Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
181522 
So291623 
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.081x, což odpovídá cca 212.941-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šéfka Chovancova úřadu proti dezinformacím prozradila, po čem na internetu půjdou
Na dotazy čtenářů ohledně fungování týmu specialistů, kteří pod resortem vnitra budou bojovat s dezinformacemi na internetu, odpovídala na serveru Aktuálně.cz právnička Eva Romancovová. Centrum mimo jiné vyvolalo jak pozitivní reakce, tak však vlnu kritiky, například ze strany prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nesmí se šířit takové nesmysly, jako že mezi uprchlíky převažují mladí muži. Senátor Bublan vysvětloval, k čemu bude Chovancův úřad proti dezinformacím
Senátoři František Bublan zvolený za ČSSD a předseda SPO Jan Veleba (SPO) debatovali v pondělních Událostech, komentářích České televize o vzniku nového úřadu proti terorismu a hybridním hrozbám. Podle Bublana je zřízení tohoto úřadu namístě. Přidal k tomu jednu zprávu o uprchlících. Zato Veleba centrum důrazně odmítá, protože podle jeho názoru bude zpolitizované. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Historik psal o sudetských Němcích a Romech. Teď promlouvá o tom, že tato země rozhodně není jen Čechů
Historik Matěj Spurný pochází z rodiny s rozvětvenými kořeny. Rodiče jeho maminky byli Židé, v příbuzenstvu z otcovy strany prý zase najdeme vídeňské Čechy, kteří se sice hlásili k češství, ale na jižní Moravě, kde později žili, mluvili většinou německy. Možná i kvůli této vlastní rodinné pestrosti trvá historik na tom, že tato země nemusí vždy patřit jen etnickým Čechům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rockefellerové, Rothschildové, Sörös a další „lidumilové“. Potom se divíme, že naši zaměstnanci mají tak nízké platy… Znalec zahraničního obchodu promlouvá
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhá léta profesně zabývá zahraničním obchodem, říká, že i když 75 procent našeho vývozu realizujeme do zemí EU, minimálně polovina tohoto zboží jsou takzvané kompletační reexporty, které poté generální dodavatel z EU vyveze do země konečného uživatele. „Jeho obchodní marže je, samozřejmě, mnohem vyšší, než si může dovolit na zboží nasadit český dodavatel. Potom se divíme, že naši zaměstnanci mají tak nízké platy,“ říká Markvart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Stovky Nafris prověřovány u hlavního nádraží.“ Kolínská policie čelí podezření...
Server amerického deníku Washington Post si klade otázku, zda byl silvestrovský zásah proti stovkám Severoafričanů oprávněný, nebo zda šlo o rasově motivovaný zákrok. Podobné debaty se vedou i v USA poté, co zdejší policisté v poslední době zastřelili několik černochů. Jak to tedy bylo v Německu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Smrdí to čertem!“ sdělil Jan Petránek pro PL o „cenzorním úřadu“. A hrozí vražda Trumpa, dodal
Legendární novinář a matador české žurnalistiky Jan Petránek s počátkem nového roku pro ParlamentníListy.cz analyzuje vyhlídky současného světa a zamýšlí se nad tím, co rok 2017 může přinést. Nevynechal však ani kontroverzní „cenzorní úřad“, jak se přezdívá novému útvaru Chovancova ministerstva, který má bojovat s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Po bitvě v ČT jede dál boj o Chovancův „úřad zkoumání pravdy“: Zeman, propad ČSSD, naštvaní občané, koho to pohřbí. Překvapivé náznaky
„Je to naprostý nesmysl. Češi nejsou lidi, kteří potřebují, aby je někdo vodil za ručičku. Je to zbytečné vyhazování peněz českých daňových poplatníků,“ prozradil ParlamentnímListům.cz svůj názor ke zřízení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám MVČR mediální expert Jiří Mikeš. Nadšený z něj není ani politolog Lukáš Jelínek. „Češi jsou mimořádně hákliví na to, když se jim někdo snaží vnucovat nějaké vidění světa. Takže nakonec může být činnost tohoto pracoviště pohřbená už v základech,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé se vrhli na Chovancův „úřad hledání pravdy“. Prdelovice, zbytečné, zlomil nad ním hůl i odborník od Bakaly. A paní Romancovová...
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra jede od 1. ledna v ostrém provozu. Útvar si klade za cíl bojovat proti šíření propagandy a dezinformací. Zejména na internetu. Jenže sotva se jednotka proti dezinformaci pustila do práce, začala jí část veřejnosti dávat najevo, co si o ní myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jediná „státní pravda“, jediný povolený názor. Tak začala normalizace. Petr Žantovský varuje před plánovanými aktivitami vnitra
Komentátor Petr Žantovský přinesl pro server ParlamentníListy.cz příběh s otevřeným koncem. Díl první nazval „Vítej, cenzuro!“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident, který strašlivě urazil Obamu, teď jedná s Putinem. Do jeho přístavu dorazily ruské válečné lodě
Na přátelskou návštěvu do filipínského hlavního města Manila připluly ruské vojenské lodě. Jak uvádí server Lidovky.cz, Kreml chce totiž Spojené státy nahradit v roli spojence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ukrajinci oslavovali narozeniny válečného zločince
V Kyjevě se včera uskutečnil pochodňový průvod připomínající 108. výročí narození válečného zločince Stepana Bandery. Oslavy se konaly také ve městě Staryj Uhryniv, jeho rodišti, a ve Lvově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Juračka: EET je pro český obchod zásadní téma
Do spuštění druhé vlny EET, která zasáhne maloobchod, zbývají dva měsíce. Povinnost evidovat tržby se týká také menších českých prodejen, které zastupuje Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Protože se pro tradiční obchodníky jedná o téma zásadní, připravilo AČTO ve spolupráci s Ministerstvem financí dvě konference, které obchodníkům usnadní střet s novou legislativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus se vyjádřil k Chovancovu „cenzorskému úřadu“. A nejen k němu
Hostem úterní Kauzy dne byl exprezident Václav Klaus. Věnoval se jak evropské politice, tak politice světové, kde otevřel především otázku zvolení Donalda Trumpa. Pár slov padlo i k nadcházejícím českým volbám. Bohuslav Sobotka (ČSSD), Andrej Babiš (ANO) a spol. zřejmě nebudou mít z Klausových slov radost. Hned v úvodu však okomentoval zrod nového úřadu pro boj proti hybridním hrozbám na ministerstvu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii
Uplynulý rok 2016 byl pro Skupinu Barrandov mimořádně úspěšný, zájem diváků o její stanice se neustále zvyšuje! Svědčí o tom i dosažená hodnota podílu celoroční sledovanosti, která vyšplhala na 7,3 %, což je o jednu třetinu více než v roce 2015. Skupina Barrandov se tak stala nejrychleji rostoucí televizní skupinou na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rusko v Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů do Evropy nás zničí, i bez terorismu. A mocná Čína… Ladislav Jakl o tom, co prý přijde
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl se domnívá, že Rusko ve Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů k nám do Evropy má a bude mít dle něho zničující efekt, i kdyby žádný terorismus nebyl: Zničí to naši svobodu, pospolitost, kulturu, soudržnost, společně sdílené hodnoty, všechno. „Vše pojede jak na drátku. Volby vyhraje Babiš, média budou chrlit havlistické a bruselské lži a lidé budou pořád vidět problém v tom, jestli je neokrádá jejich hostinský na rohu,“ předvídá Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Český rozpočet v rekordním přebytku
Český rozpočet v roce 2016 hospodařil s rekordním přebytkem 61,8 miliard korun. Celkově se dá tedy říci, že dobrý výsledek hospodaření odráží primárně dobrý výkon ekonomiky (vyšší daňové příjmy) a nižší vládní investice (nižší výdaje). Rychlejší růst daňových příjmů táhly především daně z příjmu právnických a fyzických osob (obě vzrostly skoro 12%). Překvapivě méně se naopak dařilo vybírat daň z přidané hodnoty, kde byl meziroční nárůst o poznání nižší. Na výdajové straně pomohla rozpočtu do přebytku slabé kapitálové výdaje vlády (-51,2%), které odráží pomalý rozjezd nových investic financovaných z veřejných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kam patří Česká republika, k Rusku nebo k Západu? Závažné sdělení Petra Robejška
Politolog Petr Robejšek se na stránkách své nově založené strany Realisté.cz zamyslel nad Evropskou unií, Českou republikou a Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 1 – Vítej, cenzuro!
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM Zatímco minulý rok jsme na tomto místě zveřejňovali otevřené dopisy ctihodným osobnostem minulosti i přítomnosti a upozorňovali na to, jak nekonečná může být inspirace jejich odkazem a myšlenkami na náš aktuálně prožívaný dnešek, pro letošek jsme se rozhodli započít cyklus nový, o něco méně idylický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Katastrofa drastických rozměrů: Co má na stole Vladimir Putin a jeho lidé. Bez příkras
Válečná rétorika doposud ruské vládě pomáhala tlumit projevy ekonomické krize. S neustále klesající životní úrovní, hrozící klimatickou katastrofou a stále početnějšími teroristickými útoky by ruská vláda mohla ovšem již brzy čelit velmi závažným problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vilém Rössler: Sobotko, vstřícné gesto si strč do… Zemana budeme podporovat my, občané
Sobotka včera sdělil Zemanovi, že pokud bude znovu kandidovat, bude se v ČSSD hlasovat, zda bude Zeman podporován ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní finance jsou uzdravené, je čas na snižování daní
„Dnes budou zveřejněny výsledky plnění státního rozpočtu. Je veřejným tajemstvím, že se stát dostane do přebytku a to poprvé od roku 1995, kdy byl přebytek 7,2 mld. Kč. Historicky nejvyššího přebytku dosáhla Česká republika v roce 1994 a to 10,4 mld. Kč. Nyní se očekává, že přebytek bude ještě vyšší a stát dosáhne nejlepšího výsledku hospodaření za celou svou novodobou historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Dnes dojde ke slavnostnímu předání vozidel Tatra-810
V úterý 3. ledna 2017 ve 14.00 hodin se za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna uskuteční v Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově u Olomouce předání dalších 26 kusů vozidel TATRA T-810 v modifikaci „valník se zvedacím čelem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miloši, Miloši! Premiér Sobotka to prý zkouší na Zemana, protože se bojí Babiše. Noviny slyšely více
Sociálnědemokratický premiér Bohuslav Sobotka udělal vstřícný krok vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Změnil svůj názor ohledně interního referenda k výběru kandidáta pro prezidentské volby. Jak píší dnešní Lidové noviny, Hrad reaguje chladně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Elektrárna Tisová nově patří Sokolovské uhelné
K 2. lednu došlo k převodu akcí společnosti Elektrárna Tisová, a.s. ze společnosti ČEZ, a.s. na Sokolovskou uhelnou. Došlo tak k naplnění dohody uzavřené loni v říjnu. Předmětem dohody je uzavření nové smlouvy na dodávku sokolovského hnědého uhlí a prodej elektrárny Tisová ze Skupiny ČEZ do rukou Sokolovské uhelné. Spolu s tímto se obě strany zavázaly učinit kroky k ukončení všech běžících soudních procesů a nadále nevznášet další nároky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pád letadla s Alexandrovci: Ruskem obchází děsivé zvěsti
V ruských médiích se v posledních dnech objevují mnohé spekulace objasňující příčiny pádu vojenského letounu Tupolev Tu-154, který se 25. prosince s celou posádkou čítající vojenský personál, členy pěveckého sboru Alexandrovci a několik představitelů ruských médií zřítil do Černého moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Obce a spolky: Stát by měl ukončit průzkumy lokalit pro úložiště
Státní správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) by měla ukončit ve všech sedmi lokalitách geologický průzkum, skončila platnost povolení, tvrdí obce a spolky z Platformy proti hlubinnému úložišti. Platnost povolení pro stanovená průzkumná území zvažovaná jako budoucí úložiště vyhořelého jaderného paliva skončila podle nich 31. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Gabriela Nekolová byla jmenována politickým náměstkem na MPSV
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová jmenovala na místo politické náměstkyně Gabrielu Nekolovou. Nastupuje na pracovní místo náměstka člena vlády, kterého na základě zákona o státní službě jmenuje přímo ministryně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Nový rok = nové naděje?
Nový rok začal odpočítávat první hodiny a dny. Nechci se zde dlouze rozepisovat o novoročních předsevzetích, slibech a vizích. Co se týká osobního života každého z nás, asi víme, na co bychom se měli zaměřit, čeho chceme dosáhnout jak v osobním, tak pracovním životě. Přeji každému člověku hlavně pevné zdraví, neboť to je to nejcennější, co můžeme mít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Více sebekritiky by neškodilo
Všichni jsme s očekáváním sledovali projev premiéra Sobotky. Mělo se patrně jednat o bilanční hodnocení činnosti jeho vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Vývoj jazyka
Každý jazyk je živým organismem, který reaguje na měnící se podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česká televize: Svět pod hlavou s Trpaslíkem odstartovaly s víc než milionem diváků
První díl nového seriálu Svět pod hlavou, s Václavem Neužilem a Ivanem Trojanem v hlavních rolích, přilákal včera večer k obrazovkám přes 1,6 milionu diváků. Následně uvedený zahajovací díl komediálního seriálu Trpaslík, který si jako první pořad České televize odbyl svoji premiéru na internetu, rovněž pokořil milionovou hranici. Vidělo jej 1,2 milionu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ostrý právník Kysela: Pandury jsou asi tak odolné jako trabant. Chceme po sobě střílet na ulicích?
Mělo by do české ústavy patřit právo nosit zbraň? V úterních Událostech, komentářích České televize o tom hovořil ústavní právník Jan Kysela, který záměr ministra vnitra Milana Chovance zpochybňoval. Zdá se mu totiž, že se stát chová jako kolos na hliněných nohou. Aby své tvrzení podpořil, vzpomněl na obrněná vozidla Pandur, která jsou prý asi tak odolná jako trabant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Němci se bojí. Bude muset zahynout ještě hodně Evropanů! Režisér Václav Dvořák popisuje vlastní zážitky z Německa. A nejen to
ROZHOVOR „Prostě hrozná ženská, manželka hrozného prezidenta. To bychom s ní asi zažili pěkné věci, takový nepřetržitý řetěz kubánských krizí,“ tvrdí na konto Hillary Clintonové režisér Václav Dvořák, jenž je mimo jiné známým bojovníkem proti církevním restitucím. V bilančním rozhovoru ParlamentníchListů.cz se kromě mnoha jiných otázek Dvořák zabývá i tím, proč už nikdy nebude volit ČSSD. „Velmi mne zlobí neschopnost a neochota zakročit proti vyvážení nezdaněných stamiliardových zisků z republiky, ale i laxní přístup k zvýšení bezpečnosti našich občanů v souvislosti s migrační vlnou, podíl na štvaní proti Rusku a bezvýhradná pomoc ukrajinským fašistům, spoluúčast na sankcích, které poškozují naši ekonomiku,“ vypočítává na vrub Sobotkova kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Dienstbier se znovu ozval. Vypálil na Chovance
Většinou odmítavé reakce nejen mezi zákonodárci vyvolal návrh ministerstva vnitra, podle něhož by se majitelé legálně držených zbraní mohli podílet na zajišťování bezpečnosti ČR. Vyplývá to z vyjádření, která dnes získala ČTK v souvislosti s návrhem novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V USA vyšla ukázka z knihy, která má rozdrtit Edwarda Snowdena
Wall Street Journal představil ukázku z knihy Edwarda Jaye Epsteina „Jak Amerika ztratila své tajemství: Edward Snowden, muž a krádež“ , v níž tvrdě zúčtoval s bývalým analytikem Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edwardem Snowdenem. Je to prý lhář, který si rozhodně nezaslouží prezidentskou milost. E. Jay Epstein důkladně vysvětluje, jak dospěl k tomuto závěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Stačil jeden dobrý nápad, jeho sdílení a další nápady se začaly rojit a nabalovat,“ tvrdí Lukáš Herold, předseda Hospodářské komory v Praze 5
ROZHOVOR S projekty Obvodní hospodářské komory v Praze 5 jako by se roztrhl pytel. Před dvěma lety totiž převzal vedení Lukáš Herold, který komoru reorganizoval a nastartoval celou škálu zajímavých projektů, které přispívají k modernímu vzdělávání na školách a poskytují služby podnikatelům a odborníkům především v oblasti řemesel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Zvýšení minimální mzdy je další správný krok
Nový rok 2017 přinesl zvýšení minimální mzdy na 11 tisíc korun za měsíc. Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný hodnotí letošní státní rozpočet jako kvalitně připravený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Insolvenční Vánoce
V roce 2016 jsem se kromě jiných témat několikrát věnoval i tématu insolvencí a insolvenčních správců a dalších článků legislativy. Díval jsem se na ně zvenčí, a přesto z pohledu člověka, který se zapletl v důchodu do dluhové pasti a za „dary“ přišel o všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kardinál Vlk: Přeji, aby se k vám láska bohatě a brzy vrátila
Poděkování:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sosáčkem sosáme. Zapátrali jsme v minulosti Autoklubu České republiky a jeho exprezidenta Ječmínka
Donedávna neomezená persona Autoklubu České republiky a jeho prezident Roman Ječmínek, na kterého před několika týdny prasklo, že si z této organizace, respektive státních příspěvků na její chod, vzniklých z daní všech občanů, udělal dojnou krávu a malou domů pro svou rodinu, k udržení a zvýšení svého vlivu neváhal zasahovat do politiky a navazovat úzké lobbistické styky s médii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS splnila dodávku pro Armádu ČR tři měsíce před plánovaným termínem
Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS dokázala splnit zakázku pro Armádu ČR více než tři měsíce před plánovaným termínem. Jedná se o dodávku 26 kusů valníků typové řady TATRA TACTIC (dříve T810). Přejímka zákazníkem v armádním logistickém centru ve Štěpánově byla dokončena 28. prosince 2016 a slavnostní předání vozidel za účasti ministra obrany Martina Stropnického proběhlo 3. prosince 2017. Původní termín dodání podle kontraktu byl 31. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stát loni hospodařil s rekordním přebytkem dvaašedesát miliard
V roce 2016 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 281,6 mld. Kč, celkové výdaje 1 219,8 mld. Kč a přebytek hospodaření 61,8 mld. Kč. Od vzniku samostatné České republiky bylo dosaženo přebytku hospodaření státního rozpočtu naposledy v letech 1993-1995, nikdy však nebyl dosažen v takové výši jako v uplynulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hvězda metropolitní opery se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu uvede Mahlera
Na abonentním večeru SOČRu z řady „Když klasika je vášní“ vás v pondělí 9. ledna čeká setkání s rakouským barytonistou světového jména Markusem Werbou, jehož zná publikum nejvěhlasnějších operních domů. Zároveň se jedná o velice žádaného koncertního pěvce. Své umění předvede v Mahlerově cyklu Písně o mrtvých dětech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Účet na Facebooku je falešný
Upozornění Ministerstva vnitra:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michek: Zbraňová směrnice Evropské komise a postoj České republiky
V polovině listopadu roku 2016 předložila Evropská komise (EK) k projednání tzv. „zbraňovou směrnici“, která vyvolala emoce nejen mezi europoslanci, ale také mezi všemi evropskými myslivci, sběrateli zbraní, muzejníky, biatlonisty i politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká centra: Umění skla bude k vidění do konce měsíce
Z iniciativy Českého centra Vídeň je Česká republika hostující zemí na letošním Nová výstava Českých center představí umění českých sklářů. Projekt s názvem Concerto Glassico, který vznikl ve spolupráci Českých center a Createam, má jasný cíl: oživit povědomí o českém skle a poukázat na rozmanitost oboru. Postihuje komplexní, odvětvovou prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu ve všech souvislostech. Přestože je výstava určena převážně pro zahraniční trhy, čeští návštěvníci nezůstanou opomenuti. Výstava bude k vidění od 6. 1. 2017 do 31. 1. 2017 v Rytířské 31. Za přípravou rozsáhlého projektu stojí dvojice organizátorů: Česká centra a Createam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Trumpův novoroční dárek úřadu pro boj s nesprávnými informacemi
Pokud jsou zprávy ČT ještě trochu důvěryhodné, bylo by vhodné, aby štáb MV Chovance a paní Romancovové okamžitě reagovaly na včerejší sdělení Teletextu, že již zvolený, ale do svého úřadu ještě obřadně neuvedený prezident Spojených států Donald Trump právě oznámil, že v posledních dnech tak populární „ruští vládní hackeři“ nejsou odpovědni za proniknutí do sítí a zcizení dat (dosud po dvou měsících stále ještě neznámých) ze serverů Demokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český průmyslník: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Ukrajina je oběť Obamy. Geniální tah Trumpa. A teď řeknu pravdu o krácení daní a EET
ROZHOVOR Nový generální ředitel strojírenského komplexu Vítkovice Libor Witassek považuje nejdůležitější události roku 2016 ve světě – brexit a zvolení Donalda Trumpa – za pozitivní. „Donald Trump bude snad v tomto směru mnohem upřímnější než prolhaný a slabý Obama,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k postojům nového amerického prezidenta vůči Rusku. V České republice zase považuje šéf Vítkovic za zlomové krajské volby, protože hnutí ANO podle něj prokázalo, že není obdobou Věcí veřejných, tedy jen účelovým projektem na jedno použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pravidelná zkouška sirén je naplánována na tuto středu
Ve středu 4. ledna 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je horší Islámský stát nebo Bašár Asad? Zde je ortel z KDU-ČSL
Na lidoveckého europoslance Pavla Svobodu se prostřednictvím Facebooku obrátil katolický kněz Evermond Jan Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Francie: Klid, mír, krásný silvestr, psalo se. Bylo to jinak, vyplouvá teď na povrch
V Německu i Rakousku se politický i mediální mainstream svorně raduje nad tím, jak proběhly silvestrovské oslavy bez problémů. To samé se tvrdilo i ve Francii, ale nyní se na světlo dostaly informace, které ukazují něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
USA: Vždyť ta zpráva o hackerovi z Ruska je blbost, hubuje slavný časopis článek slavných novin
Přispěvatel časopisu Forbes Kalev Leetaru uveřejnil úvahu o tom, jak vznikají falešné zprávy. Stačí se prý podívat na práci deníku Washington Post, který v pátek v podvečer amerického času přinesl zprávu o tom, že ruští hackeři pronikli do americké energetické sítě. Řadu Američanů to mohlo notně vyděsit. Jenže už za hodinu a půl se ukázalo, kde je pravda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Protonová terapie – evidentní dozimetrické výhody
Ačkoliv se v nadpisu vyskytuje slovo budoucnost, je třeba se nejprve krátce ohlédnout do minulosti. Velmi krátce se podíváme do minulosti vzdálené – první klinické využití protonového svazku se uvádí počátek padesátých let 20. století, samotná myšlenka ozařovat za použití protonů je ještě o skoro deset let starší. Použití protonů v radioterapii není tedy žádnou novinkou, jedná se o léty prověřenou metodu ozařování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Ciele a nedostatky McLarenovej správy o ruskom dopingu
Jednou z hlavných tém roku 2016 boli otázky vzťahu športu, dopingu a politiky. Tieto otázky sa začali rozoberať najmä po tom, čo 12. mája 2016 publikoval americký denník New York Times rozhovor s bývalým ruským antidopingovým funkcionárom G. Rodčenkovom o dopingu v ruskom športe. Dňa 19. mája 2016 poverila Svetová antidopingová agentúra (WADA) kanadského právnika Richarda McLarena, aby pripravil správu o organizácii dopingu v ruskom športe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stanice metra Jinonice na lince B bude za pár dní uzavřena
Z důvodu opravy bude od zahájení provozu v sobotu 7. 1. 2017 na cca 7 měsíců (předpoklad do 7. 8. 2017) uzavřena stanice metra Jinonice na lince B. Soupravy metra budou touto stanicí pouze projíždět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ubohé pokrytectví otevřené náruče paní Angely!
Nejdříve Angela Merkelová otevřela islámským imigrantům náruč, čímž zamořila celou Evropu arabskými a africkými imigranty uctívajících Alláha, a pak se tupě sama sobě diví!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS v uplynulém roce vyrobila 1326 vozidel. Výroba meziročně vzrostla o 56 procent
Automobilka TATRA TRUCKS v roce 2016 vyrobila celkem 1326 vozidel, všechna vyrobená vozidla jsou zároveň prodaná. Poprvé od roku 2008 tak kopřivnická automobilka překročila symbolický výrobní milník 1000 vozidel a meziročně dokázala zvýšit výrobu o více než 50 procent. „Dokázali jsme zákazníkům z celého světa, že jsme schopni splnit jejich poptávku po unikátních tatrováckých vozidlech a podvozcích,“ uvádí generální ředitel podniku Martin Bednarz. Výroba v Tatře probíhala až do posledních pracovních dnů roku; poslední desítky vozidel se montovaly v týdnu mezi Vánoci a Silvestrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Smart akcelerátor Pardubického kraje byl schválen
Projekt Smart Akcelerátor Pardubického kraje úspěšně prošel hodnocením přijatelnosti, formálních náležitostí i věcným hodnocením ze strany řídícího orgánu Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Po zvládnutí posledních administrativních kroků bude Pardubický kraj moci začít aktivně podporovat rozvoj inovačního prostředí v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Válčíme s radikálním islámem, nikoliv s terorismem!
Neválčíme s metodou boje - terorismem. Válčíme s nepřátelsky motivovanou skupinu osob - radikálním islámem. To je náš nepřítel a cílem je zničit radikální islám. Jen tak můžeme vyhrát. Válčit jen s teroristy nikam nevede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Podnikatelský optimismus roste a inflace s ním
Rok 2017 nám začíná v poměrně optimistickém tónu, naznačují to první měkká data, která v podobě podnikatelských nálad z průmyslu přinesly indexy PMI. Z pohledu globální ekonomiky je pak nejzajímavější dnešní ranní číslo z Číny, kde nevládní statistiky ukázaly na to, že optimismus v průmyslu vyšplhal na čtyřletá maxima. Když si k těmto čínským číslům připočteme velmi pěkně vypadající indexy PMI z eurozóny a zřejmě velmi dobrý výsledek obdobného indexu ISM z USA, tak se opravdu nelze ubránit dojmu, že americké volby a výhra Donalda Trumpa spustily vlnu podnikatelského optimismu, která zcela dala zapomenout na deflační chmury, jež nad globální ekonomikou vysely po většinu předchozích tří let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Historie se opakuje – HPP11 v opozici a zase kydá špínu
Pomlouvat a kydat špínu na kohokoli, na cokoli. Toho jsme v posledních letech v politice svědky často. Pamatujme si to, protože ne vše musí být nutně tak, jak nás přesvědčují ti, co nejvíc křičí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Andor Šándor totálně vydrtil Chovancovo „centrum hledání pravdy“. Jednou větou
„Mně ty řeči o ruské propagandě už upřímně lezou krkem. Tady propagandu dělá kdekdo. Představa, že si někdo sedne na úrovni státu a řekne, že toto je pravda a toto ne, je naprosto nesmyslná a hloupá,“ říká o nově vzniklém CTHH bývalý šéf vojenských zpravodajců Andor Šándor v rozhovoru, který poskytl serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: 173 969 otázek. AZ-kvíz baví i vzdělává již 20 let
Nejdéle vysílaná vědomostní soutěž České televize AZ-kvíz slaví 20. narozeniny. První díl viděli diváci na televizních obrazovkách 2. ledna 1997, od té doby jich brněnské studio natočilo přes čtyři tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petice národní jednoty na podporu prezidenta v boji proti lslámskému státu
Podporujeme konkrétní návrhy prezidenta v boji proti lslámskému státu, které pronesl na Valném shromáždění OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miliardy létají a Zeman přiveze další. Zaorálkův náměstek předložil výsledky jednání s Čínou
O tom, kolik toho Číňané u nás dosud proinvestovali a jaké čínské investice se ještě chystají, mluvil v rozhovoru se serverem Echo24.cz náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babišův poslanec Plzák: Další migranti přijdou, to je jasné. A na začátku stála Frau Merkel. Politika vůči Rusku bude „já pán, ty pán“
ROZHOVOR Angela Merkelová zničila Schengen, myslí si poslanec a královéhradecký krajský předseda hnutí ANO Pavel Plzák. „Kvůli nekontrolovanému přílivu migrační vlny do Německa a vítací kultuře se do Evropy s ní dostala početná skupina radikálních islamistů, jejichž totožnost není možné ověřit. A na počátku byla Frau Merkel a její Wir schaffen das,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Očekává i další migrační vlnu. „Přijde tak jistě, jako že po jaru přijde léto. Jenom v Libyi čeká na přeplavení odhadem půl milionu lidí,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Roman Joch novému Chovancovu úřadu: Odhalte všechny nepravdy. Časem lidé zjistí, kterým stránkám věřit a kterým ne
ROZHOVOR Jako užitečný vidí nový útvar proti dezinformacím publicista Roman Joch, ředitel Občanského institutu. U nás se nejvíce objevuje podle něj, zvláště po roce 2014, propaganda ruská. Varuje však: „Pokud je něco legitimním cílem kritiky, neměli bychom podléhat takovému reflexu a automaticky to vydávat za proruskou propagandu. Na každé společnosti lze legitimně mnoho věcí kritizovat. Dokonce bych řekl, že až většinu,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a dodává: „Tím se ale liší svobodná společnost od takové, jaká je třeba v Rusku. Která je pokud jde o mediální scénu polosvobodná. Prostor k diskusi je tam užší než u nás.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zrušte to, zavřete to! Na Českém rozhlase proběhl komentář, který Brusel zajisté neschválil
Komentátor Ivan Hoffman ve svých slovech pro Rozhlas.cz uvedl, že Brusel potřebuje restart. "Všechny bych tam poslal domů a začal znovu," řekl s tím, že je to stejné, jako když se vám zaviruje počítač a dostanete radu, že jej máte vypnout a zapntou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Profesor Amler: Tančíme na potápějícím se Titaniku. Velmi se obávám o budoucnost lidstva již ve 22. století
ROZHOVOR Žijeme ve válce informační s novým vojskem trollů a internetových dezinformátorů, ale i ve válce ekonomické, zaměřené na konzumní společnost vyznačující se střetem kultur, nástupem anarchie, která jaksi nenásilně substituuje demokracii, či autokracie se značnou a vzrůstající mírou sobeckosti. Tak hodnotí současnost profesor Evžen Amler, který je vedoucím Ústavu biofyziky II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, vedoucím Oddělení tkáňového inženýrství v Ústavu experimentální medicíny Akademie věd České republiky, nicméně i předsedou představenstva Unie českých fotbalových rozhodčích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj nemůže být perzekuován za to, že transparentně vybíral dopravce
Reakce hejtmana Ústeckého kraje a náměstka hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství na otevřený dopis zástupců dopravních odborů v Ústeckém kraji:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Daniel: Bumerang
Nahlédl jsem na FB stránku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám MV a hned jsem narazil na dotaz jiného návštěvníka, zda si může být jist tím, že tam neodpovídá Putin. Jiný pisatel na to vzápětí reagoval tak, že si stránku zablokoval, maje zřejmě na zřeteli princip předběžné opatrnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České centrum Paříž představí Ferdu Mravence
Vernisáž ve čtvrtek 12. ledna 2017 od 19h za přítomnosti kurátora, historika komiksu Tomáše Prokůpka, a ředitelů společnosti Malavida films, Lionel Ithurralde a Anne-Laure Brénéolové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rykala (ČSSD): Je potřeba začít lépe koordinovat politiku, přípravu na volby a komunikaci
Okresní výkonný výbor (OVV) na večerním zasedání dne 2. 1. 2017 schválil dle Stanov ČSSD konání Okresní konference ČSSD v Ostravě dne 13. ledna 2017 ve 14.45 hodin v Kulturním domě Ostrava-Nová Ves. Svolání Okresní konference, která rozhodne o dalším směřování ostravské části strany, požadovaly místní organizace ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Závislost na sexu
Na internetových vyhledávačích můžete najít bez nadsázky milióny odkazů na téma závislosti. Dočtete se nejen o závislosti na drogách a jiných návykových látkách, alkoholu a kouření, ale také o závislosti na práci, na počítačích, na cvičení v posilovně nebo mobilních telefonech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fico se zlobí a vyzývá evropské politiky, aby přestali pořádat ve svých zemích referenda, jinak...
Slovenský premiér Robert Fico se rozhorlil vůči evropským představitelům. Nabádá je, aby přestali pořádat referenda ve svých zemích, neboť tím vystavují nebezpečí celou Evropskou unii a eurozónu. Informaci přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dvacet minut chvály za přebytek ve státním rozpočtu. V rádiu vystoupil Babišův poradce
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ekonom Aleš Michl. Ten je mimo jiné externím poradcem ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Platí opak přísloví, že bez práce nejsou koláče
K výsledkům státního rozpočtu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Městská divadla pražská: Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadané
Zkuste najít novou lásku v divadle a možná už na Valentýna nebudete sami! Divadlo Rokoko pořádá v sobotu 11. února od 17 hodin již tradiční Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let. Akci odstartuje tragikomedie Strýček Váňa. Následovat bude bohatý doprovodný program v divadelní kavárně, který nabídne řadu příležitostí k seznámení i těm stydlivějším. Čekají vás krátké lekce swingu a swingová tančírna, tombola o lákavé ceny, prohlídka zákulisí divadla pouze pro páry, hudba a mnoho dalšího. Večerem budou provázet herci Městských divadel pražských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Lídři Evropské unie mají nové sídlo za téměř devět miliard
Krizí procházející Evropská unie má od nynějška v Bruselu své nové sídlo. Budova s pojmenováním Evropa má rozlohu 70460 metrů čtverečných připomíná obrovské svítící vejce v kleci. V této kleci za 8 miliard a 600 milionů korun budou jednat představitelé a ministři členských států unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká národní banka aktualizovala seznam měnových finančních institucí
"Měnové finanční instituce" (MFI) zahrnují centrální banku, rezidentské banky a všechny ostatní rezidentské finanční instituce, předmětem jejichž činnosti je přijímat vklady a/nebo prostředky velmi podobné vkladům od jiných subjektů než měnových finančních institucí a na vlastní účet (přinejmenším v ekonomickém smyslu) poskytovat úvěry a/nebo investovat do cenných papírů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Ministerstvo financí lže
Vyjádření k rozpočtu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Odboráři: Vychovat řidiče autobusu není jako zaučit pracovníka k výrobnímu pásu
Otevřený dopis zástupců odborů z Ústeckého kraje týkající se problematiky zvýšení mezd řidičů autobusů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže hodnotil fúzi dvou společností
Úřad řešil spojení EP Logistics International se společnostmi SPEDICA GROUP COMPANIES a SPEDICA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaplať bůh, že se u nás politici starají o názor voliče, pochvaloval si ekonom Singer
Někdejší guvernér České národní banky Miroslav Singer zavítal ke Světlaně Witowské do Interview ČT24. Vysvětloval, čím je dáno, že se teď českému rozpočtu tak daří. Rozpočet za rok 2016 skončil v přebytku takřka 62 miliard. Pomohly nám prý evropské dotace, kontrolní hlášení k DPH a doporučil několik změn. Třeba více investovat do obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Malotřídky si rozhodně polepší
Vyjádření ministryně na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Smutná zpráva: Zemřel bývalý český ministr z vlády Václava Klause
Ve věku 72 let zemřel letos 1. ledna bývalý český politik a chemik František Benda. Na svých webových stránkách o tom informoval vikariát Prachatice, kde Benda v posledních letech sloužil jako jáhen. V letech 1992 až 1996 byl ministrem životního prostředí ve vládě Václava Klause, předtím pracoval dva roky jako náměstek českobudějovického primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize: Spi sladce. Jaké jsou sny a touhy lidí bez domova?
Lidé bez domova jsou lidé jako my. Mají své sny, své vzpomínky, přání, touhy, obavy i strachy. Mají svůj vnitřní svět, který často až osudově ovlivňuje jejich směřování a který zároveň v mnoha případech může znamenat i jistou formu úniku z neúnosné reality. Tak si téma svého nového dokumentu Spi sladce definovala jeho režisérka Marika Pecháčková. Diváci ČT2 film uvidí ve čtvrtek 5. ledna ve 22.45 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nově nainstalovaná technologie zlepší prevenci závažných železničních nehod v České republice
ČD - Telematika spolu se společnostmi Elektrizace železnic a Starmon úspěšně dokončila a předala projekt Diagnostika jedoucích železničních vozidel (DJŽV). Cílem první části projektu byla instalace diagnostických zařízení měřících vybrané parametry všech náprav projíždějících železničních vozidel na celkem 42 lokalitách po celé České republice, na čemž se podílela právě ČD - Telematika. Druhou fází projektu byla dodávka řídícího systému. Hlavním důvodem nasazení této inovativní technologie je prevence závažných nehod na železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda měla přebytek rozpočtu investovat a růst ekonomiky využít
Ministerstvo financí dnes zveřejnilo výsledky státního rozpočtu za uplynulý rok. Jsem velmi rád, že se české ekonomice daří a zažíváme hospodářský růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Za prvním miminkem zavítal náměstek hejtmana a primátorka
Za Lucií Thiemovou, maminkou prvního miminka Ústeckého kraje roku 2017, které se narodilo 1. ledna v 1:47 hodin v Krajské zdravotní, a. s. - Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., zavítal v pondělí 2. ledna 2017 na novorozenecké oddělení náměstek hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Martin Klika, MBA, který jí přišel jménem Ústeckého kraje, v zastoupení hejtmana Oldřicha Bubeníčka, poblahopřát. Za statutární město Ústí nad Labem pogratulovala primátorka Ing. Věra Nechybová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Spisovatel přichází s ohromujícími slovy. Někdo prý silvestrovské sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem uměle vyvolal
Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík se rozepsal nad silvestrovskými událostmi v Kolíně nad Rýnem. Překvapilo jej, že se o opakování násilností z minulého silvestra pokoušelo stejně nebo více lidí než před rokem, podle původu převážně ze zemí severní Afriky. Jak dodává, policie však byla dobře připravena a vše zvládla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Dětem přeji kantory, kteří je inspirují a motivují
Vyjádření ministryně na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Jaká míra podílu na vzniklé újmě je z hlediska právní odpovědnosti rozhodující?
Míra příčinné souvislosti mezi protiprávním zásahem a vzniklou újmou jako otázka zásadního právního významu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vánoce přinesly Neznašovu rekonstruovanou školu
Nová školní družina, třída, kabinety a řada dalších úprav. Tak vypadá rozsáhlá rekonstrukce školy v Neznašově na Českobudějovicku. Stavebníci skončili s pracemi v říjnu, pak následovalo rozsáhlé stěhování a zařizování místností. Žáci se tak od ledna učí v nových prostorách. Potřebné 4 miliony korun získala obec od nedaleké Jaderné elektrárny Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Silvestrovské události v Kolíně v jiném světle
Ke konci roku 2016 byla již severoporýnsko-vestfálská policie v Kolíně nad Rýnem na možné opakování násilností ze Silvestra 2015 dobře připravena a situaci zvládla. Překvapující ovšem je, že se o opakování násilností z minulého Silvestra pokoušelo stejně nebo více lidí než před rokem, podle původu převážně ze zemí severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Rozpočtový přebytek potvrzuje úspěšnost vládní hospodářské politiky
Máme historicky nejlepší výsledek státního rozpočtu od roku 1993, tedy od vzniku samostatné České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Konec rebelů v Aleppu
Vládnoucímu režimu a jeho podporovatelům stačily čtyři týdny, aby znovu dobili Aleppo. Rebelové – bojovníci z východního Aleppa, se museli vzdát, pod silou bombardování povstalci ztratili veškerou naději, že by byli delší dobu schopni čelit náporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Brutální střety migrantů na hranici Maroka a Španělska
Více než tisíc migrantů zaútočila na hranici mezi Marokem a španělským územím Ceuta. Útok na dvojité a vysoké oplocení začal asi ve čtyři hodiny ráno místního času. V průběhu střetů bylo zraněno okolo padesáti marockých a pět španělských příslušníků policejních sil. Jeden z policistů přišel o oko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Upozornění pro řidiče: Podívejte se na platnost svého řidičského průkazu
V letošním roce by v České republice měla postupně vypršet platnost více než 800 tisícům řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 s dobou platnosti na 10 let. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu zkontrolovat a včas požádat o jeho výměnu. Vyhnou se tak frontám a případně riziku pokuty za neplatný průkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Zázrak jménem člověk aneb Od Japonska po pražské vily
Čert vem Průmysl 4.0. „Dle studie Svazu německého průmyslu přinese digitální transformace průmyslové výroby v Německu do roku 2025 dodatečný nárůst přidané hodnoty ve výrobě ve výši 425 miliard eur a firmy by mohly zvýšit svou produktivitu až o 30 %. Musí se ale přijmout politická a ekonomická opatření, jinak hrozí ztráta až 600 miliard eur“ (Energetika 4/2016, Tomáš Ehler). Takže si vyberte – buď příležitost (pro někoho), nebo průser (pro všechny), a to nemusíme zmiňovat ani skutečnost, že se díky robotizaci sociální nerovnost bude ještě zvětšovat. Jak se bude robotizace kamarádit s německou vítací politikou, to je jedna velká záhada – faktem je, že pracovních míst bude ubývat i pro samotné Němce, hovoří se o zániku 2,5 milionu míst do roku 2020. Budou za pár let lidé vůbec potřeba? Problém „co s lidmi“ by částečně mohl řešit nepodmíněný základní příjem. Od něho zas varují psychologové, neb prý povede k hrozivému kolapsu a zahálce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Itálie: Hoří uprchlický tábor, zaměstnanci se zatarasili
V uprchlickém zařízení nedaleko Benátek bylo v noci na úterý pořádné horko. Podle informací serveru italského deníku La Repubblica se v jednom z uprchlických zařízení vzbouřili migranti, kteří dokonce zapalovali nábytek. Pracovníci tábora se pak museli zabarikádovat v místní budově a čekat na pomoc policie. Co vyvolalo novou bouři? Smrt mladé dívky z Pobřeží slonoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Česká televize - neobjektivita, nevyváženost a boj o moc
Při sledování silvestrovských publicistických pořadů na ČT 24 jsme již tradičně mohli být svědky toho, jak si veřejnoprávní médium, placené námi, svými koncesionáři, s rozpočtem kolem sedmi miliard korun, vykládá pojem “objektivní a informačně vyvážená služba” občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz v prosinci s měsíčním zásahem přes 400 tisíc diváků
Prosinec se stal pro regionalnitelevizi.cz nejúspěšnějším měsícem od chvíle, kdy vstoupila do TV metrového měření ATO: měsíční zásah 4 překročil hranici 400. tisíc (403.000) diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský hejtman gratuloval mamince, která přivedla na svět první dítě roku
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák popřál miminku, které se narodilo minutu po silvestrovské půlnoci, hodně štěstí do života a jeho mamince Monice Hruboňové předal finanční částku tří tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nejsou investice jako investice
Pohled ČSSD na plánované investice města Uherské Hradiště:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
A co ty vaše párky? dorážel občan na Andreje Babiše
Z PROFILŮ Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odpověděl na další dotaz jednoho ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Pan Jan Kozina se totiž tak úplně nespokojil s odpovědí, které se mu dostalo na první otázku. Položil proto otázku další. Andrej Babiš odvětil, že čtenář asi „hledá problém za každou cenu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odhaleno: Co dlouhá léta blokoval Jean-Claude Juncker
Bývalý premiér a nynější šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker v Evropské unii léta blokoval snahy o reformy, které by donutily nadnárodní firmy řádně platit daně. Píše to dnešní vydání Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
62 miliard v plusu! Andrej Babiš hrdě oznámil výsledky hospodaření státu
Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) prezentoval dnes výsledky státního rozpočtu za loňský rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Islám a dobytí Evropy: Sepsána zpráva, co už je ztraceno a co ještě jde zachránit
Americký publicista a autor celé řady knih s tématem náboženství William Kilpatrick kritizuje politicky korektní postoj západních elit vůči islámu. Pokud není možné kritizovat islám, potom jsme dle jeho názoru neměli v minulosti kritizovat ani nacismus nebo komunismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): ODS chce výdajové paušály bez limitu
Podnikatelé jsou poslední roky vystaveni neúměrné a stále narůstající byrokratické zátěži. Nyní však chce socialistická vláda prosadit další omezení výdajových paušálů a to s limitem ročního příjmu 1 milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Nejdřív platba kartou. Pak podkožní implantát. Nakonec otrok bez vlastní vůle
Civilizovaný svět je tlačen k bezhotovostní platbě. Již téměř dávno minulé jsou staré dobré časy, kdy lidé dostávali mzdu v hotovosti. Takzvaný pokrok ale zastavit nelze a proto přišlo přechodné období, ve kterém se určitou dobu daly brát peníze v hotovosti, nebo nám je mohly zasílat na účet. Svoboda výběru však rychle skončila celoplošní povinností zřízení účtů v bankách, na které chodila mzda již jen bezhotovostně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odstartoval pětadvacátý ročník cen Žebřík. Výsledky ankety oznámí moderátoři Jakub Kohák a Iva Pazderková 10. března v Plzni
Hudební ceny Žebřík právě vkročily už do 25. roku své existence. Jejich výsledky, o nichž se bude rozhodovat celý leden a únor na www.anketazebrik.cz, budou zveřejněny 10. března v plzeňském DEPU2015. Během vyhlášení se koncertně představí Tomáš Klus, Dan Bárta & Alice, Slza, Vypsaná fixa, Ivan Mládek & Banjo Band a další. Novými moderátory Žebříku jsou Jakub Kohák a Iva Pazderková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Chápu, ministr Chovanec se chce před lidma vytáhnout
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Neuvěřitelná realita uplynulého roku podle FPIF
Přelom roku přináší pravidelně nejrůznější žebříčky a přehledy událostí uplynulých dvanácti měsíců, a některé z nich nabízejí tristní pohled na realitu západního systému. Poučný je kupříkladu pohled na dvacítku nejhorších prohlášení amerických činitelů podle Foreign Policy, nicméně přece jen pestřejší je přehled nabízený portálem Foreign Policy in Focus (FPIF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jindřichův Hradec vyhlásila zákaz návštěv. Bude platit od čtvrtka
Zákaz návštěv vyhlásila po českobudějovické a táborské nemocnici také Nemocnice Jindřichův Hradec. Důvodem je neustále rostoucí počet akutních respiračních onemocnění. Opatření začne platit ve čtvrtek 5. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nový rok aneb Ani mně nebylo do nedávna jasné, proč se vlastně Babiš a Zeman potřebují
Chci touto cestou popřát všem věrným i méně věrným čtenářům portálu VašeVěc.cz. V minulém roce jsme se snažili psát objektivně a mimo hlavní politický proud o nejdůležitějších událostech v oblasti vnitropolitického i mezinárodněpolitického dění . V tomto roce se budeme snažit rozšířit názorovou stránku a přizvat v průběhu prvních týdnů roku další nové, zajímavé autory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Plácejte si, co chcete. Jste buď blbí, nebo navedení, vzkázali odpůrcům Chovancova „cenzurního úřadu“ Petr Honzejk a Alexandr Mitrofanov
Rozruch, který vyvolal nový odbor ministerstva vnitra, který má vyvracet dezinformace šířené proruskými weby, komentuje na webu Hospodářských novin jejich komentátor Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Tahle vláda zabíjí vaše sny
Kdysi jsem shlédl fantastickou reklamu na Porsche. Byl tam asi jedenáctiletý kluk, který šel do autosalonu Porsche. Chtěl si vyzkoušet auto, z čehož byl prodejce mírně zaskočen, ale svolil, aby si chlapec sedl za volant. Klučina koukal na přístrojovou desku. Pak se vzpřímil, aby viděl přes volant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To tu ještě nebylo: Britové zírají, kam jdou přes bankomaty jejich peníze a kdo si z nich žije
Britský deník Daily Mail příliš svým dnešním článkem o rozvojové pomoci zemím třetího světa pořádně nadzdvihl mandle daňovým poplatníkům. Podle dostupnách informací Britové vydělávají mimo jiné na to, aby jejich peníze dostávali obyvatelé Pákistánci doslova „za nic“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanci před 40 lety odsuzovali provokační kampaň a vměšování
Když před 40 lety vznikla iniciativa Charta 77, poslanci tehdejšího Federálního shromáždění o ní přímo nemluvili, ale přesto na své nejbližší schůzi s představiteli vlády odsuzovali nepřípustné vměšování ze Západu pod záminkou ochrany lidských práv. Dodávali, že socialistická společnost lidská práva chrání. „Není u nás zaručené právo a svoboda na protisocialistickou propagandu ani na protistátní činnost,“ řekl podle archivních záznamů například generální prokurátor Ján Feješ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Janeček: Rok 2016 byl rokem zásadních změn
Rok 2016 byl rokem zásadních změn. Mnozí je považují za spíše negativní. Lze skutečně říci, že jsme svědky krizí globálního světa i krize demokracie. Nicméně jsem pevně přesvědčen, že krize je nutnou součástí přechodu od, v lepším případě, málo spravedlivých a zkorumpovaných a v horším případě totalitních a nesvobodných společenských uspořádání k zásadně lepšímu, spravedlivějšímu a svobodnému světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Před 20 lety se prezident Václav Havel podruhé oženil
Tři desetiletí stála po boku dramatika, disidenta a posléze prezidenta Václava Havla jeho manželka Olga. V roli první dámy si získala velkou oblibu veřejnosti, soustředila se hlavně na činnost ve Výboru dobré vůle. Zemřela po těžké nemoci v lednu 1996. O rok později se Havel znovu oženil. Veřejnosti utajená svatba s herečkou Dagmar Veškrnovou, s níž Havel zůstal až do své smrti v prosinci 2011, se konala před 20 lety, 4. ledna 1997, v Praze na Žižkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Třetí blok jaderné elektrárny Paks bude v provozu o dvacet let déle
Maďarský regulační úřad OAH schválil 20leté prodloužení provozu 3. bloku jaderné elektrárny Paks, který je v provozu od roku 1986. Oznámil to Antal Kovács, ředitel mediálního oddělení JE Paks. Podobný proces probíhá i v Česku: zpracovává se dokumentace pro prodloužení provozu 2. bloku jaderné elektrárny Dukovany, který má stejný typ reaktoru jako JE Paks.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šlégr: Jdu znovu do boje
Jiří Šlégr má jasno. Nejenže se znovu zúčastní volebního klání, ale ví o největších bolestech spoluobčanů. „Naše lidi nejvíc trápí jejich bezpečnost, zneužívání sociálních dávek a levná pracovní síla. To je určitě něco, co se v případě mého zvolení pokusím změnit. Ze svých zkušeností získaných v Poslanecké sněmovně vnímám, že senátoři se těší větší důvěře veřejnosti než poslanci,“ řekl novinářům z různých médií proslulý hokejista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trump je Putinův idiot, napsal Teodor Marjanovič
Za necelé tři týdny se ujme šéfovské role v jediné pořádné západní velmoci ignorant se sklonem obdivovat kremelského vládce. Což je zlá zpráva také pro naši část světa, beztak vystavenou ruským ambicím, píše na webu Hospodářských novin jejich komentátor Teodor Marjanovič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český průmyslník: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Ukrajina je oběť Obamy. Trump je geniální, pojďme proti Číně. A teď řeknu pravdu o krácení daní a EET
ROZHOVOR Nový generální ředitel strojírenského komplexu Vítkovice Libor Witassek považuje nejdůležitější události roku 2016 ve světě – brexit a zvolení Donalda Trumpa – za pozitivní. „Donald Trump bude snad v tomto směru mnohem upřímnější než prolhaný a slabý Obama,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k postojům nového amerického prezidenta vůči Rusku. V České republice zase považuje šéf Vítkovic za zlomové krajské volby, protože hnutí ANO podle něj prokázalo, že není obdobou Věcí veřejných, tedy jen účelovým projektem na jedno použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Armádní lékaři v Iráku v akci: Příjem vážně raněných nejdřív nanečisto, pak i naostro
Dveře do budovy ROLE 2 se rozráží. Na nosítkách je raněný spojenecký voják. „Pacient s průstřelem stehna,“ hlásí americký zdravotník. Český tým začíná pracovat. Hlavní lékař stojí u hlavy pacienta a v rychlém sledu udílí pokyny. Kontrola tlaku, tepu, životních funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sporerovi a Most jako první v novém pořadu Novy s Terezou Pergnerovou
REPORTÁŽ V domě, kterému se říká blok 601 a stojí v Lidické ulici na sídlišti Výsluní v Mostě, bylo v lednu 2016 vidět neznámé lidi. Šlo o jedince dvou zdánlivě nesourodých skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německo: Koupím osm aut, nacpu do nich bomby..., těšil se podnikavý Syřan. Policisté byli potrestáni za ošklivé slovo
Podle informací německého bulvárního deníku Bild plánoval osmatřicetiletý Syřan v Burbachu ve spolkové zemi Sársko teroristický útok. Hrůza teroru je tak lidem stále blíž. Údajně plánoval nakoupit několik vozů, do kterých chtěl napěchovat 400 až 500 kilogramů výbušnin, a posléze je odpálit na rušných místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Rok 2016 byl rokem vytváření lepší daňové transparentnosti
Práce Luďka Niedermayera v Evropském parlamentu v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: V Paříži zahrady, V Praze hřbitovy
Po tématu výstavby nového ocelového úřednického města, s nímž přišel pan ministr, je na čase srovnat, jak se ke svému hlavnímu městu chovají politici tuzemští a ti zahraniční. Jedni jej mají za tučné sele, či spíše oslíka otřes se, druzí za místo pro život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Musíme zlepšit kvalitu legislativního procesu
Současný právní řád je mimořádně komplexní, přestávají se v něm orientovat už i právníci a zákonodárci. Je třeba reformovat legislativní proces a zajistit lepší koordinaci Parlamentu a ministerstev. Nekvalitní zákony komplikují život nám všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Die Welt: V Česku po útoku v Berlíně ještě stoupla hysterie. A české pistole...
V České republice po teroristickém útoku v Berlíně ještě stoupla hysterie a ministr vnitra Milan Chovanec náladu v zemi využívá k tomu, aby z ní politicky profitoval. Napsal to dnes server německého listu Die Welt. Odkazuje přitom na návrh, kterým chce ministerstvo vnitra povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist