Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.994x, což odpovídá cca 260.580-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lidové noviny varují Babiše před vládnutím se "smraďochy". Hádejte, koho tím myslí
Když zkrachovala jednání mezi hnutím ANO Andreje Babiše a ČSSD, prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi, aby jednal o podpoře menšinové vlády s komunisty a s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina tato dvě uskupení označil za „smraďochy“. Zdá se mu správné, že se místo „smraďochů“ znovu vrací do hry sociální demokraté. Pro tuto zemi to prý bude správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Koníček (KSČM): Úředníci na MMR lžou ministryni
V minulých týdnech projednávala vláda několik kontrolních závěrů vypracovaných Nejvyšším kontrolním úřadem. Jedním z nich byl kontrolní závěr Závěrečný účet kapitoly státního rozpočtu Ministerstvo pro místní rozvoj za rok 2016, účetní závěrka MMR za rok 2016 a údaje předkládané MMR pro hodnocení plnění státního rozpočtu za rok 2016. Alespoň podle nulového mediálního ohlasu proběhlo na vládě projednání bez problémů. Když se do kontrolního závěru začtete, tak si musíte říct, že to prostě není možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Opoziční práce teď bude velmi důležitá
Od samého počátku jsem přesvědčen, že A .Babiš tahá všechny demokratické strany za nos. On prostě chce vládnout sám a udělá pro to cokoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by se mohli začít zabývat zmírněním protikuřácké normy
Poslanci by se dnes mohli začít zabývat návrhem na zmírnění protikuřáckého zákona. Před tím ale budou schvalovat vládní novelu o podnikání v cestovním ruchu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš podrazil ty, co ho volili. Na předčasné volby už by spoléhat neměl, varuje docent Valenčík. A ke křiku paní Albrightové o fašismu má lidové moudro o zloději
ROZHOVOR „ČSSD udělala dobře, když do užšího vedení zvolila Jaroslava Foldynu. Nemyslím, že on ČSSD štěpí, spíše jí pomáhá, aby vůbec zůstala ve hře,“ míní vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík s tím, že na adresu Foldyny padají stejná obvinění jako na maďarského premiéra Viktora Orbána, a tudíž pro něj platí i stejná obhajoba. „Mimo jiné, a není to patrně náhodou, Foldyna je ke svému typu politiky veden i svým původem tím, že je schopen vnímat celý středounijní prostor z určitého nadhledu a v jeho historické dimenzi,“ vysvětluje Valenčík mimo jiné v novém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spojenectví práce a solidarity k současné nebezpečné situaci
Prohlášení Spojenectví práce a solidarity k současné nebezpečné situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vondráček ohromil Soukupa: Neřekli jsme, že chceme vnitro. Ale nechceme, aby ho měla ČSSD
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) má za to, že by ČSSD v žádném případě neměla obsadit Ministerstvo vnitra. V Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov prozradil, kdy by se mohla zrodit vláda s důvěrou. Ze všech sil také hájil pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou. Předseda SPD Tomio Okamura, který seděl proti Vondráčkovi, hodnotil Krnáčovou dost odlišně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SŽDC zadala zpracování studie proveditelnosti na vysokorychlostní spojení Prahy a Brna
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zadala zpracování Studie proveditelnosti vysokorychlostní trati Praha – Brno – Břeclav uzavřením smlouvy s vítěznou společností SUDOP Praha. Práce na studii poběží 29 měsíců a zaměří se na technické, provozní a následně ekonomické posouzení celého úseku z Prahy přes Brno do Břeclavi. Současně prověří a navrhne proveditelné řešení, které uspokojí budoucí vnitrostátní i přeshraniční poptávku v osobní dálkové dopravě. Posoudí dvě principiální varianty vedení trati a tři rychlostní úrovně 250, 300 a 350 km/h.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Bramboračka…
Pře dávnými a dávnými lety jsem si přečetl v jakémsi žurnálu, že na kdesi na Západě vysoudila jakási dáma velké peníze za to, že v návodu k mikrovlnné trouby nebylo explicitně uvedeno, že se v ní nedá sušit pes. Z toho jsem odvodil, že mazlíček dotyčné dámy zcela v souladu s fyzikálními zákony pobyt v mikrovlnce nepřežil, ale právní odpovědnost není v konečné podobě na té hloupé bábě, ale na firmě, která před podobným jednáním nevarovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Část dávky ve formě poukázek nelze v některých zařízeních použít
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: To jako musíme zemřít kvůli podvodníkům Trumpovi, Macronovi a Mayové?
Za těch bezmála třicet let od pádu rozdělení světa na Západ Východ, dominantní Západ nestřádal mnoho lží a mnoho nešťastných válek, jež způsobily rozvrat kdysi tak relativně úspěšné Jugoslávie stejně jako na arabské poměry mimořádně úspěšných sekulárních režimů v Iráku, Libyi i pokusu o rozvrat v Sýrii. Podobný charakter mělo i svržení legálního prezidenta Ukrajiny podporou auromajdanu či svržením egyptského prezidenta Mubaraka v rámci arabského jara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
JCCR: Travelfest zahájily hejtmanky s nožem v ruce
Prvním nakrojením obřího dortu velkým cukrářským nožem zahájila v pátek dopoledne jihočeská hejtmanka Ivana Stráská se svou středočeskou kolegyní Jaroslavou Pokornou Jermanovou letošní druhý ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pořad Newsroom pravidelně informuje o nás. Teď jsme se zeptali my: Pracoval někdy moderátor Rosí v soukromé sféře? A ČT ztichla
Pořad, který uvádí bývalý moderátor Dobrého rána Luboš Rosí, je svým zaměřením orientován na média. To znamená, že Rosí a jeho tým každý týden přináší informace o tom, co se v nich děje. A je jakýmsi nepsaným zákonem těchto veřejnoprávních novinářů, že s železnou pravidelností zmiňují také ParlamentníListy.cz či další média, která spadají do holdingové struktury akciové společnosti OUR MEDIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babišův analytik Macháček: Ochota EU provádět reformy ochabuje. Snad to zachrání Německo
Když bylo jasné, že Velká Británie opustí Evropskou unii, evropští lídři začali mluvit o nutnosti změnit Unii, zreformovat ji. Předseda Babišova Institutu pro politiku a společnost Jan Macháček však v komentáři pro páteční Lidové noviny varuje, že chuť zreformovat EU jaksi ochabuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Programovou shodu s ANO najdeme rychle, řekl Okamura. Jako ministři se mu nelíbí Ťok ani Stropnický
Pokud šéf ANO Andrej Babiš neosloví SPD, schůzky s ANO a KSČM chce iniciovat Okamura.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Martin Komárek: Od socana k socanovi
Návrat Ano k jednání s ČSSD je z hlediska kupeckých počtů zvláštní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ať prezident zveřejní svou zdravotní dokumentaci, žádá Doležal z Reflexu
Brněnský politik Svatopluk Bartík před pár měsíci napsal, že prezident Miloš Zeman trpí rakovinou a čeká ho jen pár měsíců života. Zeman Bartíka zažaloval. Jenže když měl soudu zaslat zdravotní dokumentaci, která by dokazovala opak, prezident vycouval ze sporu a požádal o jeho pozastavení. Zdravotní dokumentaci nezveřejnil. Publicista Jiří X. Doležal si na serveru Reflex.cz položil otázku, proč tak prezident učinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy a Dublinu iV
Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákonu č. 58/1990 Sb., předsednictva ČNR a vyhlášení listiny základních práv a svobod jako součásti ústavního pořádku České republiky, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 85/1993Sb., o právu petičním v aktuálním znění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Platební bilance potvrzuje zpomalení růstu zahraničního obchodu
„Nové údaje z platební bilance potvrzují, že tempo růstu zahraničního obchodu klesá. Vlivem silné koruny dochází ke zhoršování bilance běžného účtu. Již dříve jsme podobný trend mohli pozorovat u průmyslové produkce. Stále více ukazatelů nám tak říká, že tempo růstu naší ekonomiky začne zpomalovat,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Ani pět let od legalizace léčebného konopí nezajistil rezort zdravotnictví jeho dostupnost
Pět let po legalizaci léčebného konopí není Ministerstvo zdravotnictví ČR schopné zajistit dostupnost konopí pro pacienty za přijatelnou cenu. Při průměrné spotřebě 60 gramů za měsíc a aktuální ceně 200 až 300 Kč za gram není naprostá většina nemocných schopná takto vysoké náklady, odpovídající prohibiční ceně, hradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: To už svět a my všichni ztumpachovatěli?
Poslední dobou je občan takřka nepřetržitě informován, že něco není v pořádku. Většinou je i vyzýván, aby vyrazil do ulic, a dal tak najevo svůj nesouhlas, aniž by se přesně uvádělo s čím. Především se uvádí, s kým má být vysloven nesouhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veterinární správa upozorňuje na nová opatření při mezinárodním obchodu s mloky
Státní veterinární správa (SVS) upravila dozor při obchodu se zásilkami mloků uvnitř EU a podmínky dovozu do ČR ze třetích zemí. Změna reflektuje nové rozhodnutí Evropské komise[i]. Nová veterinární opatření mají za cíl zamezit šíření plísňového onemocnění, které představuje smrtelné nebezpečí pro volně žijící obojživelníky. SVS proto upozorňuje obchodníky a dovozce s mloky a dalšími obojživelníky řádu Caudata, aby dodržovali všechna protinákazová opatření. Zaváděná opatření se nevztahují na neobchodní přesuny mloků v zájmovém chovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Spravedlivější výpočet mateřské by pomohl tisícům rodin
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ty kretény bych poslal do první linie. Položte život za NATO, když tak debilně žvaníte, rozčílil se poslanec
Smršť spekulací o blížící se válce spustil nejen ve světě, ale i mezi českými politiky prezident Spojených států amerických Donald Trump, když ve středu na sociální síti vyzval Rusko, aby se připravilo na americký útok na Sýrii. Jenže neustále omílaný příchod možného válečného konfliktu ze strany členů vlády, poslanců, senátorů či europoslanců už nevydržel komunista Zdeněk Ondráček, který přišel s nápadem, jak jim konečně zavřít ústa. „Všechny tyhle kretény, co mluví o válce, bych poslal do první linie,“ rozzuřil se na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Konec intervencí rok poté - žádné “peklo” se nekonalo
Na začátku dubna jsme slavili první výročí konce intervencí ČNB. O intervencích dlouho panovaly pochyby a řada ekonomů včetně nás čekala s hodnocením celého experimentu až na exit z intervencí. Ten se s ročním odstupem zdá se povedl. Co se za tu dobu změnilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nebezpečí světového požáru se velmi přiblížilo
Mám mezi svými přáteli celou řadu těch, kteří se zastávali či zastávají jednotlivých kroků prezidenta Trumpa. Já ale musím říci, že od začátku vstupu Trumpa do úřadu amerického prezidenta jsem byl ostražitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Imigranta v Itálii vzrušila při mši žena. Co se dělo pak, to opravdu nebylo pěkné
Server italského deníku Il Giornale přinesl informace o tom, jak naprosto nepřijatelně se umí chovat nově příchozí migranti, kteří by se chtěli stát, či už se dokonce stali italskými občany. Devětadvacetiletý Keňan Salesa Casali masturboval v kostele přímo při mši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: D55 je opět blíž
Dálnice se opět o trochu přiblížila Slovácku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Právo na vlastní chutě
Evropská komise projednává návrh na zpřísnění regulace, podle které by se měly udělovat obrovské pokuty výrobcům a dodavatelům potravin. Unii vadí jakékoli místní speciality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Každý má právo na spravedlivý proces
Vždy jsem se domníval, že v demokratickém státě má stíhaná osoba právo, aby se tvrdilo pouze to, co vyplývá z trestního spisu, aby měla přístup k důkazům atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šest trpaslíků se zbláznilo. Komentátor Korecký žasne nad tím, co předvádí sněmovní pravice
Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký hodnotí povolební vyjednávání a příliš nerozumí postupu pravicových stran. Kdyby se v 90. letech takhle choval Václav Klaus, voliči by prý od jeho ODS brzy utekli k jiné straně. Ke prý na čase hledal co nejméně bolestivá ale realistická řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Já jsem moc toho neslíbil. My chodíme a spisujeme
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – odpověď na interpelaci poslankyně Langšádlové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti odeslal vládě návrh na jmenování 40 nových soudců
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zaslal vládě k projednání návrh na jmenování 40 nových soudců a soudkyň. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do konce května 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by se mohli začít zabývat zmírněním protikuřácké normy
Poslanci by se dnes mohli začít zabývat návrhem na zmírnění protikuřáckého zákona. Před tím ale budou schvalovat vládní novelu o podnikání v cestovním ruchu. V úvodním kole by se měli následně zabývat mimo jiné návrhem TOP 09 na změny výpočtu mateřského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Se STAN hledáme společně “hlídače zemědělských dotací”
Piráti chtějí, aby měla opozice možnost účinněji kontrolovat vládu. Ve spolupráci s hnutím STAN proto pořádají výběrové řízení na obsazení pozice člena Dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Dozorčí rada kontroluje činnost fondu při rozdělování významné části zemědělských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Zvládnutí krize v Praze je otázkou dobré spolupráce
Jak zajistit snadnější zvládání mimořádných událostí na území Prahy. Na tento cíl se zaměřilo Setkání pracovníků krizového řízení hlavního města, které probíhalo na půdě pražské Nové radnice. Setkání zahájil radní hl. m. Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Mé vystoupení ke změně zákona o daních z příjmů
Ve sněmovně se mi podařilo dostat do druhého čtení návrh zákona, který navyšuje roční limit pro živnostníky na využívání daňových výdajových paušálů. Zde je můj úvodní projev k této změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mladá žena chtěla dát migrantům cigaretu. Ale ti se jí „odvděčili“ po svém
Rakouští daňoví poplatníci budou v příštích letech financovat několikaletý pobyt dvou migrantů ve vězení. Dohromady by měli strávit za mřížemi deset let za znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zkusme vyšší úroveň
Čeští miliardáři zjišťují u předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, jak to vlastně bude s čínskými investicemi po otřesech v CEFC? A čínští vládní představitelé zase sondují u amerických miliardářů a bývalých ministrů, jestli to Donald Trump myslí s obchodní válkou vážně. Ten odvolává, co odvolal a sonduje možnosti obnovení rozhovorů o Transpacifickém partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tato země si zaslouží stabilní vládu, nechal se slyšet ministr vnitra Metnar
Ministr vnitra Lubomír Metnar byl hostem Luboše Xavera Veselého v jeho XTv.cz. „Je důležité, aby už došlo k politické stabilizaci. Tato země si zaslouží stabilní vládu,“ řekl mimo jiné Metnar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trump hází zpátečku
Pokud jde o syrskou krizi, kterou vytvořil svými výroky sám americký prezident Trump, zdá se, že věci již nabírají rozumnější směr. Prezident Trump sice hovoří o možnosti úderů na Sýrii, ale už opouští supersilovou rétoriku a celou věc, zdá se, posouvá v čase. A doufejme, že ji v čase posune až do úplného zapomenutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Šesté slosování Účtenkovky proběhne již tuto neděli
Z rekordního počtu 18 394 994 účtenek s březnovým datem, které do tohoto slosování zařadilo přes 420 tisíc aktivních hráčů, bude pomocí generátoru náhodných čísel opět vylosováno 21 025 jedinečných BKP kódů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Válka se odkládá?
Dunění válečných bubnů sice ještě neutichlo, ale jejich hluk jakoby ztrácel na intenzitě. Stalo se něco? Prsty na spoušti jsou sice pořád, ale už ne tak napjaté. Prezident Trump, doprovázený věrnou May a stejně věrným Macronem, najednou říká, že se zítra do boje ještě nepůjde. Ještě to prý musíme prozkolumat. Nechci být zbytečným optimistou, ale ani pesimistou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kateřina Konečná chce být v čele KSČM: V životě jsem neslyšela nikoho tolik slibovat a tak málo dělat, jako Babiš
K debaklu v loňských sněmovních volbách dovedly komunisty podle europoslankyně KSČM Kateřiny Konečné, která bude za týden v Nymburku kandidovat na nejvyšší stranický post, statičnost, formalismus a rutinérství. KSČM musí podle ní mít znovu vize a jít za jejich prosazováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení ANO se radí, jak sestavit vládu. Spolupráce s SPD poškodí hnutí i Česko, řekl Vyzula
Babiš při příchodu na jednání nechtěl postoj k SPD komentovat, někteří představitelé ANO dali najevo, že se jim tato varianta nelíbí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
"Co platí v pátek, nemusí platit v pondělí." Ptali jsme se poslanců ANO, co si myslí o vládě s SPD
Redakce Aktuálně.cz zjišťovala, jak se poslankyně a poslanci hnutí ANO staví k variantě vlády za podpory KSČM a SPD. Podívejte se na naši anketu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Snad bude i na auto. Nedělejte hrubky! Sociální demokraté vytvořili interní pokyny pro letošní volby... A my je získali
Sociální demokracie vstává z popela, dalo by se říct. Už několikátý výzkum v řadě totiž naznačil, že by strana nemusela být tak zatracovaná, jak se po sněmovních volbách zdálo. Na tuto skutečnost upozorňuje také jakýsi manuál, který před několika desítkami hodin rozeslala centrála socdem svým straníkům. Díky nim se informace dostaly také do redakce ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TSB: Dopravní nehody během prvního čtvrtletí připravily o život 92 lidí. Všechny měli na svědomí opilci
Do konce letošního března vyšetřovala Policie ČR 23 048 dopravních nehod, během nich přišlo o život 92 osob, dalších 356 bylo zraněno těžce a 4519 lehce. O více než 40 procent více bylo mrtvých chodců, o čtvrtinu mrtvých řidičů osobních aut. Tři mrtvé mají na svědomí řidiči, kteří od nehod zbaběle ujeli. Více obětí nehod bylo v šesti krajích, největší nárůst zaznamenaly statistiky ve Středočeském kraji. O čtvrtinu mrtvých více bylo na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fraška s kauzou Skripal a protiruská provokace v Sýrii. Proč by Asad použil chemické zbraně? Okamurův vojenský expert hovoří
ROZHOVOR „Podle veřejně dostupných informací ruská strana už dlouho varovala před takzvaným ‚false flag‘ útokem chemickými zbraněmi v Sýrii. Tento útok bohužel má všechny znaky takové situace. Podobný scénář nastal již v minulosti…,“ říká poslanec SPD a místopředseda výboru pro bezpečnost Radovan Vích, plukovník Armády ČR v záloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A Čína může být vysmátá... Trochu jiný pohled na dění v Sýrii
Zatímco svět hovoří o blížící se válce a spekuluje o tom, jestli americký prezident Donald Trump zahájí útok v Sýrii, a Amerika se tak dostane do přímého konfliktu s Ruskem, Čína jejich přetahování pozorně sleduje a čeká na svou příležitost, míní komentátor deníku MF DNES Ladislav Kryzánek. „Za určitých okolností může být Peking hlavním vítězem, nynější vývoj situace mu strategicky vyhovuje,“ míní Kryzánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanovi jdou politické šachy pořád nejlépe se všech. Komentátor se pokouší odhadnout, kam bude táhnout teď
Komentátor MF DNES Ondřej Leinert se v pátečním vydání deníku rozpovídal o tom, že hradní kancléř Vratislav Mynář a premiér v demisi Andrej Babiš jsou v šachu, tedy alespoň v šachové partii s prezidentem Milošem Zemanem, který je podle něj právě na tahu. „Přesně takové politické šachy Zemana baví a zjevně je v nich pořád nejlepší,“ říká komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jindřichově Hradci předal jihočeským hasičům plovoucí čerpadlo
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci předalo Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje plovoucí čerpadlo. Hasiči z územního pracoviště HZS Jindřichův Hradec využijí toto zařízení jako součást cisternových stříkaček zejména při čerpání vody z volných přírodních zdrojů nebo pro odčerpávání vody ze zatopených či zaplavených prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Voliči dál nebudou dostávat domů lístky se senátními finalisty
Voliči nadále nebudou dostávat volební lístky domů i před druhým kolem senátních voleb, tedy se senátními finalisty. Odstup mezi oběma koly voleb se z jednoho na dva týdny neprodlouží. Sněmovna dnes zamítla už v úvodním kole senátní novelu, která by novinky zavedla. Senátoři tvrdili, že změny by mohly zvýšit zájem voličů o druhé kolo voleb do dolní komory. Kritici z řad poslanců k tomu byli skeptičtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V rezervaci Rabštejn platí zákaz vstupu do lesů
Nedávná větrná kalamita v podhůří Jeseníků zasáhla i lesy v přírodní rezervaci Rabštejn a jejím bezprostředním okolí. Právě o ně se má v budoucnu toto chráněné území rozšířit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Místo poukázek na živobytí asi někteří lidé zase dostanou peníze
Některé skupiny chudších lidí už zřejmě nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách, ale znovu v penězích. Sněmovna dnes změnu podpořila. Do dalšího kola schvalování poslala jak poslanecký návrh ANO, tak obdobnou předlohu opozičních poslanců. Oba návrhy se od sebe liší výčtem skupin osob, které by místo poukázek měly dostávat peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Spolupráci ČSSD a SPD si neumím představit. To by voliči nerozdýchali, řekl Foldyna
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Hovořil zejména o vyjednávání o vládě s hnutím ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj investuje čtvrt miliardy do modernizace laboratoří a učeben
Téměř čtvrt miliardy korun letos půjde na zkvalitnění výuky v desítkách středních škol zřizovaných krajem. Právě začíná realizace dvou projektů v oblasti automatizace, mechatroniky, robotiky a vybavení laboratoří pro metrologii a strojírenská měření. Kraj tak pokračuje v podpoře technického a přírodovědného vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Pražská Flora bude potřetí patřit vojákům
V pražském obchodním centru Atrium Flora se opět představí veřejnosti vojenští profesionálové, příslušníci Hradní stráže i příslušníci aktivní zálohy. Třetí ročník akce pod názvem Army den se uskuteční ve středu 18. dubna a nabídne návštěvníkům celodenní program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): S pomocí dotací z EU chceme obnovit 16 úseků silnic II. tříd
Obnova 16 úseků silnic II. třídy o celkové délce zhruba 30 kilometrů. S tímto cílem chce Jihočeský kraj získat evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Konkrétně se jedná o částku kolem 350 milionů korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Reportáž Janka Kroupy, na jejíž obranu se sepisovaly petice a bouřili redaktoři. Teď ji začala šetřit Rada, je prý skutečně nevyvážená
Reportáž Janka Kroupy, kvůli níž bylo před nedávnem pozdvižení, si vzala na paškál Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kroupovi k reportáži o Agrofertu vytýká, že se nezeptal protistrany. Píše to server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Jiří Zimola vzkáže ze studia PL: Viníkem je Andrej Babiš. Nechtěl koalici, chtěl přívažek
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola bude hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné pohovoří o vyjednávání hnutí ANO právě se sociální demokracií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš přiznal, proč nezačal jednat s Okamurou: Podvolil jsem se kolegům, jsem už unavený
Premiér v demisi Andrej Babiš prozradil, proč se podvolil většinovému názoru v hnutí ANO a pokusí se vrátit k jednacímu stolu se sociálními demokraty. Prý už je unavený. Nepočítal navíc s tím, kolik lidí odmítne podporu Tomia Okamury v jakékoli podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Dětskému oddělení byl věnován výtěžek plesu
V sobotu 7. dubna se v hotelu Churáňov konal druhý Zadovský ples, jehož pořadatelem je Cukrárna ELLA Elišky Labaštové. Partnerem události byla Nemocnice Strakonice, jejímuž dětskému oddělení pořadatelé věnovali výtěžek ve výši 50 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Červenám se, vtipkoval lídr, sedící vedle Jiřího Pospíšila. Topka uzavřela na severu koalici se „sexy stranou pro mladé“ a my byli u toho
REPORTÁŽ Liberálně-konzervativní TOP 09 vsadí na partnerství s partají, které na severu Čech kdysi nikdo nevěřil. Předseda Jiří Pospíšil v Ústí nad Labem dnes oficiálně potvrdil, že do komunálních voleb půjde ruku v ruce s hnutím PRO zdraví a sport (PRO). „Jsme prý sexy strana pro mladé,“ citoval republikový šéf PRO Zdeněk Kubec, jakou nálepku získali. Mimoto prozradil, zda se na kandidátce objeví odsouzená starostka a odkud bere inspiraci pro politický zip. V jiných regionech zřejmě „Topka“ udrží spojenectví například i se STANem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Moderátor Michael Prostějovský se stal čestným občanem Prahy 1
Moderátor Českého rozhlasu Dvojka Michael Prostějovský ve čtvrtek 12. dubna obdržel čestné občanství Prahy 1 z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala a skladatele Zdeňka Bartáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Účelem nemocenského pojištění je nahrazovat pouze přiměřenou výši příjmu
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany se ohrazuje proti spojování s firmou Omnipol. O zakázce na protiletadlový systém prý jednalo zcela samostatně
Ministerstvo obrany reaguje na text ParlamentníchListů.cz o zakázce na protiletadlový systém RBS-70NG pro českou armádu. Text přinášíme v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Blíží se termín pro podání přehledů OSVČ
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní (v Praze Pražské, v Brně Městské) správě sociálního zabezpečení (OSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanec ČSSD: Já koalici s trestně stíhaným oligarchou vedeným jako agent Bureš nepodporoval. A k tomu fake news a útoky na ČT, to je ohrožení demokracie
ROZHOVOR „Koalici v čele s trestně stíhaným oligarchou vedeným ve svazcích StB jako agent Bureš jsem nepodporoval,“ říká poslanec za ČSSD a bývalý starosta Písku Ondřej Veselý. Pro Parlamentnílisty.cz promluvil o sjezdu ČSSD i o předčasných volbách a prozradil také, proč považuje demokracii a svobodu slova za ohroženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podvolil jsem se většině, s ČSSD se sejdeme v pondělí, řekl Babiš. Okamura je nemile překvapený
Předseda ČSSD Jan Hamáček se vyhnul odpovědi na otázku, zda trvá na tom, aby v možné příští vládě ANO a ČSSD nebyl premiérem Andrej Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Celní správa: Lhůta pro doprodej cigaret s tabákovou nálepkou s písmenem „T" skončila
V případě, že dojde ke změně sazby spotřební daně, kterou jsou zatíženy tabákové výrobky, projeví se to ve změně kódů tabákových nálepek neboli kolků, a to v podobě změny písmena abecedy. Pro rok 2017 platilo písmeno „T" a pro rok 2018 platí písmeno "V".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček vzkazuje ANO: Míč je na vaší straně
Předseda ČSSD Jan Hamáček v reakci na čtvrteční rozhodnutí ANO, že se pokusí o vládě opět jednat právě se sociálními demokraty, uvedl, že čekají na to, až je hnutí ANO s žádostí o obnovení vyjednávání o společné vládě osloví. „Je evidentní, že ANO se nechce do vlády s SPD,“ řekl na kameru novinářům z Aktuálně.cz předseda sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Víme jen z médií, že ANO mění taktiku. Míč je na jejich straně, řekl Hamáček
Předseda ČSSD Jan Hamáček se vyhnul odpovědi na otázku, zda trvá na tom, aby v možné příští vládě ANO a ČSSD nebyl premiérem Andrej Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod: Omezení míst pro parkování a průchodu areálem
od 10. dubna 2018 bylo předáno staveniště pro realizaci stavby modernizace náchodské nemocnice. Během této rekonstrukce dojde v areálu dolní nemocnice ke značnému omezení míst pro parkování. Současně bude také omezen průchod areálem nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Benda zakládá ve sněmovně spolek pro Tibet. Má navazovat na odkaz Václava Havla
Matador Poslanecké sněmovny a předseda ústavně-právního výboru Marek Benda (ODS) přišel s netradičním nápadem. Rozhodl se ve Sněmovně založit spolek srdcařů pro Tibet. Informuje o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Počty obětí dopravních nehod se nedaří snižovat
Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová včera vystoupila na Valném shromáždění OSN v New Yorku, kam byla pozvaná na základě své dlouhodobé činnosti v oblasti bezpečnosti dopravy ve výboru pro dopravu a výboru pro vnitřní trh Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Medaile ministra školství získali vynikající pedagogové
Šest vynikajících pedagogů z Moravskoslezského kraje získalo nejvyšší ocenění v oblasti školství - Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šéf GIBS Murín nejspíš skutečně odejde z funkce. Má zdravotní problémy, skončil v nemocnici
Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín nedávno oznámil, že na něj premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) tlačil, aby odešel z funkce. Murín odmítl a nastala menší politická bouře, ve které se začal Babiš ostřelovat s opozičními politiky, kteří varovali, že se možná Babiš pokouší touto cestou ovlivňovat svou kauzu Čapí hnízdo. Ten to důrazně odmítal. Teď se však zdá, že Murín přece jen odejde. Jenže za to nebude moci nátlak Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení ke zveřejnění zprávy OPCW
ČR bere na vědomí včerejší zveřejnění výsledků nezávislé analýzy vzorků ze strany Technického sekretariátu Organizace pro zákaz chemických zbraní na žádost Spojeného království dle čl. 8 Úmluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Za sto let ubyla třetina zemědělské půdy
Za posledních sto let se zemědělská produkční plocha snížila o 1,6 mil. ha. V roce 1918 hospodařily zemědělské podniky na 5,1 mil. ha. Vloni činila obhospodařovaná zemědělská půda jen 3,5 mil. ha. Český statistický úřad přináší doplněné a podrobnější vydání historických časových řad o vývoji zemědělství v nové publikaci České zemědělství očima statistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj investuje nejen do oprav silnic, ale také do zdravotnictví a školství
Aktuálně realizuje projekty za více než 32 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Do Beskyd se po letech vrátila vlčí smečka. Žije zde i desítka rysů a medvěd
Po téměř dvou desetiletích se na česko-slovenském pomezí opět pohybuje vlčí smečka. Potvrdil to systematický monitoring velkých šelem, který s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek provádí Hnutí DUHA ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou CHKO Beskydy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Špičky ČSSD budou jednat o návratu k jednání s ANO o vládě
Nejužší vedení ČSSD, její grémium, bude dnes ráno jednat o tom, zda se sociální demokracie vrátí k rozhovorům s hnutím ANO o vytvoření příští vlády. Předsednictvo a výbor ANO ve čtvrtek uložily vyjednávacímu týmu, aby rozhovory s ČSSD obnovil, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Špičky ČSSD budou jednat o návratu k jednání s ANO o vládě
Nejužší vedení ČSSD, její grémium, bude dnes ráno jednat o tom, zda se sociální demokracie vrátí k rozhovorům s hnutím ANO o vytvoření příští vlády. Předsednictvo a výbor ANO ve čtvrtek uložily vyjednávacímu týmu, aby rozhovory s ČSSD obnovil. Předchozí jednání skončilo minulý týden neúspěchem kvůli sporům o personální otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta: Zmatená Babišova vláda se v duchu lokajských tradic jednoznačně postavila na stranu ženoucí Západ do velké války s Ruskem
ROZHOVOR „Naše vláda se v duchu lokajských tradic české politiky jednoznačně postavila na stranu ženoucí Západ do válečného konfliktu s Ruskou federací a Čínou. To, že se při té příležitosti postavili ve vnitropolitickém boji na stranu odpůrců Donalda Trumpa, jen dokresluje zmatení jejich myslí,“ říká exministr Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hmotná odpovědnost politiků prošla do druhého čtení
Hnutí SPD plní to, co slíbilo před volbami. Ve středu jsme ve Sněmovně prohlasovali do druhého čtení návrh změny zákona o majetku České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovecký senátor: I summit EU odhlasoval, že za útok na Skripalovy je velmi pravděpodobně odpovědné Rusko. O vystoupení z NATO vůbec nelze v referendu hlasovat
ROZHOVOR Volby vyhrálo hnutí ANO a to nese největší díl odpovědnosti za stav vyjednávání o vládě, je přesvědčen senátor za KDU-ČSL Jiří Carbol. „V tomto konkrétním případě se ukázalo, že post premiéra pro pana Babiše je pro ANO důležitější než vláda s důvěrou. Čím déle to trvá, tím více si ANO upevňuje pozice ve státní správě a o to panu Babišovi zřejmě jde,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Maďarsko možná v EU dopadne jako Polsko. Zpráva holandské europoslankyně pro něj navrhuje přísné sankce
Maďarská vláda ještě možná stále slaví své triumfální vítězství v nedělních volbách, ale v Evropském parlamentu se již ozývají hlasy, které požadují uvalení sankcí proti Budapešti. To vše na základě zprávy levicové nizozemské europoslankyně Judith Sargentiniové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovecký senátor: I summit EU odhlasoval, že za útok na Skripalovi je velmi pravděpodobně odpovědné Rusko. O vystoupení z NATO vůbec nelze v referendu hlasovat
ROZHOVOR Volby vyhrálo hnutí ANO a to nese největší díl odpovědnosti za stav vyjednávání o vládě, je přesvědčen senátor za KDU-ČSL Jiří Carbol. „V tomto konkrétním případě se ukázalo, že post premiéra pro pana Babiše je pro ANO důležitější než vláda s důvěrou. Čím déle to trvá, tím více si ANO upevňuje pozice ve státní správě a o to panu Babišovi zřejmě jde,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Bohužel žijeme každý rok v nejistotě, jakou částku, kdy a zda vůbec získáme
Stejně jako v předchozích letech obdrží české kraje od státu finanční příspěvek na rekonstrukce silnic nižších tříd, které mají kraje ve svém majetku. Celkově stát prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury rozdělí krajům podle délky silniční sítě čtyři miliardy korun. Pardubický kraj na svých 3 126 kilometrů silnic získá více než 245 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Institut přísedících bychom neměli v tuto chvíli rušit
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k soudnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiný pohled na maďarské volby: Kdyby vládu sestavovala opozice, bylo by to mimořádně nevábné
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém dnešním komentáři pozastavil nad smutným jevem, jenž provází výsledky voleb v Maďarsku a kterým je silná nenávist vůči odlišnému názoru či přesvědčení. Souvisí s tím například nedávné vyjádření katolického liberála a pedagoga Univerzity Karlovy Martina C. Putny, podle kterého opět vyhráli maďarské volby lháři a grázlové. „Nechápu tu nenávist. Má o politické situaci v Maďarsku povrchní znalosti a vykřikuje nad touto zemí zničující ortel,“ kroutil nad jeho slovy hlavou Léko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Chtěli jsme starostům vrátit bič na bezdomovce
Zastavili nás hloupostmi o protiústavnosti a nenabídli žádné řešení…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): O výkon funkce přísedícího u soudu není dlouhodobě zájem
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k soudnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Bruntálu: Je zvláštní, že ANO tak trvá na pozicích ministra vnitra a financí
Kdybych měl firmu, která je nějak napojená na zakázky města, tak mě zastupitelé odvolají za tři dny na mimořádném zasedání, neskrývá své rozladění se sestavováním vlády Petr Rys (STAN). Jako jedinému se mu v novodobé historii města podařilo obhájit mandát starosty Bruntálu. Jak se toho snaží využít? Co mu dělá největší starosti? A jaké jsou jeho plány na nejbližší období?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Lze vynutit efektivní ochranu osobních údajů zákonem?
V článku A Question of Trust (Otázka důvěry), publikovaném v časopise Think:Act #24 02/2018 se píše: „Svět se stal hrozným místem v dnešní době digitálních informací. To vás nutí posadit se a zamyslet se nad tím, jak rychlý pokrok nastal v schopnosti dolovat a zpeněžovat informace. Korporace a jejich zákazníci jsou překvapeni, ne-li zaskočeni tím, co vše je možné v novém a dosud nepoznaném světě digitálních informací.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Přísedící jsou velmi chabě odměňováni
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k soudnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Děsivé historky Jiřího Čunka s Kalouskem: Byl u obchodů za miliardy, ale nepodepisoval je. Je to herec, při projevu se rozpláče a pak se tomu směje
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka. Slyšel od něj, za jaké situace vznikne v Česku vláda. Došlo také na veselé příhody s plačícím Miroslavem Kalouskem, který by měl podle Čunka dostat přes prsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vedení ANO prezidenta nevyslyšelo. K jednacímu stolu chce znovu pozvat ČSSD
Jednání obou stran přitom před týdnem zkrachovala, když se ANO nechtělo vzdát postu ministra vnitra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Šéf ČSSD Hamáček: Představu ANO si rádi vyslechneme
Situaci by brzy ráno mělo probrat dlouhodobě plánované zasedání grémia strany.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Babiš je pořád stejný a novým kouskům ho nenaučíš. V tom je ta potíž, obává se Zaorálek. A další sociální demokraté naložili ještě více
Hnutí ANO Andreje Babiše uložilo svému šéfovi, aby obnovil jednání se sociálními demokraty o vládě. Předseda ČSSD Jan Hamáček je připraven vyslechnout si, co mu Babiš nabídne. Premiér v demisi však musí počítat s tím, že ČSSD nekývne na všechno, co řekne. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) poslal trestně stíhanému premiérovi ostrý vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Asociace nezávislých divadel k festivalu divadelní svět Brno
Asociace nezávislých divadel odmítá zásahy politiků do dramaturgie festivalu Divadelní svět Brno
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Rodiny jsou stejné, proto má být i podpora pro všechny stejná
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: 200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás
Národní muzeum zve do vybraných objektů na zahájení oslav 200 let od svého založení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Ta permanentní nedůvěra k našim občanům mě fascinuje
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT posílá sportovním svazům více než 1,27 miliardy
V rámci tří výzev podpořilo letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy sportovní svazy částkou 1 271 398 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubická společnost Fine Gusto, vyrábějící sušené maso, expanduje do zahraničí
Přednímu českému výrobci sušeného masa, pardubické společnosti Fine Gusto Nature, se daří a rozrůstá se i do zahraničí. V roce 2017 byla firma Fine Gusto Nature velmi úspěšná, dosáhla obratu 25 milionů korun, což značí meziroční nárůst o 25 procent. V letošním roce má v plánu znovu růst, ale také expandovat do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Porodnost spíš ovlivňují možnosti slaďování práce a péče o děti
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají zmírnění protikuřáckého zákona příští pátek
Sněmovna dnes odložila úvodní kolo debaty o poslaneckém návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona na příští pátek. Na řadu mohl podle programu schůze přijít už dnes. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Maminka měla být oceněna podle toho, kolik přispívá, nikoli podle rovnosti žaludku
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme v neděli v Lánech Babiše
Prezident Miloš Zeman přijme v neděli odpoledne v Lánech premiéra v demisi a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Návrh peněžité pomoci v mateřství preferuje princip zásluhovosti nad solidaritou
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Dárci krve a plazmy budou mít lepší výběr jídel
Klaudiánova nemocnice se snaží každoročně zlepšovat služby pro dárce krve a plazmy na hematologicko-transfuzním oddělení. Od pondělí 16. dubna se mohou dárci těšit na rozšíření nabídky občerstvení po odběru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Peněžitá pomoc v mateřství je investicí do naší budoucnosti
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2018 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Exministryně Kovářová zcela narovinu: Buď evropské státy začnou vymáhat své právo, i násilím, nebo zaniknou. Czexit a další exity jsou otázkou krátkého času
ROZHOVOR Dnes už nejde o trestní stíhání Andreje Babiše, ale o to, jak zrušit výsledek demokratické volby, s nímž se odmítají smířit ti, kteří ve volbách prohráli. Tvrdí to bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová s tím, že lidé, kteří podepisují petice a chodí demonstrovat, si své zneužití pro tento účel dosud neuvědomují. Prezidentka Unie rodinných advokátů upozorňuje, že podobné tendence jsou vidět i ve snaze zakázat odlišný názor, dehonestovat jeho nositele, ať už člověka, server, noviny. Myslí si také, že přijetí zákona o všeobecném referendu povede k jeho vyhlášení o setrvání v Evropské unii a k našemu vystoupení. Tomu by mohla zabránit jen nějaká katastrofa velkých rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rath obžalobu ve druhé kauze považuje za vývar z odposlechů použitých v první části případu
Bývalý středočeský hejtman David Rath považuje druhou část korupční kauzy, v níž policisté ve středu navrhli novou obžalobu, za vývar ze stejných odposlechů, které byly použity v první části případu. Rath to napsal na dotaz ČTK. Pochybnosti nad novým návrhem mají také jeho advokáti. Spis má nyní na stole státní zástupce, který bude rozhodovat o případném podání obžaloby ke Krajskému soudu v Praze. Když o osudu případu rozhodoval poprvé, trvalo 11 měsíců, než kauza doputovala k soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Hlavní město podporuje prevenci aterosklerózy
Ve dnech 23. – 29. dubna 2018 se uskuteční preventivní akce celopražského významu Týden proti ateroskleróze. Hlavní město akci podpoří dotací ve výši 190 tis. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovec Volný tlachá nesmysly jako kdysi komunisté
Poslanec za Stranu přímé demokracie Lubomír Volný kšeftuje s chudobou a ještě se mu nelíbí, že mladí Češi v rámci programu Evropské unie Erasmus studují v zahraničí. Jeho námitky prozrazují velkou neznalost a jsou legrační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pro zachování pravomocí prezidenta jsou tři pětiny lidí, ukázal průzkum
Pro zachování současných ústavních pravomocí prezidenta je 61 procent lidí. Vyplývá to z letošního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Je to největší podíl od roku 2002, od kdy je názor zjišťován. Stejné procento lidí se pro zachování vyslovilo ještě v roce 2008. Přes 90 procent respondentů uvedlo, že prezident má mít pravomoc udělit amnestii. Spolusouhlas jiné politické instituce v případě amnestie ale požaduje 42 procent dotázaných, zatímco 49 procent by tuto pravomoc nechalo pouze na hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: Vedení Středočeského kraje odmítlo otevřené jednání výborů
Starostové a nezávislí žádali veřejná jednání výborů, dosud to nebylo možné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sluňákov: Ekologické dny Olomouc 2018 - Vítejte v době lidové
Již 28 let s přicházejícím jarem a oslavou Dne Země pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce největší environmentální festival v ČR pro veřejnost: Ekologické dny Olomouc (EDO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Památky oslaví svůj den a dovolí nahlédnout do nepřístupných prostor
Ve středu 18. dubna si připomeneme Mezinárodní den památek a sídel, který organizace UNESCO vyhlásila již v roce 1982. V tento den se tradičně pořádají akce s cílem zvýšit povědomí o památkách a památkové péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pozor na Andreje Babiše, říkají prý sociálnímu demokratovi Netolickému jeho kamarádi
Místopředseda ČSSD Martin Netolický zavítal dnes do Interview ČT24. Tématem rozhovoru s moderátorkou Světlanou Witovskou byl mimo jiné vznik vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Šrámek se setkal s prezidentem Červeného půlměsíce
Náměstek ministra Ivo Šrámek přijal 12. dubna 2018 prezidenta Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC) Chálida Habúbátí. Tématem setkání byla humanitární situace v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ANO chce podle Okamury ČSSD asi jako servilnějšího partnera
Hnutí ANO chce zřejmě ve vládě co nejslabšího a nejservilnějšího partnera, když preferuje návrat k rozhovorům s ČSSD. Novinářům to dnes řekl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Prezident Miloš Zeman doporučoval šéfovi ANO a premiérovi v demisi Andreji Babišovi, aby jednal s KSČM a SPD, proti se však ve čtvrtek postavil výbor ANO, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Nejčistší řešení? Nové volby. Kdo se bojí?
Stručně – důvody pro nové volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Sbírka ošacení dá zachovalým věcem druhou šanci
Nepotřebné starší oblečení, ale i ložní prádlo, spacáky, deky, hračky nebo vybavení do domácností může ještě posloužit těm, kteří si tyto věci nemohou z finančních důvodů pořídit sami. V pátek 13. dubna se v přízemí krajského úřadu konala sbírka, organizovaná jen pro krajské úředníky, s názvem Dejte věcem druhou šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist