Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jednání o vládě: Babiš „chytil za koule“ ČSSD a KSČM skrze novou věc, na které jim záleží, uvádějí noviny
Předseda ČSSD Jan Hamáček připustil, že by mohl kromě resortu vnitra řídit také českou diplomacii. Zde totiž dochází ke sporu o jméno europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD). Jak však píše server Novinky.cz, pověření Hamáčka řízením diplomacie štěpí sociální demokracii. Lidové noviny pak píší, že ČSSD vládu podrží, MF Dnes však přináší ještě jeden důvod, proč tomu tak je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dostal medaili od Zemana, mladý ředitel ho vyhodil. Oceňovaný vědec jde do sporu s Akademií věd a říká: I komunisté byli slušnější
ROZHOVOR Medaile Za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství, kterou profesor Jaroslav Šesták loni převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana, úspěšnému vědci štěstí nepřinesla. V jeho domovském Fyzikálním ústavu Akademie věd, kde podporovali prezidentova rivala Jiřího Drahoše, se mu nedostalo ani formální gratulace či poděkování. Ještě více ho však zaskočilo, že mu nebyla prodloužena pracovní smlouva. Vyhazov přičítá tomu, že už v minulosti ústavní veřejnost popudilo, že ač vystudovaný chemik patřil mezi dvacet nejcitovanějších českých fyziků, no a udělením státního vyznamenání nechuť vyvrcholila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nastupující ministr práce a sociálních věcí Krčál nezasáhne do oznámení, které podala Němcová kvůli zakázkám
Do trestních oznámení, které ministerstvo podalo v době působení končící ministryně Jaroslavy Němcové (ANO) na minulé vedení resortu kvůli zakázkám na informační systémy, nemá nastupující ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) v plánu zasahovat. Po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech Krčál novinářům také řekl, že nejprve je nutný zákon o sociálním bydlení, pak může přijít na řadu omezení dávek na bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Taťána Malá po setkání se Zemanem: S brekem mi volala moje dvanáctiletá dcera...
Kandidátka na ministryni spravedlnosti Taťána Malá absolvovala schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Svou chvilku s novináři zahájila tak, jak už dlouho žádný kandidát na ministra či ministryni ne. Po uvítání sama vzpomněla svou dvanáctiletou dceru, kterou prý rozplakala jedna informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Malá splní roli bílého psa
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Macronova lepra
Za lepru označil francouzský prezident populistická hnutí a strany v EU a obvinil je z toho, že nenávidí Evropu. Seznam těch, kteří nenávidí Evropany je ale úplně jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vacková (Zelení): Z exkurze ve finských školách
Je to už měsíc, co jsem se vrátila z Finska, které se na začátku května teprve probouzelo k jaru. V rámci programu Sdílení zkušeností se nám podařilo s kolegy dostat se do kraje Tuusula a navštívit tři školy. Bylo to zhmotnění snu, který jsem měla, podívat se na „zázračné“ finské školství. A tady jsou postřehy a střípky z mého pobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Znojemská TOP 09 jde do voleb v koalici a chce rozjet Znojmo
Znojemská TOP 09 se do podzimních komunálních voleb spojila se Svobodnými a vytvořila společnou kandidátku s názvem „Znojmáci, rozjedeme spolu Znojmo". Jako lídra si Znojmáci vybrali znojemského rodáka, sociologa a podnikatele Ing. Pavla Kovaříka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Podpořil okamurovce, čelí křiku a nadávkám. Václav Krása říká: Jestli si myslíte, že SPD je fašistická...
ROZHOVOR Podpořil program hnutí SPD, protože chtěl prosadit změny pro zdravotně postižené. Pokud ho politici požádají, snaží se vyjednávat a začlenit potřeby hendikepovaných do volebních programů i zákonů a dělává to běžně. Václava Krásu, předsedu Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky, překvapily neadekvátní reakce veřejnosti, v nichž se objevují obvinění ze spolupráce s „partou fašoidních nácků“, jak například zaznělo na adresu hnutí Tomia Okamury na sociální síti. Václav Krása v tom viděl pragmatismus, nyní čelí více či méně urážlivým obviněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Protikorupční vláda musí být bez Pocheho a bez Babiše
Na základě výzvy prezidenta Miloše Zemana, která zazněla ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, jsem panu prezidentovi dnes doložil slova o nedůvěryhodnosti pana Pocheho v dopise, který jsem mu adresoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Blíží se termín pro podání daňového přiznání v prodloužené lhůtě
Blížící se 2. červenec 2018 je posledním dnem pro podání daňových přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2017. Týká se těch poplatníků, kterým přiznání předkládá daňový poradce, případně je lhůta prodloužena ze zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ta je úplně blbá. Babiš prý rozehrál ještě brutálnější hru. Poche, Zeman, žena... Čtěte
Situace kolem budoucí ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO) neuniká pozornosti domácích komentátorů. Zatímco někteří se domnívají, že Malá je pouze nastrčenou figurkou v mocenské hře, jejímž cílem je odstřelit Pocheho, jiní si všímají, že současná situace může nahrávat komunistům. Taťána Malá mezitím jednala s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Malá dorazila za Zemanem, po ní přijme další nováčky do vlády
Na schůzku za prezidentem Milošem Zemanem dorazila dnes dopoledne na zámek v Lánech kandidátka ANO na ministryni spravedlnosti Taťána Malá. Zeman už v neděli řekl, že s ní chce mluvit například o stavu justice, o oddlužení, konkurzech i exekucích, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman přijme adepty na ministry, Babiš mu má dát seznam nominantů
Prezident Miloš Zeman bude pokračovat ve schůzkách s novými adepty na ministry v chystané menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD. Premiér Andrej Babiš (ANO) by pak měl Zemanovi doručit oficiální seznam nominantů ke jmenování do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Informativní jednání k aktuální hydrologické situaci
– Povodí Labe, státní podnik uspořádal z podnětu Ministerstva zemědělství ve čtvrtek 14. 6. 2018 jednání za účelem informovat o aktuální hydrologické situaci s ohledem na prohlubující se sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fiedler: Reprezentace země má mít na dresu oficiální státní znak
Pokud by na dresu hokejové reprezantace neměl být oficiální státní znak ČR, neměl by hokejový svaz dostávat ani žádné příspěvky ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SŽDC: Provoz v železniční stanici Lovosice je po rekonstrukci bezpečnější
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila rekonstrukci zabezpečovacího zařízení v železniční stanici Lovosice. Díky této rozsáhlé investici se zvýšila bezpečnost provozu, jízdní komfort a provozní spolehlivost trati. Stavba zároveň přispěla k efektivnější organizaci dopravy a také k navýšení kapacity v daném úseku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Báječná zpráva. Banda idiotů už se nebude dál množit, jásá ekonomka Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová zajásala nad zprávou uveřejněnou na serveru iDNES.cz, že se lidé hlásící se k ekologickým antinatalistům snaží planetu zachránit tím, že nebudou dál plodit děti, čímž podle svého názoru ulehčí už tak zalidněné planetě. Šichtařová tuto skupinu označila za „bandu idiotů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Uříznutá hlava kok*ta. Dusno kolem nového dresu hokejistů České republiky. A vysvětlení, proč to musí být
Před pár měsíci přišel Český olympijský výbor s nápadem upravit českou hymnu. Netrvalo dlouho a česká společnost se rozdělila na dva tábory. Zatímco jedněm se nápad na pompéznější hymnu líbil, druzí tenhle nápad totálně rozcupovali. Na začátku léta je tu nový nápad, který zřejmě notně rozčeří hladinu českých a moravských vášní. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Na pivo vlakem – spoj do pivovaru Velké Popovice se vrací po 13 letech
Od 1. července se na železniční vlečku mezi Strančicemi a Velkými Popovicemi vrátí vlaky. Obnovení provozu se trať dočká po 13 letech. Motorák po ní bude jezdit každou neděli z pražského Hlavního nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil: Pacientu Zemanovi už psychiatr nepomůže. Bez EU se Česko položí
ROZHOVOR Sledování politické reprezentace škodí zdraví. Je o tom přesvědčen jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny Jan Hnízdil. Obrovskou úlevou pro něj byla dvoutýdenní plavba po moři bez zpráv o tom, co předvádějí naši politici, takže na lodi ani jednou nezvracel, zatímco doma se mu při sledování politické scény dělá nevolno. Podle jeho názoru premiér Andrej Babiš svádí boj o vlastní svobodu a musí položit právní stát dřív, než právní stát položí jeho. V souvislosti s nedávným happeningem na Pražském hradě tvrdí, že Miloši Zemanovi psychiatrie už dávno nemá co nabídnout. Pokud by si mohl vybrat prezidenta a premiéra, dal by bez váhání přednost někdejšímu německému prezidentovi Gauckovi a Angele Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek a chlast. Jaromír Soukup se s tím už ne... nemaže. Došlo i na Václava Moravce, velmi peprně
V posledním vydání pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa se generální ředitel televize Barrandov opět humorným stylem věnoval tématům z české politiky. Kromě tradičního Miroslava Kalouska nechyběla ani taškařice s Miroslavem Pochem, nebo souboj Jiřího Drahoše s Evou Sykovou. Oba totiž kandidují na senátora ve stejném pražském obvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nedělejte stejnou chybu jako Hitler. Jestli pozvednete meč proti Rusku, zemřete, varuje Západ Ramzan Kadyrov
Vůdce Čečenců varuje před tím, aby „nepřátelé Ruska“ opakovali chyby z minulosti. Kadyrov vyzývá Západ, aby se vyvaroval provokování Ruska, a připomíná osud Adolfa Hitlera, informuje kremelská státní televize Russia Today, která cílí především na západní publikum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A co pochody smrti, zničení našich památek, Hitlerovy loupeže na Hradě, nacistické masakry, paní Merkelová? Zdeněk Zbořil připomíná, co Němci neradi slyší
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Osobně si myslím, že tentokrát slova kancléřky byla určena domácímu publiku, jako slova smíření CDU a CSU. Nám se však musí jevit, na rozdíl od MZV ČR, že jsou to slova usmíření na náš úkor, bez jakékoli sebereflexe a přiznání viny za současný stav přistěhovalecké krize.“ I takto komentuje politolog Zdeněk Zbořil vyjádření kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce ze zemí střední a východní Evropy neexistovalo morální ani politické ospravedlnění. Politolog také připomíná, že transfer byl součástí dohody čtyř velmocí. Zbořil komentuje vztahy mezi EU a Spojenými státy, které se začínají přibližovat bodu mrazu, a k aktuálnímu ekonomickému boji o cla podotýká: „Je docela dobře možné, že končí jenom dobré vztahy Spojených států s EU a některé evropské země budou mít příležitost, která jim byla dosud odpírána.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Pokud chtějí homosexuálové nějaká práva, upravme je v občanském zákoníku
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o sňatcích homosexuálních párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Kyjov a Hodonín mají nové ředitele nemocnic
Na tiskové konferenci 25. června 2018 byli představeni nově jmenovaní ředitelé dvou krajem zřizovaných nemocnic – Lubomír Wenzl v Nemocnici Kyjov a Antonín Tesařík v Nemocnici Hodonín. Oba se ujmou funkce k 1. červenci 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejsou vyloučeny další skryté snahy o revizi Benešových dekretů! Po pobuřujících slovech Merkelové přišlo varování z klubu pohraničníků
ROZHOVOR Jaltské, postupimské, ale i pařížské konference o konci druhé světové války a uspořádání Evropy jako by zapadly. Německá kancléřka opět otevírá Pandořinu skříňku s vyhnáním sudetských Němců a vydatně k tomu asistuje náš notoricky známý Berndt Posselt. Přitom „máslo na hlavě“ má právě německá strana, a to v případě válečných repatriací, kterých jsme dostali jen zlomek a na rozdíl od Polska či Řecka si je neumíme vykřičet. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom hovoří předseda Klubu českého pohraničí JUDr. Rudolf Peltan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Monika Babišová: Čapí hnízdo? Blbosti. StB? Co bylo, bylo, každý máme nějakou minulost
Nejen Andrej Babiš je terčem zájmu medií. Aktuálně se pod palbu otázek, byť ne tak ostrou, dostala i jeho manželka Monika. Rozhovor vyšel v Deníku. Sám premiér na něj poté upozornil na svém Facebooku. Spolupracoval skutečně Andrej Babiš s StB? Jak snášejí exponovanost svého tatínka jeho děti ve škole? Na tyto i na další otázky odpovídala Monika Babišová. V reakci na rozhovor se strhla mela, urážky létaly ve velkém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Hledáme dopravce pro následujících deset let
Na oblast Jablonecka a oblast Turnovska-Semilska kraj hledá autobusové dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Evropské duo M&M začíná být poněkud otravné
Komentář na facebookovém profilu k politice Macrona a Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Jaké jsou možnosti odstranění tetování a hradí některý z postupů pojišťovna?
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Malá: Chtěla jsem otevřít debatu o poslanecké imunitě, nejsem Babišova ochránkyně
Podle kandidátky na ministryni spravedlnosti Taťány Malé je třeba řešit nedostatek administrativních sil na soudech a také ustanovit nové soudce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí: Vysvědčení pro hejtmanku Jermanovou Pokornou
Starostové a nezávislí vystavili vysvědčení hejtmance a radním Středočeského kraje, dostala dostatečnou za čestnost a partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na kandidátce českobudějovické ODS ve volbách bude exministr Kuba a někdejší členka ANO
Občanskou demokratickou stranu (ODS) povede do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Na kandidátní listině ODS je i Lucie Kozlová, která před několika týdny opustila českobudějovickou organizaci hnutí ANO. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti spouštějí poslední papírovou petici
Ta další už má být po internetu. Piráti začali sbírat podpisy pod petici, která má státní orgány přimět k přijímání petic online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Podnikatelé věří české ekonomice
„Důvěra podnikatelů v českou ekonomiku roste. Největším rizikem pro tuzemské hospodářství je rozšíření obchodních válek na automobilový průmysl. V takovém případě hrozí snížení hospodářského růstu o desetiny procenta hrubého domácího produktu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj přispěje na opravu střechy domku T. G. Masaryka
Dotaci ve výši 350 000 korun schválilo ve čtvrtek 21. června 2018 krajské zastupitelstvo tělocvičné jednotě Sokol Čejkovice na nové zastřešení domku T. G. Masaryka, jehož střecha se minulý měsíc z důvodu stáří zbortila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě podpoří novelu, která umožní provoz metra bez řidičů
Na chystané lince pražského metra D možná budou moci jezdit vlaky bez strojvůdců. Kabinet ANO v demisi by měl na úterní schůzi podle podkladů podpořit drážní novelu poslance ČSSD a primátorčina náměstka Petra Dolínka, která by automatický provoz podzemní dráhy umožnila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Pražským lídrem ČSSD bude syn herce Landovského Jakub
Náměstek ministra na Ministerstvu obrany Jakub Landovský bude lídrem sociální demokracie pro podzimní komunální volby v Praze. Informace ParlamentnímListům.cz potvrdili dva členové Krajského výkonného výboru socdem. Naše redakce zároveň získala zápis strany, která se na Landovského jménu shodla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Miroslav Poche jako eso ČSSD na ministerstvo?
Povolební sebereflexe ČSSD žádná a ještě se nám její politici cpou do médií, kde naše hnutí SPD poučují a nálepkují? A co jejich hlavní předvolební programový bod „Antibabiš“? Za příslib ministerských koryt bod Antibabiš skončil v propadlišti dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vedlich (TOP 09): Soutěž na stavbu fotbalového stadionu se bude schvalovat v červenci
Zadávací dokumentaci, výběrovou komisi i cenové rozpětí nabídek na stavbu první etapy nového fotbalového stadionu v Hradci Králové budou městští zastupitelé schvalovat na svém zasedání v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Eliška Wagnerová: Tím, co dělají Slušní lidé, se cítím ohrožena víc než tím, že někdo ukáže holý zadek
Senátorka Eliška Wagnerová se v dnešním vydání týdeníku Respekt rozhovořila nejen o současném postoji prezidenta Miloše Zemana ke jmenování europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) ministrem zahraničí, ale i o divadelní hře Naše násilí, vaše násilí, jež vzbudila rozruch nejen v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poche: Zeman mi nabízel funkce
Sociálnědemokratický europoslanec Miroslav Poche, jenž aspiruje na post ministra zahraničních věcí, uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz, že mu prezident Miloš Zeman nabízel různé pozice nebo funkce. „Ale já nesháním trafiku,“ dodal. Pocheho totiž Zeman odmítá kvůli jeho názorům na migraci jmenovat do čela resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Praha 5: Petr Lachnit převzal záštitu nad sportovním dnem v Aquaparku
Městská část Praha 5 uspořádala sportovní den "O pohár Městské části Praha 5 v plavání" pro žáky základních škol, který se konal v pátek dne 22. června 2018 pod záštitou JUDr. Petra Lachnita, radního Městské části Praha 5. Tuto akci uspořádala Městská část Praha 5 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Turecko: Erdogan vyhrál. Během hlasování zastřelili opozičního politika
Erdogan se v noci prohlásil vítězem „voleb“ v Turecku. Část volebních lístků poté skončila nespočítaná v popelnicích. Během hlasování byl zastřelen opoziční starosta. Volební komisaři byli zatýkáni a násilně vyháněni z volebních místností. Hlasy „počítala“ armáda a úředníci ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé Jakuba Jandy, to jsou ti praví odborníci. Newsroom ČT24 útočil na TV Prima, pak se ozvalo: Prasárna, gauner Rosí, zrušit
Včerejší pořad Newsroom ČT se věnoval udílení tzv. Krameriových cen za žurnalistiku. Moderátor Luboš Rosí s cenami zúčtoval. Vypočítal všechny, podle kterých jde o dezinformační brak. Mezi nimi neopomněl ani „bezpečnostní odborníky z Evropských hodnot“. „Gauner Rosí“, zaznělo pak od bývalého místopředsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, společně s údivem nad tím, co všechno se platí z koncesionářských poplatků. Ty mimochodem čeká změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Proč oslavujeme stoleté rozpuštění starého mocnářství? To jsme mohli ušetřit
Komentář na facebookovém profilu k setkání premiérů v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Prezidentovy falešné karty
Zasahování prezidenta do politického uspořádání země je nepřístojné. Poslanci by měli znemožnit takovou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Amgen Teach má za sebou čtvrtý ročník v ČR
Zájem o chemii se v Česku každoročně zvyšuje i díky badatelsky orientované výuce a žákovským kláním. K nim patří ChemQuest i Mezinárodní chemická olympiáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Okénko trhu
Červnová spotřebitelská důvěra v ČR klesla z rekordně vysoké hodnoty o 0,8 b. na 10,5 b. Nepatrný pokles plyne z obav ze zvýšení nezaměstnanosti, což je v současné situaci nereálné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Syřana, který zaútočil na dva muže s jarmulkou, Němci odsoudili. Ale hned odešel na svobodu
Devatenáctiletého Syřana německý soud dnes shledal vinným z urážky a ublížení na zdraví za to, že v dubnu v berlínské městské části Prenzlauer Berg napadl dva mladíky s jarmulkou na hlavě. Obžalovaný stanul před soudem pro mládež a dostal čtyři týdny takzvaného arestu, tedy výchovného trestu odnětí svobody, který se ukládá osobám do jednadvaceti let. Vzhledem k tomu, že byl před vynesením rozsudku ve vazbě, trest si ale již odpykal a po ukončení líčení se dostal na svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zbytečná hysterie kolem Merkelové, nacismus hájí AfD
Německá kancléřka řekla o násilném vysídlení sudetských Němců, že pro něj neexistovalo morální a politické ospravedlnění. To je samozřejmě hodně kontroverzní, ale z německé strany tradiční folklór.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření v souvislosti se Sletovým průvodem
V neděli 1. července 2018 začíná v Praze XVI. všesokolský slet 2018, který zahájí tradiční Sletový průvod centrem Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavil jsem experiment v podobě sloučených nemocnic
Senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta zastavil slučování nemocnic ve Zlínském kraji. Doufá, že ne jen pro tuto chvíli, ale definitivně. Na pondělním zasedání krajského zastupitelstva totiž navrhl vyřazení projednávání předložené koncepce nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Metropolitní plán by měl vyhovovat potřebám města v 21. století
Požadavky na nový územní plán: silnější ochrana zeleně a větší předvídatelnost pro majitele pozemků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dosluhující ministr Pelikán se zastal muže odsouzeného za vraždu
Odcházející ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal stížnost ve prospěch Pavla Koblížka, který koncem roku 2014 zastřelil před diskotékou ve Vysokém Mýtě jednoho člověka a druhého těžce zranil. Případem se tak bude muset znovu zabývat Nejvyšší soud, napsal dnes server Seznam Zprávy. Někdejší strážník Koblížek si za vraždu odpykává patnáctiletý trest. U soudu se hájil tím, že jednal v nutné obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová: Nedopusťme, aby obyvatelé byli rukojmí
Sociální pracovníci pomohli zajistit většině lidí z ubytoven nové bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu otevře v Mercury nové turistické informační centrum
Ucelené informace o turistické a volnočasové nabídce jihočeského regionu začne od pátku 29. června poskytovat na jednom místě nově vzniklé krajské informační centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Idioti. Tragická chyba Babiše a Hamáčka. Francouzský prezident pohrozil sankcemi ČR kvůli nepřijímání azylantů a toto nám řekli Keller, kníže, Poche či Bělobrádek
ANKETA Francouzský prezident Emmanuel Macron se podle agentury Reuters vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly přijímat migranty s prokázaným nárokem na azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Zatčení ředitele Audi ukázalo na mnohem vážnější problém
Tam, kde převládne víra, že ideologicky uvědomělý politik nebo úředník může na cestě ke všeobecnému dobru ignorovat i přírodní zákony, si nakonec lžou všichni navzájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Táborský: Věříme, že ČNB zvýší úrokové sazby až v srpnu
Ve středu proběhne dlouho očekávané měnověpolitické jednání ČNB. I nadále očekáváme, že úrokové sazby půjdou nahoru až v srpnu, ačkoli nelze zcela vyloučit zvýšení v tomto týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy: Evropská komise jednala nezákonně
Evropská komise jednala nezákonně, když před dvěma lety nařídila kontrolu v sídle Českých drah a hledala při ní dokumenty o cenové politice ČD v celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jsme jen krmelcem cizího kapitálu! Doktor Skála na akci ve Sněmovně bez příkras zhodnotil naši situaci. A jediná cesta ven je...
Před několika dny na půdě Sněmovny se uskutečnila ekonomická debata o tom, kde se vzaly ekonomické problémy dneška. Zatímco pohled z pravicové části politického spektra předestřel např. ekonomický expert ODS Jan Skopeček, s pohledem zleva přišel komunista Josef Skála, který by podle svých vlastních slov byl rád, kdyby se KSČM více zradikalizovala. Jak tedy ze svého krajně levicového pohledu hodnotí problémy dneška? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
APOGEO Group navázala spolupráci s Davidem Kožíkem, specialistou na celní problematiku
Česká poradenská skupina APOGEO Group navázala spolupráci s předním odborníkem na mezinárodní obchod a celní problematiku, Ing. Davidem Kožíkem. Bude působit jako její externí konzultant pro tuto oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jsme jen krmelcem cizího kapitálu! Doktor Skála na akci ve Sněmovně bez kříkras zhodnotil naši situaci. A jediná cesta ven je...
Před několika dny na půdě Sněmovny se uskutečnila ekonomická debata o tom, kde se vzaly ekonomické problémy dneška. Zatímco pohled z pravicové části politického spektra předestřel např. ekonomický expert ODS Jan Skopeček, s pohledem zleva přišel komunista Josef Skála, který by podle svých vlastních slov byl rád, kdyby se KSČM více zradikalizovala. Jak tedy ze svého krajně levicového pohledu hodnotí problémy dneška? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Hodnota výsledků práce profesorů je vysoká
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal dekret šedesáti profesorům a profesorkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Bakala si stěžoval u Ústavního soudu. Neuspěl
Podnikatel Zdeněk Bakala má smůlu. Jeho stížnost související s rekonstrukcí domu pro Knihovnu Václava Havla v Praze u Ústavního soudu neuspěla. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Německu žije víc žadatelů o azyl a lidí s nárokem na azyl, než je lidí v Praze
Deník Die Welt přináší aktuální statistiky, které se týkají počtu přistěhovalců v evropských zemích. Na prvním místě se drží Německo, za kterým s velkým odstupem následují Francie a Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Čeká nás další růst sazeb ČNB?
Máme před sebou týden, ve kterém mistrovství světa ve fotbale zvolna vstoupí do vyřazovací fáze a ČNB pravděpodobně opět zvýší úrokové sazby. Proč, když poslední prognóza počítala s růstem sazeb až na přelomu roku a ekonomika na začátku roku zpomalila o něco více, než ČNB předpokládala?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fond Arete Invest investuje 75 milionů do rozšíření areálu v Uherském Hradišti
Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, uzavřel v květnu novou nájemní smlouvu se společností Forschner, která je platná do roku 2029.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zájem o chemii se v Česku každoročně zvyšuje i díky badatelsky orientované výuce a žákovským kláním. K nim patří ChemQuest i Mezinárodní chemická olympiáda
Více než úspěšný Evropský vzdělávací program pro učitele přírodních a technických věd Amgen Teach má za sebou čtvrtý ročník v ČR. Badatelsky orientovaná výuka zajímá stále víc učitelů i studentů, zájem o chemii se mezi středoškoláky a žáky druhého stupně základních škol zvyšuje. Tomu odpovídají i výsledky na celostátních soutěžích či počty zájemců o studium chemie na vysokých školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
"Brekotu se ode mě nikdo nedočká." Šlechtová na sociálních sítích vyčítá Babišovi, že se jí nezastal
Končící ministryně obrany také napsala, že po odchodu z funkce hodlá zůstat aktivní poslankyní.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.6.2018 v 14:36, zobrazit podobné
FN Brno: Projekt PanCareLIFE zkoumá pozdní následky onkologické léčby u dětí
Výzkumem a celoživotní péčí k lepší kvalitě života vyléčených dětských onkologických pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zpravodajci chtějí novelou prosadit větší ochranu svého krytí
Zpravodajské služby prostřednictvím novely, kterou v úterý probere vláda v demisi, žádají o větší součinnost orgánů státní správy při poskytování informací a o možnost lépe zabezpečit skryté identity prostřednictvím záznamů v informačních systémech. Návrh by jim také umožnil vytvořit vlastní systém odhalování lidí podle fotografií, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Snahu ODS zrušit desítky starých předpisů vláda zřejmě nepodpoří
Snahu ODS odstranit z českého právního řádu šest desítek zastaralých a nepoužívaných zákonů a vyhlášek z roku 1919 vláda ANO v demisi zřejmě nepodpoří. Vyplývá to z předběžného stanoviska pro úterní schůzi kabinetu. Vládní legislativci varují před možnými nezamýšlenými důsledky návrhu občanských demokratů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT: Dva miliony pro školství Zlínského kraje!
Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci SYNOT téměř dva miliony korun. Slavnostní večer, jehož hlavním cílem bylo předání darovacích smluv, se uskutečnil v uherskohradišťském Klubu kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Urážíme naše padlé hrdiny i sami sebe
Komentář na facebookovém profilu k pietním aktům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Bude to osobní vláda Babiše a Zemana
Komentář na facebookovém profilu k sestavování vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Podnikatelé stále věří ekonomice
Celková důvěra v ekonomiku se meziměsíčně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti květnu vzrostl o 0,8 bodu na hodnotu 100,0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cinka (KSČM): Pokračuje společná integrace dopravy s Prahou
Zpráva klubu KSČM k programu 14. zastupitelstva Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Státní znak na reprezentačních dresech sportovců
Nedávno se s velkými emocemi omílal problém požadavku atletů (možná také některých dalších) na změnu státní hymny, čemuž se naštěstí ještě v samém zárodku předešlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC je spoluautorem nejlepšího českého kardiologického vědeckého článku v roce 2017
Kardiologický tým Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), vedený MUDr. Otou Hlinomazem, CSc., si připsal významný úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Chvilku ministrem vnitra, chvilku ministrem obrany, příště třeba…?
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
My jim nemáme co splácet! Drtivý úder Emmanuelu Macronovi, který nás chce pokutovat
Francouzský prezident Emmanuel Macron se o víkendu vyslovil pro finanční sankce pro ty země Evropské unie, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl. Na jeho slova pak zareagoval ekonom Vladimír Pikora, a to na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Spravedlnost podle soudkyně OLO
V článku „Lidský odpad čeká na rozsudek“ z 6. června t.r., který je stále zaparkovaný na mém bloggu, na webu spolku Chamurappi z.s. a patrně i leckde jinde, jsem pojednával o zajímavé trestní kauze, vedené u nejmenovaného soudu svérázným způsobem předsedkyní senátu Odklízečkou Lidského Odpadu (dále jen OLO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Kuchynka: Ústecký kraj vymačkal dopravce a řidiče až na dřeň
Vyjádření k situaci ve veřejné dopravě v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
25. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 25. týdnu uzavřeno 145 kontraktů na dodávku 49,6 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 33,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tady vzniká život
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě reprodukční kliniky ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Komu vlastně patří směnárny Chequepoint, jimž ČNB odebrala licenci?
Společnost Chequepoint, které Česká národní banka (ČNB) před dvěma týdny odebrala licenci k provozování směnáren a udělila jí pokutu ve výši 1,2 milionu korun, zřejmě čelí dalším vážným problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ten to kur*í. Klausovi lidé... Známý podnikatel hovořil o českém miliardáři a exprezidentovi
Tomáš Řepka má svou vlastní talk show na portálu Extra.cz. Do aktuálního dílu pořadu „Blikanec Tomáše Řepky“ si pozval Petra Macha. Ne tedy bývalého předsedu Svobodných, ale bývalého kontroverzního majitele pražské Sparty. Ten vyprávěl, jak se ho pokoušeli odstavit lidé od Václava Klause. Kritizoval i současné vedení fotbalového kolosu, který patří miliardáři Danieli Křetínskému. Petr Mach vzpomněl také na incident, kdy se ho ve vězení pokusili otrávit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nejsem rád, když se na veřejnosti probírá mé soukromí, ale pořád lepší, než ty lži
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže o hodnotné ceny
Už jen týden mají děti na to, aby se přihlásily do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Chtějí omezit počet lidí jako takových
Reakce na facebookovém profilu na adresu ekologických antinatalistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Závody historických vozů se líbily jezdcům i divákům
Druhý ročník závodu historických vozů The Most Historic Grand Prix, který hostil tento víkend mostecký autodrom, je minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek je vtipný. Nora Fridrichová otevřeně promluvila
Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová byla hostem pořadu Osobnosti plus Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se vyhnout palmovému oleji
Palmový olej škodí životnímu prostředí i lidskému zdraví. Přesto se používá v široké škále produktů od sladkostí po těsto na pizzu. Jak jeho příjem omezit? Odpověď nabízí dánská spotřebitelská organizace Forbrugerradet Taenk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Chci do Německa. Pracovat, hlásil uprchlík v Chorvatsku. On a další byli rozehnáni slzným plynem
Situace na Balkánském poloostrově se začíná opět vyhrocovat. Aktuální video z chorvatských hranic ukazuje, že se migranti z Blízkého východu opět snaží využívat před více než dvěma lety uzavřenou balkánskou trasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německo: AfD rekordně posiluje. Merkelová klesá, sociální demokraté také
Jméno německé kancléřky Angely Merkelové v posledních dnech plní titulní stránky evropských médií. Britská, německá i další média spekulují o její politické budoucnosti, která je vážně ohrožena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kopal (KSČM): Nepracovat se nesmí vyplácet
Jako zastupitel na Praze 8 sleduji společenské dění. Zaujala mě - dle mého soudu - jedna bizarnost české společnosti. Jedná se o výši dávek státní sociální podpory versus výše minimální mzdy. Proč tyto dvě věci vnímám jako rozpor? Uvedu několik skutečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČVUT: Českou republiku bude v Dubaji reprezentovat věda, výzkum a architektura
Podoba Českého národního pavilonu na Světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech vznikne podle návrhu Jana Tůmy a Jindřicha Ráftla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Fakt? Tak proč jsou o dvě stránky dál úplně jiná čísla?“ Jaroslav Plesl se pozastavil nad údaji v Bakalových novinách. A to nebylo vše, co dnes vytáhl na světlo
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sleduje, jak se v posledních dvou dnech proměnila a dál proměňuje společenská a politická situace. A způsobem sobě vlastním tento vývoj komentuje. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Propast mezi prezidentem Zemanem a zástupci vysokých škol skutečně existuje, rozpovídal se v ČT rektor Zima
Česko má v zemi další várku profesorů, kteří převzali dekret z rukou ministra školství. Proč stále existuje propast mezi prezidentem Zemanem a vysokými školami? Svůj názor prozradil v Interview na ČT24 rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který se zároveň vyjádřil i ke jmenování nové vlády, která slibuje, že vysoké školství patří mezi priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Spolupracuje s komunisty! ODS vyhodila ze strany ministra Vojtěcha
Výkonná rada ODS s okamžitou platností ruší členství ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi z důvodu jeho spolupráce s KSČM, což je podle ní v rozporu s hodnotami Občanské demokratické strany. Informaci zveřejnila dnes večer na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud se Poche nestane ministrem, ještě si rozmysleme vládu s Babišem, zní z ČSSD
V sociální demokracii se ozývají hlasy, aby Hamáček svolal předsednictvo strany, které by mělo zvážit účast ve vládě.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch přišel o členství v ODS. Spolupráce s komunisty je proti našim zásadám, tvrdí strana
Adam Vojtěch byl členem ODS od roku 2012 v Praze, ale v roce 2014 mu bylo členství pozastaveno. V pondělí o něj rozhodnutím výkonné rady přišel.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Kandidát na ministra Staněk po dnešní schůzce se Zemanem: Chci klást důraz na obnovu památek
Kandidát na ministra kultury Antonín Staněk (ČSSD) chce klást důraz na obnovu památek a také se zaměřit na prezentaci české kultury v zahraničí. Řekl to po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v lánském zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Havarijní cvičení Povodeň 2018 na Litoměřicku prověřilo energetiky
Povodňová vlna se valí na severní Čechy. Praha má již nejhorší za sebou a na Litoměřicku a Ústecku teprve čekají na kulminaci. Dochází k evakuaci obyvatel a na nejhorší se připravují i energetici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Degenerace polistopadové politiky bude pokračovat.
Makání Andreje Babiše alespoň v případě sestavení vlády je u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj navýšil prostředky na platy pracovníků zdravotnických zařízení, zejména záchranářů
Opakované navýšení platových tarifů v uplynulých letech bylo hlavním důvodem pro navýšení příspěvků na provoz Zdravotnické záchranné služby JMK, Dětského centra Znojmo, Domova pro postižené děti LILA v Otnicích a Dětského centra Kyjov v celkové výší 26 milionů korun, které schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 21. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: A tak se ptám…
V uplynulých dnech se v mediálním prostoru objevily informace o rušení soukromých ubytoven v Ústí nad Labem a o problémech se zabezpečením ubytování pro dosavadní nájemníky těchto ubytoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Z Šafrova webu se rozlila žluč: Proti světu spodiny stojí Bakalova média a profesionální novináři z ČT, které v PL nepotkáte
Na serveru Forum24.cz vyšel velmi ostrý komentář ke kandidátce na ministryni spravedlnosti poslankyni Taťáně Malé z hnutí ANO. Tato dáma prý zapadá do politické kultury, kterou tady zavedl prezident Miloš Zeman, když se do pozice hradního mluvčího rozhodl dosadit údajně „největšího blba v zemi“ Jiřího Ovčáčka. Malá je údajně pokračováním této „slavné tradice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vážné varování pro Donalda Trumpa. Jde o Čínu
Ekonom Petr Zahradník v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu popsal, jak by mohla vypadat obchodní válka mezi USA, Čínou a Evropskou unií, pokud by se skutečně rozběhla. Jestliže na ni opravdu dojde, EU na sobě prý nesmí nechat štípat dříví a musí reagovat. Prý také nesmíme zapomínat na to, že Čína je největším věřitelem USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: V červenci se rozhodne o budoucnosti Prahy
V červenci se rozhodne o tom, jak bude Praha vypadat za několik dalších desítek let. Její podobu ovlivní Metropolitní plán, k němuž se obyvatelé mohou vyjádřit v první půlce prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Německo si absolutně nemá na co stěžovat
Komentář na facebookovém profilu k vysídlení Němců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Podařilo pro Prahu 6 získat alespoň nějaké prostředky
Ze skříně Prahy 6 konečně zmizí kostlivec jménem Viachem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slova ostrá jako břitva. Režisér Adamec utnul řeči o nominaci Pocheho do vlády. A přidal vzkaz těm, kteří křičí, že kvůli Zemanovi a Babišovi se vzdáváme polistopadových hodnot
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Stíhání Andreje Babiše pro mě není důvodem, proč by nemohl být občany volen. Asi je pro voliče důležitější fakt jeho podnikatelského úspěchu, což v praxi zjednodušeně znamená, že to nemůže být idiot...,“ říká známý režisér Jiří Adamec. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k životní úrovni v České republice, promluvil o Zemanovi, Babišovi i Havlovi a řekl i svůj názor ohledně Evropské unie. „V USA kvůli společnému státu dokonce vedli válku. To my naštěstí nikoliv, my se jen hádáme a ucpáváme díry vznikající nekvalitní prací nekvalitních vůdců… A to se jistě změní. A zlepší!“ míní režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Nízká vzdělanostní úroveň je v našem kraji jedna z nejnižších
Komentář na facebookovém profilu k situaci ve školství v kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžová kola se na Metronomu roztáčela pro Fokus Praha a Centrum RoSa
Dvoudenní pražský hudební festival Metronom, který už potřetí přivedl do metropole velká jména mezinárodní i tuzemské scény, doplnila v roli „oficiální energie akce“ Skupina ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Čeští zaměstnanci se obávají testování
Koučink, rozvojové workshopy nebo dokonce sezení s psychologem. I takové „nástrahy“ čekají na zaměstnance ve firmách. Firmy v posledních letech do rozvoje lidí i týmů investují nemalé prostředky a většina chápe, že má smysl vyzkoušet programy, které mají pozitivní dopad na chování a pracovní výkon zaměstnanců i manažerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Obranná spolupráce EU by mohla tlumit napětí v NATO, míní sociální demokrat Landovský
Funkční projekty spolupráce zemí EU v obranné oblasti mohou pomoci na blížícím se summitu NATO ztlumit případné rozpory mezi USA a evropskými členy Aliance, míní náměstek české ministryně obrany Jakub Landovský. V Lucemburku, kde o vojenské spolupráci zemí EU dnes společně jednali ministři zahraničí a obrany bloku, Landovský novinářům řekl, že Česko do další vlny trvalé strukturované spolupráce, označované zkratkou PESCO, nabídne tři konkrétní projekty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy
Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Soutěž každé dva roky oceňuje firmy, které dávají práci osobám se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): S koncem školního roku posilujeme dohled na přechodech
Strážníci dohlíželi na přechody s pražským radním pro bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist