Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.322x, což odpovídá cca 173.337-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Havel chtěl být prezident. Hodně to chtěl, to ostatní byla fasádička. Olga řádila. Vzpomíná Michal Horáček
Server Echo24 přináší ukázku z rozhovoru s Michalem Horáčkem, který vyšel v knize „Náš Václav Havel“. Horáček se v něm svěřuje se svými zážitky, které měl s Václavem Havlem i s tím, že jejich vztah nebyl vždy ideální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády doporučila návrhy zákonů vrátit k dopracování
Ve čtvrtek 26. ledna 2017 se v budově Úřadu vlády konalo zasedání Legislativní rady vlády (LRV) ČR. Rada měla na programu tři body - z toho:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 představila novinářům svůj program. Ti se zděšeně ptali, jestli si Kalousek nedělá legraci
„To si z lidí utahujete?“ zeptal se novinář serveru iDnes.cz Josef Kopecký předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten odvětil, že co říká, myslí vážně. A představil vizi, jak by podle něj a jeho spolupracovníků měla vypadat Česká republika v roce 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hojda (KSČM): Více peněz pro obce s úložišti
Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si finančně polepší. Tento týden o tom rozhodla vláda. Ke zvýšení poplatku za úložiště stačí její nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mladým lidem Kalousek nevadí a některým je i sympatický, říká Feri
V TOP 09 jsou prý pořádně skleslí. Především v krajích, kde strana neuspěla v krajských volbách, se prý spolustraníci už skoro nescházejí a aktivitou TOP 09 připomíná místo, kde chcípl pes. Naznačuje to alespoň nejmladší radní strany Dominik Feri v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Určitou naději ovšem vidí ve víkendové programové konferenci strany. Nezatracuje prý ani stávajícího předsedu Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Jak je na tom u Němců Martin Schulz?
Bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, který se má v zářijových volbách do Spolkového sněmu postavit Angele Merkelové, je pro Němce o něco důvěryhodnější než kancléřka. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění Deutschlandtrend pro televizi ARD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Vybavení naší armády a fluidum všehomíra
Vyzbrojení naší armády je výborné. Naše ministerstvo obrany se stále stará o potřeby naší armády. Například před časem zásadním způsobem zvýšilo i psychickou odolnost všech našich všech vojínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Občané potřebují politiku, která brání normální lidi před šmírováním a nesmyslnými zákazy
Lídrem Občanské demokratické strany do sněmovních voleb bude Jan Skopeček, ekonomický expert ODS a radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Druhé místo na kandidátce patří Veronice Vrecionové, bývalé senátorce a starostce Přezletic, třetí místo Vojtěchu Munzarovi, zastupiteli města Kladna a bývalému náměstkovi ministra životního prostředí, čtvrté poslanci Petru Bendlovi a páté Hynku Fajmonovi, zastupiteli Lysé nad Labem a bývalému dlouholetému poslanci Evropského parlamentu. Rozhodli o tom delegáti středočeské ODS na svém sobotním sněmu v Nymburce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Respekt šíří další špínu na Trumpa. Děsivý je prý dokonce už i jeho telefon
Nový americký prezident Donald Trump používá zhruba pět let starý nezabezpečený telefon Samsung ve verzi S3 nebo S4 se systémem android. Upozornil na to web časopisu Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ne, pane předsedo, my vás nechceme. Jihočeši odmítli nominovat Sobotku na předsedu
Jihočeští sociální demokraté dnes na krajské konferenci v Hluboké nad Vltavou neschválili nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany. Předcházejících 12 krajských konferencí Sobotku v čele strany podpořilo. Na prvního místopředsedu Jihočeši navrhli Jeronýma Tejce. O výsledcích jihočeské krajské konference ČTK informoval krajský tajemník strany Karel Vrkoč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Pozici odborného asistenta v oblasti softwarového inženýrství obsadil expert z iráckého Kurdistánu
Od ledna působí na katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT Dr. Bestoun S. Ahmed z iráckého Kurdistánu, který vyhrál mezinárodní konkurz na pozici odborného asistenta v oblasti softwarového inženýrství. Jeho plat financuje gigant v oblasti otevřeného software, společnost Red Hat, v rámci partnerského projektu Red Hat Chair of Software Engineering. Relokaci Dr. Bestouna podpořil i děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ze svého fondu pro internacionalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michek: Nový americký prezident Trump a NATO
V pátek dne 20. ledna 2017 proběhla ve Washingtonu inaugurace 45. prezidenta USA Donalda Trumpa – podnikatele, obchodníka i autora několika knih o tom, jak úspěšně podnikat. Narodil se 14. června 1946 v New Yorku v rodině úspěšného podnikatele s nemovitostmi. Po otci má své kořeny v Německu, po matce ve Skotsku. Sám o sobě říká, že byl velmi nedisciplinované dítě, a tak byl poslán do vojenského učiliště, kde se naučil pořádku a disciplíně. Nakonec vystudoval ekonomii a začal pracovat v rodinném podniku, který převzal ve 25 letech a přivedl ho k nebývalému rozkvětu, i když mezitím čtyřikrát zbankrotoval. Přesto se mu vždy podařilo opět dostat nahoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nizozemský premiér vzkazuje migrantům: Chovejte se normálně, nebo si jděte
Nizozemský premiér Mark Rutte upozornil ty migranty, kteří chtějí v jeho zemi požádat o azyl, aby se zde chovali slušně. Zprávu přinesl Securitymagazin.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Macinka: Proč je Pan Brexit v Americe superstar? Potkáme někdy Donalda na šílených summitech EU?
Petr Macinka popisuje zážitky z inaugurace Donalda Trumpa, kde mohl být exkluzivně jako zástupce Institutu Václava Klause u všeho podstatného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Konec začátku "fake news" o našem zdraví? Globální oteplování je nesmysl
Erika Magdalena Peprná zaznamenává první dramatické signály neslýchaného obratu k selskému rozumu také ve "zdravotní politice" prezidenta, o němž lze po desetiletích zoufalství říci, že je asi opravdu nový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mosteckou senátorkou je Alena Dernerová
Senát je kompletní. Opakované volby na Mostecku vyhrála už v prvním kole Alena Dernerová. Obhájila tak svůj mandát a zvítězila nad ostatními osmi kandidáty. Od voličů obdržela nadpoloviční většinu hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Průzkum STEMu potvrzuje rozevírání nůžek mezi ANO a ČSSD
Schůze Ústředního výboru ČSSD v prosinci minulého roku k nárůstu volebních preferencí, ba ani k zastavení poklesu volebních preferencí této strany, jak se zdá, nepomohla. Po průzkumu veřejného mínění společnosti SANEP zveřejněném v tomto týdnu to potvrdil i průzkum společnosti STEM, ve kterém ČSSD dopadla ještě o osm desetinek hůře, a hnutí ANO naopak o 1,3 % lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dětská neuroložka Dernerová vyhrála v opakovaných senátních volbách na Mostecku. Už podruhé
Volby doprovázela nízká účast, k urnám během pátku a soboty přišlo 12 procent voličů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Radim Uzel: Genderová korektnost
Nedávno vyvolala pohoršení báseň Jiřího Žáčka s veršem „K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky ...“? Myslím, že taková básnička v čítance pro druhou třídu může pohoršit jenom hlupáka. Naopak básničky o mamince patří k těm nejkrásnějším poetickým zážitkům z dětství. Vzpomeňte si třeba na Jaroslava Seiferta. Ti, co se cítí Žáčkovou říkankou pohoršeni, tvrdí, že takový text automaticky staví ženy do pozice, kdy jejich primárním životním úkolem je stát se matkou a postarat se o děti. Prý to může malé děti negativně ovlivnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká národní banka? Já jsem vám to říkal…
Když jsem na počátku intervencí ČNB proti silné koruně, které byly zahájeny v listopadu 2013, varoval před takovým počínáním, nikdo si toho nevšímal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jak postupovat při stížnosti na portál Znamylekar.cz?
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejňuje informace o možném postupu při stížnosti na zpracování osobních údajů na portálu www.znamylekar.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Dvojí zaměstnání?
Eurokomisař Telička je svými výroky vlastně obchodní dealer mezinárodního obchodního řetězce LÍDL. „Budu kupovat oblečení u řetězce LÍDL.“ . To jsem se dočetl ve zprávách veřejného tisku. Myslel to tak, že to bude jeho vedlejší zaměstnání, nebo bude jeho vedlejší zaměstnání dělat Eurokomisaře?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ono to půjde, a ne že ne. Takto prý Trump s Putinem naplánovali řešení situace v Sýrii
Ruský a americký prezident se údajně tento týden dohodli na vytvoření bezpečnostních zón v Sýrii. Ty by měly dramaticky změnit situaci nejen v samotné Sýrii, ale v celém blízkovýchodním regionu. S odvoláním na izraelský bezpečnostní server Debka o tom píše server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na Mostecku pokračují opakované senátní volby
Druhým dnem dnes pokračují opakované senátní volby na Mostecku. Volební místnosti budou otevřeny od 8:00 do 14:00. Výsledky by měly být známy do tří hodin po uzavření volebních místností. Do Senátu na Mostecku kandiduje devět lidí, mandát obhajuje lékařka Alena Dernerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německo dělá totéž jako Trump, akorát přes Brusel. A tím nám škodí, udeřil Mach
Senátor František Bublan (nestr. za ČSSD), poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a europoslanec Petr Mach (Svobodní) v pátečních Událostech, komentářích České televize rozebírali první zahraniční návštěvu v Bílém domě pod novým šéfem. 45. prezidenta USA Donalda Trumpa navštívila britská premiérka Theresa Mayová. Co tato návštěva znamená pro Českou republiku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Děti je třeba chránit
Velmi pěkná, malá a rodiči vyhledávaná Mateřská školka v Jamném na Jihlavsku se stala v posledních dnech velmi sledovanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Každý si dělá, co se mu zlíbí. Drsná reportáž z italského městečka, kde je na pět tisíc obyvatel a sto policistů skoro čtyři tisíce migrantů
Blogerka Monika Pilloni popisuje na svém blogu na serveru iDnes.cz situaci, která panuje v sicilské obci Mineo v souvislosti s tím, že je zde umístěno přijímací středisko pro žadatele o azyl CARA Mineo. V něm pobývá, jak Pilloni píše, 3.800 vesměs nelegálních imigrantů. V samotném Mineu žije 5.203 obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Praha 12 hledá jeden milion korun
Praha 12 si pod vedením bývalé starostky Daniely Rázkové objednala knihu Praha 12 Křížem krážem. Kniha měla být zaplacena z inzerce. Přestože je v knize 15 stran inzerce, tak na účet MČ Praha 12 z těchto peněz nic nedorazilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nejsme tak chudí, aby nám obranu platili Američané. Lubomír Zaorálek burcuje Evropu, ať se o svou bezpečnost začne starat sama
Evropská unie se nemůže dál spoléhat na to, že se obejde bez vojenské síly, pokud chce mít vliv na mezinárodní scéně, řekl v rozhovoru pro ČTK ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). EU podle něj příliš dlouho spoléhala na to, že si vystačí s „měkkými schopnostmi“. V budoucnu však bude potřebovat posílit svou schopnost se bránit, jinak její význam upadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Antl: Návštěvy kolegů z katedry sociální patologie a sociologie jsou vždy příjemné
Ve čtvrtek 19.1.2017 navštívili studenti a vyučující Katedry sociální patologie a sociologie prostory horní komory parlamentu ČR - Senátu ČR. Učinili tak na základě pozvání senátora JUDr. Miroslava Antla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Saský předseda vlády přijede v únoru na návštěvu Česka
Předseda vlády německého spolkového státu Sasko Stanislaw Tillich přijede v únoru na dvoudenní návštěvu do Česka. V plánu je i setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Jednat by se mělo o možnosti uspořádat v květnu výjezdní zasedání saské vlády v Praze a o spolupráci při modernizaci dopravní infrastruktury, v energetice či policejní spolupráci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Úspěšná země – odolná společnost
TOP 09 je první politickou stranou, která nabízí střednědobou Vizi pro Českou republiku 2030: Úspěšná země – odolná společnost. Činí tak z těchto důvodů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda projedná novelu k rozšíření možnosti oddlužení
Vláda na pondělní schůzi projedná novelu insolvenčního zákona, která rozšiřuje možnost oddlužení. Cílem návrhu Ministerstva spravedlnosti je to, aby se více lidí dostalo z dluhové pasti. Do procesu oddlužení by mohli vstoupit bez ohledu na výši svých dluhů, proces by trval tři, pět nebo sedm let v závislosti na výši splacených pohledávek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Spiknutí proti Kalouskovi? Zjistili jsme více o vzpouře v topáckých regionech
ROZHOVOR Za spiknutí proti předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, jehož cílem může být oslabování strany před parlamentními volbami, označila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jabloneckou výzvu a vystoupení libereckého krajského předsedy strany v médiích předsedkyně regionální organizace v Mladé Boleslavi a členka středočeské krajské organizace Jana Valentová. Jablonečtí vyzvali ke svolání celostátního sněmu a k rezignaci šéfa strany, protože podle nich straně škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Čína zakázala dovoz biopaliv
ÚKZÚZ informuje, že Čína zakázala dovoz pevných odpadů k energetickému využití (biopalivo).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šlapal (ČSSD): Poskytovatelé sociálních služeb mají jistotu, kolik dostanou letos peněz
Jihomoravští zastupitelé na svém mimořádném jednání rozdělili prostředky pro poskytovatele sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lékařka Dernerová obhájila post senátorky na Mostecku
Lékařka Alena Dernerová (za Spojení demokraté - nezávislí kandidáti) obhájila v opakovaných volbách post senátorky za Mostecko. Hned v prvním kole získala 55 procent hlasů, tedy potřebnou nadpoloviční většinu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ODS na Praze západ chce lídrem do sněmovních voleb Jana Skopečka
ODS na Praze západ chce, aby lídrem strany ve Středočeském kraji do letošních sněmovních voleb byl Jan Skopeček, ekonomický expert ODS a radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Na kandidátku do sněmovních voleb také nominovala jako jedničku za Prahu západ Tomáše Vaňka, vědeckého pracovníka v oboru přírodních věd ze sdružení ODS v Horoměřicích, Petra Langa, soukromého podnikatele z Dolních Břežan, a Filipa Kohutiče, místostarostu Horoměřic. O konečné podobě celé kandidátky pro Středočeský kraj budou občanští demokraté rozhodovat už tuto sobotu v Nymburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Opět jsem se přesvědčil, kolik problémů nás se Slováky spojuje
První zahraniční cesta hejtmana Šimka vedla na Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Toto říká pan Hučín, statečnej chlap. Jen by si měl odpustit PL,“ napsal Jaromír Štětina na Facebooku
Na slova Vladimíra Hučína, která pronesl ve včerejším rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, zareagoval na svém facebookovém profilu europoslanec Jaromír Štětina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Liška: Vladimír Putin je nominován na udělení Nobelovy Ceny míru
V prosinci právě uplynulého roku 2016 se objevila v necenzurovaných, nezávislých médiích zajímavá informace. Protože zpráva sdělovala aktualitu s pozitivním pohledem na osobu ruského prezidenta Putina, oficiální sdělovací prostředky se ani slůvkem nezmínily a stále drží: bobříka mlčení. Není divu, mimo jiné důležité události bylo na pořadu předvánočních dnů výročí „odcházení“ Václava Havla a redakce se tedy předháněly v intenzitě pláče nad jeho hrobem. Také lavina jiných vybraných (vypraných?) zpráv z domova i ze světa zcela jistě dosytosti uspokojovala zájem naší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šedivý (KSČM): Kdo nemá vysokoškolský titul, je méněcenný?
Neustálé střídání ministrů a koncepcí v našem školství je určitě více k neprospěchu, než ke kvalitní výchově budoucích generací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vypisuje soutěž o cenu za návrh pamětní mince Hrad Zvíkov
Česká národní banka vypisuje cenu za předložení uměleckého návrhu zlaté 5 000 Kč mince „Hrad Zvíkov“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Komentátor: Zábaly tibetskou vlajkou Kalouskovi nepomohly. Antibabiše nabízí kdekdo
Nad volebními vyhlídkami TOP 09 se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Martin Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Hráz se drolí aneb Podrobnější komentář k rozsudku ve sporu o hidžáb
Velmi stručně jsem dění u soudu komentoval vzápětí po skončení procesu a vynesením rozsudku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Jídelna v novém Hlucháku bude vařit patnáct set porcí denně. Vyřeší se problém se stravováním žáků okolních škol
Dlouhodobý problém se stravováním žáků krajských středních škol na Pospíšilově třídě v Hradci Králové má řešit nová jídelna. V tu se přemění bývalý výměník, který je součástí budovy takzvaného „nového Hlucháku“. Nové stravovací zařízení má vzniknout během poslední třetí etapy stavebních úprav, které na budově probíhají pro potřeby vzniku Evropského domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vypadá to na válku, dělejte něco. Vážné varování od Michaila Gorbačova
Bývalý vůdce Sovětského svazu Michail Gorbačov vyslal vážné varování. Prohlásil totiž, že NATO a ruské ozbrojené síly jsou již od sebe na „krátký dostřel“. Podle Gorbačova to vypadá, jako kdyby se svět připravoval na válku. Gorbačov to prohlásil v rozhovoru, který poskytl magazínu Time.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Rozjímání Merkelové a Hollanda nad krizí EU opět nic nepřineslo
Celý svět staví zdi a ploty a Merkelová a Holland společně přemýšleli na svém jednání nad tím proč. Odpověď je ale poměrně jasná. Příčiny je potřeba vidět v následujících souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09 představí program pro volby do sněmovny
TOP 09 dnes v Praze představí svůj programový dokument Vize 2030 pro podzimní volby do sněmovny. Programová konference opoziční strany se koná krátce po zveřejnění průzkumu společnosti STEM, podle něhož by se TOP 09 nepodařilo překročit pětiprocentní práh. Naopak poslední průzkum společnosti CVVM ale straně slibuje, že se do dolní komory Parlamentu bezpečně dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Islám jako mocenská ideologie. Tušíme vůbec, čemu je Evropa vystavena?
Ivan Poledník přibližuje skutečnou povahu islámu a důrazně varuje před jeho šířením po Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman a bývalí ministři jeho vlády se sešli na zabijačce
Prezident Miloš Zeman a zhruba desítka ministrů jeho někdejší vlády z konce 90. let se dnes sešli na zabijačce na Hodonínsku. Na svůj statek prezidenta a bývalé kolegy pozval někdejší ministr zemědělství Jan Fencl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka se zúčastnil odborné debaty o úspěších vlády v boji proti korupci
Panelové debaty “Bilance vlády v posilování transparentnosti a protikorupčních opatřeních“ se ve středu 25. ledna v Sále státních aktů v Poslanecké sněmovně zúčastnil i ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Le Penová, Wilders? Kdepak, průlom krajní pravice prý přijde někde úplně jinde
Jaké mají jednotlivé „populistické“ či „krajně pravicové“ strany, jak bývají označovány, šance obstát ve volbách, o tom se zamýšlí v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Světový velkokapitál přijal neomarxismus, aby rozložil společnost. Takže teď potečou miliardy do boje proti Trumpovi a bude hodně veselo, tuší zemanovský akademik Janoušek
„Zpěváci, herci, umělci, novináři, intelektuálové – stále titíž lidé, u nás i ve Spojených státech. Věční petenti a petičníci, světová kavárna, opora liberální levice,“ vrací se k událostem posledních dnů v USA politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). Je přesvědčen o tom, že se prezident Donald Trump bude snažit realizovat svůj volební program, je ovšem otázkou, do jaké míry mu to jeho okolí dovolí. „Pevně doufám v jednu věc – že snad katastrofická válka s Ruskem přestane být na pořadu dne. Rusko v těchto dnech poodhalilo svůj obranný systém, aby si jeho protivníci uvědomili, o jak strašlivý systém se jedná a že válka s Ruskem by byla katastrofou i pro ně samotné,“ podotýká Janoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond: Loni měli zemědělci rekordní zájem o programy podpory
Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond v roce 2016 měli zemědělci rekordní zájem o programy podpory Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) přijal v roce 2016 více než 14,5 tisíce žádostí o využití některého z jeho programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Žijeme v době, kdy blednou vzpomínky přeživších
Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek se zúčastnil pietních aktů v Litoměřicích a Terezíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Iniciativa Mít svůj domov zúčtuje plnění slibů v oblasti sociálního bydlení, které daly vládní strany před minulými volbami
Iniciativa Mít svůj domov pořádá veřejné shromáždění, kde na ozvučeném pódiu zúčtujeme plnění slibů v oblasti sociálního bydlení, které daly vládní strany před minulými volbami. Koná se 30. 1. 2017, 17:00 před Palácem Kinských na Staroměstském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Samozřejmě, že Zemana budou nabádat ke druhé kandidatuře. Ondřej Neff hovoří o trapné frašce a zbabělosti
Česká média řeší otázku, zda bude Miloš Zeman znovu kandidovat na prezidenta. Publicista Ondřej Neff má za to, že této otázce věnují až příliš mnoho pozornosti. Poděkovat za to můžeme zavedení přímé volby hlavy státu, kterou Neff odsuzuje. Díky přímé volbě tu dnes máme na Hradě mocného krále, který na rozdíl od zdrženlivých monarchů tvrdě vstupuje do politických procesů ve své zemi. Neváhá dokonce útočit na předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Italové jsou k Evropské unii kritičtí, ale odejít nechtějí
Další členství země v Evropské unii si podle průzkumu institutu Eurispes přeje 48,8 procenta Italů. Referendum o vystoupení, podobné tomu britskému, naopak podporuje jen 29,5 procenta obyvatel Apeninského poloostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka informuje o účasti bankovní rady na měnověpolitickém zasedání
Účast členů bankovní rady ČNB na měnověpolitickém zasedání 2. února 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„S láskou v Bílém domě.“ Trump držel Mayovou za ruku a choval se jako vyměněný. Světová média referují o návštěvě britské premiérky
Britský The Telegraph zjišťoval, jak o první zahraniční návštěvě u prezidenta USA Donalda Trumpa referovala zahraniční média. Do Bílého domu jako první zavítala britská premiérka Theresa Mayová. Americká, britská, italská i španělská média konstatují, že USA a Velká Británie potáhnou v lecčems za jeden provaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výbušná nálož hněvu, která hledá roznětku. Krysy opouštějí potápějící se loď, ale když se jim nabídne kus sýra... Analytik Haas upozornil na ukrajinský tisk
Na to, že se na Ukrajině šíří protesty způsobené selháním slibovaných reforem, upozorňuje na svém facebookovém profilu analytik a publicista Tomáš Haas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Irácké vojsko kontroluje východní obvody Mosulu
Východní Mosul je již osvobozen od černé můry „džihádistů“ a armáda se připravuje na dobytí západní části města, kde jsou stále soustředěni bojovníci Islámského státu. Je to obrat v bojích o Mosul. Tři měsíce po spuštění ofenzívy irácká armáda přebrala Islámskému státu kontrolu nad východní částí druhého nejdůležitějšího města v Iráku. Drží levý břeh řeky Tigridu, pět mostů přes řeku je neutralizováno. Nyní probíhají ještě dočišťovací operace, aby byli vypuzeni izolovaní střelci. Ti jsou rozmístění v rozlehlém parku a v bývalých prezidentských palácích Saddáma Husajna.Takže dočišťování bude pokračovat v následujících dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Druhý týden výstavy Ukradená revoluce ve Středočeském kraji
Od 23. ledna 2017 do 12. února 2017 probíhá celkem v devatenácti městech Středočeského kraje výstava SPD s názvem „Ukradená revoluce“, která upozorňuje na největší tunely a podvody, jež se staly od sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Kavalírka
Byl jsem účastníkem mnoha kongresů Občanské demokratické strany. Vzpomínám si, že asi v roce 2006 na něm vystoupila se svou zdravicí předsedkyně Konfederace politických vězňů. Za „kecpultem“ jí skoro nebylo vidět. Drobná bělovlasá dáma s drdůlkem na hlavě, přednesla svůj pozdrav dramatickým hlasem a vzbudila bouřlivý potlesk. Ta žena se jmenovala MUDr. Naděžda Kavalírová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Příliv migrantů otevřeli Rusáci, aby to tu rozložili. Ti kágébáci v tom umějí chodit. A Zeman je šmejd a špinavec, já ho poznal zblízka. Hovoří sedlák a exposlanec ODA
ROZHOVOR Kremlu nejvíce vyhovuje Miloš Zeman, ostatní prezidentští kandidáti nemají šanci. Příliv migrantů do Evropy uvolnili především Rusáci. Není lepšího způsobu, jak Evropu rozeštvat, než to udělat cizíma rukama a poslat sem ty statisíce. Tak smýšlí bývalý poslanec za ODA, bojovník za zákaz KSČM a sedlák z Borovan Čestmír Hofhanzl. Podle něj se v tom kágébáci i v nových poměrech naučili chodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hradba, protekcionismus a další hlouposti
Prezident Trump začal opravdu zostra. Dělá vše nejen proto, aby co nejrychleji zničil co nejvíce z politického odkazu prezidenta B. Obamy, ale také pro to, aby USA v některých ohledech vrátil do izolacionistického a ultraliberálního pojetí americké politiky 20. let 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán je bezkonkurenčně nejpopulárnější
Podle průzkumu Institutu Nezoepont je nynější maďarský předseda vldy Vikor Orbán nejpopulárnějším kandidátem na tnto post po volbách v roce 2018. Jeho popularita jednoznačně převyšuje rating ostatních kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Prosím, nemlčet
Na začátku letošního roku jsem vydal článek, resp. spíše úvahu, kterou jsem nazval Předsevzetí, která děsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlásil soutěž Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!
Úřad pro ochranu osobních údajů u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2017 vyhlašuje XI. ročník soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Rychlejší, levnější a efektivnější vymáhání pohledávek ze zahraničí
V současné době vstupují v zemích EU v platnost nová pravidla evropského příkazu k obstavení účtu. Firmy a občané tak budou moci vymáhat i přeshraniční dluhy, protože dlužná částka bude blokována na bankovních účtech dlužníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravští zastupitelé na svém mimořádném jednání rozdělili prostředky pro poskytovatele sociálních služeb
Díky svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje v pátek 27. ledna 2017 bude možné letos dříve rozdělit prostředky pro poskytovatele sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dovedete si představit, že by Češka v Somálsku studovala v minisukni? V ČT se znovu řešilo nošení šátků
Soud se dnes zastal Střední zdravotnické školy v Praze 10, když konstatoval, že ředitelka školy Ivana Kohoutová se nemusí omlouvat somálské studentce, která chtěla v Česku studovat, ale nakonec si to rozmyslela. Údajně kvůli diskriminaci. Soud konstatoval, že mladá žena se nestala studentkou, protože nesplnila zákonné povinnosti, aby se jí stát mohla, což s diskriminací nemá nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tady už někomu přeskočilo. Šišlavečci, mňoukavečci, holywoodská pohádka taťky Šmouly. Producent odkrývá, jak uvažují zuřivě protestující umělci
Herec, divadelní autor a producent Michal Gulyáš docela nedávno ohlásil kandidaturu na prezidenta. A vážně k tomu tvrdí, že jej politika – i ta světová – velmi zajímá. Co si ale myslí o nástupu Donalda Trumpa na post amerického prezidenta? A jak se mu líbil jeho inaugurační projev, který některé osobnosti české politiky dost sepsuly? „Také jsem zaslechl přirovnání k Hitlerovi. Tak to už asi někomu přeskočilo. Doufám, že si toho blázna, co to řekl, lidé zapamatovali, aby se ho už na nic kvalifikovaného neptali. Protože by se od něho mohli také dozvědět, že žijeme na planetě Garangula,“ vtipkuje k tomu Gulyáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Ombudsmanka v hidžábu aneb Soudní martyrium ředitelky Kohoutové zdaleka nekončí
Že prý to dobře dopadlo. Opravdu? Soud rozhodl, že ředitelka zdravotní školy Iva Kohoutová se nemusí omlouvat somálské studentce a škola té mladičké muslimce nemusí zaplatit šedesát tisíc odškodného. Jenže...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To je zděšení. Socialističtí ministři zahraničí Německa a Francie se proti Trumpovi začali dovolávat dokonce i křesťanství
Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel a jeho francouzský protějšek Jean-Marc Ayrault se shodli na tom, že pomoc bližnímu je jednou ze základních křesťanských hodnot. A lidé prchající před válkou si pomoc zaslouží. Oba ministry proto velmi znepokojilo prohlášení nového prezidenta USA, který chce omezit příliv uprchlíků do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nové podprahové finty zpravodajství ČT. Petr Žantovský ukazuje, jak je s divákem nenápadně manipulováno
TÝDEN V MÉDIÍCH Na vážný přestupek proti etickému kodexu České televize upozorňuje Petr Žantovský ve svém pravidelném mediálním přehledu. Bez povšimnutí nemůže nechat ani další díl lobbistického snažení těch, kteří by novelou zákona o České televizi a Českém rozhlasu veřejnoprávní média rádi ovládli. V reakci na to, co rozpoutaly genderově náležitě vyvážené osoby kolem básně Jiřího Žáčka pro malé školáky, mediální analytik navrhuje založit Úřad pro genderovou a antidiskriminační čistotu české poezie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka: Protestující v USA neumějí uznat prohru. Nostalgie Evropanů po národních státech dokazuje touhu po společném dobru, kdy každý má svůj hlas. Letošní volby mohou přinést změnu
Mentalita „urvi co můžeš“, či ohled na společné dobro celku? Kardinál Dominik Duka v komentáři pro rádio Proglas, který poskytnul ParlamentnímListům.cz, se zamýšlí nad aktuálními otázkami a věří, že letošní rok může přinést vnitřní očistu politického života. Vyjádřil se také k prezidentským volbám ve Spojených státech. „Aniž bych se chtěl vměšovat do výběru kandidátů, či nějak komentovat tu či onu stranu, snad mi bude dovoleno konstatovat to, co každý vidíme na první pohled: volební kampaň ukázala rozdělení společnosti a také to, že deset let se nemluvilo o ‚společném dobru‘,“ říká také Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman na PL zahájil palbu na Sobotku, Obamu, neziskovky i „školní propagandu“ o migrantech. Když došlo na financování pornoherce Jandy, stalo se něco nečekaného
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Neziskové organizace, nové informace o inkluzi ve školství nebo i financování spolku Evropské hodnoty. Také o tom byla řeč během interview prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz. Prezident zmínil, v čem ho podrazil ministr Brabec, co si myslí o Obamově ukončené éře a při samotném rozhovoru se odehrála zajímavá scéna „kvůli“ pornoherci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Centrum paní Romancovové vymyslelo velkolepý projekt, jak čelit dezinformacím. Jenže je prý k ničemu, autoři to nedomysleli
Boj s dezinformacemi má v popisu práce nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které vzniklo při Ministerstvu vnitra. Z průzkumů i názorů odborníků vyplývá, že nejcitlivější na dezinformace je starší generace, která je zároveň voličsky velmi silná. Jenže ze současného nastavení centra se nedá soudit, že by se na její zástupce dokázalo zaměřit. Na Twitteru, kde plánuje centrum operovat, se jich pohybuje sotva několik tisíc, upozorňuje dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezidentský program Martina C. Putny: Vypínat weby, sázet nepodmíněné tresty, jezdit na Ukrajinu. Báťuška není kámoška
Týdeník Respekt má na svých stránkách pravidelnou rubriku „Kdybych byl prezidentem“. Tentokrát se v ní nad možnostmi nejvyšší ústavní funkce zasnil Martin C. Putna. A jeho vize nelze tak úplně přehlížet, neboť po kavárnách se prý o jeho kandidatuře mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist