Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.626x, což odpovídá cca 241.378-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Poche vstává že židle: Vojtěch Filip není personálním ředitelem ČSSD!
Europoslanec sociální demokracie Miroslav Poche zaregistroval, že jeho případný vstup do vlády na post ministra zahraničí už odmítá nejen prezident Miloš Zeman, ale také komunisté. Právě jim teď poslal pádnou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Promlouvají experti na základní zákon státu: Případ Poche z hlediska Ústavy
Prohlášení prezidenta Miloše Zemana o nejmenování Miroslava Pocheho ministrem není podle ústavního experta Jana Kysely protiústavní, právník ho však pokládá za nevhodné. ČTK napsal, že „jde o věc vkusu a chápání rolí v ústavním systému“. Další odborník na ústavní právo Aleš Gerloch vnímá nynější situaci tak, že prezident nemůže Pocheho zatím ani jmenovat, ani odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolotoč kolem Pocheho se rychle roztáčí. Hamáček míří za Babišem
Europoslance Miroslava Pocheho nemá smysl navrhovat na ministra zahraničí, protože ho odmítá prezident Miloš Zeman, ale také KSČM, která by měla tolerovat menšinovou vládu ANO a ČSSD. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Případ chlapce, kterému VZP odmítla uhradit operaci očí, pokračuje. Máme výbušné interní emaily
KAUZA Příběh nečekaného vítězství rodiny Hutníkových ve sporu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve věci neuhrazení operativního zákroku očí jejich syna zřejmě brzy čeká pokračování. Matka nemocného chlapce totiž v pátek 15. června donesla oficiální stížnost na ministerstvo zdravotnictví. V té si mimo jiné stěžuje i na nestandardní chování zaměstnanců pojišťovny a posudkových lékařů ve věci posuzování případu jejího syna. V textu stížnosti, kterou zaslala i ParlamentnímListům.cz, hovoří doslova o „instruování“ revizních lékařů ze strany ústředí VZP v Praze. Tvrzení dokládá interní e-mailovou komunikací, ke které se prý dostala náhodou. K těmto věcem mělo podle Hutníkové docházet během první i druhé instance správního řízení pojišťovny. Celý spor měl minulý týden dohru u městského soudu v Praze, který dal Monice Hutníkové za pravdu a rozhodnutí největší zdravotní pojišťovny v Česku nevyhovět žádosti o mimořádnou úhradu operace očí jejího syna zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace nezávislých médií předávala Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku za rok 2018
Ve čtvrtek 14.6.2018 od 16h proběhlo ve Slovenském domě v Praze předání III. ročníku Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman je náš, volají členové „trenýrkových“ Ztohoven
Prezident Miroslav Zeman na Hradě demonstrativně spálil obří červené trenýrky, které členové recesistické skupiny Ztohoven vyvěsili v roce 2015 nad Hradem místo standarty prezidenta republiky. Podle některých umělců prezident zničil kulturní dílo v hodnotě možná až dvou milion korun. Členové Ztohoven však zajásali: Zeman je jedním z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MŽP: Stovky raků uhynuly v Beskydech na račí mor. Co dělat, aby se nešířil dál?
Několik stovek uhynulých raků nalezli pracovníci AOPK ČR, Správy CHKO Beskydy v kilometrovém úseku řeky Bečvy v Rožnově pod Radhoštěm. Následné laboratorní analýzy potvrdily podezření, že úhyn raků v oblasti Beskyd způsobil račí mor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Duši Angely Merkelové prý ovládly chmurné nálady. Zde je důvod
Angela Merkelová vede Německo od roku 2005. Za oněch třináct let, kdy stojí v čele nejbohatší evropské země, se však svět velmi proměnil. Z pohledu Merkelové se svět proměnil k horšímu. A prozatím nevidí pozitivní světlo na konci tunelu. Podle informací časopisu Der Spiegel má Merkelová za to, že teď bude jen hůř. A upadá kvůli tomu do apatie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Krym je podle Trumpa ruský a Ukrajina zkorumpovaná
Americký prezident Donald Trump v průběhu večeře s dalšími představiteli států G7 řekl, že Krym je ruský, protože všichni lidé na poloostrově mluví rusky. Tento názor vyslovil v průběhu diskuse o mezinárodních otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poche dostal další úder. Tentokrát od komunistů
Vlivný politik sociální demokrat Miroslav Poche se měl podle stranických plánů stát příštím českým ministrem zahraničí. Dokud se do toho nevložil prezident Miloš Zeman. Ten Pocheho odmítá jako „sluníčkáře“. Teď zasadili Pochemu ránu i komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Merkelová je kvůli uprchlíkům pod stále větším tlakem. Hrozí prý i konec vlády
Německá kancléřka Angela Merkelová musí řešit spor, který má její CDU s bavorskou CSU pod vedením Horsta Seehofera. Jak píše dnešní MF Dnes, jde o dosud nejvážnější spor, který mezi sebou strany konzervativní unie mají za poslední desetiletí. A nejde o nic menšího než o směřování německé imigrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rodí se nový plán: Babiš na dvou židlích
V rozhovoru pro deník Právo trestně stíhaný předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že se jménem Miroslava Pocheho na Hrad nepůjde. Podle sobotních Lidových novin má plán, kým Pocheho nahradit. Ministerstvo zahraničí je prý připraven vést sám. ČSSD rozhodně není z Babišova nápadu nadšená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš nadzvedl Vitáskovou. Ta proto zveřejnila dopis, který mu napsala
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková v kostce popsala svůj příběh. Prý kdysi pojala myšlenku, že pomůže českým občanům. Všechny své síly napřela pro zlepšení situace v energetice. Usilovala o výhodné ceny elektřiny pro spotřebitele a tak podobně. A dopadlo to prý všelijak, o české energetice se dozvěděla nepěkné věci, které se rozhodla sdělit předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Víme o tom více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česko by mohlo ústavně chránit manželství jako svazek muže a ženy
Do českého ústavního pořádku by se mohla dostat ochrana manželství jako svazku muže a ženy. Skupina 37 poslanců z KDU-ČSL, hnutí ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN v čele s lidovcem Markem Výborným navrhla doplnění listiny práv a svobod i v reakci na snahy o uzákonění možnosti uzavírání manželství lidmi stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský: Nejlepší obranou proti “fake news” je kritické myšlení
Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (11.6.- 14.6. 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Někteří novináři by měli začít navštěvovat kurzy slušného chování, zlobí se Petr Žantovský kvůli textu o Zemanovi. A připomíná jim Havla. Stejně tak ukazuje, co provedla německá veřejnoprávní televize
TÝDEN V MÉDIÍCH Hrubnutí ve veřejném prostoru se dá ilustrovat také na úrovni televizních debat. V České televizi jsou dnes vedeny jako aréna se dvěma býky, kteří jsou popichováni k tomu, aby na sebe zaútočili, a divák z toho informačně nemá vůbec nic. Proniká to i do společenského diskurzu, a tak se podle Petra Žantovského není co divit, že nějaký Vilém Besser na nějakém Foru24 píše nesmysly. A píše je způsobem, který ve slušném člověku vyvolává mrazení. Hrozivě působí kroky, jimiž se Evropská unie chystá zúžit míru svobody, ale i obhajoba občanské nesvobody, jak ukázala německá veřejnoprávní televize ARD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Z Květné odjíždí tři až pět kamionů denně
Munice z Květné bude odvezena do konce prázdnin. Sklad zůstane po modernizaci zachován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Silné deště podmáčely půdu. Některé stromy padly
Dešťové srážky, které území Prahy zasáhly v uplynulých dvou týdnech způsobily na mnoha místech hlavního města komplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pokud chce být Babiš sebevědomým premiérem, měl by Pocheho podpořit, míní politolog
Podle politologa Josefa Mlejnka ale prezident Miloš Zeman, když si postaví hlavu, Miroslava Pocheho ministrem nejmenuje. Premiér Andrej Babiš jede v neděli za prezidentem do Lán, kde mu předloží seznam navrhovaných členů vlády. ČSSD na nominaci Pocheho trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bouře kolem vlády sílí: Babiš ráno v tisku odpálil Pocheho. Po krizové schůzce s Hamáčkem vystoupil v tričku před novináře. A mezitím z Hradu šlehají hromy a blesky
Předseda ČSSD Jan Hamáček v sokolovně v Průhonicích absolvoval schůzku s premiérem Andrejem Babišem. Debatovali spolu mimo jiné i o složení vlády. Po hodinovém jednání předstoupil Hamáček před novináře a promluvil. Mimo jiné i o Miroslavu Pochem. O chvíli později hovořil k zástupcům médií i předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Ten mluvil podstatně déle než Hamáček. A pak se dostal ke slovu Jiří Ovčáček...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství získalo cenu za aplikaci Protierozní kalkulačka
Ministerstvo zemědělství uspělo v soutěži o Ceny SDGs v rámci Cílů udržitelného rozvoje, které přijala OSN. Za projekt Protierozní kalkulačky získalo Cenu odborné poroty a druhé místo v kategorii Veřejná sféra. Internetovou aplikaci vytvořil Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i. ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Hranická minometná četa vyrazila do Lotyšska
Na základě rozhodnutí summitu NATO vysílají členské státy své jednotky v rámci Posílené předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence - eFP) do pobaltských států a Polska. Česká republika se zapojuje do tohoto úkolového uskupení NATO na území Lotyšska, kam hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ vyčleňuje minometnou četu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jak je to s financováním neziskovek, platy jejich zaměstnanců a „vítačstvím“? Prý takto
Ředitelka Multikulturního centra Praha Zuzana Schreiberová zaznamenává velké množství e-mailů o tom, že neziskové organizace parazitují na společnosti. Že prý od státu dostávají miliony. Tomio Okamura na to údajně opakovaně upozorňuje, ale „pravda" se šíří jen pomalu. Schreiberová se však snaží lidem vysvětlit, že ona tolik propíraná „pravda“ je úplně jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: ČSSD se rozhodla v rozporu se svými vlastními usneseními
Stanovisko KDU-ČSL k výsledkům referenda ČSSD o vstupu do vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sociální demokrat z jihu: Podle informací, které mám, je vláda s důvěrou v první polovině července reálná
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Pokud bychom nebyli členy EU, dívali bychom se na země jako Rumunsko a Bulharsko jako na rozvinuté ekonomiky a předháněli bychom se s Běloruskem, Ukrajinou a Moldávií v soutěži, kdo je na tom hůř,“ říká jihočeský poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil o životní úrovni v ČR, o Andreji Babišovi, Václavu Havlovi a vyjádřil se i k Rusku. „Jakékoli pokusy o přibližování se s Ruskem považuji za hru s ohněm, která se nám může krutě vymstít,“ říká Ondřej Veselý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Doživotí je někdy málo
Jsou případy, kdy plně chápu všechny, kteří volají po obnovení trestů smrti v Evropě pro ty nejhorší a nenapravitelné lotry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na festival Colours Ostrava bez čekání ve frontě
Na Colours of Ostrava pro vás vypravíme jeden speciální vlak z Prahy do Ostravy a dva v opačném směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Takové plky zbaští jen novináři, vypálil Ovčáček v kauze trenýrky. Michal Hašek se rovnou vysmál „kavárně“
Spálením obřích červených trenek upoutal prezident Miloš Zeman pozornost nejen českých, ale i zahraničních médií. A nejen jich. Ke kauze se vyjádřila umělecká obec, podle které Miloš Zeman před zraky kamer mohl vlastně spálit dva miliony korun. Jen tak. Když se o výroku umělců dozvěděl hradní mluvčí Jiří Ovčáček, neudržel se a zareagoval. A nebyl sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Členové sociální demokracie rozhodli o vstupu do vlády
Ve vnitrostranickém referendu, které proběhlo od 21. května do 14. června 2018, se členové ČSSD rozhodli pro vstup strany do vládní koalice s hnutím ANO a podporou KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pocheho na ministra zahraničí Babiš Zemanovi nenavrhne
Jména ministrů Babiš Zemanovi představí v neděli. Ještě ale nemá jasno o všech postech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Rejdy antisystémových sil
Dostal jsem pozvání na předání Krameriových cen do Slovenského domu. Vzhledem k hejnu nálepek, které v minulosti nadělila „ta správná“ média nejen Asociaci nezávislých médií, ale všem lidem kolem této ceny, o laureátech nemluvě, docela jsem se těšil. Očekával jsem, že se v podzemí Slovenského domu potkám s řadou svých dobrých známých a nebyl jsem zklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zásadní prohlášení Andreje Babiše. Jde o jedno velmi zmiňované jméno do vlády
Teprve včera ČSSD oznámila, že vstoupí do vlády s hnutím ANO – dle výsledků referenda – a už je tu první problém. Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro Právo nechal slyšet, že nehodlá navrhnout sociálnědemokratického kandidáta Miroslava Pocheho do funkce ministra zahraničí. ČSSD na něm přitom trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Promlouvá Miroslav Poche: Neustoupím, zradil bych
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) neuvažuje o tom, že by přestal usilovat o funkci ministra zahraničí, jak ho dnes vybídl premiér Andrej Babiš (ANO). Poche ČTK řekl, že jeho nominace byla schválena už před vnitrostranickým referendem ČSSD, které rozhodovalo o vstupu do vlády s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kunětická hora na unikátních historických snímcích
Sto let od vzniku Československa, čtvrt století let od obnovení návštěvnického provozu hradu. Obě výročí připomíná od soboty 16. června plenérová výstava unikátních historických snímků Kunětické hory v hradním areálu s názvem Taková byla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd: Skláním se v úctě a obdivu před prací, profesionalitou i statečností paní Gabriely Vránové
Ministr kultury Ilja Šmíd k úmrtí paní Gabriely Vránové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Od spálené země ke spáleným trenýrkám
Komentář na facebookovém profilu k prezidentské performanci v Lumbeho zahradě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Systém parkovacích zón v Praze nefunguje
Komentář na facebookovém profilu k parkování v hlavním městě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Inspekce zjistila případy klamání o obsahu křene wasabi v potravinách
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila cílenou kontrolní akci zaměřenou na potraviny odkazující v názvu či na obale na přítomnost křenu wasabi, aby prověřila, zda kontrolované potraviny skutečně obsahují křen japonského druhu wasabi (Eutrema japonská, Wasabia japonica), nebo zda nedochází ke klamání spotřebitele jeho záměnou za jiný, levnější druh křene.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Račok: SPD není ďábel
Jak to vlastně bylo v tom filmu Janu Hus. A jezdec z korouhví jede a křičí na všechny strany, ďábel jede. Ruku mu nepodejte, chleba mu nedejte, vodu mu nedávejte, děti uschovejte, okna zavřete a dobytek chraňte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Osmé kolo Účtenkovky už zná své výherce
V pátek 15. června proběhlo již osmé slosování Účtenkovky, do kterého 395 tisíc aktivních soutěžících zaregistrovalo celkem 17 312 564 účtenek. Pomocí generátoru náhodných čísel bylo vylosováno 21 025 jedinečných BKP kódů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Světový den proti násilí na seniorech
Právě včera 15. června 2018 jsme si připomněli světový den proti násilí na seniorech, který byl vyhlášen mezinárodní Organizací spojených národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Známe problémy Osoblažska a chceme je řešit
Kraj pomůže Osoblažsku, na zvýšení jeho atraktivnosti vyčlení osm milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česko vyhrálo další spor s Diag Human, mohlo přijít až o 13 miliard
Česká republika je vítězem v dalším sporu s Diag Human, a to v Nizozemsku. Tamní Nejvyšší soud včera zamítl kasační stížnost firmy v kauze obchodů s krevní plazmou. Píše to server ČeskéNoviny.cz s tím, že se podařilo zachránit zhruba 13 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Inventura 13. schůze Poslanecké sněmovny – 18 přijatých zákonů, 7 z nich významně zvyšuje regulaci
ODS zahájila poslední část kampaně Velký právní úklid. Po skončení schůze Poslanecké sněmovny seznámila veřejnost s tím, kolik nových regulací dolní komora schválila, a kolik povinností naopak občanům a firmám ubylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Seno z pražských luk nakrmí zvířata v zookoutcích i záchranné stanici
Červen je doba senoseče a ten letošní nám svým teplým a slunečným počasím připravil pro sekání luk ideální podmínky. Každoročně na loukách, které jsou součástí lesních úseků v naší správě, vyrábíme vlastní seno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sport musí být dostupnější
Komentář na facebookovém profilu k dětským sportovním aktivitám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Místo elektrobusů padla žaloba. Podnikatel chce dva miliony dolarů za ušlé náklady na kampaň. Třeba za osmistránkovou brožuru
Znělo to jako převratný vynález. Bezdrátově nabíjené autobusy, které měly zásadně ovlivnit městskou hromadnou dopravu ve střední Evropě. Do projektu ale vstoupila společnost SARN a vše skončilo žalobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Macron prý dorazí na oslavy 100. výročí Československa v Darney
Francouzský prezident Emmanuel Macron koncem června na východě Francie připomene spolu s premiérem Andrejem Babišem a předsedou slovenské vlády Peterem Pellegrinim 100. výročí vzniku Československa. Informoval o tom tento týden francouzský deník Vosges Matin, který vychází v regionu, kde se slavnostní akt 30. června uskuteční. Cestu Babiše na ceremoniál dnes ČTK potvrdila mluvčí vlády Barbora Peterová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Macek (Změna): Zastupitelé projednají zákaz hracích automatů, který v referendu schválili Jablonečané
Ve čtvrtek 21. června se ukáže, jak se vedení města i opozice postaví k jednoznačnému požadavku Jablonečanů na bezodkladný zákaz hracích automatů. K tomu je v lednovém referendu zavázalo drtivých 88 procent hlasujících. Návrh na změnu vyhlášky zakazující tzv. technické hry předložil člen přípravného výboru referenda a zastupitel Jakub Macek (Změna/Společně pro Jablonec).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Každý z nás si živí svého Němce a Američana
Každý člověk, jehož země je v EU a v NATO si živí svého Němce a Američana. Vy tomu nevěříte? Čtěte!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč chci kandidovat do Senátu?
Moje odpověď je jednoduchá. Protože mi to ostravští sociální demokraté nabídli a protože jsem se naučil, za léta co jsem v politice, vážit si Ostravska, Ostraváků a také tamních sociálních demokratů. Jejich organizace byla vždy nejlepší v republice. A byla až do nedávna výkladní skříní celé strany. A já doufám, že mohu přispět k tomu, aby se tento čas vrátil zpátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Španělská pobřežní hlídka zachránila 933 migrantů
Zdá se, že příliv migrantů do Evropy přes Středozemní moře jen tak neustane. Španělská pobřežní hlídka zachránila na moři 933 migrantů. Byla také nalezena těla čtyř zemřelých osob. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech
Generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko podepsali veřejnoprávní smlouvu o spolupráci obou agentur ve vybraných regionech ČR. Cílem kooperace je synergický rozvoj podpůrných aktivit a poskytování snadno dosažitelného a efektivního poradenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myslím, že bychom teď všichni ocenili, kdyby se pan Poche zachoval státotvorně
Komentář na facebookovém profilu ke jmenování Miroslava Pocheho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš pojede za Zemanem s nominacemi ministrů. Poche zůstává na seznamu
ČSSD dál trvá na svých pěti kandidátech na ministry včetně europoslance Miroslava Pocheho, řekl novinářům po dnešní schůzce s předsedou sociálních demokratů Janem Hamáčkem premiér Andrej Babiš (ANO). Prezidenta, který má k Pocheho nominaci vážné výhrady, bude v neděli o personálních návrzích ČSSD i ANO informovat. Babiš uvedl, že jasno má i o všech jménech, která by měla být v kabinetu za jeho hnutí, prozradit je ale nechtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Od října bude elektronické zadávání veřejných zakázek povinné
Od října letošního roku bude platit povinnost elektronického zadávání veřejných zakázek pro všechny zadavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozzlobený Birke z ČSSD: Babiš odmítnutím Pocheho udělal podraz a porušil smlouvu
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítnutím europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) jako ministra zahraničí udělal podle předsedy hradecké krajské ČSSD a poslance Jana Birkeho podraz na sociální demokracii. Podle Birkeho Babiš porušil přichystanou koaliční smlouvu mezi ANO a ČSSD ještě dříve, než začala platit. Birke to dnes řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tajemství úspěchu je umět mlčet o tom, co s určitostí nevíte
Dostal jsem tento nevyžádaný email s textem, který je nejen mě, ale mnohým velmi dobře znám. Nechci se tím nějak chlubit, v několika případech jsem se o tom na různých web portálech dokonce zmínil. Sdělení, které jsem obdržel není autorizované, takže jej mohu dále „exportovat“ třeba jen proto, aby to více lidí přimělo k přemýšlení, jak to s naší účastí v EU opravdu je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sociolog Jan Herzmann o dnešku: Je tu někdo, kdo je lepší, než jsem čekal
Sociolog Jan Herzmann v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny zhodnotil aktuální politickou situaci v České republice. Prozradil mimo jiné, kdo by mohl vytěžit nejvíc z rodícího se mocenského uskupení ANO, ČSSD a KSČM. Mohla by to prý být i ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Talentová akademie pro středoškoláky
Letošní ročník Talentové akademie pro středoškolské studenty bude patřit tvorbě kvantových teček – krystalů o velikosti stovek atomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vlastenecký kandidát Hannig se utká s Drahošem o senát v Praze 4
Petr Hannig je jediným vlastenecky orientovaným kandidátem v podzimních volbách do senátu v Praze 4. Proti němu bude stát kavárnou a vítači mohutně podporovaný Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Útok v berlínském metru: Útočník vytáhl nůž a tekla krev
Ve stanici metra Greifswalder Straße v Berlímě došlo v sobotu ráno k násilnému činu. Dva mexické turisty ve věku 19 a 21 let pobodal dosud neznámý útočník. Ze stanice utekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Elektronická aukce mopedu v Pardubicích předčila veškerá očekávání
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích získal jako odúmrť malý moped Babetta, na jehož odprodej vyhlásil elektronickou aukci. Cena Babetty se vyšplhala celkem na 14 444 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Král se baví
Chtěl pálit mistra Husa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Jednání s železničními dopravci pokračují, kraj chce mít jasno co nejdříve
Výběr dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Českem projíždí evropský autobus žádající důstojný minimální příjem
Autobus, který je součástí evropské kampaně upozorňující na nedostatky systému pomoci v hmotné nouzi, ode dneška do čtvrtka zastaví na třech místech v Česku. Cílem akce je dostat do povědomí veřejnosti právo každého na důstojný minimální příjem, uvedli organizátoři z Evropské sítě proti chudobě (EAPN). Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
STAN: Začerněný audit středočeské hejtmanky Jermanové je v rozporu s "transparentností" ANO
Středočeský STAN podává podnět antimonopolnímu úřadu kvůli předraženým silnicím a "začerněnému" auditu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Věříte prý nejvíce tomu, co vám řeknou ČT24 a Český rozhlas. Tak to vyšlo průzkumníkům v Británii
Server Českého rozhlasu nahlédl do zahraničních zpráv a zjistil, že podle zprávy Digital News Report od Reuters Institute a Oxfordské univerzity mu Češi, Moravané a Slezané věří. A ještě více prý věří zprávám, které prezentuje server ČT24. A jak si stojí server ParlamentníListy.cz? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MPO: ČR podpořila návrh nařízení o kybernetické bezpečnosti
Česká republika ocenila na zasedání Rady pro telekomunikace v Lucemburku výsledky bulharského předsednictví v řadě legislativních návrhů. Podpořila přijetí obecného přístupu Rady k návrhu nařízení o kybernetické bezpečnosti a přispěla do debaty k návrhu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích a směrnice o opakovaném použití informací veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Top 09: BACK2TOP! Postavíme se za vás, nabízíme kvalitní osobnosti
BACK2TOP – zpátky k Topce, zpátky na vrchol. S tímto heslem zahájila TOP 09 volební kampaň do Senátu a do zastupitelstev obcí a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V jihlavské zoo pokřtí mláďata tygrů sumaterských
Kmotrem dvou mláďat tygřice Činty se stane písničkář a hudebník Jan Pokorný neboli Pokáč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kavárna, Halík, rádoby intelektuálové. Přes veřejnoprávní média chtějí manipulovat. Starší lidi neobalamutí, tak jdou po studentech a žácích, udeřil mediální znalec
ROZHOVOR Mediální analytik Jiří Mikeš vidí v současné finanční situaci veřejnoprávních médií východisko: „Udělat z České televize a Českého rozhlasu jedno veřejnoprávní médium se společnými rozpočtem.“ Podle Mikeše obě média bojují s nepříjemným dědictvím po bývalém vedení. A když se poslanci ODS Miroslava Němcová a Zbyněk Stanjura pustili do generálního ředitele ČRo Reného Zavorala, měl prý raději odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Na mistrovství Evropy v TFA Češi kralovali ve třech kategoriích
Zlatou medaili vybojoval Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje v kategorii do 30 let. První místo do 35 let získal i Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje. V úspěšné sezóně pokračuje také Martin Plšek z HZS Olomouckého kraje, který vítězstvím v kategorii do 40 let navázal na nedávné závody v Indii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Přednáška, která nesměla zaznít v knihovně I.
První část úvodu k liberecké diskuzi nad knihou Prolomení hradeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Pokud chcete občanku s čipem zdarma, počkejte s žádostí do července
Od letošního července začne Ministerstvo vnitra ČR vydávat bezplatně občanské průkazy už jen s čipem v návaznosti na účinnost novely zákona o občanských průkazech. Podle Ministerstva vnitra ČR ovšem žádosti podané v červnu 2018 budou vyřízeny tak, že i v případě vyzvednutí dle zákonné lhůty až v červenci 2018 obdrží žadatelé občanský průkaz ještě bez čipu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Začínající kantoři by si mohli polepšit. Až o čtyři tisíce měsíčně
Na práci začínajících učitelů by od roku 2020 mohl po dobu dvou let dohlížet zkušenější kolega. Navrhuje to Ministerstvo školství v novele zákona, která je nyní v připomínkovém řízení. Do některých oblastí školství by se podle ní také mohli snadněji zapojit odborníci z praxe, kteří nemají pedagogickou kvalifikaci. Takzvané adaptační období pro začínající učitele předpokládalo už zavedení kariérního řádu učitelů, který ale loni za bývalé vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL Sněmovna neschválila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Dohoda mezi Běloruskem a Ruskem usnadňuje vstup fanoušků během ME ve fotbale
Dohoda mezi Běloruskem a Ruskem o vzájemném uznávání víz v době Mistrovství světa ve fotbale 2018 je platná od 1. června 2018 a usnadňuje vstup zahraničních fanoušků na území Běloruské republiky za následujících podmínek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Vliv státních zástupců na politické dění
Nadpis je zdánlivě nesmyslný, neboť státní zastupitelství stojí ze zákona mimo politickou hru, je nadstranické, profesionální a nestranné. Ale Česká televize mi připomněla, že všecko může být jinak, když do pořadu Události, komentáře dne 13.června 2018 přizvala bývalého ředitele Útvaru pro boj proti organizovanému zločinu PČR Roberta Šlachtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Více přispívat Bruselu, méně dostávat. Češi hákliví na propagandu. Soros, uprchlíci, Rusko... Expert na EU promluvil k tomu, co hýbe Evropou
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „I když bude Dublin IV protlačen většinovým hlasováním, nakonec ho velká část členských zemí nebude respektovat, takže to přispěje k dalším rozepřím a dalšímu rozvolňování Evropské unie,“ vysvětlil expert na Evropskou unii Jiří Malý. Podle něj tlak států už začíná fungovat, navíc z hlediska Bruselu hrozí, že v dalších volbách do Evropského parlamentu významně posílí strany, které mají kritický pohled na současné fungování Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist