Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2019
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.185x, což odpovídá cca 114.010-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

On si ji držel na vodítku, měla na krku modrou smyčku... Jiří Zimola velmi otevřeně o zákulisí ODS i hnutí ANO. Uslyšíte konkrétní jména
ROZHOVOR „Její strategie je velmi jednoduchá - udělat tiskovku, plivnout něco chytlavého, třeba že někdo někde našel štěnici nebo podobnou neprokazatelnou pitomost a zpovzdálí sledovat působení jedu,“ říká bývalý, ale možná i budoucí hejtman Jihočeského kraje Zimola na adresu poslankyně Radky Maxové (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Není větších fanatiků, než militantní ateisté
Tomáš Haas na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Fiedler: Dnes už se přiznává, že mezi uprchlíky jsou „spící vlci“. A vítači nás přesvědčují, že pachatelé atentátů jsou pouze narušení jedinci!
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Události posledních dnů v Sýrii provází řada nelogických nejasností, kterým dominuje častá změna postoje Spojených států vůči Bašáru Asadovi a rychlost reakcí na jednotlivé události, jako by už některé čekaly připravené v šuplíku,“ říká nezařazený poslanec Karel Fiedler. V půlnočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také upozornil, že mocné zbrojařské lobby potřebují války, nikoliv stabilitu a klid zbraní a současná situace, jíž označil za nebezpečnou hru mocných, jim vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Řada lidí, kteří v ČT komentovali útok na Sýrii nebo chemický útok, žila v tom, co bylo před půl rokem.“ Europoslanec Zdechovský tedy přidává aktuality
ROZHOVOR „Sýrie je lakmusový papírek ve vztahu mezi Spojenými státy a Ruskem.“ Právě tady se podle europoslance Tomáše Zdechovského velmoci snaží ukázat, že právě jejich politika je správná. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz uvádí i to, jak působilo použití střel Tomahawk na některé americké kongresmany a vysvětluje důvod reakcí evropských politiků. V souvislosti s americkým prezidentem Zdechovský říká: „Racionalizuje svůj postup na základě zkušeností a zjišťuje, že některé věci není tak jednoduché udělat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová debatovala s žáky a učiteli o šikaně
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v úterý společně se školským ombudsmanem Ladislavem Hrzalem diskutovala s žáky i učiteli v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze. Tématem byla šikana ve školách. Přítomna byla i Kateřina Vernerová, dcera zesnulé učitelky z Třebešína a odborník na šikanu Michal Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Papež František: Pán chce vstát z mrtvých v těch, kdo pohřbili naději
Homilie papeže Františka při Velikonoční vigilii v bazilice svatého Petra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“
Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu. Agentura Reuters informuje o tom, že Rusové mají ve výzbroji nesrovnatelně silnější zbraň, než je „matka všech bomb“, až čtyřikrát silnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Čerstvý průzkum k prezidentským volbám: Zeman jasně ve druhém kole. A za ním...
Víc než dvě třetiny Čechů se chystají hlasovat v prezidentských volbách, které nás čekají příští rok. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Do něj se zapojilo víc než tisíc lidí různého vzdělání a ze všech krajů republiky. Vyjadřovali se například k tomu, který z kandidátů by byl nejlepším prezidentem nebo jaké povolání by měl prezidentský kandidát mít. Veřejnoprávní rozhlas o tom informoval na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Chtěl mu vymáchat držku v blátě, nachcat mu na hlavu.“ Ruský spisovatel ztrhal drsné vystoupení zástupce Moskvy v OSN
Před několika dny překvapila svět zpráva o nebývale emotivním vystoupení ruského zástupce na jednání Rady bezpečnosti OSN Vladimira Safronkova. Na jeho výstup reagoval ruský spisovatel žijící v Izraeli, Německu a Francii Dmitrij Gluchovskij. Překlad jeho článku přinesl server Tapolitika.cz, který přináší názory ruské opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné, výsměch! Němci nám chtějí vnutit ty, kteří by nepracovali. Naopak ty pracující vláda vyhání. Ekonomka Šichtařová je ve varu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Německo na nás tlačí, že máme přijímat víc cizinců, kteří by práci nechtěli, ale když tu máme cizince, které naši zaměstnavatelé chtějí, tak je posíláme pryč. Vedle tohoto nesmyslného jevu komentuje ekonomka Markéta Šichtařová horší podmínky tuzemských dodavatelů u nadnárodních obchodních řetězců a také skutečnost, že stát zákonem zakázal obchodům ve vybraných dnech prodávat. To je podobné, jako kdyby stát nakázal třeba chirurgům povinně o svátcích zůstat s rodinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Matějka: Velká Dohoda - desatero selského rozumu
Zastupitelská parlamentní demokracie, se neosvědčila a námi volení zástupci a zákonodárci, si z našich mandátů udělali živnost! Již to není služba nám, národu a jeho potřebám, ale jen a pouze korytáři a do sebe-zahledění egoisté a prospěcháři!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Češka pokřtěná papežem: Cítila jsem bázeň, respekt i štěstí
Plná dojmů se dnes z Vatikánu vracela devětačtyřicetiletá úřednice Taťána Čempelová z Dětmarovic na Karvinsku, kterou v sobotu v Bazilice svatého Petra ve Vatikánu spolu s dalšími deseti lidmi pokřtil papež František. Stala se první Češkou v novodobé historii pokřtěnou hlavou katolické církve, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krčál (ČSSD): Uspět ve volbách je naším cílem
Vedení ČSSD na Vysočině navrhlo kandidátní listinu pro parlamentní volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jsou to Arabové, oni přemýšlejí jinak než my. Generál Šándor se vyjádřil k chemickému útoku v Sýrii a divokému dění kolem
ROZHOVOR „Atraktivita útoků velkotonážními vozidly bude narůstat, protože se jedná o jednoduše proveditelný způsob bez náročné přípravy a zvládnout ho může téměř kdokoliv. Útočníci zároveň vědí, že stát se proti takovému útoku může jen obtížně chránit,“ vysvětlil bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Donald Trump podle něj pochopil, že nemůže řídit stát jako firmu, ale může zasahovat ve světě obrovskou vojenskou silou, kterou Spojené státy mají. Šándor se obává, aby mu tato moc neučarovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Podle ČT jsou vlastenci ti, kteří mají zahalené tváře, řvou nic než národ... Vlastenectví je zesměšňováno, zlobí se olympionik Kůrka
Mládež není vedena k vlastenectví a jakékoliv projevy vlastenectví jsou zesměšňovány, tvrdí olympionik Jan Kůrka v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Jiří Drahoš má velký problém. Široká veřejnost ho nezná
Jiří Drahoš, který v březnu skončil ve funkci předsedy Akademie věd sdělil své rozhodnutí na besedě v kulturním domě v Jablunkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Snížení finančního ohodnocení bývalých ani současných vojáků nechystáme
V poslední době řešíme na Ministerstvu obrany a Generálním štábu AČR dotazy na možné změny ve výpočtu a vyplácení výsluhových náležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf bojovníků za svobodu dává políček Trumpovi: Měl chemický útok v Sýrii vyšetřit a ne vystřelit pánubohu do oken
ROZHOVOR "Měli to vyšetřit a najít viníka. A ne vystřelit pánubohu do oken. Nikdo neví jak to bylo," říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz o chemickém zločinu v Sýrii a následném americkém odvetném útoku Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu a místopředseda SPO v Ústeckém kraji. "Myslím, že by v tomto neměli pokračovat. Velmoci by se měly dohodnout, a ne dělat samostatné útoky. Teď jejich vztahy ochladly a budou se těžko narovnávat," obává se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Britský islamista posílá vzkaz: Napodobte Petrohrad, podřízněte nevěřící
Třicetiletý Omar Hussain natočil video, v němž nabádá své britské bratry v muslimské víře, aby se inspirovali nedávným útokem v Petrohradu a prováděli podobné útoky ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Horáček vyrazil k Vltavě sbírat podpisy
Textař a podnikatel Michal Horáček dnes zahájil podpisovou kampaň pod nominační petici pro prezidentskou volbu. Lidé mohou podepsat archy na čtyřech stovkách míst po celé zemi, sbírat budou i dobrovolníci mezi svými příbuznými a známými. Horáček, který se účastnil sběru podpisů v petičním stánku na náplavce Rašínova nábřeží v Praze, se za favorita druhé přímé volby hlavy státu nepokládá. Uskuteční se začátkem příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to hambář a idiot, udeřil poslanec na Gabala za jeho slova v ČT. A teď přikládá pod kotel: Ať se zeptá Zaorálka...
ROZHOVOR „Pro mne je absolutně k neuvěření verze, že je za útokem chemickými zbraněmi Asad,“ říká pedagog a poslanec Radim F. Holeček (nez.), který k tomu ještě dál vysvětluje: „Byl by blázen, vždyť dosáhl po letech kýženého uznání. Já studentům na přednáškách říkám, že Asad je všechno možné, jen ne blázen či sebevrah.“ K dalšímu vývoji války v Sýrii pak Holeček dodává: „Putinovi vyhovuje protahování konfliktu, má za čtyři miliony dolarů denně ‚střelnici‘ pro své letectvo, nehrozí mu z této oblasti konkurenční plyn pro Evropu a vnitropoliticky umí boj proti terorismu dobře prodat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Přípravy na zahájení sezóny na Baťáku vrcholí
Od ukončení minulé plavební sezóny byla veškerá činnost zaměřena na opravy, údržbu, přípravu plavební cesty a bezproblémový průběh nové plavební sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Rychlý komentář k americké agresi proti Sýrii
Spojené státy americké věrolomně napadly jednoho z posledních spojenců západu na blízkém východě. Nečekaným úderem provedeným v hrubém rozporu s mezinárodním, morálkou právem i zdravým rozumem zasáhli Američané do válečného konfliktu ve prospěch Islámského státu a Al-Kajdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dvacet pět expertů mezinárodní mise WANO dokončilo prověrku Jaderné elektrárny Dukovany
V pátek 7. 4. 2017 skončila v pořadí již čtvrtá prověrka Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zde od 23. 3. prováděli experti WANO, celosvětového sdružení provozovatelů jaderných elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Tomahawky a čokoládový dort
Zatímco americké Tomahawky sviští podzvukovou rychlostí na syrskou leteckou základnu Šajrát, dva nejmocnější muži světa ochutnávají kousky obrovského čokoládového dortu. K tomu staršímu, obtloustlejšímu se zlatovou kšticí přistoupí důstojník a něco mu pošeptá do ucha. A zmizí stejně rychle, jako se objevil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Bradáč: Dnes se na každého, kdo staví, valí přehršel možností
Tepelné čerpadlo, solární ohřev, izolace, „dešťovka“, fotovoltaika, biomasa… Dnes se na každého, kdo staví nový dům nebo zefektivňuje stávající bydlení, valí přehršel možností. Aby se člověk zorientoval v nových a často nevyzkoušených technologiích, je dobré se poradit s odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli vyšší odměny pro vojáky v aktivních zálohách
Vojáci v aktivních zálohách by mohli pobírat vyšší odměny za účast na vojenském cvičení. V novele branných zákonů to navrhla skupina poslanců téměř ze všech sněmovních frakcí. Odměny jsou náhradou platu v zaměstnání. Jejich růst by měl podle zdůvodnění zajistit, aby vojákům v aktivních zálohách neklesly kvůli výkonu činné služby celkové příjmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vojenské zpravodajství uspořádalo ve spolupráci s NBÚ kybernetické cvičení
Ve dnech 30. a 31. března uspořádalo Vojenské zpravodajství ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem cvičení v oblasti kybernetické obrany. Table-top cvičení se účastnili zástupci zpravodajských služeb, resortu obrany, Národní centrály proti organizovanému zločinu či představitelé sdružení CZ.NIC. Cvičení se zaměřilo na spolupráci zainteresovaných subjektů při zajišťování kybernetické obrany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Erdogan chce zničit dílo zakladatele tureckého státu Atatürka
Reakce na referendum v Turecku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kořínek (Zelení): Sociální bydlení v Olomouci
Zelený zastupitel Olomouce píše o tom, že fakticky neexistuje koncepce sociálního bydlení, přestože se k tomu rada zavázala ve svém programovém prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřady začaly posuzovat návrat sloupu na Staroměstské náměstí. Padl při založení republiky
Úřady začaly posuzovat návrat Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Žádost o jeho umístění podala Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, vyplývá to z dokumentu zveřejněného na úřední desce Prahy 1. Na místo by se sloup mohl vrátit v roce 2018, kdy si Praha připomene výročí stržení této kontroverzní památky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Statut lázeňského místa je zastaralý, v Bohdanči jej musíme změnit
Statut lázeňského místa, ale i nové metody a služby pro klienty byly cílem návštěvy poslance Jiřího Skalického v Léčebných lázních Bohdaneč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Úvěry poskytované obcemi a nový zákon o spotřebitelském úvěru
Dne 1. 12. 2016 nabyl účinnosti nový zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru (dále jen „zákon“). Zákon mj. do českého práva přejímá evropskou úpravu hypotečních úvěrů, které do 30. 11. 2016 neměly žádnou speciální právní úpravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Matějka: Velká Dohoda - desatero selského rozumu
Zastupitelská parlamentní demokracie, se neosvědčila a námi volení zástupci a zákonodárci, si z našich mandátů udělali živnost! Již to není služba nám, národu a jeho potřebám, ale jen a pouze korytáři a do sebe-zahledění egoisté a prospěcháři!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Turecká diktatura
Turci se rozhodli pro islámskou diktaturu. Prezidentu Erdoganovi se totiž podařilo přesvědčit Turky o zásadních ústavních změnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stát asi nebude muset předat krajům úplnou správu hlavních silnic
Stát asi bude moci pověřit kraje pouze běžnými opravami nebo zimní údržbou silnic první třídy, nikoli jejich celkovou správou. Senát to nejspíš schválí v rámci poslanecké novely o pozemních komunikacích. Doporučil mu to jeho výbor pro hospodářství a dopravu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Erdogan zřejmě může slavit. Turci rozhodli o dalším směřování země
Agentura Reuters s odvoláním na státní agenturu Anadolu tvrdí, že po sečtení 95 procent hlasů odevzdaných v tureckém referendu, je 51,7 procent voličů nakloněno změnám ústavy a významnému posílení pravomocí prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Velikonoční pochody. Pro a proti základnám
Psal se rok 1955, Mary Quant otevřela krámek s módním šatstvem Bazaar na King's Road a přidělila světu minisukně. Půl hodiny autem dál kolem Hide Park je na Abbey Road studio Beatles, kapela, která vznikla koncem padesátých let a jejíž sláva se především odehrála v letech šedesátých v Abbey Road.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní fond kinematografie podporuje spolupráci českých producentů se zahraničím
Fond podporuje minoritní koprodukce od roku 2010, protože zvyšují konkurenceschopnost české kinematografie v mezinárodním měřítku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš: My sami si musíme rozhodovat o tom, kdo tady bude pracovat a komu poskytneme pomoc
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: J. Gagarin, Karlovy Vary
Každý rok, od 12. dubna 1962, se slaví Mezinárodní den kosmonautiky. V roce 2011 byl 12. duben vyhlášen jako mezinárodní den na oslavu začátku vesmírné éry pro lidstvo (International Day of Human Space Flight).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra a Plzeňský kraj budou ještě intenzivněji spolupracovat
Ministr vnitra Milan Chovanec a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard podepsali dnes, 10. dubna, Memorandum o spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Memorandum přispěje k posílení spolupráce a výměně informací mezi krajem a státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Americké zbraně jsou opět řízeny ze Saúdské Arábie, věří sociolog Hampl
Sociolog Petr Hampl je zklamán z toho, jakými rádci se obklopil 45. prezident USA Donald Trump. Tento prezident udělal podle Hampla stejnou chybu, kterou učinil i George W. Bush, jenž se obklopil zaslepenými rádci toužícími po válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Plachý (Zelení): Stranická politika a veganství
Místpředseda krajské organizace Strany zelených v Olomouckém kraji Ondřej Plachý ve svém textu vysvětluje, proč si myslí že stranická politika patří k veganství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Naše země potřebuje prezidenta vojáka, prohlásil na Frekvenci 1 publicista Kuras
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 publicistu Benjamina Kurase. Vyjádřil se mimo jiné k prezidentské kandidatuře tria Miloš Zeman, Michal Horáček a Jiří Drahoš. Většinu času ovšem věnoval tématu uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZe: Úspěšná prezentační akce na podporu uplatnění českých dodavatelů zboží a služeb pro OSN
4. dubna 2017 se v prostorách Velvyslanectví ČR v Itálii za podpory Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva zemědělství a agentury CzechTrade uskutečnila formou projektu na podporu ekonomické diplomacie prezentační akce českých potenciálních dodavatelů zboží a služeb pro tři organizace systému OSN, sídlící v Římě: Organizace Spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO), Světový potravinový program (WFP) a Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kultura smrti je nebezpečným západním hitem, varuje psycholog
Psycholog Miroslav Hudec sepsal pro server Deník Referendum pojednání o hře zvané „modrá velryba“; v posledních dnech zmínky o této hře zaplavily internet. Jde o velkou hrozbu především pro naše děti, nebo se její nebezpečí přeceňuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Jsem přesvědčen, že jsme zvolili silný tým
Krajská nominační konference KDU-ČSL Zlínského kraje na svém jednání dne 8. dubna 2017 zvolila poslance a místopředsedu KDU-ČSL Ondřeje Benešíka jako svého lídra pro volby do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční v říjnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pro výběr nejvhodnější varianty protipovodňové ochrany na horní Opavě bylo zpracováno kolem stovky studií
Vláda na jaře roku 2008 rozhodla na základě odborných posudků o realizaci menší, nikoliv větší nádrže Nové Heřminovy. Důvodem bylo hlavně zachování stejnojmenné obce, a to i přesto, že varianta s větší nádrží umožňovala vyšší ochranu před povodněmi, suchem a byla levnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Dostál: Někdy je potřebné poděkovat
Donce i několika málo sprejerům, co umí opravdu malovat a to navíc na správných místech. Vedle nich jsou tisíce čmáralů, co blbostma špiní místa nám určená k žití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Přijme Brno migranty? Město reaguje na mýty aktivistů
Aktivisté, kteří si říkají „Slušní lidé“, vyrazili před několika dny na jednání zastupitelstva města Brna, aby vyjádřili nesouhlas s přepokládaným přijímáním uprchlíků v České republice, Brno nevyjímaje. Hnutí uveřejnilo prohlášení, že Brno hodlá do městských bytů umístit právě migranty. Vedle toho „Slušní lidé“ spekulují, že migranti najdou útočiště také v prostorách brněnských veletrhů. Jihomoravská metropole tyto mýty vyvrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Počet mrtvých při sobotním útoku na konvoj v Sýrii stoupl na 112
Nejméně 112 osob zahynulo při sobotním útoku na konvoj autobusů v Sýrii. S odvoláním na syrskou exilovou organizaci ochránců lidských práv (SOHR) o tom informoval server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Aktéři lánského puče
Když byly v sobotu 26. 10. 2013 sečteny volební výsledky, vznikla pro sociální demokracii rozporuplná situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Eric Zuesse: Postolova zpráva o tzv. syrském plynovém útoku
Poté, co detailně zdecimoval zpravodajské „ospravedlnění" Trumpova raketového útoku na Sýrii, uzavírá zpravodajský analytik, profesor Massachussetského technologického Institutu Dr.Theodore Postol, svou studii k danému případu těmito slovy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Michal Horáček vyrazil k Vltavě sbírat podpisy
Textař a podnikatel Michal Horáček dnes zahájil podpisovou kampaň pod nominační petici pro prezidentskou volbu. Lidé mohou podepsat archy na čtyřech stovkách míst po celé zemi, sbírat budou i dobrovolníci mezi svými příbuznými a známými. Horáček, který se účastnil sběru podpisů v petičním stánku na náplavce Rašínova nábřeží v Praze, se za favorita druhé přímé volby hlavy státu nepokládá. Uskuteční se začátkem příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Advokát není věštec a stoprocentně nezná budoucnost
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zraněný fotbalista Dortmundu se poprvé vyjádřil k bombovému útoku, který zasáhl jeho tým
Fotbalista týmu Borussia Dortmund Marc Bartra, které byl zraněn při úterním bombovém útoku na autobus jeho mužstva, se poprvél vyjádřil o celém incidentu. Uvedl, že nikomu na světě nepřeje, aby zažil to, co on, napsal na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Trapas! Kim Čong-un chtěl ohromit svět dalším testem rakety, ale nepovedlo se to
Severní Korea se dnes u svého východního pobřeží pokusila odpálit další raketu. Pokus však zřejmě nevyšel. S odvoláním na jihokorejskou armádu to píše server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Papež pronesl tradiční poselství Městu a světu: Bůh kráčí spolu s uprchlíky
Papež František pronesl o Velikonocích tradiční poselství Městu a světu. Odsoudil v něm všechny represivní režimy, ale žádný konkrétní stát nejmenoval. Nejen tato papežova slova přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sledujte Národní muzeum nově na Instagramu
Čekají na vás fotografie zajímavých předmětů, pohledy do zákulisí, zkrátka obrázky a zase obrázky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Vládní schizofrenie
Nedávno v podvečer jsem se zúčastnil schůze jednoho spolku. Část večera se věnovala diskusi, jak se vyhnout elektronické evidenci tržeb. Zkrátka a dobře, jak se této povinnosti vyhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Obrana a bezpečnost ČR – hlavní téma odborné debaty ve Středočeském kraji
Od projektu také očekáváme zejména podněty vedoucí k posílení regionální a celorepublikové efektivní spolupráce všech zainteresovaných subjektů v oblasti obrany a bezpečnosti a tím zajištění větší bezpečnosti země jako takové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Papež František pokřtil ve Vatikánu 11 lidí, včetně první Češky
Papež František včera večer pokřtil v Bazilice svatého Petra ve Vatikánu 11 lidí z různých částí světa. Byla mezi nimi i Taťána Čempelová z Dětmarovic na Karvinsku, která se tak stala první Češkou v novodobé historii pokřtěnou hlavou katolické církve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropané budou moci volat svým přátelům za daleko nižší ceny
Pod vedením sociálnědemokratické europoslankyně Miapetra Kumpula-Natri proběhlo v úterý poslední hlasování o právních předpisech, které jsou nezbytné pro zrušení poplatků za roaming. Nespravedlivé poplatky za roaming pro spotřebitele v EU skončí dne 15. 5. 2017. Za hovory a přenos dat tak budou zákazníkům účtovány stejné ceny jako v jejich mateřské zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Turecký lid promlouvá: Občané prozrazují, jak hlasovali v osudovém referendu a proč
Arabská televizní stanice Al-Džazíra vyrazila do Turecka a pokusila se zmapovat nálady voličů před osudovým referendem. Pro tureckého prezidenta Recepa Erdogana vskutku jde o zásadní referendum, protože Turci mají rozhodnout o tom, zda svému prezidentovi významně posílí pravomoci, nebo nechají zemi půlměsíce kráčet dál po cestě parlamentní demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Referendum doprovázejí střety. Turecký server hlásí mrtvé na ulici
V neděli probíhá v Turecku klíčové referendum, v němž obyvatelé země půlměsíce odpovídají na otázku, zda budou posíleny pravomoci prezidenta Erdogana, nebo bude republika dál kráčet cestami parlamentní demokracie. Země je v této otázce rozdělená v podstatě půl na půl. Turecký zpravodajský portál NTV.com informuje o tom, že před hlasovacími místnostmi dokonce teče krev a umírají lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR: 14 miliard na rychlý internet je v ohrožení, varují experti
Platforma odborné veřejnosti pro budování vysokorychlostních sítí, zastřešující odborníky z asociací a podnikatele v elektronických komunikacích, na jednáních opakovaně a bezvýsledně upozorňovala Ministerstvo průmyslu a obchodu, že je ohroženo čerpání 14 miliard Kč určených na podporu internetových sítí nové generace (NGA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Nekončící příběh dálnice D43
Příprava severního úseku dálnice D43 se rozjíždí, zatímco pro potřeby jižního úseku byla již vloni zadána územní studie, která má prověřit nejvhodnější trasu včetně dopadu vlivu na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MF: Spolky se EET nemusí bát. Odpovědi k metodice u venkovských spolků přinese konference
Jak funguje elektronická evidence tržeb v oblasti venkovských spolků? Koho se přímo týká? Co (ne)evidovat? Odpovědi přinese konference „Venkovské spolky a EET“, která se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2017 v TOP HOTEL Praha, Blažimská 1781/4,Praha 4 – Chodov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO V USA tekla krev. Desítky tisíc Američanů v ulicích. Zastánci a odpůrci Trumpa se brutálně servali
Desítky tisíc Američanů v sobotu protestovaly v ulicích amerických měst proti tomu, že americký prezident Donald Trump odmítá zveřejnit svá daňová přiznání. Informovala o tom agentura Reuters. Zveřejňování daňových přiznání byla podle ní v předchozích čtyřiceti letech běžná praxe amerických prezidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští Zelení k Central European University: Jsme připraveni pomoci
Krajská rada pražských Zelených se na svém jednání shodla, že jsou Zelení v Praze připraveni pro CEU hledat útočiště v případě, že bude nucena odejít z Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 15 - Učebnice neúspěchu
Před mnoha lety jsem slyšel úžasný skeč Voskovce a Wericha z jejich rozhlasového vysílání „přes oceán“ - za německé okupace do protektorátní vlasti. Pointa toho skeče byla tato: Jestliže němečtí hrdinové nosí metály za vítězství na hrudi, kde asi budou nosit metály hrdinové prchající od Stalingradu? Inu, přece na odvrácené hrudi hrdinově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Videokonference v justici na startu rutinního provozu
Více než dva roky trvající projekt Zavedení videokonferencí v resortu justice se blíží ke konci, a proto se odborníci z řad Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby, soudů, policie a psychiatrických nemocnic sešli, aby vyhodnotili dosavadní zkušenosti s touto komunikační technologií, od které si slibují především úsporu času a peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Viceprezident USA je v Jižní Koreji
Americký viceprezident Mike Pence dnes přiletěl do Jižní Koreje, která je první zastávkou na jeho desetidenní cestě po Asii a Tichomoří. Informoval o tom server České noviny s tím, že Pence je očekáván také v Japonsku, Indonésii, Austrálii a v americkém ostrovním státu Havaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Hrozí mi znásilněním a zavražděním. Prý mi vykopou dítě z těla!“ Muslimka napsala výbušnou knihu o islámu a souvěrci jdou po ní
Muslimka a právnička Zana Ramadaniová (33), bývalá aktivistka hnutí Femen, napsala bestseller. Ve své knize vystupuje proti falešné toleranci, konzervativnímu islámu, machismu muslimských mužů a proti muslimským matkám, které selhávají při výchově. Její kniha, která vyšla letos v březnu v Německu, kam se přestěhovala s rodiči ze Skopje ve svých sedmi letech, se jmenuje Zahalená hrozba – moc muslimských žen a bludařství tolerance Němců. Píše o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Richter (ANO): Vše, co se dělá pro lidi, co lidi spojuje a vytváří pozitivní náladu, má smysl
Každý kraj, každá oblast má něco, čím se vyznačuje, co je zajímavé, co ji odlišuje od ostatních. Ať se jedná o malou vesničku, královské město, nebo město krajské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Velikonoční přání
Nechť nám letošní Velikonoce pomohou být lidmi, kteří jsou pro druhého a s druhými, přeje kardinál Duka v krátkém velikonočním video vzkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stop době byrokratické
Jedním z hlavních poznatků, který jsem získal za dobu svého působení v Senátu, je ten, že žijeme v éře, kterou lze nazvat “dobou byrokratickou”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Navštivte nejbližší no-go zónu. Budete mít inkluzivně vzdělanou EU jako na dlani, doporučuje Bašta
Většina snah o likvidaci společnosti jako takové se odehrává v oblasti vzdělávání. Již čtvrt století se docela důsledně likviduje vše, co by vyrůstající generaci mohlo spojovat s generacemi jejich předků – tedy elementární znalosti, povědomí o historii a dosažení úrovně socializace nutné k fungování společnosti, píše v komentáři pro server Prvnizpravy.cz bývalý diplomat Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Žalostný hlas farmáře z venkova: Do některých míst nejezdí o víkendu autobus. Muž na Plzeňsku zemřel, sanitka přijela pozdě. A EU nás může vydírat...
ROZHOVOR Po sankcích proti Rusku dostává naše zemědělství další ránu. Jako odpověď na reakci především Nizozemí na agitaci k blížícímu se referendu, jenž má posílit pravomoci prezidenta Erdogana, Turecko zastavilo dovoz některých zemědělských komodit z EU. Optimismu nepřidá ani segregace českých zemědělců v Bavorsku. Farmář, zachránce tradičního českého koňského plemene hucul, donátor jižního Plzeňska, zakladatel soukromého Muzea krojů Plzeňka v Březí u Žinkov Jiří Tetzeli v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varuje před nebezpečím potravinové nesamostatnosti, kdy se můžeme stát lehce vydíratelnými i svými současnými obchodními partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí se dívá do minulosti a napovídá, jak řešit problém s KLDR
K pobřeží Severní Koreje se přiblížila americká letadlová loď USS Carl Vinson, doprovázená údernou skupinou složenou z křižníků, bitevní lodi, útočné jaderné ponorky a dalších plavidel. Přesto je vznik války málo pravděpodobný. V rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz to uvedl politolog Oskar Krejčí. Naznačil také, kudy by se mělo ubírat mírové řešení krize kolem KLDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Věřím, že na podzim soud Babišovi zlomí vaz! Bývalý člen ANO se rozpovídal
FENOMÉN BABIŠ – NADĚJE, NEBO HROZBA? „Pokud se stane Babiš premiérem, tak se obávám o osud demokracie a svobody u nás. Vláda oligarchy nevěští nikdy nic dobrého,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda TOP 09 v Libereckém kraji, lékař z jablonecké nemocnice Miloš Rejmont. O možném povolebním uspořádání říká: „Může být i koalice ANO, KSČM a SPD. TOP 09 je jediná, která na 100 % nepůjde s ním do koalice. Mým přáním je koalice demokratických stran, to znamená bez ANO.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Turecká vesnice zřejmě podpoří v dnešním referendu Erdogana. Za jeho vlády se zde život zlepšil
Již dnes Turci v referendu rozhodnou o nové ústavě, která má výrazně posílit pravomoci prezidenta. Příznivci změn tvrdí, že to umožní turecké demokracii a státu lépe fungovat. Odpůrci naopak prohlašují, že výsledkem bude „diktatura“ a že současného prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který je ve svých projevech stále agresivnější, už nebude moci nikdo kontrolovat. Názory lidí na referendum zjišťoval ve východotureckém Karsu reportér serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Delegace Rady Plzeňského kraje v ZZC Balková
V úterý dne 12. dubna navštívila delegace Komise pro bezpečnost a záchranný systém Rady Plzeňského kraje Zařízení pro zajištění cizinců Balková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mečl (ČSSD): Jsem přesvědčen, že tradiční levicová strana má lidem co nabídnout
V pondělí 10. dubna 2017 odsouhlasil Krajský výkonný výbor ČSSD Libereckého kraje návrh kandidátní listiny pro sněmovní volby, které se budou konat v říjnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cinka (TOP 09): Přístup města k veřejné konzumaci alkoholu je pokrytecký
Nastávající teplé dny lákají k posezení v parku, na trávníku před Janáčkovým divadlem, na Jakubském náměstí či kolem Jošta Moravského. K chvílím zaslouženého odpočinku v naší kultuře patří i sklenka vína či orosený půllitr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist