Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.288x, což odpovídá cca 223.742-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Proč k nim lezl? Zeman navštívil Okamuru a už se ozývají Dienstbier, Pospíšil a další
Politici kritizují účast prezidenta Miloše Zemana na konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie. Ta dnes rozhodovala, koho podpoří v prezidentské volbě. Zeman si o podporu SPD neřekl, hnutí a jejího předsedu Tomia Okamuru především chválil, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Majetek Mirka Topolánka: Sám prý nic nevlastní a na účtu má několik set tisíc. Něco prý ale nesedí...
MF Dnes se rozhodla „pošťourat“ v majetkových poměrech kandidáta na prezidenta Mirka Topolánka. Měsíc poté, co bývalý český premiér oznámil svou kandidaturu na Hrad, uvedl, že sám nic nevlastní a na běžném účtu má prý stovky tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To řešíte vy v tom svém bublinovém novinářském světě! Andrej Babiš odrážel dotazy novinářů v tisku
Premiér Andrej Babiš (ANO) je odhodlán „makat“ hned po jmenování vlády. A to i bez její důvěry. Řekl to mimo jiné v obsáhlém rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Drahoš varoval před ovlivňováním voleb zahraničními tajnými službami a BIS to nepotvrdila. Vladimír Hučín má svou a trochu jinou verzi
ROZHOVOR „Menšinová vláda ANO s podporou komunistů a SPD by byla pro Českou republiku rizikem. Budeme tak pro Evropskou unii i Severoatlantickou alianci nespolehliví a uvidíme, kdy jim dojde trpělivost,“ konstatuje jeden z mála účastníků třetího odboje u nás a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín. K nedávné návštěvě Miloše Zemana v Rusku pak ještě dodává: „Určitě si myslím, že ta akce s odmítnutím ruské okupace z roku 1968 byla připravená tak, aby se mohl současný prezident proti tomu ohradit a získat do nových voleb od řady lidí kladné body.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Topolánek: O hlasy voličů SPD se ucházet chci, o hlas pana Okamury nikoli
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Program, který ztroskotal: Před dvěma lety do ČR přiletělo 18 Syřanů studovat, ale...
Před dvěma lety přiletělo do Čech 18 syrských studentů, kteří se v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii měli naučit česky, vystudovat díky stipendiu od ministerstva školství a následně se vrátit do poválečné Sýrie. Jak však píší dnešní Lidové noviny, situace se zkomplikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černé na bílém. Expert předkládá, co vše zasáhne do vyjednávání důvěry Babišově vládě. Předně jedna zásadní událost
POLITOLOGOVÉ "Úplně prvotní je, aby Andrej Babiš byl premiérem. Udělá pro to všechno. Ve své podnikatelské minulosti také ne vždy prováděl vše v rukavičkách. Bude usilovat o to, aby byl premiérem celé čtyři roky. Tomu vše podřídí. Ústupky z jeho strany mohou být maximální. Myslím, že v konečném důsledku by tolerancí ze strany SPD nepohrdl," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Pavel Šaradín. Podle něj se za současné situace nedá očekávat podpora či tolerance vlády Andreje Babiše ze strany ODS ani ČSSD (minimálně do únorového sjezdu) či KDU-ČSL. "Hlavní jednání přijdou po prezidentské volbě," myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neziskovky v Rakousku dělají problémy. Odmítnutým žadatelům o azyl platí advokáty
Deník Kronen Zeitung přináší aktuální statistiky, které se týkají přistěhovalecké politiky země. Vyplývá z nich, že je Rakousko pro žadatele o azyl ze třetích zemí světa stále žádanou destinací. Stále hlasitěji se hovoří o negativním vlivu nevládních neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Mirek Topolánek rozsekal publikum: O Ukrajině vím hovno... pardon hodně. Promiňte, chce se mi na záchod
Mirek Topolánek jako zkušený politický matador ví, že prezident se zabývá i zahraniční politikou České republiky. Že mu zahraniční politika a v jejím rámci především obrana České politiky není lhostejná, ukázal v nedávném vystoupení v Brně po boku Václava Klause mladšího (ODS), ale nejen tam. Na jedné z debat mu to ovšem ujelo a pronesl sprosté slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mladí sociální demokraté volí Jiřího Drahoše
Mladí sociální demokraté si v uplynulých týdnech vybírali v hlasování některého z devíti oficiálních kandidátů do funkce hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
O lidech, kteří volí komunisty, nemůžeme říkat, že jsou méněcenní, rozčílil se v rádiu Babiš
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 významného hosta. Dorazil čerstvě jmenovaný premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. Ten na rozhlasových vlnách otevřeně přiznal, že dosud neprobíhala prakticky žádná jednání o sestavení většinové vlády. Řekl toho ale ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti poukázali na další problém Česka. Jde o sociální politiku
Nepropojenost resortů je podle pirátské poslankyně Olgy Richterové jedním z největších problémů ve věcech sociálních. Jsou rozděleny mezi ministerstva školství, sociálních věcí a zdravotnictví, což je komplikace, soudí Richterová. Strana proto sezvala odborníky k dnešní diskusi. V budoucnu chce probírat i další témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Houška (KDU-ČSL): Rozpory ve vnímání rozpočtů
Vždy na konci roku sestavujeme rozpočet kraje na příští rok. Doba nám přeje, a tak je jeho skládání jednodušší než v době krize. Proto nechci hodnotit a pitvat jeho kapitoly, ale zamyslím se hlouběji. Neustále cítíme tlak na zprůhlednění veřejných financí a větší odpovědnost politiků za hospodaření s nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza Evy Michalákové a odebraných synů v Norsku pokračuje. Případ se vrací k soudu v Hodoníně
Okresní soud v Hodoníně se bude znovu zabývat kauzou Evy Michalákové a jejích synů, které jí a jejímu tehdejšímu manželovi odebraly již před šesti lety norské úřady. Píší o tom Lidové noviny. Okresnímu soudu v Hodoníně případ vrátil brněnský krajský soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mapování Sněmovny: Babiš má prý nejblíže k ČSSD. A Chvojka se nebrání jednání
MF Dnes se zaměřila na to, s kým si hnutí ANO Andreje Babiše nejvíce notuje. I když Babiš po sněmovních volbách nejvíce usiloval o spolupráci s druhou ODS, v prioritách se shoduje spíše s ČSSD. A to hned v osmi bodech z deseti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Banka bank má strach - Není otázkou zda, ale kdy to přijde
Ryba vždycky páchne od hlavy. Takže když se banka všech bank ozve, že má strach o osud světové ekonomiky, něco tu evidentně bude prohnilého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Klasické předváděčky mizí, šmejdi se přesouvají na internet
Počty předváděcích akcí mají klesající tendenci. Šmejdi opouštějí klasické předváděčky, více se zaměřují na internet a nabídku zboží po telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Vypadá to, že Rusové měli zase pravdu. Civilisty zavraždila Ukrajinská armáda
Dva protichůdné pohledy na pirátskou vraždu civilistů malajsijského letadla letu MH 17 nad územím DLR proběhly včera na českém internetu. Zatímco server iDNES jaksi klopotně prezentoval „nálezy“ tzv. nezávislé vyšetřovací komise BELLINGCAT, První zprávy citovaly z ruského deníku Vesti, Tak tedy – kdo budí větší důvěru?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Generál Bubeník bude novým předsedou Výboru náčelníků zdravotnických služeb NATO
Ve středu 6. prosince se v Bruselu uskutečnilo 48. zasedaní Výboru náčelníků zdravotnických služeb Severoatlantické aliance (COMEDS – Committee of the Chiefs of Military Medical Services in NATO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Soros zaútočil na Orbánovu vládu
Americký finanční spekulant George Soros tvrdí, že že předseda maďarské lávy Viktor Orbán o něm lže, aby odvrátil pozornost od skutečných problémů země. Sorosovo prohlášení dnes zveřejnil levicový list „Népszava“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Příznivci offroadů dnes v Milovicích uklidili desítky hektarů budoucích pastvin od černých skládek
Desítky hektarů bývalého vojenského prostoru Milovice dnes uklidili členové a příznivci klubu Off-road Milovice. I když se teploty pohybovaly jen těsně nad nulou, čistilo přibližně padesát dobrovolníků z různých částí České republiky rozsáhlou plochu, kam se v budoucnu rozšíří rezervace divokých koní a praturů. Odstraňovali jak černé skládky, tak zbytky po sovětské armádě, které by mohly být nebezpečné zvířatům i návštěvníkům rezervace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Na Ministerstvu vnitra se uskutečnil seminář ke kyberbezpečnosti
Na Ministerstvu vnitra se ve středu 6. prosince 2017, uskutečnil seminář Kyberbezpečnost pro volební týmy prezidentských kandidátů. Členy volebních štábů odpovědných za kyberbezpečnost školili odborníci ze společností Facebook a Google a Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Nové metodické doporučení vnitra při poskytování informací o platech a odměnách
Úřad pro ochranu osobních údajů upozorňuje na nové metodické doporučení Ministerstva vnitra k postupům povinných subjektů při poskytování informací o platech a odměnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Želízko (ČSSD, Praha 10): Šikanujete nás, pane Chovanec. Přeregistrujte celou Prahu členů sociální demokracie. Co to Slezák a Dolínek předvádí?
V příloze k dispozici dopis, který by mohl Vás a Vaše redaktory věnující se situaci v ČSSD zajímat, potažmo Vaše čtenáře. Místopředseda OVV ČSSD Praha 10 pan Petr Želízko (na Praze 10 je největší organizaci ČSSD v Praze) aktuálně zaslal tento dopis statutárnímu místopředsedovi ČSSD Chovancovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Dej sem tu akreditaci!“ Okamurův tajemník Staník se na celostátním sjezdu SPD vrhl na novináře PL
REPORTÁŽ Na celostátní konferenci politického hnutí SPD Tomia Okamury bylo pořádně dusno. Na vlastní kůži to pocítili hlavně novináři. Výbušný incident zaznamenaly ale pouze ParlamentníListy.cz, a to v souvislosti s nechvalně proslulým tajemníkem strany Jaroslavem Staníkem, který čelí trestnímu oznámení kvůli rasistickým a xenofobním výrokům, které z něj měly padat v poslaneckém baru. Tomu se nelíbilo, že ho fotíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Stanovisko k rozsudku Nejvyššího správního soudu ve věci společnosti FAU s.r.o.
K rozsudku Nejvyššího správního soudu ve věci společnosti FAU s.r.o., sp. zn. 4 Afs 140/2017, doručeného Finanční správě dne 1. 12. 2017, kterým byla zamítnuta kasační stížnost podaná Odvolacím finančním ředitelstvím proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě ze dne 14. 6. 2017, č. j. 22 Af 9/2017-84, Finanční správa předně konstatuje, že respektuje právní závaznost daného soudního rozhodnutí, které analyzuje a po vyhodnocení právních závěrů v něm uvedených tyto promítne do své aplikační praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Čínský polibek
Když se cestovatel podívá prosklenou stěnou pokoje v luxusním pekingském hotelu Regent na západ, vidí červené střechy Zakázaného města. Stavbou nejvýše položenou je Pavilon desetitisíce pramenů na Uhelném pahorku. Poslední císař dynastie Ming měl styl. Orientu je prostě vlastní smysl pro význam gesta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman na sjezdu SPD zasadil úder nejmenovanému prezidentskému kandidátovi, bavil delegáty, ale v závěru projevu přitvrdil. A sál rázem utichl
Na čtvrtém sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie vystoupil jako čestný host prezident republiky Miloš Zeman. Pozornost delegátů si získal už tím, že je oslovil jako milé kolegy. A to byl teprve začátek. Prezident toho řekl tolik, že si po ukončení svého projevu vysloužil opravdu dlouhý potlesk. Členy hnutí SPD za celou řadu věcí chválil. Jednou jedinkrát jim však také zle vyčinil. Velmi zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura spustil na sjezdu SPD ostrou palbu: V Británii už se nesmí říct nahlas Vánoce. U nás i jinde se odmazávají kříže. Evropa je nad propastí!
Delegáti 4. celostátního sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) přivítali po půl druhé odpoledne prezidenta Miloše Zemana. Tomio Okamura hlavu státu na setkání delegátů sjezdu SPD srdečně přivítal. Řekl toho však ještě mnohem víc. Zaútočil na Českou televizi, Český rozhlas a zúčtoval s politiky, kteří své voliče označují za lůzu. Hnutí Svoboda a přímá demokracie je podle Okamury jediným skutečně demokratickým politickým hnutím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Asociace středočeských nemocnic – tragikomický příběh pokračuje i v režii nové koalice
Středočeské krajské nemocnice se dlouhodobě potýkají s ekonomickými problémy, které nevyřešily ani opakované personální výměny, ani finanční injekce z rozpočtu kraje v řádech stovek miliónů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Slovensku řeší velký problém. Zrodil se možná už při dělení Československa
Slovenská armáda má problém. Podle informací serveru Aktuality.sk se ze skladů vojáků ztratilo na 200 tisíc nábojů. Jak je to možné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klimpl (ODS): Co se stalo ve Službách města Pardubic
Ve veřejném prostoru se v poslední době hodně mluvilo o dění ve Službách města Pardubic, na které upozornili především zastupitelé zvolení za ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Zlepšování životního prostředí pokračuje
V souvislosti s nedávným zasedáním OSN ke klimatu v německém Bonnu zaplavily média opět údaje o nárůstu znečišťujících látek v ovzduší (a nutnosti s tím něco radikálního udělat).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michal Hašek nadhodil možnost obnovení koalice ANO, ČSSD a lidovců. Za jistých podmínek
Bývalý jihomoravský hejtman a druhý muž ČSSD Michal Hašek, jenž je v současné době asistentem poslance Jiřího Běhounka, tvrdí, že funkce nechce. Jak však uvedl pro MF Dnes, svým nástupcům rád poradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): O jihočeském Kenovi a nesmírných přínosech EET. Pořád se něco děje
Uplynulé dny byly bohaté na události, ke kterým je dobré se vyjádřit. Téměř jistým ministrem zdravotnictví v Babišově předpokládané vládě bez důvěry bude již trochu zapomenutá hvězdička hudební soutěže Superstar, Adam Vojtěch alias jihočeský Ken.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Polsko i Maďarsko zuří. EK je stejně jako ČR požene k soudu kvůli uprchlíkům. Orbán má podezření, jaké slavné jméno za vším stojí
Polsko i Maďarsko velmi ostře reagují na oznámení Evropské komise, že bude obě země i Českou republiku žalovat za odmítání uprchlických kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Sociální služby potřebují lidi i peníze
Prohlubující se nedostatek pracovníků v sociálních službách se letos stal tak velkým problémem, že bylo od 1. července nezbytné navýšit platy v tomto sektoru. Předpokládal jsem – bohužel marně – že si ministerstvo financí uvědomí, že toto navýšení je nutné promítnout i do návrhu státního rozpočtu na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Eurozóna roste dvakrát pomaleji než Česká republika
Vyšla upřesňující data o vývoji hrubého domácího produktu eurozóny za 3. čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v listopadu na třech a půl procentech
K 30. 11. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 265 469 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 704 méně než v říjnu, o 97 286 méně než před rokem a zároveň nejméně od listopadu 1997, kdy jich bylo 254 106.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozpočet by se ještě mohl změnit. Kdo si může přijít na víc peněz?
Sněmovna by mohla přidat do plánovaného rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj na příští rok 250 milionů korun na dotace obcím na opravy místních komunikací. Návrh úpravy rozpočtové kapitoly podpořil výbor pro veřejnou správu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zeman hraje na nejnižší lidské pudy, strach, závist, nenávist
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Velmi podivné praktiky kolem radního z ERÚ. Nahrává si „malou domů“?
Radní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vratislav Košťál možná dělá cosi nepěkného. Server Security Magazín tvrdí, že se Košťál může pokoušet obohatit nad rámec svých běžných příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): SPD se označují za euroskeptiky, ale padají do náruče eurofederalisty Zemana
Svobodní vyjadřují údiv nad vznikající aliancí SPD s eurofederalistou Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura prozradil, za jakých podmínek by toleroval Babišovu vládu
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podpoří pouze takovou vládu, která bude plnit jeho program. Usnesla se na tom dnes celostátní konference hnutí v Praze. Podle předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy se zatím nemá cenu bavit o podpoře menšinové vlády Andreje Babiše (ANO), jelikož je o podporu dosud nepožádal. Navíc podle nich není známé programové prohlášení možné příští vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: Při výkupu druhotných surovin nejčastěji porušují zásady poctivosti
Česká obchodní inspekce se v rámci své kontrolní činnosti také zaměřuje na dodržování zákonů při výkupu druhotných surovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 46 – Lidská práva? Jak pro koho!
Když jsem chodil na fakultu žurnalistiky, bylo to na sklonku časů oněch, kdy se i kvalifikace lékařů či architektů poměřovala znalostí děl Marxe a Lenina, vytáčel jsem vyučujícího předmětu vědecký komunismus prostinkou otázkou: „Pane docente, jestliže nad tribunou každé schůze či shromáždění visí velký nápis Závěry 15. sjezdu naplníme, tak mi prosím vysvětlete, kdo, kde, kdy a proč ty závěry vyprázdnil, jestliže je teď tak nutně třeba je naplnit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Špinavé a lepkavé od peněz. Takové jsou nové informace z ČSSD
ParlamentníListy.cz získaly velmi cenný zdroj ze sociální demokracie. Jde o muže, který zná pozadí mnoha událostí. Je schopen bez větších problémů hovořit o obchodech, které se v sociální demokracie dějí. Zná všechny členy dlouhé roky. I přesto nechceme pokračovat v jeho charakteristice z důvodu ochrany našeho zdroje. Rozhovor s ním proto přinášíme v anonymní podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Český stát v rukách justiční mafie
Ani volby nepřinesly naději, že se republika stane právním státem. Občané dali zřetelně najevo, jak má být stát řízený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nemám rád nálepkování, všechny strany jsou strany, které bojují za zájmy lidu
Projev prezidenta republiky při 4. celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Drážní úřad patří mezi sto nejlepších organizací České republiky
Dne 24. listopadu 2017 bylo na Pražském hradu vyhlášeno sto nejlepších organizací České republiky, tzv. TOP 100. Mezi nejúspěšnější se poprvé v historii zařadil i Drážní úřad, který obsadil celkovou 98. pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Babiš řídí stát jako firmu. Ke škodě země i obyvatel
Dosavadní postup vítěze voleb hnutí ANO 2011 ukazuje, že Andrej Babiš nesměřuje k ustavení vlády podle českého ústavního pořádku a stále si plete zemi s vlastní firmou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V úterý bude zřejmě ve Sněmovně živo. Kvůli rozpočtu a komunistům
Schvalování návrhu rozpočtu pro příští rok se schodkem 50 miliard korun bude hlavním bodem schůze Sněmovny, která začne v úterý odpoledne. Poslanci dále obsadí členy stálých komisí, mohli by také volit jejich předsedy. Spory vzbudila pravděpodobná nominace Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Omezení držby zbraní postrádá smysl
Slovácký senátor Ivo Valenta podpořil novelu ústavního zákona o bezpečnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Na Blízkém východě to kvůli Trumpovi vře: Dva Palestinci mrtví, izraelské letectvo v akci
V Izraeli je pořádné horko, a to i navzdory studenému nevlídnému počasí. Palestinci od pátečního odpoledne protestují proti uznání Jeruzaléma hlavním městem židovského státu, které vyhlásil prezident USA Donald Trump. Na protest proti tomuto kroku Palestinci pořádají tzv. dny hněvu. A muslimové z různých částí světa se k nim solidárně připojují. Informují o tom agentura Reuters a katarská televize Al-Džazíra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vedení policie navštívilo policisty v Makedonii
Vedení Policejního prezidia ČR společně s delegací ministerstva vnitra navštívilo policisty, kteří zajišťují bezpečnost na řecko-makedonské státní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TA ČR hledá příležitosti ke spolupráci s USA v dopravním výzkumu
Během října navštívil Washington, DC zástupce Technologické agentury ČR (TA ČR), který se připojil k delegaci náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Kovačovské při jednání na Ministerstvu energetiky k česko-americké civilní jaderné spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ať si pacienti připlatí, nebrání se někteří prezidentští kandidáti
Část prezidentských kandidátů by se za určitých okolností nebránila zavedení finanční spoluúčasti pacientů či zavedení standardů ve zdravotnictví. Věří tomu, že by se tak podařilo pro zdravotnictví zajistit více peněz. Vyplývá to z odpovědí kandidátů na dotaz ČTK. Neodpověděl současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dusno u městské policie v Opavě: Strážníci si stěžují na šikanu z vedení, poslali petici a věc bobtná
Velmi neobvyklý spor mezi vedením opavské samosprávy a strážníky městské policie (MP) se táhne už řadu měsíců a stále se vyostřuje. Několikrát do něj zasáhlo i pražské vedení Odborového svazu státních orgánů a organizací. Jablkem sváru jsou pracovní podmínky městských policistů, které mají být po příchodu nového ředitele MP velmi tvrdé a nespravedlivě nastavené. Tak to alespoň prezentuje většina strážníků sloužících přímo v terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal od zpracovatele studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Studii následně rozeslal ostatním stranám uzavřeného Memoranda o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak dál a co je třeba
Budoucnost České republiky má dvě roviny. Tu ekonomickou, která je nastartována dobře. A tu politickou a ta je z mého pohledu cestou ke zhoršení politické kultury v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SFŽP: Poslední letošní Priorita poradí, jak žít lépe a levněji s našimi dotacemi
Přemýšlíte o rekonstrukci domu, nebo o stavbě nového? Pokud ano, věnujte pozornost článku o programu Nová zelená úsporám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ekonomika EU roste nejpřesvědčivěji od propuknutí světové finanční krize v roce 2008
Komentář k růstu ekonomiky eurozóny a EU ve třetím čtvrtletí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Na Vánoce na zámku v Tovačově zvláštním vlakem Českých drah
Na jindy uzavřenou trať z Kojetína do Tovačova opět mimořádně vyjedou vlaky. Tentokrát povezou cestující v sobotu 9. prosince na prohlídku vánočně vyzdobeného zámku v Tovačově. Během dne pojedou dva spoje už z Kroměříže a zpět a tři páry vlaků mez Kojetínem a Tovačovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPD rozhodne, koho podpoří v prezidentské volbě
V Praze na Pankráci se dnes sejdou delegáti hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Na celostátní konferenci budou rozhodovat, koho strana podpoří v lednové prezidentské volbě. Na sjezdu vystoupí i prezident Miloš Zeman. O podporu ve volbách prý ale hnutí podle svých slov žádat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: Je třeba najít porozumění mezi ochranářskou a lesnickou veřejností
Komentář na facebookovém profilu ke slovenské výzvě My sme les
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ROZHOVOR S...Mirkem Topolánkem o jeho vztahu k Valašsku, kde se narodil a chodil do školy
Valašství je stav duše a Valachem jsem doživotně, říká vsetínský rodák Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Trantina (TOP 09): Vedení Budějovic klopýtá v zavádění současného systému parkování
Váznoucí dostavba záchytného parkoviště v Jírovcově ulici, nedotažená změna dopravního značení, chybějící parkovací automaty, těžkopádný systém vydávání parkovacích karet a především nedostatečná komunikace s občany, to jsou výtky, které opakovaně vznášíme vůči současnému vedení města České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SVS: Vítězem soutěže o nejhezčí obrázek se zvířecí tématikou jsou předškoláci ze Skalice u České Lípy
Součástí prvního ročníku projektu „Máme rádi zvířata“ byla také soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Stanovení nové základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby
V souladu se Sdělením o revizi metody stanovování referenčních a diskontních sazeb (Úřední věstník C 14, 19. 1. 2008, str. 6) upravila Evropská komise výši základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby v České republice. Nová základní sazba ve výši 0,75 % je účinná od 1. 1. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: V Libyi je třeba primárně stabilizovat vojenskou a politickou situaci
Komentář na facebookovém profilu k záměru Andreje Babiše poslat zhruba 200 mil. Kč Libyi na pomoc s řešením migrační krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dvořák (KDU-ČSL): Sociální služby potřebují větší podporu
Jihočeský kraj má v krajské síti zaregistrovaných cca 340 sociálních služeb, které realizuje cca 150 poskytovatelů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Plzni propojil CzechInvest podniky s výzkumnými organizacemi
Ve Vědeckotechnickém parku Plzeň uspořádala tamější kancelář agentury CzechInvest seminář Regionem za výzkumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Vlci prozkoumávají naši krajinu
Po téměř 190 letech se podařilo doložit výskyt vlka obecného v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho pohyb zdokumentovala fotopast místního myslivce a následně pobytové znaky ověřila zooložka Hnutí DUHA Olomouc Barbora Turbaková. Genetická analýza trusu, která proběhne na České zemědělské univerzitě, by měla určit původ psovité šelmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hlavní úkol Babiše je nedovolit, aby k nám Brusel usazoval desetitisíce černochů a Arabů. Uzavřít hranice a vyhlásit brannou pohotovost. Klausův spolupracovník hovoří
ROZHOVOR „Hlavní je teď nedovolit, aby k nám cizí moc bez našeho souhlasu usazovala desetitisíce černochů a Arabů, kteří se rozhodli vyslyšet pozvání jít za lepším životem, za lepším domovem v bohatých zemích,“ říká o úkolu nové vlády bývalý tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Už se těším, až se někdy setkám s vyváženým zpravodajstvím České televize
Česká republika je bohatý stát, který dokáže podporovat řadu soukromých subjektů, které se pak mohou vyjadřovat k čemukoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní: Státní rozpočet se schodkem je nepřijatelný
Každý řádný hospodář ví, že v době nadbytku je potřeba myslet na horší časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Zatáhne ZIP smog na Spořilově?
Není to tak dávno, co jsem obdržela dopis od náměstka primátorky Petra Dolínka (mimochodem další z mojí obsáhlé korespondence s náměstky pražského primátora pro dopravu). Informoval mě o zákazu vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a také na Spořilov od podzimu 2017 (vlastní termín však není znám) a také o výstavbě protihlukových stěn v oblasti Spořilova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Slibům hnutí ANO nelze věřit. Místo jednodušších daní zavedli EET a kontrolní hlášení
Budoucí ministryně financí Alena Schillerová se včera sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Za svoje priority označila vyrovnaný rozpočet a on-line daňové přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav: „Vlčkův“ výroční Albatros doputoval do Kbel
Do areálu Leteckého muzea Kbely byl dopraven nový exponát, který rozšiřuje leteckou sbírku Vojenského historického ústavu Praha. Jedná se o letoun Albatros L-39 ZA, výrobní číslo 232433. Jedinečnost stroje je dána jeho markingem – na ocasní ploše je totiž výtvarně efektním způsobem připomenuto 40. výročí provozu letounů L-39, které připadlo na rok 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Čekal jsem vyvracení údajných nepravd a lží z PL, ale došlo jen na veganství a homosexualitu. Petr Žantovský se nestačí divit, komu udělal Rosí v ČT bezplatnou reklamu
TÝDEN V MÉDIÍCH Soupisem dezinformačních webů na svých stránkách se Jiří Drahoš zařadil po bok těm, co nám předkládají k uvěření stejně ubohoučké pohádky o ruských švábech. Podle Petra Žantovského svléká jeden z kandidátů na prezidenta gatě již mnoho mil před brodem a hlavně se sichruje, že když nevyhraje kvůli tomu, že je bez názorů, tak má dopředu výmluvu. Na podobnou strunu podle mediálního analytika zahráli i v čím dál komičtějším estrádním programu České televize Newsroom ČT24, kde se za peníze koncesionářů uchylují ke sprostému pomlouvání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Návrh Pirátů na zřízení vyšetřovací komise k OKD je zajímavý
Návrh Pirátů na zřízení vyšetřovací komise k OKD je zajímavý. Možná by však před jejím ustanovením mělo dojít i ke změně jednacího řádu Sněmovny, aby v ní mohli být i osoby mimo poslance, a to především nezávislí experti, kteří budou třeba i vědět, o co jde a kdo měl ze všeho profit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senát neschválil právo nosit zbraň k zajištění bezpečnosti země a podplukovník burcuje: Podepisujte tuto petici!
Podplukovník v záloze a expert na zbraně Pavel Černý se vyjádřil k rozhodnutí Senátu, jenž neschválil právo nosit zbraň pro zajištění bezpečnosti Česka. Zároveň vyzval k podepisování petice proti regulaci zbraní, která má již přes 100 tisíc podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Čekal jsem vyvracení údajných neprav a lží z PL, ale došlo jen na veganství a homosexualitu. Petr Žantovský se nestačí divit, komu udělal Rosí v ČT bezplatnou reklamu
TÝDEN V MÉDIÍCH Soupisem dezinformačních webů na svých stránkách se Jiří Drahoš zařadil po bok těm, co nám předkládají k uvěření stejně ubohoučké pohádky o ruských švábech. Podle Petra Žantovského svléká jeden z kandidátů na prezidenta gatě již mnoho mil před brodem a hlavně se sichruje, že když nevyhraje kvůli tomu, že je bez názorů, tak má dopředu výmluvu. Na podobnou strunu podle mediálního analytika zahráli i v čím dál komičtějším estrádním programu České televize Newsroom ČT24, kde se za peníze koncesionářů uchylují ke sprostému pomlouvání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nosorožčí holčička ze ZOO Dvůr Králové dostala jméno Emilka
Samička nosorožce dvourohého, jinak též černého, byla slavnostně pojmenována Emilkou Ebi, čímž byla zachována tradice počátečního písmena „E“ v její nosorožčí rodině. Nadace ČEZ je dlouholetým partnerem ZOO Dvůr Králové a finančně podporuje projekt, který přispívá k záchraně ohrožených druhů nosorožců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Koule na noze ČSSD - Sobotka
Není velkým překvapením, že Piráti uspěli v Poslanecké sněmovně se svým návrhem na ustavení vyšetřovací komise na prošetření privatizace OKD. Je to zřejmě součást širší strategie Pirátů, kteří v Poslanecké sněmovně v zásadě nejsou ničeho schopni, nemají žádnou koncepci, ani program a chtějí se zřejmě soustřeďovat pouze na viditelné kauzy politiků tradičních politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Jak je to s výběrem mýta?
V minulých týdnech jsme mohli v médiích zaznamenat zprávu, že firma Kapsch, která je od roku 2007 dodavatelem a provozovatelem mýtného systému tvrdí, že Ministerstvo dopravy ČR vypsalo soutěž o tendr na Mýtný systém v ČR z mnoha důvodů špatně. Z tohoto důvodu se o tendr začal zajímat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten vydal předběžné opatření v tendru na systém elektronického mýtného a Ministerstvo dopravy ČR nesmí s vítězem výběrového řízení podepsat smlouvu na dodávku a provozování v následujícím období. Podle harmonogramu, který máme k dispozici, by měl být znám vítěz tendru v srpnu roku 2018. ÚOHS chce nejprve zjistit, zda měli všichni uchazeči stejné podklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nebezpečná (super)hloupost redaktora Moravce
Zdá se, že je v ČR po celé dlouhé roky jediný člověk, který je schopen moderovat televizní publicistické pořady. Tím je redaktor Moravec, fanatický bojovník mainstreamu EU, „jediného správného názoru“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Zemanovy výroky o Kosovu hrají do karet Rusku
Prezident Miloš Zeman spustil politickou ofenzívu, jejímž cílem je, aby Česká republika odstoupila od svého uznání nezávislosti Kosova z roku 2008. Nejprve přišel s tímto návrhem během své návštěvy Srbska, kterou už po příjezdu uvodil prohlášením, že má rád Srby, ale nemá rád Kosovo. Záměr tlačit na nejvyšší ústavní činitele naší země, aby uznání Kosova odvolali, po návratu do České republiky skutečně začal realizovat, takže se stal i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
Ale že to s těmi čísly umí náš nestíhaný pan premiér
Rozpočet na příští rok měl mít schodek 40 miliard. Pak přišli ministři s novými požadavky. Finanční ministryně se vytáčela, pak přidala a světe div se, schodek je stále naplánován na 40 miliard.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
No, hezky to máte, hoši, ošéfovaný. Ale všeho do času…
Nebudu chodit okolo horké kaše – prezident Zeman mě naštval. Čím dál více se nás snaží přesvědčit o tom, že může vše. No, může hodně, ale vše opravdu ne…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je obrazoborectví normální?
Československé a české dějiny provází intenzivní obrazoborectví. Tu a tam nastane období, v němž se dostane idol předchozích časů v nové době  do jiného úhlu pohledu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
Ta pachuť je všeobjímající.
 „Na premiéra Babiše bylo zastaveno trestní stíhání, což je drsný vzkaz a tvrdý úder všem, kteří důvěřují v principy spravedlnosti a rovnosti před zákonem.“ Tak, nějak pravil předseda ODS Petr Fiala. I všechna ostatní 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist