Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.335x, což odpovídá cca 121.837-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

To je revoluční výbor! Šafr a Kalousek vyrážejí na obranu privatizátorů OKD
Zdeněk Bakala vzkázal, že se nedostaví před sněmovní vyšetřovací komisi ustavenou k prověření privatizace OKD. V čele komise stojí pirátský poslanec Lukáš Černohorský. Bakala do Česka vzkázal, že komisi nepovažuje za nestrannou. Novinář Pavel Šafr a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se miliardáře zastali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ať si pan kníže vezme ty migranty jako zahradníky k sobě na panství, vzkazuje senátor Zeman. Nemáme žádnou povinnost nikoho přijímat, chytré hlavy z Bruselu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na tvrzení Karla Schwarzenberga o přijímání migrantů z Itálie reaguje senátor a starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman (ODS). „Jedině, že by dělali zahradníky na jeho panství.“ A Tomáši Halíkovi vzkazuje: „Od něj by bylo hezké, kdyby vzal svoji výplatu a dva, tři roky ji posílal do Afriky, aby pomohl lidem v těch táborech. Ať si jich třeba dvacet, třicet na dálku adoptuje.“ K (ne)přijímání migrantů v rozhovoru pro PL.cz dodává: „Není žádná povinnost někoho přijímat. Můžeme si vybírat, koho chceme, a koho ne. A nikdo nám to nebude diktovat. A zvláště ne Brusel a ty jejich chytré hlavy. Jsme plnohodnotný stát a jak to chceme, tak to bude.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Toto ještě nezaznělo: Brexit mohl prosazovat sám Brusel. Aby poškodil Británii a zbytek Evropy postavil do latě
Jak plynou dny, odchod Velké Británie z EU je stále blíž. Ta část britské společnosti, která si přála setrvat v EU, se snaží najít zdůvodnění, proč neuspěli. Proč větší počet obyvatel hlasoval pro Brexit? Mohli za tím být i ruští hackeři, kteří snad ovlivňovali názory Britů? To je jedno z možných vysvětlení. Existuje však ještě jiné možné zdůvodnění. Pro mnohé možná překvapivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kabourková: Kam až to zajde?
Vyjádření soustrasti rodinám v souvislosti s úmrtím našich vojáků v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: S hlubokým zármutkem jsem přijala zprávu o úmrtí pana Jaroslava Krále
Zastupitelstvo Středočeského kraje opustil Jaroslav Král, dlouholetý krajský zastupitel a starosta města Benátky nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pitomci, vzkazuje Jaroslav Hutka obhájcům Zemana. Já se musel svléknout, hájí ho Marek Hilšer. A o Hutkovi vznikla veselá písnička
Poprask kolem písničky Jaroslava Hutky o smrti Miloše Zemana neutichá. Ke kauze se vyjádřil neúspěšný prezidentský kandidát a nyní uchazeč o post senátora Marek Hilšer, ale znovu také sám Jaroslav Hutka. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prohlášení KSČM po smrti vojáků v Afghánistánu: Kapitalistické státy podporovaly terorismus. Odmítáme agresivní politiku USA
Čeští komunisté se vyjádřili k úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu. Jejich smrti prý velmi litují, ale považují ji za zbytečnou. Čeští vojáci podle komunistů padli v mocenském boji kapitalistů o větší moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Liberec – jedno město pro všechny
CPIC pro Liberecký kraj zve na již tradiční letní festival LIBEREC – jedno město pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Turecko - hra je dohrána
Již delší dobu píšu, že USA je ve vztazích s Tureckem na rozcestí, ale jelikož jsem Kurd a to ještě z Turecka, je pravděpodobné, že moje články týkající se tohoto tématu, byly vnímány jako zaujaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Obyvatelé zúčastněných obcí můžou být právem hrdí na místo, kde žijí
Hejtman Olomouckého kraje předal Zlatou stuhu krajské vesnici roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
David Koller uchvátil Ladnou Čeladnou
Již počtvrté se areál Základní školy v Čeladné stal dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů napříč žánry na festivalu nechyběl bohatý program pro mladší i starší děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Piketty a poražený národ
Na Facebooku se poslední dobou šíří příspěvek francouzské ekonomické pop-star T. Pikettyho, ve kterém vnímá mj. ČR za poražený národ díky obrovskému odlivu dividend, který není sto vykompenzovat ani příliv EU-dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Herec Jan Hrušínský poslal víkendový vzkaz „bolševikům, náckům a estébákům, co se tu roztahují“. Použil v něm filmovou hlášku svého otce
Herec a divadelník Jan Hrušinský je dlouhodobým kritikem prezidenta Miloše Zeman, s čímž si dává do souvislotí odchod společnosti Mountfield ze spolupráce s jeho Divadlem na Jezerce. Svobodu si ale podle svých slov chce ponechat i za cenu ukončení činnosti divadla. V návaznosti na to si na sociální sítí postěžoval na komentáře, kde mu lidé píší, že se za názory, které prezentuje musí jeho táta obracet v hrobě. „Bolševici, náckové a estébáci, co vás je najednou zase všude plno,“ napsal ve svém favebookovém příspěvku Hrušínský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Nečasové na nové úrovni. Státní zástupce chce nepodmíněné tresty
Kauza Nečasové a špionů se nyní po více než osmi měsících posouvá na další stupeň. V odvolacím řízení nyní hrají všichni obžolavování o svou nevinu. „Jen se bavila po telefonu, jejímu jednání se přisoudila motivace, která tam není,“ uvedl pro Lidovky.cz k odvolání své klientky Jany Nečasové její advokát. Spis k případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) převzal odvolací Městský soud v Praze. V kauze by tak mohl zaznít pravomocný verdikt ještě tento rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Budu žádat detailní informace o působení Miroslava Pocheho na MZV
Již začátkem prázdnin, 10. července 2018, jsem svolal mimořádné zasedání Zahraničního výboru, na které jsem pozval Jana Hamáčka, aby vysvětlil svůj duální mandát a také funkci Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Žáček, bývalý ředitel ÚSTR: Rusko je cizí imperiální subjekt. Je zcela na místě srovnávat okupaci Krymu s rokem 1968. Nesmí to Putinovu režimu projít
ROZHOVOR Návštěvy politiků KSČM či blízkých KSČM – europoslance Jaromíra Kohlíčka a senátora Jaroslava Doubravy – na anektovaném Krymu považuje poslanec za ODS Pavel Žáček za skandální a odsouzeníhodné. Tito politici jezdí na Krym kvůli podpoře zahraniční politiky a propagandy Putinovy administrativy. „Poslanci z České republiky by měli hájit primárně zájmy naší země a nikoliv cizího imperiálního subjektu, s jehož předchůdcem máme ty nejhorší zkušenosti,“ prohlásil. V rozhovoru pro PL první ředitel a zakladatel ÚSTR i Archivu bezpečnostních složek Pavel Žáček mluví o manipulacích s finančními prostředky, porušování zákonů, podle něj „prostě zlodějně“, která probíhá v Ústavu pro studium totalitních režimů vedeném „ambiciózním kindermanagementem v čele se Zdeňkem Hazdrou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Místopředseda ODS Kupka: Je tu regulérní blázinec. Populista Babiš nejdřív slibuje a až potom myslí
ROZHOVOR „Na české politické scéně je řada oblíbených politiků, kteří klidně popřou, co řekli včera, slibují věci, které nehodlají splnit, které jsou v rozporu s jinými sliby. Bojovat s tím lze jen slušností a pevným postojem, nikoli naskočením na stejnou vlnu – Babiš slíbil zlevnit jízdné vybraným skupinám, my je snížíme všem!“ říká místopředseda ODS Martin Kupka. Promluvil o nové vládě i o současné ODS. Babiše a Zemana označil za populisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Mimořádný monitoring kvality vody v Labi
Mimořádný monitoring kvality vody v Labi Vzhledem k možným dopadům sucha a nízkých průtoků na kvalitu vody v Labi bude zvýšena četnost sledování v mezinárodních profilech MKOL na českém Labi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Úctu a věčnou památku. Vedení státu truchlí nad smrtí tří českých vojáků v Afghánistánu
Dnes brzy ráno zemřeli tři Češi při patrole v okolí základny Bagrám. Armáda o tragédii rodiny vojáků informovala a nabídla jim pomoc vojenských psychologů a kaplanů. Upřímnou soustrast rodinám vyjádřili i někteří čeští politici v čele s prezidentem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Zajímá nás názor občanů na problematiku sucha
Hlasujte a dejte nám vědět, jaká navrhujete opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tragédie v Afghánistánu. Při útoku atentátníka tam zemřeli tři čeští vojáci
Tři čeští vojáci zahynuli dnes při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu, oznámil Generální štáb Armády ČR. Češi dnes ve 3:50 hlídkovali v okolí základny Bagrám v provincii Parván.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Areál bývalého sanatoria Buchtův kopec je opět na prodej
Kraj Vysočina opakovaně nabízí k prodeji areál bývalého sanatoria na Buchtově kopci u Daňkovic. Rozsáhlý komplex se zdravým lesoparkem, pěti udržovanými pobytovými a léčebnými pavilony protkaný stovkami metrů účelové komunikace je patrně nejrozsáhlejší nemovitostí na prodej v Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Lesní koupaliště je takový tunel Blanka
Komentář na facebookovém profilu ke znovuzprovoznění lesního koupaliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Z propustku ve Valašské Bystřici bude most
Dosavadní propustek na silnici III/05726 ve Valašské Bystřici bude nahrazen novým mostním objektem. Investice Zlínského kraje za 9,6 milionu korun bude zahájena přibližně v polovině srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Chorvatsku už Češi nemají pověst „paštikářů“, říká krajanka z Dubrovníku
Chorvaté mají Čechy v srdci, oceňují, že k nim začali jezdit hned po válce, říká v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV spisovatelka a právnička Blanka Čechová, autorka několika knih o Balkánu, která trvale žije v Dubrovníku. Prozradila také, zda vidí smysl například v mírotvorných misích, či jaké podle ní mají mezery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Atentát na prezidenta Venezuely. Maduro přežil výbuch přímo při projevu
Poblíž místa, kde přednášel svůj projev venezuelský prezident Nicolás Maduro, explodovala výbušná zařízení. Prezident se stal terčem pokusu o atentát, uvedl ministr informací Jorge Rodríguez. Při explozi bylo zraněno sedm členů Národní gardy. Prezident ani další členové vlády zraněni nebyli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman, Okamura, blbá hovada a utopené vietnamské děti. Lidovec vystoupil s vážným obviněním a pak se chlubil, kolik nadávek dostal. A Šafrova Hovorková...
Komentátorka serveru Forum24.cz Johana Hovorková se tentorkát ve svém článku pozastavila nad nešťastnou událostí, která se stala ve čtvrtek na koupališti Lhota, kde se utopili dva sedmiletí chlapci. Strašné jí přijde na celé věci to, že jejich matkám k jejich záchraně nepomohli lidé, kteří jim pomoci měli, protože se jednalo o Vietnamky. Slavomír Mácha, aktivní člen KDU-ČSL a několikanásobný kandidát do různých funkcí, zase za lhostejný přístup příhlížejících viní například Zemana, Babiše a Okamuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Zákonodárci, soudy a exekutoři ničí statisíce lidí nekvalitní prací
Špatné zákony, ale i nekvalitní práce soudů a exekutorů, násobí počty zbytečně vedených exekucí, které jsou nedobytné, navyšují náklady a mnohdy se ke správnému usnesení dobere soud až po letech, kdy povinný je zcela zničen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Hospodářské noviny hynou „na úbytě“?
Přiznám se rovnou. Jako profesionální novinář samozřejmě čtu i jejich články, ale se zásadními výhradami. Stejně, jako většina našich médií, včetně těch veřejnoprávních, nám totiž i ony přinášejí jednostranně zaměřené informace, prostě dělají politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: V Afghánistánu byli poraženi Britové, Sověti a čeká to Američany…
Miloš Zeman svého času razil heslo, které asi mnohý z nás podepíše ve vztahu k naší zemi: Je to naše země a naše pravidla a proto je dodržujte. Totéž ovšem platí i naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Spolek pro výstavbu D35 a D43 je týmový projekt
Komentář na facebookovém profilu k činnosti Spolku pro výstavbu D35 a D43.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka promluvil o Babišově vládě
Někdejší premiér Bohuslav Sobotka se po více než dvaceti letech stáhl z politiky. Již několik měsíců není ani poslancem. Poslaneckého mandátu se vzdal, protože si neuměl představit, že by jako sociální demokrat měl hlasovat pro kabinet Andreje Babiše. Na několik měsíců si také uložil bobříka mlčení a nekomunikoval s médii. Teď se však rozhodl mlčení prolomit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Helfštýn obsadili restaurátoři a kameníci
Skupina kameníků v těchto dnech obkládá opěrnou zeď objektu paláce na posledním nádvoří hradu Helfštýn. Restaurátoři tady čistí kamenné prvky. Uvnitř, v prostorách Rytířského sálu, pracují řemeslníci na spárování pilířů. Rekonstrukce paláce, která přijde na více než 71 miliónů korun, je v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: USA jsou největším vězeňským státem světa
Spojené státy drží v počtu svých vězněných obyvatel světový primát. Nejen tedy že zaznamenávají nejvyšší procento svých lidí, kteří právě tzv. sedí, ale jsou vězeňskými šampiony i v absolutních číslech vězněných, kterých je zde mnohem víc než ve státech tzv. "autoritářských". I např. Čína, která má čtyřikrát víc obyvatel než USA, za Amerikou v počtu vězněných lidí zaostává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitel Deníku Referendum: S lidmi jako je Jakl se nediskutuje, není hoden oponentury
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se rozhodl kandidovat do Senátu. Publicista a ředitel Vydavatelství Referendum Radovan Bartošek se zamýšlí nad tím, proč Jakl kandiduje za SPD Tomia Okamury. V textu pro Deník Referendum dospěl k zajímavému zdůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Jací lidé budou odpovídat za nezávislost a bezpečnost naší země?
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Komunismus se demokratizuje jedině tak, že padne
Komentář na facebookovém profilu k významu výročí srpna 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Dějiny českého poválečného násilí vůči Němcům
Autorova glosa k předkládání dějinných událostí poválečného období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Naši vojáci padli jako hrdinové, bohužel při plnění špatných politických rozhodnutí
Vyjádření soustrasti na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Kalousek chystá masakr na šéfa TOPky Pospíšila
ParlamentníListy.cz po několik týdnů sbíraly informace o dění uvnitř opoziční TOP 09. Tu poměrně stabilním způsobem vede europoslanec Jiří Pospíšil. Na záda mu ovšem už od jeho zvolení do funkce předsedy TOPky v listopadu loňského roku dýchá Miroslav Kalousek. A že nejde o láskyplný opar, to je jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Pouze drakonické tresty zamezí nelegální migraci. Pro převaděče, i neziskovky.
Prevencí by bylo, nepustit na náš kontinent ani jediného nelegálního migranta. Toto politici nechtějí, takže zbývá cesta tvrdé represe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Úmrtí tří našich vojáků v důsledku teroristického činu je velkou tragédií
Reakce na úmrtí českých vojáků v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Připojuji se k návrhu o změně názvu
Komentář na facebookovém profilu k návrhu přejmenovat "mateřskou dovolenou".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta připomněl největší válku od druhé světové. Začala před dvaceti lety, trvá dodnes a skoro nikoho nezajímá
Celých dvacet let uplynulo 2. srpna od zahájení největšího, nejdelšího a nejkrvavějšího konfliktu od dob druhé světové války, připomněl v komentáři pro Prvnizpravy.cz bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Nejděsivější na celé historii je podle něj hlavně fakt, že původně neexistoval žádný důvod pro vypuknutí tak rozsáhlého konfliktu. „Velká africká válka ale trvá dodnes, představuje varování pro všechny, kdo nebrání, případně přímo nepodporují masovou migraci z Blízkého východu a subsaharské Afriky,“ říká Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodej alkoholu mladistvým na východě Čech se neobešel bez pokut
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje využila konec školního roku a prostřednictvím mladistvých figurantů uskutečnila 42 kontrol, které byly zaměřeny na zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Trump koná a prospěch se dostavuje
Donald Trump navrhl zvýšit z deseti na 25 procent cla na čínské zboží, jehož roční hodnota dovozu dosahuje 200 miliard dolarů. Zatím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Pozor na přehnané pití minerálek
Perlivé minerální vody uhasí žízeň, podporují chuť k jídlu a zlepšují zažívání. Naši španělští kolegové vytvořili jejich stručný přehled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pacient je po mimořádné operaci již v domácím prostředí
Pacient, kterému lékaři z Kliniky úrazové chirurgie FN Brno prodloužili díky speciálnímu hřebu stehenní kost o 3,5 cm, už po pár dnech opustil naší nemocnici a je na rekonvalescenci v domácím prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Výdaje státu rostou rychleji než jeho příjmy
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé utrácejí víc, než rostou jejich příjmy. Ale období velké hojnosti se chýlí ke konci, varuje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ České domácnosti utrácejí rychleji, než rostou jejich příjmy. Dokonce tak, že míra úspor je nejnižší za posledních dvacet let. Podle Markéty Šichtařové rostou výdaje stále rychleji, protože lidé si většinou ještě nepřipouštějí, že období velké hojnosti se chýlí ke konci. Další fáze hospodářského cyklu nastane právě v onom okamžiku, kdy se jejich víra ve stálé zlepšování najednou vypaří. To přijde v okamžiku, kdy začne první vlna propouštění. V tu chvíli se lidé leknou a začnou usilovně šetřit. Ale do té doby nám zbývá minimálně několik dlouhých měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Média nejsou sedmá, ale první velmoc
Co opravdu ovlivňuje jednání politiků a čeho se opravdu bojí? Bojí se svého možného negativního obrazu v mainstreamových médiích, která přes svou moc tlačí politikům svůj světonázor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Po úspěšném soudním sporu o pozemky v Třinci odvedl ÚZSVM do státního rozpočtu přes 12 milionů Kč
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě uspěli v soudním sporu o vlastnictví pozemků v Třinci. Díky úspěšnému uhájení zájmu státu navýšil ÚZSVM příjem státního rozpočtu o částku 12 247 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Adam, Filip Novotný: Rostou, ale ne jako po dešti - vývoj mezd v eurozóně ve srovnání s ČR
Po období krize a recese, které započalo před deseti lety, zažívá eurozóna od roku 2013 hospodářské oživení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Žádní rasisté v ulicích! V Dánsku začal platit zákaz zahalování, fanoušci burek dali hlasitě najevo svůj odpor
V Dánsku začal platit zákaz zahalování obličejů. A ačkoliv zákon přímo nezmiňuje, jaké oděvy jsou zakázané, je všeobecně znám a kritizován jako zákon o zákazu burek a nikábů, tedy oděvů muslimských žen. Agentura Reuters informovala, že až 1 300 protestujících včera v Kodani proti zákazu protestovalo. Britský Guardian dokonce jejich názory zachytil na kameru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Horké počasí posledních dnů dále prohlubuje stav sucha
Vysoké teploty podporují výpar, navíc i červenec byl srážkově na téměř celém území výrazně podprůměrný. Téměř polovina sledovaných profilů na vodních tocích je pod hranicí sucha a některé drobné toky již zcela vyschly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Divoká Šárka má 10 ušatých přírůstků. Myslivci vypustili do přírody zajíce
Jen tak se proskočit po poli, proběhnout se po louce nebo se schovat před horkem v lese. To si již týden užívá skupina 10 zajíců, které koncem července u vodního díla Džbán v Divoké Šárce vypustil Myslivecký spolek Šárka – z.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Do roku 2100 mohou v Africe žít čtyři miliardy lidí, napsal Babiš. A prozradil, co mu dělá žena
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je na dovolené v Řecku. Je mu tam prý teplo. A zdá se, že i na dovolené mu chybí politika. I na dovolené totiž komentuje politiku, uprchlickou krizi nevyjímaje. Stihl sepsat obsáhlé prohlášení, ve kterém mimo jiné varoval před nárůstem počtu obyvatel Afriky. A prozradil, že mu jeho choť Monika Babišová vyčítá závislost na mobilu. Nelíbí se jí, že ho nedokáže odložit ani na dovolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Afghánec, jenž zabil tři Čechy, byl sotva dospělý
Atentátníkovi, který dnes zabil tři české vojáky v Afghánistánu, bylo okolo 18 let. Podle listu The New York Times to řekl místní bezpečnostní činitel. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod: Lepší orientace v areálu nemocnice
V návaznosti na probíhající výstavbu nových pavilonů v nemocnici Náchod dochází ke změnám v organizaci pohybu osob a vozidel v dolním areálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Centrální hospodářství je opět tu
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti plánované ekonomiky podle Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist