Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Žaloba na Zemana za velezradu? Senát se vyslovil
Senát pravděpodobně nenavrhne žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu, že nechal Bezpečnostní informační službu prověřit, zda v Česku nebyl vyvíjen nebo skladován jed novičok. STAN sice prověřuje možnosti žaloby s ústavními experty, zástupci dalších stran ale prezidentův krok za velezradu nepovažují. Vyplynulo to z jejich dnešních vyjádření pro ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pozor, změna státní hymny? Novou si poslechněte zde
Možná nová verze české národní hymny zazněla dnes v budově Českého rozhlasu i v jeho vysílání. Podle záměru jejích iniciátorů by měla být hymna sebevědomější a vlastenečtější, případně by mohla mít dvě sloky, jak tomu bylo dříve, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček účtoval před kamerou: Pražská kavárna, to je ta skupinka lidí, která na rozdíl od prezidenta nesnese oponentní názor
I přesto, že je Miloš Zeman v poslední době velmi kritizován za své útoky vůči médiím, je jeho mluvčí Jiří Ovčáček přesvědčen, že prezidentovi kritická média vůbec nevadí, sám je prý toho názoru, že jsou naopak potřebná. „Zeman se snaží naslouchat oponentním názorům, je tím pověstný,“ ujišťoval v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe varuje Miloše Zemana. Zde je důvod
Politolog Jiří Pehe se v komentáři pro Deník Referendum zamýšlí nad tím, zda se náhodou neblíží válka Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem. Pokud by k takové válce došlo, měl by se prý Zeman připravit na to, že má proti sobě politika, který se neštítí vůbec ničeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Skála se rozpovídal: Andrej Babiš je oligarcha, ale trochu jiný. A Skripal...
Místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála poskytl rozhovor serveru INFO.cz. Prozradil v něm mimo jiné, jak by měli komunisté jednat s premiérem v demisi Andrejem Babišem, ale nejen to. Řekl toho ještě mnohem víc. Došlo i na kauzu dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lov na Okamuru. Slonková narazila na jeho podporovatele Hrdličku a po jeho slovech by měl hodně zpozornět Babiš
Podnikatel a lobbista Tomáš Hrdlička v rozhovoru pro server Seznam Zprávy popsal, jak v roce 2010 potopil tehdejšího předsedu ČSSD Jiřího Paroubka, když pomohl do sedla Věcem veřejným a lidem kolem Miloše Zemana a jeho SPOZ. Vysvětlil také, proč je spojen s SPD. Rozhodl se pomoct Tomio Okamurovi, aby oslabil Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Všichni prezidenti stáli za ho..., všichni jenom lhali. Když černoch krade, říkám mu ne*r,“ rozjel se slavný hudebník
Trumpetista Laco Deczi nemá ve zvyku se s čímkoliv párat. Předvedl to i v rozhovoru pro televizi Seznam, kde vychválil Donalda Trumpa, předestřel svou vizi, jak naložit s komunisty a pohovořil i o tom, jak se vypořádává s korektnostními výzvami moderní doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Prezident se pohybuje na hranici velezrady
Komentář na facebookovém profilu k prověřování původu nervového plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ohrožení strategického zdroje pitné vody pro 140 tisíc lidí? „Peněz se člověk nenapije.“ V Senátu se propírala petice proti těžbě na jihu Moravy
REPORTÁŽ Petice proti těžbě štěrkopísku poblíž strategického zdroje pitné vody na jižní Moravě dospěla do Senátu. Na veřejném slyšení ji ve středu 28. března projednali senátoři z petičního výboru. Kauza možné těžby štěrkopísku poblíž zdroje, který by na Hodonínsku měl pitnou vodou zásobovat až 140 tisíc lidí, se táhne řadu let a provází ji rozdílné znalecké posudky. Signatáři petice tvrdí, že riziko možného ohrožení pátého největšího zdroje pitné vody v Česku existuje. Riziko spatřují zejména v případě, pokud by místo zasáhly povodně. Zástupci těžařské firmy to odmítají s tím, že těžba podobného typu je „běžnou, normální“ věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VMware představuje službu Workspace ONE
Společnost VMware, přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, představila nové funkce svého produktu Workspace ONE, díky nimž se tato platforma stává prvním a jediným řešením digitálního pracovního prostředí, které využívá analytické informace ke zlepšování uživatelské zkušenosti a prediktivnímu zabezpečení v neohraničeném prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Špioni opět kolem nás
S protiruskou kartou se nyní dobře hraje. Po protiruských sankcích přichází špioni. S honem na špiony přichází i strach. Začínáme zase mluvit šeptem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zabije to hmyz, zabije to vás. Lékárny jsou jedu plné. Dobíjet zrádce, proč k tomu Putina? Štěpán Kotrba a jeho verze kauzy Skripal
Poslední dny ovládlo veškeré debaty o světové politice ještě nedávno zcela neznámé slovo „novičok“. Celou kauzu kolem otravy Sergeje Skripala v anglickém Salisbury pro ParlamentníListy.cz rozebírá analytik Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Kupka: Nad projevy řady komunistů zůstávám stát v němém údivu. Babiš je pouští k moci a jejich sebevědomí závratně roste
ROZHOVOR „Šlo mu o gesto a vyjádření jiného postoje – ukázat Rusku, že jejich pozici tady bereme vážně,“ říká k úkolu od prezidenta Miloše Zemana pro BIS o prověření skladování novičoku místopředseda ODS Martin Kupka. Za běžných okolností by se premiér musel hlasitě ohradit: „Jestli se nic takového nestalo, znamená to, že se dál posouváme mimo normální politiku,“ varuje. Nad projevy komunistů zůstává stát „v němém údivu“ a hovoří nejen o jejich neuvěřitelné demagogii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman promluvil na sjezdu SPO. A svolil vrátit do názvu strany „Zemanovci“
Na mimořádném sjezdu Strany práv občanů vystoupil také čestný předseda této strany a prezident republiky Miloš Zeman. Poděkoval za pozvání na sjezd a svolil, aby se do názvu strany vrátilo slovo Zemanovci. Chtěl se členům strany odměnit za to, jak mu pomohli v přímé volbě prezidenta. Apeloval na ně, aby se nevzdávali a bojovali dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zásadní chyba! Přestaňme se starat o Afriku, už ne jako dosud. Afričané už míří na sever. Marian Kechlibar má informace a důrazně varuje
ROZHOVOR V pomoci Africe už bychom neměli pokračovat, alespoň ne v té dosavadní. Tou totiž v africkém obyvatelstvu vzbuzujeme klamný dojem, že Evropa má závazek se o ně starat, a to je jeden z důvodů, proč část z nich míří na sever. Navíc tím naším pečovatelským komplexem Afričanům de facto říkáme, že nejsou schopni se o sebe postarat sami. Podle matematika a publicisty Mariana Kechlibara, který se na blogu Kechlibar.net věnuje dění ve světě a především důsledkům migrace na Evropu, je tato infantilizace celého kontinentu zásadní chybou, neboť na almužnách se nedá postavit důstojná existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš na Mělnicku převzal petici proti plánované spalovně
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se dnes v rámci návštěvy elektrárny v Horních Počaplech na Mělnicku sešel se zástupci petičního výboru Stop spalovně. Převzal od nich petici proti plánované stavbě zařízení na energetické využití odpadu, pod kterou se podepsalo zhruba 3000 lidí. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Obraz Německa jako světového lídra nové energetiky dostal vážnou trhlinu
Německo, které hodlá do roku 2021 odpojit ze sítě všechny jaderné elektrárny, je vnímáno jako země, jež významně pokročila ve využívání obnovitelných zdrojů energie a je světovým lídrem v historické transformaci celé energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To jen tak neprojde! Ruské velvyslanectví v Praze vydalo zásadní prohlášení
Velvyslanectví Ruské federace v Praze vydalo v posledních několika hodinách dvě důležitá prohlášení. Jedno z nich se týká vyhošťování ruských diplomatů ze zemí EU kvůli aféře dvojitého agenta Sergeje Skripala. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neznalost historie v přímém přenosu
Otevřený dopis poslankyni Langšádlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Stavba kolektorů musí předcházet samotné rekonstrukci náměstí
Praha plánuje stavbu dvou nových kolektorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Středoevropští ministři obrany jednali o budoucnosti Evropy, došlo na téma migrace i Balkán. Tady jsou slova Karly Šlechtové
Bezpečnost střední Evropy je zárukou budoucnosti kontinentu, řekl dnes maďarský ministr obrany István Simicskó po jednání s rezortními kolegy ze zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC) v Budapešti, kterého se za ČR zúčastnila ministryně Karla Šlechtová. Ministři obrany Česka, Maďarska, Slovenska, Polska, Slovinska, Chorvatska a Rakouska se podle maďarské tiskové agentury MTI shodli na nutnosti dalšího zlepšování obranných kapacit svých zemí s ohledem na účinnější ochranu vnějších hranic takzvaného schengenského prostoru volného pohybu. Za znepokojivou přitom označili bezpečnostní situaci na západním Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pikal v ČT prozradil, jak budou dál Piráti postupovat v kauze Murín
Vláda v demisi poslala do Sněmovny návrh zákona o obecném referendu. Piráti by všelidové hlasování chtěli také, ale s jinými parametry. Na to, o čem a za jakých podmínek by lidé podle Pirátské strany mohli hlasovat, a jak budou dál postupovat v kauze ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), kterého chce premiér v demisi Andrej Babiš sesadit z funkce, odpovídal v Interview ČT24 místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Hvížďala besedoval. A vybral pro vás „ta nejkvalitnější média“: Respekt, Hospodářské noviny...
REPORTÁŽ Polopravdy, spekulace, výmysly – to vše běhá po současných médiích. A lidé se jen utvrzují ve své pravdě a nehledají skutečné odpovědi. To uvedl na besedě s dvacítkou vesměs starších posluchačů v Městské knihovně v Plzni novinářský nestor a autor mnoha publikací Karel Hvížďala. Fámulové rádi míří do rad veřejnoprávních sdělovacích prostředků, aby tam pro politiky a lobbisty „přihřívali polívčičku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Syková: H.E. Paul Ryan – důležité poselství v Senátu
U příležitosti soukromé návštěvy navštívil Senát Paul Ryan, předseda Sněmovny representantů USA. Řekl „Amerika je skálopevně připravena zajistit obranu a bezpečnost svých spojenců“. Nepochybuji, že USA hrají důležitou úlohu v evropské bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
A je tu zase. V Českém rozhlasu znovu zarezonovalo téma změny státní hymny
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval vysvětloval ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu, proč by se měla změnit česká hymna. Prý potřebujeme bojovnější hymnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stranu práv občanů povede Nečas. Lubomír Nečas
Stranu práv občanů (SPO), ve které je čestným předsedou prezident Miloš Zeman, nově povede předseda zlínské organizace Lubomír Nečas. Rozhodl o tom dnešní mimořádný stranický sjezd. Nečas mimo jiné působil jako Zemanův lékař, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zásadní chyba! Přestaňme se starat o Afriku, už ne jako dosud. Afričané míří na sever. Marian Kechlibar má informace a důrazně varuje
ROZHOVOR V pomoci Africe už bychom neměli pokračovat, alespoň ne v té dosavadní. Tou totiž v africkém obyvatelstvu vzbuzujeme klamný dojem, že Evropa má závazek se o ně starat, a to je jeden z důvodů, proč část z nich míří na sever. Navíc tím naším pečovatelským komplexem Afričanům de facto říkáme, že nejsou schopni se o sebe postarat sami. Podle matematika a publicisty Mariana Kechlibara, který se na blogu Kechlibar.net věnuje dění ve světě a především důsledkům migrace na Evropu, je tato infantilizace celého kontinentu zásadní chybou, neboť na almužnách se nedá postavit důstojná existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tak jako Napoleon a Hitler neporazil Rusko, neporazí ho ani Evropská unie…
To bylo halasného přesvědčování, jak bude Evropská unie jednotná. Brutální vydírání a nátlak, do které se zapojovali i samozvanci typu našeho Andreje Babiše, která náhle v sobě objevil vlastnost, že v podlézavosti Západu předčí svého právem kritizovaného předchůdce v úřadu Bohuslava Sobotku, se ukázal nedostatečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Političky TOP 09 chtějí, abyste je teplým slovem povzbudili v boji za demokracii. Zde jsou jejich adresy
Poslankyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) spolu se svou stranickou kolegyní Helenou Langšádlovou poděkovaly za podprou a za květiny, kterých se jim dostalo za to, že během inauguračního projevu prezidenta Miloše Zemana projevily a nadále projevují svůj názor. K prezidentovi jsou obě dámy dlouhodobě velmi kritické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Kyncl: Skandál okolo otrávení Skripala a jeho dcery Julie nebere konce
PSÁNO PRO PL Do diplomatické války jsou již zataženy USA, které vyhostily 60 ruských diplomatů včetně 12 diplomatů akreditovaných při OSN a většina evropských zemí, mezi nimi i Česká republika. Stalo se tak na základě informací, které vláda Velké Británie předala svým evropským partnerům na brífinku EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek: Škoda, že Zeman není král. Vyhnali bychom ho
Poslanec a někdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém profilu zareagoval na slova někdejší šéfky Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS). Ta se ostře vymezila proti prezidentu Miloši Zemanovi, když prohlásila, že hlava státu se svým postojem k údajnému výskytu otravného plynu Novičok na území Česka dopustila velezrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Okamura: Já a fašista? Ne, to Brusel!
Hostem Horkého tématu na serveru ParlamentníListy.cz byl lídr SPD Tomio Okamura. Mimo jiné pohovořil o svém zájmu účastnit se vlády a také o tom, co je fašismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pobočky Národního zemědělského muzea zahajují sezónu už na Velký pátek
Zámky Kačina a Ohrada i muzeum zemědělské techniky Čáslav a muzeum vinařství ve Valticích zvou návštěvníky k první letošní návštěvě už v pátek 30. března. Celá sezona bude doprovázena řadou akcí odkazujících na stoleté výročí vzniku Národního zemědělského muzea i Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vrchní soud potvrdil Krejčířovi 15 let vězení za podvody na společnosti ČEPRO
Vrchní soud v Praze dnes pravomocně rozhodl v případu miliardových podvodů připravovaných na společnost ČEPRO organizovanou zločineckou skupinou kolem JUDr. Martina Pechana a Ing. Radovana Krejčíře. Potvrdil přitom 15 let odnětí svobody právě Ing. Radovanu Krejčířovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ruští rolníci, kolchozy, vraždění kulaků... Doktor Klír představil studentům v Plzni ruské výzkumy
REPORTÁŽ Ruští rolníci byli svébytnou částí společnosti za podmínek zcela odlišných od těch evropských. Nikdy se nedali spojit s proletariátem, nezúčastňovali se revolucí, i když se o to marxismus-leninismus snažil. Fatální ránu pak tomu dalo založení kolchozů a vraždění kulaků. To mj. zaznělo na přednášce doktora Tomáše Klíra, vědeckého pracovníka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kterou na plzeňské Západočeské univerzitě uspořádalo ArcheoCentrum Čechy-Bavorsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Když nejsou vlastní nápady, alespoň nekritizujme
Snížení jízdného pro studenty a seniory je aktem solidarity vydělávající skupiny občanů s nevydělávajícími. Jako takový by ho KDU-ČSL měla podpořit a nikoliv kritizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: V Šáreckém údolí vznikne retenční nádrž
V rámci nové investiční akce Rekonstrukce stoky D bude v Šáreckém údolí vybudována retenční nádrž, která odlehčí stávajícímu kanalizačnímu systému pod ulicí Evropská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice se stala fakultním pracoviště Pedagogické fakulty UPOL
Po dvou letech, kdy studenti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL) pravidelně trávili své odborné praxe v Sanatoriích Klimkovice, se lázně a fakulta domluvili na systematičtější a hlubší spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Studenti ze sklářské školy se mohou těšit na opravenou sklářskou pec
Kraj prodává nepotřebný majetek. Příjmy z prodeje investuje tam, kde peníze chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Naše děti hořely a my se jen dívali
Vypůjčil jsem si titulek z webu Tapolitika.cz, který se zabývá Ruskem. Je to hrůza, co se stalo v ruském městě Kemerovu, kde při požáru obchodního centra uhořelo 64 lidí z toho 41 dětí. Viníkem je tamní šlendrián.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prvního dubna se opět otevře Valdštejnská zahrada
Valdštejnská zahrada je svou rozlohou bezmála půldruhého hektaru druhou největší zahradou v centru Prahy. Její součástí je umělá krápníková stěna ze 17. století, velkolepá barokní stavba sala terrena nebo rozlehlý bazén s různými druhy ryb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Začátek února znamenal zlomový bod, od kdy zmizel z akciových trhů klid. Silná korekce vyvolala dlouho nepoznanou volatilitu a znejistila investory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Ústí, čelistní a obličejová chirurgie se stěhuje
Do přízemí pavilonu C Horního areálu Nemocnice České Budějovice se v těchto dnech stěhuje oddělení Ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Provoz bude v nových prostorách zahájen 3. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Úklidu se mnohdy účastní i lidé bez přístřeší
Magistrát zajistil mimořádný úklid desítek pražských lokalit po lidech bez domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Donald Trump nastartoval americkou ekonomiku
V závěru loňského roku se Spojeným státům dařilo lépe, než jsme si mysleli. Největší ekonomika světa ve 4. čtvrtletí 2017 rostla o 2,9 %, tedy o 0,4 p. b. rychleji, než naznačoval původní odhad statistiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT nabídne středoškolákům unikátní kurz Stanford University
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci se Stanford University připravila pro studenty středních škol unikátní letní kurz programování Introduction to Computer Science.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pokud si Zeman myslí, že za podpis nějakých dohod nebo prodej stadionu Slavie bude pro mocnosti rovnocenným partnerem, pak je naivní. Cyril Svoboda potápí zahraniční politiku Hradu
ROZHOVOR Podle exministra zahraničních věcí Cyrila Svobody bylo od začátku jasné, že zahraniční politika prezidenta Miloše Zemana byla chybná. „Kdo trochu rozumí zahraniční politice, ví, že velmoci určují svoji strategii dlouhodobě. A myšlenka, že nějakou návštěvou v České republice, podpisem nějakých dohod nebo prodejem stadionu Slávia se na tom něco změní, se může zrodit jen v hlavě naivního člověka. Pokud Hrad věřil, že prezident vstupuje se svou politikou do geopolitické hry, že s ním bude jako s partnerem mocnosti zacházeno jako se sobě rovným, tak je naivní,“ prohlásil Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k vyostření napětí mezi Západem a Ruskem po vraždě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Kdo šetří, má za tři. Ale podle čeho vybrat spořicí produkt?
Spořicí produkty patří k nejrozšířenějším nástrojům zhodnocování finančních prostředků. Kritérií výběru není mnoho, obvykle se rozhodujete podle výše úrokové sazby, typu úročení či doprovodných poplatků. Podle jakého klíče si ale vybrat, zda upřednostnit spořicí účet, nebo termínovaný vklad? A máme se stále bát kampeliček?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Jak si udržet zaměstnance? Benefity jsou přeceňované
Více než polovina uchazečů o práci na základních pracovních pozicích se při výběru nového zaměstnání rozhoduje podle výše platu. Druhým rozhodujícím kritériem je pro ně pracovní doba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Stíhat Zemana pro velezradu ? To tedy "kavárna" s ODS těžce přehnali
Strany prezentující "Pražskou kavárnu" chtějí začít stíhat prezidenta naší republiky pro velezradu. Prý podporuje ruské teroristy a Rusko jako takové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DIAMO: Množství odpadů v lagunách se nemění
Sdělení státního podniku DIAMO k vyššímu množství hlinky na lagunách OSTRAMO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna neuplatní regulaci u ambulantních lékařů
Podle aktuálních výsledků hospodaření Oborové zdravotní pojišťovny za rok 2017 se podařilo dodržet plánované prostředky v oblasti předepsaných léčivých přípravků a zdravotnických prostředků i v oblasti vyžádané péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hostek (ČSSD): Azylový dům a noclehárna budou přístupné celoročně
Dne 27. 3. 2018 byl spuštěn za přítomnosti starosty města Petra Hostka provoz Domu služeb sociální prevence. Projekt Dům služeb sociální prevence města Benešov byl spolufinancován Evropskou unií, a to prostřednictvím 29. výzvy IROP - ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - SC 2.129.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Loučovice chystají singltrek, cyklostezku i opravu Spirova kanálu
Desítky milionů korun chce v tomto i v příštím roce investovat obec Loučovice do projektů, které zpříjemní život místním i turistům. Plánují tu nové cyklostezky, rozhlednu, ale i rekonstrukci bývalého vodního kanálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Do Senátu ve Zlíně podpoříme kandidáta STAN Adámka
Zlínští občanští demokraté jednomyslně schválili podporu kandidatury pana doktora Miroslava Adámka v doplňovacích volbách do Senátu ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Prdlačky za kačky
Obecné nařízení o ochraně osobních údajů hýbe naší společností. Zkráceně se mu říká GDPR a je to nařízení z Evropské unie, které upravuje nakládání s osobními a citlivými údaji lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Otráví Pavel Klega Budějovice?
Už jen dva týdny zbývají do zahájení dvoudenní odborné konference Travelcon na českobudějovickém Výstavišti. Na největší letošní akci, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách, nabídnou své inspirativní přednášky experti na cestovní ruch a odborníci z branže. Mezi nimi nebude chybět ani kontroverzní cestovatel Pavel Klega.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přijďte pomoci přírodě, potřebuje poklidit!
Ukliďme svět, ukliďme Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci se neshodli, zda má mít kancléř prověrku. Lex Mynář je zmetek, řekl komunista Ondráček
Ústavně-právní výbor nedal poslancům žádné doporučení k návrhu, podle kterého by musel mít kancléř ze zákona prověrku na nejvyšší stupeň utajení.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Premiér Babiš podepsal petici proti bruselským zbraňovým zákazům
Premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Lubomír Metnar déle než hodinu na počátku tohoto týdne jednali se zástupci petice "Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský se vrátil z Afriky a popsal, co jim tam jasně řekl, i když radost z toho asi neměli
ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) čelil na Sahaře vyhrocené debatě s africkými politiky, kteří tvrdili, že je Evropa zodpovědná za to, jak Afrika vypadá, a že jim málo pomáháme. „Řekl jsem jim, že řešením problémů migrace není to, že přijmeme všechny, ale že lidé zůstanou doma a udělají Afriku lepší,“ prozradil v rozhovoru pro PL.cz. „Do Afriky proudí velké množství fondů a peněz, ale hodně se jich ztratí. Mnoho politiků z Afriky jsou nejbohatší lidé na světě, přestože v jejich zemích lidé trpí hladem. Když to někdo pojmenuje, tak se zlobí. Ale je to pravda,“ dodal s tím, že když nebudeme řešit africké problémy, přesunou se skrze migraci do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Západ chce válku! To si myslí, že Rusové jsou tak hloupí?“ Rakušané se s tím nemažou, zde je důkaz
Spojené státy, Kanada, Austrálie a mnoho evropských zemí vyhostily dohromady více než sto ruských diplomatů. Existuje však stále mnoho států, které vyčkávají až do úplného prošetření případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna se zavřela a jednala o Murínovi neveřejně. Toto o jednání „vynesli“ poslanci
Program mimořádné schůze ke GIBS dnes Sněmovna neschválila a poslanci se tak snahou premiéra v demisi Andreje Babiše zprostit funkce ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína zabývat nebudou. Celé jednání trvalo přibližně hodinu a bylo neveřejné. „Dopadlo to podle očekávání. Babiš je ve střetu zájmů. Sám je trestně stíhaný, ale na všech frontách útočí na ředitele útvaru,“ sdělil předseda Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Symbol americké rozpínavosti kázal ve sněmovně
Domácí „proameričtí psíci vrní blahem“, třetí nejvyšší ústavní činitel USA, předseda Sněmovny reprezentantů, dolní komory amerického Kongresu, je v ČR, byť na soukromé návštěvě. Ale to mu nikterak nebránilo dojít přednášet o vývozu amerického, jinak velice specifického, pojetí svobody a demokracie i do naší poslanecké sněmovny, kde byl některými lokálními „válečnými štváči“ již nadmíru toužebně očekáván.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovní právní výbor chce posudky ke zdanění náhrad církvím
Právní posudky mají poslancům ústavně-právního výboru pomoci v rozhodnutí o tom, jak naložit s návrhem KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Statistika&My má zcela nový design
Mnoha soutěžemi oceňovaný odborný časopis Statistika&My má zcela nový design. Český statistický úřad jej představuje v aktuálním vydání. Změnila se nejen titulní strana, ale i celkové pojetí. Časopis přináší vzdušnější a dynamičtější řešení textů, grafů i tabulek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Odmítáme podzemní garáže na Malostranském náměstí
„Vedení Prahy 1 se svými absurdními požadavky na podzemní garáže všude, v poslední době na Václavském a Malostranském náměstí, kazí a brzdí revitalizaci významných veřejných prostranství v centru Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zastoupení EK v ČR: Reagujeme na lživý článek v PL s titulkem ,,EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip"
V Evropě patří Češi mezi nejnáruživější klienty internetových obchodů. Nejvíce nakupujeme oblečení a sportovní potřeby. Rychlostí světla vznikají nové a nové e-shopy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Divadlo DISK uvede v dubnu Prodanou nevěstu
Studenti třetího ročníku katedry alternativního a loutkového divadla spolu s autorským kolektivem Petr Erbes, Boris Jedinák, Jan Tomšů a Alžběta Vitvarová představí 20. dubna své Prodané nevěsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Výbor opět přerušil debatu o návrhu, jak zrychlit dopravní stavby
Sněmovní hospodářský výbor dnes opět přerušil debatu o poslaneckém návrhu, který má zrychlit přípravu vybraných, významných, dopravních staveb. Poslanci chtějí ještě dořešit především okruh staveb, kterých se návrh dotkne, protože k původnímu navrhovanému seznamu se sešlo několik dalších návrhů. Výbor by se měl k projednávání novely vrátit 24. dubna, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Vládní nařízení brzdí nové projekty kraje
Navýšení mezd pracovníků v dopravě a u záchranky vyjde kraj na 129 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: V poměru vůči mzdě se nejdráže naobědvají Jihočeši
Průměrné mzdy v České republice kontinuálně rostou, nicméně zvyšují se také ceny některých komodit, například v gastronomii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Havlíčkova Brodu: Účast komunistů ve vládě nás pozvolna vrací před rok 1989
O proměně české politiky, ale i samotného Havlíčkova Brodu, v jehož čele je již osmým rokem, jsme si povídali s Janem Teclem (ODS). Jako lídr kandidátky občanských demokratů na Vysočině ve sněmovních volbách neuspěl. Jak nyní hodnotí jednání o vládě? A jaké jsou jeho politické ambice? I s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Duška (Piráti): Radnice Prahy 11 odmítá vypsat výběrové řízení na ředitele škol
“Zřizovatel základních a mateřských škol nemá v úmyslu vyhlašovat konkurzní řízení na pozici ředitele zřizovaných škol.” Tak zní jediná oficiální informace z Úřadu městské části Praha 11 k možnosti vypsání konkurzů na místa pěti z devíti ředitelů škol v této městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: První rok společného vzdělávání
Novela školského zákona dala od 1. září 2016 možnost vzdělávat v běžných školách ve větší míře než dříve společně žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) a žáky bez znevýhodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Kabourková: Tak ho píchni do němé tváře
Česká republika je národ pejskařů a pejsci, nebo chcete-li, hafani jsou našimi miláčky, jsou členy našich rodin. Němou tvář si čím dál víc hýčkáme jako partnera a je plnohodnotnou součástí rodin. Co více, často v něm vidíme paralelu ve vztahu k dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Do údržby silnic investujeme miliardu korun
Částku 163 milionů korun dostane letos od státu Liberecký kraj na opravy silnic II. a III. tříd. Hned v dubnu začne vybírat stavební firmy, které zrekonstruují deset úseků ve všech částech kraje za zhruba 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Akce proti plastovému odpadu v projektu EKOvýzva
Od dnešního dne se mohou lidé registrovat do projektu EKOvýzva a vybírat si, jakým způsobem by chtěli v dubnu změnit svoje návyky, aby snížili svou ekologickou stopu. K dispozici jsou jim nové webové stránky, které slouží jako platforma pro výměnu informací a tipů mezi účastníky. V minulých letech patřily mezi oblíbené výzvy omezení spotřeby živočišných produktů, minimum odpadu či měsíc bez palmového oleje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Hejtmanka Středočeského kraje neřesí koncepci rozvoje kraje
Středeční návštěvu vlády premiéra v demisi Andreje Babiše ve Středočeském kraji chce hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná správně využít pro lobbování za problémy regionu, se kterými může kabinet pomoci. Snahu vlády porozumět regionálním problémům vítáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Velikonoční trhy energetiků vynesly dvěma chráněným dílnám 12 320 korun
V duchu blížících se svátků jara se v úterý 27. března nesla atmosféra ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce. Konaly se zde Velikonoční trhy dvou chráněných dílen, přičemž ústecký Fokus Labe a Sdružení Tulipan z Liberce nabízely jak sortiment tradičně spojený s Velikonocemi, tak i další dekorace pro celoroční užití či keramiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD loni hospodařila se ztrátou 39,8 milionu korun
Sociální demokracie v loňském roce hospodařila se ztrátou ve výši téměř 40 milionů korun. Novinářům to dnes řekl ekonomický ředitel strany Martin Starec (ČSSD). Zapříčinila to podle něj především ztráta v loňských podzimních volbách do Sněmovny, která způsobila výpadek v příjmech ze státního rozpočtu za hlasy a mandáty v dolní komoře Parlamentu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Třeste se, neziskovky. Proč? Ministryně financí chystá kontrolu. Své vám poví i Václav Klaus mladší
Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO) se v odpovědích čtenářům ParlamentníchListů.cz na svém profilu vyjádřila mimo jiné k lustračnímu zákonu. Řeč však byla také o neziskových organizacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Tak jsme opět přišli o hodinu spánku
Když jsem na jaře roku 2017 napsal článek o nesmyslné změně času, na jednom serveru mi ho neuveřejnili z důvodu, že prý je ze tří čtvrtin opakováním dávno známých faktů a že zbytek také nepřináší nic nového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nové informace: Světová islamistická revoluce. Skutečné záměry Turecka. Dění v Sýrii, o kterém se nepíše
Americká i ruská armáda evakuují bojovníky džihádistické milice An-Nursa z oblasti Ghúta, kterou s podporou ruských letadel dobývají syrská vládní vojska. Turecká armáda do dobytého Afrínu přesouvá jako kolonisty veterány Islámského státu, kteří v Turecku našli azyl. Překladatelka a publicistka Jana Maříková upozorňuje, že afrínští Kurdové se zřejmě stali obětí dohody velmocí o rozdělení sfér vlivu v Sýrii. obětí „výměny“ Ghúty za Afrín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Eduard Chmelár: Vy supi, živíte se zdechlinami studené války. Dobří lidé, držme spolu. Víte, co řekli chemici z Británie? ČT odmítá...
Slovenský publicista Eduard Chmelár přináší pozoruhodný vhled do zákulisí slovenské politiky ve věci údajné otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala Novičokem a následné odvety západních zemí vůči Rusku. Dochází prý k velmi vážnému střetu mezi vládou a prezidentem Kiskou, který posílen demonstracemi proti Ficově vládě začíná využívat všechny možné prostředky k prosazení „solidarity se západními spojenci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Paní Němcová, potlačte svou ješitnost
Otevřený dopis M. Němcové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ParlamentníListy.cz patří do zoo, uvedl Pavel Šafr
K návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Česku se vrátil ve svém komentáři Pavel Šafr na serveru Forum24.cz. O Ryanovi pohovořil také bývalý diplomat Petr Kolář v Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jak Rusko do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Větší konflikt je nepředstavitelný, sdělil PL první šéf ÚSTR Pavel Žáček
ROZHOVOR Západ je s Východem propojen tolika rozličnými vazbami, že je nějaký větší konflikt jen obtížně představitelný. To říká pro ParlamentníListy.cz první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a poslanec za Občanskou demokratickou stranu Pavel Žáček. Mluví i o ruských archivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO ): Budeme se na základě pouhých domněnek podílet na zvyšování napětí
V tomto složitém a nepřehledném světě opravdu není nikdo, kdo by mohl, měl právo, po jiném hodit kamenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VZP: Zlepšuje se diagnostika dětí s autismem, pojišťovna už rok hradí nové vyšetření
Poruchy autistického spektra se daří lékařům diagnostikovat u většího počtu dětí. Zatímco v roce 2010 vykázali tuto diagnózou u 1 040 dětí z řad klientů VZP, v roce 2016 jich bylo již bezmála dvakrát tolik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zlínský primátor Adámek bude za STAN usilovat o místo v Senátu
Zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN) je kandidátem Starostů a nezávislých v květnových doplňovacích senátních volbách na Zlínsku. Podpoří jej také ODS, která vlastního kandidáta nepostaví. Primátor jednal o podpoře s více subjekty, řekl dnes ČTK ve Zlíně. Většina velkých stran a hnutí své kandidáty do voleb, ze kterých vzejde nástupce Františka Čuby ze SPO, už oznámila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Pozemky se nacházejí v ceněné lokalitě
Hradec Králové daruje kraji pozemky na přístavbu domova seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Vládní nařízení brzdí nové projekty kraje
Dvojí skokové navýšení mezd pracovníků v dopravě komplikuje další investice Libereckého kraje. Ten sice vítá vyšší daňové příjmy, které dostává od státu v rámci rozpočtového určení daní, přesto na finanční pokrytí takových změn těžko hledá peníze. Polepšit si dle rozhodnutí vlády mají i pracovníci zdravotnické záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Obchody nabízejí velikonoční figurky z falešné čokolády
Pomlázka patří k nejstarším velikonočním zvykům. Odměnou pro koledníky bývají kromě tradičních malovaných vajec kupované sladkosti. Pod lákavě vyhlížejícím obalem můžete narazit na náhražky čokolády. Vajíčka nebo zajíčci z kakaové hmoty jsou často k nerozeznání od figurek z pravé čokolády. Vždy se vyplatí přečíst si složení na obalech, jinak se může stát, že si místo čokoládového zajíčka odnesete sladkou hnědou hmotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Budeme podporovat rozvoj sportu
Zástupci obcí s rozšířenou působností se seznámili s plánem rozvoje sportu Libereckého kraje na období 2018–2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Akciové trhy se po propadu z obav globální obchodní války vrátily k růstu. Hlavní americké indexy vzrostly o více než 2,5 %, japonský Nikkei vzrostl o 2,65 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
BESIP: O Velikonocích se zvyšuje počet nehod s alkoholem
O Velikonocích se zvyšuje závažnost dopravních nehod a svou významnou roli hraje alkohol. Každou 11. nehodu v době loňských Velikonoc zavinili řidiči pod vlivem alkoholu. Velikonoce rovněž přinášejí zvýšenou intenzitu provozu, a tím i rizikové situace. Řidiči by se měli vyvarovat jízdy pod vlivem alkoholu a náročné situace řešit v klidu, nikoliv agresivním chováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dýčka (ČHNJ): Česká národní banka
Jak je to s našimi státními rezervami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna nabízí kolekci e-knih zahraničních vydavatelů
Přes 19 tisíc elektronických knih od čtyř renomovaných zahraničních vydavatelů nabízí Národní technická knihovna (NTK) vědeckým institucím, vysokým školám i běžným čtenářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Práce pro neziskový sektor může být náročnější než podnikání
V kraji úspěšně podniká řada žen. Spousta z nich zvládá nejen práci, ale také péči o rodinu. Oceněním Lady Business chce kraj tyto podnikatelky podpořit a také povzbudit a motivovat ostatní ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na Zelený čtvrtek připijeme zeleným pivem na zelenou Šumavu
Na Zelený čtvrtek pokračuje podpora zelené Šumavy akcí Šumavských Králováků. Ve čtyřiceti šumavských hospodách a hospůdkách, od Železné Rudy až po Rožmberk nad Vltavou, si ve čtvrtek 29. dubna budou lidé připíjet na zelenou Šumavu. Čepovat se letos bude zelený velikonoční Krasličák z Pivovarů Lobkowicz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přímá demokracie je největší hrozba. Uvolíme se k smrti, každý bude mluvit do všeho! Kéž by Obama chtěl válčit, řekl Tomáš Pojar
REPORTÁŽ „Kdybych byl teď na ministerstvu zahraničí, doporučoval bych přesně to samé, co udělala současná vláda.“ Za adekvátní reakci totiž Tomáš Pojar považuje vyhoštění tří členů ruského diplomatického personálu z republiky. Bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO Institut na besedě v Ostravě komentoval nejen napjaté vztahy s Ruskem a hrozby, které ze situace vyplývají. Zmínil, že vidí i další riziko: „Největší bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku je přímá demokracie. Uvolíme se k smrti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nakopat pár zadků! Arnold Schwarzenegger vážně zaútočil na Donalda Trumpa
Bývalý guvernér státu Kalifornie a ještě předtím filmová hvězda Arnold Schwarzenegger se jasně vyjádřil k dosavadnímu působení prezidenta Donalda Trumpa. Podle bývalého republikánského guvernéra už by současný prezident v roce 2020 raději neměl obhajovat mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš a členové vlády dnes navštíví Středočeský kraj
Jednání o plánované výstavbě spalovny odpadu v Horních Počaplech na Mělnicku či návštěva zámku v Přerově nad Labem jsou na programu dnešní návštěvy premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a členů jeho kabinetu ve Středočeském kraji. Babiš tak pokračuje v cestách do regionů, už dříve navštívil Zlínský a Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajské střední školy budou dostupnější pro děti s handicapem
Děti se zdravotním znevýhodněním se budou cítit v krajských školách pohodlněji a příjemněji. A to díky stavebním úpravám financovaným z evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Andreji, je to blbé: ANO může vyjednávat s ČSSD o čemkoliv, ale stejně to může krachnout. Proč?
Mezi ČSSD a ANO zůstávají rozpory ohledně daňové politiky a proplácení prvních dnů nemocenské. Podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka ale půjde rozpory vyřešit. ČSSD také nadále požaduje pro případnou koaliční vládu pět ministerstev, zatímco ANO jí nabízí čtyři, řekl po jednání špiček obou stran předseda ČSSD Jan Hamáček. ANO trvá na svém předsedovi Andreji Babišovi jako jediném kandidátovi na premiéra. V takovém případě ČSSD požaduje kontrolu nad ministerstvy financí, nebo vnitra. Chce tak zajistit, že Babiš nebude ovlivňovat vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo, v níž je trestně stíhán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prostitutka, napadla Kateřinu Brožovou někdejší spolupracovnice ČT. Herečka napsala, jak krásnou máme zemi
Česká spisovatelka Monika Elšíková, jež v minulosti natáčela reportáže pro pořad Reportéři ČT, sdílela na svém facebookovém profilu slova herečky Kateřiny Brožové. A neodpustila si nelichotivý komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mezi ČSSD a ANO zůstávají rozpory ohledně daní a proplácení nemocenské
Mezi ČSSD a ANO zůstávají rozpory ohledně daňové politiky a proplácení prvních dnů nemocenské. Podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka ale půjde rozpory vyřešit. ČSSD také nadále požaduje pro případnou koaliční vládu pět ministerstev, zatímco ANO jí nabízí čtyři, řekl po jednání špiček obou stran předseda ČSSD Jan Hamáček. ANO trvá na svém předsedovi Andreji Babišovi jako jediném kandidátovi na premiéra. V takovém případě ČSSD požaduje kontrolu nad Ministerstvem financí, nebo nad Ministerstvem vnitra. Chce tak zajistit, že Babiš nebude ovlivňovat vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo, v níž je trestně stíhán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Praha reviduje operační program, nově podpoří elektromobilitu
Magistrát hlavního města Prahy revidoval Operační program Praha – pól růstu České republiky (OP PPR), aby lépe odpovídal aktuálním požadavkům na čerpání prostředků a potřebám hlavního města. Nově magistrát ve spolupráci s evropskými fondy podpoří elektromobilitu v hlavním městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
STAN: Lídrem v Praze bude právnička Hana Marvanová
Společná kandidatura Starostů a TOP 09 v Praze dostává první obrysy. Nejvýše postavenou kandidátkou za STAN bude Hana Marvanová, právnička a bývalá místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, která se dlouhodobě věnuje boji za transparentní jednání státní správy a dostupné bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Chcete za ně umírat?
Další vlna protiruského prsení je možná signálem, že EU nepodnikne víc než nějaké to stěhování diplomatů, což je určitě nadějnější postup než válka. Na cestě jsou důležitější problémy, jako je finále Brexitu a proměny Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Pokutu za půlku můžou cestující v pražské MHD využívat i nadále
Rada hlavního města Prahy schválila v kampani Nejedeš načerno? prodloužení tzv. pokuty za půlku, která motivuje černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj dá na ochranu životního prostředí téměř 39 milionů korun
Na aktivity, které by mohly přispět k ochraně životního prostředí v regionu, rozdělí Moravskoslezský kraj dalších 25,35 milionu korun. S částkou, kterou kraj už začátkem roku vyčlenil na ozdravné pobyty předškoláků a žáků prvního stupně základních škol (13,5 mil. Kč), tak na prevenci a řešení stavu životního prostředí půjde z krajské pokladny téměř 39 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pražské židle - posaďte se na 60 místech
Pražské židle a stolky se v dubnu opět objeví v Praze. Kromě již klasických míst jako je Malostranské náměstí nebo kampus Dejvice, se bude možné na černé židle posadit nově i v areálu Kasáren Karlín, na Štvanici, na sídlišti Lužiny nebo v Horních Počernicích v parku u Divadla. Zájem správců letos značně převýšil předchozí dvě sezóny a vyšplhal se až na 60 různých lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist