Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.009x, což odpovídá cca 209.184-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Očima anarchokapitalisty: Demokracie je diktát většiny menšině. Všechny zákony zrušit. Daně jsou jako výpalné
Anarchokapitalista Urza vybral zhruba 2,7 milionu korun na svou knihu na téma alternativního společenského uspořádání bez instituce státu. Sám tvrdí, že demokracie je diktát většiny menšině a anarchokapitalismus je založený na respektu k vlastnictví, principu neagrese, svobodě a zodpovědnosti. „Stát vytváří sociálně slabé, místo aby je chránil. Nechme lidi, ať si na volném trhu sami určí, co chtějí a co nechtějí,“ řekl Urza v rozhovoru na DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Maso se bude prodávat načerno jako dnes marihuana, předvídá budoucnost svátečních hodů vědec Kaláb, jenž se zabývá potravinami
ROZHOVOR V USA dostávají dotace i takzvaní „hobby farmers“ čili boháči, kteří si z nudy hrají na zemědělce. Přitom americká vláda obviňuje kanadskou, že dává zemědělcům dotace. Tentokrát se osmaosmdesátiletý kanadský vědec českého původu Miloš Kaláb zaměřil na téma, které mu je nejbližší, tedy na potraviny, aby bylo před svátečními hody o čem přemýšlet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Ministerstvo financí nepřímo přiznalo, že dotace na Čapí hnízdo nebyla v pořádku
Komentář na facebookovému profilu k Čapímu hnízdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Páni herci, herečky a vy všichni ostatní, kteří se pasujete na morálně lepší …
Přečetl jsem si některé vaše názory, které jste vyjádřili k problematické volbě pana Zdeňka Ondráčka do funkce předsedy komise pro kontrolu GIBS. Z principu vynechám vlastní názor na osobu pana Ondráčka, abych se mohl více věnovat vašim vášnivým názorům, ve kterých se vyjadřujete nejen k osobě pana Ondráčka, ale také velmi netaktně se otíráte o komunisty. Dovolte mi, abych vám připomněl několik „velkých maličkostí“, které vy, rovněž z principu, zásadně neakceptujete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Afrika je z Evropy rozladěná. Kvůli uprchlíkům
Tereza Němečková z Metropolitní univerzity Praha se v sobotní MF Dnes pokusila vysvětlit uprchlickou krizi z afrického pohledu. Poukázala přitom na několik věcí, které možná mnohé čtenáře překvapí. Zájemci se navíc dozví, že po druhé světové válce mnozí Afričané pomáhali s obnovou Evropy. Potomci těchto Afričanů jsou proto rozladění z toho, jak se dnes Evropané staví k migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Doufám, že poletí taky "pan Evropa" Chmelař
Komentář na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čarodějnické procesy. Západ již není tím Západem, k němuž jsme se po revoluci připojili. Zrada občanů senátory. A Topolánek a Zeman... Jana Černochová hovoří
ROZHOVOR „Rozhodnutí Senátu vnímám jako podkopnutí pozice odpůrců nesmyslné zbraňové regulace, která k nám míří z Bruselu. Je to zrada na legálních držitelích zbraní, kteří jednají slušně a v souladu s právním řádem. Zároveň nerozumím schizofrenii, kterou v tomto případě projevila sociální demokracie. Bývalý ministr vnitra Chovanec, který byl předkladatelem tohoto zákona, byl poražen vlastními senátory,“ říká první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
USA pošlou zbraně na Ukrajinu. Kreml varuje
Ukrajina bojující proti ruským separatistům ve východní části země získá posilu od Spojených států. Ty se rozhodly posílit ukrajinský obranný potenciál. Zprávu přineslo americké ministerstvo zahraničí. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Juncker mi to před svědky potvrdil. Europoslanec Zdechovský prozradil, co bylo řečeno po schůzce šéfa Evropské komise s Babišem
ROZHOVOR Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) hodnotí právě končící rok 2017 v politice Evropské unie jako celkem úspěšný. Říká, že už i v těch nejvýznamnějších zemích EU pochopili, že povinné uprchlické kvóty jsou nesmyslné a že také naši lidé by se mohli zanedlouho dočkat kvalitních importovaných potravin v supermarketech. Co se týká naší současné politické situace se sestavováním vlády, jak budeme v této souvislosti i v příštím roce úspěšní na „evropském kolbišti“, tak k tomu například uvádí: „Právě teď se ukáže, jestli je Andrej Babiš skutečně dobrým premiérem i manažerem, který dokáže od nás odvrátit nebezpečí sankcí za nenaplnění uprchlických kvót. Pokud se mu to nepodaří, můžeme s čistým svědomím konstatovat, že selhal. Jelikož toto vyjednávání je pouze na něm – na předsedovi vlády – a na nikom jiném, který by to mohl nějakým zásadním způsobem ovlivnit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se v předvečer Štědrého dne rozepsal: Ve Sněmovně si připadám jako ve filmu Sám doma. A ty šokující věci na Úřadu vlády...
V pátek se sešel kabinet Andreje Babiše už v půl sedmé ráno a měl napilno. Řešily se například personální změny na ministerstvech, návrh na odklad e-receptů, návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Teď si premiér na sociální síti postěžoval, že si v parlamentu připadá jako ve filmu Sám doma. „Všichni se stáhli do opozice a všechna práce je teď na našem hnutí. Vidím teď nové a častokrát šokující věci na Úřadu vlády,“ rozepsal se premiér v komentáři na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS bude nově vyrábět v Ázerbájdžánu
Automobily TATRA se budou montovat v Ázerbájdžánu. Dohodly se na tom automobilka TATRA TRUCKS a ázerbájdžánský podnik GANJA AUTOMOBILE PLANT. Projekt, který pomohla zprostředkovat Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora, bude zahájen v průběhu roku 2018, kdy by měly být smontovány v Ázerbájdžánu první desítky vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Zmanipulovaní lidé jsou naplněni strachem z islámu, z uprchlíků a jsou nástrojem cyniků, kterým jde o špinavou moc!
Filozof, profesor a katolický kněz Tomáš Halík bude letos tradičně sloužit půlnoční mši v kostele Nejsvětějšího Salvátora na Starém Městě pražském. V rozhovoru pro Seznam Zprávy se rozmluvil například o tom, že je vidět značný rozdíl v tom, jak lidé vnimali Vánoce za socialismu a jak je vnímají dnes. „Lidé si uvědomují, že pomoc druhým je i jejich věc, za socialismu byli mnohem sobečtější,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09) vzkazuje Babišovým voličům: Složte se teď na Čapí hnízdo!
Komentář na facebookovém profilu k Čapímu hnízdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šlechtová přiznává: Dostávám výhrůžné dopisy od voličů Okamury
Podepisování velkých zakázek, dokud nedostane vláda důvěru, se obává ministryně obrany Karla Šlechtová. Uvedla to v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dvě dámy si tvrdě vjely do vlasů: Občan je slabej jako nikdy! Babiš vykuchal Úřad vlády!
V pořadu Pro a proti na Českém rozhlase se pohádaly dvě dámy – bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková (LES) a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO. Důvod? Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Babiši, pusťte k veslu p. Fialu z ODS a spol.!
Vždyť je to mág, kouzelníků král, člověk mimořádných schopností, u kterého neplatí ani to osvědčené „vem na dlani chup“. Vždy se nesmírně divím, když slyším parlamentní opozici, jak by tam těm přidala a nebo přesunula desítky miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Drahoš couvá z debat. Odmítá se postavit proti Horáčkovi a Topolánkovi
Server Blesk.cz v lednu uspořádá několik prezidentských debat. Vzhledem k tomu, že už 12. a 13. ledna proběhne první kolo prezidentských voleb, bude mít osm kandidátů poměrně napilno. Pánové se budou snažit přesvědčit občany, že právě oni budou tím nejlepším českým prezidentem. Profesor Jiří Drahoš však už dopředu oznámil, že nepřijde na debatu s Michalem Horáčkem a s Mirkem Topolánkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Akční návštěva ministryně Šlechtové na letecké základně. Zkoušeli jsme i bombardování. Podívejte se sami
REPORTÁŽ (VIDEO, FOTO) Prohlídka vojenské základny, detailní obeznámení s její činností i obranným posláním či praktická ukázka vzletu Gripenů. Taková byla páteční předvánoční návštěva ministryně obrany Karly Šlechtové na 21. základně taktického letectva v Čáslavi. ParlamentníListy.cz byly u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Analytik Žantovský dává tip centru proti dezinformacím. Jde o velmi známé jméno
TÝDEN V MÉDIÍCH Proti strachu a nenávisti se dá bojovat všelijak, jak se ukázalo na heslech odpůrců pražského setkání představitelů euroskeptických stran. Srdce novinářů bilo na straně hloučku těch, co jsou demokracii a mírumilovnosti na hony vzdáleni. Česká média se nevyznamenala ani tehdy, když zapomněla informovat o tom, čemu byla vystavena ukrajinská televize NewsOne poté, co jako jediná vysílala protivládní demonstraci. Petr Žantovský má v závěru svého pravidelného zamyšlení tip pro Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, jímž není nikdo jiný než Karel Čapek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Naše štípárna štípe rychleji, dřevo zpracovává nová výkonná štípačka
Od letošního podzimu jsme výrazně zefektivnili výrobu štípaného dřeva v naší štípárně v pražských Kbelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Mám nárok na bezstarostný život
Začalo to nevinně. Lidem se řeklo, že všichni bez rozdílu mají nárok na důstojné životní podmínky. Hezká myšlenka, proti které se dá sotva co namítnout. Kdyby při téhle myšlence zůstalo, všechno by bylo v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček navrhuje odpustit lidem penále z dluhů vůči státu. A jeho protikandidáti spustili...
Prezidentští kandidáti se neshodnou, zda by měl stát lidem odpustit penále z dluhů, které vůči němu mají. Odlišné názory mají i na zvyšování minimální mzdy a důchodů. Vyplývá to z odpovědí na anketní otázku ČTK. Své vyjádření neposkytl prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tímto chtějí Švédové srazit počet znásilnění: Než budete mít sex, musíte oba vyjádřit jasný souhlas
Každému sexuálnímu kontaktu ve Švédsku by měl nově předcházet explicitní souhlas. Oba partneři by tak měli vyjádřit to, že s aktem jsou skutečně svolní. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Polský poslanec udeřil na soudce: Jejich drzost nezná mezí!
Předsedkyně polského Nejvyššího soudu Malgorzata Gersdorfová sepsala otevřený dopis, ve kterém se rozhodla hájit nezávislost soudů, bez jejichž přičinění se občané Polska jen těžko dovolají spravedlnosti. Malgorzata Gersdorfová se důrazně postavila proti reformě justice, kterou prosazuje polská vládní strana Právo a spravedlnost. Stejně kriticky se k vládní reformě justice v Polsku staví i Evropská komise. Jeden z polských poslanců dámě ostře odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Boj s ubytovacím byznysem zatím prohráváme
V Bohumíně vyhlásili lokality, v nichž lidé nedostanou doplatky na bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběh s otevřeným koncem, díl č. 49
Strach je koncem svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vítězky České Miss 2017 o Vánocích žádné diety nedrží
Od finále České Miss 2017 uběhly tři měsíce a všechny tři vítězky mají za sebou světové soutěže krásy, různé pracovní zakázky i účast na zajímavých akcích. Vánoce jsou pro ně obdobím, kdy si plánují odpočinout a hlavně strávit čas s těmi nejbližšími. Dívky prozradily, na jaké tradice si potrpí, co je o Vánocích čeká i to, že diety o Vánocích nedrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jak budou trávit Vánoce uchazeči o Hrad? Nahlédněte
Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Plánují se setkávat s přáteli a příbuznými nebo si půjdou zazpívat na půlnoční mši. Uchazeči o Pražský hrad to sdělili na dotaz ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Navrhujeme nahradit EET povinnými daňovými paušály podle výše obratu
Komentář na facebookovém profilu ke změně zákona o EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rada pro rozhlasové televizní vysílání vynadala Nově. Uráží prý Ježíše Krista
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vynadala televizi Nova za reklamu, ve které hraje hlavní roli napodobitel Ježíše Krista. Jen se jmenuje Twisto a pomáhá lidem, kteří mají nouzi o peníze. Poskytuje jim půjčky, které ovšem lidé budou muset stejně zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To není moje vina! Ministr Vojtěch se brání kritice za své vystoupení u Soukupa
Ve čtvrtečním Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov dělil ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch na magnetické tabuli poslankyně podle toho, zda mají sex-appeal či nikoliv. Teď si za to sype nejmladší člen vlády popel na hlavu. Prý to asi neměl dělat. Známkované dámy ministrovi za počínání před tabulí pěkně vyčinily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Budu prošetřovat správu agendy na SÚKL
Ministerstvo zdravotnictví zahájilo práce na dvou klíčových legislativních úkolech v oblasti zdravotnických prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Mytí rukou není radno podceňovat
Správné mytí rukou vás může ochránit před nejrůznějšími infekcemi. Je důležité stejně jako očkování proti chřipce nebo vzorné trávení nemoci v posteli. V USA každý podzim probíhá Týden mytí rukou, který má zvýšit informovanost v tomto směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Katalánský scénář - Nacionalismus jako zbraň
Nejvíce hlasů v katalánských volbách získali Ciudadanos (občané) a přesto se vítězi staly tři separatistické strany. Jestliže se domluví, mohou se svými sedmdesáti mandáty sestavit vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Armádní vrtulník s novorozenětem v ohrožení života přistál v centru Prahy
Nevšední podívanou zažili obyvatelé hlavního města. V centru Prahy u Palackého náměstí přistál armádní červenobílý vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje. Převážel novorozeně ve vážném zdravotním stavu z nemocnice v Českých Budějovicích do porodnice U svatého Apolináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: K dnešnímu dni bylo odloveno 10 608 divokých prasat
Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 22.12.2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace „SALVADOR“ se vydařila
Spolupráce na mezinárodní úrovni se opět vyplatila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V Kanadě zuří boj o svobodu projevu. Knihovna zrušila promítání filmu o boji za svobodu slova v Evropě
O kanadském premiérovi Justinu Trudeauovi se v posměšném tónu traduje, že patří mezi světovými vůdci mezi největší „sluníčkáře“. Jak však odhaluje švédská novinářka Judith Bergmanová ve svém článku na webu amerického think-tanku Gatestone Institute, Trudeau je jen odrazem současné kanadské politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS potrestal České dráhy za vylučovací praktiky v dálkové osobní železniční přepravě
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém prvostupňovém rozhodnutí ze dne 14. prosince 2017 uložil společnosti České dráhy, a. s., za zneužití dominantního postavení pokutu ve výši 367 805 000 korun. Soutěžitel svým jednáním porušil zákon o ochraně hospodářské soutěže i článek 102 Smlouvy o fungování Evropské unie. Rozhodnutí dosud není pravomocné a může být napadeno rozkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Finanční prostředky půjdou do školství, do našich příspěvkových organizací
Hejtman Ústeckého kraje a předseda představenstva Severočeských dolů podepsali smlouvu o vzájemné spolupráci pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ekologičtí aktivisté vydírali podnikatele: Zaplaťte a nebudeme prudit
Deník Právo přináší zprávu o prazvláštním počínání dvou ekologických aktivistů. Dva muži ve věku 40 a 45 let vstupovali do stavebních řízení a komplikovali je. Podnikatelům vzkazovali, že přestanou dělat problémy, když dostanou patřičně zaplaceno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rusko dostalo cejch ryzího zla. Působí to prý jako umanutost
Zbyněk Petráček z Lidových novin nerozumí tomu, proč nová bezpečnostní strategie Donalda Trumpa vzbudila tolik rozruchu. Vždyť v ní 45. prezident USA opakuje jen to, co říká už rok a půl. A neříká to sám. Podobně jako Trump se vyjadřuje Rusko, Hillary Clintonová nebo český prezidentský kandidát Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rada ČTÚ schválila opatření k využívání rádiových kmitočtů a k provozování zařízení krátkého dosahu
Rada Českého telekomunikačního úřadu na svém posledním zasedání v letošním roce schválila vydání opatření obecné povahy – všeobecného oprávnění č. VO-R/10 k využívání rádiových kmitočtů a k provozování zařízení krátkého dosahu. Úprava vychází z aktualizovaných rozhodnutí a doporučení CEPT a z dalších harmonizovaných norem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rezoluce OSN proti americké ambasádě v Jeruzalémě
V uplynulém týdnu použily USA v Radě bezpečnosti OSN veto, aby zabránily přijetí odsuzující rezoluce Rady bezpečnosti vůči rozhodnutí D. Trumpa považovat Jeruzalém za hlavní město Izraele a umístit tam v průběhu příštích let svou ambasádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poptávka po uhlí ve světě poroste. Zejména v Indii.
Světová spotřeba uhlí za poslední tři roky (2014 - 2016) klesla o 4,2 procenta na loňských 5,36 miliardy tun uhelného ekvivalentu*. Uhlí muselo částečně ustoupit rychlému nástupu obnovitelných zdrojů, jejichž energie výrazně zlevňuje, ale také zemnímu plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta ocenil vítěze online kvízů s tematikou internetové bezpečnosti
Liberecký kraj v předvánočním týdnu ocenil vítěze online kvízů s tematikou internetové bezpečnosti, které byly jednou z částí projektu „Kraje pro bezpečný internet“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): PF 2018
Šťastný vzlet a přistání v nadcházejícím novém roce 2018 přeji všem čtenářům a členům redakčního kolektivu Parlamentních listů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Výpadky elektřiny o svátcích nebudou
Prakticky běžnými pracovními dny jsou pro energetiky vánoční svátky, včetně Silvestra a Nového roku. Na to, aby „nezhasly“ nazdobené stromečky a také televize s pohádkami bude například během Štědrého dne v rámci celé České republiky dbát 1 140 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ve Středních Čechách to budou hlavně směnaři z nepřetržitých provozů Teplárny Energotrans a elektráren Mělník II a III, ale i tamní podnikoví hasiči, obsluhy vodních elektráren, dispečeři z ČEZ Distribuce a montéři z ČEZ Distribuční služby. Další desítky pracovníků budou doma držet pohotovost na telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Ochrana volených zástupců před zásahy policie
Nejčastější obvinění volených zástupců je z možného činu korupce. Takové obvinění umožňuje špatná legislativa. Činnost zvolených zástupců není chráněná zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Všem lidem dobré vůle
Máme za sebou náročný rok, ve kterém jsme se snažili ze všech sil ne přesvědčovat, ale vysvětlovat lidem, podstatu současných problémů a odhalovat pravou tvář a skutečné cíle těch, kdo jimi takřka nepřetržitě manipulovali z televizní obrazovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČMA přivíátala Willa Bowena, amerického zakladatele hnutí Svět bez stížností
Zakladatel hnutí Svět bez stížností Will Bowen na vánočním večírku ČMA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Naše vzdušné síly mají v rámci Aliance vysokou prestiž
Vzdušný prostor České republiky je pod nepřetržitou ochranou české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: I během Vánoc a Silvestra mysleme na bezpečnost
Hasičský záchranný sbor přeje klidné Vánoce a šťastný Nový rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Udělat radost druhému je to nejhezčí
Kraj plní přání, dárky dostaly senioři, pod stromečkem je najdou i děti z pěstounských rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nejkompetentnějším velitelem ozbrojených sil by byl podle průzkumu Zeman, druhý Topolánek a třetí Drahoš
ParlamentníListy.cz přináší třetí část průzkumu agentury Phoenix reseach. Tématem je tentokrát ochrana České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Žádejte o podporu projektů na zlepšení kvality životního prostředí
Podmínkou pro podání žádosti o podporu je ukončení fyzické realizace projektu do 31. 12. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Není to drahá továrna na pracovní sílu... Rektor Bek odmítá takový pohled na univerzitu
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek v předvánočním díle DVTV Apel uvedl, že univerzita není továrna na pracovní sílu, jak si představují politici a dinosauři průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Wichs: Rozdané karty v Katalánsku
Den po volbách v Katalánsku žilo Španělsko slavnou vánoční loterií zvanou Gordo, která se losuje každý rok těsně před Vánocemi. Je vyjádřením sounáležitosti všech občanů, ať jsou z kterékoli autonomie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Martin Šonka povede v Moravské Třebové nábor do leteckého kroužku
V Moravské Třebové může vzniknout obor pro vzdělávání pilotů a mechaniků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Vejlupek: Očistný bordel na kvadrát
V průběhu roku 2017 přidalo pražské nakladatelství Futura, s. r.o. do národní bibliografie novinku, která už jen pouhým názvem dává tušit, že "v tom" má "prsty" Karel Sýs (*26. července 1946).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se zabývá mezinárodní ochranou křesťanů z Číny
Na základě opakované medializace průtahů, ke kterým má dle dostupných informací docházet v řízeních o žádostech početné skupiny čínských státních příslušníků o mezinárodní ochranu v České republice, ombudsmanka zahájila šetření z vlastní iniciativy. V průběhu šetření se na ombudsmanku obrátili tři čínští stěžovatelé ve stejné záležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): V příštích volbách chceme získat větší důvěru voličů
Komentář na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Dvé sourodých ivančických výstav Josefa Bubeníka
Nestává se často, aby výstava obrazů současného autora byla následně přenesena z galerie v městském centru do společenského interiéru na sousedním náměstí. Přitom pouze z čirého zájmu pořadatelova. Stalo se v minulých podzimních týdnech v Ivančicích. Předmětem pohybu byla malířská díla Josefa Bubeníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Donald Trump je šotek
První podezření ve mně vzbudila jeho návštěva v Evropě. Místo aby nás ujistil, že pošle Pátou kavalerii na pomoc až nás přepadne ruský medvěd, chtěl pořád jen prachy. Money, money money. V hlavě mi kmitlo, že to dělá záměrně. aby nás všechny nazdvihnul. To se mu podařilo. I skalní atlantisté jako Merklová a Juncker dnes říkají, že musíme spoléhat sami na sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB: Vláda prozatím nestanoví termín přijetí eura
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura v České republice. Rozhodnutí je založeno na informacích obsažených v letošním dokumentu „Vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou“. Tento materiál o připravenosti k přijetí eura vláda vyhodnocuje každý rok od vstupu České republiky do Evropské unie v roce 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ctít lva, ctít moravskou orlici a bránit zemi. EU začne kontrolovat i naše prdy a lejna, burcuje řezbářský mistr Beneš, tvůrce legendárního betlému
ROZHOVOR Volil bych samozřejmě vystoupení z unie. To se mi právě líbí u Tomia Okamury. Dělají z něj fašistu, ale přitom to je chytrý člověk a myslí to dobře. Vždyť jsme se dostali někam, kde jsme být nechtěli. To říká umělecký řezbář Jaroslav Beneš, jehož betlém plný dobrých synů Moravy jezdí okukovat lidé z blízkého i širokého okolí. Nachází se v Lošticích, kde vyrábějí Olomoucké tvarůžky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI zabavila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za více než 4 miliony
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě a zabavila 851 kusů padělků za více než 4 miliony korun. Jednalo se převážně o textilní výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Americký senát a sněmovna reprezentantů se dohodly na financování vládních výdajů alespoň do 19. ledna příštího roku a odvrátily tak akutní hrozbu federálního „shutdownu“ vládních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Narození dítěte je jedna z nejkrásnějších chvil
Hejtman Kraje Vysočina navštíví prvního občánka roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Podle Macrona Francie dosáhne redukce emisí díky OZE i jádru
Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že nebude následovat Německo v uzavírání jaderných elektráren, protože jeho prioritou je snížit emise skleníkových plynů a uzavřít uhelné elektrárny, které znečišťují ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V lidech roste oprávněný pocit křivdy a nespravedlnosti, varuje István Léko
Šéfredaktor Lidových novin István Léko sepsal poněkud pochmurný předvánoční komentář. V obyčejných lidech prý sílí pocit, že zákony neplatí pro všechny. Zatímco obyčejní lidé zákony musí dodržovat, jejich vlivnější a bohatší spoluobčané mohou zákon porušovat a svým méně šťastným občanům se navrch mohou vysmívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Vánoce nejsou jen svátky konzumu
Vánoční přání hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zelený aktivista chce zničit Tomia Okamuru
Ministerstvo vnitra se v brzké době bude zřejmě zabývat podnětem pražského politika Ondřeje Mirovského ze Strany zelených. Ten se chce na resort obrátit s podnětem na zrušení hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury. Píše o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Německu letos šetřili tisíc teroristických případů spojených s islámskými radikály
Policie v Německu má plné ruce práce. Podle agentury DPA významně narostl počet řešených případů, které nějak souvisejí s terorismem. Oproti minulému roku se počet takovýchto případů zpětinásobil, píše DPA. Zprávu převzal také server německého deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Nová magnetická rezonance vyroste za jedenáct měsíců
Pardubický kraj připravuje v krajské nemocnici přístavbu radiodiagnostického oddělení pro umístění nové magnetické rezonance 3T. Radní nyní schválili zadávací dokumentaci pro veřejnou zakázku na zadavatele stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Kdyby Schwarzenberg před pěti lety porazil Zemana, už bychom tady měli vysoký počet migrantů a Kocáb by tu vítal spřátelené armády. A drzost Topolánka…
ROZHOVOR „Domnívám se, že kdyby před pěti lety zvítězil místo Miloše Zemana Karel Schwarzenberg, měli bychom už nyní potíže s vysokými počty migrantů na našem území, byli bychom považováni za vazala ať už Německa, anebo USA a z Česka by zbyl jen polozapomenutý geografický pojem. Patrně bychom opět hostili posádky spřátelených armád, které by na hranicích vítal pan Kocáb. Při jakkoliv oprávněné kritice některých Zemanových názorů a výroků je nutno mít tyto detaily na paměti,“ říká europoslanec Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist