Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Likvidace Sýrie byla připravována už dlouho. Teď jede naplno rozeštvávací kampaň. V Reflexu se objevil názor, na jaký v českých médiích moc často nenarazíte
Pohled odlišný od mainstreamových médií na příčiny a průběh syrské krize přináší článek, který vyšel na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Společnost TATRA TRUCKS získala ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“
Martin Bednarz, generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS, převzal v pondělí v ostravském Clarion Congress Hotelu ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“. Společnost TATRA TRUCKS jej získala v kategorii Velký podnik od Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v rámci slavnostního galavečera Region pro sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman v Portugalsku zhluboka dýchal při projevu starosty o ubohých uprchlících a morální povinnosti Evropy. Pak přišla odpověď, kterou nikdo nečekal
REPORTÁŽ Poslední den státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Portugalsku se nesl v duchu oficialit, formálních jednání a protokolárních procedur. Tedy až na jednu výjimku. Lisabonský starosta se osmělil k prohlášení na téma přijímání migrantů, za které by leckterý český politik dostal od Zemana nazpět pořádnou dávku ostrých a peprných výrazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka bude s vedením pošty a odbory jednat o mzdách
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes bude s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), vedením České pošty a zástupci odborů jednat o mzdové situaci v podniku. Tři menšinové odborové organizace vyhlásily na pondělí dvouhodinovou stávku. Protestu by se mělo zúčastnit kolem 6000 lidí, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rod (TOP 09): Proč se nechat urážet od premiéra a ministra financí?
Premiér Sobotka v minulých dnech spolu s ministrem financí Babišem za poslední týden několikrát opakovali v médiích, že je konečně třeba zavést pořádek, protože zaměstnanci platí daně a podnikatelé daně neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou
Didaktickou hru, která seznamuje děti se zásadami bezpečného chování s názvem „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ jsme poprvé představili a uvedli do praxe dne 15. 12. 2016 ve třetí třídě Prima školy v Ostravě Vítkovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
„Ne, nemůžeš se mě dotknout!“ Britský deník zveřejnil nové děsivé VIDEO z loňského Silvestra v Kolíně nad Rýnem
Server Mirror.co.uk přinesl nové video z loňské silvestrovské noci, kdy v německém Kolíně nad Rýnem byly napadeny desítky žen. Jedna z nich na videu křičí: „Ne, nemůžeš se mě dotknout!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Když stát vedou bývalí a současní fízlové...
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sociálním demokratem je už 78 let. Zeman je skutečně výborný, říká
Před Vánocemi slaví český Senát 20 let od první ustavující schůze. Dokud nebyl zvolen prvním předsedou Petr Pithart, stál v čele nové parlamentní komory Jaroslav Musial. Důvodem bylo, že byl tehdy nejstarším senátorem. V rozhovoru pro Blesk.cz zavzpomínal na první okamžiky českého Senátu, zhodnotil po 78 letech svého členství dnešní sociální demokracii i prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor ODS: Se Zemanem jako prezidentem nemám problém. Jeho pozvání od Trumpa je mimořádný úspěch pro ČR. EU řeší voloviny a ČT zkresluje…
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman vítá zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Pozvání prezidenta Zemana do Ameriky a navázání kontaktů s Trumpem je dle něj pro ČR velký úspěch. EU řeší jen „voloviny“, zatímco sem proudí statisíce migrantů. Řešení migrační krize nám ukázal Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Aleppo opět patří Asadovi. Umírnění zabijáci předmětem "humanitární ochrany" Západu
Václav Danda komentuje významné vítězství vládních sil v Sýrii a kroutí hlavou nad stále více tupou a primitivní propagandistickou kampaní, která zřejmě ještě nemá dost zdrcujících porážek z posledního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Napište oslavnou báseň na kostelecký párek, vyzvala Babišova firma. Soutěž se dost zvrhla. Některé verše vážně stojí za to
Kostelecké uzeniny, které patří do holdingu Agrofert, jenž patří ministru financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, spustily kampaň, v níž nabízí 10 tisíc těm spotřebitelům, kteří napíší básničku o jejich uzeninách. Marketingovým tahem Babišova podniku se nechal inspirovat kreativní producent ČT Tomáš Baldýnský, který dal dohromady sbírku lidové poezie, jež uzeniny z Kostelce i jejich majitele Andreje Babiše vykresluje v nelichotivých pózách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Migranti si dělají z německých úřadů srandu. Teď chytili jednoho násilníka z Maroka, a když si ho proklepli, nestačili se divit
Německá vláda se v posledních týdnech snaží přesvědčit veřejnost, že je schopna deportovat ilegální migranty zpět do jejich mateřských zemí. Případ marockého násilníka však ukazuje, že úřady jsou často bezmocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dittrich (ODS): Rozpočet MČ Praha 11 pro rok 2017 schválen
Zastupitelstvo MČ Prahy 11 schválilo rozpočet na rok 2017. Členové zastupitelského klubu ODS měli k návrhu rozpočtu řadu výhrad, především v kapitole školství a vzdělávání, doprava a sociální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kvóty pro ženy jsou naprosto k ničemu, tvrdí ekonomka Šichtařová. A dokládá to zážitkem s vlastní zaměstnankyní
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamyslela nad tím, zda je snad antifeministka. V té souvislosti vzpomíná na to, když přehodila dvě obálky a kolegyně se dozvěděly navzájem svůj plat, jenž se lišil zhruba o tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Trpím se Syřany, mám slzy v očích. Hlavní viník je diktátor Asad. Jana Hybášková vysvětlila divákům ČT, jak číst syrský konflikt
Velvyslankyně EU v Namibii, bývalá velvyslankyně EU v Iráku Jana Hybášková v pátečním Interview ČT24 promluvila o velkých problémech Afriky. Tento kontinent prý „je o migraci“, což je problém. Stejně velký problém, ne-li ještě větší, představuje pro Afriku Čína. Čína sice mluví o investicích, ale ve skutečnosti vykrádá Afriku. Hybášková se věnovala i situaci na Blízkém východě. Západ prý v tomto regionu mnohé obrovsky zanedbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Co nám z Varšavy neřekli
Poláci si v těchto dnech připomínali události z 13. prosince 1981, kdy vedení státu vyhlásilo válečný stav. Kromě jiných akcí proběhl ve Varšavě také protivládní pochod tzv. Výboru na obranu demokracie. Zaznamenala ho ve svém zpravodajství i Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MF se ohrazuje proti manipulativnímu průzkumu sdružení místních samospráv
Ministerstvo financí se ostře ohrazuje proti účelově zkreslené a politicky motivované anketě iniciované Sdružením místních samospráv a souvisejícím výrokům jeho předsedy Stanislava Polčáka (STAN), které mají za cíl vyvolat u občanů dojem masové likvidace restauračních zařízení v důsledku zavedení elektronické evidence tržeb. Cíl ankety byl jediný - překroutit realitu. Vzniklo tak několik článků založených na této lživé kampani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Putinovi fandové v Bruselu
Netvrdím, že všemu rozumím. Někdy je dokonce i lepší nerozumět. Ale protiruské sankce a jejich opětovné prodloužení skutečně nechápu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šumová (SZ): Nechcete slibovat? Bohužel, zatím jen slibujete...
Reakce na odpověď vedení města Česká Lípa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Důvěra lidí v prezidenta Zemana vzrostla. Věří mu nyní většina
Důvěra občanů v prezidenta Miloše Zemana po listopadovém poklesu znovu vzrostla. Nyní mu věří 56 procent občanů, zatímco minulý měsíc 48 procent, což bylo nejméně za poslední rok. Aktuální výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázal, že se o čtyři procentní body zvýšila i důvěryhodnost vlády, které teď věří 39 procent respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Velmi netradiční rozhovor s hercem Pavlatou: V televizi mohou některá slova vypípat, u psaného textu to nejde. Takže...
„Co se stalo v tomto roce? Jak to vyjádřit graficky na papír? Třeba v televizi k tomu mají tu velkou možnost některá slova vypípat, což ale u psaného textu nejde. Čili já bych na ty vaše otázky řekl jenom toto: píp, píp a píp. Pak ještě píp a P. F.," překvapil herec, režisér, novinář a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Michal Pavlata ParlamentníListy.cz, které se snažily s hercem natočit bilanční rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fakta o kontrolách SVS v útulku Dobranov
V posledních měsících se objevilo několik mediálních výstupů a příspěvků na sociálních sítích, týkajících se útulku v Dobranově u České Lípy, kde údajně panují velmi špatné podmínky a s tím související špatný zdravotní stav zde chovaných zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vzkaz pro koučku premiéra Sobotky PhDr. Bělu Hejnou
Má-li koučing znamenat za každé situace se ovládnout a vystřelit jen tehdy, kdy k tomu dostane pokyn od kouče, tak Slávek plní úkoly dobře…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Známe zákulisí schvalování protikuřáckého zákona. Nesmělo se mluvit o kuřárnách v okolních zemích, Česko má nejtvrdší normu v Evropě
Při pohledu do bufetu v žižkovském hotelu Olšanka se ani nechce věřit, že tady schůzuje hlavní vládní strana ČSSD, která den před tím prosadila antikuřácký zákon. Bufet, kam se členové širšího vedení strany chodí občerstvovat a na cigaretu, je zahalen v bílém kouři. „Příště už je jejich zákon vyžene na ulici, mezi lidi a do zimy,“ prohodí jen tak mimochodem jeden z obsluhujících číšníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, proč nám komplikujete život, stojí v otevřeném dopise starostů, který jsme získali
Elektronická evidence tržeb (EET) může znesnadnit podnikání. Na tom se shodnou zastánci, ale i kritici této Babišem zavedené služby. ParlamentníListy.cz jako důkaz toho, co konkrétně může EET způsobit, získaly dopis několika starostů obcí, kteří popisují, v čem přesně udělal šéf státní kasy krok vedle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Exekuční akce Karlův most vynesla rekordních více než 45 milionů korun na úhradu dlužné daně
Finanční správa provedla 13. prosince na území města Prahy bleskovou exekuční akci s názvem „Karlův most“, zaměřenou na daňové dlužníky, kteří dlužili státu desítky milionů korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Jednalo se o historicky nejúspěšnější exekuční akci podobného typu, kdy celkový výtěžek dosáhl rekordní částky 45,3 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
My se vám pomstíme, hrozí Obama do Ruska
Spojené státy se pomstí Rusku za hackerství během amerických voleb. Řekl to alespoň americký prezident Barack Obama. Jeho slov si všiml server BritskéListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jak to celé začalo: Miliony v hotovosti, brilianty a ještě to a tohle. Co všechno našla policie v bankovním sejfu lobbisty Dědice?
Ostravský krajský soud po téměř pěti letech od počátku vyšetřování začal na sklonku roku soudit takzvanou kauzu Dědic. ParlamentníListy.cz získaly původní text obvinění údajné skupiny kolem lobbisty Martina Dědice. Před soudem stojí osm lidí a čtyři firmy: Martin Dědic, Břetislav Pavelek, Jiří Hána, Jaroslav Křemen, Roman Gavanda, Tomáš Dohnal, Břetislav Čížek a Petr Gřeš. Společnosti Business Advisor, Pragoimex, Martek Medical a Vostav Morava. Státní zástupce Vít Koupil je obžaloval ve společné korupční kauze ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, legalizace výnosů z trestné činnosti a podplácení, za což jim hrozí až osm let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
DSZ: Tomáš Ortel podpořil a zaštítil iniciativu VLAST
Tomáš Ortel - frontman skupiny ORTEL podpořil a zaštítil svým jménem iniciativu Vlast a její snahy směřující k sestavení společných kandidátních listin národně a vlastenecky orientovaných politických stran a hnutí pro volby do PS PČR v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sluníčko vykouklo, teď bude dobře. Amerika se po Trumpově vítězství topí v optimismu, všechno letí nahoru
Agentura Bloomberg hlásí, že zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA zřejmě vlilo lidem do žil nový optimismus. Trhy očekávají odbourání některých regulací, výstavbu nových domů, Spojené státy se zkrátka mohou podle analytiků těšit na lepší časy. Očekávání je podle všeho dokonce tak vysoké, že článek doprovází obrázek zářícího sluníčka s tváří Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Dohoda EU27 na vyjednávání o brexitu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka a další lídři EU jednali včera večer na okraj Evropské rady ve formátu EU27. Během neformálního jednání se hlavy států a předsedové vlád 27 členských zemí věnovali otázce vystoupení Velké Británie z EU. K procesu odchodu Velké Británie z EU přijali společné prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Lávka přes Štvanici? Podobu určí architektonická soutěž
Holešovice a Karlín propojí nová lávka. Rada hl. m. Prahy zadala Institutu plánování a rozvoje Prahy, aby uspořádal veřejnou architektonickou soutěž na její podobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Vltava se opět zapojí do Vánočního dne Eurorádia
Český rozhlas Vltava odvysílá v rámci Vánočního dne Eurorádia v neděli 18. prosince od 19.00 hodin přímý přenos koncertu souboru Barocco sempre giovane s vynikajícím českým hobojistou Vilémem Veverkou z historického Rytířského sálu Zámku Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Bašár Asad dosáhl společně se svými spojenci velkého vítězství pro svou zemi a její lid!
Aleppo bylo konečně osvobozeno od teroristů! Každý normální člověk musí jásat a volat hurá!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Žáci z Horního Benešova v Praze navštívili poslance Ladislava Velebného, setkali se i s ministryní školství Kateřinou Valachovou
Žáci páté třídy Základní školy z Horního Benešova na Bruntálsku vyrazili na výlet do Prahy. Čekal je tam nabitý program, který připravil poslanec Ladislav Velebný. Zároveň se setkali také s ministryní školství Kateřinou Valachovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ROP Severozápad – mastili si politici ČSSD kapsy?
V této kauze je dohromady obviněno čtyřiadvacet osob a velkou část z toho tvoří politici oranžové květiny (ČSSD). Mastili si kapsy nebo stranickou pokladnu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
EET je pozitivní krok, nemáme žádný problém, zní z jednoho z nejkrásnějších hotelů v Evropě
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz v rámci mapování dopadů EET na provozovatele hotelů a restaurací oslovily zástupce těch nejznámějších a nejvíce vyhlášených podniků v České republice. Sérii odpovědí začíná Alexandra Kasperová, majitelka a Stanislav Prokop, F&B manager zámeckého hotelu Herálec v okrese Havlíčkův Brod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Poslední úsek D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi má povolení k předčasnému užívání
Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad dnes na základě souhlasných stanovisek všech dotčených orgánů povolilo předčasné užívání zbývajícího úseku dálnice D8 od Lovosic do Řehlovic. Zprovoznění dálnice je plánováno na sobotu 17. prosince ve večerních hodinách. Motoristé se po mnoha letech příprav a výstavby dočkají kompletního dálničního spojení mezi Prahou a Drážďany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Žádné bratření USA a Ruska nebude, to nejde, pohovořil politický geograf Romancov z rádia
Ani v příštím roce nemůžeme čekat od vztahů Ruska a Spojených států zázraky. Vypadá to ale, že by Rusko mohlo nastoupit zpět na světovou scénu s čistým štítem. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl Rádiu Zet politický geograf Michael Romancov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová i nohsled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka
ROZHOVOR „Nekoncepčnost a povrchní ‚výkřiky‘ se bohužel prolínají působením celé vlády.“ Vysokoškolačka a nejmladší zastupitelka za SPD Tereza Hyťhová smetla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nejen protikuřácký zákon. Věnovala se také situaci v Evropě a prohlásila, že „elitářští diktátoři, jako je Juncker a Merkelová, vidí svůj konec. To se týká i jejich nohsledů, jako je Bohuslav Sobotka se svojí vládou“. Současně také uvedla: „Teď, co se prezidentem USA stane náš přítel Donald Trump, tedy ryze čistý okamurovec, jsou v pasti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize získala další sportovní práva. Biatlon bude vysílat až do roku 2022
České televizi se den před konáním Světového poháru v Novém Městě na Moravě podařilo úspěšně ukončit náročná mezinárodní jednání a prodloužit práva na vysílání biatlonu na obrazovkách ČT sport až do roku 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Já už na prezidenta kandidovat nebudu, říkal Petr Pithart. Teď si to ale prý rozmyslel...
Bývalý předseda Senátu Petr Pithart už nevylučuje, že by se mohl stát dalším kandidátem na prezidenta. Informuje o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová už i nohsled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka
ROZHOVOR „Nekoncepčnost a povrchní ‚výkřiky‘ se bohužel prolínají působením celé vlády.“ Vysokoškolačka a nejmladší zastupitelka za SPD Tereza Hyťhová smetla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nejen protikuřácký zákon. Věnovala se také situaci v Evropě a prohlásila, že „elitářští diktátoři, jako je Juncker a Merkelová, vidí svůj konec. To se týká i jejich nohsledů, jako je Bohuslav Sobotka se svojí vládou“. Současně také uvedla: „Teď, co se prezidentem USA stane náš přítel Donald Trump, tedy ryze čistý okamurovec, jsou v pasti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová už i noshled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka
ROZHOVOR „Nekoncepčnost a povrchní ‚výkřiky‘ se bohužel prolínají působením celé vlády.“ Vysokoškolačka a nejmladší zastupitelka za SPD Tereza Hyťhová smetla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nejen protikuřácký zákon. Věnovala se také situaci v Evropě a prohlásila, že „elitářští diktátoři, jako je Juncker a Merkelová, vidí svůj konec. To se týká i jejich nohsledů, jako je Bohuslav Sobotka se svojí vládou“. Současně také uvedla: „Teď, co se prezidentem USA stane náš přítel Donald Trump, tedy ryze čistý okamurovec, jsou v pasti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kapitán Saša Novák, pan velkomožný Ježek. Do médií po zátahu na severočeské podsvětí unikají šťavnaté historky ze spisu
Zdá se, že bývalí politici ODS Alexandr Novák a Daniel Ježek měli pod palcem rozdělování evropských dotací Regionálním operačním programu Severozápad, který spravoval dotační tituly v kraji Ústeckém a Karlovarském. Zmínění pánové údajně dokázali ovlivnit přes 500 dotačních projektů. Tomu také odpovídaly přezdívky, které si oba pánové vysloužili – „kapitán“ a „pan velkomožný“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Ministerstva dopravy splnili přání dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče
Zaměstnanci Ministerstva dopravy uspořádali vánoční sbírku a nakoupili dárky podle přání sedmi dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
S Tureckem nesmíme přestat mluvit, burcuje lidovecká europoslankyně. Tlak Bruselu prý Ankaru vychovává a civilizuje
Výzva Evropského parlamentu ke zmrazení jednání s Tureckem o vstupu do Evropské unie neznamená, že by se s Tureckem mělo úplně přestat mluvit. ČTK to dnes řekla česká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Podle ní by také po zmrazení přístupových rozhovorů nemělo dojít k tomu, že Turecko opustí principy právního státu, politickou pluralitu a svobodu tisku, k nimž se v rámci vyjednávání s EU zavázalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení podporují požadavky stávkujících na České poště
Na České poště proběhne v pondělí 19. prosince 2016 dvouhodinová stávka. Odbory ji vyhlásily poté, co vedení pošty odmítlo jejich požadavek na navýšení zaměstnanecké mzdy o 2 500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek hovořil s lucemburských vicepremiérem o budoucnosti ekonomiky i průmyslových technologií
Lucemburský místopředseda vlády a ministr hospodářství Etienne Schneider dnes jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a jeho náměstkem Eduardem Muřickým. Setkání se uskutečnilo v rámci dvoudenní oficiální návštěvy lucemburské delegace v ČR. Přítomni byli také český velvyslanec v Lucembursku Petr Kuberbát a lucemburská velvyslankyně v Praze Michele Pranchere-Tomassini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Světlo přátelství z Betléma
Betlémské světlo si už po osmadvacáté odnesou obyvatelé Jihočeského kraje do svých domovů. Slavnostní předání „Světla přátelství“ je připraveno na středu 21. prosince v 15.00 v katedrálním kostele sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. Se souborem adventních písní vystoupí dětský pěvecký sbor Jitřenka pod vedením sbormistryně Elvíry Gadžijeva. Lampičky a svíčky si vezměte s sebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Michael Julišová: Hodnotová kritéria a kolektivní vina bílé rasy
Kolektivní vina bílé rasy za všechno zlo světa. Pochybuji, že někomu uniklo toto médii intenzivně rozvíjené téma. Je totiž úzce spjato s doktrínou extrémní ultralevice, která dlouhodobě ovládá zejména západní Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace dnes jednala o ustavení svého nového poradního orgánu - zahraniční radě
Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se na dnešním zasedání zabývala také vytvořením své "zahraniční rady", poradního orgánu složeného z renomovaných českých a zahraničních vědců, který bude poskytovat expertní konzultace o koncepčním a strategickém směřování podpory vědy, výzkumu a inovací v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úžasní lidé z Česka. Zaorálkův úřad představil video za milion
Ministerstvo zahraničí v Černínském paláci představilo video Czechia Has Marvellous People (Česko má úžasné lidi). Videospot natočený v devíti jazykových verzích bude sloužit k propagaci České republiky v zahraničí. Promítnut byl na předvánočním setkání ministerstva s dvěma stovkami podnikatelů za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Bezpečnost je pro nás absolutní prioritou
Vláda schválila Audit národní bezpečnosti, jehož cílem bylo posoudit odolnost České republiky vůči současným bezpečnostním hrozbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Osm radarů MADR dodá české armádě izraelská společnost
Vláda dnes projednala zprávu Ministerstva obrany o vyhodnocení nabídek na dodávku mobilních 3D radiolokátorů MADR pro českou armádu. Ze tří předložených nabídek doporučila 32členná hodnotící komise Ministerstva obrany nabídku Izraele na radiolokátor ELM 2084 MMR ze systému Iron Dome, jehož výrobcem je státní společnost IAI Elta. Ministerstvo obrany nyní začne jednat s izraelskou stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bořivoj Minář: Česká republika má konečně prezentační spot. Podnikatelé jej postrádali dlouhodobě
Velkým nedostatkem, se kterými se firmy na podnikatelských misích musely potýkat v zahraničí, byla neexistující jednotící propagační prezentace v různých jazycích, která by představila Českou republiku, její podnikatele, průmysl, kulturu a vše, na co můžou být Češi hrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lidská práva a islám. K výročí deklarace sepsal Stanislav Křeček pozoruhodné srovnání
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček v komentáři uveřejněném v deníku Právo a na blogu Aktuálně.cz připomněl, že si rok co rok 10. prosince připomínáme Den lidských práv. Všeobecná deklarace lidských práv však byla přijata v roce 1948, kdy svět vypadal úplně jinak než dnes. Poukázal především na to, jak lidská práva chápou muslimové. Západ si prý mnohdy neuvědomuje jednu zásadní věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zaměstnanci České pošty si zaslouží vyšší platy a lepší pracovní podmínky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v pátek 16. prosince 2016 ve Strakově akademii s ministrem vnitra Milanem Chovancem, vedením České pošty a zástupci odborů České pošty o problematice odměňování zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO A takto nám ukradli vodu. Dvouhodinová obžaloba zprivatizovaného vodárenství
Hostem Debatního klubu byl tentokrát makroekonom Radek Novotný, autor projektu Pravda o vodě. Novotný je člověkem, který se postavil v českém vodárenství nemravné privatizaci zisků a zestátnění nákladů a předávání monopolu vody do rukou cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zajímali jsme se o smlouvu, umožňující německým policistům řádit na našem území. A začaly se dít velmi podivné věci
Ministerstvo vnitra, které bdí nad dodržování zákonných norem České republiky, samo hrubě porušuje zákon. Potvrdili to jak známí právníci, tak váleční veteráni, když resort zcela proti liteře i duchu zákona o svobodném přístupu k informacím ignoroval žádost ParlamentníchListů.cz zveřejnit plný text nové smlouvy mezi českou a německou policií. Ta vstoupila v platnost 1. října a dává mimořádné pravomoci německé policii k ozbrojeným akcím na jakémkoliv místě České republiky. Němci díky ní mohou zatýkat a eskortovat do Německa i české občany, a to i bez vědomí českého státu. Váleční veteráni a jejich pozůstalí jsou tím zásahem do státní suverenity zhnuseni, politici a experti zděšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nové výzvy v OPZ podporují sociální začleňování a sociální služby
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) v rámci prioritní osy 2 Sociální začleňování a boj s chudobou dvě nové výzvy. O finanční podporu na realizaci projektů v této oblasti se mohou ucházet obce, místní akční skupiny či neziskové organizace. V roce 2015 bylo v České republice sociálním vyloučením či chudobou ohroženo 14 % lidí z celkové populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Nové zadávání veřejných zakázek Plzeň poškodí
TOP 09 nesouhlasí s tím, aby nově městské zakázky získával úzký okruh firem, které město osloví, protože to bude Plzeň ekonomicky poškozovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Přijdou k nám další Romové ze Slovenska?
Na webových stránkách Vlády České Republiky se dozvídáme, že vláda svým usnesením č. 626 ze dne 7. července 2016 vzala na vědomí Zprávu o stavu romské menšiny za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Všechny je potrestáme, slibovala Merkelová po silvestrovském řádění v Kolíně. Výsledek je naprosto tristní
Po hromadných sexuálních útocích na ženy při oslavách silvestra v Kolíně nad Rýnem německá vláda avizovala, že viníci budou potrestáni. Ale po téměř roce se podařilo odhalit a odsoudit jen zlomek migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad dokončil sektorové šetření na maloobchodním trhu s pohonnými hmotami
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prováděl v letech 2013-2015 sektorové šetření na trhu maloobchodního prodeje pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Dlouhodobé ošetřovné pomůže lidem, kteří se starají o své nemocné příbuzné
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce pomoci lidem pečujícím o své blízké, kteří potřebují jejich pomoc například po úrazu nebo vážné nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČNB: České pojišťovny jsou odolné a jejich kapitálová vybavenost dostatečná
Výsledky společných zátěžových testů Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní připojištění (EIOPA), České národní banky a českých pojišťoven potvrdily dostatečnou odolnost tuzemského pojišťovacího sektoru vůči případným nepříznivým šokům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Hazard z Liberce nezmizí, ale nemusíme mu stále jen vycházet vstříc
Zastupitelstvo města včera na svém zasedání podpořilo návrh Změny pro Liberec na úplný zákaz hazardu ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Děsivé muslimské čtvrti jsou rasistická propaganda, tvrdil filmař. Aby to dokázal, do jedné vlezl s kamerou... A tam ho málem zabili
Americký filmař Ami Horowitz se rozhodl zkoumat migrační krize ve Švédsku. Když se dostal do jedné z no-go zóny, byl zbit a dušen asi pěti migranty. Píše o tom server DailyMail.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier Sobotkovi: Když mají odejít socialisté z Ústecka, proč je ve straně ještě odsouzený Březina?
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka bude doporučovat členům sociální demokracie, kteří jsou trestně stíhaní v souvislosti s dotačními podvody na severu Čech, aby nepůsobili ve veřejných funkcích ani ve funkcích uvnitř strany. „Je to jejich individuální odpovědnost a tu odpovědnost za ně nemůže nést jejich politická strana,“ řekl dnes novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Jak odstranit vnitřní dluh ve financování české vědy?
Stálicí debat o české vědní politice je otázka správného poměru institucionálního a grantového financování. Tedy poměru prostředků, které výzkumné instituce získávají podle určitého klíče od státu, oproti prostředkům, které na základě soutěže v jednotlivých grantových schématech přinášejí na domovské instituce ve formě projektů jednotliví vědci či vědecké týmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Meziroční pokles cen průmyslových a zemědělských výrobců se zmírnil
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců snížily o 1,3 %. Vzrostly ceny průmyslových výrobců o 0,1 %, stavebních prací o 0,2 % a tržních služeb o 0,1 %. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 3,6 % a průmyslových výrobců o 1,3 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,2 % a tržních služeb o 0,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zákon na ochranu prezidenta nemá nic společného s omezováním svobody slova, jak řve hlavně pražská kavárna, zaznělo z ČSSD
ROZHOVOR „Je nutné stanovit hranici mezi tím, co je kritika a co jsou vulgární urážky hlavy státu, které bohužel v poslední době výrazně převažují,“ konstatuje poslanec Ladislav Velebný (ČSSD) k návrhu některých politiků trestat urážky prezidenta. Svoji vizi pak ještě upřesňuje: „Tím by se vrátil do trestního zákoníku trestný čin hanobení prezidenta republiky. Nemá to ale nic společného s omezováním svobody slova, jak řve hlavně ‚pražská kavárna‘. Například, když dnes vynadáte soudci, který má neodůvodněné průtahy, napaří vám trestný čin pohrdání soudem. To je naprosto nesouměřitelné a absurdní. I úředníci jsou takto chráněni. U prezidenta by to mělo být podobné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
„Bizzaro vídeo.“ Zeman přijel do Portugalska a místní noviny vytáhly „kompro materiál“
Informace o konci hradní kariéry slavného protokoláře Jindřicha Forejta dolehly až do Portugalska. Lisabonský deník Público neopomněl aféru zmínit ve svém článku o návštěvě českého prezidenta a do textu zakomponovat i slova jako „bizzaro vídeo“, kompromitace, kontroverze a Vatikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Celníka Rousseaua v pražské Národní galerii vidělo už 36 tisíc lidí
První tuzemská výstava Henriho Rousseaua skončí již za měsíc 15. ledna. Do paláce Kinských Národní galerie v Praze přilákala již na 36 tisíc návštěvníků. Vedle Celníka končí v lednu i výstavy Americké grafiky, Jiřího Kovandy a další projekty současného umění další ve Veletržním paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sdružení: Kvůli EET je ohroženo na 1500 živností
I kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) jsou ohroženy různé živnosti ve více než 860 z 1500 obcí, jejichž představitelé se dosud zapojili do ankety Sdružení místních samospráv. Celkem jde zhruba o 1470 provozoven, například pohostinství a obchodů, které sdružení označilo v podkladech pro dnešní tiskovou konferenci za zanikající, zaniklé nebo ohrožené. Ministerstvo financí označilo anketu za „účelově zkreslenou a politicky motivovanou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš kritizoval Českou poštu za netransparentní hospodaření
Česká pošta by měla vyhovět oprávněným požadavkům na růst platů. Dále by měl státní podnik rozkrýt své hospodaření, které je netransparentní, řekl dnes novinářům ministr financí Andrej Babiš (ANO). A pokud se poště nedaří, měly by se snížit i odměny managementu, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Je krásné, že se prezidentu Havlovi na Ukrajině dostává takové cti
Pracovní návštěvu Ukrajiny zahájil ve čtvrtek Daniel Herman v Kyjevě, kde se setkal s představiteli ukrajinského kulturního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy změnily vedení, podnik očekává pozitivní změny. Zjistili jsme více
Ve vedení Českých drah proběhla rychlá obměna. Nakolik se národní dopravce může pozitivně změnit díky dvěma personálním změnám? Může se Českým drahám, podniku s obřím rozpočtem, blýskat na lepší časy? Situaci kolem drah se ParlamentníListy.cz pokusily zmapovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Elementární principy vládnutí
Pohrdám soudci a soudy České republiky, kteří porušují literu Ústavy a Listiny práv. Zákonodárci jsou jedinou organizací, která má povinnost současný stav napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Parlamentní politici si vzájemně vyčítají, kdo má větší dotační podvody
Politici v minulé i současné vládě jsou čím dál častěji v médiích skloňováni v souvislosti s dalšími a dalšími dotačními podvody, které mají vazbu přímo na členy politických stran v zastupitelských funkcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství podpoří v novém Programu ZEMĚ zemědělský výzkum téměř 260 miliony korun
Ministerstvo zemědělství (MZe) ve veřejné soutěži v novém Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017 – 2025, ZEMĚ vybralo 19 výzkumných projektů, kterým v následujících 3 až 5 letech poskytne podporu. Jsou mezi nimi projekty, které přispějí ke zvýšení efektivity postupů při výkonu státní správy v působnosti MZe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Trestně stíhaní by podle Sobotky neměli zastávat funkce
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotkabude doporučovat členům sociální demokracie, kteří jsou trestně stíhaní v souvislosti s dotačními podvody na severu Čech, aby nepůsobili ve veřejných funkcích ani ve funkcích uvnitř strany. "Je to jejich individuální odpovědnost a tu odpovědnost za ně nemůže nést jejich politická strana," řekl dnes novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Knižní novinky: Úvahy expertů o současném stavu společnosti, stejně jako román Kevina Costnera
ParlamentníListy.cz vybírají z desítek aktuálních knižních tipů ty nejzajímavější. Tentokrát se budeme věnovat například rozhovoru s historikem mapujícím temná údobí našich dějin, případně pokračování světově úspěšné románové série Cizinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Minčič: Když je loterie nástrojem daňové politiky
Poněkud kontroverzním bodem v programu schůze vlády byla informace o přípravě účtenkové loterie, která se stane součástí elektronické evidence tržeb (EET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petra Pospěchová se rozhodla odejít z MF Dnes, nechce podporovat hanění imigrantů
Redaktorka MF Dnes Petra Pospěchová se rozhodla opustit deník. Důvodem je její nesouhlas s rozdmýcháváním strachu z menšin. Přiměla ji k tomu mimo jiné i dnešní titulní strana novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Lze Vánoce a Chanuka slavit dohromady?
Svátek Chanuka, známý jako svátek světel, je někdy chápán jako židovské Vánoce. Nic není vzdálenější pravdě, protože Chanuka je oslavou makabejského vítězství nad helenizovanými Syřany. Vůbec to ale neznamená, že by židé a křesťané nemohli Vánoce slavit společně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pražské Protonové centrum uzavřelo smlouvu s norskou národní pojišťovnou
Norské zdravotní instituce a státní nemocnice prostřednictvím svých regionálních poboček národní zdravotní pojišťovny svěřily norské onkologické pacienty do péče lékařů Protonového centra v Praze. Uzavřením čtyř individuálních smluv tím Norsko urychlilo a zjednodušilo přístup svých občanů k protonové léčbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): V pěně dní se ztrácí diskuze o budoucnosti naší země
O dlouhodobých strategiích v politice a o boji s povrchním zpravodajstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda i letos přijala doporučení ministerstva financí a ČNB zatím nestanovit termín přijetí eura
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura. Česká republika proto v roce 2017 nebude usilovat o vstup do kurzového mechanismu ERM II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Chci být ministrem pacientů
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se v pražském Lichtenštejnském paláci poprvé zúčastnil veřejné diskuse se zástupci pacientských organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr obrany ocenil občanské zaměstnance
Ministr obrany Martin Stropnický dnes ocenil 25 občanských zaměstnanců resortu obrany. Za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů jim udělil děkovné listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Čtvrtina Slováků by přivítala nastolení diktatury. Parlamentní demokracie je podle nich k ničemu
Přibližně každý čtvrtý občan Slovenska vidí jako alternativu k současnému stavu demokracie zrušení parlamentního systému a nastolení diktatury. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus, který si objednala organizace INEKO. Informoval o tom web Sme.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví bude mít o dva náměstky méně, vláda schválila systemizaci
Ministerstvo zdravotnictví má od března roku 2015 do současnosti celkem 8 odborných sekcí, které vede 8 náměstků, a dále dva náměstky politické podle služebního zákona (Lenka Teska Arnoštová za ČSSD a Kamal Farhan za ANO 2011).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fišera obviněný v ROP Severozápad ukončil členství v ČSSD
Bývalý předseda ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera ukončil členství ve straně. ČTK to dnes řekl současný krajský předseda sociálních demokratů Miroslav Andrt. Fišera je jedním z 24 obviněných v nové dotační kauze ROP Severozápad. Z krajské ČSSD je mezi obviněnými ještě bývalá hejtmanka Jana Vaňhová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Home office nebude omezen. Návrh sladí praxi s právem a lépe ochrání zaměstnance
V některých médiích a na sociálních sítích se objevily názory, že novela zákoníku práce by měla ztížit či fakticky znemožnit práci z domova, takzvaný home office. Tato vyjádření se zakládají na nepravdivých a nepodložených informacích. Navrhovaná úprava neomezuje práci z domova, stávající povinnosti jsou pouze přesněji vyjádřeny, tak aby odpovídaly současné praxi, zároveň návrh ponechává možnost individuální dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jsem snad antifeministka?!
Před lety se mi stala velmi nemilá věc. Jako zaměstnavatel jsem se z trestuhodné nepozornosti dopustila hrubé chyby, přehodila dvě obálky a dvě kolegyně se dozvěděly navzájem svůj plat. Lišil se zhruba o tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman přijal již stovky podnětů
Řešení stížností a prevence šikany - to jsou hlavní problémy, které musel řešit nový školní ombudsman Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ladislav Hrzal za první tři měsíce ve funkci. Za tuto dobu přijal a vyřešil stovky podnětů z řad pedagogů, rodičů a žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ty sračky se budou hlásit! Na internetu kvete nenávist. Dejme dohromady tým mladých, který to bude oznamovat, zaznělo z Žít Brno
Brněnský zastupitel z hnutí Žít Brno Martin Freund má strach. Strach z toho, jak rychle se na sociálních sítích šíří nenávist. Mnozí lidé už jsou tak otrlí, že se nebojí šířit zlobu ani pod svým pravým jménem a věří, že se jim nic nestane. S tím se musí něco dělat, napsal politik na sociální síti Facebook. A navrhl vytvoření týmu, který by monitoroval vyjadřování lidí na sociálních sítích a v křiklavých případech by zasahoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč Česko zůstává “levnou” zemí?
České mzdy stále výrazně zaostávají za evropským průměrem. Vyplynulo to z hloubkového šetření Eurostatu, který včera zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Schválený rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2017 je přebytkový
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 15. prosince 2016 schválilo rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2017. Rozpočet je sestaven jako přebytkový, příjmy jsou stanoveny v celkové výši 6,446 miliardy korun, výdaje pak 6,408 miliardy korun. Rozpočet byl schválen 48 členy zastupitelstva z 63 přítomných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: „Být při tom“
Byla jsem pár dní při tom, smím-li lehce parafrázovat název geniálního filmu Blakea Edwardse. A nebyla jsem sama, v Aleppu byly desítky novinářů ze všech koutů světa, Norskem počínaje a Japonskem konče. Pro mě bylo ale nejzajímavější právě ono „být při tom“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM v Olomouci pomohli dětem v Ugandě
Zaměstnanci pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci pomohli dětem v Ugandě koupí rukodělných výrobků rodin podporovaných dětí a výrobků z tamních surovin, zejména z kávy a kakaových bobů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelný příběh ústecké dálnice. Přečtěte si, co všechno se kolem její stavby semlelo
Čeští řidiči se budou moct kochat, radoval se před pár dny ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok v médiích. Dálnice D8 z Prahy do Drážďan, která bude v sobotu 16. prosince otevřena totiž vede i přes Chráněnou krajinnou oblast České středohoří. Možná i kvůli tomu to s jejím dokončením nebylo nijak snadné. Překážky jí do cesty kladli ekologičtí aktivisté i sama příroda. S výstavbou této dálnice se přitom počítalo ještě za tzv. druhé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kvůli muslimské invazi se bude muset měnit Ústava. Podle té současné si tu prý mohou dovolit prakticky cokoliv
V reakci na masový příliv muslimů do Evropy se začne měnit česká legislativa, a to i některá ústavní práva. Rok 2017 bude v tomto ohledu zlomový. Ústavní právníci společně s politiky začnou připravovat možné konkrétní úpravy nynějších zákonů. Je připraveno několik konferencí a odborných diskusí. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes s tím, že jednu z odborných diskusí právě dnes pořádá ve Sněmovně ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka: Sankce proti Rusku budou účinné, pokud je udrží USA i EU
Evropská unie a Spojené státy by měly v otázce sankcí vůči Rusku postupovat společně, navrhl na summitu evropské osmadvacítky český předseda vlády Bohuslav Sobotka. Pokud mají být účinné protiruské sankce, na jejichž prodloužení se na čtvrtečním jednání premiéři a prezidenti EU shodli, je dle Sobotky třeba, aby Brusel a Washington spolupracovaly, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Rakousku odlijí zvon na počest Havla, zaduní v pražském kostele
Na počest Václava Havla dnes odlije zvon Václav zvonařská dílna Grassmayr v rakouském Innsbrucku. Bývalý československý a český prezident se v místní nemocnici před 18 lety podrobil operaci, která mu zachránila život. Zvon bude následně zavěšen a používán v pražském kostele sv. Havla. Ve své tiskové zprávě to uvedla Nadace Charty 77. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (TOP 09): Občané si zaslouží efektivnější komunikaci s úřady
Ministerstvo vnitra vypracovalo Audit národní bezpečnostní. Neshledal závažnější problémy. Na případnou migrační vlnu je policie připravena, v případě boje s extremismem by měli policisté více chránit svobody a práva ohrožených skupin a lépe komunikovat s veřejností, vnitro reagujeme i na hrozbu hybridní války, zřizuje proto útvar pro boj s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Kdo nemá dost válčení v Sýrii?
Válka v Sýrii trvá již 5 let a vyžádala si strašlivou daň-statisíce lidských životů. Přesto se najdou lidé, kterým je konec války proti mysli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda se bude zabývat návrhem Babišova ministerstva na kontrolu veřejných financí
V Česku by se do budoucna mohl zjednodušit systém vnitřních kontrol ve státní správě a na jednotlivých ministerstvech i na úrovni vlády by měly vzniknout výbory pro audit. Také by se měla zvětšit zodpovědnost úředníků. Počítá s tím návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí, který v pondělí projedná vláda. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Chovanec odhalil, co mu chodilo za sprosťárny, když Jančura zveřejnil jeho číslo. Reorganizaci by podepsal i dnes, jen ještě rychleji
Před půl rokem cloumala Českou republikou reforma policie, resp. spor o to, zda je tato reforma žádoucí. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) si za touto reformou od počátku stál a čelil kvůli tomu tvrdé kritice. Podnikatel Radim Jančura např. na svých autobusech uveřejnil telefonní číslo na ministra a umožnil tak občanům, aby Chovancovi napsali, co si o policejní reformě myslí. SMS zpráv prý ministrovi přišlo asi 500 a některé byly pěkně ostré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Sestaví vládu v Rumunsku vítěz voleb?
Předčasné volby do obou komor rumunského parlamentu, které se konaly 11. prosince, potvrdily, že ne všechny sociálně demokratické strany v Evropě stagnují. Rumunská sociální demokracie patří mezi ty nejpopulárnější. Masivní důvěru voličů získala i díky slibu zvýšení ostudně nízkých mezd a důchodů. Nicméně je otázkou, jestli lídr vítězné strany stane i v čele nové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vlastizrada Sobotky a Hermana kvůli sudeťákům? Bylo podáno trestní oznámení
Až doživotí by hrozilo premiéru Sobotkovi a ministru kultury Hermanovi, pokud by se Nejvyšší státní zastupitelství přiklonilo k důkazům Svazu českých právníků. Ten na oba vrcholné politiky v souvislosti s jejich aktivitami směrem k Sudetoněmeckému landsmanšaftu podal trestní oznámení za vlastizradu, rozvracení republiky, spolupráci s nepřítelem, zneužití pravomoci úřední osoby a účast na organizované zločinecké skupině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Ronald Reagan a EET
Pohled vlády na ekonomiku lze shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaňte to. Pokud se to hýbe dál, regulujte to. A pokud se to dál nehýbe, dotujte to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tato doba vytváří cílové feťáky. Eurospratci zotročují své rodiče. Slavný hokejový trenér hovoří z vlastní zkušenosti
Někdejší kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek má za to, že žijeme ve zvláštní době, kdy děti zotročují rodiče. „Tato doba vytváří cílové feťáky,“ tvrdí dokonce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Na Prahu 11 se vrací jihoměstské Palermo
Dne 15.12.2016 schválením rozpočtu hlasy ANO/ TOP 09/ KSČM/ ODS/ JM-ND/ ČSSD a dvěma přeběhlíky z HPP 11 vznikla nová koalice na Praze 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejsem naivní beruška, ujistil Petr Gazdík. Pak se vyjádřil o Michalu Horáčkovi
Michal Horáček není prezidentským kandidátem hnutí STAN. V rozhovoru pro server iDNES.cz to uvedl jeho předseda Petr Gazdík. Uvedl také, že probíhá vyjednávání s dvacítkou regionálních a celostátních stran a hnutí o vzniku společného subjektu, který by šel do příštích parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jak se buduje odvětví
Na konci roku 2014 jsem do Plzně obdržel první elektrickou jednokolku. Nebyl jsem první, kdo ji v Čechách měl, ale byl jsem pravděpodobně první, kdo ji bral vážně. Po prvních „krůčcích“ jsem věděl, že bude vše jinak. A bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09 má detailní vyúčtování kampaně
TOP 09 je lídrem v transparentnosti kampaní mezi českými parlamentními stranami. I tentokrát zveřejňuje detailní přehled nákladů na volební kampaň pro krajské a senátní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Přijďte si do Nové budovy Národního muzea připomenout atmosféru vánočních svátků v retro stylu!
Atmosféru vánočních svátků tak, jak probíhaly v druhé polovině 20. století, budou moci všichni malí i velcí návštěvníci okusit v Nové budově Národního muzea. Na sobotu 17. prosince 2016 je pro ně od 11.00 do 17.00 hodin připraven doprovodný program k výstavě Retro, jednoduše nazvaný Retrovánoce. Kromě společného zdobení vánočního stromku čekají na všechny příchozí výtvarné dílny, fotokoutek či retro kvíz o hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nad Trumpovou vládou prý musí jásat každý konzervativec. I Roman Joch se přidal
Ředitel Občanského institutu a někdejší poradce expremiéra Petra Nečase Roman Joch v pátečních Lidových novinách jásá nad složením kabinetu 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Ačkoli podle vlastních slov nevěřil, že Trump může být dobrým prezidentem, tak teď se mu zdá, že jako konzervativec může být spokojen, protože se rodí americká vláda snů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Situace v Aleppu je skutečně katastrofální
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zastupoval ČR na zasedání Evropské rady v Bruselu. Lídři členských zemí EU jednali o situaci v Sýrii, o vývoji migrace, posílení bezpečnosti a obrany a dokončení ratifikace asociační dohody s Ukrajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
My za dotační rozkrádačku v Ústí nemůžeme, odmítá Sobotka. A ve straně ji prý chce využít proti Chovancovi
Policie rozkrývá další korupční kauzu na severu Čech, která se týká rozkrádání evropských dotací. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je však v klidu, protože podle jeho názoru jde o příliš vzdálenou minulost. Lidové noviny a MF Dnes Sobotku varují, že by se měl mít na pozoru, protože kauza ROP Severozápad se dotýká i dnešní ČSSD. Ohrožen může být především místopředseda strany a ministr vnitra Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vzmužený předseda Juncker
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve vysílání německé televizí stanice ZDF prohlásil, že nápad některých evropských politiků přijmout další protiruské sankce, tentokrát kvůli situaci v Sýrii, je naivní a nepřispívá k vyřešení situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vítězství Asada a syrské armády, zaznělo z ČT k dění v Sýrii
Sýrie byla mimo jiné dnešním tématem summitu EU v Bruselu. A samozřejmě že nechyběla ani diskuse o migrační krizi. Informace přinesl pořad Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Zpoplatnění parkování u blanenské polikliniky je nesmysl
Parkoviště u blanenské polikliniky a nemocnice se vybudovala proto, aby zvýšila komfort pacientů. Ne aby se na nich vydělávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Celostátní konference KDU-ČSL bude jednat o situaci v České republice
V Praze se dnes schází celostátní konference KDU-ČSL, která je nejvyšším lidoveckým orgánem v době mezi sjezdy a má zodpovědnost za činnost strany. Zabývat se bude politickou situací v Česku, ale i aktuálními tématy, která řeší Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Zákaz kouření po dlouhých jednáních konečně prošel
Několik měsíců trvající boj o novou podobu tzv. protikuřáckého zákona je u konce. Alespoň v Poslanecké sněmovně. V minulém týdnu návrh zákona poslanci schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Diktátor Putin je nutný, udělal pořádek. NATO si potřebovalo vytvořit nepřítele. Vadí mi, když naši politici radí Číně, že má dodržovat lidská práva. Klavírní virtuos Kvapil promlouvá
ROZHOVOR Profesor Radoslav Kvapil, který je označován za nejlepšího interpreta české klavírní tvorby, říká, že nelze demokracii vyvážet a v některých podmínkách nemůže fungovat vůbec, například v Číně. Putin v Rusku udělal pořádek. NATO provokuje Rusko a vojensko-průmyslový komplex USA podněcuje války a způsobuje nestabilitu. To je i příčinou migrační krize, při jejímž řešení EU naprosto selhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klusáček (ČSNS): Chudnutí a růst, aneb HDP versus HND
Také máte pocit, že ačkoliv pořád slyšíme, že české HDP roste, pociťujeme tento růst ve své peněžence jen minimálně nebo vůbec ne? Máme se stále tak nějak stejně. Jak je to možné při téměř nepřetržitém růstu nominálního HDP?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Komínek (SVAZ): Právo na informace je jen další trhací kalendář
Zdraví lidu asi přestalo být veřejným zájmem. Kdyby bylo, při množství lékařů v Poslanecké sněmovně a v Senátu, tak by zdravotnické právo nemohlo být v tak tristním stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist