Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.333x, což odpovídá cca 121.733-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Co nás čeká, se nám nebude líbit. A ještě nám to zhoršují. Markéta Šichtařová bije na poplach
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zpráva o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, s níž přišla Národní rozpočtová rada, hovoří o tom, že jen zvýšení daní, posunutí věku odchodu do důchodu nebo snížení důchodů vzhledem k průměrné mzdě mohou do budoucna udržet české veřejné finance. Markéta Šichtařová jí dává za pravdu a připomíná, že už před sedmi lety uváděla ve své knize právě tyto tři kroky jako možné řešení. Pochopení ale vůbec nemá pro iniciativu viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, který se chystá zintenzivnit přesvědčování veřejnosti proti Czexitu a naopak o výhodách našeho členství v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herman: Regulované nájemné vznikalo již před 100 lety
Poválečná doba a stav bytového fondu tehdejší vládu donutil k tomu, aby se pokračovalo v regulačních opatřeních z období První světové války. Proto československá vláda přijala několik důležitých zákonů. Jedním z nich bylo nařízení o ochraně nájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Každý si může psát, co chce
Komentář na facebookovém profilu ke kritice politických chyb při sestavování povolebních koalic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zjistili jsme: Plzeňská nemocnice má zaděláno na obrovské problémy. Znovu je tu jméno obviněného lobbisty Horáčka
KAUZA Ve Fakultní nemocnici Plzeň právě probíhá veřejnosprávní kontrola. Ta nedávná zjistila v pražské Nemocnici na Bulovce nekalé kšefty za stovky milionů korun. Hlavní roli v tom hrál podnikatel a lobbista Tomáš Horáček a jeho firma První chráněná dílna. Právě on jako obviněný z manipulací s nemocničními zakázkami zůstává stále ve vazbě. ParlamentníListy.cz nicméně zjistily, že i plzeňská nemocnice uzavírala obchody s První chráněnou dílnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
U mě skončil. Pocit, jako když poznáš dceru v péčku... Jarek Nohavice převzal z rukou Putina medaili. A v Česku se spustil znovu řev
Český písničkář Jarek Nohavica převzal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina ruské státní vyznamenání za rozvoj česko-ruských vztahů a slovy polské verze časopisu Newsweek hrozí, že se zpěvák stane dalším z řady „užitečných Putinových idiotů“. Do Nohavici se však pustili i čeští novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Při debatě v ČT to skřípalo: Filip se pohádal s Gazdíkem kvůli Zemanovi. Fialu rozčílil moderátor Moravec
V neděli v poledne přivítal Václav Moravec v Žižkovské věži tři hosty – předsedu ODS Petra Fialu, předsedu komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka. Fiala se v jednu chvíli pořádně rozzlobil na Moravce a Gazdík s Filipem se do sebe pustili kvůli Zemanovi. „Naučte se Ústavu,“ okřikoval Filip Gazdíka. A ten mu to vracel. Moderátor také představil průzkum, v němž se ČSSD i TOP 09 ocitají nad propastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar předložil vládě čtyři veřejné zakázky za 4,7 miliardy
Ministr obrany Lubomír Metnar předložil vládě informaci o čtyřech veřejných zakázkách v souhrnné hodnotě 4,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozhlasový radní burcuje: Tři rozhovory s Albrightovou v ČT a ČRo. Absolutní nekonfliktnost, stejné otázky, stejné odpovědi. Servilita redaktorů připomíná hlášku o p*deli, ze které se nevylézá
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Glorifikace československé rodačky Madeleine Albrightové ve veřejnoprávních médiích připomněla Tomáši Kňourkovi, členu Rady Českého rozhlasu, hlášku o tom, že ze zadní části těla už se ani nevylézá. Z médií, co bývalou ministryni zahraničí tolik opěvovala, pouze týdeník Reflex zmínil její roli v mezinárodním zabíjení. Naopak rozhovor pro Český rozhlas přinesl důkaz, jak se novináři stávají součástí establishmentu, pokryteckými otroky posvátné takzvané liberální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chceme vrátit republiku tam, kam ji dovedli její zakladatelé
Komentář na facebookovém profilu k projektu ODS pro budoucnost ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Trojosa pokrokářského zla
V posledních dnech se stupňuje tlak na schválení dvou mezinárodních dokumentů (Globálního paktu a Istanbulské úmluvy) a zákonodárné iniciativy LGBT komunity na uzákonění manželství pro osoby stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nebyl jsem kariérní komunista, tvrdí Milan Štěch. Na kritice Zemana i Babiše trvá
Babiš věděl, proč ničil Sobotku. Drahoš by byl lepší prezident než Zeman, říká ve velkém rozhovoru pro Aktuálně.cz předseda Senátu Milan Štěch.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:36, zobrazit podobné
U mě skončil. Pocit, jako když poznáš dceru v péčku... Jarek Nohavica převzal z rukou Putina medaili. A v Česku se spustil znovu řev
Český písničkář Jarek Nohavica převzal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina ruské státní vyznamenání za rozvoj česko-ruských vztahů a slovy polské verze časopisu Newsweek hrozí, že se zpěvák stane dalším z řady „užitečných Putinových idiotů“. Do Nohavici se však pustili i čeští novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Praze proběhlo třetí předávání cen Stříbrný Lukostřelec – ČR
Ve čtvrtek 1. listopadu byli na slavnostním ceremoniálu v Klementinu oceněni laureáti ceny Stříbrný Lukostřelec – ČR. Večera se zúčastnili politici, osobnosti kulturního života, podnikatelé i diplomaté akreditovaní v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Markéta Šichrařová: Nevěřte, že důchody porostou
Znáte ten večerníček o Dorotce? Papoušek jí vysvětloval, jak nebezpečné jsou sirky. Ale Dorotka si myslela, že je chytřejší než papoušek, a tak dlouho si se sirkami hrála, až začal dům hořet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Chci být v čele boje proti evropskému nacionalismu, opakuje Macron. Zatím potupně prohrává i proti Marie le Pen
Emanuel Macron, který si stále megalomansky přisvojuje roli jedinečného evropského vůdce, ostře a hrubě bojuje proti zemím V4, k smrti nenávidí Orbána či Salviniho, a chce spojit progresivní probruselské síly v Evropě pro Evropu globální, se silně centralizovanou ekonomikou, proemigrační , zaměřenou proti Evropě národních států. Pikantní je, že na jeho návrhy ohledně EU zachovávala shovívavý a nic neříkající úsměv i Angela Merkelová, kritiku sdílel – a to ostrou – mezi severskými členy EU. A ve Francii samé se ukazuje, že i jeho vnitřní reformy rozhasily zemi, ekonomika stále neroste a nezaměstnanost je trvale kolem 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrozí, že vznikne mega Praha, vyslechl si Moravec varování ve své věži
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Bavili se o investičních plánech vlády, kterými se Andrej Babiš jako premiér zaklínal ještě ve své jednobarevné vládě ANO na počátku tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Turistická informační centra se připravují na zimní sezónu a příští rok
Setkání turistických a informačních center z Pardubického a Královéhradeckého kraje hostil letos Pardubický kraj v pivovaru Pernštejn. Před vypuknutím zimní sezóny pracovníci marketingu cestovního ruchu ve východních Čechách ladili noty na zimu i příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček ocenil pomoc Šanghaje židovským uprchlíkům z Čech
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se dnes v Šanghaji zúčastnil slavnostního odhalení pamětní desky připomínající pomoc Číny českým Židům, kteří prchali před nacismem. V Šanghajském muzeu židovských uprchlíků připomněl příběh uprchlíka Josefa Schulhofa. V souvislosti s tím ocenil, že Evropa od konce druhé světové války zažívá období míru, demokracie a respektu k lidským právům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Mezinárodní den archeologie pod hradem Pernštejn
Pracovníci Národního památkového ústavu a společnosti Archaia Brno představili široké odborné i laické veřejnosti průběh unikátní stavební obnovy vrchnostenských okrasných zahrad pod hradem Pernštejnem. Akce byla uspořádána v rámci mezinárodního dne archeologie, do kterého se zapojilo po celé republice více než 50 institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Stanovisko Ústřední rady hnutí BOS ke "Globálnímu paktu OSN o migraci"
V nejbližších dnech bude vláda ČR projednávat své stanovisko ke „Globálnímu paktu OSN o migraci“, které následně předá do Poslanecké sněmovny ČR k dalšímu projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Vypadněte z Kliniky
Ústavní soud odmítl stížnost proti vyklizení sociálního squatterského centra Klinika v Praze 3. Opuštěnou budovu v Jeseniově ulici na Žižkově obsadili na konci roku 2014 squatteři. Nyní ji budou muset vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jak má vypadat zákonná úprava referenda
Komentář na facebookovém profilu k přípravě zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Schillerová v Partii vytočila Kalouska. Ten bouchal do stolu: Každá diskuse má svou míru demagogie, ale tohle už přesahuje jakýkoli rámec!
V nedělním pořadu Partie na TV Prima proti sobě tentokrát usedli ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Do názorových střetů se dostali při tématech týkajících se statisícových platů politiků nebo státního rozpočtu se čtyřicetimiliardovým schodkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Na bruselských serverech vypukla panika
Komentář na facebookovém profilu k odchodu kancléřky Merkelové z nejvyšší politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Čokoláda s mandlemi, nebo mandle v čokoládě?
Čím by vám Mikuláš udělal větší radost? Čokoládou s mandlemi, nebo mandlemi v čokoládě? Pokud myslíte, že na pořadí slov nezáleží, možná vás překvapíme. Srovnáním informací na obalech 21 vzorků mandlí, zahalených do různých polev, jsme zjistili, že od tabulkové čokolády s mandlemi je odlišuje nejen tvar, ale i celá řada ingrediencí navíc. A také je potřeba vybírat pozorně – není totiž všechno čokoláda, co se tak tváří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Le Penová slaví ve Francii úspěch. V eurovolbách by ji volilo více lidí než Macronovu partaj
Vypadá to, že podpora Marine Le Penové ve Francii roste. Vůbec poprvé totiž v průzkumu pro květnové volby do Evropského parlamentu francouzské nacionalistické Národní sdružení (RN, dříve Národní fronta) Marine Le Penové předběhlo stranu prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (LREM). ČTK informaci převzala z dnes zveřejněného průzkumu veřejného mínění institutu Ifop, o kterém informovala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Příspěvek investora na rekonstrukci silnic není ničím novým
Kolem logistického centra v České Třebové je dlouhodobě poměrně rušno. Již od samého počátku upozorňoval Pardubický kraj ústy hejtmana Martina Netolického na nedostačující silniční síť v okolí a mimořádné zatížení nákladní kamionovou dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: S lidskoprávní politikou se definitivně loučíme
Komentář na facebookovém profilu k paktu OSN o globální migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Zrušení karenční doby - úspěch KSČM, populismus ČSSD
Po několika letech snažení se konečně podařilo zrušit karenční dobu, která trestala zaměstnance za to, že jsou nemocní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Dešťová kanalizace přivede vodu do potoka a rybníka v Jinonicích
Vleklý problém s nedostatkem vody v Jinonickém potoce a Panském rybníce pomůže, jak doufáme, již brzy vyřešit nová přípojka dešťové kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Celní správa: Zvláštní materiál pro výrobu
?Celkem 700 kilogramů řezaného tabáku zajistili jihomoravští celníci na dálnici D1 nedaleko Brna. Únik na daních přesáhl dva milióny korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Policejní stát
Nekonečné délky soudních sporů, nespravedlivé výroky soudů, věznice opět praskající ve švech. Někteří zákonodárci se domáhají, aby se jejich platy od příštího roku upravily podle úpravy platů státních úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Zákon o zbrždění růstu platů politiků musí projít
Komentář na facebookovém profilu ke skokovému zvyšování platů politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Netopýři z Císařského ostrova u Stromovky mají nové bydlení
Netopýři z pražské Stromovky a jejího okolí mají k dispozici nové byty. V úterý 23. října zavěsili naši zaměstnanci do korun stromů na Císařském ostrově 6 speciálních dřevocementových budek. Nové příbytky doplnily pětici stávajících netopýřích budek, které jsme do Stromovky rozmístili již v roce 2015 a které se nám jako bydlení pro netopýry velmi osvědčily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Umělci dělají ze Zemana chromého pitomce. Vysílá to stanice Zdeňka Bakaly
Server Aktuálně.cz, patřící do mediálního portfolia podnikatele Zdeňka Bakaly, přinesl nultý díl pořadu TOP SEKRET, jenž má přinést satirický vhled do zákulisí oslav 28. října na Pražském hradě. Legraci si dělá ze samotné hlavy státu, Miloše Zemana. V pořadu vystupuje divadlo Vosto5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Memorandum se SŽDC definuje priority obou stran
Jihočeský kraj podepsal se Správou železniční dopravní cesty memorandum. Obsahuje dokončení železničního koridoru, opravy stanic či stavbu mostu u Červené nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Královéhradeckému kraji pozemky za více než 3 miliony
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové bezúplatně převedl do vlastnictví Královéhradeckého kraje pozemky zastavěné tělesem silnice II. třídy a povrchovým odvodňovacím zařízením, které je jeho součástí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se zlobí: A už dost! Budeme se Rusku bránit. Babiš možná vystoupil proti Rusku
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal k okolí prezidenta Miloše Zemana i k tomu, že poslanci chtějí vyšetřit vliv cizích mocností na Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pravda o Istanbulské úmluvě? Feministky nebudou rády
Týraným ženám Istanbulská úmluva v ničem nepomůže, upozorňuje v textu psaném pro ParlamentníListy.cz brněnský právník a publicista Petr Kolman. Kromě vyvracení argumentů zastánců kontroverzní úmluvy také kritizuje, že na poznámky kněze Petra Piťhy odpověděly feministky trestním oznámením. Když policie bude řešit „politické věci“, nebude mít pak čas třeba na vyšetřování krádeží aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Madeleine Albrightová o fašismu tehdy a dnes
Jak praví Fukuyama, lidé se stále více sdružují podle identity. V Chemnitz/Saské Kamenici se podle identity sdružovali tzv. fašobrutzové (neonacisté) na demonstracích proti uprchlíkům. Nacvičovali na ostro pouliční hon na lidi a nejen na přání „odhitlerovali“ do kamer zdviženou pravicí. Demokracie v Německu to ještě neohrožuje, ale lze již pozorovat, že téma fašismu přestalo být akademickou záležitostí. Je součástí veřejné diskuse a k ní patří i nejnovější kniha M. Albrightové s názvem Fašismus. Varování (v redakci B. Woodwarda).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Pokuta za protisoutěžní ustanovení v loterijní vyhlášce Karlových Varů byla potvrzena
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad statutárního města Karlovy Vary proti prvostupňovému rozhodnutí Úřadu ve věci protisoutěžních ustanovení obsažených v obecně závazných vyhláškách upravujících provozování loterií ve městě. Byla tak potvrzena pokuta ve výši 734.000 korun, která byla Karlovým Varům za protisoutěžní jednání uložena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropská unie stále více připomíná tupý systém regulací
Koentář na facebookovém profilu k rozhodování Soudního dvora EU o vaječném likéru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Přednáška a výstava o protektorátním školství v Telči
Protektorátní školství a mimoškolní výchova budou tématem přednášky, kterou pořádá územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči v pondělí 19. listopadu 2018 v 17.00 hodin v Lannerově domě (Hradecká 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nehoráznost a ostuda! Andrej Babiš zaútočil proti lidem z ANO
Premiér Andrej Babiš (ANO) se opětovně rozepsal na svém facebookovém profilu. A i když mu jeho kolegové říkali, že má své pravidelné týdenní hlášení stáhnout na maximálně čtyři A4, nepovedlo se mu to. Mimo jiné se ve svém psaní obul i do některých svých kolegů. A to kvůli zvyšování platů zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Poslední skupina příslušníků 10. strážní roty BAF je zpět v ČR
V sobotu 3. listopadu v odpoledních hodinách přiletělo armádním speciálem posledních 21 příslušníků 10. strážní roty BAF v operaci Resolute Support do České republiky. Skončila tím pro ně více než půlroční zahraniční operace v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Dotace pomohou k většímu společenskému zapojení seniorů
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo od 1. listopadu 2018 národní dotační titul „Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností“ pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Společné století oslavili také v Londýně
CzechInvest se podílel na přípravě a realizaci Czech Nano Day a Czech Medical Devices Day
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Smrt Americe“ skandovaly prý miliony lidí po celém Íránu
Íránská muslimská republika si připomíná výročí islámské revoluce z roku 1979. Íránská státní média tvrdí, že miliony lidí po celém Íránu daly jasně najevo, co si myslí o Spojených státech. Agentura Reuters k tomu poznamenává, že údaje o „milionech“ nemohla ověřit, ale hlavním městem Teheránem prošly tisíce studentů, kteří skutečně skandovali „smrt Americe“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Úspěch v boji s africkým morem prasat je ojedinělý
Od nálezu posledního divočáka nakaženého africkým morem prasat uplynulo ve Zlínském kraji začátkem října již půl roku. Státní veterinární správa proto rozhodla o zrušení některých mimořádných veterinárních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Elektronické funkce eObčanky nově i pro ty, kteří nevyužívají Windows
Od 1. listopadu jsou k dispozici obslužné aplikace eObčanka k nově vydávaným občanským průkazům s elektronickým čipem i pro uživatele jiných zařízení, než jsou ta, která používají operační systém MS Windows. Elektronické funkce eObčanky tak mohou nově používat i uživatelé Linuxu, macOS a mobilních zařízení s Androidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Pavel Novotný si nedá pokoj. Podívejte se, co provedl tentokrát
O občanském demokratovi Pavlu Novotném, jenž uspěl v komunálních volbách natolik, že se stane starostou městské části Řeporyje, se toho napsalo už hodně. Veřejnost upoutal např. svým holým pozadím, které vystrčil na fotografa. Podívejte se sami, co má na triku teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Jak snížit obrovské rozdíly mezi centrem a regiony
Komentář na facebookovém profilu k snižování rozdílů mezi centrem a regiony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman zahájil návštěvu Číny účastí na večeři v Šanghaji
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil svůj program na třídenní návštěvě Číny. V Šanghaji se zúčastnil zhruba hodinové večeře, kterou pořádal jeho čínský protějšek Si Ťin-pching s manželkou Pcheng Li-jüan. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Celní správa: V Třebíči na stavbě pracovali turisté
Třináct nelegálně pracujících zahraničních dělníků odhalila mobilní hlídka Celního úřadu pro Kraj Vysočina na jednom staveništi v centru Třebíče. Kontrolu zde prováděla v součinnosti s Oblastním inspektorátem práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČIŽP: E-shop Alza.cz dostal pokutu 180 tisíc, nenabízel bezplatný odvoz a odevzdání starých elektrospotřebičů
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Praze uložili pokutu 180 tisíc korun společnosti Alza.cz a.s. Firma na svých internetových stránkách neměla v době kontroly uvedeno, kde mohou zákazníci v rámci tzv. zpětného odběru bezplatně odkládat staré elektrospotřebiče a elektrozařízení, přestože jí tuto povinnost ukládá zákon o odpadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lídr vítězné ODS v Praze pro PL. Čižinského označil za slabocha. A navíc těch souběžných funkcí, co Čižinský má...
ROZHOVOR „Mám pochybnosti, že předvolební rétorika je jiná, než bude skutečnost. Nemusíme jít daleko, abychom si vzpomněli na rok 2014, kdy Adriana Krnáčová uzavřela koalici s panem Čižinským, a tvrdili, že Praha potřebuje změnu," říká v rozhovoru pro naši redakci Tomáš Portlík, předseda pražské ODS, která vyhrála v komunálních volbách v české metropoli. I přesto skončí spolu s hnutím ANO v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Podle starých dat zákon schvalovat nelze
Sněmovna schvaluje zákon o náhradním výživném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Rande s realitou...
Komentář na facebookovém profilu k energetice a obnovitelným zdrojům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Alarmující zprávy z Německa. Většina dospělých žadatelů o azyl nemá doklady. Prý úmyslně
Do Německa přicházejí dospělí migranti, z nichž více než polovina, která tam žádá o azyl, nemá doklady. Pravděpodobně se prý jedná o úmysl. Dnes o tom informoval nedělník Welt am Sonntag s odkazem na zprávu Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Při nákupu palivového dřeva pozor na ceny
Česká obchodní inspekce se ve své činnosti také zaměřuje na dodržování zákonných povinností hospodářských subjektů, které uvádějí dřevo a dřevařské výrobky na tuzemský trh. Inspektoři provedli 70 kontrol na prodej palivového dřeva a porušení zákona zjistili v 19 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Otázku vymáhání reparací nepovažuje vláda za aktuální, uvedl premiér Babiš
Česká vláda nepovažuje v tuto chvíli za aktuální otázku požadavku na vymáhání reparací od Německa. Případné rozhodnutí odškodnění vymáhat by nepokládala za šťastné. Uvedl to předseda vlády Andrej Babiš (ANO) v odpovědi na písemnou interpelaci poslance KSČM Jiřího Valenty, která se týkala nároku české strany na případné reparace od Německa. Valenta svou interpelací reagoval na záměr Polska, které chce od Německa vymáhat odškodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo doporučuje vlastníkům lesů zakládání vlastních školek
Vlastníci lesů si mohou zakládat soukromé školky pro růst mladých stromků. Letos je mimořádně příznivá situace díky silnému semennému roku. Ministerstvo zemědělství (MZe) doporučuje, aby vlastníci využili přirozených schopností lesa pro vlastní obnovu na maximum, a zalesnili tak například plochy zasažené kůrovcovou kalamitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Muzeum skla a bižuterie: Dva v jednom - Sto let designu českého a slovenského skla
V rámci mezivládního projektu České a Slovenské republiky Společné století připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou jedinečnou výstavu věnovanou fenoménu designového nápojového skla z let 1918 - 2018, v němž obě země stále patří mezi renomované světové výrobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bylo na čase, aby šéf Finanční správy opustil své křeslo
Bylo na čase, aby šéf Finanční správy opustil své křeslo, a upřímně se divím, že to neudělal už dávno. Vždyť škody, které byly za jeho éry napáchány, jsou v astronomických výškách a v mnoha případech nevratné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Ničivé tajfuny se postupně posouvají na sever
Ničivé tajfuny se posouvají do nových oblastí. Takový je závěr studie, která dokumentuje posun oblasti ovlivněné ničivými tajfuny v dlouhodobém měřítku. Publikoval ji mezinárodní tým vědců pod vedením Jana Altmana z Botanického ústavu AV ČR v prestižním časopise PNAS, který vydává Národní akademie věd Spojených států amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mezinárodní koalice vedená USA provedla letecký úder v Sýrii. Umírali civilisté, mezi nimi i děti
Čtrnáct civilistů, mezi nimiž byly i děti, zahynulo na východě Sýrie při leteckém útoku mezinárodní koalice vedené USA na oblast, kterou ovládá teroristická organizace Islámský stát (IS). Počet nemusí být konečný. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR), informaci zveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Doba plná otazníků
Tak nám skončily oslavy stoletého výročí založení již neexistujícího státu. Postupně se nám jej povedlo zrušit, a od 1. ledna 1993 vlastně už Československo existuje v podobách dvou nových „samostatných“ států, České a Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe si naběhl. Ztrhal článek v novinách útočící na Zemana. Prý je za tím Babiš. A přišla prudká odezva
Politolog Jiří Pehe se na sociální síti velmi kriticky vyjádřil k článku, který otiskla Mladá fronta DNES ve svém sobotním vydání. V něm informovala, že Stranu práv občanů, která se na jaře vrátila k svému původnímu přízvisku zemanovci, sponzorovala pavučina firem napojená na Putinova právníka a nabídla vhled do pojítek to dokazujících. Politolog za textem vidí skryté úmysly předsedy vlády Andreje Babiše. A novináři jsou ve varu: Zjistěte si fakta, než něco začnete tvrdit, vzkazují mu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zajímavý průzkum ke kouření v restauracích
Agentura CVVM uskutečnila a v těchto dnech zveřejnila průzkum postoje veřejnosti k zákazu kouření v restauracích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Když premiér údajně šesté nejbezpečnější země na světě...
Když premiér údajně šesté nejbezpečnější země na světě naznačuje jiným, že bezpečí (nebezpečí) je de facto jen jejich věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Toto se chystá v Bratislavě: Centrum pro stovky imigrantů. Nemá chybět ani mešita
Centrum pro migranty či uprchlíky, jehož součástí by mohla být i mešita, možná vyroste v Bratislavě. Soukromá firma, která má celý projekt na svědomí, už připravuje plány. Investor Miroslav Kožuch by svůj záměr rád prezentoval veřejnosti a chce ji přesvědčit o správnosti projektu. Příchod přistěhovalců je podle něj potřeba chápat jako výzvu a novou příležitost, informovala na svém webu slovenská televize Markíza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Plácáte nesmysly jak bába z pavlače!“ Ivan Vyskočil účtuje s kritikem, který z veřejnoprávního média poplival vyznamenané umělce. Exkluzivní dopis jen na PL
Udílení státních vyznamenání vyvolalo opět velké emoce. A jako tradičně se diskuze týkala především oceňovaných umělců, letos zejména Michala Davida, v menší míře pak i Jiřího Krampola a Ivana Vyskočila. Ve své glose na webu České televize se na toto téma vyjádřil i novinář a umělecký kritik Josef Chuchma. A právě tyto zmiňované umělce příliš nešetřil. Na jeho výroky pak zareagoval dopisem, který poskytl serveru ParlamentníListy.cz, herec Ivan Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se dnes zúčastní večeře pořádané čínským prezidentem
Účastí na večeři pořádané čínským prezidentem Si Ťin-pchingem zahájí dnes český prezident Miloš Zeman návštěvu Číny. Zeman v sobotu odletěl do Šanghaje, kde se zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na dnešní večeři vpředvečer zahájení veletrhu budou přítomny desítky státníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Libor Rouček sleduje situaci v Německu: Merkelovou zřejmě nahradí...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Rozhodnutí je rozumné a správné, post by už neudržela,“ reaguje na avizovaný odchod kancléřky Angely Merkelové z čela CDU bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který připomíná výrazný neúspěch konzervativních stran v zemských volbách. Jenže, kdo na její místo? Největší šanci má podle Roučka bývalá sárská premiérka Annegret Krampová-Karrenbauerová, známá jako AKK, a manažer Friedrich Merz. Rouček předpokládá, že spolková vláda ve stávající sestavě vydrží minimálně do podzimu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Syrští sirotci mohou zamířit do Brna. Budoucí primátorka vydala toto prohlášení
Brněnští Piráti s definitivní platností kývli na vstup do koalice s ODS, takže už nic nebrání tomu, aby se v Brně zrodila koalice ODS, ČSSD, Pirátů a KDU-ČSL. Bez vítězného hnutí ANO. Budoucí primátorka Markéta Vaňková (ODS) se netají velkými plány. Mimo jiné prozradila, že kdyby bylo na ní, přijala by do města několik syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist