Oficiální zpravodajská média

Babiš by si měl v úterý pozorně vyslechnout slova prezidenta... Zimola v ČT poodhalil, o čem byla schůzka se Zemanem. A pak vyslal jasný vzkaz
Místopředseda Pirátů Jakub Michálek, statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola a politoložka Vladimíra Dvořáková u Václava Moravce v Žižkovské věži rozebírali politickou situaci v zemi. Zimola prozradil jednu podrobnost z jednání ČSSD s prezidentem Zemanem. Michálek předestřel nápad Pirátů na řešení politické situace a Dvořáková ho okamžitě zkritizovala. Moravec poté vytáhl průzkum, který zřejmě nepotěší ani Miroslava Kalouska (TOP 09), ani Tomia Okamuru (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta ještě jednou ke kauze novičok: Nemohu se ubránit myšlence, že...
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro První zprávy.cz ještě jednou vrátil k případu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného ve Velké Británii. Bašta tuto kauzu spojuje s jinou záležitostí, která se měla odehrát v Sýrii. Údajně šlo o past nastraženou na Rusko, které se ale Moskva vyhnula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Asad je zvíře, uvedl Donald J. Trump
Americký prezident Donald Trump se podle serveru Novinky.cz v neděli tvrdě opřel do režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Šéf Bílého domu ho nazval na Twitteru zvířetem. Za údajný sobotní chemický útok vládních vojsk na povstalci ovládané město Dúmá viníci podle jeho slov tvrdě zaplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jaký osud čeká primátorku Krnáčovou? Už se ví, do kdy bude jasno
Z politických stran zasedajících nyní v pražském zastupitelstvu zatím lídra kandidátky do podzimních komunálních voleb vybrali Piráti, lidovci, komunisté a STAN. ČTK to sdělili zástupci stran. Ostatní strany budou svého kandidáta na primátora teprve vybírat, v případě ANO, TOP 09 a Zelených by jména měla být známa do konce dubna. Kandidovat hodlá i starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), pokud se jeho uskupení Praha Sobě podaří získat dostatek podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Vnucování migrantů? To v pravidlech vstupu do EU nebylo. A ty dotace, s těmi je to také jinak
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ U našich západních sousedů sílí hlasy, že kdo nechce respektovat hodnoty Evropské unie, měl by to pocítit na dotacích z EU. A když je Německo ochotno do budoucna více přispívat do unijního rozpočtu, chce také mluvit do toho, kam peníze půjdou. Markéta Šichtařová v té souvislosti připomíná, že když jsme hlasovali o vstupu do EU, neplatila v ní Lisabonská smlouva, kvůli níž jsme spolu s jinými členskými státy přišli o svou suverenitu, stejně tak v pravidlech nebylo, že nám někdo může vnutit imigranty proti naší vůli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Pravda o zaranžovaném „otrávení Skripala“
Jak píše Basim al-Khalili na webu Global Research, Britanie nevědomky připustila, že její vláda ve věci domnělého otrávení špióna Skripala a jeho dcery lže. Tato vláda udělala totiž dvě vážné chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: „Liďák“ není Brusel. Hamáčkovi tentokrát vydírání nevyšlo
Je samozřejmě jisté, že svým pojetím „hodnot“ vlastně „Liďák“ a Brusel jsou jedno a to samé. To asi ale Andreji Babišovi nedochází. Jinak by se sobotkovci v zimolovském pláštíku vůbec nejednal. Ale – Brusel je holt těžší váha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Babiš se otrávil rybou
Nejbouřlivější diskuse včera na FB (ale i v publicistických relacích mainstreamu) byly na téma roztržky ČSSD s ANO. Co bylo příčinou a co se bude dít dále? Překvapilo mě, jak moc byly úvahy různých komentátorů doslova (slušnější výraz by nebyl přesný) "mimo mísu", a totéž se týká i některých diskutujících na FB. Tak jsem udělal malý experiment. Dal jsem na FB zvýrazněný výrok "Babiš se otrávil rybou" a vložil ho i do některých diskusních vláken k dané problematice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize prokazatelně manipuluje s diváky. Její kodex je k ničemu, dokládá bývalý zpravodajský důstojník
Aktivitám na podporu České televize, kterou v předešlých dnech podpořili umělci peticí, se vymykají analýzy, které o prohlubující se nespolehlivosti veřejnoprávní televize publikuje web plukovníka v záloze Jiřího Wagnera. Pro ParlamentníListy.cz se mimo jiné vyjádřil o umělcích, kteří podléhají pocitu, že mají výsadu a nadání vynášet soudy. Pro média má doporučení, jak posluchačům efektivně předkládat, kdo má ve společnosti pádné argumenty a kdo se více přibližuje, nebo oddaluje od pravdy. A proč Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám mlčí stejně jako Jandovy Evropské hodnoty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Zemanova mocenská svévole
Od voleb již uplynulo 170 dní. Babišova vláda vládne bez důvěry již 125 dní. Od demise Babišovy vlády již uplynulo 75 dní, aniž by prezident Zeman jmenoval nového předsedu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: V podpoře letectva patříme v Iráku ke klíčovým partnerům
Ministryně obrany Karla Šlechtová podnikla v doprovodu zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Aleše Opaty první pracovní dvoudenní cestu do Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kdyby Romové méně kradli a více pracovali, byl by to opravdu svátek, popřál k Mezinárodnímu dni Romů vítěz voleb v Itálii
Na neděli 8. dubna 2018 připadá den, kdy Romové na celém světě oslavují Mezinárodní den Romů. Připomínají si tak historicky první Světový romský kongres, který se konal blízko Londýna v roce 1971. Romské hnutí v té době dostalo mezinárodní a politicko-společenský rozměr. Matteo Salvini, italský politik z Ligy (dříve Liga Severu), která je součástí vítězné středopravé koalice, je názoru, že za svátek by bylo možné tento den považovat tehdy, kdyby mnozí z nich se místo toho, aby se učili krást, spíše vzdělávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sjezd ČSSD a krach jednání s Babišem. Štěpán Kotrba tuší, co bude dál: Na koho Zeman v úterý ukáže jako na viníka, ten...
ROZHOVOR Analytik Štěpán Kotrba patří k nejzasvěcenějším znalcům české levice a ČSSD. Po druhé části jejího hradeckého sjezdu má ze strany rozpačité pocity. Co také říci o sjezdu, který skončí hned po volbě místopředsedů kvůli tomu, že přestal být usnášeníschopný... Za největší naději v současnosti vidí to, že se lidé jako je Jiří Dienstbier rozhodnou tuto partaj opustit a přestanou ji táhnout ke dnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO ztrácí voliče, přesto suverénně vede, ukázal průzkum. TOP 09 by se nedostala do Sněmovny
Hnutí ANO Andreje Babiše by ve volbách získalo 29,5 procent hlasů. Na druhém místě by se umístila ODS.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.4.2018 v 13:36, zobrazit podobné
KSČM bude důrazně prosazovat svůj program
Stanovisko z jednání ÚV KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová má strach z nástupu nového fašismu
Bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová ve své nové knize o fašismu varuje před Putinem a Orbánem. Podle ní každé období má svoji formu fašismu, a nejinak tomu je i v dnešní době. Znepokojujícím rysem pak je, že se fašistické tendence vkrádají do společnosti postupně a nepozorovaně. Dnes tento stav podle ní můžeme pozorovat v Maďarsku a Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Slova, slova a zase jen slova…
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Co politik říká a co vlastně dělá
Komentář na facebookovém profilu ke krachu vyjednávání ANO a ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně obcím ve středních Čechách 72 pozemků
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Střední Čechy převedlo v roce 2017 bezúplatně 38 obcím v okresech Praha-východ, Praha-západ a Mělník celkem 72 pozemků o rozloze 39 584 m2. Souhrnná účetní hodnota převedeného majetku je bezmála pět milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SANEP: Hnutí ANO oslabuje, posilují Piráti, ODS a SPD
Volební preference březen 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Důvěra v Českou televizi se dostala na historické minimum
Komentář na facebookovém profilu k zpravodajství České televize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Otevřené hlavy na Radio Wave
Radio Wave uvádí novou sérii rozhovorů s předními světovými intelektuály
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SFŽP: Stovky veřejných budov dostanou nový kabát. Na energetické renovace míří dvě miliardy
Další desítky měst a obcí ušetří statisíce korun a získají novou tvář. Na energetické renovace škol, úřadů, kulturních a sportovních center a jiných veřejných budov míří z Operačního programu Životní prostředí 2,2 miliardy korun. Ministerstvo životního prostředí čerstvě schválilo podporu 332 projektům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Začínáme s oslavami stého výročí. S dětmi vysadíme 1300 stromů
Zasadili jsme… se o republiku! Takovou větu můžete v průběhu příštího týdne zaslechnout z úst žáků čtyř pražských základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Angličané chtějí, abychom tomu věřili?
Je opravdu hodně trapné, když tak konzervativní, na noblesu, takt, slušnost, společenský bonton, etiketu, hrdi na svou proslulou královskou monarchii, jsou dnešní namyšlení Angličané schopni ubohými, podlými, nevěrohodnými, zcela neprokazatelnými, lživými, diplomaticky nekorektními způsoby ohlupovat svět o téměř záhadném, až neskutečném (ta neskutečnost je příhodnější) případu pokusu o usmrcení rusko-britského dvojagenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Od 4. března 2018, kdy se měl pokus o usmrcení Skripala a jeho dcery uskutečnit, bylo ze strany Velké Británie vyprodukováno tolik nesmyslů, výmyslů, lží a obvinění, že by to dalo na jeden velký kriminální bestseler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Bečvář jednal se slovenským protějškem
Na Slovensku se uskutečnilo další z pravidelných příhraničních setkání náčelníků generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky. Armádní generál Josef Bečvář se svým protějškem generálem Milanem Maximem během jednání prodiskutovali témata týkající se aktuální vojenské spolupráce obou zemí a rozvoje obranných schopností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se setká se starosty obcí a měst Královéhradeckého kraje
Ministr kultury navštíví v pondělí 9. dubna 2018 s premiérem a členy vlády Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kal odtékal přímo do Dřetovického potoka. Padly pokuty za celkem 600 tisíc
Pokuty v celkové výši 600 tisíc korun uložili inspektoři z Oblastního inspektorátu (OI) Praha Statutárnímu městu Kladno (300 tisíc) a Technickým službám Hostivice (300 tisíc) za porušení vodního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tohle má být ta vláda odborníků? Podle mě je to spíš vláda populistů
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – JOM HA-ŠOA 2018
V 16 městech a obcích České republiky se bude ve čtvrtek 12. dubna 2018 konat 13. ročník připomínkové akce Veřejné čtení jmen obětí holocaustu - JOM HA-ŠOA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Další průzkum dne. Oproti tomu pro ČT v něm Okamura roste
Vítěz loňských sněmovních voleb hnutí ANO si sice nadále udržuje naprosto jednoznačnou vedoucí neohroženou pozici, nicméně ve srovnání s minulým měsícem je zjevný pokles voličské podpory. Hnutí ANO se aktuálně těší přízni 30,7 % voličů, což je však o 1,4 procentního bodu méně ve srovnání s minulým měsícem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Maďarské volby provází silná volební účast
Dnešní parlamentní volby v Maďarsku provází nejvyšší zájem od roku 1998. Největším favoritem je strana Fidesz současného premiéra Viktora Orbána. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Ministerstva na dvě věci… Ministerstvo životního prostředí
Pohrdání hodnotami, k tomu zákazy a sankce pro české občany. To je činnost MŽP i většiny kontrolních orgánů, které by spíše měly chránit nejen životní prostředí, ale i ekonomiku našich občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš sliboval, ale mně to teď připomíná tu Columbovu manželku, slyšel Moravec v Žižkovské věži
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli bývalý předseda komise pro penzijní reformu Martin Potůček, šéf Asociace penzijních společností Aleš Poklop a ekonom Jiří Šatava. Potůček si hned na úvod rýpl do premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Masu ve vlastní šťávě z letákové akce chyběla až pětina masa
Systematické falšování mimořádného rozsahu zjistili inspektoři SZPI při kontrole masných výrobků uváděných na trh jako tzv. „Jedinečná nabídka“ v letákové akci prodejce Penny Market v březnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vláda bez důvěry dělá zásadní kroky, které nás budou bolet
Komentář na facebookovém profilu k zavedení slev na jízdném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozhodovat se na základě emocí v diplomatických vztazích je sebevražedné, vazalské a amatérské! Exposlankyně Nytrová hlasitě promluvila ke kauze Skripal
ROZHOVOR "Rozhodovat se na základě emocí a spekulací v oblasti diplomatických vztahů je sebevražedné, vazalské a svědčí o amatérismu zúčastněných aktérů. Bohužel běžní občané se prostřednictvím médií často nic jiného než lži, výmysly a spekulace nedozvědí. Politikům se tak otevírá velké pole působnosti pro šíření „svých pravd“, silných emocí a fám," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hnutí ANO musí vyvodit závěry
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Spravedlivý stát pro občany
Dopis zákonodárcům. Ústava všem soudcům nařizuje, aby rozhodovali nestranně a nezávisle. Trestně stíhaný soudce Elischer je důkazem nespravedlnosti našich soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Cesta k nové sociální demokracii
Musím říci, že se v posledních téměř osmi letech, tedy po mém odchodu z vedení ČSSD, tato strana programově až příliš zaměřila na oblast sociální, a to tak, že je vnímána jen jako jakási strana dávek a minimální mzdy. Jiná témata sociální demokracie v posledních letech prakticky nerozvíjela. Anebo jen velmi okrajově, či dokonce chybně (jako např. loni na jaře problematiku progresivního zdanění).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ubýváte. Přijdu se na vás podívat, vysmál se Miloš Zeman demonstrantům z Václaváku. A trousil perly k vykopnutí Rusů za Skripala, k Nikulinovi a k senátorům, kteří ho zvou „na výslech“
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Reakce premiéra a ministra zahraničí v podobě vyhození tří ruských diplomatů z Prahy byla podle prezidenta unáhlená. „Opět jsme byli papežštější než papež,“ řekl Miloš Zeman v interview pro ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se také k vydání údajného hackera Nikulina do USA, k slovenskému „majdanu“ a k českým demonstracím. V nadsázce Zeman uvedl, že se na zbytky protestujících přijde podívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Dělostřelci potřebují novou techniku
Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila v doprovodu velitele Pozemních sil generálmajora Štefana Kalety 13. dělostřelecký pluk v Jincích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
John Bok: Ruská ambasáda v Praze je přeplněna zpravodajci, ne diplomaty. Rusové tu mají firmy a věřte mi, že část z nich...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Je velmi fantaskní konstruktivní ´vyrábění´ jakýchsi teorií o tom, že by to měl udělat někdo jiný nežli Rusové. Proč by to měl udělat někdo jiný? Rusové jdou dodnes v duchu sovětského myšlení a expanze a nedá se jim věřit a já jim taky nevěřím,“ tvrdí ke kauze otravy agenta Skripala jedem novičokem politický aktivista a šéf Spolku Šalamoun John Bok. I případ ruského hackera Jevgenije Nikulina je pro něj jasný. Ministr spravedlnosti, který rozhodl o vydání Nikulina do Spojených států, jednal prý správně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ve věku 104 let zemřela česká válečná veteránka Anděla Haida
Ve Velké Británii v sobotu zemřela nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru Královského letectva (RAF). Do své smrti ve věku 104 byla nejstarší žijící československou válečnou veteránkou. O úmrtí Anděly Haidy dnes informovala Česká televize (ČT), ČTK ji potvrdilo ministerstvo obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Zhotovitel nevykonává práce podle plánovaného postupu
V minulých dnech se v souvislosti s opravou a s ní související uzavírkou silnice v Pěkově objevilo několik dezinformací, které vedly k chaotickým situacím při průjezdu dotčenou oblastí. K celé situaci se vyjádřil první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček, jenž je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zloději budou mít lehčí práci
Ministerstvo zemědělství zveřejňuje, kde mají včelaři úly. Typická ukázka toho, jak lze s vaničkou vylít i dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Soutěž o titul Historické město roku 2017 zná své krajské vítěze
Krajskými vítězi se staly (v abecedním pořadí): Boskovice, Brtnice, Holešov, Hradec Králové, Karlovy Vary, Klatovy, Kolín, Nový Bor, městská část Praha 1, Slavonice, Šternberk, Štramberk, Vysoké Mýto, Žatec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Výsledky soutěže Dětský knihomol 2017
V Památníku národního písemnictví na Strahově byly vyhlášeny výsledky 25. ročníku celostátní soutěže „Dětský knihomol 2017“, ankety o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež vydanou v roce 2017. Hlavním organizátorem akce bylo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Zateplení a výměna oken čeká další školní budovy
Spolu s pokračujícími investicemi probíhá ve městě i řada výběrových řízení na další akce, které se budou letos realizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z ČT vyletěl průzkum: Babišovy preference slábnou, zato ODS a Piráti
Pokud by se v březnu konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS pro Českou televizi (ČT). Oproti únoru je výsledek ANO o tři procentní body nižší. Vzrostly naopak preference ODS a sociálních demokratů. Do Sněmovny by se dostalo osm stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Do Ralska míří opět kompletní dřevorubecká špička
XVII. mistrovství ČR v práci s motorovou pilou – Pohár VLS se bude konat v pátek 22. a 23. června 2018 na Skelné Huti v rámci Lesnického dne v Ralsku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman by měl brát v úvahu Babišův velmi, velmi nízký koaliční potenciál, vzkazuje na Hrad Milan Štěch
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v rozhovoru pro server E15.cz podotkl, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) stranu sjednotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Technologická agentura vyhlásí druhou veřejnou soutěž v programu Éta
Technologická agentura ČR (TA ČR) tímto informuje, že dne 9. 5. 2018 bude vyhlášena 2. veřejná soutěž programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Důchodová reforma – téma pro politiky, nebo zloděje?
Nelze si nevšimnout, že téma starobních důchodů hýbe politickou scénou. Nelze si nevšimnout, jak plácají o problému důchodové reformy, která měla být a nebyla, nebo byla a nepovedla se a jak je situace zoufalá. Musím podotknout, že pro tyto řečníky zoufalá není, protože netuší, jak se žije z průměrného důchodu deset tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda se vrátí k diskusi o dvoumiliardovém odškodnění za sucho
Vláda se vrátí k projednávání dvoumiliardového odškodnění zemědělců za loňské sucho a k finanční kompenzaci pro pěstitele ovoce a lesní školkaře za jarní mrazy za 208 milionů korun. Sucho podle materiálu, který má ČTK k dispozici, způsobilo loni škody až za 7,7 miliardy korun, nejvíce postiženy byly obiloviny, olejniny, trvalé travní porosty a kukuřice. U brambor a cukrovky byla ztráta až pět miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jablonecké muzeum zve na jedinečnou přednášku o česko-německém soužití
Zajímá vás otázka česko-německého soužití v meziválečném Československu? Pak byste si neměli nechat ujít mimořádnou přednášku významného historika, profesora Kvačka ve čtvrtek 12. dubna od 17 hodin v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ono je to trochu jinak. Zkušený Bohuslav Svoboda v Partii okomentoval jednání o vládě
V nedělní Partii televize Prima se do sebe pustili ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO) a místopředseda poslaneckého výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda (ODS). Ministr Vojtěch nechápavě kroutil hlavou nad tím, proč sociální demokraté práskli Babišovi dveřmi, když byl Babiš tak velkorysý a nabídl místo tří ministerstev hned pět. Bohuslav Svoboda oponenta poučoval, že je to všechno trochu jinak. Došlo i na vydání Jevgenije Nikulina do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Rekonstrukce laboratoří hradecké zdravotnické školy je nezbytná
Moderních laboratoří s novým vybavením se dočká Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola v Hradci Králové. Desetimilionový projekt na rekonstrukci místností a nákup vybavení schválila včera krajská rada. Stavební práce začnou v květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A je to tady! Kvůli nové verzi české hymny padlo první trestní oznámení. „Nemohl jsem nereagovat,“ říká aktivista a mluví o hanobení státního symbolu
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz přinášejí rozhovor s mužem, kterého snahy o předělání české hymny doslova zvedly ze židle. Novoborský aktivista a výtvarník Pavel Danys a dle svých slov „vlastenec“ totiž kvůli pokusu ze strany Českého olympijského výboru (ČOV) o revizi skladby Kde domov můj podal na předsedu ČOV Jiřího Kejvala trestní oznámení. „Vnímám to jako možné hanobení státního symbolu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz. Státní symboly, mezi které patří i hymna, nejsou podle Danyse „žádnou módní záležitostí“. Aktivistu by prý také zajímalo, z jakých zdrojů byla příprava a předvedení nové prodloužené hymny financovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska má vážný problém. Dostal se do vyšetřování Národní kriminální agentury
Slovenský prezident Andrej Kiska má prý problém. V roce 1999 si údajně neoprávněně přivlastnil pozemek pod Tatrami, který patřil někomu jinému. Případem se zabývá Národní kriminální agentura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda Andreje Babiše chystá nová pravidla pro státní investiční pobídky
Nová pravidla pro státní investiční pobídky, která mají preferovat investice s vyšší přidanou hodnotou, by mohla začít platit od poloviny příštího roku. Novelu zákona o investičních pobídkách chce ministerstvo průmyslu a obchodu předložit vládě ještě před začátkem prázdnin, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize vyzpovídá astronauta na oběžné dráze Země
V pondělí 9. dubna natočí Česká televize první televizní přenos v historii České republiky z paluby Mezinárodní vesmírné stanice. Astronaut NASA Andrew Feustel poskytne Danielu Stachovi exkluzivní rozhovor přímo z laboratoře Destiny. Signál poputuje přes několik družic až do Nového Mexika, odkud ho do ČT pošle satelit Evropské vysílatelské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy
Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Migrace je jako rez, která rozežírá Maďarsko, varuje Orbán
Od nedělního rána míří občané Maďarska k volebním urnám, aby rozhodli o rozložení politických sil na další čtyři roky. Agentura Reuters informuje o tom, že dosavadní premiér Viktor Orbán, který se svou stranou Fidesz vládne v Maďarsku od roku 2010, má podle průzkumů nakročeno ke třetímu jasnému vítězství, které pravděpodobně zneklidní Brusel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství zavedení platby za vodu pro výrobu sněhu nepřipravuje
V médiích se opakovaně objevovaly zprávy o tom, že Ministerstvo zemědělství chce zpoplatnit odběry vody pro umělé zasněžování lyžařských svahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zabraňte dalším barbarským útokům, zahřmělo z Washingtonu do Kremlu
Agentura Reuters přinesla informace o tom, že v syrském městě Dúmá mohlo dojít k děsivému útoku za použití chemických zbraní, kterému padly za oběť desítky lidí. Útok měly spáchat vládní jednotky prezidenta Bašára Asada, jehož podporuje Ruská federace. Washington se proto obrátil přímo na Moskvu s jasným požadavkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Projekty financované z Metropolitního spořitelního družstva
Nedávno jsem si v magazínu Energie z března 2018 (komerční příloha týdeníku Ekonom) se zájmem přečetl článek „Český výrobce patří mezi tři největší producenty FAME v EU“. Jedná se o výrobu biopaliva druhé generace v Liberci, kde unikátní výrobní linka zpracovává živočišné odpadní tuky (kafilát) i použitý potravinářský olej (UCO). Jde o velmi efektivní formu ekologické likvidace odpadů certifikovanou podle všech příslušných směrnic EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Spolupráci jsme odstartovali hned po sjezdu
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dobrovolníci uklidili pastvinu divokých koní v Milovicích od odpadků a suti
Několik pytlů odpadků a stavební suti posbírali dnes dopoledne dobrovolníci na pastvině divokých koní v Milovicích. Do odklízení nepořádku se pustili členové vojenských klubů zapojených do projektu Military Experience.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Moravské divadlo Olomouc chystá slavnostní koncert k výročí republiky
Letošní rok je pro Českou, potažmo Československou republiku, ve znamení hned několika kulatých výročí. K oslavám se přidává i Moravské divadlo Olomouc, které přichystalo koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pryč! Pryč! Utíkejte! Německý Bild přináší podrobnosti k útoku v Münsteru. S možným přesahem do Švédska
Německo je otřeseno útokem v Münsteru. Německý občan Jens R. tu v sobotu najel dodávkou do lidí. Server deníku Bild zveřejnil k útoku nové informace. Mimo jiné poukázal na možnou souvislost mezi tímto útokem a jedním z podobných útoků ve Švédsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslance čeká debata o změnách v důchodech a GDPR
Poslance čeká na nadcházející schůzi Sněmovny debata například nad vládními změnami důchodů, zmírněním protikuřáckého zákona nebo o zákonu, který reaguje na směrnici o ochraně osobních údajů, známou pod zkratkou GDPR. Zabývat by se mohli i sociálnědemokratickým návrhem zákona o referendu. Schůze Sněmovny začne v úterý odpoledne a na návrhu programu je zatím 74 bodů. Poslanci ale mohou některé vyřadit nebo naopak přidat další, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rozvoj problémových mikroregionů podpoříme deseti milióny
Jedním z cílů současné krajské koalice je rovnoměrný rozvoj celého území regionu. Proto také kraj v loňském roce znovu vyhlásil program s názvem Podpora realizace rozvojových projektů v problémových mikroregionech, jehož cílem je přispět ke snížení všeobecných rozdílů mezi jednotlivými oblastmi regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Karel Kramář je součástí naší historie
Úřad vlády České republiky zpřístupnil v sobotu 7. dubna 2018 poprvé v tomto roce Kramářovu vilu veřejnosti. Příležitost navštívit rezidenci českých premiérů si nenechalo ujít 567 zájemců. Dne otevřených dveří se zúčastnil také předseda vlády Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ruský velvyslanec v Londýně se obrátil na ministra zahraničí Johnsona: Kvůli Skripalovi
Ruská agentura RIA napsala, že ruský velvyslanec v Londýně Alexandr Jakovenko požádal o schůzku s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem kvůli otravě někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala novičokem. Měla by se prý odehrát co nejrychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií
To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Evropská nejistota: skok do horkého podzimu
Na sklonku léta se Evropa stává zajímavou politickou laboratoří. Hned ve třech významných zemích Evropské unie se odehrávají důležité politické události, které mohou už od horkého podzimu ovlivnit její směřování v budoucnosti. Na prvním místě je určitě Velká Británie. Již probíhá odpočítávání do posledního říjnového dne, kdy by měla napodruhé definitivně opustit EU. Zvykli jsme si, že proces opouštění je hodně dramatický, mísí se v…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Třicet let po pádu komunismu si můžeme koupit to samé zboží, jako v Německu, Anglii nebo Francii, akorát platy pořád pokulhávají. A my to chceme změnit. Jednou z možností je zvyšovat minimální mzdu, což pravice odmítá.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
TOPlist