Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.994x, což odpovídá cca 260.580-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Facebook politologa, jakého jste neviděli: Barbaři bez vzdělání zdobí stromy kýčovitými ozdobami, já si raději dám kebab. A teď něco pro voliče hradního ožraly...
Facebook poskytuje prostor mnoha názorům v politickém spektru. Jeden z těch kurióznějších přispěvatelů je Marek Hollar, dle profilu odborný politolog. Na profilu zveřejnil třeba svůj odpor k vánočním svátkům, konflikt s křesťanskou výzdobou stromečku, či obdiv k pohádce Kouzelník Žito, kterou ČT vysílala na Štědrý den. Až si čtenář říká, zda je to vůbec myšleno vážně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Skomírání „velké daňové kauzy“ III
V prvém dílu článku, který jsem vydal 25.prosince 2018, jsem se pokusil o obecnou charakteristiku tří bloků hlavního líčení „velké daňové kauzy“ z konce r.2018. V 2. dílu jsem podal přehled svědeckých výpovědí z bloku, který se uskutečnil ve dnech 26.-28.listopadu 2018. Některé z nich mají povahu příběhů až bizarních. V tomto díle navazuji přehledem svědeckých výpovědí stejné povahy z bloku z 3.-5.prosince 2018. Shodou náhod nejpodivnější příběh je na jeho konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní kouzelník Žito to dál schytává. Lidem připomíná Matěje Stropnického, došlo i na jeho sexualitu. A toto kritikům vzkázal...
Pohádka Kouzelník Žito, kterou se rozhodla Česká televize zpestřit štědrodenní repertoár, se podle ohlasů na internetu opravdu moc nepovedla. Lidé kritizovali ledacos, od písní, děje, kostýmů a kulis až k výkonům herců. Největší díl kritiky schytal Denis Šafařík za svůj výkon jako Kouzelník Žito. Byl přirovnáván k Matěji Stropnickému a padlo obvinění z menšinové orientace. A server Express přinesl hercovu reakci na kritiku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svoboda nepatří jen vybraným. Politolog začal letos u některých „rovnějších“ pozorovat manýry z doby totality
CO NÁM DAL ROK 2018 Politolog Jan Kubáček si v roce 2018 všiml především prosazování nové štěpící linie, jdoucí napříč společností. Není to už dělení mezi pravicí a levicí nebo městem a venkovem, ale zcela nové dělení mezi „milovníky všeho nového“, jako je globalizace nebo povinná rovnost, a na druhé straně obhájci tradičního světa s jeho dlouhodobými zvyky, ale také například důrazem na individualitu a osobní zodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Z českého školství se stává vymývání mozků nezletilých. Jestli se něco nezmění, budou nás příští generace proklínat, varuje světově uznávaný biolog
CO NÁM DAL ROK 2018 Vymývání mozků dětem školou povinných a absence pořádné výuky přírodních věd. To se nám může v budoucnosti šeredně vymstít. Stejně jako benevolence k nejrůznějším šizuňkům. Kdo platí a zajišťuje ty k nerozeznání podobné červené karty, které se objevují tu na setkáních pana prezidenta s občany, tu na demonstracích proti předsedovi vlády. Kdo říká, že Miloš Zeman je vlastizrádce, je vlastizrádcem sám. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný přírodovědec, geolog Doc. RNDr. Václav Ziegler, CSc. Propírá „finanční černou díru Ukrajinu“ a podrobněji se věnuje rusko-ukrajinskému konfliktu v Kerčském průlivu. V přání na nový rok se svěřuje s případnými obavami z velkého konfliktu, který může vzniknout z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Podle mne mají děti vyrůstat v biologických rodinách
Komentář na facebookovém profilu k postupům norského Barnevernetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Švýcarská čokoláda Toblerone si nechala udělat certifikát halál. Po Evropě se rozjíždí bojkot
Několik odpůrců islámu vyhlásilo bojkot známé švýcarské značky čokolády Toblerone. Důvodem bylo zjištění, že firma je nově držitelem certifikátu halál, který je rituálním způsobem porážky zvířat, a její čokoláda je tak vyráběna v souladu s muslimskými pravidly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman je žlučovitý stařec, po nás potopa. Babišovi se ta firma jménem stát nějak rozpadá. Historik Lang volá po aspoň trochu statečném státním zástupci, který by s tím něco udělal
CO NÁM DAL ROK 2018 Mstivý, žlučovitý stařec. To je Miloš Zeman, obklopující se poradci, jejichž hlavní a vlastně jediné krédo je „po nás potopa“. Babiš poznává, že stát opravdu nejde řídit jako firmu a nějak se mu to rozpadá. Ódéeska si polepšila, topka naopak, neb zvolila kariéristu. A Piráti? Agresivní levice s čírem na hlavě i v hlavě. Tak hodnotí uplynulý rok regionální historik Martin Lang z Rokycanska. Za problémy se zahraničními pracovníky z montoven viní minulé vlády. A zvedá varovný prst ohledně nové technologické revoluce, která může být dobrodiním, ale i peklem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Tanky ČSLA proti lidem v roce 1989? Nesmysl
...jsem vždy konsternován tím, jak se někteří spoluobčané, kteří v uvedené době takříkajíc tahali na šňůrce kačera, velmi zasvěceně a razantně vyjadřují k věcem (a lidem), o nichž vědí - omlouvám se - ale úplné prd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Skomírání „velké daňové kauzy“ II
Ačkoli jsem se v první části článku vyjádřil, že převážnou část poznatků z výslechů svědků, uskutečněných ve dnech 26.-28.listopadu a 3.-5. prosince 2018, považuji za informační balast, nepoužitelný k posouzení viny obžalovaných č.1-5, z nich zejména Shahrama Zadeha (dále jen SAZ) předkládám čtenářům jejich přehled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Země je v rukou servilních kolaborantů. Kalousek promluvil k Babišově „koberečku“ u čínského velvyslance
Někteří opoziční politici považují vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na schůzce s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem kvůli varování před zařízeními firem Huawei a ZTE za nezodpovědné a servilní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Známý „průzkumník“ Herzmann vysvětluje, proč Andrej Babiš imponuje tolika lidem. Opozici z toho bude hodně bolet hlava
CO NÁM DAL ROK 2018 Jan Herzmann, známý sociolog a expert na předvolební průzkumy, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá události posledního roku. Jeho fenoménem byl podle něj Andrej Babiš. Až historie podle něj posoudí, zda jeho vládnutí bylo úspěšné, či nikoliv. Vysvětlil také, že program hnutí ANO obsahuje věci, které budou pro české voliče populární vždy, a že lidé mají mnoho důvodů, proč Andreji Babišovi věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Washingtonské sumo
Vláda Spojených států stahuje roletu, vyčerpala letošní peníze a nové závisí na tom, jak dopadne přetlačovaná mezi prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem, který mu nechce dopřát jeho hobby, mexickou zeď. Trump jim tedy ruší oblíbenou syrskou a afghánskou válku. Co se dá od dalšího vývoje čekat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Ne o nás bez nás. Na mezinárodní konferenci diskutovali děti i mladí dospělí
V Praze se uskutečnila dvoudenní mezinárodní konference, věnovaná dlouhodobé aktivitě Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v oblasti inovativních služeb pro děti a jejich rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Respekt o Zemanově projevu: Jako z úst Gustáva Husáka
Komentátor Jaroslav Spurný z Respektu zhodnotil vánoční poselství pronesené dnes z úst prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho názoru ve svátečním projevu pouze vykrádal sám sebe a některá jeho slova zněla jako z dob nejsilnější komunistické normalizace a jako z úst jejího představitele Gustáva Husáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Huawei - kolaboranti s cizí mocí se obnažili
Premiér Babiš zdůraznil, že nedávno vydané varování příslušného českého orgánu týkající se čínských firem Huawei a ZTE nepředstavuje stanovisko vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Johana Hovorková o projevu prezidenta: Hnusné jako vždycky. Ten sluha Ruska a Číny se prostě za nic nestydí
Vánoční projev Miloše Zemana už je za námi a Forum24 si ho samozřejmě nemohlo nechat ujít. „Bylo to prostě hnusné jako vždycky,“ zní hodnocení prezidentova projevu z webu Pavla Šafra. Zeman to schytal za chválu Babiše, zmiňování kvót a migrační krize i za Soukupův termín „lepšolidé“. „Ten člověk se prostě za nic nestydí,“ stýská si autorka kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vysvětlil, kdo jsou „lepšolidé“. Líbit se to dotyčným rozhodně nebude. Přidal čísla, kterými se televize nechlubí
Prezident Miloš Zeman dnes pronesl svůj tradiční projev ze zámku v Lánech. První vánoční poselství v Zemanově druhém funkčním období odvysílaly ve 13:00 hlavní televizní i rozhlasové stanice a také Česká tisková kancelář. Zemanovi předchůdci pronášeli projev na Nový rok, navázat na ně chtějí v první den roku 2019 předsedové Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a Sněmovny Radek Vondráček (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Od Stropnického po Petříčka. Rok na ministerstvu zahraničí byl prý hodně divoký
Česká diplomacie se v končícím roce potýkala s personálními změnami ve svém vedení, v řízení Černínského paláce se postupně vystřídali tři ministři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přehled nejdůležitějších změn v gesci Ministerstva financí pro rok 2019
Pro rok 2019 připravilo Ministerstvo financí řadu změn, které budou mít vliv na každodenní život občanů. Přinášíme proto přehled hlavních novinek, které občany čekají v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta republiky: Trestní oznámení na redaktora MF Dnes
I v adventním čase pokračoval seriál Mladé fronty DNES, zaměřený na Lesní správu Lány. Scénář seriálu z pera redaktora Valáška je ale prachmizerný, vůbec nedopovídá realitě a zcela nepokrytě obsahuje vyslovené lži. Cíl je průhledný. Poškozovat v očích veřejnosti Pražský hrad a tím i pana prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Jednání se dvěma železničními dopravci pokračují
Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém výjezdním jednání v Moravské Třebové schválilo postup přímého zadání dvěma železničním dopravcům, se kterými bude nadále vyjednáváno o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti po roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rituální mordování kaprů ukazuje, jak jsme zaostalý národ, vzkazuje mladý Patočka
Kapr je tradiční rybou konzumovanou v českých zemích na Štědrý večer. Ale způsob jejich chovu a zvláště prodeje vadí Josefu Patočkovi z Deníku Referendum. „Nedovedu pochopit, jak se mohou lidé dobrovolně podílet na utrpení tak evidentním a křiklavém, jako je prodej vánočních kaprů,“ píše autor. A popisuje utrpení kaprů, než se dostanou na stůl v patřičné úpravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Koně nebo drát. Přečtěte si, jaké další zajímavé věci letos dražil stát
Zhruba stovku čivav, stádo koní, několik tun měděného drátu a řadu dalších neobvyklých věcí prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Mezi věcmi, které připadly státu z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti, byly i nemovitosti a umělecké předměty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Debaty o D1 mají být hlavně o způsobu, jakým se opravuje
Z Kroměříže do Štrasburku je cesta dlouhá a když ji člověk absolvuje každý měsíc tam a zpátky nemůže si nevšimnout rozdílů mezi jízdou po dálnici doma a v sousedním Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Drony české armády nalétaly v Afghánistánu 3 000 hodin
Téměř 3 000 hodin nalétaly v Afghánistánu průzkumné drony Scan Eagle, které česká armáda používá k průzkumu v okolí základny Bagrám. Její vnější ostrahu mají na starosti právě čeští vojáci. Když vyjede jejich hlídka mimo základnu, drony kontrolují dění v okolí patroly. ČTK a televizi Nova to na základně Bagrám v provincii Parván řekl velitel jednotky nadporučík L. K.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Papežovo poselství - lež a pokrytectví v krásném obalu
Papežovo poselství Urbi et Orbi (městu a světu). Jen samá lež a pokrytectví v krásném obalu. Úplně shodné praktiky se šmejdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Daniel Herman se stydí. Jeho nástupce, ministr kultury, křtí Grebeníčkovi knihu o církevních restitucích
Po palbou kritiky je nyní ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) za to, že před Vánoci přišel pokřtít novou knihu bývalého šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka. Například exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu ke Staňkově účasti na křtu vyjádřil, že se za něj stydí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Soud s Rittigem a Nečasovou se odročuje. Podle novinářů se soudu nepodařilo obeslat právě Nečasovou
Pražský městský soud se tento čtvrtek nebude zabývat kauzou údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), v níž čelí obžalobě Jana Nečasová (dříve Nagyová) a lobbista Ivo Rittig. Hlavní líčení bylo zrušeno, informovala dnes na Twitteru mluvčí soudu Markéta Puci bez dalších podrobností. Podle informací ČTK se soudu nepodařilo včas obeslat Nečasovou. Nový termín zatím nařízený není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Prezident měl vládu i pokárat
Komentář k vánočnímu poselství prezidenta M. Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslance AfD vykázali v Drážďanech z kina, levičáci tleskali. Takhle začíná diktatura, komentuje Václav Klaus
V drážďanském kině Schauburg se na Štědrý večer odehrál neobvyklý incident, při němž byli člen německé parlamentní strany Alternativa pro Německo (AfD) Jens Maier a jeho manželka vyhození z kina poté, co si návštěvníci stěžovali na jejich přítomnost. Informaci zveřejnil web deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropská unie opět potvrdila, že hájí takzvaná práva migrantů
Komentář na facebokovém profilu k dokumentu Evropské komise o právech migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kavárna se opět ozve s pískotem, to je jasné, říká expert po projevu prezidenta. A kritikům prezidentova zdraví prý sklaplo
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Projev to byl velice vyvážený, byl hodný prezidenta,“ zhodnotil pro ParlamentníListy.cz vánoční projev Miloše Zemana analytik Jiří Mikeš. Vyjádřil se ke slovům prezidenta ohledně vojáků v Afghánistánu, v souvislosti s důvěrou k armádě a k médiím i k jeho razantnímu vyjádření vůči „lepšolidem“ a protivládním demonstracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vánoční kázání papeže Františka upoutalo Britské listy: Bratrství osob různých náboženství. Naše rozdíly jsou zdrojem našeho bohatství
Vánoce jsou pro křesťany oslavou příchodu Ježíše Krista na svět, a tak není divu, že prohlášení v tento sváteční čas vydal i papež František. „Naše rozdíly nejsou nevýhodou či nebezpečím, jsou zdrojem našeho bohatství,“ říká papež. Zdůraznil, že lidé jsou bratři a sestry v lidskosti, a bratrství postavil jako klíčovou hodnotu, která může přispět k usmíření válečných konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Takových petic by mělo být více
Komentář na facebookovém profilu k petici „Vraťme život do krajiny“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trumpovi nadávají, Obamu za totéž chválili. Komentátor připomněl několik faktů ohledně Sýrie
Opouští Donald Trump své spojence když chce stahovat americké pozemní síly ze Sýrie? Jan Bartoň reagoval na iDnes na komentář Zbyňka Petráčka, který Trumpa viní právě z tohoto. Bartoň však situaci na Blízkém a Středním Východě tak "fatálně" nevidí. "Turecko a USA, spojenci v NATO, budou zcela jistě pracovat na hladkém průběhu stažení amerických vojsk tak, aby nevzniklo mocenské vakuum," píše. A dodává, že když vojska stahoval Obama, kritiku spojenců nesklízel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zrušit pomluvu jako trestný čin? Poslanci ČSSD jsou pro, vláda se nejspíš nevyjádří
Rozhodnutí o tom, zda by měla být pomluva nadále trestným činem, nebo ne, vláda patrně nechá výhradně na zákonodárcích. K předloze poslanců ČSSD, jež pomluvu z trestního zákoníku škrtá, se kabinet postaví podle podkladů na pondělní schůzi neutrálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): I nepřítel nepozbyde úcty, je-li pravdivý a čestný
Vzpomínka na facebookovém profilu k výročí narození Milady Horákové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Ta naše písnička česká
Díky českému jazyku se můžeme pyšnit českou kulturou. Máme české divadelní hry, máme české knížky pro děti, máme Čapka, Haška, Seiferta, Kunderu, máme české filmy, české pohádky, dokonce jsou mezi námi i lidé, kteří jsou rádi, že – mluví česky... Ale ještě před tím vším tu byly české písničky, národní písničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V jednu po obědě promluví prezident Zeman. Bude zase rozruch?
Prezident Miloš Zeman dnes pronese svůj tradiční projev ze zámku v Lánech. První vánoční poselství v Zemanově druhém funkčním období odvysílají ve 13:00 hlavní televizní i rozhlasové stanice a také Česká tisková kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš mírnil slova o nebezpečných čínských mobilech. Vaše firmy tu vítáme, ujistil velvyslance
Premiér Andrej Babiš se 23. prosince setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Dle čínské ambasády s velvyslancem řešili varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, o kterém měl Babiš prohlásit, že není stanoviskem české vlády. Čínský velvyslanec doufá, že česká strana přijme účinná opatření, aby zabránila opakování podobných událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vyškovští připravili dalších 531 nových vojenských profesionálů. Ti nyní míří k útvarům a zařízením AČR
Ve čtvrtek 20. prosince se uskutečnilo u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově letošní poslední (VeV-VA) slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Vyhláška omezí smrkové monokultury na nevhodných stanovištích
Vyhláška Ministerstva zemědělství (MZe), která navrhuje omezit pěstování smrků na nevhodných stanovištích a doporučuje druhově pestřejší a odolnější porosty, vychází ve Sbírce zákonů. Návrh vyhlášky, která pomůže rychlejší obnově lesů postižených kalamitou, tvořili odborníci z MZe ve spolupráci se zástupci lesnických vědeckých a profesních organizací a ochránců přírody sdružených do Platformy založené ministrem Miroslavem Tomanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Deklaraci lidských práv je sedmdesát let
Komentář na facebookovém profilu k výročí deklarace lidských práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nenávistný projev v hávu hrané laskavosti. Lidi, kde to jsme? Štětina, Herman či Janda o prezidentově poselství
Prezident České republiky Miloš Zeman ve středu tradičně pronesl vánoční projev a nejednomu politikovi se z něj udělalo nevolno. Ozývá se ostrá kritika za nenávistný projev postrádající hlavní téma nebo slova o „lepšolidech“. Hlava státu se nevyhnula ani označení největšího vlastizrádce od dob Husáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Lepšolidé jsou ti, kteří se považují za něco lepšího než ostatní
Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: Nepřišel dárek, zaplacený online? Peníze lze získat zpět
Pokud nebylo doručeno zboží zaplacené přes internet platební kartou, mohou spotřebitelé svoji banku požádat o provedení tzv. chargebacku. Díky tomuto nástroji lze stáhnout částku zpět od banky podnikatele, pokud ten neprokáže, že zboží dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pryč se zbytečnou regulací
Komentář na facebookovém profilu k narůstající regulaci a byrokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ohrožení suverenity. Jakub Janda burcuje před nebezpečím z Číny
Setkání čínského velvyslance s českým premiérem neušlo Jakubu Jandovi z think-tanku Evropské hodnoty. Podle něho jsou jen dvě možnosti, buď si servilní vystupování Babiše velvyslanec vymyslel, anebo je to ohrožení naší suverenity. Vláda, která se klaní čínskému totalitnímu režimu a místo obrany před čínskou špionáží si radši klekne a poprosí o odpuštění, to by byla katastrofa pro českou suverenitu,“ bije na poplach opět ředitel Evropských hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zakázala doplněk stravy téměř bez vitamínů
V rámci cílených kontrol jakosti a bezpečnosti doplňků stravy Stání zemědělská a potravinářská inspekce zakázala společnosti PHARMOS, a.s., Ostrava uvádět do oběhu nevyhovující doplněk „Fytofontana AURECON Ring stop“, označení šarže: 0421, datum minimální trvanlivosti: 16. 10. 2021, výrobce: Herb-pharma AG Schweiz, země původu: Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Nejvyšší čas k zamyšlení
Komentář na facebookovém profilu k bezpečnosti informačních technologií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Léky s pseudoefedrinem označil služební pes
Hlídka hradeckých celníků zastavila v minulých dnech na Trutnovsku osobní automobil směřující z Polska na území naší republiky. Cestovali v něm dva Češi ve věku 37 a 34 let. Na standardně pokládaný dotaz kontrolující hlídky, jestli nevezou tabák, alkohol, cigarety, větší množství léčiv nebo narkotika, řidič i jeho spolujezdec reagovali negativně a doplnili, že jedou z Polska za účelem koupi nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Soutěž o cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy - Památka roku 2018
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska na svých stránkách vyhlásilo soutěž Památka roku 2018. Do soutěže se majitelé mohou přihlásit do 25. 1. 2019, a to s budovou nebo souborem staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Spolupráci s experty z Pirátské strany určitě uvítáme
Reakce MMR na dopis Pirátů k připravovaným změnám ve stavebním řízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor Pečinka prorokuje Zemanovi: Může spadnout do jámy, kterou teď kope pro jiné
Prezident Miloš Zeman v úvodu svého vánočního poselství vysvětlil, proč zrušil tradici prezidentských novoročních projevů. Údajně je zavedl komunistický prezident Gottwald a on se chtěl vrátit k tradicím první republiky. Rušit něco tolik let po převratu je podle komentátora Bohumila Pečinky spíš paradoxní. „O důvod víc, že právě prezident Zeman se tento rok aktivně účastnil na začlenění komunistické strany do současné vládní sestavy,“ rozepsal se na serveru E15.cz komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zhnusený Ivan Bartoš po projevu prezidenta: V Číně mají možná rychlé vlaky, ale taky koncentrační tábory
Za standardní či nepříliš překvapivé označili v anketě ČTK čeští politici dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu podle nich především shrnula své známé názory. Předseda ODS Petr Fiala ocenil varování před zpomalením ekonomického růstu, upozorňuje ale na to, že současná vláda, kterou Zeman podporuje, situaci jen zhoršuje. Předseda Pirátů Ivan Bartoš odmítl Zemanova slova, že nedávné protivládní demonstrace jsou v době svobodných voleb pohrdáním vůlí občanů. Občanská společnost má na podobné projevy právo, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Koně u Havraníků mohou do další pastviny, lidé na oblíbenou vyhlídku
Do další části vytyčené pastviny může od poloviny prosince pětice exmoorských poníků na Havranickém vřesovišti. Spásat tak budou 24 hektarů vřesoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Projev byl objektivní, pochválil prezidenta Babiš
Dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nekonfrontační a objektivní. Předseda vlády ČTK napsal, že se mu projev líbil. Babiše potěšilo například to, že Zeman pochválil lídry ANO, ČSSD a KSČM za sestavení a podporu současné vlády, nebo slova prezidenta na adresu vládního národního investičního plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nejdůležitější je, že neustále klesá náš dluh v poměru k HDP
Komentář na facebookovém profilu k deficitu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Vyznáte se v nožích?
V našem letošním testu kuchyňských nožů jsme se podívali na ostří modelů určených pro šéfkuchaře. Různých druhů, tvarů a použití nožů je ale bezpočet. Podívejte se s námi, k čemu všemu slouží. Jak si poradit s tupením nožů a kterým nástrojům se raději při ladění jejich formy vyhnout, jsme se zeptali profesionálního brusiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Baron Prášil z Hamburku
Zakladatel Spiegelu: Pište o tom, jak to opravdu chodí … Slogan by mohl být volným překladem stručné německé zásady SCHREIBEN, WAS IST, kterou razil zakladatel hamburského Spiegelu Rudolf Augstein (1923 – 2002) – doslova: PIŠTE, CO JE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Zapojte se do aktuálních mezinárodních výzev
Ještě je čas zapojit se do aktuálních mezinárodních výzev. Příjem zkrácených verzí návrhů projektů probíhá do ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Slovo na konec roku
Pomalu končí velmi zajímavý rok. Napřed mazec kolem kandidátky a na konec opoziční lavice. Osmičku to trápit nemusí. Trápí to alespoň ty, kteří se o tento „úspěch“ v tradiční lidovecké baště zasloužili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: 24. prosince
Tiše a ochotně purpura na plotně voní, stále voní. Nikdo si nevšímá, jak život mění se v dým. Tak začíná jedna z nejslavnějších vánočních písniček Jiřího Suchého (text) a Jiřího Šlitra (hudba), která vyšla na desce v roce 1962.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy dokončilo opravu plavební komory Modřany
Důležitý prvek na Vltavské vodní cestě, plavební komora vodního díla Modřany v Praze, se dočkal opravy horních vrat komory, která byla hrazena z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 6,1 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist