Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.010x, což odpovídá cca 209.236-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

STEM: Volební preference - prosinec 2016
V říjnu preference odrážely emotivně vzepjatou situaci těsně po volbách. Obraz počátku prosince ukazuje určité zklidnění. Sociální demokracie si dílčím způsobem polepšila, komunisté trochu ztratili, hnutí ANO neroste. I tak je rozdíl v modelu mezi vedoucím ANO a druhou ČSSD 13 procentních bodů. Zdá se, že v povědomí lidí se osamostatňuje hnutí STAN, což nechává TOP 09 těsně nad hranicí volitelnosti. Okamurova SPD tentokrát na pětiprocentní práh nedosáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Eva Zahradníčková popsala šokující zážitky z uprchlického tábora v Řecku
Eva Zahradníčková je dobrovolnice, pravděpodobně rekordmanka v ČR, co se týče počtu výjezdů na pomoc uprchlíkům v uprchlických táborech. Nyní poskytla rozhovor serveru Britské listy, který jej zveřejnil na Youtube.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Eman Ghalebová: Dopis ISIS
Svůj dopis nehodlám začínat pozdravem ,,Al-salam aleykum" ( Mír s vámi), ale prokletím, které vznáším do nebe každým dnem, každou modlitbou. Nebudu vás zdravit mírem ani dobrem, protože jste nositelé zla a nenávisti. Nechci vás zdravit ani vás nechci oslovovat jako lidi, protože zkrátka v sobě nenesete špetku lidskosti. Tuto skutečnost nelze bohužel vyvrátit, kvůli vám a kvůli těm, kteří za vámi stojí. Ale prosím, přestaňte mít na seznamu obětí lidi, kteří mi mnoho dobra dopřáli, dopřáli mi svobodu, byli ke mně tolerantní a spravedliví víc než vy. Přestaňte jím být strachem!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Politika Marksové – štěnice na sociálních ubytovnách v Brně
Píše se rok 2016 a na ulicích v Brně jsem za 15 minut potkal 5 žebrajících o peníze na jídlo a navíc jsem se dozvěděl, že v ubytovnách v centru Brna je nesnesitelná špína, zápach a ohromné množství štěnic. Ministryni Marksovou z ČSSD to ale nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rok 2017 ve zdravotnictví
Ministerstvo představuje plánované změny, opatření a zákony ve zdravotnictví v roce 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nález portrétu Susanne Stiassni
Vilu Stiassni nechali postavit manželé Alfred a Hermine Stiassni, jejichž portréty také mohou návštěvníci vidět v interiéru. Dosud nikdo nečekal, že existuje i třetí portrét zpodobňující jejich dceru Susanne. I ten se stane součástí expozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rehabilitační klinika Malvazinky má spokojené zaměstnance
Rehabilitační klinika Malvazinky uspěla v celostátním žebříčku nejlepších nemocnic „Nemocnice ČR 2016“. V kategorii „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic“ obsadila v rámci kraje Hl. m. Praha třetí místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ľubomír Huďo: Tvrdý kult osobnosti Václava Havla v českém a slovenském mainstreamu
Ľubomír Huďo připomíná skutečné "zásluhy" a lži posledního československého prezidenta - posvátného "disidenta", na nějž u příležitosti pátého výročí úmrtí novinářský mainstream opět pěje ódy také na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vánoční vysílání Českého rozhlasu České Budějovice – přání, pohádky, koncerty
Vánoční atmosféru do domovů všech Jihočechů přinese vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Po celý rok na svých vlnách 106,4 MHz nabízí vše podstatné z kraje, ale hlavně radost a zábavu. Od Štědrého dne do Štěpána je pro posluchače připravena tradiční nadílka příjemné hudby, krásných pohádek, vzpomínání i rozjímání.mání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Němci zuří a politici se po útoku v Berlíně snaží zabránit masovým odvetným útokům na muslimy, varuje Palata
Němečtí vládní politici mají strach, aby nedošlo k vlně odvetných útoků na muslimy. Proto se snaží tlumit rozhořčené reakce na pondělní vražedný útok na vánoční trh v centru západní části Berlína. V dnešní Mladé frontě Dnes o tom píše Luboš Palata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Horoucí výmysly Miloše Zemana
Je nutné si položit otázku: Jak dlouho nás ještě bude Zeman vodit za nos? Jistě, vrcholní politici zřídka kdy mluví pravdu, ale mýty a výmysly u nynější prezidenta se zdají být vrozené. Patrně se s tím již narodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vlivný poslanec ČSSD Tejc: Je zbytečné strašit, že se ocitneme pod nadvládou Moskvy. Zřizování Chovancova „odboru cenzury“ nic dobrého nepřinese
ROZHOVOR Vlivný poslanec ČSSD Jeroným Tejc, který bude kandidovat na prvního místopředsedu strany, říká, že prezidentské volby v USA i Brexit ukázaly, jak jsou političtí komentátoři, samozvaní analytici i část evropských elit vzdáleni od lidí a jejich názorů. Je podle něj zbytečné strašit tím, že bychom se ocitli pod nadvládou Moskvy. „Ve svobodné a demokratické společnosti by měl stát ponechat lidem možnost vytvořit si názor na věci jim samotným. Zřizování ‚odboru cenzury‘ nic dobrého nepřinese,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Pod lampou - kritika Halíka, 5. část
Pátá část interview doplněná komentářem sekretářů Byzantského katolického patriarchátu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Panenka: Obamův rodný list je skutečně podvrh. Média usilovně mlčí
Lukáš Panenka si všímá zprávy, která "kupodivu" nepovšimnuta proběhla americkým tiskem, ačkoli má potenciál stát se tím nejzásadnějším, co se v americké politice stalo od zvolení Donalda Trumpa prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Odmítáme vznik Chovancova „ministerstva pravdy“
Motto: Zřídka se stává, že by se svoboda jakéhokoli druhu ztratila celá naráz. (David Hume)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Veselé Vánoce, Řecko. Za 16 miliard budou hodně veselé! A co naši senioři?
Po uši zadlužené Řecko, které stále chce všemožné odpisy a odklady svého dluhu dá na Vánoce "prémii" svým důchodcům ve výši cca 16 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Daniel Beneš potvrzen v pozici předsedy představenstva Skupiny ČEZ
Dozorčí rada ČEZ dnes svou volbou potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období. „Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování Skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou, pro niž je Skupina ČEZ hlavním garantem energetické bezpečnosti a soběstačnosti,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Vítězný návrh je srozumitelný a čitelný
Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov už má svého vítěze. Odborná porota se rozhodovala mezi třemi koncepčními studiemi. Konečný vítěz, pražské studio UNIT architekti, by měl být po potvrzení Radou města Pardubic pověřen zpracováním regulačního plánu pro novou pardubickou čtvrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čím dál více lékařů považuje elektronické spojení s pacienty za základní kámen komunikace, ukázal průzkum
Valná většina lékařů už v komunikaci s pacienty i pojišťovnami upřednostňuje elektronické nástroje. Devět z deseti vnímá elektronickou komunikaci jako formu minimálního kontaktu srovnatelnou s konzultacemi po telefonu nebo přímo v ordinaci. Vyplynulo to z průzkumu společnosti CompuGroup Medical Česká republika (CGM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Kreml vyhazuje miliardy, ale důchody vyplatí později
Je to převzato z jednoho ruského webu. Moskva utratí 10 miliard rublů za Park budoucnosti. Někteří důchodci dostanou mizernou penzi 5000 rublů (v přepočtu 2000 Kč) později, protože chybí peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Demence nemusí přijít jen ve stáří
Již 3. ročník benefičního koncertu s názvem Nezapomenutelný večer, který má za cíl vybrat prostředky na poradenství pro lidi postižené demencí a jejich rodiny a také upozornit na jejich nelehký osud, včera navštívil i radní hl. m. Prahy Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): O pseudosvětě a zahnutých banánech
Vyhláška EU o zahnutosti banánů. To je pseudosvět, který jako spotřebitelé chápeme. Zapadá to do představy, že Brusel vymýšlí zbytečná nařízení a snaží se narovnat od přírody zahnuté banány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pro cestování veřejnou dopravou v Moravskoslezském kraji platí nové tarify
Cestující veřejnou autobusovou dopravou čekají od začátku příštího roku změny v cenách jízdného. Valná hromada společnosti Koordinátor ODIS schválila nové tarify pro rok 2017. Změny pocítí zejména Ostravané a cestující do krajského města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Šrámek se setkal se stipendisty novinářských programů
Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek přijal 21. prosince 2016 v Černínském paláci skupinu mladých novinářů z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Makedonie, Moldavska, Ruska a Ukrajiny. Novináři se účastní programu novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship a od začátku prosince působí v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vojtěch Merunka: Otevřený dopis k článku profesora Pulce
Otevřený dopis k článku profesora Radima Pulce, zveřejnému na blogu Mladé fronty Dnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Předvánoční dárek Babišovi. Podle průzkumu má nyní pořádný náskok před ČSSD
Pokud by se v prosinci konaly volby, vyhrálo by je hnutí ANO následované s větším odstupem sociální demokracií a komunisty. Vyplývá to z volebního modelu, který na základě průzkumu stranických preferencí sestavila agentura STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
„Migrant mi nadával, že bych potřebovala pořádně o*ukat. Zveřejnila jsem to a zablokovali mě.“ Známá německá modelka popisuje strašlivé zážitky a dění v zemi
Známá německá modelka a publicistka Anabel Schunke poskytla rozhovor redaktorovi serveru Infowars Paulu Josephu Watsonovi. Schunke tvrdí, že život v Německu se po otevření hranic migrantům z Blízkého východu změnil k horšímu. Ženy se bojí vycházet a ona samotná pro své názory dostává od migrantů agresivní e-maily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Přání jihomoravských Zemanovců
Strana Práv Občanů (dříve Zemanovci) jihomoravské krajské organizace přeje všem občanům nejen Jihomoravského kraje krásné Vánoce a PF 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Musíme použít sílu! Francouzský generál se po berlínském útoku vážně naštval
Konec bezstarostnosti. Musíme už použít sílu, uvedl mimo jiné náčelník francouzského generálního štábu Pierre de Villiers. Jeho prohlášení si všímá server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Já tu nechci radikály, jí chci mírové soužití všech kultur. Ministr Herman si psal se čtenáři
Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman se jal znovu odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Došlo i na myšlenku, zda by ministerstvo kultury mohlo vytvořit seznam seriózních internetových webů, na kterých by bylo možné najít věrohodné informace. Jak by se poznal takový „seriózní web“ uznaný ministerstvem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pirát uspěl ve sporu o informace, firmy je musí poskytovat
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský vyhrál soudní spor nad dceřinou společností Pražské plynárenské o poskytování informací. Společnost Pražská plynárenská Servis distribuce, a.s., mu odmítla poskytnout informace o odměnách vedení s tvrzením, že se na ní nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Městský soud v Praze ale rozhodl, že i tato společnost je tzv. veřejnou institucí a informace poskytovat musí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka otevřel s ministryní Valachovou nové prostory sekce sportu a mládeže MŠMT
Předseda vlády Bohuslav Sobotka otevřel ve čtvrtek 22. prosince 2016 společně s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou nové prostory sekce sportu a mládeže MŠMT na pražském Senovážném náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MIRD: Podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení
Dnešního dne byl podán prezidentu republiky, ministru spravedlnosti, předsedovi Nejvyššího soudu, předsedovi Vrchního soudu v Praze a předsedovi Krajského soudu v Plzni podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení o kárné odpovědnosti tří soudkyň Krajského soudu v Plzni. V podrobnostech odkazuji na níže uvedený text podání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Konec party Bradáčová Ištvan Šlachta, vyškolené na americké ambasádě. Komentátor doufá v návrat do demokratických kolejí
O dýmu z pistole a konci BIŠ se rozepsal na serveru NeviditelnýPes.cz Václav Vlk st. Zkratka BIŠ je podle něj vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, olomoucký státní zástupce Ivo Ištvan a bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rut (SZ): Prahy 3 - netransparentní rozpočet a embargo na výběr provozovatele farmářských trhů
Zastupitelstvo městské části Praha 3 odmítlo zařadit do programu dva body navrhované klubem ŽNS - Výběr provozovatele farmářských trhů na Jiřího z Poděbrad a stažení žádosti o změnu územního plánu týkající se Nákladového nádraží Žižkov. Projednalo dále rozpočet na rok 2017, který považujeme za netransparentní a plýtvavý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ještě chvíli a budeme si žít jako v ráji...
Sdělení v názvu mohu doložit nepatrnými příběhy, u kterých jsem byl během jednoho dne svědkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): V Brodě zrušili vánoční trhy a ve Zlámané Lhotě taky!
V reakci na masakr v Berlíně zrušili v Uherském Brodě vánoční trhy, tento chvályhodný počin budou jistě následovat další a další strategická místa v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Použití parkovacích automatů a Virtuálních parkovacích hodin v době Vánočních svátků
Pro parkování v tzv. smíšených (fialových) a v tzv. návštěvnických (oranžových) parkovacích zónách si motorista v období Vánočních svátků nemusí pořizovat parkovací oprávnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Čtyři ulice v Horních Počernicích projdou rekonstrukcí
Rekonstrukce povrchu, instalace dešťové kanalizace a montáž zpomalovacích prvků čeká ulice Dolská, Meziluží, Bříšťanská a Machovská v Horních Počernicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krajské kolo soutěže o internetové bezpečnosti vyhrál student z Havířova
Téměř tři tisíce žáků a studentů ze 72 základních a středních škol Moravskoslezského kraje se poprvé zapojilo do celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Krajské klání dnes rozhodlo o vítězi, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole. To se bude konat v Praze v Mezinárodní den Bezpečného internetu (7. 2. 2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení vyzvali Šlechtovou, aby nebrzdila zákon o sociálním bydlení
Obecní zastupitelé za Stranu zelených vyzvali dopisem ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO), aby svými připomínkami nebrzdila přijetí zákona o sociálním bydlení. Chtějí, aby byl zákon, který měl podle původních představ platit už od ledna 2017, schválen alespoň do podzimních sněmovních voleb. Text dopisu dnes získala ČTK. Vyjádření ministryně ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích
Požadavek na navýšení počtu nejen pro region Rychnovska, ale pro celý Královéhradecký kraj a snížení zátěže na silnicích. To jsou nyní nejpalčivější problémy, které řešil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán během své první návštěvy závodu Škoda Auto v Kvasinách, a to i za účasti senátora Miroslava Antla a zástupců vedení kraje, policie i starostů z Rychnovska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka poděkoval izraelskému velvyslanci
Předseda vlády Bohuslav Sobotka poděkoval izraelskému velvyslanci Garymu Korenovi za jeho činnost u příležitosti ukončení jeho mise v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Obviněná exhejtmanka Vaňhová pozastavila členství v ČSSD
Bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes pozastavila členství v ČSSD. ČTK to řekl místopředseda chomutovské ČSSD Miloň Houda. Vaňhová, která čelí s dalšími 23 lidmi obvinění v aktuální kauze machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad, byla předsedkyní stranické buňky v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ztratili jsme pokoj v Kristu, proto přišel útok v Berlíně. Kardinál Vlk se před svátky zamyslel v rozhlase
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl kardinál Miloslav Vlk. Mimo jiné se vyjádřil k terorismu i k uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Omezovat naše výdobytky je cesta do pekel. Poslanec ČSSD promlouvá o humanitě a solidaritě, kterých se nesmíme vzdát
ROZHOVOR „Omezování, zastavování, ať už vánočních trhů, nebo jiných aktivit, nahrává teroristům či kriminálníkům,“ říká poslanec ČSSD Antonín Seďa, člen výboru pro obranu a také komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství, v souvislosti s útokem v Berlíně. „Evropská unie je založena na svobodě, demokracii, humanitě, solidaritě a podobně, tahá za kratší konec provazu než muslimské země, které ve své podstatě tyto atributy až tak nemají. Na druhou stranu ale omezovat tyto výdobytky, by byla cesta do pekel, protože na nich západní civilizace stojí a padá,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Držíme si dvě želízka v ohni?
Víceproudá nebo vícekolejnost české zahraniční politiky je patrná už od listopadu 89. Existovala za prezidenta Václava Havla, jeho nástupce Václava Klause i nyní za Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Multikulturní ministr Daniel Herman si nevidí do úst!
Pan Herman si myslí, že nás mohou zachránit pouze imigranti, což je jeho již několikáté selhání ve funkci ministra!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Proč asi všichni teroristé ztrácejí pasy?
Jan A. Mařenka se ptá, co se stalo s imigrantem, který si odskočil z kamiónu smrti do policejní cely, a pak beze stopy zmizel, a jestli pomůže krvavá vánoční pohádka o zapomnětlivém saláfistovi Merkelové přežít do podzimních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český podnikatel si nechal změnit jméno po Trumpovi. Je to prý legrace, ale i závazek
I v České republice žije Trump. A to přitom není s nově zvoleným republikánským prezidentem Donaldem Trumpem v žádném příbuzenském vztahu. Informace o podnikateli Martinu Trumpovi přinesl server Tn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze má nové přístroje za miliony pro pacienty s roztroušenou sklerózou
Netradiční vánoční dárek obdržela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze od Nadačního fondu IMPULS. Dva moderní přístroje pro diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy za více než 3 miliony korun poslouží pacientům RS centra zdejší Neurologické kliniky. Centrum poskytuje již nyní komplexní péči na světové úrovni, díky daru nadačního fondu se péče o pacienty ještě zlepšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zděšený princ Charles varoval před růstem nenávisti. Zdá se mu prý, že se vrací třicátá léta
Rostoucí nesnášenlivost vyvolává obavy z návratu třicátých let, myslí si britský princ Charles. Uvedl to alespoň v rozhlase BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ulici U Arborky v Satalicích čeká rekonstrukce
Kompletní rekonstrukce čeká ulici U Arborky v městské části Praha - Satalice. Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru nejvýhodnější nabídky, kterou předložila společnost Pragis, a. s., s nabídkovou cenou 7 350 539 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Handicapovaní autoři výtvarných děl převzali Cenu hejtmana MSK
Ocenění za ojedinělá výtvarná díla zdravotně znevýhodněných autorů předal v Galerii výtvarného umění Ostrava hejtman MSK Ivo Vondrák. Soutěž každoročně vyhlašuje Krajský úřad Moravskoslezského kraje. V letošním XIII. ročníku odborná porota hodnotila 12 (převážně výtvarných) děl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Proboha, neposuzujte inteligenci národa podle eurocosi Jourové
Hrozně nerad používám nespisovné, natož vulgární výrazy. Ale to, co se děje nyní to je prostě takový ……….., že to snad jinak ani vyjádřit nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vedení DPP se dohodlo s odboráři. Kromě vyšších mezd zaměstnanci získají i lepší benefity
Generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Martin Gillar spolu se zástupci odborových organizací DPP dnes podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě, který tu stávající prodlužuje až do roku 2020. Tento krok považují obě strany za rozumný kompromis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Milí Němci, máte, co si zasloužíte. Jiří Vyvadil vyzývá sousedy, ať se konečně vzpamatují
„Milí Němci, máte to, co si zasloužíte,“ napsal v souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně advokát Jiří Vyvadil na serveru VašeVěc.cz. Každý národ má podle něj takovou vládu, kterou si zaslouží a nebo ještě přesněji, kterou si zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Je žalostné, jak se Brusel staví k imigraci. Riziko, že se hráz z Turecka prolomí, je velké. A Trump, impotence ČSSD a Babiš se Zemanem… Jana Černochová o tom, co nás čeká
ROZHOVOR První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová se domnívá, že posilování ruské propagandy a rozmach dezinformačních zpravodajských webů je prokazatelným faktem, který potvrzují i zprávy našich zpravodajských služeb. Donald Trump podle ní až tak velké změny v zahraniční politice nepřinese. Babiš bude s blížícími se volbami stále více dělat, že nepatří do vlády. A jaké události byly klíčové v roce 2016 a co očekává od roku 2017?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Úroveň bezpečnostních opatření odpovídá úrovni politiků
Bezpečnostní opatření v kontextu přívalu nelegálních imigrantů jsou nedostatečná. Cizinecká policie koná nedostatečně při prověřování podezřelých osob. Politici stále mlží a neinformují ve veřejnoprávních médiích o skutečném stavu věci obyvatelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úspěšný start české crowdfundingové platformy finGOOD. Od investorů získala první miliony
Na českém start-upovém trhu se úspěšně etablovala nová crowdfundingová platforma finGOOD, jejímž cílem je umožnit drobným českým investorům vložit své prostředky do rozvoje zajímavých českých firem. Prvními investičními příležitostmi byly společnost ELTON hodinářská, výrobce tradičních hodinek Prim, a firma Reval, jež se věnuje výrobě reklamních předmětů. V obou případech došlo k naplnění investičního cíle již několik dní před vypršením termínu, do kdy se mohli investoři zapojit. Další investiční příležitosti firma uveřejní v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Neuvěřitelné nákupy ministerstva obrany
Česká zbrojovka Uherský Brod, která vyhrála zakázku na dodání neprůstřelných vest pro českou armádu, vesty dodat nemůže, protože maskovací potisk látky, ze kterého jsou vesty ušité, nevyhovuje podle Úřadu pro státní kontrolu jakostí českému obrannému standardu. Tak se holt koupí vesty z USA, které ale pro změnu nejsou kontrolovány vůbec…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putin, otázky a výzvy
Velká tisková konference prezidenta Putina je naplánována na čtvrtek 23. prosince v 10 hodin SEČ. Jen málo kdo ví, že se akreditovalo 1.437 žurnalistů a jakou část jejich otázek zabere vnitřní a vnější politika a s nimi spojené výzvy. Jestliže si musíme zvykat na dění doma a ve světě, které během jednoho dne (v tomto případě pondělí 19. prosince), obsahuje otravu více než 50 lidí v irkutské oblasti, vraždu 12 lidí v Berlíně s desítkami zraněných, vraždu diplomata a třech dalších osob v Ankaře, střelbu 24 letého Švýcara v muslimském centru v Curychu s jednou mrtvolou nalezenou v blízkosti centra, střílení v blízkosti amerického velvyslanectví v Ankaře po atentátu na ruského velvyslance, a dnes ve Wiesbadenu na obyčejné chodce, bude mít každé Putinovo slovo - bez ohledu na kvalitu otázek, svůj specifický význam, váhu a následky. Jaké? Nechť si je každý čtenář představí sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kalendář vrchních sester Thomayerovy nemocnici pokřtili herci Matásek a Šťastný
Vrchní sestry Thomayerovy nemocnice nafotily a pokřtily v pořadí již druhý kalendář. Ústředním tématem ročníku na rok 2017 byly významné mezinárodní dny, a to zdaleka nejen - jak by se u nemocnice dalo očekávat - s lékařskou tématikou. „Například občas každý někomu pije krev. Znázornily jsme tedy pana primáře, jak mu jeho kolegyně pijí krev,“ uvedla příklad netradičního pojetí kalendáře jeho iniciátorka, vrchní sestra interního oddělení Thomayerovy nemocnice, Karolína Vaicová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kvalitní spánek ovlivňuje naše zdraví i délku života
Spánek a sny byly vždy předmětem mytologie a přisuzovala se jim mytická moc. Jeho kvalita a množství má vliv na naše zdraví i délku života. Nedopřejeme-li dlouhodobě našemu tělu dostatek odpočinku nebo je náš spánek nekvalitní, může to mít vliv na vznik kardiovaskulárních chorob a dalších nemocí. Jak dlouho bychom měli spát? Jaký vliv mají na klidný spánek elektronická média? A jak je to se spánkem na dovolené a při cestování?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hon na teroristu v Německu
Po krutém útoku teroristy či teroristů v centru Berlína, nedaleko Kurfürstendammu, na návštěvníky Vánočních trhů, pokračuje německá policie v honu na teroristu, který s nákladním automobilem tento útok provedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čechovi podezřelému z toho, že chtěl k Islámskému státu, hrozí doživotí
Státní zástupce dnes podal obžalobu na mladého Čecha podezřelého z toho, že se chtěl přidat k organizaci Islámský stát. Za přípravu terorismu mu hrozí až výjimečný trest. Na svých internetových stránkách to uvedl Český rozhlas (ČRo). Výjimečný trest zahrnuje i doživotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Povánoční slevy se nemusí nevyplatit
Čeští spotřebitelé se každoročně těší na povánoční slevy a výprodeje. Jak ale ukazují zkušenosti pozornějších zákazníků a šetření prováděná dozorovými orgány, deklarované slevy často žádnými slevami nejsou. Co je dobré mít na paměti, abychom „výhodné“ koupě posléze nelitovali? Na co si dát pozor, abychom díky slevám opravdu ušetřili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Bezpečí občanů zajišťují zesílené policejní hlídky
Hlídky policistů budou v těchto dnech potkávat v ulicích města Olomoučané. Jedná se o součást zesílených bezpečnostních opatření, přijatých v souvislosti s pondělním útokem v sousedním Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Glenn Greenwald: Demokraté, Trump a nepoučení z Brexitu
Paralely mezi šokujícím Brexitem a ještě více šokujícím zvolením Donalda Trumpa jsou zdrcující. Elity se napříč politickým spektrem agresivně sjednotily v odmítnutí obou událostí. Stoupenci Brexitu a Trumpa byli (oprávněně i neoprávněně) v médiích soustavně pomlouváni jako primitivové, hlupáci, rasisté, xenofobové a blázni. V obou případech novináři trávili dny na Twitteru, navzájem se ujišťovali o svých pravdách i zaručených vítězstvích. A poté, co byl nárok elit na dominanci rozdrcen, vrhli veškerou svou energii na obviňování všech, s výjimkou sebe samých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation dokončila dodávku tramvají do Brna
Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila významný projekt dodávek nových tramvají pro město Brno v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun. Škoda Transportation v těchto dnech předala tamnímu dopravnímu podniku poslední ze série celkem dvaceti vozidel typu 13T (Elektra).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Za toto jí může hrozit smrt! Mladá muslimka z Teplic napsala výhružný dopis teroristům: Proklínám vás, proklínám velmoci, které vás podpořily...
Otevřený dopis napsala islamistické organizaci ISIS mladá česká muslimka Eman Ghalebová, která se veřejně angažuje zejména v Teplicích. Zveřejnila jej na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman kandidovat bude. Tento muž má o tom jasno
Komentátor Pavel Jégl se na serveru Tiscali.cz zamyslel nad prezidentskými volbami v roce 2018. Podle jeho slov současná hlava státu Miloš Zeman do voleb půjde. A to s Agrofertem ministra financí Andreje Babiše (ANO) v zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Skauti přivezli na hejtmanství Betlémské světlo
Betlémské světlo, které je symbolem přátelství a míru, se v úterý rozhořelo ve vestibulu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Od skautů převzal plamínek náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Vrchní soud upozornil na orwellizaci státních institucí
Vrchní soud v Praze vyhodnotil, že odposlechy, díky kterým byl D. Rath odsouzen, byly nezákonné. Je to velmi varující signál týkající se toho, že dnes mají policie a státní zástupci možnost odposlouchávat v podstatě kohokoli a kdykoli…Když to přespříliš benevolentní soudce dovolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Starosta Uherského Brodu zrušil vánoční trhy. Kvůli bezpečnosti
Uherský Brod je bez vánočních trhů. Jde o opatření, které město zavedlo v souvislosti s berlínským masakrem. Zvýšená opatření navíc budou platit pro všechny akce v Brodě do konce roku 2016, píše Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tunisan Amri prý na internetu zjišťoval, jak připravit výbušniny
Tunisan Anis Amri, podezřelý ze spáchání útoku na berlínský vánoční trh, podle listu The New York Times na internetu zjišťoval, jak připravit výbušniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Bezpečnostní rada projednala preventivní opatření policie
Hejtman MSK Ivo Vondrák včera svolal Bezpečnostní radu Moravskoslezského kraje v souvislosti s útokem na civilisty v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Reakce předsednictva krajské tripartity na vyjádření ministra průmyslu k OKD
Prohlášení předsednictva tripartity MS kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Skupina SYNOT nyní také v Gruzii!
Skupina SYNOT pokračuje ve svých expanzích. Právě včera otevřela velké kasino na pomezí Evropy a Asie – v Gruzii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Právě vychází nový Katalog produktů na příští rok 2017
ČSÚ vydává Katalog produktů na rok 2017. Obsahuje 274 typů datových souborů. Díky tomuto harmonogramu získáte přehled o tom, kdy budou v příštím roce publikovány základní statistické výstupy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová dodává, co nikdo neřekl k masakrům tohoto týdne. A jde dál: „Asadova čubka“. Západ letos přišel o všechno
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Putin si ještě více připoutá k sobě Erdogana. Pozice Merkelové je velmi nahnutá a pokud prohraje volby, je to jen její vina, shrnuje dopady poněkud drsného předvánočního týdne editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se ještě vrací k okolnostem své cesty do Sýrie a pouští se do předpovědi příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje projednala preventivní opatření Policie ČR
Hejtman MSK Ivo Vondrák včera svolal Bezpečnostní radu Moravskoslezského kraje v souvislosti s útokem na civilisty v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Další facka Číně? Trump založil radu pro obchod, jejím šéfem jmenoval kritika Pekingu
Ekonoma a protičínského „jestřába“ Petera Navarra jmenoval budoucí americký prezident Donald Trump do čela nově založené Národní rady pro obchod při Bílém domě. Ve středu to oznámil Trumpův tým pro přípravu na převzetí prezidentské funkce. Informoval o tom web Ceskenoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Kolaja na ministerském zasedání zemí EU a LAS v Káhiře
Náměstek člena vlády Václav Kolaja vedl delegaci ČR na zasedání ministrů zahraničních věcí zemí EU a Ligy arabských států v Káhiře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
„I kdyby se veškerá intelektuální elita hrůzou pominouti měla.“ Bloger vyhlíží změny v následujícím roce
„Překypující, neohraničená, bezpodmínečná tolerance je poslední ctností zanikajících civilizací,“ tímto citátem Aristotela začíná své zamyšlení nad vývojem ve světě a v Evropě bloger Pavel Frýbort. Text zveřejnil server Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš: Návrh Evropské komise na obecný reverse charge nápadně připomíná bazén bez vody
Děti, když budete měsíc hodné, koupíme Vám bazén, slibují rodiče uprostřed parného léta. Děti jsou hodné a ke konci prázdnin bazén dostanou. A když budete, děti, hodné ještě jeden měsíc, napustíme Vám do něj vodu. Pointu oblíbené dětské anekdoty nápadně připomíná při bližším prozkoumání návrh na obecný reverse charge, který dnes schválilo kolegium komisařů v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Policejní razie v Berlíně hledaného Tunisana nenašla
Včera večer provedlo komando německé policie razie ve dvou berlínských bytech, kde se mohl zdržovat Tunisan Anis Amri podezřelý z pondělního útoku na vánoční trh v metropoli. Nalezen zde ale nebyl, uvedl s odvoláním na web deníku Die Welt server Ceskenoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Tak to mají spočítáno, čmoudi-lové
Tak jsem se v online mediích dočetl, že „Na „čmoudily“ už mohou ukázat lidé z celého Česka“. Nejdříve mi problesklo hlavou, že po vzoru Angely Merkel, začnou politici mluvit pravdu v otázkách imigrace a inverzní rasové diskriminace, ale spletl jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Soudní dvůr EU rozhodl, že plošné sledování uživatelů internetu je nelegální
Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že plošné uchovávání provozních a lokalizačních údajů o pohybu uživatelů na internetu je v rozporu s unijním právem na soukromí. Jedná se o klíčové rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Aby Vánoce byly bez požárů
Vánoční svátky jsou symbolem rodinné pohody, štěstí a radosti. Každoročně ale znamenají také více požárů v domácnostech, a tím pádem více práce pro hasiče. Zvláště v předvánočním shonu, při vaření, pečení a přípravách se snadno zapomene na bezpečnostní pravidla, která je potřeba dodržovat, když máme doma hořící svíčky. A ty právě v tomto období zapalujeme nejčastěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vánoce s přírodou
Ekologická poradna Hnutí Duha nabízí zamnyšlení nad tím, jak náš největší svátek uvést do souladu se skutečnými potřebami bnlízkých a životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Berlíně se vzmáhá zlost proti vládě a proti Merkelové, varoval v ČT německý publicista
Německý publicista Armin Sandmann, publicista a odborník na Německo Jaroslav Šonka a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl ve středečních Událostech, komentářích České televize debatovali o předvánočním teroristickém útoku v Berlíně. Sandmann konstatoval, že Němci už začínají mít dost prázdných frází a požadují po politicích konkrétní řešení. Němci prý dostávají zlost na vládu a na kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Copak si někdo myslel, že už je konec?
Opravdu jsou evropští politici, především tedy čelní představitelé EU, tak naivní a hloupí a mysleli si, že nebezpečí spojená s migrační vlnou do Evropy již dávno pominula a nám Evropanům již nehrozí žádné útoky ze strany teroristů či jejich spojenců?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Všichni řeší islám a Sýrii, a zatím řádí izraelská lobby. Na Britských listech sepsali všechny hrůzy a zrůdnosti, co páchá
Publicista Daniel Veselý sepsal pro server Britské listy text, v němž se snažil popsat, kolik hrůz mají na svědomí Izraelci a jak velký vliv má židovský stát na politiku Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rozhodnutí o výběru nevhodnější nabídky pro zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji
Ministerstvo zdravotnictví jako zadavatel veřejné zakázky rozhodlo na podkladu práce a v souladu se závěry hodnotící komise o výběru nejvhodnější nabídky pro část 3 veřejné zakázky, tedy zajištění vrtulníků pro Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prokurátor z New Yorku chce i po zvolení bojovat proti Trumpovi. A tak připravil pro Obamu návrh, který by mu pěkně zavařil už před nástupem
Před několika týdny se hovořilo o tom, že do Spojených států ještě před nástupem Donalda Trumpa proudí tisíce migrantů z Blízkého východu. Nyní se objevil návrh na zrušení programu, v rámci kterého byli registrováni a dále monitorováni muslimští migranti mužského pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš útočil na Merkelovou, teď o ní promluvil Telička: Musíme si jí vážit, je to lídr. A terorismus s uprchlickou krizí vůbec nesouvisí
Europoslanec Pavel Telička (ANO) zavítal do čtvrtečního Interview ČT24. Věnoval se především situaci v Německu po teroristickém útoku v Berlíně. Zdůraznil, že by teroristické útoky nespojoval s uprchlickou krizí. Mnozí lidé to sice dělají, ale Telička před kamerami vysvětloval, proč to není přesné. Došlo i na uprchlické kvóty. Hned v úvodu ocenil německou kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nominace na ocenění Pardubického kraje se uzavřou 31. prosince
Už jen do konce roku 2016 mohou zájemci navrhnout své kandidáty na ocenění Za zásluhy o Pardubický kraj a na Cenu Michala Rabase za záchranu. Pardubický kraj těmito cenami každoročně vzdává hold významným osobnostem regionu a také těm, kteří se zasloužili o záchranu života jiného člověka. Slavnostní vyhlášení a předání cen se uskuteční v první polovině roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Počet raněných, mrtvých a bezradnost. Lidé prý dostávají strach z toho, co je v médiích podáváno
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Terorista bez médií je jako Krteček bez kalhot. A útoky se dějí, protože o nich média informují, čímž plní účel terorismu, vyvolávat strach. Tak mluví o současných událostech a způsobu informování publicista a sociolog Vojtěch Bednář a mediální analytik Jiří Mikeš. Zdejší mediální svět najdeme na pěti kilometrech čtverečních v Praze. Pokud však média chtějí odbyt, musejí informovat o tom, co lidi zajímá. Tak zatímco v začátcích novin se prázdný prostor vyplňoval zlými Turky a zlověstnými obry, dnes jsou to uprchlíci, kdo přitahuje pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ještě jeden takový útok, a Merkelová prohraje volby. Ten berlínský byl zatím psychologicky nejvýznamnější, varuje zkušený Alexander Tomský
Politolog Alexandr Tomský okomentoval pro TV Blesk pondělní teroristický útok na vánoční trhy v Berlíně. A servítky si vskutku nebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Herec Gulyáš se neudržel: Hájíme zájmy EU, ale co to je? Skupinka chaotických zástupců států, která se potácí mezi teroristickými útoky. A Merkelová...
ROZHOVOR „Merkelová je představitelka vrcholného politického autismu, přestože si myslím, že je to baba, která má velké zásluhy a která je možná nejvíc pracovitá ze všech. V tuto chvíli je to ale blázen,“ říká v bilančním rozhovoru herec Michal Gulyáš, jehož známe z mnoha českých filmů a seriálů (Cirkus Bukowsky, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Ženy v pokušení...). Herec rozhovor pro ParlamentníListy.cz poskytl jen dva dny po masakru v Berlíně, kde prozatím neznámý terorista zabil na vánočním trhu 12 lidí. „Já se jenom bojím, aby nenastalo to, že budou omezované lidské svobody nás, kteří ty útoky nepácháme,“ podotýká k tomu herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Poslanci řeší zbytečnosti a podstatným problémům se nevěnují
Každý z nás už v životě zažil okamžik, kdy si řekl, že tento či onen zákon je zbytečný, stejně jako moment, kdy zjišťujeme, že v některé oblasti našeho života naopak správný a promyšlený zákon chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Trojský kůň Sobotkovy ČSSD do resortu Babišova hnutí! Exministr Žák promluvil k dění kolem mýta
Exministr dopravy Zdeněk Žák píše pro ParlamentníListy.cz o podivných zájmech politiků při přípravě nového tendru na výběr mýta po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Potvrdí ČNB plánovaný konec intervencí v příštím roce?
Dnes bude naposledy v tomto roce zasedat Česká národní banka. Žádnou revoluci nečekáme a počítáme s tím, že Česká národní banka ponechá v platnosti jak (tvrdý) závazek intervenovat alespoň do konce prvního kvartálu 2017, tak (měkké) vodítko indikující pravděpodobný konec intervencí okolo poloviny roku 2017. Domácí faktory ovlivňující inflaci mohou ČNB podle našeho názoru dělat radost, a tak se pozornost zaměří především na hodnocení vnějších rizik a na to, jak načasováním intervenčního exitu zamíchá delší politika “tisku peněz” v eurozóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálkovo ministerstvo se totálně zbláznilo. Je to ostuda pro Českou republiku. Majitelka legendárního výrobce klavírů Petrof podává svědectví
ROZHOVOR Zakladatel společnosti Antonín Petrof se narodil v roce 1839. Roku 1864 postavil svůj první koncertní klavír a o rok později přeměnil otcovu truhlářskou dílnu na dílnu klavírnickou. Jeho prapravnučka Zuzana Ceralová Petrofová pokračuje v tradici rodinné firmy, která v roce 2014 oslavila 150 let od vzniku. Petrofové se nelíbí, že ministerstvo zahraničí ve spotu propagující Českou republiku použilo klavír zahraniční značky, zatímco mohlo propagovat nejznámější českou značku klavírů. Mrzí ji to i proto, že sama se snaží ČR v zahraničí prezentovat a podporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Návrh na změny rozpočtu Ústeckého kraje byl přijat, aby byl vzápětí nepřijat
V pondělí 19. prosince na krajském úřadě v Ústí nad Labem proběhlo Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Naši zastupitelé za ODS jako jediní podali při projednávání rozpočtu kraje návrh na změnu rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Hrůza a děs! Milující muslimský otec měl své dvě dcery natolik rád, že je poslal na jednu takovou misi
Britský deník The Sun publikoval dvě videa, která dokazují nepřekonatelné kulturní rozdíly mezi západní civilizací a muslimskou komunitou. Muslimský otec podle zveřejněných záběrů připravuje své dvě malé dcery na sebevražednou misi, která se později skutečně stala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jak se vražda ruského velvyslance v Ankaře podepíše na rusko-tureckých vztazích a dění v Sýrii? To popsal vlivný ruský novinář
„Atentát na velvyslance cizího státu, který je podle mezinárodních dohod nedotknutelnou osobou, svědčí o nárůstu barbarství a ztrátě respektu vůči elementárním pravidlům, která doposud zabezpečovala určitý mezinárodně-politický řád,“ míní ruský politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Vlastimil Tlustý je poradce pro oblast nepodmíněného základního příjmu, ne kandidát na ministra
Reakce Pirátské strany na manipulativní článek o "tokání s politickými zombíky"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Výbušné vystoupení mladé americké komentátorky k dění v USA: Vše je v pořádku, pokud vaše názory směřují správným směrem!
Čtyřiadvacetiletá americká konzervativní komentátorka Tomi Lahrenová má za to, že „nemilující a netolerantní levice“ stále nepřijala vítězství Donalda Trumpa, jenž se 20. ledna stane 45. prezidentem USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Redaktoři a editoři ČT považují svůj náhled na věc za normální, ale je skrytě politický, říká Hauser z Rady ČT. A nabízí interní data o Zemanovi, Sobotkovi a Babišovi
ROZHOVOR Zpravodajství České televize je sice podle tvrdých dat, jež poskytují mediální analýzy, objektivní, vyvážené, neutrální, ale problém není podle člena Rady ČT Michaela Hausera v tvrdých datech, jako je počet zástupců z parlamentních stran ve zpravodajských pořadech, ale hlavní je tzv. rámcování nebo kontextualizace. Nejhorší podle něj je, že redaktoři a editoři zpravodajství považují svůj náhled na věc za přirozený a normální a neuvědomují si, že je skrytě politický. Nedělají kritickou reflexi svých výchozích předpokladů. To je základní problém zpravodajství České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Až se Afričané a Asiaté skutečně zvednou, tak nás prostě převálcují. Znalec kultur Atapana Zelený radí, jak to přežít
ROZHOVOR Evropská společnost je strašně slabá, vyšeptalá historií i vývojem a ztratila pud kulturní sebezáchovy. Tvrdí to etnolog Mnislav Zelený, jemuž amazonští indiáni dali v dobách jeho častých pobytů mezi nimi jméno Atapana. Při zamyšlení nad migrační vlnou, které starý kontinent už druhým rokem čelí, poukazuje na nepřekonatelné rozdíly mezi migranty a místními. Platí to jak pro vztah muže a ženy, jenž je součástí víry nově příchozích a nemůže ho změnit několikahodinový kurz chování, tak postoj k práci, který je u nich zcela jiný než u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist