Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.994x, což odpovídá cca 260.580-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pavel Kopecký: Zakotvení práva na zbraně a obranu do ústavy? Chovanec vykročil správným směrem
Pavel Kopecký komentuje snahu ministra Chovance postavit se bruselskému tlaku na odzbrojení občanů a připomíná některé nejkřiklavější případy z poslední doby, svědčící o vzrůstající a kvalitativně se měnící kriminalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Strašlivé informace Českého rozhlasu na téma Trump: Taková zrůda...
Dan Scavino, muž, který spravuje oficiální twitterový účet amerického prezidenta, opakovaně šířil na svém twitteru falešné zprávy. Informoval o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Výchovný pořad Nory Fridrichové o škůdci Zemanovi. Stále ti samí hosté. Hodná Ukrajina, zlé Rusko, došla trpělivost nejvyššímu kontrolorovi České televize
ROZHOVOR Některé pořady veřejnoprávní televize naprosto cíleně vychovávají diváky k jedině „správnému“ názoru. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Daniel Novák to mimo jiné dokládá na pořadu 168 hodin. Scénář je vesměs podobný, vybere se nějaká kauza a přizve několik spřízněných duší, které z prezidenta udělají škůdce národa. Upozorňuje také na to, že neobjektivita zpravodajství nespočívá jen v deformování informace, ale i v tom, že se některé informace vůbec neodvysílají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kremelské monstrum se roztahuje! Jakub Janda mezinárodně „naprášil“ ParlamentníListy.cz, české politiky i občany, kteří už nechtějí EU
Zástupce ředitele pražského think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda varuje před možným geopolitickým posunem států střední Evropy zpět na Východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Proměnit Washington v Majdan
V sobotu 21.ledna se ve Washingtonu uskutečnila demonstrace za účasti kolem půl milionu lidí, v čele s celebritami Hollywoodu a další protesty určené americkému prezidentu Donaldu Trumpovi se odehrály v mnoha zemích světa. Rovněž u nás v Praze na Václavském náměstí se sešlo údajně několik set lidí. Některé servery píší o snaze vytvořit ve Washingtonu další „Majdan“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Putin je za vodou. Největším padouchem Západu se stal Trump
Putin, putin, putin… Mohl za vše. Za to, že v Evropě narůstá napětí, že Angela Merkelová pozvala statisíce Syřanů bez jakýchkoliv podmínek do Evropy a Německa zvláště, že ti Ukrajinci na Východě jsou vlastně Rusové a do EU rozhodně nechtějí, za to že národy už začaly být unavení z těch lží a her a chtěli se osvobodit z té kazajky EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Trump začal zostra a “překvapivě” plní volební sliby
Nový americký prezident začal úřadovat pěkně zostra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš dlužil za nájem, stojí v reportáži ČT
Na reportáž České televize o Andreji Babišovi z ledna 2002 upozornil server Forum24.cz. Tehdejší pořad ČT Fakta přinesl zarážející skutečnosti, týkající se mimo jiné jedné bratislavské nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nableju ti přímo do klína, protože fandíš Trumpovi! Neskutečné VIDEO z paluby letadla
Bizarní scénka se odehrála na palubě letadla, které mířilo z Baltimore do Seattlu. Příznivec Donalda Trumpa natočil video z rozmíšky s postarší ženou, která 45. prezidentovi Spojených států očividně příliš nakloněna nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Konec. Donald J. Trump típnul žílu neziskovkám, které měl rád Clinton
Donald Trump hned od začátku naznačil, že se při tvorbě své domácí i zahraniční politiky bude řídit pouze svým svědomím a přesvědčením, a nikoli tím, co by si přáli jeho kritici v médiích a neziskových organizacích. Aktuálně Trump vydal nařízení, podle kterého se zakazuje financování z vládního rozpočtu těch neziskových organizací, které působí ve prospěch potratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ty komiku! Úder ministru Stropnickému, který měl příjít včera v Českém rozhlase, ale nějak to nedopadlo... Čili až teď
Vojenský analytik a někdejší vysoký zaměstnanec Ministerstva obrany z dob A. Vondry Jaroslav Štefec okomentoval včerejší tiskovou konferenci ministra obrany Martina Stropnického (ANO), na níž prezentoval dosažené úspěchy a plány ministerstva, Štefec ministra nazývá komikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Krumpáč a lopata mladým, znovu povinná vojna. Mládež nebude potěšena tím, co se strhlo
Pomůže mladým klukům vojna, aby uměli držet v ruce krumpáč a lopatu, jak si myslí Jiří Čunek? Podle některých politiků v anketě ParlamentníchListů.cz (Jana Černochová) je to populistické plácnutí do vody, podle jiných (Marek Černoch) by několikaměsíční výcvik klukům neuškodil. Ve STAN (Petr Gazdík) přemýšlejí o kurzu krizové přípravy, jiní (Stanislav Huml) dávají přednost švýcarskému modelu – všichni muži krátkodobě a ženy dobrovolně cvičí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zpěvák Ivan Mládek: Estébáci přivedli studenty na Národní třídu. Takhle to vidím. Ne že revoluci udělala Charta 77 a studenti
O svém hitu Jožin z bažin, ze kterého se v Rusku stal Putin z bažin, hovořil na serveru DVTV.cz zpěvák Ivan Mládek. Mluvilo se však i o sametové revoluci či o cenzuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Srp pro PL: Premiére Sobotko, předložte důkaz, jinak jste lhář a nemáte co dělat ve vládě!
ROZHOVOR Karel Srp se nestane členem Etické komise ČR, i když byl kandidátem prezidenta Miloše Zemana, jenž má právo jednoho z devíti členů jmenovat. Premiér Bohuslav Sobotka ale toto rozhodnutí hlavy státu odmítl kontrasignovat s odůvodněním, že „předseda Jazzové sekce podle veřejně dostupných zdrojů poskytoval v letech 1979 až 1982 informace Státní bezpečnosti“. Karel Srp prostřednictvím ParlamentníchListů.cz žádá premiéra, aby předložil ke svým slovům důkaz, jinak je lhář a nemá ve vládě co pohledávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká okna a dveře v testech ČOI prošly
Česká obchodní inspekce průběžně kontroluje dodržování zákonných parametrů stavebních výrobků. Naše republika se v rámci mezinárodních aktivit skupiny pro spolupráci dozoru nad stavebními výrobky zúčastnila výzvy ke společnému dozoru nad trhem s několika dalšími členskými státy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump přijede do Česka, uvedl jasně Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes setkáním se členy Zastupitelstva Plzeňského kraje a za účasti zaměstnanců krajského úřadu a představitelů organizací zřízených krajem svou třídenní cestu po kraji. Úvodem poděkoval hejtmanovi za přijetí, popřál koalici i opozici hodně zdaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Kde není cíl, není výsledek. A peníze tečou bůhvíkam…
Ministerstvo životního prostředí rozdělilo na dotacích zhruba 9,5 miliardy korun. Podpořené projekty měly přispět ke zlepšení stavu krajiny. Nyní Nejvyšší kontrolní úřad upozornil na to, že navzdory tomu „stav přírody a krajiny zásadním způsobem nezlepšil, v některých směrech došlo naopak ke zhoršení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ME v krasobruslení se do Česka vrací po 18 letech. Česká televize jej odvysílá až do Japonska
Evropský šampionát krasobruslařů se do České republiky vrací po osmnácti letech, naposledy jej hostila v roce 1999 Praha. Nyní bude od 25. ledna v Ostravě připraveno dvacet jedna kamer České televize, které divákům nabídnou více než pětatřicet hodin vysílání. Přenos z mistrovství pak Česká televize zajistí nejen pro Evropu, ale i Japonsko či Severní Ameriku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To přehnali: Sranda z Putina jim ještě prošla, ale za útok na malého syna Donalda Trumpa už přišel trest
Donald Trump je oblíbeným terčem posměšných a často i nenávistných komentářů liberálních novinářů a umělců. Někteří z nich se však v poslední době zaměřili i na jeho nejmladšího syna Barrona. Katie Rich z pořadu televize NBC Saturday Night Live na svůj žert těžce doplatila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Někdo vaří pro budoucnost, jiný na ni peče
Tato věta mi rezonovala v hlavě po dnešním jednání s člověkem, díky kterému je pojem kvalitní jídlo, i v tuzemsku pojmem uznávaným. Nejedná se ani o pana Pohlreicha, ani o pana Hrušku, či pana Babicu, jedná se o muže, jenž již 20 let vede tým tvořící Průvodce a Festival dobrého jídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chci prověřit, zda má stát dostatek efektivních nástrojů pro boj se smogem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vnímá problém přetrvávající zhoršené smogové situace jako závažný, neboť výrazně ohrožuje zdraví občanů, zejména dětí, nemocných a starších lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V Mostě se konají senátní volby
V Mostě se konají opakované senátní volby. První kolo proběhne tento pátek od 14 do 22 hodin a sobotu od 8 do 14 hodin. Po uzavření volebních místností začne Český statistický úřad zpracovávat výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Studentská komora Rady vysokých škol pořádá odborný seminář Mezinárodní den studentstva v historickém kontextu
Odborný seminář "Mezinárodní den studentstva v historickém kontextu" se uskuteční v úterý 24. ledna 2017 od 13:00 na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Šumava v kleštích
Zákon o ochraně přírody a krajiny, který se projednával, má sice obecnou platnost pro všechny čtyři české národní parky, ale jen na Šumavě je kořist, která se zdá majitelům velkých peněz dosažitelná. Jenže turisti tam jezdí právě proto, že je před turistickým zprůmyslněním uchráněná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A je to venku: George Soros podporuje 50 neziskovek, které pochodují proti Trumpovi. Jeden případ je obzvlášť otřesný
Americký miliardář George Soros je napojen na více než 50 organizací, které se zúčastnily ženského pochodu na Washington, stojí na webu New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Prezident Trump, biskupové USA a pseudopapež
Dopis členům biskupské konference USA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ekonomka Švihlíková připomíná slova velikánů z loňského davoského fóra: Hillary vyhraje, už se těším na ponížení Trumpa...
Ekonomka Ilona Švihlíková komentovala na serveru Casopisargument.cz posuny v náladách mezi globálními elitami na davoském hospodářském fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Trávení zvířat je nelidské a trestné, přesto je to v ČR velký problém
MŽP ve spolupráci s Policií ČR, ČIŽP a nevládními organizacemi do konce letošního roku vypracuje Národní strategii pro boj s nelegálním zabíjením volně žijících živočichů zaměřenou především na otravy živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Černý rovná se dobrý, odbarvený běloch rovná se špatný? JXD se pořádně naštval nad „černobílým viděním světa sluníčkářů“
Komentátor serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal se zamyslel nad černobílým viděním sluníčkářů. „Hodnocení amerických prezidentů světovou veřejností je nejen otevřeně rasistické, ale také idioticky povrchní, hloupé a neukotvené v realitě. Jak Obama, tak Trump jsou světovými médii hodnoceni už dny po svém zvolení, a to na základě svých zevnějšků,“ konstatuje velmi rázně Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Ještě, že máme ta „naše“ sluníčka. Novodobí Jasánkové a Goebbelsové v balení unipack
Ještě, že je máme, víme alespoň, co si máme myslet, jak máme uvažovat, nebýt jich, nebyl by tu nikdo s těmi jedinými správnými názory, kdyby tu sluníčka nebyla, ani ten názor bychom si nebyli schopni utvořit. A jak jsou vytrvalí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Škola vynadala rodičům za to, že jejich dcera chodila zahalená hidžábem. A strhl se poprask
Problematika muslimských šátků ve vzdělávacích institucích se aktuálně neřeší jen v České republice, ale také například ve Velké Británii. Vedení katolické školy se stalo terčem kritiky poté, co sdělilo rodičům čtyřleté muslimské dívky, aby jí nedávali hidžáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Romský zpěvák Gipsy a jeho hádka s fanouškem během koncertu: Vyp*cej mě, zmr*e, fuck off, křičí Banga
O kapele Ortel i romském zpěvákovi Radku Bangovi alias Gipsym.cz se v poslední době hojně mluvilo. Důvodem je ocenění kapely na Českém slavíku a protestní Bangův odchod ze sálu. Oběma interpretům se před časem věnoval i pořad 168 hodin ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Karas z ČT na mrazu: Mlátil do auta, mával mikrofonem, sníh mu padal na hlavu, kamera se potila
Vtipné video s redaktorem České televize Miroslavem Karasem se šíří i v Polsku, kde vzniklo. Při natáčení reportáže tam totiž došlo k mnohým zajímavým situacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Putin. Putin může za to, že nevyhrála Hillary, myslí si prý Demokratická strana USA a chystá tuto odvetu
O tom, jak Demokratická strana hledá přijatelné vysvětlení, jak svoji porážku znicotnit, píše na webu Neviditelný pes publicista žijící ve Spojených státech Ota Ulč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Jurutka: Česká televize si vytkla cíl, ze kterého jde mráz po zádech
A česká média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv "standardní" zprávu opepřit nějakým sdělením, které Trumpa dehonestuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu jednala o Aktualizaci Obranné strategie ČR
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice. Členové Bezpečnostní rady státu byli také informováni o aktuální situaci výskytu ptačí chřipky na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Jestřábe, často vzpomínám…
Život člověka bývá různě dlouhý a ten Jaroslava Foglara, Jestřába, vyhasl ve tři čtvrtě na tři 23. ledna 1999 v Thomayerově nemocnici, kde byl od roku 1995 hospitalizován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus promluvil o smíření s Němci. Zkritizoval Paroubka i Nečase
Česko-německá deklarace neměla za cíl vyřešit všechny problémy minulosti mezi oběma státy. Také v ní nešlo o smíření mezi dvěma národy, ale spíš o smíření se s vlastní minulostí. Dnes to na konferenci v Praze řekl bývalý prezident Václav Klaus, který deklaraci před 20 lety jako tehdejší český premiér společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem podepsal. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České zemědělství bylo obětováno. Nejsme potravinově soběstační. Havárie a europodělanost. Exprezident Agrární komory přináší děsivá fakta i o tom, co jíte
ROZHOVOR Předseda SPO a senátor Jan Veleba byl v letech 2005 až 2014 prezidentem Agrární komory ČR. Předkládá nelichotivá fakta o situaci českého zemědělství. V roce 1990 bylo v ČR pět milionů prasat a nyní jich je asi 1,6 milionu. U skotu je pokles ze 3,5 milionu na 1,4 milionu. Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %. Z vepřového masa dovážíme už přes 50 % naší spotřeby! Drůbežího masa dovážíme 20 %, stejně tak vajec. Dovážíme brambor a ovoce ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vorlíčková: Účetní systém magistrátu se musí vymanit ze spárů společnosti Gordic
Navrhované řešení, aby rozvojová část účetního systému Ginis byla řešena formou subdodávek spřátelených firem společnosti Gordic, je podle klubu Nezávislí na hraně zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Psychopat na ministerstvu
Je-li země napadena, musí se bránit. Ten stav nastal. Zemi napadl zblázněný ministr vnitra. Prvním jeho příznakovým nápadem bylo: „Zřídím na ministerstvu úřad proti ruské propagandě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jste sto let za opicemi, zpražil Zeman odpůrce s červenými kartami. A „obyčejným lidem“ na náměstí poradil...
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Plzeňského kraje sešel také s občany Třemošné. Na cestě jej doprovází hejtman kraje Josef Bernard (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Komunista Černý v rádiu: My žijeme v bludu. NATO přilévá olej do ohně
V úterní Kauze dne Rádia Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková stínového ministra obrany z komunistické strany Alexandera Černého. Po telefonu sdělil posluchačům, že NATO požaduje další a další zbrojení, ale proč? Kvůli americkým generálům, kteří snad chtějí přejít od studené války k horké? NATO podle Černého jen vyostřuje napětí, i když zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA představuje údajně určitou naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident HK ČR jednal s premiérem o snižování administrativní zátěže podnikatelů i zaměstnávání Ukrajinců
Aktuální otázky týkající se spolupráce vlády s Hospodářskou komorou, vládní program na rekrutování pracovních sil z Ukrajiny, který se stává kvůli českým úřadům nefunkční, ale i nové projekty Hospodářské komory přinášející snížení neúměrné administrativní zátěže podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úspěšný starosta a dnes i středočeský radní, který přivedl do politiky Drábovou, radí: Do voleb ani s lidovci, ani s ODS
Starosta Věslav Michalík vybudoval ve středních Čechách malé Silicon Valley. Vědecko-výzkumný technologický park STAR vznikl v blízkosti obcí Dolní Břežany, Zlatníky-Hodkovice a Vestec. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zahřmělo už přímo od prezidenta Zemana: Sobotko, to bylo ubohé!
Zakladatel Jazzové sekce Karel Srp neusedne v Etické komisi pro ocenění účastníků odporu proti komunismu. Historikové sice nezpochybňují Srpovu zásluhu na založení Jazzové sekce, ale na straně druhé podotýkají, že tento muž údajně mohl donášet komunistům na své přátele. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli těmto pochybnostem odmítl podepsat Srpovo jmenování do komise. Z Hradu obratem přišla rázná odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mezi osmi tisíci čerstvých držitelů zbraní bude více než 80 agresivních psychopatů! Psycholog Klimeš vypustil mrazivá slova, jak to chodí při získávání zbrojních pasů
ROZHOVOR Vláda rozdává mezi lidi zbraně, ale proti terorismu se musíme chránit tím, že mezi sebe nebudeme pouštět potenciální teroristy. Promptně je třeba vyhostit každého uprchlíka, který se dopustí trestného činu, přestat šaškovat s lidskými právy a s bláboly Evropské unie. Dřív se v době míru populace průběžně zbavovala psychopatů tím, že u každého města provozovala šibenici. Dnes je předčasně propouštíme z vězení. Takto do diskuse o držení zbraní přispívá psycholog Jeroným Klimeš, který bude ve čtvrtek hostem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma Máme mít dle Ústavy právo zastřelit teroristu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tureček (ANO): Jurečka honí body a porcuje medvěda
Udivují mě stesky ministra zemědělství Jurečky, který křičí do světa, že by z přebytku státního rozpočtu rád financoval výstavbu čističek odpadních vod a bojoval proti suchu, protože peněz není dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čeští spotřebitelé jsou nyní v lednu nejoptimističtější minimálně od roku 1998
Lednová data k důvěře v českou ekonomiku potvrzují její pokračující dobrou kondici i příznivé vyhlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér pošlapává celý život Karla Srpa! Ovčáček nejdříve řádil na síti, pak i v České televizi
Velmi rázně se hradní mluvčí Jiří Ovčáček vyjádřil v České televizi ke skutečnosti, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl kontrasignovat rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Srp podle prezidenta prokázal odvahu v době, kdy nebyla levná. V roce 2013 mu Zeman udělil státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tuhá zima přilákala na Dyji více druhů ptáků než obvykle, po sedmi letech se vrátily volavky bílé
Více druhů vodních ptáků než obvykle napočítali při pravidelném zimním sčítání v národním parku na začátku ledna ornitologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Mým cílem je zdravá krajina a zem
Zelená nafta i pro živočišnou výrobu, investice do potravinářství, program na obnovu Krušných hor, podpora výstavby malých vodních nádrží, program na údržbu kulturního dědictví venkova, úspory v administrativě i informačních technologiích – to jsou jen některé aktivity, které se za loňský rok podařilo Ministerstvu zemědělství dotáhnout do úspěšného konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vážím si toho, že rodiny bývalých politických vězňů přijaly tým Mene Tekel mezi sebe a že nám jsou mimořádnou oporou, říká ředitel festivalu Jan Řeřicha
ROZHOVOR Mezi 25. únorem a 5. březnem bude v Praze probíhat již 11. ročník tradičního festivalu proti totalitě Mene Tekel, jehož hlavním tématem jsou Cesty ke svobodě. Během festivalového týdne se potkávají úžasní lidé známých i méně známých jmen. Více o festivalu prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel festivalu Jan Řeřicha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Mládí je radikální, musí ale být i synonymem pro nebezpečně hloupý?
Mládí je vždy spojeno s nedůvěrou v dospělé a jejich názory, přehodnocováním priorit i radikálními experimenty. Nic proti této fázi vývoje lidské osobnosti, přeskočit se stejně nedá, tak je třeba se jen modlit, aby proběhla bez velkých škod na obou stranách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Karel Srp nesplňuje zákonné předpoklady pro členství v Etické komisi
Předseda vlády Sobotka nebude kontrasignovat rozhodnutí prezidenta Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Důvody vítězství Donalda Trumpa
Spousta lidí se ptá, jak se stalo, že v Americe vyhrál Donald Trump? Oproti všem komentářům a průzkumům? Při hledání odpovědi na tuhle otázku jsem narazil na zajímavý text, který to popisuje velmi přesně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Holky na techniku patří, říká nová kampaň VUT
„Holky, vy nejste na matiku, fyzika je pro vás moc těžká.“ Tohle slýchají dívky od kamarádů, rodičů, někdy i od výchovných poradců. Přitom k šíření podobných stereotypů není důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Expertní centra FN Brno přijata do ERN
European Reference Network (ERN) je Evropská referenční síť propojující expertní centra v oblasti vysoce specializované zdravotní péče, která patří k absolutní špičce v oboru jak v základním či klinickém výzkumu, tak v oblasti diagnostiky a organizace péče o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Co čekat od Trumpova ministra zahraničí?
Nominantem na post státního tajemníka v administrativě Donalda Trumpa je bývalý šéf ropné firmy ExxonMobile Rex Tillerson, který je mnoha jestřáby z řad demokratů i republikánů v čele se senátorem McCainem kritizován za blízké vztahy k Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je nějaká zednářská lóže? Jan Schneider zvýšil hlas kvůli společné akci Sobotkova úřadu a Evropských hodnot
Chartista, bezpečnostní analytik, někdejší pracovník tajných služeb a spolupracovník Lidových novin Jan Schneider je zneklidněn společným bezpečnostně-politickým projektem Úřadu vlády a think-tanku Evropské hodnoty. „Skutečné hrozby zůstávají přitom sledovány těmi zbylými profesionály ve státním aparátu téměř na zapřenou, disentně,“ zmiňuje ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kostlán o Trumpovi: Takovou nadvládu lži a arogance přeci známe, Zeman a Babiš ji používají takřka denně. Teď to bude celosvětově
Nově zvolený prezident USA propásl příležitost, namísto konkrétního popisu řešení problémů se v inauguračním projevu oháněl populistickými výkřiky, ač nemusel – už má svoje jisté, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista František Kostlán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nové vozy SUV pro revírníky Lesů České republiky
Další revírníci z podniku Lesy České republiky, tedy lesníci, kteří působí v terénu, budou mít nové vozy. Už od loňského roku jezdí ve státních lesích 530 aut Škoda Yeti. Do září dodá firma Hyundai Motor Czech, s.r.o. coby vítěz veřejné zakázky za 153,2 miliony korun bez DPH dalších 411 vozů, tentokrát značky Hyundai Tuscon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): EU migranty dováží, místo aby Evropu před ilegální migrací chránila
Agentura Frontex má pomáhat členským státům s ostrahou vnější hranice. Místo ochrany před ilegální migrací ale nabírá migranty na lodě u břehů Libye a vozí je do Evropy. Podle mě tím EU překračuje své pravomoci a žádám vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průšvih: Britský nejvyšší soud zatrhl brexit, dokud...
Britská vláda musí mít k zahájení jednání o odchodu z Evropské unie souhlas parlamentu. Rozhodl o tom dnes britský nejvyšší soud. Veřejnost s tímto stanoviskem pak seznámil samotný předseda David Neuberger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Nevzdělaným lidem se líbí, jak Trump plácá blbosti, pravila spisovatelka z USA. A Jan Čulík dodal...
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík diskutoval se spisovatelkou Helenou Drašnarovou, která žila ve Spojených státech déle než třicet let, o tom, jak je možné, že Američané zvolili svým prezidentem Donalda Trumpa. Rozhovor je mimo jiné dostupný na serveru Youtube.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Při neshodě rodičů musí o výběru základní školy rozhodnout soud
Jestliže se rodiče neshodnou na tom, na kterou školu dítě přihlásí k plnění povinné školní docházky, může o výběru školy rozhodnout jedině soud. Tyto spory vždy negativně dopadají především na dítě a jeho školní vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pikner (TOP 09): Co čeká krajské zdravotnictví v roce 2017?
Měli bychom být optimističtí? Rok 2017 má přinést navýšení mezd zdravotníků o 10 %. Z vyjádření zdravotnického holdingu se navýšení týká všech zdravotnických pracovníků, pokud již tarifní mzdu nepřekračují. Zdravotní pojišťovny navýšení mezd platí pouze ze 2/3, což je chybně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus, Weigl, Robejšek k odborné analýze a výkladu moc schopností nemají, míní spoluzakladatel Encyklopedie migrace
ROZHOVOR Drtivá většina imigrantů v naší zemi skutečně zásadní problémy s integrací neměla a nemá. Ať už mluvíme o Ukrajincích, Vietnamcích, Slovácích nebo těch několika Syřanech, Afgháncích či Čečencích. To říká student rusistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a hlavní koordinátor projektu online Encyklopedie migrace Jakub Múčka. Zmíněný projekt má prý svůj etický kodex postavený na „základním lidském humanismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Daniel Herman: S tou špínou nemám nic společného. Pobuřuje mě, že mě s něčím tak odporným spojují
Na otázky čtenářů, které se objevily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Paradoxy šátkových diskusí; u zbytečného soudu, na E-republika a i u Jílkové
Jakkoli je projednávání muslimského šátku, tedy ano či ne při studiu na zdravotní škole, proti problémům s muslimy v celé Evropě zcela jistě marginální záležitostí, otevřelo to Pandořinu skříňku, což si muslimové v ČR určitě nepřáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se představí na veletrhu ITF Slovakiatour 2017 v Bratislavě
Lákat turisty do regionu, nabízet jim možnosti, jak u nás příjemně strávit volný čas, bude Moravskoslezský kraj na největším veletrhu cestovního ruchu na Slovensku – ITF Slovakiatour 2017 v Bratislavě. V letošním 23. ročníku, který se uskuteční od 26. do 29. ledna, se bude opět prezentovat jako zahraniční partner celého veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Obrana státu na "záklaďácích" se stává součástí politických programů
Časopis Týden ve svém aktuálním vydání zveřejnil článek ve kterém někteří politici plánují obnovit povinnou základní vojenskou službu. Nejhlasitěji o tomto projektu hovoří hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) ale přidává se i Petr Gazdík (STAN) a další. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) je prý připraven na toto téma také diskutovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Výstavba dálničního propojení Česka a Polska pokračuje
Ministr dopravy Dan Ťok s polským ministrem infrastruktury a stavebnictví Andrzejem Adamczykem jednali v Dobrušce o lepším silničním a železničním propojení obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přednášela o Havlovi, kritizovala Zemana. A nesmí do Číny. Zapomínáme na hodnoty, na kterých stála Evropa, mrzí spisovatelku
Spisovatelka Radka Denemarková diskutovala s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV. Do Číny měla jet přednášet o holokaustu, nakonec byla vyškrtnuta. Jak se to stalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sebereme dětem jogurty a sýry a naženeme je do fastfoodů a cukrárek?
Musím přiznat, že nový pojem, používaný v politických i mediálních kruzích „tzv. pamlsková vyhláška“ mne naprosto dostal. Pochopitelně ne v pozitivním směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism: České hory jsou pro zimní dovolenou stále v oblibě
České hory jsou stále oblíbené pro trávení zimní dovolené. Chystá se tam pětina české populace. Nejoblíbenějšími českými horami zůstávají Krkonoše, kam během zimy zamíří 31 % návštěvníků hor. Druhým nejoblíbenějším pohořím v České republice je Šumava, kde meziročně vzrostl počet návštěvníků ze 14 na 24 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seděl ve vládě s Topolánkem, Vondrou, Nečasem... Jiří Čunek to schytává za chválu Babiše, ozval se i Kalousek
Slova zlínského hejtmana a úspěšného lidovce Jiřího Čunka, který by v případě úspěchu ve sněmovních volbách vytvářel raději koalici s hnutím ANO Andreje Babiše než s ČSSD, vyvolala mnohé reakce českých zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Prospěšná ochranná ruka pro včelu kraňskou
Jsem rád, že Senát PČR na své 1. schůzi v roce 2017 poměrně přesvědčivě schválil (42 pro (potřeba 33), 8 proti, 15 nepřítomno, 15 se zdrželo) návrh tzv. plemenářského zákona, který „chrání“ včelu medonosnou kraňskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Rekvalifikaci loni absolvovalo přes dvaadvacet tisíc lidí
Během uplynulého roku se 12 847 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky zabezpečovaných rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR. Dalších 9 701 lidí absolvovalo rekvalifikaci zvolenou. Více než 80 % účastníků kurzy v tomto období úspěšně ukončilo. Za 12 měsíců poskytl ÚP ČR na rekvalifikace celkem 269 495 442 Kč. Částka zahrnuje i prostředky z Evropského sociálního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nový řád, převrat. Tomio Okamura vypíchl v ČT, čím jej zaujal Donald Trump
Tématem Událostí, komentářů ČT24 byla postava Donalda Trumpa, nového amerického prezidenta. Své k tomu řekli předseda senátu Milan Štěch (ČSSD), poslanec Pavel Kováčik (KSČM) a poslanec Tomio Okamura (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada dnes probere mimo jiné obrannou strategii
Aktualizace obranné strategie České republiky a pravděpodobně i zpřísněná bezpečnostní opatření z přelomu loňského a tohoto roku budou dnes na programu jednání Bezpečnostní rady státu. Rada zasedne poprvé v tomto roce. Naposledy se sešla začátkem loňského listopadu, poslední jednání naplánované na 6. prosinec bylo zrušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radní zváží, zda bude MHD v době smogu v Praze zdarma
Radní hlavního města dnes budou na svém jednání zvažovat, zda by měla být MHD v době smogu zdarma. V Praze jsou stále zhoršené rozptylové podmínky a trvá smogová situace. Signál regulace, kvůli kterému byla utlumena výroba ve čtyřech podnicích, meteorologové po víc než dvou dnech zrušili v pondělí večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Němci utíkají před arabskými a africkými islámskými imigranty z vlastní země
Prohnilá politická korektnost a otevřená náruč paní Angely vyhání z Německa starousedlíky, kteří prchají před arabskými a africkými imigranty do Maďarska. Tedy do země, která zavedla důraznou ochranu svých státních hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Vážení podnikatelé, bude líp
Andrej Babiš uvedl na svém facebookovém profilu: „Mám pro vás docela důležitou zprávu. Kontrolním hlášením a EET to skončilo. Teď už budeme připravovat projekty, abychom podnikatelům hlavně ulehčovali život.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyjádření prezidenta republiky k postupu předsedy vlády
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 24. ledna 2017 seznámil s dopisem předsedy vlády Bohuslava Sobotky, v němž mu sděluje, že odmítl kontrasignovat jmenování Karla Srpa členem Etické komise ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sociální pilíř EU by měl přispět k setření rozdílů mezd, míní Marksová
Chystaný evropský pilíř sociálních práv, který by měl zajistit spravedlivé podmínky na unijním trhu práce, by měl přispět i ke srovnání velkých rozdílů ve výdělcích za stejnou práci ve členských státech. ČTK to dnes řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Podle ní není možné, aby pracovníci v Česku dál vydělávali mnohem méně než jejich západní kolegové u stejného zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rut (ŽNS): Vedení radnice Prahy 3 rezignovalo tak na princip veřejné soutěže
Dnes se na radnici (Havlíčkovo nám. 9) konalo zastupitelstvo MČ Praha 3 s jediným bodem jednání - Petice „Návštěvníci za zachování stávajícího organizátora farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda se na zítřejším jednání vrátí k žádosti ombudsmanky
Po týdenním přerušení se vláda na zítřejším jednání vrátí k žádosti ombudsmanky, aby bylo ministryni pro místní rozvoj uloženo předložit do 31. března program s pravidly poskytování finančních prostředků na výkon rozhodnutí stavebních úřadů vydaných ve veřejném zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čerstvé zprávy o celkovém počtu uprchlíků v Česku. Tady je to černé na bílém
Pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí hlásí, že v tuto chvíli eviduje na 203 žadatelů o mezinárodní ochranu. Jsou mezi nimi Číňané, Ukrajinci, Kubánci či Arméni. Zařízení neočekává, že by v dohledné době měl počet žadatelů o ochranu dramaticky vzrůst. V dalších zařízeních je situace podobná. V Česku tedy panuje klid, jenže v jiných koutech EU zdaleka takové štěstí nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České start-upy vezme letos CzechInvest také do New Yorku a San Franciska
V roce 2017 mohou začínající podnikatelé v rámci druhé výzvy projektu CzechDemo vycestovat na mezinárodní veletrh TechCrunch Disrupt do New Yorku či San Franciska. Vybraní účastníci získají finanční podporu ve výši až 110 tisíc korun na registraci, stánek, náklady na cestovné a překlady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kolik lidí v Česku žádá o azyl? Tady jsou čísla
Česko patří v EU k zemím, kde cizinci žádají o azyl nejméně. Zatímco v osmadvacítce připadají na milion obyvatel v průměru 702 lidé, kteří poprvé usilují o získání ochrany, v ČR je jejich množství pětadvacetkrát menší. Na milion lidí bylo 28 žadatelů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nové logo kraje vychází z křížení dopravních cest
Po 15 letech se rozhodli radní Pardubického kraje změnit a zjednodušit logo, které kraj používá pro propagaci na neformální úrovni, zejména v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Proti šílencům zelených aktivistů je potřeba vytvořit koalici rozumných lidí
Projev prezidenta republiky při setkání se členy Zastupitelstva Plzeňského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají poslance: Chraňte zbytky divoké přírody
174 delegátek a delegátů sjezdu Strany zelených vyzvalo poslance k přehlasování pozměňovacích návrhů ze Senátu k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Protestují proti Trumpovi. Jenže kdo protestuje?
Ještě jsou v čerstvé paměti volby v Rakousku, kde „hrozilo“, že zvítězí kandidát pravice. Nakonec vše dobře dopadlo a vyhrál levicový kandidát s těmi správnými názory na svět a Evropu. Po jeho výhře nikdo nepálil popelnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jako když vlčí štěně jásá, že se rozpadá smečka... Bakalův novinář vypráskal české politiky jásající nad Trumpem
Nad tím, jaké budí nadšení Donald Trump u některých českých politiků, se na serveru iHned.cz zamýšlí komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Iniciativa Mít svůj domov svolává shromáždění na podporu zákona o sociálním bydlení
Vláda má poslední týden na to, aby stihla přijmout zákon o sociálním bydlení. Pokud jej neschválí, počty lidí bez domova budou výrazně přibývat a rozvoj byznysu s chudobou bude dál pokračovat, upozorňuje iniciativa Mít svůj domov, kterou v současnosti podporuje již přes sto odborných organizací a vzdělávacích institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé využili možnost zalyžovat si či se projít po dráze, zaujal i Winter Trial
Po celé úterý přijížděli lidé do areálu mosteckého autodromu. Využili jedinečné možnosti zdolat zasněžený velký závodní okruh pěšky či na běžkách. Řadu z nich také přilákalo psí spřežení musherky Soni Svobodové z Cínovce na Teplicku. Se svými čtyřmi kříženci severských plemen zdolala dráhu hned dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oleg Rybnikář: Kontext Trumpova vítězství a jeho inauguračního projevu
Euroatlantický establishment je celý říčný, že Trump je proruský agent, a to jenom protože říká, že se chce chovat k Rusku, stejně jako k ostatním partnerům, férově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MMR: První letošní výzva IROP přispěje 1,9 mld. korun ke zkvalitnění vzdělávání
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první výzvu v roce 2017 pro místní akční skupiny na podání žádosti o podporu v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Bojujeme proti zadlužování státu
Poslanci definitivně schválili zákon o rozpočtové odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Snižme vysoké zdanění částečných úvazků
V České republice podléhají nízké příjmy vysokému zdanění. Přesněji řečeno, vysokým odvodům především na zdravotní pojištění, které může dosahovat až několik desítek procent. To vede k tomu, že se mnoha lidem nevyplatí pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka provozu tramvají v úseku Plynárna Michle – Spořilov
Po zimní přestávce bude nyní pokračovat poslední etapa rekonstrukce tramvajové trati v ulici U Plynárny, komplexní opravou projde i celá Chodovská ulice (v okolí zastávek Chodovská).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Potopí Trump i kontroverzní TTIP?
Prezident USA Donald Trump v prvních dnech své vlády rozcupoval obchodní dohodu, kterou jeho předchůdce Obama vyjednával několik let. Trans-Pacific Partnership Free Trade Agreement (TPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Ctít právo a osobní svobodu je základem demokracie
Pročítal jsem si svobodné demokratické internetové stránky a vzpomněl jsem si na mého oblíbeného Karla Kryla a jeho píseň Veličenstvo Kat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek jednal s autory petice za změnu režimu vstupu do vojenského újezdu Březina
Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek se v Rychtářově na Vyškovsku setkal s autory petice „Ne zákazu vstupu do Vojenského újezdu Březina“ a starosty dotčených obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Protesty proti Trumpovi: Je to černé, chlupaté, leze to ze země do země, a není to krtek... Doktor Macek se válí smíchy
Bývalý politik za ODS a glosátor veřejného dění Miroslav Macek se na svém webu Viditelný-Macek.cz rozepsal o aktuálních otázkách – inauguraci amerického prezidenta Donalda Trumpa i o ministru financí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně práce a sociálních věcí a předsedkyně odborů se sejdou v pražském hypermarketu Albert
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová plní dohodu o návštěvě jedné z provozních jednotek společnosti Ahold, kterou uzavřela s předsedkyní Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) Renátou Burianovou na konci loňského roku, kdy se řešila komplikovaná situace týkající se výše mezd v této firmě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Závěrečné jednání zástupců NKÚ a NKÚ SR ke společné kontrole na téma "Správa spotřebních daní"
Ve dnech 16. až 20. ledna 2017 se v sídle NKÚ konalo závěrečné jednání zástupců Nejvyššího kontrolního úřadu Slovenské republiky se zástupci NKÚ ke společné kontrole správy spotřebních daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Brně opět ocenili nejlepší projekty v turismu
Na závěr prvního dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO®IONTOUR byla na brněnském výstavišti slavnostně předána ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Něco jiného rozsoudil, něco jiného zapsal. Podivný případ českého soudce
Kauzu ústeckého soudce Reného Příhody, který měl zneužít svou pravomoc, uzavřel Nejvyšší soud. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Babiš se prolhal do vlády, teď se snaží prolhat k absolutní moci
Vybráno ze záznamu pořadu České televize „168 hodin“ zveřejněného v Parlamentníchlistech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TA ČR: Poradní skupina pro Evropskou inovační radu jmenována
Evropská komise jmenovala patnáctičlennou „radu moudrých“ pro ustavení Evropské inovační rady. O členství v radě projevilo zájem celkem 469 kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VLS spolupracují při tvorbě systému běžeckých tras v Brdech
Vojenské lesy a statky ČR jsou připraveny maximálně vyjít vstříc sportující veřejnosti a jejich zájmu vést územím CHKO Brdy trasy pro běžkařské lyžování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): O jedné nebezpečné poslanecké iniciativě
Dne 11. ledna schválila Poslanecká sněmovna po devatenáctiměsíčním projednávání novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi. Tato novela měla za cíl změnit problematický „souhlas“ obce s poskytnutím doplatku na bydlení, který je podle názoru Ministerstva vnitra ČR protiústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Grantová agentura ČR zve na seminář pro uchazeče v soutěžích vyhlašovaných v roce 2017
Cílem tohoto semináře je seznámit pracovníky grantových oddělení, uchazeče o granty i navrhovatele projektů s pravidly GA ČR platnými podle zadávacích dokumentací veřejných soutěží na podporu grantových projektů základního výzkumu vyhlašovaných v roce 2017 a s počátkem řešení v roce 2018 a poskytnout praktické informace, které uchazeči mohou využít při podávání návrhů projektů prostřednictvím on-line aplikace GRIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MŽP naprosto odmítá, že by dotace do ochrany přírody a krajiny nepřinesly výrazné zlepšení
Reakce Ministerstvo životního prostředí na závěry Nejvyššího kontrolního úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Daňová harmonizace a nezaměstnanost EU
Po velmi dlouhé době, přerušené hlubokou ekonomickou krizí, začíná obrátky nabírat téma, které se ve většině dosti zajídá řadě zemí střední a východní Evropy. Je jím téma společného (a/nebo) koordinovaného daňového základu korporátní daně, které je nyní zřejmě nejzásadnějším bodem daňové agendy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pražští Zelení: Bezplatná MHD je apelem na řidiče, ať nevyjíždějí
Pražští Zelení vítají rozhodnutí Rady hl. města Prahy o zavedení flexibilního mechanismu pro rychlé zavedení MHD zdarma jako dočasného opatření po dobu smogu. Pražané tak mají při dalším zhoršení smogové situace šanci na čistší vzduch v době zhoršených rozptylových podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Brutální rozkol Zemana a Sobotky: Premiér odmítl Karla Srpa a Ovčáček už žhaví internet
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu zastal Karla Srpa. Předseda vlády Bohuslav Sobotka se totiž dnes rozhodl nekontrasignovat rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petrů (ČSSD): Jak si ministryně Šlechtová naběhla na vidle
Dlouho očekávaná novela stavebního zákona, která měla ambici zásadním způsobem zrychlit a hlavně zjednodušit lidem přípravu a realizaci staveb, se ministerstvu pro místní rozvoj příliš nezdařila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Navrhujeme odvolatelnost poslanců a senátorů
Poslanci a senátoři navrhují přísná pravidla pro občany, kteří nepracují. Sami však často po zvolení nevykonávají žádnou efektivní práci a zabírají tak místo schopnějším a aktivnějším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): K zákonu o pravidlech rozpočtové odpovědnosti
Ve vládním programovém prohlášení koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL finanční ústavu nenajdeme. Přesto v únoru 2015 vláda B. Sobotky předložila tři související návrhy zákonů – o finanční ústavě, o pravidlech rozpočtové odpovědnosti a tzv. změnový zákon. Až po dvou letech Sněmovna nakonec prohlasovala určité řešení tzv. dluhové brzdy s cílem dosáhnout konsolidace veřejných financí a současně respektovat příslušné mezinárodní závazky (Smlouvy EU v oblasti fiskální disciplíny). Podstatou návrhu je zavést ze zákona korekční opatření, pokud výše dluhu sektoru veřejných institucí dosáhne 55% HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist