Oficiální zpravodajská média

Václav Moravec pryč z nedělního poledne! Ozývá se i z nečekaných stran
Moderátor Václav Moravec se ocitl pod palbou kvůli hostům, které si volí. Za fakt, že si Moravec pozval do Žižkovské věže předsedu ČSSD Jana Hamáčka, to schytal od bývalé poslankyně ODS Kateřiny Dostálové i od historika Petra Blažka. Padla slova o tom, že Moravec jako moderátor vyhořel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo semináře pro nemocniční ombudsmany a IT odborníky
Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo ve dnech 11. a 12. října 2018 dva semináře. Ve čtvrtek se v budově Ministerstva zdravotnictví uskutečnil seminář pro nemocniční ombudsmany. O den později se v Nemocnici na Homolce sešli IT odborníci z českých nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak blbý zase nejsem, rozčílil se Moravec na Hamáčka
„Jsem částečně blbý, ale tak úplně ne!“ rozzlobil se Václav Moravec v Žižkovské věži při debatě Jana Hamáčka (ČSSD) s Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Na tapetě se ocitl poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna. A nebyl sám. Došlo i na prezidenta Zemana. Hanáček se v jednu chvíli odmítl nechat zastřelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát nemá „škodit“ prezidentovi a premiérovi. Musíme i do budoucna udržet naší republiku. Hovoří nový senátor Faktor, podnikatel a umělec
„Já bych byl šťastný, kdyby to byl právě pan Kubera, kdo by byl v čele Senátu,“ říká nový senátor za Českobudějovicko, známý hudebník, podnikatel a právník Ladislav Faktor. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz promluvil nejen o Senátu a o nedávných komunálních volbách, ale vyjádřil se i k takovým tématům, jako je migrace nebo ochrana hranic. Svůj názor řekl také na současné vztahy mezi Českou a Slovenskou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Úplně jiný pohled na kauzu Skripal: Vážně někdo věří, že by takové agenty poslali dělat černou práci?
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta dál sleduje dění v Ruské federaci. Tentokrát přičinil pár poznámek k vraždě Sergeje Skripala. Mohlo to prý být i tak, že Skripal i nadále pracoval pro svou vlast Rusko. Pár slov Bašta přidal i na konto klesající popularity ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Předseda ODS lže a občané jsou mystifikováni výsledky senátorských voleb
Zdá se vám to přehnané, nebo nepravdivé? Pak si dobře přečtěte jeho slova, které uvedl na Twitteru předseda ODS, pan Petr Fiala po skončených senátních volbách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet hubu, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony, rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Advokátka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hudební skladatel Bok: Lidé se bojí, takto se nemlčelo ani za komunistů. Umění je svět lži, jste pod drobnohledem elitářů a kdo neposlouchá, neuplatní se
Miloš Bok (*1968 v Praze) vystudoval pražskou konzervatoř v oboru klavír a dirigování. Jako skladatel byl nucen zůstat autodidaktem. Pro svoji generaci se již za studií stal vůdčí hudební osobností, ve vztahu k oficiálnímu hudebnímu establishmentu zůstal i po roce 1989 disidentem. I přes uměleckou izolaci byl pro své hudební schopnosti vyhledáván některými představiteli kulturní veřejnosti, s nimiž spolupracoval. Kvalita jeho děl si našla cestu do zahraničí a výjimečně i na česká oficiální pódia. V současnosti učí na ZŠ a ZUŠ Žlutice a vykonává činnost kostelního varhaníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Válčit s Babišem? Musíme ho obejmout tak pevně, až on vydechne, doporučuje ČSSD Zdeněk Škromach. A má ostrý vzkaz pro bývalé sobotkovské vedení
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nemyslím si, že válčit a napadat Andreje Babiše je cestou k úspěchu. Spíše tak ještě více posilují jeho pozici. Andreje Babiše je třeba obejmout tak pevně, až vydechne,“ říká Zdeněk Škromach, sociální demokrat a bývalý ministr práce a sociálních věcí. Upozornil, že kdyby ČSSD nešla do vlády s hnutím ANO, dnes už by byla mediálně odepsaná a nikoho by nezajímala. Jaký recept má na návrat strany mezi nejsilnější politické strany, prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Europarlament schválil neskonale hloupý návrh, který těžce poškodí českou ekonomiku. A Polčák s Niedermayerem ani nehlasovali proti, nechápe Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zatímco ostatní přítomní čeští europoslanci hlasovali proti návrhu, aby od roku 2030 musela nově vyrobená auta vypouštět o 40 procent oxidu uhličitého méně, než stanoví norma pro rok 2021, Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer se zdrželi hlasování. Markéta Šichtařová nerozumí tomu, proč se tito politici také nepostavili proti neskonale hloupému návrhu, který především poškozuje český automobilový průmysl, na němž jsme závislí. Analytička také varuje před neomarxismem, který chce extrémně silný stát a extrémně silnou kontrolu člověka, což z něj činí srovnatelně nebezpečnou ideologii jako klasický marxismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová navštívila v Rychnově nad Kněžnou projekty, na které MMR poskytlo dotace
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes navštívila východočeský region, kde jí byly ve městech Rychnov nad Kněžnou a Broumov prezentovány projekty, které vznikly díky podpoře MMR z národních dotací a prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Komunistická strana nesmí podlehnout zbrklosti a musí najít dostatek síly se poučit
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti otevírají možnost pro stabilní plzeňskou koalici
Plzeňští Piráti zahájí jednání, kde navrhnou utvoření koalice společně s KDU-ČSL, TOP 09 a ANO. Tato koalice by disponovala většinou v zastupitelstvu města Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Králové senátních voleb Jaroslav Kubera a Jiří Čunek nad šachovnicí TV Prima. Byla to opravdu jízda
Senátní volby jsou za námi. Jedním z jejich jasných vítězů je lidovec Jiří Čunek, který volby vyhrál již v prvním kole. Možná mu pomohlo i to, že se nebojí jít pro ostrá slova daleko. Druhým jasným vítězem je celá ODS a především politický matador Jaroslav Kubera, který se nijak netají tím, že pohrdá politickou korektností a z úst umí metat hromy a blesky. A jak vypadala nedělní Partie? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 46. díl. Šílenosti doby korektní
Je to v tomto cyklu poprvé, co citujeme z knihy aktivního politika. Samozřejmě když nepočítáme dvě připomínky textů Václava Klause, to je ovšem osobnost stojící už poněkud nad politikou – ne mimo ni, ale jeho pohled má širokou horizontální perspektivu danou všemi zkušenostmi, které v aktivní politice získal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Náklady na léčbu diabetu přesáhly dvě miliardy a vzrostly tak o 103 %
Náklady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) na léčbu diabetu 2. typu vzrostly za posledních pět let o 103 %. Počet nemocných se zvýšil od roku 2013 o 41,5 %. Loni pojišťovna evidovala 62 895 pacientů s diabetem 2. typu. Za pět let přibylo téměř 18 500 nových nemocných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátorské kluby se přetahují o profesora Drahoše. Může rozhodnout o tom, kdo bude předsedou
Dvě kola senátních voleb jsou za námi a zdá se, že politické tahanice by měly pomalu utichat. Jenže letos je to trochu jinak. Máme tu třetí kolo senátních voleb. Strany svádějí bitvu o profesora Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Voliči po dvou letech obměnili složení Senátu
Český statistický úřad dnes ukončil zpracování výsledků voleb do Senátu Parlamentu ČR. Po druhém kole volby jsou známa jména všech 27 nových senátorů. Pracovníci ČSÚ nezaznamenali během voleb žádné komplikace, které by ovlivnily zpracování výsledků voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Peníze z kraje pomohly zlepšit prostředí ve speciální škole
Investiční akce Pardubického kraje v oblasti školství se netýkají pouze mnohamilionových investic a velkých škol. Do Speciální základní školy v Litomyšli chodí padesát dětí, takže se dá říci, že se jedná o školu rodinného typu. Ty se mohou těšit z nově vymalovaných tříd a hlavně nového osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FN Olomouc je hlavním partnerem mobilního hospice Nejste sami
Pomáhají dětským i dospělým pacientům, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém stádiu. Zlepšují kvalitu jejich života, ale především jim umožňují strávit poslední dny a týdny v jejich nejpřirozenějším prostředí, tedy doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 v komunálních volbách uspěla v Plzni, celkem má v kraji 51 zastupitelů
TOP 09 v Plzeňském kraji získala v komunálních volbách celkem 51 zastupitelských křesel a je také znovu součástí zastupitelstva v krajském městě Plzni. Nejlepší výsledek měla TOP 09 v Přešticích, kde její kandidátka získala 29,63 procent hlasů. Ve sdružení zabodovala TOP 09 nejvíce na společné kandidátce TOP 09, Plzeňské Aliance a STAN v Plzni 5 – Křimicích, která získala 61,24 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Varování z Německa: Nastal černý den pro důležitého spojence Merkelové
V Německé spolkové zemi Bavorsko se v neděli uskutečnily zemské volby do zemského parlamentu. Tyto volby sice vyhrála Křesťansko-sociální unie (CSU), ale vyhrála je s tak hubeným výsledkem, že nemůže být spokojena. Vzhledem k tomu, že jde o sesterskou stranu CDU německé kancléřky Angely Merkelové, dáma v Berlíně zřejmě má důvod k obavám. Její koaliční partner, sociální demokracie, dokonce dosáhla jen jednociferného výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe má radost z Drahoše, Hilšera, Fischera a Beka: Konečně lidé volí osobnosti, ne straníky
I když senátní volby mají být hlavně soutěží osobností, přesto podle politologa Jiřího Peheho v posledních deseti letech získávali senátní křesla celostátně ne příliš výrazní kandidáti svázaní s politickými stranami. Nyní v tomto ohledu zaznamenal jisté změny. Zřejmě i prý proto, že se na začátku roku konaly prezidentské volby, v nichž si několik kandidátů udělalo jméno. „Někteří z nich si uvědomili, že mohli být v prezidentském klání úspěšnější, kdyby měli potřebné politické zkušenosti,“ píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz politolog, který tak hovoří o líhni prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: A zatím u nás v českém Kocourkově…
Taky máte v poslední době pocit, že čím větší podržtaška, tím větší funkce? Nemyslím jen u nás, myslím globálně. Kupříkladu jednoho dne bylo potřeba někam odložit vysloužilou francouzskou političku, i dala se jí funkce ředitelky Mezinárodního měnového fondu (MMF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): EU – to prý jsme my
Od milovníků EU slýcháme, že Evropská unie, to prý jsme my. Je to dost hloupý argument. Asi jako kdyby někdo tvrdil, že severokorejský režim není totalitní, protože přece president Kim Čong-un je Korejec. O charakteru jakékoli politické instituce nerozhoduje, odkud pochází lidé, kteří v ni působí, ale rovnováha a kontrola moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet ústa, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava, vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Známá juristka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera a Čunek: Na předsedu Senátu má nárok nejsilnější klub
V Senátu by se i po letošních volbách měla dodržet nepsaná zásada, že předseda horní parlamentní komory má být z nejsilnější frakce. Shodli se na tom dnes v televizi Prima znovuzvolení senátoři Jaroslav Kubera (ODS) a Jiří Čunek (KDU-ČSL). Vzhledem k několika dosud nezařazeným senátorům ale zatím není jasné, která strana nakonec bude mít nejpočetnější klub. Pro Kuberu by nominace na předsedu Senátu byla čest, ale počká na další vyjednávání. Čunek naznačil, že by spíše chtěl zůstat hejtmanem Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Až v roce 2040 otočíme žárovkou, bude svítit? U Moravce se řešila jaderná energetika
Kdo, s kým a za kolik dostaví jaderné bloky? Hosty velké jaderné diskuse v druhé části nedělního pořadu Otázky Václava Moravce byli předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani a vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Ján Štuller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Odejde Jaroslav Foldyna z ČSSD? Po výstupu Hamáčka u Moravce nabraly události nečekaný spád
Předseda sociální demokracie se v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce navezl do místopředsedy své strany Jaroslava Foldyny, jenž je poslancem za Ústecký kraj a na demonstraci minulý měsíc vyjádřil podporu maďarskému premiéru Orbánovi proti kritice ze strany Evropské unie. „Pokud někdo v naší straně zpochybňuje, že je proevropská, může přejít jinam,“ řekl Hamáček s tím, že jestli je v Ústeckém kraji největší problém vztah k Maďarsku, tak asi žijí každý v jiné republice. Foldynova reakce, která na sebe nenechala dlouho čekat, pak naznačila, že možná přišla chvíle jeho odchod znovu zvážit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
OP VaVpI byl úspěšný, potvrdila evaluace MMR
Ministerstvo pro místní rozvoj - Národní orgán pro koordinaci (MMR - NOK) zveřejnilo Závěrečnou zprávu z Ex-post evaluace programového období 2007–2013 ve výzkumu a vývoji (VaV), zaměřené na zhodnocení 48 výzkumných center vybudovaných ze zdrojů Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nádherný podzim solidarity, řekněme ne nenávisti. Berlínem prošel průvod posvěcený oficiálními autoritami
V centru Berlína bylo v sobotu hodně živo. Odehrála se tam demonstrace proti xenofobii a rasismu. Pořadatelé očekávali, že dorazí asi 40 tisíc lidí. Nakonec to bylo podle tvrzení demonstrantů 240 tisíc, média odhadovala „přes sto tisíc“. Demonstranti si s sebou přinesli transparenty s nápisy „Rasismus není alternativou“ nebo „Řekněte ne nenávisti vůči muslimům“. Informuje o tom server deníku Bild. Tentýž server však také přináší jeden varovný komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: O prezidentských medailích
Naši polistopadoví prezidenti si neví s medailemi rady. Havlovo obdarovávání kamarádů z disentu jsem ze začátku pochopil jako odměnu za totalitní příkoří, ale dál už to nebylo vyznamenávání hrdinů, ale dekorování vládcových milců. To stejné se děje u Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TA ČR a GA ČR společně pomohou výsledkům základního výzkumu do praxe
Ve středu 10. října 2018 podepsali předsedkyně Grantové agentury ČR (GA ČR) Alice Valkárová a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Konvalinka memorandum o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se rozpovídal: Stuchlíka jsme nasadili kvůli pražské kavárně...
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nezúčastnil druhého kola senátních voleb. Raději odjel do ciziny. Nemusel po volbách předstupovat před novináře a vysvětlovat, jak hodnotí to, že vláda ANO a ČSSD podporovaná komunisty získala jen 2 senátory z 27. K voličům však přece jen promluvil. Prý by si přál sedět ve vládě s Piráty. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šrámek (Svobodní): Kdo je vůdcem v EU?
Je to ještě lobbing, nebo útok na zbytečky demokracie v EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oprava zámku v Děčíně zdevastovaného armádou stála 720 milionů
Děčínský zámek rozšiřuje expozice a pořádá řadu stálých i příležitostných akcí. Před pár lety se sovětskou armádou zdevastovaná památka rozpadala. V historických prostorách sídlilo až 600 vojáků. Náklady na opravy činily 720 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí města Markéta Lakomá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trendy, které není radno přehlédnout. Zkušený politický výzkumník jen pro vás shrnuje, co se tu odehrálo o volbách
ROZHOVOR Vzestup Pirátů, posílení ODS a různých místních uskupení, porážka SPD, propad levice – to jsou podle sociologa Jana Herzmanna nové trendy, které přinesly říjnové volby, ať už komunální nebo senátní. „Především už volby v roce 2017 prokázaly, že ODS je z krize venku a profiluje se jako jeden z hlavních vyzyvatelů hnutí ANO. Tím druhým hlavním vyzyvatelem jsou Piráti,“ prohlásil uznávaný sociolog v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Na dobytém řeckém území už nerozhoduje tamní vláda, ale neziskovky
Komentář k případu zničeného křesťanského kříže na ostrově Lesbos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD stále dojíždí na setrvačník. Komentátor Pečinka rozebírá vítěze a poražené letošního volebního podzimu
Komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka zhodnotil skončené senátní volby. Konstatoval mimo jiné, že vládní strany ANO, ČSSD a napůl vládní komunisté dostali nařezáno tak moc, že něco podobného od roku 1996 nepamatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD přijde po senátních volbách o miliony, polepší si hlavně ODS
Nynější senátní volby budou znamenat propad příjmů z každoročních státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD, která přijde o miliony korun. Nejvíce si naopak polepší stranická pokladna ODS.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zvítězit jako pravicový politik v Moravskoslezském kraji není jednoduché
Gratulace na facebookovém profilu Herbertu Paverovi k úspěchu ve druhém kole senátorských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
A zase ten Rittig. Začíná soud kvůli tunelování pražského Dopravního podniku. Máme obžalobu
POD LUPOU Tuto středu budou na pražském městském soudu potřebovat velkou lavici pro obžalované. Usednout by jich tam mělo 18 kvůli tunelování pražského Dopravního podniku. Mimo jiné někdejší ředitel TV Prima a Dopravního podniku Martin Dvořák, nebo lobbista Ivo Rittig. Získali jsme text obžaloby, který čítá 225 stran. Státní zástupce tvrdí, že z Dopravního podniku bylo vytunelováno téměř půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti se otevírá veřejnosti
Ministerstvo spravedlnosti připravilo v rámci akce Společné století možnost prohlídky budovy resortu. Díky tomu se tak můžete podívat do budovy, která veřejnosti zůstává běžně uzavřená a navíc se víc dozvědět o činnosti Ministerstva spravedlnosti. Prohlídka se uskuteční v sobotu 27. října 2018, tedy den před oslavami 100 let od vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Bude se vyhošťovat?
Všechno je relativní. Ani ke sprostým podezřelým, ani k obětem se nepostupuje podle stejného metru. Skripal: Důkazy se nikdo nezdržoval. Připomeňme si jen, že Skripal nebyl žádný dvojitý agent v terénu, jak se nám snažila namluvit média, žádný klon Jamese Bonda, ale kádrovák sedící na zadku v Moskvě, který za 78 tisíc liber prodal jména ruských agentů v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Děkuji všem voličům, kteří přišli volit v prvním i ve druhém kole
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavní cena EKOFILMU putuje do Ghany za film Děkujeme za déšť
Slavnostním předáváním cen vítězným snímkům v pátek 12. října v Brně vyvrcholil 44. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který pořádalo Ministerstvo životního prostředí. Cenu si odnáší pět filmů v pěti kategoriích. Hlavní cenu ministra životního prostředí Richarda Brabce získal ghanský snímek Děkujeme za déšť. Ten je autentickou výpovědí keňského farmáře, který natáčí škody způsobené klimatickou změnou jeho rodině a vesnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Dokonáno jest…
V návaznosti na výsledky druhého kola senátních voleb si dovolím předložit laskavému čtenáři třetí a poslední text z mého letošního malého volebního cyklu. Začnu tam, kde jsem minule skončil. Pochvalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda v příštích letech plánuje pořídit víceúčelové bezpilotní prostředky
Ve středu 10. října se na Ministerstvu obrany ČR uskutečnil průmyslový den, jehož cílem byl průzkum trhu na pořízení víceúčelového taktického bezpilotního prostředku. Hlavním tématem jednání bylo informovat potencionální dodavatele a zjistit možnosti zapojení českého obranného a bezpečnostního průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Za napadení úředníka může útočníkům hrozit i vězení
Stovky verbálních útoků zaznamenávají ročně zaměstnanci Úřadu práce ČR po celé republice. Agresivita klientů roste. V loňském roce došlo k 560 incidentům. Letos během ledna – srpna jich ÚP ČR evidoval téměř tři stovky. Jen v srpnu jich bylo 31. Nejčastěji dochází k napadení zaměstnanců v kanceláři a v prostorech kontaktních pracovišť. Výjimkou ale nejsou ani útoky na veřejném prostranství či v místě bydliště klienta, např. během šetření v terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Věž hradu Švihov nabídne moderní expozici i zajímavý výhled
Od pátku 5. října se vodní hrad Švihov může pochlubit novou expozicí ve vstupní věži, která mapuje jeho stavební vývoj i obnovu ve 20. století. Seznámí se středověkými stavebními řemesly, proměnou okolní krajiny i významnými osobnostmi, které se podílely na jeho záchraně. Poslední patro nabídne vyhlídku nejenom na střešní krajinu, ale i půvabné okolí. Interaktivní a vizuální prvky potěší hravé a zvídavé návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Starostové chtějí předsedu Senátu. Měl by zastávat opoziční stanoviska k proruské politice Hradu, plánuje Gazdík
Začíná boj o křeslo předsedy Senátu. Mnozí se shodují na tom, že na jeho post by měla usednout osobnost, která bude názorovou protiváhou Miloše Zemana. O ní už v pondělí večer budou jednat starostové, občanští demokraté a lidovci, tedy politické strany, které mají po volbách nejsilnější kluby v horní komoře Parlamentu. Jejich pozice jsou velmi vyrovnané, a záležet tak bude na tom, k jakému klubu se připojí neúspěšní prezidentští kandidáti, uvedl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jde o tyhle miliardy! A co zničili po revoluci... Andrej Babiš přiložil do ohně
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl splnit svou občanskou povinnost, a než by vyrazil ke druhému kolu senátních voleb, raději odcestoval do zahraničí. Našel si však čas na tradiční týdenní shrnutí toho, co v politice za posledních sedm dní zažil. Je patrné, že ho hodně rozzlobil především fakt, že hnutí ANO ztratilo post primátora v Brně. Znovu padla slova o „mega podrazu“. Zazněla však také pochvala jedné české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vítková (KDU-ČSL): Technické vzdělávání dětí a mládeže
Jak podnítit malé děti k manuálním činnostem, nejen o tom byl seminář, který jsem pořádala pod Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice 3. října v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd podepsala dohodu s univerzitou v Pardubicích
Akademie věd ČR dále rozšiřuje svoji spolupráci s univerzitní sférou. Na smlouvy s Karlovou univerzitou v Praze či Masarykovou univerzitou v Brně navázala 11. října 2018 dohoda s Univerzitou Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Hvězdná pěchota a zhrzení papaláši
Český národ je plný géniů. Snad každý druhý občan je vynikajícím fotbalovým trenérem a ví, jak se to má správně dělat. Tedy vést a řídit reprezentační mančaft. A vůbec nevadí, že jde třeba o strejdy, kteří fotbal nikdy nehráli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chrudimáci: Jak to vypadá po prvním týdnu jednání
Chtěli bychom své voliče informovat o tom, jak to vypadá po prvním týdnu povolebního vyjednávání o nové koalici pro vedení města Chrudim. Pro nás volbami komunikace s voliči rozhodně neskončila a chceme s vámi nadále otevřeně řešit chrudimskou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Musíme lidem ukázat, že Senát je důležitou a užitečnou institucí
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Hladové kameny, suché roky, kameníci a 3D modely
O tom, kdo přesně vyryl letopočty suchých let do pískovcových skal a balvanů kolem Děčína mnoho nevíme. Obvykle je tu rok, ryska a iniciály. Ten nejstarší záznam zhotovil v době sucha 1616 někdo s iniciály F. L., čteme-li dobře. Dobře známým autorem je Franz Mayer z Děčína, který zhotovil značky 1904, 1911 a 1921. Vzhledem k letošnímu nízkému vodnímu stavu měl ČHMÚ Praha opět jedinečnou možnost kámen očistit, znovu zdokumentovat a tentokrát naskenovat a vytvořit 3D model.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC
Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): I kdyby byly senátní volby jednokolové, skončily by stejně
Komentář na facebookovém profilu k reakci Andreje Babiše na výsledky senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Výstava v Havlíčkově Brodě se dotýká i budovy, kterou ÚZSVM brzy nabídne v dražbě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě zpřístupnil jednu ze svých budov studentům pro vytvoření možných návrhů přestavby v rámci výstavy vysokoškolských projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Boj o šéfa Senátu startuje. Strany chtějí protiváhu Zemana, šanci má Růžička i Kubera
Pozice nejsilnějších tří stran v Senátu jsou velmi vyrovnané. V jednom se však shodnou - šéf horní komory musí být názorovou protiváhou prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Národní muzeum: Dvořákův violoncellový koncert poprvé v New Yorku
Originální rukopis Koncertu pro violoncello a orchestr h moll světoznámého českého skladatele Antonína Dvořáka míří za oceán. Unikátní partitura, kterou zapůjčilo Národní muzeum, je již od soboty 13. října poprvé v historii k vidění v Galerii Českého centra v New Yorku u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Tato výstava tak volně navazuje na úspěšnou výstavu Rusalka, která byla k vidění na témže místě v únoru 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Porážka Babiše, fiasko vládních stran. Přečtěte si, co píší v zahraničí o českých volbách
Vítězem senátních voleb v České republice se stala opoziční konzervativní ODS, komentují hlasování, které včera skončilo, světové agentury. Z 11 jejích finalistů jich bylo ve druhém kole zvoleno deset. Vládní koalice premiéra Andreje Babiše utrpěla porážku, napsala agentura AP; německá DPA dokonce hovoří o fiasku vládních stran. Zahraniční ohlasy shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí v Plzni jednat o koalici s ANO a bez ODS
Piráti chtějí v Plzni začít jednat o koalici s ANO, KDU-ČSL a TOP 09. Případná koalice by měla v zastupitelstvu 28 ze 47 hlasů. Piráti o tom informovali v tiskové zprávě. V opozici by při této variantě zůstala ODS, která s 22,11 procenta hlasů skončila ve volbách těsně druhá za ANO, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Extrémy počasí řešíme společně se sousedními státy
Šest desítek vodohospodářů z České republiky, Rakouska a Slovenska jednalo na dvoudenní konferenci v Hnanicích o spolupráci a ochraně vod na hraničních tocích. Stěžejním tématem konference „Let´s make it visible – Digital Water Management Dyje“ byla změna klimatu, které se společně snažíme přizpůsobit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Systém výběru soudců by měl zohledňovat potřeby soudnictví
Ombudsmanka se zúčastnila 28. shromáždění delegátů Soudcovské unie ČR. Se soudci hovořila především o aktuálních tématech justice, s nimiž se v rámci své činnosti setkává. Upozornila především na dlouhodobě přetrvávající nedostatky ve zveřejňování soudních rozhodnutí v databázi Ministerstva spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO, Kubera po 24 letech končí v roli primátora
Vítězná ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO. Ve 27členném zastupitelstvu bude mít většinu 14 mandátů. Primátorem se stane Hynek Hanza (ODS), po 24 letech vystřídá v čele města svého stranického kolegu Jaroslava Kuberu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Už vás nechceme podvodníci! To je skutečný vzkaz voličů politikům
Měřítkem opravdové legitimity demokratických voleb je voličská účast. Je-li tato pod 50 %, jakýkoli povolební stav je z hlediska samotné podstaty demokracie velmi pochybný. Kdo hledá při nastalé situaci chybu u voličů, hledá špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Rozmnožování pstruhů v Dyji podpoří umělé přeshraniční trdliště
Jeden den a čtyřicet metrů krychlových štěrku. Tak by se dala shrnout příprava nového přeshraničního trdliště pro pstruhy. V první třetině září ho odborníci vybudovali v centrální části Národních parků Podyjí a Thayatal. Vodohospodáři i zoologové věří, že nové místo pro rozmnožování ryb zlepší jejich podmínky v řece Dyji. Nyní podrobí využívání trdliště ročnímu podrobnému zkoumání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstek Velčovský vystoupil na konferenci Forbes
Náměstek pro řízení sekce EU a ESIF Václav Velčovský se v úterý zúčastnil za MŠMT v Ostravě konference Forbes s názvem Česko: Jak jsme na tom. Ve své prezentaci v bloku věnovanému vzdělávání představil vizi MŠMT ve školství, cíle současné vlády a především systémové navyšování školského rozpočtu na platy učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 má nové senátory - uspěl starosta, diplomat i rektor
TOP 09 v senátních volbách uspěla. Mezi nově zvolenými senátory je hned pět kandidátů, které podporovala či nominovala. Nově má v horní komoře svého zástupce – starostu Bolatic a exposlance Herberta Paveru za obvod Opava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koalice pro Pardubice vyzvala k bilaterálním jednáním
Koalice pro Pardubice chce jednat se všemi subjekty kromě komunistů. Paní Senátorka Horská se rozhodla nekumulovat funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bomba: Matteo Salvini unikl atentátu
Česko-italská blogerka Monika Pilloni ohlásila z Itálie, že ve městě Ala, kde měl vystoupit ministr vnitra Matteo Salvini, vybuchla před jeho příjezdem bomba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vokřál (ANO): Paní Vaňková začala svou "velkou" politiku tím, že denně aspoň jednou veřejně zalže
Komentář na facebookovém profilu ke kauze vyšachování hnutí ANO z vedení Brna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Volha Audzei, František Brázdik: Role reálného měnového kurzu v zemích střední a východní Evropy
V zemích mimo eurozónu včetně České republiky probíhá debata o nákladech a přínosech přijetí jednotné měny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
O bezpečnostním dialogu na zasedání PS OBSE v Biškeku
Ve dnech 2. - 6. října 2018 se v Biškeku, hlavním městě Kyrgyzstánu, uskutečnilo 17. podzimní zasedání Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Ministerstvo poskytne další peníze na potírání nelegální migrace do Evropy
Ministerstvo vnitra pošle v rámci programu "Pomoc na místě" dalších 50 milionů korun na pomoc zemím v Africe a Iráku. Záměr ministerstva dnes schválila vláda. Cílem je pomoci přímo v oblastech, které jsou zdrojem nelegální migrace do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Svojí role se ujímám s velkou chutí
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Svoboda natočil film o opomíjeném hrdinovi roku 1918 Rašínovi. Změnil mu prý i pohled na Masaryka s Benešem
ROZHOVOR Jednou z nejvýraznějších a současně nejopomíjenějších postav, které přispěly ke vzniku Československé republiky, byl Alois Rašín. Z mladého revolucionáře se stal zkušený politik, který společně s Antonínem Švehlou a s dalšími „muži 28. října“ brilantně zvládl převzetí moci, aby se posléze stal přísným ministrem financí, který za své odhodlání zaplatí životem. Dvoudlílný film o Aloisi Rašínovi, který poprvé tuto neděli od osmi odvysílá Česká televize, natočil režisér Jiří Svoboda. S ParlamentnímiListy.cz si povídal nejen o Rašínově osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií
To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Evropská nejistota: skok do horkého podzimu
Na sklonku léta se Evropa stává zajímavou politickou laboratoří. Hned ve třech významných zemích Evropské unie se odehrávají důležité politické události, které mohou už od horkého podzimu ovlivnit její směřování v budoucnosti. Na prvním místě je určitě Velká Británie. Již probíhá odpočítávání do posledního říjnového dne, kdy by měla napodruhé definitivně opustit EU. Zvykli jsme si, že proces opouštění je hodně dramatický, mísí se v…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Třicet let po pádu komunismu si můžeme koupit to samé zboží, jako v Německu, Anglii nebo Francii, akorát platy pořád pokulhávají. A my to chceme změnit. Jednou z možností je zvyšovat minimální mzdu, což pravice odmítá.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
TOPlist