Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Celní správa u příležitosti výročí založení střediska služební kynologie předala ocenění
V pátečních večerních hodinách 13. ledna se v reprezentačních prostorách Černínského paláce, sídle ministerstva zahraničních věcí, uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti oslav 20. výročí založení Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích. Pozvání na akci celní správy přijal ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Spisovatel Vondruška: Stejně jako za minulého režimu se opět podporují prorežimní umělci. Nikdo na ně nechodí, nikdo je nečte, ale stát je živí štědrými granty
Nad tím, co vše nám bylo zakázáno za posledních více než 25 let uplynuvších od pádu komunismu, se na stránkách dnešní Mladé fronty Dnes zamýšlí spisovatel a historik Vlastimil Vondruška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nebude premiérem, nebude ministrem, nepovede ČSSD... Experti představují možnou budoucnost Bohuslava Sobotky, pokud...
POLITOLOGOVÉ „Ať si to Sobotka odpracuje sám. Kdo by probůh přebíral ČSSD? Zatím se neukazuje, že by tu byl někdo připravený, tak trošku sebevražedný pilot ochotný zariskovat a stočit let k úspěchu,“ říká k úvahám o stabilitě pozice Bohuslava Sobotky jako předsedy strany politolog Jan Kubáček. Nadcházející březnový sjezd ČSSD s největší pravděpodobností změnu na čele strany znamenat nebude, vše rozhodnou až parlamentní volby. „To, zda ČSSD bude mít premiéra, rozhodne o tom, zda Sobotka bude pokračovat v čele ČSSD,“ říká politolog Petr Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Robejšek usedl v rádiu proti první ženě ODS a spustil o politicích se zlatými řetězi, deziluzi občanů, nespokojenosti s elitami...
Hosty pořadu Pro a Proti Českého rozhlasu Plus byli první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a mentor strany Realisté Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus vystoupil v ruské televizi. Podívejte se, jak si novináři jeho slova přebrali
Exprezident Václav Klaus poskytl půlhodinový rozhovor ruskému kanálu RT.com. Moderátorka Sofie Ševarnadze ho divákům představila jako výrazného evropského politika a českého expremiéra a exprezidenta. Vzhledem k tomu, že si Evropská unie připomíná pětadvacáté výročí dalšího integračního evropského procesu v Maastrichtské smlouvě, Klaus hovořil právě o EU. Kanál RT.com však jeho vyjádření poněkud přiostřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Když se škrtne NE
Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA. Tlak malých frakcí a občanské společnosti však zaznamenal úspěch, když bylo umožněno několika výborům ke smlouvě kritickým se k ní vyjádřit, a nakonec o svých doporučeních Parlamentu i hlasovat. Radost progresivních sil však byla vystřídána šokem, když sociální demokraté zase jednou zradili své voliče a občany EU. ? Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA. Tlak malých frakcí a občanské společnosti však zaznamenal úspěch, když bylo umožněno několika výborům ke smlouvě kritickým se k ní vyjádřit, a nakonec o svých doporučeních Parlamentu i hlasovat. Radost progresivních sil však byla vystřídána šokem, když sociální demokraté zase jednou zradili své voliče a občany EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Běžte pryč, kreténi komunistický!" Rozlučka se Schapirem se zvrhla, když dorazila Jana Volfová. Začal křik
Na Karlově mostě proběhla rozlučka s končícím americkým velvyslancem v Praze Andrewem Schapirem. Nastupující americký prezident Donald Trump si přeje vyměnit velvyslance co nejrychleji. Schapiro má tedy před sebou posledních pár dní. Z Prahy ho vyprovází mráz, sníh a asi padesát aktivistů, kterým se ovšem do cesty postavila Jana Volfová, která před časem působila v Bloku proti islámu s Martinem Konvičkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Je to daňový paskvil! Tradiční politické strany odhlasovaly úlitbu pro média
Poslanecká sněmovna v rámci třetího čtení daňového balíčku přes nesouhlas Ministerstva financí schválila pozměňovací návrh poslanců Václava Votavy a Vítězslava Jandáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Úplně jiný pohled
Teď je dusno okolo jednoho rádoby manekýna. K tomu lze jedině říci, že pohled obyčejného člověka v Čechách má úplně jinou dimenzi. Při pohledu na něho vytane na mysli lidová diagnoza na takovouto figuru: Je vychrtlej jako tuberák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další rána ČT po jejím průšvihu. Varyš účtuje: Nálepkování, stále stejní „experti“, snaha jedny znevěrohodnit, druhým nábožně naslouchat...
Nad tím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vytkla České televizi, že její pořad o prezidentských volbách v USA, konkrétně speciál Americká volební noc, byl krajně nevyvážený, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí její komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Neuděláme stejnou chybu jako v USA, my to nepřipustíme!“ Petr Žantovský je v šoku z vystoupení Gabala v ČT. A stejně tak z textu Putny v novinách
TÝDEN V MÉDIÍCH Mediálním tanečkům kolem Charty 77 a nejstrašidelnějšímu mediálnímu výkonu začátku roku se věnuje v úvodu svého pravidelného ohlédnutí za zajímavostmi uplynulého týdne Petr Žantovský. Podrobně si všímá největších kabrňáků v boji proti hrozbám, jimiž jsou Ivan Gabal a Helena Langšádlová. Především poslanec za KDU-ČSL se ideologicky svlékl svými výroky o nepřijatelnosti vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách a o tom, že nic takového se v nejbližších volbách u nás připustit nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babišovy noviny zjišťovaly, kdo z politiků se „vymluvil“ z účasti na plese na Hradě
Politici se na charitativní ples, který pořádá prezident Miloš Zeman, příliš nehrnou. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Našim občanům voní spíš běloch, řekl Robejšek na Frekvenci 1. Ale nejen to...
Moderátor Luboš Xaver Veselý uvítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 zakladatele strany Realisté, politologa žijícího v Německu Petra Robrejška. Host v pořadu konstatoval, že česká společnost v podstatě nefunguje. Politici ji dusí tím, že se snaží regulovat úplně všechno. Robejšek se vyjádřil i k Centru proti terorismu a hybridním hrozbám. Politolog proti němu v podstatě nic nemá, protože jde o nástroj do nebezpečných časů. A v těch žijeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Já se tam vrátím, kdyby mně jen oči pro pláč zbyly
Pozdrav prezidenta republiky při přijetí starostů vítězných obcí „Vesnice roku“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Špičkový neurolog o zdravotnictví v cizině: Když přímo nekrvácíte z tepny, tak...
Fantastické, velmi kvalitní zdravotnictví. Tak hodnotí péči o zdraví v naší republice vysoce erudovaný neurolog Karel Ježek, který řadu let pracoval v Norsku v týmu, který obdržel Nobelovu cenu. „Pokud nevyjedete za hranice republiky a nepotřebujete pomoc, budete si myslet asi opak,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Špičkový mladý lékař – výzkumník dále hovoří o tom, proč je naše země nezajímavá pro zahraniční odborníky a jak je to s granty, které se v naší zemi posuzují i subjektivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Milan Chovanec byl opět zvolen předsedou ČSSD v Plzeňském kraji
Ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec dál povede krajskou organizaci strany v Plzeňském kraji. Na čtvrté dvouleté období ho dnes zvolila krajská konference. Delegáti zároveň podpořili premiéra Bohuslava Sobotku, aby na celostátním sjezdu stany obhajoval post předsedy sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa vyhlásila další ohnisko ptačí chřipky, tentokrát v Jihočeském kraji
Státní veterinární správa (SVS) vyhlásila na základě výsledku laboratorního vyšetření u uhynulé drůbeže z malochovu nové ohnisko aviární influenzy (ptačí chřipky) v obci Chotčiny na Táborsku v Jihočeském kraji. Aktuální počet ohnisek této nákazy na území České republiky tak vzrostl na šest. Přítomnost viru H5 byla nezávisle na tom potvrzena také u volně žijící labutě nalezené v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Oběť Jana Birkeho
Podle toho, co jsem slyšel v politických kuloárech, má Jan Birke vážné zdravotní problémy. Je to proto z jeho strany obrovská sebeoběť, pustit se za této situace vedle plnohodnotného působení v pozici starosty Náchoda a poslance sněmovny také do práce hlavního volebního manažera ČSSD pro volby do poslanecké sněmovny za devět měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Nenechme se zastrašovat hazardní lobby
Výnosy jen z hracích automatů jsou v Liberci kolem 400 milionů ročně. Nepřekvapuje proto, že po schválení zákazu provozoven hazardu na území města spustily firmy, provozující hazard, spolu s některými politiky soustředěný nátlak na zastupitele, aby zákaz zvrátili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada Pardubického kraje projednávala přípravu na ptačí chřipku
Pardubický kraj je pro případ výskytu ptačí chřipky připraven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rusko se chystá napadnout Varšavu? Nebo Pobaltí? Zkušený Milan Syruček sleduje americké vojáky v Polsku a nabízí i dost smutný pohled na dnešní Ukrajinu
ROZHOVOR Samorost, „neřízená střela“ Savčenková. Americké těžké zbraně jsou natrvalo v Polsku. Ukrajinci slaví pravoslavné Vánoce a Nový rok a pohled na rok 2017 není zrovna příliš optimistický. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s novinářským nestorem Milanem Syručkem se podíváme na mzdy i tržiště prostých Ukrajinců. Těm není zrovna do zpěvu, i když na druhé straně vláda připravuje obrovský Pantheon, nebo i když je ve městech kalamita, primátor Kyjeva, boxer Kličko si užívá dovolené ve Vídni a rezidence v Hamburku. A ukrajinská vláda vymyslela s novým rokem další „kladivo“ na místní malé živnostníky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šlapal (ČSSD): Svolání mimořádného lednového zastupitelstva umožní dříve rozdělit prostředky pro poskytovatele sociálních služeb
O svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje na pátek 27. ledna 2017 rozhodla 12. ledna krajská rada. Díky tomu bude možné dříve rozdělit prostředky pro poskytovatele sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko se chystá napadnou Varšavu? Nebo Pobaltí? Zkušený Milan Syruček sleduje americké vojáky v Polsku a nabízí i dost smutný pohled na dnešní Ukrajinu
ROZHOVOR Samorost, „neřízená střela“ Savčenková. Americké těžké zbraně jsou natrvalo v Polsku. Ukrajinci slaví pravoslavné Vánoce a Nový rok a pohled na rok 2017 není zrovna příliš optimistický. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s novinářským nestorem Milanem Syručkem se podíváme na mzdy i tržiště prostých Ukrajinců. Těm není zrovna do zpěvu, i když na druhé straně vláda připravuje obrovský Pantheon, nebo i když je ve městech kalamita, primátor Kyjeva, boxer Kličko si užívá dovolené ve Vídni a rezidence v Hamburku. A ukrajinská vláda vymyslela s novým rokem další „kladivo“ na místní malé živnostníky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Polští politici přivítali americké vojáky
Vrcholní polští politici dnes oficiálně uvítali příslušníky amerických jednotek, které mají posílit východní křídlo Severoatlantické aliance. Do země přijeli vojáci z coloradské základny Fort Carson a rozmístěni budou na západě Polska. Informoval o tom web Wyborcza.pl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér si v novinách rýpl do prezidenta. Ovčáček okamžitě vrátil úder
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si v rozhovoru pro deník Právo postěžoval, že by se měl prezident Miloš Zeman starat spíš o dolních deset milionů a ne o blaho Andreje Babiše (ANO). Poukazoval přitom na skutečnost, že i Miloš Zeman chce novelu zákona o střetu zájmů poslat k Ústavnímu soudu. Novela zasáhne i podnikání druhého nejbohatšího Čecha Babiše. Ovčáček na oplátku vmetl Sobotkovi do tváře Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Objektiv objevuje svět už třicet let. K výročí dostane celoroční speciál
Objektiv se na obrazovce objevuje nepřetržitě již třicet let. Ke svému dnešnímu výročí dostane na ČT24 celoroční speciál, který poodhalí vznik jednotlivých reportáží a zapojí i videa diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Češi okradeni o čtyřicet miliard korun, Singerovou "národní" bankou
Další deseti-miliardové ztráty naší peněžence způsobují intervence ČNB. Zbytečné a stejně budou rozvaleny. Existuje řešení, bez zlodějin Singerů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Místopředseda SPR-RSČ: Do zaplacení dluhu by měla být činnost ČSSD pozastavena
Zaviněním ČSSD se z výkonu spravedlnosti stal sprostý byznys. Sama ale nehradí své závazky, a to v nezanedbatelné výši, rozčiluje se Karel Fleischer. Naopak pokutování prezidenta republiky považuje za nedůstojné. Exekuce byla ústředním tématem našeho rozhovoru. Nikoliv však jediným. Podělil se s námi o své zkušenosti ze zahraničí, poukázal na největší úskalí v současné exekutorské praxi a navrhl řešení. S lídrem jihomoravské kandidátky strany jsme si povídali také o blížících se volbách, a to nejen těch sněmovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj je na Instagramu, chce oslovit mladou generaci
Moravskoslezský kraj se připojil k milionům lidí a organizacím, které v Česku komunikují na sociálních sítích. Kromě Facebooku se nyní přihlásil také k Instagramu. Prostřednictvím této stále populárnější sociální sítě chce oslovit hlavně mladou generaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Co si to dovolují. Nátlak!“ Kauza neobjektivity ČT má vážné pokračování. Štěpán Kotrba posílá stížnost na Lutonského a Kubala
Analytik Štěpán Kotrba posílá stížnost Radě ČT na dva zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize. A to kvůli jejich otevřenému dopisu, ve kterém se vzepřeli kritice Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta v týdnu ve své zprávě konstatovala, že zpravodajství v rámci pořadu Americká volební noc bylo nevyvážené a neobjektivní. „Očekávám reakci generálního ředitele ČT Dvořáka a očekávám i výrok Rady České televize. Pokud k nim nedojde, očekávám tvrdou odpověď poslanců v parlamentu,“ dodává zároveň k odeslání stížnosti Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podpálení synagogy je jen vyjádřením názoru, řekl německý soud. Čeští politici zuří a vstávají ze židlí
Německý krajský soud ve Wuppertalu konstatoval, že pokus o podpálení synagogy je přiměřeným vyjádřením nesouhlasu s politikou státu Izrael v pásmu Gazy. Není přitom bez zajímavosti, že synagogu ve Wuppertalu vypálili nacisté v roce 1938. Čeští politici jen nechápavě kroutí hlavou. Vyjádřil se Michal Kučera z TOP 09 i sociální demokrat Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jedno z pražských gymnázii otevře třídu s alternativním vzdělávacím programem
Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 otevře od 1. září 2017 vedle tříd s osvědčeným a úspěšným školním vzdělávacím programem jednu třídu prvního ročníku, kde se bude vyučovat podle nového, alternativního školního vzdělávacího programu. 25. ledna si mohou zájemci o studium promluvit se svými budoucími učiteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trump naznačil, kdy zruší protiruské sankce. A poslal varovný vzkaz Číně
Nastupující americký prezident Donald Trump oznámil v rozhovoru pro deník The Wall Street Journal, za jakých podmínek by byl ochoten zrušit sankce vůči Rusku. Nějaký čas je prý ještě ponechá v platnosti, ale nemusí to být na věky. Podle budoucího šéfa Bílého domu bude záležet na tom, zda bude Moskva Washingtonu nápomocná. Důrazného varování se dostalo Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pehe se pustil do Zemana: Má starost o svobodu slova, kterou Chovancův úřad neomezuje, nebo se bojí, že...
Nad tím, proč prezident Miloš Zeman vede boj proti vytvoření Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, se ve vysílání Českého rozhlasu zamyslel politolog Jiří Pehe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hlavně nesejít na švédskou cestu! Matematik Kechlibar varuje před situací s uprchlíky a přidává VIDEO
Matematik Marian Kechlibar zaregistroval nedávnou reportáž norské televize o odvrácené tváří Švédska. Tato reportáž prý vhodně doplňuje vyprávění Kateřiny Janouchové v DVTV. Žena žijící ve Švédsku konstatovala, že tamní úřady už přestávají situaci s migranty zvládat. Kechlibar jí na základě reportáže norské televize dává za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Íránský zubař žijící v Česku: Otevřít náruč a dveře imigrantům je velká chyba. Evropa a Asie, to je jiná kultura. Lidé, kteří ztratili všechno, jsou schopni udělat cokoliv
ROZHOVOR Kdo současný stav s uprchlíky zapříčinil, ať si je také k sobě vezme, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Íránec, dlouhodobě žijící v České republice, zubař Ramin Pojhan. Otevření náruče je velkou chybou, stejně tak je chybou „osvobozování“ od diktátorů. Kdo ničí tyto země, dopouští se podle něj válečných zločinů. A v Čechách se podle něj žije dobře. Srovnává pak lékařskou péči a život u nás a v Anglii, kde také pobýval – a vše vychází lépe pro Českou republiku…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Jakmile se nám podaří pohnout se zaměstnaností, věřím, že zvládneme i další problémy
Zhruba 200 nových pracovních míst vznikne v průmyslové zóně Bruntál. Společnost Hronovský tu bude vyrábět elektrické a elektromechanické autokomponenty a kabelové svazky, po kterých je velká poptávka. Otevření nového výrobního střediska za zhruba 11 milionů korun se zúčastnil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na další úplné uzavírky tunelů Lochkov a Cholupice na Pražském okruhu
Důvodem uzavírek je kompletní výměna kamerového systému v tunelech Lochkov a Cholupice. Práce budou zpočátku probíhat vždy v uzavřené tunelové troubě (druhá tunelová trouba bude v režimu obousměrného provozu). Po cca 14 dnech, kdy budou již kamery v celém tunelu vyměněny, musí dojít z důvodu komplexních zkoušek k uzavření celého tunelu (obě tunelové trouby). Harmonogram celé akce byl maximálně zkrácen, úplné uzavírky budou probíhat za třísměnného provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl starat o lidi s nízkými a středními příjmy, kteří ho volili. Ne o miliardáře, rýpl si Sobotka do prezidenta kvůli Babišovi
Obsáhlý rozhovor poskytl dnešnímu Právu premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Mluvilo se v něm hlavně o novele zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo ví, jestli EET vůbec přežije letošní rok. ODS ji bude chtít zrušit, varuje Marek Benda
Sněmovnou prošel daňový baliček. Rodiče se mohou těšit na daňové úlevy. A jak to bude s daněmi dál, především po volbách? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali poslanec ODS Marek Benda a zákonodárce ČSSD Ladislav Šincl. Ten také prozradil na ministra financí Andreje Babiše (ANO), že je odpůrcem snižování DPH. Benda dodal, že EET vůbec nemusí přežít rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek bude se Zemanem v Lánech jednat i o vztazích s USA
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes bude jednat s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem v Lánech o české zahraniční politice. Probrat by mohli vztahy mezi Českou republikou a USA, bezpečnostní politiku nebo otázku odchodu Velké Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Čuňárna! John Bok se ostře pustil do Zemana. A o Chovancovu „útvaru pravdy“ jasně říká...
ROZHOVOR Vážně uvažuji o tom, jestli jeho demence nepostoupila natolik, že je to státu nebezpečné. Přinejmenším je nezpůsobilý. Když už ho nemohou odstavit, tak by vláda měla rozhodnout, že informace nedostane, protože je zde riziko úniku. Je neuvěřitelné, že se prezident stane bezpečnostním rizikem. Tak kritizuje Miloše Zemana bývalý disident John Bok. Hovoří ale i o Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Celní správa vybrala loni do státního rozpočtu bezmála sto šedesát tři miliard korun
Legislativní změny a kontrolní činnosti celních orgánů se pozitivně projevily ve výši odvodů do státní pokladny. Celková výše reprezentuje výnosy nejen ze spotřebních daní, cla a DPH při dovozu, ale i ze správních poplatků, dělené správy a z ekologických daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Diskutovali jsme o splněných slibech a prioritách
Vyjádření ministryně na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Matce prvního občánka letošního roku byl schválen finanční a věcný dar
Ústecký kraj každoročně věnuje finanční dar matce prvního novorozence v kraji, který se tak stává prvním krajským občánkem nového kalendářního roku. Podmínkou poskytnutí daru je narození novorozence na území Ústeckého kraje a trvalý pobyt matky dítěte v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ve Středozemním moři se utopila stovka uprchlíků, píše britský server
Server britského deníku The Independent přináší informace o neštěstí na Středozemním moři. Jen den poté, co se podařilo zachránit na 550 běženců ve vodách mezi Libyí a Itálií, se v chladných vodách utopilo na 100 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Romancovová: Dezinformační kampaň uchvátí jakékoli, původně legitimní vnitřní téma, nafoukne ho, rozbije debatu s jediným cílem
Rozhovor s Evou Romancovovou, která na Ministerstvu vnitra staví tým Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, přináší server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tématem lednového jednání krajské tripartity byla problematika bydlení sociálně vyloučených
Problematika bydlení sociálně vyloučených byla hlavním tématem lednového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). S materiálem, který popisuje, jak jednotlivá ministerstva plní úkoly ze dvou usnesení vlády, jež tuto záležitost řeší, přišla zástupce regionu seznámit Martina Štěpánková, náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a ředitelka Sekce pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ostravští sociální demokraté zvolili nového předsedu, zákaz z Prahy považují za neoprávněný
Okresní konference ČSSD v Ostravě v pátek 13. ledna večer schválila nové vedení. Novou předsedkyní se drtivou většinou hlasů přítomných stala Jana Vajdíková. Svolání okresní konference požadovaly místní organizace ČSSD. Zákaz, který učinilo Politické grémium ČSSD krátce před konferencí, považují ostravští sociální demokraté za neoprávněný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rezort obrany uzavřel úspěšné působení v pozorovatelské misi v Gruzii
Ke konci roku 2016 ukončil poslední příslušník resortu obrany působení v civilní pozorovatelské misi Evropské unie v Gruzii. Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský poznamenává, že činnost českých pozorovatelů, zejména z resortu obrany, byla vždy vysoce oceňována ze strany představitelů Gruzie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nesouhlasíme s navyšováním platů poslanců, senátorů a ministrů
Vedení SPR-RSČ nesouhlasí s navyšováním platů poslanců, senátorů a ministrů v době schodku státního rozpočtu 60 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Farmářské trhy na Jiřáku nebude provozovat firma bez historie a zkušeností
Praze 3 nepodepíše smlouvu s vítězem pochybné soutěže na provozovatele farmářských trhů na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Tento týden to oznámila starostka Hujová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo další opustí EU, ptali se prý v Bruselu Trumpovi spolupracovníci
Končící velvyslanec Spojených států při Evropské unii Anthony Gardner sdělil deníku Financial Times, že členové týmu Donalda Trumpa obvolávali evropské politiky a ptali se jich, zda jsou některé další evropské země připraveny opustit Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Merkelová chce zachránit umírající Evropskou unii a oživit "Dublin"
Merkelová pozvala celou Afriku a Blízký východ v roce 2015 do Evropy se slovy "My to zvládneme" a nyní zjišťuje, že tuto situaci Německo již nezvládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Promopro Vondra a Schwarzenberg varují Trumpa
Sedmnáct bývalých politických veličin střední a východní Evropy varuje nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa před ruským prezidentem Putinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Koho vybere reformní levice jako kandidáta na prezidenta?
První debatní večer kandidátů levice na post francouzské hlavy státu se včera uskutečnil před televizními kamerami. O podporu v primárních volbách se v poklidné diskusi ucházelo sedm kandidátů: Benoit Hamon, Arnaud Montebourg, Vincent Peillon, Manuel Valls, Sylvia Pinelová, Francois de Rugy a Jean-Luc Bennahmias.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Robejšek usedl v rádiu proti první ženě ODS a spustil o politicích se zlatými řetězy, deziluzi občanů, nespokojenosti s elitami...
Hosty pořadu Pro a Proti Českého rozhlasu Plus byli první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a mentor strany Realisté Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Maďarsko přitvrdilo: Už ani jeden imigrant bez prověření. Na hranice posílá lovce
Pouze ty migranty, kteří dostanou azyl, vpustí Maďarsko na své území. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad navštívil nový předseda slovenských statistiků
Český statistický úřad tento týden navštívila slovenská delegace. Předsedkyně Iva Ritschelová přivítala nového šéfa Štatistického úradu Slovenskej republiky Alexandra Balleka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Zeman pozval papeže do České republiky a Lidic. Je nutné zvát do naší země zrádce křesťanství a představitele kolaborantské církve?
Je jistě na uvážení pana prezidenta, koho že si pozve na návštěvu České republiky, ale jsem toho názoru, že zvát k návštěvě vrcholného představitele zlořádu, je pod úroveň prezidenta i republiky. Považuji to i za skutečně trapný výsměch obyvatelům Lidic a především těm, kteří v Lidicích byli povražděni nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Cikánští spoluobčané dokazují, že se odborníci nemýlí
Stavební bytová družstva (SBD) kdysi opravdu stavěla – a následně se o nové domy a byty starala. Většině z nich zůstala v dnešní době už jen ta druhá funkce – údržbářská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oblastní sdružení ODS Hradec Králové má nové vedení
Na oblastním sněmu si ve středu 11. 1. 2017 členové oblastního sdružení ODS Hradec Králové zvolili ze svých řad nové vedení. Předsedou byl zvolen Václav Řehoř, místopředsedy pak Michal Moravec a Jakub Vít. Řadovými členy oblastní rady byli zvoleni Petra Škopová, Jaroslav Filip, Jiří Bláha, Jiří Kričfaluši, Josef Šejvl, Miloš Nepilý, Pavel Staněk a Ladislav Šimeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): ČSSD chce umlčet oprávněnou kritiku občanů
Stanovisko předsednictva SPR-RSČ:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mrazivé varování arcibiskupa: Jsme hloupí. Do deseti let budeme všichni muslimové!
Před tím, že Evropa se stane islámskou, varuje vlivný italský arcibiskup Carlo Liberati. Informoval o tom web britského deníku The Sun. Podle Liberatiho prý dokonce hrozí, že do deseti let budeme každý muslimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Členové ukrajinské vlády jsou prý dementi
Předseda Ukrajinské radikální strany Oleh Ljaško nazval členy ukrajinské vlády jako „vládní dementy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Radní nesouhlasí se zahájením řízení o změně územního rozhodnutí ke stavbě Brno Airport Logistic Park
Rada 12. ledna na svém 7. zasedání vydala nesouhlas se zahájením řízení o změně územního rozhodnutí ke stavbě „Brno Airport Logistic Park“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: Za parlamentní demokracii má smysl společně bojovat
Letošní sněmovní volby budou výjimečné v tom, že v nich nepůjde jen o souboj pravo-levých idejí. Ale že skutečně budeme rozhodovat o tom, jaký charakter státu a jaký charakter demokracie po volbách v naší zemi bude, a zda se tady podaří udržet standardní plnohodnotnou parlamentní demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kmoníček: Tam, kde to půjde, Trump dohodu s Ruskem najde, protože...
Nad rozdíly v pojetí demokracie mezi západními zeměmi a Ruskem se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí ředitel zahraničněpolitického odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Migrace do Česka je převážně pracovní
V Česku v roce 2015 pobývalo 464,7 tisíce cizinců. Jejich počet roste od roku 2011. Nejvíce jich přichází ze zemí EU. Většina cizinců tu pracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl starat o lidi s nízkými a středními příjmy, kteří ho volilil. Ne o miliardáře, rýpl si Sobotka do prezidenta kvůli Babišovi
Obsáhlý rozhovor poskytl dnešnímu Právu premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Mluvilo se v něm hlavně o novele zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Je zapotřebí utnout veškeré spekulace. Nechceme, aby se oblíbené trhy staly rukojmím politických tahanic
Sociální demokraté odmítají politizaci farmářských trhů i další zástavbu zeleně v Praze 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Dostál: Skutečných profesionálů není příliš
Člověk poznamenaný fotografickým obrazem byl nehezky zaskočen snímáním pana prezidenta v čase jeho novoročního projevu, který ale vyšel na 26. prosince. Ponechám stranou obsah prezidentovy řeči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): O prioritě bezpečnosti, žel, musí rozhodnout až voliči
Byl jsem nejen zklamán, ale i rozladěn vystoupením exprezidenta Václava Klause v nedělním televizním pořadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Američtí novináři vypustili na veřejnost, co vše se prý dělo v pozadí voleb v USA. Kdopak to pomáhal Clintonové
Donald Trump nebyl jediným prezidentským kandidátem, jehož kampani napomáhala země bývalého sovětského bloku. Podle vyšetřování novinářů amerického magazínu Politico se ukrajinská vláda aktivně podílela na prezidentské kampani Hillary Clintonové, kterou Kyjev podporoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Die Welt o Jaroslawu Kaczyńském
Německý list „Die Welt“ zveřejnil obsáhlou esej Gerharda Gnaucka, ve které se zabývá současnou situací v Polsku. Na začátku zejména konstatuje, že vláda Práva a spravedlnosti má v parlamentu stabilní většinu a má plné právo řídit zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Konvička: Moravská pánská jízda
Měl jsem v tom městě přednášku pro tamní odpůrce islámu a protože je to přes celou Republiku a kamarád, střední podnikatel a sympaťák, nabídl přenocování, rozhodl jsem se tentokrát nespěchat domů a naopak to krapet rozjet. Občas je to potřeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Oštěpařská legenda Špotáková pokřtila knihu o české atletice
Česka atletika slaví v letošním roce významné jubileum. Při této příležitosti vyšla nová kniha „120 let české atletiky“, která mapuje vývoj královny sportu u nás od samotného počátku až do současnosti. Křtu knihy se 12. ledna v pražské Restauraci U Pinkasů ujali atletické legendy oštěpařka Barbora Špotáková a desetibojař Tomáš Dvořák. Český atletický svaz tak symbolicky zahájil oslavy, které potrvají v průběhu celého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Malta bije na poplach. Znepokojeně sleduje počínání Rusů i Trumpa
Maltský ministr zahraničí George Vella poslal varovný vzkaz svým evropským kolegům. S obavami sleduje plány, které v Libyi nepřímo rozvíjí Ruská federace. Podpoře Kremlu se těší Khalifa Haftar, který vede ozbrojené jednotky zemí od východu na západ. Jeho počínání může vyvolat další velkou vlnu uprchlíků ze severní Afriky, varuje George Vella. Varoval také před možnými kroky Donalda Trumpa na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ostravská sociální demokracie zvolila novou předsedkyni. Teď má předsedy dva
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) má v Ostravě dva předsedy, Janu Vajdíkovou, kterou zvolili účastníci páteční okresení konference, a Lumíra Palyzu, jehož listopadové odvolání podle ústřední kontrolní komise ČSSD neplatí. Jak strana rozkol ve své nejsilnější organizaci v Moravskoslezském kraji vyřeší, není zatím jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Udělal jsem první chybu, přiznal se Michal Horáček
Michal Horáček, který už před časem oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta, se přiznal k tomu, že v kampani udělal první chybu. Horáček to uvedl v rozhovoru pro server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nedostatečná argumentace Stanislava Křečka
V posledním čísle Respektu (2/2017) je rozhovor se zástupcem ombudsmanky Stanislavem Křečkem, ve kterém je mj. tázán, proč „často nabízíte svým přátelům jako zdroj informací Parlamentní listy? Jde o médium, jež bývá označováno za zdroj propagandy v internetu.“ Pan Křeček kontruje, že ParlamentníListy.cz nejsou zakázané, že se tam dají najít i rozumné články, odmítá jejich kritiku a považovat je za nepřátelský web. Původ kritiky spatřuje ve faktu, že když někdo není schopen oponovat názorům v článcích, tak je označí za problémový web. Potud pan Křeček argumentoval správně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Většina lidí, kteří udělají velkou věc, o ní pak hovoří velice skromně
Ministr obrany se setkal s vojenským policistou Lukášem Kvapilem, účastníkem Rallye Dakar:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kroměřížská výzva bude pokračovat
Jen díky podpoře Vás, signatářů a sympatizantů, jsme dokázali vybrat potřebnou částku, aby bylo zajištěno další fungování Kroměřížské výzvy! Do této chvíle přispělo 1 681 dárců! Jen na dva projekty v historii HitHitu přispělo více lidí! Vybrali jsme mezi sebou 1 053 161Kč! Jen pět projektů dokázalo vybrat více peněz!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kdo vyjíždí, dostane víc peněz. Myslím si, že je to spravedlivé
Krajská rada schválila dotační programy na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trump jedná bezprecedentně, říká Zaorálek. Na nového velvyslance USA prý budeme čekat dlouho
Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) se obává, že Česko bude dlouho čekat na nového amerického velvyslance. Celou situaci kolem odvolání všech velvyslanců budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem považuje za bezprecedentní. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Reakce Exekutorské komory k údajné slabé kontrole soudních exekutorů
Vyjádření Exekutorské komory ČR k nedávným prohlášením ministra spravedlnosti Roberta Pelikána ve věci kontroly soudních exekutorů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek udeřil: Korupce v ČSSD začíná u Sobotky a jeho zájmové skupiny. Kompro na Trumpa? Stejná sra... jako Kubiceho zpráva. Hra zpravodajských služeb
ROZHOVOR Bohuslav Sobotka nesnese konkurenci a nepřipustí pluralitu názorů ve straně, myslí si bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek. „Vedení je složené z lidí, u kterých nehrozí, že by ho někdy převýšili. To je špatně. Cesta k dalším debaklům. Bez Sobotky by bylo sociální demokracii podstatně lépe,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zpráva tajných služeb proti Trumpovi je dle něj podobná Kubiceho zprávě. „Je to sračka úplně stejná. Člověk si musí odplivnout. Cílem je znevěrohodnit ho, oslabit v kolenou, ukázat ho jako někoho, kdo byl zvolen při podpoře cizí moci. V pozadí jsou politické zájmy a také zbrojaři, kterým se v případě resetu vztahů s Ruskem zužují možnosti kšeftů,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist