Oficiální zpravodajská média

Brno: Zemřel starosta Brna-Jihu Zdeněk Rotrekl
S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil Zdeněk Rotrekl. Dlouholetý člen Starostů a nezávislých a starosta městské části Brno-Jih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš: Ruský národ přinesl za druhé světové války největší oběti
Čau lidi! Jak už pozdrav napovídá, premiér v demisi Andrej Babiš ani tuto neděli nezapomněl přidat na svůj Facebook hlášení o aktivitách, které stihl během uplynulého týdne. Nechybělo ani pár zajímavých postřehů a připojil také několik vět k oslavám konce druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Platy učitelů? Největší problém tkví jinde... A politici musí mít vůli rušit školy, míní oceněná kantorka
ROZHOVOR Ani zvýšení platů není dostatečná vábnička pro zasvěcení učitelské práci, míní oceněná pedagožka, podle které si prestiž vytváří každý kantor sám. Soňa Valušková z Chomutova, která stojí za nápady jako Psychologická olympiáda nebo Zdravotnické minimuzeum, v rozhovoru poodhaluje, jak jsou studentky a studenti připravováni na péči o muslimskou menšinu u nás. „Politici musí mít vůli zrušit nějaké školy. Pro odborné školy už žáci nezbývají,“ říká dále zkušená žena, zástupkyně ředitelky na střední a vyšší škole v Mostě, která sdružuje zdravotní, pedagogické obory a obchodní akademii. Zmiňuje také, jak se jednotná maturita (ne)projevila na vzdělanosti národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šašek! Debil! Tomio Okamura zavítal do rádia a začaly se dít věci
Tomio Okamura odpovídal na Frekvenci 1 na dotazy posluchačů. Raději se podívejte sami, co všechno zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš si bude muset vybrat - ctít spojenecké závazky, nebo jít na ruku komunistům
Komentář na facebookovém profilu k podmínce komunistů, pokud bude programové prohlášení vlády ANO s ČSSD obsahovat závazek na posílení zahraničních misí armády, KSČM kabinet nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Znalec islámu: Babiš z nás dělá hlupáky a hraje divadlo, že bojuje proti masové imigraci, ve skutečnosti ji ale podporuje. Zde máte důkazy
ROZHOVOR „Vláda Andreje Babiše tak přislíbila i pomoc s jejich usídlováním v České republice. Víte, podle mne čeští politici, a to nejen pan Babiš, mají dvě tváře a hrají dvě komedie. Před českými občany se tváří, že jsou proti masové migraci a podpoře migrantů, ale ve skutečnosti před úředníky EU a neziskovkami, organizujícími pod záštitou EU a OSN s podporou Sorosových lidí masovou migraci, se prezentují úplně naopak. Prezentují se jako ti, kteří ‚chápou‘ důležitost masové migrace,“ říká exmuslim a autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan, který má více než dvanáctileté zkušenosti z jádra islamistů v ČR, z jejich vztahů k českým bezpečnostním složkám a úřadům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bakalo, máš smůlu. Havlova knihovna schytala úder
Soud zastavil Bakalův projekt Knihovny Václava Havla na Loretánském náměstí v Praze. Zrušil územním rozhodnutím i další dokument, který v objektu výrazně omezoval plochu určenou pro byty. Verdikt potvrdila i nejvyšší správní instance. Investor to prý respektuje, ale záměru se přesto nehodlá vzdát, informovala ve své reportáži Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V neděli 20. 5. proběhne v Terezíně tradiční tryzna
Příští neděli proběhne na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně tradiční Terezínská tryzna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Otrávený agent Skripal byl v roce 2012 tajně v Praze
Dvojitý agent Sergej Skripal, který se stal letos v březnu v Británii terčem útoku látkou typu novičok, byl v roce 2012 tajně v Praze. V Británii se navíc minimálně jednou setkal se zástupci českých bezpečnostních složek. Uvedl to dnes na svém webu týdeník Respekt. Jeho zdroje se nicméně nedomnívají, že by atentát na Rusa nějak souvisel s jeho dřívější návštěvou českého hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Pastrňák není povinen se bavit s ruskými novináři
Zdá, se že ruský web Sport.express neunesl porážku Rusů s českými hokejisty a naříká nad údajným nesportovním chováním Čechů. K potyčkám prý došlo mezi fanoušky a Češi těm ruským nadávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MPSV: GDPR pro poskytovatele sociálních služeb
Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci metodické podpory vydalo dne 10. 4. 2018 doporučený metodický postup pro poskytovatele sociálních služeb poskytující návody a doporučení pro implementaci problematiky ochrany osobních údajů GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Matek (KDU-ČSL): Peníze z hazardu vs. sport
Jedním z často používaných argumentů proč financovat sport v regionech penězi z hazardu je, že sport zejména sport mládeže pomáhá jako prevence závislosti na hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Norská sociálka odebrala rodičům čerstvě narozené dítě. Důvody jsou šokující: Matka je neslyšící a žije s cizincem
Norský úřad na ochranu dětí Barnevernet je po světě známý svým poměrně radikálním přístupem k odebírání dětí z jejich rodin. Pokud úředník v Norsku usoudí, že se rodina není schopná o dítě starat, bez milosti ho z rodiny vytrhne. Své o tom ví rodina Lidických ze Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Regionální šéf z ČSSD ve varu: Žádné lidi typu Pocheho ve vládě! Štěchu, přestaň poškozovat jméno ČSSD. A novičok? Všichni ti experti ať jdou radši něco dělat. Prezident má právo sdělit veřejnosti, co chce
ROZHOVOR „Pro mě v tuto chvíli bude zásadní znát jména kandidátů na ministry. Jistě nebudu podporovat pražské „kmotry“, říká předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o ČSSD, o referendu, o Hamáčkovi a Babišovi. Vyjádřil se i k novičoku a řečem o velezradě. Servítky si pak během rozhovoru nebral na adresu předsedy Senátu Milana Štěcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Někdejší poslanec Zelených Rabas chce do Senátu. Podpořili ho lidovci i TOP 09
S podporou hned několika stran a sdružení bude na Chomutovsku kandidovat do Senátu Přemysl Rabas. Dnešní ředitel královodvorské zoo a bývalý ředitel Podkrušnohorského zooparku v Chomutově kandiduje už podruhé. Před šesti lety se jen těsně nedostal do druhého kola.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Socdem nebude fíkový list na jedno použití
Komentář na facebookovém profilu k návrhu koaliční smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Soud zrušil rozhodnutí o odebrání prověrky Rostislavu Pilcovi
Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí o odebrání bezpečnostní prověrky bývalému šéfovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky Rostislavu Pilcovi. Senát vrácení případu Národnímu bezpečnostnímu úřadu (MBÚ) odůvodnil tím, že chyběly důkazy. Dnes o tom informovala Česká televize, zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Ruml přes palubu aneb Jak chutná moc
Pirátskou stranu beru jako politický experiment s anarchistickými rysy, co nabral do plachet vítr protestní alternativy. Ne-li alternativy k alternativě. To pro onen segment občanstva, který je (právem) nespokojen s partokracií či klientelismem našeho prostředí, a zároveň má důvodné pochybnosti o počestnosti „nepolitické politiky" Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Pohádka o doktorech a inženýrech mezi uprchlíky
Je nutné si uvědomit, že žádný doktor ani inženýr nebude běhat přes hranice, protože podle § 42i zákona č. 326/1999 Sb., takovým cizincům s vysokou kvalifikací vydá ministerstvo modrou kartu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Macron a Merkelová u Trumpa - priateľstvo či rivalita?
Politický vývoj v apríli 2018 sa vo svete niesol v znamení neustálych zmien, pripomínajúcich aprílové počasie. Na začiatku mesiaca západné veľmoci znovu zostrili svoju rétoriku voči Rusku a následne uskutočnili aj spoločný vojenský útok na Sýriu, ktorý mal demonštrovať ich jednotu v zahraničnej politike.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko potřebujeme. Z ODS zazněla překvapivá slova o mezinárodní politice
„Neztrácejme čas nesmysly,“ vyzývá v rozhovoru poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková a obává se, že podobné hlouposti, jako byl konflikt Jaroslava Foldyny (ČSSD) s protiruským aktivistou, vytěsňují mnohem podstatnější věci. Rusům, kteří při osvobozování zemřeli, podle ní musíme být vděčni a zapomínat na ně nesmíme. Pro ParlamentníListy.cz rovněž řekla, že pravou pravdu o Skripalovi a novičoku zná jen hrstka zasvěcených, kteří to určitě do médií hlásat nepůjdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komunisti jsou svině, uvedl Jakub Janda
KSČM se v sobotu vyjádřila, že nemůže podpořit vládu, která bude mít v programovém prohlášení posílení zahraničních misí. To pořádně nadzvedlo ze židle aktivistu z lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakuba Jandu. „Tyto svině mohou mít vliv na bezpečnostní politiku,“ nebral si servítky ve svém facebookovém komentáři aktivista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení v Olomouckém kraji podporují iniciativu Zachraňme lesy
Podporu iniciativě Zachraňme lesy vyjádřili členové Strany zelených v Olomouckém kraji na své dubnové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD nebude uzavírat dohodu s KSČM, je to věcí ANO
ČSSD nebude uzavírat žádnou písemnou dohodu s KSČM, zajištění podpory pro menšinovou vládu je na hnutí ANO. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekl místopředseda ČSSD Martin Netolický. Podle něj také komunistům nepřísluší hodnotit ministry, které by do případné koaliční vlády vyslala ČSSD, protože to nebude KSČM, kdo ponese vládní zodpovědnost. ČSSD jedná s ANO o vytvoření menšinové koaliční vlády, kterou by ve Sněmovně tolerovala KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští policisté již mají tři z pěti odcizených vozidel
Vozidla pachatelé odcizili v rakouském autosalonu a následně převáželi přes naše území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Anexe Krymu. Poprvé od druhé světové války, kdy byly násilně posunuty hranice. Evropa musela reagovat, vysvětloval v ČT Rupnik
Rusko versus Západ. Téma pro dva politology – Jacquese Rupnika a Terezy Novotné. Diskutovali, a nejen o tom, v pořadu Otázky Václava Moravce v ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nedůvěru vláda využívá pružně. Při čistkách nevadí, daně ale kvůli ní snižovat nechce
Podle ministryně financí Aleny Schillerové v dnešních OVM nepřijde vláda v chystaném daňovém balíčku se zrušením superhrubé mzdy - a tedy i snížením daní kvůli tomu, že nemá důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický na zasedání ministrů zemí V4 a západního Balkánu
Místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se ve dnech 10. – 12. května 2018 zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí zemí V4 a západního Balkánu v Cape Sounio. Hlavním tématem byla budoucnost EU, zejména její rozšiřování o tyto země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: V Praze se konala konference Státní služba
Dne 10. května 2018 se konala v Praze konference Státní služba jako první v řadě v projektu "Podpora profesionalizace a kvality státní služby a státní správy".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Profant: Piráti půl roku po volbách
Od historického úspěchu českých Pirátů v říjnových volbách 2017 uplynulo již více než půl roku. Za tu dobu se nenaplnily předpoklady mnohých politiků, politologů nebo publicistů, kteří Pirátům prorokovali neslavnou budoucnost. Nerozpadli jsme se. Nepodpořili jsme ani Babiše, ani Kalouska, ani Okamuru. Stali jsme se přesně tím, co jsme slibovali - alternativní a konstruktivní politickou silou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT: Konference Bezpečná škola pro všechny!
Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy se dnes uskutečnila celostátní konference NIDV věnovaná bezpečnosti ve školách, primární prevenci rizikového chování žáků a studentů a školní výuce bezpečnostních témat. Se zahraničními zkušenostmi seznámila účastníky konference Brigitte Plet z Rektorátu Toulouse ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Spojené státy opouštějí Evropu
Jednostranné odstoupení USA od dohody s Íránem nemusí znamenat konflikt s evropskými spojenci, se kterými byla dohoda společně vyjednávána. Spíš to ukazuje, že zájmy obou stran jsou natolik odlišné, že je třeba myslet víc na sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zásadně nesouhlasím! Historik rozcupoval praxi zavedenou od 90. let
Historik Miroslav Brož se sklání před všemi hrdiny. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz však také varoval, že bychom si je neměli vytvářet uměle. Zdá se mu, že právě to dnes bohužel děláme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Jeden z našich hlavních požadavků je, aby Vojtěch již nebyl ministrem
Komentář na facebookovém profilu k požadavku výměny ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Ze snění bývá někdy těžké procitnutí
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Branný závod by se měl rozšířit na celé území kraje
Hejtman odstartoval 1. ročník branného závodu Okolo Kristýny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Moderní auta předávají data o chování řidiče svému výrobci
Nová generace chytrých aut sbírá o řidičích více údajů, než je skutečně třeba. Jak s nimi výrobci zacházejí, není veřejně známo. Před problémem varuje článek rakouského Sdružení pro informovanost spotřebitelů VKI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Všechno má své definitivní hranice
Komentář na facebookovém profilu ke stanovisku ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš má problém: Budeme mít všichni oslí uši, rozbíjí dohodu ANO s ČSSD Milan Chovanec
Za jakých podmínek vláda od KSČM získá podporu, by podle slov bývalého pověřeného předsedy strany ČSSD Milana Chovance měla už řešit koaliční smlouva mezi ANO a sociální demokracií. Na svém Facebooku proto sepsal několik hlavních bodů, které mu na návrhu koaliční smlouvě vadí. Chybí mu například pojistka proti přehlasování ze strany hlasovací koalice ve Sněmovně ve složení ANO, KSČM a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV: Analýza vývoje příjmů a výdajů domácností za rok 2017 a predikce na další období
Česká ekonomika rostla v roce 2017 výrazně rychleji než v předcházejícím roce. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 4,4 % a dosáhl druhého nejvyššího růstu od roku 2007. Klíčovými faktory hospodářského růstu byla silná domácí poptávka, tvorba hrubého kapitálu a příspěvek zahraniční poptávky. Výdaje na konečnou spotřebu domácností vzrostly meziročně o 4,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin modernizuje výrobu
Stále se zvyšující nároky na parametry moderního designu a následný tisk cenin vyžadují modernizaci a obnovu výrobních technologií STC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Po osmdesáti letech by se mohlo přestat s nepravdami o Sudetoněmcích
Pan Zdeněk Čech hlásá ve svém článku tak evidentní nepravdu, že „na území Československa by podle karlovarských požadavků fungovaly dva režimy, jeden demokratický, druhý nacistický“. Karlovarské požadavky z 24. 4. 1938 ale nic takového nepožadují, přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Skripalovým nejpravděpodobněji nebude dovoleno už nikdy promluvit
Chtěl bych se znovu zmínit o kauze Skripalových. Jedna věc, jež se jich týká, vyvolává totiž znepokojení. A to ta, že Britové zřejmě drží otce Sergeje a jeho dceru Julii Skripalovy mimo dosah médií. Řečeno jinak – oba byli uneseni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spolupracovník ČT a publicista Kučera to vytmavil dvojici Pirátů, kteří si zašli na ruskou ambasádu: Jestli jdou ve stopách Zemana...
Novinář, publicista, scénárista a spolupracovník České televize Vladimír Kučera se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad návštěvou Pirátů na ruském velvyslanectví u příležitosti oslav Dne vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Brož (Zelení): Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo oživení kontroverzní Vestecké spojky
Na konci dubna proběhlo zasedání zastupitelstva Středočeského kraje, na kterém došlo k oživení značně kontroverzního záměru na výstavbu Vestecké spojky. Dopravní stavby, která by měla propojit Pražský obchvat v oblasti Vestce s dálnicí D1 a tím umožnit vzniku nového exitu na čtvrtém kilometru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vídeňský starosta v Praze kritizoval chybějící část dálnice
Končící vídeňský starosta Michael Häupl dnes v Praze kritizoval chybějící část české dálnice mezi oběma metropolemi. Spolu s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) dnes slavnostně zahájil Dny Vídně v Praze, kde si zástupci obou měst budou vyměňovat zkušenosti ve využití takzvaných chytrých technologií a zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zaměstnavatelé to už pozorují, ale zaměstnanci to ještě nezaregistrovali. Náraz přijde zhruba v lednu! Markéta Šichtařová popisuje, co se děje nejen na trhu práce
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Trh práce v Česku přirovnává Markéta Šichtařová k alkoholovému rauši. Aktuálně jsme ve stádiu, kdy flám už skončil, další panáci nepřicházejí, ale vystřízlivění ještě taky docela nenastalo. Jako ekonomku by ji víc těšilo, kdyby nyní nebyla tak vysoká přezaměstnanost a díky tomu později nevzrostla nezaměstnanost tak skokově. Ve sporu mezi Svazem pekařů a cukrářů, který obvinil Kaufland, že chce zničit české pekaře, protože obchodní řetězec prodával tři dny v akci rohlíky za padesát haléřů, má jasno. Bylo by zvrhlé regulovat, že obchodník nesmí lákat zákazníky na slevovou akci, tedy že zákazníci nesmí nakupovat levně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nechcete se přejmenovat na „Putinovy Piráty“, pane Bartoši? Bylo by to transparentnější
Komentář na facebookovém profilu k názoru zakládajícího člena Pirátů, že po nacismu nepřišla další totalita
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: ZBYHOŇ! - Autorská inscenace o českých nepravostech
Že vám jméno titulního hrdiny nic neříká? Není možná! Nebo patříte k těm, kteří dvě stě let od chvíle, co pro nás Rukopisy objevily naše národní hrdiny, stále nevědí, kdo to byl Záboj, Vlaslav, Lubor, Liduše? Považujete Šťáhlava za značku smoothie makeru a Čestmír je pro vás leda ten otylý létající chlapec? Je načase napravit to! Chovají se snad Američané takto macešsky ke svým superhrdinům, třebaže jejich základ není reálný o nic víc? Poznej své hrdiny. Poznej Zbyhoně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Epidemie znásilnění páchaných migranty, jejichž cílem jsou německé ženy a děti. Selhání německého multikulturalismu. Tvrdá fakta o integraci muslimů v Německu
Podle nedávného výzkumu zaměřeného na nárůst muslimské populace v Evropě dosáhl počet muslimů v Německu pěti milionů v polovině roku 2015. Toto číslo je nejméně o jeden milion nižší, než je skutečnost. Není v něm totiž započítán více než milion muslimských žadatelů o azyl, kteří do země dorazili v letech 2015-2017, protože se očekává, že nedostanou uprchlický status. Think-tank Gatestone Institute v New Yorku zpracoval chronologický přehled některých hlavních událostí spojených se vzestupem islámu v Německu. Pro českou verzi text mapující první pololetí loňského roku přeložili Jan Kuta a Libor Popovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Místopředseda SPD Fiala se v Partii rozjel: Podle mého názoru to Brusel asi zakázal
V nedělní Partii televize Prima se střetli místopředseda SPD Radim Fiala a místopředseda ČSSD Martin Netolický.Ten není nijak zvlášť nadšen z koaličního kompromisu mezi hnutím ANO a ČSSD. Není spokojen např. s tím, že se nepodařilo uzavřít dohodu o převolení orgánů Sněmovny. Fiala divákům připomněl, co šéf hnutí ANO říkal o ČSSD před volbami. Došlo i na Brusel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Unijní nařízení GDPR vyžaduje investice, přinese i víc administrativy
Investice od desítek tisíc až k milionům korun si na jihomoravských úřadech, ve školách či firmách vyžádala příprava na nová unijní pravidla o ochraně osobních údajů (GDPR). Přestože instituce oslovené ČTK smysl nařízení chápou a řadu zásad dodržují už nyní, mnohde se obávají byrokratické zátěže a různosti výkladů pravidel, která vstoupí v platnost 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Světoznámý geolog Ziegler: Někteří politici si nedají říct a zneužijí i naše vítězství ve sportu. Ještě že ty dva z Topky poslali čtenáři do...
ROZHOVOR Když západní státy odstranily íránského šáha a s radostí tam dosadily Chomejního, vydržel jim úsměv jen krátkou dobu. Jak uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz světoznámý geolog, přírodovědec docent Václav Ziegler, prsty v tom jistě měla Saúdská Arábie, ostatně jak i v dnešním íránsko-izraelském konfliktu. Co se týká domácí scény, je více než horoucí nejen ta politická, ale především klimatická, kdy bychom se měli s pokorou připravit na a naučit se neplýtvat vodou, kterou sice mnohde ještě jako „střecha Evropy“ jí máme dost, ale na některých místech je už to povážlivé. V závěrečném zamyšlení nad novými knihami se autor mnoha odborných děl, ale i knížek pro děti pozastavuje nad nadprodukcí komiksů, které jistě nepřispívají k již tak „blekotavé a nepříliš jasně česky hovořící“ mládeži….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme napravit škody, které ve školství napáchala minulá vláda
Tématem školství se zabýval kulatý stůl ODS, který se uskutečnil 10. května 2018 v Mladé Boleslavi jako součást série regionálních debat v rámci přípravy programu ODS pro komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Alláhu akbar! Zabiju tě!“ řval muž v Paříži. A řádil s nožem
Paříží otřásl další teroristický útok. Zemřel při něm jeden člověk. Útočníka policie zastřelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Přání a poděkování maminkám
Kytičku a poděkování všem maminkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Generál Hromek chce zlepšit doplňování personálu a udržet úroveň bezpečnosti letů
V pátek 11. května se za přítomnosti náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Aleše Opaty uskutečnil v kasárnách 21. základny taktického letectva v Čáslavi slavnostní nástup k předání funkce velitele Vzdušných sil AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Spojenectví, nebo podvodné spolčení darebáků?
Česká republika a čeští občané jsou v NATO považováni nikoli za rovnocenné partnery, ale za bezvýznamnou lokajskou zemi s hloupými, servilními politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Schillerová: Omezení rezerv pojišťoven přinese pět miliard korun rozpočtu
Omezení technických rezerv pojišťoven, díky nimž si pojišťovací domy snižují daňové základy, by přineslo do státního rozpočtu zhruba pět miliard korun. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedla ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO). Tento krok obsahuje programové prohlášení vlády. Velké tuzemské pojišťovny mají objem rezerv v řádu desítek miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Absolutní bezpečnost nezajistíte nikdy, zní od hledačů místa pro sklad jaderného odpadu. Mezi lid posílají sociology
ROZHOVOR Na devíti lokalitách, které jsou ve hře při hledání místa pro úložiště atomového odpadu, se za pár dní uskuteční průzkum veřejného mínění. „Nejsme politická organizace. O vyhrožování ze strany Unie nevíme...,“ zaznělo mimo jiné v rozhovoru, kde se mluví i o vystřelování vyhořelého paliva do vesmíru nebo o tom, že odškodné jednotlivým lidem by bylo náročné. Nikol Novotná ze Správy úložišť radioaktivního odpadu se vyjadřuje k argumentům a obavám, které nadhodila veřejnost během dubnových protestů. Přestože už dnes záměr počítá například s výstavbou nových bytů, otázky kolem případného vyvlastňování teď prý nemají s hledáním lokality pro 9 000 tun nukleárního odpadu žádnou souvislost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: V Česku je mnoho firem, které to myslí se společenskou odpovědností opravdu vážně
Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se již druhým rokem uděluje v Česku. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a ocenit firmy, neziskové organizace, veřejnou správu, které začleňují udržitelnosti do každodenního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Další případné rozhodnutí k mýtnému za čtyři měsíce, řekl Rafaj
Pokud ministerstvo dopravy podá rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zrušení tendru na výběr mýtného, jak avizuje, stanovisko v druhém stupni potrvá tři čtyři měsíce. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní galerie vystavuje Týdeník 1968 Jiřího Koláře mapující drama srpnových událostí
Při příležitosti 50. výročí sovětské okupace Československa v srpnu 1968 představuje Národní galerie v Praze rozsáhlou výstavu Jiřího Koláře. Od 16. května bude v paláci Kinských k vidění nejen soubor 66 koláží mapujících dramatické srpnové události, ale i řada méně známých prací jedné z nejoriginálnějších uměleckých osobností 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Takto nakonec skončil incident fotografky a muslimky v pražské Divoké Šárce
O snímku muslimky s dětmi, kvůli němuž dokonce padaly pokuty, píše server Aktuálně.cz. O co konkrétně jde? Žena fotografovala u pražské Divoké Šárky muslimskou ženu s dětmi. Ta se však proti tomu ohradila a chtěla, aby fotografka snímek smazala. Ta to však odmítla. Nastala potyčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ano, historie se přepisuje. Pravdu je třeba zobrazovat čestně a odkrytě. To řekl Konstatntin Chabenskij, jeden z nejznámějších ruských herců současnosti
REPORTÁŽ Kvůli útěku pár vězňů každý desátý zastřelen, vagóny plné mrtvol, opilí nacisté pohánějící bičem své "lidské koně". To všechno je vidět v aktuálním celovečerním ruském filmu Sobibor o jednom z táborů smrti za druhé světové války. Jde o režijní debut jedné z největších ruských filmových hvězd současnosti Konstantina Chabenského, který v Praze hovořil i o přepisování historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Je jasné, proč usiluje ČSSD o post ministra vnitra. Je třeba zametat stopy a kauzy
Komentář na facebookovém profilu k osvobozujícímu rozsudek soudu v kauze OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme vytrvale pokračovat v boji proti terorismu
Komentář na facebookovém profilu k útoku v Paříži
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj pomáhá gruzínskému regionu s rozvojem cestovního ruchu, venkova a zemědělského školství
Zástupci gruzínského regionu Mtscheta-Mtianeti přijeli na pracovní návštěvu Pardubického kraje. Jejím cílem je realizace projektu, na který Pardubický kraj získal prostředky v rámci úspěšné žádosti o dotaci z rozpočtu České rozvojové agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Byla zneužita data desítek tisíc Čechů, přiznala Jourová
Eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro server iHNed.cz oznámila, že skandál firmy Cambridge Analytica a zneužití dat na sociální síti Facebook se týkal i desítek tisíc Čechů. Informace o nich pravděpodobně mířily k ruskému Lukoilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Exmoorští koníci přijeli z Anglie. Začínají se zabydlovat v Podyjí
Na Havranickém vřesovišti a Mašovické střelnici se zabydluje jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Divocí koně budou pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí a chránit je před zarůstáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 24.díl. Jak lhát se statistikou
Na každém kroku jsme provázeni nějakými statistikami. Média a politici na nás chrlí skutečné či pomyslné – údajně objektivní pravdu sdělující – výsledky různých průzkumů veřejného mínění, podle nichž se máme rozhodovat – při výběru ponožek, psích granulí – nebo třeba stran ucházejících se o naši přízeň ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Portál pacientských organizací je dalším velkým krokem dopředu
Pacientům a pacientským organizacím je určen nový portál, který spouští Ministerstvo zdravotnictví. Pokračuje tak v naplňování svého dlouhodobého cíle ministerstvo více otevřít pacientům a věnovat se jejich potřebám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Důsledky špatného stavu v justici
Antimonopolní úřad ruší výsledky výběrového řízení. Ředitel úřadu by měl být okamžitě odvolán. Nerespektuje moc výkonnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovnu navštívila delegace poslanců z Černé Hory
S delegací Parlamentu Černé Hory se ve středu setkali Jan Hamáček a Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Brčková (Svobodní): Jak zabít eurovolby?
Je půlka května 2018, volby do parlamentu byly před půl rokem a naše zem stále nemá vládu s důvěrou. V televizi sledujeme politické hrátky a marnou snahu Babiše, vítěze voleb, sestavit vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nebudu tvrdit, že ke kšeftům a handlům nikdy nedocházelo, prohlásila Valachová
Někdejší ministryně školství Kateřina Valachová vnímá možný vstup ČSSD do vlády jako prostor pro nový start strany. Předseda sociálních demokratů Hamáček spolu s dalšími vyjednavači dohodl s Babišem maximum možného a ČSSD zase bude moct pracovat ve prospěch lidí. Pokud se na tom shodne většina členů strany v referendu. Odmítá na sestavování vlády koukat jako na nějaký handl, i když nechce tvrdit, že v minulosti k žádným handlům nedocházelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
BESIP: Mobil za volantem může za každou čtrnáctou škodu z povinného ručení
BESIP, Česká asociace pojišťoven a Policie ČR upozorňují na rizika spojená s používáním mobilního telefonu za jízdy kampaní #nepozornostzabíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI na Floře Olomouc nezjistila vážnější nedostatky
Většina prodejců na letošním ročníku jarní Flory Olomouc neporušila zákon. ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila v rámci konání výstavy 18 kontrol a porušení legislativy v oblasti ochrany spotřebitele zjistila u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za převod státních pozemků vodní nádrže v Horní Vsi do vlastnictví města Fryštáku
Vážení zastupitelé, žádáme Vás, abyste se zasadili o to, aby byly pozemky vodní nádrže v Horní Vsi, ve vlastnictví státu, převedeny do vlastnictví a řádné péče města Fryštáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pieta za Romy v Letech byla ve znamení díků za zrušení vepřína
Pietní akt za romské oběti holokaustu v Letech na Písecku se dnes nesl ve znamení díků za nedávné zrušení vepřína v sousedství někdejšího koncentračního tábora. Nově upravené pietní místo by chtělo Muzeum romské kultury veřejnosti představit za tři roky. Výbor pro odškodnění romského holokaustu udělil ocenění politikům, kteří se podle něj nejvíc přičinili o odstranění výkrmny. Mezi nimi byli členové bývalé vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) lidovec Daniel Herman a sociální demokrat Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Po roce 1989 stát zanedbal dva zásadní úkoly, zaznělo u Moravce
Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministryni financí v demisi za hnutí ANO Alenu Schillerovou, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Radka Špicara, místopředsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Víta Samka a vyslechl si slova o nesmyslné superhrubé mzdě, platech v Česku, důchodové reformě a cenách za vodu. Ta je v Česku vyšší než v Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Izraeli bude 70
Po rozdělení OSN Mandátu Palestina na dva státy – židovský a arabský (v roce 1947) vyhlásil 14. května 1948 Izrael, se svými 700 000 obyvateli (dnes téměř 9 miliony) nezávislost. V následující vítězné válce rozšířil své hranice nad rámec plánu OSN na rozdělení Palestiny. Od té doby trvá mezi Izraelem a sousedícími arabskými zeměmi konflikt, který trvá dodnes. S Egyptem a Jordánskem Izrael podepsal mírové smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neziskovka žádá vládu: Vyplatťe deset ticíc liber mladým lidem. V zájmu demokracie. A mileniálové: To je málo
Britská nezisková organizace Resolution Foundation tvrdí, že dnešní mladí lidé jsou proti starším generacím v nevýhodě a zaslouží si jednorázovou pomoc od státu ve výši deset tisíc liber. V zájmu zachování demokracie. České čtenáře o tom informuje server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Památník národního písemnictví zahájil největší výstavní projekt tohoto roku výstavu Naše Francie
Francouzská poezie v českých překladech a ilustracíchpředstavuje více než 130 děl, které přiblíží silný vliv francouzské literatury na českou kulturu 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií
To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Evropská nejistota: skok do horkého podzimu
Na sklonku léta se Evropa stává zajímavou politickou laboratoří. Hned ve třech významných zemích Evropské unie se odehrávají důležité politické události, které mohou už od horkého podzimu ovlivnit její směřování v budoucnosti. Na prvním místě je určitě Velká Británie. Již probíhá odpočítávání do posledního říjnového dne, kdy by měla napodruhé definitivně opustit EU. Zvykli jsme si, že proces opouštění je hodně dramatický, mísí se v…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Třicet let po pádu komunismu si můžeme koupit to samé zboží, jako v Německu, Anglii nebo Francii, akorát platy pořád pokulhávají. A my to chceme změnit. Jednou z možností je zvyšovat minimální mzdu, což pravice odmítá.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
TOPlist