivisté i nadále odmítají opustit objekt, který patří státu – v tuto chvíli Správě železniční dopravní cesty. Lidé, kteří objekt obývají neoprávněně, by ho měli pustit, ale stále se k tomu nemají. A na svém počínání nevidí nic špatného. Mezi aktivisty najdeme i pracovníka Univerzity Karlovy v Praze. Prý to svědčí o čemsi nezdravém a nebezpečném v české akademické obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip: Diktátor zemřel, diktatura zůstává
Nastala chvíle, která se očekávala už delší dobu – tento svět opustil Fidel Castro, člověk, který udržel vládu nad ostrovní Kubou téměř 58 let a který byl jednou z ikon radikálního levicového hnutí na celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Hevessy: Radnice Prahy 4 nepodporuje Hodkovičky, nepodporuje občany...
Reakce Spolku bydlení v Hodkovičkách na tiskovou zprávu MČ Praha 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K novele zákona o vojácích z povolání
Zákon o vojácích z povolání měl mimo jiné za cíl personálně stabilizovat AČR a také měl zavést spravedlivý a hlavně funkční kariérní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 nadělovala radost dětským pacientům již po osmé
Oslava svátku sv. Mikuláše je v plzeňské TOP 09 tradičně spjata s nadílkou v dětské Nemocnici u sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Ani tento rok tomu nebylo jinak. Letos zavítali členové plzeňské TOP 09 s mikulášskou nadílkou za nemocnými dětmi již po osmé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Nové pojmenování železničních zastávek v jízdním řádu 2016/2017
Jako v každém grafikonu několika posledních let, i v tom nadcházejícím dojde pro cestující k několika změnám. Mění se nejen vlaky samotné, jejích časové polohy či dopravci, ale také názvy stanic a zastávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko zasáhlo do amerických voleb, chtělo poškodit Clintonovou. Píší veleslavné levicové noviny, zdrojem je prý CIA
K závěru, že Rusko zasahovalo do letošních prezidentských voleb v USA s cílem pomoct Donaldu Trumpovi dostat se do Bílého domu, došla americká Ústřední zpravodajská služba (CIA). Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného vysokého amerického činitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Vstup do „stejné řeky“ je možný a dokonce reálný
S autorským právem je to dosti ošemetné, protože se může jednoduše stát, že zejména u krátkých literárních příspěvků může autor „vstoupit do stejné řeky,“ ať už úplně, anebo (skoro) přibližně, aniž by o tom věděl, či tušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Na zdraví, drogově závislí
Netajím se tím, že jsem abstinent a nekuřák a snažím se vyhýbat i lékům, pokud to jen jde. Jako občan města Plzně jsem vyřazen z většiny veřejných aktivit, které jsou na prvních dvou výše uvedených závislostech postaveny. Protože pozitivnímu působení kouření jsem se již nedávno věnoval, rád bych svůj dluh splatil i alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman prý možná bude vetovat zákon proti Babišovi
Prezident Miloš Zeman si nechal zpracovat analýzy, na základě nichž vrátí Poslanecké sněmovně zákon o střetu zájmů, a chystá se také obrátit na Ústavní soud. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kolem kauzy Forejt Česká televize opět předvedla, co je zač. Petr Žantovský ohromeně zíral na obrazovku. Ale v Německu je to prý s televizemi ještě mnohem horší
TÝDEN V MÉDIÍCH Ničím nepodložil své plácání ke kauze Jindřicha Forejta redaktor Bakalových Hospodářských novin, jejichž zástupci jsou pro Českou televizi navzdory své politické exponovanosti etalonem serióznosti a nezávislosti. Petr Žantovský se ve svém pravidelném přehledu věnuje poklesu důvěry ve standardní média. Publikum nepotřebuje předžvýkané pravdy, upravené, dezinformační a zmanipulované zprávy, ale potřebuje znát pravdu. I na příkladu hradního exšéfa protokolu Jindřicha Forejta ukazuje, že ve skutečnosti šíří drby, nepravdy nebo polopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Polští disidenti převezmou cenu za svědectví o totalitě
Někdejší polští disidenti Alicja a Zbigniew Gluzovi dnes v Praze převezmou Cenu Jaromíra Šavrdy udělovanou lidem, kteří zveřejňují svědectví o totalitě. Cena předávaná každoročně u příležitosti Dne lidských práv je určena osobnostem, které se aktivně snaží šířit pravdu o době komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Europoslanec Petr Mach rezignoval na vedení Svobodných
Důvodem rezignace je spor o to, jestli vystoupení z EU má být hlavním či jediným volebním tématem strany. O funkci se však chce Mach znovu ucházet.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:36, zobrazit podobné
Skupina ČEZ převzala první větrný park v Německu
Větrný park o celkovém instalovaném výkonu 12,8 MW byl postaven na klíč v jihozápadním Německu. ČEZ převzal projekt do provozu od německé investiční společnosti AREAM, a to včetně dotace v podobě feed-in tarifu na 20 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Daně mají být nízké a jednoduché
Daně mají být nízké a jednoduché, tedy pravý opak toho, co dnes představil Bohuslav Sobotka a jeho ČSSD v rámci své daňové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Výbuch u fotbalového stadionu v Istanbulu. Minimálně dvacet zraněných
U fotbalového stadionu v Istanbulu explodovala nálož, nejméně 20 lidí je zraněno. Informují o tom turecká média. Podle ministra vnitra zatím není jasné, zda při útoku někdo zemřel. Útok byl patrně namířen proti policistům, kteří také tvoří větší část zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žádná daňová revoluce nebude. Po Babišovi zchladil ambice ČSSD i Bělobrádek
V současné koalici se daňové změny, které bude požadovat sociální demokracie, neuskuteční. Uvedl to předseda lidovců a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek v reakci na dnešní výsledky jednání širšího vedení ČSSD. KDU-ČSL chce prosazovat vlastní program, napsal Bělobrádek ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV smluvně zajistí přechodné období pro fungování agendových systémů
Vláda na svém zasedání vzala na vědomí informaci o dvou připravovaných nadlimitních veřejných zakázkách zadávaných v jednacím řízení bez uveřejnění, které mají zajistit provoz agendových systémů a systémové integrace na MPSV v přechodném období, než bude možné řádně přejít na nové informační systémy tvořící tzv. Jednotný informační systém práce a sociálních věcí vysoutěžené v rámci otevřených zadávacích řízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Baroň (TOP 09): Proč primátor nechtěl Zlíňanům vrátit vodu?
Olomoucký soud rozhodl, že je převod Vodovodů a kanalizací Zlín z roku 2004 na zahraniční firmu Veolia neplatný. Co to pro Zlíňany znamená? Že by si opět mohli hospodařit s vodou, která může být navíc levnější. Jen primátor Adámek tomu chce opět házet klacky pod nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Německo bude mít přebytek 405 miliard. Celý ho rozdá na migranty
Příjmy vyšší o 15 miliard eur (405 miliard Kč), než plánovala, bude mít letos německá spolková vláda. Dnes o tom informoval týdeník Der Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Spotřeba potravin roste
Spotřeba potravin trvale roste. Na jednoho obyvatele vloni připadlo průměrně 771 kilogramů jídla a 250 litrů minerálních vod a nealkoholických nápojů. To je o 1,6 %, respektive o 0,4 % více než v roce předchozím. Soběstační jsme ve výrobě obilovin, mléka, hovězího masa, cukru i piva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Z cest (I.)
Vedle u stolu sedí muž, mladý, výrazné rysy a velké oči jakoby podtrhnuté tmavou linkou, vypadá jako vozataj asyrského vojska z nástěnných maleb, takže první odhad je na Izraelce. Těch je tu skoro jako zrnek písku v Negevské poušti. Ale ukazuje se, že je z Kolumbie. Což je zajímavé, ale co opravdu překvapí, že on je opravdu vozataj. Svého vozíku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Slavný Oliver Stone dokončil dokument s Putinem. A teď se těší, jak ho v USA sežerou zaživa
Americký filmový režisér Oliver Stone natočil dokumentární film s ruským prezidentem. V rozhovoru s deníkem The Times pak vtipkoval: „Jsem si jistý, že mě sežerou zaživa.“ Informuje o tom server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Děti těšte se, dárek k vašemu svátku 1. června je připraven
S opravdu velkým předstihem přišla vláda a parlament s nádherným dárkem pro všechny děti. Dárek se jmenuje protikuřácký zákon a bude znamenat vlastně revoluci v postavení dětí ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Darujte svým blízkým předplatné do Národního muzea
Chcete na Vánoce potěšit své blízké? Přemýšlíte čím je obdarovat? Nadělte jim předplatné do vybraných objektů Národního muzea, nebo zajímavé publikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Kariéra, řád a pořádek
Zavedení kariérního řádu do základního a středního školství postupuje a to je samozřejmě signál pro všechny, kdo mají pocit, že právě oni by vedli ministerstvo školství daleko lépe. Na dohled se tak rýsuje úplná tsunami kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci jsou oškliví nejen zvenku, ale čiší to z nich i zevnitř. Promlouvá důchodce, kvůli kterému Bakala nemůže dostavět Havlovu knihovnu
ROZHOVOR Česko už nám nepatří. Jsme zde jen nádeníci, kteří budou pouze splácet státní dluh, který vytvořila takzvaná elita, jež nám zatím vládne. V USA je už jejich dluh prakticky nesplatitelný. Takto depresivně hovoří důchodce Bohumil Vejtasa, jenž je posledním nájemníkem v pražském domě s číslem popisným 108, z něhož chce majitel a milionář Zdeněk Bakala vytvořit Knihovnu Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do Ameriky s Trumpem přichází fašismus, píše známý komentátor. Já to říkal už dávno, jásá v Praze majdanista Peszynski
Do Ameriky přichází fašismus, píše americký komentátor a poradce několika amerických prezidentů Robert Kagan v článku, který vyšel v listu The Washington Post krátce před prezidentskými volbami. Výtah z něj přináší server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Českých 100 nejlepších: VLS oceněny za dynamický růst a stabilitu
Ve Španělském sále Pražského hradu převzal na slavnostním galavečeru v pátek 25. listopadu ředitel Vojenských lesů a statků ČR Josef Vojáček ocenění pro státní podnik v kategorii „Dynamický růst & Stabilita.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: Petr Dvořák obhájil pozici v nejvyšším vedení Evropské vysílatelské unie
Petr Dvořák byl včera opět zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie (EBU). Obhájil tak pozici, kterou pro Českou televizi získal v roce 2014. Po šestnácti letech se tehdy stal prvním zástupcem ČT, který do vedení EBU zasedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Kdo chvíli stál, může stát opodál. U nás zatím (moc) dobrý
V minulém týdnu zveřejněné výsledky růstu HDP České republiky nebyly zdaleka tak blyštivé, jako v předcházejících kvartálech, přesto však česká ekonomika stále drží celoevropský hospodářský prim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kdepak Trump. Světovou osobností roku je prý Putin. A píší to prestižní britské noviny
Slavný časopis Time tradičně vyhlašuje osobnost roku. V roce 2016 se jí stal 45. prezident USA Donald Trump. Publicista Jonathan Freedland v komentáři pro server britského deníku The Guardian však prohlašuje, že tento rok nepatřil Trumpovi. Rok 2016 prý jednoznačně byl rokem ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Není to boj proti kuřákům, ale cesta k větší ochraně nekuřáků
Poslanecká sněmovna napodruhé schválila zákon, který přinese úplný zákaz kouření v restauracích, a to od konce května příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tak to byste porušil asi deset zákonů. Ministr Ťok si poslechl návrh moderátora, co dělat s Kapschem, a začal se smát
Do sobotního Pressklubu k Luboši Xaveru Veselému na Frekvenci 1 zavítal ministr dopravy Dan Ťok. Prozradil, jak je to s mediálním hororem kolem dálnice D8 a proč dosud nebylo možné vypsat otevřené výběrové řízení. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý velmi dobře ví, proč to nešlo, ale před kamerami říká něco jiného. V úvodu se Ťok vyjádřil i ke kauze Jindřicha Forejta. Forma skandalizace mu přijde odporná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Láska chce dělat pořádek na Facebooku. Ať trestní orgány jednají, vyzývá. Několik set lidí by prý bylo možno z fleku soudit
ROZHOVOR Zeman a Babiš mají k sobě blízko a vzájemná podpora je pro ně výhodná. Důvěra prezidentovi klesla, protože se jeho tiskový mluvčí utrhl ze řetězu. Pořizování a šíření kompromitujících materiálů na bývalého protokoláře Forejta je věc nemravná. To vše si myslí senátor Václav Láska. A k výhrůžkám na internetu uvádí: „Část veřejnosti začala vnímat, že je normální a akceptovatelné jinému vyhrožovat oběšením. Za mě je to za hranicí trestního práva. Protože se může stát, že nějaký jedinec bude považovat za normální něco takového udělat i ve skutečnosti,“ obává se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Panenka: Trump, Snowden, Assange - Tři v jednom, nebo iluze reklamního triku?
Lukáš Panenka si všímá pozoruhodně nejasného vztahu mezi zvoleným prezidentem Spojených států a dvěma ikonami moderního boje za svobodu informací - a dovozuje z toho cosi podstatného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vánoční malostranská výzva 2016
Závěry pracovního jednání na téma regulace kolektivních správců autorských děl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra zrekonstruovalo ubytovnu Kupa
Dominanta na Jižním Městě v Praze – někdejší hotel Kupa – je nejvyšším panelovým domem v České republice a s 81 metry a 23 podlažími nabízí skvělý výhled do okolí. Díky své poloze je také nejvyšším bodem v Praze a v pořadí nejvyšších budov v České republice zaujímá desáté místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pour (ČSSD): Elity nás nezachrání
Václav Bělohradský, jinak kandidát do Senátu PČR za ČSSD na Praze 6, napsal rozsáhlý článek „Nic než Západ“, uveřejněný na Novinkách.cz. Nechci sklouznout do typicky české roviny a na místo obsahu článku začít dehonestovat autora. Nicméně musím se zamyslet nad obsahem, který se úplně neslučuje s tím, co by měla ČSSD hájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSZ zajistí valorizaci bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů
Od lednové splátky roku 2017 se zvýší všechny druhy důchodů vyplácené z českého důchodového pojištění, které byly přiznány před 1. 1. 2017. Zvýšení provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Další meta na cestě k fašismu dosažena
Další hřebíček do rakve svobodného podnikání a svobody vůbec byl právě zaťat, poslanci schválili úplný zákaz kouření v hospodách a restauracích. Pro zákon hlasovali též svobodou pohrdající kolaboranti z tzv. pravicové TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Zasněžování Bedřichova a zase ty "dotace"
Rada Libereckého kraje podpořila před pár dny (7. prosince) 5 000 000,- Kč zasněžování Bedřichova jako podporu projektu, který má do regionu přivézt zmíněné obci potřebnou investici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nesmysly v ČT, základní historické chyby. Přečtěte si, co znalec dokázal najít v jednom článku
Základní znalosti historie prý chybí redaktorům České televize. Na serveru Reflex.cz na to upozornil Lukáš Lhoťan poté, co si přečetl jeden z článků na webu naší veřejnoprávní televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump už si prý vybral ministra zahraničí. Má to být tento ropný magnát
Ministrem zahraničí USA se prý stane Rex W. Tillerson, generální ředitel nadnárodního ropného gigantu Exxon Mobil. Vybral si ho 45. prezident USA Donald Trump, jenž se ujme svého úřadu v lednu. Informuje o tom server deníku New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Kvalita plynu v českých domácnostech
Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje produkty, které jsou využívány k topným účelům. Vedle kontrol kvality palivového dřeva a uhlí se také zaměřuje na propan – butan, který patří k dominantním zdrojům tepla v českých domácnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Jak se daří ve dvou pracích
Existují lidé, kteří jsou naráz uvolněnými starosty, primátory, senátory, poslanci atd. a nemají problém. To znamená, že vykonávají dvě práce na 100%. Ať počítám, jak počítám, celkem je to 200%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nízký věk už nebude překážkou pro získání zákaznické karty České pošty
Česká pošta bude od 1. ledna 2017 poskytovat zákaznické karty nově taky osobám mladším 15 let. Tuto změnu inicioval svým podnětem v roce 2014 tehdy čtrnáctiletý stěžovatel, kterému Česká pošta odmítla zvýhodněnou kartu s ohledem na jeho věk poskytnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Řidič není sprosté slovo
Stejně jako není sprosté slovo „Pražák“. Jsem Pražák a řidič současně a nechci na tom nic měnit. Obě slova patří k mému životu, k životu mojí ženy, mojí rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Bonzáci všech zemí, spojte se
Systém elektronické evidence tržeb EET byl spuštěn 1. prosince. Prozatím jej musí využívat „jen“ provozovatelé podniků poskytujících stravovací a ubytovací služby, rozšíření na další subjekty bude následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident prý porušuje Ústavu. Romský aktivista Holomek se zamýšlí, co s ním za to provést
Nad tím, že demokraticky zvolený prezident Miloš Zeman přísahal na Ústavu, kterou ale nectí a činí přešlapy, které s Ústavou silně kolidují, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí Karel Holomek, předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: Zima je tu! Sněhu je ale ještě málo
Mrazivé dny dávají jasně tušit, že zima už přišla do hor, ale sněhu na hřebenech Krkonoš je stále ještě málo. Jedinečná příroda Krkonoš je z toho důvodu v tyto dny velmi zranitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Establishment má strach. Německý ekonom vysvětluje, o co všechno po vzbouření lidí může přijít
Establishment má dnes v mnoha zemích Evropy strach, říká jeden z nejvlivnějších ekonomů současného Německa Hans-Werner Sinn v rozhovoru pro Týdeník Echo. Ukázku z něj zveřejnil server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Priority ministerstva zdravotnictví na rok 2017: růst mezd a rekonstrukce nemocnic
Nejdůležitější položkou je 10% navýšení platů pro všechny pracovníky ve zdravotnictví, což je trend, který už byl zahájen a který bude pokračovat i v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Odborové organizace na železnici vyslovily společně STOP Ministerstvu dopravy
Odborové organizace na železnici, působící na Českých drahách mj. v rámci svých podnikových a firemních výborů, vyjádřily společné stanovisko k alarmujícímu vývoji na české železnici a zcela jednoznačné stanovisko, že Ministerstvo dopravy (MD) svojí chaotickou politikou přestalo plnit poslání a ambice státní instituce, garantující zájmy České republiky a dodržování platných norem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: PropOrNot nesrovnala krok s Trumpem
Webová stránka PropagandaOrNot (PropOrNot), pověřená velkokapitálem USA úkolem zlikvidovat pravdu šířící americké weby (včetně www.paulcraigroberts.org), prohlašuje, že s těmito weby, jejichž opočet udává číslem 200 a charakterizuje je jako „ruské agenty“, spolupracovala ruská vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Dlouhodobý program ČSSD řeší daně či bezpečnost
Místopředseda ČSSD a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek představil dnes ústřednímu výkonnému výboru strany návrh nového dlouhodobého programu. Soustředí se na daňový systém, který by umožnil čelit rostoucí nerovnosti, nebo na bezpečnost, řekl novinářům Zaorálek během jednání širšího vedení ČSSD v Praze. Představy strany pro dalších zhruba deset let by měl schválit březnový sjezd. V krátkodobém programu se sociální demokraté chtějí soustředit na progresivní zdanění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka se prý dnes o svou předsednickou židli bát nemusí
Bohuslav Sobotka a jeho tým se na dnešním ostře sledovaném jednání ústředního výkonného výboru ČSSD zřejmě nevyhnou kritice. Premiér se ale o svůj post v ČSSD bát nemusí, píše dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Zastavíme množírny povinností oznámit chov a čipováním?
V předvánočním čase plném shánění dárků, kdy jedním z dárků může být také nový psí člen rodiny, bychom si měli připomenout, že u nás stále přetrvává velký problém – množírny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Takovou „malostranskou korekci“ jste ještě neviděli. Miroslav Korecký píše o Zemanově jasnozřivosti a vysmívá se kavárně
Nad tím, zda je dlouhodobě udržitelná politika více azimutů, kterou provádí český prezident, se na názorové straně dnešní Mladé fronty Dnes zamýšlí její komentátor Miroslav Korecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa podporuje zodpovědné užívání veterinárních antibiotik
Velmi často medializovaným tématem se v posledních letech zaslouženě stala problematika antibiotik (antimikrobik) a zodpovědného přístupu k jejich používání. V mediálních výstupech se bohužel občas objevují určité nepřesnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Protikuřácký zákon - Racionální regulace kouření místo absolutních zákazů
V pátek byl v Poslanecké sněmovně schválen protikuřácký zákon. Od května 2017 má platit absolutní zákaz kouření v restauracích a nebude možné zřizovat ani kuřárny. Zákon nyní směřuje do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka si přeje jednotnou ČSSD s jasným volebním programem
Sociální demokracie se musí sjednotit a před volbami do Sněmovny v příštím roce přijít s jasným programem. ČTK a České televizi to dnes před začátkem zasedání širšího vedení ČSSD v Praze řekl předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka. Předseda vlády dnes nechce probírat personální otázky, ostatním účastníkům výkonného výboru zřejmě jen stručně vysvětlí nedávnou výměnu ministrů zdravotnictví a pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj vydal příručku pro školáky „Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“
Jihomoravský kraj vydal ve spolupráci se středními školami a zaměstnavateli v regionu elektronickou brožuru s názvem „Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“. Tato brožura by měla usnadnit žákům posledních ročníků základních škol a jejich rodičům, výchovným poradcům, pedagogům a veřejnosti orientaci v konkrétních možnostech dalšího rozvoje absolventa základní školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V budově ÚZSVM proběhlo filmové natáčení
V budově v ulici Washingtonova v Praze, kterou vlastní Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových proběhlo v listopadu natáčení německého seriálu, chystá se také natáčení filmu o životě Milady Horákové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Navenek volají „uprchlíci, vítejte“, domů si na ně ale pořizují zbraně. Průzkum odhalil, jaký je skutečný vztah Němců k běžencům
Magazín Die Zeit ve svém dnešním vydání píše o speciálním internetovém obchodu, který výslovně nabízí zbraně na ochranu před uprchlíky. Nabízené typy zbraní jsou však v Německu nelegální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Inflace v listopadu nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v listopadu 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lípa. Lidovci a STAN už prý mají i název společné kandidátky, námluvy značně pokročily
Pokud by se lidovci a Starostové dohodli, může se v Česku objevit nové uskupení pro sněmovní volby. A jmenovat by se mohlo například Lípa. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trumpovi noví spolupracovníci
O tom, že Donald Trump byl ve volbách hlavním kandidátem americké dělnické třídy, není třeba pochybovat. Je to stejný paradox jako u nás, kde hlavní protestní stranou v zemi jsou nikoli komunisté, ale strana multimiliardáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Železniční zastávka Na Knížecí bude minulostí
Nový grafikon železniční dopravy platný od neděle 11. prosince 2016 přináší i jednu podstatnou změnu na lince S65 (Praha – Hostivice – Rudná u Prahy). Ukončení provozu zastávky Na Knížecí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kroužím po Praze jako sup. Petr Bendl a další poslanci se podělili o trudné zkušenosti po zrušení parkoviště na Malé Straně
Na pražském Malostranském náměstí bývalo rušné parkoviště. Nyní je už skoro půl roku oázou klidu, parkoviště tamní magistrát zrušil k prvnímu červenci. Lidé si na proměnu poměrně rychle zvykli. Trnem v oku je ale poslancům a zaměstnancům Poslanecké sněmovny, kteří tam hojně parkovali. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Jak ŘSD vybírá firmy na opravy dopravních staveb?
Interpelace na pana ministra dopravy ve věci prací na cca 6 km D10 ze dne 8.12.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Informační portál Divadlo.cz má novou podobu
Webová stránka Divadlo.cz se dočkala nové vizuální podoby a s ní i několika změn. Hojně navštěvovaná stránka, kterou spravuje Institut umění – Divadelní ústav (IDU), bude ale i nadále plná aktuálních informací o současném divadelním dění. Návštěvníci na ní naleznou také burzu práce a zboží nebo nabídky ke spolupráci. Nový design stránek výrazně zvýšil přehlednost informací a zajistil jejich dostupnost i na mobilních zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lubomír Vylíčil: Jsme průchoďák pro NATO. Ani parlament si už neškrtne
Lubomír Vylíčil si povšiml jedné nenápadné zprávy, která však skrývá velké důsledky, neboť ukazuje, k čemu naše vláda "pod vedením Bruselu a NATO" připravuje českou armádu - a současně odzbrojuje občany, protože... co kdyby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vedení ČSSD dnes čeká debata o volebním neúspěchu i budoucnosti
Širší vedení ČSSD dnes projedná neúspěch strany v říjnových krajských volbách, obrysy nového programu, ale bude také připravovat březnový sjezd, na kterém dojde k volbě vedení včetně předsedy. Jednání ústředního výkonného výboru se bude konat v Praze za zavřenými dveřmi, přístupný nebude ani projev předsedy strany a premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
MPSV vydalo statistickou publikaci k vývoji v oblasti práce a sociálního zabezpečení v ČR za rok 2015
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo publikaci pod názvem „Základní ukazatele z oblasti práce a sociálního zabezpečení ve vývojových řadách a grafech 2015“, která formou tabulek a grafů zachycuje dlouhodobý vývoj hlavních socioekonomických ukazatelů s důrazem na vybrané ukazatele v oblasti sociálních dávkových systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Tento člověk kdysi seděl v pravicové vládě. To, co dělá a vykládá teď, vás nejspíš uvede v úžas
Někdejší předseda Strany zelených Ondřej Liška jednoho dne takřka zmizel z České republiky. Pracuje v zahraničí. Někdejší ministr školství o sobě ale přece jen dal znovu vědět a to v rozhovoru pro Britské listy Jana Čulíka. Tvrdě zkritizoval koncept nacionalismu, sepsul informační giganty jako jsou Google, Apple nebo Microsoft a volal po spravedlivějším přerozdělení bohatství ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Efektivnější boj s podvody a diskuse o digitální agendě byly tématem jednání ministrů spravedlnosti EU
Dne 8. prosince 2016 se konala justiční část Rady Evropské unie pro spravedlnost a vnitřní věci. Ministři diskutovali o návrzích, které by měly zefektivnit boj proti podvodům proti finančním zájmům Evropské unie, a dále se věnovali velmi aktuálnímu tématu obchodování s digitálním obsahem. Českou delegaci vedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip, kterého na Kubě zavřeli, vyjádřil svoou radost z Castrovy smrti. Boj proti diktatuře prý ale nekončí
Někdejší ministr školství a financí Ivan Pilip proslul mimo jiné i tím, že se ocitl za mřížemi na „ostrově svobody“ Kubě. Dnes již zesnulý Fidel Castro ho nechal v roce 2001 poslat „do chládku“ za schůzky s kubánskými disidenty. Nelze se proto divit, že Pilip Castrovu smrt uvítal. V komentáři pro Institut pro křesťansko-demokratickou politiku však Pilip varoval, že Castrovou smrtí se pro Kubánce mnoho nemění. Tamní diktatura žije dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká republika s dalšími státy předložila Evropské komisi doporučení k Jednotné digitální bráně
MPO připravilo doporučení Komisi, jak by mohla vypadat tzv. Jednotná digitální brána (Single Digital Gateway). K iniciativě se připojilo dalších šest států. Jejím cílem je zajistit kvalitní elektronický portál služeb a informací, který všem občanům a firmám usnadní bezproblémový pohyb a podnikání na celém vnitřním trhu. Jeho hlavní výhodou je umístění všech relevantních informací na jednom místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Eurotajemník Prouza vynesl z utajeného jednání ČSSD: Sobotka říkal, že bojujeme jen my a ANO. My jsme na straně demokracie
Premiér Bohuslav Sobotka dnes širšímu vedení ČSSD řekl, že sněmovní volby budou jen o souboji sociální demokracie s ANO. Novinářům to během jednání ústředního výkonného výboru strany řekl státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Lidé se musí rozhodnout, zda chtějí zachovat demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zavraždili jste mi dceru, ale znásilňujte a vražděte dál. A vy ostatní na to koukejte přispět. Německo podle aktivistky Yngland Hruškové čeká děsivá volba mezi největší idiotkou a prochlastaným primitivem
ROZHOVOR „Německo vede tábor naivních idiotů. Ti, kteří pochopili, o čem to je, se snaží těm idiotům nějak vysvětlit ty hrůzy, které se dějí. Ale největší idiotka ze všech je kancléřkou. Tak se to vysvětluje špatně. Jde to pomalu. Čím více migrantů, tím více Němců začíná chápat, že je to velká past, do které se chytili. A s nimi i celá Evropa,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Jana Yngland Hrušková, herečka a zpěvačka, kandidátka na prezidentku České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Velké firmy by měly platit daleko větší daně, myslí si Jiří Dolejš. Ale když se to prý jen vysloví před Babišem, je zle
ROZHOVOR Mnohem víc peněz do státní pokladny než elektronická evidence tržeb může podle ČSSD přinést vyšší zdanění velkých firem z oblasti telekomunikací, finančnictví a energetiky, které odvádějí velkou část výnosů z české ekonomiky do zahraničí. Komunisté by nějaké zvýšení daní pro vybrané firmy podpořili, i když sami prosazují vyšší daňovou sazbu pro všechny velké firmy. „Myšlenka sektorové daně nám není cizí, je to také způsob, jak dosáhnout podobného daňového efektu, to znamená daleko více zdanit velké firmy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonomický expert KSČM, poslanec Jiří Dolejš. Ale přiznává, že velkou překážkou proti tomuto záměru není ani tak slabá pravicová opozice, jako koaliční partner ČSSD – šéf hnutí ANO, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Kohout, prezidentský kandidát: Česko je rasistické. Konvičkovští trotli s fanglemi. Nenávistné hovno by se mělo odpálit do úplně jiných ksichtů
ROZHOVOR Pořád doufám, že většina zdejších lidí uprchlíky s láskou přijme a nakope už konečně prdele těm fašizujícím sobeckejm skupinkám hlásajícím nesnášenlivost a bezcitnost, sdružujícím se kolem těch různých konvičkovsko, okamurovsko, samkovsko, bartošovských trotlů, kteří se snaží zastavit protrženou přehradu několika xenofobními dlaněmi či pěstmi. To říká v rozhovoru vysokoškolský pedagog, anarchista a performer Milan Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozbijeme ten systém utvářený velkými, uděláme daňovou revoluci. Takto skutečně promluvil Bohuslav Sobotka
Nový program sociální demokracie má obsahovat mimo jiné i daňovou revoluci. V rozhovoru pro dnešní Právo to uvedl premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rodina Evy Michalákové se nevzdává. Babička s dědečkem žalují Barnevern
Babička s dědečkem kluků Michalákových podají v příštích dnech v Norsku žalobu, kterou se budou domáhat setkání s vnoučaty. Na setkání s novináři to dnes oznámil český právník rodiny Pavel Hasenkopf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V ČT bylo živo: Dobrotrusové chtějí páchat dobro za každou cenu, zuřil senátor Kubera nad zákazem kouření. Normální je nekouřit, smála se Arnoštová
Poslanecká sněmovna schválila protikuřácký zákon. V restauracích, ale nejen v nich. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a další koaliční politici zajásali. Mezi spokojené politiky patří i náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), která zavítala do pátečních Událostí, komentářů České televize. Proti ní však usedl vášnivý kuřák, senátor Jaroslav Kubera. A začala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist