Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zimola k Sobotkovi: Po takovém výprasku je to na to sbalit si své saky paky a přepustit místo jiným. Nemůže mě těšit, že jsme ztratili milion a tři čtvrtě voličů
Kde udělala ČSSD chybu? Jak hodnotí vládu B. Sobotky? Měla by ČSSD zůstat v opozici nebo jít do koalice? Kdo by měl stanout ve vedení ČSSD?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Topolánek si říká o to být prezidentský kandidát ODS, vyslovil se Václav Klaus ml.
Nově zvolený poslanec Václav Klaus mladší serveru Reflex.cz řekl, že by do boje o Hrad mohl na poslední chvíli vstoupit i expremiér z řad ODS Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dostanete uprchlíky, i když je nechcete! Podívali jsme se lépe na návrh, který poletuje v Bruselu
Povinné přerozdělování žadatelů o azyl ukotvené přímo v zákoně, zrychlení sjednocování rodin i alokace uprchlíků po skupinkách až po třiceti, to vše obsahuje návrh na reformu tzv. Dublinského systému z dílny výboru pro lidská práva Evropského parlamentu, který zamířil ke svému formálnímu schválení na Radu Evropy do Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Neztrácet tvář
Mnozí voliči nevnímali v těchto volbách KSČM a obecně levici jako hlasitou a výraznou, jako možnou alternativu a vůdčího oponenta systému klientelistického a korupčního kapitalismu, který ovládá Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš přijel mezi lidi a začala smršť: Rektoru Bekovi jsem žádnou závaznou nabídku jít do vlády nedal. On šel ven a hned to zneužil. Další rektor Medek...
REPORTÁŽ Na setkání v Jablonci Andrej Babiš prozradil, že měl v povolební odpoledne skvělou náladu. Dokud se nedozvěděl, že Kalousek zase „prolezl“ do Sněmovny. Doufá, že menšinová vláda uspěje hned na první pokus, rozhodně nechce vládnout bez důvěry. Chce spojovat, nikoliv rozdělovat. Má však silné protivníky. „Dnes se hraje o obrovské miliardy. Když si spočítáme, jak je stát obsazený historicky. Kdo kde je. Oni udělají všechno pro to, abychom vládu nepostavili,“ řekl. Ke všemu ještě teď dle něj „z díry“ vylezl nejzkorumpovanější premiér této země Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bomba na obzoru? Mirek Topolánek skutečně zvažuje kandidaturu na Hrad
VÍME PRVNÍ Expremiér Mirek Topolánek s vysokou pravděpodobností rozšíří peloton uchazečů o úřad prezidenta České republiky. Na rozmyšlenou má již jen pár dní, termín pro oficiální registraci kandidátů uplyne v úterý 7. listopadu v 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kritika Babiše nefunguje! Na světlo vyplula vnitrostranická analýza ČSSD
ČSSD si nechala zpracovat analýzu svého volebního hororu. Proč strana, která kdysi dosahovala zisku přes 30 procent hlasů voličů, nezískala v roce 2017 ani osm procent? Vyděsila své vlastní voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman dostal výprask za „tvůrčí používání ústavy“. Teď se ho ale rozhodl hájit jeho veliký kritik
Petr Kamberský z Lidových novin se zamýšlí nad povolební situací v Česku. Připomíná mu hry na pískovišti, kde stojí tři „klukovské party“, které si spolu odmítají hrát. Česká republika ale potřebuje, aby se alespoň někteří skamarádili. Až se skamarádí, bude mít prezident Miloš Zeman smůlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezidentovi věří půl národa, ukázal průzkum. Poslanci jsou na tom zle
Lidé v Česku nadále věří z ústavních institucí nejvíce obecním zastupitelům a starostům. Vyplývá to z říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Představitelům obcí věří kolem 60 procent Čechů. Druhou největší míru důvěry má prezident, kterému věří přesně polovina dotázaných. Důvěra v prezidenta po zářijovém mírném růstu v říjnu stagnovala, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Tahá nás někdo za fusekli?
V minulých dnech se na stránkách Organizace spojených národů objevila zpráva, adresovaná Radě bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Pan Hlavatý se přiznává k tomu, že chtěl své voliče de facto podvést
Komentář předsedy Senátu Milana Štěcha, který reaguje na postup poslance a bývalého senátora Jiřího Hlavatého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jen šlechta ví, co je pro lid správné! Nebo ne? Promlouvá prezidentem vyznamenaný Vondruška
Spisovatel Vlastimil Vondruška před pár dny obdržel z rukou prezidenta republiky státní vyznamenání. Při pohledu na povolební dění si autor dovolil poslat politikům jednu radu vycházející z dějin naší země...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vstup „druhé“ ČT do mediálního prostoru krátce před prezidentskou volbou. A ti novináři, kteří se tam nastěhovali... Podle Petra Žantovského to není náhoda
TÝDEN V MÉDIÍCH Na vlivotvorný a nátlakotvorný mediální projekt, který vznikl necelé tři měsíce před přímou prezidentskou volbou, upozorňuje ve svém pravidelném přehledu Petr Žantovský. Z internetové verze projektu má přitom tu zkušenost, že si z reality vybírá jenom to, co se hodí. V souvislosti s akcí, která se zabývala otázkou, zda rusofobie není antisemitismem pro 21. století, nabyl mediální analytik přesvědčení, že z veřejné diskuse jsou vylučováni ti, kteří by měli požívat maximální autority a že si dnešní vrchnost chce vybírat partnery pro diskusi stejně jako Jakeš a spol. na konci 80. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Letci uctili památku armádního generála Karla Janouška
V Domě armády Praha si připomněli současní i bývalí příslušníci Vzdušných sil Armády České republiky osobnost armádního generála Karla Janouška. Při této příležitosti náměstek ministra obrany Antonín Rada vyznamenal jedenáct osobností, které významně přispěly k rozvoji vojenského letectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Na výsadbu ovocných stromů půjde téměř milion korun
Jihomoravský kraj podpoří výsadbu ovocných stromů na území celkem 21 obcí a měst na jižní Moravě částkou téměř jednoho milionu korun. Rozhodlo o tom na svém zasedání krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Černobyl, Fukušima, Majak. V části jaderné elektrárny na hranicích NATO visí ta jména jako memento. PL se dostaly do běloruského strategického objektu
REPORTÁŽ Incident s tlakovou nádobou reaktoru. To už mají za sebou v běloruské jaderné elektrárně, jejíž první blok má začít vyrábět energii v roce 2019. ParlamentníListy.cz se dostaly na velké staveniště u městečka Ostrovec, které se nicméně nachází nedaleko hranice s Litvou, takže i s EU a NATO. Vysocí představitelé projektu však byli velmi otevření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno: Základní škola pořídila pro dětské pacienty psychiatrie kuchyňku
Součástí aktivit pro žáky Ahoj školy – Základní školy při Fakultní nemocnici Brno – často bývá vaření nebo příprava různých pokrmů. Dětští pacienti, hospitalizovaní na Psychiatrické klinice FN Brno, si nyní budou moci vyzkoušet přípravu jídel díky nové kuchyňce, která jistě přispěje k tomu, že z těchto aktivit budou mít ještě větší radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Roman Joch zúčtoval s levicovými liberály: Jste jímaví jako přejeté koťátko!
Ředitel Občanského institutu Roman Joch vystoupil v internetové televizi DVTV v pořadu Apel. Konzervativní myslitel ve svém vystoupení zúčtoval s liberály. Opravdu tvrdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Černé prapory na sekretariátech
Nějak se nám to po těch volbách zamotalo … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM: „tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Zrada na voličích
Občanská demokratická aliance poukazuje na politicky nekorektní jednání lídrů kandidátek politických stran, kteří kandidovali do poslanecké sněmovny v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chceme Jiřího Pospíšila v čele TOP 09, zní z Prahy
Pražská TOP 09 nominuje na předsedu strany europoslance Jiřího Pospíšila. Rozhodl o tom dnes krajský sněm TOP 09. Kandidaturu na nového šéfa strany chce zvážit i místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, který ale nominaci na sněmu nezískal. Luděk Niedermayer, který dnes ohlásil vstup do TOP 09, usednout v jejím čele nechce. Nové vedení bude strana volit koncem listopadu, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Jihokorejští odborníci hledali inspiraci na pražských vodních tocích
K tomu, jak zlepšit hospodaření a jak rozvíjet přírodní a kulturní bohatství v údolí jihokorejské řeky Seomjin, se do Prahy přijela inspirovat skupina 28 členů Rady pro správu životního prostředí řeky Seomjin. Účastníci exkurze se sešli u mostku TJ Spartak Hrdlořezy, kde se v úvodu podívali na výsledky revitalizace koryta pražského potoka Rokytka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemalá část veřejnosti je v době migrační krize naladěna proti neziskovkám. A může za to neznalost, upozorňuje student
Vedoucí Dobrovolnického centra Univerzity Palackého v Olomouci a student navazujícího magisterského oboru Charitativní a sociální práce Vojtěch Vodseďálek je členem nejužší organizátorské rady Humanitárního kongresu, který se během příštího víkendu odehraje v Praze a je v současnosti největší akcí zaměřenou na humanitární témata v České republice. Podle slov organizátora právě neznalost fungování neziskových organizací vyvolává v lidech strach. Témata neziskovek by proto rád šířil dál mezi veřejnost a chce vymýtit předsudky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Topolánek přednesl projev ostrý jako břitva: Multikulturalismus zabíjí Evropu. Evropské elity zavírají oči. Musíme zakázat politický islám a právo šaría v naší zemi!
Na akci právnického salonu „Právo a rovnost“ měl svůj proslov expremiér Mirek Topolánek (ODS). Hovořil především o tom, jak katastrofální dopad pro Česko může mít multikulturalismus založený na právu šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení krupské buňky ČSSD a zahájení trestního stíhání
Petice za zrušení krupské buňky ČSSD a zahájení trestního stíhání ve věci kupčení s hlasy ze strany Bc. Karla Roučka a PhDr. Ing. Zdeňka Matouše PhD., MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radní z ANO si přiklepl dotaci deset milionů
Sobotní MF Dnes přinesla článek o Robertu Bezděkovi, radním Středočeského kraje za hnutí ANO. Čím novináře zaujal? Jako radní hlasoval pro přidělení dotace ve výši deset milionů korun pro firmu, kde je členem představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Občané mají normální mozek
Zatím žádný verdikt Evropského parlamentu nedokázal občanům zásadním způsobem změnit proces myšlení. Nebo ho vygumovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Astana - New York - Praha
650 nebezpečných slov o tom, že i Česká republika je továrnou na islámské fundamentalisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodává autosoučástky z trestné činnosti
Odloučené pracoviště Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Svitavách (Územní pracoviště Hradec Králové) získalo na základě pravomocného rozsudku soudu součástky osobních automobilů, pomocí kterých spáchal odsouzený trestný čin zločin legalizace výnosů z trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Ještě jsem nezažil, aby tak zásadní věc, jako je reforma školství, byla prosazována silově
Zastupitelstvo kraje schválilo reformu středního odborného školství, ačkoli o ní neproběhla řádná diskuse s partnery a materiál byl předložen dodatečně jako rozšíření bodů jednání. Návrh samotný nepodpořili ani všichni radní, naopak prošel i díky hlasům opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Kavan, ministr z někdejší Zemanovy menšinové vlády, odhaduje další Babišovy povolební kroky
ROZHOVOR „Ilustruje to skutečnost, že je ve státě českém něco nezdravého, pokud mi dovolíte si takto upravit známý citát,“ říká ohledně výsledků voleb bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan. Pro ParlamentníListy.cz řekl také, co si myslí o návrhu na zestátnění České televize a Českého rozhlasu. „Ze zestátnění České televize a Českého rozhlasu bych měl velkou obavu. Nepřeji si, aby takto významná média kontrolovali politici, i kdyby byli demokraticky zvolení,“ vysvětluje Jan Kavan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Očkování proti chřipce se již rozběhlo, k dispozici je i nová vakcína
Od počátku října očkuje českobudějovická nemocnice zájemce proti sezónní chřipce. Vakcína chrání před onemocněním zhruba už po čtrnácti dnech od očkování a její účinek trvá od šesti do dvanácti měsíců. Vždy tedy vydrží na celou zimní sezónu. Chřipka, kterou ročně onemocní téměř každý čtvrtý Čech, navíc patří mezi nevyzpytatelné infekce, protože pokaždé probíhá v jiné intenzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Co nám chystá EU?
Bruselští neomarxisté, globalisté a prosazovatelé multikulturní Evropy se svého plánu islamizovat Evropu nevzdávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na Fakultě stavební ČVUT v Praze se sejdou odborníci na ozářený beton
Chování betonových konstrukcí a změny ve struktuře betonu vlivem ozařování, dlouhodobá spolehlivost betonových konstrukcí vystavených radiaci, zrychlené ozařování betonu a jeho složek pro získávání předpovědí o dlouhodobé spolehlivosti betonových konstrukcí, charakteristiky ozářených betonů a možnost získávání dlouhodobě ozařovaných betonů z uzavřených jaderných elektráren, které by bylo možné využít pro výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vítáme zodpovědné rozhodnutí koalice v otázce Městského okruhu
Opoziční TOP 09 v zastupitelstvu hlavního města Prahy dlouhodobě prosazuje rozvoj města a dobudování dopravní infrastruktury včetně Městského okruhu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura jako kandidát na prezidenta? Toto zavířilo tiskem
Souboj o Hrad brzy přejde do nové fáze. Kandidáti, kteří to myslí vážně, musí svou kandidaturu stvrdit do úterý 7. listopadu a dodat buď minimálně padesát tisíc podpisů občanů, nebo deset podpisů senátorů nebo dvacet podpisů poslanců. Jiří Drahoš, Michal Horáček či Marek Hilšer svou kandidaturu již stvrdili. Stávající prezident Miloš Zeman tak však zatím neučinil. Do prezidentské volby může na poslední chvíli vstoupit také Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Žijeme v době, která není jednoduchá
Máme za sebou říjnovou schůzi Senátu a já se výjimečně pokusím o vyjádření některých svých pocitů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sejde se krajský sněm TOP 09, bude volit delegáty. A nejen to
Krajský sněm TOP 09 v Praze dnes bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu. Je možné, že v reakci na špatný volební výsledek také změní vedení pražské organizace, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V šesti obcích budou komunální volby, v obci Kly letos podruhé
Obyvatelé šesti českých obcí si dnes vyberou budoucí zastupitele. Dílčí komunální volby se konají tam, kde se původní zastupitelstva rozpadla zejména kvůli rozepřím svých členů. Platí to pro Kly na Mělnicku, kde se voliči o stabilnější zastupitelstvo pokusí letos už podruhé. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Noční sezóna - tragikomedie o lidech, kteří jsou možná ještě živí
Česká premiéra hry R. Lenkiewiczové Noční sezóna se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu 2017 v 19:00 ve Stavovském divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Dánská ministryně pro migraci šla navštívit uprchlíky. Ti ji místo toho napadli. Utíkala jako o život
Dánská ministryně pro migraci a integraci Inger Stojberg vyrazila na návštěvu azylového střediska Sjalsmark. Její ochranka měla co dělat, aby svou šéfku udržela v bezpečí. Informovala o tom řada dánských médií, mezi nimi i server dánského deníku BT.dk. Ministryně z azylového centra skoro utíkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trváme na zákazu mešit, práva šaría a zahalování na veřejnosti, říká Okamura
Předseda Tomio Okamura brání své hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), že není extrémní, a trvá na prosazení některých bodů svého programu – jako je například zákaz mešit či snaha dostat do trestního zákoníku zákaz propagace práva šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): TOPka má silný program a jasné směrování
Poznámky na facebookovém profilu k projevu na pražském sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Informace k vracení DPH fyzickým osobám ze třetích zemí
Celní úřad Praha Ruzyně upozorňuje cestující, kteří opouští Českou republiku leteckou dopravou a budou žádat o potvrzení dokladů pro vrácení daně z přidané hodnoty, aby se dostavili na letiště s dostatečným časovým předstihem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: EET znemožňuje handicapovaným plnit povinnosti
Ministr pro lidská práva na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Analytička Ryšánková se znalostí kuloárů před kamerou PL: Vláda bude dojednána do Vánoc. Mám tip, kdo se před Babišem skloní první
HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka vyzpovídal v pořadu Horké téma analytičku Irenu Ryšánkovou. Dáma předpověděla zánik TOP 09 Miroslava Kalouska. Svůj názor také patřičně zdůvodnila. Důrazné varování vyslala Lidovému domu. ČSSD sice podle ní má šanci na obrodu, ale bude se muset hodně snažit. Nelze prý vyloučit ani možnost, že v České republice vznikne úplně nová a jiná sociální demokracie. Zato prezident Miloš Zeman prý může být v klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Sadílek: Otevřené trestní ozámení na nezákonný odkup velkovýkrmny vepřína v Letech
Na výkup vepřína v Letech bylo podáno trestní oznámení kvůli údajným podvodným a zmanipulovaným důkazům, na jejichž základě má být objekt vykoupen státem od společnosti AGPI, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Proti agresi vytáhneme sudlice a cepy…
Komentář na facebookovém profilu k návrhům na vystoupením z EU a NATO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Silný vůdce? Vilný svůdce!
Hostem Událostí, což je jakýsi pokus o shrnutí dne, o který se snaží veřejnoprávní televize, byl závodčí ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v Bubenečském a Strahovském tunelu
Upozorňujeme na noční uzavírky Bubenečského a Strahovského tunelu. Důvodem je mytí, pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Hlásiči a detektory chceme vybavit všechny byty ve správě městských obvodů
Město Ostrava vybaví obecní byty požárními hlásiči a detektory oxidu uhelnatého (CO). Do bytů bude namontováno 2799 hlásičů požáru a v domácnostech, které využívají k ohřevu tepelné zdroje, město nechá navíc nainstalovat 1682 detektorů CO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Začíná být směšné strašení Putinem a obviňování, že ten s jiným názorem je agent Kremlu. Nedivila bych se, kdyby s Mikulášem letos chodil strašit Putin, pálí do „kavárníků“ aktivistka
JINÝMA OČIMA „Od začátku jsme v EU jako nevítaná teta z Moravy a nemáme tam v žádném případě rovné podmínky srovnatelné se státy, jako jsou Německo, Francie a i další,“ říká loutkoherečka a aktivní odpůrkyně islámu v ČR Vladimíra Antošová. Ta si dále myslí, že členství v EU vedlo u nás jen k tomu, že bylo postupně zničeno zemědělství, zrušeny továrny, zbrojovky, automobilky a že naše země se stala levnou montovnou a popelnicí EU. „Evropské dotace naprosto pokřivily podnikatelské prostředí, zemědělci dostávají peníze za to, že nic nepěstují. Jsme nuceni jíst potraviny geneticky modifikované, náš trh je zaplavován druhořadým, nebojím se říci, odpadním jídlem, které by si v jiných, ekonomicky vyspělejších zemích EU netroufli prodávat jejich obyvatelům,“ dodává ještě umělkyně z Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Víceúčelové vrtulníky nabídly vlády Itálie a USA
Ministerstvo obrany dnes převzalo nabídky vlád Itálie a USA na dodávku 12 víceúčelových vrtulníků. Nyní se budou posuzovat a vyhodnocovat. Do ukončení tohoto procesu nebudeme zakázku více komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman podnikne pracovní návštěvu do Izraele
Ministr kultury Daniel Herman navštíví ve dnech 7. – 11. listopadu 2017 Stát Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidé, kteří tlačí na média, jako Trump, Putin, Babiš, si vyberou lidi a zneužijí je. Šéf Evropské federace novinářů promluvil
I v EU jsou závažné případy útoků na novináře, dokonce s fatálním koncem. K takovému odstaršujícímu případu došlo také na Maltě, kde v této době začíná soudní projednávání vraždy investigativní novinářky. Velký problém mají média také v Turecku nebo Makedonii. A ani u nás to není jednoduché. Politici, místo aby chránili nezávislost novinářů, vehementně zasahují do jejich práce, lobbují, „přátelíčkují se“, vysegmentovávají „ty jejich správná média a redaktory“. Proti tomu je třeba intenzivně bojovat. ParlamentníListy.cz přinášejí jako jediné informace přímo „od pramene“ – zpovídaly totiž prezidenta Evropské federace novinářů Mogense Blichera Bjerregarda při jeho nedávném krátkém pobytu v České a Slovenské republice, a sice na Masarykově univerzitě v Brně a pak v sídle Slovenského syndikátu novinářů v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg ukázal na vhodného nástupce za Kalouska. A ten opravdu zvažuje kandidaturu
Místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš zváží kandidaturu na předsedu TOP 09. Reagoval tak na slova čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, který na dnešním sněmu pražské organizace strany Lepše označil za vhodného kandidáta. Obměna vedení pražské organizace se dnes řešit nebude, diskutuje se o svolání mimořádného povolebního sněmu, kde by se řešily personální otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Do Pekingu v poduškách
Do vysokorychlostního vlaku se na šanghajském nádraží Hongqiao nastupuje jako do letadla. Zavazadla kontrolují dokonce dvakrát. Personál je tak mladičký, že máte pocit, že se vás zmocnila třída nějakého gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanovisko Ministerstva financí k výsledkům studie Doing Business
Reakce na článek Lenky Zlámalové Babiš ukradl podnikatelům 31 hodin ročně, zveřejněný na Echo24.cz 3.11.2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Moje první schůzka s lobbisty
Informace na facebookovém profilu o schůzce se zástupci České středoškolské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalý hokejista Hnilička: Zeman je chytrý a volitelný člověk
Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička je známý jako „zlatý hoch z Nagana“. V současné době působí jako manažer mládežnické reprezentace a nyní se tato bývalá hokejová hvězda stala také poslancem za hnutí ANO. „Andrej Babiš mi nabídl, abychom do toho šli spolu, a já na jeho nabídku kývl,“ řekl Hnilička v pořadu Rozstřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Prezident Zeman opouští ústavní tradici
Komentář na facebookovém profilu k procesu sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká mincovna: První československý ministr financí má svůj dukát a medaili
Česká mincovna rozšiřuje sběratelskou sérii Národní hrdinové, která je věnována významným československým osobnostem. Po filozofovi a vojácích představuje ekonoma a politika. V pořadí třetí a poslední letošní emisí z této série je zlatý dukát a stříbrná medaile Aloise Rašína, který se narodil a zapsal do dějin našeho národa před 150 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Europoslanec Niedermayer ohlásil vstup do TOP 09
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze. ČTK to řekl krajský manažer strany Petr Kučera. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Profesor Drahoš bude velmi silným kandidátem
O budoucnosti Evropské unie, zahraniční orientaci České republiky a dalších tématech diskutoval na olomoucké radnici prezidentský kandidát Jiří Drahoš s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Martinem Majorem. V Olomouci Jiří Drahoš navštívil také Univerzitu Palackého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hasičský záchraný sbor: Pozor - túje hoří stejně rychle jako suchá tráva
Ohněm spálené okrasné túje, poničené náhrobky a dekorace na hrobech, to jsou následky každoročních požárů na hřbitovech v období Památky zesnulých, lidově Dušiček. Dušičky připadají již od 8. století na 2. listopadu a volně navazují na den Všech svatých. Tento den se vzpomíná na všechny, kteří odešli z tohoto světa. V kostelích se slouží mše, při kterých se lidé modlí za duše zemřelých v očistci, aby je mohli vykoupit z jejich hříchů. A pozůstalí upravují hroby, zdobí je věnci, květinami a zapalují na nich svíčky – symboly příslibu věčného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Propadnou se regionální výbory ČSSD do chaosu?
Jednotlivé regionální výbory ČSSD řeší, jak dál. Hluboké zklamání představitelů regionálních organizací z volebního výsledku je pochopitelné. Ale celá záležitost přeměny strany opět na akceschopný organizmus by měla probíhat plánovitě a bez chaosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství a Potravinářská komora: Semináře k proexportní podpoře
Ministerstvo zemědělství ČR a Potravinářská komora ČR pořádají odborné semináře zaměřené na možnosti podpory exportu, které mohou stávající i budoucí vývozci do mimounijních zemí využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Aktivní senioři mohou být společnosti hodně prospěšní
Seniorů bude v příštích letech v České republice i nadále strmě přibývat. Podle jedné z prognóz Ministerstva práce a sociálních věcí ČR budou v roce 2050 představovat penzisté 40 procent všech obyvatel. O tom, jak se na stárnutí populace připravit, debatovali na půdě Krajského úřadu LK zástupci ministerstva, Libereckého kraje, Rady seniorů, Policie České republiky, Úřadu práce, obcí a dalších institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ve třídě, kde jsou z poloviny Arabové a Turci, to vypadá jako v pekle! Berlínskou policií otřásá svědectví instruktora z policejní školy
Německo se snaží integrovat stovky tisíc migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky také tím, že jim nabízí v podstatě stejné kariérní možnosti jako rodilým Němcům. Jak ale ukazuje příběh z berlínské policejní akademie, ne vždy se to vyplácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Objem polomů představuje v Libereckém kraji zhruba 30 procent roční těžby
Značné škody v lesích na celém území Libereckého kraje způsobila vichřice Herwart, která se o minulém víkendu přehnala Českou republikou. Lesníci odhadují, že objem polomů dosáhne asi 150 tisíc m3, což představuje zhruba 30 procent roční těžby v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Canov (SLK): Považuji za nemravné, aby zákonodárci na druhé uvalovali povinnosti, které sami nemají
Proč jsem podpořil svým podpisem Ústavní stížnost proti registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: ČR projde přezkumem stavu lidských práv
Česká republika projde 6. 11. 2017 v Ženevě svým třetím univerzálním periodickým přezkumem stavu lidských práv. Mechanismu založeného v rámci Rady OSN pro lidská práva se účastní všechny státy světa. Spočívá v mezinárodním dialogu o stavu lidských práv, kdy si jednotlivé státy mohou vzájemně dávat doporučení k jeho zlepšení. Česká republika již prošla přezkumem v letech 2008 a 2012, nyní půjde o třetí přezkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Lepší letecká dostupnost zvýší atraktivitu celého regionu
V souladu s cílem zlepšit leteckou dostupnost regionu schválilo krajské zastupitelstvo Memorandum o společném postupu ke zlepšení globální letecké dostupnosti Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Pracovnice domácí péče se naučily bránit
Bezpečnost je důležitá i pro zaměstnance ve zdravotnictví. Proto Klaudiánova nemocnice ve spolupráci s Městskou policií Mladá Boleslav v rámci projektu Bezpečné město uspořádala kurz sebeobrany pro své zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Slovo kvóty ještě zdaleka nepadlo naposledy
Komentář na facebookovém profilu k povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Čech schvaloval teroristické útoky islamistů. Soud se s ním vypořádal
Za schvalování loňských teroristických útoků v Berlíně a v Ankaře potrestal Okresní soud v Třebíči dvacetiletého Filipa Cahu sedmiměsíčním vězením s podmíněným odkladem na 15 měsíců. Rozsudek vydaný formou trestního příkazu je pravomocný, muž se proti němu neodvolal. Informuje o tom dnešní Deník. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SP: Svaz seznámil žáky s profesemi, v nichž najdou uplatnění
Svaz průmyslu a dopravy ČR uspořádal Živou knihovnu povolání pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a prvních ročníků středních škol v Hradci Králové. Svaz přispívá k motivaci dětí ke studiu technických oborů, či profesí, kde je dlouhodobý nedostatek zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Vinohradská nemocnice pořídí díky dotaci nové vzdušné lůžko
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace pro Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) ve výši 2 300 000 Kč. Prostředky využije na pořízení nového vzdušného lůžka pro pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Část Okamurových poslanců je prý napojena na Rusko a Piráti do voleb zoufale tutlali, že jsou příslušníky uskupení, které vede muslim. Soukromník Baránek spustil kanonádu
ROZHOVOR O tom, jak pomohli Soukromníci k volebnímu úspěchu občanských demokratů, o Václavu Klausovi juniorovi, úspěchu Babiše, Okamury a Pirátů hovoří v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zakladatel Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek. „Piráti se nám také zapomněli pochlubit, že v rámci Evropy jsou příslušníky ultralevicového uskupení Internacionála pirátských stran, v jejímž čele stojí muslim Giuillaume Saouli. To jsou ti, které vídáme v televizi v reportážích, jak rozbíjejí vše ve městech při zasedáních G7 nebo MMF,“ řekl na adresu strany, která poprvé vstoupila do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skandální dění ve Francii: Ze sochy papeže Jana Pavla II. chtějí odstranit kříž
Mezi Francií a Polskem došlo k tvrdému střetu kvůli soše papeže Jana Pavla II. v Bretani. Papež držel v rukou křesťanský kříž a francouzské úřady ho nechaly odstranit. Dovolávaly se přitom zákona z roku 1905, který z Francie udělal přísně sekulární stát. Polská vláda proti počínání francouzských úřadů důrazně protestovala. Informoval o tom server britského konzervativního deníku The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pracovníci krizového řízení už vědí, co mohou vyžádat
Nedávná vichřice Herwart opět ukázala, jakou má příroda velkou moc. Nejen na přírodní katastrofy, ale i další krizové situace je proto potřeba být připraven. To dlouhodobě nepodceňuje ani Pardubický kraj, který ve středu uspořádal pracovní návštěvu Skladovacího a opravárenského zařízení Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Není normální, aby někdo, kdo nemá ve sněmovně většinu, sestavoval vládu
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k sestavování vlády Andrejem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Němci ho přijali jako nezletilého uprchlíka. Chtěl se jim odměnit potoky krve
V roce 2015 do Německa dorazilo přes milion uprchlíků. Naši západní sousedé jim otevřeli brány s odůvodněním, že jde často o lidi prchající před válkou v Sýrii, kterým je třeba pomoct. Bylo mezi nimi i obrovské množství nezletilých uprchlíků. Jeden z nich se teď chtěl Němcům za pomoc odměnit vražděním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Postup bývalého senátora Hlavatého je podvod na voličích, zlobí se Štěch
Za trapas a podvod na voličích označil předseda Senátu Milan Štěch postup podnikatele Jiřího Hlavatého, který by se chtěl po třech měsících poslancování znovu stát členem horní komory Parlamentu. Štěch to dnes uvedl ve vyjádření zaslaném ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice: Zastavte sjednocování škol
Petice za zastavení sjednocování škol v Karlovarském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský odhalil další zvrácenost z Norska. Opět jde o výchovu dětí pomocí porna
Europoslanec Tomáš Zdechovský vstoupil do povědomí veřejnosti např. svým bojem za práva paní Evy Michalákové. Práva vychovávat své syny Denise a Davida. Ti žijí už mnoho let v Norsku u náhradních rodin a jejich matka o ně marně bojuje. Zdá se přitom, že v té zemi je v oblasti výchovy dětí možné ledacos. Velmi zvláštním způsobem prý přistupují v Norsku třeba k pornu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Ještě ke sběru ruských DNA pro americkou vládu
CITUJI Z DOPISU JISTÉHO VĚDCE, KTERÝ MI K PŘÍPADU NAPSAL: Zájem amerických agentur o ruské vzorky DNA z kosterních svalů a zřejmě i nervových zakončení, která k těmto svalům vedou, mě velmi překvapil. A to i proto, že sběr těchto vzorků by se jen stěží mohl obejít bez diopsie (biologický rozbor tkáně, odebrané z těla). V té souvislosti si vzpomínám, že před desítkami let získal jistý vědec od jednoho z úřadů vojensko-bezpečnostního komplexu finanční podporu na výzkum interakce mezi nervem a svalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum: Díky Janáčkovi sklízí Brno další úspěch v UNESCO
Archiv Leoše Janáčka se zapsal do prestižního mezinárodního registru Paměti světa UNESCO. Rozšířil tak dosavadní skupinu pouhých pěti českých zástupců. Po nedávném udělení titulu „kreativní město hudby“ je to další vítězství brněnského kulturního světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Sadílek: Otevřené trestní ozámení na nezákoný odkup velkovýkrmny vepřína v Letech
Na výkup vepřína v Letech bylo podáno trestní oznámení kvůli údajným podvodným a zmanipulovaným důkazům, na jejichž základě má být objekt vykoupen státem od společnosti AGPI, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist