Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.626x, což odpovídá cca 241.378-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Merkelová a Macron si hrají na hodného a zlého policajta, ukazuje Petráček a „šmudlové z východu“ prý mají námět na přemýšlení
Komentátor Zbyněk Petráček se v dnešním sloupku Lidových novin rozepsal o zlé a hodné Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Olomoučané chtějí do budoucna řešit dopravní infrastrukturu, zeleň a architekturu
Více než čtyřicet Olomoučanů se ve středu 21. června sešlo ve Vlastivědném muzeu, aby se zapojili do diskusí o budoucím rozvoji města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Pražská alias česká filmová škola a balkánská „turbo-politika“
U nás dobře známí režiséři z bývalé Jugoslávie studující kdysi na FAMU, se již drahnou dobu přou, zda pojem „Pražská alias česká filmová škola“ je oprávněný. Mnozí jsou proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Dobytek Štěch!“ To napsal nespokojený občan. Teď si ho pozvali před kameru a on začal vyprávět nepěkné historky o Romech
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV nespokojeného občana Martina Musila, který se představil jako živnostník, jenž má za to, že česká politika je rejdištěm mafie, a on by to chtěl změnit. Proto kandiduje do Poslanecké sněmovny za hnutí Řád národa. Tvrdě se vymezil proti romským spoluobčanům a proti předsedovi Senátu Milanu Štěchovi, kterého nazval „dobytkem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Do Brna přivážejí tajně uprchlíky! V Brně se sešlo několik radikálů a nastal křik
U dnes již dobře známé sochy Jošta Lucemburského v Brně se uskutečnila společná demonstrace Dělnické strany Tomáše Vandase a Národní demokracie Adama B. Bartoše. Navzdory hezkému počasí nebyla účast na demonstraci nijak hojná. Dorazilo jen asi deset lidí, takže šlo o velký neúspěch, ale i tak si Jošt Lucemburský vyslechl několik peprných vět. Třeba o tom, že do Brna jsou tajně dováženi uprchlíci a že náměstek primátora Matěj Hollan jezdí údajně na Ukrajinu za prostitutkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 24 - Cenzura včera, dnes a zítra
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM K těmto dnům, konkrétně 26. červnu, se vztahuje zajímavé výročí. Toho dne před bezmála půlstoletím (konkrétně roku 1968) došlo v našich zemích k průlomové události: zrušení cenzury. Ne, nebojte se, autor těchto řádek se nedal na science-fiction. Samozřejmě, že o žádné skutečné zrušení cenzury jakožto kontroly šířených myšlenek nešlo, ani tehdy, ani nikdy jindy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zemanův tým řešil převod technologií do praxe i peníze na vědu
O přenosu technologií do praxe či financování vědy dnes diskutoval prezident Miloš Zeman se svým expertním týmem a zástupci vlády a průmyslu. Schůzky na zámku v Lánech se zúčastnili vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a prezident Sdružení automobilového průmyslu a člen představenstva Škody Auto Bohdan Wojnar. Podle Bělobrádka se Zeman zajímal mimo jiné o budoucnost vědeckých center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Miliony „peněz nás všech" tu někdy končí v krabici od vína
Komentář Luďka Niedermayera z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: „Byla to facka. Ale výchovná.“
Steklačovy Lapálie v původní verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Je to jako podpálit si dům a pak se ho snažit uhasit. Benzínem.“ Ekonomka Šichtařová pobouřeně sleduje, co dělá ČNB
O tom, jak ze zdravé země vyrobit ohroženou, se rozepsala na svém blogu na serveru iDNES.cz ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bouřlivá akce u vepřína v Letech: Zatímco Pelikán chlácholil aktivisty, jejich předák rozjel protivládní kanonádu
REPORTÁŽ Více než dvě stovky aktivistů se dnes sešly v Letech u Písku. Požadují odstranění vepřína, u kterého se dnešní akce organizovala. Ten stojí v místě, kde býval za války koncentrační tábor pro Romy. Akce se zúčastnili lidé z patnácti zemí. Přijel například i ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Jako tradičně se zúčastnil například i předseda Výboru pro odškodnění romských obětí holocaustu Čeněk Růžička. „Prasečák v místech, kde byl koncentrák, stát nesmí,“ říká rozhodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
V Rakouskou žije podle odhadů vlády přes 700 000 muslimů. Nejvíce z nich žije ve velkých městech, jako je Vídeň, Linz, Graz či Innsbruck. Vznikají zde desítky čistě islámských vzdělávacích zařízení, což má velmi negativní dopad na integraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka, Šebek (Svobodní): Vraťme svobodu do školství
Stát se ve vzdělávání chová jako vlastník a monopolista. Takový přístup je potřeba co nejrychleji zarazit a dát prostor občanům určovat kvalitu a směřování školství. Nebo nám nevadí, že nás stát občas trošku „seřve“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek se po křiku kvůli Mynářově oslavě na Hradě neudržel: Ti takzvaní komentátoři...
ROZHOVOR „Sociální demokracie, kterou v minulých volbách zachránila jen koalice s hnutím ANO a lidovci, musí projít zásadní, hlubokou proměnou, o čemž už přede mnou psal i Miloš Zeman ve své knize Vzestup a pád ČSSD,“ říká bývalý politický komentátor a dnešní poslanec parlamentu ČR za hnutí ANO Martin Komárek. Podle něj ale není vůbec jisté, zda volby dopadnou tak, jak nám nyní ukazují výsledky některých agentur. Mohou se prý vyskytnout na poslední chvíli před volbami nové aféry ve stylu známé Kubiceho zprávy. Navíc volební výsledky bývají u některých stran naprosto neodhadnutelné a někdy také dost bizarní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Přijetí eura nesmí ohrozit naši stabilitu
Při vstupu do Evropské unie jsme přijali také závazek společné měny vázaný na podmínku splnění potřebných kritérií. V současné době Česká republika maastrichtská kritéria např. cenové stability, stavu veřejných financí, konvergence úrokových sazeb plní. Kritérium, které momentálně neplní, je účast v mechanismu směnných kurzů (je aktuální až dva roky před vstupem).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Pro občany, ne pro úředníky
Komentář Martina Plíška z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Když Zeman mluvil o svini, třeba popisoval své chování, míní Alexandr Mitrofanov
Komentátor Alexandr Mitrofanov se v komentáři pro Český rozhlas vrátil k rozhovoru prezidenta na televizi Barrandov. Prezident v rozhovoru prohlásil, že úkolem politika je v pozitivním smyslu slova ovlivňovat občany, zapalovat je, nadchnout je. Jako když vás nadchne skvělý krasobruslař. Následně ovšem Miloš Zeman ukázal, čím hodlá oslňovat občany on sám. Tvrzením, že se premiér chová jako svině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petra Procházková odhaluje. Podívejte se, na jaké tábory prý posílají Rusové své děti
Dětské letní tábory s patriotickým programem. Na ně se zaměřila ve svém textu pro Lidové noviny Petra Procházková. Hlavní náplní těchto táborů jsou podle ní charakter, odpovědnost, disciplína. A zájem o tábory, jež se nazývají mimo jiné „Útok na anektovaný Krym“, „Junarmějec“ nebo „Forpost“, je prý obrovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na táboře ČVUT se sejdou vítězové celoroční korespondenční soutěže
Od 17. do 28. července proběhne v rekreačním středisku Meziříčko již osmý ročník tábora ČVUT Jáma lvová. Zúčastní se jej 24 nadaných dětí z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš se uplatnil před listopadem 1989 a nyní se prosazuje také. Špidla jako poskok Havla. Intriky v ČSSD... Bývalý šéf KSČM promluvil
ROZHOVOR „Bohuslava Sobotky mně líto není. Sklízí jen to, co sám zasel,“ míní bývalý předseda KSČM Miroslav Grebeníček. To, že jen pár měsíců před volbami ČSSD přepřáhla a změnila své vedení, mu nepřipadá zrovna rozumné. „To, že Bohuslav Sobotka jako šedivý symbol bezcharakterní politiky nyní přepustil funkci předsedy strany a volebního lídra lidem ve svém závěsu, žádnou pozitivní změnu politiky ČSSD neznamená,“ tvrdí k tomu expředseda komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chyby soudů i policie dramaticky změnily Janě život
O tom, jak mohou člověka „semlít“ špatně fungující soudy, kdy je velmi těžké domoci se spravedlnosti, se v posledních letech přesvědčila i Jana Václavíková ze Vsetínska, bývalá pedagožka, která nyní provozuje živnost ve zdravé výživě. Její dramatický příběh se začal odvíjet ve chvíli, kdy se rozvedla se svým manželem. Jak to mnohdy bývá, problém nastal při dělení majetku. Jablkem sváru se stal větší, dobře vybavený byt i s garáží, do kterého se nejprve její muž nastěhoval i se svojí novou partnerkou poté, co Janu z bytu vyhodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vesničku Ležáky stihl před 75 lety osud podobný Lidicím
Po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, provedeném československými výsadkáři na konci května 1942, se v Protektorátu Čechy a Morava rozjel nevídaný teror, kterému padli za oběť nejen jednotlivci, ale i celé vesnice. Desátého června 1942 byly nacisty z mapy vymazány Lidice a přesně o dva týdny později, 24. června 1942, potkal podobný osud i malou vesničku Ležáky na Chrudimsku. Gestapo odhalilo, že parašutisté odtud udržovali vysílačkou spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Cítím zde veliký problém
Komentář Jana Zahradila z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Češi propásli příležitost držet hubu!“ Petr Žantovský připomíná po útoku Macrona na Visegrád jeho předchůdce. Hrozí prý rozpad EU
TÝDEN V MÉDIÍCH Ačkoli sdělovací prostředky velice často referují o situaci v ČSSD, v žádném z nich nezaznělo, že straně chybí jakákoli idea. Místo toho se v nich objevuje vyznání lásky předsedovi Bohuslavu Sobotkovi nebo tvrzení, že jde o slušného člověka. Podle Petra Žantovského sociální demokracii chybí volební lídr, protože ten skutečný by se nezabýval změnou loga jako Lubomír Zaorálek, ale obsahem, který bude v kampani komunikovat. Bez povšimnutí nenechal ani výrok úřadujícího předsedy Milana Chovance, že nebude voliče otravovat politickými tématy, a předvolební trik s nepřijímáním migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dívají se na nás jako na necivilizované východní barbary, rozčiluje se disident Kroupa kvůli uprchlíkům
Někdejší předseda ODA Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana na Žofínském fóru, který v souvislosti s unijní legislativou ohledně kvót hovořil o ztrátě suverenity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ANO ve vládě bez Andreje Babiše? To si neumím představit, řekl v rádiu jasně Babiš
Hostem sobotního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl exministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Hovořilo se nejen o ČSSD, ale i o jeho vizích. A třeba i o Čapím hnízdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MSp: Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj chválí ČR v boji proti podplácení
Ministerstvo spravedlnosti a Nejvyšší státní zastupitelství pracují na dalších opatřeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zákonem roku 2016 je novela zákona o svobodném přístupu k informacím z dílny Ministerstva vnitra
Vítězem ankety Zákon roku 2016 se stala novela zákona o svobodném přístupu k informacím. Výsledky vyhlásila společnost Deloitte Legal 21. června 2017. Předpis Ministerstva vnitra upravující zveřejňování otevřených dat je dle ankety zákon s nejvýznamnějším pozitivním dopadem na podnikatelské prostředí v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miluji prezidenta Miloše Zemana, napsal senátor
Senátor a advokát Václav Láska se na svém faceboovém profilu vyznal z lásky k prezidentu Miloši Zemanovi. „Miluju prezidenta Miloše Zemana,“ uvedl doslova. A zmínil i důvody, jež dávají najevo, že jde v jisté míře o nadsázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Komunistické čistky jsou zpátky, varuje Džamila Stehlíková před tím, co se prý stalo v kraji rudého hejtmana
Bývalá ministryně a členka Strany zelených Džamila Stehlíková se na svém facebookovém profilu vyjádřila ze svých obav z komunistických čistek v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Co může ČSSD voličům konkrétně nabídnout
ÚVV schválil volební program ČSSD. O co konkrétně by měla usilovat sociální demokracie v oblasti ochrany spotřebitelů? Zde je můj zamýšlený příspěvek do programového jednání v plném znění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Budeme spolupracovat," dohodla se Akademie věd se svým izraelským protějškem
Stáže talentovaných studentů v Jeruzalémě či Tel Avivu, mezinárodní sympozia, vědecké konference a úzká spolupráce výzkumných týmů. To všechno bude nyní snazší díky memorandu, které v pátek 23. června 2017 podepsala Akademie věd ČR s Izraelskou akademií věd a umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka vyzval Macrona, aby francouzské firmy zvýšily platy českým zaměstnancům. Ten nabídl „intenzivní dialog“
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se neustále snaží vyjednávat vyšší platy českých zaměstnanců v zahraničních firmách. Naposledy to zkusil při jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Zároveň s ním také hovořil o otázce migrační krize. Uvedly to dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice: Voda patří občanům České republiky
Ministru zemědělství České republiky, Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, Senátu Parlamentu České republiky a hejtmanům krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zástupci firem a institucí z Česka, Polska a Slovenska řešili v Ostravě možnosti spolupráce na společných problémech
V Ostravě se konalo XXIII. Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky za účasti zástupců ministerstev, velvyslanectví, představitelů regionů a firem z různých oborů. Pracovní část byla tentokrát zaměřena kromě obchodní bilance také na energetickou bezpečnost a problémy trhu práce v České, Polské a Slovenské republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Jestli mi vybíráte destinaci, Brixen bych bral
Komentář Petra Hampla z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Nádrže pomohly moravským řekám 10 mil. m3 vody
Vranov, Nové Mlýny, Vír, Mostiště a Letovice, to jsou nádrže, které za poslední týden nejvíce pomohly nadlepšit hladiny řek v povodí Moravy. Většina moravských toků hlásí podnormální vodnost, některé dokonce klesly pod hranici sucha. Nádrže právě v tuto chvíli prokazují svůj účel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Mylná úvaha předsedy ÚS
V televizi jsem shlédl úvahu p. Rychetského nad tím, zda demise premiéra je demisí celé vlády. Na základě dosavadní praxe došel k závěru, že demise premiéra je demisí celé vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krajský místopředseda Starostů se bojí krachu dvojkoalice ve volbách. Zasáhl Gazdík
Desetiprocentní hranice nutná k překonání, aby se KDU-ČSL a STAN ve dvojkoalici dostaly do sněmovny, je pro některé jedince opravdu velkým strašákem. Pro senátora Michaela Canova, jenž je místopředsedou Starostů pro Liberecký kraj, dokonce takovým, že přišel s nápadem, jak se ve volbách tomuto limitu vyhnout. Jeho kolegové však uvádějí, že jde o nesmysl. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Naštvaný režisér. Němci chtějí natočit nelichotivý film o islámu a uprchlících v Česku. A my jim na to ještě dáme peníze
Režisér Marek Dobeš se ve svém komentáři pro MF Dnes rozzlobil nad tím, že Němci chtějí točit film o islámu a uprchlících v Česku a požádali si u nás o státní dotaci. „Film téměř jistě Česko ve světě poškodí. Ale neexistuje způsob, jak dotaci neudělit,“ uvedl muž, jenž je zároveň členem Komise pro filmové pobídky Státního fondu kinematografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Jako by vám stáli u postele.“ Přibývá stížností na kuřáky na ulicích. Primátor Plzně mluví o průšvihu
Protikuřácký zákon pořádně trápí občany a následně městské strážníky. Například na služebnu v Prachaticích volají naštvaní občané, kteří nemohou spát, neboť jim pod okny hlučí kouřící lidé. Ti byli totiž vyhnáni z restaurací a barů. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Co ještě může být horší, než to, že se houpací kůň zblázní?
Omluva mému koníčkovi houpacímu z dětství za toto přirovnání...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Praha 6 má nové čestné občany
Zastupitelstvo městské části Praha 6 na svém zasedání schválilo udělit čestné občanství pěti významným osobnostem a zároveň udělit tři ceny městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sucho! Podle ministra Jurečky je silně postiženo 11 okresů
Suchem je v Česku nyní silně postiženo 11 okresů. Pokles výnosů u některých plodin může místně přesáhnout i více než polovinu obvyklé míry. Nejvíce postiženy jsou okresy na jižní Moravě a ve středních Čechách. Stát chce zemědělcům pomoci, konkrétní kroky bude znát s postupem žní za několik týdnů, řekl dnes ČTK ve Višňovém na Znojemsku ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Řešili jsme se zemědělci problematiku sucha
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes jednal v obci Višňové na jižní Moravě s místními zemědělci o suchu a jak proti němu bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Britský parlament zažil kybernetický útok
Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku. Zdroj z Dolní sněmovny uvedl, že se někdo pokusil vniknout do osobních účtů zákonodárců. Informaci přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vadí mi princip, který umožňuje buzerovat libovolného čerstvého rodiče
Komentář Mikuláše Ferjenčíka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SVS se zaměří na kontrolu pohody zvířat v souvislosti s panujícími horky
Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí Státní veterinární správa (SVS) připomíná důležité zásady, které by měli chovatelé hospodářských i zájmových zvířat dodržovat. Horké dny mohu negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
B. Cloughley: Se senátem USA stále blíž k válce
Rada pro vědu a bezpečnost bulletinu, sdružující západní atomové vědce, vydala varovné prohlášení, podle něhož je svět nukleární válce dnes blíž, než od roku 1953 kdy byl. Atomoví vědci s bulletinem spolupracující vytvořili cosi jako snímek osudného dne, což je hodinový číselník, jehož minutová ručička se blíží či vzdaluje od čísla 12, která má představovat světovou apokalypsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský pálí do Junckerovy komise: Řeší práva transgender osob na to mít děti. A nám zatím hrozí vymírání a sucho. A na bezpečnost má jít méně peněz!
ROZHOVOR "Je to unáhlené. Z jedné strany je to vyprovokované ministrem Chovancem. Na druhé straně Komise měla počkat na verdikt Evropského soudu. Tohle se Junckerovi a jeho administrativě příliš nepovedlo," říká o zahájení soudního řízení proti Česku kvůli kvótám v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz eurosposlanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Evropská unie podle něj potřebuje zásadní reformu a měla by se věnovat více zásadním problémům - v situaci, kdy evropská civilizace vymírá a hrozí nám sucho - nikoliv marginálním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Obyčejnost jako avantgarda
Nedávno mně napadlo, že by se výstava mohla jmenovat Obyčejné obrazy a vystavovaly by se na ní jen obyčejné obrazy a působilo by to až provokativně. Vzápětí jsem si však uvědomil, jaký je to paradox. Na druhou stranu je normální, že mezi pokusy o něco výjimečného, kterými se naše výstavní síně, divadla, koncertní sály a knihy nudně hemží, je něco obyčejného výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Někteří novináři mají pokřivenou politickou optiku
Komentář Petra Fialy z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV ČR: Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel v ČR
Na pozvání ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka uskutečnil ve dnech 23. – 24. června 2017 pracovní návštěvu ČR ministr zahraničních věcí SRN Sigmar Gabriel. Šéfa německé diplomacie během jeho návštěvy přijal také český předseda vlády Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Chvála paparazzi
Jana Nečasová, dříve Nagyová, se nemohla 5. až 8. června zúčastnit hlavního líčení soudu ve věci možného zneužití Vojenského zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Komunisté půjdou do voleb s heslem Mír, spravedlnost a bezpečí
Komunisté půjdou do podzimních sněmovních voleb s heslem „Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma“. Po zasedání širšího vedení KSČM, které schválilo volební program i podobu volebního hesla, to ČTK řekl místopředseda KSČM zodpovědný za přípravu voleb Jiří Dolejš. Komunisté stále považují za cíl vybudování socialismu, chtějí ho dosáhnout postupnými kroky. V programu mají také třeba vystoupení z NATO či odmítání migračních kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09: Neuhneme před podporou tvůrčích lidí
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a krajský volební lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny Jiří Skalický během expedice nEUhneme v Pardubickém kraji představili volební program strany. Význam malých a středních firem pro zaměstnanost v regionu, role odvětví s vysokou přidanou hodnotou a nenahraditelné poslání dobročinnosti byly tématy čtvrteční cesty politiků TOP 09 po různých místech kraje i večerní debaty s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
To už je síla! Pánové Rosí a Kundra...U komunistů bouchly saze kvůli tomu, co prohlásili v ČT
Kvůli označení dezinformátoři se na webu HaloNoviny.cz rozčílila Monika Hoření z KSČM. Takto totiž Newsroom ČT minulou neděli označil české účastníky všeslovanského sjezdu, který se konal v květnu v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Francouzské prezidentské volby, manuál manipulace
Proč jsou lidé stále takoví bláhoví? Proč stále naivně podléhají manipulacím moci? Proč si Francouzi zvolili Macron prezidentem i přesto, že je to jenom elitní loutka v rukou oligarchie? Proč až na vlastní kůži budou muset pocítit, že této loutce je lhostejné dobro francouzského národa? Že bude hledět především na dobro a prospěch těch, kterým slouží? Čili hlavně na prospěch oligarchů a globalistických elit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dobrovolníci z ČEZ pomáhali v západočeských neziskovkách
Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ v Plzeňském a Karlovarském kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se vydali pomáhat do šesti neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Harry, nabízím vám český trůn
Komentář Martina Komárka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SPČR odmítá stavební zákon v senátním znění
„Apelujeme na poslance, aby nepromarnili poslední příležitost udělat alespoň dílčí pozitivní krok v posunu stavební legislativy a žádáme je o schválení v původním znění, které odešlo ze sněmovny do Senátu. Prosazení senátní verze by byl krok zpět,” komentuje prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Měli jsme přijmout o deset uprchlíků víc, ty bychom uhlídali, říká Bělobrádek
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na celostátní konferenci lidovců prohlásil, že si Česko mohlo ušetřit trable okolo kvót na uprchlíky tím, že by přijalo deset uprchlíků navíc, čímž bychom se vyhnuli kritice Evropské komise. Takhle to udělali Slováci a kritiky byli ušetřeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek odmítl srovnání EU se životem v někdejším východním bloku
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes odmítl srovnávání Evropské unie s Varšavskou smlouvou a podmínkami v někdejším východním bloku. Takové přirovnání označil za nesmysl. Podle německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela by se politici i ve velmi vyhrocené debatě měli podobných poznámek vyvarovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Británii možná rozdají některým policistům střelné zbraně. Kvůli teroristům
Řadoví policisté ve Velké Británii zpravidla nenosí střelné zbraně. Kvůli hrozbě teroristických útoků se to však asi změní. Policejní důstojníci v Anglii a Walesu možná dostanou střelné zbraně, aby mohli případného teroristu zneškodnit. Informuje o tom server britského deníku The Sun s odvoláním na další britské zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ vychází vstříc návštěvníkům památek se speciálními potřebami
Národní památkový ústav zpřístupňuje památkové objekty ve své správě lidem se zdravotním postižením, ať už jde o odstraňování fyzických bariér pro přístup vozíčkářů, prohlídky ve znakové řeči pro neslyšící nebo haptické modely zprostředkující nevidomým lepší představu o památce či jejích částech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Moroz (Realisté): Podnikatelé a živnostníci by měli být realisté
Česká televize nedávno udělala přehled volebních slibů různých politických stran. Prostý přehled. Redaktoři si ani nedali práci s tím, aby svým divákům připomněli, jak se tyto strany ke svým slibům zachovaly. Pojďme se tedy jen stručně podívat na to, čeho si měli všimnout novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Když Nuslemi, tak přes most
Většina obyvatel Prahy se městem pohybuje po svých vyjetých kolejích a ulice a tunely metra začíná časem vnímat jen jako kulisy. Zvyk oslepuje. Při jízdě autem se zase člověk musí soustředit na řízení a okolí jde stranou. Dá se říct, že s městem zacházíme každý po paměti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pánek (Svobodní): Chceme spolupráci bez stovek byrokratů
Co by znamenal odchod České republiky z EU? Zachování koruny, konec nadvlády Evropského soudního dvoru nebo třeba levnější potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krkonošské muzeum v Jilemnici představí slavného neznámého Vejrycha
Vždyť kdo by neznal pražský hotel Paříž, radnici v Pardubicích, Kolíně či Kladně. V širokém povědomí zůstávají i okresní domy v Novém Bydžově a Slaném, spořitelna v Jilemnici, zámek ve Zruči nad Sázavou a mnoho dalších
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To už je síla! Pánové Rosí a Kundra...U komunistů bouchli saze kvůli tomu, co prohlásili v ČT
Kvůli označení dezinformátoři se na webu HaloNoviny.cz rozčílila Monika Hoření z KSČM. Takto totiž Newsroom ČT minulou neděli označil české účastníky všeslovanského sjezdu, který se konal v květnu v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zelenou dostaly většinou železniční projekty
Dalších sedm miliard korun poputuje na dopravní projekty, schválila je Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setká s rakouským prezidentem Van Der Bellenem
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se sejde v pondělí 26. června 2017 se spolkovým prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van Der Bellenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj podpoří konání Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově částkou 1,5 milionu
Celkem 1,5 milionu korun uvolní v roce 2017 Jihočeský kraj pro organizátory 26. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krulově. Částečně touto podporou supluje ministerstvo kultury, které svou dotaci oproti loňskému roku snížilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Hradec Králové opět hostí evropské divadelníky
Mezinárodní festival Divadla evropských regionů, každoroční svátek divadla, už po třiadvacáté láká do východočeské metropole desítky divadelních představení různých žánrů, desetitisíce diváků, hvězdy českého filmu i začínající divadelníky. Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Jak se to má s obrazy Anny Vančátové
Rustikální Galerie z ruky v Křížovicích, Doubravníku na západním okraji Brněnska je mezi našimi soukromými galeriemi zvláštním úkazem. Vznikla v polistopadovém nadšení pro věci kulturní a pro navrácenou svobodu tvůrčích projevů. První výstavu otevřela zjara 1992.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Saúdská Arábie zmařila teroristický útok ve Velké mešitě v Mekce
Saúdská Arábie včera zmařila teroristický útok ve Velké mešitě v Mekce. Policie zadržela celkem pět osob včetně jedné ženy, jeden z útočníků se vyhodil do povětří poté, co se odmítl vzdát bezpečnostním silám. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát stočil další várku Metropolitního medu
Od loňského května stojí na střeše Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy šest včelích úlů. Včera se konalo již druhé medobraní a Praha se tak může pyšnit svým Metropolitním medem. Stočit by se mělo podle odhadů 120 až 150 kilogramů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Masopust (SPO): S Milošem Zemanem ve Vietnamu a Kazachstánu
Po vydařené podnikatelské misi v Číně jsem se v prvním červnovém týdnu zúčastnil i podnikatelské mise spojené s cestou prezidenta Miloše Zemana do Vietnamu a také Kazachstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Opravdu nenávidíme Romy?
Nenávidíme Romy? V prvém čísle letošních Listů se Milan Znoj zamýšlí nad problematikou střední Evropy v souvislosti s „českou otázkou“ a při zmínce o podílu politických stran na vývoji u nás píše: „Podobně se vybarvuje levice, která poslouchá své rozhořčené plebejské voliče, kteří nesnášejí Romy…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mladý Macron a starší Merkelová. V britském deníku píší, co vše naznačila výbušná tiskovka této dvojice
Podle britského deníku Express včerejší společná konference francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové symbolicky odstartovala změny v rovnováze sil v rámci Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Je třeba dodržovat smlouvy, ke kterým jsme se zavázali, ale ne na úkor bezpečnosti vlastní země
ROZHOVOR Ministr kultury, bývalý šéf Úřadu pro studium totalitních režimů Daniel Herman pokládá za hanbu české politiky, že komunisté stále sedí v českém parlamentu. Ukazuje to podle něj jistou neúroveň politické kultury, že po tom všem, co v minulosti u nás spáchali, a co i dnes páchají v zemích, kde jsou u moci, jsou stále lidé, kteří je volí. „To je fakt, se kterým je třeba žít, ale já vynaložím veškeré své politické síly na to, aby komunisté nezískali ani o milimetr víc vlivu, než jim na základě demokratického hlasování bude přisouzeno,“ slíbil nedávno zvolený místopředseda KDU-ČSL v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT podpořila školství dvěma miliony
Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci SYNOT ve čtvrtek více než dva miliony korun. Slavnostní večer, jehož hlavním cílem bylo předání darovacích smluv, se uskutečnil v uherskohradišťském Klubu kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš je v šoku. Tady je důvod
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je v šoku. Jak uvedl na svém facebookovém profilu, překvapilo jej, kolik knih již zmizelo z pultů knihkupectví Levné knihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Daniel Kroupa: Pro primitiva je suverenita schopnost porušovat pravidla
Civilizovaný člověk chápe, že respektování společných pravidel, která svobodně přijal, není ztrátou suverenity, ale jejím naplněním. Barbarský primitiv naopak považuje za suverenitu schopnost tato pravidla porušovat, když se mu jejich dodržování právě nehodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé si mohou prohlédnout Benešovu vilu v Sezimově Ústí
Návštěvníci si budou moci dnes a v neděli prohlédnout reprezentativní i obytné místnosti vily Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí na Táborsku. Zpřístupněna bude také zahrada. Prohlídky se uskuteční od 10:00 do 16:00 v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aktivisté budou v Letech žádat odstranění vepřína
Odstranění vepřína z míst, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy, budou dnes v Letech u Písku požadovat aktivisté z Česka a dalších 15 zemí. Na místo by měli dorazit i politici a velvyslanci několika států. Účast pořadatelům potvrdily tři stovky lidí. Protest organizuje evropské antirasistické hnutí EGAM (European Grassroots Antiracist Movement). Celou akci budou sledovat i ParlamentníListy.cz, které přinesou z místa reportáž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Putin podle Stona
Českým novinářům se nelíbí, že ve filmu o Putinovi je hlavní postavou ruský prezident, a nikoliv poštěkávající novinář, který by tomu lháři prolhanému nedal slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Rodiče s vícerčaty už nebudou diskriminováni
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr kultury navštíví Japonsko
Daniel Herman v pondělí 26. června 2017 odlétá s delegací předsedy vlády ČR B. Sobotky na pracovní návštěvu Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf německé diplomacie se sejde se Zaorálkem, navštíví Beroun
Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel se dnes v Praze sejde se svým českým protějškem Lubomírem Zaorálkem. Budou mluvit o vzájemných vztahů obou zemí, odchodu Británie z EU nebo o současných vztazích Evropy a Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): KDU-ČSL aneb Její pravá tvář
KDU-ČSL opet veřejnosti ukázala svoji pravou tvář. Lidovci, podle předsedy Pavla Bělobrádka by chtěli, aby vláda přijala jiný postoj k migračním kvótám. Česko se podle Bělobrádka mohlo zachovat stejně jako Slovensko a přijmout dalších deset lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Sobotkovi není nic lidského, vřelého, o charismatu ani nemluvím. ČSSD je pro mě už těžko volitelná, udeřil český režisér
ROZHOVOR „Premiér Sobotka mne vždycky unavoval svou velmi neosobní rétorikou. Mluvil jako velmi nudná kniha, jakoby napsaná ‚kolektivem autorů‘. Není v něm nic osobního, vřelého, lidského, o charismatu ani nemluvím...,“ spustil režisér Václav Dvořák, když se jej ParlamentníListy.cz otázaly na dění posledních dní v ČSSD. Prý v sociální demokracii nevidí nikoho, kdo by naslouchal voličům a zjišťoval, co lidi potřebují a co cítí. „Lidé, kteří to dělali, jsou už pryč. Pryč jsou i výrazné osobnosti... O Zaorálkovi škoda mluvit. Když se náhodou dopustí i nějaké té myšlenky, tak ji bezpečně zažvaní do zapomnění! A Chovanec? Kdo mi dá záruku, že on a vedení ČSSD po volbách v otázce migrace neotočí jako už tolikrát?“ táže se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist