Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 16x, což odpovídá cca 835-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Martin Koller: Puma má další problémy
Není to tak dlouho, co jsme čítali o tom, že německé bojové vozidlo pěchoty (BVP) Puma je nejlepší na světě, a proto se jedná o nejvhodnější typ pro naši armádu. V zákulisí se mluvilo o politicky připraveném tahu, na němž má zájem i německá kancléřka. Jenže propaganda a realita jsou dvě různé věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Kalousek ve smrtelné politické křeči
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Miroslava Kalouska o sudetských Němcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Noviny: Kdo se těšil, že setkání Putin–Merkelová dopadne zle, je zklamán
Sobotní setkání Vladimira Putina s Angelou Merkelovou hodnotí německá média vesměs kladně. Hlavním tématem rozhovoru byla dle očekávání Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Milan Knížák: Národní ostuda
Zítra pořádá Národní galerie v Praze několik svých otevření a rozeslala pozvánky s novým logem. Jsem si vědom, že má kritika bude vykládána jako zaujatá, poněvadž jsem byl 12 let generálním ředitelem Národní galerie, ale přesto jsem se rozhodl napsat tento kritický a varovný text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Zpátky do Afriky půjdete! pohrozil Matteo Salvini „plaváčkům“. Ne, to prý nejde... Anebo jde?
Půjdete zpátky! Tak by se dala interpretovat slova italského ministra vnitra Mattea Salviniho, který k problému migrace v zemi na Apeninském poloostrově zaujímá mnohem tvrdší přístup než jeho předchůdci. Tentokrát se řeší příběh asi 180 uprchlíků, kteří jsou na palubě jedné z lodí u italských břehů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: NEN – další posun v centrálních nákupech v ČR
Díky zavedení povinnosti využívat pro veřejné zakázky Národní elektronický nástroj (NEN), který obsahuje i aplikaci pro centralizované zadávání, úřady ušetří. Nyní tato funkce prochází aktualizací, aby byla pro zadavatele komfortnější a odpovídala jejich požadavkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Všechno je remix. Ivan Bartoš promlouvá o vyšetřování OKD, zelináři z ČSSD, co se stal ministrem vnitra, i podvodech s diplomkami
ROZHOVOR „Jednou jsem se bavil s policistou na téma, že když všichni jedou rychle, proč zastaví právě toho a toho, a on mi řekl, že když jde rybář na ryby, tak také nemůže chytit všechny. Ve Sněmovně může vznik komise a následné hlasy pro podporu jejího vzniku iniciovat každý. My jsme řešení kauzy OKD slíbili a pro vznik komise si vyjednali podporu napříč spektrem. Ostatním stranám se však tyto kauzy evidentně řešit moc nechce. Odpověď na otázku proč nechám na vašich na čtenářích,“ objasňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš, proč Piráti iniciovali vznik sněmovní vyšetřovací komise k OKD. A prozradil i mnoho dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš cupoval neziskovky, argumentoval ale chybnými čísly. To je jedno, musí se stavět byty, hájí se
42 zahraničních cest a 265 seminářů, zatratil premiér Babiš projekt na pomoc se sociálním bydlením. Pravda je ale jiná.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bílá většina dopadne zle. Čelíme zlu! sdělil k migraci český umělec. Došlo i na Zemana a český národ
Hudebník a filmař Vladimír Merta se na serveru Info.cz vyjadřoval k dnešnímu světu. Babiš prý není žádný Slovák, ale malý Čecháček. O Hutkově písni si myslí, že je to hloupé nálepkování, které jen použijí Zemanovi příznivci. A komentoval i migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČS): Myslel jsem si, že je to recese
Komentář na facebookovém profilu k oficiálnímu vyjádření České pirátské strany k “falešné mluvčí Jolance Jiráskové”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Mladý Klaus opět dráždí. Tentokrát zamířil proti ČT
Poslanec ODS Václav Klaus mladší, o němž je v poslední době velmi často slyšet v souvislosti s jeho kontroverzními názory, sepsal nový komentář pro server Novinky.cz. Tentokrát o reformě českého sportu. Neopomněl však ani zmínit veřejnoprávní televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Oni chtějí pracovat. Nekradou, to Češi kradou. Nikdo mě neznásilnil, popsala Eva Zahradníčková na VIDEU uprchlíky v Řecku
Eva Zahradníčková, aktivistka a humanitární pracovnice je dle svých slov už třetím rokem na řeckém ostrově Lesbu, kde se snaží pomáhat migrantům ve zdejším táboře Moria. A nyní se rozhodla vyvrátit mýty, kterým prý Češi ohledně migrantů věří. Video zveřejnila na TV Moria na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
AOPK ČR: Proti suchu pomáhají mokřady i rybníky
Pro zadržení vody v krajině je podstatná její struktura – čím více mokřadů, tůní, rašelinišť, rybníků, alejí, meandrujících potoků a řek či remízků, tím pomaleji voda z krajiny odteče. Proto v minulých letech Agentura ochrany přírody a krajiny ČR podpořila stovky projektů, které vodu do naší krajiny pomáhají vrátit. To prospívá i řadě vzácných druhů rostlin a živočichů, zlepšují se tak místní klimatické podmínky a snižuje riziko povodní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Voda přestává být samozřejmostí
Komentář na facebookovém profilu k nedostatku vody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
„Ruské kurvy“, „nemám rád Rusáky“. Akce Lidových novin na téma Rusko se ubírala drsným směrem
„Šíření národnostní nenávisti, nepodařená akce a špatně realizovaný projekt. Tak by bylo možné charakterizovat projekt redakce Lidových novin ‚Bylo jim osmnáct‘ a panelovou diskuzi Lidových novin a redakce serveru Lidovky.cz o česko-ruských vztazích,“ hodnotí akci Lidových novin Marek Kyncl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Okamžité vracení migrantů na Libyjské pobřeží? Že by?
To bude zase divení, že to vlastně jde a snad najednou ustanou debilní žvásty Evropských "VIP" o tom, že se přece nelze takto chovat bez dohody s Libyjskou vládou ...sice ještě nikdo úplně definitivně neřekl, která z těch čtyř vlád to vlastně je...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Ruští pitomci, vlastizrádci, kolaboranti, rozjel se Jan Hrušínský na téma srpen 1968
Herec Jan Hrušínský sepsal pro server Forum24.cz vzpomínku na 21. srpna 1968. V té době mu bylo 13 let a trávil prázdniny na chatě v Plané nad Lužnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
50 let poté: Největší sovětská základna po okupaci 1968 se změnila v rezervaci zubrů a divokých koní
Vojenské prostory, které po vpádu sovětských vojsk 21. srpna 1968 do tehdejšího Československa zabraly okupační jednotky, měly po odchodu vojáků v roce 1991 různý osud. Obrovskou proměnou prošel bývalý vojenský prostor ve středočeských Milovicích. Z největší sovětské základny na československém území se změnil ve světově unikátní rezervaci se stády zubrů a divokých koní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Kdo mydlí schody premiérovi? Může se dočkat dalšího obvinění?
Vláda Andreje Babiše provedla změny ve vedení Energetického regulačního úřadu, a to v rozporu s Energetickým zákonem. Někdo mu musel připravit podklady, tím je myšleno právní návrh na odvolání předsedy Rady a jmenování nového předsedy Rady ERÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Drahoš rozjíždí kampaň. Dám lidi dohromady, ohlásil
Zhruba se třemi desítkami dobrovolníků a za účasti představitelů TOP 09, Starostů a nezávislých (STAN), Zelených a KDU-ČSL zahájil dnes u Divadla Na Jezerce kampaň před senátními volbami v Praze 4 bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ na Bouzově se Škworem, Tomášem Klusem, J.A.R. i Divokým Billem
Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po Točníku, Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří a Hradci nad Moravicí představí v pátek a sobotu 24. a 25. srpna na romantickém Bouzově. Veškeré informace na Moravské hrady.CZ - Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov. Nově VIP kempy Plus – na festival jako do hotelu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Americký novinář, expert na studenou válku: Prezident Johnson měl v roce 1968 úplně jiné starosti. Ale lidé se o Československou celkem zajímali
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal americký historik a odborník na studenou válku Mark Kramer. Posluchačům mimo jiné prozradil, co věděli lidé na Západě o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Martin Koller: Srpen 68? Chtěli nás držet v chudobě. Stejně jako dnes!
Máme tady padesáté výročí internacionální pomoci států Varšavské smlouvy v srpnu 1968 a s ním opět mediální bitvu o to, kdo z politiků se předvede nejzajímavěji. Ještě pár týdnů a po mrtvých z Afghánistánu neštěkne ani pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Na řešení úsekového měření rychlosti v Plzni se podílí i ČD - Telematika
Doprava v západočeské metropoli bude opět o něco bezpečnější. V šesti ulicích statutárního města Plzeň proběhne instalace zařízení pro úsekové měření rychlosti. Hlavním dodavatelem je společnost SUPTel, významným subdodavatelem pak ČD - Telematika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura nabádá voliče: Volejte mi klidně i v noci. V Senátu chce bránit znejistěnou demokracii
Překladatel na volné noze Hayato Okamura, bratr známějšího Tomia, kandiduje do Senátu. O přízeň voličů se bude na podzim ucházet v obvodu Praha 8, kde již nějakou dobu provozuje intenzivní kontaktní kampaň. Hayato, který kandiduje v barvách KDU-ČSL a také s podporou Strany zelených, si o politice povídal v rozhovoru pro iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Česká republika musí změnit koncepci armády
Komentář na facebookovém profilu k ochraně před imigrací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Dva příběhy o roku osmašedesátém
Nebojte, nebudu vyvracet vyprávění o tom, jak zásah „bratrských armád“ v roce 1968 odvrátil pokus imperialistů o obsazení a zotročení Československa. Narazíme na něj příliš zřídka, než aby mělo smysl s ním ztrácet čas. Nicméně zůstávají ještě dva další příběhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje zruší veřejnou zakázku a podá trestní oznámení
Představenstvo Nemocnice Pardubického kraje, a.s., se na základě skutečností zjištěných dnešního dne připojuje k trestnímu oznámení, které v pátek 17. srpna 2018 podal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Vzhledem k závažnosti informací, naznačujících, že se účastníci veřejné zakázky mohli domlouvat na jejím výsledku, zruší Nemocnice Pardubického kraje, a.s., veřejnou zakázku na stavbu nového pavilonu psychiatrie v areálu Pardubické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 22. srpna 2018 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ponižující! Kvůli Chartě 77 byl napsán vážný dopis, hrozí aféra
V Národní galerii v Salmovském paláci v Praze od března 2017 probíhá výstava Charta Story o Chartě 77. Lidé, kteří za výstavou stojí, např. historik Petr Blažek, však nejsou ani za mák spokojeni s tím, jak se Národní galerie k celé výstavě postavila. Jejímu řediteli Jiřímu Fajtovi proto přistál na stole ostře laděný dopis, v němž přišla řeč i na „ponižující podmínky“, které galerie údajně připravila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ladislav Žák: O něčem úplně jiném…
Vzhledem k podobě současné diskuse o událostech roku 1968 jsem se rozhodl k tomuto tématu raději mlčet. V nadcházejícím týdnu bude ještě hůře a tak bych rád tento text věnoval tématu „neziskovek“ nebo, jak se dnes honosně říká, NGO. Nechci psát o jenom o penězích, ale především o tom, jak se i do tohoto tématu vkrádají vášně, černobílý pohled a někdy snad, s prominutím, i ignorance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): 21. srpen 1968
Jaké nám z něj plyne poučení? Nezapomínat, neodpouštět
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
VIDEO Divák je nevzdělaný, naznačil Jaromír Bosák
Do dalšího dílu své talkshow Ušák si sportovní komentátor Jaromír Bosák pozval blízkovýchodního reportéra České televize Jakuba Szántó. Hovořili o situaci v Izraeli, ale i o rozdílech mezi prací v České televizi a v komerční TV Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
VIDEO Vlezli mu do kamionu, zničili mu náklad, zastavila ho policie... A takto pokračoval hořký příběh našeho řidiče v Británii
Petr Hubacz se živí jako řidič kamionu. Až donedávna vozil náklady do Anglie. Teď se mu ale přihodilo něco, co může jeho živobytí ohrozit. Do jeho kamionu vlezli 4 Pákistánci, zničili mu kus nákladu a čekali, že se dostanou do Anglie. Anglická celní správa na ně však přišla a kvůli nim Petrovi hrozí, že bude mít zákaz cest do Spojeného království. Zprávu a video přinesl server krimi-plzen.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zálší chce opravit závlahovou nádrž a připravit pozemky pro stavbu rodinných domů
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Zálší nedaleko Chocně. Starosta Josef Lásko hejtmana informoval o rozvojových plánech obce včetně pozemků pro výstavbu rodinných domů či úpravy závlahové nádrže, která je však v současné době v majetku státu. Obec by uvítala také zlepšení dopravní obslužnosti autobusovou dopravou směrem na Ústí nad Orlicí či Vysoké Mýto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
ČVUT: Středoškolačky se budou učit programovat v rámci Letní školy IT
V pondělí 20. srpna 2018 začíná Letní škola IT pro 35 studentek středních škol z celé České republiky, kterou pořádá nezisková organizace Czechitas společně s ČVUT v Praze. Cílem letní školy je přilákat ke studiu informačních technologií co nejvíce dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
VIDEO Fuj! Lenin... Český mládežník vyjel do Ruska. Plival tam z okna i na louce a ze všeho měl hroznou srandu
Mladý youtuber Karel Kovář alias Kovy je vzorem pro desítky tisíc dospívajících Čechů. Kovy, který loni vedl interview s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, ve svých videích publiku často přibližuje politická a společenská témata. Jeho nejnovějším počinem je cesta do Ruska, kterou důkladně zdokumentoval. Co mu na Rusku přišlo zajímavé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Petr Pithart k politikům KSČ v roce 68: Neměli to v Moskvě podepisovat. Nezastřelili by je, ani nezavřeli. Podvolili se
Petr Pithart, bývalý senátor a signatář Charty 77, se na DVTV v rozhovoru s Danielou Drtinovou vyjadřoval k okupaci z roku 1968, jejíž výročí připadá na zítřek. Mluvil o Dubčekovi, jenž podle něj měl možnost udělat gesto, které by zabránilo demoralizaci, ale neudělal jej, místo toho se podvolil Brežněvovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ekonomika je za vrcholem, čekají nás potíže
Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Další výzva k předání části zámku v Peruci byla odeslána
Předání galerie na zámku v Peruci ze strany majitelky zpět Ústeckému kraji by mělo dojít v úterý 21. srpna v 10:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Ilona Švihlíková: Petrojüan - vyzyvatel amerického dolaru?
Téma úpadku či odchodu amerického dolaru ze scény patří mezi ty velmi oblíbené. Každou chvíli si můžeme přečíst, že „tentokrát" je s americkým dolarem ámen, protože „zlato, Putin, Čína..." Mezitím roky plynou a pozice amerického dolaru je stále silná, i když vyzyvatelé se skutečně objevují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
To je nápad, směje se Zdeněk Zbořil TOP 09, pokud jde o srpen 1968. Přidává své vzpomínky, které nepotěší odpůrce Zemana. ČT. Nemocný Kalousek, Mašínová...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Stínový prezident? To je opravdu nápad hodný jen TOP 09. Prezident z ‚dovozu‘, když ti naši nevyhrávají, to je nápad nad nápady,“ reaguje politolog Zdeněk Zbořil na debatu na téma: když chce prezident Miloš Zeman 21. srpna mlčet, těšme se na proslov slovenského Andreje Kisky, možná bude i v ČT. A že se srpen 1968 připomíná, ale na březen 1939 úspěšně média zapomínají? „Spor o interpretaci obou událostí asi už navždy bude podléhat přání toho, kdo bude v Čechách vládnout. Samozřejmě jen tehdy, dokud budou Čechy, Morava a Slezsko existovat. Většinou si to neradi připomínáme, ale ani to není tak docela jisté,“ podotýká politolog. K rozhovoru Zdeny Mašínové pro Forum24.cz Zbořil také uvedl: „I já si někdy myslím, že ‚česká společnost‘ je mravně podvyživená.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Chceme, aby byla hromadná doprava dostupná pro studenty i seniory
Středočeský kraj, pokud to Zastupitelstvo na konci srpna schválí, chce ulevit žákům, studentům a seniorům nad 65 let a uhradit jim zbylé náklady spojené s dojížděním. Tito cestující budou mít od začátku září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, o proplacení zbylých 25 procent pak mohou požádat Středočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Čvaňháte dokola, novináři. Hutka zasmrděl, dává jiný názor na rok 1968 ten, na koho Rus mířil hlavní
ROZHOVOR „Jedenadvacátého srpna jsem stál s kamarády u mosteckého divadla a spílali jsme valícím se autům po silnici od Litvínova. V jednu chvíli zastavili a já jsem vytáhl řidiče nákladního vozu. Namířil na mě bez okolků samopal a natáhl závěr,“ popsal pro ParlamentníListy.cz své zkušenosti s příjezdem ruských vojáků v roce 1968 spisovatel Jiří Kimla. Mladá generace o tom podle něj slyší nezřídka fantastické bláboly a hlavně se exponuje invaze vojsk Varšavské smlouvy. Němci se nikdy netvářili jako spojenci a taky jimi nebyli. Sovětský svaz naopak ano, proto ty události zasáhly lidi takovou silou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Ministryně Nováková jednala s Korejci o jaderné energetice. Šlo o Temelín?
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) jednala s generálním ředitelem jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) Če-hun Čungem o možnostech spolupráce v jaderné energetice. Úřad to dnes sdělil ČTK. Podle ministerstva se Nováková s Čungem shodli na „perspektivnosti společné spolupráce, a to v mnoha průmyslových odvětvích“. KHNP patří mezi zájemce o případnou stavbu nových tuzemských jaderných bloků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Syrský puzzle - Posílají USA (přes Kurdy) Saúdy do války proti Turecku?
Na obzoru je možnost války katarských peněz proti těm saúdským, což ze všeho nejvíc znamená, že by to byla válka dlouhá a podle neomezených možností obou energetických monarchií dle libosti eskalovaná. I když…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat vypravilli Slepičí jízdu Prahou
Aktivisté ve slepičích škraboškách se sešli dnes ráno v centru Prahy, aby protestovali proti klecovým chovům slepic. Účastnili se happeningu s názvem Slepičí jízda. Slepičí maškary se pohybovaly především městskou hromadnou dopravou. Symbolika stísněnosti odkazovala na život téměř čtyř a půl milionu českých slepic v klecích. Během happeningu oslovili desítky firem. Předali jim výzvu, ve které je žádají o to, aby přestaly klecová vejce používat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V ulicích Berlína vzpomínali Rudolfa Hesse
V sobotu v Berlíně němečtí neonacisté vzpomínali výročí smrti Rudolfa Hesse, jednoho z nejbližších spolupracovníků Adolfa Hitlera. Pochod neonacistů byl úředně povolen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Aktual: Aby sny nezešedly - srpen 1968
Kapela Aktual, která je autentickou kapelou s kritickými písněmi za totality a nejpronásledovanější hudební skupinou v naší zemi, pořádá v dolní části Václavského náměstí v Praze dne 21. 8. od 12 hodin již tradiční vzpomínkový hudební happening.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Maláčová chce co nejrychleji zvyšovat mzdy. Minimální má jít přes 16 tisíc
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) dala najevo, že chce v maximální možné míře vyhovět odborům a co nejrychleji zvyšovat mzdy. Minimální mzda by měla podle představ členky vlády brzy odpovídat polovině průměrné mzdy. Půjde-li všechno podle představ Maláčové, minimální mzda brzy relativně rychle překročí hranici 16 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Vít Klíma: NATO jsou vyhozené peníze, a to nejen pro USA
Smrt tří českých vojáků v Afghánistánu znovu otevřela otázku, zda je nutné být členem NATO. Odpověď je velice jednoduchá, díky vynikající poloze České republiky. Ukažme si proč:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Lubomír Man: Od srpna 1968 nemůžu ruštinu ani slyšet
Řekl kdosi ze spolku, který dnes v republice udává tón, a Seznam.cz vypíchl tuto větu do internetu jako parolu, kterou by měli spatřit všichni naši lidé a která by se měla uhnízdit i v nejhlubších komůrkách jejích srdcí. Protože tahle věta vyjadřuje přesně to, oč tomuto spolku jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Paroubek: Je Řecko zachráněno?
Evropská mainstreamová média, včetně českých, s velkou chutí pojednávají o situaci Řecka, které podle nich je již z nejhoršího venku a dnešním dnem končí jeho třetí záchranný program. Rozebírají se také příčiny toho, proč se vlastně Řecko do dluhové pasti, která si vyžádala obrovskou finanční pomoc v rozsahu cca 280 mld. eur. (cca 7 bilionů korun) vlastně dostalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Zpackané podzimní volby? Cizinci mohou způsobit potíž
Ministerstvo vnitra vydalo 30. 5. 2018, tedy na skonku úřadování ministra vnitra v demisi Lubomíra Metnara (navržen ANO), metodický pokyn pro obecní úřady ve věci volebního práva občanů jiných členských států EU ve volbách do zastupitelstev obcí. V něm nabádá obce k postupu, který je v rozporu s platným zákonem o volbách do zastupitelstev obcí. Podle návodu vnitra by obecní úřady měly do voličských seznamů na základě žádosti registrovat nejen občany jiných členských států EU, kteří mají v ČR trvalý pobyt, jak je to stanoveno ve volebním zákoně, ale i ty, kteří mají pouze přechodný pobyt. Změnu volebního zákona, která by to umožnila, předložil ještě minulé Poslanecké sněmovně bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Poslanci však tento návrh v lednu 2017 odmítli a pozměňovacím návrhem z novely tuto možnost vyškrtli. Současný ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ale postup úředníků z odboru voleb MV hájí s tím, že jde o použití právní úpravy EU, která je českému právu nadřazena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
1013 dnů mlčí na zastupitelstvu další „borec“, co se díky TOP 09 dostal k moci
ParlamentníListy.cz se poslední týdny zaměřují na politiky, kteří toho v Praze příliš neřekli. Neřekli prakticky vůbec nic, neboť na jednání zastupitelů obvykle mlčí. Poté, co jsme upozornili na konkrétní zástupce Prahy 8 nebo Prahy 10, jsme protentokrát dostali upozornění na zastupitele Ladislava Kunerta z Prahy 4. Ten v posledních volbách kandidoval za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Socialismus s lidskou tváří okupace jen pozastavila, ale listopad 1989 ji definitivně zadusil
Žádná okupace není dobrá. Jen některá může být horší a jiná mírnější. Proti okupaci ze strany vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968 byl vášnivě snad každý Čechoslovák (kromě ojedinělých zrádců, dnes bychom řekli vlastizrádců). Ovšem v každém případě byla tato okupace tisíckrát méně agresivní a měla tisíckrát méně negativních důsledků než předchozí německá okupace v letech 1938 – 1939.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Merkelová se vyjádřila k výročí počátku sovětské okupace Československa
Okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v roce 1968 považuje německá kancléřka Angela Merkelová za smutné vyvrcholení politiky útisku ze strany Sovětského svazu. Stateční lidé v Československu podle ní v dalších letech přispěli ke sjednocené Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Zlevňování života v metropoli je hlavním tématem pražské ČSSD
Česká strana sociálně demokratická dnes zahájila kampaň do podzimních komunálních voleb. Jejím nosným tématem je zlevňování života v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
V dozorčí radě Českých drah sedí muž, k němuž se nikdo nehlásí. Nikdo nám nechce už týden sdělit, jak se tam ocitl. Prý to ale řešil "Járin s Radkem"
Dozorčí rada Českých drah zažila před několika týdny velké změny. Na zasedání řídícího výboru byl odvolán předseda spolu s dalšími čtyřmi členy. V nově jmenované dozorčí radě figuruje například i neblaze proslulé jméno Jana Štrofa, o kterém jsme již dříve informovali. Štrof se přitom problematikou dopravy, případně Českých drah doposud nezabýval. Redakce získala řadu poznatků ihned po prvním zasedání dozorčí rady 16. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Je čas na krizový scénář, nepopulární, leč efektivní kroky, pro PL promluvil politický lídr, který chce rozhýbat město pod památným Radhoštěm
ROZHOVOR „Nastal čas dělat nepopulární kroky směrem dovnitř systému. Začít dělat něco pro lidi, vycítit jejich potřeby, umožnit jim komfortní a pohodlnou adresu bydlení, ale také jim připomínat jejich povinnosti,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz lídr nového politického sdružení Nezávislých a Soukromníků v Rožnově pod Radhoštěm, podnikatel Antonín Slovák. Prioritami, se kterými jde Slovák v čele sdružení do podzimních komunálních voleb, je snaha udržet v Rožnově návštěvníky na dobu delší než jeden den, podpora sportu, kultury a „okamžitá změna územního plánu“ tak, aby bylo možné snadněji stavět, což by mohlo snížit odliv mladých Rožnováků z města. Spolupracovat po volbách chce Slovák se všemi, kdo jdou „dopředu“, nezávisle na tom, na které straně politického spektra se nacházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Násilníky nesmíme do Evropy vpustit
Cesta kolem světa na kole skončila pro manželský pár tragicky. Jejich životy ukončili Islamisté v Tádžikistánu, a to velmi brutálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora zjišťuje kondici firem
S jakými překážkami se letos při svém podnikání potýkáte? O kolik se letos změnil stav vašich zaměstnanců? Investujete do zvýšení efektivity výroby? Máte dostatek zakázek? Budete zvyšovat ceny? Jak hodnotíte letošní první pololetí a jaký celkový vývoj pro vaši firmu očekáváte v průběhu druhé poloviny roku 2018? Tyto a další otázky v těchto dnech pokládá podnikatelům Hospodářská komora České republiky prostřednictvím šetření Komorový barometr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk odsouhlasil moderní točnu pro rekonstruovanou Státní operu
Národní divadlo předložilo v průběhu rekonstrukce budovy Státní opery návrh změny z původně schválené repase stávající točny na nově navrženou válcovou točnu s vestavěnými stoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Normalizační občan Oldřich Černík
Ztichlá druhá největší posluchárna Filozofické fakulty UK na jaře roku 1968. Zapadající slunce nad Pražským hradem svítí do očí filozofa Karla Kosíka. Hledí zasněně k Vltavě a přeplněná posluchárna slyší úvahu o trojicích kráčejících přes Karlův most. První trojicí byl Švejk a dva vojáci s bajonety, druhou Josef K. se dvěma muži v cylindrech. Osudové chvíle v dějinách země – první světová válka a předtucha druhé…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrný novorozenec váží 3,3 kilogramu
V posledních deseti letech se porodní hmotnost novorozence pohybovala okolo 3,3 kilogramu. Podíl vícečetných porodů klesal. Novorozenci z vícečetných porodů měli nižší porodní hmotnost a těhotenství trvalo kratší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Sociálnímu demokratovi hrozí 6 až 7 let vězení. Zde je důvod
Šest až sedm let vězení požaduje jihlavský státní zástupce Kamil Špelda pro bývalého náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD) a pro ředitele krajských silničářů Jana Míku kvůli nákupu sypačů z roku 2009. Svým jednáním údajně umožnili zakázku předražit o víc než 34 milionů korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Zeman i Babiš pojedou v září za Merkelovou
Český premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman zavítají v září do Berlína. Na dvojici oficiálních návštěv Německa se oba podle informací ČTK mají setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou, Zemana čeká také schůzka s prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 21. srpna 2018 zúčastní pietního aktu, který se koná u sídla Českého rozhlasu v Praze při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Vyhrocená situace v Německu: Násilné případy a VIDEO, které žaluje na bezmoc státu
Minulý týden došlo v německém Plauen ke konfliktu mezi zasahující policejní hlídkou a několika přistěhovalci. Dvouminutové video ze zásahu rozšířilo po sociálních sítích místní sdružení Alternativy pro Německo (AfD) ze Sonnenbergu. V Offenburgu AfD uspořádala demonstraci po zavraždění místního lékaře somálským migrantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
33. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu znovu stoupla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 33. týdnu uzavřeno 141 kontraktů na dodávku 125,5 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 108,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal pozemky po majitelce, která zemřela už v roce 1978
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci při lustraci evidence v katastru nemovitostí objevili v katastrálním území Lásenice také pozemky, které byly stále vedeny na původní majitelku, ač žena podle dostupných údajů zemřela už v roce 1978.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?
Někdy mám pocit, že nevěřím svým očím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Problémem jsou neziskovky, které prosazují nějakou ideologii nebo světonázor
Komentář na facebookovém profilu k neziskovým organizacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Ministr Staněk uctí památku obětí srpnové okupace 1968
Pietní akt proběhne v úterý 21. 8. 2018 v 11 hodin před budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech a jako každoročně se jej zúčastní nejvyšší státní představitelé, zástupci Českého rozhlasu i přímí účastníci událostí, které se zde odehrály před padesáti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Havel byl ten nejlepší šéf, Zemana jsem se zřekl. Je ve fázi zhoubného narcismu, soudí pamětník Hradu devadesátých let
Devětasedmdesátiletý chartista a liberecký patriot Jan Šolc, který je někdejším poslancem Federálního shromáždění a mluvčím Občanského fóra i šéfem odboru vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta Václava Havla, v rozhovoru pro server E15.cz prozradil, jaký vztah měl po sametové revoluci s Milošem Zemanem, co měl na něm rád a proč je tomu dnes zcela naopak. „Prezident je ve fázi zhoubného narcismu. Havel byl můj nejlepší šéf, Zemana jsem se zřekl,“ říká Šolc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ruský server: Pražské jaro mělo zlikvidovat ČSSR podle scénáře USA
Mezi reakcemi ruských médií na 50. výročí invaze Varšavské smlouvy do Československa dnes převládá střízlivý popis a hodnocení události, která ale v dnešním Rusku nepatří k prioritám veřejného zájmu. Některá konzervativně orientovaná média se nicméně přidržují sovětského výkladu o „bratrské pomoci“. Objevují se i tvrzení, že s intervencí souhlasily osobnosti pražského jara, konkrétně Alexander Dubček nebo Ludvík Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kiska zítra v ČT? Češi začali šířit následující informace o prezidentovi Slovenska
Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že k výročí invaze v roce 1968 žádná slova nepřipojí. Veřejného projevu se proto nakonec rád zhostí slovenský prezident Andrej Kiska. Zatímco někteří běsní, jiní zatoužili jeho projev zhlédnout v přímém přenosu. A to se jim také vyplní. Projev slovenského prezidenta jako připomínku vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa odvysílá v úterý v 19:50 hod. jak slovenská RTVS, tak ČT24. Podívejte se sami, jak ostré jsou reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Je hysterie kolem okupace v roce 1968 na místě?
Jsem velmi rozladěný a smutný z našeho pokrytectví, z našeho myšlení „ode zdi ke zdi“, z naší neschopnosti objektivního posuzování věcí, z davové psychózy zneužívané našimi politiky, kteří nejsou schopni uchopit témata, která nás SKUTEČNĚ trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Karla Šlechtová má velký vztek na Vojtěcha Filipa kvůli slovům o roce 1968: Vymývání mozků. A ztrapňujeme se tím v zahraničí
Padesáté výročí zlomové chvíle, kdy do Československa dorazila nezvaná vojska sovětské, maďarské, polské a bulharské armády, už provázejí politické střety. Mnozí čeští politici invazi jako takovou zpochybňují, což je podle slov bývalé ministryně obrany a poslankyně Karly Šlechtové (nestr. za ANO) velmi špatný ukazatel pro naši budoucnost. „Politici říkají něco jiného a vymývají tím mozky, které jsou naše budoucnost. Mám velký vztek,“ uvedla poslankyně v pořadu Interview na ČT24 s tím, že se tím zároveň neuvěřitelně ztrapňujeme v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jen demokratické státy jsou zárukou bezpečnosti a suverenity
Komentář na facebookovém profilu - poučení z roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
NP Šumava: Den rysa ostrovida a jelena evropského v NC Kvilda
Tento program chce přiblížit způsob života jelena evropského a rysa ostrovida na Šumavě. Jednotlivé aktivity zábavnou formou představí život těchto dvou charakteristických zástupců zvířeny, kterou za určitých okolností můžeme potkat při putování šumavskou krajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Rozdělovači funkcí. Zdeněk Škromach kriticky promluvil o Sobotkově garnituře, která pořád ovládá ČSSD
ROZHOVOR „Byli jsme zvyklí na vedení válek z doby druhé světové války, v době Vietnamu, ale ta situace se zcela změnila. Aby bylo možné zabránit právě různým teroristickým útokům v zemích, ve kterých žijeme, je potřeba dělat preventivní akce v jiných zemích,“ vysvětlil bývalý ministr a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach ke smrti tří vojáků v Afghánistánu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kromě zahraničí zároveň komentoval i českou politickou scénu a situaci v sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Slova, která se člověk stydí napsat: TV i rozhlas pod palbou. Zmíněn i film Pelíšky, ale hlavně...
Kde je hranice mezi uměním a oplzlostmi, které nepatří do rádia a na televizní obrazovku? Takovou diskusi vyvolal nejen citát z oceňované knihy na Českém rozhlasu Vltava, ale také Román pro Muže od Michala Viewegha vysílaný v odpoledních hodinách v televizi. Oba případy totiž nyní řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). ParlamentníListy.cz zjišťovaly u mediálních analytiků, zda je vůbec možné takovou hranici odlišit. Zákon totiž nedává RRTV prostor odlišit umění od nepatřičných vulgarismů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
České dráhy vypsaly soutěž na dodavatele 90 expresních vagónů
České dráhy pokračují v modernizaci dálkových vlaků. Jako náhradu starých vagónů poptávají výrobu dalších 90 moderních osobních vozů. S vítězem tendru uzavřou rámcovou smlouvu a vozy budou odebírat podle skutečných potřeb provozu a uzavřených kontraktů na dopravní obslužnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Čeští filmaři spouštějí hladovku za kolegu, vězněného v Rusku: Vidíte, jak málo znamená pro ruský stát lidský život?
Čeští občané mají své zkušenosti s rusky mluvícími vojáky, kteří nás v roce 1945 osvobodili od nacistů, ale v roce 1968 neváhali střílet do Čechoslováků ostrými náboji. Okupační armáda, která v naší zemi pobývala přes dvacet let, měla na svědomí desítky životů našich spoluobčanů. Snad i díky této zkušenosti začnou čeští filmaři držet hladovku za ukrajinského režiséra Olega Sencova vězněného v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Ministr Toman: Připravili jsme dotace na omezení následků sucha
Celkem 800 milionů korun rozdělí Ministerstvo zemědělství mezi obce a svazky obcí, které si chtějí postavit vodovodní infrastrukturu. Dotace je určená na vybudování vodovodů, kanalizací, čistíren a úpraven vod nebo na vodojemy. Ministerstvo zemědělství tak přispěje konkrétním obcím na boj proti suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Komunisté připravili v roce 1968 velmi radostné chvíle, míní historička
Z nového průzkumu vypracovaného sociology České a Slovenské akademie věd vyplývá, že jen polovina Čechů a třetina Slováků vnímá pražské jaro pozitivně. Ačkoli nejrůznější reformní hnutí roku 1968 nepřestávají na západě Evropy fascinovat, v Česku a na Slovensku tolik pozornosti nepřitahují. Probrat znovu myšlenky pražského jara se ale přece jen jeví jako užitečné, ba naléhavé, napsal francouzský deník Le Monde. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Finanční správa: V systému EET se mění SSL certifikát! Je vaše pokladní zařízení připraveno?
V září se na příjmové straně EET změní certifikát, který zabezpečuje spojení mezi pokladními zařízeními, která evidují tržby, a příjmovou stranou EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Čínští komunisté by si zasloužili Nobelovu cenu za ekonomii. Slovenský poslanec Blaha se rozepsal po státní návštěvě
Slovenský poslanec Luboš Blaha (SMER-SD) se vrátil z Číny, kde se účastnil více politických setkání. Následně se o nich rozhovořil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 38. díl. Žurnalistika a společnost
Denis McQuail (12. dubna 1935 - 25. června 2017) byl britský akademik zabývající se komunikační teorií. Věnoval se především masovým médiím, zaměřoval se na jejich vztah k publiku, ke společnosti jako celku, a tím zprostředkovaně i k jejich účinku na vývoj a aktuální – spolu s médii námi všemi žité – dějiny. Jeho klíčovou prací, kterou musí znát každý student médií a žurnalistiky a obecně každý, kdo se chce ve světě komunikace, zejména té masové, vyznat, je rozsáhlá publikace Úvod do teorie masové komunikace, která vyšla v mnoha neustále doplňovaných a aktualizovaných vydáních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Okupace naší vlasti cizími vojsky se už nesmí nikdy opakovat
Výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa si musíme neustále připomínat, jelikož jde o temnou stránku naší historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Léčba Řecka byla bolestná, ale účinná
„Po osmi letech od krachu Řecka lze říci, že eurozóna obstála a dokázala vyřešit nejpalčivější ekonomické problémy. Řecku výrazně pomohly členské státy Evropské unie, které se zachovaly solidárně a zachránily zemi před kolapsem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Provokace! Tomio Okamura den před výročím 21. srpna nahrál VIDEO na téma Rusko
Tomio Okamura si vybral ideální čas na nový příspěvek. V den před jednadvacátým srpnem zveřejnil na svém facebookovém profilu video, ve kterém se Ruska zastává. Tvrdí, že obvinění z použití chemických zbraní je řízená provokace za účelem poškození diplomatických vztahů a že obchodní válka s Ruskem je v rozporu se zájmy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Na Moravě vysychají potoky a klesají podzemní vody
Průtoky neovlivněných (nenadlepšovaných dotací vody z přehrad) toků v povodí Moravy se pohybují výrazně pod hodnotou dlouhodobého průměru pro měsíc srpen. Sucho hlásí 78 z celkového počtu 196 měřících stanic. Největší moravskou řekou Moravou protéká ve Strážnici osmina průměrného srpnového průtoku. Nedostatek vody se projevuje na celém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
VZP: Trhání zubu v celkové anestezii
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Autodrom Most: Tahače v polovině. Hahn vévodí celkovému pořadí, špička je ale velmi vyrovnaná
První polovině mistrovství Evropy v závodech okruhových tahačů mělo dominantní postavu v Jochenu Hahnovi, nicméně deset vítězů v šestnácti jízdách dokazuje, jak široká je letos špička. Její vyrovnanost slibuje dramatickou podívanou při nadcházející Czech Truck Prix v Mostě o víkendu 1. a 2. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna letos vrací na doplatcích desetkrát více než loni
V prvním pololetí OZP klientům vrací za doplatky na léky 12 427 636 Kč. Ochranný limit překročilo v prvním pololetí 17 902 klientů OZP. Největší částku OZP vrací skupině klientů nad 70 let - celkem 9 962 360 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Čas bilancování, čas předvolební
Již brzy vyrazí občané k urnám a budou hodnotit práci svých zástupců, zvolených v komunálních volbách 2014. Toto je neúplný přehled toho, co bylo realizováno koalicí ČSSD, Pévéčka a KSČM v období 2014 až 2018 v sociální oblasti a dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Válka o trenky kvůli roku 1968: Šokující výzva Pražskému hradu. A silná slova
Rudé trenky, symbol odporu vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Ten prý k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa nechystá žádné projevy, což mnohým vadí. Některé osobnosti veřejného života již daly najevo, jakým způsobem hodlají protestovat. Některým ale taková forma protestu vadí, jmenovitě například hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Václav Cílek: Budeme se muset uskromnit. Méně masa!
Geolog Václav Cílek se domnívá, že současný vývoj směruje k vegetariánství. Uvedl to alespoň v pořadu Českého rozhlasu. „Budeme se muset uskromnit,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Nejlepší krátká videa k česko-saským projektům jsou připravena na hodnocení
Program spolupráce Česko–Sasko 2014–2020 se ve svém každoročním ohlédnutí tentokrát vydává novým směrem. Nejen nositelé projektů, ale i všichni další zájemci byli vyzváni, aby natočili krátká videa o výsledcích, kterých dosáhli díky poskytnuté dotaci. Videa tak nahradí tradiční „tabulky“ s čísly a popisy a díky tomu mnohem názorněji ukážou, jak se spolupráce mezi Českem a Saskem s podporou Evropské unie stále více rozvíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
NKÚ: Centrální nákup státu ani po čtyřech letech nefunguje
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil centralizované zadávání veřejných zakázek ve státní správě v letech 2014 až 2017. K tomu slouží dva systémy: Přes resortní systém nakupují resorty pro sebe a organizace, které pod ně spadají. Prostřednictvím druhého systému, Centrálního nákupu státu, mají Ministerstvo financí a Ministerstvo vnitra nakupovat pro celou státní správu. Centrální nákup státu však po čtyřech letech od spuštění nefunguje a nepřináší očekávané úspory. Ale ani resortní systém se nepoužívá tak, jak se očekávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pár ohlédnutí za komunálními volbami 2014
Je vždy důležité, připomenout spoluobčanům události, jak se odehrály po minulých komunálních volbách v Uherském Hradišti. Nejde pouze o připomenutí těchto událostí, ale jde i o opětovné rozhodování voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD trvá na svém: Ministrem zahraničí bude Poche. Hamáček už prý má představu, jak to udělá
Předseda sociální demokracie ČSSD Jan Hamáček neuvažuje o variantě, že by se vzdal funkce ministra vnitra a zůstal v čele diplomacie, jejímž vedením je také pověřen. Novinářům to řekl při dnešním zahájení pražské kampaně ČSSD před komunálními volbami. Situaci kolem Ministerstva zahraničních věcí, jehož šéfem prezident Miloš Zeman odmítl v červnu jmenovat europoslance Miroslava Pocheho, Hamáček řeší. Jediným kandidátem podle něj zůstává Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist