Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.738x, což odpovídá cca 195.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vymývárna mozků, největší neziskovka ve Francii, většina armády imigrantský původ... Ekonom Pikora vidí jasné postranní úmysly, proč Macron vrací povinnou vojnu
Emmanuel Macron prý chce povinnou vojenskou službu. Proč si Macron hraje na vojáčky? Za čí cíle a za jakou Evropu by měli naši synové bojovat? Takové otázky si klade ekonom Vladimír Pikora v komentáři pro reflex.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Polský premiér pochválil Babiše za jeho postoj k migraci
Polsko je pro Českou republiku podle obratu druhým největším obchodním partnerem. Předběhlo i Slovensko. Česká republika je zase sedmým největším investorem v Polsku, řekl dnes po společném jednání v Karlových Varech s polským premiérem Tadeuszem Morawieckým designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Takto se Babiš vypořádal s těmi, kteří na něho pískali na sletu v Edenu
Premiér Andrej Babiš (ANO) se pro server Blesk.cz vyjádřil k pískotu, který se ozval z tribun poté, co ho starostka České obce sokolské Hana Moučková představila na XVI. Všesokolském sletu v Edenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Roste vám kriminalita, udeřil Trump na Merkelovou a mainstreamová média ho začala fackovat statistickými daty. Jenže pravda je zcela jiná, odhaluje novinář z Německa
Kriminalita v Německu se zvyšuje. Obrovskou chybou bylo, že Evropa dovolila milionům lidí, aby tak silně a násilně změnili její kulturu! Tato slova amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolala odmítavé reakce mainstreamových médií v USA i v Německu. Hlavní sdělovací prostředky na obou stranách Atlantiku se společně snažily přesvědčit miliony diváků a čtenářů na celém světě, že první muž Spojených států učinil nepravdivé prohlášení. V Německu žijící novinář a analytik žijící Vijeta Uniyal sesbíral potřebná data a v článku pro Gatestone Institute dokládá, proč měl v tomto směru Donald Trump pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sokolové pískali na Babiše. A Kalousek hned tweetoval: Je Suis Sokol, klaním se těm frajerům a vlastencům
Premiér Andrej Babiš se zúčastnil jako čestný host večerního programu všesokolského sletu. V přímém přenosu České televize mohli diváci sledovat, jak na něj diváci na stadionu v Edenu pískají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„A já mám být zticha?!“ Matka zavražděné přítelkyně Kuciaka zveřejnila nepříjemné detaily ze spisu. Někomu bude možná zle
Od vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uběhly už víc než čtyři měsíce, ale veřejnost a rodiny zavražděných stále ještě neznají jméno vraha. Na protestech věnovaných Jánovi a Martině se střetly statisíce lidí. Matka Martiny spolu s rodinou Kuciakových neustále pátrá po pravdě. Nejnověji zveřejnila jeden zajímavý detail, který byl ve spise a veřejnosti dosud nebyl známý. Píše to server ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Populisté, falešné ideologie, „šmejdi“. Z Velehradu zazněla varovná slova arcibiskupa Graubnera
Informace nestačí, musíme hledat moudrost, to jsou slova Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa. A promluvil i kardinál Dominik Duka: vyčetl společnosti, že vyznává špatné vlastnosti. Zprávu z Velehradu přinesly novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): „Požadavky“ občanské společnosti na řízení státu odborníky
Občanská společnost byla nedílnou součástí moderní společnosti jak dnes, tak i v minulosti. Věřím, že i v budoucnosti bude přirozenou lidskou vlastností sdružovat se s lidmi se společnými zájmy. Ne jenom ze zájmu o sport, kulturu a podobně, ale i o věci a dění okolo nich a samozřejmě o politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Mlčel jsem. Ze studu a hanby.“ Jiří Pehe se svěřil, co si prožil na dovolené ohledně uprchlíků
Politolog Jiří Pehe se na svém twitterovém účtu vyjádřil k tomu, co zažil na Rhodu. A zareagoval i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Za to mohl Havel, že se komunisti nezrušili, vypálil v ČT Čunek. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat: Silácké řeči...
Šlo v devadesátých letech zrušit a zakázat komunisty? Měl být Havel tvrdý a neúprosný, aby nedošlo k dnešní situaci, kdy je Babišova vláda podporovaná komunisty? Jan Jandourek si to nemyslí. Článek vyšel na serveru forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce nevpustila do ČR „Organic“ jasmínový čaj z Číny se čtyřmi druhy pesticidů
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha – Ruzyně nevpustili do vnitřního trhu EU zásilku čaje z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti Univerzity Karlovy vybojovali letos na akademických hrách 17× zlato
Letošní 17. ročník Českých akademických her je již historií. Přesto je třeba se ohlédnout za účinkováním našich nejúspěšnějších sportovců, kteří sedmnáctkrát stanuli na stupni nejvyšším, dvanáctkrát získali stříbro a třináctkrát bronz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vinu za kauzu novičok II. svalují opět na Rusko. Jan Schneider ale vidí za děním v Británii něco jiného. Třeba laboratoř v Porton Down
Analytik Jan Schneider se na serveru CeskaPozice.Lidovky.cz rozepsal o kauze novičok II. Jak uvedl, jde o nastavovanou britskou propagandistickou kaši. Vyjadřuje se tak v souvislosti s otravou amesburského páru, ke které došlo v těchto dnech. A Britové se domnívají, že byl otráven čtyři měsíce starými pozůstatky novičoku ze salisburského incidentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Můžete to vypnout... Emma Smetana pustila Marku Černochovi záznam, který neunesl
Byla to chyba, to říká Marek Černoch o době, kdy s Martinem Konvičkou zpíval hymnu. Od Úsvitu přešel k ODS a o svém čase v Úsvitu říká zajímavé věci. Interview s Markem Černochem je k nalezení na DVTV a vedla ho Emma Smetana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Bude vláda B2 pro srandu králíkům?
Druhá vláda premiéra Andreje Babiše (B2) hned zkraje šlápla do bobků. Králičích. Designovaná ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) se ukázala jako nespravedlivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Problémy mainstreamu v euroatlantickém prostoru
Největší problém mainstreamových médií v euroatlantickém prostoru je popisování nikoli reality, která je, ale kterou by si tyto sdělovací prostředky přály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Proběhlo v tichosti na vládě: Šlachtovi celníci by chtěli vyšetřovat. Vnitro je proti. Víme proč a máme dokument
Celní správa opětovně zatoužila po kompetencích policie a chtěla by vyšetřovat daňové trestné činy. Podpořilo ji v tom ministerstvo financí, které předložilo na toto téma legislativní návrh. Tvrdě proti se ale postavilo ministerstvo vnitra. Navrhované změny trestního řádu představují podle ministerstva vnitra výrazný zásah do trestní politiky státu a bezpečnostního systému České republiky. „Bez bližší konkretizace lze z navrhovaného znění dovozovat působnost Celní správy i u trestných činů, které lze s její činností spojovat velice obtížně,“ varuje resort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Regulační poplatek za pohotovostní služby lze platit bezkontaktní kartou
Nemocnice České Budějovice zavedla nový systém úhrad za pohotovostní službu. Regulační poplatek je nyní možné na nejvíce vytížených místech platit bezkontaktní platební kartou. Platební automaty, které tuto možnost nabízejí, se nacházejí v pavilonech C (ve vestibulu v přízemí vedle vstupu urgentního příjmu), CH (traumatologie – úrazy, neurochirurgie) a v dolním areálu v pavilonu E (2. nadzemní podlaží – ORL, oční).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Valí se na nás další šílenost - zahájení cenzury internetu
Komentář na facebookovém profilu k cenzuře internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Generál Šándor je ve varu z toho, co předvedli dva němečtí fotbalisté tureckého původu: Nechutné, měli je hned vykopnout! Panáčkové by si měli uvědomit...
ROZHOVOR „Když jsem viděl, jak němečtí fotbalisté Mesut Özil a Ilkay Gündogan dávali tureckému prezidentovi Erdoganovi národní dres Německa a tu nechutnou šarádu kolem, tak si myslím, že je měl trenér Löwa okamžitě vyhodit z reprezentace,“ řekl bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval dění v Turecku včetně posledních prezidentských voleb, jež budou určovat budoucnost země a i další spolupráci s Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Historické muzeum zve na výstavu Století trampingu
Výstava vypráví o dějinách a současnosti trampského hnutí i o tom, jak ovlivnilo podobu české populární kultury, umění a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za zachování unikátního komínu aglomerace Vítkovice
Hrozí, že nám nebude stát! Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Proč se bát Taťány Malé a proč ji chránit
Dámám, jejichž nástup do úřadu ministryně spravedlnosti jsem mohl sledovat, snad s výjimkou Marie Benešové věnovali novináři zvláštní, převážně nepřátelskou pozornost. Psychologové nechť posoudí, zda se jedná o projev vnímání světa, označený španělským výrazem „el machismo“. Nyní se jejich „lovnou zvěří“ stala Taťana Malá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Mozaikový pohled na NATO summit
Nečetl jsem letní, předsummitový pozdrav prezidenta Trumpa několika vůdcům členských států NATO. Nevím, zda a jak bylo poselství z Washingtonu přijato na pražském hradě. Přesto cítím uspokojení z rozhodnutí prezidenta Zemana dát přednost projevu v PS ČR podporujícím vládu, a přiletět až k oficiálnímu zahájení summitu po poledni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Lounech hledá nové majitele pro 12 psů, odebraných nezodpovědné chovatelce
Na základě pravomocného rozhodnutí Městského úřadu v Podbořanech, kterým bylo v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání odebráno nezodpovědné chovatelce 12 psů, převzalo psí smečku pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech. Pejsci byli následně umístěni do náhradní péče v Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Reakce MZV na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci stížnosti paní Makarové
Ministerstvo zahraničních věcí ČR s politováním vzalo na vědomí, že Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku (dále jen ESLP) neuznal stížnost paní Makarové proti Spojenému království za přijatelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kramářova vila, rezidence premiérů, se dnes otevře veřejnosti
Kramářova vila v Praze, která slouží jako rezidence českých premiérů, se dnes mimořádně otevře veřejnosti. Lidé mohou premiérské sídlo navštívit od 09:00 do 17:00. Letos, kdy se připomíná sté výročí založení Československa, Úřad vlády zpřístupňuje Kramářovu vilu každou sobotu od dubna do října. Kromě toho byla otevřena v květnu při festivalu architektury Open House. Další mimořádné otevření ji čeká o státních svátcích 28. října a 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Zveřejnění schváleného standardu Disturbanční management na nelesních plochách
Standard obsahuje definice technických a technologických postupů při péči o nelesní společenstva s využitím disturbancí, tedy definuje postupy pro disturbanční management za účelem vytvoření mozaiky nelesních biotopů, návratu k raným sukcesním (vývojovým) stadiím nelesních biotopů, vytváření specifických typů biotopů a obecného zachování a zvýšení biodiverzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Vyhodnotili jsme Cvičení Botič 2018, na povodně jsme připravení
Stejně jako v loňském roce jsme i letos uspořádali preventivní povodňové Cvičení Botič 2018, které proběhlo 17. května. Cílem cvičení bylo ověřit, zda získávání a předávání informací o průtocích vody v potoce funguje tak, aby obce ležící na Botiči byly v co největším předstihu informovány o blížící se povodni. Nyní jsme již získali všechna data potřebná k vyhodnocení připravenosti účastníků cvičení na povodňovou událost. S výsledky cvičení můžeme být spokojeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Největší obchodní válka je tu? Konflikt mezi USA a Čínou vygradoval
Obchodní spor mezi Čínou a USA se vyostřil. Dokonce se začalo hovořit o začátku obchodní války. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Stop výstavbě bez dostatečných parkovacích míst v Praze 5
Petice občanů, kteří nesouhlasí se změnami stavby před dokončením „Bellevue Residence Grafická“ bez dvojnásobného navýšení počtu parkovacích míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Komunisté jsou v EP nejvíce proimigrační skupina
Předseda českých komunistů Vojtěch Filip v českých médiích kádruje kandidáty na ministry, jak jsou pro migrační a kdo je vlastizrádce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Anarchokapitalista Urza: Regulací přibývá, zákony jsou stále restriktivnější. Babiš si vymohl právo blokovat weby
ROZHOVOR Internet je „oázou svobody“ v „přeregulovaném světě“, ale už i zde se „všežravý stát začíná rozpínat,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz anarchokapitalista Urza, jehož přednášky hostila i proslulá holešovická Paralelní Polis. Regulací týkajících se internetového prostředí podle Urzy ale přibývá a zákony jsou stále více restriktivní. A jak se Urza – jenž je autorem řady článků o kryptoanarchii a anarchokapitalismu a nedávno mu vyšla kniha – dívá na boj proti tzv. „fake news“ a dezinformacím, který nedávno ohlásil Facebook? Facebook má podle něj „svaté právo libovolně filtrovat svůj obsah“. „Měla by to být jen a jen jeho věc, stejně jako je věc uživatelů, zda raději půjdou jinam,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
XVI. všesokolský slet vyvrcholil hromadnými cvičeními v Eden Aréně
Největší (nejen) sportovní událost v České republice v letošním roce je u konce. XVI. všesokolský slet zakončil v pražském Edenu dvoudenní program hromadných cvičení. Na ploše se vystřídalo na 15.000 cvičenců. Další účastníci se zapojili do sletových akcí během celého týdne, které navštívily desetitisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Nominace Žatec, město chmele byla projednána v Bahrajnu
Dokumentace organizovaná vedením Města Žatec v úzké spolupráci s řadou partnerů včetně Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu a dalších, byla do procesu hodnocení předložena v lednu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Údajné plagiátorství neohrozí získání důvěry vlády, soudí Babiš
Premiér Andrej Babiš (ANO) se podle serveru iRozhlas.cz sejde s ministryní spravedlností Taťánou Malou. Důvodem jsou její diplomové párce a údajné plagiátorství. I přes tento problém však Babš nepředpokládá, že by vláda ve středu kvůli podezření nezískala důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kampaň prezidenta Macrona financovali Soros a Rothschild
Italský portál „Il Populista” publikuje informace o financování prezidentské volební kampaně Emmanuela Macrona. Mezi jmény sponzorů je také americký finanční spekulant George Soros a bankéř David Rothschild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): ODS nám vrátí život na náměstí?
Komentář na facebookovém profilu k volební kampani ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Místní Agenda 21 pomáhá zavádět principy udržitelného rozvoje do života obcí a regionů
CENIA, česká informační agentura životního prostředí, poskytuje metodickou a odbornou podporu zavádění programu místní Agenda 21 v České republice. Místní Agenda 21 (MA21) je dlouhodobý proces, v němž místní úřady a samospráva obcí spolupracují s veřejností a reprezentanty všech zájmových skupin obce na zavádění principů udržitelného rozvoje do všech aspektů života obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Husinec připomněl Husův odkaz čtením jeho dopisů i bohoslužbou
Odkaz církevního reformátora Jana Husa, který byl upálen před 603 lety, dnes v jeho rodném Husinci připomněli zástupci několika církví. Na ekumenické bohoslužbě se sešli dvě hodiny před polednem v modlitebně Církve bratrské vedle Husova rodného domu. Tradiční Husovy oslavy ve městě začaly už v předvečer dnešního svátku lampionovým průvodem. Na dvoudenním programu je řada koncertů i trhy, účastní se stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ve Spojených státech jsem 17 let nevolil, říká český vědec a prosazuje změnu korespondenční volby
"Bariéra dvou letenek tam a zpět byla pro mě prostě veliká," vysvětluje vědec Ladislav Půst.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.7.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S polským premiérem máme společné názory na evropský rozpočet
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 6. července 2018 setkal v Karlových Varech s předsedou vlády Polské republiky Mateuszem Morawieckim. Kromě společného jednání a setkání s českými a polskými podnikateli se také zúčastnili promítání filmu Rain Man v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česko posílá do Thajska dva hasiče kvůli záchraně dětí z jeskyně
Česko posílá do Thajska dva hasiče, kteří na místě prověří, jak by mohla země pomoci při záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra, které voda uvěznila v jeskyni. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo zahraničí. Dvojice specialistů odletí dnes odpoledne linkovým letem z Vídně do Bangkoku, odkud se přesunou na sever Thajska, kde se neštěstí stalo. Podle mluvčí hasičů Nicole Zaoralové by na místě měli být v sobotu dopoledne místního času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Nástavbový kurz Oběhové hospodářství otvírá druhý ročník
Fakulta technologie prostředí VŠCHT v Praze otevřela druhý ročník kurzu nástavbového vysokoškolského studia celoživotního vzdělávání s názvem Oběhové hospodářství. Po úspěšném prvním ročníku odstartuje 7. 9. 2018 další ročník, na který je možné se zapsat již nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám
Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti: buď bojovat, nebo utíkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karolína Peake!? Zavolal nám bývalý ministr, který měl potřebu reagovat na odpolední článek. Řekl věci, které nás ani nenapadly
Zajímavé reakce vyvolaly informace ParlamentníchListů.cz o tom, kdo by mohl nahradit současnou ministryni spravedlnosti Malou (ANO). Ta má díky plagiátorské aféře nakročeno do zapomnění a naše redakce již přinesla konkrétní zjištění o jejím možném nástupci. Prvním byl Jeroným Tejc, druhým Petr Mlsna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Registrační systém prověří cestující ještě před vstupem do EU
Evropský parlament schválil konečnou podobu systému EU pro cestovní informace a povolení (ETIAS). Od roku 2021 se tak budou lidé cestující do EU z třetích zemí bez vízové povinnosti registrovat v databázi, která ověří, zda nepředstavují bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v České Lípě prodal pozemky po státním podniku v likvidaci
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě prodali pozemky převzaté od státního podniku v likvidaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
HZS: Začátek žní s sebou nese i první polní požáry
Letos, téměř o měsíc dříve oproti jiným rokům, začaly koncem června žňové práce například ve středních Čechách nebo na jižní Moravě. V souvislosti s tím, jak se na polích intenzivně pracuje, tak roste počet požárů polních porostů, strnišť i zemědělské techniky. MV-GŘ HZS ČR připomíná metodickou pomůcku pro obce i samotné zemědělce, jak se chovat bezpečně a počet těchto mimořádných událostí snížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Ústí nad Labem otevřela nová biotopová terária
Nová biotopová terária vznikla v rekonstruovaném spodním patře pavilonu exotária v zoologické zahradě v Krásném Březně. Od úterý si je mohou prohlížet návštěvníci zoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Černá skládka, vytvořená bezdomovci, představovala i zdravotní riziko
Akce zaměřená na úklid místa, které bylo poznamenáno dlouhodobým pobytem osob bez domova, proběhla tento týden ve stanovém městečku v těsné blízkosti přehradní nádrže České údolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Já mít tohle za starostu, tak hledám kyanidovou kapsli.“ Mladý britský politik zveřejnil FOTO, v čem přišel do práce. A pobouřil tím velmi i české vody
V Sheffieldu se k moci dostala strana zelených. Zvolila starostu. A starosta dělá divy. Magid Magid zakázal vstup Donaldu Trumpovi a na jednání městské rady si přinesl mexický klobouk, sombrero, jako výraz sympatie s touto zemí. Zprávu přinesla britská BBC a reagovali na ni v Čechách např. analytik Michal Moroz nebo glosátor Petr Paulczynski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zastavte se v Hořovicích, čeká na vás teta Marta
Na zámku Hořovice na vás čekají tři prohlídkové trasy a despotická teta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Když vojenský analytik-zbrojař "střílí vedle"
Takhle to dopadne, když vojenský analytik není v obraze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tuny odpadu - důsledek krátkozrakosti státu
Od začátku jsem byl velkým kritikem nového vinařského zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Upozornění na podvodné jednání přepravní společnosti, vyžadující poplatky za celní pojištění
?Generální ředitelství cel upozorňuje na podvodné jednání přepravní společnosti ASIA AIRLINE LOGISTICS, která vyžaduje po příjemci zboží zaplacení poplatků souvisejících s celním řízení v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Jak je to v České republice doopravdy s dlužníky
Za mých dětských let byly dluhy známkou neodpovědného chování jedince. Byly ostudou a s člověkem, který měl více dluhů, se většinou nikdo nechtěl kontaktovat. Jenže doba se změnila a předlužených přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Merkelové a Vítačům
Kolikrát musíte vidět důkaz? Kolikrát Vám to ještě někdo musí říkat? Způsobujeme si vlastní vyhynutí. Ignorovali jsme příliš varovných znamení. Náš domov byl zásadně poznamenán chamtivostí a politickými machinacemi. Genetická síla byla vpuštěna do našeho světa a to samozřejmě bude mít katastrofické následky. Přesvědčujeme se, že náhlá změna je něco, co se stane mimo zaběhnutý řád jako autonehoda. Nebo je mimo naši kontrolu jako vážná nemoc. Nepředstavujeme si náhlou zásadní iracionální změnu jako proniknutí do samotného základu naší existence. Ale tak to bezpochyby je. A děje se to právě teď. Lidé a budou muset spolu žít a my se budeme muset přizpůsobit novým nepředstavitelným hrozbám. Vstoupili jsme do nové éry. (1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Podpořte památky regionu v on-line hlasování
Až do 14. září můžete hlasovat v soutěži Patrimonium pro futuro pro památky z Karlovarského kraje. O přízeň hlasujících usiluje obnova a restaurátorské práce v kostele sv. Vavřince v Chodově a nová prohlídková trasa Pod střechami chebských domů. Vítězi s nejvyšším počtem hlasů bude udělena cena veřejnosti Památky děkují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: Za zády Babiše už má být vybrán nástupce mistryně Malé
To, že premiér Babiš nechtěl do funkce ministra Miroslava Pocheho, je dlouhodobě známo. Poche už v minulosti pro současného šéfa kabinetu představoval vše negativní, co pražská politika nabízí. Babiš tuto zákulisní hru spolu s prezidentem republiky vyhrál. Otázkou zůstává, zdali bude stejnou silou schopen obhájit i Taťánu Malou, novou ministryni spravedlnosti. Podle informací ParlamentníchListů.cz totiž v kuloárech ANO zaznívají jiná jména, která by ji mohla velice rychle nahradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kabourková: Laciná, ne-li hloupá gesta
Roky jsme byli svědky handrkovaní politiků, zda volit prezidenta přímou volbou či nikoli. Vyhrálo přání občanů. Někteří politici jsou tímto zřejmě zklamaní a rádi by vše vrátili do starých kolejí. Evidentně jim chybí zákulisní intriky při prezidentských volbách v minulých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Upozornění na službu Dynamic Currency Conversion
V letních měsících vyráží řada občanů na zahraniční dovolenou. Místo hotovosti využívají lidé stále častěji platební kartu, což je pro ně pohodlnější a bezpečnější než převážet velkou částku v hotovosti. Použití platební karty v zahraniční však vyžaduje i jistou obezřetnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bouřlivé kázání ze Slovenska: Chceme slyšet pravdu, ne pohádky. Nenechme si vnutit, kolik má být dětí v rodinách, co se mají učit a čemu věřit!
Tisícovky věřících se sešly v Nitře na národní Cyrilometodějské pouti. Ján Babjak, prešovský arcibiskup, tam sloužil mši a při té příležitosti vyzdvihl význam pravdy, které se společnost dožaduje, a odsoudil hry na „moderní, kulturní, civilizované“ občany. Převzato z parlamentnelisty.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dny lidí dobré vůle na Velehradě za účasti KDU-ČSL
Zástupci KDU-ČSL zavítali na Dny lidí dobré vůle, které se už tradičně konaly 4. a 5. července na Velehradě. Oslav se zúčasnil například místopředseda strany a poslanec Ondřej Benešík, senátorky Jaromíra Vítková, Anna Hubáčková a Šárka Jelínková, dále pak senátor Patrik Kunčar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Cestujte Českem křížem krážem s Jízdenkou na léto
Cestujte Českou republikou v létě s jedinou jízdenkou - sedm dní za 690 nebo 14 dní za 990 korun. Jízdenka na léto je platná do 31. 8. 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Facebook zcenzuroval americkou Deklaraci nezávislosti. Marian Kechlibar přináší velké varování. Tohle se prý může brzy stát
Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost. Tak zní citát George Orwella a tak také vyznívá text Mariana Kechlibara na serveru neviditelnypes.lidovky.cz. Že Facebook zavedl cenzuru a maže „nenávistné“ komentáře skrz algoritmy, to už je většinou lidem známo. Ale že algoritmy vyhodnotí jako nenávistnou i americkou Deklaraci nezávislosti, to ještě nikdo netušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nejlepší obecní noviny jsou Kralupský Zpravodaj a Bořetické listy
Kralupský Zpravodaj a Bořetické listy jsou vítězi soutěže o nejlepší obecní a městský zpravodaj 2017. Výsledky sedmého ročníku soutěže se vyhlašovaly na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku. Soutěže se zúčastnilo 296 městských a obecních zpravodajů z celé republiky, řekl dnes ČTK předseda poroty Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš bude jednat v Karlových Varech s polským premiérem. Následně se přesunou na summit do Bulharska
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes setká v Karlových Varech se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým. Budou diskutovat o ekonomické spolupráci, o česko-polských projektech v dopravní infrastruktuře a o aktuálních otázkách mezinárodní politiky. Premiéři se setkají rovněž s podnikateli z obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Dvojí metr, výběrová spravedlnost
Komentář na facebookovém profilu k odvolání ředitele Nemocnice Na Bulovce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

EU se chystá přejmenovat dny v týdnu
Evropská agentura pro normalizaci připravuje reformu označování dnů v týdnu. Cílem je harmonizovat celý systém, zavést jednotná a srozumitelná pravidla a tím zjednodušit komunikaci mezi členskými státy EU i jednotlivými občany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Žluté vesty, Akt XIX
Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu  ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Prezidentská podpora Šefčoviče, aneb hradní fair play...
Před dvěma týdny prohlásil Miloš Zeman, že se do prezidentských voleb na Slovensku nebude vměšovat a zůstane nestranný. Týden před druhým, rozhodujícím kolem přijal v Lánech jednoho z kandidátů, Maroše Šefčoviče.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist