Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.994x, což odpovídá cca 260.580-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Německo chce imigrací zlikvidovat Evropu, řekl natvrdo Klaus. Byla i zmínka o „hordách mladých agresivních muslimů“
Václav Klaus v úterý představil knihu analytika Aleše Valenty – Jeden rok konzervativní publicistiky, která se zabývá imigrací a budoucností Evropy s důrazem na Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vliv očkování na život rodin? Během dvou let vychází již třetí brožura s příběhy o jeho následcích
„Už to nebylo spokojené, usměvavé, spící dítě“, „Křeče a bezvědomí po očkování hexavakcínou“, „Pořád doufám, že mi jednou zase řekne 'mami'“. To je jen několik titulů rodičovských příběhů z třetího souboru 'Jak zasáhl systém očkování do života některých rodin'. Brožura představuje 69 příběhů rodičů s dětmi s následky po očkování a přináší i názory zdravotníků. Soubor vznikl pod záštitou spolku Rozalio a Svazu pacientů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Neurvalé chování Turků v Nizozemí a volební úspěch Geerta Wilderse
Násilnosti, kterými se prezentovala 400 tisícová turecká menšina v Nizozemí, nenechaly nikoho na pochybách, že tito imigranti jsou nadále loajální tureckým politikům. V této situaci jde do parlamentních voleb Strana pro Svobodu Geerta Wilderse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ti se nezakecají: Na Donbas přijela skupina, proti které je Putin ještě umírněný
Ruští nacionalističtí bolševici se na východě Ukrajiny pokoušejí vytvořit nové, sociálně spravedlivé Rusko. Jejich lídr, spisovatel a politik Eduard Limonov, věří ve „zdravou smrt“, s idejemi humanismu nesouhlasí, informuje deník Novaja Gazeta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický chce spojit síly s Chovancem. Proti evropské směrnici o zbraních
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se jal spolupracovat s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Společně chtějí české držitele zbraní ochránit před nově přijatou evropskou směrnicí omezující legální držení zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kdo řídí Ukrajinu?
Předsedkyně ukrajinské opoziční strany Vlast (Baťkivščyna) v Nejvyšší radě Julia Tymošenková si myslí, že na Ukrajině bylo zavedeno „vnější řízení“, přičemž vláda vede zemi k „úplné ekonomické kolonizaci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veletrh iKariera přivítá přes sto padesát firem
Celkem 157 tuzemských i zahraničních firem se 29. března přestaví studentům Českého vysokého učení technického v dejvickém kampusu v rámci dalšího ročníku veletrhu iKariéra. Společnosti se budou prezentovat v budovách Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní, Fakulty informačních technologií, Fakulty stavební a v Národní technické knihovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Odmítáme novou evropskou směrnici o zbraních
Evropský parlament dnes i přes nesouhlas většiny českých europoslanců schválil kontroverzní a restriktivní směrnici regulující legální držbu zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika si vybrala velmi špatný směr. Naše ekonomika se ocitla v pozici kolonie. Německo nám diktuje. Podnikatel a poslanec od Babiše vysvětluje, proč máme nízké platy
ROZHOVOR „Česká republika si v devadesátých letech vybrala velmi špatný směr, cestu takzvané ‚low-wage economy‘, což je terminus technicus pro země, které lákají zahraniční investice především na levnou pracovní sílu v odvětvích s nízkou přidanou hodnotou,“ říká poslanec ANO Pavel Šrámek, který sám působil ve velké korporaci jako manažer a nyní podniká jako regionální zemědělec. Vysvětluje, proč jsme se ocitli v pozici kolonie a jaká jsou úskalí globalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Erik Best: Sobotka a jeho „Jana Nagyová“. Co může zničit českého premiéra
POLITOLOGOVÉ Jak hodnotit výsledky sjezdu ČSSD? Stalo se vůbec něco jinak, než jak všichni pozorovatelé předpokládali? Politický analytik a novinář Erik Best nachází řadu zajímavostí a nadnáší možný vývoj kariéry Bohuslava Sobotky po podzimních volbách. A má premiér svoji „Nagyovou“ na špinavou práci? Best reagoval i na otázku, zda můžeme její ulohu v některých ohledech srovnávat s právníkem a Sobotkovým přítelem Radkem Pokorným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna podpořila vládní návrh zrušit zákaz dodávek do Íránu
Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní návrh na zrušení zákona o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu v íránském Búšehru. Stejný návrh, se kterým již dříve přišli poslanci KSČM, poslanci loni v prosinci zamítli. Někteří poslanci tehdy chtěli vědět, jak se k takovému návrhu staví Izrael. Obdobné obavy z možného ohrožení Izraele zaznívaly i dnes, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš přitvrdil a vytáhl na Kalouska jeho ,,nakradené" peníze v bankovkách. Zítra bude peklo
Andrej Babiš (ANO) se na 55. jednání Poslanecké sněmovny postavil k řečnickému pultíku a spustil. Miroslav Kalousek (TOP 09) si možná měl vzít neprůstřelnou vestu. Babiš do předsedy TOP 09 pálil hlava nehlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kabaretní číslo. Nahatý Putin honí po náměstí Merkelovou. Zcela vážně myšlená teorie o ruském ovlivňování německých voleb syrskými úchyláky
Hybridní válka. Pojem, kterým vyznavači „evropských hodnot“ straší jako nejděsivějším ruským vynálezem, který mate celý svět. Vojenský analytik Martin Koller nyní pro ParlamentníListy.cz obsáhle rozebírá historický vývoj tohoto fenoménu, který překvapivě nemá s Ruskem, a už vůbec ne s tím současným putinovským, vůbec nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Zítra se zahájí stavba dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek
Ve středu 15. 3. bude slavnostně zahájena stavba dálnice D3 0309/II v úseku Ševětín – Borek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Destrukce české železnice pokračuje
Seriál destrukčních kroků na české železnici pod rouškou evropské legislativy, kterou ohýbáme směrem, který se hodí určité zájmové skupině lidí, pokračuje. Další díl se jmenuje rozklad Drážní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nechci zbytek volebního období prosedět nečinně ve sněmovně
Jan Skopeček dnes posílí poslanecký klub ODS. Stává se poslancem místo odcházejícího Adolfa Beznosky, který byl zvolen do kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš parazituje na české společnosti už od roku 1990, zaznělo z TOP 09
Na otázky, které se v poslední době nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal poslanec Herbert Pavera (TOP 09). Reagoval například na otázky, kdo nese politickou odpovědnost za podhodnocený prodej OKD, zda má ministr zemědělství šanci vyřešit problém s nekvalitními potravinami či zda si myslí, že může TOP 09 ve volbách uspět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mlácení dětí nepodporuji, ale v některých případech prostě... Ostrá dohra masakru plameňáků v zoo, kde už včera padly silné věci
Ke kauze tří kluků, kteří v jihlavské zoo zranili dva plameňáky a jednoho zabili, se vyjádřil na svém blogu na serveru iDnes.cz europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Janusz Konieczny: Česká televize jako nástroj vlivu
Dne 26. února 2017 byla v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) na poslední chvíli vypuštěna hlavní diskuse na citlivé téma registru smluv, které bylo velice nepříjemné hlavně pro ČSSD. Následné vysvětlování této události ze strany České televize působilo značně nedůvěryhodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Trestání legálních držitelů zbraní je nepřijatelné
Europoslanci dnes ve Štrasburku rozhodují, zda zpřísnit legální držení zbraní v členských státech. Zakázány by nově měly být například tzv. samonabíjecí zbraně vyrobené podle zbraní vojenských. Přestože stávající majitelé by si takové zbraně mohli ponechat, v České republice by směrnice zkomplikovala život několika stovkám tisíc držitelů zbrojních průkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Radnice Prahy 10 dostala od ÚOHS pokutu 100.000 korun
Radnice Prahy 10 dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun za smlouvu se společností Klang. Její součástí byly stavební práce přesahující 30 milionů korun na opravy bývalého kina Vzlet ve Vršovicích uzavřené bez výběrového řízení, vyplývá z rozhodnutí na webu ÚOHS. Případ bude ještě pokračovat, městská část podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okupantům objektu známého jako Klinika vypnuli vodu. Víme, jak splachují
Aktivisté z autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově plánují na 9. dubna demonstraci. Vadí jim totiž, že jim stát vypnul vodu. V objektu by však podle nepravomocného rozsudku neměli již vůbec být. Píše o tom server Lidovky.cz. Na sociální síti se pak lidé z Kliniky vyjádřili k tomu, jak splachují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Turci v Evropě? To je armáda, pečlivě připravovaná. Lidé, probuďte se. Erdogan ví, jak zničit Evropu, varuje informovaný pozorovatel
Kurdský lékař a aktivista Yekta Uzunoglu nemá žádné iluze o současném tureckém prezidentu Erdoganovi. Proto jej ani nepřekvapuje současné chování Ankary k Evropě. Zástupce v Turecku zkoušené národnostní menšiny hovoří o plánu prezidenta stát se regulérním sultánem, kterému přitom v současné politice nestojí v cestě prakticky nic a nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jasná slova ministryně Šlechtové: Pan prezident, je vzdělaný, sečtělý a inteligentní. Má můj hlas
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřila k dotazům čtenářů. Dva z nich se týkaly prezidentských kandidátů, především tedy Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Všechno ruším, jdu na Václavák! Naštvané reakce občanů na to, jak Evropský parlament „pajcnul“ právo na zbraň. Zítra bude veselo
I když se to Čechům nelíbí, nedá se nic dělat. Tedy kromě petice a chystané demonstrace, která se uskuteční již zítra. Europoslanci dnes schválili zbraňovou směrnici, která omezí držení některých zbraní. Směrnice reaguje na teroristické útoky v Paříži. Informaci přinesl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jaký je to krásný svět!
Řeklo by se, že svět by mohl být docela hezkým místem k žití. Leč zdá se, že na počátku 21. století se stává prostředím čím dále tím více, méně snesitelným. A jak už to tak bývá, lidstvo, resp. některé jeho části, si to dělá samo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kopli do mě. Špína, špinavý záchod, udělalo se mi zle. Slovenka, která spálila a počurala Korán, promluvila o svém věznění
Sheila Szmereková alias Adriana Meleková zhruba před měsícem zapálila a pomočila muslimskou knihu Korán. Mimo jiné též řekla, že muslimové, kteří se neumějí přizpůsobit, jsou paraziti a nemají tu co pohledávat. A řekla, že kdo se jí postaví, toho „bez problému oddělá“. Do 7. března pak byla ve vazbě, nyní jí hrozí až šestileté vězení za „výrobu extremistických materiálů“. Pro on-line rádio Svobodný-vysílač.cz nyní poskytla rozhovor. Toto rádio je někdy bráno jako centrum propagandy, na Slovensku dokonce vznikla parodující skupina s názvem „Slobodný vysierač“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paraziti, darmožouti, zloději a mafiáni z Kavčích hor. Českou televizi podminovat a srovnat se zemí. Bobošíková, Žantovský a Štěpánek takto debatovali o ČT…
REPORTÁŽ V pondělí proběhla veřejná debata na téma „Česká televize – továrna na fake news?“, kterou uspořádala konzervativní Akce D.O.S.T. A zúčastnění hosté se s „veřejnoprávní“ televizí vůbec neparáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zájezdy prý skokově zdraží
Vznik takzvaného garančního fondu, který má chránit spotřebitele v případě krachu cestovní kanceláře, povede ke skokovému nárůstu cen zájezdů. Tvrdí to Asociace cestovních kanceláří. Se vznikem fondu počítá návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, který by v dalších měsících měla projednat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Náměstek primátora odmítá počítat Romy
Antropologie ve službách vlády: nehumánní, nebezpečné, odporné. Píše v komentáři k metodice Zprávy o stavu romské menšiny náměstek Langr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A proč tak mluvíte o „pražské kavárně“? naléhl Filip Horký na Jiřího Ovčáčka. Ten opět „jel bomby“
Hostem diskusního pořadu na internetové televizi DVTV byl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Vysvětlil, proč se prezident nebude účastnit předvolební kampaně a prozradil, koho by volil, kdyby Miloš Zeman nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Podpořil jsem Zemana proti knížeti, divadla v Praze mě nechtějí, řekl profesor Vladimír Franz. Použil slovo ,,ovád"
"Prezident musí být do jisté míry asociál, aby mohl patřit všem," řekl v rozhovoru pro Seznam Zprávy bývalý prezidentský kandidát, vysokoškolský profesor Vladimír Franz. Současná hlava státu podle něj toto splňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Evropská komise odmítla řešit rozdílnou kvalitu potravin
Představitelé Visegrádské čtyřky požadovali, aby Evropská komise řešila problém, který je velmi závažný. Týká se výživy obyvatel a může tedy do budoucna ohrozit zdravotní stav celých generací. A to samozřejmě především v zemích střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Koníček (KSČM): Vláda by měla krátit finanční náhrady církvím
Vláda minulý týden bez valného zájmu médií projednala čtvrtletní zprávu o průběhu vydávání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Kam spějeme Česko?
Asi každý si jednou položí otázku "Kam dál?" Kladou si ji taky naší vrcholní politici ve vztahu k naší zemi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Bez dohody státu, univerzit a podnikatelské sféry se nepohneme
Podpořme vznik inovačních a podnikatelských univerzit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna podpořila zákon o veřejné prospěšnosti
Zvýšit transparentnost a důvěryhodnost neziskového sektoru by měl zákon, který dnes sněmovna podpořila v úvodním kole projednávání. Norma má upravit podmínky pro zápis veřejně prospěšných právnických osob do jejich rejstříku. Předloha měla mezi poslanci kritiky, kteří neúspěšně požadovali vrátit zákon vládě k přepracování. Dolní komora jej ale poslala k projednání ústavněprávnímu výboru. Na popud ČSSD mu na to dala jen 30 místo obvyklých 60 dnů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Já se snad musím štípnout
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se zrušuje zákon č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Dürr vedl politické konzultace s norskou stranou
Náměstek ministra pro řízení evropské sekce Jakub Dürr 13. března 2017 v Černínském paláci vedl politické konzultace s vrchním ředitelem norského ministerstva zahraničních věcí pro Evropský hospodářský prostor a Evropskou unii Nielsem Engelschionem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Zeť Usámy bin Ládina byl zabit
Americké agentury potvrdily informace o tom, že střelou Hell Fire, kterou vypustil dron patřící CIA, byl zabit zástupce vůdce Al-Káidy Abú al-Chair al-Masrí. Stalo se to, když se se svými bodyguardy autem projížděl poblíž vesnice al-Mastúme ležící v provincii Idlib na severozápadě Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jde ještě zachránit český venkov? Sedláci nabízejí řešení
Žádná politická strana dosud nevytvořila ucelenou a jasnou představu o podobě našeho zemědělství a venkova, se kterou bychom se mohli jako soukromí sedláci - podnikatelé a občané identifikovat a která by také byla dlouhodobě životaschopná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České centrum Milán představí současný dětský design
České centrum Milán představí netypický design zaměřený na děti z dílen současné generace českých designérů. Na světové přehlídce designu Milano Design Week 2017, která letos proběhne od 4. do 9. dubna 2017, jsou zastoupeny práce více než dvou tisíců zahraničních a italských designérů. V Českém centru Milán bude uvedena výstava „Mini Wonders“, která pod vedením uznávané kurátorky Terezy Bruthansové dokáže, že design sluší i originálním hračkám a dětským doplňkům z dílen progresivních českých autorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Jestli tady někdo na někoho blije, tak jste to vy, pane ministře
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Leoše Hegera a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Třetina nových živnostníků podniká v obchodu
V uplynulém roce bylo v ČR registrováno přes 62 410 nových podnikatelů-živnostníků, což je o 2,2 procenta méně než v roce 2015. Celkový počet živnostníků dosáhl 2,1 milionů, nicméně podnikatelskou činnost vyvíjí jen 49 procent z nich. Třetina nových živností byla vydána v oblasti obchodu. Dvě pětiny nových podnikatelů tvoří ženy. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Majitelka obchodu se zbraněmi ohromila Bubílkovou: Měla by být povinnost zbraň viditelně nosit. Jako v Texasu
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls majitelku obchodu na prodej zbraní Šárku Opltovou. Dáma se opřela do evropských politiků. Prý by neměli lidem házet klacky pod nohy, jak to učinili se směrnicí o zbraních. Měli by občanům pomáhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Borka (KSČM): Vyvstává zde řada otázek a zároveň i pochybností
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017 k Vládnímu návrhu zákona o statusu veřejné prospěšnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o statusu veřejné prospěšnosti):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozčílený Jiří Pospíšil: Evropská unie si ještě dnes myslí, že zákazem legálních zbraní bojuje proti terorismu. Fascinuje mě to
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v úterním Interview přivítala europoslance Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09. Kvůli směrnici EU nemohla být řeč takřka o ničem jiném než o omezení držení zbraní, které i na Česko dopadne z Bruselu. Pospíšil si tentokrát nebral servítky. Evropská komise to od něj pořádně schytala. Došlo i na Brexit a tvrdou diplomatickou válku mezi Tureckem a Nizozemskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Herman z rádia zaútočil na Čínu. Kvůli jedné zvláštní věci
K výstavě Muchovy Slovanské epopeje v Japonsku se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Nebylo to však jediné téma, které přišlo na přetřes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Pro dobrovolné dárce krve navrhujeme zvýšit příspěvek na tři tisíce korun
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Leoše Hegera a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 15. března 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Fakt tomu nerozumím
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Leoše Hegera a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila mortadelu s nižším obsahem masa
Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj provedla v únoru kontrolu na místě určení v distribučním centru LIDL Olomouc, při které odebrala k laboratornímu vyšetření vzorek drůbeží mortadely Dulano, s datem spotřeby do 18. 2. 2017. Mortadela byla vyrobena v Německu firmou H. Kemper GmbH & Co. KG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Devět milionů za jedno místo - není to skvělé?
Úterní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Urgentní příjmy jsou pro nás nadále prioritou, musíme si však stanovit reálné finanční limity, zní od představitelů Pardubického kraje
V sále Rady Pardubického kraje se v pondělí za přítomnosti zástupců krajské rady a členů představenstva Nemocnice Pardubického kraje, a.s. uskutečnilo další z řady jednání ohledně přípravy projektů centrálních urgentních příjmů v nemocnicích v Pardubicích a Ústí nad Orlicí. Jeho výsledkem je rozpracování variant řešení při zajištění ekonomické udržitelnosti a kvality zdravotní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Není to žádná averze vůči cizím kulturám
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Skandál kolem cizinců v rozvážkové firmě. Jednomu ministerstvu to nevadí, druhé za to zatýká
V souvislosti se zásahem ve firmě Rohlík.cz, kde ve skladu společnosti policie zadržela 85 cizinců, se otevřela otázka pravidel pro zaměstnávání cizinců v Česku. Ta totiž podle Asociace pracovních agentur nejsou přehledná. Zprávu přinesl server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj spolu s dopravci a odbory bude žádat vládu, aby řešila navýšení mezd řidičů po roce 2018
Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák dnes (14. března 2017) jednal se zástupci autobusových dopravců a odborů. Navázal tak na setkání ze začátku března, kdy kraj informoval o uvolnění 100 milionů korun na navýšení platů řidičů podle vládního nařízení. Jednotliví dopravci zvažují, zda budou pobírat příspěvek ve výši 2,85 korun na vozokilometr v následujících dvou letech, nebo rozloží podporu na celou dobu trvání smluv. Část již postup zvolila a spolu s krajem chtějí apelovat na vládu, aby pro období po roce 2018 přišla se systémovým řešením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sjednotí se Irsko?
Irská republikánská strana (Fianna Fáil) připravila plán o dvanácti bodech pro ekonomické a politické posílení vazeb mezi Irskem a Severním Irskem. Může jít o první krok ke sjednocení, napsal list "The Irish Times".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Před veřejností leží na stole několikanásobný daňový podvod ministra financí
Projev na 55. schůzi sněmovny 14. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek se setkal s ministrem zahraničních věcí Palestiny
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 13. března 2017 setkal s ministrem zahraničních věcí Palestiny Rijádem al-Malkím. Jednání se zaměřila na rozvoj bilaterálních politických a obchodních vztahů a současný vývoj v regionu Blízkého východu a severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Diktát! Totalita, zrada. Po „pajcnutí“ práva na zbraň a před akcí na Václaváku mluví podplukovník Černý. Brusel se otřese
ROZHOVOR „Asi jsme nikdy nečekali, že nesvoboda přijde směrem ze Západu. Aspoň já jsem to nikdy nečekal. Hlasování v Evropském parlamentu, jak jsme viděli, mi připomíná komunistické volby, kdy výsledek byl dávno jasný a nepřipouštěl žádné jiné řešení,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz schválení kontroverzní směrnice o zbraních Evropským parlamentem bývalý elitní policejní instruktor podplukovník v. v. Pavel Černý. „Tohle hlasování mi připadalo jako soud a poprava v době stanného práva. Je to vrcholný posun k nedemokracii a zamáznutí významu státu a k nějaké nové totalitě,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Řeší tím jen svoje problémy, říká opozice o Babišově návrhu zdanit korunové dluhopisy
"Chci zdanit sám sebe," opakovaně uvádí Babiš ke svému návrhu. Jenomže nenachází oporu ani u svých koaličních partnerů, ani u opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu představilo firmy, které se zúčastní výstavy EXPO v kazašské Astaně
Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s agenturou CzechTrade a komisařem české účasti Janem Krsem představilo českou expozici Mezinárodní specializované výstavy EXPO 2017 v kazašské metropoli Astaně. EXPO 2017 začíná 10. června a v průběhu tří měsíců se na této výstavě, zaměřené na téma „Energie budoucnosti“, představí více než 110 zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Náměstek hejtmana Červíček: S dopravci jsme se dlouho snažili domluvit
Královehradecký kraj je připraven na dohodu s dopravci a na podepsání společných dodatků k současným smlouvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To byly šoky: Západní novináře vylákali do Turecka, že se setkají s Erdoganem. Dopadlo to úplně jinak a stojí to za to
Minulý týden přijalo pozvání starosty Ankary třináct novinářů z největších světových médií na návštěvu tureckého hlavního města, kde se měli setkat s prezidentem Erdoganem. K setkání nakonec nedošlo a místo exkluzivního rozhovoru s tureckým lídrem si západní novináři vyslechli několik konspiračních teorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ve výběrovém řízení na prodej nemocnice v Hředlích zvítězila nabídka přesahující šestadvacet milionů
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) přišla v dnešním výběrovém řízení na prodej areálu bývalé záložní nemocnice v Hředlích u Berouna jedna nabídka ve výši 26 200 000 Kč. Nabídka, kterou podala právnická osoba, splnila všechny podmínky výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aliance pro otevřené vzdělávání vyzývá české europoslance, aby zabránili přijetí směrnice s negativním dopadem na vzdělávání
Aliance pro otevřené vzdělávání se připojuje k výzvě více než tří desítek organizací z dvanácti zemí ke svým národním zástupcům v Evropském parlamentu, aby podpořili změny v navrhované směrnici k autorskému právu na jednotném digitálním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Kabátník: Let MH 370 a hlavolam
Pokud jste si přečetli minulé zdokumentované údaje (viz odkaz níže), tak bylo nad čím přemýšlet. Podle těchto zdokumentovaných skutečností to vypadá, jakoby se jednalo o 2 navzájem rozdílné lety, ale jednoho letadla. Jeden let směřuje k Antarktidě a skončí v oceáně západně od Austrálie a druhý let směřuje na Maledivy až Čagoské ostrovy a skončí v oceáně. Co to je, že mohou existovat 2 verze jedné skutečnosti. Může se na to použít příklad jako u sirkového hlavolamu? Začněme od zdokumentovaného konce. Trosky a úlomky letadla se nalezly na ostrovech Reunion, dále Rodriguez a na pobřeží Tanzánie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je důležité vystupovat jednotně a neštěpit stranu
Poslanec Ladislav Velebný se společně s delegáty z Bruntálska zúčastnil 39. Sjezdu ČSSD. Zároveň tak pogratuloval zvolenému vedení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Světová premiéra nového filmu Jiřího Svobody se odehraje v Třebíči
Nový televizní film Jiřího Svobody Zádušní oběť se z velké části natáčel v Třebíči a teď se tam vrátí. Kino Pasáž jej uvede v exkluzivní předpremiéře 17. a 18. března. Páteční projekce se zúčastní i tvůrci filmu v čele s režisérem Jiřím Svobodou, scenáristou Vladimírem Körnerem a hercem Milanem Kňažkem. Televizní diváci film uvidí v neděli 9. dubna ve 20.15 na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Evropský průmysl podporuje růst i inflaci
Po slabším prosinci se průmysl v eurozóně vrátil zpět ke svižnějšímu růstu. Oproti prosinci se jeho produkce zvýšila o 0,9 %, a to především díky vyššímu výkonu energetiky a výroby kapitálových statků. V meziročním vyjádření sice tempo vypadá jako velmi slabé, avšak vychází z vysokého srovnávacího základu, a tak podstatnější je samotný trend výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava naletěl naprosté blbosti: Šířil, že EU nám chce zakázat písmenko „ř“
Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) naletěl na známý hoax. Na konci února totiž zveřejnil na svém facebookovém profilu příspěvek, kde upozorňuje na to, že EU chce zrušit písmeno Ř. O případu píše server Hlídacípes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Muslimové nás ovládají, i když jsou menšina. Zajeli jsme za českými krajany do předvolebního Nizozemí, kterým otřásají Turci
ROZHOVOR Opatření proti tureckým ministrům a zásah policie proti demonstraci Turků v Rotterdamu jsou připisována současnému premiérovi a předsedovi Lidové strany pro svobodu a demokracii Marku Ruttemu. Navíc Strana pro svobodu Geerta Wilderse je partají jednoho muže, což mu také může ve volbách ublížit. Tak přemýšlí Karel a Věra Pokorní-Scheufler, kteří do Nizozemí emigrovali v roce 1968. Nyní jsou v důchodu, ale dříve vydávali časopis Okno a pořádali zajímavá symposia Čechů a Slováků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Volební web bude mimo provoz
Plánovaný výpadek webu www.volby.cz:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nový světový odboj: Absurdní hra s malováním vápnem po Václaváku nekončí
Neuvěřitelné se stalo skutečností! Vy, kdo už několik let navštěvujete náš web nwoo.org?, jste už asi někdy zaregistrovali, že už od roku 2013 chodíme po soudech kvůli tomu, že jsme v létě 2012 napsali s pár dalšími lidmi na Václaváku protivládní hesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sjezd bez debat, bez nápadu. Nuda
Sjezdy politických stran bývají příležitostí k tomu, a zejména v předvolebním období, aby se údy i tělo strany rozpohybovaly a dostaly do správné provozní teploty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Proč volit raději Sládka než Okamuru?
Republikáni Miroslava Sládka a SPD Tomia Okamury jsou strany, které oslovují podobně laděné skupiny voličů, což je vidět např. i v diskuzích na facebooku. Proč upřednostnit M. Sládka před T. Okamurou? Nad tím se chci zamyslet v dnešním článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moldavští experti v rámci vinařského projektu přijeli do Čech
Ve dnech 6. - 10. 3. 2017 proběhla v České republice plánovaná studijní cesta moldavských pracovníků rezortu zemědělství v rámci projektu „Vytvoření a implementace vinohradnického a vinařského registru v Moldavské republice“, jehož řešitelem je ÚKZÚZ a zadavatelem Česká rozvojová agentura Ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Británie má ministra pro boj se záškodnickou činností
Britská premiérka Theresa Mayová jmenovala ministra pro boj se „záškodnickou činností." Příčinou jsou obavy, že Rusko může zasáhnout do voleb, píše list „The Times“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Evropský parlament se míjí s realitou
Evropský parlament bude v úterý hlasovat o návrhu odpadového balíčku, souboru legislativy připraveného Evropskou komisí. Pozměňovací návrhy, které k návrhu uplatnil výbor pro životní prostředí (ENVI), jsou dalekosáhlé a v případě jejich přijetí hrozí nepřiměřená zátěž doprovázená pro ČR značným zdražením systému odpadového hospodářství obcí a měst. Bohužel šance na přijetí těchto výborových úprav, které ještě dále zpřísní původní návrh Komise, je vysoká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na závěrečné akci projektu Krajských exportních konferencí vystoupí ministr Zaorálek
Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a partnery organizuje seriál 14 Krajských exportních konferencí. Cílem těchto akcí v regionech je podpořit především malé a střední podniky v jejich exportních aktivitách. Závěrečná konference se uskuteční již zítra v reprezentačních prostorách Černínského paláce v sídle Ministerstva zahraničních věcí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lídrem KSČM do voleb v Plzeňském kraji bude poslanec Valenta
Jednapadesátiletý poslanec Jiří Valenta bude v letošních podzimních parlamentních volbách lídrem KSČM v Plzeňském kraji. Dlouholetý poslanec Karel Šidlo, který vedl kandidátky strany v kraji v předchozích volbách v letech 2010 a 2013, bude na druhém místě kandidátní listiny. Na třetím místě bude Valentova asistentka Hana Hemzáčková. Rozhodla o tom v pondělí v Plzni jedna z posledních krajských nominačních konferencí KSČM, řekl dnes ČTK mluvčí krajského výboru strany Jan Beneš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Soud EU: Zaměstnavatelé smějí zakazovat islámské šátky
Zaměstnavatelé v Evropské unii mohou zakazovat svým pracovníkům nosit viditelné náboženské symboly, tedy i islámské šátky. Dnes o tom rozhodl Evropský soudní dvůr. S odvoláním na zahraniční agentury o tom informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Magistrát hlavního města byl nominován na cenu Mosty a Zlatý erb
Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky každoročně uděluje cenu Mosty určenou aktivitám nebo lidem, kteří významným způsobem přispívají ke zlepšení života handicapovaných. Letos je na uvedenou cenu mezi pěti nejlepšími nominován i Magistrát hlavního města Prahy za svou Mapu přístupnosti. Stejný projekt přinesl magistrátu také nominaci v soutěži Zlatý erb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zítřkem začíná „jaro osvobození“. Přeji úspěch, pane Wildersi!
Zítra proběhnou v Holandsku parlamentní volby, ve kterých bude velkým favoritem vlastenecká Strana pro svobodu, kterou vede Geert Wilders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dnes pokračuje schůze sněmovny
55. schůze Poslanecké sněmovny bude pokračuje v úterý 14. března od 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nevyhovují vám podmínky půjčky? Refinancujte ji! Máte více dluhů? Konsolidujte je!
V dnešní době splácí půjčku kdekdo. Někomu měsíční splátky významně ovlivňují rozpočet, jiný pravidelně splácí bez mrknutí oka. Jestliže patříte do první skupiny lidí, kteří každý měsíc zápasí s výší splátky, pak vsaďte na refinancování či konsolidaci půjček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kislingerová: Startovací byty pomohou mladým rodinám či samoživitelkám řešit jejich situaci
Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová pokračuje v pracovních návštěvách pražských městských částí. Tentokrát navštívila Modřany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmysl v eurozóně dodá nejen auta, ale i inflaci a nová pracovní místa
Po slabším prosinci by se měl průmysl v eurozóně vrátit zpět ke svižnějšímu růstu. Naznačuje to nejenom očekávání trhů, ale především příznivě se vyvíjející indexy nákupních manažerů zveřejněné na začátku měsíce. PMI se po silném lednu dále vyšplhal nad 55 bodů a v Německu se dokonce dostal na téměř šestileté maximum. Průmysl by se tak měl v letošním roce v eurozóně výrazněji podílet na ekonomickém růstu, snižování nezaměstnanosti a tolik vyhlížené inflaci, kterou se ECB tolik snaží svojí nekonvenční politikou v eurozóně probudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neumím si představit, že by normální katolík odmítal pomoc potřebným, hájil papeže Františka religionista Štampach
O papeži Františkovi a jeho pontifikátu se včera v pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a proti rozhovořili osobní tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal a religionista Ivan Štampach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Delegátka sjezdu ČSSD, která odmítla mlčet: Vedení nás neposlouchá. Straníci na vesnicích už prostě neunesou ten tlak veřejnosti
ROZHOVOR Nářky odspodu se nedostanou nahoru, postěžovala si ve svém proslovu na sjezdu ČSSD Jaroslava Balounová, předsedkyně místní organizace v Kdyni na Domažlicku. „Tohle nás opravdu bolí. Mnoho členů cítilo obavu z toho, že nejsou nikým vyslechnuti a že samotnými starostmi o větší věci se na ty dole zapomíná,“ uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. ČSSD však podle ní není umrtvenou stranou. „Měli jste na sjezdu vidět naše Mladé sociální demokraty! Nebáli se diskutovat a jsou to úžasní, vzdělaní mladí lidé. Jen je škoda, že mladých není daleko víc,“ konstatovala Balounová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A proč tak mluvíte o „pražské kavárně“? naléhal Filip Horký na Jiřího Ovčáčka. Ten opět „jel bomby“
Hostem diskusního pořadu Filipa Horkého na internetové televizi DVTV byl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Vysvětlil, proč se prezident nebude účastnit předvolební kampaně a prozradil, koho by volil, kdyby Miloš Zeman nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi nejvíce důvěřují euru a jsou konzervativní v zacházení s valutami
Češi nejvíce důvěřují euru (33 %), na druhém místě je švýcarský frank (22 %) v závěsu s českou korunou (21 %). Také jako zvažovanou investici do zahraniční měny mají Češi na prvním místě euro (12 %), následované americkým dolarem (7 %). Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos realizovaného pro společnost TopForex v únoru 2017. Odpovídalo 525 respondentů, kteří alespoň jednou ročně cestují do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Pražský magistrát není schopen řešit problémy okolo taxislužby Praha
Pražský magistrát je dnes opět v obležení nespokojených taxikářů, kteří protestují proti službě Uber. Upozorňují na skutečnost, že řidiči Uberu jsou pro ně nekalou konkurencí, která nemusí dodržovat zákony vztahující se na klasické taxislužby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rada Pardubického kraje odvolala z funkce ředitele zdravotnické záchranné služby
Rada Pardubického kraje na svém včerejším jednání rozhodla o odvolání ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavla Svobody z funkce k 1. dubnu a zároveň vyhlásila výběrové řízení na tuto uvolněnou pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dalibor Špok: Smart populismus je nebezpečnější, než si myslíme
Pestrost populismu vzrůstá. Dávno už není vyhrazen jen přisprostlým tatíkům z lidu, kteří „říkají, co si všichni myslí“. O pozornost se dnes uchází nová odnož této politické trvalky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Česká národní banka jako venezuelská centrální banka
Úpadek centrální banky a úpadek centrální bankou emitované měny je znovu dobře vidět na příkladu padesátikorunové bankovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Modernizaci letiště dokončí sdružení společností GEOSAN GROUP a HABAU CZ
Modernizaci Letiště České Budějovice dokončí sdružení společností GEOSAN GROUP a HABAU CZ za 418 milionů korun bez DPH. Výsledky výběrového řízení, které schválila rada kraje, tlumočil v pondělí 13. března novinářům hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pomocný policajt Milana Chovance? Občané, hlaste se. Budete moci dokonce sami zadržet pachatele
Ministerstvo vnitra hledá opět bezpečnostní dobrovolníky. Vyhlásilo totiž již druhé kolo dotačního programu. Ministrovi Milanu Chovancovi (ČSSD) se mohou hlásit obce a města, která chtějí mít ve svých lokalitách pracovníky určené pro hlídání přechodů, usměrňování pohybu vozidel a pěších při akcích. Píše o tom server Česká-justice.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Srabe Miloši Zemane, nepatříš na Hrad. Bla bla bla, lidé chtějí pevnou ruku. Radim Jančura přes PL vyslal pěkné pozdravy všem
ROZHOVOR Žádné mlácení prázdné slámy. „Lidé celoevropsky a možná i celosvětově nechtějí poslouchat jen bla, bla, bla od politiků, chtějí pevnou ruku, pevné vedení a uvěřitelnost.“ Známý podnikatel Radim Jančura se vyjádřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ke sjezdu ČSSD a okomentoval vyjádření předsedy Bohuslava Sobotky. Úspěšný manažer, majitel společností Student Agency a RegioJet, vysvětlil i to, proč naprosto souhlasí s pojetím demokracie vicepremiéra Andreje Babiše. Má jasno také v tom, jak by měl vypadat kandidát na prezidenta, který porazí Miloše Zemana. K avizované neúčasti současné hlavy státu v televizních debatách řekl nekompromisně: „Pokud nepůjde do besed, je to srab, a já nechci za prezidenta sraba. Takový člověk na Hrad nepatří.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A jedem do Ameriky. Zeman, Chovanec, podnikatelé, zbrojaři, Zaorálek možná dvakrát. A úředník, který nás má v USA na starosti...
Již příští měsíc by měl do Spojených států amerických zavítat prezident Miloš Zeman. Bude jeden z prvních, které v Oválné pracovně Bílého domu přijme americký prezident Donald Trump. O dalších návštěvách českých politiků v USA informují Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Totální chaos v Evropě. Válka, neskrývá strach z Le Penové občanka Francie
Již za necelé dva měsíce země galského kohouta, Francie, bude znát jméno své nové hlavy státu. MF Dnes se ve svém dnešním vydání mimo jiné zaměřuje na krajně pravicovou Národní frontu Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konference k CETA představila nové příležitosti pro české firmy
Jak může dohoda CETA pomoci firmám expandujícím do Kanady? Bude možné obchodovat bezcelně? Jak získat preferenční zacházení a jak nejlépe se na nové podmínky připravit? Tyto a další otázky zodpověděli odborníci v rámci mezinárodní konference s názvem „Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA): Příležitosti pro české firmy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Eurábie není mýtus, ale svět v kterém žijeme
Lidé si málokdy uvědomují změnu, pokud ta změna přichází pomalu, plíživě a je vydávána za společenský pokrok. Těmito slovy by se dal charakterizovat konzervatismus, kdyby se nejednalo o levicovou ideu přeměny společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ve studiu ČT se sešli Zaorálek, Stropnický a Bartošek: Probrali Zemana. A nejen jeho
V pondělních Událostech, komentářích České televize se sešli ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Probrali Brexit, přímou volbu prezidenta, terorismus, ruskou propagandu i legální držení zbraní v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by se měli zabývat hlavně normami ministerstva financí
Poslanci by se dnes měli zabývat v úvodním kole zejména předlohami, které připravilo ministerstvo financí. Patří k nim novela, která by dala České národní bance zákonnou pravomoc určovat parametry úvěrů na bydlení. Nyní je centrální banka vydává jako doporučení, které není striktně vymahatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman jmenuje Zažímalovou předsedkyní Akademie věd
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražské hradě jmenuje Evu Zažímalovou předsedkyní Akademie věd ČR. Dvaašedesátiletá bioložka ve funkci nahradí Jiřího Drahoše, kterému končí mandát příští týden. Její jmenování v polovině ledna vzala na vědomí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš ve sněmovně před novináři: Pseudokauza dluhopisy. Pro mě je to skončené
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes vyjádřil ke kauze korunových dluhopisů. A opět si vzal na paškál dva politiky – jednoho opozičního, druhého koaličního partnera. „Já dělám zákony ve prospěch státu, na rozdíl od mých předchůdců,“ sdělil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Živnostníci tvoří páteř naší ekonomiky
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR bude v tomto týdnu projednávat vládní novelu živnostenského zákona z dílny Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Organizátoři manifestace proti kriminalizaci vlastníků zbraní: Situace je vážná!
Pozvání na manifestaci proti kriminalizaci legálních vlastníků zbraní:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Dovolil by si Erdogan napráskat Putinovi, jako to dělá západní Evropě? Ani náhodou
Západoevropští politici jako je Merkelová, holandský premiér, rakouský premiér si nechávají ze sebe dělat onuce a on jimi pohrdá, označuje je za nacisty, jeho přívrženci chtějí západní Evropu vymačkat jako pomeranče…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Rambousek: Pohled na Českou republiku očima osmnáctiletého studenta
Nejsem nijak šikovný na psaní a konstatování faktů o dění v politice. Jsou to však věci, o které se zajímám a pozoruji výkřiky některých našich prolhaných politiků. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že budu nucen situací napsat nějaký článek z pohledu 18 - ti letého člověka. Ano, je to tak, je mi 18 let, narodil jsem se na malé vísce, kde žiji s rodiči, kteří jsou na částečném invalidním důchodě a dělají vše proto, aby uživili rodinu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ Miroslava Sládka: Babiše měl již dávno Sobotka vyhodit z vlády. Požadujeme demisi, důvodů je moc
Seriál o lžích a podvodech majitele Agrofertu, který by se již měl jmenovat Krabiš, se stává nekonečným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy České republiky otevírají naučnou stezku v Rosicích u Brna
Naučnou čtyřkilometrovou stezku v bývalé oboře v Rosicích u Brna vybudovaly Lesy ČR ve spolupráci s odborem životního prostředí Městského úřadu Rosice. Veřejnosti se otevře v neděli 19. března. Sraz je ve 14 hodin na ulici Zbýšovská u osady Olymp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Další kout Německa, další statistiky kriminality. Další nárůst, další rvačka... Čtěte, pokud vás to ještě zajímá
Deník Augsburger Allgemeine porovnává statistiky spáchaných trestných činů v letech 2015 a 2016 a konstatuje, že se jejich počet jednoznačně navýšil. Policie přesto tvrdí, že souvislost mezi nárůstem kriminality a příchodem uprchlíků do Augsburgu neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní obdržela finanční dar pro chomutovskou onkologii
Onkologické oddělení Nemocnice Chomutov, jež je součástí Komplexního onkologického centra Krajské zdravotní, a. s., obdrželo finanční dar ve výši 28 850 Kč, který pomůže vylepšit zázemí pro pacienty. Peníze vybrali účastníci Zumba maratónu a Běhu o život, každoročně organizovaného stejnojmenným občanským sdružením. Symbolický šek primářce onkologického oddělení MUDr. Martině Chodacké předali Ing. Andrea Kloučková a Miroslav Kalina z Loun, zakladatel tradice Běhu pro život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Turci se v Německu melou mezi sebou, rozřezávají si pneumatiky, Merkelové se to vymyká. Džamila Stehlíková je z Turecka zoufalá, mluví o Putinovi
Referendum o zavedení prezidentského systému v Turecku hluboce rozdělilo tureckou diasporu v Německu. Odpůrci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana čelí zastrašování a výhrůžkám a v německých kinech se promítá film o hrdinských kouscích mladého Erdogana. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Čiňte pokání a věřte evangeliu - Obrácení, osobní vztah k Ježíši Kristu, část 4
Kdybychom mladému člověku položili otázku: „Chceš být šťasten?“ určitě by řekl: „ANO!“ a zvedl by i obě ruce na souhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německo: Jo, to byla bitka. Afričané se opili a rozmlátili vše, co jim stálo v cestě
Německo v minulých dnech prožilo další z mnoha ošklivých zkušeností s migranty. Osm afrických žadatelů o azyl vtrhlo do strážní místnosti ve své ubytovně v Haldern-Töven. Utkali se s ochrankou a následně začali demolovat veškeré vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist