Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2019
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.292x, což odpovídá cca 223.950-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

My chceme Ortel, píší fanoušci na radnici. Na radnici totiž přišla žádost o zákaz koncertu
Jaroměřský koncert kontroverzní skupiny Tomáše Ortela Ortel přiměl Jana Hamerského k vytvoření petice proti tomuto vystoupení v Městském divadle. Na ni zareagovala fanynka kapely Ivana Jeroušková, která se postavila na stranu stříbrného českého slavíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to špatné, Amerika mě zklamala. Primitivní, útočí na nejspodnější city, lamentovala Jiřína Šiklová nad Trumpem
Více než půl hodiny trvající rozhovor poskytla Českému rozhlasu socioložka a publicistka Jiřina Šiklová. Mimo jiné se v něm probíralo zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pakáž z ČT? Jaroslav Plesl přilil olej do ohně tak, že na Kavčích horách budou vyhazovat počítače z okna
Česká televize se pustila do souboje s ministrem Andrejem Babišem, přičemž má sama velký problém se svou důvěryhodností. Proto se šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl domnívá, že jeho veřejný obraz spíše posílí. Už proto, že zpoza televizních tváří velmi okatě vykukuje jiný miliardář, který má pověst ještě mnohem horší než Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC: Železniční tratě zůstávají i přes sněhovou kalamitu sjízdné
Silné sněžení prakticky pro celé republice nemá zásadní vliv na železniční provoz, všechny tratě zůstávají sjízdné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hackeři získali z ministerstva zahraničí 7 000 dokumentů. Včetně citlivých informací
Hackerský útok na ministerstvo zahraničí trval nejméně rok. Útočníkům na počítačovou síť se za tu dobu podařilo ukrást více než 7 000 dokumentů, některé z nich obsahovaly citlivé informace. Jejich držitel může podle Národního centra pro kybernetickou bezpečnost (NCKB) získat nad Českem strategickou výhodu. S odvoláním na zprávu NCKB to dnes napsal server Info.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Že jsou všichni muslimové proti Trumpovi? Tak klikněte a čtěte dále...
Myslíte si, že jsou všichni muslimové proti Trumpovi? Tak raději přemýšlejte ještě jednou. Americká televize Fox News přinesla vyjádření muslimů, kteří jasně obhajují Trumpův exekutivní příkaz, jenž komplikuje občanům sedmi arabských zemí vstup na půdu USA. Trumpovo rozhodnutí důrazně obhajuje také jeden z voličů demokratů – bývalý agent CIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé protestující proti Trumpovi se jen předvádějí. Už to připouštějí i Britské listy
Nad tím, jaký vliv budou mít na novou americkou administrativu protesty namířené proti ní, se na serveru Britské listy zamýšlí publicista Karel Dolejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Kluci, vstávejte, je válka
Nedožité osmdesátiny Václava Havla a kulatiny Charty nám připomněly, že snaha manipulovat dějiny a heroizovat i sotva průměrné osoby je velmi silná; asi jako Táňa Fischerová, Jiřinka Šiklová, Hana Marvanová, Petr Pithart a jiní. Skoro se chce ty příběhy rozplétat v jejich elementární hodnotě, parafrázovat a jasně říci: „Što dělať, i komu v Pragě žiť charašó…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Dědek a Marek Mora jmenováni členy bankovní rady ČNB
Do vedení České národní banky míří Oldřich Dědek a Marek Mora. Prezident republiky Miloš Zeman je při slavnostním ceremoniálu na Pražském hradě jmenoval do funkce členů bankovní rady na šest let, a to s účinností od 13. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump nastoupil, típnul migraci a je zde „husté“ svědectví: Úředníci se rozbrečeli! Vztekají se, stěžují si. Jsou z něj úplně v...
Server The Intercept píše o náladách v americkém státním aparátu a reakcích úředníků na kroky Trumpovy administrativy. Stovky úředníků kritizují jeho rozhodnutí v oblasti imigrační politiky a ve státní správě panuje značně napjatá atmosféra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jestliže Tusk považuje USA za hrozbu, měl by zvážit své setrvání ve funkci
Předseda Evropské rady Donald Tusk včera zařadil amerického prezidenta Donalda Trumpa mezi stejné hrozby pro Evropu, jako je například Rusko, Čína nebo radikální islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Donald Trump jedná, Merkelová a další západoevropské elity v šoku
Donald Trump je v prezidentském úřadě pár dní, a již stačil vydat dekrety, kterými plní svůj volební program. Elity reagují štvavými komentáři, za které by se nemuseli stydět ani nejzatvrzelejší normalizátoři z dob socialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Kam kráčíš, planeto?
Podle švýcarské charity Oxfam odpovídá majetek osmi nejbohatších lidí světa majetku 3,6 miliardy těch nejchudších na naší planetě, což je zhruba polovina všech obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: V Quebeku vraždili muslimové, ale může za to Trump
šichni zaznamenali zprávu o vraždění v mešitě v Quebeku a ohlas v našich médiích. Dopoledne nejdůležitější zpráva dne, teror na muslimy. Zpráva dne, která pomalu začala mizet, jak se ukazovalo, kdo je asi pachatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vyhrocení na Donbasu: Rádio Svobodná Evropa i ruská TV hlásí podobnou a překvapivou zprávu
„Vojenské automobily ukrajinské armády maskované tak, aby vypadaly jako dodávky používané ukrajinskými farmáři, vtrhly do malého města Novoluhansk nacházejícího se v takzvané ‚šedé zóně‘ mezi ukrajinskými a separatistickými pozicemi, kde se bez jediného výstřelu zmocnily prasečí farmy,“ informuje Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Ztráty a nálezy v pražské MHD v roce 2016
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) evidoval vloni celkem 5 601 ztracených předmětů, z toho cestu zpět ke svému majiteli našlo 2 170 předmětů, tj. zhruba 40 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Živnostníci musejí v únorových platbách odvést vyšší pojistné
Živnostníci musejí v únorových platebních příkazech poprvé odvést zvýšené sociální a zdravotní pojistné. Povinné platby stouply v souvislosti s nárůstem minimální mzdy od počátku roku, hradí se zpětně. Pro osoby samostatně výdělečně činné, které mají podnikání jako svoji hlavní činnost, jsou minimální zálohy nově 1906 korun na zdravotní pojištění a 2061 korun na sociální pojištění. Vyplývá to z informací ministerstva práce a sociálních věcí a zdravotních pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle, jako, zase jsem špatnej! Andrej Babiš řádil v ČT. Rozvedl, proč je Marek Wollner „zkorumpovaná pakáž“, a pak se objevila „bomba“
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) již několik dní žije kauzou financování nákupu dluhopisů společnosti Agrofert. Naposledy ji vysvětloval včera v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Odborný výprask Zaorálkovi: Rusko? Problém je jinde. Máte neschopné ajťáky, bůhví, kolik průšvihů tam ještě máte
K útoku hackerů na e-mailové účty ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), jeho náměstků a dalších lidí z rezortu se vyjádřil bývalý šéf diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09). Pro server Aktuálně.cz uvedl, že pokud prokazatelně útočili ruští hackeři, měl by Zaorálek důrazně protestovat. Své však řekl i odborník na elektronickou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
A jéje. Už se tady zase perou. Bruselu asi brzy přibudou vrásky na čele
Kyjevský korespondent Rádia Svobodná Evropa Christopher Miller naznačuje, že se v posledních týdnech situace na východní Ukrajině opět přiostřuje. Podle některých hrozí další eskalace konfliktu, v důsledku kterého doposud zahynulo téměř 10 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zástupci Senátu a Sněmovny se sejdou na společné večeři
Společná večeře vedení Senátu a Poslanecké sněmovny, pořádaná předsedou Senátu Milanem Štěchem, se uskuteční tento čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: Stát musí vyplatit chovatelům reálné náhrady za utracenou drůbež
Stát musí nahradit lidem reálné ztráty způsobené ptačí chřipkou. Poslanci TOP 09 proto vyzývají ministra zemědělství, aby přihlédl ke skutečným cenám drůbeže a změnil dosavadní hodnoty náhrad pro občany i podnikatele, kteří museli utratit nakažená i ohrožená zvířata. Požadují také, aby miniterstvo napříště včas a důkladně informovalo zasažené obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Varování Úřadu pro ochranu osobních údajů
Úřad pro ochranu osobních údajů varuje před činností provozovatele registru „Centrální registr dlužníků České republiky“ (CERD), který anoncuje vydávání za úplatu potvrzení o bezdlužnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Informace a dezinformace
Již bylo řečeno, že hlavní obranou proti dezinformacím jsou prověřená fakta. Chci se však zamyslet také nad funkcí a účelností dezinformací - tedy jaké je pozadí jejich tvůrců. Jde o závažnou klamavou manipulaci, a ta je vždy účinnou formou jednoduchého vládnutí, hlavně pokud je spojena s exekutivní mocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Silná slova po pořadu ČT: Poslankyně Andreje Babiše brutálně hájila svého šéfa, navezla se do všech ostatních
Poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová se na svém facebookovém profilu výrazně zastala svého stranického šéfa Andreje Babiše. „Na Babiše je pořádný hon! Je to strašně nechutné,“ napsala mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Boj o Hrad: Martin Stropnický nejspíš odpadá. Vyčůránku, zaznělo okamžitě z „pražské kavárny“
Mluví se o něm jako o prezidentském kandidátovi hnutí ANO. Populární herec, divadelní ředitel, velvyslanec, dvojnásobný ministr – příliš takových kandidátů Andrej Babiš v klobouku nemá. Přesto Martin Stropnický stále váhá, zda se o prezidentský úřad ucházet. Především prý hodlá vyčkat, zda se rozhodne obhajovat prezidentský mandát Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Otrocká práce v Česku. Pracuj, nebo tě zmlátíme. Malí zločinci zákony narušují, ti velcí je píší. Expert na mafii přináší závažná fakta
ROZHOVOR Odborník na otázky bezpečnosti, propojení organizovaného zločinu a politiky a problematiku obchodu s lidmi Petr Pojman ujistil, že Česká republika není nějakým zvlášť zajímavým cílovým postem pro ruskojazyčné mafie. „Z hlediska zisků, které se tady dají získat, nejsme příliš významní. Mnohem zajímavější je pro organizovaný zločin západní Evropa, Velká Británie, Německo, Francie a samozřejmě Spojené státy,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Pojman. Vysvětlil, jaké nové oblasti činnosti si zločinci vyhlédli, co jim dnes přináší největší zisky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovci a Gazdík se dohodli, ale mnozí u KDU-ČSL prý brblají. A koho nasadí v Praze? Budete koukat
Spolupráce lidovců a Starostů a nezávislých na „třetí síle“ české politiky nabírá konkrétnější obrysy. STAN již oficiálně schválil podporu společného volebního projektu a pomalu se začíná plánovat, kdo by kde mohl být nasazen, aby byl volební úspěch co největší. A jak spekuluje deník MF DNES, leckdy jsou to zajímavá jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Porno Madonny a Miley Cyrus i fotka nahého Billa Clintona s vybavenou masérkou. Česká televize a Trump. Soros a dolary. Zvěrstva. Poslanec, který se nebál otevřeně hovořit o 11. září, promlouvá
ROZHOVOR Poslanec Petr Adam ostře kritizuje Clintonovou i Trumpa. To, co se běžně nazývá jménem „export demokracie“, je ve skutečnosti prachsprostá „ochrana amerických ropných zájmů“. Věřil, že Obama bude lepší než Bush. „Obama ‚bombardoval‘ sedm zemí, což je o tři víc než Bush. Jen v roce 2015 shodilo USA přes 23 tisíc bomb na území cizích států. V pokřiveném světě je to důvod dát takovému prezidentovi Nobelovu cenu míru. V normálním světě by jej možná čekal mezinárodní tribunál,“ říká poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Brněnští architekti uspěli v architektonické soutěži o návrh nového administrativního centra Lesů ČR
Mezinárodní porota vybrala nejlepší architektonický návrh nového administrativního centra Lesů ČR na Novém Hradci Králové nazvaný “Lesy v lese“. Předložilo ho ve veřejné soutěži sdružení architektů Chybík Krištof associated architects s.r.o. K4 architects & engineers Ing. Ivo Stolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají výrobce: Nahraďte palmový olej lokálními surovinami
Zelení podporují Den bez palmového oleje, který se koná 1. února. Smyslem této akce je upozornit výrobce, že tuzemští spotřebitelé o palmový olej v potravinách nestojí. Zároveň umožňuje každému si uvědomit, kde všude se s palmovým olejem setkáváme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: V sprostých urážkách jsou Rusové mistři
„Tvoje matka je k...a,“ vyslechl si zámecký průvodce od ruského turisty kvůli tomu, že netoleroval porušování návštěvního řádu. Pokud kritizujme islamisty za porušování pravidel, tak ani Rusy přehlížet nemůžeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Tím dáváme inspektorům ČOI v podstatě pravomoci agentů zpravodajské služby
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 64/1986 Sb., o České obchodní inspekci, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Který státník je váš nejoblíbenější? Výsledek překvapí. Ale Merkelová to není, ta je na chvostu
Pro Čechy je nejdůvěryhodnější politickou osobností bývalý americký prezident Barack Obama. Důvěřuje mu 56 procent lidí, tedy o čtyři procentní body více než české hlavě státu Miloši Zemanovi. Naopak největší nedůvěru Češi pociťují k německé kancléřce Angele Merkelové, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zemanova bezohlednost nezná hranic. Nezastaví se ani před propíráním osmdesátiletého pana Srpa. Havlův knihovník Žantovský je zhnusen
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský je znechucen tím, jakou hru to zase prezident Zeman hraje se soudy, s politiky i s veřejností. Aby Miloš Zeman ukázal, jaký je nadsamec, nebojí se dokonce využít ani kauzu zakladatele Jazzové sekce Karla Srpa. Prezident přitom není žádný polobůh, který může dělat, co se mu zlíbí. Prezident sám nemůže prakticky nic, zdůrazňuje Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Pro mne je alarmující, že takový vládní návrh sem vůbec přijde
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 64/1986 Sb., o České obchodní inspekci, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Mají Trumpovy „bezpečné zóny“ v Sýrii pomoci hlavně Kurdům?
O „bezpečných zónách“, které chce Donald Trump prosadit v Sýrii a Jemenu, se mnoho informací na veřejnost nedostalo, nicméně podmíněný „souhlas“ Ruska a Sýrie napovídá, že „nový“ Washington ke konfliktu v Sýrii nesměřuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští další FM vysílač pro stanici ČRo Plus
Pro město Klatovy a okolí bude spuštěn nový FM vysílač. Od středy 1. února tak zajistí místním obyvatelům poslech vysílání Českého rozhlasu Plus. Vysílač bude spuštěn na kmitočtu 93,5 MHz s výkonem 200 Wattů s vertikální polarizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Soudci a korupce
Současná soudní praxe klidně zamítá spory, které lze řešit pravidlem známým z antiky. To je podstatou zvýšené korupce v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora k zákonu o elektrárně Búšehr
Zatímco v EU podobné zákony zrušili a tamní firmy se ujímají o zakázky, české firmy dodávat nemůžou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kybernetičtí útočníci jsou někde i součástí armády. Expert rozebíral, kdo všehno mohl útočit na Zaorálkovo ministerstvo
Hostem úterního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl odborník na kybernetickou bezpečnost Aleš Špidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ty dluhopisy si koupilo sedmdesát tisíc lidí, nejen já. Andrej Babiš se u Zuzany Bubílkové opět dopálil
Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková hned dva hosty. Proti sobě zasedli ministr financí a majitel společnosti Agrofert Andrej Babiš (ANO) a předseda ODS Petr Fiala. Přeli se o výši majetku druhého nejbohatšího Čecha, Babiše. Ten vyzval všechny předsedy parlamentních stran, aby si nechali prověřit majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Na mezinárodním řádu záleží, pokud ne, potom jsme trotlové a ne politici
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se zrušuje zákon č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Možná bychom měli v politice; ne v češtině, ale v politice zakázat slovo dočasnost
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Petra Fialy, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhý (TOP 09): V chaosu světa hledá TOP 09 řešení pro lidi
V sobotu 28. 1. dopoledne jsem seděl na konferenci TOP 09 k dokumentu VIZE 2030. Ten den jsem sice slavil narozeniny, ale to muselo počkat až na pozdní odpoledne. Nelitoval jsem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš prý šidí rozpočet. Kalousek se ho na to chystá zeptat
Podle předsedy opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska je státní rozpočet šizen neúměrně vysokým úrokem, který vyplácí společnost Agrofert Andreji Babišovi. „Tím pádem platí méně do státního rozpočtu a to bude předmětem mé interpelace,“ řekl serveru iDnes.cz Kalousek. Babiše se na to chce ptát ve čtvrtek ve Sněmovně v čase vymezeném na dotazy na ministry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Drama ve Francii se blíží. Dostane Brusel další smrtící ránu?
Radek Pokorný pozorně sleduje předvolební boj ve Francii a sdílí nervozitu bruselských struktur, protože si je vědom, že v této ruletě se hraje také o nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Přípravy na výstavbu severní části D43 mohou začít
V Moravské Třebové se 30. ledna uskutečnilo pracovní setkání s názvem „Dálnice D35 a D43 – aktuální stav přípravy a harmonogram výstavby", které jsem společně s kolegy ze Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43 zorganizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Platil (Zelení): O nutnosti soucitu
Vyčítáme Francii za druhé světové války její distanc od problémů na Východě, ale sami vnímáme problémy našich sousedů za nehodné ztráty našeho pohodlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Martin Konvička dal autogram slavnému režisérovi, pak si povídali o islámu
Martin Konvička se vypravil do Srbska, kde v lednu v Mokre Goře pořídil krátký rozhovor se světoznámým režisérem Emirem Kosturicou. A protože Kosturica často ve filmech i svých vystoupeních zobrazuje život na Balkáně, neoddělitelně propojený s náboženským střetáváním, bylo téma jasné – vztah k islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura možná dostane zabrat. Pitomio není urážka, rozhodl soud
Pražský vrchní soud v úterý potvrdil, že týdeník Reflex může nazývat předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru v případě oprávněné kritiky Pitomiem. Bezdůvodně komolit jeho jméno ale nesmí. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Podle odvolacího soudu se týdeník nemusí ani omlouvat za to, že použil na svém webu a obálce časopisu Okamurovu karikaturu jako klauna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Podporuji spolupráci se starosty a nezávislými
Je na čase o novém rozkročení KDU-ČSL nejen přemýšlet, ale také pro ně něco učinit. Svět se mění před očima a KDU-ČSL nesmí zůstat pozadu. Nové výzvy potřebují nové činy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Stát v lednu hospodařil s přebytkem 9 mld. Kč
K 31.1.2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 106,2 mld. Kč, celkové výdaje 97,1 mld. Kč a přebytek hospodaření 9,1 mld. Kč (v lednu 2016 vykázán přebytek 45,9 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Jestli nevyužijeme moderních příležitostí v dopravě a energetice, zůstaneme v 19. století
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sabina Slonková: Na Pražský hrad vozili prostitutky. Slyšela jsem to
Investigativní reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se snaží dopátrat, co vše stojí v pozadí kauzy, jež způsobila odchod hradního ceremoniáře Jindřicha Forejta. V té souvislosti se opět začíná hovořit o tři roky starém žhářském útoku i o tom, že služební auta vozila do areálu Pražského hradu eskortní služby. Reportáž přinesly Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Česká protipirátská unie se nesmí chovat jako internetová policie
Obvodní soud pro Prahu 4 zastavil trestní stíhání České pirátské strany kvůli serveru Sledujuserialy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Novela zákona o praní špinavých peněz ovlivní i podmínky předplacených karet
V tomto roce vstoupilo nebo vstoupí v platnost několik důležitých legislativních úprav, které se týkají finančního sektoru. Jednou z nich, která je již v platnosti, je i novela tzv. Zákona proti praní špinavých peněz. Ta má mimo jiné dopad i na uživatele předplacených platebních karet, jejichž počet se během dvou let v České republice zvýšil téměř čtyřnásobně. Co konkrétně změna pro majitele těchto karet znamená, jsme se zeptali produktové specialistky Martiny Schäferové ze společnosti Prepaid Solution.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Mohlo by to ohrozit i schvalování a financování těch 9 prioritních dopravních záměrů
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Občane, střez si svůj život a majetek, Parlament zasedá
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zkusili to zakamuflovat, ale pravda vyšla najevo: Další čísla o tom, zda Američané podporují zákrok Donalda J. Trumpa proti migrantům
Válka médií proti Donaldu Trumpovi pokračuje dál. Svědčí o tom dezinterpretace průzkumů veřejného mínění mediálního mainstreamu v souvislosti s razantními opatřeními v oblasti imigrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Sluníčkáři, penězovod od Sorose vysychá. Po EU zbydou jen budovy. Média čeká krach. Trump dělá tečku za Havlem, a to důraznou. Zdroje jsou v Rusku a Číně
ROZHOVOR Razantní nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu rozebírá pro ParlamentníListy.cz politický a mediální analytik Štěpán Kotrba. „Boj za lepší svět v americké režii skončil chaosem a válkami, uzbrojením a ožebračením Ameriky,“ konstatuje s tím, že Trump odmítá Spojené státy v roli „světového policajta“ a jeho vládou definitivně končí svět Havla, Albrightové či Clintona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: První ročník je zlomový
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo první ročník nové soutěže. Jmenuje se „Přeměna odpadů na zdroje“. I přes prvotní skepsi spojenou s faktem, že pro účast musím věc nejdříve vyhodit do koše, abych ji mohl vyndat, se ukázalo, že tomu tak není a to znamená…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Obezita zabíjí i na silnicích
Mírně obézní řidiči čelí o 21 % vyššímu riziku, že při dopravní nehodě zemřou. U jedinců s těžkou obezitou je to však až o 81 procent. Ženy jsou výrazně ohroženější, pravděpodobnost jejich usmrcení je ještě 2x vyšší. Češi jsou šestým nejtlustším národem v EU28.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Postup okolo privatizace bytů ČEZ na Písnici je skandální
Za nepřijatelné obchodování s lidskými osudy považuje náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek postup ve věci privatizace bytů společnosti ČEZ do rukou finančníka Pavola Krúpy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme zachovat praktické lékaře pro děti a dorost
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o vzdělávání lékařů. Zákon nově neobsahuje obor „praktický lékař pro děti a dorost“ jako samostatný specializační obor. Občanští demokraté s tím zásadně nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Centrum provázení zahájilo činnost v Dětské nemocnici FN Brno
Poradenské středisko Centrum provázení zahájilo na konci roku 2016 svoji činnost v Dětské nemocnici Fakultní nemocnice Brno. Jedná se teprve o druhou pobočku v České republice, první již několik let úspěšně funguje ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Nejde zvuk, nejde zvuk. Demokraté chtěli demonstrovat proti Trumpovi, ale dopadlo to špatně. A Donald z nich měl legraci
Američtí demokraté nezažívají v poslední době zrovna nejlepší chvíle ve své historii. Nejprve server WikiLeaks zveřejnil jejich e-maily, následně Hillary Clintonová neuspěla v prezidentských volbách. Demokraté „ztratili“ nejenom Bílý dům, ale i Senát, Kongres či Nejvyšší soud. Aktuálně koluje internetem video, které demokraty opět nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V sobotu se volí v devíti obcích
V sobotu se konají nové volby do zastupitelstev devíti obcí. Volební místnosti se otevřou v Krásné na Chrudimsku, Černé u Bohdanče na Pardubicku, Županovicích na Příbramsku, Jarpicích na Kladensku, Ostašově na Třebíčsku, Držovicích na Prostějovsku, Lančově a Lechovicích na Znojemsku a Závisti na Blanensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: K novele kyberobrany ČR - Můžeme být snadným cílem
Minulý týden vedoucí představitelé vládní koalice jednali o novele kyberobrany ČR a shodli se na jejím znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Desatero zelených opatření proti smogu
Koaliční vláda se minulý týden shodla na tom, že současné právní normy týkající se oblasti ochrany ovzduší jsou dostačující. Zelení s tím nesouhlasí a přinášejí desatero opatření, které by vláda měla neprodleně prosadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ruply nervy: Tusk vyhlásil válku prezidentu USA a peskoval kritiky EU. No a Martin Schulz rovnou zapráskal bičem, raději se posaďte
Martin Schulz skončil jako předseda Evropského parlamentu a začal se naplno věnovat své misi v Berlíně, na jejímž konci má být vystřídání Angely Merkelové v čele kancléřství. A do politického souboje se pustil zostra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: O energetické úspory v bytových domech je velký zájem
Celkem 408 projektů podali žadatelé o evropské dotace ve výzvě č. 37 „Energetické úspory v bytových domech II“. Tím se stala výzvou s největším počtem podaných žádostí o podporu v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Kde začíná cesta do středověku? Překročením hranice do islámského státu
Znovu a znovu se můžeme přesvědčovat, že jsou místa na Zemi, kde se čas zastavil v 7. století. Nemám na mysli domorodé kmeny civilizací nepolíbené. Odsouzení českého občana Petra Jaška na 20 let do vězení v muslimském Súdánu je opětovný důkaz toho, že muslimští migranti z této oblasti nemají v Evropě co pohledávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Začíná platit novela zpřísňující postihy za podporu terorismu
V platnost ode dneška vstupuje novela trestního zákoníku, která podle požadavků mezinárodních organizací zpřísňuje postihy za podporu terorismu. Například za veřejné schvalování spáchaného teroristického útoku hrozí nyní tři roky až 12 let vězení, samostatnými trestnými činy jsou financování terorismu a také jeho propagace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nerovnost před zákonem
Jenom stručná rekapitulace úvodem. Místopředseda vlády řečený „Pindík“ využil možnosti vydat jako majitel Agrofertu jednokorunové dluhopisy, ze kterých se nemusí platit daň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zděšení ze Západu: Maďarsko se posouvá k Rusku. Elektrárna, vagóny, hezká slova. Styky Putina s Orbánem. Takhle to může skončit
Maďarsko během posledních tří let navštíví již potřetí ruský prezident Vladimir Putin. Podle analytiků z budapešťského think-tanku Centrum pro euroatlantickou integraci a demokracii se vztahy mezi oběma státy prohlubují a Maďarsko bude v blízké době muset učinit „finální volbu mezi EU a Ruskem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Budeme si na to muset zvyknout, řekl expert po útocích na ministerstvo zahraničí. Odkud přišly ale neřekl
Hackeři zaútočili na ministerstvo zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Šéf české diplomacie naznačil, že se útok podobal tomu, jaký ohrozil servery Demokratické strany USA. Dnes již bývalý prezident Spojených států Barack Obama z útoků obvinil Rusko. Je to možné? Stala se Česká republika obětí ruského kybernetického útoku? V úterních Událostech, komentářích ČT promluvil končící ředitel Národního bezpečnostního úřadu Dušan Navrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Nevím, proč by měl stát mít pivovar…
...řekl náměstek ministra financí Landa 24.1.2017 (byznys.ihned.cz). Většina z nás má představy o tom, co by jak mělo ve státě být, ale naše představy se často hodně liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Finanční správa a ČOI dementují článek Deníku
Finanční správa se ostře ohrazuje proti tvrzením, uvedeným v článku, že pokud podnikatel zavede speciální desetikorunový poplatek za vystavení účtenky, je to v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ZpLK: Kraj ani symbolicky nepodpoří libereckou ZOO a Divadlo F.X. Šaldy
Byli jsme jako opoziční klub vyzváni k připomínkám k záměru rozdělení vyšších daňových příjmů Libereckého kraje. Za tuto možnost děkujeme. Výsledek je ovšem takový, že z našich návrhů nebylo přijato nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nový web ČD má moderní grafiku i funkce
Zákaznický portál Českých drah www.cd.cz se představuje v nové podobě. Web má moderní flat design grafiku a nové funkce, které zákazníkům usnadní hledání spojení a nákup jízdních dokladů. Více se tak přiblížil uživatelsky velmi oblíbené mobilní aplikaci Můj vlak. Nový web národního dopravce nyní běží současně se starými stránkami, aby měli zákazníci čas se s ním seznámit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj bude společně s městem Brnem hostit největší sportovní mládežnickou akci roku
Podpisem Memoranda o spolupráci při pořádání Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017 bylo 1. února 2017 zahájeno první jednání řídícího a organizačního výboru této největší sportovní mládežnické akce roku. Cílem Jihomoravského kraje a města Brna je připravit účastníkům co nejlepší podmínky pro vysokou úroveň olympijských soutěží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skupina Arca Capital získala byty v pražské Písnici
Skupina Arca Capital získala bytový fond v městské části Praha-Písnice za tržní cenu a zaplatí částku 1,305 miliardy korun za celkem 739 bytů, což odpovídá ceně 1 765 900 korun za jeden byt. Z 80 % jsou však tyto byty zatížené břemenem dlouhodobých nájemních vztahů a z toho důvodu se jedná o investici na hranici tržních výnosů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Bezpečnost státu zažívá otřesy v krizovém období
Důležitá vedoucí místa v resortech vnitra a obrany, zažívají personální otřesy a výměny postů tam, kde by v současné bezpečnostní situaci měla vládnout nezávislost a stabilita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda je důležitější než demokracie a volby. Publicista známý z ČT vytáhl na rozjařenou lůzu Masaryka
Svoboda je důležitější než demokracie, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Vladimír Kučera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Kontrolní nákup budou moci inspektoři ČOI uskutečnit fiktivně
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 64/1986 Sb., o České obchodní inspekci, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Urážíte Evropu, seškrtáme vám dotace, zahřměl Martin Schulz na ty, co odmítají imigranty. Čeští politici mu obratem také vzkazují své. Padlo i přirovnání k Vasilu Biľakovi
„Německá kancléřka hlasitě volala, že Německo to zvládne, když bez konzultace s ostatními otevřela dveře. Teď problémy narůstají a Německo volá po solidaritě. A co horšího, ze strany EU neslyším ani náznak koncepce nějakého řešení,“ uvedl v anketě ParlamentníchListů.cz k výrokům Donalda Tuska a Martina Schulze Petr Gazdík, předseda STAN. Podobně se vyjadřovali i ostatní. Rozporuplnější názory měli na Donalda Trumpa, ten nejostřejší bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD). „Je nebezpečím pro celý svět kvůli svým autoritářským sklonům či nevypočitatelné povaze. To vše může mít devastující dopad například na mezinárodní obchod,“ obával se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. únoru 2017 vzniklo 19 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven, k 1. lednu 2017 převedla dalších 15 provozoven a k 1. únoru převádí dalších 19 provozoven. Celkem tak k tomuto datu bude fungovat 273 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Předkladatelé by se mohli zkusit zamyslet a předložit verzi, která bude více konkrétní
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Martina Lanka, Davida Kádnera, Marka Černocha, Olgy Havlové, Jany Hnykové, Karla Fiedlera, Jiřího Štětiny a Augustina Karla Andrleho Sylora na vydání zákona proti terorismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Já vím, že nemůžete přiznat, že by opozice měla pravdu
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Martina Lanka, Davida Kádnera, Marka Černocha, Olgy Havlové, Jany Hnykové, Karla Fiedlera, Jiřího Štětiny a Augustina Karla Andrleho Sylora na vydání zákona proti terorismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Rovný přístup k patřičné lékařské péči včetně léků bez doplatku
Aspoň v něčem jsme mezi národy světa úplně v popředí, Ústava ČR a Úmluva o lidských právech a biomedicíně zaručují každému občanovi ČR patřičnou zdravotní péči a vše, co k ní nutně patří, aniž by to musel být schopen zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval nového rektora
Prezident republiky jmenoval podle § 10 odst. 2 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, na návrh Akademického senátu Akademie múzických umění v Praze, doc. MgA. Jana Hančila rektorem Akademie múzických umění v Praze na druhé čtyřleté funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Soudně uvažujícímu člověku to musí připadat směšné. Psychiatr Cimický rozebral Víta Klusáka a všechny, kdo se čílí kvůli básničce o maminkách
Mediální vichr, jenž se rozpoutal kolem básničky Jiřího Žáčka Maminka, považuje psychiatr Jan Cimický za poněkud přitažený za vlasy. „Jde tady o pseudoproblém, který soudně uvažujícímu člověku, jenž vyrůstal v průměrné společnosti, připadá směšný,“ uvádí Cimický v rozhovoru, v němž se kromě jiného podivuje i nad tím, že vznikají nové patvary slov jako je třeba „nemuž“. „K takovýmto věcem zpravidla sklouzává společnost, když se jí daří dobře a když základní problém přežití již neexistuje,“ vysvětluje Cimický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil v loňském roce státu rekordních 354 miliard korun
Rekordních 354 miliard korun v loňském roce státu uhájili právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v majetkových sporech. Zároveň ÚZSVM v roce 2016 uzavřel historicky nejvyšší počet dohod o převzetí sporů vedených organizačními složkami státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Kdyby občané nebyli ovce...
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za Cimrmanovu sochu
My, níže podepsaní, vědomi si odkazu Velkého světoběžníka, požadujeme, by v rámci chystané rekonstrukce Malostranského náměstí byla na tomto náměstí vztyčena běžecká socha Járy Cimrmana o výšce postavy alespoň tři metry s podstavcem alespoň dva metry vysokým. Socha i s podstavcem budiž vyvedena z bílého mramoru, by dobře čelila holubům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: Obdivuji vládu v jejím optimismu, že se domnívá, že co poslanec, to blbec
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Petra Fialy, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Předseda Evropské federace novinářů: Vláda nemůže rozhodovat, co je pravdivé. Kdo říká, co je a co není žurnalistika, rozehrává velmi nebezpečnou hru
ROZHOVOR Politici by neměli vlastnit média – je to proti demokracii, říká v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Evropské federace novinářů, Dán Mogens Blicher Bjerregard. Povinnost vlád je podle něj zabezpečit nezávislost médií, a nikoliv do nich zasahovat. Vyjadřuje se rovněž k „boji proti ruské propagandě“, který podle něj nemůžeme vyhrát. Máme se věnovat více pluralismu, podporovat investigativní žurnalistiku, která není hrozbou, ale naopak pomocníkem demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Setkání prezidenta NKÚ s velvyslanci zemí EU a představiteli MZV a Zastoupení Evropské komise
Dne 25. ledna se uskutečnilo pravidelné každoroční setkání prezidenta NKÚ s velvyslanci zemí Evropské Unie a představiteli Ministerstva zahraničních věcí a Zastoupení Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Super rychlý serverhousing do konce února
Velké internetové obchody či servery s vyšší návštěvností se neobejdou bez rychlosti, kvalitního zázemí a profesionálního servisu. Moderním datovým centrem, které potřebné služby nabízí, je společnost Coolhousing, která s novým rokem přináší limitovanou nabídku serverhousingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Dráček Záchranáček po 12 letech v novém
Hasičský dráček Záchranáček provází děti již od roku 2005. Od té doby se stal maskotem všech preventivních programů pro děti, které MV – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vytvořilo. Jeho prostřednictvím se děti seznamují nejen se zásadami požární prevence, ale dozvídají se o ostatních důležitých činnostech vykonávaných hasiči, např. z oblasti ochrany obyvatelstva nebo krizového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Prohlášení k personálním změnám v resortu Ministerstva obrany
K dnešnímu dni došlo na Ministerstvu obrany k personálním změnám na postech náměstků. Jedná se o v pořadí již pátou změnu na pozici náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic za uplynulé tři roky, kdy rezort obrany vede ministr Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Rytmus Trumpovy revoluce
Je pozoruhodné, v jakém tempu se novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi daří diktovat politickou agendu, čímž dovádí k šílenství tamní i evropskou politickou třídu a jim nakloněná média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politika trochu jinak
Každý politik usiluje o důvěru široké veřejnosti. Bez ní totiž nemůže prosazovat svoji vizi a politický program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ministryně musí vyřešit problém nebezpečných zchátralých objektů
Ministryně pro místní rozvoj má do konce března vládě předložit návrh fungujícího systému, který zajistí financování výkonů rozhodnutí stavebních úřadů ve veřejném zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český úspěch v USA: Vít Plaček z ÚJV Řež převzal prestižní cenu za řízené stárnutí kabelů
Vít Plaček ze Zkušební laboratoře oddělení Radiační chemie a kvalifikace na prostředí společnosti ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) převzal v úterý 31. ledna 2017 v Severní Karolině Mezinárodní cenu za řízené stárnutí kabelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výzva ministrovi financí: Doložte obvinění novinářů nebo odstupte
V demokratické zemi je nepřípustné, aby politik z pozice své moci útočil na novináře bez důkazů a zastrašoval je tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čeští průmyslníci jsou zatím optimističtí, německý strach z Trumpa je míjí
Index nákupních manažerů v tuzemském zpracovatelském průmyslu signalizuje dobrý začátek roku z hlediska našeho klíčového ekonomického sektoru. Po propadu z loňského léta tuzemský průmysl, zdá se, pokračuje v růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotkova vláda dělně pracuje, lid tleská a volá „hurá“? Čelným ministrům stoupla popularita, hlásí STEM
Většina členů Sobotkovy vlády byla lépe hodnocena v lednu než při posledním průzkumu prováděném v říjnu. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Potravinová banka Karlovarského kraje doposud přerozdělila sedmnáct tun jídla
Rok ostrého provozu má za sebou Potravinová banka Karlovarského kraje z.s. a tak se tedy nabízí drobné bilancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Mně tady nechybí jiný člen vlády než ministr Pelikán, vládě na tom zjevně nezáleží
Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Martina Plíška, Jana Chvojky, Marka Bendy a Radka Vondráčka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 85/1996 Sb., o advokacii, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: A jediným strategickým Trumpovým spojencem se stává Vladimír Putin
Když sledujeme to hořekování kancléřky Merkelové, kanadského premiéra Trudeova, či prezidenta Hollanda a když posloucháme poznámky našeho Vondry, Stropnického, Klvani a já nevím už koho jiného, tak je jasné, jak celá ta tzv. západní elita navázaná na svět budovaný po roce 1989 vůbec není schopna překročit svůj stín a prostě nechápe, která bije. Nechápe, že prostě onen Donald J. Trump ten jejich svět odmítá a chce svět jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT pořádá seminář na téma Průmysl 4.0
Dne 6. února 2017 proběhne pracovní seminář nově vznikajícího Centra Průmyslu 4.0 při Českém institutu informatiky robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT. Seminář je připravován ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a bude se konat v Národní technické knihovně (Technická 6, Praha 6 – Dejvicích) od 9.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Současná Rada hl. města Prahy má jedinou snahu. Obsadit ředitelská místa svými lidmi
Prohlášení klubu TOP 09 a nezávislých k odvolání ředitele Správy pražských hřbitovů Martina Červeného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Latinská Amerika o přítomnost NATO nestojí
Venezuelské ministerstvo zahraničí vyjádřilo znepokojení nad oznámením kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose ohledně prohloubení vojenské spolupráce s NATO. Caracas to považuje za ohrožení bezpečnosti a míru v regionu a rozhodnutí, které je v rozporu s rolí Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC), jehož je Kolumbie také členem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
AČCKA: Čeští senioři vykazují dlouhodobě vzestupný trend nákupu dovolených
Průměrný český senior za nákup zahraniční dovolené utratí až o 2.500 Kč více než průměrný český turista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita politických osobností v lednu 2017
Lednový průzkum STEM ukazuje u většiny členů české vlády zvýšení podílu pozitivních názorů v porovnání s předchozím průzkumem v říjnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Ministr Mládek předčil učitele Zelí od Šimka a Grosmanna
Dlouho jsem si myslel, že ministr Mládek se ve svých úsporných programech figurkou učitele Zelí z Povídek Šimka a Grosmanna inspiruje. Mé tušení se nedávno potvrdilo, když na veřejnost unikla dlouho utajovaná analýza ČVUT o po měření tepla v bytech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: 760 milionů korun pro ochranu přírody a krajiny
Počínaje dnešním dnem mohou zájemci podávat žádosti o podporu projektů, které napomohou pečovat o naši přírodu a krajinu, usnadňovat návštěvníkům její poznávání či zlepšovat vodní režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Kterak intervence Bílého domu ve prospěch eura zastínila Fed
Kdo jiný může zastínit americkou centrální banku v den, kdy má zasedání. Jedině nový americký prezident a to skrze verbální intervenci proti dolaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Už je málo času na práci
V časovém limitu se nepodařilo dopět k hlasování o ustavení Stálé komise pro Ústavu a mezinárodní smlouvy, které jsem prosadil na jednání PS 31. ledna. Předsedající projednávání tohoto bodu přerušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek komentoval něco, čemu nerozumí. Předseda Pirátů se ve studiu chytal za hlavu nad slovy o útoku z Ruska
Ve středečním Interview ČT24 usedl proti Světlaně Witowské předseda Pirátů Ivan Bartoš. Rozsápal novelu zákona o vojenském zpravodajství, které by podle předsedy zákonodárců mohlo monitorovat internet. Tuto novelu spojil s útokem na české ministerstvo zahraničí. Bartoš si nebral servítky především vůči ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD) a vůči lidem, kteří v souvislosti s útokem ukazují na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist