Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šokující odhalení: Člen skupiny Ztohoven před kamerou naznačil, že ve smrti jeho kolegy může mít prsty Hrad
Internetové televizi DVTV poskytl rozhovor spoluzakladatel recesistické skupiny Ztohoven Roman Týc, jeden z lidí, který stál za odcizením standarty prezidenta a její výměnou za pověstné červené trenýrky, které před pár dny prezident Miloš Zeman na Hradě spálil. Týc vysvětlil, že původní cílem skupiny Ztohoven nebylo zaútočit na Miloše Zemana. Šlo prý o něco jiného. V souvislosti z Hradem však spekuloval o jednom vážném obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jasný souhlas manželů před každým sexem. Znásilnění z nedbalosti... Markéta Šichtařová varuje před tím, co může brzy platit i u nás
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu vyjádřila k tomu, že tu máme v poslední době jednu zahraniční jobovku za druhou. „Nejprve značně předimenzované GDPR. Teď zas Istanbulská úmluva,“ sdělila Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babišova vláda podpořila návrh na manželství pro homosexuály
Návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví, vláda ANO v demisi na svém dnešním zasedání podpořila. Informoval o tom tiskový odbor Úřadu vlády. Místo neutrálního stanoviska, které doporučovali vládní legislativci, tak půjde předloha do Sněmovny s podporou kabinetu. K novele občanského zákoníku měla podle podkladů pro dnešní schůzi vznést některé připomínky a téma manželství homosexuálů označit za citlivé a vhodné pro celospolečenskou diskusi. Iniciativa Jsme fér, která prosazuje možnost sňatků pro všechny, rozhodnutí vlády uvítala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Volný z SPD zablokoval debatu o dezinformacích. Návrh unie je začátek eurofašistické cenzury, tvrdí
Odešel z výboru pro evropské záležitosti, a poslanci tak nemohli hlasovat.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Šafr by chtěl v čele naší země Habsburky. Češi by se prý nechovali tak idiotsky. A už sklízí: Ku**a, to je ale blbost... Urychleně vyhledejte lékaře!
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se na svém twitterovém profilu rozepsal o tom, že nikdy nebyl monarchista, ale dnes by si přál obnovu království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
BESIP: Auto versus motocykl – spolu, nikoliv proti sobě
Letošní rok přivede na české silnice zřejmě největší počet motorkářů v historii. Za 14 dní nás čeká zatím největší sraz milovníků značky Harley-Davidson na našem území a uprostřed letních prázdnin se jede Velká cena silničních motocyklů v Brně. Motocyklisté zároveň zůstávají jednou z nejohroženějších skupin v silničním provozu a letošní sezona přinesla další nárůst počtu nehod s úmrtím či těžkým zraněním motorkáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Angela Merkelová, německý kancléřský boss, je vyčůraná ženská
Aby vyhověla všem a tvářila se jako liberální světice dělá hloupé kroky, včetně otevření vrat do německé stodoly pro nelegální migranty. Teď ještě řekla na sešlosti kvůli poválečnému odsunu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská a sociální rada Mostecka doplnila předsednictvo
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) měla na svém červnovém programu především Sněm, tedy jedno z nejdůležitějších setkání svých členů, kde se řeší problematika hospodaření, ale také personální záležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Andrej Kortunov: Den, kdy skončila OSN
Rada bezpečnosti OSN, v níž se až příliš často střetávají veta USA, Británie a Francie na straně jedné a Ruska a Číny na straně druhé, v posledních letech ztrácí akceschopnost, a tím v zásadě i smysl. Přední ruský politolog v této souvislosti nabízí dystopickou vizi nepříliš vzdálené budoucnosti světa bez fungující OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení DPP se dohodlo s odbory na zvýšení mezd zaměstnanců
Zástupci vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a odborových organizací DPP podepsali Dodatek č. 2 ke kolektivní smlouvě uzavřené na období 2016-2017 ve znění Dodatku č. 1. Nyní se tak podařilo dosáhnout dohody vedení a všech 23 odborových organizací, která v důsledku přinese zaměstnancům DPP navýšení mezd, a to s platností již od 1. 7. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tohle nemůžeme dopustit! Babiš sepsul Evropskou unii i Bakalova novináře
Premiér Andrej Babiš uspořádal tiskovou konferenci, na které vysvětlil, jak je to s minisummitem o uprchlické krizi, který svolala německá kancléřka Angela Merkelová. Předseda vlády zdůraznil, že na tento minisummit nepojede, protože ho považuje za zbytečný. O chvíli později dal tzv. za uši Evropské unii a českým novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici pomáhali v šesti neziskovkách Moravskoslezského a Olomouckého kraje
Šest neziskových organizací z Moravskoslezského a Olomouckého kraje přivítalo pomoc bezmála šedesátku zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří si udělali „Čas pro dobrou věc“. Dobrovolníci zahradničili, asistovali handicapovaným klientům stacionáře při každodenní činnosti nebo pomáhali s obnovou nejstarší horské boudy v Beskydech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Proti loňsku jsme mohli příspěvky do sportu navýšit
Na podporu sportovní činnosti a infrastrukturu profesionálního sportu půjde letos z rozpočtu kraje 21,5 milionu korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Vláda slibuje podporu, ale současně zamítá konstruktivní návrhy
Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí návrhu na zvýšení stropu pro neplacení nemocenského pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Další projekt podpory plánování rozvoje sociálních služeb
Podpora poskytovatelů sociálních služeb pomocí zavádění tzv. Regionálních karet sociálních služeb Jihomoravského kraje, elektronický katalog a analýza potřebnosti sociálních služeb – to jsou hlavní cíle projektu Podpora plánování rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji IV“., který od 1. září 2017 do 30. června 2020 realizuje Odbor sociálních věcí Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Dej si Povolnou blondýnu, všichni tví přátelé už ji měli.“ Jihoafrický pivovar to schytal podobně jako Bernard
Povolná blondýna, Necudná bruneta nebo Zralá zrzka. Tak zní názvy piv jihoafrického pivovaru Vale Bru. A lidem se nelíbí – za svou sexistickou reklamní kampaň sklidil pivovar kritiku na sociálních sítích. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
A je to venku! Tohle Miroslav Poche na schůzce se Zemanem určitě slyšet nechtěl
Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech nominanta ČSSD na funkci ministra zahraničních věcí Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Bouřlivá akce na Klárově: Veřejné čtení seznamu vlastizrádců. Merkelová na pranýři. „Někdo si myslí, že se budem podřizovat jejich zvykům, ani hovno!“ dal poslední tečku známý herec
REPORTÁŽ V Praze na Klárově bylo zase jednou živo. Ve čtvrtek odpoledne tady proběhla demonstrace, které se účastnila neúspěšná prezidentská kandidátka Jana Yngland Hrušková, aktivisté Zdeněk Chytra, Jiří Černohorský a další. Nechyběl ani herec Ivan Vyskočil. Dorazili i zahraniční hosté. Na akci byl mimo jiné přednesen velmi dlouhý seznam údajných zrádců českého národa, s nimiž je podle pořadatelů akce třeba se vypořádat. Čím se provinili. Raději se přesvědčte sami....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Omluvte se Vietnamu, vyzývá Zaorálka předseda Česko-vientamské společnosti, kterého za řeči o zločincích nyní bombardují rozhořčení Vietnamci
Předsedovi Česko-vietnamské společnosti Marcelu Winterovi došla trpělivost a oznámil, že protestuje jménem Česko-vietnamské společnosti a mnoha Vietnamců žijících v ČR i ve Vietnamu, kteří jej o to požádali, proti veřejnému paušálnímu hanobení všech Vietnamců exministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem. Ten totiž na čtvrtečním jednání sněmovního zahraničního výboru prohlásil, že Vietnam je organizovaný zločin a bezpečnostní riziko prvního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
"Nemůžeme do Česka pustit migranty." Babiš po slovech z Německa a Rakouska svolává Bezpečnostní radu státu
Premiér Andrej Babiš (ANO) svolal na pátek zasedání Bezpečnostní rady státu, chce mluvit o ochraně hranic ČR, pokud by Německo začalo odmítat migranty přímo na své hranici. Babiš to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Podle něj je připraven krizový plán, který počítá s účastí policie a celníků, případně armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Praha předala Červenému kříži mobilní asistenční centrum
Zajistit pomoc rodinám osob poškozených při mimořádné události je cílem takzvaného mobilního asistenčního centra. Specializované pohotovostní vozidlo dnes hl. m. Praha předalo Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Na jeho pořízení poskytlo dotaci ve výši 2 470 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce
ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká většina uprchlíků jsou oběti a nesmíme nikdy zapomenout, že jde pořád o lidi. Německo dle ní „dostojí své lidské odpovědnosti chránit lidi, kteří utíkají před válkou a terorem“. Podle ní by nebylo dobře, aby „každý rozhodoval na úkor ostatních“. Andrej Babiš s ní nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Projekt železniční tratě Drážďany-Praha byl představen v Bruselu
Zastoupení Svobodného státu Sasko v Bruselu představilo dosavadní pokrok přípravě části budoucí vysokorychlostní tratě spojující Drážďany a Prahu, která je součástí transevropské dopravní sítě. Setkání se zúčastnili zástupci českého ministerstva dopravy, saský ministr dopravy i koordinátor tohoto koridoru označovaného jako Východní/ Východostředomořský (Orient/East-Med) koridor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: V záplavě nedůležitých zpráv jedna důležitá téměř zanikla
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Buď jde o skandální diskriminaci, nebo jsou pacienti ze Zlínského kraje neuvěřitelně zdraví
Na pozadí diskuse o budoucnosti nemocnic ve Zlínském kraji vyplouvají na povrch podstatně zásadnější a vleklé problémy, které souvisí s kvalitou a dostupností poskytované zdravotní péče. Jak v těchto dnech upozornil senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta, jádro mnoha současných problémů českého zdravotnictví tkví v legislativě v oblasti zdravotnictví - například v principu, jakým získávají jednotlivé nemocnice peníze od zdravotních pojišťoven. Úhradová vyhláška, podle které se řídí proplácení zdravotní péče, totiž podle dostupných statistik vážným způsobem diskriminuje pacienty z těch nejmenších krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zakladatel nadace starající se o válečné veterány: Pomůžeme zraněným ukrajinským vojákům i opolčencům z fronty na Donbase. Teroristům ale nikdy!
ROZHOVOR V případě Islámského státu, Al-Káidy či takové Boko Haram už ne. Těm pomáhat opravdu nebudeme. To řekl Hynek Čech, zakladatel Nadačního fondu Regi Base I., jenž se stará o následnou rehabilitační péči o válečné veterány, hasiče a policisty. Reportér ParlamentníchListů.cz se s ním setkal v bunkru na Praze 1, který měl sloužit k obranným účelům za minulého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Politici jsou od toho, aby spolu mluvili, ne aby spolu nemluvili
Lidovci dnes kritizovali premiéra Andreje Babiše (ANO) za jeho rozhodnutí nezúčastnit se nedělní neformální schůzky evropských lídrů k migraci. Podle nich Babiš nevyužil příležitosti prezentovat český postoj k problematice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Burza filantropie již podruhé v Hlinsku
Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim, Hlinska a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů osmi neziskovek dary v hodnotě 266 980 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Novou datovou platformu Prahy vítáme
Piráti vítají vznik datové platformy Prahy Golemio (https://golemio.cz/), kterou ve středu představila městská společnost Operátor ICT. Jedná se totiž o jeden z opravdu klíčových prvků smart cities.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Více než padesát týraných psů bylo odebráno chovatelce v Královéhradeckém kraji
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v Královéhradeckém kraji se ve středu 20. 6. 2018 podíleli na odebírání více než pěti desítek psů chovatelce obci Vlčkovice v Podkrkonoší. Odebrání zvířat proběhlo na základě ve stejný den uskutečněné domovní prohlídky provedené Policií ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Morální marasmus
Nepochybuji o dobrých úmyslech všech politických stran, které se dostaly do Poslanecké sněmovny. Ekonomické úspěchy jsou jistě chvályhodné. Ale nejenom chlebem je živ člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček s Pochem po boku pálil od pultíku před novináři: Budeme se ptát Babiše, proč vybral zrovna Malou na spravedlnost
Pro předsedu ČSSD Jana Hamáčka by bylo přijatelné, že by po nějakou dobu řídil Ministerstvo zahraničí v případě, že by Zeman odmítl Pocheho. Zemanovy výhrady trvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
První žena ODS uvažuje nahlas: Co je za tím, že ČSSD rozehrála kolem Pocheho tak vysokou hru...
ROZHOVOR „Druhá vláda Andreje Babiše je opravdový extrém. Tohle trapné divadlo si občané skutečně nezaslouží,“ tak popisuje vládní vyjednávání místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. První pokus podle ní Babiš zcela propálil, a když si neví rady, na Hradě najde zastání, protože si drží politickou náklonnost prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále vyjádřila svoji zvědavost, co vlastně stojí za vysokou hrou ČSSD kolem europoslance Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice na záchranu ptačí lokality v Prokopském údolí
My, níže podepsaní , žádáme IPR a ZHMP, aby pozemky č. 1677, 1174/4, 1184, 1184/4,30,68,53,5,17,69,7,52,48,31,36,6, 1177, 1178, 1178/10, k.ú. Hlubočepy, byly nedílnou součástí přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí a byly nezastavitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Přednášky pro školy a instituce z oblasti cestovního ruchu
Máte zájem dozvědět se více o naší činnosti? Zajímají Vás trendy v oblasti cestovního ruchu, kolik a jakých cizinců k nám přijíždí nebo jakou image má Česká republika v zahraničí? Jste zástupce SŠ nebo VŠ, popřípadě pracujete v tuzemské či zahraniční instituci činné v oboru? Kontaktujte nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip: Babišovi vytknu, že nám nominaci Malé vzkázal přes média. To se ve slušné společnosti nedělá
Na rozdíl od jiných politiků nemá předseda KSČM výhrady k odborné způsobilosti nové kandidátky na post ministryně spravedlnosti.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239 migrantů a chce na Maltu. Italský ministr vnitra varuje
Ve Středozemním moři pluje další loď s migranty na palubě. Jde o loď nevládní organizace Mission Lifeline s 239 migranty. Itálie v současné chvíli požaduje, aby Malta otevřela pro loď svůj přístav. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komentář pražského lídra SPD k Bezpečnostní radě státu: Dva vojáci na jeden kilometr naší hranice… taková je realita
Hynek Beran, energetický expert a zároveň jednička na kandidátce hnutí SPD v Praze, poskytl ParlamentnímListům.cz komentář k aktuální politické situaci. Ta se netýká změn na resortech, ale je „skryta“ za svoláním Bezpečnostní rady státu. Tu přitom inicioval premiér Babiš. Beran v tomto duchu poskytuje své stanovisko k tomu, co lze očekávat ze závěru jednání špiček republiky za zavřenými dveřmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO “Fašistické svině. Dobytek.” Kauza zničení pomníku Rudé armády pokračuje, dobrovolníci ho opravili
Pomník rudoarmějcům u Pražského hradu, který nedávno zničil dosud neznámý vandal, byl opraven skupinou dobrovolníků. Okolnosti popsal pro ParlamentníListy.cz někdejší politický vězeň Karel Srp z Jazzové sekce, který se na opravě pomníku podílel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Skupina ČEZ rozhoduje o rozdělení zisku, akcionáře potěší vysokou dividendou
„Skupina ČEZ pravděpodobně využije jednorázových výnosů z prodeje společnosti MOL a akcionářům vyplatí vysokou dividendu ve výši 33 korun na akcii. Díky tomu akcionáři získají velmi solidní hrubý výnos 6 procent,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Světnička: Staré struktury jsou mazanější než Poche?
Co lze čekat od nominanta ČSSD Pocheho? Co vymyslí tentokrát za finanční triky? Nebo už se poučil od starých totalitních struktur?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kobra si došlápla na daňové úniky v úklidových službách
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) služebně zařazení v pracovním týmu „Daňová Kobra“ provedli v uplynulých dnech rozsáhlý zásah. Zadrželi 29 osob a následně zahájili trestní stíhání 25 fyzických osob a 4 právnických osob pro zvlášť závažný zločin „zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby“ a trestný čin „legalizace výnosů z trestné činnosti“ s předpokládanou způsobenou škodou cca 135 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš ve velkých městech slábne, ale vede. V Praze by se na magistrát nedostal Okamura, ČSSD ani lidovci, ukázal průzkum
Podle dat pro deník Blesk od agentury Phoenix Research na téma komunálních voleb by velká města opanovalo hnutí ANO. Agentura měřila volební preference v Praze, Brně, Liberci, Ústí nad Labem, Plzni a v Ostravě. Ve všech vede hnutí premiéra Babiše. Silnou pozici si drží také ve Sněmovně opoziční Piráti a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Rodiče vpravo, děti vlevo…!
Již tento titulek evokuje vzpomínky na tragické události, na dobu nacistického třídění ras za druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Na Úřadu vlády se sejde Bezpečnostní rada státu
Ve Strakově akademii zasedne dnes 22. června 2018 Bezpečnostní rada státu. Na programu schůze bude zejména diskuse o ochraně hranic ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hřebejk se u Emmy Smetany rozparádil. Napadal Zemana a mluvil o „spodině společnosti“. A z umělecké sféry dostal přes prsty: Kydy! Jen nepodložené fráze
ANKETA „Miloš Zeman tahá zpátky bolševiky a populisty k moci. Komouši a SPD, vždyť to je sedlina společnosti.“ I taková slova zazněla z úst režiséra Jana Hřebejka tento týden při rozhovoru v DVTV. Pro ParlamentníListy.cz se k nim vyjádřili herci Ivan Vyskočil, Jan Kuželka, manažer a spolupracovník řady hvězd Aleš Trdla a spisovatel Jan Bauer. „Co je populismus? Například když Okamura říká, že by politici měli být odpovědní za svoji práci? A že tady nechceme přistěhovalce a zejména takové, kteří si myslí, že tady budou vládnout? Co je na tom populistického?“ ptá se Ivan Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Je rozhodnuto. Ministr Hüner v Babišově druhé vládě nebude
Ve druhé Babišově vládě za ANO nezasedne ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner. V pátek ráno to potvrdil serveru iROZHLAS.cz. Kromě toho je rozhodnuto, že členem nového kabinetu nebude ani ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová za ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Nechávají si připravený nástroj, aby mohli udeřit.“ Miroslava Němcová varuje před tím, co prý hrozí veřejnoprávním médiím ze Sněmovny
REPORTÁŽ Varováním, že začíná nová doba normalizace, začala beseda plzeňských Mladých konzervativců s poslankyní za ODS Miroslavou Němcovou v prostorách zdejší studijní a vědecké knihovny. Hovořilo se o tom, jak Andreje Babiše „vodí“ komunisté a proč Tomio Okamura častuje Českou televizi urážkami. Zdá se, že Ministerstvo financí našlo způsob, jak znepříjemnit život nejen Českému rozhlasu. V sázce jsou stamiliony, které nepůjdou do rozpočtů médií veřejné služby. Robert Šlachta, „Babišův kůň“, se prý možná stane policejním prezidentem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček jako dočasný šéf diplomacie místo odmítaného Pocheho? Proti tomu bych nebyl, řekl prezident
Prezident Miloš Zeman se v pátek s Pochem setká, chce ho požádat, aby svou kandidaturu na ministra zvážil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 07:36, zobrazit podobné
Koho místo Pocheho dočasně na zahraničí a vyhlášení předčasných voleb? Padla důležitá slova Miloše Zemana
Prezident Miloš Zeman by souhlasil s tím, aby v nové vládě zůstala zatím neobsazená funkce ministra zahraničí a úřad dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček. Zeman to řekl v rozhovoru, který dnes otiskla Mladá fronta Dnes (MfD). Sociální demokraté do vedení ministerstva zahraničí nominovali europoslance Miroslava Pocheho, Zeman má k němu výhrady. Prezident také řekl, že pokud nevznikne vláda s důvěrou Sněmovny, má možnost vyhlásit předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek odhodil všechny zábrany. Promluvil o „kmotrech“ ČSSD, a to i se jmény
Paroubek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad aktuální situací v sociální demokracii. „Trestně stíhaná osoba v čele vlády, navíc s fungujícím a vynikajícím analytickým a marketingovým zázemím je prostě fenomén, se kterým si lze jen těžko poradit,“ připouští Paroubek. ČSSD se musí podle něho vrátit k věcem, které dělala například za jeho vedení – a to celorepublikové analýzy atmosféry ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Angela Merkelová hrubě zaměnila příčinu a následek
Prohlášení KSČM k výrokům kancléřky Angely Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nerozcházíme se ve zlém, řekl k rozchodu s Babišem ministr Hüner. A promluvil i o ČEZu
Ministrem průmyslu a obchodu již nadále nebude Tomáš Hüner. Ten byl dnes hostem Interview ČT24 Světlany Witowské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Další čtyři klisny koně Převalského přepravil armádní letoun do Mongolska
Zoologická zahrada Praha ve spolupráci s Armádou ČR přepravila čtyři koně Převalského do jejich mongolské domoviny. Šlo již o osmý samostatný transport pražské zoo, přičemž dosud bylo na vzdálenost šesti tisíc kilometrů přepraveno šestadvacet klisen a jeden hřebec, další čtyři koně byli letecky přepraveni uvnitř Mongolska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Evropské pahodnoty aneb Hlava XXII
Zdálo by se, že vlivná část mašinérie osy Brusel-Paříž-Berlín, zde tedy Soudní dvůr Evropské unie (SDEU), konečně začne rozhodovat alespoň s trochou zájmu k vývoji v unii. SDEU totiž odpověděl na předběžnou otázkou a rozhodl, že členské země EU mají právo odejmout dříve udělené postavení uprchlíka. Výhra rozumu i práva si zaslouží oslavu, jenže…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kundra totálně vytočil Topolánka: Propásl jste příležitost držet hubu! Zdáním serióznosti je Respekt nebezpečnější než Agronoviny
Nelibě nese expremiér Mirek Topolánek jméno Taťány Malé (ANO) jako adeptky na post ministryně spravedlnosti. Na svém twitterovém profilu se pak pustil do křížku s reportérem Ondřejem Kundrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Leningradská JE-II vyrobila svou první miliardu kWh elektřiny
První blok jaderné elektrárny Leningradská II, který je nyní v závěrečné fázi spouštění, dodal k 19. červnu 2018 do energetické sítě svou první miliardu kilowatthodin elektřiny (1 TWh). V bloku nyní probíhají testy za plného výkonu a po jejich dokončení bude zahájen jeho komerční provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Odmítám, aby byla ČR nejvíc finančně krácena
Přibližně o 16 procent méně by měla mít Česká republika k dispozici na rozvoj venkova v příštím evropském programovém období v porovnání se současným. Vyplývá to z návrhu nových pravidel a finančního rámce Společné zemědělské politiky (SZP), které představila Evropská komise. Ministr Jiří Milek označil kritéria pro stanovení finančních obálek jednotlivých zemí za neobjektivní a nejasná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MŽP: Cena za vědeckou literaturu pro knihu o mokřadech
Kniha popularizující nedávnou minulostí opomíjený zvláště užitečný a zároveň estetický prvek naší krajiny - „Mokřady – Ekologie, ochrana a udržitelné využívání“, na níž se podílelo MŽP, získá v pondělí 25. června 2018 Cenu Josefa Hlávky za odbornou a vědeckou literaturu za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Členem protimigrační vlády nemůže být podporovatel migrace
Prezident republiky Miloš Zeman v pátek dne 22. června 2018 na zámku v Lánech přijal nominanta ČSSD na funkci ministra zahraničních věcí Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády zahájí výstavu Pod sokolskými prapory
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zahájí v úterý 26. června 2018 před Lichtenštejnským palácem na pražské Kampě výstavu Pod sokolskými prapory. Pořádá ji Vojenský historický ústav Praha a Úřad vlády ČR u příležitosti oslav stého výročí od vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesní altán VLS bodoval v architektonické soutěži
„Mám radost, že se okolí dříve zdevastovaných lázní postupně probouzí k životu a láká spoustu návštěvníků Kyselky. Zároveň se mi moc líbí plánované využití altánu, které bude sloužit jako venkovní učebna, kde se budou seznamovat školní děti s principy ekologie a lesního hospodaření,“ zdůvodnila na slavnostním večeru v západočeské metropoli hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, proč si mezi bezmála dvěma desítkami často investičně rozsáhlých projektů vybrala drobnou lesní stavbu, kterou do soutěže přihlásily Vojenské lesy a statky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká unie sportu vrací úder
Vrací úder té části české policie, která před rokem uskutečnila kontroverzní akci obvinění České unie sportu jako instituce a jejího šéfa Miroslava Jansty zvlášť. A to z pokusu o manipulaci se sportovními granty poskytovanými ministerstvem školství. Loni v létě jsem se touto problematikou silně v několika článcích zabýval. A jsem rád, že jsem opět projevil jistou prozíravost, když jsem považoval celou věc za policejní manipulaci, nejspíše na politickou objednávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Poche jedná se Zemanem
Kandidát ČSSD na ministra zahraničí v menšinové vládě s hnutím ANO Miroslav Poche jedná dnes odpoledne s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku. Prezident Pocheho nominaci do kabinetu odmítá a chce ho požádat, aby kandidaturu zvážil. Europoslanec Poche už minulý týden avizoval, že do Lán zamíří tak, jako by se šel představit nový ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM využil pomoci hasičů při kácení nebezpečných stromů
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou využilo na základě Memoranda o spolupráci mezi ÚZSVM a Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR pomoci hasičů při pokácení čtyř vzrostlých stromů v Kostelci nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Naše názory na migraci dnes akceptují i velké státy
Vláda souhlasí s manželskými svazky párů stejného pohlaví, chce urychlit přípravy výstavby nových jaderných bloků a usnadní zaměstnávání Srbů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
28 let divokého kapitalismu. Jsme kolonií Německa a naše levná práce zvedá HDP u frau Merkel. Den, kdy přijde Revoluce, se blíží. Přední poslanec KSČM promluvil
ROZHOVOR „To bychom nesměli v historii podlehnout lidem jako byli Klaus, Ježek, Dyba, Dlouhý, Tříska, Kočárník a další desítky jmen si doplníte hravě sám čtením ročenek ODS, ODA, KDU-ČSL a tak dále. Velká privatizace a privatizační fondy z nás udělaly banánovou republiku. Nyní hledíme na nového mesiáše slibujícího změnu, ale sedícího u stejného prostřeného stolu. Prostě jedna negativní zkušenost nám nestačila a opět věříme slibům 10násobku,“ říká místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Do vlády míří Malá, která se rázně zastávala Babiše. V kabinetu zasedne Nováková a Metnar
Osmi změn ve srovnání s aktuálním kabinetem v demisi by měla doznat druhá vládní sestava Andreje Babiše (ANO), pokud jeho hnutí vytvoří koalici s ČSSD. Babiš dnes oznámil, že kromě pěti postů uvolněných pro sociální demokraty obmění další tři místa ve vládě z devíti, která ANO zůstanou, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 bude v Praze 6 kandidovat s lidovci
TOP 09 bude v Praze 6 kandidovat s lidovci, lídrem je současný starosta Kolář
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: Noční prohlídky na zámku v Benešově nad Ploučnicí
Kdo by je neznal. Nočními prohlídkami se může v dnešní době pochlubit každá druhá památka či kulturní objekt. Jinak tomu samozřejmě není ani na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí. Každý rok se tu pořádají velmi oblíbené divadelní prohlídky, které si našly zalíbení jak u dětí, tak i u dospělých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Alexandr Vondra opět promlouvá: Jsme ohroženi z jihu, z východu i ze západu
Někdejší velvyslanec ve Washingtonu, ministr obrany či disident Alexandr Vondra přijal pozvání do internetové televize XTV do pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého, kterému toho sdělil hodně. Zajímavě se vyjádřil k prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, německé kancléřce Angele Merkelové i francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vedení KDU-ČSL se vykašlalo na demokratické hodnoty a slouží Bruselu
Komentář na facebookovém profilu k reakci politických stran na výroky kancléřky Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VZP prodlouží všem nemocnicím rámcové smlouvy
VZP automaticky prodlouží poskytovatelům lůžkové zdravotní péče stávající rámcové smlouvy o jeden rok. S těmi zdravotnickými zařízeními, u nichž již došlo po vzájemných jednáních ke konsensu, bude pojišťovna uzavírat smlouvy rovnou na standardní období pěti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Hůlová: Vzpomeňme si, jak jsme my, intelektuální elity, zatočili na začátku devadesátek s Krylem
Významná česká spisovatelka, autorka bezmála desítky novel a románů, odpovídala v posledním vydání časopisu Host na velice rozličné otázky. Od detailů své tvorby přes vzpomínku na legendárního Karla Kryla až po současný stav společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pacienti budou ležet na moderních postelích
Fakultní nemocnice Brno v těchto týdnech zahájila poslední fázi obnovy svého lůžkového fondu. Jde o výměnu lůžek pořízených v osmdesátých letech minulého století. Nová lůžka zvýší komfort pacientů, ale i zdravotnického personálu při poskytování zdravotní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: OPEC na rozcestí - dojde k navýšení těžby?
Vídeňská centrála kartelu OPEC zažila již nespočet napjatých jednání, dnes a zítra tomu nebude jinak. Po 18 měsících, kdy kartel společně s dalšími 10 zeměmi tlumí produkci, nastává zlomový moment.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ministerstvo zahraničí není žádná "trafika"
Komentář na facebookovém profilu k možnosti dočasného vedení Ministerstva zahraničních věcí předsedou ČSSD Janem Hamáčkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila opět polská jablka s pesticidy
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti další případ jablek z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů. V letošním roce se jedná již o celkově čtvrtý případ zjištění tohoto druhu u jablek polského původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hádka v rozhlasu: Aktivista tleskal Merkelové za slova o vyhnaných Sudeťácích a Zahradil se neudržel
V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus rozebírali europoslanec Jan Zahradil (ODS) a aktivista David Macek výrok německé kancléřky Angely Merkelové, že ani hrůzy druhé světové války neospravedlnily vyhánění německy mluvících obyvatel ze zemí východní a střední Evropy. Zatímco Macek Merkelovou hájil, Zahradil nikoli. Ve studiu to jiskřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO pošle do vlády Malou a Novákovou, obranu od Šlechtové převezme Metnar
Hnutí ANO vymění v chystané koaliční vládě s ČSSD ministry ve třech resortech z devíti, které si ze současného jednobarevného kabinetu ponechá.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Doma už uprchlíky nechtějí
Tak to je gól. Země, které se rozhodnou deportovat migranty, kteří v Evropě odůvodněně nezískali azyl, pryč ze svých území, resp. zpět do jejich domovů, to nemají snadné. Původní země totiž tyto osoby nechtějí vzít zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Otázky pro jednání o kůrovci v Poslanecké sněmovně
Piráti dnes zveřejnili otázky, které položí na jednání Poslanecké sněmovny PČR při projednávání stavu státních lesů a kůrovcové kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Komisař Oettinger: EU by měla členům hradit část nákladů na migranty
Evropská unie by měla členským zemím, které jsou nejvíce postižené migrací, hradit část nákladů na zvládání péče o migranty. Na dnešním setkání ministrů financí EU v Lucemburku to řekl eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger. Od nedělního minisummitu v Bruselu očekává pokrok na cestě ke společnému evropskému řešení otázky migrace, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Státní nemocnice budou nakupovat společně
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl o provedení pilotního projektu společných nákupů vybraných komodit státními nemocnicemi. Všechny přímo řízené nemocnice ministerstva tak budou poprvé v historii společně nakupovat například některé léky, injekční stříkačky či rukavice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počítač má většina českých lékařů
Počítačem jsou vybaveny skoro všechny české ordinace. Nemají ho jen 4 procenta lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Marcel Winter: Pane poslanče Zaorálku, omluvte se Vietnamcům i Vietnamu
Protestuji jménem Česko-vietnamské společnosti a mnoha Vietnamců žijících v ČR i ve Vietnamu, kteří mne o to požádali, proti veřejnému paušálnímu hanobení všech Vietnamců, zejména vietnamských studentů a státu Vietnamu poslancem ČSSD Lubomírem Zaorálkem na čtvrtečním jednání sněmovního zahraničního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nekompetentní Šlechtová končí, nastupuje vítač Metnar
Z bláta do louže, a to je ve hře ještě nominace Pocheho na ZAMINI!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Když k vám přijde 75letá vysokoškolsky vzdělaná paní, že si chce hodit mašli... Šéf nájemníků nám popsal drsnou bytovou situaci seniorů
ROZHOVOR „Když k vám přijde do poradny vysokoškolsky vzdělaná dáma, která pětačtyřicet let dělala pro stát a svěří se, že by si nejraději hodila mašli, tedy že by se oběsila, jelikož ji život za těchto podmínek nebaví...“ popisuje nelehkou situaci seniorů za současné bytové krize v Česku předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba. Důchodci, kteří nájem neuplatí, podle Taraby končí v domovech důchodců, na chalupě, nebo dokonce na ulici. „Byty nejsou. Copak ale může mladá rodina být bez bytu?“ pokládá spíše řečnickou otázku Taraba s tím, že bydlení je jedním ze základních sociálních práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí Slušní lidé chce v Brně kandidovat se Soukromníky, lídrem bude kickboxer Pernica
Hnutí má desítky členů. Skládají se především z lidí z okolí boxu, bojových sportů a z fotbalových fanoušků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Společnost Fine Gusto dodává sušené maso do norské armády
Přednímu českému výrobci sušeného masa, pardubické společnosti Fine Gusto Nature, se daří a má zajímavé zakázky. V letošním roce například uzavřela kontrakt s norskou armádou na dodávku sušeného masa, kterou bude plnit až do roku 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Komenský, ochraňuj nás od slibů. Ámos
Tak nějak by mohla znít modlitba českých učitelek a učitelů. Každý rozumný člověk ví, že má-li vzdělávání v zemi fungovat, potřebujete tři věci: silný a stabilní rozpočet, předvídatelné financování a profesní podporu učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Arnika: Praha se přehřívá a podle Metropolitního plánu bude ještě hůř
Českou republiku sužují vedra a pobyt v Praze se stává nesnesitelný. Podle klimatologů budou extrémy pokračovat. Klima[i] by pomohly zlepšit stromy, vodní plochy a pásy zeleně. Aktuální návrh Metropolitního plánu jde ale opačným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Společnost Dajbych na Bahnech představí speciální vojenská vozidla Cheetah a elektromobil
V sobotu 23. června od 9 do 17 hodin se v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan uskuteční 29. ročník vojenské show Bahna. V rámci dynamických ukázek a ve statické expozici plzeňská společnost Dajbych poprvé veřejně představí nová lehká vojenské vozidla Cheetah a terénní vozy Toyota Land Cruiser v několika provedeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hüner nebude pokračovat v Babišově nové vládě, jako ministr průmyslu končí
Jisté je, že v novém kabinetu nebude vedle Šlechtové a Hünera pokračovat ani dosavadní ministr spravedlnosti Robert Pelikán
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Racionálních vztahů s moderním Německem již bylo dávno dosaženo
Zvyšující se intenzitu zástupných snah o aktivizaci tématu tzv.smíření chápu jen jako účelový "nosič" pro zcela evidentní snahy o zpochybnění poválečného uspořádání a z toho plynoucích mezinárodně politicko-právních důsledků pro sudeťácké zombie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy
Tuto sobotu 23. června vypraví České dráhy první letošní nostalgický vlak z Prahy-Braníka do Posázaví. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, poveze parní lokomotiva 423.041 „Velký bejček“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: Německá kancléřka sčítá své poslední dny
Stanovisko Národních socialistů k vystoupení Angely Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra navštívil HZS Olomouckého kraje
Ve středu 20. června 2018 navštívil Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ministr vnitra ČR Lubomír Metnar. Společně s tajemnicí bezpečnostní rady Olomouckého kraje Mgr. Alenou Hložkovou a vedením HZS Olomouckého kraje v čele s plk. Ing. Karlem Koláříkem, ředitelem, navštívili stanici profesionálních hasičů v Prostějově a v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Velký přehmat Merkelové
V Bavorsku se blíží zemské volby a průzkumy veřejného mínění naznačují, že vládnoucí CSU, tedy nejbližší vládní partner CDU Angely Merkelové, zatím sčítá ztráty voličů, kteří utíkají ke xenofobní a protiimigrantské AfD. A. Merkelová, mj. také ve snaze pomoci sesterské CSU v jejím volebním boji o hlasy, dala k "lepšímu" svůj pohled na vyhnání, jak ona říká, respektive odsun Němců že střední a východní Evropy po válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Válka o ČEZ pokračuje: Do boje se rázně zapojil ministr Hüner
Ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO Tomáš Hüner se zlobí na vedení společnosti ČEZ. Nechápe, jak polostátní gigant může jednat o něčem, s čím nesouhlasí ani on jako ministr, ani předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš mi oznámil, že končím, řekla novinářům Šlechtová
Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) neusedne v příští vládě. Premiér Andrej Babiš (ANO) ji do svého druhého kabinetu nenavrhne. Šlechtová to po dnešní schůzce s předsedou vlády sdělila ČTK. O tom, že Šlechtová nebude v menšinovém kabinetu hnutí ANO a ČSSD, který mají podporovat komunisté, média v posledních týdnech spekulovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NDM: V Ostravě začne v neděli NODO, výjimečný festival hudebního divadla
Ostrava je jediným městem v České republice, ve kterém se pravidelně koná festival operních představení ve světových a českých premiérách! Ve dnech 24. – 28. června 2018 v kamenných divadlech i na Dole Hlubina. Od komorních sestav ansámblů až po 110 účinkujících na scéně, prostřednictvím našich i zahraničních inscenačních týmů. Opera avantgardní a ve všech ohledech nová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Nový web zpřehlední situaci pro dlužníky a všechny, kdo potřebují pomoc
Jak probíhá exekuční řízení? Jaká jsou práva manžela nebo manželky dlužníka? Jaké má povinnosti věřitel? Jak vůbec předejít pádu do dluhové pasti? Odpovědím na tyto otázky se věnuje nový webový portál Ministerstva spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Další kolo Strategického dialogu s USA
Na MZV ČR proběhlo 21. června 2018 již 8. kolo Strategického dialogu mezi ČR a USA. Delegaci USA vedenou náměstkem ministra zahraničních věcí A. Wessem Mitchellem přijali náměstci ministra zahraničních věcí ČR Ivo Šrámek a Martin Tlapa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Imigranti versus Giovanni Sartori
Při čtení glosy Kiskova nehoráznosť na www.czechfreepress.cz jsem se zamyslel nad zjištěnou skutečností, když autor o imigrantech říká, cituji: „...na kontinente (Evropy) sú ich státisíce, nik nevie, kto sú, ani čo chcú, a úradom nie sú známe hádam ani ich mená“. Pozastavuji se nad tímto faktem, neboť je všeobecně známo, že imigranti přicházejí v lepším případě s falešnými pasy, nebo ještě častěji bez pasů vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman veřejně nafackoval ČT, že mu opět nepřenáší tiskovku. A z televize se dotčeně ozvali. Jenže to spustilo další řežbu
Poté, co Česká televize vynechala přenos brífinku, na němž Miloš Zeman na Pražském hradě pálil rudé trenky, sklidila od prezidenta kritiku za to, že nebyla schopna ve čtvrtek odpoledne živě přenést jeho závěrečnou tiskovou konferenci po třídenní návštěvě Ústeckého kraje na Státním zámku Jezeří v Horním Jiřetíně. A nebylo to prý signálem, jak se prezident dle svých slov doslechl. Zástupce šéfredaktora, vedoucí zahraničního zpravodajství České televize Michal Kubal, na sociální sítí situaci objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šlechtová už obranu nepovede. Babiš mi řekl, že do nové vlády se mnou nepočítá, oznámila
Šlechtová oznámila, že Babišovo rozhodnutí může mít souvislost se zbrojními zakázkami.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Jubilejní galavečer přehlídky České ručičky
Dvacet jedna nejšikovnějších mladých řemeslníků bylo oceněno v rámci jubilejního desátého ročníku přehlídky České ručičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Stalingradský vzdor?
Česká postemigrační sociální demokracie se obnovovala ztěžka. V atmosféře, kdy pojem „levice" značil bezmála vulgarismus a kdekdo bez přemítání zaujímal (staronovými médii razantně prosazovaný) postoj, že kritizovat Václava Klause alias „Neomylnou Veličinu" znamená být stalinistou. Spousta (dříve) ustrašených občánků si skrze bezpečné lání na minulost ventilovala svou malost a jen poměrně málo jedinců si svedlo uvědomit, jak těžké časy, časy falešných nadějí, nás čekají. Politicky, hospodářsky, sociálně nebo kulturně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadáváte na Merkelovou? Prý je to nejvstřícnější lídr Německa, s jakým jsme se dosud setkali
Německá kancléřka Angela Merkelová se postarala o to, že se v některých českých politicích začala vařit krev. Prohlásila, že pro vyhánění německy mluvícího obyvatelstva z domovů po druhé světové válce neexistuje morální ospravedlnění. Netrvalo dlouho a o slovo se přihlásili prezident Miloš Zeman či Tomio Okamura. Na hlavu německé kancléřky chrlili oheň a síru. Ale skutečně je Merkelová tak strašná? Bez ní by prý mohlo být mnohem hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády uctil památku armádního generála Heliodora Píky
Vedoucí Úřadu vlády České republiky Radek Augustin se ve čtvrtek 21. června 2018 zúčastnil pietního aktu k uctění památky armádního generála Heliodora Píky před budovou Generálního štábu Armády České republiky v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Terezíně začíná další ročník projektu k připomenutí genocidy
V prostorách bývalého židovského ghetta v Terezíně dnes začíná další ročník projektu Vlak Lustig, jehož cílem je zprostředkovat žákům a veřejnosti informace o příčinách a důsledcích genocid ve světových dějinách. Letos bude i vzpomínkou na oběti romského holokaustu. Pětidenní program zahrnuje výstavy, koncerty, přednášky a filmové projekce. Chybět nebudou ani představení ve vagonu, který je symbolickou připomínkou nacistických transportů křižujících Evropu o druhé světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš představí kandidáty na ministry, Zeman se sejde s Pochem
Premiér Andrej Babiš (ANO) by dnes odpoledne měl zveřejnit kandidáty hnutí ANO do menšinové vlády s ČSSD, kterou budou ve Sněmovně podporovat komunisté. Sociální demokraté už pětici svých kandidátů oznámili, prezident Miloš Zeman ale vyjádřil výhrady vůči navrhovanému ministru zahraničí Miroslavu Pochemu. S europoslancem ČSSD se dnes odpoledne sejde v Lánech a chce ho žádat, aby svou kandidaturu na vládní funkci zvážil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Brutální Zeman! Takhle prý jednou budeme vzpomínat na dnešní dobu
Odborníci na ústavní právo se shodují v tom, že prezident Miloš Zeman se snaží posunout Českou republiku k prezidentskému ústavnímu systému. Rád by se prý stal českým Donaldem Trumpem a řídil politiku. Ale může mu to překazit premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Na střeše pražského sídla mají ode dneška domov včely
Terasa na střeše ústředí Státní veterinární správy (SVS) ve Slezské ulici na pražských Vinohradech má ode dneška nové obyvatelky. V rámci společného projektu SVS a Státního veterinárního ústavu Praha (SVÚ), který se stává majitelem a chovatelem těchto včel, zde dnes zkušený včelař Augustin Uváčik nainstaloval pět včelích úlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Základ kvalitní péče o děti je vždy v dobré funkční rodině
Náměstek hejtmana pro sociální oblast Vladimír Derner navštívil dětské centrum ve Dvoře Králové nad Labem. Prohlédl si zde prostory i provoz zdravotnického zařízení, které poskytuje ústavní a výchovnou péči dětem od 0 do 3 a ve výjimečných případech až do 10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman není proti Hamáčkovi jako dočasnému šéfovi MZV
Prezident Miloš Zeman by souhlasil s tím, aby v nové vládě zůstala zatím neobsazená funkce ministra zahraničí a úřad dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček. Zeman to řekl v rozhovoru, který dnes otiskla Mladá fronta Dnes (MfD). Sociální demokraté do vedení ministerstva zahraničí nominovali europoslance Miroslava Pocheho, Zeman má k němu výhrady. Prezident také řekl, že pokud nevznikne vláda s důvěrou Sněmovny, má možnost vyhlásit předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Já nic, já muzikant
Reakce na facebookovém profilu k poznámkám, padajícím na adresu bývalé ministryně ze "sportovního prostředí"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda dnes posoudí návrh manželství pro lidi stejného pohlaví
Vláda v demisi dnes posoudí návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví. Měli by mít v manželství stejná práva a povinnosti, jako mají v manželství žena a muž. Registrované partnerství, do něhož mohou homosexuálové vstupovat nyní, by jako institut zaniklo. Ministři proberou také zavedení jednoduššího režimu pro přijímání pracovníků ze Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist