Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2019
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.765x, což odpovídá cca 144.274-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petice proti bytovému domu v ulici Žalovská
Prosíme o pomoc formou online petice, která snad pomůže k znovuprojednání nové výstavby místo bývalých potravin v ulici Žalovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Řešení hádek a sporů mezi žáky. I sem prý putují peníze vyčleněné pro HateFree
Předcházet eskalaci konfliktů mezi žáky, případně mezi rodiči žáků a učiteli, pomáhá mediace sporů, které se učí učitelé i žáci základní školy v Krásné Lípě na Děčínsku. Protože se učitelé řešení takových sporů na pedagogických fakultách neučí, pomáhají v tomto směru peníze vyčleněné na kampaň HateFree. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): V ČR roste počet dětí, které nemají ve školách na jídlo
Na jedné straně nabobtnalé státní úřady a přidávání platů ministrům a poslancům a na straně druhé – nevinné děti, které musejí ve školkách a školách po celé České republice hladovět, protože jejich rodiče nemají na školní stravování a stát nic neřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyšek Hlinka: Tohle by si měl přečíst Babiš. Asi by se mu z toho protočily panenky
Zapomeňme nyní na zákony, které na jedné straně kriminalizují krácení daní, ale z druhé strany podporují různé dotace a pobídky. Paragrafy jsou pokroucené a slouží především těm, kteří jsou u moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Je to odvážné, pochvaluje si Gazdík spolupráci s lidovci
Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík vítá dnešní rozhodnutí celostátní konference KDU-ČSL jít s jeho hnutím do sněmovních voleb ve dvojkoalici. "Je to odvážné rozhodnutí," řekl Gazdík ČTK. Uvedl, že celostátní výbor STAN o dvojkoalici zatím nerozhodl, učiní tak v nejbližších týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš takhle sprostě mluví na koaličních radách, prozrazuje Chovanec. A nejen to
Statutární místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec hájí svého předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku. Je sice pravda, že premiér použil sprostá slova, ale prý aspoň konečně začal mluvit jako šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Když Sobotka mluvil slušně, tak mu Babiš asi nerozuměl. Snad se to teď změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Nové úřady jsou továrny na korupci
Asi jste také zahlédli v médiích, že se Česká republika tento rok propadla v takzvaném indexu vnímání korupce. Jediným způsobem, jak účinně bojovat s korupcí je omezit moc politiků a úředníků, snížit objem přerozdělovaných veřejných financí, ustoupit od nesmyslných regulací v podnikání a přílišné byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Le Penová odstartovala volební kampaň: Francouzi, vrátím vám svobodu!
Francouzská radikální politička Marine Le Penová odstartovala ostrou fázi své předvolební kampaně před prezidentskými volbami. Slibuje francouzům svobodu. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci jednají o spolupráci se STAN. Názor ve straně jednotný není
Lidovci na celostátní konferenci v Brně začali jednat o možné spolupráci s hnutím STAN; do pavilonu na výstavišti, kde se konference koná, přicházeli s různými názory. Někteří se obávají ztráty značky KDU-ČSL. Místopředsedkyně Zuzana Roithová dává přednost vzniku koalice, první místopředseda Marian Jurečka považuje za jednodušší pozvat hnutí na lidovecké kandidátky, nebojí se ale ani vzniku zcela nové strany. Na dnešní lidovecké jednání dorazil i šéf hnutí STAN Petr Gazdík, v rozhovoru s novináři hovořil o vytvoření integrační strany či koalice, vyloučil ale, že by byli zástupci STAN na kandidátce jiné strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
GFŘ: Poskytnutí účtenky zákazníkovi je v případě on-line nákupu možné provést elektronicky
Stanovisko Generálního finančního ředitelství k určení okamžiku uskutečnění evidované tržby u platebních operací realizovaných prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Jste zatčeni!“ Toto se prý děje v USA poté, co Trump přitvrdil v imigrační politice
To, jak v USA málem naletěla podvodníkům, popisuje v dnešní Mladé frontě Dnes její redaktorka Jana Cíglerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Stropnický. Jediný uvažovaný kandidát na Hrad, ze kterého by měl prý Zeman respekt
Pokud bude hnutí ANO stavět vlastního kandidáta do prezidentské volby, bude jím s největší pravděpodobností ministr obrany Martin Stropnický. Otázkou, kdo by jej na postu ministra mohl nahradit, se zabývá dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Plácido Domingo vystoupí ve Stavovském divadle
Letos na podzim zavítá do Prahy světoznámý pěvec, dirigent a držitel 14 cen Grammy Plácido Domingo, aby si zde v rámci unikátního projektu Národního divadla a z.s. Domingo-Mozart-Prague připomněl 230. výročí pražské premiéry opery Don Giovanni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V ČT byl na tapetě „slušnák Sobotka“ a jeho „Babiš ojebal“
V koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL létají hromy a blesky. Většinou mírný předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes dokonce napsal, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš „ojebal český stát“. Takto silná slova svědčí o tom, že v koalici bude po zbytek volebního období asi „veselo“. O aktuální situaci ve vládě v pátečních Událostech, komentářích České televize hovořili šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a místopředseda ODS Petr Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konference o EET v Praze potvrdila rostoucí zájem obchodníků o druhou vlnu etržeb
Více než 600 podnikatelů v pondělí 30. ledna 2017 zaplnilo kongresové prostory v Clarion Congress Hotelu v Praze – Vysočanech, kde v rámci Retail Summitu proběhla konference Ministerstva financí a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR „Evidence tržeb v praxi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Vláda bilancovala, na výsledky je pyšná
Ekonomický tygr či oáza klidu a stability. I tak vidí premiér Bohuslav Sobotka naši zemi po třech letech fungování své vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Oznámení předsednictva
Oznámení předsednictva Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslava Sládka ke kontrole voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Chčiju smíchy. Nasadit si můžeš tak maximálně lodičky!" Sobotka napsal silácký status a dostal extrémní nakládačku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ještě jednou vrátil k eskalujícímu napětí ve vládní koalici. V pátek napsal na sociální síti Facebook, že Andrej Babiš (ANO) „ojebal český stát“. O pár hodin později dodal, že takhle ostrý slovník nebude používat běžně, ale považuje za důležité chránit demokracii a na to nestačí jednat v rukavičkách. Občas si prý nasadí boxerské rukavice. A strhla se mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČD: Na lince U28 jezdí rekonstruovaná motorová jednotka, cestujícím nabízí vyšší komfort
Redesignovanou motorovou jednotku Desiro představil dopravce DB Regio společně s Českými drahami v rámci Dne se železnicí Národního parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
HK ČR: V Ománu začínají soustřeďovat svůj byznys světoví giganti
Ománská vláda ve snaze diverzifikovat do roku 2020 ekonomiku od ropy vytváří z přístavu Sohar obchodní a průmyslový středobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V devíti obcích budou dnes lidé volit nové zastupitele
Lidé v devíti obcích mají dnes možnost zvolit své zastupitele. Volební místnosti se otevřou v Krásném na Chrudimsku, Černé u Bohdanče na Pardubicku, Županovicích na Příbramsku, Jarpicích na Kladensku, Ostašově na Třebíčsku, Držovicích na Prostějovsku, Lančově a Lechovicích na Znojemsku a Závisti na Blanensku. Komunální volby se tam konají proto, že se původní zastupitelstva z různých příčin rozpadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Korunové dluhopisy, hromada paragrafů a co z toho vyplývá pro občany?
Potřebujeme rovné férové jednoduché prostředí pro všechny. Čím složitější, tím to bude výhodnější pro ty, kteří si mohou dovolit zaplatit týmy právníků, kteří najdou různé skuliny v paragrafech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda jasně: EU dělá krok do tmy. Trump nám dal lekci
Na summitu v Maltě řeší Evropská unie svou budoucnost. Řeší, jak se zachová při brexitu a především se snaží přijít na to, jak zastavit vlnu uprchlíků přicházejících do Evropy z Afriky. Je EU schopná tyto dvě zásadní otázky vůbec vyřešit? V pátečních Událostech, komentářích promluvil někdejší ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jak to také může dopadnout u soudu s uprchlíky obviněnými ze znásilnění? Podívejte se
Před soudem v německém Duisburgu a Chemnitzu stanuli dva uprchlíci obžalovaní ze znásilnění. Oba dva pachatelé byli uznání vinnými a stráví ve vězení několik příštích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman odpovídal čtenářům. Opět došlo na Sudeťáky i jeden zcela mimořádný projekt
Z PROFILŮ Na otázky, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal dnes večer ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Evropu zničí sociální pomoc, sliby a solidarita
V poslední dekádě mi Evropa, respektive Evropská unie, připomíná Římskou říši na vrcholu slávy. Lid chce chléb a hry, Římané nechtějí bojovat za Řím, ale chtějí si užívat svého blahobytu. Barbaři na hranicích jsou od Říma daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: O koalici s KDU-ČSL rozhodneme brzy
Respektujeme rozhodnutí celostátní konference KDU-ČSL, která nechce jít do projektu integrační strany. Její nabídku na vytvoření koalice pro letošní volby STAN zváží co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ zná vítěze tendrů na prodej bytového fondu v Praze
Energetická Skupina ČEZ vybrala vítěze veřejných soutěží na prodej bytového fondu v Praze – Písnici a bytového domu v Praze – Vršovicích. Současně byl vybrán i vítěz veřejného výběrového řízení na prodej přilehlého obchodního centra v Praze – Písnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Jednou se nám rozsvítí a budeme chtít opravdovou změnu. Jen aby už nebylo pozdě...
Za necelých 10 měsíců nás čekají sněmovní volby. Zatím se zdá, že celý předvolební souboj se bude nést v duchu “všichni proti Andrejovi”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Další kořist pro neziskovky – sociální bydlení
Paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová nám dělá tak trochu zmatky kolem dlouho avizovaného zákona o sociálním bydlení. Na nejbližší zasedání vlády prý přinese už asi jeho pátou verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Korupční chování ČT, posouvání reality, lapsy a podrazy. Analytik Žantovský sleduje aktuální dění v televizi a má toho dost. Vyjde Černá kniha
TÝDEN V MÉDIÍCH Podjatost, s jakou se ve zpravodajství a publicistice České televize prezentují některé události či osoby, se dá ilustrovat na mnoha příkladech z poslední doby. Stačí sledovat aplaus, jímž provází útoky tradičních politických stran na Andreje Babiše, ale i lásku a pozornost, jakou věnuje ohlášení volebního programu uvadající TOP 09. Mediální analytik Petr Žantovský si všímá nejen toho, jak veřejnoprávní televize posouvá realitu upravováním výroků, ale i toho, že byla nařčena z korupčního chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ostravanem bez placené místenky. České dráhy v Pardubickém kraji ruší poplatek za rezervaci místa
Zástupci Pardubického kraje dojednali s Českými drahami, které zastupoval Michal Štěpán, člen představenstva zodpovědný za osobní dopravu, že od pondělí 6. února bude možné cestovat mezi stanicemi Ústí nad Orlicí a Pardubice ranním vlakem Ex 546 "Ostravan" s využitím místenky v nulové hodnotě. Kraj tak reagoval na četné stížnosti občanů dojíždějících pravidelně z oblasti Letohradska, Králicka a Orlickoústecka za prací do Pardubic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): „Všetci kradnú!“ Nejvíc ale Babiš
Zatímco normální občané ze svých vydělaných tisíců platí daně, Andrej Babiš, toho času ministr financí, který na ostatní vymýšlí kontrolní hlášení či EET, ze svých korunových dluhopisů v celkové sumě 1,5 miliardy šikovně neplatí nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Neziskovky a řada médií se staví na stranu samozvanců a odmítají uznat výsledky voleb. V USA používají také červené karty. Stejní lidé, stejné peníze, stejné způsoby. Promluvil Martin Pecina
ROZHOVOR „Neziskovky a u nás bohužel i řada médií se dnes jasně staví na stranu samozvanců a odmítají uznat výsledky demokratickým procesů,“ říká někdejší dvojnásobný ministr vnitra Martin Pecina. K tomu pak ještě upřesňuje: „U nás se to týká neustálého napadání výsledků prezidentské volby a stejný trend už vidíme i v Americe. Buď se rozhodneme pro to, čemu se říká ‚občanská společnost‘, nebo budeme mít skutečnou demokracii.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Herečka Angelina Jolie se tvrdě opřela do Trumpa kvůli uprchlíkům a zákazu vstupu do USA
Slavná herečka Angelina Jolie zkritizovala Donalda Trumpa, aniž by jedinkrát použila jeho jméno. 45. prezident USA to od dámy schytal za vydání zákazu vstupu do USA muslimům ze sedmi zemí. Tento zákaz už zrušil soud v Seattlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Babišovy dluhopisy EET mravokárce Sobotka
Média hodnotí nákup dluhopisů pana ministra Babiše a na mediální scéně se objevují mravokárci, kteří se sami v minulosti brodili takovým bahnem špíny a korupce, že by nyní museli chodit jen kanály a postranními uličkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Světový den mokřadů - podívejte se, kde je najdete v České republice
Středeční Světový den mokřadů připomenul, proč je potřeba bažiny, slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, mrtvá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště chránit [1]. Nově si můžete prohlédnout i databázi našich mokřadů, kterou připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR [2].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Cesta do skutečného pekla... S katolickým knězem jsme si povídali o učení Tomáše Halíka
ROZHOVOR Katolický kněz Evermod Jan Sládek říká v reakci na slova Tomáše Halíka, který chce, aby svaté přijímání dostávali v určitých případech i rozvedení (a možná i sexuálně žijící homosexuálové), že „v církvi, kde podle jejího učení a tradic, jakékoli úlevy z pravidel jsou cestou do pekel, a to ne zrovna v přeneseném smyslu slova“. „Sám zakladatel církve, Ježíš Kristus, sliboval svým učedníkům, že cesta do nebe nebude procházka růžovým sadem, ale hodně drsná túra. Ovšem také slíbil, že cíl stojí za tuto námahu,“ připomíná kněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Společné prohlášení o tísňovém volání v podmínkách České republiky
Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba a MUDr. Marek Slabý, MBA, prezident asociace zdravotnických záchranných služeb ČR společně podepsali prohlášení o tísňovém volání v podmínkách České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Výstavba vysokorychlostních železnic je důležitá pro budoucí hospodářský růst
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pondělí 6. února 2017 jednat ve Strakově akademii s generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Pavlem Surým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
CzechInvest rozšiřuje aktivity pro start-upy
Od úplných začátků až po jednání s možným investorem bude CzechInvest provázet začínající české inovativní podnikatele díky rozšíření svých služeb pro start-upy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Místo chytré společnosti máme akorát vládu hádek a neschopnosti
Už jsem si zvykl, že v resortu ministerstva vnitra nepatří rozvoj e-Governmentu a dalších prvků chytré společnosti k politickým prioritám. To, co ale předvedla vládní koalice dneska, dosahuje nových výšin absurdity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Muslimský starosta Londýna pronesl hrozivá slova
Muslimský starosta Londýna Sadiq Khan se domnívá, že není otázkou, zda dojde v britském hlavním městě k teroristickému útoku islamistů. Správná otázka podle londýnského starosty zní, kdy k tomuto útoku dojde. Nakonec zkritizoval Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vyplulo na povrch: Bylo to naplánované! Ředitelka školy vláčená kvůli kauze muslimský šátek prozradila, jak na ni tlačila Šabatová i neziskovky
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 Ivanu Kohoutovou, ředitelku střední zdravotnické školy na Praze 10. Tuto dámu žalovala muslimská studentka původem ze Somálska, která se cítila diskriminována tím, že při studiu nesmí nosit hidžáb. Ivana Kohoutová posluchačům prozradila, co všechno si kvůli této studentce prožila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Astrolog Baudyš se v Debatním klubu zamyslel nad tím, co je to národ. Došlo i na islám
Astrolog Antonín Baudyš a družstevník jediného českého družstevního periodika, týdeníku kulturni-noviny.cz, a jeho redaktor Tomáš Koloc spolu v Debatním klubu hovořili o tom, co je to vlastně národ. Došlo i na radikální islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Machovec (ČSSD): Proč nám Andrej Babiš nechce ukázat pindíka?
V nedělní Partii a pořadech veřejnoprávní České televize nám nejlepší ministr financí v dějinách České republiky arogantně sdělil, že jediné hodnocení jeho osoby, které je schopen akceptovat, je hodnocení jeho působení od doby, kdy vstoupil do politiky. Do toho, co dělal před tím, nám v podstatě nic není, jsou to samé lži a výmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Útok na Babiše je k smíchu i k pláči. Popravčí skončí na popravišti
Petr Hájek sleduje zoufale amatérský pokus o „popravu Babiše jinými prostředky“ a je mu z té taškařice smutno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí se STAN vytvořit pro sněmovní volby dvojkoalici
Lidovci chtějí s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) vytvořit pro letošní sněmovní volby přímou dvojkoalici. Členové KDU-ČSL se na tom shodli na dnešní celostátní konferenci, se STAN budou spolupracovat dlouhodobě. Novinářům to po konferenci řekl předseda lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
BIS: Nabízíme stáž vysokoškolským studentům
Studentům českých vysokých škol nabízíme stáž v naší zpravodajské službě. Plníme tak přání, s kterým se na nás, v posledních měsících z prostředí vysokých škol, obracela řada zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Nová šance pro financování projektů malých a středních podniků
Technologická agentura ČR (TA ČR) se otevírá možnosti podpořit excelentní projekty v rámci nástroje Evropské komise „SME Instrument“ a poskytnout tak finance českým malým a středním podnikům (MSP) při jejich vývoji inovativního řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Že Trump práskl Turnbullovi telefonem je kachna
Po celém světě se rozšířila zpráva, že prezident Trump se v telefonickém rozhovoru s australským premiérem Turnbullem přestal ovládat a nakonec mu práskl telefonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Služby v Krkonoších a Krušných horách tentokrát obstály
Letošní zimní sezona milovníkům lyžování a dalších zimních sportů přeje. Stejně tak jsou na tom i restaurační zařízení a další služby, které návštěvníci hor hojně využívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Lang je novým ředitelem NBÚ
Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve středu uvedl do funkce ředitele Národního bezpečnostního úřadu pana Jiřího Langa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (TOP 09): Vize 2030 myslí i na bezpečnost občanů ČR
V sobotu 28.1.2017 se uskutečnila programová konference TOP 09 a po ní byla veřejnosti představena VIZE České republiky 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na Ukrajině hrozí krvavé volby. NATO obsadilo Pobaltí. Odsouzená vražedkyně Savčenková v českém parlamentu! Mrazivá slova znalce Ukrajiny
ROZHOVOR Ze zvolení Trumpa americkým prezidentem na Ukrajině přílišnou radost nemají. Podle bývalého pozorovatele při volbách na východě země, Romana Blaška, nebyli poslanci a další politici pozváni ani na jeho inauguraci. Kyjev tak začíná děsit zpráva o možném auditu americké půjčky. Země se dále potácí na hranici kolapsu, oligarchové již dokonce přestávají podporovat soukromé batalióny. Kyjev se obává výsledků dalších voleb, protože tři milióny neloajálních hlasů na Donbase by mohly podstatně nabourat současný poměr politických stran. Blaško se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zabývá rovněž návštěvou Savčenkové a nechápe, jak odsouzenému člověku za vraždu a mučení může Miroslav Kalousek dát pozornost – dýku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Kohout: Pane prezidente, dejte si pozor. Microsoft a Google chystají něco hodně zákeřného
V Americe začíná oficiálně vznikat zajímavá koalice. Spojenectví neomarxistů z Obamovy éry a velkých nadnárodních korporací – dříve to symbolů amerického kapitalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): „To je primitiv todle, to je strašný,“ pravil Babiš
Babiš zase perlil u Jílkové. Nejen že nenechá nikoho domluvit, že mluví jako kolovrátek stále dokola a dokola, ale už se ani nenamáhá být slušný alespoň k voličům!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéfové evropských frakcí křičí: Neschvalujte Trumpova velvyslance při EU
Dohodu Itálie s mezinárodně uznanou libyjskou vládou, která by měla omezit příliv migrantů do Evropy a kterou včera summit Evropské unie schválil, kritizují lidskoprávní organizace. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Sobotku nechtějí
Informační server Seznam zprávy přinesl rozhovor s Bohuslavem Sobotkou, t.č. premiérem. Rozhovor útočný. Jihočeská organizace socdem si ho totiž dovolila neschválit jako nominanta na předsedu ČSSD pro nadcházející sjezd. Nechtějí ho. A tak Sobotka, místo diskuze se členy krajské organizace, zaútočil na jejího předsedu Jiřího Zimolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MPO odmítá, že by šlo na ruku operátorům
Ministerstvo průmyslu a obchodu ostře odmítá interpretaci Hospodářských novin respektive webu iHned.cz týkající se velkoobchodních cen za roaming.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Dobrých knih o ekonomii není nikdy dost
Předmluva Václava Klause k učebnici Hany Lipovské „Moderní ekonomie“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický utratil téměř 200 tisíc za výzkum, který odmítl ukázat. To je ale jen začátek příběhu
Ministerstvo obrany v čele s Martinem Stropnickým (ANO) zaplatilo průzkum na téma „Armáda a veřejnost“ v hodnotě 190 tisíc korun. Průzkum realizovala na základě výběrového řízení malá a téměř neznámá agentura Inboox.cz. Při zkoumání této zakázky však nastalo často jen hrobové ticho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává úrokové sazby beze změny, potvrdila kurzový závazek
Bankovní rada ČNB na svém jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Proč nestojíme na vlastních nohách?
Jestliže se ve zpravodajství stávají praskající trubky vodovodů a kanalizací třeba v Teplicích nebo v Ostravě předmětem celonárodního zájmu, vyplývá z toho, že se u nás nic moc neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Herman (KSČM): Posouzení míry účasti u nehody bez platného řidičáku, technické a pojištění
Mnoho lidí uvěřilo planým jednáním různých neodborných státních úředníků a řečem lihových intelektuálů, že neplatná technická kontrola nebo jízda bez řidičského oprávnění či bezpečnostních pásů se posuzuje jako jedna z příčin zavinění nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bouření v USA: Federální soud pozastavil Trumpův dekret proti migraci
Federální soud v americkém Seattlu v pátek dočasně zablokoval dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazuje občanům sedmi muslimských zemí vstup do Spojených států. Opatření má platnost na celém území USA. Informoval o tom server britského listu The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovci budou v Brně jednat o spolupráci se Starosty
Lidovci budou dnes na celostátní konferenci na brněnském výstavišti jednat o spojenectví s hnutím STAN. Zatímco předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek považuje za technicky jednodušší pozvat hnutí na lidovecké kandidátky, šéf hnutí STAN Petr Gazdík hovořil o vytvoření integrační strany. Spekuluje se už i o jejím názvu List či Lípa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ÚP ČR poskytl loni přes 5 mld. Kč na podporu zaměstnávání OZP
Během uplynulého roku podpořil Úřad práce ČR v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti 7 914 osob se zdravotním postižením. Na podporu jejich zaměstnanosti poskytl za 12 měsíců celkem 5 010 508 549 Kč (za celý rok 2015 – 4,38 mld. Kč, 2014 – 4,1 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další země napadena hackery. Tentokrát Norsko
Hackeři zaútočili na norské ministerstvo zahraničí, armádu a další norské úřady. Podle agentury AFP o tom informovala norská kontrarozvědka, která sama patří k napadeným institucím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): EU a migrace, únor 2017 - nevím, jestli mám plakat nebo se radovat
Dívám se na zprávy, čtu emotivní prohlášení pana premiéra o jeho klíčové prioritě – jako vždy pozdě, ale s pragmatickou bezvýraznou jistotou, bez politického rizika……nevím, jestli mám plakat nebo se radovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ochranka manželky Stropnického selhala. Tohle se stalo v nákupním středisku
Na údajné selhání policejní ochranky herečky Veroniky Žilkové, která je manželkou ministra obrany Martina Stropnického, upozornil server Super.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krajští představitelé STAN rozhodnutí lidovců většinou přivítali
Pro některé krajské představitele hnutí STAN bylo dnešní rozhodnutí celostátní konference KDU-ČSL jít společně do sněmovních voleb ve dvojkoalici předvídatelné a očekávali ho. Vesměs v něm nevidí problém, byť poukazují na to, že dvojkoalice bude muset pro vstup do Sněmovny získat víc než deset procent hlasů. Na tuto nutnou hranici poukazují i oslovení politologové, není podle nich úplně jisté, že ji takový subjekt překročí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: 9 minut, 10 lží. Babiš měl tiskovku
Ministr financí stále zkouší, co vše si může dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Není čas na vnitrostranické půtky, nyní musíme začít pracovat
Novým předsedou středočeské TOP 09 se stal Jan Jakob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR
V 5. kalendářním týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky v České republice poklesla o 5,9 % a dosáhla hodnoty 1 776 nemocných na 100 000 obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za vybudování přírodě blízké, jednosměrné stezky pro cyklistiku v oblasti Píseckých hor
Jízda na kole je nejjednodušší a nejpřirozenější způsob dopravy hned po chůzi. Trávení volného času na stezkách pro terénní cyklistiku je v současnosti trendem, především pro mladší a střední generaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
The Economist se rozepsal o Andreji Babišovi
Slavný The Economist si posvítil na českého miliardáře, ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Britský týdeník podotýká, že předvolební průzkumy před českými podzimními volbami Babiše silně favorizují. A samotnému Babišovi se daří dělat ze sebe oběť svých politických soupeřů, kteří ho neustále očerňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MPSV: Zájem o dětské skupiny je obrovský. Dotace z aktuální výzvy byla rozebraná během několika hodin
Zájem o dětské skupiny u rodičů i provozovatelů nadále trvá. Žádosti o mimořádnou dotaci na vybudování a provoz dětských skupin znovu mnohonásobně překročily alokaci příslušné výzvy. Žadatelé si 350 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) “rozebrali” doslova za několik hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce vloni zjistila 33 nevyhovujících reklam, nejvíce u doplňků stravy na internetu
Novelou zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. je Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) s účinností od srpna 2015 pověřena i kontrolou reklamy na potraviny a to zejména v tisku, na internetu, v letácích, v obchodech apod. Kompetence ke kontrole se netýká reklamy v televizi a rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Anežka Fuchsová: Česko-německá deklarace a já
Před pár dny jsme oslavili celých 20 let ode dne, kdy byla slavnostně podepsána Česko-německá deklarace. V době podpisu mi bylo sedm let. I vzhledem k tomu musím přiznat, že jsem po většinu doby existence deklarace nepociťovala, že by se mě její vzletná slova nebo přínos pro stát konkrétně dotýkaly. Viděla jsem ale něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úder Jana Koukala: Akčnost Trumpa vystavuje zrcadlo nic neřešícím politikům typu Merkelové a Clintonové, které vehnaly naši civilizaci do katastrofické situace
ROZHOVOR „O neschopnosti vedení dnešní Evropské unie jsou napsané stohy publikací a bohužel pro nás, autoři v nich mají často pravdu,“ konstatuje někdejší primátor hlavního města a také exvelvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Ten si také myslí, že francouzský prezident Hollande je neštěstím evropské politiky, protože nedokázal čelit vlivu kancléřky Merkelové. K současným problémům ministra financí, jež nyní hýbou českou mediální scénou, pak dodává: „Andrej Babiš posunuje republiku svým naprostým střetem zájmů hodně na východ k oligarchům, chánům a absolutním vládcům. Je samozřejmě kocourkovské, aby si člen vlády de facto přiděloval státní dotace.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Ne Trumpovi, ne válce!“ V Londýně protestují tisíce lidí
Agentura Reuters hlásí, že před americkou ambasádou v Londýně protestují tisíce Britů proti Donaldu Trumpovi. Občanům království se ani za mák nelíbí politika 45. prezidenta USA, který zakázal vstup na půdu USA muslimům ze sedmi zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Další "šmírovací" zákon z dílny ANO2011?
Již od listopadu mě znepokojují podobné snahy ministerstva obrany a vojenského zpravodajství o větší pravomoci bez kontroly soudů při monitoringu internetového prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Zhluboka nadechnout
Nevím jak Vám, ale mně se při vzpomínkách na mé dětství vybavují kromě jiného večery a noci, kdy maminka otevřela v našem pokoji, jenž jsem sdílel s bratrem, okno se slovy, že čerstvý vzduch nám pomůže lépe a zdravěji spát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prošetřil pozemky po Anně Masarykové ze seznamu nedostatečně identifikovaných vlastníků
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových narazili při zpracovávání seznamu nedostatečně identifikovaných vlastníků na spoluvlastnici lesních pozemků o výměře 1 966 m2 Annu Masarykovou, jejíž adresa byla neznámá. Nabízela se otázka, zda by se mohlo jednat o příbuznou prezidenta T. G. Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bod zvratu
Růst obnovitelných zdrojů už nelze zastavit a bude pokračovat nezávisle na tom, jaká bude politika amerického prezidenta. Je lepší být předvojem než vést ústupové války. Kdo to řekl? Ben van Beurden, šéf Royal Dutch Shell. A když to říká takhle velká šajba, něco na tom bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zvýšením příspěvku na chráněná místa zvedáme platy zdravotně postižených
Poslanecká sněmovna v rámci projednávání vládní novely zákona o zaměstnanosti schválila pozměňovací návrh poslankyně Miroslavy Strnadlové, kterým se zvyšuje příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených osob. Kompenzace jejich zaměstnavatelům se zvyšuje na 9.500 Kč měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Boj o ČT a rozhlas: Proti Hvížďalovi rázně vystoupil šéf Syndikátu novinářů
Do polemiky s Karlem Hvížďalou, který před časem zveřejnil svůj komentář k návrhu novely zákonů o Českém rozhlasu a České televizi, se na stránkách dnešních Lidových novin pustil předseda Syndikátu novinářů ČR Adam Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Zeman z tisku varoval před oklešťováním pravomocí státních zástupců
Rozhovor s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem přinášejí dnešní Lidové noviny. Zeman v něm kritizuje snahu poslanců omezit pravomoci žalobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Dohoda lídrů EU pomůže výrazně potlačit nelegální migraci ve Středomoří
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pátek jednal s ostatními lídry EU na neformálním summitu v maltské Vallettě o posílení spolupráce s Libyí a rozvíjení partnerství s dalšími státy severní Afriky v boji proti nelegální migraci ve Středomoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Za vším stojí miliardové zisky zbrojních koncernů
V současné době je to již stará věc, ale jen obdobím, poněvadž se to neustále děje a praktiky se moc nemění. Čtěte pozorně! Promiňte návaznost, je to na knihu... Clinton, Abrightová apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Merkelová má vážný problém. Tady je to černé na bílém
Vysoké popularitě se těší volební lídr německých sociálních demokratů Martin Schulz. Tak vysoké, že v ní dokonce podle posledních průzkumů předčil kancléřku Angelu Merkelovou. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Uznávaný expert: V Evropě se vytváří nenásilné islamistické struktury. Mohou odsuzovat terorismus svých souvěrců, ale...
ROZHOVOR Masa bojovníků Islámského státu, kteří se budou navracet, se bude snažit své násilné zkušenosti předat mladé generaci v Evropě. A pokud nebude nablízku bojový konflikt, kde by se mohli realizovat vojensky, budou staří i noví bojovníci aktivnější na "evropské frontě". Takto hovoří profesor Masarykovy univerzity v Brně a často citovaný odborník přes terorismus a extremismus Miroslav Mareš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Bude Trikolóra štikou, nebo štěkem?
Před nedávnem představil pan Václav Klaus mladší nově vznikající politické hnutí „Trikolóra". Zatím toho o něm moc nevíme, ale zamysleme se alespoň na základě toho mála nad jeho šancemi stát se štikou našeho politického rybníčku. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Sousedy si člověk nevybírá.
Angela Merkelová se po havárii v japonské elektrárně ve Fukušimě rozhodla, že Německo nebude mít atomové elektrárny. Jaderné schluß. Na rozdíl od Japonska ale Německo leží na pevné zemské desce a žádná Fukušima tam nehrozí. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Sloup a právo
O čem to tedy dnešní představitelé města hovoří?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zkorumpovaný antimonopolní úřad zve na Letnou...
To, co se děje v posledních měsících na antimonopolním úřadu je smutným obrazem korupce u nás. Petr Rafaj, který je jeho šéfem si udělal z organizace, která by měla korupci potírat doslova dojnou krávu. Po kauze s tendrem na mýto
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Kreml má potíže s agenty
„To je ale skandál, Sergeji, že našeho skvělého 0010 „propíchl“ nějaký bezvýznamný český poslaneček!“ rozčiloval se na ministra Lavrova prezident Putin.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist