Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2018
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.444x, což odpovídá cca 179.703-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Uznávaný geolog a přírodovědec pronáší ohromující slova k africkému moru prasat na Zlínsku: Když se něco takového objeví uprostřed nezasaženého prostoru, napadá mě jedna věc...
ROZHOVOR Kdo stojí za smrtelným onemocněním prasat, které se z čista jasna objevilo na Zlínsku? Chtěl někdo způsobit nedozírné škody? Problém se v médiích bagatelizuje, ale podle světově uznávaného přírodovědce, geologa Václava Zieglera, to je jednoznačný případ pro tajné služby. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se pak dále rozsáhle věnuje přírodním katastrofám v Karibiku a Mexiku. Zvláště případ z francouzsko-nizozemského Svatého Martina ukazuje, co je v nás lidech a jak mnozí nechápou Evropskou unii a obyčejné lidi v ní. A aby toho nebylo málo, pan docent se vyjadřuje také k máslu, ve kterém vidí doklad dobře plánované aktivity Bruselu omezit naši potravinářskou výrobu co nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Šátek není jako šátek. Je Barma jako Srbsko?
Už několikátý týden plní média dojemné příběhy o nebohých muslimech, kterým v Barmě údajně ubližují tamní buddhisté. Titulky mluví o upalování, pohřbívání zaživa a dalším děsivém násilí. Když si čtenář dá práci a projde celý text, zpravidla zjistí, že se jedná o tvrzení samotných muslimů a že ta tvrzení nejsou potvrzena z žádného nezávislého zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
„To, co jste teď řekl, je zásadním ohrožením bezpečnostní struktury ČR!“ Stropnický se v ČT setkal s komunistou Černým a při debatě se neudržel
Svět s napětím sleduje, jak ruské, tak vojenské manévry. Máme se jich bát? V nedělních Otázkách Václava Moravce o tom debatovali současný ministr obrany Martin Stropnický (ANO), stínový ministr obrany Alexander Černý a český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Stropnický s Černým se ani chvíli nešetřili. Černý dokonce zašel tak daleko, že označil druhého českého prezidenta Václava Klause za šílence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Benešova vila v Sezimově Ústí přivítala rekordní počet návštěvníků
Poslední víkend v září slavil den otevřených dveří v Benešově vile velký úspěch. Objekt přivítal 723 návštěvníků, kteří obdivovali pokoje manželů Benešových i zahradu s původními stromy. Zájemci o prohlídku budou moci vilu navštívit ještě v říjnu, kdy budou dny otevřených dveří pro tento rok ukončeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Donald a Kim
Divná věc se nám to odehrává. Trump říká o Kimovi, že je Rakeťák a šílenec. Kim říká o Trumpovi, že je choromyslný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump na VS OSN - byla to „americká krása“
Boj proti terorismu? „Nelze současně bojovat proti terorismu a lézt jejich sponzorům někam, aby ze svých petrodolarových zásob vedle teroristů pravidelně posílali něco i do kapes západních politiků… Dokud se Západ nerozhodne, že s terorismem opravdu zatočí, nemá smysl se o tom moc bavit,“ říká Tereza Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí. Odsoudila řeč amerického prezidenta: „Trumpův projev mě zklamal. Byl velkohubý, arogantní a plný lží.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlíky Česko přijímat musí, napsal čtenářům europoslanec Zdechovský
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné prozradil, proč Česko musí přijímat uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tuna falešných argumentů aneb Otrávená voda v Česku
Reakce Ministerstva zemědělství na reportáž TV Stream z 19. září 2017 „Otrávená voda. Alarmující výsledky testů vody v Česku“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): V dnešní době je klíčové jednat odpovědně
Žijeme v nejlepší době, která tu kdy byla. Klíčové je, abychom jednali odpovědně, tento luxus neprojedli, ale věnovali jej rozvoji vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza Liglass: Smelík žádal o podporu kancléře Mynáře v dopise plném chyb
I přestože majitel společnosti Liglass Trading CZ Michael Smelík získal dobrozdání kancléře Hradu Vratislava Mynáře, aby jeho společnost zvítězila v soutěži o kontrakt na stavbu vodních elektráren v Kyrgyzstánu, zřejmě nakonec celou zakázku dělat nebude. Tamní vláda totiž začátkem týdne ohlásila vypovězení smlouvy. Server iRozhlas.cz nyní zveřejnil dopisy Smelíka, jimiž právě Mynáře žádal o podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil
Dopis volebnímu lídrovi ČSSD Lubomíru Zaorálkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dnes už je dokonce trestné říkat „tato země je naše“, rozčílila se politička a vyzvala: Budujme pevnost Evropa!
Jana Borkovcová z Bloku proti islamizaci dostala prostor v internetové televizi DVTV. Využila ho mimo jiné k tomu, aby občany varovala, že se k nim znovu plíží totalita. Totalita, která nás nutí zachraňovat chudé obyvatele Afriky. Těch je však tolik, že je podle političky Evropa zachránit nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úder na USA už je nevyhnutelný, hrozí Kim Čong-un po přeletu amerických bombardérů
Agentura Reuters přinesla informace o tom, že bombardéry amerického letectva B-1B Lancer demonstrativně přeletěly u Korejského poloostrova. Severokorejský komunistický vůdce Kim Čong-un Washingtonu pohrozil, že právě kvůli podobným akcím musejí rakety KDLR mířit na Spojené státy. Raketový útok na USA označil přímo za nevyhnutelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Kulturní zloději, vraťte nám pohádku!
Nevím proč už je přetvořena několikátá klasická opera, když pseudodůvod, že to přitáhne mladé, vůbec nefunguje. Neodbytná touha architektů scény něco udělat jinak působí někdy až směšně. Buď je naznačení scény dle textu komicky miniaturalizováno a nebo je scéna abstraktní a textový popis činnosti neodpovídá tomu, co má být vidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Primátorka Krnáčová neudělala pro řešení problému taxi řidičů za tři roky vůbec nic
Komentář na facebookovém profilu k situaci v pražské taxislužbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šonka v ČT označil AfD za perverzní, odsoudil „enderáky“ a dodal: Lidé se od té strany nakonec odvrátí
Předběžné výsledky ukazují, že německá kancléřka Angela Merkelová jasně vyhrála volby, ale se slabším výsledkem, než se očekávalo. V německé sociální demokracii se se ziskem okolo dvaceti procent mluví o obrovském debaklu. Publicista Jaroslav Šonka k tomu v komentáři pro Českou televizi poznamenal, že třetí Alternativa pro Německo, která ve volbách získala 13 procent, má v sobě obsaženy perverzní náběhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Albertinum je vítězem ocenění Kvalitní a bezpečná nemocnice
Po třech letech se odbornému léčebnému ústavu Albertinum v Žamberku, jehož zřizovatelem je Pardubický kraj, dostalo významného ocenění. Za letošní rok totiž získalo titul Kvalitní a bezpečná nemocnice a stalo se absolutním vítězem této ceny, kterou uděluje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví (ČSAZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Od nás neuslyšíte, že chceme stavět na hranicích ploty, garantuje mladý Stropnický voličům
Podle šéfa Strany zelených Matěje Stropnického není pro stranu tématem číslo jedna migrace v Česku. „Neuslyšíte od nás, že chceme stavět ploty,“ uvedl Stropnický v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským pro DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Reakce Ministerstva zemědělství na zvyšování ceny másla
Zvyšování ceny másla ovlivnil souběh mnoha faktorů. Zhruba před dvěma roky skončily mléčné kvóty, které vytvářely řízenou rovnováhu na trhu s mlékem. Přišly ruské sankce a potýkali jsme se s krizí v mléčném sektoru. Také se zvýšila o 16 % poptávka Číny po mléčných produktech. To poměrně výrazně ovlivnilo globální trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojenští hasiči se na soutěž připravovali v americkém Arkansasu
Ukaž, co umíš 2017. Tak se jmenovala hasičská soutěž v požárním sportu splňující mezinárodní standardy, která se uskutečnila na 24. základně Dopravního letectva v Praze – Kbelích. Sešlo se zde 45 hasičů z osmnácti hasičských jednotek napříč všemi útvary armády, z nichž následně vzniklo patnáct družstev po třech soutěžících. Jako vítěz nakonec odešlo družstvo vojenských hasičů z Týniště nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Dům, který už rovněž neexistuje
Hodně řečí se vedlo o domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí, než rozhodly peníze a ještě větší touha po dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Slovensko slavilo Den Ozbrojených sil, dorazil i český náčelník Generálního štábu
V Brezové pod Bradlom se náčelník Generálního štábu Armády České republiky, armádní generál Josef Bečvář, zúčastnil na pozvání svého protějšku, náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky, generála Milana Maxima, oslav Dne Ozbrojených sil Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ŽIVĚ z Berlína: Před sídlem AfD propukly protesty
Stoupenci protiuprchlické a protiunijní Alternativy pro Německo (AfD) mohou slavit. Strana získala asi 13 procent hlasů, což je nebývalý úspěch. Straně blahopřála k volebnímu výsledku i šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová. Ne všichni jsou však z úspěchu AfD takto nadšení. Stoupenci krajně levicového uskupení Antifa v ulicích Berlína proti AfD silně protestují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Jak na cyklopruhy? Příručka pomůže s orientací v normách
Stručné popularizační představení obsáhlého technického dokumentu TP 179 - Navrhování komunikací pro cyklisty je vedeno snahou Ministerstva dopravy o širší osvětu a rozvoj zlepšování podmínek pro jízdu na kole, především na místní úrovni jednotlivých měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Příznivci AfD si mohou zakřičet, je tu VIDEO z volebního štábu strany. Marine Le Penová: Probuzení lidu Evropy!
Lidé na sociálních sítích reagují na volební výsledky. Už se spekuluje třeba o tom, na co se musí Česko připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Podvody v ordinacích stojí 35 miliard ročně
Proč takový obrovský, pobuřující nadpis na první stránce celostátních LN? Ve skutečnosti 9/10 této sumy skončí v kapsách majitelů zdravotnických zařízení a v pokladnách politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Pracuje Evropský parlament v ruském žoldu?
Minulý týden – a celkem bez mediálního zájmu – schválil Evropský parlament rezoluci ve věci exportu materiálu vojenské povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Masakr v Německu: Historický úspěch AfD. Schulz dostal nabančeno, Merkelová se propadla
Tzv. exit polly – odhady volebních výsledků plynoucí z odpovědí Němců, kteří odcházeli z volebních místností – ukazují, že německá kancléřka Angela Merkelová (CDU/CSU) sice zvítězila, ale oproti výsledku před čtyřmi roky utrpěla citelnou ztrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ve vlaku u Brna se stala vražda. Mělo jít o feťáky
Jen těžko uvěřitelnou událost zažili lidé ve vlaku Český drah, jenž odjížděl v pátek minutu po desáté hodině večer z Brna. Při výjezdu z bílovického nádraží ve směru na Adamov někdo zatáhl ruční brzdu, neboť se domníval, že je ve vlaku cestující, jenž zkolaboval. Až později se ukázalo, že se v kupé stala vražda. O případu píše server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo krade, je zloděj. Kdo práská, je práskač. A ten, kdo otesává kameny, je kameník... To věděl už Werich, říká na adresu Babiše písničkář Horváth
ROZHOVOR „Když někdo řekne, že v totalitě, která vyžadovala aktivní kolaboraci nebo minimálně tichý souhlas s bezprávím, se měl lépe, netřeba ho dál urážet.“ Písničkář a aktivista Ziggy Horváth rozsekl debatu o tom, že za komunistů bylo líp, po svém. A těm, kdo už nevěří vůbec ničemu, doporučuje: „Musíme mít vlastní hrdost a umět se ozvat. A pokud mne nikdo neposlouchá, musím se ozvat hlasitěji. Spojit se s dalšími lidmi a trvat na svých právech. Za totáče se tomu říkalo zločinné spolčení a čekal vás kriminál.“ Horváth aktuálně složil Song s krycím názvem „Bureš“. Jenže, co Babišův „očistný“ rozsudek? To je prý jen výsměch právu a urážka všech, kterým slovenští estébáci zničili život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Budeme jiným odpírat to, co sami považujeme za základ demokracie?
...k diskusím o právech národů na vlastní stát mám jen drobnou poznámku: poukáži na obsah Deklarace nezávislosti, kterou ratifikoval Kontinentální Kongres 4. července 1776 (Den nezávislosti USA):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšené nebezpečí na Bali
Zvýšená vulkanická aktivita sopky Agung na ostrově Bali
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Připojili jsme se k podpoře projektu Nesoudíme. Pomáháme.
Město Plzeň se připojilo k projektu Hnutí pro život České Republiky s názvem Nesoudíme. Pomáháme. Ten je určen především ženám, jež se neplánovaným otěhotněním ocitly v obtížné životní situaci a jsou okolím či okolnostmi nuceny k potratu. Ve většině případů by přesto rády dítě donosily a postaraly se o něj. Odborná pomoc je realizována prostřednictvím Linky pomoci 800 108 000, jen vloni takto linka poskytla bezplatnou pomoc zhruba čtyřem stovkám žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Jak se USA staly válečným policejním státem
Profesor D.R.Griffin je houževnatým typem vědce. Napsal řadu důkladně zdokumentovaných knížek, demostrujících zcela zjevné slabiny oficiálního výkladu útoku na Světové obchodní centrum a na Pentagon z 11. září 2001, a poskytl celé hory svědectví a důkazů, které však jak prostitující se americká média, tak vláda USA ignorovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dva gayové s adoptovaným dítětem mají být také rodina?! Markéta Šichtařová nechápe a varuje před příchodem těch „primitivnějších“, kteří mají jiné hodnoty. Třeba množit se
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Těsnou vládní většinou schválená koncepce rodinné politiky, jejímž záměrem je podpořit všechny typy rodin bez rozdílu, se potvrzuje, že vstřícnost k menšinám se pomalu zvrhla do dominance menšin. Markéta Šichtařová se v té souvislosti ptá, zda evropské civilizaci nezvoní hrana, když ministryně prosazuje, aby za rodinu byli považováni dva nesezdaní gayové, kteří třeba adoptovali dítě odebrané tradiční sezdané rodině. V pravidelném nedělním rozhovoru upozorňuje i na to, jaká politická strana má jako pilíř volebního programu snížení počtu úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Pojištění schopnosti splácet
Vlastní bydlení či moderní vybavení domácnosti je snem téměř každé rodiny. Obzvláště mladé páry však často nedisponují dostatečným množstvím vlastních finančních zdrojů a pod tíhou všudypřítomných doporučení a nabídek života na dluh se vydávají cestou půjčky či hypotéky. Okamžité získání finančních prostředků je značně lákavé a formou doplňku zvaného pojištění schopnosti splácet řeší na první pohled i situace, kdy dlužníci nemohou dostát svým závazkům. Je však nabízený pojistný produkt opravdovou podanou rukou při finanční tísni, nebo se jedná spíše o výsledek propracovaného marketingu finančních institucí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ekonomický růst není zásluha Sobotkovy vlády
Komentář na facebookovém profilu k ekonomickému vývoji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Na 300 lidí přišlo do zookoutku za jeleny a novým rysem, dostal jméno Drápek
Na 300 návštěvníků se vydalo do zookoutku Malá Chuchle na naši akci To jsem z toho jelen. U jeleního výběhu se seznámili s celou rodinou jelenovitých, poslechli si, který její člen vydává jaký zvuk, a z bezprostřední blízkosti nadšené jeleny pořádně nakrmili. Oproti loňsku zahrnovala letošní jelení sobota i jeden mimořádný chlupatý kočkovitý bonus – společně jsme pokřtili našeho nového rysa, který do zookoutku přicestoval na začátku letošního července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Místopředsedkyně TOP 09 Pekarová se v Partii zastala právničky pracující pro somálskou ženu: Lynč je nepřijatelný!
V nedělní Partii FTV Prima se setkali ministr školství za ČSSD Stanislav Štech a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Rozebírali spolu situaci v českém školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Úspěšná bavorsko-česká burza firem
Vytvořit příležitosti pro nové kontakty mezi bavorskými a českými firmami, podpořit kooperace, aktivní poradenství a networking: Evropský region Dunaj-Vltava a Niederbayern-Forum vybudovaly s úspěchem v názorné kooperaci nový formát pro přeshraniční, společný hospodářský region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Pražská Letná zažila naprostý unikát
Téměř tři stovky vojáků a přes padesát kusů techniky dorazily včera na pražskou Letenskou pláň, kde se konal „Den s armádou Praha 2017“. Byla zde k vidění historická i současná technika české armády a návštěvníky čekaly dynamické ukázky pozemních i vzdušných sil. Na akci dorazili také ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, kteří společně pokřtili knihu Osudy odvážných, která je sbírkou medailonků hrdinů 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na výstavě Život na zahradě byly předány ceny Regionální potravina
Zasloužené ceny Regionální potravina Moravskoslezského byly předány výrobcům na 14. ročníku prodejní a kontraktační výstavy ŽIVOT NA ZAHRADĚ na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Řada oceněných výrobků má osm nových přírůstků. O prestižní značku, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců, se v tomto kraji ucházelo celkem 117 produktů od 33 výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Jak vzbudit v mladých lidech zájem
Komentář na facebookovém profilu k výstavě Baroko v Čechách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Andrla (SPR-RSČ): Ochrana zvířat, nebo pro některé jen dobrý byznys?
Jako bývalý aktivista jedné nejmenované organizace na ochranu zvířat, jsem se rozhodl, že oslovím všechny organizace, které se zabývají ochranou zvířat, stejně tak i útulky. Zaráží mě však jejich velký nezájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo plánuje do vodní dopravy investovat 14 miliard korun
Do rozvoje vodní dopravy v Česku by se do roku 2023 mělo investovat zhruba 14 miliard korun. Předpokládá to koncepce vodní dopravy, kterou v pondělí projedná vláda. Materiál předkládaný ministerstvem dopravy počítá s prodloužením vltavské a labské vodní cesty na 338 kilometrů. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Podpora oblasti vod nekončí. Bude pravděpodobně pokračovat z národních zdrojů
V pondělí 16. října otevře Ministerstvo životního prostředí kohoutky k pravděpodobně posledním evropským dotacím na čištění odpadních vod a zlepšení vodohospodářské infrastruktury. Spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašuje 3 dotační výzvy, ve kterých rozdělí obcím a městům na zlepšení kvality vod 3,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jefferson Chase: Německé volby - šance pro malé strany. Jak silná je AfD?
Většina pozorovatelů německé politické scény se shoduje v tom, že Angela Merkelová má vyhráno. Jestliže jsou výsledky předvolebních průzkumů veřejného mínění přesné, měla by kancléřka mít náskok patnácti procent hlasů před největším svým rivalem vůdcem SPD Martinem Schulzem. Zajímavostí je, že poprvé od války se účastní voleb rekordní počet 42 politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Jihomoravané si pochvalují čisté ovzduší
Ačkoliv si Brňané často stěžují na špatné ovzduší, obyvatelé celého Jihomoravského kraje si je naopak chválí. Podle průzkumu společnosti Sanep je šestašedesát procent obyvatel kraje s kvalitou životního prostředí spokojených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus: Úžasný výsledek, AfD!
Za „úžasný výsledek“ označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější. Stejnými slovy hodnotil také oslabení, které utrpěli vítězní konzervativci Angely Merkelové a sociální demokraté Martina Schulze. Uvedl to dnes v reakci, kterou obdržela ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zákon ještě neplatí, lidé by dál měli zůstat obezřetní
Vláda Bohuslava Sobotky schválila návrh věcného záměru nového zákona o ochraně spotřebitele. Ten vypracovala na pokyn premiéra ministerstva průmyslu a obchodu a spravedlnosti. Cílem komplexního řešení oblasti ochrany spotřebitele je odstranit současnou legislativní dvojkolejnost v této oblasti (spotřebitelská legislativa je součástí občanského zákoníku, zákona o ochraně spotřebitele a několika dalších zákonů), sjednotit terminologii a posílit vymahatelnost práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová: Chci získat zpět voliče AfD. Budu reagovat na jejich obavy a strach
Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila ke svým stoupencům. Uznala, že doufala v lepší volební výsledek, ale tak či tak je vítězkou voleb, takže tuto odpovědnost uchopí a udělá všechno pro to, aby na svou stranu získala současné voliče Alternativy pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chrudimské muzeum představí svůj nejcennější exponát – marionetu Degasovy Tanečnice
V úterý 26. září 2017 od 19 hodin zve Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi na večer nazvaný Edgar Degas: Tajemství malé tanečnice. Veřejnosti bude poprvé představena marioneta Tanečnice z pařížského divadla Nabots, jediný loutkový artefakt spojovaný s významným francouzským malířem Edgarem Degasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Vazby Prahy a okolí posilují, je třeba urychlit koordinaci
Středočeský kraj si na Přírodovědecké fakultě nechal zpracovat podrobnou analýzu potenciálu obcí Středočeského kraje pro další rezidenční a populační vývoj. Úplně poprvé byly sečteny zastavitelné plochy územních plánů všech obcí na území Středočeského kraje. Výsledky jsou alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Čtěte stranické programy a rozeznávejte zeleninu
Při nakupování v jednom potravinovém řetězci bere mladá slečna pokladní do ruky celer a ptá se: „Co to je?“ „To je celer,“ pravím a v duchu přemýšlím, zda si nedělá legraci. Ona však pečlivě hledá v jakýchsi tabulkách a pokračuje v dotazování: „To je celer řapíkatý?“ Teď už vím, že to myslí vážně. „Ne, to je celer – bulva“. „Aha, to mám tady hned pod tím,“ radostně konstatuje ten blonďatý andílek a pečlivě markuje číselný kód do pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil: V hlavách nadnárodní byrokracie začala blikat červená kontrolka. Sobotka škodí
ROZHOVOR “Myslím, že v hlavách nadnárodní byrokracie začala blikat červená kontrolka, když se Trump otevřeně přihlásil k pojmu národního státu, který podle něj nadále zůstává, tím nejlepším prostředkem zdokonalování lidstva,” říká jeden ze služebně nejstarších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS) k projevu americké hlavy státu před Valným shromážděním OSN. Slova šéfa Bíleho domu pak ještě dále vysvětluje: “Národ samozřejmě nechápe etnicky, ale politicky, jako jediný celek, v němž je možné uskutečnit demokratickou vládu. Jinak s jeho kritikou Íránu a Severní Koreje souhlasím, ty země jsou hrozbou pro světovou stabilitu.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Co chceme
Blíží se sté výročí vzniku československé státnosti. Česká i slovenská vlády připravují rukou společnou a nerozdílnou akce, na něž myslí už i státní rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prvního zubřího kluka pokřtil benátecký místostarosta, jméno pomohli vybrat studenti z Vídně
První sameček zubra evropského, který se letos narodil v rezervaci velkých kopytníků, má od včerejška jméno. Společně ho pokřtili místostarosta Benátek nad Jizerou Pavel Štifter a ředitel Správy městských lesů Benátky nad Jizerou Karel Bendl, jehož společnost zajišťuje v rezervaci chovatelský dohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Spustili jsme petici k povinnému vojenskému výcviku
Realisté zahájili v Opavě sběr podpisů pod petici za zavedení tříměsíčního základního vojenského výcviku pro muže. Povinný výcvik je jednou z klíčových priorit programu Realistů 33 realistických kroků vpřed pro nadcházející podzimní volby do Poslanecké sněmovny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Totálně propadlý Schulz: Uprchlíky jsme přijali z lásky
Volební lídr německé sociální demokracie Martin Schulz naznačil po volebním debaklu své strany, že SPD míří do opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Americký prezident Donald Trump se dohaduje se sportovci. Nejen kvůli státní hymně
Do křížku se sportovci se pustil americký prezident Donald Trump. Stal se totiž terčem kritiky za to, že se vulgárním způsobem snažil přimět, aby stáli při hymně USA. Následně se na něj snesla sprška ze strany zástupců amerického fotbalu či basketbalu. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo navýšil cenu másla. Lidé zmasírovaní médii. Nízkotučné mléko? Voda s oleji. A ten tuk, který „prospívá vašemu srdci“... Toto vše nám prozradili prvovýrobci
Humbuk a hysterie. Lidé zmasírovaní médii. To je podle některých prvovýrobců současná „máslová realita“ v Česku. Už se skupují zásoby, už se hromadí mrazáky, už se vypravují zájezdy do sousedního Polska. Zapomněli jsme na odbytová družstva, která dobře fungovala již za Masaryka. Dnes se těm několika „přeživším“ markety smějí do tváře. Najednou je tuk zdravý – ještě před nedávnem by si člověk mohl pomyslet, že po vypití plnotučného mléka, nebo pokud sní plnotučný tvaroh či jogurt, musí zákonitě co nejdříve zemřít. A tak podle malých producentů do sebe lili bílou vodu, ještě „říznutou“ oleji. Po vystřízlivění přichází kocovina, a to se stalo i v případě mléka. Vlastní mlékárna? Hnulo se již něco? Nebo snad opravdu, jak říkají děti, sedí někde v hlubokých českých lesích příšera zvaná „másložrout?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vteřiny utíkají, naznačuje server Němcům. Čas vyrazit k volebním urnám se krátí
Volební místnosti v Německu jsou otevřeny. Server deníku Bild.de upozorňuje, že budou otevřeny jen do nedělní 18. hodiny večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Paskvil ministryně Marksové je pro-rodinnou (anti)koncepcí
Vláda v čele s ČSSD nejtěsnějším možným způsobem (9 ku 8) prohlasovala novou koncepci (proti)rodinné politiky. Ministryně Marksová hlasování vyvolala na konci volebního období, aby se už nemuselo přes poslance...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Kožní klinika oslavila 80. výročí založení
„Malý obor největšího orgánu“, tak nějak se mluví o dermatovenerologii v odborných kruzích. Při vědomí obrovské škály, kterou dermatovenerologická disciplína má, působí první polovina tvrzení trošku relativně, zatímco druhá polovina teze je už zcela jasná a neoddiskutovatelná. Kůže je skutečně největší orgán člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sázkaři mají jasno: Volby vyhraje Babiš, ale zdaleka nebude tak silný
Velkým favoritem říjnových voleb do Poslanecké sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,1 : 1–1,13 : 1. Na jeho vítězství jde také zhruba polovina sázek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Starostové motivují občany ke stále lepším výsledkům v třídění odpadů
Karlovarský kraj vyhlásil vítěze celoroční soutěže obcí ve sběru využitelných složek odpadu s názvem Liga odpadů, dále soutěže obcí ve sběru drobného elektra s názvem EZ - Liga a soutěže obcí ve sběru velkých elektrospotřebičů za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Prestižní soutěž vyhrál vedoucí pražského protidrogového oddělení
Pracovní skupina pod jeho vedením během následujících let naplnila důvody svého zřízení a výsledky její práce se staly inspirací a příkladem dobré praxe i pro další krajská ředitelství policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chceme místnost pro kojení, žádají české poslankyně
Server Lidovky.cz přinesl článek o tom, že část českých poslankyň volá po zřízení místnosti pro kojení v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaznívá z Německa v den voleb: Merkel vyhraje, ale bude to výprask. Lépe už bylo. Bavorský sedlák si s Turkem ke stolu nesedne. A co provádí Klaus...
REPORTÁŽ Opětovný úspěch Angely Merkelové, vstup nové strany AfD do parlamentu (Bundestagu), posílení levice a nové zelené strany. To bude podle médií i občanů a pozorovatelů výsledek v pořadí již 19. voleb do tohoto orgánu Německé spolkové republiky. Navštívili jsme Bavorsko i Sasko a doufali, že prolomíme hradbu mlčení. Jen těžce…. Německo je i přes deklarování vnitřně rozdělené, ekonomicky znejistěné. Němci s nepochopením sledují aktivity českého exprezidenta Klause kolem AfD. Zajímavé je rovněž, že první generace Turků bude s největší pravděpodobností volit koalici jako výraz poděkování, i když asimilace se ani v této zemi zatím příliš nekoná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Londýně došlo k útoku kyselinou. Prý byl zatčen patnáctiletý chlapec
U obchodního střediska Westfield v Londýně došlo v noci na neděli k útoku, při kterém byla použita kyselina. Šest osob bylo zraněno, píše BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V ZOO Zlín na vás čeká Sněhová královna
Zámek Lešná se tento víkend proměnil v sídlo Sněhové královny. Nabízí speciální pohádkové prohlídky nejen pro nejmenší návštěvníky. Jeden ze zámeckých sálů se promění v pokoj Sněhové královny. Mocná vládkyně zimy, která dokáže člověka zmrazit jediným dotekem, bude procházet i ostatními komnatami a salonky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petrus (ČSSD): Jan Skopeček, Ján Mahor a Bohuslav Šulc čestnými občany Prahy 8
Dne 27. září 2017 se stanou čestnými občany Prahy 8 herec a autor pan Jan Skopeček, trenér házené pan Ján Mahor a loutkovodič slavné figurky Hurvínka pan Bohuslav Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tourfilm letos oslaví významné jubileum
Od 6. do 7. října bude v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech probíhat 50. ročník nejstaršího mezinárodního filmového festivalu s cestovatelskou tematikou na světě. Jak prozradili organizátoři na tiskové konferenci, lidé se mají rozhodně na co těšit. Kromě filmových projekcí jsou pro ně připraveny besedy se známými cestovateli, workshopy s profesionálními fotografy a soutěže. Vstupné je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schulz ukončil předvolební kampaň v Německu neobvyklým počinem
Server deníku Die Welt přináší informace o tom, že volební lídr německé sociální demokracie uzavřel německou předvolební kampaň. V neděli 24. září Němci rozhodnou o tom, kdo je povede další čtyři roky. Bude pokračovat již dvanáct let trvající vláda Angely Merkeové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Právo na referendum je třeba občanům poskytnout a zachovat
Komentář k aktuální situaci v Katalánsku před uskutečněním referenda o nezávislosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nesmyslné pokuty, šikana živnostníků, cenzura internetu. Pokud lidé nepůjdou volit, bojím se, že může být ještě hůř, varuje šéf Pirátů
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Vyjádření ministra financí Ivana Pilného, které jsem zaznamenal v médiích k problematice šikany firem a pochybení, nemohu akceptovat,“ konstatuje předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. A svůj názor dál vysvětluje: „Nejenže se postavil za lidi, kteří nespravedlivou šikanu a pád způsobili, ale navíc toto selhání bagatelizoval výrokem, který si nezadá s běžnou rétorikou šéfa ANO.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht
Alternativa pro Německo (AfD) může slavit. Před čtyřmi roky získala tato strana jen necelých pět procent. Kritika eurozóny nestačila. O čtyři roky později však zažívá tato strana euforii. Téma odporu proti migrantům její výsledek posílilo nad úroveň třinácti procent. Politici AfD jsou si toho také jasně vědomi. A už těsně po uzavření volebních místností dávali najevo, že toto téma neopustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Opuštění Schengenu vůbec nemusí být za trest
Belgický premiér se nechal slyšet, že státy nesolidární s umisťováním migrantů na svém území by měly být vyobcovány ze Schengenského prostoru. Myslí to samozřejmě jako za trest. Co když to ale bude nutnost?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Štětina již nechce kandidovat za TOP 09. Bude v Bruselu o jednoho "žalobníčka" méně?
Už i europoslanec Jaromír Štětina se rozkmotřil s TOP 09 a v příštích evropských volbách za ni kandidovat nebude. Otázkou je, zda to pro tuto stranu bude zase tak velká škoda...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
TOPlist