Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Píča zrzavá Slonková. Sobotka je ta největší svině, co jsem poznal. Zaorálek je debil, kráva Marksová chlastá. Andrej Babiš se rozpovídal a někdo si jej nahrál
Jen těžko uvěřitelný slovník má ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, když hovoří o svých kolezích z vlády. Na veřejnost totiž unikly originální nahrávky jeho vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozzuřený aktivista Peszynski s přáteli najížděl autem do lidí na zastávce. Podívejte se k tomu na FOTO
Aktivista Zdeněk Chytra se na sociální síti vyjádřil k aktivitě občanského aktivisty Tomáše Peszynského, jenž se dnes zapojil do aktivity skupiny Kaputin, jež vyslala do ulic Prahy automobil Kaputin car. Auto táhnoucí za sebou housenku symbolizovalo alegorii Škůdci demokracie. Babiš, Orbán, Kaczyński, Fico, Erdogan, Zeman, Trump, Putin – všechny tyto politiky auto zmiňuje – housenky s jejich jmény požírají list „demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé z vesnic nejsou hloupí. Brání se. Aktivista, který vítal konvoj USA a rozešel se s „kocábovci“, překvapivě vystupuje
Lidé z vesnic nejsou hloupí. Lpí na tradičních rodinných hodnotách, na které jsme pro samé „posouvání na Západ“ zapomněli. Tak hovoří marketingový expert a v posledních letech pilný aktivista Jakub Pitron. Ten se angažoval například v akci Červená karta pro Miloše Zemana, účastnil se rovněž akce „Hi, Friends!“, která vítala projíždějící konvoj USA. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz objasňuje, proč se víceméně rozešel s Kroměřížskou výzvou iniciovanou Michaelem Kocábem, a dává najevo, jak by si představoval budoucnost České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek chce do boje proti Babišovi zapojit i Šabatovou. Poslal jí dopis
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se obrátil dopisem na předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) i na veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou. Chce po nich, aby zabránili zneužívání institutu tzv. zajišťovacího příkazu Finanční správou ČR, a zastavili tak likvidaci podnikatelů. Píše o tom server Bleskově.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pučisté, nemáte naději, Andrej Babiš směřuje k drtivému absolutnímu vítězství
Člověk se musí až smát, jak amatérští a nepoučitelní jsou protivníci Andreje Babiše, političtí, ale i novinářští. Stále znovu a znovu vyvolávají nejrůznější puče na téma: biopaliva, Čapí hnízdo, antiBabiš zákona, korunových dluhopisů a teď v ucelené podobě několikakerých daňových podvodů. Dostávají orgasmus v bláhové naději, že už ho to mu zničit a on klesne na tu jejich trapnou bezvýznamnost. Ale znovu a znovu se opakuje stejný scénář. Jako bájný pták Fénix se Andrej vznáší nad padlými a směřuje ke svému cíli : Vítězství ANO ve volbách a pro sebe premiérský post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Češi jsou neskuteční rasisté, čtou Parlamentní listy a házejí po černoších banány. Neuvěřitelné povídání Jana Čulíka s dámou z Francie
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík si k rozhovoru pozval francouzskou historičku Muriel Blaive působící v Ústavu pro studium totalitních režimů. Od roku 1992 žije v Praze, ale nějaký čas prožila také v Londýně nebo v Budapešti a s touto zkušeností se dívá na chování Čechů. Dívá se na ně dost kriticky. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kotleba, namažem tě na chleba! Rvačky a binec v Brně poté, co přijeli hoši ze Slovenska, ale tak nějak se to zvrhlo
Nacionalisté versus antifašisté. Taková je situace v Brně na prvního máje. Své setkání zde totiž naplánovali příznivci krajní pravice, proti kterým se přišli postavit jejich odpůrci. A hned úvodem došlo k několika ostrým střetům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Opozice kolem zákona o sociálním bydlení šíří dezinformace
Opoziční strany ODS a TOP 09 zablokovaly v Poslanecké sněmovně projednání návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení. Tímto neustálým obstrukčním jednáním zamezily jeho propuštění do druhého čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Kárný senát vydal rozhodnutí ve věci soudce Krajského soudu v Brně
Kárný senát koncem minulého týdne rozhodl v neveřejném jednání o zastavení kárného řízení ve věci insolvenčního soudce Krajského soudu v Brně Mgr. Jana Kozáka; v důsledku toho kárný senát i zrušil rozhodnutí o jeho dočasném zproštění výkonu funkce soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Tlapa: Praktická podpora diplomacie pro export
„Lidé se mě někdy ptají, zda politická stabilita je jedním z nezbytných předpokladů rozvoje obchodu v dané zemi. Odpovídám jim, že ve většině světa nelze stabilitu předvídat o nic přesněji než počasí.“ Tomáš J. Baťa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka se nejspíš vyjádří k možnému odvolání Babiše v úterý
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předpokládá, že se v úterý vyjádří k dopisu ministra financí Andreje Babiše (ANO) a k jeho možnému odvolání. Řekl to dnes novinářům ve Vyškově, kde ČSSD oslavovala 1. máj. Babiš v dopise vysvětluje na žádost poslanců některé okolnosti svého podnikání a jednokorunových dluhopisů i majetkových poměrů. Podle Sobotky by se měl Babiš postavit k celé věci jako chlap.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Prezidentské volby - klondajk podvodníků všech rácí
Pro kandidaturu z kasty obyčejných lidí je potřeba 50 000 podpisů s čísly občanek. To pro jednoho kandidáta. Při více kandidátech se jmených seznamů nedopočítáte. Co bude stát na černém trhu jeden list s „vzorovými podpisy a čísly občanských průkazů“? Možná 30 až 40 lidí. O takové seznamy budou stát nejen obchodní řetězce, ale všichni podvodníci. Vždyť mám váš vzorový podpis a i číslo občanky!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rusko? Donald Trump zle nakopl Hillary Clintonovou a jejího muže
Po stech dnech v prezidentském úřadu změnil americký prezident Donald Trump svou rétoriku vůči Číně, jejíhož prezidenta má nyní v oblibě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chci vidět Merkelovou vzteky šňupat koks po výhře Le Penové. V TV už jde jen o prachy, divák trpí. Bývalá hvězda Novy se ozývá
ROZHOVOR Jsem si jistý, že by pan Zeman klidně chtěl být i proruský i pročínský i proamerický, ambice by tu byly, ale nikdo o ně nemá tak velký zájem,“ říká na adresu hlavy státu bývalá hvězda TV Nova, moderátor a skladatel Slávek Boura. Promluvil i o Andreji Babišovi, prezidentských volbách ve Francii i o Donaldu Trumpovi. „Vykřičel svou americkou hrdost do hlav voličů a v husté mlze globalizace ho bylo dostatečně slyšet,“ komentuje jeho zvolení moderátor a zamýšlí se i nad migrační krizí. „Ti, které jsme si navykli nazývat migranty, sem nepřijíždějí, aby se námi obohacovali, ale aby se sami obohacovali. Nás neobohacují,“ míní Slávek Boura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud ke kauze Dalík: Trestní řád neumožňuje vyhotovovat rozhodnutí dopředu
Nejvyšší soud respektuje roli médií při informování veřejnosti a podporuje její právo na informace. S ohledem na vývoj v posledních týdnech při referování o některých závažných trestních věcech však považuje za nutné se ohradit, aby v tzv. mediálně sledovaných kauzách činil nestandardní postupy a tím jakkoli ohrožoval právo kteréhokoli obviněného na spravedlivý proces. V této souvislosti zmiňuje především některé články a komentáře, ze kterých vyplývá snaha médií přimět Nejvyšší soud k tomu, aby zveřejňoval svá rozhodnutí v uvedených řízeních dříve, než s nimi řádně seznámí všechny účastníky, popř. aby nestandardními kroky jakkoli urychloval proces vytváření řádného odůvodnění rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Proč jsem se nezúčastnil hlasování
Velmi diskutabilní programový bod schůze se týkal registru smluv. Sněmovna jej totiž doplnila spoustou výjimek, takže podle kritiků pozbýval smyslu. Projednávání zákona předcházela i nátlaková kampaň „Rekonstrukce státu,“ která „oslovila“ i mne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bakalo, máte po klidu. Ukážeme vám, co si myslí vaši horníci, plánuje miliardář Krúpa
Slovenský miliardář Pavol Krúpa hodlá jít tvrdě po krku bývalému majiteli společnosti OKD Zdeňku Bakalovi. Neváhá ani posbírat horníky rozpálené do ruda a otrávené nájemníky někdejších hornických bytů a přivézt je Bakalovi přímo pod okna – před jeho dům ve Švýcarsku, kde český miliardář hledá klid. Krúpa je podle všeho připraven mu klid odepřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bořivoj Minář: V České republice chybí koordinace podpory exportu
Motto : „Pod obchodní poctivostí rozumíme, že úplně všechny strany, na obchodě zúčastněné, musí být po uskutečnění obchodu bohatší, než byly předtím.“ Tomáš Baťa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradník (SPR-RSČ): Je potřeba slavit Svátek práce, či ne?
Dnes je 1. Máj, pro mnohé líbání pod rozkvetlou třešní (i když na to nepotřebujeme jen 1. květen...) a pro mnohé stále Svátek práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Ořechov si opět připomněl hrdinství vojáků
Nenápadná vesnička s pár domy na Vysočině, která se zapíše do historie skutečnými hrdiny československé historie za druhé světové války v roce 1942, a to zcela náhodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Sobotka měl Babiše proklepat před vstupem do vlády, ne na jejím konci!
Hrobař české levice dal přednost vládnutí za každou cenu a likvidaci vnitrostranických alternativ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Útok na Václava Klause a „fašistické sluníčkáře“: Na 1. máje vystoupil Miroslav Grebeníček
Od 10:00 se na brněnském Moravském náměstí sešlo zhruba 450 příznivců Komunistické strany Čech a Moravy, kteří se rekrutovali převážně z řad seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Tvrzení o rizicích ohrožení pohody zvířat nejsou podložená
Reakce SVS na tvrzení uvedená v tiskové zprávě Komory veterinárních lékařů v souvislosti s novelou veterinárního zákona:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klusáček (ČSNS): Korporátům se mohou postavit pouze národy
Česká strana národně sociální působí na politické scéně už 120 let, výročí jejího založení si v dubnu 2017 připomněli její členové i významné české osobnosti. Při příležitosti oslavy uvedl předseda strany Michal Klusáček, proti čemu ČSNS v minulosti bojovala, a poukázal na to, že zlo mění své názvy, má však společnou podstatu - touhu ovládnout svět. Podle jeho slov je hrozbou současnosti nástup korporatokracie, která usiluje o odstranění národů podobně jako kdysi nacismus nebo komunismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Jung: Ne Evropou, ale nyní Českem obchází strašidlo EET
Motto: Z  deníku partyzánského velitele kdesi v lesích: Ráno - dobyli jsme lesík. Večer - takticky jsme ustoupili a ztratili lesík. Ráno - opět jsme překvapivým útokem dobyli lesík. Poledne - zase jsme kvůli pozdnímu obědu ztratili lesík. Večer - přišel rozzuřenej hajnej a vyhnal nás všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO 1. máj: Babiši, buď chlap, sdělil Sobotka. Herman má ze svátku srandu. „Rudý zrůdy“ v Praze. A v Brně přituhuje
„Babiš by se měl zachovat jako chlap,“ řekl u příležitosti 1. máje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve vztahu k ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho problémům kvůli korunovým dluhopisům. Spekuluje se dokonce o Babišově odvolání z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): První máj - svátek práce
Je 1. května 2017 pět hodin ráno, kouknu z okna a nikde nevidím dohořívající oheň. Zašmátrám v paměti, jaký byl 30. duben před 30 lety na vesnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Komora veterinárních lékařů: Úředník neposlouchá. Bohužel ani veřejnost, ani odborníky!
Připomínky Komory veterinárních lékařů k novele veterinárního zákona:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Slovenský parlament, pořád vede Fico
Podle posledního průzkumu slovenské Agentury JAKO by se vítězem parlamentních voleb na konci dubna stal Směr – sociální demokracie Roberta Fica. Slováci by mu dali 27,1 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Demokracie a volební právo
Už nevím ve které knize nebo článku jsem se jednou dočetl, že když ve starořeckém demokratickém (!) systému někdo navrhoval změnu nějakého zákona, musel tuto změnu obhajovat s hlavou v oprátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zemane, ty hnusná housenko! Po Praze jezdí hodně zvláštní auto, máme FOTO
Do pražských ulic dnes vyrazilo auto táhnoucí za sebou housenku. Takzvané Kaputin car vyslala skupina Kaputin, která tímto přiváží alegorii Škůdci demokracie. Babiš, Orbán, Kaczynski, Fico, Erdogan, Zeman, Trump, Putin – všechny tyto politiky auto zmiňuje – housenky s jejich jmény požírají list „Demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Macron? Toho nevolíme. Nám už je tak zle, že na vás kašleme a před Marine vás nezachráníme, zní z migrantských předměstí Francie. A zazněl i jiný důležitý výrok
Proevropský francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron prohlásil, že Evropská unie musí být reformována, v opačném případě bude čelit „Frexitu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Věda a politika
Vysoká škola Karla Engliše Brno vytvořila Oponentní posouzení Studie vlivu tvrdého hazardu na kriminalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Trumpovo čtvrtletní vysvědčení
Američtí školáci dostávají každé čtvrtletí vysvědčení, které místo našeho číselného známkování používá písmena A, B, C, D, F. Jednička jako bič je A, zatímco F znamená failed (selhal), po našem nedostatečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Už se to rozjíždí: Komunisté nastoupení, přišel i Milouš Jakeš. Ale někdo přišel soudruhům hnout žlučí...
První máj jako tradičně slaví některé strany setkáními a shromážděními. Komunisté se tak scházejí na pražském Výstavišti, občanští demokraté na Petříně, příznivci hnutí ANO na náplavce u Rašínova nábřeží a sociální demokraté na Střeleckém ostrově v Praze. A právě sraz komunistů sleduje server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Online: Politici slaví první máj. Babiš by se měl zachovat jako chlap, řekl Sobotka ve Vyškově
Prvomájová shromáždění pořádají také anarchisté a recesisté. Ohlášen je i pochod Bloku proti islamizaci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:36, zobrazit podobné
František Dostál: Byl první máj, odpočinku čas...
Svátek práce, k jehož vzniku kdysi napomohli dělníci ve velké zemi za Atlantikem, býval v průběhu let všelijak poznamenán politickými vůdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bojujeme za růst mezd i za lepší zákoník práce
Prohlášení České strany sociálně demokratické ke Svátku práce 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Jarní výlet do Bratislavy a na Slovensko za výhodnějších podmínek
Cesta z Prahy do slovenské metropole Bratislavy vlakem Českých drah již od 325 Kč, z Brna, Olomouc nebo Břeclavi od 163 Kč a z Ostravy od 271 Kč. To je od 28. dubna aktuální nabídka pro cesty s Včasnou jízdenkou Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český stát chce pomoci finančně zemědělství v Zambii a Kurdistánu
Ministerstvo zemědělství chce dát v následujících třech letech zhruba 30 milionů korun na podporu produkce potravin v Zambii a 6,5 milionu korun na pomoc iráckému Kurdistánu. Píše o tom v materiálu, který dá ve středu pro informaci vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Spisovatel Jiří Padevět: Odsun Němců je naše ostuda. Byl pochopitelný, ale neomlouvá zločiny
Spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět vystoupil v internetové televizi DVTV v pořadu Apel. A na Čechy, Moravany a Slezany skutečně apeloval, aby nezapomínali na své hrdiny a odvrhli představu, že jsme jen národem „Švejků“, kteří se podvolují druhým a protloukají se životem, jak se dá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Předvečer Filipojakubské noci prožily děti z Olešníku na Pohádkové cestě
Stylově, v pohádkovém střihu, si v neděli 30. dubna užily předvečer Filipojakubské noci desítky dětí z Olešníku na Českobudějovicku. Čarodějnickou cestu s osmi soutěžními stanovišti obsazenými pohádkovými postavami uspořádaly pro předškoláky a nejmladší školáky Olešnické maminy spolu s obcí a Jadernou elektrárnou Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: V příjmové chudobě milion Čechů
Český statistický úřad tento týden vydal informace, podle kterých žije zhruba 1,02 milionů obyvatel, tedy téměř deset procent Čechů pod hranicí příjmové chudoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zvrat: Vyšetřuje mě Chovancova policie, řekl Andrej Babiš. Policie začala konat proti Agrofertu
Server týdeníku Respekt.cz informuje o tom, že o Agrofert a korunové dluhopisy Andreje Babiše už se nezajímá jen Finanční správa ČR, ale také policie. Sám Babiš za tím vidí politický boj, v němž se ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pokusil zasadit úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Soukup: Obchod lidi vždy spojoval i rozděloval
FACTUM EST FACTUM aneb Co se stalo, to se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kádner (Úsvit-NK): Export - import
Pokud zaregistrujeme téma tohoto vydání, kterým je „Export-Import“, představíme si okamžitě dovezené zboží a výrobci samozřejmě zboží z naší republiky vyvezené. Ovšem importovat i exportovat se dají nejen hmotné statky, ale i ideologie, myšlenky, víra, životní styl a podobné statky nehmotné, včetně principů „naší“ demokracie. Pokud k nechtěným statkům hmotným můžeme do cesty postavit normy, technické předpisy, cla a podobné výdobytky moderního byznysu, u nehmotných věcí je to nepoměrně složitější, když společenským vývojem se stala svoboda vyznání a projevů základním právem člověka. O to více je znepokojující skutečnost, že do Evropy, a i k nám, se importují ideologie, které jsou jejich nositelé schopni podpořit všemi prostředky hrubého a zákeřného násilí i za cenu lidských životů, včetně toho svého. Ve světle událostí uplynulého období, kdy numerická úspěšnost atentátníků ve vztahu k jejich obětem je z jejich zvráceného pohledu velmi efektivní, se naskýtá otázka, jak to s tou naší evropskou humanitou, či lépe řečeno pseudohumanitou, ve vztahu k naší bezpečnosti vlastně je. O zamyšlení a odpověď jsme na tuto jednu, pravda asi rozsahem významnou, otázku požádali „našeho“ poslance Parlamentu ČR a předsedu „Výboru pro obranu“ Poslanecké sněmovny, pana Davida Kádnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vylhané sliby Havla a Klause. Parazité na poctivé práci. Lidé trpí, církev si vesele podniká. Skutečně drsný první máj v Plzni
REPORTÁŽ Drtivou kritikou současného režimu začal oslavy 1. máje v Plzni poslanec za KSČM Jiří Valenta. Na setkání zhruba stovky občanů vesměs důchodového věku nenechal suchou nit ani na jedné vládě od roku 1989. Ve svém projevu nevynechal ani Václava Havla či tzv. pražskou kavárnu. Hostem akce, kterému přítomní rovněž aplaudovali, byl atašé generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech Kyril Alexejevič Popov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová představila plán: Tímto nahradíme Evropskou unii
Evropská aliance svobodných a suverénních států. Ta by podle francouzské prezidentské kandidátky Marine Le Penové mohla nahradit Evropskou unii. Píší o tom PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Pokus o trestní oznámení na Českou národní banku
Tak dlouho jsem byl dotazován, proč jsem nepodal trestní oznámení na ČNB, až jsem ho podal, zde ho uvádím a připojit se může každý občan ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Křesťanská theokracie kontra NWO neboli Nový světový řád
K boji za zachování morálních hodnot proti globalizačnímu systému zla a smrti je nutná motivace!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Práce jako měřítko hodnot
Svátek práce je neustále aktuální. Uvedl to dnes ve svém projevu k několika stovkám lidí shromážděných u českobudějovického KD Slavie místopředseda poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš nerezignuje. Sobotka mě chce dostat z politiky, poškozuje tuto vládu, tvrdí ministr financí
Spor ve vládní koalici se promítl i do prvomájových oslav. Premiér řekl, že k možnému odvolání ministra financí se vyjádří nejspíš v úterý.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:36, zobrazit podobné
FOTO Andrej Babiš slavil 1. máj na lodi. Jenže přišel Peszynski s transparentem! A ministr vyšel na břeh...
S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak, píše se na transparentu recesistů, kteří dorazili na oslavy svátku práce hnutí ANO na pražskou náplavku. Akci zadokumentoval mimo jiné liberální aktivista Michal Majzner, jenž vystupuje například i proti prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vzdělávání v souvislosti s rodinou, podnikavostí, uměním a inspirací. Ve dvou dnech se Brno promění v město vzdělávání
V partnerství s celou řadou institucí a organizací, mezi jinými Masarykovou univerzitou, Janáčkovou akademií múzických umění, Moravskou galerií, CEITEC či EDUin, proběhne 19. a 20. 5. 2017 na několika místech v centru Brna vzdělávací festival Eduspace. Po úspěšném nultém ročníku přinese opět čtyři klíčová témata, k nimž se vážou diskuse s odborníky, workshopy a krátké formáty. K tématům rodina, umění, podnikavost a inspirace promluví desítky hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jsme na dně, takhle nemáme právo existovat! Zaorálek se rozběsnil v kruhu ČSSD: Pracháč Babiš? Přijde, shrábne. Víte, co mi o něm řekli...
REPORTÁŽ Ostrými pálil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nejen do vicepremiéra Andreje Babiše, ale také do vlastních řad na prvomájovém setkání v Ostravě. Sociální demokraté si prošli trasu z Vítkovic k památníku u mostu Miloše Sýkory a na „konečné“ si od něj vyslechli i toto: „My jsme si stavěli kandidáty, kdy jsme se dopředu smiřovali s tím, že neuspějí. To je poraženectví, které je absolutně špatně. Taková strana nemá nárok na existenci!“ Kromě drsné sebekritiky dovnitř ČSSD, které se Zaorálek evidentně nebojí, sekal nemilosrdně před svými spolustraníky a sympatizanty i do vicepremiéra Andreje Babiše: „Je to naprostý cynik. Teď mi říkal před dvěma dny, jestli mě odvoláte skutečně z pozice ministra, tak vám teprve předvedu, jak můj tisk a všechna média umějí pracovat. To bude teprve masáž.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trhněte si nohou. Konec! Obrovský strach z Marine Le Penové: EU, euro, chaos... Horší než Brexit
Za týden touto dobou už bude jasno v otázce, kdo se stane francouzským prezidentem. Pokud to bude prezidentka Marine Le Penová, Evropská unie bude mít problém. Myslí si to profesor Anand Menon, jenž se věnuje evropské politice na King’s College v Londýně. Připomíná, že EU staví na politickém konsensu. A „dovedete si představit, co se stane, když jeden velký členský stát vzkáže ostatním: Trhněte si nohou?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zrzka z ČT, na kterou Zeman dělal aligátora, odešla od Nory Fridrichové sloužit Jiřímu Drahošovi. Zde je více
Lenka Pastorčáková už nepracuje pro Českou televizi. Tahle práce je „fuč“, jak to sama okomentovala na sociální síti Facebook. Tamtéž obratem vysvětlila, proč se postavila po bok právě Jiřímu Drahošovi jako jeho mluvčí. Mohla za to snad zkušenost se Zemanovým aligátorem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
První máj Zdeňka Zbořila: Práci už nikdo nechce slavit. Dokonce nikdo nechce pracovat! Na práci si je dovážíme zdaleka. Afrikanizace naší země
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Země se bude dále zadlužovat, čas od času se národní ekonomika otřese, ale měkká afrikanizace celé střední a východní Evropy bude pokračovat,“ říká v souvislosti s cenou práce u nás politolog Zdeněk Zbořil. Ve svém prvomájovém Rozjezdu se věnuje nejen Svátku práce, ale také diskusím na téma, co s vicepremiérem Andrejem Babišem. „Panu Sobotkovi a ČSSD se daří instalovat prezidenta Zemana do středu vnitropolitického dění,“ poznamenal. A co se týká ČSSD, už je to asi jedno. Zbořil ještě vzkazuje: „Snad bych si dovolil změnit staré sociálnědemokratické heslo Proletáři všech zemí, spojte se! za Pánové, nedupejte, dupete nad propadlištěm!“ Politolog komentuje i finále souboje o Elysejský palác. Je opravdu jasné, že Emmanuel Macron vyhraje? Není. „Situace na bojišti“ se mění každým dnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kim Čong-un je docela chytrej chlápek, pravil Donald J. Trump. A kdo hacknul volby: Rusko? Ne, třeba...
Donald Trump poskytl po prvních sto dnech v úřadě další bilanční rozhovor. Tentokrát se vyjádřil pro televizní stanici CBS. Zmínil Rusko, Čínu i severokorejského diktátora Kim Čong-una, který sice hrozí Washingtonu jadernou válkou, ale Trump ho i tak považuje za „docela chytrého chlapíka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zvolení Miloše Zemana? Máme tajný průzkum, který jsme nepublikovali, odkryl nám karty šéf STEMu Jan Hartl
ROZHOVOR „Dnes má Zeman podporu přes padesát procent a také kolem padesáti procent lidí uvažuje o tom, že by ho znovu zvolilo do funkce,“ říká podle posledních výzkumů sociolog Jan Hartl. Zároveň však nezatracuje ani šance dalších kandidátů na post prezidenta, kterých přibývá. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také upozornil, že vztah Čechů k cizincům zůstává stále napjatý. Nedůvěru vůči Evropské unii podle něj zavinili politici i akademická obec, která na klíčové evropské téma zapomněla a hloupě ho opustila. Teď musí začít vysvětlovat znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Prosadili jsme záměr, že se Praha zbaví Veolie
Vyjádření předsedy Zelených Matěje Stropnického k rozhodnutí pražských radních, že město chce získat 100 procent akcií Pražských vodovodů a kanalizací (PVK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: K čemu se nejlépe hodí konkrétní pozemek, zjistí speciální aplikace
Nová webová aplikace Limity využití půdy dokáže analyzovat, zda je konkrétní pozemek kdekoliv na území České republiky vhodný pro zemědělské, průmyslové či jiné využití. Je nástrojem proti zbytečnému zabírání kvalitní zemědělské půdy na průmyslovou a jinou zástavbu. Aplikace, kterou vyvinul Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy (VÚMOP) ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, je volně dostupná na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Tak už jsou islámští radikálové i u nás
Jde o nápisy, které prý „nějaký vandal“ nastříkal na budovu pražského pravoslavného kostela. Samozřejmě, jako tradičně, média se bojí nazvat věc pravým jménem, tedy „islámští radikálové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řecký soud bude jednat o dvou Češích obviněných ze špionáže
Řecký soud začne ve středu jednat o případu dvou Čechů obviněných ze špionáže, Martin Pezlar a Ivan Buchta do země odlétají v pondělí. Sdělili to dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Strany, anarchisté i recesisté připravují prvomájové oslavy
Některé strany, anarchisté i recesisté dnes pořádají prvomájová shromáždění. Komunisté se sejdou tradičně na pražském Výstavišti, občanští demokraté na Petříně a sociální demokraté na Střeleckém ostrově v Praze, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Lafontaine o Macronovi a Le Penové
K příčinám toho, proč se v druhém kole prezidentských voleb ve Francii střetnou Marine Le Penová a Emmanuel Macron, si nemohl nevzít slovo i Oskar Lafontaine, jedna z nejpovolanějších duší německé radikální levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: V dubnu zemřel bývalý soudce a první předseda občanskoprávního kolegia Oldřich Jehlička
Nejvyšší soud s lítostí oznamuje, že dne 23. dubna 2017 zemřel ve věku nedožitých 84 let bývalý soudce a první předseda občanskoprávního kolegia JUDr. Oldřich Jehlička, CSc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Konec práce žen, žádali anarchisté. Pak přišel Jiří Dienstbier a začal řečnit, jak se tu roztahují postfašisté
Anarchisté dnes na setkání a v průvodu v centru Prahy kritizovali kapitalismus a žádali spravedlivou mzdu pro pracující, dělnickou samosprávu i konec práce žen. Z Palackého náměstí jich zhruba stovka v poklidu došla na Střelecký ostrov, policie kvůli průvodu zastavovala dopravu na Masarykově nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Horská trať z Horní Lidče do Púchova slaví osmdesát let, dnes po ní jezdí komfortní vlaky EuroCity
Před 80. lety 2. května 1937 byla otevřena horská železnice spojující Horní Lideč a Púchov. Vzniklo tak nové spojení mezi Moravou a Slovenskem, které dnes využívá množství expresů i osobních a nákladních vlaků. Díky této nové spojnici se dříve pouze regionální dráha Hranice na Moravě – Horní Lideč spojující Valašsko s moravským vnitrozemím stala po 2. světové válce jednou z nejdůležitějších spojnic Čech, Moravy a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba o praktikách ČT: Mocní se bojí dialogu. Koncesionáři vůbec netuší, jak jejich peníze létají. Jednou k nám do senátu přijel natáčet Václav Moravec a já jen zíral
ROZHOVOR „Současná Rada instituci ČT nedozoruje, ale je prodlouženou rukou generálního ředitele. Vždyť jde de facto o zaměstnance. ČT členy Rady platí,“ říká v souvislosti s Českou televizí senátor Jan Veleba s tím, že současná Česká televize se tváří jako celostátní, ale podle jeho mínění je převážně pražská. Zhodnotil i to, že televizi nadále povede Petr Dvořák a promluvil i o vztahu televize a Miloše Zemana a o tom, jakým způsobem televize podle něj o prezidentovi a událostech kolem něj informuje. „O nějaké vyváženosti, či alespoň předstírání vyváženosti, nemůže být ani řeč,“ míní Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Nejprve musí proběhnout rozvod a poté se můžeme začít bavit o registrovaném partnerství
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval Českou republiku na historicky prvním zasedání Rady Evropské unie pro obecné záležitosti dle článku 50 Smlouvy (GAC50), která se konala 27. dubna 2017 v Lucemburku. Hlavním tématem Rady GAC50 byla příprava nadcházející Evropské rady dle článku 50, která bude schvalovat společnou pozici EU pro vyjednávání o vystoupení Velké Británie z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Opavě budou soutěžit v jízdě zručnosti mladí traktoristé. Nejlepší postoupí na mistrovství republiky
V úterý 9. května (původní termín byl 25. dubna, ale došlo ke změně na 9. 5.) se uskuteční pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj oblastní kolo jízdy zručnosti traktorem v areálu Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě. Nejlepší traktoristé se utkají v celostátním mistrovství České republiky v jízdě zručnosti, které se uskuteční 22. června v Sušici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milouš Jakeš od plic o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a Donaldu Trumpovi. Generál Vacek o NATO. Skrumáž odpůrců KSČM se soudruhy... A soudruh Antonín Novotný. Zde to je
„Česká republika nesmí být zemí jednoho vůdce a jednoho oligarchy,“ zaznělo mimo jiné na prvního maje mezi komunisty. Ti, stejně jako jiné roky, totiž přišli na pražské Výstaviště oslavit Svátek práce. Kromě jiného zde podepisovali petici za vystoupení z NATO. Někdejší ministr národní obrany ČSSR a ČSFR Miroslav Vacek ale tuto věc za tak jednoznačnou nemá. „Účast v paktu je za určitých podmínek žádoucí. Ať tam zůstaneme, ale ať tam děláme takovou politiku, kdy nebudeme přívěškem, který bude chodit válčit tisíce kilometrů daleko,“ řekl k tomu ParlamentnímListům.cz Vacek. Někdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš zase zavzpomínal na to, kolik let vlastně už na prvomájové oslavy chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Útoky na Babiše nepřinesly ČSSD ani procento. A ANO to nic neubralo. Naprosto nepromyšlené, stejně to narazí na Zemana, píše bloger k Sobotkovi
Bloger Jan Bartoň o sobě mluví jako o dříve narozeném muži s velkým zájmem o veřejné dění. Se svou životní zkušeností si na blogu iDnes.cz položil otázku, o co se to vlastně pokouší předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zaznělo dokonce přirovnání k tureckému prezidentovi Recepu T. Erdoganovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Iva Ritschelová a Karolína Súkupová: Loňskému vývozu dominovala auta
Prosperita českého hospodářství je významně spojena se zahraničním obchodem. Vysokou míru otevřenosti naší ekonomiky ovlivňuje více faktorů – například geografická poloha nebo průmyslová tradice. Jak vypadá obchod České republiky se zahraničím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ústecký radiologický den přilákal na výletní zámeček Větruše desítky lékařů
V prostorách výletního zámečku Větruše proběhl počátkem dubna 2017 již šestý ročník Ústeckého radiologického dne, který se letos konal pod záštitou předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiřího Nováka. Konference byla tematicky zaměřena na diagnostiku chorob zažívacího traktu. Své příspěvky přednesli lékařští odborníci z pořádajícího ústeckého radiodiagnostického oddělení, ale i z oddělení rehabilitačního, gastroenterologického, z oddělení nukleární medicíny a hrudní chirurgie, do programu přispěl i přednášející z radiodiagnostického oddělení mostecké nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: V Ostravě se uskuteční závěrečná konference Programu švýcarsko-české spolupráce
Dne 3. května 2017 se v Ostravě v Multifunkční aule Gong uskuteční Závěrečná konference Programu švýcarsko-české spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ostravští sociální demokraté na Prvního máje vyrazili do ulic
Svátek práce oslavili sociální demokraté v Ostravě dopolední procházkou jarním městem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor z Plzně: Babiš není žádný Baťa, to o sobě vykládá leda on. Se Zemanem tvoří "duo MILAN". Žádný obdiv si nezaslouží
ROZHOVOR Babiš opravdu není politik – je pouze podnikající „politikář“, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a starosta jednoho plzeňského městského obvodu Lumír Aschenbrenner. S prezidentem Zemanem by mohli vytvořit duo, ve kterém současný ministr financí zcela přenechá vztahy s Ruskem a Čínou Hradu. Zahraniční politice prý nerozumí a také jej nezajímá. Kromě státu se ale stará o svou michelinskou restauraci ve Francii. A jak by populární senátor, který je znám svojí podporou Tibetu a dalších disidentů, oznámkoval ministry za ANO? Fatálně propadá Dan Ťok, nejlepší je snad ministryně Šlechtová…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Média prý nejsou schopna vidět, co Trump dokázal. Tak jim to jeden jejich kolega z Reflexu sepsal
100 dní vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa zhodnotil ve svém komentáři pro server Reflex.cz Viliam Buchert. „Válka s médii zamlžuje realitu,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vrátilo se nevolnictví. Šílenství všech mocných. U nás vládne exkomunista a miliardář. K prvnímu máji promlouvá poslanec KSČM z pohraničního kraje
Novodobí otroci v rukou novodobých otrokářů. Tak se dá podle komunistického poslance Jiřího Valenty dívat na nesnesitelný tlak na efektivitu a produktivitu práce. Podle něj se v oslavách 1. máje vracíme do doby před 127 lety. Můžeme očekávat, že v blízkých letech bude další nárůst automatizace výroby, což opět způsobí problémy na trhu práce. Valenta pak dále komentuje předvolební dění ve Francii s tím, že zde došlo k jakémusi univerzálnímu povstání proti Marine Le Penové. Vzpomíná na „hrůzovládu“ Topolánka a Nečase, kteří podle něj vygenerovali Babišovo spasitelské hnutí ANO. V závěru rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o bezpečnostní situaci ve světě a obává se masivního konfliktu na Korejském poloostrově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist