Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Aféra OKD je pouze jeden z řady temných stínů, které se za Sobotkou táhnou. Miroslav Grebeníček odhaluje více
ROZHOVOR „ČSSD bude mít vůči Miloši Zemanovi nepochybně jistý blok, pokud budou její politiku určovat Bohuslav Sobotka a jeho poskoci, sponzoři a šíbři kompromitovaní aférami typu Sobotkovy tunelářské privatizace OKD, dokud budou v zákulisí lidé s vysokou nenávistí k Miloši Zemanovi typu neúspěšného a všeho schopného Vladimíra Špidly...,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz poslanec, bývalý předseda komunistů Miroslav Grebeníček. Zamýšlí se nejen nad tím, kdo by měl nebo mohl být příštím prezidentem republiky, ale co by přineslo prolomení bohumínského usnesení pro KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): My si na život s terorismem rozhodně zvykat nebudeme
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průšvih Polčáka má dohru. Nebude kandidovat na sněmu STAN
Europoslanec Stanislav Polčák nebude kvůli kontaktům se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře, kandidovat na březnovém sněmu hnutí STAN na žádnou z volených funkcí. Polčák je nyní jeho místopředsedou. Nechce poškodit dobrou pověst hnutí. Zároveň odmítá, že by kontakty s Redlem jakkoliv ovlivnily jeho politická rozhodnutí. Uvedl to v prohlášení zaslaném ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera srovnal Havla se Zemanem tak, že Němcová mít radost nebude. A vůbec, o dnešním prezidentovi mluvil až tak, jako kdyby...
Mediální cirkus kolem prezidenta nepřestane, dokud bude Miloš Zeman ve funkci. Ale český národ není v oblibě hlavy státu podle senátora za ODS Jaroslava Kubery rozdělen. Kritici jsou jen více slyšet. Domnívá se, že za života Václava Havla byla proti Havlovi větší část lidí, než je nyní proti Zemanovi, který je velký stratég, zkušený politik a každé prohlášení má promyšlené. Sám Kubera se ještě k vlastní kandidatuře na post prezidenta nevyjádřil, počká prý do poslední chvíle. Pro ParlamentníListy.cz ovšem Kubera hovořil o Zemanovi tak, jako kdyby s ním byl spokojen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Co zločinec, to migrant, napsal policista ve Švédsku a trpí za to. A v pátek to bude mít nečekanou dohru v Praze
Demonstraci na podporu švédského policisty Petera Springareho se rozhodla svolat česká expolicistka Petra Lhotáková. „Jedná se o kolegiální podporu švédského kolegy, který svým vyjádřením prolomil ledy policejní korektnosti,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér požádal ministry Chovance a Pelikána o stanovisko ke zprávě o reorganizaci policie
Premiér Sobotka požádal ministry Chovance a Pelikána o stanovisko k usnesení Sněmovny ohledně zprávy vyšetřovací komise k reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit): Nelíbí se mi, že u zákona o pohřebnictví nebyly vzaty v potaz připomínky obcí
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohřebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Nevnímám kariérní řád jako revoluci nebo všelék
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman odvolal Mládka. A do USA s ním poletí... Ne, Sobotka ne
Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček předstoupil na pravidelné tiskové konferenci před novináře. Vyjádřil se k aktuálním tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO No to je síla: Miliony lidí v Rusku šíří rockový klip s Putinem. „Trsá“ v něm i Donald Trump
Na internetovém serveru YouTube se začíná šířit hudební video, ve kterém se společně objevuje ruský prezident Vladimir Putin se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová navrhne zvýšení platů pracovníků ve veřejné sféře
Lidem, kteří pracují v sociálních službách, by se měly od července zvýšit platy. Návrh na zlepšení platových podmínek předloží ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vládě. Změna by se měla týkat například sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách nebo dalších zaměstnanců, kteří zajišťují provozní, technické nebo administrativní práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík má problém: Jeho ,,fantom" vytasil další vážná nařčení. Žene to vysoko
Docent Otakar Jelínek, který působí v Ústavu biofyziky a informatiky při 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, se znovu pustil do teologa Tomáše Halíka. Docent Jelínek už od května 2016 zpochybňuje Halíkovo vzdělání. Nejinak tomu je i tentokrát. Halík prý využil jednu a tutéž odbornou práci k získání hned čtyř různých akademických titulů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Budou se opakovat praktiky ČKP?
Někteří z vás si jistě ještě pamatují, že se mi v roce 2014 podařilo prosadit můj návrh zákona rušící tzv. „příspěvek nepojištěných“ - tedy platbu, kterou Česká kancelář pojistitelů (ČKP) vymáhala za to, když někdo neměl povinné ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mládek by dnes měl skončit jako ministr průmyslu
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) by dnes měl skončit ve vládě. Jeho odvolání navrhl minulý týden premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Miloš Zeman podle něj návrh přijal. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz ČTK nechtěl komentovat, zda prezident už návrh na odvolání Mládka podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina odmítl pozvání Sobotky: Nepřijdu, pane premiére. Ničím byste mě neobohatil
Europoslanec Jaromír Štětina odmítl pozvání premiéra na setkání s českými poslanci Evropského parlamentu. Štětina o tom informoval na svém facebookovém profilu, kde vyvěsil fotokopii dopisu, jímž svou účast odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Štětina opět mimo realitu
Senátor Štětina o sobě dal nedávno vědět svým podpisem dopisu americkému prezidentu Trumpovi, v němž ho spolu s Alexandrem Vondoru a několika dalšími vysloužilými politiky východní a střední Evropy varoval před prezidentem Putinem. Nyní před Ruskem varoval nikoliv prezidenty cizích států, ale účastníky semináře Zločiny komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pětimilionová pokuta pro Templářské sklepy Čejkovice platí
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo, kterou mu v roce 2011 uložila Státní zemědělská a potravinářská inspekce za porušení zákona č. 321/2004 Sb., o vinohradnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Okamurou (SPD)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ostrahu Národní galerie v Praze odteď zajistí přední poskytovatelé bezpečnostních služeb
Od úterý 28. února 2017 budou budovy a expozice Národní galerie v Praze střežit společnosti G4S a Indus, které patří mezi přední poskytovatele bezpečnostních služeb. Stane se tak na základě pečlivého průzkumu trhu v rámci tzv. jednacího řízení bez uveřejnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov dosáhla historicky nejlepšího týdenního podílu sledovanosti ve výši 8,61 %
Televizní skupina Barrandov potvrdila, že i nadále pokračuje ve svém růstu. Před zahájením jarního programového schématu, které přinese mnoho zajímavých novinek, dosáhla rekordního celotýdenního podílu sledovanosti ve výši 8,61 %, což je dosavadní nejlepší výsledek v její historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti ke schválení CETA Evropským parlamentem
Předminulý týden přes protesty desetitisíců občanů schválil Evropský parlament kontroverzní úmluvu CETA (Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou a EU a jejími členskými státy), která je rámcovou dohodou o liberalizaci vzájemného obchodu a ochraně investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šaškárna, ostuda, alkohol. Drsné sesazování hejtmana Košty, který se přirovnal k... No, neuhodnete
Oto Košta. Muž, kterého včera odstavila vlastní strana z postu hejtmana Olomouckého kraje. Dovedl hnutí ANO k vítězství ve volbách, ale nyní je vše jinak. „Mají to secvičené jako u doktorky Milady Horákové. Ale popravit bez odporu se nenechám,“ nechal se slyšet Oto Košta před hlasováním. Reportáž přináší MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fanoušci Slavie nemohli na mostě v centru Prahy odpalovat pyrotechniku – policie proti nim zasáhla oprávněně
Nejvyšší správní soud, podobně jako předtím Městský soud v Praze, posvětil zákrok policie proti průvodu fanoušků fotbalového klubu Slavia Praha na Čechově mostě v Praze dne 14. 4. 2014. Soud především zdůraznil, že fanoušci nesměli odpalovat na mostě pyrotechniku. Jednak tím vážně narušovali veřejný pořádek v daném místě (na rušné komunikaci v historickém centru Prahy), jednak to zakazovala i pražská městská vyhláška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Čiňte pokání a věřte evangeliu - Diagnóza doby, část 1
Tento rok 2017 je historický nejen tím, že je 100. výročí výzvy Bohorodičky z Fatimy k pokání (i 100 let od revoluce v Rusku), ale je i 300. výročí založení polotajné satanské organizace. Jejím cílem je zničení všech morálních hodnot a nastolení globální satanizace lidstva – autogenocida na zemi a peklo po smrti. Dnes tato organizace tvoří dokonce jednotu s apostatickým Vatikánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vlado Matuška: Ani tatíček, ani Habsburk, ale igelit
Brno, Komenského náměstí....Masaryk se díval na rohlík v igelitu. Hezky z výšky morální autority sledoval nezaměstnané ruce, které mačkaly gumu pečiva. Garikův pohled cítil přes svá ramena parazita. Tatíček – vysekaná osobnost na piedestalu, a dole, hluboko pod ním, synek, co neoral. Nepracoval ani málo, ani kolečko mu nechybí. Ruce se mu nepolámaly, přesto drží rohlík, na který nemá chuť. Nemá chuť držet nevábné jídlo celou cestu vlakem. Brno – Letovice. Vyhodil by…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České Budějovice tradičně zahajují běžecký seriál RunTour
Oblíbený běh v historickém centru Českých Budějovic odstartuje 8.4.2017 další ročník běžeckého seriálu RunTour. Do startu závodu nezbývají ani dva měsíce a už je vyprodáno přes polovinu míst. A právě kvůli velkému zájmu navýšili pořadatelé celkovou kapacitu na 1500 závodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tady není multikulturní země. To neřekl Miloš Zeman, ale jiná hlava státu Evropy. Dokonce korunovaná
Nad situací v Dánsku, které čelí silné imigrační vlně, se na webu Institutu Václava Klause zamýšlí jeho čerstvá posila, bývalý hlavní hradní protokolář Jindřich Forejt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ubližujete černochům! Máte povinnost bránit imigranty. V Německu se to prý začíná hodně otáčet
Německo. Ministerstvo vnitra zveřejnilo statistiky, které sledují útoky rodilých Němců na migranty. Jak uvádí britský deník Financial Times, v loňském roce docházelo průměrně k deseti takovým útokům denně. OSN navíc došla k názoru, že Němci diskriminují přistěhovalce afrického původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká bída: Špatná auta, špatné byty, malé platy, drahé jídlo. 90 procent chudých. No a Německo...
„Jsou Češi chudí, anebo třou bídu?“ ptá se server Britské listy. Všímají si totiž komentáře Pavla Erbena, jenž jej připojil k statistickým údajům Eurostatu. Zde vyšlo najevo, že Česko má nejmenší míru chudoby ve všech zemích obyvatelstva a nejmenší příjmové rozdíly obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francouzští poslanci chtějí uznání Státu Palestina
Francouzský týdeník Journal du dimanche o víkendu zveřejnil dopis 150 poslanců Národního shromáždění prezidentu Francois Hollandovi s žádostí, aby do konce svého prezidentského mandátu uznal Stát Palestina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj vybral mediátora sporu mezi vedením a odbory zdravotnické záchranné služby
Vedení kraje včera dopoledne vybralo ze čtyř nabídek mediátora sporu mezi vedením ZZS JMK a odbory. K původnímu návrhu kraje přibyly minulý týden po schůzce hejtmana Bohumila Šimka se zástupci odborů ještě další tři návrhy odborářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klaus mladší: Vezl mě taxikář a řekl, že mě bude volit. Pak paní v restauraci. Pak vyšel pán z baráku a řekl, že mě bude volit
ODS bude chtít zrušit EET i kontrolní hlášení DPH. Bude chtít hájit zájmy těch, kteří pracují a platí daně, uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Lidovky.cz, Václav Klaus mladší. Ten je trojkou pražské kandidátky ODS. Prozradil také, jakého volebního výsledku by ODS měla dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ve které části Prahy vznikl připojený snímek?
Odpovím hned, že se zrodil v Nuslích, kdy jsem trochu vystoupal do stráně, abych v roce 1973 odtud vyfotografoval most, který tehdy nesl jméno dělnického vůdce Klementa Gottwalda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pokus o znásilnění a násilná loupež. Migranti zase úřadovali
Německé soudy měly v uplynulých dnech opět napilno a řešily trestnou činnost páchanou migranty ze zemí třetího světa. Jeden z nich stanul před soudem kvůli pokusu o znásilnění, další dva se účastnili násilné loupeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Boj o Prahu: ODS vsadí na Černochovou či Klause mladšího, TOP 09 na knížecího doyena
"Jsme schopni vedle sebe poskládat lidi s různou politickou a životní zkušeností, s liberálními i konzervativními důrazy," pochvaloval si šéf ODS.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Dnes byla vláda a zase udělali dvojkoalici proti nám... Faltýnek mě od politiky odrazoval a měl pravdu, rozjel se Babiš na ČT
Hnutí ANO má za sebou volební sjezd. Staronovým šéfem uskupení se stal Andrej Babiš. Delegáty oslovil svou vizí budoucího Česka. Chce prý naši zemi „udělat opět velkou“. V pondělních Událostech, komentářích České televize si nikoli poprvé stěžoval, že do něj všichni kopou, každý na něj útočí a političtí matadoři se domlouvají proti Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení) k okleštění registru smluv: Plýtvání veřejných prostředků bude zase pokračovat
Nová prokorupční koalice ČSSD, ODS, KSČM a KDU-ČSL v parlamentu pokosila registr smluv takovým způsobem, že kůrovec na Šumavě bledne závistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou jednat o kariéře učitelů i o pohřebnictví
Poslanci dnes budou pokračovat v debatě o zavedení kariérního řádu učitelů a o zpřísnění podmínek podnikání v pohřebnictví. Ve druhém čtení je rovněž novela stavebního zákona, která má zrychlit povolování důležitých infrastrukturních projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Novela služebního zákona, aneb předvolební populismus ministra Chovance
Ministr vnitra Chovanec představil v minulém týdnu v Poslanecké sněmovně návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Střelba při projevu francouzského prezidenta Hollanda. Dva zranění
Končící francouzský prezident Francois Hollande zažil perné chvilky. Během jeho projevu se ozvala střelba. Pálil policejní ostřelovač. Zranil dva lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Odliv kapitálu z daňových rájů má na svědomí Nizozemí
Do základního kapitálu českých firem podnikatelé investovali 2,65 bilionů korun, z toho 14 procent, tj. 377 miliard korun, pochází od subjektů, které mají registrované sídlo v daňovém ráji. Mezi lety 2015 a 2016 klesl objem kapitálu uspaného v základním jmění tuzemských společností téměř o 40 miliard korun a v rámci tuzemské podnikatelské základny klesl podíl firem s vlastníkem z daňového ráje z 3,1 procent na 2,9 procent. Důvodem tohoto masivního odlivu je především vyřazování, dříve oblíbeného, Nizozemí z holdingových struktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Z Česka nám hrozí „ostrá odveta“, varuje ruské ministerstvo obrany
Kvůli liknavému přístupu ruských úřadů k vybudování pomníku československým legionářům v Samaře může Česká republika přistoupit k „ostré odvetě“, jež může zasáhnout ruské vojenské památníky v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Megafon upozorní na aktuální nebezpečí a hrozby
Nový projekt, který se zaměří na jednotlivá opatření v oblasti prevence kriminality, připravil Olomoucký kraj. Prostřednictvím stránky s názvem „Megafon – více než jen bezpečnost“, kterou zřídí na facebooku, chce podnítit zájem obyvatel regionu o tuto problematiku a zároveň zvýšit prestiž prevence kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Využití možná stále platných zákonů
Okolo roku 1780 dle zákona Josefa II bylo uzákoněno: úředník, kterému bylo prokázáno přijetí úplatku, byl na hodinu propuštěn a ztrácel nárok na penzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje přípravu na modernizaci D1
Vzhledem k zlepšujícímu se počasí mohla být zahájena příprava na letošní modernizaci dálnice D1. Zhotovitel během uplynulého víkendu osadil nosníky nového dálničního nadjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Chceme být nadějí pro všechny lidi, kteří chtějí žít ve svobodě
Oblíbená starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová, předseda pražské ODS Filip Humplík a bývalý ředitel sítě gymnázií PORG Václav Klaus ml., to je první trojice kandidátní listiny občanských demokratů v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky odvolal ministra
Prezident republiky Miloš Zeman odvolal podle čl. 74 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, na návrh předsedy vlády ke dni 28. února 2017 Jana Mládka z funkce ministra pověřeného řízením Ministerstva průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dluhoslav Kalousek, zločinci... Vzkazy ze záhrobí a svědectví o Janotovi, který se zabil kvůli exekutorům. A výzva nakonec
Je to týden od chvíle, kdy Jaroslav Janota z Napajedel napsal svůj poslední blog na serveru iDnes.cz a následně skočil z balkonu ze sedmého patra. Zabil se. Janota měl v nejbližší době nastoupit trest vězení za to, že v lednu 2016 střílel na exekutory. Vyšetřovatelé jeho čin vyhodnotili jako pokus o vraždu. On se vždy obhajoval tím, že na exekutory nemířil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jsem rád, že iniciativy Ministerstva zemědělství se po dvou letech chopili lídři Visegrádské skupiny
Ministr zemědělství Marian Jurečka uvítal nadcházející mimořádné jednání premiérů skupiny Visegrádské skupiny (V4) v Polsku. Těší ho, že díky dvouletému úsilí pracovníků Ministerstva zemědělství se tohoto problému chopili i další lídři (V4).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ve zprávě McLarena nejsou důkazy o vině ruských sportovců
Světová antidopingová agentura (WADA) uznala, že v referátu nezávislé komise této organizace pod vedením Richarda McLarena je nedostatek důkazů podílu ruských sportovců na porušení antidopingových pravidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To bude řevu: Donald J. Trump zase vypráskal média. V novinách, které tradiční novináři nenávidí. Setřel i Oscary a odhalil podvod v partaji Hillary
Donald Trump poskytl přímo v Oválné pracovně Bílého domu exkluzivní rozhovor serveru Breitbart News, který založil jeho poradce Stephen Bannon. 45. prezident Spojených států tradičně kritizoval média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají MHD, přírodní památku i náplavky
Pražští radní by dnes měli projednat vyhodnocení plnění objednávky na provoz MHD u dopravního podniku (DPP) ve 3. čtvrtletí 2016. Úspora byla necelých 47 milionů korun oproti původnímu plánu. Na programu jednání je rovněž úprava hranic přírodní památky Komořanské a modřanské tůně, revitalizace náplavek nebo koncepční studie opravy Táborské ulice v Nuslích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kam se poděl náš normální svět?
Musím se přiznat, že jsem čím dál častěji otráven z toho, kam se začíná ubírat náš svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zase ten oběd: Babišovy noviny na titulní straně opět koupou Sobotku za jeho přítele
Oběd, který jste měli 6. září loňského roku, si asi těžko pamatujete. Jiné to však je u předsedy pražského vrchního soudu Jaroslava Bureše a premiérova přítele, právníka Radka Pokorného. Oběd z tohoto dne ještě dnes řeší Lidové noviny, deník vlastněný Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: nepodporujeme rozpočet, ke kterému není demokratická diskuze
Je nepřijatelné, aby rozpočet byl představen až ve chvíli, kdy o něm již nelze diskutovat a cokoliv navrhovat, říkají zastupitelé za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rozbít hubu. Zalezte. Wollner, další... Rozeběhla se proti činovníkům ČT žena, kterou oni nesnášejí
ROZHOVOR „Andrej Babiš se nechová k redaktorům České televize jinak, než jak ho známe z běžného osočování kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv,“ kroutí hlavou nad tím, proč vlastně vyvolalo poprask vyjádření vicepremiéra o „zkorumpované pakáži“, šéfredaktorka serveru Virtually a místopředsedkyně Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů Jana Dědečková. Vyjadřuje se také k Černé knize České televize, kterou před časem pokřtil prezident Miloš Zeman. Sama odmítá, že by byl Zeman vůči veřejnoprávním médiím přehnaně kritický. „Zprávu o prezidentovi dají v ČT jen v případě, že ho mohou zesměšnit, ponížit nebo se mu vysmát,“ podotýká Dědečková. A setřela i kvalitu RRTV: „Domnívám se, že Rada pro televizní vysílání chrápe a neplní své povinnosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rakouský ministr zahraničí navrhl reformu EU. Možná se inspiroval Trumpem
Mladý rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz předestřel představu o významné reformě EU. Informuje o tom server rakouské agentury APA. Třicetiletý šéf rakouské diplomacie na jedné straně chce vnést do EU více demokracie a na straně druhé navrhuje významné zeštíhlení Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rathovo dědictví, krachující středočeské nemocnice
Koalice ČSSD a KSČM přivedla v největším kraji České republiky zdejší zdravotnictví málem ke kolapsu. Zdejší nemocnice mají ztrátu 300 milionů korun. To by mělo varovat před spoluprací obou stran na vládní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vědci: Nová technologie zlevní výrobu lékařských pomůcek
Vědci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze přišli na nový způsob výroby lékařských stentů. Stenty se v medicíně používají pro zprůchodňování tělních trubic a jejich příprava pomocí dosavadní technologie je poměrně náročná. Své poznatky docent Pavel Novák a inženýr Pavel Salvetr publikovali a nyní se chystají oslovit výrobní firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda Rady seniorů vše sleduje a varuje politiky: Budeme důchodcům před volbami říkat...
ROZHOVOR „Žádná sláva. Mizerné penze.“ Přesto předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes slíbil, že nebude vládě nadávat, pokud dojde k prosazení nového schématu valorizace penzí a bude schválen aktuální zákon o sociálním bydlení v podobě, která bude zahrnovat jejich požadavky. Předseda Pernes si v žádném případě nedělá legraci a politikům jasně vzkazuje, že si hlídá a také bude dál pečlivě sledovat, jak hájí zájmy seniorské populace. Šetřit je evidentně nebude a nepokrytě připomíná i blížící se volby. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jasně sděluje, co všechno dnes seniorům chybí a že se tahle vláda ve snaze jim pomáhat zrovna nepřetrhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Velká vlastenecká koalice se rozpadla těsně před podpisem. Co bude dál?
Co bude dál? A jak je to se SPD Tomia Okamury?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Kdybych byl extrémista, tak řeknu - zrušte volby
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohřebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Praha: Zítra se koná pravidelná zkouška sirén
Ve středu 1. března 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozpočet miliardářů USA
D. Trump se podle všeho hodlá silně věnovat sestavě nového státního rozpočtu USA na příští rok, do kterého budou promítnuty některé významné záměry zveřejněné v době Trumpovy volební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na přerozdělování uprchlíků máme zcela opačné názory, prozradil Sobotka po schůzce s maltským premiérem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes se svým maltským protějškem Josephem Muscatem v Praze probírali chystaný odchod Velké Británie z Evropské unie, budoucnost Unie či její březnový summit v Římě. Sobotka upozornil i na čtvrteční jednání předsedů vlád Visegrádské čtyřky (V4 – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) ohledně rozdílné kvality potravin v některých zemích Unie. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To už bych je zabil! Bubílková si proti sobě posadila Udženiju a předala jí drsný vzkaz
Zuzana Bubílková v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls zpovídala první místopředsedkyni ODS Alexandru Udženiju. Dáma přiznala, že ODS se potácela na hraně volitelnosti a dnes už si nemůže dovolit neplnit sliby dané voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozsáhlé zdražování potravin. Do věci se vložil Andrej Babiš. Toto řekl pro PL
"Ceny potravin jsou v ČR na nízké úrovni, rostou ceny vstupů v zahraničí, včetně cen ropy, roli hraje i rostoucí kupní síla obyvatelstva," vysvětluje pro ParlamentníListy.cz, proč se zvyšují ceny potravin, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Ohledně růstu cen ve stravování a ubytování jde podle něj mimo jiné také o možnost zdražit a připsat to na vrub zavedení EET, ačkoliv došlo u jídla a nealko nápojů ke snížení DPH z 21 na 15 %. Ekonomové letos očekávají zvýšení cen potravin o tři procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Odbory se bojí špatného vztahu mezi jednotlivými kategoriemi učitelů
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jarmila Palatá a Věra Marušiaková: Nejstarší litografická dílna s unikátní technologií před zničením?
Místo, kde tvořili velikáni českého výtvarného umění, a které přežilo fašistický i komunistický režim, má nyní zaniknout z rozhodnutí MČ Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Už jsou známi zhotovitelé pro Hostivař a rekonstrukci Negrelliho viaduktu
Hodnotící komise po posouzení kvalifikace vyhodnotily všechny podané nabídky, žádný z uchazečů nebyl vyloučen, a vybraly vítězné nabídky na realizaci významných stavebních akcí pražského železničního uzlu, a to konkrétně pro optimalizaci traťového úseku Praha-Hostivař – Praha hl. n. a rekonstrukci Negrelliho viaduktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Konkurence ráda líčí Babiše jako člověka, který žere hlavy dětem, říká Zlatuška
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zpovídal Jan Moláček poslance za hnutí ANO Jiřího Zlatušku. Ptal se ho na víkendový sněm hnutí ANO. Dozvěděl se následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Zavádění celních bariér mi připadá jako návrat do dávné minulosti
Komentář k HDP v USA za čtvrtý kvartál:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Několikaletý boj s úřady skončil odškodněním
Téměř sedm let bojoval muž z Prahy proti sankčnímu vyřazení z evidence úřadu práce. Poslední čtyři roky bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí zcela nečinné a ani přes urgence nevydalo v jeho záležitosti rozhodnutí. Nyní mu za to přiznalo alespoň odškodnění ve výši 66 000 Kč jako zadostiučinění za nemajetkovou újmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Postupná komercionalizace ČT! Pořady jako Atlet rok, osoby ze soukromého byznysu, skrytá reklama... Mladý umělec udeřil
ROZHOVOR Do angažovaného umění se v i současné době s chutí pouštějí populární umělci. Blížíme se tak k současnému Rusku, kdy oligarchové nastavují úroveň kultury jako odměnu Kremlu za to, čím jsou? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mladý grafik Vilém Robstöck vysvětluje, co se stalo nejen s českým undergroundem, ale i satirou a noblesní zábavou. Dotýká se také podle něj úděsné komercionalizace veřejnoprávní České televize a uvádí příklady z praxe, proč to s finanční podporou mladých talentů není až tak růžové, protože komercionalizace a mainstream „řádí“ i v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poskok Fiala od Okamury. Proti-babišovská skupina ostře o poslanci "takzvané" přímé demokracie
ODS, Úsvit přímé demokracie a konečně Svoboda a přímá demokracie, to jsou placené štace poslance Radima Fialy. Podle Facebooku by se ovšem mohl směle přidat i k hnutí ANO. Proč? Důvodem je jeho hlasování o odvolání někdejšího hejtmana Olomouckého kraje Oto Košty (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Diskuse o Ústavě
Žijeme v období překotných změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Právě z nudy mohou přicházet nápady na velice negativní věci
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci budou likvidovat padělky
V úterý 7. března budou ruzyňští celníci likvidovat v prostorech specializované firmy v Praze 10 - Malešicích padělky, které byly zabaveny na Letišti Václava Havla v Praze v září 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michaela Julišová: Postfaktická liberální levice
Žijeme v postfaktickém systému. Tedy ve společnosti, kdy objektivní fakta mají menší vliv na utváření veřejného mínění než domněnky a emoce. Z čehož vyplývá zcela bizarní situace, kdy domněnky a zbožná přání mají stejnou nebo dokonce vyšší hodnotu, než konkrétní argumenty podpořené ozdrojovanými fakty!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán přednesl plamenný projev: Žádnou levnou pracovní sílu ze zahraničí. Zachovejme etnickou homogenitu!
Maďarský premiér Viktor Orbán dnes vystoupil na sněmu Maďarské komory průmyslu a obchodu a varoval podnikatele před přijímáním levné pracovní síly ze zahraničí. Maďarsko by si podle názoru předsedy vlády mělo zachovat etnickou homogenitu. Jeho slova přinesl server hvg.hu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trestní stíhání exšéfa Hradní stráže Prskavce bylo zastaveno
Státní zástupkyně podmíněně zastavila trestní stíhání bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce. Vyšetřován byl kvůli podezření z podvodu. Státní zástupkyně pro Prahu 6 Jindra Janáčová ČTK přímo nesdělila, že rozhodnutí se týká Prskavce, vyplývá to ale z kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jasný hlas ze sněmovny: Pro Ukrajinu by byla nejlepší finlandizace. Žádné peníze tam neposílat
ROZHOVOR „Ukrajina nemá žádnou šanci o své budoucnosti rozhodnout,“ domnívá se nezařazený poslanec Milan Šarapatka. Důvodem je podle něj skutečnost, že Ukrajina je střetem zájmů Ruska a Spojených států. V celé situaci hraje smutnou roli Evropská unie, která bude nakonec platit. Ukrajina musí brát na vědomí zájmy Ruska a představa odstřižení je prý nereálná. Rusko by to nikdy nedopustilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Musílek: Krystalické elitářství potřebuje duch komunismu
Polemika s Pavlem Šafrem, vydavatelem Svobodného fóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Armáda plánuje obměnu 700 terénních vozů, zkoumá trh
Česká armáda předběžně plánuje kolem roku 2020 výměnu asi 700 terénních aut. Nová vozidla mají nahradit především staré vozy UAZ a dosluhující Land Rovery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dětské seriály na Déčku nyní v angličtině či francouzštině
Česká televize začala vysílat zahraniční dětské pořady v původním znění. Díky duálnímu zvuku si tak nyní mohou rodiče vybrat, zda svým dětem pustí oblíbené pořady v češtině, angličtině nebo třeba francouzštině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč zpoplatnění igelitových tašek povede ke zhoršení životního prostředí
ANALÝZA. Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o odpadech, která ukládá prodejcům zpoplatnit plastové tašky, do nichž si zákazníci ukládají své nákupy. Cílem opatření je snížit jejich spotřebu. „Je to ukázkou líbivého boje se symboly, který ale nemá s ochranou životního prostředí nic společného a naopak povede k jeho zhoršení,“ píše ve své analýze pro HlídacíPes.org Aleš Rozehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Luzarem (KSČM)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Učitelé odcházejí z jednoduchého důvodu - neuživí svou vlastní rodinu
Projev na 55. schůzi sněmovny 28. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Na Ukrajině začala platit plná cenzura
Témat, která hýbou současnou Ukrajinou a nejsou Kyjevu nejpříjemnější, je hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Cestovní ruch přinesl ekonomice 250 miliard korun
Cestovní ruch je nedílnou součástí českého hospodářství. V roce 2015 tvořil 2,8 % hrubého domácího produktu a pracovalo v něm 228 tisíc osob. Celkový objem výdajů za cestovní ruch na našem území dosáhl 250 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Americký deník, který Donald Trump označil za největší zlo, rozjel tuto akci
Pravda je dnes důležitější než kdy dřív, hlásá americký deník v nové kampani, jejíž obrysy představil na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dvousložková cena teplo nezdražila aneb Tuhá zima bez větších výdajů
Jakkoliv se mohlo zdát, že následující roky půjdou v režimu teplejšího počastí, jako tomu bylo v uplynulých třech letech, letošní leden nám připomněl, že zima stále existuje. Leden 2017 byl na území ČR teplotně podnormální, kdy průměrná měsíční teplota činila -5,6°C. Chladnější leden než letos byl naposledy zaznamenán v roce 2006.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Vraťme obor praktického lékařství pro děti a dorost do zákona o vzdělávání
Poslanecká sněmovna na svém nedávném zasedání potvrdila změny ve vzdělávání lékařů. Přijetím novely o získávání způsobilosti zanikl samostatný základní specializační obor praktického lékařství pro děti a dorost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Opakované odhalení neošetřených palet při vývozu do USA může vést k jejich automatickému odmítnutí
Dřevěné obaly používané k vývozu zboží do USA jsou stále pod drobnohledem. Vývozci zboží do USA se potýkají s problémy ze strany kontrolních orgánů USA, které zásilky vracejí s odůvodněním, že nesplňují dovozní fytosanitární požadavky USA. Týká se zejména zásilek pro automobilový průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Utajená zpráva německé rozvědky - šest miliónů imigrantů před branami. Nejzaostalejší a nejnásilnější kultura přichází
To, že Evropu navzdory optimistickým předpovědím o uklidňující se situaci, jimiž nás zásobují média hlavního proudu, čekají krušné časy, je jasné stále většímu počtu obyvatel starého kontinentu. Minulý týden byla slova o tom, že to nejhorší má Evropa ještě před sebou, potvrzena i z míst nejpovolanějších. Tedy z tajných služeb, které mají na celém gigantickém experimentu svůj nezanedbatelný podíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Berlín: Někdo chrstnul ženě kyselinu do obličeje. A že byl útok autem náhoda? Nezdá se...
Jen těžko uvěřitelné útoky se odehrávají v Německu. Dosud neznámý útočník nastříkal v noci na úterý 27leté ženě kyselinu do tváře. K incidentu došlo v Berlíně ve čtvrti Friedrichshain. A nešlo o první útok. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Blíženci
Na pohled jsou jako noc a den. Američan mluví jak mu zobák narostl a má pověst sukničkáře. Francouz mluví vybraně a celý život miluje jednu ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žádné důkazy o propojení Donalda Trumpa s tajnými službami Ruska, sdělili v USA
Trumpovi lidé měli během prezidentské kampaně být v kontaktu s ruskými tajnými službami. Americké zpravodajské služby však dosud nepředložily žádné důkazy, které by toto prokazovaly. Píše to server Novinky.cz na základě slov předsedy výboru Sněmovny reprezentantů pro tajné služby Devina Nunese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Některé potravinové banky vůbec neměly chladicí zařízení
inisterstvo zemědělství vyhlašuje letošní pravidla pro příjem žádostí na podporu potravinových bank humanitárních organizací. Jejich cílem je snížit plýtvání potravinami a rozdělit jídlo lidem na hranici hmotné nouze. Letos můžou potravinové banky získat celkem 30 milionů korun. Stejnou částku měly k dispozici loni, kdy program Ministerstvo zahájilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost obce Vážany nad Litavou
Nejvyšší správní soud v únoru zamítl kasační stížnost obce Vážany nad Litavou ve věci nařízeného odstranění terénních úprav bývalé motokrosové dráhy, resp. nepovolené navážky půdy, suti a jiného stavebního odpadu, která se živelně sesouvá na okolní pozemky a ohrožuje obcí vybudovanou nádrž proti povodním. Ve věci předtím vydal předběžné opatření, jímž do ukončení řízení před Nejvyšším správním soudem zakázal vlastníku areálu, spolku SVS Delta Racing Team, pokračovat v dalším navážení materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ovládnutí západní Evropy islámem je jen otázka času, oficiálně to podporuje EU. Je na nás, zda se tomu ubráníme my. USA stvořily Islámský stát. A Trump... Znalec Blízkého východu promlouvá
ROZHOVOR Podnikatel, předseda Českého spolku přátel Izraele a znalec Blízkého východu Zbyněk Passer říká, že lze doložit, že se část peněz evropských daňových poplatníků mění na podporu a propagaci státního terorismu a šíření nenávisti. Dle něho bychom se Izraelem měli inspirovat v povinné vojenské službě a zavést ji i pro ženy. Měli bychom sami chránit české hranice. Převzetí západní Evropy islámem je jen otázkou času a islamizaci podporuje EU. USA stvořily Islámský stát a Bush je válečný zločinec. Trumpovy šance jsou malé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Víc než polovina Čechů chce být nestranná mezi Západem a Ruskem, píše americký novinář. A vydává se po stopách vlivu Ruska v Praze
Praha je centrem pro vysílání západního vlivu do Ruska, stejně tak je ovšem sama vysoce náchylná ruským vlivům, píše americký novinář Benjamin Cunningham pro Handelsblatt Global.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Projekt Antifetfest zapadá do protidrogové politiky našeho města
Poslední měsíc zbývá žákům pražských základních a středních škol, aby vytvořili filmový snímek s námětem rizikového chování a přihlásili se do jubilejního 10. ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest. Soutěž pořádá hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi. Přihlášky a filmové snímky v rozsahu maximálně deseti minut přijímají protidrogoví koordinátoři jednotlivých městských částí hl. m. Prahy do 31. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Demokracie je ve své podstatě jen pojmem a ohlupuje lidi
Svébytnost, integrita a hrdost země České byla našimi předky budována po staletí a stála mnoho tisíc lidských životů. Kolik krve bylo dříve prolito za svobodu a samostatnost Československa a co máme dnes? Rozprodanou, rozkradenou a vydrancovanou zem. Od doby, kdy k nám jistý Havel přivedl největší vyžírky a parazity uběhlo již 26 let. Tento lidský odpad a morální bahno uchvátily naši zem a vysávají ji doposud. Toto bahno se smísilo s odpadlíky nosících stranické knížky dříve KSČ a dnes nosících barvy ČSSD, TOP a dalších. Vidět je za nimi jen spoušť a zlomený národ, který stále nemůže sebrat síly k vyjádření odporu. Národ hledá naději v politických stranách a nových lidech a také v demokracii. Dle mého názoru jde o jednu ze zásadních chyb a omylů národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská komise selhala v boji proti plýtvání potravinami
Evropská unie ročně investuje stovky milionů eur do rozvojové pomoci, boji proti hladu a boji za fair trade praxi po celém světě, ale tak zásadní téma jako je plýtvání potravinami, které je spouštěčem těchto problémů, nemá na agendě Komise zakotveno své místo. Takto alespoň debatovali v pondělí odpoledne poslanci Evropského parlamentu během jednání Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krajská tripartita nejen o školství či dopravě. Hlavním tématem byla zaměstnanost v regionu
V sále Rady Pardubického kraje se v pondělí odpoledne za účasti zástupců kraje, zaměstnavatelů a odborů uskutečnilo tradiční jednání krajské tripartity. Mezi témata patřila především problematika nezaměstnanosti v regionu, ale také aktuální záležitosti spojené s explozí v Poličce či záležitosti středního školství v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Přišel čas, aby Trump vytáhnul alespoň nějakého králíka z klobouku
Nastal čas, aby nový americký prezident vyložil karty na stůl. Donald Trump jde poprvé promluvit do Kongresu. Všeobecně se očekává, že jeho fantastické daňové a výdajové plány budou konečně odtajněny. Ne, že bychom se dnes večer měli dočkat úplných detailů, nicméně základy, které budou silně spoluovlivňovat budoucí rozpočty USA, by měly být položeny. Na co by si trhy, podniky a investoři z Evropy měli dát pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Demokraté z ANO
Andrej Babiš si na kongresu své politické strany ANO prosadil, že napříště bude moci dělat škrty, a vlastně rozsáhlé korekce, ba můžeme říci sestavy volebních kandidátek ANO pro volby do poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Starostové v Pardubickém kraji: Dekrety na byt nejde jen tak rozdávat, je třeba podporovat zaměstnanost
Lidem, kteří nechtějí pracovat, by se jen tak neměly rozdávat dekrety na byt. I to zaznělo na Krajském setkání v Pardubickém kraji, které uspořádal Svaz měst a obcí ČR. Starostové na něm debatovali nejen o sociálním bydlení, ale také o podpoře zaměstnanosti včetně veřejně prospěšných prací či nutnosti zabránit vylidňování venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
České očurání EET: Babiši, z hospody si uděláme klubovnu a ty nám budeš moct leda...
Řada klasických hospod na vesnicích i ve městech se proměňuje na tzv. klubové pivnice. Na ně se totiž nevztahuje elektronická evidence tržeb ani zákaz kouření, který začne platit letos v květnu. Jen Klub labužnických pohodářů má přes 7000 členů sdružených v 62 klubovnách po celém Česku. Informuje o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dcera Josefa Mašína: Ještě za mého dědy jste měli technicky vyspělou armádu. A dnes? USA mají plné zuby Evropy, která neplatí
ROZHOVOR Evropa nesplňuje již od pádu světového komunismu své závazky vůči NATO. Spolehla se pouze na USA a jejich daňové poplatníky, kteří toho ale dnes už mají plné zuby. To říká Sandra, dcera Josefa Mašína ze stejnojmenné odbojové skupiny, která dnes žije v Kolíně nad Rýnem. Velmi urputně přitom obhajuje politiku Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To je země podle gusta Junckera a Schulze. Chystají tam něco, z čeho půjdou na Wilderse i Le Penovou mdloby
Pokud by se aktuálně soutěžilo o nejvíce „prounijní“ zemi na našem kontinentu, mělo by největší šanci na vítězství patrně Dánsko. Jako vůbec první země uvažuje o tom, že by zakázalo pořádání referenda o členství v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Homola (SPR-RSČ): Volební preference
Národ spokojených občanů (ovčanů) a únorový volební model.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní galerie se opět otevírá
Národní galerie opět otevírá své brány v úterý 28. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Tři důvody, proč stříbro porazí zlato
Dnešní „papírový“ svět je zaplaven velkým množstvím bankovek, které představují obrovské riziko pro finanční sféru. Růst inflace, zadlužování, nulové až záporné úrokové sazby – to vše tvoří ideální podhoubí pro další krizi, která by mohla mít ještě větší následky než ta minulá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sobotkova šedá eminence Pokorný opět na scéně!
Na světlo světa se začínají dostávat informace o pravých důvodech odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Prsty by v tom měl mít blízký přítel premiéra Sobotky advokát Radek Pokorný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad oznámil meziroční růst cen průmyslových výrobců
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 0,5 %, průmyslových výrobců o 0,7 %, stavebních prací o 0,1 %. Ceny tržních služeb klesly o 0,3 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 3,0 %. Ceny průmyslových výrobců byly vyšší o 2,1 %, stavebních prací o 1,2 % a tržních služeb o 0,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Likvidace jakékoliv opozice
Zanedlouho dosáhneme na vrchol normalizační destrukce společenského života a vysoko ji předstihneme. Normalizační život ponechal lidem alespoň hospody. Na pracovišti, ve fabrice, už bavící se tři lidé byli protistátní buňka. Tak se mohli bavit jen dva. Všechny spolky měly ve svém vedení „ zodpovědné“ straníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Malta se úspěšně věnuje tématům, která Evropu spojují
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal v úterý 28. února 2017 v Kramářově vile s předsedou vlády Maltské republiky Josephem Muscatem. Hlavními tématy jednání byly aktuální evropské otázky, brexit a příprava březnové Evropské rady a summitu v Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Karlovarský kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 1. – 3. března 2017 Karlovarský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo podepsalo se Svazem průmyslu memorandum o spolupráci při zajištění české účasti na mezinárodní výstavě
MPO podepsalo se Svazem průmyslu a dopravy ČR Memorandum o spolupráci při zajištění účasti ČR na mezinárodní výstavě EXPO Astana 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): OKD hned nebo mimořádná schůze. Už jsme se Sobotkou ztratili trpělivost
Hlavním cílem strany Úsvit pro tento týden sněmovny je konečně přijmout jednoznačná usnesení v kauze OKD. Chceme, aby už tento týden Sněmovna přijala usnesení o zřízení poslanecké vyšetřovací komise, které by určila politickou odpovědnost za nevýhodný prodej OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Někdo tu nahrává spekulaci proti ČR. Makroekonom odborů má podezření, proč nás americká banka právě teď srazila mezi rozvojové země
ROZHOVOR Míra vykořisťování České republiky je nemravná, podmínky firmy Amazon se blíží novodobému otrokářství, ale éře montoven u nás už odzvonilo. Makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc je přesvědčen, že Sobotkova vláda k nám chce lákat firmy, které nám umožní větší podíl na vytvářené hodnotě. Přitom je třeba hledat takový způsob, který by dal více prostoru pro české zájmy. Tedy aby se nově vytvářená hodnota rozdělovala mezi majitele a zaměstnance ve stejných poměrech, jakými se rozděluje v zemích, odkud investor přichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Kvóty na dovoz pohlaví
Návrh na kvóty na dovoz pohlaví z pera německého poslance mě zvedl ze židle. Žijeme snad v zoologické zahradě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Proč je ten Wilders tak úspěšný, zeptala se BBC lidí v ulicích. Odpověď zněla...
Nizozemí má před sebou parlamentní volby. Jasným favoritem na vítězství, a tedy možným příštím premiérem je radikální politik Geert Wilders se svou Stranou pro svobodu. Britská BBC si klade otázku, čím politik tolik láká voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Je to o morálce. Více, než o politice
Nerad moralizuju. Paradoxně už jen proto, že mám k tomu dlouhodobě sklony. Právo moralizovat by měl mít ovšem víceméně jen ten, kdo se sám těší výtečné morální pověsti. Někomu, kdo o sobě tvrdí, že je skvělý fyzik, ale přitom nezná gravitační zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To je průšvih: Uklízečka vyhodila, co neměla. Tajné spisy se válely v popelnici, tvrdí časopis
„V Ústavu pro studium totalitních režimů mají zaděláno na pěkný malér,“ všímá si magazín Euro. A za vše zřejmě může uklízečka, která dostala pokyn vyklidit badatelnu. Kvůli rekonstrukci budovy se totiž Ústav stěhoval do náhradních prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Martin Schulz volby nevyhraje
Poslední průzkum volebních preferencí „SonntagsTrend“ přinesl zcela vyrovnanou pozici mezi sociálními demokraty a jejich kandidátem na spolkového kancléře Martinem Schulzem a křesťanským blokem CDU/CSU Angely Merkelové. Oba soupeři dostali po 32 procentech podpory, přičemž CDU/CSU se udrželo na svém a SPD o jeden procentní bod poklesla. Odvrátil se tak poprvé pozitivní trend, který přinesl výběr Schulze na kancléřského kandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nate Silver: Čtrnáct scénářů pro Trumpa
Donald Trump, 45. prezident Spojených států amerických, vyvolává mnoho emocí – od nadšení, přes obavy, hrůzu až po rozpaky. A k tomu vyvstávají samozřejmě otázky, co všechno ještě udělá a jaký to bude mít dopad na svět. Jeden z nejznámějších amerických volebních analytiků Nate Silver se pokusil sestavit čtrnáct možných scénářů dalšího vývoje Trumpova úřadování. Může být velkým úspěchem, velkou prohrou, ale také něčím mezi tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): Hodlám vytrvat. Jednoznačně nejsem muž líbivých řečí
Na další dvouleté období byl krajským předsedou TOP 09 Liberec zvolen František Gábor. O svém vedení rozhodlo včera večer 34 z 36 delegátů krajské organizace TOP 09 Liberecký kraj, kteří se sešli v jabloneckém Eurocentru. Krajskými místopředsedy se stali Miloš Rejmont z Turnova, Michal Prokop z České Lípy a Petr Pošmourný z Jablonce nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová může vyhrát. Nové informace z Francie
Čím dál více francouzských expertů a politiků se domnívá, že ultrapravicová kandidátka Národní fronty (FN) Marine Le Penová by se mohla stát příští prezidentkou Francie, uvádí francouzský deník The Local.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
David Chuděj: EET pro e-shopy? Bohužel nezvítězil zdravý rozum
Odborník na bezpečnost internetových nákupů, odpovídá na základní aktuální otázky kolem EET pro e-shopy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist