Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.685x, což odpovídá cca 192.278-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pane ministře za hnutí ANO, z tohoto se nevykroutíte, pustil se do Pilného Moravec. A pak oněměl nad tím, kolik milionů chtějí ministři na nová auta
Český ministr financí Ivan Pilný (ANO) Václavu Moravcovi prozradil, jak je na tom dnes státní rozpočet a na co všechno chtějí peníze ministerstva a odbory. Pak se dostali ke slovu dva ekonomové a ministra před kamerami ČT rozcupovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Neviditelné osoby, u kterých končí miliardy z OKD. Prezident Zeman na ně upozornil z rádia
Prezident Miloš Zeman v neděli v podvečer hovořil s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým v pořadu Prezidentský pressklub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Ze žalobce obžalovaým
Podle veřejných zdrojů Nejvyšší správní soud obdržel dne 3.srpna 2017 kárnou žalobu vrchního státního zástupce v Olomouci Igora Ištvana jako kárného žalobce na jeho podřízeného, státního zástupce Michala Galáta, který byl mimo to stažen z pozice dozorového státního zástupce ve vazební kauze Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ), obviněného v této věci ze spáchání zločinu křivého svědectví, účasti na organizované zločinecké skupině, přečinu nadržování a podplácení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Nenávist
Kdo a jakým způsobem zasévá nenávist, rozděluje státy, jak se k nám, státům střední Evropy, chovají "staré" členské země. My voliči chceme vaši úctu, páni politici, a nejen před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Všichni sledují Drahoše. Ale Michal Horáček má prý v rukávu ještě jedno eso
Server E15.cz představil průzkum společnosti STEM, podle něhož se teď v přímé volbě prezidenta střetávají tři nejvýraznější kandidáti, Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček. To není nijak překvapivá zpráva. Z průzkumu ovšem také vyplývá, že ve druhém kole by byl silnějším Zemanovým protikandidátem Michal Horáček. Má totiž v rukávu jeden trumf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Jak bylo za komunistů "levně"
Příklad vývoje cen v České republice od roku 1989 na facebookovém profilu strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ODS dala do placu čísla: Za „komoušů“ stálo máslo 93 korun a Škoda 105 byla za půl milionu!
Občanští demokraté se zřejmě rozhodli zúčtovat s představou některých jedinců, že za komunismu bylo v Česku lépe. Proto dali dohromady čísla a porovnali ceny jednotlivých výrobků dnes a za komunismu. Tedy pro přesnost, porovnali dnešní a tehdejší průměrný plat a tehdejší ceny přepočítali na sumu, kterou by v poměru k platu stálo zboží dnes. Z toho, na co přišli, na vás půjdou těžké sny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Euroregion Krušnohoří: Životní prostředí a regionální plán
V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově se sešla komise pro životní prostředí a regionální plán na svém pravidelném jednání. Po informaci o stavu realizace programu Interreg V-A a Fondu malých projektů, který Euroregion Krušnohoří spravuje, uvedl předseda komise Dr. Jiří Roth dva hosty, kteří představili své velké projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Máslo může být před Vánocemi za 70 korun. Ano, 70. Podle šéfa Madety dost pravděpodobně
Poptávka po másle je u lékáren Madeta oproti minulému roku dvojnásobná. Podle ředitele firmy Milana Teplého může máslo stát před Vánoci až 70 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kontrolovala mě policie, čílí se prezidentoský kandidát Hilšer. Jeho příznivci v tom vidí podporu Zemana
O lékaři Marku Hilšerovi sice není slyšet tolik jako o jeho protikandidátech v přímé volbě prezidenta, Miloši Zemanovi, Jiřím Drahošovi a Michalu Horáčkovi, ale mladý muž se nevzdává a dál sbírá podpisy pro svou kandidaturu. Jeho příznivci na sociální síti Facebook však upozorňují, že tuhle snahu kazí policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: O dostavbě operačních sálů v královédvorské nemocnici rozhodne vyhodnocení studie
Hejtman Jiří Štěpán zavítal na Městský úřad Dvůr Králové nad Labem. Společně se starostou města Janem Jarolímem, královédvorskými zastupiteli, senátorem Jiřím Hlavatým a zástupci Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem v čele s ředitelem Miroslavem Vávrou diskutovali o dostavbě operačních sálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš premiérem, i když bude ve vazbě. Politolog nabízí hodně překvapivý výklad prezidentova výroku
POLITOLOGOVÉ Všechny demokratické politické strany dnes říkají, že s Andrejem Babišem a s hnutím ANO do vlády nikdy nepůjdou. Ale politolog Petr Sokol poukazuje na to, že s Andrejem Babišem teď čtyři roky tradiční strany vládly. „A navzdory všem problémům, které vládnutí s Andrejem Babišem přinášelo, ty čtyři roky dovládlo až do konce. Nabízí se tedy otázka, když to sociálním demokratům a lidovcům tak dlouho nevadilo, pořád ve vládě zůstávají, proč by jim to najednou mělo vadit po volbách,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Žádný teror tu za komunistů nebyl, vystoupila francouzská historička. Nakládá jí za to Džamila Stehlíková
Někdejší ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se pustila do francouzské historičky Muriel Blaive. Francouzka by podle Stehlíkové neměla zpochybňovat činy, které mají komunisté na svědomí. Sama si žila ve svobodné Francii a nemuselo ji trápit, co se v Československu děje, ale jako Francouzka by si nepochybně nedovolila zpochybňovat nacistické zločiny v její vlasti. Neměla by to proto dělat ani s komunistickými zločiny v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner
Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na Zahradu Čech s jízdenkou VLAK
Zahrada Čech je jedna z nejnavštěvovanější zahradnických výstav v Čechách. Letošní podzimní část se koná v Litoměřicích od 15. do 23. září. České dráhy přicházejí už s tradiční nabídkou: jízdenkou VLAK se slevou 25 % na zpáteční jízdné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Islám si podmaňuje Evropu už skoro sto let. Jiří Svoboda připomněl jména a události, které se vlivní snaží utajit
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Teroristické útoky jsou fenoménem, který v posledních minimálně dvou letech ovládá Evropu. Režisér Jiří Svoboda přináší velmi pozoruhodné vysvětlení tohoto vyostření. K vysvětlení svého názoru si vzal i příslušné citace. A to ze svaté knihy islámu. Právě zde podle něj můžeme najít mnohá vysvětlení. Byť podle Svobodova názoru trochu jinde, než je obvykle tvrzeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kopal (KSČM): Kultura IV. cenové skupiny na ČT a jiné české palčivosti
Kterak se z ČT vytrácí nejen slušnost, ale též objektivita a nestrannost. Má mix národů a náboženství za cíl vytvořit pouze masu lidí bez národního cítění? Lhostejnost je cestou do pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Potvrdí Slovenský ústavní soud, že Babiš byl agentem StB?
Slovenský ústavní soud (SÚS) projedná 14. září stížnost Ústavu paměti národa (ÚPN) proti pravomocnému rozhodnutí slovenských soudů, že Babiš je v archivních svazcích StB veden jako agent neoprávněně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Saakašvili vnikl násilím na Ukrajinu
Exprezident Gruzie a bývalý oděský gubernátor Michail Saakašvili násilím pronikl na ukrajinské území. Vlak, který Saakašviliho vezl, byl v neděli nejprve zastaven na pokyn centrální vlády v Kyjevě. Saakašvili následně zkusil štěstí s autobusem, ale ani to se mu nepodařilo. Na Ukrajinu ho nakonec dostali jeho příznivci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Kdyby stát nebobtnal, bylo by na platy učitelů
Ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný na povel sociálních demokratů upravil makroekonomickou predikci, aby zvýšil odhad příjmů státního rozpočtu, a umožnil tak vládě přidat učitelům na platech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPSV: Naposledy v tomto funkčním období se sešla Rada vlády pro seniory
Na Ministerstvu práce a sociálních věcí se naposledy v tomto funkčním období sešli členové Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Na svém 33. zasedání se zabývali strategickými dokumenty i konkrétními plány v problematice seniorů a stárnutí. Rovněž byli seznámeni s dokumentem Česká republika 2030, který představuje dlouhodobé priority rozvoje České republiky. Součástí tohoto dokumentu je kapitola Lidé a společnost, která se mnoha oblastmi dotýká také kvality života seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Německý ministr vnitra šokoval celou Evropu: Dorovnejte naše dávky pro migranty, ať nechodí jen k nám
Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere v rozhovoru pro německý deník Rheinische Post konstatoval, že azylová politika evropské unie se musí změnit. Pokud CDU německé kancléřky Angely Merkelové vyhraje nadcházející parlamentní volby a Thomas de Maiziere do toho bude mít co mluvit, bude prosazovat jednotnou azylovou politiku pro celou EU. Německý model azylové politiky, protože právě tento model považuje za nejlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MPSV: Získáváme zahraniční zkušenosti v posuzování zdravotního stavu
Evropská komise (EK) ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí uspořádala v Praze pracovní seminář, který se zaměřil na srovnání mezinárodní praxe v posuzování zdravotního stavu a fungování lékařské posudkové služby. Semináře se zúčastnili zástupci ministerstva a odborníci ze zemí Evropské unie, ve kterých v nedávné době došlo k reformám ve zmíněných oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Školky, školy a ekocentra dostanou letos na venkovní výuku 50 milionů
Pořídit si na školní pozemek bylinkovou zahrádku, broukoviště, tee-pee nebo včelí úl už nemusí být pro školy jen sen. Mateřské a lesní školky, základní školy i ekocentra se nově mohou ucházet až o půl milionu korun na úpravu venkovních areálů v přírodním stylu. Vůbec poprvé vyhlašuje výzvu s takovým zaměřením Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Antarktida a ozonová díra
V sobotu 9. září se v Chrudimi uskutečnila vernisáž výstavy Antarktida a ozonová díra k příležitosti 30 let výročí podepsání Montrealského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jsem jako občan váš spoluvlastník, ohromil Moravec ředitele Lesů ČR. A ještě více tím, co jako vlastník chtěl udělat
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), generální ředitel Lesů České republiky Daniel Szórád a biolog David Storch debatovali v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize o ranách, které znovu a znovu postihují českou krajinu – jednou jsou to povodně, podruhé sucho. Co s tím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Německu chtějí odstranit ze zdi univerzity báseň opěvující ženskou krásu. Sexismus, propaguje obtěžování, zuří studenti
Studenti v Německu si stěžují na básníka, který opěvuje ženy. Zdá se jim to příliš zpátečnické. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Vědomostní soutěž o Hasičské pohádky je zpět
Jaké jsou linky tísňového volání? Co dělat, když v našem panelovém domě hoří? Proč první středu v měsíci houkají sirény? Jak se zachovat při bleskových povodních? Co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo? Soutěžte s námi. Ověřte si, že znáte správnou odpověď. Ujistěte se, že víte, jak si zachránit život!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat ekonomickou smlouvu mezi EU a Kanadou
Poslanci by měli v úterý schvalovat hospodářskou a obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou, známou jako CETA. Probrat by mohli také závěrečnou zprávu své vyšetřovací komise, která se zabývala úniky informací z policejních spisů. Je možné, že úterý bude závěrečným dnem nynější řádné schůze, poslední před říjnovými parlamentními volbami, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Korupce roste úměrně s velikostí státu
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad upozorňuje na výpadky webových prezentací
Plánované výpadky webových prezentací ČSÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vzdám se mandátu, soud mě osvobodí, a kdo mi ten mandát vrátí, rozčiloval se Jurečka na Primě
V nedělní Partii televize FTV Prima proti sobě zasedli současný ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeden z jeho předchůdců ve funkci, Petr Bendl (ODS). Ačkoli spolu politici často nesouhlasí, neboť jeden je členem koalice a druhý je opozičním poslancem, v jedné věci se shodli. Zkritizovali nové plány Evropské unie na přerozdělování dotací. Jinak si však šli, obrazně řečeno, po krku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Komentátor nad čísly z předvolebních průzkumů: Vrací se rozdělení na pravici a levici. Tam patří i Babiš a Okamura
Komentátor Petr Holub se v textu pro Český rozhlas zamýšlí nad nadcházejícími volbami. Nevěnuje však pozornost ani tak předpovídaným procentním výsledkům jednotlivých stran, ale spíše trendům, které předvolební průzkumy odrážejí. Ukazuje se prý především to, že politická scéna může být po volbách ještě roztříštěnější, než je dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Vojenská technika opět pomáhala přírodě pod Pálavou
V přírodní památce Na cvičišti u Mikulova se opět projížděla bojová vozidla pěchoty, což potěšilo jak fanoušky vojenské techniky, tak ochránce přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kateřina Ludvíková: Mých dvacet let práce pro ČSSD
ParlamentníListy.cz přinášejí kompletní text semilské tajemnice ČSSD Kateřiny Ludvíkové, z něhož jsme v končícím týdnu opakovaně citovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Olšinu ovládl Gigathlon
Vítězem mezinárodního závodu, který se málem s ohledem na kalamitu na Šumavě nekonal, se stal Švýcar Ramon Krebs před letošním vicemistrem pěti disciplín Čechem Pavlem Mužíčkem. Bronz si odnesl další závodník z kolébky Gigathlonu, Švýcar Benjim Beglinger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Proč jsou podle Tomia Okamury snahy o zvyšování mezd lži? Odpověď dostanete v pondělí večer na regionalnitelevizi.cz
Nejen o zákonu o hmotné odpovědnosti politiků, ale třeba i o tom, proč snahy o zvyšování mezd jsou lži hovoří v našem Rozhovoru s... Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Maria Razenkova: Euhen Holovacha - Stačí vás označit za nepřítele a...
Zástupce ředitele Sociologického institutu Národní akademie věd Ukrajiny Euhen Holovacha ukrajinskou společnost studuje už desítky let, ale až dnešní stav v něm vyvolává největší obavy. Objevily se totiž příznaky, že se v zemi formuje totalitní ovzduší, které hrozí nejen zúčtováním se všemi nepohodlnými „nedostatečnými vlastenci“ a nástupem „krutého idiota“ k moci, ale i čímsi horším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany pořádá poprvé v novodobé historii Den otevřených dveří
Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří na Ministerstvu obrany. Ve čtvrtek 28. září 2017, na Den české státnosti, se poprvé v novodobé historii České republiky otevřou veřejnosti brány Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Odborníci se budou zabývat vzrůstajícím počtem křivých obvinění během rozvodu
V pátek 22. září se v Praze uskuteční odborná konference k stále více aktuálnímu tématu křivého obvinění ze sexuálního zneužívání dětí v průběhu rozvodu rodičů, která si klade za cíl poukázat na dlouhodobá rizika těchto obvinění a dopady na děti. Akce probíhá pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a 1. místopředsedkyně senátu Miluše Horské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Šmejdi živí internet
Je jich čím dál víc, i když proti nim bojujeme. Bohužel značně neúspěšně, protože oni se mají stále lépe. Je to vidět zejména na internetu. Za svůj ekonomický úspěch vlastně ani osobně nemohou. Může za to skutečnost, že v naší společnosti se dramaticky zvyšuje počet hlupáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc: Světice z Řepčína obohatily Dny evropského dědictví v Arcidiecézním muzeu
Téměř sto padesát let zdobily jeden z olomouckých kostelů a poté byly půldruhého století dřevěné sochy sv. Pavlíny a sv. Barbory společně s Ukřižovaným Kristem všem na očích na zdi bývalé kovárny v Olomouci-Řepčíně. Od pátku 8. září 2017 obohatily obě světice stálou sbírku barokního umění v Arcidiecézním muzeu Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babišův odpůrce varuje: Čapím hnízdem to nekončí. Ten člověk má pravděpodobně na triku několik trestných činů
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se veze na vlně popularity. Podle předvolebních průzkumů se pravděpodobně stane příštím českým premiérem. Nedá se však říct, že by ho měli v lásce úplně všichni občané. Babiš má také své zaryté odpůrce. Patří mezi ně kupříkladu lidé sdružení ve skupině AUVA (Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi). Člen skupiny Michal Vožda v rozhovoru pro server Forum24.cz tvrdí, že Babiš může mít na triku hned několik trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Putina vnímám jako největší ohrožení demokracie v Evropě
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice STAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německá ministryně obrany rozhněvaně zaútočila na Rusko: Demonstrujete sílu. Určitě na tom cvičení nebudete mít třináct tisíc vojáků, ale tak sto tisíc
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová obvinila Rusko, že vojenské cvičení Západ 2017 je demonstrací síly, protože se ho neúčastní deklarovaných 13 tisíc vojáků, ale hned 100 tisíc mužů. Moskva se proti tvrzení německé ministryně obrany okamžitě ohradila. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Idioti, degenerované vize. Plánovači hovniválské kuličky. Jsou jako Brežněv, pohrdám jimi. Herec Gulyáš nám přiznal, že se mu při záběrech z Bruselu chce zvracet
„Ten člověk nemá pud sebezáchovy! Je jako žralok, kterého nakonec harpuny lovců, které ohrožuje, udolají. Je to typický psychopat postrádající sebereflexi nad tím, co páchá ve svém okolí. Prostě blázen!“ říká na konto lídra hnutí ANO a exministra financí Andreje Babiše herec a producent Michal Gulyáš. Ani Angela Merkelová, která obhajuje svůj mandát, nevyšla z jeho zorného úhlu o nic lépe. Zvláště když německému národu sdělila, že „islám patří k Německu a je součástí jeho úspěchu“. „Nepřeložil to někdo špatně? Neřekla náhodou: ‚Islám patří k Německu a já patřím do blázince?‘ Dám tisíc českých korun tomu, kdo frau Merkel přivede do jiného stavu, aby přišla na lepší myšlenky!“ ironizuje herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chovanec píše evropskému komisaři pro migraci. Mimo jiné mu spočítal, kolik už jsme na uprchlíky poslali peněz
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v dopise evropskému komisaři pro migraci obhajuje postoj české vlády k uprchlickým kvótám, uvádí v něm, čím jiným Česká republika k řešení migrační krize přispívá. Uvedla to Česká televize. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SZPI zakázala deset tun sušeného ovoce z Číny, obsahujícího pesticid Carbofuran
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci kontrol přítomnosti pesticidů v potravinách zjistila celkem 9715 kg nevyhovujícího sušeného ovoce goji původem z Číny (známého též jako kustovnice čínská). U tří kontrolovaných šarží laboratorní rozbor SZPI prokázal kontaminaci pesticidy ze skupiny Carbofuranů, které jsou v EU zakázané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Babiš a Faltýnek neměli být vydáni k policejnímu vyšetřování
Reakce předsedy ODA na vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Euroregion Krušnohoří: Pro jednání sociální komise zvolil předseda záměrně Dětský domov v Mostě
Pro jednání sociální komise 29. srpna 2017 vybral její předseda, Ing. Karel Giampaoli, Dětský domov v Mostě. Zvolil ho proto, že tématem jednání byla problematika systému péče o ohrožené rodiny a děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci promluvili o teroristech v Africe: První kontakt s nepřítelem...
Adrenalin, napětí, strach, ale i hrdost na odvedenou práci zažili čeští vojáci, kteří v červnu v Mali osvobozovali hotelový komplex napadený teroristy. Při akci, během níž se dostali do ostré palby, zachránili několik hostů hotelu. Novinářům to po pátečním návratu z mise řekli účastníci bojů. Útok ozbrojenců si vyžádal podle dřívějších informací pět obětí, zemřeli také čtyři teroristé. Českým vojákům poděkoval za jejich přístup i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který velel misi Evropské unie v Mali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš, Rusko, Čína. Muž, který s Klausem zakládal ODS, má velké obavy o budoucnost demokracie
Někdejší mluvčí Občanského fóra a jeden ze zakladatelů ODS Petr Havlík s obavami vyhlíží další osmičkový rok v českých dějinách. Server forum24.cz uveřejnil komentář, v něm se Havlík vyznává ze svého strachu, že se během roku 2018 dostane naše země do stavu posttotality, ze které se možná hned tak nevymaníme. Nejen kvůli Andreji Babišovi (ANO), kterého považuje spíše za „užitečného idiota", ale také kvůli Rusku a Číně, které se u nás pokoušejí uplatňovat svou moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mafiánské praktiky pseudo-tržního hospodářství. Miliardář nikdy není spokojen a chce více a více. Kapitalistovi nutno vzít peníze a dát je zaměstnanci. Poslanec KSČM hovoří i o Babišovi
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „V roce 1989 bylo z balkónů slibováno mnohé a nikdo si nechce přiznat, že ne vše je tak, jak si myslel a i lidé, kterým věřili, je obelhávali pro svůj prospěch. Lidé by si měli uvědomit, že kapitál nikdy nebude solidární s pracujícími, kteří tento kapitál vytvářejí. Miliardář nikdy nebude spokojen s dosaženým a bude chtít stále více a více,“ říká poslanec KSČM Leo Luzar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kos (HPP 11): Mnoho otazníků kolem srubu Gizela v Krčském lese
Srub Gizela stojí v Krčském lese, nedaleko Velkého altánu. Kolem jeho přestavby po požáru a provozování však existuje mnoho otazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Fáze islamizace společnosti a co mají společného Rohingyové (Barma), Arméni a kvóty EU
A přidáme-li Merkelové „Wir schaffen das“ v Německu, Kosovo a Nigérii, začíná se nám vynořovat různý stupeň vývoje postupné islamizace společnosti v závislosti na procentuálním zastoupení muslimů v původní populaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Integrovaný záchranný systém se snažíme zdokonalovat
V sobotu 9. září se v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích konal třetí ročník prezentace vozidel, techniky a vybavení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) včetně armády. Jeho zahájení se zúčastnil i ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Práce zastupitelských úřadů se mění, musí zvládat krizové situace
Komentář ministra zahraničních věcí na facebookovém profilu k práci zastupitelských úřadů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stabilní podpora Merkelové před volbami
Zatím poslední zveřejněný průzkum veřejného mínění před volbami do Spolkového sněmu zpracovaný agenturou ARD – Deutchlandtrend nepřináší velká překvapení. Nicméně se do něj promítají určité změny trendů voličských nálad, ke kterým dochází po televizní debatě mezi špičkovými kandidáty CDU/CSU a SPD A. Merkelovou a M. Schulzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Tajné schránky v autě ukrývaly nezdaněné cigarety
Při silniční kontrole osobního vozidla objevili plzeňští celníci 74 180 kusů nezdaněných cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na vojenskou střední školu nastoupilo 128 nováčků. Početní převahu mají studenti
Nový rok začal na všech školách, výjimkou nebyla ani Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Celkem zde přivítali 128 nováčků. Studenti čtvrtých ročníků odjeli již v neděli odpoledne na odbornou praxi u Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, kde stráví celý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Valenta, Gazdík v kroji a mezitím Dominik Feri... Slavnosti vína s politickou účastí
Někteří politici se ukázali během sobotních slavností vína v Uherském Hradišti, píše iDNES.cz. Mezi kroji nechyběli například teplický radní Dominik Feri, anebo prezidentský kandidát Marek Hilšer. Zúčastnil se rovněž Petr Gazdík a slovácký senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Kriminalitu jsme snížili o čtvrtinu
Ministr vnitra stručně bilancuje na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu
V souvislosti s hurikánem Irma, který se přibližuje přes karibské ostrovy směrem k jižní části Floridy, MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu (zejména do její jižní části).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ráno moudřejší, nebo modřejší večera?
S tím moudrem raději vždy opatrně. Na Praze 6 v dalších asi 130 ulicích obyvatelé zaplatí za parkování za modrou čárou za auto 1200 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Bavlněné chobotničky pomáhají nedonošeným dětem
V rámci dílen ergoterapie na Psychiatrické klinice FN Brno se pacienti pod vedením ergoterapeutek zapojili do tvorby háčkovaných chobotniček pro nedonošená miminka. Výsledkem je celkem dvacet různobarevných chobotniček, které ergoterapeutky předaly Neonatologickému oddělení FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
216 případů, kdy mohl svět vyletět do luftu. Milan Syruček vážně o KLDR a Ukrajině
ROZHOVOR Jakýkoliv válečný konflikt zasáhne v Severní Koreji především obyčejné lidi. Severokorejci budou jíst trávu – jak se vyjádřil Vladimir Putin – ale Kim pořád pečená kuřata. Zkrotí Američané zpupného severokorejského vůdce silou a bude to spravedlivé? Podle novinářského nestora Milana Syručka také dvě Američany svržené atomové bomby na Japonsko nezabily jediného politického vůdce nebo generála, ale statisíce prostých Japonců, kteří se narodili ve špatné době a na špatném místě. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Syruček dále upozorňuje na ostřejší a ostřejší Porošenkovu rétoriku a jde po stopě gruzínského exprezidenta a oděského exprimátora Saakašviliho, pro kterého je jak v jeho původní mateřské zemi, tak v Polsku zatykač…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Předvolební Německo: Potrestat Čechy! zní. Kniha ukázala, jak to bylo s „vítačským“ rozhodnutím Merkelové. Bohatí si žijí v bezpečí, ale chudší Němci se bojí
ROZHOVOR Hlavní otázka, kterou budou rozhodovat poslední zářijovou neděli voličí v Německu, je, zda budoucí vláda bude opět velkou koalicí CDU/CSU a SPD, jako jí byla poslední čtyři roky, nebo zda vznikne středopravá vláda CDU/CSU a FDP. Matematik a publicista Marian Kechlibar, který se politickému dění v Německu věnuje na svém blogu Kechlibar.net, přičítá neotřesitelnou pozici kancléřky Angely Merkelové naprosté absenci věrohodných alternativ. Se smutkem také konstatuje, že nemálo Němců fandí výrokům lídra SPD Martina Schulze o trestání těch zemí EU, které odmítají migrační kvóty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: V naší záchranné stanici jsme ošetřili sýčka obecného
Bezesporu nejzajímavějším pacientem naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy se v minulém týdnu stal dospělý samec sýčka obecného, kterého jsme přijali ve velmi brzkých ranních hodinách. Sýčka jeho nálezkyně objevila na silnici ve Zbraslavi, po důkladném vyšetření však naše veterinární lékařka naštěstí konstatovala, že není zraněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Nechápu, že při přípravě cyklostezky nikdo nepočítal s opravou lávky
Kraj by chtěl od obce Odrava převzít chátrající železobetonovou lávku přes Ohři v Mostově, která je dlouhodobě uzavřená pro pěší i pro cyklisty. Lávku by poté nechal zrekonstruovat, aby ji lidé mohli opět začít využívat. Záměr na svém jednání odsouhlasili krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bič a cukr. Brusel chce nabízet za přijetí každého migranta 1,5 milionu. Zaplatí to ti, kteří přijímat nebudou
Členské státy EU by mohly dostávat částku šedesáti tisíc eur (1,57 milionu korun) za každého migranta, kterého podle v Bruselu schválených kvót přijmou. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung to napsal s odvoláním na aktuální vyjednávání v rámci evropské osmadvacítky. Těm zemí, který by uprchlíků přijímaly velmi málo, by se peníze naopak odečítaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat hořkou čokoládu
Pokud jsou na obalu tabulky uvedena slova hořká čokoláda, zavazuje se tím ke splnění určitých legislativních povinností. Výrobce musí dodržet zejména stanovený podíl celkové kakaové sušiny a kakaového másla. V hořké čokoládě se však může nacházet i mléčný tuk nebo sušené mléko. Lidé citliví na mléčnou bílkovinu by proto vždy měli číst jejich složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán: Je to Unie, nebo Říše?! Sorosův plán na smíšení lidí. Boj proti kvótám teprve začíná, neměníme nic
Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro maďarský rozhlas uvedl, že zcela souhlasí se slovenským premiérem Robertem Ficem ohledně nedávného rozhodnutí Evropského soudu. Fico uvedl, že rozhodnutí soudu zamítnout stížnosti Slovenska a Maďarska na adresu povinných migrantských kvót musí být respektováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Věznice Jiřice nabízí k pronájmu výrobní halu
Věznice Jiřice nabízí za účelem zaměstnávání osob ve výkonu trestu odnětí svobody k pronájmu podnikatelským subjektům jednopodlažní halu ocelové konstrukce s přilehlou zpevněnou plochou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Valenta v kroji, Gazdík v kroji a mezitím Dominik Feri... Slavnosti vína s politickou účastí
Někteří politici se ukázali během sobotních slavností vína v Uherském Hradišti, píše iDNES.cz. Mezi kroji nechyběli například teplický radní Dominik Feri, senátor Ivo Valenta anebo prezidentský kandidát Marek Hilšer. Zúčastnil se rovněž Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Proč se reportéři ČT24 nezamysleli?
Otevřený dopis generálnímu řediteli České televize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Krize světového kapitalistického řádu
Projev na Václavském náměstí v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti přijetí berlínského diktátu o povinném přijímání migrantů
Vzhledem k tomu, že evropský "nezávislý" soud rozhodl, že se všechny země musí podrobit berlínskému diktátu o povinném přijímání uprchlíků, nezbývá než zneužít evropské právo stejným způsobem, jako to učinilo Německo s Francií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Od září se projekt POKOS opět vrací do škol
Hned první týden po prázdninách se projekt POKOS opět vrátil do škol. Ve čtvrtek 8. září se program přípravy občanů k obraně státu uskutečnil pro studenty Střední odborné školy Drtinova na Praze 5 a v pátek 9. září v rámci Dopravně bezpečnostního dne Prahy 15 na hřišti ZŠ Křimická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Pozor na změnu možností parkování
Nemocnice Na Homolce upozorňuje na zavedení zón placeného stání v okolí areálu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO V Liberci rekonstruovali bitvu z druhé světové, kde se proslavili Češi a Slováci. A přitom není příliš známá
Tanky. Výbuchy. Stíhačky. Střelba. To vše znělo v sobotu odpoledne libereckým Vescem. Nezačala tu však válka, pouze připomínka na ni. Konkrétně na obléhání francouzské pevnosti Dunkerque mezi říjnem 1944 a květnem 1945, kterou měla v té době v moci německá armáda. Patří k nejvýznamnějším dílům historie Československé samostatné brigády, která se v době druhé světové války vytvořila v Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Walczysko: Sklony k sebevraždám u nás?
Jak to vidím já?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejné zdravotní pojištění bylo loni v zisku šest miliard korun
Veřejné zdravotní pojištění bylo loni v zisku 5,91 miliardy korun. Příjmy byly 265 miliard, z toho 62,2 miliardy ze státního rozpočtu, a výdaje 259 miliard. Proti předchozímu roku jde o úsporu, do systému ale víc přidal i stát. Vyplývá to ze zprávy o hodnocení vývoje hospodaření veřejného zdravotního pojištění za rok 2016, kterou v pondělí projedná vláda, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Elektronické recepty – jak hezky to zní
Komentář na facebookovém profilu k elektronizaci veřejné správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Taškařice, žumpa. Poslanec Koskuba prozrazuje, co se dělo ve sněmovně kolem vydávání Babiše
ROZHOVOR „Při mém hlasování o vydání nešlo o nic jiného než o ‚šprajc‘,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Jiří Koskuba, proč hlasoval ve sněmovně proti vydání Jaroslava Faltýnka a u Andreje Babiše se zdržel. O volební kampani ČSSD, kterou po 20 letech opustil, říká: „Nic nového pod sluncem. Je mi to až líto. Takhle se dnes volby vskutku nevyhrávají. Přitom to stojí balíky. Fádní billboardy s usmívajícími se tvářemi vyvolených nejsou to pravé ořechové. Lidé vás musejí nejen dobře znát, a tím i věřit a rozumět. Snažit se o kontakt s voličem jen vždy těsně před volbami, to je obecně dosti naivní představa.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Stranu Rozumní si nikdo před volbami nekoupil
Jak asi budou po volbách hospodařit se stáními financemi strany, které dnes vyhazují miliony na vlastní propagaci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Co přinesou velké německé volby 24. září?
Velmi brzy, za několik dní, v neděli 24. září se budou v Německu konat velké volby, tj. volby do Spolkového sněmu, které podstatným způsobem rozhodnout na delší dobu (patrně čtyři roky), co se v dané zemi bude odehrávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Diamo: Den otevřených dveří na Dole Bezruč přilákal stovky návštěvníků
Státní podnik DIAMO se připojil k výročí 750 let Ostravy a v sobotu 9. září poprvé od útlumu zpřístupnil pro veřejnost areál Dolu Petr Bezruč (dříve Terezie) ve Slezské Ostravě, který byl nejhlubším dolem v ČR a letos pomyslně slaví 175 let od založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Špinavé norské peníze. Cizí zájmy, moderní nesmysly, kultura stádnosti. Já o žádné dotace nestojím, pane Zaorálku, vzkazuje pobouřeně Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Na pokrytí odborářských požadavků na zvýšení platů ve veřejném sektoru nejsou peníze hlavně proto, že za poslední vlády přibylo 30 tisíc státních úředníků. Řešením, jak sehnat peníze pro učitele, hasiče a další nezbytné profese, je podle Markéty Šichtařové rušení zbytečných státních úřadů a škrtání jejich byrokratické agendy. V plánu Evropské komise rozšířit program Erasmus z vysokoškolských studentů i na učně nevidí analytička žádný smysl, neboť už takhle šlo jen o nevázaný a sponzorovaný život v cizině na kolejích, jehož jediným přínosem bylo větší vzdělání v multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Odvolávání juniora
Václav Klaus junior proměnil diskusi o jeho odvolání z postu předsedy školského výboru v nedůstojnou frašku, při které si dal záležet, aby pozurážel co nejvíce lidí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Já tomu nebezpečí migrace nerozumím
Už asi šest let nám vládne velmi moudrý Miloš Zeman. Jeho hlavní volební heslo bylo přeci Stop migrantům (a Drahošovi). A předpokládám, že hodně lidí ho volilo právě proto. A pan prezident jistě svůj program plní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
Jan Lipold: Fajt končí, kulturistika za 500
V čele Národní galerie končí respektovaný kunsthistorik Jiří Fajt. Ministr kulturistiky Antonín Staněk (ČSSD) místo něj nasadil krizového manažera Ivana Morávka, jehož životopis zdobí čtyři léta šéfování pekárnám Penam Slovakia z holdingu Agrofert.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Klause vykopli ze školského výboru
ODS dosáhla svého cíle a s podporou vládních stran dosáhla odvolání Václava Klause juniora ze školského výboru poslanecké sněmovny. Hra na odbornost skončila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Snad už poslední douška ke kojení na veřejnosti - nejlépe by bylo, prostě ho zakázat!
... nikdy by mne totiž nenapadlo, jak "kojo - matky" dokáží nechutně exhibovat. A když ne zakázat, tak alespoň vykázat třeba na veřejné záchodky, nebo do parků případně do místností k tomu určených. K tomu účelu, by vláda a obce
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Soumrak dětských práv?
Některé návrhy na revizi občanskoprávních vztahů týkajících se rodiny a rodinného života však primárně zdůrazňují a preferují práva pouze dospělých osob.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist