Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.409x, což odpovídá cca 177.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vnitro chce výrazně přitvrdit vůči migrantům. Nepůjdeš na integrační kurz, zaplať pokutu
Ministerstvo vnitra hodlá zpřísnit podmínky pro ekonomické migranty. Chce mít větší jistotu v tom, že občané ze zemí mimo Evropskou unii, kteří do Česka přicházejí za prací, budou schopni integrace a nebudou představovat bezpečnostní riziko. Píše o tom dnešní vydání deníku Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: „Pomýlení“ papeže Františka?
Z mnoha míst celé Evropy přicházejí stále častější zprávy o množících se útocích náboženských fanatiků, kteří noži bodají do lidí na chodníku nebo do nich najíždějí auty, s cílem co nejvíce jich zabít. Útočí jako zběsilí. K vraždění už nepotřebují výbušniny ani střelné zbraně. Stačí jim vzít si lidmi běžně užívané výrobky. Předem jsou prakticky neodhalitelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Umělec David Koller se opět politicky projevil
Zpěvák David Koller se v rozhovoru pro server Seznam Zprávy obul do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše i do prezidenta Miloše Zemana. Svěřil se také s tím, co má v úmyslu za akci proti komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Zmrdi, kurvy, zrádci... Zrušit všechny neziskovky!
František Ringo Čech, celostátní volební lídr Strany práv občanů, poskytl rozhovor MF DNES. A bylo to neobyčejně zajímavé. Někdejší poslanec ČSSD nejprve zalitoval, že si jej nevšimlo hnutí ANO, pak vysvětlil, že je pro voliče ternem, a našel i několik historických přirovnání ke své volební úloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dopadne Trump jako Bush? Na Britských listech mají jasno
Karel Dolejší na serveru Britské listy zhodnotil, na co by se měly připravit Spojené státy. Zmínil nekončící válku v Afghánistánu, ale také dnes již bývalého poradce prezidenta Trumpa Steva Bannona, který se prý pokusí udělat něco velmi zvláštního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Kolínské náměstí se rozvlnilo v rytmu Pirátské jízdy svobody
Město Kolín bylo tentokrát zastávkou speciální „Pirátské jízdy svobody“, která se koná v rámci středočeské kampaně lídra Pirátů Ivana Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rada ERÚ ustanovila tři nové komise, jednu zaměřenou na ochranu spotřebitele
Dne 22. srpna 2017 nominovala Rada Energetického regulačního úřadu členy tří nových rozkladových komisí, které zahájí svou činnost od 1. září 2017 a kontinuálně navážou na dosavadní rozhodovací praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Sdílené ubytování bude zřejmě pod kontrolou
Pracovní skupina zřízená magistrátem hl. m. Prahy včera doporučila radním zvážit zavedení přísnější regulace služeb nabízejících především turistům krátkodobé ubytování. Fenomén tzv. sdíleného ubytování připravuje pražskou pokladnu podle odhadů radnice ročně zhruba o 120 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá
Členové sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, budou do spisu moct jen nahlédnout. Jejich žádost o kopii spisu zamítlo krajské policejní ředitelství v Praze. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS). Poslanci oslovení ČTK rozhodnutí policie rozumějí, vykládají si ho jako prevenci před únikem informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ZOO Jihlava: V australské části se zabydlují psi pralesní
Dva roční bratři jihoamerické psovité šelmy, Chico a Rico, pocházejí ze Zoo Praha. Nyní se zabydlují v nové expozici v australské části jihlavské zoo. První týden po svém příchodu do Jihlavy byli velmi plaší a nedůvěřiví a ukrývali se uvnitř boudy ve vnitřní části ubikace. V současnosti již oba psi chodí do svého venkovního výběhu, kde je mohou při troše štěstí vidět i návštěvníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michal Havran: Príbeh plukovníka Kaddáfího 3
Roky plynuli, plány na návrat sa obmieňali. Washington stavil na tohto majora, ktorý sa naraz nechal v americkom exile oslovovať ako generál. Haftar bol iba majorom a neskôr sa teda ukázalo, že sa cítil byť nielen plukovníkom ako Kaddáfí, ale oveľa viac. Sám seba menoval generálom. A Washington? Vkladal do rozhodného muža veľké nádeje. Veď osobne poznal Kaddáfího, vedel nielen o jeho silných, ale najmä o slabých stránkach, a pomery v Líbyi sledoval zvlášť detailne na svojom pracovisku v centrále CIA. Lenže dlho sa nič nedialo a major vedel, že ak sa v Líbyi nestane niečo výnimočné, jeho plány nemajú šancu na uskutočnenie. Výbuch na diskotéke La Belle v Berlíne, po ktorom nasledovali útoky leteckými bombardérmi, ešte tou udalosťou nebol, aj keď Haftar už so svojimi ľuďmi vo virgínskom výcvikovom stredisku tvrdo trénoval. Letecké útoky mali Kaddáfího pripraviť o život – a možno vtedy by bol nastal ten správny čas na dodanie generála Haftara do Tripolisu, aby prebral moc nad krajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ubytovna v Mikulově jde do dražby
Ministerstvo obrany připravuje další dražbu nepotřebného majetku. Po úspěšné dražbě pozemku s rekreační chatou v obci Struhařov u Mnichovic, by podobně chtělo zhodnotit ubytovnu s pozemky v Mikulově. Dražba se uskuteční 5. října v brněnských kasárnách Židenice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trapná dvacetiletá diktatura domovních důvěrníků. Karel Schwarzenberg sepsal text o československé normalizaci
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na blogu serveru Aktuálně.cz ještě jednou vrátil ke 21. srpnu 1968. Zavzpomínal na uprchlíky z Československa i na „diktaturu domovních důvěrníků“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aliance pro energetickou soběstačnost: Překompenzace solární energetiky je politická chiméra
Společná reakce Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace na slova ministra Zaorálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Vlna „zákazu” výplaty doplatku na bydlení se šíří po republice
Návrh na vydání opatření, kterým se vyhlašují oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, naposledy schválili kladenští radní a navázali tak na kontraproduktivní politiky z posledních let. Tímto opatřením, dle nově platné novely zákona o pomoci v hmotné nouzi, zanikne nárok na doplatek na bydlení pro všechny lidi, kteří budou uzavírat v daných oblastech nové smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Čtvrt století okruhových tahačů na mosteckém okruhu
Mostecký autodrom přivítá o víkendu 2. a 3. září jubilejní 25. ročník závodu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix. Navazuje tak už čtvrt století na tradici zahájenou nultým ročníkem 4. až 6. září 1992, kdy premiérové mezinárodní závody tahačů nebyly ještě zařazeny do mistrovství Evropy. Jeho součástí se stal závodní víkend v Mostě od následujícího roku 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví výstavu „Země živitelka 2017“
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve čtvrtek dne 24. srpna 2017 slavnostního zahájení 44. ročníku mezinárodního agrosalonu „Země živitelka 2017".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Britský aktivista napsal knihu o no-go zónách. Neuvěříte, kdo mu napsal předmluvu
Tzv. „no-go zóny“ jsou horkým tématem minimálně od začátku migrační krize na podzim 2015. Ačkoli jejich existenci na svém území většina vlád odmítá uznat, jsou každodenní realitou. Právě nyní vychází kniha britského aktivisty, která se existenci no-go zón zevrubně věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš v roce 2012: Sobotka vyhrá volby, zvýší daně a my půjdeme do haj*lu. Dal jsem peníze ODS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš má zřejmě další problém. Na tajně pořízené nahrávce z roku 2012, krátce před oficiálním vznikem hnutí, hovoří o tom, že dal peníze ODS. V účetnictví však nejsou. Informuje o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Slova papeže jsou naprosto neskutečná a šokující
Papež se nechal slyšet, že: "Práva migrantů by měla mít přednost před bezpečností států"...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Němečtí vědci navrhují očkovat nás látkou, která nás naučí, že budeme mít rádi migranty
Hned na několika prestižních vědeckých webech se objevila studie, kterou prováděli vědci v Německu. Ohromí už její téma: Jak zajistit, aby v lidech byla zvýšena vstřícnost k imigrantům a potlačena xenofobie. Ještě děsivěji zní závěry německých vědců, kteří doporučují ovlivňovat myšlení jedinců kúrou na bázi chemie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Billboardy zmizí od dálnic a silnic I. třídy již 1. září
Cílem Kverulanta bylo prosadit zákaz billboardů zákonem. To se povedlo a v květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Byly Rychlé šípy skutečně tak rychlé?
Pro mnoho děcek je typické, že berou všechno doslova. No, a některým to zůstane do mládí. Mnohé útržky této pitvorné vlastnosti chovám ve svém nitru dosud i já a jinak by mě asi jen horko těžko napadlo řešit podobně absurdní otázku, jakou čtete v titulku, a totiž: Byly vlastně Rychlé šípy rychlé anebo nebyly?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český skandál: Pan farář mě osahával, tvrdil ministrant. Kněz za to šel „k lopatě“. Nyní se ale ukazuje...
REPORTÁŽ „Odborníci říkají, že k naprosté většině sexuálního zneužívání dochází v rodinách. Několik procent pak mají na svědomí lidé, kteří jsou mládeži nablízku – vychovatelé, vedoucí na táborech a tu a tam i kněz,“ konstatuje tajemník arcibiskupa Dominika Duky Milan Badal, který působil i jako místopředseda v Radě České televize nebo v Českém rozhlasu. „Podezřením a pomluvám se žádný člověk nevyhne, ale kněz nesmí být naivní, a tedy si život musí zařídit tak, aby tato podezření byla co nejmenší. Bohužel podobně, jako dnes lidé podle amerického vzoru žalují své lékaře, často i neoprávněně, s vidinou zisku, může k podobným žalobám docházet i u nás,“ dodává ještě známý kněz i publicista k sexuálním deliktům, které dnes soudy často řeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tak to je pro Němce studená sprcha: Chodí k nim „negramotové“
Zastánci liberální přistěhovalecké politiky často argumentují tím, že migranti ze zemí Blízkého východu a Afriky se velmi dobře uplatní na pracovním trhu a budou jednoznačným přínosem. Aktuální statistiky z Německa však ukazují něco zcela jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Co na to ministr Pelikán?
Zákony platí pro všechny. Jenže zřejmě pro někoho více tvrdě a někdo se může doslova ze svého provinění vykoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPO: Chceme hájit pevné české kořeny
Komentář SPO z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Umělci promluvili k rozpadu Československa. Zabil to Michal Viewegh, který se zrovna taky rozvádí...
V srpnu 1992 bylo jasné, že Československo skončí. Slováci přijali svou vlastní ústavu a chystali se na život v samostatném státě. Slovenská herečka Anna Šišková má za to, že rozpad Československa byl velmi nedemokratický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Andrej málem králem, Panda Miloš. Předvolební klip ODS, ke kterému je těžké něco dodat
ODS představila svůj nový předvolební klip. Půjčila si filmové týdeníky z padesátých let minulého století, které oslavovaly velikého Stalina a komunistickou stranu. Jen místo Stalina ODS ironicky oslavuje Andreje Babiše a místo komunistů je vyzdvihována skvělá úloha hnutí ANO v České společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Stát by se měl dohodnout s Airbnb místo otravování pronajímatelů
Na problematiku sdílených služeb jsem upozornil výbor ZHMP pro legislativu, kde jsem i předložil první konkrétní návrh s cílem zpracovat za hlavní město Praha návrh zákona. S primátorkou jsme se dohodli, že se budeme inspirovat úpravou v Estonsku, kde stát spolupracuje s těmito firmami, ale bohužel Magistrát nebyl ani schopen zpracovat příslušný rozbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance postavila do čela kandidátek bývalou primátorku a architekta
Obnovená Občanská demokratická aliance (ODA), v jejímž čele stojí Pavel Sehnal, poslala do čela kandidátek do podzimních voleb do Sněmovny bývalou primátorku Liberce Martinu Rosenbergovou, architekta a developera Ladislava Opletala nebo bývalého rektora Západočeské univerzity v Plzni Zdeňka Vostrackého. Strana dnes své lídry představila na tiskové konferenci v Praze. Podle jedničky pražské kandidátky a předsedy Sehnala by bylo pro stranu vítězstvím překročení pětiprocentní hranice potřebné pro vstup do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Modrá zpráva seznámí čtenáře s hydrologickým extrémem
Teplotně silně nadnormální byl na území České republiky rok 2016, průměrná roční teplota byla 8,7 °C. Je tak osmým nejteplejším rokem za 55 let, tedy od roku 1961, kdy se statistiky vedou. Uvádí to Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2016, takzvaná Modrá zpráva, kterou schválila vláda. Dokument jí, stejně jako v předchozích letech, předložilo Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Případ Pelikán? To mně hlava nebere
"Policie nemohla mít žádný rozumný důvod pro to, aby v tuto chvíli žádala Sněmovnu o zbavení imunity. Já nepotřebuju žádná další fakta kromě toho, že policie to udělala po roce a půl vyšetřování před volbami"...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká rozvojová agentura má nového ředitele
Novým ředitelem České rozvojové agentury (ČRA) se stal Pavel Frelich, kterého do této pozici k 15. srpnu 2017 pro nadcházející čtyři roky jmenoval ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Na tomto místě tak nahradil po čtyřech letech Michala Kaplana. Pavla Frelicha dnes do funkce uvedl Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Jako když Zeman vyjede do kraje. Trump zaletěl mezi své do Arizony a pronesl projev, z něhož se ve Washingtonu mohou zbláznit
Donald Trump včera promluvil na shromáždění ve Phoenixu a opět se věnoval své oblíbené kritice médií. Mediálnímu mainstreamu zejména vyčinil za údajně lživé líčení jeho postoje k nepokojům v Charlottesville a vyjádřil se k možnému udělení milosti pro bývalého arizonského šerifa Joea Arpaia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
S ANO po volbách budeme jednat, ale s Babišem v jedné vládě nebudeme. Ministr Jurečka v rádiu vysvětloval, jak to chce udělat
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Posteskl si, že se nám vylidňuje venkov, a popisoval, co by s tím rád udělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbraňovou ústavní novelu Senát do sněmovních voleb nejspíš neprojedná
Novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. Osud novely je v horní komoře nejistý, část senátorů požaduje její odmítnutí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Arogance vládní garnitury nezná meze
Komentář místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k situaci ve školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum: Památník Bible kralické vystavuje cenný přírůstek
V expozici věnované bratrské tiskárně v Kralicích nad Oslavou, která je součástí Moravského zemského muzea, mohou návštěvníci nově zhlédnout cennou renesanční truhlu, vytvořenou ve Francii v první polovině 16. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veterán slovenské politiky hájil u Tvarůžkové Ficův postoj k EU: V Evropě přichází nová vlna, máme šanci se na ní svézt
Dlouholetý slovenský politik František Mikloško kývl na pozvání Zuzany Tvarůžkové do čtvrtečního Interview ČT24. Prozradil, že Slováci ani náhodou nejsou nazlobení na Evropskou unii. Pokud někomu Slováci nemohou přijít na jméno, jsou to prý Spojené státy. Podle Mikloška je to škoda. Na úvod pořadu ale věnoval pozornost setkání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a slovenským premiérem Robertem Ficem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Lidská práva jsou pro všechny
Komentář k bilanční schůzce s premiérem Bohuslavem Sobotkou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Prezident Zeman vyrazil se sportovními hvězdami mezi děti. Po historce se zlomeninou jim doporučil jediný sport, kde se nefauluje
REPORTÁŽ (FOTO, VIDEO UVNITŘ) „Jsem sportovní antitalent, při fotbalu jsem si zlomil nohu.“ Prezident Miloš Zeman se po návratu z dovolené opět naplno pustil do práce. Ve středu odpoledne se zúčastnil akce Sportovní hvězdy dětem 2017, která se tradičně koncem léta koná v areálu tenisového klubu Sparta Praha. K politice se ale prezident nevyjádřil, na to si prý musíme počkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Také letos pamatujeme na bezpečí malých školáků
Královéhradecký kraj se dlouhodobě snaží zajistit bezpečnost pro nejohroženější části populace, k nimž patří i malí školáci. I tentokrát proto prvňáci v Královéhradeckém kraji dostanou při zahájení školní výuky startovací balíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rada ERÚ schválila rezortní působnost členů a zveřejnila jednací řád
Rada Energetického regulačního úřadu na svém ustavujícím jednání schválila Jednací řád Rady ERÚ a další interní směrnice dané zákonem – organizační, podpisový a spisový řád ERÚ. V rubrice Rada ERÚ na webových stránkách úřadu budou následně publikovány výtahy z Radou schválených zápisů z jejích jednání. V případě důležitých rozhodnutí bude veřejnost upozorněnai tiskovou zprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
S ANO po volbách budeme jednat, ale s Babišem v jedná vládě nebudeme. Ministr Jurečka v rádiu vysvětloval, jak to chce udělat
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Posteskl si, že se nám vylidňuje venkov, a popisoval, co by s tím rád udělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se setká s německým ministrem dopravy
Ministr dopravy Dan Ťok se setká v Karlových Varech s německým ministrem dopravy Alexanderem Dobrindtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Zásah IZS v Explosii fungoval výborně. Další výbuchy nehrozí
V návaznosti na pondělní dopolední zahoření střelného prachu v pardubické Explosii, komunikoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s generálním ředitelem společnosti Josefem Tichým. Podle hejtmana další problémy nehrozí. Zároveň pochválil zásah jednotek integrovaného záchranného systému včetně podnikové hasičské jednotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Imigranty už nám cpou i do hraček! Až těm neziskovkářům zařve někdo blízký, budou na to koukat jinak, soudí režisér Magnusek
„Nepřeju nikomu nic zlého, ale možná že až zařve nějaký kolega či blízký někoho z neziskovek, tak na to budou pohlížet jinak a teprve pak začnou být objektivní. My si objektivně máme pomáhat a chovat se slušně vůči všem – ať je bílý, nebo černý, anebo červený –, ale musejí se přitom nastavovat nějaká pravidla. Ovšem pokud domorodci v Evropě pravidla mít budou a hosté, kteří sem přijíždějí, ne, je to špatně,“ říká na konto nových teroristických útoků v Barceloně režisér, šéf Obce českých spisovatelů a náchodský zastupitel Tomáš Magnusek. Podle něj je potíž v tom, že zatímco my, Evropané, jsme korektnější a korektnější, imigranti jsou jen drsnější a drsnější...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babišova nahrávka s penězi pro ODS: Kalousek má radost, Jurečka burcuje orgány ke konání, Martin Komárek píše o řízeném úniku. A ostatní reakce taky stojí za to
Světlo světa spatřila nová nahrávka Andreje Babiše, kde šéf hnutí ANO říká, že nemůže nechat Bohuslava Sobotku (ČSSD) řídit tuhle zemi, protože jinak by Babiš a další podnikatelé šli „do ha*zlu“. Proto prý posílal peníze ODS, ale záznamy o takovém daru či darech v účetnictví strany chybějí. A poslanci hnutí ANO se zlobí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj reaguje na krizi pracovního trhu
Školy zřizované Olomouckým krajem vyslyšely přání zaměstnavatelů a od září nabídnou dva nové obory, po kterých je na trhu práce velká poptávka. Montér suchých staveb má uspokojit firmy, jež marně hledají schopné řemeslníky například na sádrokartonářské práce. Vlasovou kosmetiku zase mohou začít studovat kadeřnice toužící po kvalifikovaném středním vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Porozumění mezi národy není nikdy dost
Téměř dvacítka převážně romských hudebních a tanečních souborů zaplnila v sobotu 19. srpna Dům kultury v Liberci. Pod záštitou Libereckého kraje a za přítomnosti hejtmana LK Martina Půty a jeho náměstka pro sociální oblast Pavla Svobody se tu konal 6. ročník Hudebního festivalu národnostních menšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff: Dnes by i generála de Gaulla prohlásili za nácka
Polsko a Maďarsko jsou poslední dobou soustavně kritizovány z Bruselu. „Problémové země“ přitom neříkají nic moc jiného, než co říkal už francouzský prezident Charles de Gaulle. Ondřej Neff si v komentáři pro server Neviditelný pes položil otázku, zda by se i samotnému Gaullovi dostalo nálepky „nácka“ a nepohodlného politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Otevřená zpověď končícího Františka Laudáta o "budování kapitalismu": Mnoho věcí bylo úplně jinak, než nám dnes vykládají...
ROZHOVOR Nakládání se strategickou infrastrukturou by se mělo omezit zákonem. Myslí si to člen hospodářského i rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny František Laudát. To, že se v minulosti české vodárny dostaly do rukou cizinců, považuje dokonce za zločin. Vzpomíná na Špidlovu vládu, jak úporně přes protesty pražských zastupitelů prodala pražského správce vody, a to za šest miliard. A také pražští radní z éry primátora Pavla Béma by měli lidem vysvětlit, proč tuto smlouvu na provozovatele ještě prodloužili, když původní měla skončit v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Loajalita ke značce v Česku nefrčí, výjimkou je Škodovka
Český trh je v mnoha ohledech specifický. Věrnost jedné značce je spíše výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Proti výpovědi z nájmu bytu se můžete bránit žalobou u soudu
Doba, kdy pronajímatel potřeboval souhlas soudu k výpovědi nájemce z bytu, je již minulostí. Přesto i dnes soudy toto téma řeší. Nájemce se totiž může proti výpovědi bránit u soudu žalobou o přezkum její oprávněnosti. Jak by měla taková žaloba vypadat a v jaké lhůtě ji musíte podat, pokud s výpovědí z nájmu nesouhlasíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát do sněmovny za SPD): Schůzka ve Vídni - další příležitost mlčet
Setkání Macrona s odbojnými zeměmi střední Evropy je zřetelným pokusem o rozbití Visegrádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Práce na opravách opevnění Baťova kanálu pokračují
Osmdesát let, tak staré je opevnění Baťova kanálu. Ještě před oslavou osmdesátého výročí vodní cesty v příštím roce Povodí Moravy provede nezbytné opravy opevnění ve vybraných úsecích. Baťův kanál tak bude pro turisty bezpečnější a na své osmdesáté narozeniny omládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Vzniká v Praze 2 nové Palermo?
Právě tuhle otázku evokuje titulek článku o současných poměrech na radnici Prahy 2, který vyšel v pondělním Pražském deníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump, celá Amerika i NATO si na Afgánistánu vylámou zuby
Zatímco se Vladimír Putin svým vojenským zásahem ve prospěch sekulárního režimu Bašára al Asada vrátil mezi geopolitický trojlístek světových supervelmocí, USA si zdá se, každým dnem, každým hloupým prohlášením prezidenta Trumpa a ještě hloupějšími akty amerických zákonodárců odlupují své postavení supervelmoci č. 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO věří bookmakeři a zhruba polovina sázkařů
Velkým favoritem říjnových voleb do Poslanecké sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,15:1. Věří mu také zhruba polovina sázkařů. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila. Za ANO následují ČSSD (10:1) a KSČM (13:1). Celkový objem sázek přesáhl 20 milionů korun a je o něco vyšší než v případě prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk vyrazil na sever. Zajímal se o seniory
Co trápí seniory, jak jsou spokojení se sociálními službami a co jim nejvíce chybí. O to vše se zajímal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, když vyrazil na sever regionu, aby navštívil organizace, které sociální služby poskytují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Silnice LK se zapojí do krajského stipendijního programu
Akciová společnost Silnice LK se stane již třetím zaměstnavatel zapojeným do Stipendijního programu Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prázdniny skončily. Ovčáček se vrátil se svou tiskovkou a novináři si nestíhali zapisovat
Po prázdninové pauze předstoupil před novináře mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, aby seznámil veřejnost se stanovisky hlavy státu Miloše Zemana a s jeho nadcházejícím programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Strážce čistoty práva selhal
V prázdninovém období je asi druhým největším skandálem monumentálních rozměrů hned po vyžádání Babiše a Faltýnka policií k trestnímu stíhání, vyjádření ministra spravedlnosti na jejich podporu. Ministr Pelikán již několikrát v nedávné minulosti přesvědčil o tom, že nemá příliš velký smysl pro realitu a právní vědomí, které by odpovídalo jeho funkci hlavního strážce spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: Okamura je komediant
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek promluvil s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým na serveru XTV.cz o kauzách šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Nelichotivě se vyjádřil i na adresu předsedy SPD Tomio Okamury. O něm řekl, že je explicitní komediant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation byla vyhlášena vítězem tendru v Polsku. Ten byl ale zrušen
Společnost Škoda Transportation zvítězila v obřím tendru na dodávku až 213 tramvají do polské Varšavy. Plzeňská Škodovka nabídla moderní řešení vozidel ForCity Plus. Tendr byl ale zrušen. Škoda Transportation je ale ochotna dále s městem Varšava a dopravním podnikem jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Je třeba okamžitě nainstalovat bariéry před vjezdem na Karlův most
Hannig navrhuje bariéry před vjezdem na Karlův most. Jsme ve válce, říká prezidentský kandidát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok zkontroluje rekonstrukci nástupišť a železniční trati v Brně
Kontrola průběhu rekonstrukce nástupišť a železniční trati v Brně se uskuteční za účasti ministra dopravy Dana Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní život
Imám, původem z Libi, Abú Ramadán si přišel na 600 tisíc švýcarských franků (v přepočtu 13,7 milionu korun) v sociálních dávkách. V době, kdy pobíral dávky přitom kázal nenávist proti jiným náboženstvím v mešitě ve švýcarském Bielu. Odhalila to švýcarská státní televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, hrůza. Průšvih! Politik TOP 09 přešel k Okamurovi. Zde jsou jeho dnešní ,,top" názory
Petr Trombik. Tento politik původně působil ve straně TOP 09, nyní se však rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny za SPD Tomio Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme vymahatelnou spravedlnost pro každého občana
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pro velký zájem prodloužilo NTM návštěvnickou sezónu v Železničním depozitáři v Chomutově
Na 100 kolejových vozidel ze sbírky NTM si od června letošního roku přišlo prohlédnout přes 8 000 návštěvníků. Muzeum se pro velký zájem rozhodlo prodloužit otevírací dobu depozitáře až do neděle 29. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pedstavenstvo Thermalu bude pracovat na projektovém záměru
Valná hromada a.s. Thermal Pasohlávky zvolila nové zástupce Jihomoravského kraje jako majoritního vlastníka do vedení této společnosti. Na základě návrhu Zastupitelstva Jihomoravského kraje z 31. července 2017 přijala rezignaci dosavadního předsedy představenstva Jiřího Škrly a za kraj zvolila členy představenstva Martina Itterheima a Jiřího Olivu. Za obec Pasohlávky zůstává ve vedení Tomáš Ingr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ondřej Švrček: Čipování psů ušetří lidem problémy a obcím nemalé peníze
Novela veterinárního zákona nařizuje od roku 2020 čipování psů. Podle poslanců má pomoci zamezit byznysu s nelegálními množírnami. Novela však může významně pomoci i majitelům psů, ochránit zvířata od stresu spojeného s odchytem a obcím ulevit od zbytečných obecních výdajů spojených se zaběhnutím psů. O zbytek se postará chytrá obecní komunikace, kterou dnes již využívá 1/3 obcí v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
3 až 5 let... Profesorka Válková promluvila ke kauze Andreje Babiše
ROZHOVOR „Ke kauze Čapí hnízdo stačí připomenout fakta, věc se stala před devíti lety a rok a půl ji policie vyšetřovala. Není to skutečně dost dlouhá doba?“ konstatuje bývalá ministryně spravedlnosti a současná rektorka Vysoké školy podnikání a práva Helena Válková (ANO). Ta k současným sporům o to, zda je nynější obvinění šéfa hnutí ANO účelovou záležitostí, ještě uvádí: „Pokud by byl pan Babiš obviněn dejme tomu před půl rokem, nikdo by nemohl tvrdit, že se narušuje demokratický průběh voleb.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů
V letošním roce, kdy si připomínáme 20 let od nejničivějších povodní na Moravě, se rozhodlo Povodí Moravy, s.p. opět podpořit jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH) a vypsat grantové řízení. To je zaměřeno na financování prostředků určených k zásahu při povodňových situacích a likvidaci následků povodní. O podporu v celkové výši 80 tis. Kč mohou žádat jednotky SDH nebo občanská sdružení (spolky) a to až do 31. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Ke kácení dochází zcela výjimečně, a to pouze u dožilých stromů
Liberecký kraj pokračuje v projektech na obnovu a údržbu silniční vegetace. Krajská správa silnic Libereckého kraje zahajuje výběr dodavatelů na ošetření čtyř alejí podél krajských silnic. Celkem bude rekonstruováno 7,2 km alejí ve Frýdlantském výběžku. Nově bude vysázeno 333 stromů, dalších 215 stromů bude ošetřeno. Krajská správa silnic Libereckého kraje získala na projekt dotaci z Operačního programu životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: PMI nejspíš potvrdí dobrou kondici ekonomiky většiny zemí eurozóny
Eurozónu dnes čeká další nadílka měkkých dat v podobě indexů nákupních manažerů v průmyslu a ve službách, které naznačí, jak se asi dařilo ekonomikám v rámci eurozóny v srpnu. Slovo „asi“ je zcela na místě, protože půjde o první odhad, po němž bude jako již tradičně následovat na začátku září zpřesnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Atleti Dukly si vychutnávají londýnské úspěchy, od generála Bečváře dostali pamětní mince
Vybraná společnost se sešla na stadionu Dukly na Julisce. V improvizované besedě se představili dva medailisté z nedávného atletického mistrovství světa v Londýně – zlatá Barbora Špotáková a stříbrný Jakub Vadlejch, pátý mílař světa Jakub Holuša a osmá kladivářka Kateřina Šafránková. Přítomni byli i osobní trenéři úspěšných atletů, ředitel Armádního sportovního centra Dukla Jaroslav Priščák a za resort obrany náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který úspěšným atletům předal pamětní mince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Herecké hostiny versus snědený krám
Už i režimní kritikové si stěžují na české televizní stanice, že neúnavně obracejí televizní seriály. Kritizují samozřejmě jen ty závadné: Nemocnici na kraji města, Chalupáře, Byl jednou jeden dům, Hříšné lidi města pražského, Malý pitaval z velkého města, Sanitku…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Sobotka? Andrej Babiš otevřeně a zle promluvil, jak funguje premiér
Andrej Babiš se v rozhovoru pro regionalnitelevize.cz ostře pustil do tradičních politických stran, zejména do sociálních demokratů a hlavně premiéra Bohuslava Sobotky. Neopomenul ani okomentovat kauzu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Soud potvrdil oprávněnost pokuty za prodej nedeklarovaného koňského masa
Více než čtyři roky trvající správní řízení v souvislosti s aférou, v jejímž rámci některé subjekty v ČR i zahraničí prodávaly nedeklarované koňské maso a výrobky z něj, skončilo. Nejvyšší správní soud svým rozsudkem ze dne 10. srpna 2017 zamítl kasační stížnost žalobce, společnosti KOVÁŘ plus s. r. o. Potvrdil tím předchozí správní rozhodnutí Státní veterinární správy (SVS), která v tomto procesu uložila jednu z nejvyšších pokut ve své historii ve výši 2,28 milionu korun i následný rozsudek Krajského soudu v Brně, který rozhodnutí veterinárního dozoru podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Volební aritmetika je neúprosná - chcete-li změnu, je třeba volit
Výsledky předchozích voleb do PS ČR byly poznamenány malou účastí oprávněných voličů (cca 58 %). Změnit politické směřování ČR mohou občané pouze vysokou účastí ve volbách volbou opravdových vlastenců. Říjnové parlamentní volby budou referendem o míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezidentské volby začnou 12. ledna, rozhodl předseda Senátu
předseda Senátu oznámil termín prezidentských voleb, formálním vyhlášením byla zároveň zahájena volební kampaň. První kolo se bude konat 12. a 13. ledna 2018, případné druhé kolo o dva týdny později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prosadili jsme zákon o státní službě, zásadní novelu zákona o střetu zájmů i koncepci boje s korupcí
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách se členy vlády. Ve středu 23. srpna 2017 se setkal s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
První kolo prezidentské volby bude 12. a 13. ledna, uvedl Štěch
První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Termín dnes stanovil předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). O znovuzvolení se uchází Miloš Zeman, mohl by mít až dvě desítky vyzyvatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hornické bouře, či něco ještě horšího. Česku hrozí nečekaný předvolební rozruch
Blíží se čtvrtek a lidé z Ostravska s napětím vzhlížejí ke čtvrteční schůzi věřitelů tamních černouhelných dolů – OKD. V onen čtvrtek 24. srpna se rozhodne o restrukturalizaci firmy z pera exministra financí Andreje Babiše prostřednictvím státní firmy Prisko, nebo o konkurzu největšího zaměstnavatele v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pořadatel zrušeného Mýdla na Hradě: Zničili by mě, kdybych přijal neférovou nabídku Zemanovy kanceláře
„Pan Mynář měl ve smlouvě nabídku 250 účastníků a mně bylo nabídnuto kategoricky maximálně 150 lidí. Tedy není pravda, že mi byly nabídnuty stejné podmínky,“ oponuje režisér a dokumentarista Petr Horký, organizátor Mýdla na Hradě, slovům hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka o férovém přístupu. „Přímo v Jižních zahradách se konaly akce pro více než 150 lidí, ba i pro mnohem více než 600 lidí, jak jsem požadoval já, což lze snadno dohledat na webu, například Prague Food Festival,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A pozor. Od tohoto veřejně známého Čecha byste takový názor na migranty nečekali
Cestovatel Dan Přibáň je dalším, kdo poněkud korigoval své postoje k migrační krizi. Varoval zejména před přijímáním imigrantů z Afriky, o kterých hovoří jako o magorech, majících zcela zcestnou představu o tom, co život v Evropě obnáší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nepiju kořalku. Budu premiér
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro časopis Týden uvedl, že stále věří, že lze sestavit širokou vládní koalici proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Zopakoval mimo jiné i to, že by s Babišem nikdy nešel do vlády, což je zároveň i pevný postoj všech členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Náměstkyně Kateřina Kalistová jednala v Číně o překladech nové české literatury
Náměstkyně ministra kultury pro řízení sekce živého umění Kateřina Kalistová jednala v Pekingu s náměstkem odboru pro tisk, vydavatelskou činnost, rozhlas, film a televizi Zhou Huilinem o podpoře vydávání české literatury v Číně. Jednání proběhlo u příležitosti české účasti na mezinárodním knižním veletrhu v Pekingu (BIBF), který probíhá ve dnech 23. až 27. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Nechceme být černým pasažérem v NATO
Komentář KDU-ČSL z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Načasování kauzy „Čapí hnízdo“
Citlivost a sklon dávat průchod emocím jsou pro politika překážející výbavou. Přidá-li se k nim důvěřivost vůči novinářům, výsledný celek je skutečnou zátěží. Pokud se navíc politik zcela pochopitelně nechá ovlivnit stranickou loajalitou, jeho postavení při hodnocení sporných záležitostí, poznamenaných politickými souvislostmi, je vskutku ošemetné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Umělec David Koller se opět politicky projevil. Chystá se zasáhnout
Zpěvák David Koller se v rozhovoru pro server Seznam Zprávy obul do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše i do prezidenta Miloše Zemana. Svěřil se také s tím, co má v úmyslu za akci proti komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky naštíví Moravskoslezský kraj
Ve dnech 5. až 7. září navštíví Moravskoslezský kraj prezident České republiky Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Část Američanů se nakazila dalším virem blbosti
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Večer s českou diplomacií a prohlídkou Černínského paláce
V pátek 1. září 2017 se na Ministerstvu zahraničních věcí poprvé uskuteční Večer s českou diplomacií, v jehož rámci může veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce a zúčastnit se diskusních panelů na zahraničně politická témata s vedoucími českých zastupitelských úřadů v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanec Pojezný: Sobotkova vláda se občas chovala ještě hůře než Nečasův kabinet
Bilance práce vlády, ale i KSČM v uplynulých čtyřech letech. A zejména priority strany pro příští volební období. To jsou hlavní, byť ne jediná témata, o nichž jsme si povídali s jedničkou jihomoravské kandidátky komunistů Ivo Pojezným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Běhounek (ČSSD): Příroda nám dává v posledních letech zabrat
Napřed to bylo příliš moc vody. Povodně. Katastrofická situace. Pracovali jsme na opatřeních proti povodním. A přichází sucho. To na první pohled není tak hrozné. Ale ve svých důsledcích je situace ještě horší. Je to plíživé nenápadné zlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
KORID: Co nového v jízdním řádu od neděle 3. září?
S novým školním rokem přicházejí novinky v jízdních řádech autobusové dopravy. Koordinátor veřejné dopravy upozorňuje na zánik některých komerčních spojů v dálkové dopravě, ale zároveň budou zavedeny i spoje nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nepřítelem Západu není Rusko, ale radikální islám. Zaznělo z Francie
Francouzský spisovatel a publicista Alexandre del Valle tvrdí, že označovat Rusko za hlavního nepřítele Západu, a naopak některé muslimské země považovat za spojence, je závažnou geopolitickou chybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Seyran Ates: Je čas bojovat proti extremismu v Evropě
Iniciativa „Stop extremismu“ je unavena z prázdných frází a vyzývá evropskou společnost, aby zakročila proti extremismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení: Zavedeme jednotnou jízdenku
Komentář Zelených z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Uniklo: Hodný hoch Sobotka dnes nabídne Macronovi dohodu
Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes setká s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou a slovenským premiérem Robertem Ficem. S dalšími premiéry zemí Visegrádu se Macron nesetká, jak píší Lidové noviny, Poláci a Maďaři platí v EU za odpadlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka zhodnotí devět měsíců Chvojky ve funkci ministra
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vyhodnotí devítiměsíční působení svého stranického kolegy Jana Chvojky ve funkci ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Další ze schůzek, na kterých předseda vlády debatuje s ministry o plnění jejich úkolů, se odehraje ve Strakově akademii, kde sídlí jak premiérova, tak Chvojkova kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09 podporuje investice do sportování dětí a mládeže
Dětské týmové sporty jsou od 70. let minulého století na ústupu, což je způsobeno dlouhodobým podfinancováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: O víkendu otevře Benešova vila své brány veřejnosti
Již počtvrté v tomto roce otevírá Úřad vlády ČR veřejnosti brány vily Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Letní sídlo manželů Benešových bude pro zájemce otevřeno ještě v září a říjnu vždy poslední víkend v měsíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ODS: S letním kinem jsme přijeli do Orlové
Moravskoslezský kraj je opravdu „kraj razovity“. Lidé chodí do letního kina, i když trošku zaprší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Po řeči v ČT již bez obalu zde: Tlumí se informace o hrozbě teroru v ČR. Přesunou se k nám. Na Balkáně se dějí přesně tyto věci, vypověděl generál Šedivý
ROZHOVOR Až západoevropské státy zpřísní opatření a páchání teroristických útoků tam bude složité, přesunou se islamisté jinam, třeba právě do České republiky. Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého jde o reálnou hrozbu. Generál v interview pro ParlamentníListy.cz upozorňuje též na doutnající bombu na Balkáně, kde mají teroristé klid na výcvik i odpočinek po akcích na Západě a jsou vzdáleni jen pár hodin autem od českých hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Stanislav Křeček: Soumrak dětských práv?
Některé návrhy na revizi občanskoprávních vztahů týkajících se rodiny a rodinného života však primárně zdůrazňují a preferují práva pouze dospělých osob.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
Klause vykopli ze školského výboru
ODS dosáhla svého cíle a s podporou vládních stran dosáhla odvolání Václava Klause juniora ze školského výboru poslanecké sněmovny. Hra na odbornost skončila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Odvolávání juniora
Václav Klaus junior proměnil diskusi o jeho odvolání z postu předsedy školského výboru v nedůstojnou frašku, při které si dal záležet, aby pozurážel co nejvíce lidí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Snad už poslední douška ke kojení na veřejnosti - nejlépe by bylo, prostě ho zakázat!
... nikdy by mne totiž nenapadlo, jak "kojo - matky" dokáží nechutně exhibovat. A když ne zakázat, tak alespoň vykázat třeba na veřejné záchodky, nebo do parků případně do místností k tomu určených. K tomu účelu, by vláda a obce
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
TOPlist