Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vědci z Univerzity Karlovy vyvinuli volební model, který denně počítá aktuální preference
Výsledky průzkumů volebních preferencí se liší kvůli rozdílům v metodách a počtu respondentů. Průzkumy zároveň probíhají řadu dní a jsou zveřejňovány se zpožděním, takže neodrážejí nejnovější události. Oba tyto problémy řeší nový agregátor volebních modelů KdoVyhrajeVolby.cz, který vyvinuli výzkumníci z Fakulty sociálních věd UK. Agregátor shromažďuje informace o všech dostupných průzkumech a váží jejich výsledky stářím a kvalitou průzkumu. Navíc také sbírá data z kurzů sázkových kanceláří, které reagují na zásadní události okamžitě, protože na tom závisí jejich podnikání. Výsledky modelu jsou aktualizované každý den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Průzkum: Okamura si betonuje místo ve sněmovně. Zásadně vyskočil
Volby by podle dnes zveřejněných výsledků volebního modelu Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26,5 procenta hlasů. Druzí sociální demokraté by dostali hlas od 14,5 procenta voličů a třetí komunisty by volilo 13 procent hlasujících. Do sněmovny by se dostalo sedm stran včetně Strany přímé demokracie Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka cpe naši hlavu do chomoutu EU. Šichtařová vynáší hned několik „zvěrstev“
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Tvrdé kritice podrobila Markéta Šichtařová záměr Sobotkovy vlády, aby se český ministr financí mohl jako pozorovatel zúčastňovat zasedání euroskupiny. To je něco podobného, jako kdyby na jednání české vlády seděl německý ministr financí. A za neskutečně naivní až infantilní považuje představu, že členství v eurozóně nám nějakým záhadným způsobem zabezpečí větší prosperitu. Analytička je naopak přesvědčena, že o hlubší integraci podle receptu premiéra Bohuslava Sobotky bychom rozhodně usilovat neměli. Dobrovolně tím strkáme hlavu do chomoutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Polská premiérka totálně smázla Macrona. Mrazivě a beze strachu. A už se ozval nářek, třeba od...
Polská premiérka Beata Szydlová se ohradila proti slovům francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jenž při své cestě střední a východní Evropou uvedl mimo jiné to, že Polsko se v Evropě dostává do izolace a je v konfliktu s hodnotami EU. Polsko přitom Macron při své zahraniční cestě nenavštívil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Herman navštívil Památník Terezín
Ministr kultury navštívil Památník Terezín, který je jednou z 29 příspěvkových organizací Ministerstva kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Na Islandu by chtěl žít každý…
Dovolím si pár postřehů z nedávné návštěvy Islandu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek: Magda Vášáryová, to by byla prezidentka ČR
O víkendu oslavila narozeniny bývalá československá a slovenská diplomatka Magda Vášáryová. Dáma narozená v roce komunistického převratu v Československu je stále velmi aktivní, vstupuje do veřejného prostoru a vyjadřuje se k řadě témat. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na sociální síti Twitter Vášáryové popřál všechno nejlepší k narozeninám, sdělil, že ji považuje za stále mladou a krásnou dámu, a zalitoval, že nemůže být českou prezidentkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Vytáhne Kalousek Babiše z kaše?
„Jsme svědky bezprecedentního policejního útoku… jsem přesvědčen, že jsme svědky bezprecedentního policejního útoku na demokratické rozhodovací mechanismy státu…To už je náběh na policejní stát.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Vysoká cena másla jako důsledek evropských kvót
Dva měsíce před volbami hospodyňky žasnou nad cenou másla - základní potraviny. Cena letí vzhůru a prý se jen tak nezastaví. Důvod - vysoká poptávka v Číně a Indii. Proč tedy existují kvóty EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Školní stravování má vliv na stravovací návyky
Přes sedmdesát tisíc dětí, žáků a studentů se v Pardubickém kraji téměř denně stravuje ve školních jídelnách, které tak mají velkou moc ovlivnit jejich stravovací návyky na celý život. Z toho důvodu uspořádal odbor školství Krajského úřadu Pardubického kraje pracovní setkání pro vedoucí a pracovníky školních jídelen. Těch se včera v Sukově síni pardubického Domu hudby sešlo na tři stovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ve vojenském újezdu Hradiště vládne Opeřený had
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář zamířil s velitelem Pozemních sil generálmajorem Štefanem Kaletou do vojenského újezdu Hradiště, aby se přímo na místě seznámil s dosavadním průběhem cvičení Opeřený had, kterého se účastní jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (4.BÚU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za pohodlné a rychlé parkování v Benešově pro každého
My, občané Benešova, tímto sdělujeme náš nesouhlasný názor s instalací nového řešení parkovacích automatů v centru města na místo původních parkovacích hodin, které nám zcela vyhovovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Odborníci: Čerpání dotací EU je pomalé, vláda se nepoučila z chyb
Čerpání evropských dotací v nynějším programovém období 2014 až 2020 je pomalé, současná vláda se příliš nepoučila z chyb, které dělala minulá koalice. Shodla se na tom většina odborníků, které oslovila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Většina stran chce zrychlit povolování dopravních staveb
Většina politických stran podporuje ve svých programech před podzimními sněmovními volbami odstranění byrokracie a administrativní zátěže při povolování velkých dopravních staveb. Vyplývá to z jejich vyjádření na dotaz ČTK. Dopravní infrastrukturu považují většinou za zaostalou, jako priority uvedly dokončení dálniční sítě a výstavbu vysokorychlostních železnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZOO Brno: Expozice lvů na vrcholku Mniší hory byla slavnostně otevřena
Návštěvníci brněnské zoologické zahrady mohou nově obdivovat lvy konžské. Do Brna se tak vrátili po dlouhých čtrnácti letech. V sobotu byla slavnostně otevřena jejich expozice, kterou mohou lidé najít u Africké vesnice na vrcholku Mniší hory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Stát se chová jako drsný podnikatel
Stát a firma. Dva naprosto odlišné subjekty a dva naprosto odlišné systémy řízení. Nebo alespoň by to tak mělo být. Ovšem u nás stát bohatne a občan chudne. Takto jsme to ale v listopadu 1989 přece nechtěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman na vozíku? Ringo Čech ohromil na VIDEU a sdělil zlou věc o Havlovi
Hudebník, bývalý sportovec a také politik František Ringo Čech vede Stranu Práv Občanů do volebního boje. Natočil další video, v němž současnému prezidentovi Miloši Zemanovi doporučil, aby si sedl na invalidní vozík, a přirovnal současného šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ke kdysi dobře známému radikálnímu politikovi Miroslavu Sládkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Petr Mach zas a znova manipuluje
Reakce na kritiku Petra Macha k rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kde jsou? Kam utekli? Ztratilo se 5 300 migrantů, vnitro o nich nemá potuchy
Finská ministryně vnitra Paula Risikko slíbila, že udělá vše, co bude možné, aby neúspěšní žadatelé o azyl opustili Finsko. Současně však přiznala, že její ministerstvo nemá přesný přehled o tom, kde se nalézá 5 300 uprchlíků, kteří přišli do země. Informuje o tom server deníku Helsinki Times s odvoláním na další zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Turisté se znovu vracejí do Francie
Jedná se zejména o turisty americké, čínské a v menším množství i o Japonce, kteří se vrátili do Evropy a do Francie. Turismus ve Francii stoupl meziročně o 10,2 % ve druhém trimestru a tato progrese je zásadnější, než předešlé trimestry. Zahraniční klientela přichází nejvíce do pařížských hotelů. Počet nocí, které si turisté objednají, vzrostl ve druhém trimestru 2017 o 16.5 %. Je to dáno mj. tím, že se v Paříži konalo mistrovství v hokeji. 26. července premiér Eduard Philippe potvrdil, že turismus ve Francii je „národní bohatství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Tento druh umění bych nazval eurosocialistický realismus
Komentář na facebookovém profilu k rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Září v Dukovanech ve znamení bohatého programu pro návštěvníky
Letní kino pod věžemi a mimořádné noční prohlídky připravila Jaderná elektrárna Dukovany pro své návštěvníky. Každý zářijový pátek od devíti večer do jedné ráno se přihlášení jaderní nadšenci podívají do Infocentra, strojovny i skladu s použitým palivem. V rámci končících prázdnin se bude v sobotu 2. září poprvé přímo u elektrárny promítat v letním kině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za více než rok Vojenská policie vyšetřovala 45 případů
Od loňského července, kdy Vojenská policie dostala pravomoc samostatně vyšetřovat některé trestné činy, eviduje už 45 trestních stíhání. ČTK to řekl náčelník Vojenské policie (VP) Pavel Kříž. Počet případů je podle jeho názoru vzhledem k velikost armády nízký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pirátská loď příští týden zakotví v osmi městech středních Čech
Pirátská solární loď opustila Ústecký kraj. Po týdenní plavbě včera loď doplula do Kralup ve Středočeském kraji. Poprvé opouští vody Labe a vydává se na Vltavu. Ve středních Čechách loď postupně během následujícího více než týdne navštíví Kralupy, Roztoky, Mělník, Neratovice, Brandýs nad Labem, Poděbrady, Nymburk a Kolín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Žijeme v Kocourkově?
Některá vládní nařízení postrádají koncepci i vymahatelnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanec ČSSD: Babiši, chovejte se jako chlap
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Andrej Babiš by měl kvůli Čapímu hnízdu mlčet, protože má máslo na hlavě, míní poslanec a volební lídr ČSSD ve Zlínském kraji Antonín Seďa. „Neměl by se chovat jako zbabělec, ale jako politik, který hlásá 4 roky boj proti podvodům a korupci. Měl by se k tomu postavit jako chlap. Včetně poslanců z hnutí ANO 2011,“ prozradil v rozhovoru pro PL.cz. Ke kritice zvyšování minimální mzdy uvádí: „Jde o to, že když roste národní produkt a bohatství státu, aby z toho měli něco všichni a aby rostla životní úroveň. Minimální mzda je takový symbol, dostává ji pět procent lidí. Ale je to určitý tlak. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to mělo zvýšit nezaměstnanost.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: To se podívejme, kdo si hýčká radikální levici
Protože se naučila v ekonomických otázkách ustupovat, smířila se s globál-kapitalizmem, a naopak korporacím pomáhá lidi natolik vykořenit, že jedinou „útěchou“ jim je bavit se tím, co lze koupit za peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SŽDC: Výluka na trati Tanvald - Kořenov
Provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že ve dnech 4. září 2017 od 6:55 hod. až 19. září 2017 do 19:00 hod. bude probíhat na trati 036 Liberec - Tanvald - Szklarska Poręba Górna nepřetržitá výluka v úseku Tanvald - Kořenov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skoro dvě stě napsaných zákonů spadne pod stůl. Poslanci je už nestihnou projednat
Poslanci by na své zatím poslední schůzi před sněmovními volbami měli rozhodnout celkem jen o 16 zákonech. Ve Sněmovně je přitom téměř 200 zákonů, jejichž projednávání dosud nebylo ukončeno, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštívil české vojáky na irácké základně Balad
S českými vojáky, kteří cvičí své irácké kolegy v pilotování a údržbě českých bitevníků L-159 ALCA, se dnes na základně Balad severně od Bagdádu na závěr své dvoudenní návštěvy Iráku setkal premiér Bohuslav Sobotka. Iráčtí piloti na českých strojích vzlétli do bojů s radikály z Islámského státu (IS) dosud více než stopadesátkrát a zaútočili na zhruba pět set cílů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Kraj chce získat pořadatelství dětské zimní olympiády
Karlovarský kraj by se mohl stát dějištěm Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, podá kraj do konce měsíce přihlášku, na jejímž základě se může stát pořadatelem olympiády. Her by se účastnilo přes 1300 mladých sportovců z celé republiky, trenéři a další členové krajských výprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Historickým vlakem na slavnosti vína v Uherském Hradišti
Chystáte se na Slovácké slavnosti vína a otevřených památek do Uherského Hradiště? V sobotu 9. září se na akci můžete svézt parním vlakem, taženým lokomotivou Rosničkou (464.202).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: „Francouz" z Afriky si řekne, že v Česku ještě neútočil
„Nevím, co se s takovým terorismem, který si nežádá prakticky žádné finance ani přípravu a je proveditelný na prostém principu „vstanu a jdu“, dá vlastně dělat. Tím spíš, když si představíte, že takový „Francouz“ nebo „Španěl“ z Maghribu si jednou po ránu může říci, že ještě nikdo nikdy nezaútočil v Česku, kde přece mají tak skvělé pivo a krásné holky, a tak si vyrazí na dovolenou, koupí si letenku, tady na letišti si půjčí auto a zabukuje pokoj v Intercontinentalu v Pařížské ulici naproti Staronové synagoze,“ komentuje novou vlnu teroru v Evropě Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veterán, který vystrčil řiť na konvoj NATO, zcela zproštěn! Nepohoršil, vyjádřil názor, napsal orgán. Více holých řití, vyzval občany „pachatel“
Veterán z misí v Kosovu a v Kuvajtu Martin Zapletal byl pro většinu české veřejnosti neznámým člověkem. Změnilo se to však v okamžiku, kdy v roce 2016 vystrčil na konvoj NATO projíždějící Českem svůj holý zadek. Hned třikrát. Česká policie proti němu zasáhla a začala prověřovat, zda se veterán nedopustil trestného činu výtržnictví. Bývalý voják má teď v ruce úřední verdikt, který celou kauzu uzavírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Aktivista Jakub Čech, 17 let: Že jsem Pavlík Morozov? Klaus mladší plácá kraviny. Babišem pohrdám
Šestnáctiletý aktivista Jakub Čech zavítal na rozhovor s Pavlem Štruncem na server Info.cz. Prozradil, že pohrdá šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, a dodal proč. Nezůstal ale jen u Babiše. Rýpl si také do Václava Klause mladšího, který kandiduje do sněmovny za ODS. Tenhle politik podle Čecha plácá kraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanec Huml viděl spis na Babiše a Faltýnka. A toto se v něm dočetl
Stanislav Huml z ČSSD byl jedním z prvních zákonodárců, kteří nahlédli do spisu případu Čapí hnízdo, k němuž policie žádá o vydání poslanců hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Huml prozradil, co ve spisu hledal a jak přísně je střežen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Otevřený dopis autorům učebnice Kriminologie
Reakce na učebnici Kriminologie pro Policejní akademii ČR a studující právnických fakult
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Kdyby, nedejbože, měl tehdejší federaci rozdělovat tenhle mimoň...“ Petr Štěpánek vypěnil při pohledu na vousatého expremiéra
Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se ve svém facebookovém komentáři opřel nejen do veřejnoprávní televize, ale i do vystoupení Petra Pitharta v pátečním pořadu Události, komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Obyčejný terorismus
Nezaujatému pozorovateli by se mohlo zdát, že česká a potažmo i evropská společnost zaujímá takřka netečný postoj k terorismu a obětem, které s sebou přináší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka je na oficiální návštěvě Irácké republiky
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka je ve dnech 26.–27. srpna 2017 na oficiální návštěvě Irácké republiky. V rámci cesty se setkal s předsedou vlády Hajdarem Abádím. Hlavními tématy jednání bylo zapojení ČR do koalice proti Islámskému státu, bezpečnostní spolupráce obou zemí a rovněž účast českých firem na počínající rekonstrukci země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Neziskovky placené z USA! Ministryně Šlechtová zakročila
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz ohradila proti slovům šéfkomentátora serveru Jana Lipolda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HZS: Přihlaste svou věrnou krasavici do soutěže Miss Tatra 2017
Jen posledních pár dnů mohou profesionální i dobrovolní hasiči přihlašovat svůj vůz značky Tatra do soutěže Miss Tatra 2017. Volba nejkrásnější Tatry pro rok 2017 se uskuteční v rámci akce Zbirožské hasičské tatrování v sobotu 2. září ve Zbirohu (okres Rokycany).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Na Vojtově bude bytovka pro mladé rodiny a seniory
Město postaví dva bytové domy na Vojtově ulici, jeden se startovacími byty především pro mladé rodiny a druhý pro seniory. Radní schválili zahájení zadávacího řízení na jejich výstavbu. V lokalitě s předstihem probíhá archeologický výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kemp Buňkov se stává sportovním centrem vozíčkářů, jaké nemá v republice obdoby
I s podporou Pardubického kraje se rozrůstají společné aktivity sdružení hendikepovaných stolních tenistů ze spolku Nezlomeni, obce Břehy u Přelouče a Autokempu Buňkov. Díky tomu zde u stejnojmenného rybníka vzniklo zázemí pro ubytování velké skupiny vozíčkářů s doprovodem i pro jejich rekreaci, sportovní vyžití a také regulérní trénink. Využívají toho stolní tenisté, florbalisté a také pardubičtí sledge hokejisté na vozíčcích. Zahájení mezinárodního turnaje Břehy Open se zúčastnil i krajský radní Pavel Šotola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Je neuvěřitelné, že opilí Češi poslouchají Michala Davida a zpívají si ho, vyslechl Veselovský
Publicista Karel Veselý v rozhovoru s Martinem Veselovským na DVTV předestřel svůj pohled na to, co opravdu dělali zpěváci jako Michal David, Helena Vondráčková a jiní za komunistů. Zpěváci se prý tehdy starali především o to, aby lidé moc nepřemýšleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miliardy, domy, pozemky... Co ještě chcete? Rozkol ve vládě kvůli církevním restitucím, Herman bude odpovídat. Jde o tento případ
REPORTÁŽ „Myslím si, že navrácení jedinečné Květné zahrady v Kroměříži, která je i na seznamu UNESCO, by mělo být právně neprůchodné i proto, že stát už přece církvi vydal nemovitý majetek a kromě toho jí také vyplatil vysoké finanční náhrady,“ konstatuje poslanec Antonín Seďa (ČSSD). Ke sporu o velmi cenné kulturní dědictví pak ještě uvádí: „Chtěl bych ohledně toho interpelovat i ministra kultury Daniela Hermana, zda není náhodou záměrem jeho ministerstva ‚pomoci‘ katolické církvi získat tento lukrativní areál do jejího vlastnictví.“ Olomoucký arcibiskup Jan Graubner ale považuje svůj nárok za oprávněný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Přerušení provozu tramvají v Nuselském údolí
Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí, vozovek a tramvajových tratí je od soboty 2. září 2017 (od zahájení nočního provozu) do čtvrtka 28. září 2017 (do ukončení nočního provozu) přerušen obousměrně provoz tramvají v seku Otakarova – Albertov a v úseku Výtoň – Albertov – Karlovo náměstí, pouze v uvedeném směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pití alkoholu je zdravé, a to i nad běžně uváděnou míru. V rámci boje proti alkoholismu prosazujeme legalizaci pití piva od 16 let. Předseda Sdružení přátel piva hovoří
ROZHOVOR „V rámci boje proti alkoholismu bychom rádi prosadili – ve spolupráci s doktory, psychology a legislativci napříč politickým spektrem – návrh zákona o snížení věkové hranice pro konzumaci piva na 16 let tak, jak je to běžné v západní Evropě,“ prozradil předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich, se kterým jsme hovořili o stavu českého pivovarnictví. Pokud jde o politické otázky, zdůrazňuje, že hovoří jen sám za sebe, nikoli za sdružení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
S kým půjdou komunisté do koalice? Vojtěch Filip odpověděl na agrosalonu
„Jsem trochu nervózní z toho, že někdo vydává svá zbožná přání za realitu,“ řekl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM Vojtěch Filip při návštěvě agrosalonu Země živitelka na adresu premiéra Bohuslava Sobotky. Ten totiž vzbudil rozruch svým vyjádřením pro rakouský list. Filip promluvil také o podpoře kandidáta na prezidenta ze strany KSČM a povolební spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradil odhaluje, co na vás zkouší Sobotka a jeho parta novinářů. Týká se to EU. Slovákům připomíná, jak nás zradili
ROZHOVOR „Pokud náš odmítavý postoj ke kvótám bude znamenat konflikt s EU, jděme do něj,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Jan Zahradil (ODS). Okomentoval také slova premiéra Bohuslava Sobotky, který se domnívá, že prezident Miloš Zeman svůj mandát neobhájí. „Je to pozoruhodné prohlášení, vzhledem k tomu, že podstatná část voličů Miloše Zemana patří zároveň mezi voliče ČSSD. Z pana Sobotky jsem měl vždy dojem, že je předsedou nějaké jiné strany než ČSSD,“ říká Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Firma uváděla na trh nebezpečné chemikálie bez informací, dostala pokutu
Firma uváděla na český trh nebezpečné chemikálie bez informací, jak s nimi nakládat. Inspektoři jí uložili pokutu 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Andrej Babiš musí vyvrátit podezření, že zneužíval Finanční správu
Pokud opravdu docházelo k tomu, že bývalý ministr financí Andrej Babiš zneužíval Finanční správu proti svým konkurentům, jak naznačuje další zveřejněná nahrávka, byl by to nejhlubší pád české politiky po roce 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: O vepřínech se letos mluví častěji
Mluví se třeba o jednom vepříně na jihu Čech, a dokonce už mnoho let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Můj volební program je Miloš, prozradil Ringo Čech. A pak ohromil výkladem o chování prasat
Hostem rozhovoru Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl politik i umělec František Ringo Čech. Velká část rozhovoru se věnovala prezidentu Miloši Zemanovi, jehož Čech velmi výrazně podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vilu manželů Benešových v Sezimově Ústí navštívilo 554 zájemců o prohlídku
Vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí otevřela poslední srpnový víkend své brány veřejnosti a přivítala 554 návštěvníků. V letošním roce byla vila přístupná již počtvrté a zájemci si ji budou moci prohlédnout ještě poslední víkendy v září a říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Odkaz Adalberta Stiftera žije
V sobotu 26.8. uplynulo přesně 140 let od odhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Adalbert Stifter (1805–1868) byl česko-rakouský spisovatel, malíř, pedagog a básník Šumavy. Byl spojovatelem obyvatelstva i kultur na česko-německo-rakouském trojmezí a milovník šumavské přírody. Že jeho odkaz žije dodnes, se přesvědčilo přes 50 účastníků sobotní akce nazvané Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera po 140 letech, kterou uspořádal Turistický spolek Lipenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka jednal v Bagdádu s iráckým premiérem i prezidentem. Česko je velmi aktivní v boji proti Islámskému státu, ujistil je
O podpoře v boji proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS), o humanitární pomoci i o možnostech spolupráce při poválečné obnově země jednal dnes český premiér Bohuslav Sobotka v Bagdádu se svým iráckým protějškem Hajdarem Abádím. Sobotka na návštěvu Iráku zavítal jako teprve druhý předseda vlády samostatné České republiky. V roce 2011 byl v této blízkovýchodní zemi tehdejší premiér Petr Nečas, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Při plánování musí Praha zohlednit stárnutí populace
Charakteristickým rysem Prahy je stárnutí populace, které se projevuje zvyšujícím se průměrným věkem a celkově vyšším počtem starších lidí. Do budoucna se musíme připravit na další zvyšovaní průměrného věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putin, squid a 3M
Prezident Putin se stal zpovědníkem a první adresou pro všemožné osobnosti, některé z nich sami sebe označující se za všemocné. Jak dokazuje prezidentův program a nehledě na obrovské množství neodkladných výzev, prezident má pořád ještě čas a otevřené ucho pro ty, kdo si chce postěžovat, hledá útěchu nebo naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zmrdi, dluží státu 200 milionů... Další AUDIO Andreje Babiše obnáší už i jméno „Pitr“
Světlo světa spatřila další nahrávka, která neudělá radost šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Na twitterovém účtu ji zveřejnila skupina Julius Šuman, která už zveřejnila i předchozí kontroverzní nahrávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní zámek Litomyšl zve na výstavu květin s podtitulem Období sklizně
Návštěvníci litomyšlského zámku se mohou na podzim těšit na květinovou výstavu. Aranžmá z čerstvých květin a podzimních plodů budou k vidění od 9. do 17. září 2017. Výstava nese název Květiny na zámku v Litomyšli, Období sklizně. Její zaměření má své historické opodstatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dřevorubci Vojenských lesů a statků opět bodovali v mezinárodní konkurenci
Závodníci VLS se zúčastnili mezinárodního dřevorubeckého závodu v bavorském Villersbronnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
17 milionů stály cesty Zemana do krajů, rýpal Moravec. A ve studiu ČT seděl Ondráčka
Václav Moravec si na neděli do Žižkovské věže pozval předsedu nového úřadu pro kontrolu hospodaření politických stran a politických hnutí Vojtěcha Weise, politologa Ladislava Cabadu a šéfa české pobočky Transparency International Davida Ondráčku. Nastala kanonáda, ve které to schytali hradní mluvčí Jiří Ovčáček, Andrej Babiš (ANO) a přes sto dalších politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Máš to těžké, Miloši Zemane
Máš to těžké, Miloši Zemane. Řekneš-li veřejně pravdu, tak jsi za blázna, ochlastu, senilního dědka či hulváta. To nevíš, že v Čechii se pravda říkat lidem nemá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejhorší Putinova noční můra je tu? Američtí vojáci v Kyjevě
Putinova nejhorší noční můra se na Ukrajině stává realitou, píše server Business Insider. Američtí vojáci pochodovali bok po boku s těmi ukrajinskými ulicemi Kyjeva. A Ukrajinci americké vojáky vesměs nadšeně vítali. Byť se našli i výjimky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka je špatný, řekl Zeman. Vozík? Prezident udělal jasno. Proběhla scéna stran Jany Nagyové i sexuální žerty
Prezident Miloš Zeman vystoupil v živém rozhovoru z Masarykovy pracovny v Lánech na serveru Blesk.cz. Moderátorem celé diskuse, v níž se hovořilo o aktuálních kauzách, byl David Vaníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman a ČSSD: Bývalý poslanec a dnes známý právník rozebral, proč strana dopadne špatně vždycky, když na prezidenta útočí
Někdejší poslanec za ČSSD, právník Zdeněk Koudelka, na blogu serveru Aktuálně.cz uveřejnil článek, v němž spočítal velké politické úspěchy prezidenta Miloše Zemana. Posléze varoval sociální demokracii, že se nemá stavět proti prezidentu Zemanovi. Pokud to strana přece jen udělá, prý na to tvrdě doplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec připomněl věci o "nedemokratickém" Polsku, které jste asi nevěděli. Třeba o jeho vztahu s Izraelem...
Z PROFILŮ Poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Sdělil jim mimo jiné, že základem demokracie jsou volby. Základem demokracie jsou volby a volby jak v Polsku, tak v Maďarsku vyhráli politici, kteří chtějí chránit své státy. A my bychom je neměli poučovat, že to mají dělat jinak. EU by si z nich prý měla vzít spíš příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Svoboda o srpnu 1968 a jeho dnešním připomínání: Divoká zášť vůči Rusům připomíná uvažování nacistických špiček o Židech
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Záběr Jiřího Svobody se v tomto týdnu zaměřil do minulosti. Připomněli jsme si čtyřicáté deváté výročí událostí roku 1968, o kterých se ve svém okénku již v minulosti zmiňoval. Dnes nabízí unikátní pohled na tehdejší politiku i její představitele, například i na to, jak fungoval bájný Alexander Dubček, když měl po roce 1989 řídit parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zhroucení, rakoviny, šikana, urážky, prostě peklo. Tak to prý vypadá, když pracujete v Lidovém domě ČSSD
ParlamentníListy.cz byly opakovaně upozorněny na nepříznivé podmínky, kterým údajně čelí zaměstnanci Lidového domu v Praze. Pro neznalé: jde o centrální úložiště sociálních demokratů, o jejich hlavní sídlo. Nejprve jsme mailům nevěnovali příslušnou pozornost, následně už ano. Po dalších schůzkách, které jsme absolvovali se zaměstnanci ČSSD, vznikl tento materiál. Socdem si ho prý podle námi oslovených členů může zarámovat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šojdrová: Kázání z Hradu už bylo dost! Jsme povinni přijmout euro. Nejsme stádo Andreje Babiše, které říká jen „ANO pane“
„Šance na znovuzvolení Miloše Zemana klesají s tím, jak rostou šance na znovuzvolení jeho protikandidátů,“ podpořila slova Bohuslava Sobotky pro rakouský tisk poslankyně Michaela Šojdrová a pochvalně se vyjádřila o profesoru Drahošovi. Promluvila i o útoku v Barceloně a migrantech. „Myslím, že je třeba zastavit pronikání ilegálních migrantů do Evropy,“ říká Michaela Šojdrová. Sdělila také, co si myslí o tom, co se děje kolem Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Já jsem taky ukřivděná Východoevropanka, řekla na adresu EU Jourová. Šlo o potraviny
Co všechno jsou Češi ochotni zbaštit? Tuhle otázku v Žižkovské věži položil po prázdninové pauze Václav Moravec. Odpovídali na ni ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), česká europoslankyně Věra Jourová, která má v Evropské komisi na starosti mimo jiné ochranu práv spotřebitelů, a vedoucí Ústavu analýzy potravin a výživy Jana Hajšlová. Nevěnovali ale pozornost jen jídlu, ale třeba také hračkám. Jourovou prý přímo bolí hlava z čínských hraček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist