Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 16x, což odpovídá cca 835-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

ČT je jak Rudé právo a štve proti prezidentovi. Zemana nám v Evropě závidí a s Babišem jsou dobrý tandem. Tomio se vyčerpal. A poctivý Schwarzenberg... Konzervativní myslitel hovoří
ROZHOVOR „Babiš je politicky nevyhraněná figura. Jeho angažmá dosud bylo v ekonomice. Pokud se týká zahraničních problémů a vztahů s jinými státy a uskupeními, nevíme o něm vůbec nic. Vždycky vyčkával a zařadil se potom tam, kde viděl přízeň občanů. Jakou reakci můžeme potom předpokládat na světové události? Nebude až tak pragmatický, že přijme migranty, když to bude momentálně finančně výhodné? Vysoká politika chce vize. Chce morální profil. Nejlepší je tandem Zeman – Babiš,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Bulvární novinář Pavel Novotný natvrdo: Já jsem bůh pravdy! Mám koule
Moderátor Luboš Xaver Veselý na facebookové stránce XTV zveřejnil upoutávku na rozhovor s bulvárním novinářem Pavlem Novotným. Bylo to zajímavé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Má ČSSD podpořit Zemana? Jandák je pro, zato Dienstbier se rozjel: Jeho pomstychtivost už pocítili...
Prezident Miloš Zeman sice ještě neoznámil, zda bude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách, ale jeho případná kandidatura je již nyní předmětem diskusí. Server Deník.cz v této otázce vyzpovídal exministra kultury Vítězslava Jandáka a exministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Ač oba z jedné strany, ČSSD, na podporu případné Zemanovy kandidatury mají rozdílný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Švédský kriminalista zveřejnil detaily o kriminalitě imigrantů a má průšvih. Před ambasádou v Praze kvůli tomu bylo dnes rušno
Jen zhruba padesátka příznivců přišla podpořit švédského policistu Petera Springareho na demonstraci před švédskou ambasádu. Mezi nimi byli i švédští občané, dokonce se svými dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová na tiskovce se Zemanem zmínila prezidentovo „kladivo na hejtmany“
Závěrečnou tiskovou konferencí se rozloučil prezident Miloš Zeman s návštěvou Karlovarského kraje. „Bylo mi opravdu ctí být prezidentovým průvodcem během celé jeho návštěvy,“ uvedla úvodem tiskové konference hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Takže ty migranty nevezmeme?“ Miloš Zeman se ve slévárně dočkal bouřlivého potlesku za to, co řekl o Bruselu a uprchlících
Prezident Miloš Zeman se v poslední den své návštěvy Karlovarského kraje sešel se zaměstnanci společnosti Slévárny Heunisch v Krásné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Počůraný a spálený Korán. Kauza s mladou Slovenkou pokračuje
Čtyřiadvacetiletá Slovenka Adriana Meleková, která počurala Korán, zůstává ve vazbě. Je obviněna mimo jiné i z hanobení rasy, národa a přesvědčení, ale i z dalších trestných činů. Nadále jí hrozí šest let vězení. Do případu vstoupil i Nejvyšší soud Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Kdo má hodně, chce ještě více
Lidé, kteří parazitují na neštěstí druhých, berou za to nadprůměrný plat, tak to jsou exekutoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl otevřeně: Prouza skončila. A teď ještě...
Tomáš Prouza končí v pozici evropského tajemníka při Úřadu vlády ČR. Odchází do soukromého sektoru. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl k tomu napsal pár slov na sociální síti Facebook. Ale nejen k Prouzovi. vzal si na paškál i premiéra Bohuslava Sobotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Kocourkov v obci Doubravice na Trutnovsku
Velmi nerad píši o negativních záležitostech přímo ve svém okolí, ale dnes mi to prostě nedá. Dá se předpokládat, že se to vše opět otočí proti mně – ostatně jako vždy, ale ono nejde jenom o mě, ale o všechny občany žijící v katastru obce Doubravice a dvou spádových obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Pan Davídek z Devítky, Krnáčová a pan Novák
Ing. Davídek Zdeněk /HPP/, zastupitel na Praze 9, je s paní Krnáčovou a panem Miloslavem Novákem v jedné firmě: Restart Edu o.p.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanci pomohou vládě změnit směrnici o zbraních
Čeští europoslanci budou s vládou spolupracovat při jednání o evropské směrnici o zbraních v Evropském parlamentu. Po dnešní schůzce s českými zástupci v europarlamentu to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Evropská směrnice zpřísňuje podmínky pro držení zbraní, zatímco český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prosazuje ústavní změnu, která podmínky pro užití zbraně uvolňuje. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Strana zelených: Radní za ČSSD a ANO v Praze 8 vykostili pravidla pro zadávání zakázek
Strana zelených v Praze 8, která je součástí koalice ČSSD-ANO-SZ, dlouhodobě prosazuje transparentní zadávání veřejných zakázek. Dne 14.2.2017 prosadila v radě schválení směrnice, která výrazně omezovala korupční rizika. Koaliční partneři z ČSSD a ANO po týdnu odhlasovali návrat k téměř původnímu stavu. Absence transparentních pravidel zadávání veřejných zakázek zásadním způsobem podlamuje důvěru v koaliční partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výzkum: Na kolik matku přijde jedno dítě aneb Proč se jich v Evropě rodí tak málo
Evropa se nachází v hluboké demografické krizi. Ve většině zemí, včetně České republiky, na jednu ženu připadá pouhých 1,5 dětí (nebo i méně), což je hluboko pod hodnotou zaručující prostou udržitelnost počtu obyvatel. Proč porodnost klesá, když jednotlivé vlády péči o děti silně dotují? A jak se mateřství promítá do daní a do výše důchodu české ženy-matky, na jejíchž pečujících bedrech stále ještě leží nejtěžší břemeno?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mobilní aplikaci Kozel Ovozel se daří
V polovině prosince loňského roku spustil Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) mobilní aplikaci pro školáky Kozel Ovozel. Jedná se o hru s průvodcem kozlem Ovozelem, který se snaží dětem netradiční cestou představit svět ovoce a zeleniny a směrovat je k jejich vyšší konzumaci. Aplikace, která „žije“ teprve tři měsíce, sklízí své první úspěchy. Například druhé místo ve vzdělávacích hrách na Google Play nebo páté umístění mezi mobilními aplikacemi na AppParade.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Le Penová ztrácí, první kolo prezidentských voleb ve Francii by vyhrál Macron
Kandidátka krajní pravice na prezidentku Marine Le Penová by zřejmě odešla poražena i z prvního kola prezidentské volby. Poprvé jako vítěze ukázal předvolební průzkum Emmanuela Macrona. Nezávislý centristický kandidát by se stal prý vítězem obou kol nadcházejících voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Násilí, sexuální zneužívání žen a dětí, špinavá voda... UNICEF zveřejnil zprávu z „libyjského uprchlického pekla“
UNICEF zveřejnil zprávu, která popisuje neuvěřitelné strasti uprchlíků v „libyjském pekle“. Ženy a děti zde pravidelně čelí násilí a sexuálnímu zneužívání. Vedle toho se musí obávat také samotné přepravy přes Středozemní moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Kulatému razítku se státním znakem je potřeba vrátit jeho váhu
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Valentou (KSČM)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Stát ví úplně všechno. A chce to po nás podruhé, potřetí, počtvrté!
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Začíná mezinárodní soutěž v psaní dopisů
Mezinárodní úřad Světové poštovné unie vyhlašuje již 46. ročník Mezinárodní soutěže v psaní dopisů pro mládež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Publicista Sedláček: Většina Zemanových voličů netuší, kdo to byl Peroutka, navíc jim bylo „vysvětleno“, že obdivoval Hitlera, takže...
ROZHOVOR „Jedna z nejodpornějších postav, které naše politika porodila, a proto si také tak notuje s Andrejem Babišem.“ Ostravský publicista Petr Sedláček si nebere servítky. Současnou hlavu státu považuje také za architekta současné české bídy. A že je českým Trumpem? Prý ani náhodou. „Trump je střelec z úplně jiného těsta, který s levičáky všeho druhu v USA vyrazil dveře. Kdyby byl v Americe politicky činný Zeman, což si nedovedu představit, letěl by i on.“ K ostatním kandidátům na prezidenta Sedláček říká: „Nehodlám se bavit kromě Kubery o žádném z pánů. To je přehlídka klaunů, kteří by měli mít rozum a nic takového nedělat. Divím se ale Jiřímu Drahošovi, jestli má tohle zapotřebí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Zavřete Miroslava Kalouska!“ Prezident Zeman zaburácel na náměstí
Setkáním s občany obce Krásná zakončil prezident Miloš Zeman svou návštěvu Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Běhounek (ČSSD): Jde nám to jak psovi pastva
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nevezmete migranty? Budou sankce
V případě, že členské země Evropské unie nesplní do září závazky v rámci programu přemístění uprchlíků z území Řecka a Itálie, může Evropská komise zavést sankce proti těm státům, které neplní rozhodnutí EU o přijímání žadatelů o azyl, prohlásil ve čtvrtek eurokomisař pro migraci a vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos. „Evropská komise uplatní bez zaváhání svou moc v rámci smluv," řekl novinářům v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Zaostáváme za Polskem a Slovenskem, nicméně...
Komentář k HDP v ČR za čtvrtý kvartál:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vláda konečně pochopila, že potřebujeme rychlovlaky
Vyjádření předsedy Zelených Matěje Stropnického k plánům na výstavbu vysokorychlostních tratí v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Před švédskou ambasádou v Praze bude rušno. Konvička a Bartoš mají zákaz vstupu
Na sociální síti nedávno upozornil zasloužilý švédský kriminalista na nesmírný nárůst násilné kriminality páchané migranty. Jak sám předvídal, začal být popotahován. Čeští policisté se jej rozhodli zastat dnešní odpolední demonstrací před švédskou ambasádou, která se koná od 16:30. Informoval o tom server Ozbrojeneslozky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Prezident nebyl ve věci nejmenování Ivana Ošťádala nečinný
Rektor Univerzity Karlovy předložil ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy návrh na jmenování doc. RNDr. Ivana Ošťádala, CSc., profesorem pro obor fyzika – fyzika povrchů a rozhraní. Vláda usnesením ze dne 8. 4. 2015 doporučila předsedovi vlády, aby spolupodepsal rozhodnutí prezidenta republiky o jmenování celkem 45 profesorů, ovšem prezident republiky se rozhodl jmenovat pouze 42 z nich. Ve vztahu ke zbývajícím třem, včetně doc. Ošťádala, zveřejnil nejprve na svém webu v květnu 2015 dvě tiskové zprávy, v nichž vysvětloval, proč je nehodlá jmenovat, následně pak 19. 1. 2016 zaslal ministryni školství, mládeže a tělovýchovy dopis, v němž vyjádřil své rozhodnutí tuto trojici kandidátů nejmenovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kvalita potravin
S postupem času roste životní úroveň a nároky lidí na potraviny i ostatní zboží. Spousta našich občanů odvádí náročnou a poctivou práci a je logické, že za ni chce dostat kvalitu a náš názor, je, že mají plnou pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pence používal soukromý email k služební komunikaci
V době, kdy byl guvernérem státu Indiana, používal současný americký viceprezident Mike Pence soukromý e-mail i k oficiální komunikaci. E-maily se týkaly i citlivých bezpečnostních otázek, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na list Indianapolis Star.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policejní odposlechy! Letošní volby budou i o svobodě a ochraně soukromí, udeřil Ivan Langer
Soukromá vysoká škola v Praze CEVRO Institut se obsáhle vyjádřila k ochraně soukromí v České republice. Své k tématu připsal i předseda správní rady školy Ivan Langer, exministr vnitra za ODS. Svoboda a soukromí jsou podle jeho názoru zcela zásadní hodnoty, které stojí za to chránit. Boj o ně se odehraje i v letošních podzimních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Náboženské knihy
V poslední době se roztrhl pytel s ohříváním se zapáleným koránem. Já jsem se dosud domníval, že v naší zemi jsou korány tak dva. Kde je vlastně paliči berou? Kolik takový vlastně zimní ohřev rukou stojí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rodí se plán na zastavení odlivu lidí z venkova. Jurečka ho předloží vládě
Asociace malých a středních podniků (AMSP) a ministerstvo zemědělství chtějí zastavit úprk obyvatel z vesnic. V rámci projektu Rok venkova proto ve čtvrtek představily sérii opatření kladoucích si za cíl život mimo města zatraktivnit. Jejich dopad na veřejné rozpočty zatím nejde přesně vyčíslit, budou to však minimálně jednotky miliard. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Evropský parlament zbavil poslanecké imunity Marine Le Pen
Francouzská politička zveřejnila na svém twitterovém účtu zveřejnila neupravené a brutální snímky z dílny Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Francois Fillon a „volba z rozumu“
Je to tři měsíce téměř na den, během nichž si Fillon nikdy nemohl užít triumf v pravicových primárkách (44,1 % hlasů v prvním kole a 66,5 % ve druhé).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rodí se tady nový vůdce, silně varuje bývalá ústavní soudkyně Wagnerová. Nevylučuje zcela ani svou kandidaturu na Hrad
ROZHOVOR Po sněmu ANO to podle senátorky Elišky Wagnerové vypadá, že se tady rodí nový vůdce, který bude mít poslední slovo téměř ve všem. „To je strašně nebezpečné, to je koncentrace moci a s těmi návrhy, které mají osekávat různé ústavní pojistky, je to trend nesmírně nebezpečný, posouvající demokracii směrem k autokracii a nakonec k despocii,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Čeští vojáci pod diktátem Bundeswehru
Ministerstvo obrany v čele s Martinem Stropnickým se opět předvedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Země V4 budou důrazně postupovat proti dvojí kvalitě potravin
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 2. března 2017 ve Varšavě zúčastnil mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka se počtvrté sejde s českými europoslanci
Brexit bude hlavním tématem čtvrtého setkání premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s českými poslanci Evropského parlamentu. O vystoupení Velké Británie z EU a také budoucnosti evropské integrace mluvil předseda vlády s českými europoslanci naposled loni v říjnu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Politika bydlení
Bydlení je základem života a podle kultury bydlení poznáš, kulturu národa. Ovšem neméně důležité je také jak stát je schopen zajistit svým občanům bydlení a to nejen sociální, ale především pro normální pracující lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Ženy jsou hloupější, tak mají menší plat, říká polský europoslanec. Hrozí mu trest
Polský europoslanec promluvil o ženách. Velmi nehezky. O příslušnicích něžného pohlaví pravil, že jsou menšího vzrůstu, slabší a méně inteligentní, takže je v pořádku, když pobírají menší plat. Politikovi teď hrozí trest, píše server BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Čeští občané jsou praktikami nadnárodních výrobců poškozováni
Premiér Bohuslav Sobotka jednal s českými europoslanci o brexitu i o dvojí kvalitě potravin. Očekává jejich podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Merkelová 14. března přijede za Trumpem. Bude to vřelá návštěva?
Německá kancléřka Angela Merkelová přijede 14. března do Washingtonu, aby se v Bílém domě poprvé setkala s 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza rezignoval na místo státního tajemníka pro EU
Tomáš Prouza (ČSSD) rezignoval na místo státního tajemníka pro evropské záležitosti. Na úřadu vlády skončí k 31. březnu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza rezignoval na místo státního tajemníka pro EU
Tomáš Prouza (ČSSD) rezignoval na místo státního tajemníka pro evropské záležitosti. Na úřadu vlády skončí k 31. březnu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Generál Pavel se setkal s šéfem ruského generálního štábu. I kvůli aktivitě NATO u ruských hranic
Předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel pohovořil dnes s šéfem ruského generálního štábu Valerijem Gerasimovem. Šlo o první kontakt ruského velení se zástupcem Severoatlantické aliance po zmrazení vojenských styků v dubnu roku 2014. K němu došlo kvůli ruské okupaci ukrajinského Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nástroje na ochranu obchodu a nový přístup k ochraně investic byly hlavními tématy setkání ministrů obchodu zemí Evropské unie
V pátek 3. března se ve Vallettě na Maltě uskutečnilo neformálním zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v obchodním formátu. Delegaci ČR vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl. Diskutovalo se především o nové antidumpingové metodologii a o problematice multilaterálního investičního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Zabijáci za volantem od Heidelbergu až po New Orleans. Vražedná auta v Petrohradě, v Londýně i Alabamě
Svět je čím dál nebezpečnější. Co se to vlastě odehrálo poslední únorový víkend, kdy světová média den po dni přinášela informace o "bláznivých najížděčích", kteří svými vozy kosili chodce v Německu, Anglii, USA a Rusku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Drsný vzkaz uprchlíkům od Jožo Ráže: Slovensko vám nic nedluží!
Populární zpěvák Jožo Ráž v rozhovoru pro slovenský server ParlamentnéListy.sk vyslal jasný vzkaz všem politikům. Domnívá se, že se dnešní svět nachází ve velmi problematické situaci a tu je třeba řešit. Stávající slovenský premiér Robert Fico má prý v tomto zpěvákovu důvěru. Opoziční politiky však vnímá jak neschopné rozvraceče. Zmínil i uprchlíky, Spojené státy a Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Ať drží Hrad, Konvička a plno dalších hurápolitiků a hurávlastenců hubu
Nikdo z těch, kdo se v současnosti vydal na politickou dráhu, vesměs jenom ze zištných důvodů a komu je více než 35 let by neměl vůbec komentovat současný postup Evropského parlamentu a francouzských orgánů činných v trestním řízení proti Marine Le Pen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šik (ODS): Jak se levně dostat k nemocnicím aneb Jak čobol čehůna prečůral
Opravdu krásný článek na mne včera kouknul z Novinek. Města prý nemají na nemocnice, tak je musí prodat! Použiji bonmot z filmu: "To je ale svinstvo, velebnosti!" Kdo to spískal a kdo si připravil tento business? ANO a sociálně-demokratická vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt se vloni zvýšil o více než dvě procenta
Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí 2016 mezičtvrtletně o 0,4 % a meziročně o 1,9 %. Růst HDP za celý rok 2016 činil 2,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Muslimská verbeži!" Do rvačky v pražském metru se vložil český herec. FOTO jako důkaz
Šestadvacetiletý muzikálový herec Ondřej Babor, jenž hraje v muzikálu Rocky, byl nucen užít v pražském metru pěstí. Zastal se ženy, která byla nucena vyslechnout si urážky o „muslimské verbeži". Informuje o tom bulvární deník Blesk. Báborovi za to teď hrozí vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj bude vystavovat vzácný exponát na výstavě motocyků
Moravskoslezský kraj ve dnech 3. až 5. 3. 2017 představí vzácný motocykl na výstavě MOTOCYKL 2017 v Praze. Jedná se o unikátní motocykl značky Jawa 350 OHC z Expozice historických motocyklů v Ostravě, kterých bylo vyrobeno jen několik kusů. Tento silniční speciál byl vyroben v roce 1959 a je dochován ve zcela autentickém stavu. Proháněl se na něm také známý český závodník Gustav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Opilost znamená souhlas k sexu?! Třesoucí se a rozzuřená žalobkyně. U rakouského soudu s Iráčany, kteří brutálně znásilnili učitelku, bylo velmi dusno
Vídeňský soud včera vynesl rozsudek nad skupinou iráckých migrantů, kteří měli při loňských silvestrovských oslavách znásilnit německou učitelku. Rozsudek je sice nepravomocný, ale soudkyně udělila některým z nich až třináctiletý trest odnětí svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Příští týden se koná schůze Senátu a zasedají komise pro sdělovací prostředky či pro Ústavu
Plán akcí v Senátu v týdnu od 6. března:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Glosa k Oscarům aneb Sleduj stopu peněz
Dva skandály provázely letošní velkou mši celuloidového průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice se připojí ke Světovému dni ledvin
Zdravým životním stylem pro zdravé ledviny. To je odkaz letošního Světového dne ledvin, který připadá na 9. března. Letos se věnuje edukaci o škodlivých následcích obezity a jejího vztahu k onemocnění ledvin. Ve vstupním terminálu Nemocnice České Budějovice přivítají o týden později, tedy 16. března, lékaři a zdravotnický personál všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o nemocech ledvin a obezitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Na moři, zírám nahoru aneb Australská hra poprvé na jevišti Nové scény
Mladý australský dramatik Finegan Kruckemeyer je vypravěč s nevyčerpatelnou fantazií. Jeho postavy své příběhy zároveň vyprávějí i žijí, jejich životy se splétají a rozplétají a jejich vyprávění se nečekaně prolínají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Státní program nepomáhá drobným zemědělcům, ale Agrofertu
Státní program, který má podpořit konkurenceschopnost v potravinářství, by měl pomáhat především malým a středním firmám. Údaje Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) ale ukazují, že zvýhodňuje velké firmy. Největší podporu z něj v posledních letech čerpá firma Agrofert. Tento přístup ilustruje dlouhodobou snahu této vlády podporovat podniky agropotravinářského komplexu, říká poslanec a expert TOP 09 na zemědělství Herbert Pavera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Odhalili jsme již čtvrtý útok billboardové lobby na zákon proti dálničním poutačům
V květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Boj o lepší potraviny: Politici nic nezmění, udeřil kulinářský expert
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) si v pátečním Interview ČT24 povídala s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou o kvalitě potravin v EU. Místy peprný komentář přidal kulinářský expert Roman Vaněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a její středověká inovace se vznikem parlamentu
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po historických začátcích následuje středověká inovace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik prodá další tramvaje do bulharské Sofie
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) schválilo prodej dalších deseti tramvají typu T6A5 do bulharské Sofie. K prodeji dojde v průběhu roku 2017 a stane se tak za stejných podmínek jako v loňském roce, kdy bylo do Sofie prodáno dvacet odstavených tramvajových vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Duchovní mobilizace za Trumpa ještě jednou
Drazí křesťané USA, v duchovní mobilizaci má důležité místo pokání, modlitba lítosti. Konkrétně ji můžete prožít i tímto způsobem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Do přistěhovalecké čtvrti ve Švédsku se vydal tamní novinář. Z toho, co mu vyprávěli místní, silně mrazí
Redaktor švédské mutace mezinárodního internetového serveru Local navštívil problematickou přistěhovaleckou čtvrť Stockholmu Rinkeby a ptal se místních, co si myslí o zdejších častých nepokojích. Policii jejich názory patrně nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kardiolog Kala: Rizika nové metody? Jako u všech invazivních zákroků
ROZHOVOR Interní kardiologická klinika využívá od prosince 2016 nové ultrazvukové přístroje Vivid S70 pro zobrazení srdečních a cévních struktur, které i ve spojitosti s využitím 3D jícnové echokardiografie umožňují lepší zobrazení a přesnější plánování léčby. Tato technologie je dobře využitelná např. při katétrovém uzávěru ouška levé srdeční síně v prevenci cévní mozkové příhody u vysoce rizikových nemocných s fibrilací síní. Během zákroku, který je prováděn u pacienta při vědomí, je pod RTG a 3D echokardiografickou kontrolou uzavřen vstup do ouška síně tzv. okludérem, kterým se eliminuje část srdce zatížená největším rizikem tvorby krevních sraženin (trombů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj dokončilo hodnocení výzvy, týkající se muzeí
Centrum pro regionální rozvoj České republiky dokončilo hodnocení projektů podaných žadateli o finanční podporu ve výzvě č. 21 „Muzea“, která je součástí Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Výzva byla zaměřena na zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví v celé České republice mimo území hl. m. Prahy. K poskytnutí dotace z IROP bylo doporučeno 39 projektů za více než 1,6 mld. Kč, které budou hrazeny z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Podpis deklarace s jedním z nejlepších vědeckých pracovišť na světě je vynikající vizitka
V rámci druhého dne oficiální návštěvy Izraele zavítal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 2. března do Weizmannova institutu věd (WIS). V sídle této prestižní vědecké instituce český vicepremiér jednal s jejím nejvyšším vedením v čele s prezidentem Danielem Zajfmanem, se kterým také podepsali deklaraci o vzájemné spolupráci. Po jednání na Weizmannově institutu se Bělobrádek setkal ještě s izraelským ministrem hospodářství a obchodu Eli Cohenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Pozdě bycha honit
Když se u nás loni vzpomínalo 25. výročí zahájení naší privatizace, ve veřejném prostoru stále dostávaly hlavní prostor politické invektivy staré jako naše privatizace samotná. Podle nich prý Václav Klaus a jeho tým, kteří naši transformaci vymysleli a řídili, dali přednost kupónové privatizaci a novým českým kapitalistům, z nichž někteří později z různých důvodů neuspěli, místo aby podniky předali renomovaným zahraničním vlastníkům, kteří by zajistili jejich prosperitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ruská propaganda, nenávist... Významný politik ČSSD na zasedání ústavně-právního výboru ostře napadl "nebezpečné" ParlamentníListy.cz
Na pátečním zasedání sněmovního Ústavně právního výboru, na které dorazilo ale jen málo členů výboru, se probírala otázka takzvaných „fake news“ (falešných zpráv) a „hate speech“ (nenávistné mluvy) a v této souvislosti zde přítomný předseda Výboru pro bezpečnost Roman Váňa z ČSSD dle informací redakce ostře napadl ParlamentníListy.cz a označil je za bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karolína Peake: Elity si musí uvědomit, že potřeby a cítění „obyčejných“ voličů jsou opravdové. Pokud budou opovrhovány...
ROZHOVOR Bývalá vicepremiérka a expředsedkyně strany LIDEM Karolína Peake přiznává, že v minulosti měla při projevu prezidenta Miloše Zemana chuť vylít mu na hlavu sklenici vody, kterou měl na řečnickém pultíku. „Ale já vím, že voda se prezidentům na hlavu nelije,“ vysvětlila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž hodnotí současnou hlavu státu i jeho možné konkurenty v boji o Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Skládka Motol je velice nepříjemné dědictví
Rada Městské části Praha 5 schválila výběr uchazeče o veřejnou zakázku „Vypracování analýzy rizik, studie proveditelnosti, monitoring a projektový manažer pro motolskou skládku“, jejímž cílem je vyřešit území tak, aby nemělo negativní důsledky na občany Prahy 5 a i okolních městských částí. Jedná se o první krok, který by měl vést k nezbytné sanaci území. a 83 % vyjádřilo souhlas s výstavbou hokejové haly. V případě ankety je výstavba haly podporována necelou polovinou hlasujících – anketu však ovlivnila převážná většina hlasujících z Jinonic, kteří ve tři čtvrtě případech vyjádřili nesouhlas s výstavbou v lokalitě Jinonic. Výsledkem je, že radnice bude hledat další lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán chce etnicky homogenní Maďarsko
Maďarský premiér Viktor Orbán se ve svém vystoupení v maďarské Obchodní a průmyslové komoře v Budapešti vyslovil proti masové imigraci a importu pracovní síly ze zahraničí. Naopak vyzdvihl etnickou homogenitu. „Nemůžeme riskovat změny základního etnického charakteru Maďarska. Cenou nebude obohacení země, ale její degradace,“ uvedl maďarský premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Těžká nálož Sobotkovi z jeho vlastní strany: S nikým to nekonzultoval, co ta doména, co ten Dienstbierův muž. Jakou má odbornost!
Na počínání premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) si opakovaně stěžuje předseda místní organizace z Týna nad Vltavou David Slepička. „Ukončeme privatizaci ČSSD Sobotkou,“ vyzývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Babiš vítězí, EET kraluje, poddaní jásají, jen mizí svoboda i drobný živnostník
Tak nám skončil sjezd korýtkumilovných nevolníků pod všemocným vládcem Babišem a všichni jsou spokojení, předsedou všeobjímajícího hnutí ANO byl zvolen k překvapení všech Andrej Babiš, Slovák, který ví, jak ty Čechy ukočírovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zemědělství má dobré ekonomické výsledky
Českému zemědělství se vloni dařilo. Ekonomický výsledek ovlivnila především dobrá úroda. Produkce odvětví v běžných cenách vzrostla na 129,3 miliardy korun. To je o 1,8 % víc než v roce předchozím. Podnikatelský důchod se zvýšil o více než čtvrtinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Ta zlá sněmovna! Neuvěřitelný podfuk
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Trumpův projev v Kongresu aneb Vítězové a poražení. Aplaus ve stoje. Vozíčkáři vracejí úder. Mainstream kejhá jako potrefená husa
Donald Trump přednesl v Kongresu svůj první projev. Byl očekáván s velkým napětím - především s tou otázkou, zda bude prezident USA pokračovat v konfrontačním duchu, nebo zda zvolí smířlivější tón.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chovatelé získají poprvé peníze z nového programu na lepší podmínky v chovech drůbeže
Začíná příjem registrací na podporu lepších podmínek v chovech drůbeže. Chovatelé se tak mohou přihlásit k účasti v jednotlivých podprogramech od zítřka do 14. března 2017. Tento nový typ podpory dohodli zástupci Ministerstva zemědělství s Evropskou komisí po téměř ročních intenzivních jednáních. Podpora se vyplácí z národních zdrojů, bude trvat minimálně do roku 2020 a může dosáhnout až dvou miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavera: Jsem přesvědčen, že TOP 09 dosáhne ve volbách dvouciferného výsledku
Po víkendovém sjezdu ANO už snad každý vidí, že se hnutí neřídí demokratickými principy, apeluje Herbert Pavera (TOP 09). Jak hodnotí koalici STAN a KDU-ČSL? TOP 09 se snažila marně oslovit ke spolupráci další subjekty. Navzdory tomu o úspěchu nepochybuje a sám stranu ve volbách hodlá znovu podpořit. Již brzy bude sněmovna projednávat novelu veterinárního zákona, která by měla zohlednit i problematiku množíren. Jaké změny přinese? Jako stínový ministr zemědělství zhodnotil také práci Mariana Jurečky a vyjádřil se k řadě problémů resortu včetně potravinové soběstačnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Marné lkaní nad nižšími platy aneb Můžeme si za to sami
Poslední dobou se články na toto téma ve všech sdělovacích prostředcích roztrhl pytel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Automatický generátor přidělování soudních spisů je spojen s riziky
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění občanský soudní řád, zákon o zvláštních řízeních soudních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aktualizace metodiky pro zachycení zahraničního obchodu se zemním plynem umožní zachovat vysokou vypovídací hodnotu
Český statistický úřad přijal aktualizaci metodiky pro zachycení zahraničního obchodu se zemním plynem. Umožní zachovat vysokou vypovídací hodnotu těchto statistických údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Atomová mizerie
V pozadí urychlování příprav dostavby jaderných bloků a brždění výstavby vysokorychlostní železnice, bych hledal tahanici o jeden balík peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarz (ANO): Občanka bez trvalého bydliště nám je k ničemu
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Neměl by být občanský průkaz vydáván rovnou po narození?
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Protektorát, to je správný výraz pro tento stav
Páteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding odvolal Romana Koudeleho. Hledá se nový šéf trutnovské nemocnice
Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje se jednomyslně usnesla v otázce vedení Oblastní nemocnice Trutnov a představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje následně odvolalo Romana Koudeleho z vedení nemocnice. Tím je nyní dočasně pověřen primář oddělení ARO Martin Šimák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil výstupy z jednání kolegia
Výstup ze 4. jednání Kolegia NKÚ dne 27. 2. 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Seďou (ČSSD)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf autodromu vede sekci cestovního ruchu při Okresní hospodářské komoře Most
Generálního ředitele společnosti AUTODROM MOST Jiřího Voloveckého zvolili členové Odborné sekce cestovního ruchu při Okresní hospodářské komoře (OHK) Most svým jednatelem. Jako prioritu v nové funkci si vytýčil spojit firmy a podnikatele v cestovním ruchu v efektivním úsilí přivést do regionu ještě více turistů. „A my jim máme na Mostecku mnoho co nabídnout. Jednak řadu nádherných míst a přírodních scenérií, také ale zajímavé, přitažlivé a vyhledávané zážitkové aktivity,“ uvedl Volovecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): My tu vlastně za několik set milionů budujeme bazén bez vody a pak čekáme na kyblíček
Projev na 55. schůzi sněmovny 3. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Anabolika v zásilkách jsou na vzestupu
Ruzyňští celníci zaznamenali v poštovní přepravě na celní poště v Praze 5 výrazný nárůst nelegálních dovozů přípravků s hormonálním účinkem. Za první dva měsíce letošního roku jde již o 26 záchytů oproti 9 případům v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Co znamená důvěra armádě či policii?
Agentura pro výzkum veřejného mínění STEM se ve svém nejnovějším průzkumu na konci února zabývala důvěrou českých občanů k armádě a policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nejdříve rázný vzkaz do Bruselu, nyní slova k bezpečnosti Česka. Bývalý policista znovu promlouvá
Bývalý policejní instruktor Pavel Černý před několika dny natočil video, v němž obvinil EU, že chce odzbrojit své občany, aby je následně snáze podřídila své vůli. Na diváky apeloval, aby si nenechali vzít právo na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kdyby tuto zprávu uprchlíci viděli dříve, do Německa by se asi tak nehrnuli
Německo je často zmiňováno jako pomyslný „motor“ evropské ekonomiky. Právě proto přitahuje většinu tzv. ekonomických imigrantů ze Sýrie, Afghánistánu či Nigérie. Jak ale dokazují statistiky zveřejněné magazínem Zeit, situace v Německu zdaleka není tak příznivá, jak by se mohlo na první pohled zdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní uspořádala konferenci Bez laboratoře se neobejdete
Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., uspořádalo pod záštitou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., 2. ročník odborné konference na téma „Bez laboratoře se neobejdete“. Konference, která se konala 22. února 2017 v kinosále mostecké nemocnice, představila obory biochemie, hematologie, toxikologie a klinické farmacie, které jsou ve zdejší nemocnici spojeny do jediného Oddělení laboratorního komplementu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Íránu je velká poptávka po českých výrobcích, potvrdil tamní guvernér na půdě Hospodářské komory
Guvernér íránské provincie Alborz Seyedhamid Tahaei včera projednával s viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem a předsedou Zahraniční sekce Hospodářské komory Iljou Mazánkem další možnosti obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Íránem. Dle slov guvernéra se v Íránu českým firmám otevřely obchodní příležitosti v oblastech geotermální energetiky, stavebnictví, environmentálních technologií, zavlažovacích systémů, čističek odpadních vod a automotive.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Yellenová s Fischerem dnes potvrdí záměr Fedu zvýšit v půlce března úroky
Tento týden přinesl jednu zásadní změnu - trhy výrazně zvýšily své sázky na růst sazeb v USA. Minulý týden dávali investoři pravděpodobnost březnovému růstu sazeb pouze 27 %, dnes je to skoro 90 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Malá inventura loňských nočních nehod. Opravdu postačí chránit chodce reflexními doplňky jen mimo obec?
Téměř 3x vyšší riziko usmrcení při noční nehodě za zhoršené viditelnosti než za dne. Loni zemřelo o 115 osob méně než v roce 2015 – o 85 méně za dne, „jen“ o 30 méně za tmy. Za snížené viditelnosti méně mrtvých chodců při nehodách v extravilánu, v obcích trend opačný. Opravdu postačí chránit chodce reflexními doplňky jen mimo obec?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo někdy mluvil s některým redaktorem ČT ve slavné kavárně Rohlík, tak ví... Konvička odhaluje, co Kavčím horám tak vadí na Zemanovi
ROZHOVOR „Zemanovy chyby jsou vysoce vyrovnány zásluhami,“ říká na adresu Miloše Zemana Martin Konvička. Ohledně některých jiných kandidátů promluvil jako o „panoptiku nesoudných“. Co se mu na Miloši Zemanovi příliš nelíbí, je, jak sám říká, „až přílišná ochota spolupracovat s oligarchou Babišem“. A přečtěte si, co řekl o České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Změna za změnou - Flynna nahradil McMaster. Na řadě je Sessions?
Generál Herbert „H.R.„ Raymond McMaster (54), nový asistent prezidenta USA pro národní bezpečnost, uveřejnil svoji nejznámější knihu nazvanou Deriliction of Duty v roce 1997 (vlevo obal). Obvinil v ní náčelníky armádních štábů, že ve válce ve Vietnamu zradili obyčejné vojáky, za jejichž životy byli odpovědní, a že znectili sami sebe a své povolání. Veřejnost jeho názory přivítala, armádní velení se k nim nevyjádřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Strany se dohodly na zkráceném projednání telekomunikační novely
Politické strany se dnes dohodly na zkráceném projednání návrhu novely telekomunikačního zákona. Ta má posílit práva spotřebitelů a zajistit plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Novelu příští týden projedná vláda a legislativním procesem by měla projít před koncem volebního období. Po jednání to uvedl premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukša: Dva v jednom
I tak by se dala nazvat funkce premiéra, který si pod svá křídla vzal i funkci ministra průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Když násilí vůči ženám je státní filozofií
Tohle není reklama na domácí porody. Tohle není ani obžaloba porodnic. Hrocení a kopání příkopů už bylo dost. Tohle je prosté vysvětlení. Vysvětlení, proč se některé ženy cítí přimáčknuté ke zdi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Demokracie podle předsedy ANO
Demokracie buď je nebo není. Nicméně i ta se vyvíjí. A dnes jde o to, aby se nezměnila v autoritářský režim, ale aby pokračoval rozvoj občanské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
5 tipů, jak vybrat vhodnou půjčku
Mnozí si myslí, že o výhodnosti půjčky rozhoduje jen bonita žadatele. Ano, ta hraje významnou roli při sjednávání úvěru, avšak na scéně je i mnoho dalších faktorů, které vám pomohou získat výhodnou půjčku a které snadno ovlivníte. Pojďme se na ně podívat blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: A tak vím, o čem píši...
Poslední únorový den jsem se zúčastnil slavnostního zahájení projektu, který m.j. iniciuje zamyšlení nad stále četnější civilizační nemocí – rakovinou. Vedle klasické nemocniční léčby je důležitý psychický stav pacienta, ale také přijetí takové diagnózy v rodině a u dalších příbuzných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Před branami Unie je šest milionů imigrantů snažících se dostat do Evropy!
Nedávno se v médiích objevila zpráva o tom, že se před branami Evropské unie nachází šest milionů imigrantů z nejzaostalejší a nejnásilnější kultury na světě, kteří se snaží dostat do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek obsáhle promluvil v tisku. Babišovi se to vůbec nebude líbit
Andrej Babiš je bezpečnostním rizikem. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny to uvedl expremiér Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prestižní vítězství: Pražský dopravní podnik je nejtransparentnější městskou společností zemí V4
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je v žebříčku transparentnosti nejlépe hodnocenou firmou z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Porazil tak dalších 35 velkých městských obchodních společností zemí Visegrádské čtyřky. Vyplývá to z údajů občanského sdružení Oživení, které žebříček sestavilo v rámci protikorupčních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka bude jednat se stranami o zákonu o mobilních datech
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes ráno setká s představiteli stran zastoupených ve Sněmovně kvůli novele zákona o elektronické komunikaci. Bude s nimi diskutovat o znění novely i o možnosti jejího projednání v dolní komoře Parlamentu ve zrychleném řízení, uvedl Jan Nechvátal z tiskového odboru Úřadu vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by mohli schvalovat pravidla pro zahraniční službu
Poslanci by dnes mohli schvalovat zákonná pravidla pro zahraniční službu. V opakovaném druhém čtení by měli projednat novelu, která umožní plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Amok Františka Laudáta u Jílkové: Jste prostě šílenci! Vy jste se regulérně zbláznili! Když tu byla rovnost, tak byli všichni chudí a vy to chcete znovu
Kolik na daních zaplatí českému státu každý Čech, Moravan a Slezan? A co za ně dostane? Tyto důležité otázky položila Michaela Jílková v pořadu Máte slovo České televize. Dočkala se velmi barvitých odpovědí. Kupříkladu IT odbornice z Ostravy prozradila, že při pohledu na daňové plány ČSSD zvažuje, že uteče z Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
O uprchlících se bude ještě hodně mluvit. Český spisovatel z Německa přináší vlastní pohled na aktuální dění v zemi
ROZHOVOR Nejde o to, jestli někdo po dvanácti letech vystřídá Angelu Merkelovou, ale kdo to bude a jestli bude schopen obrátit kormidlo do směru, jimž se už jedna po druhé vydávají jiné evropské země. Tvrdí to v Německu žijící český spisovatel Luděk Frýbort, jenž nevěří průzkumům, které signalizují výrazný propad podpory AfD. Podle něj jde o něco podobného jako v případě Donalda Trumpa před volbami v USA. Volič ale není takový trouba, za jakého ho liberální krasoduchové mají, takže na výlevy propagandistů moc nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok zahájí stavbu východní části severního obchvatu Opavy
V pondělí 6. března ve 13.00 hodin bude slavnostně zahájena stavba silnice I/11 Opava severní obchvat, východní část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nejvíc vadí Čechům přistěhovalectví a korupce
Nejnovější průzkum společnosti CVVM zjišťoval spokojenost občanů s vybranými oblastmi veřejného života. Dotazovaní vybírali z 29 oblastí. Nejvíce jsou podle CVVM občané spokojeni s nabídkou zboží a služeb, nejméně pak s mírou korupce v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fakulta dopravní ČVUT v Praze představuje na Motosalonu svou unikátní motorku
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze byla vyzvána organizátory prestižní výstavy MOTOSALON 2017, který se koná ve dnech 2. až 5. března 2017 na PVA Letňany, aby zde představila výsledek mezinárodního projektu MOTOSTUDENT. Jedná se o unikátní závodní motocykl, který je první studentskou motorkou na půdě ČVUT v Praze a zároveň jediným českým zástupcem v této mezinárodní soutěži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babišovu poslanci vadí, že se novela nekonzultovala s operátory
Předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Ivan Pilný (ANO) kritizuje, že k diskusi o novele telekomunikačního zákona nebyli přizváni operátoři. Po dnešní schůzce zástupců stran s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), který změny prosazuje, Pilný novinářům řekl, že novelu není v současné podobě možné projednat jen v jednom čtení. Aby byla skutečně ve prospěch spotřebitelů, musejí ji podle něj projednat poslanecké výbory, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér se zástupci parlamentních stran projedná novelu zákona o elektronických komunikacích
Předseda vlády Bohuslav Sobotka svolal na pátek 3. března 2017 jednání zástupců politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie obsadila úřad Prahy 1. Politici TOP 09 a ODS mohou mít problém
Praze 1 vládne koalice TOP 09, ODS a ČSSD. Ti, kteří se městské části starají o majetek a hospodaření, teď mohou mít problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Chceme dát všem jasný návod, jak postupovat. Ať jste vinař nebo majitel vinotéky
Nové povinnosti pro prodejce i výrobce vína najdou od dnešního dne všichni zájemci přehledně na webu www.vinarskyzakon.cz. Ministerstvo zemědělství spustilo spolu s webem i infolinky, na které se mohou lidé v případě nejasností poradit, jak správně aplikovat nová ustanovení vinařského zákona. Novela zákona o vinohradnictví a vinařství nabude účinnosti 1. dubna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist