Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.738x, což odpovídá cca 195.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kolařík (KDU-ČSL): Lidovci vybrali kandidáty do sněmovny
Křesťanští demokraté učinili první významný krok k posílení svého výrazného postavení na politické mapě Pardubického kraje. Na nominační konferenci, která se o víkendu konala v Pardubicích, určili v tajné volbě pořadí kandidátů KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Ženy v politice
Už v osmnáctém století vycházely u nás knížky určené dospívajícím dívkám. Oplývaly praktickými radami jak učinit muže šťastným, nechyběly ani kuchařské předpisy a praktické rady pro vedení domácnosti. Dokonce inzeráty zkrášlujících prostředků byly jakousi předzvěstí dnešní záplavy kosmetických výrobků, prodlužování řas, zahušťování vlasů a inzerátů na formování těla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dusno na brněnském magistrátu. Vrhli se na něj lidé. Jde o plán na přijímání uprchlíků, arabštinu na úřadech...
ParlamentníListy.cz nedávno informovaly o rozhodnutí brněnských zastupitelů uvést do praxe projekt určený k integraci migrantů s celkovým rozpočtem 10 milionů korun, jehož součástí bude i zaměstnání osob ovládajících arabštinu či jiné jazyky. Jenže to prý někteří špatně pochopili a tak brněnský magistrát vydal zprávu, kde údajné dezinformace vyvrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiřina Bohdalová! Nečekané dohry včerejšího Václava „BabišoMoravce“
Včerejší vystoupení ministra financí a lídra hnutí ANO Andreje Babiše v pořadu Otázky Václava Moravce vyvolalo nejen na sociálních sítích řadu ohlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lidovec Bartošek v rádiu promluvil o spolupráci se Starosty i možnosti koalice s Babišem
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Hlavním tématem byla dvojkoalice strany s hnutím STAN v příštích parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úder z Bruselu na Maďarsko, Polsko a všechny, kdo nechtějí rozvíjet EU a NATO: Xenofobové, nacionalisté, uzavřené společnosti...
V Evropě se objevují staré dělící linie. Tentokrát se ovšem nejedná o železnou oponu, kulomety a pracovní tábory. Bariéry se začínají objevovat v hlavách Evropanů, míní místopředseda Evropské komise Frans Timmermans.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Francie: Peklo a ohně. Zde je VIDEO
Předměstí Paříže je přímo semeništěm pro kriminální činnost. Na okraji metropole vznikají no-go zóny, kde se daří prodeji drog, prostituci a své kořeny tady také zapustil terorismus. Policisté zde mají těžkou práci, ale ani to neomlouvá zločin, kterého se měli dopustit na černošském mladíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Otevření rekonstruovaných operačních sálů KPRCH
V rámci stavby s oficiálním názvem "FN Brno – rekonstrukce operačních sálů KPRCH" byla v areálu FN Brno Bohunice provedena rekonstrukce a modernizace části prostor Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie a dvou operačních sálů v úrovni 1. NP pavilonu CH. Ve většině dotčených prostor se jedná o kompletní rekonstrukci. Dále ze severní strany objektu CH byla přistavěna nová lůžková jednotka dospělých, která zahrnuje 7 lůžkových pokojů s celkovou kapacitou 16 lůžek včetně zázemí. Kapacita původní lůžkové jednotky se nemění. Zároveň byly provedeny drobné úpravy sociálního zázemí dětského oddělení a personálu JIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nové vozy posílí systém péče v modelu rendez-vous ve Středočeském kraji
Z rukou středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a náměstka pro oblast zdravotnictví Martina Kupky převzali středočeští záchranáři tři nové speciálně upravené automobily Škoda Yeti a unikátní mobilní operační středisko (MOS). Vozidla Škoda Yeti budou sloužit na výjezdových základnách záchranné služby v Mladé Boleslavi, Vlašimi a v Brandýse nad Labem. Pořízena byla za necelých 2,7 milionu korun z prostředků fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Ten přispěl i na nákup 332 ks zimních a 332 ks letních pneumatik pro sanitní vozy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nezávislí: Zemřel František Zwyrtek, dlouholetý předseda hnutí
Ve středu 8. února 2017 zemřel náhle po těžké nemoci František Zwyrtek, dlouholetý předseda politického hnutí NEZÁVISLÍ. Odešel ve věku 56 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zakažme Sněhurku a sedm trpaslíků kvůli genderové nevyváženosti
Jsem pro rovnoprávnost mužů a žen, ale tzv. genderová vyváženost je opačným extrémem, který vytváří potíže tam, kde nejsou. Znovu se o tom přesvědčujeme na stránkách českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ať je Trump českým prezidentem! Je tu průzkum, ze kterého klepne voliče TOP 09 pepka
Nově zvolená republikánská hlava Spojených států amerických Donald Trump se většině Čechů líbí. Dokonce natolik, že by jej přijala za našeho prezidenta. Postoj Čechů je tak zcela odlišný oproti německému. Na základě průzkumu Sanep o tom píše deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Nedělní Partie? Názorný příklad toho, co si elity ČSSD myslí o intelektu občanů
Teď před volbami s úžasem sleduji politiky ČSSD – dalo by se říci, co krok to nápad. Obdařeni jasnozřivostí náhle, z čista jasna vědí, jak vyřešit řadu problémů, které se tu neřešily celé desetiletí - od obrany až po sociální problematiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V CHKO Žďárské vrchy se sčítaly vydry říční
Sčítání proběhlo ve čtverci 6461, který zahrnuje horní povodí řek Sázavy a Oslavy s desítkami rybníčků a kilometry drobných vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tajný útok na Donalda J. Trumpa: Osoba jménem Barack Obama...
Americký konzervativní politický komentátor Paul Sperry obviňuje bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamu z toho, že se pokouší „sabotovat Trumpovu administrativu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vysíláte jen pitomoučkou šmíru, udeřilo na ČT
Kvalitu vlastní produkce České televize kritizuje na serveru Neviditelný pes právník a publicista Aleš Uhlíř. Dochází k závěru, že po změně vysílacího standardu, kdy jeho letitá televize už nebude schopna přijímat televizní vysílání, bude konečně moct přestat platit televizní poplatek. ,,Česká televize svým divákům (a plátcům) namísto zajímavých a hodnotných pořadů tohoto druhu nabízí leda jakousi pitomoučkou šmíru," uvádí doslova přispěvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Putin může skončit ve vězení, ve vyhnanství nebo mrtvý, soudí novinářka Procházková
Novinářka Petra Procházková se v devadesátých letech minulého století pohybovala v Čečensku. Prostředí Ruské federace jí tedy není zcela neznámé. V rozhovoru s Martinem Veselovským pro internetovou televizi DVTV konstatovala, že Putin sice už mnoho let zastává pozici vládce Kremlu, ale i v této roli mu jde o život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V 96 letech zemřel válečný veterán a novinář Bedřich Utitz
Ve věku 96 let zemřel válečný veterán a novinář Bedřich Utitz. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Bojoval u Tobruku a poté u Dunkerque. Po válce pracoval mimo jiné v Československé tiskové kanceláři nebo v Československém rozhlasu. V roce 1998 převzal Řád Tomáše Garrigua Masaryka, před třemi roky se pak stal laureátem Ceny Arnošta Lustiga. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Systém EET přispěl k narovnání podnikatelského prostředí
Předseda Senátu Milan Štěch jednal se svým chorvatským protějškem Božo Petrovem, předsedou chorvatského parlamentu. Hovořili o ekonomice, zvláště energetice, problémech EU a migrační krizi. Velkou část jednání věnovali systému elektronické evidence tržeb, který v Chorvatsku funguje od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus Brinkbäumer: Německo je antitezí USA. Evropo, vstávej!
Prezident Spojených států Donald Trump je nebezpečím pro celý svět. Je na čase, aby se Německo a Evropa politicky a ekonomicky připravili vzdorovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Divoká bitka na Ukrajině: Chceš mluvit rusky? Dostaneš pěstí!
Na Ukrajině zase jednou létaly pěsti. Ránu si vysloužil hoteliér, jenž byl pozván na jednání města Čerkasy ve střední Ukrajině. Bouře hněvu se na jednání vzedmula poté, co hoteliér žádal, aby mohl mluvit rusky, jelikož je to pro něj snazší. Možná to raději neměl dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusové v MHD - jízdenky nepotřebujeme, pokuty neplatíme
Příběh o cestování mladé Rusky pražskou tramvají bez jízdenky, zveřejnil J. X. Doležal na serveru Reflex.cz. Nemělo by nás to překvapit. Drzost a arogance některých obyvatel Putinovy říše jsou neskutečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Němci se nemohou zbavit komplexu viny, a proto ztratí vše
Podle pravidel Evropské unie je hranice chudoby dána 60 procenty průměrného příjmu. Podle tohoto propočtu je v samotném Německu ohroženo propadem do bídy 6 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Ema má mísu.“ A to není to nejhorší, co jsem četla v učebnicích. Promluvila expertka na gender
O genderové nevyváženosti v českých učebnicích hovořila s moderátorkou Danielou Drtinovou v pořadu DVTV.cz pedagožka Anna Babanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Biskup (SPD): Něco za něco
V sobotu, dne 28. ledna t.r. v 8,30 hod., jsem na stanici ČR1 Radiožurnál v autě vyslechl zprávu, která začínala naprosto všedně, a kteroužto jsme my - karlovarští občané, již po mnoho let navyklí poslouchat: blablabla, plánovaná rekonstrukce zchátralého objektu Císařských lázní, blablabla, vyžaduje značnou částku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka navštíví Technologickou agenturu ČR
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštíví v úterý 14. února 2017 Technologickou agenturu ČR (TA ČR). O jejím fungování bude jednat s předsedou Petrem Očkem, užším vedením a výzkumnou radou agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Komise fondu zábrany škod: Finanční prostředky z fondu zábrany škod jsou vynakládány účelně a efektivně
Komise fondu zábrany škod (dále jen Komise) jako orgán České kanceláře pojistitelů pro tvorbu programů prevence škod a pro rozdělování prostředků z fondu zábrany škod se důrazně ohrazuje proti mediální zprávě k rozdělování finančních prostředků z fondu zábrany škod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Rapotín, Vikýřovice a Petrov nad Desnou zahájí výstavbu protipovodňových opatření
Obec Rapotín ve spolupráci s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a Povodím Moravy, s.p. připravují společně projekt přírodě blízkých protipovodňových opatření na řece Desné. Návrh vyplývá z koncepční ochrany sídel této oblasti a jejich základním prvkem budou revitalizační opatření, odlehčovací ramena toku i stavba ochranných hrází a zídek. Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu zástupci obcí a státního podniku podepsali 10. 2. v obci Rapotín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Podbořany zakončily sérii místních kol u karlovarské VLS
Kolotoč místních kol soutěže YPEF organizovaných karlovarskou divizí VLS skončil 9. února v budově Gymnázia a SOŠ v Podbořanech. V nadšené atmosféře, kterou se podařilo vytvořit především díky vedení zdejší školy, si ve znalostech o lesním prostředí poměřilo síly celkem osm družstev ze základních a středních škol. Přestože v letošním roce jde již o sedmý ročník soutěže, do Ústeckého kraje zavítali „Mladí lidé v evropských lesích“ místními koly v Klášterci nad Ohří a Podbořanech vůbec poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:36, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Německá SPD před volbami, které lze vyhrát
Ve dvou minulých volbách šla SPD do voleb, které se nedaly vyhrát, a s ohledem na setrvale nízké preference kolem 21% se zdálo, že se volební fraška bude opakovat potřetí letos na podzim jen s novým kandidátem, ale ve stejné v režii (Sigmara Gabriela).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Křik u Moravce, pak charita a nakonec ples s Bohdalovou. Zde je dohra Babišovy akční neděle
POLITOLOGOVÉ „Po Čapím hnízdě je to jeho nejnepříjemnější okamžik v politice.“ Kauzu kolem korunových dluhopisů analyzovali pro ParlamentníListy.cz politologové. Jak obstojí vicepremiér Andrej Babiš? Izolují se od něj voliči, nebo naopak získá? Na konkrétních případech politologové popsali i to, jak bravurně ovládá vicepremiér strategii odvedení pozornosti a proč by se od něj jiní mohli učit. „Potkávání se s celebritami, to je něco podobného jako užívání provokativního slovníku nebo věnování se charitě. Mě zaujal i odkaz na Ples upírů,“ poznamenal politolog Lukáš Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Krátké video z výstavy „Ukradená revoluce“
Od 23. ledna 2017 do 12. února 2017 proběhla celkem v osmnácti městech Středočeského kraje putovní výstava SPD s názvem „Ukradená revoluce“, která upozorňuje na největší tunely a podvody, jež se staly od sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vicepremiér „Sorryjako Ojeb“ Babiš to pořádně schytal od Jiřího X. Doležala
Šéf hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš to pořádně schytal od Jiřího X. Doležala v komentáři pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Posaďme Babiše na detektor lži a hned bude jasno
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Praha se představí na veletrhu Holiday World
Hlavní město Praha letos otevře společný stánek pro aktivity magistrátu i příspěvkových organizací na 26. středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Ten se koná 16. – 19. února na holešovickém Výstavišti. Hlavním organizátorem prezentace hlavního města je odbor památkové péče MHMP a organizace Prague City Tourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MF: Sedmá konference o EET se uskuteční 15. února 2017 v Ostravě
Již sedmá velká konference o EET s názvem „EET Fórum“ se uskuteční ve středu 15. února 2017 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě-Zábřehu od 9:00 hod. Konference, na kterou se lze bezplatně registrovat, je učena především obchodníkům, jež se do evidence tržeb zapojí už od 1. března 2017. Podnikatelé se dozvědí nejen aktuální informace o provozu systému, ale také jim bude vysvětleno, jak se mají na evidenci tržeb připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Šulák: Kdo hájí zájmy občanů s průměrnými příjmy?
Pan premiér a předseda ČSSD po skončení jednání ÚVV ČSSD v sobotu 11. února tohoto roku na tiskové konferenci sdělil: „Zájmy lidí s průměrnými příjmy nehájí miliardáři, ale sociální demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Demokracie je někdy trošku natvrdlá, říká prezident
Zuzana Bubílková přivítala v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls samozvaného prezidenta státu Liberland Víta Jedličku. Ten si řekl, že založí stát na sedmi kilometrech čtverečních mezi Srbskem a Chorvatskem. Jeho obyvatelé vyznávají krédo: žít a nechat žít. Základním stavebním kamenem je svoboda jednotlivce. A proč vlastně stát založil? Prý proto, že demokracie je občas natvrdlá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Germánská arogance! Kolem dvou italských policistů, kteří zlikvidovali teroristu z Berlína, je hodně křiku
Italští policisté, kteří loni zastřelili pachatele teroristického útoku na vánočních trzích v německém hlavním městě Berlíně Anise Amriho, patrně nezískají žádné německé vyznamenání. Oba dva muži zákona jsou podle facebookových profilů příznivci neofašismu, konstatují německá média. O případu informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Dejte řekám pokoj
Slyším z Českého rozhlasu, že současná polská vláda uvažuje o dopravním propojení toků řek Odry, Labe a Dunaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pro EU není hlavní problém Brexit. Profesor ukazuje na východ střední Evropy
Rostoucí obavou Evropy není Brexit, ale rozkládající se demokracie na východě. Alespoň to tvrdí profesor slovanských a východoevropských studií Jan Kubik pro Guardian. Text převzaly i české Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas odmítá sdělit informace, kolik stojí právníci, výzkumy, auta. Mlčí už téměř měsíc
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral jezdí super luxusním autem, za právní služby platí velké peníze, má bezpočet asistentek a výzkumy si nechává dělat, jak potřebuje. Tak to jsou indicie, které ParlamentníListy.cz získaly přímo od zaměstnanců této veřejnoprávní instituce. I proto jsme se je rozhodli ověřit. Výsledek? Po opakovaných e-mailech a urgencích nic. Ticho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sexuolog, který vyšetřoval muslimy: Naše nezahalené ženy jsou pro ně jen děvkami, lovnou zvěří. Doufám, že Veronice Žilkové už došlo...
ROZHOVOR „Opakovaně jsem vyšetřoval muslimy, kteří mi zcela vážně tvrdili, že o sexu se s nikým nesmějí bavit, protože to jejich náboženství zapovídá,“ říká psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina. Promluvil také o ženských obřízkách, zakazování masturbace a systematické diskriminaci žen. „Naše nezahalené ženy jsou pro muslimské muže často prostě jen děvkami, lovnou sexuální zvěří,“ říká Jaroslav Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jindra (Soukromníci): Pozor, EET není jen krabička a software
S EET vznikají i další povinnosti, které, ač nejasně, vyžaduje zákon. Jejich nedodržením se vystavujete pokutě 50 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Další miliardář zakládá novou stranu. Každý máme svého koníčka
Petr Sehnal patřící mezi 50 nejbohatších Čechů se rozhodl vstoupit do politického ringu. ODA znovu obživla, a kdo je hlavním poradcem této vzkříšené strany? Petr Nečas, bývalý předseda vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Však ono to nebude trvat věčně... Vladimir Putin jen tak mezi řečí vyslal jasný vzkaz Západu
Prezident Slovinska se na konci minulého týdne setkal v Moskvě s Vladimirem Putinem. Na kvalitě jejich vztahů se podle slovinského prezidenta Boruta Pahora v posledních letech nic nezměnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin J. Kadrman: Výzva k odvolání ředitelky GHMP Magdaleny Juříkové
Otevřený dopis radnímu hl. m. Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch Janu Wolfovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie zasahuje. Někdo chtěl ublížit Miroslavu Kalouskovi
V Poslanecké sněmovně zasahují policisté a hasiči. A může za to Miroslav Kalousek, předseda TOP 09. Dostal totiž v poště obálku s bílým práškem. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Moroz (Realisté): Neodpovědní odpovědní
Realisté se intenzivně zabývají myšlenkami, jak zlepšit fungování státu. Jak docílit toho, aby nám poskytoval kvalitní služby a neporušoval přitom naše práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Německo: Postarší žena šla ráno do práce. Bohužel však potkala „cizince“ a bylo zle
Německo hlásí další případ znásilnění, z jehož spáchání je zodpovědný migrant. Terčem sexuálního zneužití se tentokrát stala šedesátiletá žena ve městě Jena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vědci vyzývají poslance, aby odmítli neprofesionalitu Senátu
Stanovisko platformy Vědci pro Šumavu k novele zákona 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skvělá puška. Z Československa! Našli jsme VIDEA, která si „v pohodičce“ natáčejí brutální muslimové v Sýrii. Sedí, vykládají...
Džihádisté z Uzbekistánu provozují v Sýrii soukromou vojenskou a poradenskou firmu, která nabízí své služby všem zájemcům o boj proti syrské vládě. Šokující je zejména jejich ohromná online prezence. V jednom ze svých videí například dělají recenzi na československou útočnou pušku Sa vz. 58.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní hmotné rezervy připraveny k využití pro další akci k řešení nákazy drůbeže
Předseda Správy státních hmotných rezerv rozhodl, na základě požadavku Ministerstva zemědělství a Státní veterinární správy, o použití dalších komodit ze státních hmotných rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Konec Západu? Zánik vyspělých zemí?
Společnost PricewaterhouseCoopers (PwC) vydala svojí vizi světové ekonomiky v roce 2050. Je to zajímavé čtení. I když svým způsobem podobné, jako vize televizní vědmy Jolanky (to nemyslím jako urážku).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko ničí EU, cíleně ji podkopává, znělo Českým rozhlasem. Pak nastoupila trochu jiná nota: K smíchu, kousání do zadku
O tom, zda je Rusko hrozbou pro Západ, diskutovali ve vysílání Českého rozhlasu Plus bývalý generální konzul v Ruské federaci Vladimír Votápek z Ústavu mezinárodních vztahů a vojenský analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Nároky z nespotřebovaných výdajů stále rostou, začátkem roku 2016 přesáhly 150 miliard korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak se na pěti vybraných ministerstvech v letech 2014 a 2015 počítaly a evidovaly nároky z nespotřebovaných výdajů a jak s nimi ministerstva pracovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pelikán: Zadržený migrante, neboj. Máš nárok na advokáta
Migrantům, které zadrží policie, chce pomoci ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Nově by totiž mohli mít nárok na bezplatnou právní pomoc od advokáta. Píše o tom časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Změny zákonů žádané kvůli zneužívání moci
Poslanecká sněmovna požádala 2. 2. 2017 vládu o předložení změn trestního řádu i trestního zákoníku. Cílem je omezit zneužívání moci v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kradla jako straka. A česká média mlčí. Zásadní info z okolí Hillary a Obamy
Dlouholetá kongresmanka a přítelkyně prezidenta Baracka Obamy i Hillary Clintonové Corrine Brown má veliké problémy. Čelí podezření z vytunelování neziskové organizace; a pokud se její obvinění prokáže ve všech bodech, půjde na doživotí do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Neskutečné. Slavná zpěvačka ukázala fotografům něco, co velmi ocení Donald Trump
Make America Great Again – se sloganem, který byl poprvé použit v kampani prezidenta Ronalda Reagana, vystoupila na dnešním předávání cen Grammy zpěvačka Joy Villa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČOI: Kvalita pohonných hmot v minulém roce kolísala
ČOI v průběhu celého roku vyhodnocuje jakost pohonných hmot u čerpacích stanic na území České republiky. V roce 2016 odebrala celkem 2 549 vzorků. Stanoveným jakostním požadavkům neodpovídalo 28 vzorků, což představuje 1,1 procento.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Nechápu, proč podporovat příliv levnější pracovní síly, která snižuje cenu práce u nás
Andrej Babiš bojuje za další desetitisíce zaměstnanců z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Učíme je chodit na záchod a spláchnout. Rozumí jen „vypadni“ a „drž hubu“, říkají pracovnice s dětmi Romů v ČR
Schrödingerův institut ve Šluknovském výběžku se stará o čtyři desítky dětí, které vyrůstají v žalostných a ve 21. století těžko uvěřitelných podmínkách. Bez pomoci romských spolupracovníků by ale neměla instituce šanci. O celé záležitosti píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babišův pindík a hejtmanův alkohol: Jaroslav Faltýnek též o vládě bez ČSSD
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se v rozhovoru pro časopis Týden rozmluvil o možné vládě bez sociální demokracie, ale i pindíku svého předsedy Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fudaly (KSČM): K takzvanému příživnictví...
Skupina poslanců za KSČM se rozhodla zavést do našeho trestního řádu opět příživnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Koryta maj v Bruselu a nás tu nechaj v průseru. Kecali a slibovali, a než jsme se rozkoukali, zašmelili stát. Zpěvák, kterého cenzurují
Písničku Papaláše do koše, kterou můžete najít například na kanále YouTube, v televizi neuslyšíte. Píseň Marcela Zmožka totiž byla z programu televizní stanice Šlágr, jež je úspěšná hlavně u seniorů, vypuštěna. Píše o tom server Super.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Armádní muzeum na pražském Vítkově čeká stamilionová rekonstrukce
Historická budova armádního muzea Vojenského historického ústavu (VHÚ) na pražském Žižkově se po letech odkládání dočká opravy. Rekonstrukce by měla začít ještě letos, muzeum a jeho expozice by novou podobu měly dostat do tří let. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Oprava bude stát do 600 milionů korun. Vytvořen bude například nový vchod a výstavní prostory se zdvojnásobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Koryta maj v Bruselu a nás tu nechaj v průseru. Kecali a slibovali, a než jsme se rozkoukali, zašmelili stát. Umělec, kterého cenzurují
Písničku Papaláše do koše, kterou můžete najít například na kanále YouTube, v televizi neuslyšíte. Píseň Marcela Zmožka totiž byla z programu televizní stanice Šlágr, jež je úspěšná hlavně u seniorů, vypuštěna. Píše o tom server Super.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Furt se něco děje
Tahle vláda vyrábí zákony jak Baťa cvičky. Jen se někde vyskytne nějaký problém, šup, už na něj ušijeme nový zákon, nebo alespoň novelu toho stávajícího. K tomu se ještě přidají jurodiví poslanci, zákonodárné iniciativy krajů, Senát a najednou máme zákonů jak…naseto. Je pravdou, že v téhle zemi se v zákoníkové džungli už nevyznají ani právníci. Možná je to záměr. Čím větší džungle, tím lépe pro dravce a predátory. A řadový občan jenom zírá, co všechno je v rámci zákona možné, co všechno pokryje litera zákona, jaké nesmysly a mnohdy i svinstva se mohou odehrát v rámci zákonných norem. Zdá se, že se na tento stav hodí výrok: „Když je loď nasměrována špatným směrem, usilovnější veslování nepomůže.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Sbohem, zlatý poklade
Český zlatý poklad, který se vytvořil po vzniku naší státnosti i s pomocí národní sbírky a je od počátku jejím symbolem, se v tichosti rozpouští. Česká národní banka rozprodává zlaté rezervy na mince, které si kupují soukromí investoři. Už teď zlatý poklad při přepočtu na jednoho Čecha nevydá ani na prstýnek. Přitom ve světě se zlato spíš nakupuje, než prodává, je to výhodná investice. Pokud to půjde tímto tempem, budou za dvacet let sejfy prázdné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký poděkoval mladému Plzeňanovi za záchranu topícího
Primátor Martin Zrzavecký poděkoval sedmnáctiletému Davidu Kovrzkovi, který na konci ledna zachránil v Plzni topícího se bruslaře z řeky Mže. „Několikrát do roka mám možnost mluvit s těmi, kteří zachránili život. Jsou to většinou lidé z městské a státní policie, záchranáři, hasiči. Podobně mladého člověka, jako jsi ty, který měl odvahu a zachránil život, to je jev ojedinělý, takže velká úcta,“ řekl studentovi plzeňské hotelové školy primátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:36, zobrazit podobné
Premiér Sobotka přijal předsedu chorvatského parlamentu
Premiér Sobotka přijal předsedu chorvatského parlamentu Božu Petrova, společně ocenili intenzivní vztahy mezi oběma zeměmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV k testům balistických raket KLDR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR je znepokojeno pokračováním testů balistických technologií v KLDR, včetně včerejšího vypuštění rakety středního doletu. Testy balistických raket jsou jednoznačným porušením závazků KLDR, které vyplývají z řady rezolucí Rady bezpečnosti OSN včetně rezoluce č. 2321 přijaté v listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NDM: První ostravské uvedení opery Benjamina Brittena Zneuctění Lukrécie
V dlouhodobé dramaturgické řadě souboru opery – Operní hity 20. století – představí Národní divadlo moravskoslezské (pouze v 7 uvedeních!) dílo jednoho z největších britských hudebních skladatelů Benjamina Brittena Zneuctění Lukrécie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Zvýšil se počet ukončených „neschopenek“, průměrná délka stonání se zásadně nezměnila
Téměř 1,6 milionu ukončených dočasných pracovních neschopností evidovala od ledna do konce roku 2016 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Lékaři vloni ukončili o zhruba 58 tisíc tzv. neschopenek více než v roce 2015. Průměrná délka trvání dočasné pracovní neschopnosti se ve srovnání s rokem 2015 prodloužila pouze o necelý den. Z údajů ČSSZ vyplývá, že v loňském roce stonali lidé v průměru 42 dní. Výdaje na nemocenské činily vloni téměř 17 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba v ČT: Chodívám do hospod mezi obyčejné lidi. A tam slýchávám...
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v pondělním Interview ČT24 předsedu Strany práv občanů a senátora Jana Velebu. Vyjádřil se k možné spolupráci s politickým uskupením Tomia Okamury a pochvaloval si, že jeho spolustraníci mají novou energii. Do členů SPO ji prý vlil prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká centra ve světě připomenou výročí Miloše Formana
Miloš Forman je mezinárodně úspěšný režisér českého původu. Své nejslavnější filmy natočil ve Spojených státech amerických. Kultovní snímky Přelet nad kukaččím hnízdem, Vlasy, Lid vs. Larry Flynt nebo Amadeus dnes patří k uznávané filmové klasice. Umělec oslaví 18. 2. 2017 pětaosmdesátiny. Česká centra připomenou slavné výročí ve světě. Oslavy začaly v Kyjevě programem s názvem Bio Forman, který poběží v průběhu celého roku 2017. Další filmové projekce, přednášky, ale také besedy se konají v Itáli, Polsku, Velké Británii, Rusku a samozřejmě – ve Spojených státech amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Libye vstupuje do šestého roku chaosu
19. března tomu bude šest let, co letectvo NATO zaútočilo na Libyi za účelem svržení tehdejšího vůdce Muammara Kaddáfího. Vedoucí roli v intervenci měli Britové a Francouzi, kteří v rámci tzv. arabského jara chtěli pomoci převážně islamistickým rebelům bojujícím proti režimu. Očekávání, že se Libye po svržení diktatury stane prozápadní demokracií, se přirozeně nenaplnila a v zemi se odehrává somálský scénář vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: vyhlásil smogovou situaci na celém území Jihomoravského kraje
Kvůli nepříznivým rozptylovým podmínkám byla v pondělí 13. 2. 2017 v 09:51 h pro území Aglomerace Brno vyhlášena Českým hydrometeorologickým ústavem smogová situace. Následně v 16:27 h byla smogová situace vyhlášena i pro zbývající území Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tendr na další provoz mýtného začne asi v květnu. Když se o mýto postará stát sám, vyjde to levněji
Otevřené výběrové řízení na další provoz českého mýtného systému po roce 2019 by mohlo být vypsáno v květnu. V České televizi to minulý týden uvedl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Rubeš: Pardubice se mohou pochlubit sochou Jana Kašpara
V centru Pardubic na místě bývalého věhlasného hotelu Veselka, rodného domu průkopníka českého letectví Jana Kašpara, stojí od 28. prosince 2016 bronzová socha tohoto letce. Cesta k ní ale byla trnitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy loni přepravily rekordní počet vozíčkářů
Národní železniční dopravce zaznamenal nový rekord. Během roku 2016 přepravily dráhy historicky nejvyšší počet hendikepovaných cestujících, převážně vozíčkářů. Jak ČD informují, dnes přepraví denně tolik vozíčkářů, jako v 90. letech za celý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Valentýnské odběry přilákaly (zatím) 38 nových dárců
Bezmála dvě stovky lidí se rozhodly oslavit svátek zamilovaných darováním krve. Přesně 194 dárců prošlo transfuzními odděleními ve Svitavské, Orlickoústecké a Pardubické nemocnici v průběhu dvou dnů v rámci akce u příležitosti svátku svatého Valentýna. Je velice pozitivní, že se dárcovská základna rozrostla o 38 nových přírůstků, kteří nejcennější životní tekutinu darovali poprvé. Navíc číslo ještě není konečné, neboť v Pardubické nemocnici budou Valentýnské odběry pokračovat ještě ve čtvrtek 16. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na nového regulátora v dopravě navrhnu Pavla Kodyma
O opakované výběrové řízení na pozici předsedy Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře se začala zajímat Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Rakouský závod hledá dodavatele mezi českými firmami
Agentura CzechInvest pořádala v rakouském Grazu dodavatelské fórum pro firmu Samsung SDI Battery Systems. Své výrobky a technologie zde představilo 18 českých společností, například KOVOLIT, TESLA Jihlava, KOVOLIS HEDVIKOV, ČZ, Linaset, LAKUM – KTL, EBAS a další. Firmy CzechInvest předvybral ze své sektorové databáze dodavatelů, kterou vede od roku 2002.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: K jadernému reaktoru vstoupili přímo za provozu
Přísná bezpečnostní opatření a řada povolení, ale také preciznost a opatrnost jsou spojené se vstupem k jadernému reaktoru. Přímo za provozu se vydala do srdce temelínské jaderné elektrárny čtyřčlenná skupina pracovníků. Důvodem byla kalibrace měřidel. V blízkosti reaktoru strávili hodinu a obdržená dávka byla srovnatelná s hodinovým letem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tohle ne! Lenka Bradáčová se začala tvrdě bránit
K závěrům sněmovní vyšetřovací komise k policejní reorganizaci se ve svých dnešních vydáních vrátily Lidové noviny a MF Dnes. A jak konstatují například Lidové noviny, místo na strůjce nepromyšlených policejních reforem se zloba politiků stočila na státní zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČRo podpořil Světový den rádia v Šanghaji
Světový den rádia, který UNESCO vyhlásilo na 13. února, se v letošním roce slaví v čínské Šanghaji. Na konferenci, která se věnuje budoucnosti rozhlasového vysílání, vystoupil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Zdůraznil především potřebu multimedializace, kontaktu s posluchačem a hledání nových programových formátů i platforem šíření obsahu vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Třetina (TOP 09): Pane ministře, zastavte jednání o vývozu Slovanské epopeje do Číny
Starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina poslal v pondělí 13. února otevřený dopis ministrovi kultury Danielu Hermanovi, kde ho vyzývá k k zastavení jednání o vývozu Slovanské epopeje do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Reakce Ministerstva zdravotnictví na zjištění NKÚ
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) dnes (13. 2. 2017) vydal zprávu z kontrolní akce „Nároky z nespotřebovaných výdajů vykazované organizačními složkami státu“, ve které se zaměřil na pět vybraných resortů v letech 2014 a 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Obhajoba genderových stereotypů
V bláznivém světě, který kolem nás levicoví pokrokáři budují, jsou mužská a ženská identita sociálními konstrukty a mezi oběma pohlavími podle nich v zásadě žádné přirozené rozdíly nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Pelikán dva roky ve funkci ministra spravedlnosti: levnější exekuce a víc pracujících vězňů
Ministerstvo spravedlnosti má za sebou téměř dva roky práce pod vedením ministra Roberta Pelikána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hitler už je tady zas. Jan Hrušínský přináší adaptaci bestselleru
První novinkou roku 2017 bude v pražském Divadle Na Jezerce adaptace hry podle stejnojmenného bestselleru Timura Vermese „Už je tady zas!“. Hra si brilantně pohrává s představou, co by bylo, kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale třeba jen usnul. A co kdyby se probudil v současnosti? A právě tak v reálném čase jednoho dne procitne v parku na lavičce Adolf Hitler – pochopitelně za zvýšeného zájmu všech kolemjdoucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dopravní podniky beze zbytku využijí dotační tituly IROP
Šestice dopravních podniků z celé České republiky si mezi sebou rozdělí víc než 1,2 mld. korun. Uspěly totiž s žádostmi o dotaci z IROP (Integrovaný regionální operační program) na nákup nízkoemisních a bezemisních vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jdou proti Putinovi. Kniha, jaká by vás neměla minout
Kniha britského novináře Marca Bennettse, žijícího v Moskvě, je jedinečná v tom, že autenticky přibližuje současnou situaci protiputinovské opozice, přičemž dává prostor rozhovorům s oběma stranami, jak opozičníkům, tak představitelům státního aparátu a pravoslavné církvi, vysvětluje redaktor českého vydání Jiří Stárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Směrnice o zbraních – je čas říci dost
Letos v březnu vstoupí do svého finále legislativní proces novelizace evropské směrnice o zbraních. Ta je dílem EK, vytvořeným pod tlakem velkých evropských států a dalších zemí se silným vlivem pacifistických a „multikulti“ hnutí a organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bude to boj. Německo jásá nadšením a chystá velké věci. Jasná slova o Martinu Schulzovi, možném vládci našeho prostoru
Nad stavem německé sociální demokracie se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel Vojtěch Varyš. Podle jeho slov se SPD podařilo nejen prosadit vlastního kandidáta na prezidenta, ale zároveň s lídrem, bývalým předsedou Evropského parlamentu, aspiruje na vítězství v podzimních parlamentních volbách. Na německou politiku se zaměřil i europoslanec ODS Jan Zahradil a server a2larm.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ se dlouhodobě těší vysoké důvěře veřejnosti
Českému statistickému úřadu důvěřuje 60 % občanů. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění je to nejvíc v porovnání s jinými institucemi. Úřad se těší vysoké, třípětinové důvěře dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
První liga české scénografie se představuje v americkém Columbusu
České divadlo se vrací do Columbus Museum of Art v OHIU. Výstava Shakespeare in Prague: Imagining the Bard in the Heart of Europe uvádí scénografické návrhy, fotografie, kostýmy a makety, které se vztahují k významným českým inscenacím her Williama Shakespeara od počátku 20. století po současnost. Výstavu pořádá Columbus Museum of Art ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a Národním muzeem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Trpí český volič Stockholmským syndromem?
Pojem "Stockholmský syndrom" jsem, přiznávám se, ještě nedávno vůbec neznal. O co se jedná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zhroutí se to, víme to. Knihkupec-alkoholik Schulz, to ne. Lidé raději mlčí. Petr Bystroň hlásí nové zprávy z Německa
ROZHOVOR „Martin Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu, je synonymem unijního aparátčíka. Ten člověk v normálním životě nikdy nic nedokázal, napříkad v jedenácté třídě propadl a pak měl i problémy s alkoholem,“ říká olomoucký rodák Petr Bystroň, jehož rodina v 80. letech emigrovala a on nyní působí jako bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo (AfD). K současné situaci v Německu pak uvádí: „Existuje obrovský rozdíl mezi oficiálně šířenou ‚pravdou‘ v médiích a realitou. Týká se to dluhů většiny států EU, a zejména celé problematiky okolo migrace, kde nám o analfabetech z Afghánistánu tvrdí, že jsou to atomoví fyzici z Aleppa.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Varování: Pozor, nacionalismus skoro vyhrál ve Vídni, hrozí v Holandsku a Paříži. EU je jako Jugoslávie před rozpadem
Slov Dragoslava Dedovice ohledně balkanizace Evropské unie si všímá server Britské listy. Podle jeho názoru je však ještě čas tento proces zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Vývoj nového léku stojí i miliardu dolarů
Než se nový lék dostane z laboratoří až k pacientovi, trvá to mnohdy i více než dvanáct let. A stojí pořádný balík peněz, třeba i miliardu dolarů. Jen ve Spojených státech se přitom do vývoje nových medikamentů investují desítky miliard dolarů. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) o tom hovoří Výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) Jakub Dvořáček, který připomněl rovněž roli českých vědců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je to tu: Kalousek vyhlásil, za jakých okolností odejde
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek poprvé připustil, že by mohl skončit v čele strany, kterou po odchodu od lidovců založil spolu s Karlem Schwarzenbergem. Bývalý ministr financí o možnosti odchodu mluvil v rozhovoru pro Hospodářské noviny, podle nichž skončí, když strana ve volbách nezíská 10 procent. Upozornil na to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Velmi si vážím vysoké úrovně spolupráce mezi Českem a Německem
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v neděli dne 12. února 2017 blahopřejný dopis Frankovi - Walterovi Steinmeierovi, nově zvolenému prezidentovi Spolkové republiky Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM připadlo téměř 30 tisíc korun zajištěných pěstiteli a prodejci konopí na Vsetínsku
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadla na základě rozsudku Okresního soudu ve Vsetíně částka v hodnotě 970 EUR a 3 700 Kč zajištěná výrobci a prodejci marihuany. Dotyčný muž si zřídil pěstírnu konopí ve sklepě rodinného domu v obci Zašová u Valašského Meziříčí a marihuanu dále prodával. Tuto nelegální činnost provozoval v letech 2014 až 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Otevřenost je dobrá, pokud neztratíme schopnost zavřít…
Jakkoliv je opakování matkou moudrosti, všeho mnoho škodí, a tak se místo opakování odkážu na jeden za svých loňských textů s názvem „Meze budiž pochváleny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Dva roky Roberta Pelikána? Žádné potřebné změny, pouze vyšší ochrana dlužníků a státních zástupců
Dva roky Roberta Pelikána ve funkci jsou dvěma lety velkých slov a plánů, ale žádných podstatných zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tohle nedělal ani bolševik? Vašim dětem přijdou přímo do školy povykládat o EU vyslanci z Bruselu
Vyslanci do škol. Tak se nazývá program, který v současné době zahajuje v Česku Evropský parlament. Jeho cílem má být poučení studentů středních škol o evropských demokratických hodnotách. Jak ale uvádí experti, jde o zbytečně vyhozené peníze. Píše o tom časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Barbora Albrechtová: Příběh jednoho časopisu aneb 100 let Naší řeči
„Velká, mimořádná doba naše volá po očistě… volá hlasem daleko slyšitelným po neporušeném prostředku vyjadřovacím, po čistém, vytříbeném jazyku.“ Přijde vám tento výrok jako anachronismus?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek vystoupí na konferenci Český národní zájem
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vystoupí dne 14. února 2017 během konference Český národní zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zničili památník obětem banderovců
Od pondělka jsou na internetu video nahrávky a fotografie, které dokumentují zničení památníku obětem ukrajinských nacionalistů ve vesnici Huta Pieniacka. Na počátku roku 1944 bylo příslušníky divize SS "Galizien" až 900 osob. Kromě SS se na zločinu podíleli příslušníci tzv. Ukrajinské osvobozovací armády a také místní civilní obyvatelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vášáryová na komín, pravda o ČSSD. Šílenci a maniaci proti Trumpovi, rýpe Zdeněk Zbořil do toho, co radši nikdo moc nerozmazával
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Nad slovy české hlavy státu na sjezdu SPO se v pravidelném hodnocení uplynulých dnů zamýšlí politolog Zdeněk Zbořil. Vyjádřil se také ke kvalitě poradců kandidáta na prezidenta Michala Horáčka, komentoval „sjezd vystrašených“ a pozastavil se nad slovy ministra vnitra Milana Chovance, když podrobně popsal veškeré „sebevražedné tendence ČSSD“. Vysvětlil i to, proč se příště bude snažit „z hygienických důvodů“ vyhnout sledování Otázek Václava Moravce, a svůj pondělní Rozjezd zakončil pohledem na události v zahraničí. „Paní Nikki, podobně jako pan Niedermayer v OVM a někteří američtí politici a političtí komentátoři, jsou posedlí touhou ‚trestat‘ Ruskou federaci podobně jako kdysi Srbsko, Irák, Sýrii.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zákulisní svědectví: Donalda J. Trumpa už to všechno začíná pěkně...
Prezident Donald Trump je prý zaskočen a částečně také rozladěn nad způsobem, jakým funguje svět politiky. Tvrdí to aspoň americký magazín Politico, kterému se podařilo získat bližší informace od samotných zaměstnanců Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Písecká Sladovna otevře Laboratoř pro děti
V písecké galerii Sladovna se od 15. února otevře Laboratoř - stálý ateliér, kde si budou děti i rodiče hrát, experimentovat a tvořit. Laboratoř bude ideálním doplňkem ke zdejším interaktivním výstavám. Program zde bude připravený dva dny v pracovním týdnu a o víkendech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Harvánek (ZpL): V současné době se hraje o konec demokracie a počátek diktatury miliardářů!
Prohlášení p.h. Změna pro lidi k podzimním volbám 2017 do PSP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Rozkradení nemocnic a dalších zdravotnických zařízení připraveno
Konglomerát současného ministra financí a kryptomajitele Agrofertu se již delší dobu zajímá o zdravotnictví. Zajímá v tom smyslu, že skupuje reprodukční kliniky a další zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka navštíví ČNB, s radou bude jednat o makroekonomice
O aktuálních makroekonomických tématech, zřejmě tedy i o diskutovaném ukončení devizových intervencí, bude dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jednat s členy rady centrální banky. Budovu České národní banky navštíví dopoledne, plánována je tisková konference, na které vystoupí spolu s guvernérem Jiřím Rusnokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Loď se potápí...
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Aleš Brichta se naštval: Ustřelí nám hlavy pitomci, co se sem nacpou. Houstne to, vyplynou sviňárny. Tomíku Okamuro, upřímný pitomče, říkal jsem ti...
ROZHOVOR A dost. „Vytočili mě!“ Poslanecké platy na úroveň minimální mzdy. „Já raději budu fungovat jako kašlající tlouštík než jako zdravá mrtvola,“ říká jasně rocker Aleš Brichta. Kromě „zaplať pánbůh za Zemana“ má naopak velmi tvrdá slova pro jiné politiky. V rozhovoru zkritizoval nejen vymahačský stát, ale přidal i další varování. Děláme prý vše pro to, „aby mohl soudruh Bretschneider nabonzovat, že na císaře pána serou mouchy“. A že je snad šéf SPD Tomio Okamura „vypočítavý šizuňk“, jak prohlásil podnikatel známý z bulvárních médií, Pavel Novotný? „Tomík je až moc upřímný pitomec. Já jsem mu to i takto říkal. Pozor na to, největší hajzl se ti vyvine z toho nejlepšího kamaráda,“ konstatoval Brichta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pecák (Svobodní): Kolínská zvedla prapor zeleného komunismu
Náměstkyně primátorky hlavního města Prahy Petra Kolínská ze Strany zelených zamýšlí znásilnit vlastnické právo majitelů méně užívaných nemovitostí v Praze. Zcela vážně hledá právní obezličku, jak zlegalizovat vpád squatterů do takových nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Etický kodex - Dobrovolný závazek pro dodavatele energií, kterým na zákaznících záleží
Pod nový Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem se podepsaly první společnosti. První verze Kodexu obchodníka vyšla už v dubnu 2012 a podepsala ho většina obchodníků, kteří dodávají energie spotřebitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Co si ten hajzl myslí?! Hejtman Oto Košta, vyšťourávaný z funkce Babišem, zatím nejotevřeněji promluvil
ROZHOVOR „Zuří válka“, sledovali jeho ženu, vystavili mu „žlutou kartu“ a láme nad ním hůl i samotný šéf ANO Andrej Babiš, který tvrdí, že hejtman kraj řídí neefektivně, navíc mu přišil i problémy s alkoholem. Jenže hejtman Oto Košta (ANO), o jehož odvolání se bude rozhodovat na příštím jednání olomouckého zastupitelstva, říká jasně, že „oni“ už překročili rubikon. Žádné konkrétní pochybení totiž podle něj není. Prostě jen neposlouchal ty správné lidi. „Když člověk slouží lidem a medicíně pětatřicet let, může se na sebe rovně podívat do zrcadla. Ponižovat se rozhodně nenechám. Je mi úplně jedno, jestli to je vicepremiér Babiš nebo prezident odkudkoli, jako lidé jsme si rovni. Měli bychom se k sobě chovat minimálně slušně. A to se vůči mně nestalo.“ Zároveň popisuje i sci-fi s názvem: Jak ze sportovce udělat alkoholika během tří měsíců snadno a rychle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Právě padl další velký mýtus. Posuďte sami
Česko má jednu z nejnižších minimálních mezd v EU. Česko má nejnižší nezaměstnanost v EU. Je v tom souvislost? Je minimální mzda skutečně dobrá pro zaměstnance s nízkými příjmy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

EU se chystá přejmenovat dny v týdnu
Evropská agentura pro normalizaci připravuje reformu označování dnů v týdnu. Cílem je harmonizovat celý systém, zavést jednotná a srozumitelná pravidla a tím zjednodušit komunikaci mezi členskými státy EU i jednotlivými občany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Žluté vesty, Akt XIX
Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu  ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Prezidentská podpora Šefčoviče, aneb hradní fair play...
Před dvěma týdny prohlásil Miloš Zeman, že se do prezidentských voleb na Slovensku nebude vměšovat a zůstane nestranný. Týden před druhým, rozhodujícím kolem přijal v Lánech jednoho z kandidátů, Maroše Šefčoviče.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist