Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2019
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.401x, což odpovídá cca 177.459-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ministr spravedlnosti zaslal vládě návrh na jmenování 28 nových soudců
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zaslal vládě k projednání návrh na jmenování 28 nových soudců a soudkyň. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do konce září 2017. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Černé moře a Polsko
Současný vojensko – politický vývoj v Evropě je podobný vývoji lineárního systému. V něm se uplatňuje princip superpozice. Z tohoto hlediska vývoj indikuje jasně vojenský střet, jehož podobu a představitelné následky nebudu dnes popisovat i proto, že nikdo neví, kdy poletí první bomba, patrona nebo raketa. Nedělá smysl se nechat řídit strachem (z války) nebo iluzemi (o morálce, spravedlnosti, míru), protože ve vojenské i finančně-hospodářské politice občan nemá v absolutní většině případů možnost, ani nástroje, zjistit úplné a pravdivé informace pro vytvoření hodnocení pomocí faktů, v širších vazbách, nebo v souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Stržení vojáka konfederace je barbarstvím, odstranění rudoarmějce v pořádku
Levicová chátra strhla v pondělí sochu konfederačního vojáka v Durhamu v Severní Karolíně, která tam stála téměř 100 let. Je to barbarský čin, který musí být slušnými lidmi odsouzen. Nelze tolerovat řádění lůzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda Řádu národa se vyjádřil ke kauze s „podezřelým cizincem“: Co mě zaráží...
Hodonínský zastupitel Robert Sedlačík z hnutí Řád národa před pár dny zavolal policisty na „podezřelé cizince“. Po strážcích zákona chtěl, aby prověřili černošský pár. Zdálo se mu totiž, že nemluví právě nejlepší angličtinou. Ukázalo se však, že muž je příslušníkem Armády Spojených států amerických a s manželkou do Hodonína přijel na osobní pozvání. Informuje o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí požádá o odvolání z funkce
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Petr Gajdušek podal k 27. červenci 2017 žádost o odvolání z tohoto služebního místa. Ve funkci by tak měl skončit koncem září. Jeho žádost musí nejprve projednat vláda, která by tak měla učinit na svém nejbližším zasedání 21. srpna 2017. Ihned poté, co jeho odstoupení vláda odsouhlasí, bude vyhlášeno výběrové řízení na nového státního tajemníka MZV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko zřejmě testuje novou zbraň. Může ovlivnit rakety NATO, píše New Scientist
Server New Scientist přinesl informace o podivné události, kterou 22. června prožili kapitáni několika amerických lodí plujících v Černém moři. Zjistili totiž, že jim správně nefunguje systém GPS. Kdyby brali vážně údaje z tohoto systému na určování polohy, jejich lodě by musely stát asi tak dvacet kilometrů ve vnitrozemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Před komisí o únicích informací vypovídali Sobotka a Ištvan
Únikům z vyšetřovacích spisů musejí zabránit hlavně policie a státní zastupitelství. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po výslechu před sněmovní komisí, která se zabývá úniky ze spisů. Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan uvedl, že podle něj státní zastupitelství nejsou slabým článkem systému. I podle něj je ale třeba únikům informací zamezit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vy jste se nezbavila té minulosti z ČT, pálil Sládek do Drtinové. A pak řekl něco hrozivého o Horáčkovi
V devadesátých letech minulého století byl Miroslav Sládek jedním z nejvýraznějších českých politiků. Pak ale přišel ústup ze slávy a dnes není tolik vidět. Přesto to nevzdává a chce se vrátit do nejvyšších pater politiky. V roli prezidenta. Jako prezident by prý např. neměl nic proti potápění lodí s migranty. Zval je sem někdo? Kladl si řečnickou otázku Sládek. A vzápětí si na ni odpověděl. Nezval. A přesto prý i dnes potkává v České republice přivandrovalce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ERÚ: Zákazníkům ENWOX ENERGY hrozí neoprávněný odběr
Společnost ENWOX ENERGY s.r.o. oznámila operátorovi trhu zkrácení dodávky u 5 403 odběrných míst k 14. srpnu 2017 a u dalších 213 odběrných míst k 15. srpnu 2017. Podle informací dostupných Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) už byli někteří zákazníci automaticky převedeni pod nového dodavatele energií. Ti, kteří převedeni nebyli, si musí zajistit dodávku energií od jiných společností sami a dokončit převod do 10 pracovních dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce končí smluvní vztah s obchodníkem Enwox Energy
ČEZ Distribuce, a. s., k 15. 8. 2017 ukončuje rámcovou smlouvu s obchodníkem ENWOX ENERGY s.r.o. Důvodem je dlouhodobé neplacení pohledávek za distribuci elektřiny, které činí desítky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Exčlen vedení TOP 09: Kalousek je přisluhovač Evropského svazu. Chci volit Zemana. Kdyby lidovce vedl Čunek, nemuseli by dělat nečestné manévry, Herman a Gabal je zavedli...
ROZHOVOR Kontrarevoluční reakční filozof Jiří Hejlek a bývalý člen vedení středočeské TOP 09 říká, že pánové Gabal a Herman jsou „parašutisté“, kteří zavedli lidovce na scestí. „TOP 09 je pro všechny skutečné (tedy ne takzvané moderní) konzervativce hlubokým zklamáním. I já doufal, že po ústupu vyloženého liberála pana Schwarzenberga do ústraní bude mít pan Kalousek možnost uplatnit svá konzervativní stanoviska, jimiž se vždy chlubil,“ říká Hejlek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman se počurává, naznačil před časem autor. Nyní podobně udeřil na mladého Klause
Publicista a spisovatel Bohumil Sláma se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz pustil do experta na školství ODS Václava Klause mladšího. Podle něj z něho demagogie a lži čiší ještě víc než z jeho otce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Herkulesy – každý třetí v testu propadl
Trvanlivý salám herkules je oblíbeným společníkem řady lidí na letních cestách. Prodává se u nás již přes třicet let a v obchodech lze najít i takové, které se obalem hlásí k původním výrobkům. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 15 vzorků těchto salámů, krájených i tyčových, aby prověřil jejich kvalitu. Celá třetina propadla kvůli problémům s použitým masem. Rozdíly jsou i mezi salámy stejných značek prodávanými v celé šišce a v krájené variantě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kubice byl přece také „správný policajt“ jako Nevtípil, že ano…
Připadám si jako v blázinci. Proč znovu a znovu musíme zažívat stejný příběh jen se stále gradujícími rekvizitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): BIS už několik let varuje před ruskými špiony v ČR
Komentář volebního lídra STAN na facebookovém k profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tošovský (Realisté): Nechci žít v zemi…
Nechci žít v zemi, kde se musí člověk stydět za to, že se aktivně zajímá o politické dění a veřejné zájmy. Nechci, aby byla politika vnímaná jako sprosté slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šulda (KSČM): Nejde jen o kvalitu potravin, řešením je celková změna systému
V posledních měsících i v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny PČR se opět v médiích objevila otázka kvality potravin a používání rozdílných receptur u stejných výrobků v různých evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátní listinu v Jihomoravském kraji podalo 25 politických subjektů
Kandidující volební subjekty podávaly kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017 do 15.srpna 2017 do 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Mě se to netýká, aneb cena lhostejnosti
Na trhu práce je nedostatek pracovních sil produkujících „hmotné statky“ a nadbytek pracovních sil produkujících lejstra, která nikomu životní úroveň nezvýší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Kandidátku pro parlamentní volby podalo 25 politických subjektů
Kandidátní listinu pro parlamentní volby, které se budou konat 20. a 21. října, podalo moravskoslezskému krajskému úřadu 25 politických stran a hnutí. O přízeň voličů tak bude usilovat o 6 politických seskupení více než v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vansa (Piráti): Je horší EU, nebo svobodní multimilionáři?
EU chce omezit výběr hotovosti z krachujících bank - a myslím, že je to dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyprodáno! Klusákova „nácka“ Daliborka Pražané milují. Alespoň ve Vršovicích
Kino Pilotů v pražských Vršovicích v úterý 15. srpna uspořádalo promítání snímku Víta Klusáka Svět podle Daliborka s následnou diskusí. Zájem byl tak vysoký, že se sál beznadějně naplnil. Na příležitost zhlédnout nácka Daliborka v akci se doslova stála fronta a tvořil pořadník. Na ty, kteří přišli později, se bohužel nedostalo. To vše se odehrálo ve čtvrti, která je mnohými považována za Mekku tzv. hipsterů v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): S odstraňováním škod po živelné pohromě pomáhají i silničáři
Škody, které napáchalo víkendové počasí na silnicích první třídy i na krajských silnicích druhé a třetí třídy, pomáhá odstraňovat mimo hasičského záchranného sboru a dobrovolných hasičů i Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje. Od pátečního večera museli krajští silničáři uzavřít asi desítku silnic, z toho na dvou uzavírka stále trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Na dodržování ordinačních hodin v ambulancích dohlédne město
Na území hl. m. Prahy se stále častěji vyskytují problémy s dodržováním ordinační doby lékařů v ambulantní sféře. Usnesením Rady hl. m. Prahy ze dne 15. 8. 2017 byla proto schválena nová závazná metodika výběrových řízení. Podle té je nyní dodržování ordinačních hodin jednou z podmínek, které musí splnit každý poskytovatel zdravotních služeb, který chce poskytovat své služby v rámci všeobecného zdravotního pojištění. Novou metodiku Radě předložil radní Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Královéhradeckém kraji bude v říjnových volbách kandidovat 22 subjektů
Úderem 16. hodiny dnes skončila lhůta pro podání kandidátních listin subjektů kandidujících v nadcházejících říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v Královéhradeckém kraji. Zde budou moci voliči letos vybírat z 22 politických stran a hnutí, což je o čtyři subjekty více než při minulých volbách v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jasné prohlášení Pavla Teličky ke stíhání Babiše za Čapí hnízdo. A nejen to
ROZHOVOR „Počkejme si na výsledek šetření příslušných orgánů. Pan Babiš řekl, že pokud se prokáže protiprávní jednání, vyvodí z toho osobní zodpovědnost,“ konstatoval místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (ANO) k dalšímu pokračování kauzy Čapí hnízdo, kdy policie už požádala parlament o vydání Andreje Babiše. K žalobě České republiky k Evropskému soudnímu dvoru ohledně právní normy o držení zbraní pak ještě známý europoslanec uvedl: „Škoda, že ministr Chovanec nebyl agilnější a obratnější, když se o návrhu směrnice jednalo v Radě EU, která ji také musela schválit. Kdyby dosáhl alespoň části toho, co se podařilo na půdě Evropského parlamentu, mohlo to být nyní mnohem lepší.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Praha 2 vítá zákaz segwayů na celém svém území
Dnes měli pražští radní projednat návrh vyhlášky, která rozšíří zákaz pohybu vozítek segway. Nově by jízda na nich neměla být povolena například na celém území Prahy 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš se neudržel: Naprosto nepravdivé a nehorázné tvrzení policie!
Předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš odmítá, že by řídil a koordinoval potenciálně nezákonné kroky kolem farmy Čapí hnízdo. Uvedl to v textové zprávě, kterou ČTK zprostředkovala mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nové trendy v IT budou vytvářet další pracovní místa
IT je jedním z nejrychleji se vyvíjejících oborů, odborníci v něm jsou jedni z nejžádanějších, a to hlavně proto, že je jich málo. Do budoucna to nevypadá lépe. Firmy budou mít stále větší problémy se zaplňováním IT pozic a s tím se také pojí jednoduchá nepřímá úměra – tedy čím méně odborníků, tím vyšší platy je potřeba jim nabídnout. Podle Jana Silbera, zakladatele projektu Jobstack.it, je počet nezaplněných IT pozic v Česku až několik tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
,,Romský" vepřín: Akcionář do toho Hermanovi hodil vidle
Jeden z minoritních akcionářů vepřína v Letech hodlá žalobou zpochybnit záměr firmy odprodat vepřín státu, uvedla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stíhání Babiše může velice rychle skončit
Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký se zamyslel nad tím, zda může celá kauza Čapí hnízdo vůbec dopadnout dobře. Jak uvádí, pro Andreje Babiše určitě, pro nás ostatní však vedou z aféry jen cesty méně či více špatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí: Korea a Trump? Tak málo šancí na přežití máme! A co když USA jen chtějí zničit tento projekt Ruska...
ROZHOVOR „Je to hra na kuře od samého začátku.“ „Chudáci Korejci! Jsou jen míček pro ping pong, rozhodně nedrží pálky, ani na jihu, ani na severu.“ Profesor Oskar Krejčí analyzuje zápas mezi USA a KLDR jako prestižní, ne vojenský. Pokládá otázku, co se stane, když se situace na Korejském poloostrově zmírní? „Obnoví se spolupráce Severní a Jižní Koreje a otevře se obchodní trasa z Jižní Koreje do Evropy přes Transsibiřskou magistrálu. Obávám se, že to je přesně to, co někomu vadí. Proto potřebuje neklid na Korejském poloostrově.“ Těžko by pak Spojené státy také zdůvodnily svou přítomnost nejen v Jižní Koreji, ale i v Japonsku. „V reálu je to směšný problém, který je spojen s neuvěřitelnou rétorikou, která je v podstatě určena pro domácí publikum jak v Americe, tak v Severní Koreji, a výsledkem je eskalace mezinárodního napětí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Klárov vzpomínal na návrat československých letců RAF
V pondělí 14. srpna se na pražském Klárově u Památníku Okřídleného lva uskutečnila pietní vzpomínka, která byla věnována československým letcům RAF u příležitosti 72. výročí návratu čsl. letců z Velké Británie do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Aktivisté z neziskové organizace porušili zákon, ale nikdo je stíhat nebude. Zde je důvod
Aktivisté ze skupiny Bolt958 se rozhodli dát najevo, že se jim nelíbí, co se děje s Galerií Mánes. Prý je až příliš využívána ke komerčním účelům, čímž trpí umění, galerie krvácí. Aktivisté proto u Mánesu symbolicky vylili do Vltavy dvě stě litrů červené barvy. Podle Povodí Vltavy jde jednoznačně o zločin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kubiceho zpráva má novou variantu. Načasování je jasné, říká k žádosti o vydání Babiše europoslanec
ROZHOVOR „Kubiceho zpráva ‚náhodou‘ ponechaná k nahlédnutí má novou variantu. Načasování je jasné. Pokud jde o tepláky pro Andreje Babiše, ty podle mne nehrozí. Koneckonců ani pro Bohuslava Sobotku a jeho spolupracovníky zjevně nejsou připraveny,“ soudí europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) o možném obvinění šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho dalším osudu. Soudí, že načasování celého příběhu je zjevně předvolební. „Celá parlamentní taškařice tak, jak jsme ji sledovali, poškodila daleko více ostatní aktéry, než ‚nešéfa‘ Agrofertu,“ dodává. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz ale odpovídá i na jiné žhavé otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Květnou zahradu v Kroměříži nelze vydat
Podle mého názoru byly a jsou církevní restituce drzostí a jsou nespravedlivé vůči jiným restituentům. Ale to, co se děje v poslední době již nelze tolerovat a je třeba se proti církevním žalobám postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Zápisky ze západního Balkánu - srbský ministr zahraničí o vymezení vztahů s Kosovem
Ivica Dačić, srbský ministr zahraničí, veřejně pronesl svůj názor na problematiku řešení kosovsko-srbských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Do sněmovních voleb se přihlásilo 31 stran, nejvíce v historii ČR
Do sněmovních voleb se letos přihlásilo 31 volebních uskupení. Je to nejvíce v historii samostatné České republiky a o sedm více než při minulých předčasných volbách v roce 2013. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu, kde volební uskupení mohla do dnešních 16:00 nominovat své adepty na poslance. Podobně jako v minulých letech ne všechny strany přihlásily své kandidáty ve všech krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za visuté dráhy v Praze
Pro rychlejší přepravu pro cestující v Praze a nejen v tomto městě jsem pro visuté dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pilsner Urquell vybere už tento týden nejlepšího výčepního roku 2017
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender 2017 jde do finále. Už tento týden vybere odborná porota již podvanácté nejlepšího výčepního tradičního plzeňského ležáku. V dovednostech řemesla výčepního a znalostech historie a výroby světoznámého piva se v celonárodním finále 16. a 17. srpna v Plzni utká 28 finalistů, kteří vzešli z regionálních kol. Jejich umění bude moci hodnotit i laická veřejnost, pro kterou bude soutěž první den otevřena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Můžeme jít dál cestou hladových platů, ale to potom bude pokračovat mizérie, varuje Středula
Moderátor Jan Moláček zpovídal v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu, který ve vysílání volal po růstu platů. Pokud půjdeme dál cestou hladových platů, nevyhrabeme se prý z mizérie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Rada schvalovala nepřiměřené výdaje v IT oblasti bez projednání komisí
Rada hlavního města Prahy dnes na jednání schvalovala několik tisků v oblasti informatiky, které neprojednala ICT komise. „Je vidět, že Rada chce využít prázdninového času, kdy málokdo sleduje její aktivitu a kritika rychle vyšumí, a schvaluje materiály, které by možná v ICT komisi narazily,“ shrnuje zastupitel za Piráty a IT odborník Ondřej Profant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: S unikátním glukometrem studenti zvítězili v celosvětovém finále soutěže
Dne 15. srpna se proběhla v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prezentace technického řešení glukometru X.GLU. Právě s tímto přístrojem vyhráli studenti Marek Novák, Barbora Suchanová a Tomáš Pikous soutěž Microsoft Imagine Cup v USA a na rozvoj projektu tak získali 5,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Od nového roku bude mít Praha jednotnou datovou platformu
Hlavní město Praha udělalo další krok k tomu, aby se zařadilo mezi světová Smart Cities, a to díky jednotné datové platformě, která je stěžejní součástí koncepce Smart Prague. Tento projekt zajistí přenos, ukládání, zpracování, zveřejňování a praktické použití dat pro efektivnější řízení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš, Komárek a sebeúcta
Jeden dobrý člověk napsal: "Hele je ten Dědyš ale filuta ... protože ty si necháš srát na hlavu kdykoliv ... své sis slíznul, když tě koupil před volbami. Své řiťolezectví jsi dával najevo až do okamžiku, dokud tě hřál na svých prsech viditelně. Ale takto to vypadá, že i když tě jakoby odvrhl, láduje tě pořád docela dost. Tohle by normální člověk ze sebe fakt dostal jen kdyby měl schopnost sežrat své vlastní lejno…to ty dokazuješ stále dokonaleji..."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Děkuji řidičům, že drtivá většina z nich jezdí v modernizovaném úseku slušně
Plynulejší a bezpečnější provoz přineslo letošní úsekové měření rychlosti na modernizované dálnici D1. Podle analýzy měření v úseku Psáře – Soutice se přestupku jízdy nepřiměřenou rychlostí dopustilo pouze 1,2 procenta řidičů. Drtivá většina motoristů tedy zúženými pruhy projížděla bezpečně a respektovala omezení rychlosti. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy na D1 ovšem i tak policie zaznamenala téměř 50.000 přestupků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Žádný rozsáhlý program nepotřebuji, pravil Drahoš. Vyjádřil se i k Prague Pride
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se v rozhovoru pro server Info.cz vyjádřil k tomu, zda by jmenoval vládu, v jejímž čele by stál trestně stíhaný člověk. Toto téma se rozvířilo poté, co policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše. Jeho hnutí ANO je totiž favoritem parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mezinárodní folklórní festival roztančí v srpnu celý Šumperk
Sedmadvacátý ročník šumperského folklórního festivalu začíná již ve středu 16. srpna 2017. Vedle tradičních českých i zahraničních folklórních souborů nabídne bohatý program i zajímavé doprovodné akce, mezi nimiž nebude chybět soutěž o nejlepší kotlíkový guláš, ukázky tradičního čínského řemesla a umění a jízda historického motorového vlaku zvaného „Věžák“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pane Okamuro, toto si přečtěte: „ ‚Váš‘ poslanec řekl, co si doopravdy myslí, a je to síla“
Poslanec Jiří Štětina (Úsvit) se velmi ostře vyjádřil ke kandidatuře strany, kterou do Poslanecké sněmovny původně přivedl Tomio Okamura, v nadcházejících parlamentních volbách. „Bude Úsvit kandidovat, nebo nebude?“ ptá se mimo jiné čtenář na profilu poslance na serveru ParlamentníListy.cz. Okamura již v Úsvitu není, založil novou stranu Svoboda a přímá demokracie, s níž se chce nyní dostat opět do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ivana Zemanová ve středu promluví k novinářům
První dáma Ivana Zemanová, která zároveň vede petiční akci sbírající podpisy pro druhou kandidaturu současné hlavy státu, vystoupí ve středu odpoledne před novináři. Manželka prezidenta Zemana oznámí, že její tým již sesbíral dostatek podpisů. Hranice nutná ke kandidatuře je 50 tisíc podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Výměna hrozeb mezi Donaldem Trumpem a Severní Koreou
Pchjongjang má v úmyslu použít rakety směrované na americký ostrov Guam. Takto si americký prezident dovolenou ve svém golfovém klubu v Bedminsteru jistě nepředstavoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senát asi schválí návrh na častější odpočinek lodníků
Senát zřejmě schválí novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která má lodníkům přinést právo na častější odpočinek. Dnes to senátorům doporučil výbor pro hospodářství. Podle odhadu ministerstva dopravy se změna dotkne řádově stovek lodníků. Požadavek na častější odpočinek vyplývá z evropské směrnice. Senát se má novelou zabývat na své středeční schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Komplexní onkologické centrum se řadí mezi nejkvalitnější
Mezi centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé se jako samostatné pracoviště oficiálně zařadilo v březnu 2015. Přestože je nejmladším přírůstkem v síti špičkových onkologických center, díky organizaci provozu je považováno za vzorové. A podle údajů zdravotních pojišťoven se řadí také mezi nejvytíženější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Jen dvě procenta řidičů se naplno věnují řízení vozidla
Dle červencového průzkumu společnosti Saferoad, který realizovala výzkumná agentura Ipsos a byl zaměřen na české řidiče ve věku 18-65 let bylo zjištěno, že pouze 2 % řidičů se při jízdě plně věnují řízení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Sázky na zisky české koruny v červnu rostly
V červnu zahraniční hráči zvyšovali své sázky na další zisky koruny. Včera to potvrdila čísla z platební bilance. Ta ukazují, že během června do Česka na portfoliových a ostatních investicích přiteklo lehce přes 2 miliardy eur. Tomu ostatně odpovídá i vývoj na trhu - během června se koruna sesunula z blízkosti 26,50 až ke 26,10 EUR/CZK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš do vězení nepůjde. Zato Sobotka by se měl bát, ví Erik Best
Babišova kauza je politicky motivovaná. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik a letitý pozorovatel českého politického zákulisí Erik Best. Zdůraznil ovšem, že jde o politickou motivaci bez ohledu na to, zda Babiš dotační podvod spáchal, či nikoli. „Takových podvodů je hodně, kdyby Babiš nebyl v politice, nic by se nedělo,“ řekl Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Teď určitě přijde Středula, upozornili poslance, který pronesl výbušnou větu. Šéf odborů skutečně dorazil a bylo veselo
Poslanec Martin Kolovratník (ANO) vyjádřil názor, že vyšší mzda má být výsledkem poctivé práce a odboráři by si ji rozhodně neměli vynucovat vydíráním. Tuhle větu si přečetl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a rozpoutala se slovní válka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prezident jmenuje obviněného?
Zatím, jak se zdá, je poněkud předčasné se ptát, zda prezident Zeman jmenuje v případě volebního vítězství hnutí ANO jeho předsedu A. Babiše premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zase Francie, zase najelo auto do lidí. Zemřelo kvůli tomu jedno dítě. Ale nebyl to prý žádný terorista, ale neúspěšný sebevrah
Řidič s osobním autem najel dnes večer do restaurace v obci východně od Paříže. Na místě zemřela osmiletá dívka a čtyři lidé byli vážně zraněni, informovala francouzská televizní stanice BFMTV. Řidič byl podle televize zadržen. Podle ministerstva vnitra se zřejmě pokusil o sebevraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Volební program SPD a konec rozkrádání naší země
Přinášíme postupně části volebního programu hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) do nadcházejících klíčových podzimních sněmovních voleb 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babišova svatba se nepočítá do kampaně. Máme nový a jasný verdikt
Svatba, prezidentovy sedánky, nadace rozdávající peníze, dobrovolníci, knihy, koblihy a tak dále. Co všechno z toho by mohlo být započítáno do předvolební kampaně? Na to nyní dohlíží samostatný Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Někteří komentátoři se obávají moc obecného výkladu předvolební kampaně a straší tím, že o výsledku voleb do Poslanecké sněmovny budou rozhodovat žaloby u soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátní listinu v Jihomoravském kraji 25 politických subjektů
Kandidující volební subjekty podávaly kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017 do 15.srpna 2017 do 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Výstavy Richtera a Skály vidělo už téměř 100 tisíc lidí, skončí za tři týdny
Už jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna budou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk se důrazně zastal Babiše: Je to šaškárna! Lidé vědí, co se děje
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 hejtmana Olomouckého kraje a poslance Ladislava Oklešťka. Zeptala se ho na kauzu Čapí hnízdo Andreje Babiše a Okleštěk se za svého stranického šéfa jasně postavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Muž z ČSSD u Xavera pohovořil o Babišových fotografiích ve všech možných polohách
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV přivítal předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD). Dozvěděl se mimo jiné, že Bohuslav Sobotka (ČSSD) je úspěšným premiérem a ve volbách na jižní Moravě uspěje, takže i nadále zůstane poslancem. Vyjádřil se také k možné povolební spolupráci s hnutím ANO. Někteří lidé budou možná překvapeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SVS: Kebab a gyros původem z Německa obsahoval nepovolené přídatné látky
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy v Libereckém kraji provedli v prvních dvou týdnech měsíce srpna 8 kontrol v provozovnách stravovacích služeb s prodejem kebabu. Ve dvou případech zjistili přítomnost mražených masných polotovarů, které obsahovaly nepovolené přídatné látky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Babišův útok na policistu, který ho chce obvinit
Je to jeho standardní diskreditační kampaní. Představa, že existují policisté a státní zástupci spolupracující s kmotry a připravující občany o jejich majetky – jak řekl Andrej Babiš v reakci na sdělení obvinění, jež mu zřejmě hrozí – je skutečně hrozivá. Proto stojí výrok Andreje Babiše za podrobnější zkoumání. Jde o Babišův diskreditační a rádoby protikorupční verbální balast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na výslech se připraví Bradáčová, Pelikán nebo Šlachta, oznamuje sněmovna
Sněmovní komise, která vyšetřuje úniky z policejních vyšetřovacích spisů, chce za týden vyslechnout ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, bývalého ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, šéfa speciálního policejního útvaru zaměřeného na odposlechy a sledování lidí Vladimíra Šibora a Bronislava Šabršulu z policejního prezidia, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka chce pokračovat ve zvyšování platů, k dalšímu navýšení by mělo dojít od 1. listopadu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v úterý 15. srpna 2017 ve Strakově akademii s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou o dalším zvyšování platů zaměstnanců ve veřejném sektoru. Podle premiéra by k němu mělo dojít už od 1. listopadu 2017. Jednali také o dalším zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2018 a o postoji vlády ke sbližování úrovně mezd v rámci celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda premiéra Sobotky chaoticky rozdává předvolební úplatky
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k výsledkům jednání premiéra Bohuslava Sobotky s představiteli Odborových svazů ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
HC Kometa Brno pomáhá pacientům svatoanenské nemocnice
Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Zdeno Chára, Petr Čech a další hvězdy sportovního nebe nechyběly na velkolepé rozlučce Martina Havláta s kariérou. Jeden z nejlepších českých hokejistů všech dob uspořádal benefiční akci s názvem MARTIN HAVLÁT & MISTŘI DĚTEM, v jejímž rámci se Havlát Team utkal s mistrovskou Kometou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Proces proměny pražského Karlova náměstí byl zahájen
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) vyhlásil tzv. řízení se soutěžním dialogem na revitalizaci parku Karlova náměstí. Jde o interaktivní spolupráci města s architekty, která mezi všemi zúčastněnými zajistí průběžnou dohodu na podobě návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO To byl rasismus, to si nesmíme nechat líbit! uctili v Praze oběť protestů „bílých nacistů“ v USA
V pondělí večer se uskutečnila na náměstí Kinských v Praze 5 pietní akce k uctění památky obětí nepokojů v americkém státě Virginia ve městě Charlottesville. Asi 200 lidí se na náměstí sešlo, aby uctilo památku zabité bojovnice za lidská práva Heather Heyerové. Zazněla však také plamenná slova na adresu mainstreamových médií a Bloku proti islámu. Přesvědčte se raději sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Chci, aby lidem zůstalo více peněz v peněženkách
Komentář místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k dani z příjmu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Zvlčilí vodáci
Jak jsme se dozvěděli z úředních zpráv, tak od nynějška budou všichni vodáci objevivší se na jakémkoliv toku pod policejním drobnohledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB: Základní měsíční údaje platební bilance v červnu 2017
Pasivum běžného účtu platební bilance dosáhlo v červnu 14,5 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SPO: Tak Ringo, vítej v ringu
František Ringo Čech jde do politického ringu v barvách Strany Práv Občanů jako její superlídr Strany práv Občanů do parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: Jansta měl největší vliv na dotace, zná Babiše, Sobotku i Zemana, napráskal Pelta. Když dostal málo, naříkal a přidali mu
Při manipulaci se státními dotacemi byl podle policejního vyšetřování klíčovým mužem šéf České unie sportu Miroslav Jansta. Píší to dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vykládáte tu klišé o zlém miliardáři, vyslechl si ve studiu ČT Pospíšil. Hrozí prý ovlivnění voleb
Mandátový a imunitní výbor sněmovny už tento pátek zasedne ke stolu, aby projednal vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Jak se kauza vyvíjí? V pondělních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali poslanec Radek Vondráček (ANO) a europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tipsport sází na registraci s bonusem
Stále více Čechů využívá možnosti obohatit svůj zážitek během probíhajících sportovních akcí sázením online. Sázkové kanceláře jako Tipsport či iFortuna, kterým se podařilo získat potřebnou licenci od Ministerstva financí mají žně. Například sázkovému holdingu Tipsport v předešlém roce meziročně stouply tržby o 35 procent na částku 37 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senát zve na Hradozámeckou noc
Barokní skvost české metropole Valdštejnský palác se zahradou bude moci veřejnost navštívit v rámci Hradozámecké noci 2017 i ve večerních hodinách. Brány Valdštejnského paláce, který je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR, budou v sobotu 26. srpna 2017 otevřené výjimečně až do 22:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ovčáček mimořádně vystupuje: Pozor! Chystá se lež o Zemanovi, čtěte
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček bije na poplach. Zdiskreditovaná stará politická garnitura prý zase přes média útočí na prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okruhové tahače se sjedou do Mostu popětadvacáté, premiéru pamatuje Vojtíšek
Jezdecká legenda Frankie Vojtíšek nebude chybět ve startovním poli jubilejního 25. ročníku závodu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který hostí mostecký autodrom o víkendu 1. až 3. září. Je jediným ze současných účastníků šampionátu, kdo absolvoval premiérový závod v Mostě 6. září 1992. „Byla to veliká sláva. Závody moderoval bavič Petr Novotný, country skupina Fešáci vystupovala živě na kamionu. Dorazila řada evropských jezdeckých es,“ vzpomíná další přímá účastnice prvního ročníku závodu tahačů v Mostě, Edeltraud Pochmanová ze sportovního odboru společnosti AUTODROM MOST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je to vážné: Jděte, odkud jste přišli, říkají úřady Německa migrantům. Jenže oni už vědí, co dělat
Migranti přidělávají čím dál tím hlubší vrásky na čele německé justici. Výrazně totiž roste počet stížností na neudělení azylu. Tyto stížnosti tvoří u některých soudů většinu případů, kterými se soudci zabývají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Bureš: Česká republika – účastník příprav útočné války?
Co asi odpovědět na případnou otázku, co je třeba vědět a hlavně řešit v oblasti nebezpečných aktivit ze strany odpovědných činitelů na vládní í parlamentní úrovni v mezinárodním měřítku v současné době? Toto je dosti obsáhlé téma a na solidní rozbor a výklad nebude zřejmě dost ani prostoru ani času, ale zkusíme to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Neoprávněně optimistický M. Schulz
Předseda německých sociálních demokratů a jejich lídr pro zářijové volby do Spolkového sněmu Martin Schulz dnes řekl, pro německou televizi ZDF, že je stále přesvědčený o možnosti porazit CDU/CSU a kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): Problémoví nájemníci v Obrnicích nedostanou doplatky na bydlení
Radní v Obrnicích na Mostecku rozhodli na svém čtvrtečním jednání o ukončení vyplácení doplatku na bydlení nájemníkům v bytech minimálně tří panelových domů v místním sídlišti Nová výstavba. Obec tak využije novely zákona o hmotné nouzi, která jí tento krok umožňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vyřvali Angelu Merkelovou! Zde čerstvé VIDEO
Křesťanští demokraté (CDU) aspirují podle aktuálních průzkumů na překonání hranice čtyřiceti procent, ale samotná Angela Merkelová paradoxně podporu voličů ztrácí. Naposledy se dočkala nepříliš pozitivní zpětné vazby při svém vystoupení v Gelnhausenu. O incidentu informovala Kremlem placená TV Russia Today, které protestující na videu odpovídali v ruštině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Léto s 211: Podporujte aktivně své zdraví
Nový program pro pojištěnce, kteří aktivně podporují své zdraví. Program platí v období od 15. srpna 2017 do 7. září 2017, nebo do vyčerpání počtu poukazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu: Nové provozní rekordy na českém nebi
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v červenci nový provozní rekord za jeden měsíc a současně i nejvyšší počet letových pohybů za jeden den v českém vzdušném prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
FAEI: Co Čech, to stavební spoření. Nejčastěji na koupelnu a na kuchyň
I když stát už tolik nepodporuje stavební spoření, Češi na ně nezanevřeli. Má ho sjednáno na 3,6 miliony lidí. Využívají je k odkládání peněz, na úvěry kolem tří set tisíc korun a hlavně na rekonstrukce bydlení. Nejčastěji koupelen a kuchyní. Jen je škoda, že o stavebku stále kolují mýty, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) šéf Buřinky Jiří Plíšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hrozí, že budete znovu platit u lékaře, varuje čtenáře PL šéf sněmovny Hamáček
ROZHOVOR Pokud se chce hnutí ANO ucházet o účast ve vládě, jeho představitelé musí mít čistý štít. ParlamentnímListům.cz to v reakci na žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka řekl předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček. Pokles preferencí sociální demokracie se podle něho podařilo zastavit. Hamáček se též vyjádřil k pokusu o návrat Jiřího Paroubka či možné podpoře Miloše Zemana v prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zrůda Havel. Zrůdní pravdoláskaři vítali Hitlera, psal prý muž, který měl nastoupit na vysoké místo. A co myslíte, nastoupil?
Podnikatel Pavel Frost, jenž dlouhodobě žije v Číně, se stal poradcem ředitele státní agentury CzechInvest, jež láká zahraniční investice. Píše o tom server SeznamZprávy.cz, jenž vzpomíná také na mužovu minulost. Podle všeho totiž měl psát na weby konspirační články, nejen o spiknutí mocných. Pavel Frost to odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Kodani je binec, nejezděte tam, varují u Zaorálka. Ale co vám neřekli: Jméno Shuaib Khan...
Válka přistěhovaleckých gangů v Kodani i nadále pokračuje. Muziku tvrdí především gang „Loyal to Familia“, v jehož čele stojí „Dán jako poleno“ Shuaib Khan. Přestože došlo k jeho zatčení, násilí pokračuje dál. Před cestou do Kodaně varovalo i české ministerstvo zahraničí, které ve svém prohlášení zmiňuje konflikty mezi jednotlivými gangy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o dočasném přemístění zastávky Koleje Strahov
Z důvodu opravy chodníku v prostoru zastávky dochází od pondělí 21. srpna 2017 (od zahájení denního provozu) do čtvrtka 24. srpna 2017 (do ukončení denního provozu) k dočasnému přemístění zastávky Koleje Strahov pro autobusové linky číslo 143 a 149.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Duhový průvod Prague Pride je výsměchem tradiční rodině!
Nemám nic proti homosexuálům a toleruji je. Ať si za dveřmi ložnice dělají, co chtějí, ale dělat tomuto životnímu stylu tak monstrózní propagaci mohou jen lidé, kteří pohrdají tradiční rodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš úkoloval svou ženu Moniku při podvodu na Čapím hnízdě. Zavřete ho na 10 let, sepsali prý příslušníci Policie ČR
Policisté se domnívají, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš sám řídil dotační podvod kolem Čapího hnízda. V případě rozsudku by mohl strávit ve vězení až deset let. Píše to deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nový hrádek v Kunratickém lese ochrání dřevěné zábrany
Poblíž zříceniny Nového hrádku v Kunratickém lese jsme začali instalovat ochranné dřevěné zábrany. Možná jste si zde již povšimli červenobílých pásek, jež olemovaly valy původního husitského ležení před hradem, který nechal postavit král Václav IV. Husitské valy zachovalé z doby obléhání hradu jsou totiž v posledních letech ničeny nejen přírodními procesy, ale hlavně návštěvníky lesa, především cyklisty, kteří jimi rádi projíždějí. Výstražné pásky v současnosti nahrazujeme estetičtějšími a zároveň bytelnějšími dřevěnými zábranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal píše Zaorálkovi: Vyhoďte z Česka 60 procent diplomatů Ruské federace
Poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal se domnívá, že je v Česku příliš mnoho ruských diplomatů. Požádal tak dopisem šéfa rezortu Ministerstva zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby na ruskou ambasádu zatlačil a dosáhl vyhoštění řady diplomatů z Česka. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mladý (TOP 09): Rád jsem šlápnul do pedálů pro dobrou věc
S nápadem, jak pomoci onkologicky nemocným dětem, přišel v roce 2015 Aleš Wasserbauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jasně napsáno: Milost Miloše Zemana pro Andreje Babiše
Komentátor Tomáš Němeček se zamyslel nad tím, proč podle jeho názoru nepůjdou do vězení poslanci Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO). "Ze strany Babišových médií a jeho politické strany očekávám taktiku ABCD; pokud to nezabere, pak řešení silou," sdělil serveru Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německo: Sankce proti Moskvě porušují mezinárodní právo. A Rusko hospodářsky roste
Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zmiňuje velmi příznivý vývoj ruské ekonomiky, která roste navzdory sankcím takřka závratným tempem. Z pohledu Moskvy nadějná čísla přicházejí jen pár týdnů po dalších protiruských sankcích USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková a její muž volí Zemana s Babišem. A nyní zaznělo toto k pravdoláskařům, Němcové z ODS a dalším
ROZHOVOR „Dle mého názoru je pan Sobotka hrobařem ČSSD. Jeho neustálé ataky na koaliční partnery, útoky na pana prezidenta, a pravdoláskařství, jsou šílené,“ říká manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal. Pro Parlamentnilisty.cz promluvil i o tom, co se děje kolem Andreje Babiše. Podpořil také prezidenta Miloše Zemana, který bude podle něj znovu zvolen. „Pan prezident obvykle svými bonmoty trefí hřebíček na hlavičku. To, že má jadrnější mluvu mi nijak nevadí, naopak,“ říká na adresu hlavy státu Martin Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: V kauze Babiš Faltýnek nejde o politickou či ekonomickou objednávku ani o lithium! (Nebo ano?)
Komentář na Facebooku k žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Řešit spor mimosoudní cestou je rychlejší, levnější a efektivnější
Stále častěji se v poslední době mluví o ochraně spotřebitele. Nespokojený spotřebitel, i když mu politici naznačují, že je v jejich zájmu, aby nebyl „okrádán“, a že jsou mu připraveni vždy pomoci, zůstává se svými stížnostmi úplně sám a odkázán jen na soudy, kam musí podat žalobu. Vše ale dlouho trvá, advokáti nejsou z nejlevnějších, a tak náprava prokazatelných nepravostí, které zákazník odmítá přijmout, přichází pozdě a je vykoupena velkými náklady na soudní tahanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

František Hastík: Komunisté by se se Zemanem nepárali
Starý člověk se na současné dění ve společnosti dokáže dívat shovívavě nezaujatýma očima a má-li představivost, dokáže přenést konání současných politiků do časů minulých. Chce to mít hodinku nerušeného času, sednout si do houpacího křesla, pohupovat se a představit si, co by dělal náš současný prezident na místě Beneše v únoru 1948.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Uplatni Zeman s Babišem stejnou taktiku?
To už tady jednou bylo. Zeman odmítl kandidáta sociální demokracie na post ministra zahraničních věcí Miroslava Pocheho a zablokoval tehdy další jednání o menšinové koaliční vládě hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Umyté ruce ČSSD. Všechno teď odskáče předseda Hamáček
Musíme se semknout a voliče přesvědčit, že sociální demokraté jsou stále stranou budoucnosti. Tolik parafráze ze sjezdu tehdy nově zvoleného lídra ČSSD Jana Hamáčka.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist