Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.251x, což odpovídá cca 221.811-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Čulík má jasno: Kuřáci utlačují druhé. Je neuvěřitelné, že se právě tito lidé dovolávají demokracie
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se znovu pořádně obul do Čechů. Podle jeho názoru si totiž neuvědomujeme, co si v demokracii můžeme dovolit a co už ne, abychom ji sami nepohřbili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka už v cizích novinách slibuje, že migranty „samozřejmě vezmeme“, varoval Petr Bystroň z AfD. A pak přišlo skutečně hrůzostrašné svědectví o chování bruselských elit
REPORTÁŽ Kamaráčoft s Kaddáfím a pak jeho poprava. Evropa měla zajištěné jižní hranice v Africe, ale nedbala na to. Petr Bystroň předložil skandální výrok Bohuslava Sobotky v rakouském tisku. Z Trumpa jsou prý na prášky a kdoví jak to dopadne s brexitem. Jiří Weigl vzpomenul silvestrovské útoky ve Frankfurtu jakožto hozenou rukavici do tváře západoevropských mužů. Jen Petr Mach hýřil optimismem a burcoval… Plzeňská bezpečnostní konference, organizovaná frakcí Svobody a přímé demokracie v Evropském parlamentu sice nepřitáhla davy diváků, ale zazněly zde překvapivé momenty, včetně nástinu, co po rozpadu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Sportovním oddílům se rozdělilo už přes půl miliardy. Proti loňsku to je dvojnásobek
Sportovním oddílům MŠMT rozdělilo už přes půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To bude křiku. Prezident Zeman vyjádřil svůj názor na ombudsmanku Šabatovou
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor metropolitnímu čtrnáctideníku Naše Praha. Ačkoli se drtivá většina rozhovoru týkala situace v hlavním městě Praze, prezident zmínil i 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a tvrdě se opřel do ombudsmanky Anny Šabatové. Pokud jde o situaci v Praze, prezident je zklamaný, že pod vedením Adriany Krnáčové (ANO) se podle jeho názoru zastavily investiční plány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nepohodlné pravdy a všemi uznávané lži. Třeba vylhané sliby o prosperitě Evropské unie. Martin Hekrdla sestavil černou listinu těch nejšílenějších
Politický komentátor Martin Hekrdla se ve svém komentáři na serveru a2larm.cz rozepsal o postpravdivé době, jež je tu podle jeho slov již dlouho. „Nové je, že jsme si našli obětní beránky, na které tuto visačku vlastních produktů můžeme připnout,“ zmínil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pověsit za něco do průvanu. Truchlivý příběh českého zemědělství. Hovoří poslední český vlastník půdy na tachovsku
ROZHOVOR Poslední mohykán. I tak můžeme pojmenovat zemědělce Jiřího Dufka z Tachovska. Jako poslední Čech z širokého okolí tu vlastní půdu. Ostatní již patří Němcům a Holanďanům. Jak říká se smutkem v hlase, tady jsou již Benešovy dekrety vyřešeny. Z bývalého Agrokombinátu Tachov, který zaměstnával většinu populace v okresu, pod šestnáct let v učilištích až po důchodce, nezbylo nic. I proto je Dufka příznivec Andreje Babiše a zasedá také v krajském zastupitelstvu jako opoziční zastupitel. EET je podle něj správná a ten, kdo v životě nepracoval, by měl raději mlčet. Kolik vlastně stál naši republiku takový Bohuslav Sobotka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotkovský neomarxismus lidem jen komplikuje život. Třídní boj, převýchova, inkluze. Skončeme ten cirkus, vyzývá profesor Fiala
ROZHOVOR.O vládní krizi se nedá mluvit. Spíše to byl vládní chaos. Místo aby vláda využila ekonomický růst, tak tady s prezidentem Zemanem předvádí cirkus, za který je každému soudnému člověku stydno. Sobotkova vláda nás chce zároveň převychovat, jako bychom pro ni nebyli dost dobří. Předseda a volební lídr ODS Petr Fiala se ParlamentnímListům.cz svěřil se svými dojmy ohledně aktuální situace a zahájení dalšího stupně předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Baran (Realisté): Heretické Česko jako cíl
Česko jako historicky ateistická společnost jako cílem fanatiků. Níže je možná nalézt, proč zrovna Čechy mohou být ideově vhodným terčem. A srovnání k velkým hráčům EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Peněz máme naštěstí dost, takže Andrej Babiš ani nemá způsob, jak nás korumpovat
Mediální skupina Czech Media Invest sdružující časopis Reflex či Forum24.cz zaútočila na Nadační fond proti korupci tvrzením, že je financován Andrejem Babišem. Nejedná se o první a jediný útok. S touto informací pracuje i několik dalších médií, přestože se jedná o jednoduše prokazatelnou lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ministerské neodcházení
Ministryně Valachová má v sobě něco z madame Dubarry. Tato někdejší blízká přítelkyně krále Ludvíka XV. byla revolučním tribunálem v době jakobínského teroru odsouzena ke gilotinování. Poté, co jí pochopové předali katu Sansonovi, se proslavila svým výrokem „A momment“ (Ještě chviličku). Pokud tehdy aristokraté i prostí lidé umírali na popravišti vesměs velmi statečně, madame Dubarry si chtěla ještě o pár vteřinek prodloužit svůj život. Něco podobného předvádí v těchto dnech ministryně školství a tělovýchovy Valachová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více
Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) požádala prezidenta Miloše Zemana, aby po udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi zvážil milost i v dalších případech dlouholetých trestů. „Případů jako je pan Kajínek je více,“ tvrdí Válková s tím, že však o mnohých z nich se veřejnost nedozví. O dopise exministryně Zemanovi informuje server Česká-justice.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Naštvané matky: Je toho už prostě příliš
Komunita Naštvané matky na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Prezidentův Rath
Pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“ ze dne 1. června 2017 běžel svěžím tempem. Otázkami, z nichž některé byly až příliš „na tělo“, vypalovanými jedna za druhou jako z kulometu bez pedagogického poučného úvodu, dovedla Alexandra Mynářová pana prezidenta také k dění u Nejvyššího soudu ČR, kde se právě projednává stížnost ministra spravedlnosti pro porušení zákona v neprospěch obžalovaného proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, jímž byl kvůli použití nezákonně nařízených odposlechů zrušen prvostupňový rozsudek nad Davidem Rathem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Utajená čísla. Pražský dopravce odmítá říct, kolik zaplatil najatým právníkům za vymáhání pokut
PAVUČINY BYZNYSU. Pražský dopravce tají, kolik pokut vymohl, a kolik za jejich vymáhání zaplatil externím právníkům, které si bez soutěže najal. Podle zákona ale musí s pravdou ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Náskok konzervativců před labouristy se snižuje
Za necelý týden proběhnou v Británii všeobecné volby. V průzkumech veřejného mínění, ve kterých při jejich vyhlášení 3. května vedla konzervativní strana o cca 20 %, došlo k prudkému zvratu. Podle některých agentur pro výzkum veřejného mínění činí rozdíl mezi konzervativci a labouristy již jen 3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní zahájila provoz nového oddělení v mostecké nemocnici
Krajská zdravotní, a. s., slavnostně zahájila provoz nového oddělení NIP (následné intenzivní péče) a DIOP (dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče) v Nemocnici Most, o. z. Akce za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní, a. s., náměstka hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybáka, senátorky MUDr. Aleny Dernerové, místopředsedkyně Odborového svazu zdravotní a sociální péče ČR Ing. Ivany Břeňkové a dalších hostů proběhla v pátek 2. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Více takových úředníků. Paušální kritika vždy neodpovídá realitě
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezskou ČSSD povede do voleb ministr Lubomír Zaorálek
Moravskoslezské sociální demokraty povede do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, který stál v čele kandidátní listiny už před čtyřmi lety. O podobě kandidátní listiny sociální demokraté rozhodovali v pátek a dnes ve vnitrostranickém hlasování. Účast ale byla velmi nízká a hlasy se tak nakonec ani nesčítaly, řekla ČTK tajemnice Petra Krejčířová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Horké téma kouření rozpálilo Ladislava Jakla: Že likvidujeme starou veteš? Tohle jsme slyšeli už v padesátých letech, soptil na lékařku. A pak došlo i na striptýz
Protikuřácký zákon začal platit, lidé musí z hospod s cigaretou na ulici. Paradoxně se zdá, že víc kritiků zákon našel až nyní, kdy dopadl na zhruba třetinu obyvatelstva. Téma zákazu kouření vedlo ve studiu PL TV k nebývalému střetu. Hosty pořadu Horké téma byli extajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl a lékařka Eva Králíková, známá tvář protikuřáckého tažení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravskou Vesnicí roku se stal městys Křtiny
Městys Křtiny je jihomoravskou Vesnicí roku 2017. Výsledky soutěže oznámila porota v pátek 2. června 2017 v Rudce. Zástupcům vítězné obce za Jihomoravský kraj poblahopřál radní Petr Hýbler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chceme stavět mosty, slíbil na sudetoněmeckém sjezdu Bernd Posselt
Sudetští Němci chtějí bojovat proti nacionalismu a stavět mosty mezi národy, řekl dnes v první den sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) jeho šéf Bernd Posselt. Spolupráce Čechů a Němců má podle něj hluboké kořeny. Česko na letošním sjezdu zastoupí vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, jenž bude dosud nejvýše postaveným českým politikem, který tak učiní, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zpátečnické rozhodnutí
Donald Trump ohlásil ve středu odstoupení od Pařížské klimatické dohody. Není to tak překvapivé rozhodnutí s ohledem na to, jak se vyjadřoval již v předvolební kampani. Reakce z celého světa byla zdrcující. Stejně tak reakce Evropské unie a konec konců i další supervelmoci, Číny. Očekává se, že EU a Čína vydají nyní na právě probíhajícím summitu EU a Číny v Bruselu společné prohlášení, kterým vyjádří distanc od pozice amerického prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babišova firma půjde k soudu pár dní před volbami
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš stane zřejmě ještě před volbami před soudem. Městský soud v Praze totiž začne 2. října projednávat kauzu manipulací se zakázkami České pošty. V ní figuruje hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů Andreje Babiše. Píše o tom server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Nový světový řád je Old World Disorder
Nic nového pod sluncem, vlci v rouše beránčím se globalizují!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Steigerwald v Reflexu: Rusko je peklo. Člověk má pro něj cenu hadru na podlahu
Na jaře roku 2010 prožila polská společnost šok. Nejvyšší představitelé země včetně prezidenta Lecha Kaczynského zahynuli při letecké nehodě v ruském Smolensku. Poláci letěli do Ruska uctít 70. výročí sovětského masakru polských důstojníků za druhé světové války. Místo vzpomínání na Poláky pobité za druhé světové války prožila země další tragédii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cena Františka Kriegla pro zpěváka Bangu. Farář a bývalý chartista vysvětluje, proč mu dal svůj hlas
Evangelický farář a bývalý mluvčí Charty 77 Miloš Rejchrt se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal, proč hlasoval pro zpěváka a hudebníka Radka Bangu, aby získal Cenu Františka Kriegla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Musíme lidem vysvětlit, že jedině sociální demokracie
Lídrem kandidátní listiny ČSSD v Plzeňském kraji bude Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Souboj o zlato? Ruský medvěd versus čínský drak
Na zlato lze pohlížet ze dvou úhlů – ze Západu a z Východu. Západní země sice navyšují své zlaté rezervy, ovšem ani zdaleka ne v takové míře, jako státy východní polokoule. A právě hlavní mocnosti Východu léta svádějí ostrý souboj v nakupování žlutého kovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdravotníci Krajské zdravotní se v ústecké nemocnici zapojili do cvičení Integrovaného záchranného systému
Zdravotníci Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se ve středu 31. května zapojili do metodického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Námět tohoto cvičení vyplývá z posledního dění v Evropě, kdy došlo k mimořádným událostem s následky hromadného postižení zdraví. Všichni zranění včetně dvou zajištěných pachatelů skončili na ústecké Emergency.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nepohodlné pravdy a všemi uznávané lži. Třeba vylhané sliby o prosperitě Evropské unie. Martin Hekrdla sestavil černou listinu těch nejšíleněšjích
Pollitický komentátor Martin Hekrdla se ve svém komentáři na serveru a2larm.cz rozepsal o postpravdivé době, jež je tu podle jeho slov již dlouho. „Nové je, že jsme si našli obětní beránky, na které tuto visačku vlastních produktů můžeme připnout,“ zmínil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Gruzie není členskou zemí NATO, ale účastní se mise v Afghánistánu a usiluje o spolupráci
Jarní zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Lokomotivou českého hospodářství je průmysl
Komentář k HDP za první čtvrtletí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cena Františka Kriegela pro zpěváka Bangu. Farář a bývalý chartista vysvětluje, proč mu dal svůj hlas
Evangelický farář a bývalý mluvčí Charty 77 Miloš Rejchrt se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal, proč hlasoval pro zpěváka a hudebníka Radka Bangu, aby získal Cenu Františka Kriegla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Nový výklad procesních standardů likviduje nejen kartel stavebníků
Krajský soud v Brně zrušil svým rozsudkem ze dne 29. 5. 2017 z procesních důvodů rozhodnutí předsedy ÚOHS ve věci kartelu stavebních firem ze dne ze dne 8. 2. 2016 a věc vrátil Úřadu k dalšímu řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Amnestie už je zapomenutá věc. Už i ti pravdoláskovci pochopili, že tam nic neuhrají
Exrezident Václav Klaus přiznal, ze neměl odvahu omilostnit dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, jako to nyní učinil prezident Miloš Zeman. Pro server Blesk.cz pak uvedl, že tento krok současné hlavy státu jej nepobouřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Se Slováky k sobě máme velmi blízko, a to nejen geograficky
V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas si zadal průzkum: Důvěra v prezidenta klesá, lidem už se tolik nelíbí ani přímá volba
Přímou volbu prezidenta již nepodporuje tolik lidí, co loni. Méně lidí také podporuje prezidenta Miloše Zemana. Uvedl to průzkum společnosti Median pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Německá vláda má před volbami strach deportovat imigranty. Pro jednoho šla policie do školy a napadl ji dav zdivočelých studentů
Německo řeší dilema. Vyhošťovat Afghánce zpět do jejich vlasti, nebo nikoliv? Na tuto otázku odpovídali i lidé v průzkumu pro deník Die Welt. Kladně jich odpovědělo 56 procent. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Soud bude jednat o vydání Lotyše, který protestoval proti vládě
Lotyšský programátor se bude před českým soudem bránit proti vydání do své vlasti. Ansis Ataols Berziňš byl v České republice zadržen na základě evropského zatykače na konci března. Lotyšsko ho stíhá, protože zemi opustil, ačkoliv měl nastoupit do vězení kvůli účasti na protivládních demonstracích. Advokátka Berziňše dnes ČTK řekla, že existuje podezření, že rozhodnutí lotyšské justice bylo motivováno politicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš prozradil, jak funguje Úřad vlády za Sobotky: 1,3 miliardy ročně na lidi jako Špidla a Pícl. Utrácí se za chlebíčky, fidorky...
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo přiznal, že poté, co skončil v čele Ministerstva financí, měl pocit nespravedlnosti. „Když o vás někdo opakovaně lže a ta lež se stává pravdou,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na Sodomkovo Vysoké Mýto
V sobotu 3. června se ve Vysokém Mýtě koná tradiční festival věnovaný automobilismu, kultuře a životnímu stylu 20. až 40. let. Návštěvníci se na něj můžou svézt stylově – historickým vlakem taženým parní lokomotivou. Program je připravený i na nádražích ve Vysokém Mýtě a v Cerekvici nad Loučnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz krátkodobých pronájmů
Vyzýváme radní a poslance příslušných úřadů aby v domech kde převažují byty k bydlení rodin byl krátkodobý pronájem zakázán nebo alespoň limitovan na minimálně tři měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ekonom: Falešný soucit s migranty. Kdo má peníze na pašeráky, ten vážně neumírá hlady...
Velká migrace je podle ekonoma Marka Loužka reakcí na mimořádnou globální nerovnost. Uvedl to v dnešním komentáři pro MF Dnes. Dodal také, že politická korektnost, která nám vnucuje falešný soucit s migranty, problém jen zhoršuje. „Nemůžeme totiž všem otevřít dveře,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Parní vlak sveze turisty do Mladějova na Moravě
První červnovou sobotu vyrazí z Brna parní vlak s lokomotivou „Skaličák“. Zamíří do atraktivní turistické oblasti Blanenska a Boskovicka a jeho cílovou stanicí bude Mladějov na Moravě, kde budou zájemci moci navštívit úzkorozchodnou železnici. Nad rámec běžných prohlídek budou pro návštěvníky zajištěné jízdy „důlního autobusu“ po areálu bývalé šamotky. Speciálně vypravený parní vlak lze využít i k cyklovýletu, přeprava jízdních kol v něm bude zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petru Žantovskému se chtělo intenzivně zvracet nad Lidovými novinami. Nehorázný průjem pana Votápka a Hermanův feldkurát v čele Národní knihovny
TÝDEN V MÉDIÍCH Představitelem protikremelského fanatismu, jehož texty se ruský prezident Vladimir Putin trápí stejně jako zdrcující kritikou komentátorů České televize, začíná Petr Žantovský přehled mediálních zajímavostí uplynulého týdne. Přiznává, že se mu málokdy stane, aby měl nad mediálním produktem intenzivní puzení se pozvracet, ale tentokrát se mu o to postaral komentátor Lidových novin. Došlo i na sebeobnažení ministra kultury, který z feldkuráta a hlavní sekretářky udělal hlavního zemského knihovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
O důchodce se musí postarat jejich děti. Třeba v Koreji je to běžné, vzkazuje ministr Pilný
Velmi kritický k současnému penzijnímu systému je ministr financí Ivan Pilný (ANO). V rozhovoru pro dnešní vydání deníku Blesk mimo jiné uvedl, že o rodiče by se měly postarat děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pařížská dohoda je postavená na hlavu. Doba uhlí už se nevrátí. I toto zaznělo v Událostech, komentářích
Místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Zahradník a místopředseda Zelených Michal Berg se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřili k odmítnutí pařížské dohody o klimatu americkým prezidentem Donaldem Trumpem (USA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Cizí ostatky v rakvi prezidenta Kaczyńského
V rakvi s ostatky polského prezidenta Lecha Kaczyńského byly při nedávné exhumaci nalezeny části těl dvou dalších osob. Ve zprávě o tiskové konferenci náměstka generálního prokurátora Marka Pasionka to uvedla zpravodajská televize TVN 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
USA znovu přitvrdily vůči Severní Koreji. Tentokrát vypustily krvavého psa
Americký ministr obrany James Mattis ocenil Čínu za to, že se snaží zkrotit nevyzpytatelnou totalitní Severní Koreu. Dodal však, že USA budou vůči KLDR mnohem tvrdší, pokud to bude třeba. Informuje o tom agentura Reuters. Tím ovšem Mattis zdaleka neskončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Beneš (KSČM): Družstva mají smůlu
Vyjádření F. Beneše k novele posílení práv platících nájemníků bytů vůči neplatičům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Spolek na ochranu práv občanů Plzeň: Žaloba na vládu
I. Za korupční manýry byla podána soudní žaloba na vládu ČR, kdy je vymáháno odškodné za škodu způsobenou vládou jako celku, jmenovitě pak předsedou vlády B. Sobotkou, místopředsedou Babišem, jeho černobílým koněm Pelikánem, ministry Diensbierem a Marksovou. Text žaloby je připojen níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD: Můžete nám pokládat dotazy
Na 20plus.cz nám můžete pokládat dotazy. Paní Edita Hrubá se nás ptala: Kdy se zvýší platy učitelů tak, aby učitel měl pocit, že je jeho postavení pro společnost důležité?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Režisér Svoboda: Europoslanci v cizích zájmech, Bakalovo souručenství
Někdejší předseda KSČM a režisér Jiří Svoboda ohodnotil práci českých europoslanců. Někteří z nich by si jeho slova asi za rámeček nedali. Svoboda zkritizoval především politiky TOP 09, ANO a ČSSD. A zastal se Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
David Rath: Zemanův Kajínek
Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cestování do zemí Unie s občanským průkazem: Ministerstvo zahraničních věcí dementovalo nepřesné informace
V reakci na nepřesné informace, které se v posledních dnech objevily v souvislosti s obdobím letních dovolených v některých zpravodajských médiích, Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrzuje, že čeští občané mohou do zemí EU včetně Chorvatska, Bulharska, Velké Británie a Kypru i nadále cestovat nejen na základě platného cestovního pasu, ale také na základě platného občanského průkazu. Podmínky cestování českých občanů do zemí Evropské unie, které jsou uvedeny na webových stránkách www.mzv.cz v kapitole „Cestujeme“, zůstávají v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podklady k prodloužené Rudné nenaplňují zákonné požadavky
Podklady k prodloužené Rudné nenaplňují zákonné požadavky, ŘSD musí na MŽP předložit novou dokumentaci, teprve poté může MŽP zahájit posuzování dle zákona EIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká televize: Brněnské studio sídlí v Líšni už téměř rok. A chystá třetí sérii Labyrintu
Téměř před rokem dokončila Česká televize výstavbu nového komplexu v Brně-Líšni, který se stal nejmoderněji vybaveným televizním studiem v České republice. Činnost studia projednávala na svém dnešním zasedání Rada České televize. Ta také vybudování komplexu, jejž se podařilo dokončit za polovinu původně odhadovaných nákladů, hodnotila jako jedno z kritérií pro přidělení bonusu generálnímu řediteli České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Slíbil jsem, že v příštím roce peníze na opravy vyčleníme
Z páteční návštěvy v Moravskoslezském kraji:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Odklad stěhování ambasády USA do Jeruzaléma
Americký prezident Donald Trump rozhodl o odložení stěhování amerického velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. V průběhu volební kampaně přitom o stěhování hovořil jako o jedné z hlavních priorit počátku své prezidentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Přes polovinu lidí netuší, že se zamlčením svých dluhů při žádosti o půjčku mohou dopustit trestného činu
56 % občanů ČR stále neví, že se případným zamlčením závazku po splatnosti může dopustit úvěrového podvodu. Vyplývá to z výsledků exkluzivního výzkumu agentury IPSOS pro sdružení SOLUS. Alarmující je také fakt, že by při žádosti o úvěr zamlčelo 40 % dospělých občanů ČR případný dluh po splatnosti u jiné firmy. Z této části populace neví o případném riziku spáchání úvěrového podvodu dokonce 89 % dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Pražském hradě je dnes den otevřených dveří
Na Pražském hradě se dnes návštěvníkům otevřou reprezentační prostory sídla českého prezidenta. Od 9:00 do 17:00 tak budou moci lidé navštívit běžně nepřístupné sály, salony a místnosti v Novém paláci, jako třeba Španělský sál, Rudolfovu galerii, Trůnní sál nebo Habsburský salon. Přístup bude z prvního nádvoří, lidé musejí počítat s tím, že je mohou zdržet kontroly při vstupech do Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Europarlament si nemá hrát na kádrováka
Projednávání svobody médií v České republice v Evropském parlamentu je obrovská chyba. Problém musí vyřešit čeští voliči sami, řekl v Bruselu místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Sokoly můžete v Teplickém skalním městě pozorovat už tento víkend
Pozorování sokolů u Chrámových stěn Teplického skalního města je připraveno na nadcházejí víkend. Podporují ho Lesy ČR i Správa CHKO Broumovsko. Návštěvníci mohou spatřit pomocí stativového dalekohledu sokoly stěhovavé. Na konci dubna sokolí pár vyseděl tři mláďata. Ta se nyní učí létat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Katastrofa. Nakažlivé nemoci a stav srovnatelný s rozvojovou Afrikou. Jaroslav Bašta varuje, jak přímou hrozbu pro nás znamená Ukrajina a masový příchod Ukrajinců k nám...
ROZHOVOR Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta upozorňuje na „afrikanizaci“ Ukrajiny a faktický rozpad této země po všech stránkách, který může naši zemi ohrozit. Stejně tak říká, že i naše země se v některých věcech začíná podobat Ukrajině a varuje, abychom nedopadli stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konec hýření, šejkové. Saúdská Arábie prý jako ropná velmoc končí
Spisovatel a překladatel Benjamin Kuras se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, zda se neblíží konec saúdské ropné nadvlády. Jak uvedl, ruský prezident Vladimir Putin se spolu se saúdským králem a ostatními členy OPEC loni domluvili zmírnit těžbu ropy, aby přestaly klesat ceny a oni nepřišli na mizinu. „Ale je jim to houby platné,“ řekl jasně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond dává na pravou míru informace o značkách regionálních potravin
Vyjádření SZIF k článku z Mladé fronty DNES k tématu značek regionálních potravin:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Ukažme, že máme ambice vytvořit zajímavou budoucnost
Daniel Herman se v Gdyni setkal s ministry kultury Polska, Maďarska a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Lídrem kandidátky v Moravskoslezském kraji bude Lubomír Zaorálek
Kandidátní listina ČSSD v Moravskoslezském kraji zůstane v podobě, jak ji navrhl krajský výkonný výbor a schválilo Předsednictvo ČSSD. Lídrem tak bude místopředseda strany Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Negramoti, naučte se číst. Analytik Schneider rozebral hluboký omyl všech, kteří kritizují Trumpa kvůli NATO
Analytik Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá nedávnou cestu amerického prezidenta Donalda Trumpa po světě, zejména pak jeho jednání s dalšími zástupci NATO v Bruselu. Zaujala jej zejména touha mnohých, dokonale vyjádřená bruselským zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem, aby Trump potvrdil, že jsou USA připraveny přijít na pomoc jakémukoliv spojenci, zejména pobaltským zemím proti Rusku. Schneider všem, kteří v toto doufají, doporučuje, aby se nejprve naučili pořádně číst mezinárodní smlouvy a pak si uvědomili, že tolik připomínaný článek 5 zakládací smlouvy NATO Spojené státy k ničemu takovému nezavazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo stavbu mimoúrovňové křižovatky I/3 Čtyřkoly
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 2. června stavbu I/3 MÚK Čtyřkoly. Předmětem stavby bylo doplnění dvou chybějících větví stávající mimoúrovňové křižovatky na silnici I/3 s cílem vyloučit levá odbočení, čímž došlo k výraznému zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc lidí v ohrožení? Policisté vyklidili areál rockového festivalu, kvůli teroristické hrozbě
Známý rockový festival v německém Nürburgu byl přerušen kvůli teroristické hrozbě. Desítky tisíc hudebních fanoušků tak musely opustit areál. Píší o tom zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Hovořit za totálně manipulativních okolností o svobodné vůli mi připadá mimo mísu
Komentář Kláry Samkové na Facebooku ke kouření:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Výzva Neničte zahrádku libereckého Azylu
My, níže podepsaní, zejména příznivci alternativní kultury, ať již z Liberce nebo z jiných obcí, vyzýváme Radu Statutárního města Liberec, aby se zasadila o zachování komunitní pobytové zahrady u Pivního baru Azyl v ulici Široká v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Agrární komory zemí V4 jednaly ve Varšavě
Ve dnech 1. a 2. června 2017 se v rámci veletrhu Food Expo Varšava konalo mimořádné 66. společné jednání delegací agrárních komor zemí Visegradské skupiny, tedy Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Národní rady agrárních komor Polska, Maďarské agrární komory a Agrární komory České republiky. Prodiskutována byla především témata reformy Společné zemědělské politiky roce 2020, nekalé praktiky obchodních řetězců, praktické dopady omezování užití látek na ochranu rostlin a záležitost opuštění režimu cukerných kvót. První den se zároveň uskutečnilo setkání agrárních komor s ministry zemědělství Visegradské čtyřky a dále Bulharska, Maďarska a Slovinska, a to formou veřejné debaty k inovacím v zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: Vraťme do Ústavy národ jako její státotvorný základ!
Stanovisko Ústřední rady strany Národní socialisté k návrhu na doplnění Ústavy ČR o pojem národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Britská premiérka hraje o všechno. A pět dní před volbami prý má důvody k nervozitě
Velká Británie se horečnatě chystá na předčasné parlamentní volby, které premiérka Theresa May vyhlásila, aby posílila pozici svou i celé konzervativní strany před vyjednáváním o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozhodnutí Ústavního soudu, po kterém se na Klinice možná slavilo až do rána. Zabrat cizí majetek prý sice není správné, ale...
Ústavní soud se zastal squatera Marka Ďuriše, píše Deník Referendum. Senát Ústavního soudu uznává, že zabrat cizí majetek není správné, ale že české soudy by podle soudců ústavních měli přihlédnout také k tomu, zda squateři obsadili objekt, s nímž měl jeho majitel nějaké plány nebo šlo jen o chátrající ruinu. A to není všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Známý investigativec Jaroslav Kmenta z rádia: Politika a organizovaný zločin jsou prorostlé. A Babiš je mezi všemi kmotry ten nejvyšší
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 investigativního novináře Jaroslava Kmentu. A ten hned v úvodu rozhovoru tvrdě zkritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že omilostnil Kajínka. Pořádně to schytal i Andrej Babiš (ANO). Došlo také na bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta nebo na Radovana Krejčíře a Františka Mrázka. Kmenta je přesvědčen, že v Mrázkově vraždě sehrály roli i státní složky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Policejní kontroly prostě fungují
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vzdělávat děti i mimo školu – úkol pro Českou televizi a další instituce
Déčko na Zlínském filmovém festivalu otevřelo debatu na téma propojování formálního a neformálního vzdělávání. O tom, jak rozvíjet děti i mimo školní lavice, diskutovala například ministryně školství Kateřina Valachová, předseda České asociace science center Vlastimil Volák, předseda Asociací muzeí a galerií ČR Ondřej Dostál a vedoucí populárního webu decko.cz, kreativní producentka Štěpánka Sunková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Středočeská zemětřesení
Programové prohlášení Rady Středočeského kraje zní líbivě. Třeba pasáže "nebudeme zvyšovat počet úřednických postů", »prověříme využívání externích služeb krajským úřadem", "výběrová řízení budou připravována a administrována především zaměstnanci"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Naše školství nepotřebuje revoluční reformy
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Květinám se nemá ubližovat, ale!
Je třeba vždy rozlišovat mezi příčinou a následkem. Květiny Zemana, Okamury atd. skončily 17. listopadu v koši. Jenomže si za to dotyční také mohou sami.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Kolik hlasů pro odvolání vlády má opozice?
V  situaci, kdy ČSSD a KSČM „napínají“ média a nechtějí sdělit, jak budou hlasovat při hlasování o nedůvěře vládě, má opozice údajně „jistých“ 92 hlasů. Nic není ale tak, jak to na první pohled vypadá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou
President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Bez Gorbačova by nebylo „jara“ východní Evropy
K oslavám výročí „sametové revoluce“ po 17. listopadu 1989 se vyrojila nesčetná líčení jejího vývoje, postrádající znalost jejího skutečných počátků, průběhu a následujícího vývoje. Pokusím se to komentovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Cesta na Zanzibar - díl první
V roce 1989, kdy byla Sametová revoluce a mě bylo necelých 14 roků.Částečně jsem měl rozum z toho co se událo, a částečně mě to v tom věku celkem nechávalo klidným.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Na západní frontě klid
Transparenty s nelichotivými hesly už odvezli popeláři i s květinami vhozenými do koše. Jsme bohatší o rozporuplnou zkušenost. 17. listopadu na nejzápadnějším konci bývalého východního bloku lidé vyšli na vykřičená náměstí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Opozice kontra minimální mzda.
Je zvyšování minimální mzdy příčinou zhoršení ekonomických výsledků  privátních firem? Je zvyšování min. mzdy čistý populismus? Názor opozičních stran  (STAN,TOP O9, KDU-ČSL, ODS,PIRÁTI ) mi nejdou do hlavy a jsou následující :
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Martin Opatrný: Petr Pithart varuje před postupným omezováním svobody v Česku
"Svoboda je vždycky ohrožena. Musíme být bdělí a pohotoví, protože nevíme dne ani hodiny". Při setkání v Prague Business klubu to řekl na setkání s předními českými podnikateli někdejší předseda vlády a dlouholetý senátor Petr Pithart. Poukázal přitom na některé české politiky, na jejich nekritický vztah k Putinovu Rusku, i na informační válku Východu a Západu. „Úsilí získat a zejména udržet svobodu, právní stát, vyžaduje permanentní bdělost.…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
Kytice přestupků - Jan Hamáček
Policie řeší k jakému přestupku došlo při manipulaci s kyticemi od premiéra a prezidenta. Rád bych jí trochu pomohl a naznačil možné způsoby řešení.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist