Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„P*čo,“ slyšela Monika Pajerová. A věc nyní pokračuje
Server Forum24.cz přinesl rozhovor s Monikou MacDonagh-Pajerovou. Tu nazval novinář Lidových novin Jan Macháček p*čou, když mu v debatě v Českém rozhlase připomněla, že on sám pracuje pro oligarchu Andreje Babiše. Český rozhlas však nahrávku ztratil. Pajerová k tomu řekla, že v rozhlase vládne normalizační strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti se zatím nerozhodli, jaký počet místopředsedů podpoří
Piráti se rozhodnou o tom, jaký počet místopředsedů sněmovny podpoří, ve středu ráno na jednání poslanecké frakce. Novinářům to po dnešním jednání Pirátů se zástupci Demokratického bloku ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN oznámil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. O počtu místopředsedů se bude rozhodovat na středečním pokračování ustavující schůze dolní komory, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Časopis Týden mne požádal o rozhovor. Takhle to dopadlo...
Časopis Týden mne požádal o rozhovor. Vyhověl jsem mu bez váhání a s jedinou podmínkou. A sice že odpovím písemně v rozsahu, který si Týden stanoví sám. Stalo se a redakce potvrdila i písemně, že text obdržela včas a problém nebude ani s jeho rozsahem. Své slovo však hrubě porušila. Rozhovor nezveřejnila a místo něj otiskla ražniči z vlastních slintů, proložených pár krátkými, z kontextu vytrhanými citáty. Parlamentní listy se k podobným všivárnám neuchylují. Právě je jsem proto požádal o zveřejnění rozhovoru v původním plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Střílejte. Je jedno na koho. Je potřeba to urychlit,“ nařídili nám. Šokující výpověď o Majdanu 2014, který svrhl Janukovyče. V TV Silvia Berlusconiho
V roce 2014 v Kyjevě na Ukrajině zemřelo 80 lidí. Obvinění fronty proti Janukovyčovi. „Každý začal střílet, dvě nebo tři rány za sebou. Trvalo to patnáct dvacet minut. Neměli jsme na výběr. Bylo nám nakázáno střílet bez rozdílu jak na policisty, tak na demonstranty,“ vypověděl jeden z ostřelovačů na italské televizi Canale 5, která patří do impéria založeného a spoluvlastněného Silviem Berlusconim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš: Jestli se ještě budeme ucházet o podporu pro získání většiny?
Komentář na facebookovém profilu k vyjednávání o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ANO, ČSSD, KSČM... Co mlčíte, chlapci? Ve Sněmovně jsme se včera dozvěděli zajímavé věci
Tragédie a smutek, tak hodnotí podle médií nováčci první schůzi Poslanecké sněmovny po říjnových volbách. Ale nejsou to zdaleka jen nováčci, kterých je rekordních sto dvacet pět z dvou set poslanců. Trpí i parlamentní matadoři, protože tak špatně připravenou ustavující schůzi dolní komory ještě nezažili. Kromě toho se objevily některé zajímavé náznaky či informace. Vojtěch Filip, který vždy školil ostatní o jednacím řádu, tentokrát svorně s Babišem mlčel. Mlčeli i sociální demokraté, kterým dle informací ParlamentníchListů.cz Babiš „přihodil na talíř“ funkci, se kterou už ani nepočítali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Němcová v ČT vychovávala Babišovu poslankyni: Jste ve Sněmovně nová, chovejte se slušně a korektně
Dnešním dnem byla zahájena ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Noví poslanci se tak poprvé sešli po sněmovních říjnových volbách. Jak hodnotí vyjednávání první ustavující schůze poslankyně Poslanecké sněmovny Taťána Malá z ANO a Miroslava Němcová z ODS, se ptal moderátor Daniel Takáč v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tajná mise ministra Pelikána: Jel do vězení za mezinárodně hledaným zločincem, nechal ho volat ze svého mobilu. A nikomu o tom nic neřekl
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO se v propuštění údajného agenta Alího Fajáda angažoval více, než se dosud vědělo. Šéf české justice za ním totiž byl osobně ve vězení, nechal ho dokonce zavolat ze svého mobilního telefonu. Potvrdily to tři důvěryhodné zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Asad je demokraticky zvolený prezident, řekl prezident Zeman v Rusku. Reakce Schwarzenberga, Gazdíka nebo Koláře vážně stojí za to
Prezident Miloš Zeman se setkal v Soči se šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. A to, co řekl na úvod společného setkání, si možná opět zapíše do deníku pražská kavárna. Zeman se totiž rozhovořil o Bašáru Asadovi. „Drží se proruského směřování všech svých výroků a prostě ví, že mu u nás vše projde,“ reagoval vůči Zemanově poznámce exministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A vyjádřili se i jiní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Reakce na lživý článek zveřejněný na serveru forum24.cz
Prohlášení Českého rozhlasu, jež reaguje na lživé informace poškozující dobré jméno Českého rozhlasu, které uvedla paní Monika Pajerová v rozhovoru pro server forum24.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Přemejšlím nad tetováním
Komentář na facebookovém profilu k prvnímu jednacímu dni Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zrušit povinné ručení nelze, přejít ke konkurenci ano. Víte, kdy lze změnit pojišťovnu?
Zrušit nevýhodné povinné ručení chce občas každý. Někteří řidiči proto vymýšlí nesmyslné triky v podobě fiktivního prodeje vozidla, dočasného vyřazení vozu z evidence, nebo zrušení pojistné smlouvy kvůli neplacení. Avšak tyto nepoctivé finty se vám nemusí vyplatit. Změnit povinné ručení lze i jinak a bez nekalých praktik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policie opět požádala Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka
Policie dnes zaslala do Sněmovny novou žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (ANO). Vyšetřovatelé je chtějí stíhat kvůli dotacím na Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, pane Junckere! Prezidentský kandidát začal říkat, co se nelíbilo Veselovskému. A prosí vás, abyste se na to VIDEO podívali, neboť ho utnuli
Prezidentský kandidát Jiří Hynek se v debatě na serveru DVTV.cz vyjádřil k tomu, kam by jel na svou první prezidentskou návštěvu. Jeho odpověď se však nelíbila moderátorovi Martinu Veselovskému a přerušil jej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Změna v ČSSD? Sobotkovci v rozkladu, možná vše bude úplně jinak
ČSSD se snaží po prohraných sněmovních volbách vstát z mrtvých. V únoru si pak zvolí nové vedení. Mezi adepty na předsedou jsou lidé z řad kritiků současného vedení, k moci by se tak mohli vrátit i pučisté z Lán. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se dnes sešel s Putinem. A tak ČT povolala k vysvětlení divákům Libora Dvořáka
Miloš Zeman se dnes sešel s Putinem v jeho rezidenci v Soči. Ruský prezident označil debatu za obsažnou a otevřenou. Zeman zase spokojeně konstatoval, že navzdory protiruským sankcím, se kterými dlouhodobě nesouhlasí, se spolupráce obou zemí úspěšně rozvíjí. Jaký smysl mají sankce proti Rusku a jak se jejich zavedení odrazilo na životě obyčejných Rusů, se zeptala moderátorka Světlana Witowská v Interview na ČT komentátora Českého rozhlasu Libora Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Učte se, co dělat při jaderné válce, doporučuje Martin Koller. To, co chystají v Bruselu, ji prý výrazně přibližuje
Martin Koller se při sledování nejnovějšího dění obává, že jsme o další dva kroky blíže k válce. Tyto dva kroky mají svá jména a v obou případech jde o militaristické iniciativy Evropské unie. Jedné se přezdívá „Vojenský Schengen“ a ta druhá, ještě zajímavější, má zkratku PESCO. Znamená to v češtině „trvalá strukturální kooperace“. A pod nic neříkající zkratkou se skrývá skutečná „lahůdka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Inkluzní vzdělávání se musí řešit individuálně
Členové komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sjeli do Ústí nad Labem. Na programu celodenního jednání byly například požadavky na novou vládu v oblasti vzdělávání či financování podpůrných opatření ze strany ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Před sjezdem obnovy SPD
7.-9. prosince na sjezdu v Berlíně analyzuje německá sociální demokracie (SPD), nejstarší evropská politická strana (154), příčiny svých trvalých volebních porážek a hlavně svého posledního historického debaklu (20,5%) v nedávných spolkových volbách. A pokusí se o obnovu strany, která se ocitla na pokraji existenční krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hodování na ministerstvech ČSSD: Fiktivní práce pro Dienstbiera, statisícové subvence pro web Sobotkova poradce...
Pod ministrem Dienstbierem, ministryní Valachovou a dalšími politiky ČSSD a Strany zelených se odehrávala svérázná personální politika. Jak zjistil časopis Respekt, byli tam fiktivně zaměstnáváni redaktoři webu Deník Referendum. Jejich šéf Jakub Patočka, bývalý předseda Zelených a donedávna člen ČSSD, tak řešil finanční problémy redakce. Ta kromě toho dostávala přímo či nepřímo přes inzerci statisíce od ministerstev a jim podřízených organizací – a opět šlo o ministerstva řízená ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chtějí se mě zbavit, tvrdí Babiš o další žádosti k trestnímu stíhání
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je překvapen rychlostí a urputností policie, která dnes znovu požádala Sněmovnu o jeho vydání kvůli dotační kauze Čapí hnízdo. „Rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat,“ napsal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Poslanecká kouzla ve Středočeském kraji
A další poučení plyne i pro voliče, kteří si ztěžují že není koho volit a že zločinné „stranické sekretariáty“ odsunují ty „lepší“ na nevolitelná místa kandidátky... a hle.. i 31 místo kandidátky je volitelné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Muslimští mladíci hrozili znásilněním spoře oděné Rakušance. Celý případ má dohru
Před několika týdny Rakousko pobouřilo video, na kterém skupina arabsky vyhlížejících mladíků vyhrožuje znásilněním rakouské ženě. Případem se konečně začala zabývat policie a vše nasvědčuje tomu, že by mohli přistěhovalci skončit před soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Slovenský kněz: Brusel mi vyhrožuje
Známý římskokatolický kněz Marián Kuffa, jenž se roky věnuje lidem na okraji společnosti, se pustil do gender ideologie a Istanbulské úmluvy, která v létě vyvolala polemiku i na slovenské politické scéně. Kuffa dokonce konstatoval, že mu pro jeho kritické řeči vyhorožovali i v Bruselu. Video popsal server ParlamentnéListy.sk. Istanbulská úmluva se týká předcházení násilí vůči ženám a domácímu násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oni mají strach. Poslanec Petr Bystroň, obklopen vzrušenými kolegy z AfD, informuje o potápění Merkelové
„V německém Bundestagu AfD, FDP a CDU udělá většinu. A jenom tím, že se s AfD nechtějí bavit, se sami vmanévrovali do slepé ulice. Raději sedí u stolu s levicovými extremisty ze Zelených,“ říká v rozhovoru pro PL.cz předseda bavorské AfD Petr Bystroň o krachu vyjednávání o nové německé vládě. Předčasné volby podle něj nikdo nechce, protože by pomohly právě jen AfD. „Nějak se domluví. Co by se ale mělo stát je, že by měla Merkelová odstoupit a uvolnit místo. Se starými kádry není možné po prohraných volbách pokračovat. Je třeba personální obměna ve vedení CDU a SPD. Merkelová i Schultz musejí odejít a pak to půjde,“ domnívá se jediný rodilý Čech, který je nyní poslancem Bundestagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj zřídil Informační krizovou linku pro občany
Ke zlepšení informovanosti občanů Jihomoravského kraje při krizových situacích a mimořádných událostech většího rozsahu bude sloužit „Informační krizová linka Jihomoravského kraje“. Jde o bezplatné telefonní číslo 800 129 921, jehož provoz byl otestován minulý týden v rámci krajského taktického cvičení orgánů krizového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Odsoudili otce, který nabádal holčičku: „Mlať do polštáře a představuj si muslima.“ K tomu dosti drsná slova Petra Hampla
Sedmadvacetiletý muž z Benešova, jenž nechal svou dceru tlouct pálkou do polštáře a říkal jí, ať si představí Roma nebo muslima, dostal za toto navádění podmínku. Píše o tom server Lidovky.cz. A již se objevily i první komentáře, konkrétně sociologa Petra Hampla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Restart ČSSD? Ne. Zatím prázdné teze
Jiří Zimola uveřejnil 10 tezí s následujícím avízem: Start pro náš restart. To je název prohlášení jihočeské sociální demokracie, které zaznělo na jednání ÚVV v Hradci Králové. Jasně v něm říkáme, jak dál s ČSSD. Budu rád, když si ho přečtete a něco mi k tomu napíšete, říká k němu bývalý soc.dem. jihočeský hejtman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nenávist do politiky nepatří
…a už vůbec ne do té vysoké. Pokud premiér Sobotka na svém twitterovém účtu napíše: „Doufám, že si příští rok zvolíme prezidenta, který bude mít státní svátek 17. listopadu rád, bude se k němu hlásit a bude ho normálně slavit s občany Česka,“ je to vážné. Je to vlastně Sobotkův politický epitaf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jak se vyrábí antikampaň
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zlá přezdívka pro Merkelovou. A zlé vyhlídky pro ni
K situaci v německé politice se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil komentátor Luděk Frýbort. Podle jeho slov vypukl znamenitý blázinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Německo náš vzor, ale jen když se to vládnoucí bandě hodí
Ve své příchylnosti ke každému, kdo tady právě vládne, ve snaze být vždy papežštější nežli papež, vyniká tento národ nade všemi ostatními národy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Herec: Havlovo bombardování? Nebylo humanitární. A když jsem viděl, co chodí za lidi do Občanského fóra...
ROZHOVOR „Až se jednou spočítá, co to stálo lidských životů, tak nevím, jak se na to lidi budou tvářit,“ říká ohledně amnestie, kterou po sametové revoluci vyhlásil tehdejší prezident Václav Havel, herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na rok 1989 a vyjádřil se i k blížícím se prezidentským volbám. Prozradil také, jak se na EU dívají lidé ve Španělsku nebo v Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Hned den po volbách jsme deklarovali, že zvedneme ruku pro vydání Babiše a Faltýnka
Poslanecký klub Pirátů se již na svém ustavujícím zasedání dne 22. října 2017 jednomyslně shodl, že ve Sněmovně bude hlasovat pro vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Piráti tak byli první, kteří po volbách deklarovali, že budou pro vydání hlasovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka před demisí cestuje. Teď se chystá na dva mezinárodní summity
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v následujících dnech absolvuje pravděpodobně jedny z posledních zahraničních cest ve funkci. Tento pátek se Sobotka, jehož vláda podá demisi první pracovní den po nynější ustavující schůzi sněmovny, zúčastní summitu Východního partnerství. Příští pondělí ho pak čeká jednání ve formátu 16 zemí střední a východní Evropy a Číny v Budapešti, kde by se měl setkat s čínským premiérem Li Kche-čchiangem. ČTK o tom dnes informoval Úřad vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Stihománie a bájné lhářství
Policie doručila do Poslanecké sněmovny opakovanou žádost o vydání šéfa ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka. Andrej Babiš tvrdí, že záležitost má ovlivňovat probíhající sestavování vlády. Podobně hovořil před několika měsíci v souvislosti s volbami. Ani tehdy nebyla žádost o jeho vydání k trestnímu stíhání vhodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek, který má zachránit ČSSD: Připadám si jako bílá vrána. A chce do vysoké politiky vrátit výrazné tváře z minulosti...
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je za jistých okolností ochoten vést ČSSD. Jak by straně, která zažila volební katastrofu, když přišla o 35 poslanců, pomohl? Nejen na to se ho zeptala moderátorka Marie Bastlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslední výstřel Michaely Marksové. Chce trestně stíhat ty, kteří uvidí sexuální nátlak a nenahlásí jej
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) v úřadu zřejmě za pár dní definitivně skončí. Na poslední chvíli však přišla s nápadem na zavedení nového trestného činu. Nepřekažení, neoznámení sexuálního nátlaku a pohlavního zneužití by se podle ministerstva mělo stát trestným činem. Informoval o tom server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Arden (Piráti): Piráti v neděli rozdali 150 teplých gulášů potřebným
V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Plní tak svůj slib, že zastupitelé, kteří se stali poslanci, věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat, dokud se takto získané finance nevyčerpají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nejmenovaný profesor Ošťádal vzal zpět žalobu na prezidenta republiky
Ústavní soud včera zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy, kteří poukazovali na údajnou nečinnost prezidenta Miloše Zemana, když nejmenoval Ošťádala profesorem. Nyní se objevila další navazující skutečnost, kterou byla potvrzena správnost postupu prezidenta republiky při rozhodování o nejmenování docenta Ošťádala profesorem, a to sice dnešní zpětvzetí žaloby Ivana Ošťádala na prezidenta republiky na ochranu před jeho údajným nezákonným zásahem do práv jmenovaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
E.ON: hrozí stávka kvůli nesplněným slibům?
V energetické skupině od září roste napětí mezi vedením a zaměstnanci. Ti mají z důvodu úsporných opatření německého mateřského koncernu E.ON už několik let zmrazené platy. Slibované zvýšení teď nové vedení zarazilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: V Česku roste podíl firem, které platí vysoké daně
Od roku 2012 klesá počet společností, které v Česku do státní kasy neodvádějí žádnou daň z příjmů, nicméně v celkovém součtu tato skupina podnikatelů tvoří nejpočetnější skupinu. Naopak roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tématem Arény Jaromíra Soukupa budou exekuce v Česku
Zajímá vás, co všechno si mohou exekutoři dnes dovolit, s jakými problémy se potýkají při vymáhání nezaplaceného výživného, jak se s exekutorem domluvit a jak správně krotit svoje půjčky? Sledujte již dnes Arénu Jaromíra Soukupa, kde se dozvíte odpovědi na všechny tyto otázky a kde hlavní úlohu hraje to, co zajímá a trápí diváky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
České primky pro dakarský tým
Piloty kamionů i celý doprovodný tým Big Shock Racing budou na náročných etapách závodu Dakar 2018 provázet hodinky PRIM, které speciálně pro tento tým podle jeho požadavků navrhla a vyrobila společnost ELTON hodinářská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Pozor, vláda se podílí na vzniku euroarmády
Česká odstupující vláda přistoupila k dohodě PESCO. Když byla prosazena Lisabonská smlouva, tedy přejmenovaná Euroústava, obsahovala řadu kroků k emancipaci Bruselu mimo kontrolu a zájmy národních států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Čas montoven je u konce. Růst mezd povede k modernizaci firem
„Jsme v pozitivní ekonomické spirále. Díky vyšším mzdám se navyšuje spotřeba domácností, a to zvyšuje tržby tuzemských firem. Firmy si mohou dovolit investovat do nových strojů a vybavení, čímž navyšují produktivitu práce. Tím se kruh uzavírá, protože vyšší produktivita práce opět navyšuje mzdy,“ vysvětluje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ: OSSZ udělily letos za devět měsíců lidem na neschopence 2850 postihů
Od ledna do září letošního roku zkontrolovali pověření pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) celkem 112 191 lidí na tzv. neschopence. K postihu za nedodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce došlo v 2 850 případech. Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že nejvíce postihů bylo uděleno v Plzeňském kraji (361).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Angele se to začíná hroutit. Už i mediální mainstream věští konec její politické kariéry
Německá kancléřka Angela Merkelová se dostala do velmi nepříjemné situace. Komentátor Jakob Augstein v týdeníku Spiegel dokonce píše o tom, že se její politická kariéra nachyluje ke svému konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Flaková (Piráti): Sokolov a jeho občané si zaslouží politiku 21.století
Sokolovští Piráti prosazují zajištění audiovizuálních záznamů z jednání zastupitelstva města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí hostí seminář MIKTA
Dne 22. 11. 2017 se ve velkém sále Ministerstva zahraničních věcí České republiky uskuteční od 10:00 do 13:00 hodin seminář neformálního sdružení MIKTA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Podle ruských médií bude Zemanově cestě dominovat téma sankcí
Ruská média dnes k zahájení státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana připomínají jeho vstřícný postoj k Rusku, některé komentáře Zemana označují za nejvíce proruského státníka v Evropě. Za jedno z ústředních témat prezidentovy cesty autoři komentářů shodně označují protiruské sankce vyhlášené po anexi Krymu, kterých je Zeman přesvědčeným odpůrcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Hra, v níž o kafe vůbec nejde
Poslední premiérou tohoto kalendářního roku bude Maryša Aloise a Viléma Mrštíků v režii Jana Mikuláška. Uskuteční se ve čtvrtek 23. listopadu 2017 v Národním divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Platy všech zdravotníků jsou mizerné. Je naprosto chybné, že neexistuje vůbec žádná spoluúčast. Hovořili jsme s primářkou
ROZHOVOR „Je naprosto chybné, že neexistuje vůbec žádná spoluúčast na zdravotní péči, která by alespoň základním způsobem ovlivňovala zodpovědnost lidí za své vlastní zdraví. U nás jsou za zdraví lidí zodpovědní jen lékaři a zdravotnický personál. Lidé nevědí a nezajímají se, jak systém placení zdravotní péče funguje. Nemusejí se o to zajímat, nemají žádnou spoluzodpovědnost, nikdo a nic je k tomu nenutí,“ říká primářka a naše přední foniatrička Jitka Vydrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Středoškoláci se na Dni otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT mohou podívat i do rekonstruované Státní opery
Středoškoláci, kteří přijdou ve čtvrtek 23. listopadu na Den otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT v Praze, se seznámí se studijními obory, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů. V areálu fakulty pro ně budou připraveny prezentace všech bakalářských oborů s řadou zajímavých ukázek. Studenti se také budou moci zúčastnit speciální exkurze do rekonstruované Státní opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Peter (TOP 09): Právní stát, nebo technologie moci?
Ano, to je to přesně to oč tu běží, když se zvolení poslanci baví o počtu členů výboru Poslanecké sněmovny, v tuto chvíli především mandátového a imunitního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Rozpočet EU na rok 2018 schválen, ČR zůstává čistým příjemcem
Ve dnech 17. a 18. listopadu proběhlo závěrečné jednání tzv. Dohodovacího výboru, v rámci kterého měly Rada ECOFIN, Evropský parlament a Komise dosáhnout společné dohody nad rozpočtem EU na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za zřízení oploceného výběhu pro psy v Hostivařském lesoparku v Praze
Ne všichni majitelé psů chtějí, či mohou pouštět své psy navolno. Řešením pro všechny zúčastněné jsou oplocené výběhy pro psy, kterých je na území Prahy a přilehlém okolí bohužel velmi málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Podporou Vondráčka jste dali ANO třetí pokus na sestavení vlády, vyčítá Pirátům ODS
Nově zvolení poslanci se dnes poprvé sešli na ustavující schůzi sněmovny. Nejdříve složili slib a pak se do sebe pustili kvůli počtu členů mandátového a imunitního výboru. Nakonec odhlasovali, že jich bude devatenáct. Jak budou vypadat další jednání dolní komory parlamentu a proč Piráti podpořili zástupce hnutí ANO na post předsedy sněmovny, i když jsou v opozici? Nejen na tyto otázky moderátorky Světlany Witowské v pořadu Interview na ČT odpovídal místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Řešme skutečné problémy
I přes úterní důležitý den pro Poslaneckou sněmovnu by se nemělo zapomínat na běžný život krajů, měst a obcí a řešit jejich problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil lamentoval před studenty: Co provádějí odpůrci EU u nás, to nemá obdoby. Pak chválil, jak informuje z Bruselu Bohumil Vostal
REPORTÁŽ Británie úpící pod Brexitem a neskonalý český euroskepticismus, který v Unii nemá obdoby. Ministr Chovanec s flintou v ruce neuhájil směrnici o držení zbraní. A čeští europoslanci by se měli na domácí půdě více angažovat, i když je proti tomu ve stranách, topku nevyjímaje, určitá mentální bariéra. Na akci studentské akademie mladých diplomatů v Plzni promluvil Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyhledávač konspirátorů a kremelských sluhů si proklepl okamurovce, který má řídit bezpečnostní výbor sněmovny. Posílá jej do ústavu
Web Poslanecké sněmovny uvedl, že výbor pro bezpečnost se zabývá všemi segmenty vnitřní a vnější bezpečnosti státu. Jde o velmi důležitý výbor. Nabízí se tedy otázka, zda by tento subjekt měl řídit kompetentní racionálně uvažující člověk, nebo vyznavač konspiračních teorií a internetových hoaxů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Giuseppe Maiello od Pirátů: Patříme na Západ, ale přestaňte démonizovat kritiky Bruselu. Nebo lidé začnou nenávidět celou EU. Evropan má myslet kriticky
ROZHOVOR České republice nehrozí, že by vystoupila z Evropské unie, ale právě proto musíme přestat démonizovat kohokoliv, kdo si dovolí upozornit na chyby, které se dějí v Bruselu. Vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello, který byl v nedávných volbách lídrem Pirátů ve Zlínském kraji, je totiž přesvědčen, že démonizace a mccarthistické postoje vyvolávají opačné reakce a mnozí pak skutečně začnou nenávidět Evropu jako celek. Považuje také za nekorektní označovat hnutí ANO za vítěze voleb, protože tím je ten, kdo je schopen sestavit většinovou koalici, což v případě Andreje Babiše neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Husto u sochy maršála Koněva. Bránit jej dorazili Foldyna či Doubrava, proti nim vlajky EU a slova o vrazích z KSČ
REPORTÁŽ U sochy maršála Koněva na Praze 6 to zase jednou vřelo. Sešli se tu totiž zastánci tohoto slavného sovětského maršála, který se podílel na osvobozování Evropy od nacistů, ale také jeho odpůrci, kteří připomínali, že Koněvova minulost není bez poskvrny a že má maršál na rukou hodně krve nevinných obětí. Na jedné straně pomyslné barikády stáli poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), Josef Skála či Marta Semelová (oba KSČM) a na straně druhé aktivisté s vlajkami EU a transparenty s ostrými hesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní summitu Východního partnerství v Bruselu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pátek 24. listopadu 2017 jednat s dalšími evropskými lídry v rámci summitu Východního partnerství. V pořadí pátý summit potvrdí angažovanost EU ve východní Evropě a stanoví výhled do budoucna s cílem posílit stabilitu a odolnost partnerských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Chronická obstrukční plicní nemoc ročně zabije 2500 lidí. Nechte se zdarma vyšetřit
Světový den CHOPN, tedy chronické obstrukční plicní nemoci, připadá na středu 22. listopadu. Právě v tento den mohou od 8 do 14 hodin zájemci přijít a nechat se zdarma vyšetřit na plicním oddělení Nemocnice Strakonice. Součástí je vyšetření spirometrie a plicních funkcí k vyloučení obstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Mandík k zajišťovacím příkazům: Neznám ani jeden případ, kdy by se nejednalo o záměr neplacení daní
V minulých měsících se v médiích otevřela otázka tzv. zajišťovacích příkazů, které finanční správa vydala daňovým subjektům a tím je údajně zlikvidovala. Podívejme se proto nejdříve na platnou legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oficiální kanál ruského ministerstva obrany: Za pomoc z roku 1968 by Češi a Slováci měli poděkovat. Přinesla jim dvacet let míru
Češi a Slováci by nám měli poděkovat za vojenskou pomoc v roce 1968. Díky naší bratrské pomoci žilo Československo dvacet let v míru. Tak zní oficiální stanovisko ruského ministerstva obrany, resp. kanálu Zvezda, který pod ministerstvo obrany Ruské federace patří. Zpráva přišla v den, kdy prezident České republiky Miloš Zeman jedná s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Soči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
I letos rozvezou lesníci do dětských domovů, nemocnic i azylových domů vánoční stromky
Vánoční stromky už čtvrtým rokem věnuje dětským zdravotnickým a sociálním zařízením v celé České republice státní podnik Lesy ČR. Od 21. listopadu do 7. prosince je možné stromky objednávat, lesníci je i zdarma doručí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Výzva k uznání občanů jako oprávněných subjektů k výkonu státní správy
V poslední době se množí hlasy, které zpochybňují schopnost a oprávněnost občanů podílet se na výkonu státní správy. Argumentem je údajná nekompetence občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Zdraví je nejvzácnější zboží
Zdraví je nejvzácnější zboží, je majetkem každého občana. Mnohdy lidé věnují větší péči svému autu, než svému zdraví. Vhodná a pravidelná pohybová aktivita a zdravotnický systém, jsou spojené nádoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Obchodníci s lidmi již byli obviněni
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech rozbili skupinu obchodníků s lidmi, která měla organizovat homosexuální prostituci mladistvých chlapců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Ano, shrňme fakta
Prostě shrňme fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Marta Kubišová velmi silným způsobem promluvila o islámu
Marta Kubišová promluvila v Českém rozhlasu o komunistech, politice, ale i o islámu. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To zas bude uragán: Až si zde kavárna přečte, co Miloš Zeman řekl Vladimiru Putinovi...
Prezident Miloš Zeman se setkal s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. Hlava ruského státu českého prezidenta přijala ve své letní rezidenci Bočarov ručej v Soči. Zeman v úvodu odmítl tlumočníci s tím, že čeští novináři rusky umí a není jejích služeb zapotřebí. Zeman Putinovi řekl, že Bašár Asad je dle jeho názoru demokraticky zvolený prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prachatice: Konference Ošetřovatelství napříč odbornostmi
Nemocnice Prachatice uspořádala odbornou konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky s názvem Ošetřovatelství napříč odbornostmi. Setkání se opět uskutečnilo ve Filipově Huti na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČPZP vrací přeplatky. Za 3. čtvrtletí dostanou klienti 2,7 milionu korun
Více než 2,7 milionu korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 3051 pojištěncům, kteří ve třetím letošním čtvrtletí překročili takzvaný ochranný limit na doplatky za léky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Další žádost o vydání k trestnímu stíhání? No jasně, systém nespí
Komentář na facebookovém profilu k žádosti Policie ČR o vydání Poslaneckou sněmovnou ČR k trestnímu stíhání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemane, reaguj. Každý slušný člověk by se sebral a jel pryč. Z Prahy prší rozhořčené reakce na slova o „záchraně“ z roku 1968
Podle článku, který na svém webu uvedla armádní televize Zvezda, by prý Československo mělo být vděčné SSSR za invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Tato zpráva vyvolala mezi českými politiky veliký nepokoj. Článek byl navíc uveřejněn v den, kdy do Ruska mířil český prezident Miloš Zeman. Ten pak přes svého mluvčího vzkázal, že stále zastává názor, že okupace byla zločinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Informační linka pomáhá stovkám cestujících
Více než sto telefonátů zaznamenala během prvního měsíce své existence informační linka krajského koordinátora dopravy KIDSOK. Ten ji provozuje od září letošního roku. Hovory na linku trvaly celkem sedm a čtvrt hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Šéf německé FDP Lindner hraje vysokou hru
Koentář na facebookovém profilu k vývoji povolební situace v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
KNTB: První pacient přišel do krajské nemocnice před 90 lety
Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně slaví 90 let od svého založení Tomášem Baťou. První ošetřený pacient Baťovy nemocnice je doložen z 21. listopadu 1927. První hospitalizovaní pacienti byli přijati do nemocnice v lednu roku 1928, kdy byl otevřen chirurgický pavilon. Ředitelem a zároveň primářem chirurgie se tehdy stal MUDr. Bohuslav Albert, vynikající lékař a organizátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Tržby z jízdného za období 1. až 3. čtvrtletí vzrostly o 2,14 procenta
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) za první tři letošní kvartály eviduje vyšší tržby z jízdného oproti loňskému roku. Vyplývá to ze Zprávy o hospodaření za 1. – 3. čtvrtletí 2017, kterou schválilo představenstvo DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory doprovodí premiéra do Maďarska
Hospodářská komora ČR ve dnech 26.–27.listopadu uspořádá doprovodnou podnikatelskou misi premiéra Bohuslava Sobotky do Maďarska. Cesta se uskuteční v rámci summitu ve formátu 16 1, na kterém se představí země střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínské lidové republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
České tratě jsou na hranici svých možností. Vysokorychlostní železnice by jim měla odlehčit, říká generální ředitel SŽDC Surý
ROZHOVOR Železniční síť v Česku se v případě větších měst dostává na samotnou hranici svých kapacitních možností. „To je mimo jiné i jeden z důvodů, proč musíme budovat rychlá spojení, tedy odlehčení stávající infrastruktuře,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generální ředitel SŽDC Pavel Surý. „Rád bych cestoval z centra Prahy na letiště vlakem,“ uvádí k tomu, kde by rád viděl rozvoj tuzemské železniční sítě v následujících patnácti letech. Významná je podle Surého i realizace pražského železničního uzlu a modernizace toho v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drsný vzkaz Okamurova poslance. V souvislosti s ministrem Hermanem psal o "chcípající bestii"
Poslanec SPD Tomia Okamury Jiří Kobza na sociální síti Facebook ostře zaútočil na ministerstvo kultury, speciálně na končícího ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Česko chce v Evropě přiškrtit podporu energetiky v majetku obcí a družstev
Česko prosazuje při projednávání Směrnice o obnovitelných zdrojích energie (OZE) zvýhodnění velkých energetických firem na úkor malých projektů obnovitelných zdrojů energie, které jsou ve vlastnictví obcí, energetických družstev složených z místních komunit či malých a středních podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Je Erik Tabery objektivní? Je Mirek Topolánek šílenec?
Každá univerzita se snaží přesvědčit své studenty, že výběrem tohoto vzdělávacího zařízení udělali tu správnou volbu pro svou budoucnost. Ostravská univerzita v Ostravě není výjimkou. Prostřednictvím mého skromného textu budeme na chvíli prodlévat na půdě Filosofické fakulty na nepohodlných židlích v hledišti intelektuální manufaktury zvané Katedra české literatury a literární vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Spasí ČSSD sobotkovci bez Sobotky?
Kdo dlouhodobě pozoruje dění v ČSSD, musel být ze skromných výsledků jednání včerejšího Ústředního výkonného výboru (ÚVV) ČSSD velmi zklamán. Funkcionáři ČSSD by si měli přehrát to, co se stalo, a naprosto chladně posoudit, jak toto poselství působí na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek se připojí k akci Movember a vyšetří muže
Nemocnice Písek, a. s., se připojí k celosvětové akci Movember, která je zaměřena na prevenci rakoviny prostaty a varlat a boj proti těmto onemocněním. V úterý 28. listopadu od 8 do 13 hodin v rámci Dne otevřených dveří urologické ambulance tamní lékaři preventivně vyšetří prostatu a varlata zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: O plnění přání opuštěným seniorům je velký zájem
Více než polovina domovů pro seniory v Jihomoravském kraji se zapojila do projektu Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“. A přání jdou rychle na odbyt. Dobrovolníci v něm mohou splnit vánoční přání materiální nebo zážitkové osamělým seniorům a tím jim jednoduše udělat radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman po boku Putina: Rusko je desetkrát významnější než Francie. Jaceňuk je ubožák. Jsem odpůrce sankcí
Prezident Miloš Zeman se v ruském letovisku Soči sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Server ParlamentníListy.cz přinesl na sociální síti Facebook zájemcům o jednání obou hlav států živý přenos z tiskové konference obou státníků. Toto zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Příběh o levici - O osvětě a špatném svědomí (7)
Když se kohokoli zeptáte, zda je v pořádku, že hrstka lidí má stejný majetek, jako ostatní smrtelníci na zeměkouli, odpoví vám, že je to špatné, zavrženíhodné. Když se zeptáte, zda souhlasí se stále se zvyšujícími výdaji na zbrojení, naprostá většina vám odpoví, že to nevede k míru, ale spíš k válce. Když se zeptáte, zda Evropu ochrání před přívalem uprchlíků z Jihu větší ochrana hranic, přísnější zákony, zákaz mešit, nedostanete jednoznačnou odpověď, ale většina bude souhlasit s tím, že je třeba provést taková opatření, aby lidé nebyli nuceni opouštět své domovy, kde je ohrožují války a odkud je vyhání zhoršující se nedostatek vody, sucho, neúrodná půda. Když se zeptáte, co se dá proti tomu dělat, většina dotázaných pokrčí rameny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
PŘÍMÝ PŘENOS Tisková konference Miloše Zemana a Vladimira Putina
ParlamentníListy.cz přinášejí přímý přenos tiskové konference Miloše Zemana a Vladimira Putina po jednání v Soči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý jasně: Ukrajina? Udělali jsme chybu
ROZHOVOR „Představili jsme si Ukrajinu jako stát, do kterého můžeme invertovat naše představy o řízení společnosti i hospodářství, ale ono to tak nefunguje,“ říká bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky, dnes pedagog Vysoké školy CEVRO Institut, generál Jiří Šedivý. Podle něj Evropská unie udělala chyby, které vyústily v destabilizaci celé východní Ukrajin,y a Putin toho využil. Zdůraznil, že sankce proti Rusku nemají efektivní vliv, protože Rusko dokáže jejich dopady účinně mírnit. Šedivý nemá příliš optimismu ani pro domluvu mezi Spojenými státy a právě Ruskem o ukončení války v Sýrii. Pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, že tamní situace je na jednoduchá řešení příliš složitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Evropský bankovní úřad v ČR? Praha neměla žádnou šanci
Evropský bankovní úřad (EBA) se nakonec do Prahy relokovat nabude. Z Londýna se místo toho přestěhuje do Paříže. Realisticky viděno, Praha nikdy vlastně šanci na to, aby úřad hostila, neměla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jindřichův Hradec: Pacienti, závislí na umělé plicní ventilaci, mohou být léčeni doma
Nemocnice Jindřichův Hradec se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci ODS, ČSSD, Pirátů i KDU-ČSL jsou pro vydání Babiše
Lidovci podpoří vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli financování farmy Čapí hnízdo. Pro opětovné vydání obou poslanců jsou i poslanci ODS, ČSSD, Pirátů a TOP 09. Důležitý pro výsledek hlasování o vydání bude postoj hnutí SPD, jeho předseda Tomio Okamura dnes na dotaz ČTK řekl, že se hnutí musí nejprve seznámit s policejním spisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Šéfem ČSSD v Praze bude poslanec a náměstek Dolínek. Ministr Ludvík se dekuje
Ačkoli se volba šéfa pražské sociální demokracie uskuteční zřejmě až na začátku příštího roku, ParlamentníListy.cz už nyní získaly řadu indicií o tom, jak "volba" dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Sci-fi o ústavním puči na občany nezabere
Silná slova o hrozbě ústavního puce zakrývají slabé činy v oblasti formování vlády a plnění předvolebních slibů. Tradiční strany tak samy snižují vážnost parlamentu v očích občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Setkání Zemana s Putinem
Prezident Miloš Zeman se dnes v černomořském letovisku Soči setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jednání, které zahájí oficiální program pětidenní Zemanovy státní návštěvy v Rusku, se uskuteční v Putinově rezidenci Bočarov ručej, která je častým místem vrcholných jednání ruského vůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Článek o záchraně Československa v roce 1968 prý prezidenta Zemana velmi rozzlobil. Chystá se protestovat
Prezidenta Miloše Zemana rozzlobil článek na webu ruské armádní televize, podle něhož by Československo mělo být vděčno za sovětskou intervenci z roku 1968. ČTK to dnes sdělil člen delegace, která prezidenta doprovází na jeho nynější státní návštěvě Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Budou Babiš a Faltýnek vydáni k trestnímu stíhání?
Na konci minulého funkčního období poslanecká sněmovna většinou hlasů vydala vedoucí pracovníky Agrofertu trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Prášek: Kdybychom hybridní válku neměli, museli bychom si ji vymyslet
Informační válka, kterou Rusko vede proti - vlastně jakékoliv překážce svých imperiálních ambicí, jest realitou, o tom nemusíme diskutovat. Nicméně - viz nadpis článku. Sítě trollů, troll factory, propojené a robotické identity, servery takzvané "nezávislé zpravodajství" šířící nesmysly a tak dál, to jsou věci dobře doložené. Nicméně, stává se z nich alibi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Proč zavraždili prezidenta Kennedyho
Spekuluje se nad originalitou citace, kterou měl údajně Kennedy pronést sedm dní před atentátem v Dallasu: „V této zemi existuje spiknutí s cílem zotročit každého muže, ženu a dítě. Než opustím tento vysoký a vznešený úřad, mám v úmyslu toto spiknutí odhalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha dá miliony na opravy sportovišť
Rada h. m. Prahy dnes schválila přidělení mimořádné finanční podpory v oblasti sportu na odstranění havarijních stavů a rekonstrukce sportovišť. Celkem se jedná o téměř 160 milionů korun, z nichž většinu na investice do sportovišť obdrží městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODA vyšle do souboje o křeslo senátora svou kandidátku
Prezident České republiky dne 25. října 2017 rozhodl o vyhlášení doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 39, a stanovil dny jejich konání na pátek 5. ledna a sobotu 6. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): „Revoluční“ změna v centru
Praha nechá zpracovat architektonickou studii proměny jedné z důležitých pražských ulic - Revoluční. Zadání pro studii, které zpracoval Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha), dnes schválila pražská Rada. IPR Praha nyní bude hledat projektanta ve výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Rasistická, lidstvu nepřátelská podstata multikulturalismu
Stěhování národů není žádným spontánním projevem. Naopak byl uměle vytvořen se záměrem likvidace evropských národů, především bílé rasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Život v kufříku – na pomoc odloženým dětem
Poskytnout nově narozeným dětem, které míří přímo z porodnice do adoptivní péče základní informace o své minulosti, o tom, co bylo, když přišly na svět, kam putovaly a kdo se o ně staral… To je podstata projektu s názvem „Život v kufříku“ Nadačního fondu La Vida Loca.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: 1:0 pro Čechy
370 nebezpečných slov o tom, proč u nás feministé nepochodili s protiflirtovací kampaní (Varování: Následující text může obsahovat narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí odcházející vlády Bohuslava Sobotky)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lustry Jaroslava Horejce v sídle Světové obchodní organizace
26. října 2017 proběhla v sídle Světové obchodní organizace, budově Centre William Rappard v Ženevě, slavnostní inaugurace historických lustrů Jaroslava Horejce, renovovaných mj. díky peněžnímu daru České republiky. Rekonstrukce lustrů představovala jedinečnou příležitost pro propagaci českého sklářství a zároveň příspěvek k zachování českého kulturního dědictví. Ministerstvo průmyslu a obchodu kromě zabezpečení finančního příspěvku rovněž zaštítilo ve spolupráci se Stálou misí ČR při OSN v Ženevě týdenní doprovodnou výstavu českého skla „THE BEAUTY OF CZECH GLASS“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků: Obchodování s Ruskem se začíná odrážet ode dna
Několikaletý pokles vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Ruskou federací je minulostí. Po čtyřletém pádu našich exportů do Ruska bude rok 2017 opět rostoucí. Tempo vývozů do největší země světa za prvních devět měsíců překračuje celkovou míru růstu našich exportů více jak dvojnásobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ministr Pelikán lhal, ve vládě nemá co dělat
Komentář 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jany Černochové k nově zveřejněným okolnostem tzv. kauzy Fajád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Škoda Electric představila nový elektrobus
Společnost Škoda Electric poprvé veřejnosti v rámci veletrhu CZECHBUS 2017 představila nový elektrobus Škoda E’City. Nový elektrobus vznikl na základě spolupráce s firmou Iveco, která dodala karosérii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senát možná doporučí vládě zmírnění protikuřáckého zákona
Senát by měl doporučit vládě, aby umožnila v restauracích zřídit oddělené kuřárny bez obsluhy. V malých barech, pivnicích či hospůdkách by pak měla nechat na jejich majitelích, zda v nich kouření povolí. Horní komoře to navrhl její výbor pro lidská práva a petice. Senát se návrhem bude zabývat na prosincové schůzi při projednávání petice proti takzvanému protikuřáckému zákonu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Z Německa ve čtvrtek vyjede poslední vlak s českou naftou
Ze skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v německém Kraillingu vyjede ve čtvrtek poslední vlak s českou naftou. ČTK to dnes řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Česko mělo v Bavorsku naftu v hodnotě přes miliardu korun, po vyhlášení insolvence firmy Viktoriagruppe se k ní ale nemohlo skoro dva roky dostat. Švagr dříve uvedl, že přeprava veškerého paliva by celkově neměla stát více než 60 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Přišla Eurovia a bez výběrového řízení dostala kšeft za 87 milionů
Ředitelství silnic a dálnic, jak upozornily stránky ZDopravy.cz, údajně vyřešilo potíže s tendrem na zimní údržbu v Pardubickém kraji. Jak? Přímým zadáním společnostem Eurovia a Sovis. Ty v původním klání o osmiletou smlouvu skončily druhé, firmy s nejnižší nabídkou, Eltodo a Prostor, totiž byly vyřazeny. Soutěž proto nyní řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
O křeslo v Senátu bude za Piráty bojovat pedagog a básník Dvorský
Kandidátem Pirátské strany v doplňujících senátních volbách na Trutnovsku se stal pedagog a nestraník Jaroslav Dvorský. ČTK to dnes řekla mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. O křeslo v Senátu se utká devět kandidátů. Doplňující volby jsou naplánované na 5. a 6. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚSTR představí knihu Čechoslováci v gulagu
Ústav pro studium totalitních režimů představí knihu Čechoslováci v Gulagu. Jedná se o doprovodnou publikaci ke stejnojmennému třídílnému dokumentárnímu cyklu, který v uplynulých týdnech odvysílala Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Ministerstvo financí počítá už jen s přebytkovými rozpočty
Po ČNB přišlo se svojí novou prognózou vývoje české ekonomiky i Ministerstvo financí ČR, které stejně jako centrální banka předpokládá, že po letošním silném růstu se už v příštím roce dostaví docela solidní korekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Olympionici se v Koreji představí v oboustranné zlaté bundě
Český olympijský tým ve spolupráci s oficiálním partnerem společností ALPINE PRO odhalila set oblečení, ve kterém budou Českou republiku v únoru reprezentovat naši sportovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Nášivky a odznaky kurzu Komando převzalo čtrnáct absolventů
Symbolicky v prostorách krypty Národního památníku hrdinů Heydrichiády v Resslově ulici v Praze se uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu Komando, který organizovalo Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov (VeV-VA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: UNESCO má novou generální ředitelku
Ve dnech 30. 10. – 14. 11. 2017 se v Paříži konala 39. Generální konference UNESCO. Během ní byla přijata řada rozhodnutí ohledně programů a rozpočtu organizace, jež znovu potvrzují význam organizace vůči aktuálním výzvám, kterým čelí svět. Během zasedání také členské státy organizace zvolily Francouzku Audrey Azoulayovou za 11. generální ředitelku UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Tradiční politická struktura přestává existovat
Komentář předsedy SPD na facebookovém profilu k vývoji po volbách v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist