Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.338x, což odpovídá cca 226.351-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zdeněk Kořistka: Speciály k terorismu v České televizi…. Nekonečný příběh
Takže opět tady máme speciál v ČT. Opět stejní hosté, bezpečnostní odborníci, mudrlanti všeho druhu. Politici roní krokodýlí slzy a radí nám. Hamáček…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Takto jedná Německo se svými chudými sousedy na východě. Ale hlavně, že jsme si v EU všichni rovni, směje se hořce Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Rovnost členů Evropské unie je jen na papíře, jinak Německo, Francie a spol. na zemích střední Evropy jen vydělávají. Hodí se jim naše nízké mzdy, když u nás zřizují firmu, na druhou stranu házejí klacky pod nohy českým a polským dopravcům, které označují za nekalou konkurenci. Markéta Šichtařová ve své pravidelné inventuře vyvrací představy o zlepšující se kondici eura a také uvádí čerstvý příklad dotace, která je ještě hloupější než jiné. Navíc na 105 tisíc korun čistého, které přistanou u příjemce, musí průměrný člověk pracovat hodně dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dny pozemního vojska Bahna – událost, kde vojáci ukážou techniku a odrazí útok protivníka
Příznivci vojenské historie a fanoušci Armády České republiky se opět sejdou na Dnu pozemního vojska Bahna 2017 v sobotu 10. června od 9 do 17 hodin. Akce se koná v prostoru Zadního Bahna u Strašic na Rokycansku, v bývalém vojenském újezdu Brdy. Armáda České republiky zde představí řadu činností vojenských profesionálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vystrčil zadek na konvoj USA, opekl buřta na Koránu. Teď veterán vyzval k povstání: Defenestrace politiků! Chceme vlast zpět a hnát k odpovědnosti zrádce
Veterán Martin Zapletal otevřeně vyzývá k provedení další defenestrace v Česku. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Imám: Máme právo lovit otrokyně, zotročovat a unášet nevěřící, zabíjet nemuslimské vojáky
Nevládní organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI) uveřejnila dvouminutové video, na němž kuvajtský muslimský duchovní Uthman al-Chamís věřícím vysvětluje, kdy mají právo získávat od nevěřících otrokyně a kdy smějí znásilňovat jejich ženy. Někdy prý nevěřící ženu znásilnit smíte a jindy ne. A to není to jediné, co imám řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Jak by vypadala demokracie s Babišem?
Komentář na Twitteru:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Jateční zvěř jde na porážku
Ramadán je svátek, kdy muslimové pijí, hodují, příbuzné své navštěvují a svého proroka uctívají vražděním křesťanských bezvěrců. Toto konstatování bylo opět krví potvrzeno dne 3. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bývalého eurotajemníka Prouzu vytočila u Moravce Švihlíková. Šlo o levnou pracovní sílu a zisky zaměstnavatelů
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ekonomové Aleš Michl, Ilona Švihlíková a někdejší tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Tomáš Prouza. Ten sám sebe teď označuje za „dovolenkáře“. Debatovali spolu o situaci v české ekonomice a Švihlíková k vymalování situace u nás využila velmi temné barvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jourová u Moravce: Já jsem panu Babišovi vysvětlovala, že EU není jen o penězích, ale také o demokracii. Když prozradila jak dopadla, začal se moderátor strašně smát
Prvními hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), česká eurokomisařka Věra Jourová a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Pánové a dáma debatovali o uprchlické krizi a zbraňové směrnici EU, na kterou Česká republika podá žalobu. Návrh žaloby je připraven. V úvodu se však Moravec a hosté věnovali sobotnímu teroristickému útoku v Londýně a bezpečnostní situaci v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání ředitele Základní školy Prapořiště a vypsání nového konkurzního řízení
My, níže podepsaní, žádáme zřizovatele Základní školy v Prapořišti, aby v souladu s §166, odst. 5), písm. a) Šk. Zák. odvolal ředitele ZŠ Prapořiště z vedoucího pracovního místa a vypsal na místo ředitele nový konkurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Terorista s tmavou pletí naprosto chladnokrevně bodal do jednoho muže. Otřesná svědectví z Londýna vyplouvají na povrch
Britský deník Daily Mail přináší několik svědectví přímých účastníků teroristických útoků v Londýně. Mnozí z nic unikli před smrtí jen o vlásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Změna výuky matematiky může změnit to, že se jí studenti budou méně bát
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se setkala se zástupci dětí, žáků a rodičů, hlavním tématem byly maturity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava odkrývá zákulisí malostranských hrátek: Za vládní krizí stál Kalousek, ten manipuluje Sobotku. Ale tomu ten držkopád za všechny jeho levárny patří
ROZHOVOR „Nemohu vůbec souhlasit s nějakou dvourychlostní Unií. Evropská unie by měla zůstat taková, jaká byla jako původní hospodářský svazek. To bych pochopil. Ale nepochopím, proč z toho najednou začínají dělat evropský stát. Podle mě je to důkaz, že Německo chce ovládnout celou Evropu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). O nedávné vládní krizi uvádí: „Možná si premiér Sobotka myslel, že tím srazí Babišovy preference. Naopak to sráží preference jemu. Zažívá pěkný držkopád. Za ty křivárny a lévárny mu to přeji.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Největší problém dneška? Propaganda, korektnost, Evropské hodnoty, diagnostikuje zkušený psychiatr Ivan David. Vzývání demokracie je projev zoufalství těch, kteří nemají lidem co nabídnout
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman nezvýhodnil podle exministra zdravotnictví Ivana Davida šéfa hnutí ANO Andreje Babiše proti premiérovi, i když to tak možná zvenku vypadalo. „Ve skutečnosti byl Andrej Babiš v rukou prezidenta nástrojem na dráždění Bohuslava Sobotky,“ prohlásil bývalý sociální demokrat. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připustil, že horší zdravotní stav vždy znevýhodňuje, pokud naopak neusnadňuje vyhnout se nepříjemnostem. Ale dodává, že Miloš Zeman používá hlavu, zvláště některé části mozku, a ty má podle něj v lepším stavu než všichni jeho kritici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poradce Bělobrádka: Chci v Česku milion Němců. Jsou vzdělaní, pracovití a rozumní u voleb
Ministr Ivan Pilný (AMO) ukázal, že bude velmi tvrdým ministrem. Mimo jiné dnešním třicátníkům vzkázal, že v sedmdesáti budou pěkně pracovat, protože český stát už nebude mít na důchody, jaké známe dnes. Nejen kvůli této myšlence poslal poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka Martin Schmarz Pilnému lehce ironický vzkaz. Na sociální síti Facebook tím vyvolal barvitou debatu, ve které došlo i na sudetské Němce, které bychom možná mohli přijmout do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Jsme zkrátka jeden pro druhého důležití
Přepis projevu místopředsedy vlády P. Bělobrádka na výročním sněmu Fraunhoferovy společnosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Koller k Londýnu: Dnes nožem, zítra motorovou pilou. Jako když utečou opice ze zoo, jen místo klacků mají nože. Jak je možné, že...
Dnes se útočí nožem, zítra přijde na řadu motorová pila, obává se po nočním teroristickém útoku na Londýn analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aktivisté chtěli z památníku na Vítkově vyvěsit vlajku EU. Zmařil jim to vítr
Skupina aktivistů chtěla na střešní terase památníku na Vítkově vyvěsit v rámci akce evropského hnutí Pulse of Europe vlajku Evropské unie. Viset měla na průčelí památníku, avšak kvůli špatnému počasí a silnému protivětru se to nepodařilo, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Měli jsme s tou nájezdnickou hordou naprostou pravdu. A řvali na nás, že jsme fašisté. Poslanec Fiedler prozradil, jak se nakládá v parlamentu s návrhy, které se nelíbí
ROZHOVOR „Dobrodruzi z Bruselu a Štrasburku útočí hlavně na Maďarsko a Polsko. ČR je spíše díky slizkému premiérovi Sobotkovi v alibistickém zákrytu,“ promluvil ohledně kvót a přijímání migrantů poslanec Karel Fiedler. Řekl také, co si myslí o nedávném útoku v Anglii i o tom, jak funguje nebo nefunguje Schengen. „Jádrem problémů není samotná existence Schengenu, ale že nefunguje ochrana vnějších hranic Schengenu,“ míní Karel Fiedler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Svatební obřad nemůže nahradit lásku. A Ústava?
Glosa na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Takhle to dál nejde. Po dalším útoku na Londýn došla premiérce Mayové trpělivost a vystoupila se zásadním projevem
Britská premiérka bouchla po teroristických útocích do stolu. „A dost!“ zaznělo z Downing Street 10, ze sídla britských premiérů. Co teď chystá? Nejen o tom informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Každé zatčené osobě musí být důvody omezení její osobní svobody sděleny jednoduchým, nikoliv odborným jazykem
Každé zatčené osobě musí být důvody omezení její osobní svobody sděleny jednoduchým, nikoliv odborným jazykem, aby případně mohla své zatčení zpochybnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Beňák (ČSSD): Vzdělaní Romové mají budoucnost
Neformální setkání romských studentů středních škol a vyšších odborných škol 2. června s donory Romea o. p. s. navštívil i náměstek ministra pro lidská práva David Beňák. Romea poskytuje stipendia, stáže a mentoring podpořeným studentům. Jenom v letošním roce si o stipendium zažádalo 110 studentů, z nich bylo podpořeno šedesát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka předloží vládě čtyři materiály
Na jednání vlády v pondělí 5. června předloží ministr Jan Chvojka jeden poslanecký návrh a tři nelegislativní materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zhnusený Pavel Šafr: Jediný, kdo si troufl informovat o Babišovi statečně, byla Česká televize
Evropský parlament se začátkem měsíce zabýval stavem médií v České republice a možným rizikem jejich politického zneužití. Jak napsal šéfredaktor internetového Deníku Forum 24 Pavel Šafr, Evropskou akci na podporu svobody českých médií prý zazdili čeští novináři. Podle Šafra se Andreji Babišovi podařilo objevit taktiku, jak akci na půdě Evropského parlamentu shodit a čeští novináři mu na to prý skočili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Založili jste tu šikanistán, vmetl Kalousek Hamáčkovi. Babiš prý rozpustil, co pravicové vlády ušetřily, a ještě se tím drze chlubí
V nedělní Partii FTV Prima proti sobě zasedli předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (TOP 09). Šéf TOP 09 žádal televizní diváky, aby důsledně oddělovali islám a radikální islám, neboť to v žádném případě není totéž. Pak se obul do koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL, která podle Kalouska zavádí v České republice „šikanistán“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Podnikání u nás začíná být za trest
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Soros buduje v Maďarsku mafiánskou síť, říká Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán tento týden v pravidelném pátečním vystoupení v rádiu Kossuth označil včerejší slova Geroge Sorose na Bruselském ekonomickém fóru o vytváření „mafiánského státu“ v Maďarsku za vyhlášení války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další soudce odsouzený za uplácení do vězení nemusí. A opět proto, že v rozsudku byla chyba
Bývalý litoměřický soudce Ladislav Jelínek si měl podle rozsudku odsedět 2,5 roku ve vězení. Trest dostal za to, že podle obžaloby za úplatky sliboval ovlivnění některých soudních řízení. Podle serveru iRozhlas.cz ale i přes pravomocný rozsudek do vězení jít nemusí. Server píše o tom, že mu pomohla údajná chyba ve verdiktu z roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Ministr Brabec je lhář
Stokrát jsme slyšeli od ministra životního prostředí Richarda Brabce jeho sliby o tom, že přijetím novely zákona č. 114/1992, Sb. o ochraně přírody a krajiny se zvýší bezzásahové území v Národním parku Šumava na max. 26 % jeho rozlohy. Tím klamal veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Už se semkli? Londýňané, naučte se rychle utíkat, nese se sítí. A šíří se i obsáhlý seznam smrti
Sociální sítě se plní odkazy a vyjádřeními ke včerejším útokům v Londýně. Vyjadřují se i ekonomové, politici nebo zástupci médií. Teroristé zaútočili včera pozdě večer dodávkou a noži na London Bridge a Borough Market. Nejméně šest lidí zemřelo. „Už se semkli?“, ptají se lidé ironicky na tradiční slova některých politiků, která přicházejí vždy po teroristických útocích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pod komíny dětmarovické elektrárny se vyšlapalo přes sto tisíc korun pro seniory a děti
Senioři z Bohumína se díky mobilním zvedacím zařízením dostanou z lůžek do pojízdných křesel, ve kterých mohou opustit svůj pokoj, a kluci a holky z Orlové budou mít ve svém Domě dětí a mládeže nový gymnastický koberec, florbalky, chovný pár vodního dráčka i vybavení terária. To vše díky energii, kterou vložili návštěvníci dne otevřených dveří Elektrárny Dětmarovice, největší černouhelné elektrárny Skupiny ČEZ v Česku, do šlapání na Oranžových kolech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mostecké rally vévodily vozy Ford Fiesta R5, zvítězili Vlček se Žákovou
Sobotnímu závodu The Most RALLY #2, který se jel o mistrovské body už jako součást RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, dominovaly vozy Ford Fiesta R5. Z vítězství v absolutním pořadí s tímto speciálem se radovala posádka Martin Vlček – Jindřiška Žáková, o 23 vteřin za nimi zaostal Jaromír Tarabus s Danielem Tunkrátem se stejnou technikou. Bronzovou příčku obsadil Karel Trněný s německým navigátorem Christianem Doerrem. Jejich Škoda Fabia WRC se tak vklínila mezi nadupané Fordy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Teroristické útoky v Londýně: Výzva k vyhnutí se oblastem London Bridge a Borough Market
Velvyslanectví ČR v Londýně důrazně vyzývá k vyhnutí se oblastem London Bridge a Borough Market. V oblastech došlo v sobotu 3. června večer k teroristickým útokům, policie oblasti uzavřela, zasahují zdravotní a bezpečnostní složky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mezinárodní visegrádskou cenu převzal v Polsku ředitel Muzea umění Olomouc
Prestižní ocenění se muzeum rozhodlo symbolicky věnovat pronásledovaným umělcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České oběti útoku v Londýně? Ministerstvo je zatím nemůže vyloučit
České ministerstvo zahraničí nemůže zcela vyloučit, že by mezi zraněnými nebo oběťmi po útocích v Londýně byli nějací Češi. Identifikace obětí může trvat hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jsme s vámi, posíláme modlitby. První várka reakcí světových politiků na teror v Londýně
Světoví politici reagují na teroristické útoky na Londýn ze sobotního večera. Zatím spíše ti mimoevropští, z evropských, kteří v době útoku měli noc, se zatím ozval pouze francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten za své krátké prezidentství reaguje na teroristický útok v Británii už podruhé- po nedávném výbuchu v koncertní hale v Manchesteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Naštvané matky: Tomu už věří jen idiot
Komunita Naštvané matky na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cítím vztek, nevzdáme se. Miroslav Kalousek a po něm i další reagují na londýnský teror
Čeští politici s nedělním probuzením reagují na další teroristické útoky na Londýn. Ministr Milan Chovanec ujistil, že bezpečnostní složky dělají vše, co je třeba, zatímco Miroslav Kalousek napsal, že se nikdy nesmíme vzdát, protože jsme ve válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zvrácenost mediální doby. David Rath se rozčílil nad zájmem o Jiřího Kajínka, nespravedlivě odsouzených jsou prý spousty
„Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí,“ uvedl ve svém komentáři o omilostněném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi exhejtman Středočeského kraje David Rath.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tady u hranic je Čunkovo a Okamurovo. Na volby seru, je to šaškárna, kokotiny, vyslechli jsme. Taky mnoho zajímavého o Babišovi a Zemanovi
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU U nás mají velkou podporu lidovci. Všechno je předem rozhodnuté. Nesmí vyhrát Babiš. Budu volit Okamuru. Zákaz kouření je kokotina. To se dozvěděl reportér ParlamentníchListů.cz, když objížděl moravská městečka a vesnice u hranic se Slovenskem. A jak tedy vypadala druhá etapa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Seniorky jsou ohroženy chudobou více
Ze zprávy o naplňování rovnosti žen a mužů za rok 2016 vyplývá, že rozdíly v odměňování žen a mužů nemizí. Zvyšuje se ohrožení žen chudobou, a to především v důchodovém věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zaznamenala další prodej padělků, tentokrát přes sociální sítě
Internetový prodej a sociální sítě se stávají frekventovanou obchodní platformou pro nabízení a prodej zboží. Ne vždy je však spotřebiteli doručeno v požadované kvalitě. Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu zaměřenou na nabídku a prodej zboží přes internet a sociální sítě Facebook a LetGo. Na začátku května prověřili čtyři prodávající a ve třech případech zjistili nezákonný prodej padělků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Londýn: Policie prohledala byt. Otec si prý nepovídal se ženami, zato se zajímal, kde sehnat dodávku
Britové dávají jasně najevo, že teroristických útoků mají plné zuby. V tomto duchu se vyjádřila britská premiérka Theresa Mayová a koná podle toho i policie. Na londýnském předměstí Barking zadržela 12 osob. Své k případu řekli také sousedi žijící ve čtvrti. Prozradili totiž, že jejich pozornost upoutal muž, který měl děti, odmítal mluvit se ženami, ale hodně se zajímal o bílou dodávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Liška: ...aby se tragédie minulosti v budoucnu již neopakovaly
Stalo se tradicí, že každý rok, vždy třetí neděli v květnu, přijíždí lidé ze všech koutů světa do Terezína, aby zde na pietním území Národního hřbitova, nad řadami tisíců hrobů nevinných obětí zrůdné nacistické ideologie společně uctili a připomenuli si památku ponižovaných, mučených a vražděných lidí. Jediným proviněním těchto nevinných nešťastníků odsouzených k smrti bylo to, že se narodili jako Židé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ježek (ANO): Sedmý trialog k nařízení o sekuritizaci přinesl úspěch
Evropský parlament, Evropská rada a Evropská komise dosáhly na svém posledním jednání dohody o konečné podobě Nařízení o jednoduché, transparentní a standardizované sekuritizaci a Nařízení o změně nařízení o kapitálových požadavcích. Petr Ježek se jednání zúčastnil jako zpravodaj své frakce (ALDE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gratuluji, skvělý výsledek. Trpké dohry dnešního průzkumu, který posílá ČSSD na samé dno
Václav Moravec v neděli odpoledne představil v ČT předvolební průzkum společnosti TNS Kantar, ve kterém je dnes nejsilnější vládní strana až na čtvrtém místě. Předsedu sociální demokracie Bohuslava Sobotku (ČSSD) a jeho kolegy teď hodlá volit jen asi deset procent lidí. Líp jsou na tom komunisté, ODS a především hnutí ANO Andreje Babiše, které prý hodlá volit přes 31 procent lidí. Na sociálních sítích už Sobotka sklízí tvrdou kritiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Úvaha prezidentská
Ještě mi není čtyřicet let, abych mohl kandidovat na prezidenta naší republiky a vyřešit osudové dilema našeho národa, který to v Evropské unii nemá vůbec lehké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Otec národa Karel IV. byl také odpůrcem islámu
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila prodej falšovaného medu na farmářském trhu v Praze-Holešovicích
Státní veterinární správa (SVS) odhalila prodej falšovaného medu na dalším farmářském trhu, tentokrát v Praze-Holešovicích. Jednalo se o stejnou šarži medu, u níž bylo zakázáno uvádění na trh u jiného prodejce na farmářském trhu v Praze-Proseku. Vyšetřený vzorek nevyhovoval parametrům smyslového posouzení, vůně a chuť byly cizí, netypické pro med, dále výrobek nevyhověl v obsahu hydroxymethylfurfuralu, sacharózy a aktivity enzymu diastázy, výrobek tak nesplnil požadavky vyhlášky MZe č. 76/2003 Sb. v platném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Pro takové činy není omluvy
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný v rádiu ocenil Kalouska. Ministři financí podle něj mají smůlu na slabé premiéry
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 současného ministra financí Ivana Pilného (ANO). Ten si posteskl, že když se stal ministrem, v podstatě vlezl do mixéru. V jistou chvíli také ocenil Miroslava Kalouska (TOP 09). Ekonomiku prý přiškrtil, ale nelze mu upřít, že byl silným ministrem. A bohužel k sobě neměl silného premiéra. A dnes je to prý stejné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Charitativní koncert podpoří léčbu Honzíka, který je po úrazu ve vigilním kómatu
V sobotu 10. června se v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě uskuteční charitativní koncert Hudby Hradní stráže. Výtěžek akce, která začne v 18 hodin a končí o hodinu později, půjde na podporu léčby těžce nemocného Honzíka Vacka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
S čínskou velvyslankyní na závodech dračích lodí: Naše spolupráce funguje a přináší výsledky. Oběma stranám
REPORTAŽ Čínská velvyslankyně Ma Keqing navštívila jižní Čechy. Zúčastnila se mimo jiné i závodu dračích lodí v Třeboni. Na pláži se pozdravila i s posádkou z Číny, která se závodů také zúčastnila. Pro ParlamentníListy.cz zmínila i Miloše Zemana a pochválila si spolupráci České republiky a Čínské lidové republiky. „Rychlý rozvoj naší spolupráce přináší dost výsledků pro občany obou zemí,“ míní velvyslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Julius Šuman si posvítil na firmu, prý pojmenovanou po Monice. Daňové ráje, miliardové čachry. A dvě nezdaněné miliardy, které si Babiš nechal vyplatit už jako ministr
Skupina vystupující pod jménem Julius Šuman uveřejnila na sociální síti Twitter další dokument, který zřejmě ani trochu nepotěší. Vyplouvají totiž na povrch další citlivé informace o Babišově podnikání. Je však třeba mít na paměti, že není zcela jasné, odkud se tyto informace berou a kdo je zveřejňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milí krajané, oslovil Bělobrádek sudetoněmecký sjezd. Už nikdy prý nesmějí být lidé vyháněni z domovů kvůli národnosti
Letošní 68. sudetoněmecký sjezd v bavorském Augsburgu se nesl ve smířlivém a přátelském duchu. Jak čeští, tak sudetoněmečtí zástupci zdůrazňovali především to společné, nikoliv to, co dodnes rozděluje. Český vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) prohlásil, že přijel na návštěvu ke krajanům. Šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt se zase vymezil vůči nacionalismu a prohlásil, že sudetští Němci chtějí stavět mosty mezi národy. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Během osmi minut bylo po všem. Britové i přes zoufalství obdivují zásah policie proti teroristům
Britové při sobotních teroristických útocích znovu ukázali, že jsou na tyto krizové situace připraveni. Všem teroristickým útokům sice nelze zabránit, ale když už k nim dojde, Britové na ně dokážou velmi rychle reagovat. Policie zakročila do osmi minut a teroristy postřílela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Klimatická dohoda – proč tolik křiku?
To, o co jim jde, nejsou ani občané a ani planeta Země. To, o co jim jde je stejné jako vždy - jde jim o prebendy, peníze a moc nad občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Držím palce, Tomio. I ty máš šanci Sobotku přeskočit…
Jednoho dne budeme nepřiměřené osobní megalomanii Bohuslava Sobotky tleskat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Něco o té naší české kultuře vím...
Komentář předsedy hnutí ANO Andreje Babiše z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize má zástupce ve vedení Televizní komise Evropské vysilatelské unie
Programový ředitel České televize Milan Fridrich byl dnes zvolen do funkce viceprezidenta Televizní komise, jež je jedním z nejvýznamnějších orgánů Evropské vysilatelské unie. Po generálním řediteli Petru Dvořákovi, který loni obhájil pozici v nejvyšším vedení EBU, má tak Česká televize dalšího zástupce ve vedení této organizace, která dnes sdružuje veřejnoprávní média z 56 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Stánkaři na Světovém poháru horských kol porušili zákon
Nové Město na Moravě letos hostilo závod Světového poháru horských kol již počtvrté za sebou. Návštěvníci tohoto ročníku měli možnost zhlédnout nejen vynikající sportovní výkony světové cyklistické špičky, ale i doprovodný program, který nabízel prodej převážně sportovního zboží a občerstvení. V rámci této akce uskutečnila ČOI Jihočeského kraje a kraje Vysočina mimořádnou kontrolu, která odhalila porušení zákona téměř v 70 procentech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Velká Británie ukázala světu svou připravenost
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v neděli dne 4. června 2017 kondolenční telegram Alžbětě II., královně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, v souvislosti s teroristickými útoky v Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Chtěl bych trochu přispět k odstranění zkratkovitosti
Telička chystá poslední předprázdninový výjezd do kraje. Tentokrát zavítá do Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volební odhad pro Moravce: ANO suverénně vede, ale za ním se dějí neuvěřitelné věci. ČSSD až čtvrtá, kdesi kolem TOP 09
Otázky Václava Moravce si od agentury nechaly vypracovat tradiční model, který je první od vládní krize. A postoje voličů velmi jasně ukazují, kdo je jejím vítězem. Hnutí ANO by podle agentury Kantar TNS získalo 31,5 procenta a suverénně vyhrálo. ČSSD ztratila dvě procenta a v natěsnaném balíku stran kolem deseti procent se propadla až na čtvrté místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Trumpův americký skanzen
Současný český prezident Miloš Zeman v dobách, kdy na svých bedrech nesl tíži role ministerského předsedy, rád uváděl tzv. Grossmanovu chybnou citaci H. L. Menckena. Totiž že „na všechny složité otázky existují jednoduché, snadno pochopitelné nesprávné odpovědi“. Tento Murphyho zákon jako vtipná reakce na projevy populistů nejrůznějšího druhu se z jeho projevů vytratil společně s počátkem prezidentské kampaně a Miloš Zeman se k němu nevrací ani dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čulík: V Británii nikdo neobviňuje z terorismu muslimy. Lidé jim naopak říkají, ať se tolik neomlouvají
Podle některých médií se po dalším teroristickém útoku v Londýně opět zvedne vlna nepřátelství proti muslimům obecně. Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík ale píše, že nikdo v Británii z teroristických útoků neobviňuje muslimy. „Právem se setkávám v britské veřejnosti s názorem, proč by se muslimové měli za útoky psychopatů neustále omlouvat,“ píše Čulík a upozorňuje na tweet Michala Kocába.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Běh naštěstí nebyl dlouhý, jinak by se zase hledal nový ministr
Přes 700 zaměstnanců Ministerstva financí a jejich rodinných příslušníků se o první červnové sobotě sešlo v pražských Vojanových sadech, kde pro ně resort přichystal bohatý program zaměřený na zdraví a sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Na Program pro ohrožené děti a mládež se rozdělilo přes padesát milionů
Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí uspořádaly závěrečnou konferenci k programu CZ04 „Ohrožené děti a mládež“. Program byl zaměřen na zlepšení a změny v systému péče o ohrožené děti a mládež. Díky fondům EHP 2009-2014 bylo podpořeno 14 projektů a 3 doprovodné aktivity. V období 2014-2017 bylo rozděleno 54, 2 mil. Kč, které přispěly ke změnám v pobytové péči o děti na systém účinné sítě ambulantních a terénních preventivních a podpůrných služeb; zvýšení informovanosti dětí a mládeže o jejich právech a zapojení do rozhodování ve věcech, které se jich týkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Další teror v Londýně, sedm mrtvých obětí. A zase: S dodávkou na mostě do lidí, a pak útok s noži
Londýnem otřásl další teroristický útok. Došlo k němu na London Bridge a Borough Market. Podle prvních informací najeli teroristé pozdě večer na mostě s dodávkou do chodců. Poté z auta vyrazili tři muži, kteří začali útočit s noži. Zatím je potvrzeno sedm obětí. Útočníky policie zneškodnila. Podle některých anglických médií šlo zřejmě o džihádisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Doktorka Samková po nočním útoku na Londýn: Zavřete mešity, zakažte muslimské náboženské spolky. Všechny a teď. Pak vznesla přání ohledně revolveru
Další teroristické útoky v Londýně vyvolávají velké reakce. Lidé dávají najevo, že už mají lidově řečeno všeho „plné zuby“. K teroristickým útokům se na sociální sítích vyjádřila například i advokátka, občanská aktivistka a politička Klára Samková. „Předpokládám, že jste už všichni po ránu semknutí a nezastrašení,“ píše Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Redaktorovi z Novy hrozí v Thajsku pět let za převážení vojenského materiálu. Měl přilbu a neprůstřelnou vestu
Thajské úřady zatkly minulý týden českého novináře Radana Šprongla. Novinář měl u sebe neprůstřelnou vestu a přilbu, což je v Thajsku trestné. Tamní zákony to považují za převážení vojenského materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Zjistit původ potraviny je nejsnazší u masa a vajec
Čeští spotřebitelé se stále více zajímají o původ potravin a preferují české výrobky. Poznat, která potravina je opravdu česká, není však vždy snadné. U potravin živočišného původu, jako jsou třeba masné a mléčné výrobky, je to o něco jednodušší. Nejpodrobněji je o původu potraviny spotřebitel v současné době informován u masa a vajec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Starosto, už mlčte. Politici zradili. Po dalších útocích na Londýn vybuchl papiňák naštvanosti
Ze světa i z Velké Británie přicházejí reakce politiků i novinářů na aktuální teroristické útoky v Londýně. Promlouvají Donald Trump, Nigel Farage, Geert Wilders i známá britská novinářka Katie Hopkins.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Britská premiérka po půlnoci před novináři: Byl to terorismus. Vyšetřování postupuje rychle
Britská premiérka Theresa Mayovávystoupila po půlnoci před novináři a uvedla, že večerní útok na centrum Londýna byl teroristický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Obecní daň místo přerozdělování daní
V tomto článku rozvineme myšlenku „obecní daně“, která by podle Volebního programu Svobodných měla nahradit daň z nemovitosti a přerozdělování daně z příjmu fyzických osob ve prospěch obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Běhal po hospodě a bodal nožem, lidé se bránili láhvemi a židlemi. Děsivé podrobnosti nočního útoku na Londýn
Londýn se vzpamatovává z dalších teroristických útoků. Útočníci včera pozdě večer zaútočili dodávkou a poté i noži na London Bridge a Borough Market. Nejméně šest lidí zemřelo. Proti útočníkům, které policie nakonec zneškodnila, bojovali i hosté barů a restaurací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Směny u lůžka pacienta patří k nejnáročnějším službám
Vláda potvrdila 2000 korun od července pro sestry ve směnném provozu u lůžka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ekolog: Lidem v Čechách je životní prostředí úplně jedno. Máme se příliš dobře. Chápou to, jen když stát dává dotace
ROZHOVOR Je to velký průšvih? Je. O tom, že si americký prezident Donald Trump zaslouží kritiku celého světa, nepochybuje ekolog Milan Orálek. „Tohle je populistické rozhodnutí: my Američané se budeme mít lépe bez ohledu na to, jak to dopadne s planetou, jako by se jich ovzduší netýkalo a oteplování se netýkalo USA. Je to hloupost,“ reaguje na odstoupení Spojených států amerických od Pařížské dohody o změnách klimatu. Ekolog upozorňuje na změny v hodnotovém žebříčků Čechů, kdy je problematika znečištění životního prostředí všem už v podstatě jedno. Tedy pokud lidé nedostanou například kotlíkové dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman napsal britské královně: Jsme v této strašlivé zkoušce vaším spojencem
Prezidenta Miloše Zemana hluboce zarmoutila zpráva o dvou útocích v Londýně, které si vyžádaly oběti na životech a mnoho zraněných, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Češi a Němci spojí síly při rozvoji aplikovaného výzkumu
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek vystoupil v úterý 30. května 2017 jako první vysoce postavený český politik na výročním sněmu německé Fraunhoferovy společnosti, která je světovou špičkou v aplikovaném výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje konečné výsledky celostátního sčítání dopravy
Ředitelství silnic a dálnic ukončilo projekt „Celostátní sčítání dopravy na dálniční a silniční síti ČR v roce 2016“. Od června je k dispozici webová aplikace, kde si uživatelé bez nutnosti přihlášení mohou vyhledat průměrné intenzity dopravy dvanácti kategorií vozidel a cyklistů na sledované síti komunikací v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Klimatický alarmismus nekončí, ale vyostří se
Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout Spojené státy z Pařížské klimatické dohody uzavřené 2015, je rozhodnutím zdravého rozumu. Obsáhlé vysvětlení důvodů, proč se tak americký prezident rozhodnul, správnost jeho kroku potvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Další teror v Londýně, šest mrtvých obětí. A zase: S dodávkou na mostě do lidí, a pak útok s noži
Londýnem otřásl další teroristický útok. Došlo k němu na London Bridge a Borough Market. Podle prvních informací najeli teroristé pozdě večer na mostě s dodávkou do chodců. Poté z auta vyrazili tři muži, kteří začali útočit s noži. Zatím je potvrzeno šest obětí. Útočníky policie zneškodnila. Podle některých anglických médií šlo zřejmě o džihádisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Kterak to Šichtařová v Parlamentních listech nandala Hřebejkovi
Jan Hřebejk vydal prohlášení, ve kterém apeluje na odpůrce EU, aby se voleb do EP neúčastnili. To přeci musí každého euroskeptika rozpálit až doběla. A je nějaké lepší místo, kde si to s ním vyřídit, než jsou Parlamentní listy?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Eurouming ? Odposlechy se značně zkomplikují ...
Co se týče společného jazyka, nebyl pád Říma žádný problém. Římani zmizeli, ale zůstala latina a mezi lepšími lidmi se používala dalších DDD (1500) let. A jak se bude mluvit v EU, až odejdou po anglicku Britové ? To se moc neřeší.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Petr Janyška: Evropské volby: bude mít Macron sílu udržet další integraci?
Francouzský prezident je dnes v Evropě lídrem prointegračních sil. Situaci vnímá jako střet proevropských „progresistů“ a „suverenistů“. Po celém kontinentu burcuje. Nakolik ale po domácích nepokojích a v kontextu rozkolísané Evropy uspěje?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
Proč je malá účast na volbách do parlamentu EU?
Odpověď na tuto otázku bude záležet na tom, kdo odpoví. Poslanci parlamentu EU, proevropští politici , ti kteří věří tomu, co hlásají dříve uvedení nebo ti, kteří ví, že ze svých daní musí přispívat na provozní a mzdové náklady EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!
Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
TOPlist