Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.458x, což odpovídá cca 180.434-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Herman (SPO): Vietnam neustále zlepšuje podmínky pro české turisty a investory
Vietnam je připraven vytvořit nejlepší podmínky nejen pro české turisty, ale i investory. Při vzájemném jednání zástupců ČR a Vietnamu došlo k uzavření dohody o zavedení přímé linky mezi Ho Či Minovým Městem a Prahou včetně zrušení vízové povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO, které letí internetem. Merkelová jako břišní tanečnice řádí s uprchlíky
Dvaatřicetiletý Klemen Slakonja dokazuje, že i umělec z malé země, jako je Slovinsko, má šanci se prosadit v celosvětovém měřítku. O vtipném videu, na kterém paroduje německou kancléřku Angelu Merkelovou, se zmiňují média po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Poruší čeští poslanci ústavu?
Iniciativa Ne základnám zaslala poslankyním a poslancům dopis, ve kterém upozorňuje na problémy s jednáním o ,,Návrhu na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kterou zemi EU Donald Trump navštíví jako první? Proklínané Polsko. V Bruselu zuří
45. prezident USA podruhé míří do Evropy. Poprvé jel na summit NATO a na setkání zemí G7 na Sicílii a tam své evropské partnery nijak dobře nenaladil. Teď se Trump chystá na summit zemí G20 do Hamburku a v Evropě zřejmě znovu vzbudí rozruch. Proč? Protože se při této příležitosti chystá také na návštěvu Polska. Na vládu ve Varšavě se teď přitom z Bruselu dívají jako na „zlé kluky“. Analytička Lenka Zlámalová se však pozastavuje nad tím, proč je teď Polsko za špatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německu hrozí terorismus více, než kdy dříve. Tajné služby bijí na poplach
Islamistická hrozba je tak velká jako ještě nikdy v minulosti, píše server německého deníku Bild s odvoláním na německé tajné služby. Prý se dá očekávat, že v Německu dříve či později dojde k pokusu o další teroristický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zájmy velmocí v Sýrii jsou úplně jiné, než se říká. Islamisté mají podporu u tohoto dlouholetého spojence USA. Zde je pohled "obyčejného Syřana"
ROZHOVOR Na zajímavou úlohu malého Kataru při podpoře Muslimského bratrstva za masivní podpory Obamovy administrativy ukazuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý opoziční činitel, Syřan žijící a podnikající od sedmdesátých let minulého století v naší republice, ing. Mazen Maialeh. Uvádí též, že Spojeným státům nejde tak o podporu Kurdů, jak by se mohlo na první pohled zdát, a že hrozba Donalda Trumpa Bašáru Asadovi, aby se vyvaroval dalšího použití chemických zbraní je jen nepodloženým gestem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skončete tu koalici, nabádá Jiří Čunek. A bere si k ruce průzkum
Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) považuje za nejvhodnější projekt koaliční spolupráce lidovců a STAN ukončit. Novinářům to řekl dnes na Velehradě, kde zasedá předsednictvo KDU-ČSL. Podle průzkumu agentury TNS Kantar z počátku července by koalice lidovců a Starostů ve volbách získala 7,5 procenta hlasů, a do sněmovny by se tak nedostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Nadáváte na Zemana? Jeho hlavní rival má pro vás "jobovku"
Jistě všichni vzpomínáte na kritiku vůči prezidentu Zemanovi ohledně nedodržování „ústavních zvyklostí“. Ovšem prezidentský kandidát Drahoš v podstatě „hrozí“ přímým porušením ústavy svým odmítáním referenda o EU. Tvrdí to známý brněnský odborník na ústavní právo Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Pro nedělní oslavu 660 let Karlova mostu Praha rozšířila počet plaveb
Vzhledem k velkému zájmu o prohlídky Karlova mostu z lodi v neděli 9. července 2017 k výročí 660 let od založení Karlova mostu, přidáváme s Pražskou informační službou další mimořádné plavby s průvodcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Město mezi dvěma obrovskými montovnami, kam svážejí lidi odkudkoliv. Povídání starosty je jen pro otrlé
ROZHOVOR Městečko doslova sevřené dvěma průmyslovými zónami. Jedna na území po armádě, druhá „na zelené louce“. A stovky, tisíce pracovníků, které agentury hledají, kde se dá. Nejen přeplácejí, ale i sbírají doslova na ulici třeba v Košicích. To je dnešní realita Boru u Tachova. Pro ParlamentníListy.cz hovoří starosta Petr Myslivec a nastiňuje problémy, které se na město jen hrnou. Bezpečnost, zdravotnictví. Vize přeplněných školek, protože podle nového zákona se musí najít místo i pro dvouleté prcky. Takže nápad dovézt celé rodiny není špatný, jenže má svá úskalí. Vláda prostě jedná nekoncepčně, ad hoc a Hospodářská komora je odtržena od reality. Spasí „montovny“ levná pracovní síla v podobě migrantů? Podle starosty Myslivce nikoliv. Ti si chtějí užívat svůj vysněný sociální sen a navíc, ženy u nich vesměs nepracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Další povedené VIDEO předsedy Junckera: Jste směšní, opakoval stále dokola poslancům. Už sem nebudu chodit, zakončil show
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker byl notně roztrpčen. Rozlítilo ho, když přišel do Evropského parlamentu, aby tam přednesl zprávu shrnující maltské předsednictví EU, jenže zjistil, že bude mluvit k poloprázdnému sálu. „Jste směšní,“ obořil se Juncker na europoslance. Informovala o tom britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černoch: S extremistickými stranami nechci být nikdy spojován. Proto jsem ukončil své členství v Úsvitu
Komentář na Facebooku k ukončení členství v Úsvitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Diplomatický incident na Ukrajině
Ukrajina porušila 2.7.2017 bezprecedentním způsobem diplomatické uzance běžné mezi všemi demokratickými státy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem Díl 25 - Kolik ještě vět?
V nekulatém, osmadvacátém, avšak přece jen výročí, na konci června, přišla zpráva, že – obdobně jako na sklonku komunistického režimu v roce 1989 – i letos se zrodila výzva s názvem Několik vět. Obsahuje poměrně radikální kritiku současné české politiky, nešetří se zde emotivními větami jako „Pohyb po šikmé ploše směrem do katastrofální krize musíme zastavit“ či „Politika a s ní celý demokratický systém se ocitly v setrvalé krizi“. Výzva závěrem předkládá deset požadavků, které by podle ní věci nasměrovaly žádoucím směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman zaslal gratulační telegram americkému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 4. července 2017 gratulační telegram Donaldu Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických, u příležitosti Dne nezávislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka jednal se Sísím o terorismu i obchodu a turistice
Podporu Egyptu v boji proti terorismu vyjádřil dnes český premiér Bohuslav Sobotka při dvoustranné schůzce s egyptským prezidentem Abd al-Fattáhem as-Sísím. Schůzka, při které se mluvilo také o obchodu, investicích a turistice, se konala ještě před vlastním jednáním šéfů vlád takzvané Visegrádské čtyřky (V4; ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko) se severoafrickým hostem v maďarské metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hasičské pohádky putují naposledy k novým majitelkám
Úspěšnou knihu Hasičských pohádek bylo možné vyhrát naposledy v rámci vědomostní soutěže, kterou pro Vás každý měsíc připravovalo MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Na podzim bude veřejnosti představen další internetový projekt. Účastí v něm bude opět možné získat knihu pohádkových příběhů z hasičského prostředí a další hasičské dárky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Král: Deklarace nezávislosti České republiky na EU
Deklarace nezávislosti z roku 1776 patří k nejdůležitějším dokumentům (nejen) americké historie. Slova Thomase Jeffersona si v minulosti vypůjčilo mnoho hnutí a autorů. Je načase, aby svou parafrázi měla i Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Francouzské léto v pekařství Paul
Co se Vám vybaví, když se řekne Francie? Co jiného, než křehký máslový croissant, s nezaměnitelnou chutí a vůní. A jakou chuť má podle Vás léto? Šťavnaté ovoce, meruňky, jahody nebo maliny? Ve francouzském pekařství PAUL se rozhodli spojit francouzskou klasiku s chutěmi léta a připravili limitovanou edici sladkých plněných croissantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trhák ČSSD pro voliče přijde do měsíce, oznamuje nový šéf kampaně ze zahraničí
Robert Žanony je novým šéfem volební kampaně ČSSD. Jde o posilu ze Slovenska, která tvrdí, že již brzy půjde ČSSD nahoru. Rozhovor s ním přinesla dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Exportní tažení automobilek nekončí
Zahraniční obchod ČR skončil v květnu přebytkem 14,3 mld. korun, což je o necelé tři miliardy horší výsledek než loni v květnu a současně jde o slabší číslo, než očekával trh. Přesto nejde o žádné drama, které by si zasluhovalo nějakou velkou pozornost. V první řadě se na horším výsledku podílel vyšší dovoz ropy a zemního plynu do ČR, v rámci kterého zafungovaly i vyšší ceny těchto komodit zvyšující hodnotu importu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výroky nového ministra školství na adresu učitelů považujeme za nehorázné
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zahájení festivalu se obešlo bez komplikací
V pátek dne 30. 6. 2017 se uskutečnilo slavnostní zahájení festivalu a před hotelem Thermal a jeho blízkém okolí bylo velmi rušno. Mnoho návštěvníků festivalu se přišlo podívat na známe osobnosti filmu a těšili se že uvidí právě toho svého "herce". Policisté v tuto chvíli měli jiný úkol, a to zajistit veřejný pořádek. Podařilo se a slavnostní zahájení se obešlo bez komplikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Německý deník odhaluje tajnou a šokující zprávu ohledně identifikace uprchlíků. Jedná se až o 700 tisíc lidí
Deník Der Welt upozorňuje na rozsáhlé chyby, kterých se dopustil Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF). Jak ukazuje tajná zpráva, tisícům žadatelů o azyl nebyly odebrány otisky prstů. Systém bezpečnosti tak dostává vážné trhliny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné přerušení provozu tramvají v oblasti Palmovky
Od pondělí 10. července 2017 (přibližně od 0.30 hodin) do úterý 1. srpna 2017 (přibližně do 0.30 hodin) je z důvodu rekonstrukce tramvajové trati v oblasti Palmovky obousměrně přerušen provoz tramvají v Zenklově ulici mezi křižovatkami s ulicemi Sokolovská a Na Žertvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„750 vojáků je připraveno vyrazit.“ Rakousko toho má kvůli další vlně uprchlíků dost
V případě, že se nezpomalí nynější zvýšený příliv migrantů do Itálie, tak chce Rakousko obnovit kontroly na hranicích s pomocí vojáků. Uvedl to rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil pro web deníku Krone.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na Velehradě začínají cyrilometodějské Dny lidí dobré vůle
Moravské poutní místo Velehrad na Uherskohradišťsku hostí ode dneška Dny lidí dobré vůle, které jsou jednou z největších církevních událostí v zemi. Každý rok se jich účastní desetitisíce poutníků. Akce, která připomíná příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, potrvá do středy, kdy vyvrcholí národní poutí a bohoslužbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump míří znovu do Evropy
Veselé příběhy ze Spojených států pokračují přípravami na první oficiální setkání prezidenta Donalda Trumpa s ruským protějškem Vladimírem Putinem na víkednovém summitu skupiny G 20 v Hamburku. Uklidnit nás může, že americká protiruská hysterie začíná drhnout o dno, když velká média začínají přiznávat, že jim nejde o pravdu, ale o sledovanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V Česku byl odhalen druhý džihádista
Bývalého studenta obchodní akademie a hotelové školy v Třebíči vyšetřuje policie kvůli sympatiím k islámskému terorismu. Dvacetiletý mladík, který konvertoval k islámu, své aktivity popírá. Přitom jeho spolužáci tvrdí, že se snažil je verbovat. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Více peněz za státní pojištěnce umožní příští rok opět zvýšit platy ve zdravotnictví
Poslanecká sněmovna v pátek ve třetím čtení schválila návrh novely zákona č. 592/1992 Sb., která zaručuje navýšení plateb za státní pojištěnce pro roky 2019 a 2020, a návrh novely zákona č. 48/1997 Sb. zajišťující snížení limitů na započitatelné doplatky na léčivé přípravky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V roce 2008 jsme za pakatel prodali miliardové ložisko lithia. Teď po něm skočil Karel Janeček a spokojeně se smál na Wollnerova reportéra
Česká republika má k dispozici obrovský poklad. V Krušných horách máme velké zásoby lithia – kovu budoucnosti. Na českém území je ho nejvíc z celé EU. Bude ale z tohoto národního pokladu profitovat celý národ, nebo jen úzká skupina vyvolených? Tuto otázku položil pořad veřejnoprávní televize Reportéři ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Hnůj! Mstivá a závistivá křeč odcházejícího režimu sluníčkářů. Karel Srp je zhnusen tím, co si přečetl proti Zemanovi
Stupňující útoky na prezidenta Miloše Zeman jsou křečí „končícího sluníčkářského režimu“. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda Jazzové sekce a letitý prezidentův blízký přítel Karel Srp. „Je to hnůj, co čtu proti Zemanovi. Hnusárny se budou stupňovat, ale normální lidi to neovlivní, u nich bude Zeman hrdina,“ řekl Srp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Výplata sirotčího důchodu po ukončení studia má svá pravidla
Červen je zpravidla měsícem, kdy žáci ukončují povinnou školní docházku, a studenti své studium maturitou nebo absolutoriem na středních či vyšších odborných školách. Pokud jim Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplácí sirotčí důchod, potrvá jeho výplata při splnění zákonem stanovených podmínek i během července a srpna. V případě ukončení vysokoškolského studia je sirotčí důchod vyplácen jen ještě následující měsíc po měsíci, ve kterém bylo studium ukončeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice bude, potvrdili Bělobrádek s Gazdíkem na Velehradě. A do prezidentských voleb podpoří Drahoše
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a předseda STAN Petr Gazdík dnes na Velehradě potvrdili, že koalice lidovců a STAN pro podzimní volby do sněmovny bude pokračovat. S tím nesouhlasí zlínský hejtman a lidovecký senátor Jiří Čunek, který považuje za nejvhodnější projekt koaliční spolupráce ukončit, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Veškerá administrativa na úřadu se urychlí
Výrazné urychlení by měly přinést nové platební terminály, které od konce června fungují na jednotlivých přepážkách mladoboleslavského magistrátu. Lidé, kteří chtějí nejrůznější správní poplatky uhradit kartou, tak nově nemusí chodit na pokladnu, ale vše včetně platby vyřeší s úředníky přímo na přepážce. "Slibujeme si od toho především zvýšení komfortu pro obyvatele města, zmenšení front a ulevit by se mělo i pokladním," vysvětlil primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Když může těžba ohrozit zdroj pitné vody, je nutné se tím zabývat
Premiér Sobotka požádal ministra Brabce o posouzení možnosti přezkumu povolení EIA pro těžbu štěrkopísku na území Uherského Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Aktuální informace o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
LČR evidují k 1. 7. 2017 celkem 2310 výzev k vydání majetku, ve kterých oprávněné osoby uplatnily požadavky na vydání 49271 pozemků a 1398 staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vacková (SZ): Nový den žádá nové fráze
Hana Vacková, lídryně za Zelené v Olomouckém kraji a středoškolská pedagožka, popisuje problémy s centrálním hodnocením letošních státních maturit z českého jazyka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Výstava o Chartě 77 se představí na festivalu v Trenčíně
Výstava Nemohli jsme mlčet. Lidé Charty 77 připravená Ústavem pro studium totalitních režimů se představí také na 21. ročníku multižánrového festivalu POHODA v slovenském Trenčíně. K vidění bude po dobu konání festivalu ve dnech 6. – 8. července 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní park Šumava zve do divočiny i na desítky programů
Může se zdát, že nabídka Národního parku Šumava, co se týče přírodních zajímavostí, se už desítky let nemění, ale není tomu tak. Dynamika šumavské přírody je úžasná a mnohdy i nepředvídatelná. Příroda, které jsme na určitém prostoru národního parku (cca 24%) ponechali maximální svobodu s tím, že do jejího vývoje nebudeme aktivně zasahovat, ukazuje, co umí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Rozhovor s Renátou Veseckou na téma Petra Kramného
JUDr. Renata Vesecká valnou většinu kariéry byla státní zástupkyní a letech 2005-2011 byla Nejvyšší státní zástupkyní. Od roku 2011 je advokátkou. Pro spolek Šalamoun je JUDr. Renata Vesecká, nepochybně za svou bohatou profesní kariéru státní zástupkyně, všech stupňů, velkou autoritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Nájem na dobu určitou – co dělat po uplynutí sjednané doby?
Řada pronajímatelů byt pronajímá na dobu určitou, například na jeden rok, aby si nájemce nejprve vyzkoušela. Víte, že k prodloužení nájmu může dojít i automaticky, bez dodatku k nájemní smlouvě? Nebo stačí v den skončení nájmu prostě vhodit klíče do schránky a odejít? A jak se řeší situace, kdy po nájemci v bytě zůstanou věci, například drahá elektronika?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Počet žen ve vedení českých firem je nejnižší za posledních pět let
Ve vrcholovém managementu největších českých firem se ženy uplatňují nejhůře za posledních pět let. Zatímco v roce 2014 na nejvyšších řídících místech působilo 30 procent manažerek, koncem loňského roku jich bylo necelých 27 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Politici se chovají jako šmejdi a prodávají lidem bič, kterým je pak budou řezat. Web blízký ČSSD to chce změnit
Petr Bittner v textu pro Deník Referendum prohlašuje, že dnešní politici se drží starých socialistických metod. Získávají prý totiž voliče po vzoru starého socialistického seriálu Chalupáři, čili úplně špatně. Dalo by se prý dokonce říci, že politici jsou dnes v roli otrokářů a voliči v pozicích jejich otroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Tichý rozhovor
Ukrajinský prezident Petro Porošenko říká, že má velmi rád styl prezidenta Macrona. A ukrajinský prezident se sešel se svým francouzským protějškem v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dušan Piršel: Klimatické zmeny a ľudské utrpenie
Vychádzajúc z mojej profesijnej roly hľadám v mojich úvahách súvislosti s ľudským utrpením. V súčasnosti sú veľmi vážne dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dejú v celom svete. Cela živočíšna ríša človeka nevynímajúc je vplyvom klimatických zmien a extrémnych výkyvov počasia čoraz viac zraniteľná. Kde vidím súvislosť s ľudským utrpením?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Láska a důvěra na dluh
Že si dnes kdekdo od kdekoho půjčuje peníze, si můžeme občas přečíst v novinách nebo vidět v televizi. Na světě asi odjakživa existovali a existují dlužníci i věřitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sto tisíc migrantů, jenom od ledna. A všichni jdou přes Itálii
Do Evropy od začátku letošního roku připlulo přes Středozemní moře již více než sto tisíc migrantů. Oznámila to v Ženevě Mezinárodní organizace pro migraci, jejíž zprávu nyní cituje server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: V kraji nesmí ve správném okamžiku chybět potřebná infrastruktura
Jihočeský kraj zahájil pilotní projekt ekologizace vozového parku. JCCR spolupracuje se svými rakouskými partnery také na přípravě přeshraniční sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
AČCKA: Zahraničních dovolených se v prvním čtvrtletí uskutečnilo nejvíce od roku 2011
Začátkem letošní sezony se uskutečnilo o 125 tis. cest do zahraničí více než v doposud nejsilnějším prvním čtvrtletí roku 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Demokracie buď bude sociální, nebo nebude vůbec
Komentář na Facebooku k vývoji preferencí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Vícebarevné nebezpečí
Oblíbený seriál Vraždy v Midsomeru vstupuje do nové, již 19. řady. Detektiv konstábl Barnaby II. dostane nového parťáka. A taky jiného producenta. Čerstvou patoložku Barnabyho týmu Kam Kimorovou hraje britsko-indická herečka Manjinder Virková. Navzdory producentu Brianu True-Mayovi. Ten údajně tvrdil, že se v seriálu nemohou objevovat žádní zástupci menšin, protože na typicky anglickém venkově nežijí. „Kdyby k tomu došlo, nebyl by to typický anglický venkov.“ Jeho výrok vyvolal skandál, Briana označili za rasistu a z projektu vyhodili. Jak reagovali angličtí vesničané, Reuter nehlásí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tatra v roce 2016 zvýšila tržby, zisk, výrobu i počet zaměstnanců
TATRA TRUCKS zvýšila v roce 2016 meziročně tržby o 22 procent na 5,4 miliardy Kč, zisk stoupl meziročně o 15 procent na 482 miliónů Kč. Zvýšil se i počet zaměstnanců, a to ze 1462 na 1658. V roce 2016 Tatra též poprvé od roku 2008 překonala symbolickou hranici 1000 vyrobených vozidel, když vyrobila celkem 1326 automobilů. Uplynuly přitom pouhé čtyři roky od doby, kdy byla nejstarší česká a třetí nejstarší světová automobilka na pokraji bankrotu. Uzdravování a růst Tatry započaly po vstupu nových vlastníků, českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Takto se s prezidentem nejedná! Kdybych si představil sebe na jeho místě... Senátor Hlavatý se vrací k incidentu Zemana a Sobotky
ROZHOVOR „Andrej Babiš má všechny předpoklady, aby jeho popularita stoupala, protože má zkušenosti s řízením velké firmy. Ti, co tvrdí, že management firmy nelze vůbec v žádných oblastech aplikovat do řízení státu, nikdy žádnou firmu neřídili. Ve firmách se sakra hodně diskutuje, hledá nejlepší řešení, ale pak se táhne za jeden provaz,“ říká senátor Jiří Hlavatý (ANO). Podle jeho soudu Andrej Babiš prožívá v posledních dnech hon na čarodějnice, což by málokdo ustál tak jako on. A co se týče humbuku kolem demise-nedemise vlády? „Byl to cílený humbuk, který v konečném důsledku jenom opět zhoršil mínění veřejnosti o praktikách politiků, za kterými zůstanou jen fráze a obecná slova, která slyšíme ze všech stran,“ tvrdí Hlavatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Platíte za potraviny více, než byste měli! Toto jsme zjistili, když jsme se ptali na zdražování jídla
Deník Blesk své čtenáře vyděsil ohromnými titulky ve smyslu, že za kostku másla zaplatíme brzy až 70 korun. „Já nevím, kde vzal Blesk tuto vizi,“ vyvrací ale fámy pro ParlamentníListy.cz Miroslav Koberna z Potravinářské komory ČR. „Růst ceny másla není ojedinělý. Několik let zpátky jsme takovou situaci už tady měli, dokonce před Vánoci, ale později cena téhož výrobku zase klesla. Asi jsme teď v nějaké vlně, ale považuji za poměrně nepravděpodobné, že by cena másla vylezla až na 70 korun,“ přitakává i hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek. A co se týče nekvalitních potravin v Česku? I k tomu se odborníci vyjadřují...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Rozvoj řemesel vyžaduje nejen podporu, ale i respekt
Komentář na Facebooku k rozvoji technických řemesel
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zahraniční obchod v květnu - dvojciferný růst vývozu a dovozu
Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 14,3 mld. Kč, který byl meziročně o 2,8 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov se blíží k jedenácti procentům podílu na trhu
Televizní skupina Barrandov dále zvyšuje svůj podíl na trhu sledovanosti. Minulý týden dosáhla průměrné hodnoty 10,8 procenta a potvrdila tak pozici třetí nejsledovanější komerční televizní stanice na trhu. Diváky k TV Barrandov láká hlavně čtvrteční politickodiskusní blok, který moderuje generální ředitel této stanice Jaromír Soukup, a dále pak zpravodajský blok Naše zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Islámský stát odmítl triumf protivníků
Zničení mešity v Mosulu bylo plánováno po devíti měsících zuřivých bojů. Nakonec irácké síly dorazily do blízkosti mešity Al – Noury a slavného nakloněného minaretu, které dominovaly nad střechami Mosulu více než 800 let. Několik stovek metrů ještě zbývalo a devět měsíců probíhajících bojů nakonec skončilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman kondoloval německému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 3. července 2017 kondolenční telegram Franku-Walteru Steinmeierovi, prezidentovi Spolkové republiky Německo, v souvislosti s havárií autobusu v Bavorsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiš svou neschopností debaty dokazuje, že je špatný politik
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Recyklací kraj výrazně ulevil životnímu prostředí
Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že občané našeho kraje v loňském roce vytřídili 32 521 televizí, 9 437 monitorů a 375 101 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 14 695 MWh elektřiny, 772 514 litrů ropy, 66 866 m3 vody a 602 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 3 137 tun C02 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 13 882 tun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Prázdninové měsíce jsou rizikové především pro děti, cyklisty a motocyklisty
Loni o prázdninách zemřelo denně při nehodách o 27 procent lidí více, než činil průměr za celý rok. Za posledních 11 let umírala průměrně třetina zemřelých motocyklistů v červenci a srpnu. Třicet procent dětí přichází na silnici o život o letních prázdninách; umírají hlavně jako spolujezdci v osobních automobilech. Stále velká část dětí jezdí na kole bez přilby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Strach u lidovců. Průzkumy dvojkoalici se Starosty nepřejí, takže...
Zůstat pro parlamentní volby v koalici se STANem, nebo ne? To nyní řeší lidovci. Mají totiž obavy z nízkých preferencí, které jim ukazují průzkumy. Píše to dnešní deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: To snad neprojde ani u nás
V Lidovkách bylo uvedeno, že v panteonu národního muzea dojde údajně k odstranění bust Julia Fučíka, Karla Čapka, Fráni Šrámka, Stanislava Kostky Neumanna, kteří nezapadají do prvorepublikové koncepce, které prý dále vadí i Bezruč, Krásnohorská a Karel Havlíček Borovský. Naopak by měly přibýt busty císaře Františka Josefa I a jeho manželky Alžběty. Už měl vše schválit a změny uvítat i ministr kultury D. Herman, jak bylo též uvedeno. Abych pravdu řekl, nějak mi to příliš s prvorepublikovou koncepcí nesedí, ale těžko budeme nyní hledat, kdo co tehdy zamýšlel, nebo si vůbec myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka: Pozitivní výsledky plnění státního rozpočtu potvrzují, že ekonomická politika naší vlády funguje
Klíčové ekonomické nástroje, které zavedla naše vláda, v praxi opravdu fungují a pomáhají státu k vynikajícím výsledkům hospodaření. Jak vyplynulo z aktuálních údajů Českého statistického úřadu o plnění státního rozpočtu v červnu 2017, vzrostly meziročně daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení o 42,7 miliardy korun, což je 8,2 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Z hlediska bezpečnosti je to hrob. Člověk by měl jasně deklarovat, jestli je Turek v Německu, anebo Němec. Šéf asociace českých zbrojařů pronáší mrazivá slova
ROZHOVOR Myslím si, že by naše armáda jen dočasně dokázala ubránit jeden český kraj. Máme málo dobře vycvičených vojáků a k nim nejsou ani zálohy. Rezignovali jsme totiž na koncepci vlastní obrany a NATO nás nevytrhne. Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) Jiří Hynek kritikou nešetří. Evropa je totiž ve velkých těžkostech, přitom o bezpečnosti a obraně jen žvaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Rada Evropy přijala dokument o důkazech přínosnosti migrace pro země EU
Další autodestrukce EU. Výzva Itálie k otevření evropských přístavů pro migranty. Ti, kteří vládnou EU, jsou spolu s USA svojí politikou osobně odpovědní za migraci, teroristické útoky, za stovky mrtvých a znásilněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
GA ČR: Celosvětově unikátní národní přehled rostlinných společenstev prof. RNDr. Milana Chytrého, PhD.
Za svůj projekt Vegetace České republiky: dokončení národního přehledu rostlinných společenstev získal profesor Chytrý v roce 2012 Cenu předsedy GA ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Berlínský arcibiskup se hodně rázně postavil proti poslancům. Jde o povolené sňatky homosexuálů
Německá progresivní levice se nepřestává radovat nad rozhodnutím poslanců, kteří svým hlasování postavili na roveň manželství mezi mužem a ženou svazku dvou lidí stejného pohlaví a dali jim také možnost adoptovat děti. Ozývají se však i kritické hlasy a deník Der Welt přináší jeden z těch nejhlasitějších, za kterým stojí berlínský arcibiskup Heiner Koch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Za dobu mého ministrování se platové tarify navyšovaly celkem čtyřikrát
Od 1. července 2017 si příslušníci bezpečnostních sborů polepší. Jejich platové tarify se zvednou o 10 %. Zvýšení schválila v březnu 2017 na návrh Ministerstva vnitra vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Kalousek a Zaorálek proti kapitalismu
V neděli 2. července proběhla v Otázkách Václava Moravce velice zajímavá debata. V debatě se utkali Lubomír Zaorálek a Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V4 má s egyptským prezidentem jednat o migraci a terorismu
Zastavení migrace ze severní Afriky do Evropy a boj proti terorismu mají patřit k hlavním tématům summitu visegrádské čtyřky (V4) za účasti egyptského prezidenta Abdal Fattáha Sísího v Budapešti a také se na toto téma očekává společné prohlášení. Český premiér Bohuslav Sobotka chce budapešťské schůzky využít také k bilaterálním jednáním s prezidentem Sísím o možnostech českých firem v Egyptě a s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o bilaterálních vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Kniha ruského novináře vyvrací kremelské výmysly
Špičkový publicista Michail Zygar mluvil s lidmi v okolí Putina a výsledkem je vynikající knížka Všichni muži Kremlu s podtitulkem Stručná historie současného Ruska. Přesvědčivě vyvrací mnohé mýty a záměrně šířené lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Adoptivní orlí rodiče ze ZOO Liberec se starají o mládě hadilova písaře
Díky spolupráci zoologických zahrad se podařilo zachránit další mládě dravého ptáka. Mládě hadilova písaře ze zoo ve Dvoře Králové nakonec odchovali „pěstouni“ jiného druhu v liberecké zoologické zahradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Souhlasím s Junckerovou kritikou práce Evropského parlamentu
Dnešní opakovaná prohlášení předsedy Komise J. C. Junckera k Evropskému parlamentu a tvrdé odsudky o směšnosti jednání EP při mizivé účasti europoslanců jsou sice "tvrdá bez příkras", ale dle mého názoru výrazně pravdivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Saša Vondra nekompromisně: Itálie pláče, že má moc uprchlíků? Ať se nediví, když odstranila Kaddáfího
Itálie chce teď pomoct s uprchlíky? Vždyť před lety podpořila svržení Kaddáfího v Libyi a teď za to platí. Někdejší ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) usedl v úterním Interview ČT24 proti Světlaně Witowské a spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Když zaváděli šikanující vyhlášku, slibovali, že bude jenom proti bezdomovcům
Kdo podporuje šikanování ostatních lidí státní mocí, dočká se toho, že státní moc si při vynucování jím podporovaných regulací došlápne i na něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš vykládá nesmysly, ale nikoho to vlastně ani nezajímá, rozebírá komentátor Českého rozhlasu
Michal Zlatkovský v komentáři pro server iRozhlas.cz zhodnotil vystupování šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Babiš často vydává své dojmy za fakta a novináři bohužel neuvádějí jeho „nepravdy“ na pravou míru. Nabízí se však otázka, zda to má vůbec smysl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Učte se u Merkelové, doporučuje všem českým politikům Cyril Svoboda
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda doporučuje politikům, kteří chtějí uspět ve volbách, aby se chovali jako německá kancléřka Angela Merkelová, která nelavíruje a pevně drží svoji linii. „To je silný postoj, který na voliče samozřejmě působí. Když společnost uvidí, že ani v době kritiky neměníte názor podle toho, jak se mění nálada ve společnosti, tak vám to vždycky prospěje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Cyril Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Egypt má strategický význam i pro energetickou bezpečnost Evropy
Premiéři zemí V4 jednali s prezidentem Egypta o vzájemném obchodě i bezpečnostní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Důvěra v Miloše Zemana vzrostla
Podle včera zveřejněného průzkumu agentury CVVM se velmi výrazně zvýšila oproti předchozímu měření důvěra v prezidenta Miloše Zemana, a to z 41 % na 48 %. Je dobré si také připomenout, že 41 % důvěry, které Zeman získal mezi respondenty v květnu, byl téměř závratný pokles důvěry oproti dubnu, kdy měl důvěru 55 % občanů. Tedy v době vládní krize přišel Zeman o 14 % bodů důvěry veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiéři zemí V4 jednali o budoucnosti EU a dalším postupu v otázkách migrační politiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastnil v úterý 4. července 2017 summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny. Tématy jednání byly aktuální evropské otázky ve světle červnové Evropské rady, revize směrnice o vysílání pracovníků a návrh na Evropský pilíř sociálních práv. Premiér Sobotka se sešel také s prezidentem Egyptské arabské republiky Sísím, který je hostem druhé části summitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec varoval z rozhlasu: Je tu mnohem více imigrantů, než se říká. Jen o nich nevíme
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se rozhodl aktivně vstoupit do politiky, založil stranu BOS (Bezpečnost Odpovědnost Solidarita) a vytáhl s ní do předvolebního boje. Co všechno voličům slibuje, na to se ho v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu zeptal Jan Moláček. Štefec ujišťoval, že to s posílením bezpečnosti v Česku míní vážně. Je totiž přesvědčen, že se po Česku pohybuje velké množství migrantů, o nichž nic nevíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vytvořit stabilní a sourodou koalici nebude po volbách snadné, obává se starosta Soběslavi
Starostou města je již neuvěřitelných 23 let. Jak se za téměř čtvrtstoletí město proměnilo a jaké změny občany v nejbližší době čekají? Nejen o tom jsme si povídali s Jindřichem Bláhou (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Kteří světoví miliardáři věří zlatu?
Velcí světoví investoři vidí ve zlatě růstový potenciál, a především ochranu před nejistým vývojem ekonomik, neudržitelným zadlužováním a nezodpovědnou politikou centrálních bank. Kdo tedy věří zlatu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Karlův most oslaví 660 let, Praha připravila neobvyklé akce
V neděli 9. července 1357 v 5 hodin a 31 minut položil Karel IV. základní kámen nového pražského mostu a oficiálně tak zahájil jeho stavbu. Tuto neděli uplyne přesně 660 let od jeho založení. Hlavní město připravilo k této příležitosti celodenní program pro veřejnost. Zahájí jej nad ránem dobová fanfára z Malostranské mostecké věže, pokračovat bude neobvyklými prohlídkami a oslavy ukončí mimořádné promítání Kinobusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Obilovin i řepky se sklidí méně než v loňském roce
Na základě prvních letošních odhadů sklizně k 10. červnu se předpokládá sklizeň základních obilovin ve výši 6 945 tis. tun a řepky ve výši 1 254 tis. tun. V porovnání s loňskou velmi dobrou sklizní se očekává nižší úroda základních obilovin o 785 tis. tun (-10,1 %) a řepky o 105 tis. tun (-7,7 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Město Pardubice hospodařilo v loňském roce vyrovnaně
Hospodaření města Pardubice za rok 2016 skončilo kladnou bilancí hospodaření. Kladné saldo tak vyjadřuje skutečnost, že výdaje uskutečněné v roce 2016 byly nižší než příjmy finančních prostředků přijatých v roce 2016, a to o částku ve výši zhruba 80 milionů korun. Potvrdila to řádná účetní závěrka, kterou na svém posledním jednání, společně se závěrečným účtem města Pardubice za rok 2016, schválili pardubičtí zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stát bují jako rakovina. Ale když oni se na těch billboardech všichni tak hezky usmívají... Bývalá ministryně spravedlnosti jen zírá, co se děje
Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se na blogu iDNES.cz podivuje nad tím, že stát zasahuje už skoro do všeho. Zdá se jí, že se stát pokouší vládnout i rodině, což považuje za scestné. Stačí se prý podívat už jen na nápad deseti dní otcovské dovolené po narození potomka. S podobnými sliby se prý před volbami roztrhl pytel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Arnika: Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý
Na webu alejroku.cz můžou lidé od dnešního dne nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O tom, která z adeptek nakonec v anketě spolku Arnika zvítězí, může jako v minulých letech rozhodnout její mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. Zásadní je ale nyní svou favoritku do ankety nominovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Beňák (ČSSD): Zdravotní nerovnost se konečně stává tématem i u nás
Nerovností a z nich vyplývajících diskriminací máme celou paletu variant. Nerovnost v platech, přístupu ke vzdělání, k informacím… Existuje ale také nerovnost v přístupu ke zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj trvá na zlepšení dopravní situace v okolí nemocnice. Investor s tím musí počítat
Dopravní dostupnost a zlepšení možnosti parkování. Nad těmito dvěma problémy, které trápí Pardubickou nemocnici, se v úterý dopoledne sešli zástupci Pardubického kraje a města Pardubic. Dopravní situace týkající se nemocničního areálu je dlouhodobě velmi nepřehledná a složitá. Také počet parkovacích míst pro veřejnost již zdaleka neodpovídá potřebám 21. století. Proto je i v souvislosti s plánovanými investicemi kraje a úpravám areálu Tesly Kyjevská nutné celou oblast vyřešit a koordinovat další postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústečtí celníci vystavili hazardu účet za první pololetí
Dvacet pět výherních hracích přístrojů, sedm kvízomatů, jedna elektromagnetická ruleta včetně hracího stolu a stolní počítač, to vše v hodnotě bezmála 3,3 milionů korun a ještě téměř 55 tisíc korun v hotovosti již zadrželi celníci v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrozí nám po ústavní novele o držení zbraní Divoký západ? Promluvil ústavní expert
Divoký západ nám nehrozí, píše v dnešním komentáři MF Dnes Jan Bárta z Ústavu státu a práva Akademie věd ČR. Reaguje tak na bouřlivé reakce kolem ústavní novely o držení zbraní. „Je to vzpoura proti Bruselu? Zklidněme hlavy, zásadní rozpor mezi českým zákonem a evropskou směrnicí není,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéfové vlád V4 podpořili Sísího v boji proti teroru a migraci
Šéfové vlád zemí Visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, dnes v Budapešti ocenili egyptského prezidenta Abd al-Fattáha Sísího za boj proti terorismu a nelegální migraci. Na pořad jednání se dostaly i záležitosti obchodu a investic, včetně nabídky účasti expertů ze střední Evropy na stavbě jaderné elektrárny v Egyptě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeské muzeum zve na komentované vycházky za úplňku
Jihočeské muzeum v ČB a Jižní Čechy pohádkové Vás srdečně zvou na tradiční akci "Poznávání za úplňků". Během léta jsou pro Vás připraveny celkem čtyři komentované vycházky po Českých Budějovicích a v okolí Tvrze Žumberk u Nových Hradů. Každá z nich má vždy jedno nosné a velmi zajímavé téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a v Plzni mají nové ředitele
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková jmenovala na základě výsledků vnitřního výběrového řízení nové ředitele územních odborných pracovišť. Do funkce ředitele NPÚ, ÚOP v Telči nastoupil k 1. červenci Pavel Macků, k témuž datu byl ředitelem NPÚ, ÚOP v Plzni jmenován Petr Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za zkrácení reklamy v televizi
Žádáme zkrácení reklamních bloků mezi televizními pořady
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura podal dovolání ve sporu o přezdívku Pitomio
Spor mezi poslancem Tomiem Okamurou (SPD) a vydavatelem týdeníku Reflex kvůli označení Pitomio zamíří k Nejvyššímu soudu. Okamura podal dovolání proti rozhodnutí, na jehož základě se sice vydavatelství muselo na webu omluvit za dva články z roku 2013, ale Okamura nevysoudil odškodnění, navíc justice v obecné rovině připustila možnost použít přezdívku Pitomio v rámci oprávněné kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zrychlená doprava a nové vlaky lákají další cestující
V Pardubickém kraji se potvrzuje, že moderní vozidla a zlepšené parametry tratí lákají do vlaků nové cestující. V roce 2016 stoupl počet cestujících mezi Pardubicemi a Hradcem Králové proti roku 2015 v průměru o 400 denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Vstupenky lze zakoupit už také v on-line systému
Filozofie zkvalitňování služeb pro návštěvníky a zákazníky společnosti AUTODROM MOST přinesla další novinku. Je jí možnost zakoupit si e-vstupenku na závody a akce autodromu prostřednictvím on-line systému. „Odpadá tak zasílání papírových vstupenek přes distribuční společnosti, což vzhledem k poštovnému cenu prodražovalo cenu zhruba o 100 korun,“ vysvětlila hlavní výhodu nového systému obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman gratuloval Trumpovi k americkému Dni nezávislosti
Prezident Miloš Zeman poslal americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi blahopřejný telegram u příležitosti dnešního Dne nezávislosti, který je hlavním státním svátkem Spojených států. Znění telegramu dnes zveřejnil Pražský hrad. Podle Zemana je dnešní americký svátek významný pro všechny lidi světa, kteří sdílí hodnoty, jako je svoboda a spravedlnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Cestování do Chorvatska jen s občanským průkazem
V reakci na nepřesné informace, které se v posledních dnech objevily v souvislosti s obdobím letních dovolených v některých zpravodajských médiích, Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrzuje, že čeští občané mohou do zemí EU včetně Chorvatska, Bulharska, Velké Británie a Kypru i nadále cestovat nejen na základě platného cestovního pasu, ale také na základě platného občanského průkazu. Podmínky cestování českých občanů do zemí Evropské unie, které jsou uvedeny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí v kapitole "Cestujeme", zůstávají v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Albert podporuje české výrobky s novou značkou Česká chuť
Obchody Albert představily novou značku Česká chuť, která garantuje český původ potravin. Spolupráci řetězce Albert a lokálních dodavatelů podpořil ministr zemědělství Marian Jurečka při oficiálním setkání na Královéhradecku. Všechny produkty značky Česká chuť, které najdou zákazníci exkluzivně v Albertu, splňují definici české potraviny podle zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rusko prodává Turecku S400. A co NATO?
Prodejem ruského protiraketového systému členskému státu NATO vstupují Severoatlantická aliance i Rusko na neznámé území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Toto poselství Miloše Zemana příštím generacím bude uloženo na velmi známém místě. Detaily pouze na PL
EXKLUZIVNĚ Miloš Zeman posílá vzkaz budoucím generacím. Na žádost vedení Nového Veselí, kde má prezident chalupu, bude do schránky v kopuli tamního kostela umístěno jak jeho poselství, tak kniha rozhovorů Tato země je naše, na jejímž vydání se podílely ParlamentníListy.cz. Text poselství si můžete přečíst níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Třiadvacetiletý muž chtěl zabít francouzského prezidenta Macrona
Nový francouzský prezident Emmanuel Macron byl podle všeho v ohrožení života. Podle televize CNN byl totiž zadržen muž, jenž měl chystat atentát na hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Kandidátku strany na jižní Moravě povedou krajští zastupitelé
Také jihomoravská kandidátka Strany Práv Občanů (Zemanovci) do parlamentních voleb v říjnu 2017 je známa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pokud by se příznivci Zemana a Babiše protnuli, Babiš sestaví jednobarevnou vládu, ale Zeman skončí, počítá novinář
Prezident Miloš Zeman chce podle všeho udržet post na Pražském hradě. Vedoucí reportérů MF Dnes Petr Suchomel se tak ptá, proč dobývá palác.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Stavba nových odběrových místností úspěšně pokračuje
Klaudiánova nemocnice začala v červnu s budováním nových odběrových místnosti pro veřejnost. Původní prostory jsou již k nepoznání: zmizely všechny nepotřebné příčky a začíná se formovat nový prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Silná poptávka se bude dál promítat do růstu dovozu zboží
Komentář k zahraničnímu obchodu – květen 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Michaela Pixová: Babiš odrazuje EU od ochrany klimatu!!! A média mlčí!
Andrej Babiš na právě probíhajícím summitu Evropské unie ukazuje svůj skutečný postoj k ochraně klimatu, a také k požadavkům studentů a studentek, kteří minulý týden demonstrovali po celé České republice na protest proti nedostatečné ochraně klimatu ze strany vlády. Činy českého premiéra dokládají, že skutečnost je ještě daleko horší. Přední představitelé české vlády se dokonce po vzoru prezidenta Trumpa pokouší úsilí o ochranu klimatu a tedy i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Emmanuel I. a revoluce
Francouzská vláda oznámila, že při demonstracích "žlutých vest" budou nasazeni vojáci protiteroristické jednotky "Sentinelle". To může být osudné rozhodnutí.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Když revoluce začne požírat své děti
Z pohledu dějin to není vlastně zas až tak dlouho, co emigroval český zpěvák Waldemar Matuška z tehdejšího komunistického Československa. Důsledek na sebe nenechal dlouho čekat: Matuška byl vzápětí v televizi a rozhlasu zakázán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Hrátky s grafy
Data je dobré vizuálně prezentovat tak, aby je divák dobře pochopil. Často je ale možné vybrat z několika různých způsobů ten, který se autorovi nejlépe "hodí do krámu". Tentokrát o tom, zda vstup do EU zlepšil export ČR do EU-15.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Jan Lipold: Budoucnost je známá
Prezident Miloš Zeman po čase znovu vycestoval do kraje a na Karlovarsku kromě jiného podpořil těžbu uhlí. Obnovitelné zdroje podle něj nemají budoucnost, vždyť za jejich rozkvětem prý stojí státní dotace.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 12:41, zobrazit podobné
Brexit: Absurdní Mayová, ještě absurdnější EU
Britská premiérka Theresa Mayová se zúčastnila Evropské rady, na které obhajovala svou žádost o pozdržení termínu odchodu Velké Británie z EU. Bylo to celé naprosto absurdní divadlo .
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje?
Vedení ODS JEDNOHLASNĚ(?) vyloučilo Václava Klause z ODS. Předseda Petr Fiala tu více, tu méně obratně toto rozhodnutí obhajuje. Klaus ml. se prý odklonil od programu ODS. A extremista Pavel Novotný ho reprezentuje?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist