Oficiální zpravodajská média

Vrchní státní zastupitelství v Praze: Reakce na článek webu Echo 24
Reakce na článek webového portálu Echo 24 nazvaný „Vyšetřování Babiše má razítko Bradáčové“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vědí ti „socani“, co vlastně chtějí? ptá se Jiří Ovčáček
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček kroutí hlavou nad některými sociálními demokraty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Co může potkat Andreje Babiše
Obrovský mediální hluk kolem žádosti policie o vydání dvou nejvyšších představitelů Hnutí ANO k trestnímu stíhání bude mít jistě mnohostranný vliv: na důvěru veřejnosti k oběma politikům a jejich straně, na důvěru veřejnosti ve zdraví našich politických poměrů, ale i na obraz státu v očích mezinárodní veřejnosti. Vytvořený mediální obraz působí dojmem, že obvinění nejméně proti Andreji Babišovi jsou naprosto jasná a nezpochybnitelná, ačkoli o jejich obsahu se neví téměř nic. Presumpce neviny pro novináře a všelijaké protikorupční aktivisty neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štvou vás nabídky služeb a produktů po telefonu? A ani nevíte, kde vzali vaše číslo? Nejen to má změnit nová směrnice EU
Vadí vám, že některá call centra získávají vaše telefonní čísla kdoví odkud a pak vám nabízí různé služby nebo výrobky, ať už o ně stojíte nebo ne? Možná tomu už brzo bude konec. Díky nové směrnici Evropské unie. Informuje o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Prahou se proháněli homosexuálové
Všechna práva mají zaručena, krom práva na sňatek. Registrované partnerství, ale dává stejnou právní jistotu těm, kdo chtějí svůj svazek stvrdit před úřadem. To dnes ale nechce ani většina heterosexuálních párů. Svatba stojí peníze a následný, téměř nevyhnutelný rozvod ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Luboš Zálom: O Prague Pride a LGBT komunitě
Hned na úvod bych rád učinil jedno důležité prohlášení: lidé minoritních sexuálních orientací a preferencí čelí politickému i společenskému útlaku, a já souhlasím s tím, aby se akce, jako je Prague Pride, konaly. Překvapení? V zásadě jsem dokonce i pro to, aby takové akce získávaly záštitu politiků a třeba i finanční podporu z ambasád či z ministerstev zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Považují se za demokraty, oponenty kritizují za nedemokratičnost. Kdo s nimi ale nesouhlasí, je póvl a debil, udeřil Chalupa na určité jedince
ROZHOVOR "Dějí se zvěrstva. Jak na moři, tak i na souši zahynou stovky lidí. Jenom proto, že nejsme schopni zabránit migrační vlně. Tvrdím už delší dobu, že je potřeba udělat humanitární akci, převzít pobřeží Libye. S vojenskou podporou tam postavit humanitární tábory s veškerou infrastrukturou," navrhuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec, místopředseda Výboru pro obranu Bohuslav Chalupa (ANO). Na námitky ohledně mezinárodního práva argumentuje, že pokud šlo o svržení Kaddáfího a rozvrácení Libye, také se na něj nehledělo. Podivuje se i nad tím, že ani po třech letech nikdo nebyl schopen zasáhnout mozky pašeráckých gangů lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Federální vláda USA se chystá Trumpa zabít
Když jsem tohle sám před časem řekl, presstitutky se na mě vrhly s tím, že hlásám bludy. A teď totéž prohlásil někdejší místoředitel FBI Phill Mudd, v současnosti pracující v CNN jako analytik ve věcech obrany proti terorizmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Pražákům už nebude hej. Stropnický jim hodlá zatnout tipec
A je to tu: Kamiony nejspíš nebudou smět do Prahy. Zákaz postihne dokonce i Jižní spojku. Přitom každý Pražan a i valná část mimopražských řidičů dobře ví, že žádná jiná trasa bez vskutku krkolomného objíždění neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miliardář Dědek nemá dobrý politický instinkt, padlo na akci Pirátů. Zde je důvod
Pusťe nás na ně. S tímto hrůzu nahánějícím heslem se vrhají Piráti do parlamentních voleb. V sobotním pirátském odpoledni v Dolánkách u Turnova však vypadali mírumilovně. Děti i někteří dospělí se věnovali malování, psi pobíhání, ostatní poslechu hudby a vzájemným diskuzím. Dorazil sem i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který se předtím ještě zastavil v nedalekém rodném Jablonci, kde si na trzích zvaných Tatrhy zahrál na harmoniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stranická oligarchie škodí pražské ČSSD
Stranická oligarchie v pražské ČSSD směřuje pražskou soc. dem. k volební katastrofě. To, co jsem si přečetl v článku v HN (9.8.) „Úklid Prahy jako stranický byznys. Funkcionáři ČSSD vlastní firmy….“ a na Aktuálně. cz. mnou hluboce otřáslo. Skupinka vybraných členů a funkcionářů této strany napojená na stranickou oligarchii pražské ČSSD (Březina, Poche, Dolínek) získává zakázky na úklid v městských firmách, hlavně v Dopravním podniku, Technické správě komunikací, Pražských službách, ale i v menších městských organizacích, a to v průběhu posledních deseti let za stovky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kopal (KSČM): A co může být dál...?
Mám vnučku. Jsou jí necelé dva roky. Často proto přemítám, co ji asi čeká za dvacet let. Mé vize jsou však pochmurné. Obávám se éry strachu, éry násilí, éry netolerance. Nyní, v době relativního bezpečí a klidu, toto vnímám obzvláště znepokojeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pokud jste vyšetřován a máte vyjednávat v EU... Zkušený expert odhaduje budoucnost Andreje Babiše
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Bude to bezesporu tématem volební kampaně, ale pro mnohé se jedná o Čapí hnízdo po padesáté sedmé,“ říká k aktuálnímu dění kolem Andreje Babiše v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. Neočekává nějaký výrazný propad preferencí ANO. Proč? „Začíná to být takový český evergreen. S velkým humbukem se přijde, ukáže se na vybraného politika a řekne se, že zásadně pochybil. Otřese se jeho důvěrou a pak se roky nic neděje. Takže si mnoho lidí řekne, bylo to tu už několikrát, kdo ví, jak to celé je,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Redaktor Záruba a dvě atletické vědmy
„Ahoj holky“ oslovil sportovní redaktor Záruba dvě naše zasloužilé atletky Šárku Kašpárkovou a Ludmilu Formanovou pár týdnů před londýnským mistrovství světa v lehké atletice. „Mám pro vás novinu. Budete na mistrovství přímo a průběžně komentovat své někdejší disciplíny. To znamená ty, Šárko, budeš komentovat ženské discipliny skokanské, a ty Lído, zase discipliny ženské běžecké. Co na to říkáte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček hájí svou šéfku Šabatovou. Přečtěte si více
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozhovořil o vyhláškách, jež byly vydané ve městech Litvínov a Varnsdorf ve snaze zajistit veřejný pořádek. Ústavní soud však části těchto vyhlášek zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Křečovitá hysterie klientelistického systému
....jediný, kdo v demokratickém státě určuje VINU či NEVINU je SOUD....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Vtip roku - Lidovecko-Bělobrádkův volební program údajně klade důraz na rodinu
Bělobrádku – lidovci! Děláte si z lidí p...? O jaké rodině je v tom vašem programu řeč? Snad nejde o rodiny s poněkud vyšší teplotou? Nebo se jedná o rodiny sudetských Němců? To se asi pletu, že? To budou určitě rodiny uprchlíků nebo smíšené svazky – Češka a Afghánec s půlmetrovým bambárem! Ani to ne? Tak to, vážení lidovci, vysvětlete a řekněte lidem na rovinu, které rodiny že to podporujete nebo chcete podporovat! Ono to totiž dle politiky, kterou dělá Bělobrádek s Hermanem, nejde poznat. Jim je s největší pravděpodobností bližší každá jiná rodina, než ta česká a tradiční!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf Trumpovy komunikace promlouvá: V Bílém domě jsou lidé, kteří se snaží přivodit prezidentův pád
Bývalý šéf komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci míní, že v úřadu prezidenta Donalda Trumpa jsou lidé, kteří proti němu brojí a snaží se přivodit jeho pád. Scaramucci se tak vyjádřil v televizi ABC News, informují o tom pak nejen zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeští celníci v prvním pololetí vybrali dvě a půl miliardy korun
Částkou bezmála dvě a půl miliardy korun přispěli v prvním pololetí letošního roku jihočeští celníci do státního rozpočtu, a to výběrem cla, daní a jiných poplatků v souvislosti s výkonem fiskálních kompetencí celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tvrdé jádro hnutí ANO nikdy nepřesvědčíte. Nemají kapacity pro věcné argumenty! Velká bojovnice proti Babišovi prozradila, co se na něho chystá v Praze
ROZHOVOR Jde o první vlaštovku v pocitu, že snad spravedlnost existuje a Babišovi opravdu neprojde vše, jelikož "všecky si koupit nemůže". Doufám a věřím, že to dopadne tak, jak má, takže bude za všechny své nepravosti odpovídajícím způsobem stíhán a potrestán. Tak hovoří o policejní žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka sněmovnou k trestnímu stíhání protibabišovská aktivitska ze skupiny AUVA Veronika Ševčíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rozumní: Vyhlašujeme “Milostivé léto 2018” – program oddlužení rodin
Zrušení exekucí a oddlužení dlužníků jako gesto solidarity u příležitostí 100. výročí vzniku republiky - s tímto návrhem přicházejí Rozumní, aby podpořili tradiční rodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Američané se děsí jaderné války. Výrobci bezpečných bunkrů mají žně
Server televize KABC píše, že si Američané ve velkém nakupují bezpečnostní bunkry v ceně desítek tisíc dolarů. Děsí je slovní přestřelka mezi 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem a komunistickým vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Teroristického útoku se dopustil americký mladík bílé pleti. Senátor Láska po masakru v USA vyzývá k debatě (drastické VIDEO)
Senátor Václav Láska napsal pár slov k teroristickému útoku mladého Američana, který vsedl do auta a rozhodl se vjet s autem do davu lidí. Politik by byl rád, aby se nejen nad tímto případem lidé zamysleli. Je ale také připraven na komentáře ve stylu: Vy ničemu nerozumíte...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek se rozčílil a vmetl Zemanovi do tváře jeho slova z roku 2013
Miroslav Kalousek (TOP 09) se podivuje nad tím, jak prezident Miloš Zeman mění názory podle toho, jak to vyhovuje jemu osobně nebo jeho spojencům z Pekingu či z Moskvy. Pokud někdo pochybuje o tom, že Miloš Zeman nerozhoduje vždy v nejlepším zájmu své země, může si prý porovnat prezidentova slova z roku 2013 s tím, co hlava státu říká v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Ve Stromovce upravujeme chodníky a trávníky. Nevstupujte na ně
V Královské oboře Stromovka pokračujeme s celkovou revitalizací centrální části parku, kde se v minulosti nacházelo dno bývalého Rudolfova rybníka. V současnosti rekonstruujeme chodníky a zakládáme nové trávníky kolem zdejších vodních ploch. Stavba postupuje po jednotlivých etapách a ta část, na níž se právě pracuje, je vždy dočasně uzavřena veřejnosti. Prosíme návštěvníky Stromovky, aby respektovali pokyny našich pracovníků a v zájmu vlastní bezpečnosti do ohrazeného prostoru staveniště nevstupovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští spisovatelé se pustili do Babiše: To je hrubá urážka!
České centrum mezinárodního PEN klubu kritizuje vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který přirovnal policejní žádost o své vydání k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo k situaci v Československu v 50. letech minulého století. Podle českého PEN klubu to je urážka obětí komunistické totality. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štve vás, že máslo stojí už 50 korun? Poděkujte Bruselu, píše europoslanec Petr Mach
Evropská unie se pokouší regulovat kdeco a rány těchto regulací pociťují všichni občané, píše Petr Mach (Svobodní). Ti, kteří ještě na vlastní kůži zažili komunistické plánování a nedostatek v podstatě jakéhokoli zboží v obchodech, mohou podle europoslance tušit, proč dnes máslo stojí padesát korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Ekonomika roste a zemi se daří, jenže na platech to není vidět
Ekonomika roste a zemi se daří. Jenže na platech to není vidět. To chceme změnit. Snižme odvody a umožněme tak pracovitým lidem mít vyšší platy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Že nás zachrání všeslovanská unie? To může tvrdit jen idiot nebo vlastizrádce, píše tvář z ČT
Novinář a publicista Vladimír Kučera, známý např. z pořadu Historie.cs České televize, jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak s naší historickou zkušeností může věřit tomu, že v partnerství s Ruskem nám bude lépe než v rámci EU a NATO. Politici, kteří o tom dnes české občany přesvědčují, jsou podle publicisty buď idioti nebo vlastizrádci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj přispěl na nákup auta pro dobrovolné hasiče
Nový dopravní vůz Ford má nyní k dispozici Sbor dobrovolných hasičů v Malé Roudce – Skočově Lhotě. V sobotu 12. srpna 2017 bylo vozidlo požehnáno při slavnostní mši a následoval bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zhoršenou situaci v Keni
V souvislosti s uskutečněnými prezidentskými a všeobecnými volbami dojde v Keni s největší pravděpodobností ke vzniku lokálně izolovaných nepokojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Analýza: Uplynuly tři roky od zavedení ruského potravinového embarga. Kdo je vítěz a kdo poražený?
Ministerstvo zemědělství Ruské federace (MZe RF) k 6. srpnu 2017 shrnulo výsledky tříletého fungování zákazu dovozu některých zemědělských produktů a potravin (někdy také potravinové embargo, protisankce apod.). Podle zprávy MZe RF se Rusko díky této „politice náhrady dovozu“ mění z jednoho z největších dovozců potravin na jejich exportéra. Jaký je aktuální stav ruského zemědělského a potravinářského sektoru? Jsou s domácí nabídkou spokojeni také ruští spotřebitelé? Kdo je vítězem a kdo poraženým v potravinové válce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kolektivní smlouva zaměstnancům pomohla
Komentář předsedy vlády na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tajemníci slovenských úřadů navštívili Jihomoravský kraj
Radní Jihomoravského kraje Miroslav Kubásek a ředitel Krajského úřadu JMK Roman Heinz přijali skupinu patnácti tajemníků městských a obecních úřadů ze Slovenska. Na jižní Moravu zavítali na studijní pobyt, který byl realizován v rámci spolupráce Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR, z. s., s Asociáciou prednostov uradou miestnej samosprávy SR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Toto je muž, který prý má Babiše zničit. Pátral po něm rozhlas
Když se Andrej Babiš dozvěděl o tom, že policie žádá o jeho vydání k trestnímu stíhání v kauze firmy Čapí hnízdo, označil to za kampaň proti své osobě a poslední pokus o jeho likvidaci. A kdo měl Babiše zničit? Šéf hnutí ANO zmínil jméno policisty Pavla Nevtípila. Proč právě jeho?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): "Změna pro lidi" - ROZUMNÍ "borci" z Ostravska... Říká "Pražák"...
"Ostrava je region razovity" - zpívá skvělý písničkář Jarek Nohavica v jedné ze svých písní. A má pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ZOO Brno: Kivu a Lolek jsou pohromadě. Našli v sobě zalíbení
Pár lvů konžských v zoo je od středy ve společném výběhu. Kivu a Lolek našli v sobě zalíbení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Silnější Evropa znamená i silnější Německo, hřímala na mítinku Merkelová
Německá kancléřka Angela Merkelová zahájila ostrou fázi předvolební kampaně. V Dortmundu pronesla čtyřicetiminutový projev, v němž podle severu deníku Bild sršela energií a bojovností. Bylo na ní znát, že udělá všechno, aby CDU/CSU vyhrála volby. Průzkumy ostatně naznačují, že se jí to podaří,. Voliči jí vyjadřují tak velkou podporu, že by jí i Andrej Babiš mohl závidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ze sedmi druhů chovaných supů ZOO Zlín poprvé v jednom roce rozmnožila pět
Zlínská zoo v letošním roce dosáhla v chovu supů opravdu výjimečného úspěchu. Ze sedmi druhů chovaných supů zoo poprvé v historii v jednom roce úspěšně rozmnožila hned pět druhů. Za největší úspěch se považuje první mládě supa himálajského i opětovný odchov supa mrchožravého a hnědého. Cenná jsou však také dvě mláďata supa Rüppellova a čtyři mláďata supa bělohlavého, doposud nejpočetnější odchov tohoto druhu supa v zoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo píše o předvolební kampani v Česku: To už je zvrhlé
Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich šídlo se v textu pro iRozhlas.cz vyjádřil k žádosti policie o vydání poslance Andrej Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Do davu najelo auto. Lidé létali vzduchem. Tentokrát v americkém Charlottesville
V univerzitním městě Charlottesville v americkém státě Virginia zuří nepokoje. Proti sobě tam stojí bělošští extremisté a jejich odpůrci. Do vzájemných potyček se ve městě zapojily tisíce lidí, ale ty se v jednu chvíli zvrhly ve smrtící peklo. Do davu demonstrantů, pravděpodobně do odpůrců extremistů, vjel automobil – vzduchem začali létat lidé. Jedna žena zemřela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Máme ještě vůbec demokracii, ptá se Bašta. Nahlíží za oponu dění kolem Babiše
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině si v komentáři PrvníZprávy.cz klade otázku, zda v České republice vůbec ještě máme demokracii. Domnívá se totiž, že se nám a v USA a v EU rozmohl takový nešvar. Elity se snaží dostat na rozhodující místa ty správné politiky, přičemž neberou v potaz vůli voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Kontrolně-exekuční akce v holešovické tržnici byla velmi úspěšná
Finanční úřad pro hlavní město Prahu ve spolupráci s Celním úřadem pro hlavní město Prahu provedl dne 9. 8. 2017 kontrolně - exekuční akci v areálu tržnice Holešovice. Akce byla zaměřena jednak na kontrolu dodržování zákona o evidenci tržeb a současně na daňovou exekuci u daňových dlužníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Záchranné stanici při péči o zvířecí pacienty pomáhá nový inkubátor
Péče o osiřelá nebo opuštěná zvířecí mláďata patří mezi nejnáročnější úkoly pracovníků naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Alespoň částečně mláďatům nahradit rodiče vůbec není snadné – zejména ptáčata od člověka vyžadují téměř nepřetržitou péči. A právě pro ptačí mláďata je určen nový inkubátor, který naše záchranná stanice pořídila, aby šanci na život dostali i ti nejmenší ptačí sirotci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení spustili petici s výzvou ministru Jurečkovi
Zelení spustili petici pod názvem „Na sucho se musí od lesa“, ve které vyzývají ministra zemědělství Mariana Jurečku, aby přestal bránit certifikaci státních lesů v režimu FSC. Apelují tak na šetrnějšího hospodaření v českých lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jablonec nad Nisou: Město chce pavilon urgentní medicíny stavět i bez dotace
V červnu 2016 na mimořádném zasedání zastupitelé odsouhlasili stavbu nového pavilonu intenzívní medicíny Nemocnice Jablonec nad Nisou, p. o. za 150 milionů korun. Předpokládalo se financování ze strany města ve výši 100 milionů korun a padesátimilionová dotace ministerstva zdravotnictví. Dotaci ministerstvo ale nepotvrdilo. Město přesto chce pavilon postavit, začít by se mohlo příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O konci československé federace rozhodly volby v červnu 1992
O tom, že zdlouhavé vyjednávání o budoucnosti společného státu nabere jiný směr, bylo jasno hned po československých parlamentních volbách v červnu 1992. Předsedové vítězných stran Václav Klaus a Vladimír Mečiar se shodli, že jejich představy o budoucnosti společného státu jsou neslučitelné. Před 25 lety, ve středu 26. srpna 1992 těsně před půlnocí, předstoupili v brněnské vile Tugendhat před novináře a oznámili, že československý stát bude od 1. ledna 1993 minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Vždyť nemá šanci se tam dostat
Tuto větu slyšel asi skoro každý, kdo někomu sdělil, že hodlá volit nějakou stranu, která aktuálně není v parlamentu, nebo se v předvolebních průzkumech umísťuje buď na posledních místech, popřípadě v nich pro jistotu není vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalo to hodně divoké. Politolog Jelínek připomíná, co všechno se v této zemi dělo kolem financování volebních kampaní
POLITOLOGOVÉ Politolog Lukáš Jelínek tvrdí, že podstatnost peněz je něco, co pokřivuje vnímání politiky v České republice. Voliči se jen financemi zlákat nenechají, jak říká ke vzniku a diskusi kolem Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran. Zároveň však zapochyboval, že by politické strany neměly tak velké peníze na volební kampaň jako Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Pracovaly s vedlejšími zdroji sponzorství a právě tato problematika by měla být v novele zákona podle Jelínka ještě upravena, aby už se nemohlo stát, že kadeřnice s nízkými příjmy věnuje milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Poněkud jiná připomínka sovětské okupace
Letos 3. srpna ve věku 75 let v Kanadě zemřel kreslíř a vědec Pavel kantorek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hůl na příštího premiéra. Dárek hejtmanů Zemanovi pobavil, Jermanová je ale zděšena
Při čtvrtečním setkání hejtmanů s prezidentem Milošem Zemanem dostala hlava státu netradiční dárek – hůl. Předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová ji pak Zemanovi předala s dovětkem, že jde o hůl na nového premiéra. Ne všichni pak takovýto dárek vnímali jako vhodný, píše server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Je mi z vás nanic. Ostrý pozdrav Pražskému duhovému týdnu od jednoho z těch, za které prý mluví
Bloger Adam Mikulášek, jenž je od narození nevidomý, se vyjádřil na svém blogu k uplynulému týdnu festivalu LGBT komunity Prague Pride. „Jsem bisexuál a odmítám LGBT aktivismus,“ zmínil jasně Mikulášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krycí jméno „Děda“. Lídra STAN Dědka lámaly na vojně ke spolupráci tajné služby. Zjistili jsme více o tom, jak u něj pochodily
Svazky komunistické Státní bezpečnosti jsou i po letech schopny prokázat charakter lidí, o které se nomenklaturní tajná policie zajímala. Zatímco to StB někteří podepsali, práskali na své přátele a souputníky, jiní dokázali častokrát nevybíravý atak ustát a zachovat si čistý štít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pozor na oligarchizaci politiky, varuje senátor Jirsa
Senátor za ODS Tomáš Jirsa ve své glose na serveru NeviditelnýPes.cz varuje před oligarchizací politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
USA přemýšlí o dodávkách bojových zbraní pro Ukrajinu
Spojené státy americké zvažují, že by Ukrajině dodávaly bojové zbraně. A to i přesto, že to vyvolá nevoli Ruska. Uvedl to server ČeskéNoviny.cz s odvoláním na agenturu AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští instruktoři cvičili vojáky v malijské Sikassu
Instruktoři 9. úkolového uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie (EUTM) v africkém Mali jsou zařazováni také do výjezdových výcvikových týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Znovu apeluji na paní ministryni, aby 822 milionů krajům poslala
Kraje opakovaně apelují na ministryni práce a sociálních věcí Marksovou, aby uvolnila peníze ve výši 822 milionů korun, které loni z vlastních rozpočtů vynaložily na růst platů v sociálních službách. Rada Asociace krajů proto odeslala ministryni dopis, v němž kraje požadují peníze z nevyčerpané rezervy Úřadu práce ČR. Rezerva by měla činit asi 4, 5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Na očním je jediné vitreoretinální centrum v kraji
Oční oddělení kromě toho od nového roku jako jedno z mála v České republice disponuje diagnostickým přístrojem, který umožňuje zcela novou metodu neinvazivního vyšetření prokrvení sítnice. Nejen o tom jsme si povídali s MUDr. Davidem Honnerem, FEBO, zástupcem primáře Očního oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svět se obrací naruby. Jestli s tím nic neuděláme, bůh nám buď milostiv, píše publicista
Publicista František Kostlán má strach z toho, co se děje se světem. Jasněji se ukazuje, že stále populárnější jsou „alternativní fakta“. Jenže alternativou k pravdivým faktům jsou jen lži – a těm je třeba čelit. Jinak se náš svět změní k nepoznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: 13. srpen je den leváků. Jaké levé sváteční laskominy nám praváci uchystali?
Celoročně diskriminovaní, jen tu a tam se vyskytne vstřícnost (oboustranná škrabka) a přitom fakt, že náš průměr IQ je dle řady statistik vyšší, není vůbec (záměrně) využit; nanejvýše zneužit. Alespoň na tento „význačný den“ by nám praváci měli připravit zábavu a ukázat, jak zvládají citlivé operace (určitě ne ty v nemocnici!) levou rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad Helfštýn zve na 29. Kovářské fórum
V sobotu 19. srpna zahájí správa hradu 29. Kovářské fórum v historické hradní kovárně na 3. nádvoří Helfštýna. Slavnostní zahájení svými tóny zpříjemní táborské duo Kalle, jejichž melancholické melodie jsou známé spíš z klubové scény, ale po výborné zkušenosti z loňského Hefiastonu se rozhodli zopakovat venkovní vystoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Experti: Česko nezvládlo migraci. Vztahy s Německem jsou ale lepší
Nečitelnost, neschopnost prosadit se vůči Parlamentu nebo prezidentovi, postoj vůči migraci i nenaplněné sliby vytkli české diplomacii experti oslovení ČTK. Pozitivně hodnotili, že pod vedením Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Česká republika dosáhla zlepšení vztahu s Německem a konstruktivněji postupovala v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Většina stran se před volbami shodne na členství ČR v EU. Okamura má jiný názor
Zachování členství České republiky v Evropské unii prosazuje ve svých předvolebních programech většina hlavních politických stran. Různě si však představují priority, na které by se Česko v EU mělo zaměřit. Sociální demokraté vidí význam politiky v EU ve sbližování životní úrovně mezi státy, zatímco třeba ODS klade důraz na propojování trhů. Různé postoje mají strany také k zavedení eura, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Neřešit důchody je časovaná bomba
Podle vládní studie, kterou prezentuje někdejší ministr práce a sociálních věcí a současný poradce premiéra Vladimír Špidla, nepotřebuje český důchodový systém reformu. Byl to přitom sám Špidla, kdo ještě v pozici ministra po reformě penzí volal. Už tehdy, před sedmnácti lety, si vláda dlouhodobou neudržitelnost penzijního systému uvědomovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Bankomaty slaví půlstoletí
Pamatujete si na dobu, kdy jste jako děti za účelem výběru uspořených prostředků rozbíjeli prasátko? Ve světě dospělých je sice tento destruktivní akt nahrazen sofistikovanějšími metodami v podobě zadání PIN, nedobytnost vaší hotovosti uvězněné v útrobách speciálního předmětu je ale tatáž. Řeč je o peněžním výdejovém automatu, neboli bankomatu, který letos slaví 50leté výročí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec má jasno: Veřejnost má dva měsíce na to, aby pochopila, že v kauze Čapí hnízdo nejde o 50 milionů, ale...
JINÝMA OČIMA Biolog Jiří Jírovec uvažuje nad souvislostmi, které provázejí stále nové a nové kauzy pravidelně se vynořující kolem Andreje Babiše. A předkládá svůj pohled na věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslankyně Hnyková promluvila o homosexuálech, Romech, islámských imigrantech a pak těch, kteří o Češích píší, že jsou xenofobové
ROZHOVOR „Ať žijí spolu dva muži či dvě ženy, tak mají tyto páry při výchově dětí řadu hendikepů, o tom přece vyšla i řada odborných studií,“ konstatuje k problematice výchovy dětí homosexuálními páry poslankyně Jana Hnyková, která je také lídrem strany Realistů v Libereckém kraji. „A pokud tito lidé chtějí děti, které mají svěřené, dobře vést, tak jim pak stejně musí říct, že normální rodina se skládá z otce a matky a kromě toho, že pak i fungují homosexuální výjimky,“ dodává ještě severočeská politička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté podporují růst ekonomiky a snižování schodku veřejných financí
Přes všechny problémy, které se snažíme řešit, lze říci, že Česká republika je na tom velmi dobře. Nejen z pohledu zajištění bezpečnosti či z pohledu nejnižší nezaměstnanosti. Také hospodářství má solidní růst a bylo by třeba v tomto úsilí pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist