Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.335x, což odpovídá cca 121.837-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Politici musejí začít něco dělat, jinak bude zle, shodli se hosté u Moravce
Předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj před kamerami České televize debatovali o tom, co bude za pár let s naším důchodovým systémem. Moderátor Václav Moravec ve studiu slyšel, že si v souvislosti s důchodovou reformou politici nepřijatelně pohráli s důvěrou lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tyler Durden: Radioaktivní spadi v ČR. Proč úřady i média zarytě mlčí?
Tyler Durden - jak se podepisují redaktoři slavného ekonomického nezávislého serveru Zero Hedge - informuje o podivné “příhodě”, o které - samozřejmě - nemáme vůbec vědět
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
DPMB chystá lodě k jarnímu vyplutí
Pracovníci Dopravního podniku města Brna (DPMB) přes zimu připravují šest lodí na 71. plavební sezónu, která začne 22. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Don Elia: Proč dopadají Boží tresty na celé lidstvo? Nevyhnutelná volba se blíží
Don Elia vysvětluje smysl a podstatu Božích trestů sesílaných na celou lidskou společnost a dodává velkou naději těm, kteří jsou odhodláni ve zkouškách obstát
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
To bylo slabošské, vzkázal z Partie premiérovi Pospíšil. Šlo o Mládka a jeho nástupce
Hosty dnešní Partie na televizi Prima byli Věra Jourová, členka Evropské komise, a europoslanec Jiří Pospíšil. Nejprve se probíralo odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Podle Pospíšila Mládek nehájil zájmy občanů, ale velkých firem. To, že premiér odložil jmenování nového ministra, označil Pospíšil za slabošské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet projedná převod 1,5 miliardy Kč na opravy krajských silnic
Návrhem na rozdělení 1,5 miliardy korun na opravy krajských silnic se bude v pondělí zabývat vláda. Jde o částku, kterou chce ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) rozdělit z vládní rozpočtové rezervy na opravy silnic druhé a třetí třídy. K těmto penězům by kraje mohly získat 2,5 miliardy korun, které z loňského roku zůstaly na účtech Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Kromě rekonstrukcí silnic nižších tříd hodlají kraje peníze z rezervy využít na zvýšení platů řidičů v linkové autobusové dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jsem přesvědčen, že Miloš Zeman do prezidentských voleb určitě půjde
ROZHOVOR „Pokud ČSSD nepostaví prezidentského kandidáta, bude to svědčit o její obrovské personální vyprázdněnosti a že se nachází v mizerné kondici,“ konstatuje místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka. K některým kontroverzním krokům prezident Zemana pak ještě glosuje: „Slovo dělá muže. A pokud Miloš Zeman prohlásil, že kancléř Mynář na Hradě skončí, jakmile neprojde bezpečnostní prověrkou, a ve skutečnosti je pak všechno jinak, tak mám pocit, že si z nás všech dělá dobrý den.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Čína se bojí Trumpa. A mohutně zbrojí, hlásí diplomat z Pekingu
Ekonomická síla Číny roste a roste už tak dlouho a tak mocně, že se to začíná projevovat už i ve vojenské oblasti. Čínská armádní plavidla jsou mnohem aktivnější než dřív a vídáme je v místech, kde to bylo ještě před několika lety velmi nepravděpodobné, píše agentura Reuters. Říše středu prý plánuje další posilování svého námořnictva. Má totiž obavy, co by mohl udělat nevyzpytatelný Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: SANEP: Volební preference v únoru 2017 podle SANEP
Podle únorového průzkumu veřejného mínění provedeného společností SANEP od sebe hnutí ANO a ČSSD dělí 10,6 % volebních preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Umělecké soubory připravují 21 premiér
Umělecké soubory Národního divadla připravují pro 135. divadelní sezonu 21 premiér. Na repertoáru zůstane 56 inscenací. předplatitelům první scéna nabízí 44 předplatitelských skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Lidé proti EET a budování socialismu
z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Počítal jste s tím, že vás Babiš trumfne? Ptal se Moravec Sobotky. A ten...
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli premiér Bohuslav Sobotka a šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Pánové se tvrdě pustili do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sobotka rozcupoval daňové plány hnutí a Gazdík konstatoval, že Babiš chce Českou republiku přiblížit totalitní Severní Koreji. Sobotka se před kamerami rozčiloval také kvůli bankám. „My jsme jim v roce 2007 snížili korporátní daň a ony se nám smějí!“ čílil se premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Štětina (Úsvit-NK): Vstoupit do vysoké politiky byla moje osobní chyba
Věci veřejné byly zlikvidovány zcela cíleně a brutálně, protože se vymkly kontrole a dohledu stran, které právě tento systém zavedly. Že byl Vít Bárta shledán zcela nevinným, jsem uvítal a považuji to za spravedlivé. Pokud se rozhodne vrátit do politiky, rád ho znovu podpořím, říká poslanec Jiří Štětina. V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, se zamýšlí také nad tím, proč se Úsvitu-NK nedaří oslovit voliče a jak sněmovní volby ovlivní politickou scénu. Dlouze jsme si povídali také o problémech a výzvách našeho zdravotnictví. A nejen o tom...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Politolog Krejčí se s obavami dívá na Západ a varuje: Lidstvu hrozí záhuba, pokud...
Jestliže budou západní země hledat řešení politických problémů ve vývoji nové vojenské techniky, hrozí lidstvu záhuba, varuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Výprask od Johna Boka: Horáčkovy písňové texty jsou maloměšťácké sračky. Ani je nemůžu poslouchat. On na Hrad? To ať je tam radši dál Zeman
„Zeman je stižen hroznou nemocí a to brutálním nesebekritickým egem. Moudrý člověk má být sebekritický a veliký duchem...Michal Horáček? To ne! To už by byl lepší Karel Gott. Horáček ke svým prachům nepřišel poctivou tvrdou prací a talentem, ale tím, že zavedl v této zemi super hazard a okradl spousty blbečků, " uvažuje nad prezidentskou kandidaturou politický aktivista a předseda Spolku Šalamoun John Bok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Premiér nadřadil osobní zájmy nad zájmy země
Osm měsíců před volbami se premiér Sobotka rozhodl odvolat ministra Mládka. Oficiálním důvodem je nezvládnutá komunikace s veřejností v kauze vysokých cen za mobilní datové služby. Narychlo jmenovaný náměstek poslal nespokojené zákazníky do sousedního Polska. Lepší by určitě bylo, kdyby se do Polska poroučeli ministři této vlády, alespoň by možná někdo zastavil devastaci živnostníků, malých a středních podnikatelů a budování fízlovského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hrozba teroristických útoků v Británii je obrovská, varuje protiteroristický právník
Právník Max Hill je jedním z mužů, kteří pracují s protiteroristickými zákony ve Velké Británii. V rozhovoru pro deník Sunday Telegraph varoval, že ostrovní království čelí hrozbě teroristických útoků ve městech, které Britové dobře znají z minulého století. Tehdy však útoky připravovala Irská republikánská armáda (IRA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Asociální politika Marxové, aneb cesta do pekel
Česká televize z obrazovky sype na diváky ničím nepodložené informace, že klesá nezaměstnanost, že roste počet pracovních míst a zaměstnavatelé zoufale čekají na zaměstnance. Roste prý ekonomika, ovšem nenapadá mě z čeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na místopředsedy ANO zbylo sedm adeptů, šéfka asociace krajů ne
Sněm ANO bude čtyři řadové místopředsedy hnutí vybírat ze sedmi kandidátů. Šéfka Asociace krajů a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová se nominace vzdala. Ze seznamu adeptů se odhlásili i poslanci Martin Komárek, Zdeněk Soukup a také dosavadní místopředseda Jan Volný, který rezignoval ze zdravotních důvodů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Syruček varovně k Ukrajině: Ve stínu minských dohod se pohybuje jiný stín, podstatně temnější a neproniknutelnější
ROZHOVOR Minské dohody nejsou dohody nejvyšších současných představitelů a podle toho také jejich výsledky tak vypadají. Na Donbase zklamala i mise OBSE a NATO a Západ dráždí víc a víc Rusko na citlivém podbřišku. Z Ukrajiny se stává tenisák, se kterým se pinká přes imaginární síť nové železné opony. Expert na Rusko, Ukrajinu a Francii, novinářský nestor a autor mnoha knih Milan Syruček v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o rusko-amerických vztazích, které potřebují restart a upozorňuje na kontakty bysnysmenů USA i za dob Lenina až po prezidentování Gorbačova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: ANO by po volbách nemělo skončit v opozici
Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prvním místopředsedou hnutí ANO byl zvolen Faltýnek
Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek zůstal prvním místopředsedou hnutí. V tajných volbách dnes získal 142 z 210 možných hlasů. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ho z této pozice nesesadila, získala na sněmu jen 59 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Luboš Zálom: Tak tohle "přání od srdíčka" se asi Babišovi líbit nebude
Právě v těchto dnech si připomínáme smutné devětašedesáté výročí komunistického převratu v roce 1948. Únorovým pučem začala čtyřicet let dlouhá éra systematického a téměř úplného pošlapávání svobody tohoto národa. A není žádná náhoda, že za jeden z prvních cílů svého frontálního útoku na svobodu si komunisté zvolili malé podnikatele - živnostníky, soukromé zemědělce, řemeslníky, majitele dílen, atd. Protože jak nejlépe ovládnout lidi? Přece tím, že je napřed zbavíte jejich výdělku a postupně je ožebračíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Epidemie chřipky na území ČR odeznívá, nadále ale přetrvávají lokální ohniska
„Podle nejnovějších údajů Státního zdravotního ústavu chřipková epidemie na území ČR i nadále postupně odeznívá. Přetrvávají však epidemická ohniska lokálního charakteru,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Bečvář navštívil příslušníky 4. brigády rychlého nasazení v Žatci
Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář navštívil velitelství 4. brigády rychlého nasazení a 41. mechanizovaný prapor v Žatci. K žateckým vojákům jej doprovodil také velitel Pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NÚLK: Seminář pro tanečníky slováckého verbuňku
Pravidelný seminář pro tanečníky slováckého verbuňku se uskuteční v sobotu 4. března od 9.00 hodin v Růžovém salonku zámku Strážnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Lidé již poznávají, že je sociální politika pro ANO jen frází
Reakce Vojtěcha Filipa na znovuzvolení Andreje Babiše do funkce předsedy ANO 2011
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Výzva vlastníkům k zajištění ochrany lesa
Teplé a suché počasí roku 2016 a pokračující srážkový deficit z let minulých urychlil vývoj podkorního hmyzu na smrku – kůrovců – a umožnil jim extrémně zvýšit jejich početní stavy. Proto se nyní na mnoha místech, především v okrajích lesních porostů, objevují jednotlivé smrky či „kola“ smrků s opadávající kůrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Vláda se vrátí k návrhu změn ve složení legislativní rady
Návrh předkládá ministr a zároveň předseda Legislativní rady vlády Jan Chvojka. Na jednání vlády v pondělí 27. února ministr Chvojka dále předloží šest poslaneckých návrhů zákonů a dva nelegislativní materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Situační zpráva z voleb do L' Elysée
Emanuel Macron se propadá. Na pomoc povolán Francois Bayrou, centristický politik a neúspěšný kandidát minulých prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jihlava: Cvičením pomůžete pacientům s roztroušenou sklerózou
Zacvičit si, protáhnout tělo a ještě podpořit dobrou věc. To všechno dohromady můžete spojit v sobotu 4. března dopoledne v Jihlavě ve Fitness Fitpeople na Bedřichově. Připojit se může každý a dobrovolné vstupné poputuje na nákup rehabilitačních pomůcek pro léčbu roztroušené sklerózy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Z myšlenek republikánského mládežníka
Autorem dnešního textu nejsem já, nýbrž dávám tímto prostor naší (republikánské) mládeži, za kterou promluví její člen a youTuber Adam Stříbný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ANO upravilo stanovy. Babiš posílil své pravomoci
Celostátní sněm ANO na úvod druhého jednacího dne schválil změnu stanov hnutí, a posílil tak pravomoci předsedy. Změna mu mimo jiné umožňuje zasahovat do kandidátek hnutí pro volby na všech úrovních samosprávy. Dosud tuto pravomoc měl pouze výbor hnutí, ve kterém zasedají členové předsednictva a předsedové krajských organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude znovu rozhodovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou příští týden pokračovat v opětovném rozhodování o sporných nových pravidlech pro národní parky, které nedokončili minulé úterý. Mohli by případně schvalovat zavedení předpisů pro zahraniční službu. Do závěrečného kola by sněmovna měla poslat předlohy o možném rychlejším čerpání rodičovského příspěvku a o ohraničení věku odchodu do důchodu nebo novelu stavebního zákona, která má zrychlit povolování důležitých infrastrukturních projektů. Schůze sněmovny pokračuje od úterního odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath: Maturita z matematiky
Sociální demokracie uchopila školství za špatný konec a voliči jí to ve volbách nejspíš spočítají. Jako lékař poslouchám, co mi lidé říkají, třeba o svých dětech.Z desítek, možná stovek rozhovorů jsem pochopil, že asi tak 90 -95% dnešních školáků nenávidí výuku matematiky. ČSSD ztratila schopnost naslouchat lidem a místo toho poslouchá úředníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Tlapa v Lisabonu
Náměstek pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa jedná v Portugalsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s maltským premiérem o aktuálních tématech EU
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setká v úterý 28. února 2017 s předsedou vlády Maltské republiky Josephem Muscatem. Hlavním tématem společného jednání budou aktuální evropské otázky, příprava březnové Evropské rady včetně příprav summitu v Římě, který se uskuteční při příležitosti 60. výročí Římských smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Další facka novinářům z Bílého domu od Donalda Trumpa. Ve dvou větách
Tradiční galavečeře s novináři akreditovanými v Bílém domě se americký prezident Donald Trump nezúčastní. Informoval o tom osobně na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči nebudou muset platit za rozestavěný úsek D3
V rozestavěném úseku dálnice D3 mezi Veselí nad Lužnicí a Bošilcem nebudou řidiči potřebovat dálniční známku. Úsek zůstane bez poplatku do té doby, než bude sloužit plnohodnotně jako dálnice. Ministr dopravy Dan Ťok se na tom dohodl se starostou Veselí nad Lužnicí Ladislavem Sýkorou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Situace, kdy byly přijímány statisíce uprchlíků, se opakovat nebude. Libor Rouček se vrátil z Bavorska a popisuje, co se tam děje
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Pokud se o migrantech v Německu mluví, tak v souvislosti s jejich navrácením,“ říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který přidává i další své postřehy z přednášek v Německu a ve Francii: „Němci v evropské integraci pokračovat chtějí. Jsou na ni zvyklí, protože jim přinesla mír a prosperitu. Je logické, že po odchodu Velké Británie se Německo stane hlavní silou evropské integrace.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vysvětlil, proč je jeho favoritem ve francouzských prezidentských volbách Emmanuel Macron, bývalý ministr financí v Hollandově vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Herman ocení umělce, kteří vzdorovali totalitě
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dnes předá ceny Dáma české kultury a Rytíř české kultury. V rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel tak vyzdvihne umělce, jejichž profesní cesta byla násilně přerušena totalitní mocí či byli kvůli svým mravním postojům perzekvováni a zbavováni občanských práv a svobod. Ceny se budou předávat večer v Divadle na Vinohradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Munici dodá armádě český výrobce
Kolegium ministra obrany souhlasilo s uzavřením smlouvy na nákup malorážové munice od společnosti Sellier&Bellot. Jedná se o rámcovou smlouvu na roky 2017 až 2021 v maximálním finančním objemu 3 miliardy Kč s DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Útok automobilem na dav lidí v Německu má první oběť
První oběť má včerejší útok osobním autem v německém Heidelbergu. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SEI v roce 2016 udělila pokuty za více než 40 milionů korun
Státní energetická inspekce v roce 2016 evidovala 924 kontrol a uložila pokuty v celkové výši přes 40 milionů korun. Pro Státní energetickou inspekci (SEI) byl uplynulý rok především rokem velkých změn. Tou nejzásadnější byla změna kompetencí v kontrolní činnosti, kdy od 1. ledna 2016 soustředí svoji dozorovací činnost především na zákon o hospodaření energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Kauza "tiché" superbakterie
Erika Magdalena Peprná komentuje malou zprávičku, která kupodivu nezplodila palcové titulky v mainstreamu, přestože může znamenat další etapu v boji o záchranu života a zdraví nás všech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konvička (BPP): Jak se liší politika od vědeckého ústavu?
Ozval se mi bývalý student, dlouho jsme se neviděli. Prý v poslední době málo píšu o přírodě a vědě, přitom "můj hlas býval dost zásadní". Měl pravdu v jednom: Postřehy, získané srovnáním těch dvou světů, jsem si dlouho nechával pro sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněm hnutí ANO rozhodne o složení předsednictva
Volba předsednictva bude hlavním bodem dnešního jednání celostátního sněmu hnutí ANO. Očekává se, že se vedení ANO proti předchozímu roku částečně obmění, v sobotu po tom ve svém projevu volal i znovuzvolený předseda Andrej Babiš. Uvedl ale také, že sám nebude dávat najevo, koho by v nejužším vedení hnutí chtěl mít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský má radost z propuštění Petra Jaška
Dnes ve večerních hodinách by měl společně s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem doletět do Prahy ze Súdánu Čech Petr Jašek, kterému Súdánský prezident Umar Bašír udělil milost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Čech Jašek odsouzený v Súdánu byl propuštěn, přiletí se Zaorálkem
Súdánský prezident Umar Bašír nařídil propuštění Čecha Petra Jaška, který byl v zemi odsouzen k mnohaletému trestu vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Připočti ke svému věku 33 let a zamysli se
z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Nestydatost
Už druhý den jsou všechny budovy Národní galerie (NG) pro návštěvníky zavřeny. Důvod: NG dluží přes šest miliónů korun soukromé firmě za ostrahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Ostrava - jubileum, výstavy, dotace
Ostrava slaví 750 let od první písemné zmínky o městě. Ta se objevila v závěti biskupa Bruna ze Schauenburku 29. listopadu 1267 a týká se dnešní Moravské Ostravy, historického středu moravskoslezské metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čety 44. praporu poprvé použily na Šumavě nové útočné pušky
Ve vojenském újezdu v jihočeských Boleticích se od 13. až do 24. února odehrával komplexní polní výcvik 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce. Letos ho ozvláštnily střelby z nových útočných pušek CZ BREN 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Demokraté mají nového předsedu. Chce bojovat proti „noční můře“ jménem Donald Trump
Američtí demokraté si zvolili nového lídra. Stranu povede politický matador a ministr práce v administrativě Baracka Obamy Tom Perez. Slíbil, že se postaví „noční můře“ jménem Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni: Rozzuření imigranti rozpoutali peklo. Obtěžování a krádeže a ...
Třiašedesát rozzuřených imigrantů rozpoutalo peklo na trajektu Tirrenia z Cagliari (Sardínie) do Neapole! Cestující prožili noční můru, v obležení celou noc. Obtěžování a krádeže. Vydrancované kabiny a další zdevastované prostory na lodi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zlepšení vztahů s Německem přineslo i posílení spolupráce
Komentář předsedy vlády k 25. výročí od podpisu Smlouvy mezi Českou a Slovenskou Federativní Republikou a Spolkovou republikou Německo o dobrém sousedství a přátelské spolupráci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál triu Moravec, Babiš a Sobotka. A toto následovalo...
Staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš ironicky okomentoval dnešní Otázky Václava Moravce České televize, kde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík na současného ministra financí Babiše svorně útočili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová: Ústí nad Labem je severočeským Městem pro byznys
Ústecký kraj je v očích zbytku republiky tak trochu zapomenutým regionem. Podle výsledků výzkumu Město pro byznys jde ale o lokalitu, která má co nabídnout. Především podmínky pro podnikatele tady nejsou vůbec špatné. Dokazuje to i centrum severu Čech, Ústí nad Labem, které se pro letošek stalo byznysově nejpřívětivějším městem severočeského regionu a získalo tak titul Město pro byznys Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš si stěžoval na pořad Nory Fridrichové. A velká reakce je tady: Vážený pane ministře...
Spor o bývalého šéfa Jazzové sekce Karla Srpa, který se měl stát šéfem Etické komise Ministerstva obrany, která rozhoduje o příslušnících takzvaného třetího odboje, se dostává do nové dimenze. Případu Srpa, který spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností, se ke konci ledna věnovala ve své publicistické relaci Česká televize a na to konto podal ministr financí Andrej Babiš stížnost Radě České televize. V ní si bere na paškál především historika Miroslava Vodrážku, šéfa Centra pro dokumentaci totalitních režimů. Vodrážka kvůli stížnosti nyní poslal Babišovi otevřený dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Město představí vizi pro pravý břeh Labe
Pardubice již mají rozpracovaný koncept územní studie pro pravý břeh Labe, řešící budoucnost území mezi řekou Labe a sídlištěm Polabiny od mostu kapitána Bartoše po Kunětickou ulici. Atelier momentura, který studii pro město zpracovává, představí 14. března rozpracovaný koncept veřejnosti. Závěry z tohoto veřejného setkání budou použity při dokončení návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministři Brabec a Stropnický byli zvoleni místopředsedy hnutí ANO
Místopředsedy hnutí ANO se dnes nově stali ministři životního prostředí a obrany Richard Brabec a Martin Stropnický. Funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a brněnský primátor Petr Vokřál, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NFA: Machatého progresivní drama Ze soboty na neděli zpět v kinech
Národní filmový archiv do českých kin vrací snímek Ze soboty na neděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Hranice mezi svobodou a nesvobodou je velmi křehká
Ministr kultury uctil statečnost studentů z roku 1948 v rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Krátký: Michal Horáček - radikální akademický striptýz, nebo nechtěné stažení se z kůže?
Dizertačka prezidentského kandidáta Michala Horáčka je jedním z dokumentů veřejně přístupných na jeho webových stránkách. Kromě poutavého prozaického textu a zajímavých akademických úvah přináší i některé nezodpovězené otázky – ať už ohledně míry doslovnosti či naopak fabulace v prozaické složce, případně toho, nakolik Horáček skutečně nasákl herním prostředím a na svět se dívá jeho prizmatem, nebo si z nějakého důvodu dokázal uchovat ať již lidský, antropologický, či jinými důvody své přítomnosti v dané komunitě motivovaný odstup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis premiérovi ČR
Otevřený dopis premiérovi ČR ve věci exekutorských úřadů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek vystoupí na zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vystoupí 28. února 2017 s projevem na 34. řádném zasedání Rady OSN pro lidská práva (RLP), které se koná ve dnech 27. února - 24. března 2017 v Ženevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
První oběti bylo šedesát tři, druhá šla s malými dětmi. Slova Donalda Trumpa o kriminalitě ve Švédsku vypustila znovu do oběhu tato odporná VIDEA
45. prezident USA Donald Trump v sobotu na Floridě sděloval svým příznivcům, co strašlivého se teď děje ve Švédsku. Mnohá média se následně Trumpovi vysmála, protože v posledních pár hodinách se ve Švédsku nestalo vlastně nic. Takže Trump prý „zase šířil fake news“. Jen o pár dnů později se však velké americké deníky podívaly na to, jak to ve Švédsku opravdu vypadá. A jedním z odkazů bylo také video, které se v posledních hodinách opakovaně objevuje na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Utajená nahrávka. Na televizi CNN se provalila velká špína. Už se vyjádřil Trump
Americký konzervativní aktivista a novinář James O’Keefe spustil Project Veritas, v němž se snaží média usvědčit z nepoctivosti. Jako první přišla na paškál americká CNN. O’Keefe má k dispozici 119 hodin nahrávek z roku 2009, z redakce CNN v Atlantě, z nichž je patrné, že televize je zaujatá a nechová se absolutně nezávisle. K dispozici prý je ještě dalších 100 hodin nahrávek, které bude třeba analyzovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chtěl bych vstoupit do KDU-ČSL, ale byl jsem v KSČ a Lidových milicích. Bylo by to na závadu? Ptal se čtenář. Takto mu odpověděl ministr Herman
Z PROFILŮ Na řadu dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz v posledních dnech, odpověděl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD skončí v opozici, myslí si zkušený diplomat
Nad tím, jak asi proběhnou letošní volby v Česku i v Evropě, se na serveru Prvnizpravy.cz zamýšlí bývalý velvyslanec v Rusku Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radioporadna s hostem z Pardubické nemocnice se zaměřila na cukrovku
Diabetes mellitus, laicky cukrovka. To bylo téma pořadu Radioporadna v Českém rozhlasu Pardubice, jehož hostem byl lékař interního oddělení Pardubické nemocnice MUDr. Tomáš Roubíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Škromach: Odvolání Mládka jsem nepochopil, asi měl Sobotka své důvody. Ale na druhou stranu...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Zatím jsem žádné skutečné protikandidáty nezaznamenal,“ říká ohledně případné kandidatury Miloše Zemana na prezidenta i v dalším volebním období Zdeněk Škromach. Vyjádřil se i k nedávnému prezidentově výroku „stovka denně za hospitalizační poplatek nikoho nezabije“. „Zdraví nemá být kšeftem a má být dostupné pro každého bez ohledu na to, jestli na to má nebo nemá,“ míní Škromach. Promluvil i o odvolání Jana Mládka z pozice ministra průmyslu a také o progresivní dani, kterou plánuje ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Budu volit Babiše
Přistihl jsem se při té myšlence a zatrnulo mi. Věděl jsem, co se stane. Až o tom napíšu, pak s každým, kdo si to přečte, přijdu o jednoho přítele. Přijdu o jednoho, deset, sto… Úplně o všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Černí mágové jdou Trumpovi po krku. Zvítězíme?
Petr Hájek upozorňuje na svůj „stručný kapesní kompas roku 2017“, který provede každého, komu není lhostejná divoká současnost, do blízké dramatické budoucnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál triu Moravec, Gazdík a Sobotka. A toto následovalo...
Staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš ironicky okomentoval dnešní Otázky Václava Moravce České televize, kde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík na současného ministra financí Babiše svorně útočili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drásavý příběh ministra Ludvíka na Frekvenci 1: Maminka mrtvých dvojčat málem zešílela...
Moderátor Luboš Xaver Veselý v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 přivítal ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD). Člen vlády se obrátil na Hrad a konstatoval, že poplatky za pobyt v nemocnici, u nichž prezident Miloš Zeman volal po jejich obnovení, vůbec nic neřeší. Na vysvětlenou přidal jeden duši drásající příběh...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: V seriálu Doktoři uvidíte našeho primáře a jeho tým
Česká televize natočila dokusoup s názvem Doktoři, sledující tři špičkové lékaře a jejich týmy při práci. Vedle neurochirurga Vladimíra Beneše a plastického chirurga Bohumila Zálešáka se kamery soustředily na práci našich kardiologů v čele s primářem Petrem Neužilem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Luboš Smrčka: Česká televize a ligový fotbal aneb Co pan Pelta neví!
Přestože jsem v minulosti několikrát deklaroval, že ani zdaleka nepatřím do kategorie zatvrzelých sportovních fanoušků, fotbal mě z pozice ekonoma zajímá. Jedná se o celospolečenský fenomén zasahující do nejvyšších pater politiky. Kluby fungují jako podniky s ročními obraty v řádech stovek milióny eur. A přestože jsou nejbohatší kluby jako FC Barcelona, Real Madrid či Manchester United (v černých číslech hospodaří z klubů nejužší světové špičky pouze Bayern Mnichov), dlouhodobě zadlužené, banky jim nadále půjčují a půjčují...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SFŽP: Semináře o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám
Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci. Poradíme vám, jak na to!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Další rána pro EU? Nizozemí zvažuje setrvání u eura
Nizozemský parlament uprostřed rostoucího skepticismu vůči jednotné evropské měně vede šetření, zda by mohl pohřbít euro. Informoval o tom server Breitbart.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Homola (SPR-RSČ): U nás v Křižanově - 1. díl
Zrušená zastávka rychlíků v Křižanově na trase Praha-Brno a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Vědci objevili soustavu sedmi planet podobných Zemi
Astronomové objevili neobvykle bohatou soustavu planet o velikosti Země s mírnými teplotami ležící jen 40 světelných let od Slunce. S využitím kosmických i pozemních přístrojů, včetně dalekohledu ESO/VLT, se vědcům podařilo pozorovat přechody planet přes disk mateřské hvězdy, kterou je mimořádně chladný červený trpaslík označený jako TRAPPIST-1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští policisté provedli v ulicích bezpečnostní akci Paradox
Od čtvrtka 23. února do páteční půlnoci proběhla v ulicích Prahy 4 a 10 policejní bezpečnostní akce pod názvem „Paradox“. Téměř dvě stovky policistů spolu s několika strážníky městské policie, s kolegy z celní správy a zaměstnanci magistrátu hl. m. Prahy provedli bezpečnostní akci, která byla zaměřená na snížení nápadu trestné činnosti, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, kontroly provozoven se sběrnými surovinami nebo na kontroly, zdali nedochází k pití alkoholu nezletilými a mladistvými osobami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Herman navštívil vernisáž výstavy Svědkové lidskosti
V Emauzském opatství v Praze 2 ministr Herman zhlédl výstavu Svědkové lidskosti s podtitulem Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 – 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oranžový poslanec z výboru pro obranu vyslal varovný vzkaz pro paliče Koránů
ROZHOVOR „Opakovaně jsem kritizoval a kritizuji nejbližší okolí pana prezidenta Zemana, které považuji za bezpečnostní riziko pro něj samotného. A to zejména proto, že Miloše Zemana zneužívají k zachování svých prebend a podnikatelských aktivit,“ nechal se slyšet jeden z nejzkušenějších českých poslanců Antonín Seďa (ČSSD). K budoucím prezidentským volbám pak ještě konstatoval: „Na postu české hlavy státu bych rád viděl ženu, takovou českou Ivetu Radičovou. Nemyslím si totiž, že zase potřebujeme nějakou zemitou osobnost na Hradě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lékaři Krajské zdravotní uspěli v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2016
Přední příčky ve čtenářské anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2016 obsadili lékaři Krajské zdravotní, a. s. Výsledky 6. ročníku byly slavnostně vyhlášeny v polovině února v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stropnický ani po svém úspěchu na sjezdu neoznámil, zda bude bojovat o Hrad
Nově zvolený místopředseda hnutí ANO a ministr obrany Martin Stropnický se nevyjádřil, zda bude kandidovat na prezidenta. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéfové stran tvrdí: ANO směřuje k vůdcovskému řízení
Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodli se na tom šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Potřebujeme spíše lepší nemocnice než obrovskou armádu
Je zajímavé, že obvykle silně prounijní lidovci najednou přicházejí na veřejnost se sdělením, že chtějí (nesporně jako vládní strana prakticky s kýmkoli a v jakékoliv vládě), aby Česká republika do roku 2022 vydávala na obranu dvě procenta HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Eurabia: Biskupové varovali před nezřízenou muslimskou imigrací
Na Konferenci s názvem "Náboženství a migrace" upořádané 21. února v Bratislavě Konferencí biskupů Slovenska a Českou biskupskou konferencí zazněly výzvy k obezřetnosti vůči živelné muslimské imigraci do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MSB Jablonec nad Nisou: Vyhlášení výsledků soutěže mladých sklářů
Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy a vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mladých sklářů Junior Glass Ways 2017, které se bude konat dne 4. března 2017 od 18 hodin v Centru sklářského umění Huť František v Sázavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman vše logicky vysvětlí a názory rádoby intelektuálů se zbortí, udeřil na odpůrce prezidenta Černoch
ROZHOVOR „Také já jsem se před volbou amerického prezidenta zúčastňoval různých debat v médiích a byl jsem vždy za zlého kluka, když jsem tam tvrdil, že náš prezident a Donald Trump mají dost společného v tom, jak se otevřeně vyjadřují k některým palčivým tématům, a že to není vůbec na škodu,“ říká místopředseda hnutí Úsvit–Národní koalice a poslanec Marek Černoch. K možné kandidatuře prezidenta Zemana a k jeho dosavadnímu působení pak doplňuje: „Pan prezident se zapojil do tématu migrace a bylo to jen dobře. Kdyby tuto otázku řešili dejme tomu ti, co se dnes rozhodují o kandidatuře na Hrad, tak bychom se museli potýkat s nepříjemnými problémy, které dnes můžeme pozorovat v Německu či jinde v Evropě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist