Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.738x, což odpovídá cca 195.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Žilková je naštvaná! Ministr Stropnický prý totiž končí a jí se to nelíbí
Nejvyšší patra politiky bývají hrobem manželských a partnerských svazků. Své o tom ví Mirek Topolánek, Petr Nečas, ale i Bohuslav Sobotka. Podle informací serveru Blesk.cz teď krušné partnerské momenty čekají možná i ministra zahraničí Martina Stropnického a herečku Veroniku Žilkovou. Ta by prý mohla být hodně zoufalá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vyjednávání ČSSD je sebevražedné, píše komentátor
Novinář David Klimeš z týdeníku Ekonom se na vlnách Českého rozhlasu Plus zamýšlel nad chaotickou vyjednávací strategií ČSSD v posledních týdnech a nastínil nepříznivou budoucnost, která straně hrozí. O chabé kondici současné české levice se pro ČRo Plus rozhovořil i politolog Jiří Pehe. Kromě ČSSD si vzal na paškál také KSČM. Průměrnému členovi komunistů je totiž 75 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTrade a MPO hostí konferenci ETPO. Na programu jsou digitální média
Digitální média a informace jsou jedním z hlavních témat pražské konference ETPO – WGIP, European Trade Promotion Organizations Working Group on Information Processing. Prestižní setkání čtyřiceti dvou zástupců pracovní skupiny, zaměřené na oblast zpracování a šíření informací v rámci podpory obchodu, hostí spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu dnes a zítra agentura CzechTrade.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj chystá směnu pozemků s Ředitelstvím silnic a dálnic
Více než 18 000 m2 krajských pozemků je trvale zastavěno silnicemi D/10, I/35 a I/13 v majetku Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). A naopak pod krajskými silnicemi II. a III. třídy jsou pozemky ŘSD. Záměrem Libereckého kraje je tyto pozemky směnit. Slibuje si od toho zrychlení oprav stávajících komunikací a úbytek související administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka formálně nabídl rezignaci
Kardinál Dominik Duka slaví 75. narozeniny. Dosažení tohoto věku znamená pro každého arcibiskupa, že musí poslat papeži rezignační dopis a nejvyšší duchovní autorita katolické církve rozhodne o tom, zda bude arcibiskup v úřadu pokračovat, navzdory tomu, že dosáhl věku, ve kterém by měl z hlediska církevního práva odejít do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pavlovec (SPD): Quo vadis, národní dědictví?
Na příkladu Libeňského mostu se drastickým způsobem ukazují nedostatky v pochopení a ochraně našeho národního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miloslav Smola: Díky, Ameriko!
Opět se blíží doba, kdy budou někteří špatně informovaní, někteří možná zmanipulovaní, někteří asi i hloupí a někteří za dezinformace placení lidé, hlasitě oslavovat osvobození naší vlasti v květnu 1945 americkou armádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pozoruhodné informace ze senátorského klubu ČSSD. Jak to bylo se Štěchovou vzpourou proti chystané koalici? Někteří byli hodně překvapeni...
ROZHOVOR Proti případné vládní spolupráci s hnutím ANO se ve středu ostře postavili senátoři za ČSSD. Nepříjemně tím zaskočili předsedu strany Jana Hamáčka, který jejich postoji nerozumí. Členkou senátorského klubu sociální demokracie je i profesorka Eva Syková, která byla do Senátu zvolena jako nezávislá na kandidátce ČSSD. Ta vzpouru svých kolegů proti vedení vlastní strany nechápe, když dostalo mandát o vládě vyjednávat. Sama je přesvědčena, že pro ČSSD by účast ve vládě byla přínosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tady není Zimola v regionu, aby ho všichni poslouchali. Milan Štěch pustil do éteru, jak se to právě bije v ČSSD
Senátoři ze sociální demokracie chtějí, aby jejich strana odmítla nabídku ANO na vstup do vlády a odešla do opozice. Předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD ve Dvaceti minutách na Radiožurnálu reagoval proto na slova místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly, podle kterého se jejich výzva dá chápat jako brutální zneužití mediální pozornosti a nátlak na vedení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států
Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s generálním tajemníkem Organizace amerických států Luisem Almagrem. Během jednání ve Strakově akademii mluvili o roli OAS na americkém kontinentu, koordinaci boje s korupcí a podpoře demokracie v členských státech Organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Baar: Nejde o pojem Czechia
Odpověď na poznámku Tomáše Beránka k článku Zbyňka Hutara (Sakrabónie a Czechia)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Vlček: Facebook předvedl masivní růst tržeb
„Když se podíváme na čistě ekonomickou stránku firmy Facebook bez ohledu na problémy používání osobních dat, tak si firma vedla v prvním čtvrtleté přímo famózně. Příjmy z reklamy meziročně vyskočily o masivních 50 procent, tedy o polovinu. Kolik takto velkých firem dokáže tak rychle růst?” říká Martin Vlček, makléř BH Securities.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČKAIT: Rychlá železniční spojení v ČR
Celodenní zahajovací konference Stavebních veletrhů Brno 2018 má název Rychlá železniční spojení v ČR (25. dubna 2018, sál Morava) a byla uskutečněna v rámci Inženýrského dne 2018. Odvětví železniční dopravy se má v nadcházejícím období stát klíčovým z hlediska udržitelnosti rozvoje dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prosazujeme podporu mladých pracujících rodin s dětmi
Hnutí SPD v souladu se svým programem bude navrhovat a podporovat takové zákony v Poslanecké sněmovně, které povedou ke zlepšování kvality života mladých pracujících rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Soud potvrdil zrušení samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě
Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil zrušení samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě. Zamítl tak odvolání předsedkyně zapsaného spolku Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky a údajné honorární konzulky Nely Liskové. Činnost spolku, u kterého soud zároveň nařídil likvidaci, byla podle usnesení nezákonná a překrývala se s činností jiných subjektů veřejné správy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mezinárodní hvězda Miloš Zeman: Dnes o něm ví celý svět
Oslavy k 70. výročí vzniku samostatného státu Izrael probíhaly i na Pražském hradě. Slavnostní ceremonie, pořádané prezidentem Milošem Zemanem, se účastnilo na tisíc pozvaných hostů. Miloš Zeman během ní přednesl zajímavý projev. Evropské politiky označil za sraby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nechte lidem zbraně! Foldyna se vyjádřil k útoku „sportovců z Holandska“
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se vyjádřil k nedávnému útoku skupinky Nizozemců v pražské restauraci, kde napadli číšníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaromír Soukup se tentokrát pustil na hodně tenký led. Tohle by ho mohlo mrzet
Ve včerejším díle pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se majitel TV Barrandov a moderátor v jedné osobě věnoval postavě Daniela Křetínského, jeho podezřelým nákupům zahraničních elektráren a také vazbám Křetínského na Mirka Topolánka a Janu Nagyovou. Řešila se Topolánkova kandidatura na prezidenta nebo kamarádství s bývalým ředitelem ČEZu Martinem Romanem. Došlo i na srovnání se Zdeňkem Bakalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Hymna, nehymna, ať se práší za kočárem
Je neskutečné, kolik papalášů se už zvěčnilo svým zjevem a pusou nad tímto tématem. A nepřestávají. Skutečný záměr nezveřejnil ani jediný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Neskutečná arogance a drzost
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření senátora Dienstbiera v ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Průšvihy a divné kšefty. To prý zůstalo po ministryni Marksové
Server seznamzprávy.cz si posvítil na úřadování bývalé šéfky resortu práce a sociálních věcí Michaely Marksové z ČSSD. Dostala nelichotivé vysvědčení. Prý po ní zůstaly obří průšvihy a předražené zakázky, které stále nebyly dokončeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Proč taková nenávist kvůli kříži – symbolu evropské civilizace
Nechápu, proč se kolem nařízení bavorské vlády, strhla taková mela. U vchodů do zemských úřadů mají být umístěny kříže jako přiznání tamní identity. Na tom nevidím nic špatného a řev kolem toho nechápu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zásah v Sýrii byl nutný. Zabránil většímu konfliktu, sdělil PL Pavel Žáček
Zásah v Sýrii prokázal opět připravenost západních velmocí rychle se rozhodnout a zasáhnout, navíc chirurgicky přesnými útoky. To tvrdí poslanec ODS a místopředseda bezpečnostního výboru Pavel Žáček, který to považuje za signál každému potenciálnímu agresorovi. „Paradoxně tento zásah může většímu konfliktu zabránit,“ řekl v rozhovoru s tím, že nejhorší je nedělat nic. Bez reakce by podle něj byl Západ ještě více směšný a rusko-syrské síly by se i nadále cítily sebejistě při svém bezohledném nasazování vojenské síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Soud bude rozhodovat o existenci samozvaného doněckého konzulátu
Olomoucký vrchní soud se dnes bude zabývat případem samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě, o jehož zrušení požádalo ministerstvo zahraničí. Ostravský krajský soud zapsaný spolek Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky zrušil loni v červnu, kdy zároveň nařídil likvidaci spolku. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Neblábolíme, děláme konstruktivní opozici, chlubil se Witowské šéf Pirátů
Jednání o vládě ani přibližně šest měsíců od voleb stále neberou konce. Jak hodnotí často vypjatou politickou situaci předseda strany Pirátů Ivan Bartoš? I o tom diskutovala Světlana Witowská s předsedou strany v Interview ČT24. Řešení vidí v tom, aby hnutí ANO navrhlo někoho jiného na post premiéra, a tím by se odblokovala jednání s demokratickými stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Výstava představí společnou historii Čechů a Slováků
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 26. dubna 2018 zúčastnil slavnostního zahájení Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy, které se konalo na Bratislavském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: V sobotu pojede parní vlak na Audienci u Karla I.
Tuto sobotu 28. dubna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 475.179 „Šlechtična“, který pojede z Prahy-Braníka na tradiční oslavy Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přebytek veřejných financí by měl zůstat i v dalších letech, uvedlo Ministerstvo financí
Veřejné finance by měly až do roku 2021 zůstat v přebytku. Letos by měl přebytek klesnout na 1,5 procenta z loňských 1,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V roce 2019 by měl přebytek dále klesnout na 1,1 procenta, v roce 2020 na jedno procento a v roce 2021 na 0,9 procenta HDP. Vyplývá to z aktualizované verze Konvergenčního programu, kterou vláda v pondělí projedná společně s Rozpočtovou strategií sektoru veřejných institucí. Materiál má ČTK k dispozici. EU požaduje deficit pod třemi procenty HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Nadační fond Cesta ke vzdělání rozdělil podporu pro letošní rok
Nadační fond Cesta ke vzdělání, jehož zakladatelem je hl. m. Praha, také v letošním roce podpoří projekty žáků, studentů, pedagogů i pražských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Cvičení Stolzer Wettiner 2018 připravilo české vojáky na řešení krizí
Třicet šest vojáků 44. lehkého motorizovaného praporu, čtyři specialisté ze 13. dělostřeleckého pluku a rozhodčí z Univerzity obrany v Brně se od 16. do 26. dubna zúčastnili dvoutýdenního velitelsko-štábního cvičení Stolzer Wettiner. To se uskutečnilo ve vojenské základně MTA Wildflecken v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Garáže pod Prašným mostem získaly kolaudační souhlas
Podzemní garáže Prašný most byly zkolaudovány. Zahájení provozu pro veřejnost předpokládáme v květnu po uzavření nájemní smlouvy mezi hlavním městem a městskou částí Praha 6. Ta bude garáže provozovat prostřednictvím své správcovské firmy SNEO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Startuje anketa Moravskoslezská sestra roku 2018
Vzdát hold a ocenit každodenní namáhavou a obětavou práci zdravotníků. Zvýšit prestiž ošetřovatelského povolání a představit tuto nenahraditelnou profesi veřejnosti. To jsou hlavní cíle čtvrtého ročníku prestižní ankety Moravskoslezská SESTRA 2018. Vybírat nej… zdravotní sestru budou odborníci, do hlasování se bude moci zapojit i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Kdy nám spadne Praha?
Zpovykaní Pražáci, zhroucené lávky, nikdy neopravované mosty na odstřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo odchovala jako první v Evropě mláďata orla jestřábího
Kurátor a ošetřovatelé z úseku dravých ptáků opět slaví další prvenství. Díky jejich odborným znalostem a důkladné péči se Zoo Liberec může pochlubit, že jako první zoologická zahrada v Evropě úspěšně odchovala mláďata orla jestřábího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Okružní křižovatka ve Stráži by mohla být dokončena ještě letos
V rámci tradičních cest po kraji zavítal hejtman do Stráže pod Ralskem. Cílem zastavení v rámci hejtmanského dne bylo ve středu 25. dubna město Stráž pod Ralskem. Hejtmana celým dnem provázel starosta Zdeněk Hlinčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Daniel Kroupa přirovnal Babiše ke kozlovi: Zahradu vám neobdělá, jen z ní všechno sežere
Podle filozofa a politologa Daniela Kroupy se prezident Miloš Zeman od dob, kdy se s ním přátelil, výrazně změnil a současný premiér v demisi Andrej Babiš ani sám neví, zda vlastně míří doleva nebo doprava. V rozhovoru pro server Reflex.cz také prozradil, co mu nejvíc vadí v polistopadové éře. „Česká demokracie prožívá zatím nejhlubší pád za poslední čtvrtstoletí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rok posilování koruny přinesl znatelný růst životní úrovně
V dubnu letošního roku se zatím drží česká měna s průměrnou hodnotou 25,3188 korun za euro (k 19.4.18) na nejnižší měsíční úrovni od konce měnových intervencí ČNB z 6. 4. 2017. Postupné kontinuální posilování koruny od loňského jara začíná mít mimo jiné patrný vliv při srovnání vývoje ukazatelů životní úrovně mezi Českem a zeměmi eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Středočeští zastupitelé schválili vznik brdského spolku
Středočeští zastupitelé dnes schválili založení destinačního spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, jehož úkolem bude dohlížet na citlivý rozvoj turistiky v Brdech. Kraj je zakládajícím členem a do nové organizace vkládá 600 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo dostane na Hradě medaili? Poslanci navrhli Rajko Dolečka nebo Ester Ledeckou
Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které by mohla sněmovna navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Vyplývá to z podkladů, které po dnešním jednání příslušného podvýboru poskytl ČTK místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo má zájem, aby samospráva hynula?
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, se kterou jsem před časem založil Akademie samospráv, popsala aktuální vývoj dění kolem novely zákona o střetu zájmů velmi trefně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Kryptoměny a jejich pět minut slávy
„Na začátku roku 2018 jsme prožili prasknutí spekulační bubliny na trhu kryptoměn. Sny o rychlém a bezpracném zbohatnutí se vypařily jako pára nad hrncem. Samozvaní odborníci, kteří říkali, že bitcoin bude stát více než 100 000 dolarů, se stáhli do ústraní. Svět investic se vrátil do normálu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V květnu vznikne 16 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. květnu 2018 převádí dalších 16 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 512 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kdo chce ztížit pozici vedení ČSSD?
Neříkám, že všichni členové nově zvoleného vedení ČSSD mají můj plný respekt a obdiv. Nicméně v té kritické situaci, ve které ČSSD stále ještě je, vykročili dobrým směrem. Ale samozřejmě, že jejich soustředěná snaha o zlepšení pozice ČSSD má mnoho „ale“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví Vojtěch: Nemocnice musí od září evidovat bonusy na zvláštním účtu
Nemocnice řízené ministerstvem zdravotnictví budou muset od září evidovat bonusy od dodavatelů na zvláštním účtu a dokládat jejich použití. Bonusy za konkrétní léky či materiál budou muset přiznávat zdravotním pojišťovnám, které je proplácejí. Přísnější bude i kontrola výjimek ze zákona o veřejných zakázkách, řekl dnes na tiskové konferenci ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). O bonusy nemocnic se kvůli podezření z podvodu zajímalo i státní zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
David Vávra provede posluchače po sídlech Českého rozhlasu
Herec a architekt David Vávra představí v novém rozhlasovém seriálu Tady bydlí rozhlas jedinečnou kolekci architektury budov Českého rozhlasu. Premiérový díl odvysílá Český rozhlas Dvojka v pondělí 30. dubna po 18. hodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senát: Zákonodárci chtějí pomáhat skautům v regionech i v parlamentu
Senátoři a poslanci napříč politickým spektrem obnovili činnost čestného skautského parlamentního oddílu. Ten fungoval už dříve – mezi lety 2002 a 2016. Od středy 25. dubna 2018 patří mezi jeho členy 21 zákonodárců z řad KDU-ČSL, STAN, Pirátů, TOP09 a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michel Fleischmann: Svoji cestu jsem si našel v médiích
Proslov u příležitosti převzetí Řádu čestné legie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nizozemský ministr zahraničí sledoval záběry z útoku na číšníka: Stydím se
Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok dnes v reakci na případ napadení číšníka z restaurace v centru Prahy uvedl, že se při pohledu na záběry útoku stydí. Informovala o tom veřejnoprávní stanice NOS. Třem Nizozemcům obviněným z výtržnictví dnes pražský soud uložil osmiměsíční podmínky a vyhostil je na pět let ze země. Dva muže, které policie považuje za hlavní pachatele, soud poslal do vazby. Zbývající dva Nizozemci, které policie neobvinila, jsou podle listu De Telegraaf již zpět ve vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MPO: Vedení Elektrotechnického zkušebního ústavu se změní
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Elektrotechnického zkušebního ústavu (EZÚ). K 31. květnu 2018 totiž funkci po vzájemné dohodě opouští dosavadní šéf organizace Dalibor Tatýrek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Poslanci osmi stran podpořili dekriminalizaci alkoholu na vodě
Pirátský poslanec Lukáš Bartoň předložil ve Sněmovně návrh na změnu zákona o vnitrozemské plavbě, který dekriminalizuje pití alkoholu u vodáků. Návrh již podepsalo 52 poslanců z 8 různých poslaneckých klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí vyšší příplatky pro třídní a specializované učitele
Lidovečtí poslanci chtějí zvýšit příplatky třídním učitelům a pedagogům za specializované činnosti až na 3500 korun měsíčně. Novelu zákoníku práce, která příplatky upravuje, předložili Sněmovně. Zvýšení by přišlo státní rozpočet podle odhadu předkladatelů na více než dvě miliardy korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozpadne se v Praze koalicie? Po předčasném konci jednání zastupitelstva o tom ANO vážně uvažuje
Pražští zastupitelé ANO jednají o vypovězení koaliční smlouvy s ČSSD a Trojkoalicí. Důvodem je mimo jiné dnešní předčasně ukončené zasedání zastupitelů. ČTK to řekli dva zástupci ANO. Koalice se dnes neshodla na zařazení materiálu o případném zbourání Libeňského mostu na program jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš hovořil v Bratislavě k výročí Československa. Já jsem takový případ, že to nevymyslíš, vtipkoval o své osobě
Premiér v demisi Andrej Babiš dnes odpoledne pronesl v Bratislavě proslov ku příležitosti zahájení česko-slovenské výstavy ke 100. výročí vzniku Československa. Na akci samozřejmě nechyběli ani slovenský premiér Peter Pellegrini se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Jedná se o společný projekt českého Národního muzea a Slovenského národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda Zelených: Stranu se mi podařilo obrátit od vnitřních problémů ven směrem k občanům
Jak se Strana zelených připravuje na letošní volby? Kolik plánuje investovat do kampaně? Nejen s tím se svěřil v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Štěpánek (Zelení). Své první volební období v čele největší městské části považuje za úspěšné a rád by mandát starosty obhájil. Čtyři roky byla ale strana také součástí koalice na pražském magistrátu. Jak hodnotí její výsledky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká mincovna vydává zlatou minci na motivy Zlína
Sběratelská mince se prodává v unikátním balení dobové pohlednice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad ostře reaguje na obvinění Ministerstva dopravy
Ministr dopravy Dan Ťok se zřejmě cítí v souvislosti s nepovedeným výběrovým řízením na nového provozovatele českého mýta ohrožen, a proto přistupuje k ofenzivě. Jeho situace je ale značně obtížná, protože velkou důvěru nemá ani v hnutí ANO, za které sedí ve vládě. O jeho funkci zatím sice nikdo nemá velký zájem, ale přímo podle slov premiéra Babiše nikdo ho v ní také držet nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Libeňský most je třeba zachovat, nikoli zdemolovat
Piráti vyžadují rekonstrukci Libeňského mostu a trvají na usnesení z února 2016, kdy Zastupitelstvo potvrdilo, že Libeňský most má být opraven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Že pokladní bere víc než učitel, je spíše legenda
Razantní nárůst platů v poslední době není dobrou zprávou jen pro zaměstnance, kteří berou více peněz. Vydělává na tom celá česká ekonomika. Řekl to ekonomický analytik České bankovní asociace Miroslav Zámečník v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz). Tvrdí rovněž, že vyšší plat pokladních v supermarketu než mzda kvalifikovaného učitele je spíše legendou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Politika se mění v hnojiště. A co dál?
Staré se rozkládá a nepříjemně smrdí. Rozkládající se zbytky starého však dříve nebo později (ale nebude to asi tak dlouho trvat) poslouží jaká živná půda pro růst nového. To, kam zabředla jednání o vládním slepenci, nemá smysl ani komentovat. Otázka zní, co dál, co dělat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Senátu začíná další ročník koncertů Kulturního léta
ve čtvrtek 3. května 2018 startuje ve Valdštejnské zahradě již třináctý ročník Kulturního léta v Senátu. Koncerty se budou konat každý čtvrtek od 17 hod. až do 20. září 2018. Senátoři, z jejichž volebního obvodu hudební a pěvecká uskupení pocházejí, postupně představí přes dvacet různých souborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská: Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Poděkování za spolupráci při úklidu
V průběhu měsíce dubna se uskutečnilo mnoho akcí, při kterých dobrovolníci z obcí a zájmových spolků pomáhali uklidit okolí vodních toků a nádrží. Povodí Labe se na řadě z nich podílelo zejména technickou pomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kdo hází vidle do vytváření vládní koalice?
Když jsem si na serveru Novinky.cz přečetl vyjádření nedávného prvního místopředsedy ČSSD a ministra vnitra Chovance na adresu nového vedení ČSSD a současné politiky této strany a zejména její snahy dostat se do vládního angažmá s hnutím ANO, nevěřil jsem vlastním očím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes čekat od ECB, kdy začne dohánět FED?
Dnešní zasedání ECB sice nepřinese revoluční změny, ale i tak bude trhy ostře sledováno. Investoři budou bedlivě sledovat jakékoliv změny v komunikaci týkající se blížícího konce politiky QE (kvantitativního uvolňování) a prvního růstu sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno otevírá novou lékárnu pa zvyšuje komfort pro pacienty i návštěvníky
Fakultní nemocnice Brno dokončila výstavbu nové lékárny v areálu Bohunic. Lékárna se nachází v přízemí pavilonu L při hlavním vstupu a svojí polohou tak maximálně vyjde vstříc návštěvníkům a pacientům nemocnice, kteří hned při vstupu či odchodu z nemocnice budou mít možnost si vyzvednout léky a další zdravotnické potřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Řešení pro boj se stáčením kilometrů bude celoevropské
Europoslanci z Výboru pro dopravu (TRAN) jednoznačnou většinou přijali zprávu o boji proti stáčení kilometrů, který vyzývá Evropskou komisi k přijetí celoevropského řešení problematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš před lidmi: Největší chyba, kterou udělal Václav Havel. Kalousek prolezl do Sněmovny, to mi zkazilo sobotu
REPORTÁŽ „Největší chyba, kterou prezident Havel udělal, je, že nedovezl ze Spojených států většinový systém,“ zmínil premiér Andrej Babiš na setkání vlády s občany v Třinci. Při výjezdu do Moravskoslezského kraje i v kulturním domě Trisia reagoval na dotazy lidí o sestavování vlády, koalici s ČSSD nebo na otázku, zda uvažuje o zrušení Senátu. Zavzpomínal i na den vyhlášení výsledků parlamentních voleb: „V sobotu, když byly volby, výsledky vypadaly skvěle. Nakonec tam prolezl Kalousek i STAN. Tak jsem měl pokaženou sobotu. A co s tím nadělám?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Registr SOLUS: Dlužná částka po splatnosti klesla pod hranici 50 miliard
V Registru fyzických osob SOLUS bylo ke konci prvního čtvrtletí zapsáno 624 tisíc dospělých občanů České republiky s nesplaceným závazkem po splatnosti. Je to o 10 tisíc občanů méně, než na konci roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Letiště Ostrava je příležitost k zlepšení dostupnosti kraje pro nové investory i turistiku
Vláda Andreje Babiše pokračovala ve středu 25. dubna 2018 v návštěvě Moravskoslezského kraje. Během dne zavítala do Bílovecké nemocnice, na Letiště Leoše Janáčka Ostrava a prohlédla si také můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm a Pustevny. Přijela i na Střední odbornou školu Frýdek-Místek, do Domova Březiny v Petřvaldu a do Třince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V tuzemsku působí necelých 900 tisíc podnikatelů
V tuzemsku je registrováno 2,86 miliónu ekonomických subjektů. Bezmála 51 procent z nich je aktivních. Nejvíc je jich v Praze. Ukazují to nová data Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek mezi lidem: Mirka Němcová přinesla 101 podpisů. Demokracii nedáme!
REPORTÁŽ STOP plíživé totalitě ANO! Takový název nesla akce, která se ve středu večer konala na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Ke shromáždění promluvil například předseda poslaneckého klubu T0P09 Miroslav Kalousek nebo hudebník a občanský aktivista Ziggy Horváth. „My jsme o tomto víkendu zažili dvě události, které ještě nedávno byly naprosto nepředstavitelné. Prezident republiky navštívil komunistický sjezd a trestně stíhaný premiér nám všem oznámil, že i kdyby byl odsouzen, tak se svého úřadu stejně nevzdá,“ řekl Miroslav Kalousek a během svého proslovu nešetřil ani Andreje Babiše, ani Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Sportovci z Nizozemska“ potrestáni: Podmínka a vyhoštění z Česka. A dále vyplouvá, jak hnusně se chovali
Tři Nizozemce obviněné z výtržnictví kvůli napadení číšníka potrestal soud podmínkou, na pět let je také vyhostil ze země. Rozhodnutí je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Musím se silně ohradit proti nařčení, že kopírujeme USA
Projev prezidenta republiky při recepci k 70. výročí nezávislosti Státu Izrael
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čepro je ve skvělé finanční kondici, zisk opět přes miliardu
Podle auditovaných výsledků dosáhla společnost ČEPRO, a. s., v roce 2017 zisk ve výši 1,142 miliardy korun při tržbách 48,177 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hana Marvanová objevila nový tunel
Právnička Hana Marvanová se angažovala např. v kauze OKD nebo zkrachovalé banky IPB. Teď se chystá kandidovat na pozici primátorky Hlavního města Prahy a ráda by si posvítila na některé zakázky, které se v hlavním městě chystají nebo už realizují. Má totiž podezření na to, že se ve stověžaté matičce měst chystá další miliardový tunel na peníze. Nebude se jmenovat Blanka, nýbrž metro D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Ze Senátu zní pivní naděje pro cyklisty
Po téměř dvouleté pauze v Senátu znovu ožil návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Předložil jej tým 12 senátorů z různých klubů v čele se senátorem Jiřím Voseckým (SLK). Ten byl ostatně i zpravodajem tehdejšího návrhu exsenátora Zdeňka Škromacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Musíte po sobě vymalovat? aneb Vše co potřebujete vědět, když opouštíte nájemní byt
Předat byt zpět pronajímateli většinou neznamená jen jednoduše vrátit klíče. V jakém stavu, kdy a jak byste měli po skončení nájmu byt odevzdat? K čemu všemu vám může posloužit předávací protokol a co se smlouvou o dodávkách elektřiny nebo plynu, jestliže je vedena na vás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Je Praha bezpečná nebo se máme bát teroru?
Jezdit obtěžovat a terorizovat obyvatele Prahy si navykly mnohé skupiny. Je to také výsledek globalizace, migrace, otevřených hranic a koncepcí levného masového cestování. Mění se svět, Praha i periferie. Změnit se musí i policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Příjemci vajec a vaječných výrobků z EU již nemusí dokládat vyšetření na fipronil
Státní veterinární správa ukončuje mimořádná veterinární opatření z loňského roku, související s kauzou, při níž bylo v chovech drůbeže v některých zemích Evropské unie (EU) zjištěno používání nepovoleného pesticidu fipronilu. Podle nařízení museli v České republice od té doby až dosud všichni příjemci vajec a vaječných produktů z ostatních členských zemí EU prokazovat jejich zdravotní nezávadnost laboratorním vyšetřením na přítomnost fipronilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: SOS 2018 EXTREME - cvičení a soutěž zdravotníků záchranářů
Už zítra večer, v pátek 27. 4. 2018 ve 22 hodin, začne v lokalitě bývalé vojenské základny Na Klondajku u Dobříše noční etapa metodického cvičení zdravotnických družstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Vláda schválila 60 milionů korun na vodárenská opatření
Starostové Frýdlantska, Hrádecka a Chrastavska, Liberecký kraj a vodárenské společnosti regionu dál bojují o zajištění vody pro region Frýdlantska, Chrastavska a Hrádecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MZV: Meziministerské konzultace s Izraelem
Ve dnech 24. a 25. dubna 2018 se v Černínském paláci uskutečnily meziministerské konzultace na úrovni náměstků ministrů zahraničních věcí ČR a Státu Izrael. Náměstci Martin Tlapa a Ivo Šrámek jednali s izraelskou náměstkyní Cipi Chotovely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
A co teď? Z ČSSD zazněl opět jiný hlas. Stav vyjednávání je následující
Senátorka Eva Syková, jež byla zvolena jako kandidátka ČSSD bez politické příslušnosti, se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke koalici ČSSD s ANO, kterou podporuje. „Považuji se za demokrata,“ zdůvodnila svoje stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FAEI: Psycholog u pracovního pohovoru? Žádná novinka
Nejen HR pracovníky a manažery, ale v poslední době stále častěji také psychology můžete potkat na pracovním pohovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zimola po večerním jednání s ANO: Chceme, aby při rezignaci našich ministrů skončil i premiér
ČSSD chce do koaliční smlouvy s hnutím ANO začlenit podmínku, že po demisi všech pěti ministrů sociální demokracie by musel do týdne rezignovat také premiér spolu se zbytkem kabinetu. Novinářům to po dnešním jednání o možné vládní spolupráci řekl statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola. ČSSD podle něj představila ANO své představy před schůzkou předsedů ANO Andreje Babiše a ČSSD Jana Hamáčka, která by se měla uskutečnit ve čtvrtek nebo v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Od papírů k činům, prosím!
Od řečí je k činům mnohdy daleko a stejně daleko může být od schváleného úkolu k realizaci. A to i v oblasti kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jednání ANO a ČSSD by mohla pokračovat na úrovni předsedů
Schůzkou na úrovni předsedů by dnes měla pokračovat jednání o vládě mezi ANO a ČSSD. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) i šéf ČSSD Jan Hamáček chyběli na středeční schůzce, kde jejich místopředsedové diskutovali o možném programovém prohlášení a koaliční smlouvě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé rozhodnou o osudu Libeňského mostu
Pražští zastupitelé dnes projednají návrh zbourání Libeňského mostu a výstavbu nového, který v úterý schválili městští radní. Proti se staví část politiků a občanských sdružení. Na programu jednání je i revitalizace Václavského náměstí, petice proti zákazu jízdy na kole centrem nebo dotace městským částem. Zastupitelé projednají také transformaci příspěvkové společnosti Prague City Tourism (PCT) na obchodní firmu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Do opozice a zapomění....
Je složité zapojit se do diskuse na dálku a tak volím článek, ve kterém se snažím varovat členy ale především vedení ČSSD před bláhovým: A hrdý buď, žes vytrval, a nespojil ses se stíhaným premiérem. Úctyhodné, ale co dál nabídneme veřejnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiše stíhají a solární baroni se usadili ve svých vilách... Prezident sociálním demokratům připomněl, že Vitáskovou taky napoprvé odsoudili
Jak hlava státu hodnotí požadavky ČSSD na vstup do vlády, co si myslí o vyjednávání o vládě a jak okomentoval sjezd KSČM, nejen to zaznělo v diskusním pořadu generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa v pravidelném pořadu Týden s prezidentem. V rámci zahraniční politiky prezident pak od Severoatlantické aliance požaduje větší agresivitu v postupu proti islámskému terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Pokud se Evropa nevymaní z vlivu US gaunerů, nemá budoucnost. Jiří Vyvadil cituje slavného herce, kterému je prý na zvracení
Jiří Vyvadil, bývalý senátor a předseda spolku přátel Ruska v ČR, se zamýšlí nad současnou mezinárodní situací. Podle svého facebookového příspěvku se ztotožňuje s výrokem jednoho z nejslavnějších francouzských, herců Alana Delona. Ten si v jednom z rozhovorů postěžoval na dnešní svět, ze kterého je mu prý podle svých slov na zvracení a tuto dobu nenávidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Krajský faul na kulturu! Bacha na dotační tunely, které se maskují za koncerty
Reakce krajského zastupitele Michala Dvouletého na schválení dotace 1,5 milionu korun na koncertní cyklus "Bacha na Mozarta"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jak to jen říci a neurazit... Hodně nekorektní průzkum, týkající se vzdělání imigrantů z Afriky do Evropy
Minimálně od začátku migrační krize se vede diskuze nad tím, jak vzdělaní jsou přistěhovalci z Afriky či Blízkého východu, kteří míří do Evropy a Spojených států. Americký think-tank Research Pew Center se v rámci svého průzkumu pokouší na tuto otázku odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Dlouhý vyzval k ostražitosti. S czexitem by skončil solidní růst platů, nastartovala by se vleklá krize
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během Exportního fóra v Mladých Bukách vyzval představitele firem a veřejnost k používání racionálního uvažování a ostražitosti před manipulativními politickými hesly o czexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Socani, odvolání Okamury vám neprojde. Jestlipak víte, s kým se tajně schází Babiš? Nové zprávy o vyjednávání vlády
„Od začátku jsme Babišovi říkali, že chceme resorty vnitra a financí. Ne vnitra nebo financí,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz jeden ze senátorů za ČSSD, co stojí za kotrmelci při jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravská rozvojová společnost a Letiště Brno založí novou společnost pro rozvoj letecké dopravy
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje rozhodlo o založení obchodní společnosti Moravia GSA, jako dceřiné společnosti Jihomoravská rozvojová společnost, ve které bude mít 55% podíl společnost Letiště Brno a 45 % právě Jihomoravská rozvojová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Západ nemá dobrou budoucnost, když nás reprezentují lháři a šašci typu Trumpa a Macrona
Chlapci si dávali hubana jako kdysi Brežněv s Honeckerem či Husákem. Paní, která nám uklízí a nemusí být proto politicky korektní a zřejmě ani neví, co to znamená, mi řekla, že jí připadali jako teplí. Faktem je, že když Trump sbíral něžně snítko ze saka Macrona, tak se mi dělalo nevolno. Ono vůbec se dělá s Macronem člověku nevolno, když vidí tu stařenu, kterou si doživotně nabrnknul, a ještě se vodí na veřejnosti za ruku. To je proti přírodě a lidskosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Bývalý příslušník, kterého obvinil vězeň, se protiprávního jednání nedopustil
Dnes již bývalého příslušníka VS ČR, který pracoval jako vrchní inspektor strážní služby ve Věznici Rýnovice závažně obvinil jeden z vězňů z toho, že mu měl pomoci k útěku a údajně si za tuto službu říci o finanční částku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení Prahy zuří: Multifunkční politik Čižinský zablokoval jednání, učitelé základních a mateřských škol nedostanou peníze na své platy
Zastupitel Jan Čižinský, který je zároveň poslancem, starostou Prahy 7 a vlastníkem dalších mnoha funkcí, zablokoval čtvrteční jednání pražského zastupitelstva. Pokoušel se o to od samého začátku a nakonec se mu to, podle hnutí ANO i s pomocí Matěje Stropnického, také povedlo. Jednoznačně podle vyjádření zneužil svého přednostního práva na vystoupení, které má jako poslanec a jednání o důležitých věcech v rámci zastupitelstva nedal vůbec šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Evropan Libor Rouček promluvil o tom, jak se Babišovi nedá věřit. A o komunistech ještě tvrději
EVROPAN LIBOR ROUČEK Zajistit to, aby nebyla ČSSD přehlasovaná? Nesplnitelné. Navíc i kdyby teď hnutí ANO kývlo ČSSD na všechny podmínky, jejich vymahatelnost podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka nikdo nezaručí. „Ukazuje se neustále, když je vláda v demisi, a ukazovalo se to minulé čtyři roky, když byla koaliční vláda, že Andreji Babišovi se nedá věřit.“ Silné výhrady má také vůči komunistům: „Nezměnili na rozdíl od polských, maďarských, bulharských, rumunských a dalších kolegů ani jméno.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je to nebezpečný šílenec. EU se rozpadne díky lidem jako on. Špidla řekl, že buď přijmeme euro, nebo bude válka, a toto nám řekli Kalousek, Keller, Foldyna či Okamura
ANKETA Expremiér Vladimír Špidla, který byl též členem Evropské komise a šéfem poradců bývalého premiéra Bohuslava Sobotky, pro Alarm řekl, že zavést euro je pro nás nutnost. „Otázka zní krutě realisticky: pokud chci udržet stabilitu eurozóny, musím ji integrovat. Můžeme to shrnout do sloganu: Buď euro, nebo válka,“ řekl. Rozpad eurozóny by dle něj způsobil „ohromný politický chaos s občanskými válkami a hrozivými konflikty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bordel na zastupitelstvu Prahy: Matěj Stropnický prý napaden pupkem. Jednání skončilo fiaskem
Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu program dnešního jednání. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jednání následně ukončila. Program podpořilo pouze 30 ze 65 zastupitelů. O termínu dalšího zasedání zastupitelů, rozhodne primátorka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rozhodování o migrantech není jen o penězích
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oni nepokrytě lžou. Něco se chystá. Tereza Spencerová podává svědectví po návratu ze Sýrie
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Je fascinující sledovat lídry západního světa, jak nepokrytě lžou. Ne že by se třeba jen pletli – omyly jsou přece lidské a i vrcholný politik je koneckonců člověk, i když se to často nezdá – ale oni vědomě lžou a všichni ostatní ‚spojenci‘ stojí ‚solidárně‘ za nimi, i když pravdu jistě znají také. Když už jsme ale totiž toho Asada nedokázali svrhnout, jak jsme se kdysi mýrnyx týrnyx rozhodli, tak alespoň budeme prodlužovat válku v Sýrii, jak jen to bude možné. Žádné jiné logické vysvětlení už neexistuje,“ uvádí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová po návratu z válčící Sýrie. Co tam viděla? A co bude dál? I na to odpovídá v pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Nová vodní linka je největší stavební akce, která v současné době v Praze probíhá
Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod je v konečné fázi realizace. Hlavní stavební konstrukce jsou převážně hotovy, stavebníci se nyní soustředí na dokončovací práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): První místo v soutěži Jihoczech o nejlepší podnikatelský záměr získal Kubíčkův projekt
První místo: projekt Leoše Kubíčka s názvem VIRTUAL LAB by Holistic management zaměřený na propojení psychologie s virtuální realitou. Druhé místo: projekt Michaely Šimonové a Karla Šimka - Guide Group, který se zaměřuje na cestovní ruch, konkrétně průvodcovství. Třetí místo: projekt Zuzany Dvořákové Líškové - Zařízení pro denní pobyt mobilních osob trpících Alzheimerovou nemocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe vykládal v knihkupectví: Zemana zvolili venkované a postkomunisté. Já jsem nikdy jeho voliče neposílal do hrobu, jak mě cynicky obviňuje
REPORTÁŽ Na besedu do Liberce přijel v úterý v podvečer politický komentátor a spisovatel Jiří Pehe. Představil své knížky i svůj život a odpovídal na dotazy návštěvníků Fryčova knihkupectví, například o Trumpovi. „Když Trump otevře ústa, tak z něj vycházejí věci, které jsou na úrovni postpuberty. Každé ráno zapínám CNN nebo nějakou jinou americkou stanici s hrůzou, že se dozvím, co zase spáchal,“ prozradil. Vysvětloval také, proč vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman, z jakého důvodu Andrej Babiš neodstoupí z pozice premiéra, proč se středopravicové strany chovají sebevražedně, a naopak ty levicové – komunisté a sociální demokraté – už brzy skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zkušený publicista Vlk: Oficiální zprávy jsou evidentně lživé. Celý koncept neziskovek je ukázkou debility údajně humanistické inteligence
ROZHOVOR Přední čeští politici působí dojmem, jako by nic relevantního nevěděli, jako by jen lapali útržky zpráv z internetu, z novin a hlavně z České televize. A ta jako by opisovala z levicového Guardianu, z New York Times či z El País a přebírala ovšem jen „příznivé zprávy“. Tak vnímal tuzemské reakce na úder USA, Velké Británie a Francie proti Sýrii publicista Václav Vlk starší. Kritizuje také evidentní lživost oficiálních zpráv, které vedou lidi k pochybám. Na volání po tom, aby bylo Česko loajálním spojencem, odpovídá, že tím může být jen ten, kdo ví, proč se bojuje, kde se bojuje, jaký je cíl boje a jaké jsou metody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Prioritou roku je dostat do regionálního školství chybějící prostředky
Rozpočet pro rok 2019, strategie financování regionálního školství, růst platů pedagogických pracovníků, nastavení nenárokových složek platů či střednědobé výdaje na vysoké školy. To byla témata dnešního jednání školské tripartity, kterého se zúčastnili zástupci vlády, odboráři a zaměstnavatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Se studenty přišlo jaro
V úterý 17. dubna ožila Křižíkova fontána v režii studentů VOŠCR. Pořádal se zde již druhý ročník Jarního sbližování. Akci, která začínala od 16 hodin, přálo počasí a za slunečného dne se zde sešli lidé, aby si užili příjemné odpoledne. Hlavní myšlenkou bylo uvědomění si hodnoty přátelství a sounáležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tak to byl fofr. Demonstrace proti antisemitismu skončila v přistěhovalecké čtvrti Berlína po 15 minutách
Veřejnost v západoevropských zemích si začíná více všímat narůstajícího antisemitismu, se kterým je spojována především muslimská komunita. Ve Francii byl publikován manifest proti „novému antisemitismu“ a v Německu vyšly do ulic tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Senátoři ČSSD odmítli vládu s ANO
Většina senátorů soc. dem. nesouhlasí s tím, aby ČSSD byla ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Sociálních demokratů je v horní komoře čtyřiadvacet a mají tak nejsilnější klub. S postojem klubu souhlasí podle předsedy Senátu Milana Štěcha „prakticky všichni“ jeho členové. Chtějí, aby soc. dem. zůstala v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Bourat či nebourat, to je oč tu běží
Plátkové Metro referuje o Libeňském mostu: „V období československé normalizace se počítalo s tím, že Libeňský most bude stržen a postaví se nový a širší most podle sovětského vzoru. Ten měl pojmout větší množství automobilů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Legendární Máňa je k vidění u hasičů ve Zbirohu
„Jestli Máňa letos nevyhraje první cenu, tak já skáču ze skály“ říká v jedné z nejslavnějších českých komedií, Jak dostat tatínka do polepšovny, Luděk Sobota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Dopad EET na státní kasu
První místopředsedkyně ODS komentuje na facebookovém profilu důsledky zavedení EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO No to je sranda. Ale Bohuslav Sobotka se smát nebude
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se na svém facebookovém profilu vyjádřil k advokátovi a příteli Bohuslava Sobotky (ČSSD) Radku Pokornému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Advokát se zpronevěřil základnímu smyslu své práce
Ministr spravedlnosti podal kárnou žalobu na advokáta: účastnil se nezákonného nabízení oddlužovacích služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Motoráčkem na jubilejní jarní Floru Olomouc
Dnes začíná na olomouckém výstavišti už jubilejní 60. ročník jarní etapy Flory Olomouc, největší květinové akce v zemi. V hlavní hale olomouckého výstaviště se představí letošní narozeninové téma – „Pugét pro Floru“. Na zahradnickou výstavu se mohou zájemci vydat vlakem Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: V pátek na ADAC GT Masters jen za 125 korun!
Mostecký autodrom má dobrou zprávu pro motoristické fanoušky. Po dohodě s promotérem šampionátu ADAC GT Masters nabízí zvýhodněné vstupné na tréninky jezdců a týmů. V pátek 27. dubna tak zájemci mohou sledovat celý den supersportovní vozy v akci na okruhu za 125 korun (5 euro). Vstupenky se prodávají pouze na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejen u nás se ,,peče" vláda: Čtěte, co se děje v Itálii po volbách, které zarmoutily EU
Situaci v Itálii pro Parlamentní listy popisuje Monika Pilloni, která je členkou vítězného hnutí LEGA Mattea Salviniho. Hovoří mimo jiné o vzniku koalice po parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

EU se chystá přejmenovat dny v týdnu
Evropská agentura pro normalizaci připravuje reformu označování dnů v týdnu. Cílem je harmonizovat celý systém, zavést jednotná a srozumitelná pravidla a tím zjednodušit komunikaci mezi členskými státy EU i jednotlivými občany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Žluté vesty, Akt XIX
Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu  ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Prezidentská podpora Šefčoviče, aneb hradní fair play...
Před dvěma týdny prohlásil Miloš Zeman, že se do prezidentských voleb na Slovensku nebude vměšovat a zůstane nestranný. Týden před druhým, rozhodujícím kolem přijal v Lánech jednoho z kandidátů, Maroše Šefčoviče.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist